I Zoekt gij betrouwbaar Personeel? K Engeland wint van Italië met 3-2 Het vertrek van de 18 uit den Helder. Pontonbruggen voor het verkeer naar Schiphol. NA EEN 3-0 VOORSPRONG voetbal ijshockey bokseS DONDERDAG 15 NOVEMBER 1934 mi. Engeland scoort voor en Italië na de rust De Italiaansche doelman houdt een strafschop 60.000 toeschouwers op Highbury De wedstrijd Drie doelpunten binnen twintig minuten Tweede helft Spekprijzen MODERNE TROPENSCHEPEN OP OOST-AZIË „Scharnhorst" en „Gneisenau" in aanbouw BIGGENMERKEN Toewijzing voor het seizoen 1935 TOEZICHT OP DE VISSCHERIJ Een nieuwe politieboot besteld HERDENKING GESNEUVELDE MARINE-MANNEN NIEUWE RECORDPOGING JONES EN WALLER Academische examens De „Johan Maurits van Nassau" I.V.C.B. De kwestie-Schijndel BILJARTEN Sweering naar Parijs ROODE DUIVELS— ZWALUWEN Het team der Duivels samengesteld NEDERLANDSCHE IJS HOCKEY BOND Trainer voor de Nederlandsche spelers H. H. Y. C. naar Brussel Opening Olympisch ijs-stadion CarneraCampolo op 1 December iiiiiinimiiiiiinuuiumuiummiiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiii uiiiiuiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiira ennTrnniinmiiiiininninrnuniiiiiiinmimninnniiniiiinninniiiinnimiiriiminTiniimiTniiinniiniTTTnni giniiuiiininnmii|miiiiiiiiniiimniinmminnnnmimiini iiiimmimmuumuiiiiiui LONDEN, 14 Nov. Voor ruim 60.000 toe schouwers werd heden op het Arsenalveld op Highbury de landenwedstrijd Engeland- Italië gespeeld, welke ontmoeting beschouwd mag worden als een der belangrijkste, welke er na den wereldoorlog zijn gespeeld. Italië immers is officieel wereldkampioen en is dat geworden in een tournooi, waaraan de sterkste landen der wereld deelnamen. Met uitzondering dan van Engeland, welk land, doordat het niet in FIFA-verband is op genomen, niet deelnam. Engeland, waar het moderne voetbalspel is geboren, wordt nog altijd beschouwd als het land, waar het sterkste en beste voetbal der wereld wordt gespeeld. In Engeland had het Wunderteam van Meisl eeni- gen tijd geleden met 4—3 verloren. Spanje en. Frankrijk waren geklopt en al stonden hier enkele gelijke spelen tegenover, ril tegen Duitschland en Italië in die landen, in Enge land zelf had geen land het nog tot een gelijk spel gebracht, laat st-aan tot een zege. De ontmoeting Engeland-Italië werd, mede om bovenstaande redenen, met meer dan ge wone belangstelling tegemoet gezien. En wat Oostenrijk niet gelukt is, is ook Italië niet deel achtig geworden. Met 32 werden de Italianen geslagen. Op het kantje af, zal men zeggen. Het moge waar zijn, maar dan dient men toch wel te bedenken, dat Engeland in staat is drie, vier, misschien wel meer van dergelijke teams te formeeren, zooals dat hedenmiddag op High bury tegen Italië speelde, maar dat Italië mo menteel zeker niet in staat is een tweede elftal van die kracht naar voren te brengen. Of wil men soms ontkennen, dat er in Engeland niet drie of meer backs rondloopen van de kracht van een Male? Of moet men niet beamen, dat er drie en meer midvoors in Engeland te vin den zijn van de kracht van een Drake? Wil men inderdaad vergelijking van spelers materiaal van beide landen, dan valt het on derzoek ongetwijfeld uit ten gunste van En geland. Een ander belangrijk feit is wel. dat de kracht van het Italiaansche elftal niet direct school in de spelers individueel, maar in de ploeg als geheel. En merkwaardig genoeg stond vanmiddag het Engelsche elftal opgesteld met niet minder dan zeven Arsenal-spelers. En het moet dan toch wel voor de sterkte van het Engelsche clubvoetbal pleiten, dat een op vier plaatsen versterkt Arsenal-team met 32 de wereldkampioenen slaat! En thans de wedstrijd. Er was een groot con tingent Italianen meegekomen en ook de Ita liaansche kolonie liet zich niet onbetuigd. De leiding berustte in handen van den Zweed Ohlsoon en nadat Prins Arthur, de Hertog van Connaught aan de spelers was voorgesteld, kon de wedstrijd beginnen. De teams waren als volgt samengesteld: ENGELAND: Doel: Moss (Arsenal). Achter: Male en Hapgood (beiden Arsenal). Midden: Britton (Everton), Barker (Derby County) en Copping (Arsenal). Voor: Matthews (Stoke City), Bowden, Drake en Bastin (allen Arsenal) en Brook (Manchester City). ITALIE. Doel: Ceresoli (Ambrosiana). Achter: Allemandi (Ambrosiana) en Mon- zeglio (Bologna) Midden: Ferraris (Lazio), Monti en Bertolini Cbeiden Juventus). Voor: Gualta (Roma), Serantoni (Juventus), Meazza (Ambrosiana), Ferrari (Juventus) en Orsi (Juventus). Het weer was mistig. Het terrein had door den zwaren regenval der laatste dagen zeer ge leden en vooral voor de Italianen beteekende dit een ernstige handicap. Zij zijn toch gewend op hard, droog terrein te spelen. Direct na den aanvang kwam de Engelsche voorhoede voor den Italiaanschen keeper, maar een der achterspelers bracht Drake unfair ten val. Scheidsrechter Ohlsoon wees onmiddellijk naar den witten stip. Brook, de linksbuiten nam den strafschop, maar keeper Ceresoli wist op schitterende wijze het schot te houden. Het was linksbuiten Brook, die wederom een fraaie kans krijgt om Engeland de leiding te geven. In vollen ren wist hij te scoren, terwijl hij enkele minuten later kans zag, nadat een vrije trap was genomen, voor de tweede maal Ceresoli te passeeren. Engeland is volkomen in de meerderheid, de Italiaansche middenlinie moest zich geheel op verdedigen toeleggen, terwijl de beide backs op het gladde veld zich slechts met de grootste moeite konden herstellen. De druk bleef aan houden en midvoor Drake zag kans na een fraaien aanval een derde doelpunt voor Enge land te scoren. Iedereen verwachtte een zware nederlaag van de Italianen, maar dezen wisten zich geleidelijk aan te herstellen. Tot aan de rust werd niet meer gescoord en de pauze komt met een 30 voorsprong van Engeland. Na de pauze was Monti, de Italiaansche spil uitgevallen. Reeds in de eerste helft was hij geblesseerd geraakt en speelde hij op halve kracht mede. Niettemin legden de Italianen al hun enthousiasme in den strijd en werkelijk slaagden zij er in een aantal goede aanvallen te ondernemen. Maar ook Bastin raakte ge wond en toen werd de 'meerderheid van Italië zeer groot. Uit een der aanvallen wist Meazza met een fraai schot den achterstand te verkleinen en enkele minuten later lag het leder al weer achter Moss, toen Meazza een kogel loste en de bal via den onderkant van de lat in het doel terecht kwam 32. Toen echter vonden de Engelschen het ge noeg. Zij wisten het spel te verplaatsen en in den resteerenden tijd ging het spel gelijk op met Engeland voor doel iets gevaarlijker. Matthews, Drake en Bowden schoten achter elkaar op doel, doch keeper Ceresoli was uit stekend op dreef. Aan den anderen kant ver dedigde keeper Moss eveneens op fraaie wijze zijn doel en de spil Baker onderbrak verschei dene aanvallen van de Italiaansche voorhoede. In de laatste minuten trachtte Italië nog den gelijkmaker te scoren, maar toen scheids rechter Ohlsoon, die goed geleid heeft het ein de aankondigde, had Engeland en kleine over winning op de wereldkampioenen behaald. Een conclusie mag zeker uit dezen wedstrijd getrokken worden. En dat is deze: dat landen als Italië en Oostenrijk in dergelijke wedstrijden weinig in kracht onderdoen voor Engeland. Met de supprematie van Engeland is het uit, de tijd van een overheerschend Engeland op voetbalgebied is verdwenen. Al moet daarbij tevens worden geconstateerd, dat over het al gemeen genomen in Engeland toch nog steeds het sterkste spel der wereld wordt gespeeld. Dat meer ontmoetingen tusschen Engeland eenerzijds en landen van het Europeesche con tinent anderzijds, in de toekomst zullen wor den gespeeld, staat o.i. buiten twijfel. Wat het spel aan beide kanten slechts ten goede kan komen en tot gevolg kan hebben, dat het peil tot nog grootere hoogte kan worden opgevoerd, De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat voor het door haar in te nemen versche spek over het tijdvak van 19 November t.m. 1 December 1934, de navolgende prijzen zullen worden betaald: Boven 28 K.G. per strook zonder wang 54 ct. van 2427,9 K.G. per strook zonder wang 53 ct.; van 1823.9 K.G. per strook zonder wang 51 ct.; van 1317,9 K.K. per strook zonder wang 42 ct.; van 1013 K.G. per strook zonder wang en ach terschinkel 43 ct.; van 89,9 K.G. per strook zonder wang en achterschinkel 40 ct.; van 6 7,9 K.G. per strook zonder wang en achterschin kel 38 ct. De condities blijven ongewijzigd. De zich momenteel in aanbouw bevindende schepen „Scharnhorst" en „Gneisenau". voor den sneldienst van den Norddeutschen Lloyd op Oost-Azië, welke respectievelijk in het voorjaar en den herfst van 1935 in dienst zullen worden gesteld, worden het type van moderne en snelle passagiersschepen. Beide schepen zullen voor de tropen worden uitgerust. Groote, lichte za len, ruime, luchtige hutten, groote en breede dekken, welke door zonneschermen worden af gedekt, een zwembad en talrijke andere bad- gelegenheden, welke in de onmiddellijke nabij heid van de hutten zijn gelegen, zullen voor de passagiers een grootere mate van comfort beteekenen. Hierbij komt nog de groote snelheid, waar mede beide schepen den afstand tusschen de Europeesche en de ver verwijderde Oost-Aziati sche havens zullen afleggen. De Ned. Veehouderijcentrale maakt het vol gende bekend: Gedurende het seizoen 1934 (1 Januari 1934 tot 1 Januari 1935) werden aan de gewesten in totaal 2.500.000 stuks biggen- merken toegewezen. Op grond van de cijfers en huisslachtingen is het bestuur der Centra le van meening, dat ten aanzien van de pe riode 1935 (1 Jan. 19351 Januari 1936) een toewijzing van 200.000 stuks biggenmerken ra tioneel te wachten is. De becijferingen leiden tot het resultaat, dat voor het seizoen 1935 aan de onderscheidene gewesten de volgende aantallen biggenmerken toegewezen kunnen worden: Groningen 74.500, Friesland 122.000, Drente 241.000, Overijsel 296.000, Gelderland 448.000, Utrecht 147.000, Noordholland 100.500, Zuidhol land 226.000, Zeeland 47.000, Noordbrabant 324.000, Limburg 174.000. Totaal in Nederland 200.000 bigenmerken. Het departement van Defensie heeft, naar „Het Handelsblad" verneemt, aan de N.V. Ko ninklijke Maatschappij ,,De Schelde" te Vlis- singen opgedragen het bouwen van een politie boot voor het houden van toezicht op de vis- scherij. Vrijdagmiddag a.s. om 2 uur zal door het be stuur van het Marine-Rampenfonds een krans worden gelegd op het Heldengraf te West- Kapelle ter herdenking van de Marine-mannen die vielen in dienst van Koningin en Vader land bij de mijnramp te West-Kapelle op 16 November 1914 tijdens het demonteeren van een aangespoelde mijn op de kust. Ook de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" zal een krans leggen. De burgemeester en het gemeentebestuur van West-Kapelle zullen bij de plechtigheid tegen woordig zijn. Cathgart Jones en Kenneth Waller hebben voorloopig het tijdstip van hun start voor hun poging om het record van de vlucht naar Kaap stad te verbeteren, vastgesteld op Zondag a.s. bij het aanbreken van den dag. Zij zullen deze recordpoging ondernemen met dezelfde „De Havilland Cornet", waarmede zij hun retour vlucht uit Australië hebben volbracht. Zij zul len voldoende brandstof meenemen voor een non-stopvlucht van 2900 mijl en stellen zich voor over de Sahara en over Nigeria langs de Westkust van Afrika naar Kaapstad te vlie gen. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de hee- ren: W. de Graaf (Velsen) en J. A. Bruin (Zaandam) en geslaagd voor het eerste ge deelte van het arts-examen de heer J. J. L. Pieters (Heemstede). Hr. Ms. flottieljevaartuig „Johan Maurits van Nassau", onder bevel van den luitenant ter zee der 1ste kl. W. van den Donker, is Dinsdag van Colon vertrokken. ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN Voor de Zesdaagsche, welke op 30 Nov. a.s. te Kopenhagen zal beginnen, zijn thans de vol gende renners aangenomen: pijnenburg, Ignat (Frankrijk), FundaPützfeld, RauschBu- schenhagen en RiegerResiger (allen Duitsch land). In de officieele mededeelingen in de „S. I." wordt bekend gemaakt, dat de voorloopige schorsing van de vereeniging „Sch'jndei" is op geheven. Schijndel is op een desbetreffend verzoek ingedeeld in de tweede klasse B van Zuid II. Aan de wedstrijden om het wereldkampioen schap driebandstooten, die van 6 tot 9 Dec. a.s. te Parijs zullen worden gehouden zal onze na tionale kampioen, de heer J. H. Sweering van de B. V. Insulinde te Amsterdam deelnemen. De Roode Duivels zullen Woensdagavond 21 Nov. a.s. op het veld van Tilleur te Luik in de volgende opstelling tegen de Zwaluwen uitko men: Doel: Christiaens (Liersche Sportkring). Achter: v. d. Bosch Liersche Sportkring) eö Smellinckx (Union St. Gill.). Midden: Stynen (Berchem Sport), Meul- derman (Beerschot A.C.) en Claessens (Union St. Gill.). Voor: De Vries (Antwerp F.C.), Voorhoof (Liersche Sportkring), Capelle (Standaard Luik). Isenborghs (Beerschot A.C.) en Brugghe (Lier sche Sportkring). Reserves: Van der Weyer (Union St. Gilloise). Petit (Standaard Luik), Van Welckenhuysen (Union St. Gilloise), Masses (Standaard Luik) en Putman (Hoei). In samenwerking met de directie van de Ne derlandsche Sportfondsen Ijsbaan te Amster dam is door het bestuur van den Nederland- schen IJshockey Bond besloten een trainer voor de Nederlandsche spelers te benoemen. Hiertoe is voorloopig voor een maand uitgenoodigd de bekende Oostenrijksche speler en arbiter H* Weinberger, die op de Amsterdamsche kunstijs baan naar gehoopt wordt de training zoo spoe dig mogelijk ter hand zal nemen. Naar wij vernemen zal de H.H.Y.C. te Den Haag deelnemen aan het Internationaal IJs- hockeytournooi, dat op 1 en 2 Dec. a.s. te Brus sel wordt gehouden. Het Olympische Ijsstadion te Garmisch Par- tenkirchen, zal op 16 December a.s. officieel worden geopend. De werkzaamheden zijn reeds zoover gevorderd, dat de eerste oefeningen reeds op 8 December zullen kunnen worden gehou den. De ontmoeting tusschen den gewezen wereld kampioen Primo Carnera en den Argentijn' schen reus Vittorio Campolo is, naar uit BuenoS Aires wordt bericht, uitgesteld tot 1 Dec. a.s. j Door wetho.d.r Vo, i, Wo.n.d.g in d. «huw. Hul.houd.chool d. G.brlël M.t»«tr..l t. Amrt«dam d. pro). Vening MeinSSZ begeeft zich in de K 18 even VOO. het vertrek, dat v.rblijt In Engeland t.ntoon,telling ..n ,o.t..t.„i,=h g.op.nd. Link, «ethood.r dr. 1. H. 1. Vo, ,..H, V. J. P. Lonkh,»». Woensdag Uit den Helder plaat* had b"~l d* k™" Ten behoeve van een goede verkeersregeling in ver band met de „Uiver-huldiging* op Schiphol, zal over de Ringvaart bij Sloten een pontonbrug worden ge slagen door de pontonniers uit Dordrecht, welke brug thans te Dordrecht in gereedheid wordt gebracht Ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de Katholieke Missie In Ned. Indiê werd Woensdag te den Haag een herdenkingssamenkomst gehouden. Eerste rij v.ln.r.: dr. Buffart, prof. Groenen, de heer Schnitzer, mr. dr. Kooien, jhr. Six en H. H. H. H. Exc. Exc. Mgr. Aengenent en Mgr. Panis FOTOREPORTAGE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 5