Een nieuw vloot- verdrag Filmbrand tijdig gesmoord Intocht „Uiver"- bemanning New-Yorksche Bears Nieuwe zenders? VRIJDAG 16 NOVEMBER 1934 In principe gelijkheid aan Japan De taifoen op de Philippijnen Het juridisch congres te Rome De Valera beschuldigd De Ooster Spoorweg De vlaggen uit! De gevaarlijke schil op den weg Over de Britsche voorstellen is men in Amerikaansche krin gen optimistisch gestemd Nieuwe Japansche instructies Ook Manilla geteisterd Congressisten brengen een bezoek aan Castel Gandolfo Van militaire samenwerking met Duitschland Opnieuw conflicten De herinnering aan het drama te Hilversum bracht beroering in een bioscoopzaal te Den Bosch Museumplein te Amsterdam eind punt en tevens centrum der huldiging VERBODEN BLADEN OVER DE GRENS Nederlandsche chauffeur in moeilijkheden gebracht Meisje gevallen en met een hersen schudding opgenomen RIEK MASTENBROEK NAAR STOCKHOLM 100 M. vr\je slag en 100 M. rugslag Onregelmatig koersverloop Handel had iets grooter om vang t WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Boterprijs Stichting van een complex voor lange en korte golf te verwachten PROEFNEMEN MET EEN REVOLVER AMSTERDAMSCHE BEURS Arbeider schoot zich in de hand Nabeurskoersen van 15 November FAILLISSEMENTEN Technische Hoogeschool STOOMVAARTLIJNEN 10NDEN, 15 Nov. (Reuter.) Vermoedelijk zal een nieuw vlootverdrag, ter vervanging van het verdrag van Washington, het re sultaat zijn van de vlootbesprekingen, die te Londen gehouden worden. Gisteren hebben de Engelschen vragen ge steld aan de Amerikaansche delegatie. Deze vragen zijn naar Washington doorgezonden. De Amerikanen in Londen wachten thans op nadere instructies van Roosevelt. In Amerikaansche kringen schijnt men op timistisch gestemd te zijn ten aanzien van de mogelijkheid den nieuwen, door Engeland aan gegeven weg, te bewandelen. Het Britsche voorstel zooals het nu opge steld werd -* is hierop gebaseerd, dat alle be trokken landen concessies doen. In het nieuwe verdrag zou het verhoudings- ciifer der vlootsterkten 5:5:3 worden gehand haafd, doch aan Japan zou in principe gelijk heid toegestaan worden. De maximale tonnage der slagschepen zou worden gesteld op 30.000 ton. Het nieuwe verdrag zou Engeland de 70 krui sers toestaan die het wil hebben. De gisteren gehouden Engelsch-Amerikaan- sche besprekingen betroffen de situatie die zou ontstaan na de opzegging van het verdrag van Washington door Japan. Men voorzag drie mo gendheden. lo. Het verdrag van Washington wordt ver nieuwd. Dit werd aanbevolen door de Ameri kaansche delegatie. Maar dit zou de uitslui ting van Japan beteekenen, daar Japan niet bereid is opnieuw een accoord aan te gaan, dat het juist heeft opgezegd. 2o. een middenweg, welke werd voorgesteld door de Engelschen. Hierbij zouden alle lan den concessies moeten doen. 3o. geen nieuw verdrag. De Engeisch-Amerikaansche bespitekingen van gisteren liepen vooral over de tweede mo gelijkheid, het Britsche voorstel. Om te weten te komen hoe de Amerikanen hierover zouden denken, werden aan de delegatie dezelfde voor stellen gedaan welke de Engelschen aan de Japanners hadden voorgelegd. Twee van deze voorstellen zouden betreffen het principieel toestaan van gelijkheid aan Japan en een reor ganisatie der categorieën van de slagschepen en overige soorten oorlogsschepen. Bij dit laatste zou een poging zijn gedaan om aan elke mogendheid zooveel mogelijk te geven wat zij wenscht, d.wa. een grooter aantal onderzeeërs voor Japan, meer slagschepen en vliegtuigmoe derschepen voor de Vereenigde Staten en een grooter aantal kruisers voor Engeland. Volgens een bericht uit Tokio heeft na zorg vuldig overleg met de autoriteiten van het mi nisterie van marine de minister van buiten- landsche zaken, Hirota, de Japanschen gedele geerden bij de Londensche vlootbesprekingen, Matsoedeira en Yamomate instructies geseind betreffende de Britsche voorstellen der laatste weken. Deze instructies komen hier op neer, dat de Britsche regeering nadere bijzonderheden ge vraagd moeten worden over haar geneigdheid Japan vlootpariteit op basis van een gentle man's agreement toe te kennen, waarbij ieder zich door een eenzijdige verklaring zou vastleg gen op bepaalde limieten bij de vlootprogram- ma's. De Britsche ministers, die deelnemen aan de voorbereidende vlootbesprekingen zijn gisteren aanwezig geweest op een lunch, aangeboden door den Japanschen ambassadeur en zijn col lega's in het gebouw van de Japansche ambas sade. NEW-YORK, 15 Nov. Een uitlooper van de taifoen, die Woensdag een deel der Philippijnen heeft geteisterd, heeft ook de stad Manilla scha de berokkend. Het spoorweg- en scheepvaart verkeer is tijdelijk verbroken. De huiden der inboorlingen in de zuidelijke provincies zijn grootendeels verwoest. In Tacloban worden 29 visschers vermist. Het kuststoomschip „Dos Hermanos" is in de nabijheid van Legaspi ge strand. Het Deensche stoomschip „Noramaersk" bevindt zich in de Albay-golf in nood. De gouverneur heeft bevel gegeven tot om vangrijke hulpmaatregelen. Nader meldt Reuter nog, dat niet minder dan 20.000 personen tengevolge van de taifoen dak loos zijn geworden. uit Charbin gemeld wordt, nieuwe mededeelin- gen gedaan over voortdurend willekeurig op treden der Japansche militaire autoriteiten. De directeur Rudy had een telegram ontvangen van den leider der Japansche militaire missie om het werk in een nabij den Chineeschen Ooster Spoorweg gelegen leerfabriek te staken, aangezien men in dit gebied kazernes wilde in richten voor Japansche troepen. Voordat Rudy een antwoord hierop had kunnen geven werd de fabriek en omgeving zonder overleg met de directie bezet. Bovendien heeft de Japansche commandant van het station Chandachase eigenmachtig twee woningen van sovjet-burgers bezet. Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 15 Nov.: Hedenochtend heeft kardinaal M. Lega voor het Internationaal Juridisch Congres in het Latijn een voordracht gehouden over de rol van den beschuldiger in het canonieke straf proces. Onder de verdere sprekers van dien ochtend was o. m. prof. S. Tromp S. J., van de Gregoriaansche Universiteit, die een voordracht hield over de betrekkingen van Staat en Kerk naar aanleiding van Bellarminus. Gisteravond bood kardinaal Bisleti, prefect van de Congregatie der Studiën, aan de con gressisten een receptie aan in het paleis der Congregatie. Hedenmiddag brachten de congressisten een bezoek aan het Pauselijk buitenverblijf te Cas tel Gandolfo. Zaterdagavond zal in het Vaticaan in de zaal der Benedicties, een plechtige slotzitting worden gehouden in tegenwoordigheid van Z. H. den Paus. PARIJS, 15 Nov. (Reuter) De „Matin" verneemt uit Londen: Generaal John Morgan, lid van de Britsche delegatie naar Versailles in 1919 en thans professor in het Internationaal Recht, aan University College te Londen, heeft onthullingen gedaan over geheime besprekingen tusschen de Valera en Duitschland, gericht tegen Engeland. De generaal zou niet verwon derd zijn, indien Ierland aan Duitschland vlieg velden ter beschikking zou stellen, bij een even tueel conflict met Engeland. MOSKOU, 15 Nov. De Russische directeur van 'en Chineeschen Ooster Spoorweg heeft, naar In het Concertgebouw te Den Bosch is gister avond een voorstelling gegeven ten bate van de thuiswerkende blindeö. Op het programma stond o.a. de vertooning van de blindenfim van Jan Hin. Tijdens de vertooning stopte plotseling de film en ging het licht in de zaal aan. Er ver spreidde zich even later een scherpe brand lucht en er klonk geroep van brand. In een ommezien van tijd ontstond er een wild gedrang naar de uitgangen onder de ruim negen-honderd bezoekers, waarvan de groote meerderheid uit dames bestond, bij wie blijk baar de herinnering aan Hilversum nawerkte. Het mannelijk gedeelte der bezoekers bleef vrij kalm en slaagde er spoedig in de gemoederen te bedaren. Vrij rustig verliet een groot ge deelte van het publiek de zaal door de vijf ruime uitgangen. Intüsschen ontwikkelde zich, vooral in de gangen, een verstikkende rook, waarin brand meester Woensel, die toevallig bij de voorstel ling aanwezig was, aanleiding vond om voor alle zekerheid te gelasten de zaal te ontruimen. Intüsschen was de brandweer opgebeld en was opperbrandmeester Neukirchen spoedig ter plaatse. De politie rukte uit met den slangen wagen. De directeur van het Concertgebouw en de bede operateurs hadden inmiddels ter stond maatregelen genomen om gevaar te voorkomen. Ondanks de verstikkende rook grepen zij onmiddellijk in, waardoor spoe dig het gevaar geweken was. De loco-burgemeester, de heer Krijgsman, gaf na het geruststellend rapport van den opper brandmeester, toestemming de voorstelling, ech ter niet met de film, voort te zetten. Een deel van het publiek keerde echter niet in de zaal terug. Er deden zich verder geen incidenten voor. Naar ons de directeur van het Concertgebouw mededeelde, was de film geslipt, doordat de perforatie versleten was. Des middags was er proef gedraaid. Hoewel de filmband in slechten toestand was, liep zij goed door het toestel. Enkele zeer slechte stukken had hij er voor alle zekerheid uit doen verwijderen. Het is zeker aan de goede outillage van het als bios coop ingerichte theater te danken, dat het in cident geen ernstige gevolgen heeft gehad. Het gebeurde behoeft bij het publiek geen ongerustheid te verwekken. Eerder is thans be wezen, dat bij het in brand raken van een film ongelukken vrijwel uitgesloten zijn. De bezoeker (een bekend ad vocaatEn wat verdient u hier? De kantoorbediendeTien duizend gulden, 10 per week in handen en de rest aan goede adviezen. Holite Humor, Londen, Het „Initiatief-Comité Amsterdam" deelt ons mede, dat in overleg met de politie-autoritei- ten, waarvan veel medewerking is ondervonden, de route waarlangs de „Uiveri'-bemanning haar intocht in Amsterdam zal houden, is vastge steld. Komende van de richting Amstelveen, via den Amstelveenscheweg, zal gereden worden naar het Museumplein, langs den volgenden weg: Stadionplein, Stadionweg, langs Apollo-ten- hishal, Noorder Amstellaan oneven zijde, Amsteldijk, Stadhouderskade, Oosteinde, Fre- deriksplein, Weteringschans, Rijksmuseum, doorgang Museumplein. Het Museumplein zal, zooals bekend, als eindpunt worden genomen en tevens het centrum der huldiging vormen. In een samengestelde feeststoet zal men naar Amsterdam rijden. Deze stoet zal zeer waar schijnlijk worden geopend door de muziek van het Eerste Half-Regiment Huzaren (behoudens goedkeuring van den Minister van Defensie). Hierna volgen twee auto's met bestuur I.C.A. Vervolgens een auto met radio-uitzend-instal- latie (ook voor korte golflengte). Daarop volgt de feestelijk versierde auto met de Uiver-be- manning. Deze auto wordt voorzien van een raamwerk met „daglicht-lampen". Hierop volgt een aantal auto's met autoriteiten (comité Vliegtocht Ned.Indië, familieleden, directie K.L.M. enz.). De stoet wordt door politie te paard en per motor begeleid. Alle deelnemende vereenigingen, corporaties, enz. wordt verzocht, om op Woensdag 21 No vember a.s., des middags te drie uur, op het Museumplein aanwezig te zijn en zoo mogelijk in gesloten formaties aan te marcheeren, uit sluitend via den Rijksmuseumdoorgang, waarna zij door de betrokken autoriteiten worden op gevangen en hunne plaatsen op het plein zullen worden aangewezen. De „Uiveri'-bemanning zal plaats nemen op het podium, dat wordt opgesteld nabij den Oos telijken ingang van het IJsclubterrein, recht tegenover het Rijksmuseum. Dit podium zal door Philips feestelijk worden verlicht. De deelne mende corporaties zullen langs de vliegers defi- leeren, nadat een grootsche zanghulde ten ge- hoore zal zijn gebracht, door eenige honderden kinderen, onder leiding van den heer Jacob Hamel. De kinderen zullen zijn opgesteld op het IJsclubterrein. Tijdens het défilé zal door een honderdtal kinderen van de Nieuwe Schoolver- eeniging een „Uiveri'-lied worden gezongen, speciaal door den heer Joh. Röntgen voor dit doel vervaardigd. Langs den koristen weg wordt daarna gereden naar het Carlton-hotel in de Vijzelstraat, al waar een officieel diner zal plaats vinden, waar aan circa 400 personen zullen aanzitten. Het I.C.A. verzoekt verder alle stadgenooten dezen dag van hun mede-leven te doen blijk geven door te vlaggen of zoo mogelijk extra ver sieringen aan te brengen. Op Schiphol is geen gelegenheid cadeaux en kransen te overhandigen. Het I.C.A. stelt alle gevers hiertoe in de gelegenheid, indien zy zich aan het défilé aansluiten. Alle vereenigingen, corporaties enz. worden tenslotte verzocht het geheel zoo ordelijk mogelijk te doen plaats vin den, ten einde de politie het werk gemakkelijk te maken, daar een overstelpende opkomst wordt verwacht. De garage Carpentier heeft de auto's, die in den stoet meerijden, geheel belangeloos ter be schikking gesteld en aan den wagen, waarin de bemanning van de „Uiver" zal plaats nemen, wordt een speciale verlichting aangebracht, zoodat het publiek de inzittenden duidelijk zal kunnen zien. De chauffeur Blauw uit Boertange kreeg Woensdagmorgen opdracl. een dame uit Duitschland naar Nederland te vervoeren. Hier tegen bestond niet het minste bezwaar, want de papieren van den chauffeur waren in orde. HU ging dan ook, zonder zich van iets bewust te zijn, de grens over. De Duitsche douane, die be kend schijnt te zijn met alle verborgen hoekjes waarin men iets kan verstoppen, haalde bij het grensonderzoek enkele exemplaren van het in Duitschland verboden blad ,,De Tribune" onder een autokussen vandaan. De doodelijk ver schrikte chauffeur kon geen verklaring geven van de aanwezigheid van deze bladen en veron derstelde dat hier boos opzet in het spel was. In gedachten zag de chauffeur reeds de poor ten van een nabij gelegen concentratie-kamp voor zich open gaan. Hij zag kans, aldus „De Telegraaf", het voorval kenbaar te maken aan het Nederlandsch grenskantoor. Dadelijk deed men hier met behulp van de politie moeite om den man vrij te krijgen, door een verklaring af te geven, dat B. niet tot een dergelijke partij behoorde. De Duitsche beambten en de inmid dels reeds gearriveerde autoriteiten kregen dan ook de overtuiging dat B. onschuldig was, wat tot gevolg heeft'gehad, dat hij op vrije voeten werd gesteld. Tijdens de pauze van de lesuren op de Bij zondere Meisjesschool te Sevenum is het twaalf-jarig meisje van dë familie Raedts uit die gemeente op de speelplaats over een appel schil uitgegleden. Het kind bekwam een ern stige hersenschudding. Op advies van een behandelend geneesheer werd het meisje niet naar een ziekenhuis over gebracht. Haar toestand is zorgwekkend. Naar wij vernemen zal de Rotterdamsche zwemster Riek Mastenbroek op 1 en 2 Dec. a.s. te Stockholm starten op internationale zwem wedstrijden, welke aldaar worden gegeven door de zv/emclub K. K. S. Stockholm. Riek Mastenbroek, die op deze reis vergezeld wordt door mevrouw Braun, start te Stockholm op de 100 M. vrye slag en op de 100 M. rugslag. NEW YORK, 14 Nov. De berichten en ge ruchten uit Washington hebben in Wallstreet eenige verwarring gesticht, die tot uiting komt in een zeer onregelmatig koersverloop. Terwiil de berichten aan het begin van de week aanlei ding gaven tot de verwachting, dat de regeering het bedrijfsleven zou bevrijden van de inmen ging, die zij zich in het afgeloopen jaar heeft geassumeerd, zou, naar thans verluidt, de re- geering plannen koesteren om op groote schaal fabrieken van allerlei aard te stichten, waaraan op het oogenblik allerminst behoefte is. Deze plannen zouden dienen om de werkloosheid te bestrijden, doch het is duidelijk, dat door uit voering aan deze plannen te geven, slechts een verschuiving der werkloosheid zou plaats vin den. Men meent bovendien, dat deze plannen ten doel hebben een afzetgebied te scheppen voor de door de overheid gevormde Tennessee Valley Power Corp., waar de werkzaamheden in snël tempo haar voltooiing naderen. De vooruit zichten worden dan ook zeer verschillend be oordeeld, waardoor de handel iets grooter om vang aannam. Gedurende het eerste beursuur werden 430.000 shares omgezet. Na de eerste koersen werd de stemming over het geheel ge nomen iets vaster, dank zij de berichten uit het particuliere bedrijfsleven, dat de bedrijvigheid nog toeneemt. Iron Age komt met een hoogere raming der activiteit in de staalindustrie, terwijl de ramingen voor het aantal wagonverladingen hooger liggen. Spoorwegwaarden konden in ver band hiermede nagenoeg algemeen iets verbe teren. terwijl ook staalwaarden aantrokken. Koper- en zilveraandeelen werden iets hooger genoteerd. Petroleumaandeelen waren gedrukt daar het Congres in Dallas heeft vastgesteld, dat het distributie-apparaat veel te groot is, zoodat een gedeelte hiervan dient te verdwij nen. wil men een verbetering in de petroleum industrie verkrijgen. Hierdoor zullen groote af schrijvingen noodig zijn, die de poovere resul taten der petroleummaatschappijen ongunstig zullen beïnvloeden. Automobielaandeelen kwa men fractioneel boven de slotkoersen van gis teren op gunstige afzetverwachtingen van de nieuwe modellen. Warenhuisaandeelen, in dustrials, chemische aandeelen, equipmentshares en aandeelen in fabrieken van landbouwwerk tuigen boekten kleine koerswinsten. Public-uti lities waren eenigszins verdeeld, doch toonden later, in navolging van de algemeene stem ming, een neiging tot aantrekken. In de tweede beurshelft waren het aandeelen Amer. Tel. Tel., die op den voorgrond traden en flink van aanbod te lijden hadden in ver band met berichten, dat de Communication Commission een onderzoek heeft gelast naar de Amer. Tel. Tel. Co. en haar relaties met haar ondermaaischappijen en naar contracten en verbindingen met de Bell Telephone-maat- schappijen en de Western Electric. Meerdere andere aandeelen in telegraaf maatschappijen ondervonden hiervan den nadeeligen Invloec Van de overigè public-utilities waren de elec- triciteitswaarden prijshoudend. Het verbruik van electrischen stroom is in de afgeloopen week met 3.6 pet. toegenomen. Ook mijn waarden wa ren zwak gestemd en Home Stake Mining en U. S. Smelting verkeerden resp. 8 en 2 punten in reactie. Spoorwegwaarden waren onregelmatig gestemd, terwijl staal -en chemische waarden goed gedisponeerd waren. Tegen het slot trad hier en daar een lichte reactie in en uiteindelijk werd door Amer. Tel. Tel., Amer. Sugar, U, S. Smelting en Mclntyre een verlies geleden van VA pet. 2 pet. Air Reduction, Bethlehem Steel en National Biscuit noteerden 1 pet. a 21/8 pet. hooger. De omzetten bedroegen 1.540.000 shares Door de Int. Harvester is een onveranderd kwartaaldividend van $0.15 aangekondigd. Slotkoersen November 15 Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atcbison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Col Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric Genera] Gas El. cL A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Centra) International Harvester International Nickel Internationa) Tel. TeL Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod. G.A National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil I Union Pacific United Aircraft United Corp. A United States Leather United States Rubber United States Steel Corp Wabash gew. A Westlnghouse Electric. Woolwortb Building 8 exdiv. ex claim. 1 gedaan en laten. 14 135 134% 104% 105 17 16% 6% 63/8 36% 37 109% 111% 84 84% 13% 14 10% 10% 55% 55 25% 26 153/g 15 X 28% 27% 10% 11% 52% 51% 24% 233/4 43% 43% 4% 4% 2% 2% 36% 36 1% 1% 23% 233/g 18% 18% 37% 37V, 27% 273/4 40% 40 97% 97 109% 110% 8% 9 19% 19 30?4 30% 153/g 15 X 10 9% 16% 163/4 37% 373/8 23% 237/g 9 9 h 17% 17 30% 30% 5.12-25 917/s 91 6% 6% 2% 2% 3% 3 Va 293/s 28% 17 17 21% 21% 17 41% 40% 21% 21% 11% 11% 171 171 20 H 243/8 23% 43% 43% 29% 291/4 5% =7/8 413/g 407/g 67/g 684 141/, 147/8 18 18% 167/8 l67/8 167/8 183/4 42;% 42% 93/s 9% 1051/4 105% 10% 9% 31/8 31/s 16% 16% 35% 34% 3 2 343/g 34 52% 52% ex coupi bieden 13 I341/4 IO4V4 171A 36V, IIIV2 83 1414 11% 54% 25 15 27% 12V8 51 24 43% 4% 2 36% 1% 24% 18% 37% 27% 41 97% 110 9% 19% 307/s 15% 9% 171/4 36Va 23% 9% 17% 30% 5.05-12 92 6% 21/8 3% 28% 17 21% 167/8 391/2 21% 11% 169 20% 23% 44 29% 57/a 41 7 15 17% 16% lb7/g 43% - 93/8 0334 93/8 3% 6 163/g 343/8 1% 33»/8 517/8 Brussel 23.32 23.31 Oslo Rome 8.55 8.55 A'dam Madrid 13.65 13.66 Londen Bern 32.44 32.74 Parijs Weenen 18.84 18.87 Berlijn NEW-YORK, 15 Nov. 15 Nov. 14 Nov. 15 Nov. 14 Nov. 25.10 25.12% 67.55 67 59 4.991/2 4.99V5 6.58V2 6.59 40 18 40.22 NEW-YORK, 15 Nov. 15 Nov. 14 Nov. 15 Nov. 14 Nov. Suiker Dec. 1.83-85 1.84 Mel 1.80 1.80 Jan. 1.72-73 1.72 Juli 1.83-84 1.83-84 Mrt. 1.73-74 1.73-74 Sept. - - Oct. 1.76-77 1.75-76 Ct.Cuba 2.86 2.86 Rubber Standaard Dec 13.05 Juli 13.16 Mrt 13.36 Mei 13.55 Katoen Locc 12.56 Nov Dec. Jan Pebr Mrt. 12.23 12.26-28 12.33 12.36 12.39 12.80 12.90 13 10 13.28 12.50 12.21 12.24 12.31 12.33 12.36 12.36 Juli 13.77 Sept 13.98 Oct. 14.08 13.50 13.71 13.81 Mel 12.38 Juni 12.36 Juli 12.34 Aug. 12.25 Sept. 12.17 Oct. 12.06 April 12.39 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco 108% 116% 12.37 12-36 12.35 12.25 12.15 12.05 107% 115% Tin Loco 51.20 51.20 Nov. 51.25 51.22% Koffie (Rio) (Santos) Dec. 6.88 6.94 Dec. 10.33 10.34 Mrt 7.14 7.18 Mrt. 10.23 10.25 Mei 7.31 7.30 Mei 10.2 5 10.26 Juli 7.40 7.41 Juli 10.27 10.27 Sept. 7.48 7.47 Sept 10.29 10.29 15 Nov. 14 Nov. Tarwe Dec. 10l%-01 Mej 100%-% Juli 95%-% Mais CHICAGO, 15 Nov. 15 Nov. 14 Nov. Haver Dec 82% Mei 84 Juli 83% Reuzel Loco 10.45 Dec. 10.40 Jan. 10.52% Mei 10.90 99%-% Dec. 52% 51% 99-99% Mei 50V, 49% 93% J/4 Juli 46% 46% Rogge 81 Dec. 71% 70%-% 83 Mei 751/a 73% 82% Juli 76% 74% Duluth Lijnzaad 10.47% 10.40 10.50 10.87% Dec. Mei 1.82% 1.84% 1.80% 1.82h WINNIPEG, 15 Nov. 15 Nov. 14 Nov. 15 Nov. 14 Nov. Tarwe Gerst Dec. 79 78 Dec. 523/g 503/4 Mei 83% 82% Mei 55% 53% Juli 84Va 83% Juli 55V2 54% Rogge Lynzaad Dec. 57 56% Dec. 1.3b% 1.35% Mei 60% 59% Mei 1.411/g I.4OV4 Juli 61% 60% Haver Dec. 427/g 413/4 Mei 44 427/8 Juli 44 43% Graaimoteering. LIVERPOOL, 15 Nov. Tarwe. Dec. 4.10, Maart 5.2 >/2, Mei 5.4 1%. De Leeuwarder boternoteering is vastgesteld op 45 cent. De officieele Deensche boternoteering be droeg Donderdag 210 kronen is ƒ0.69. Uit de onderzoekingen, den laatsten tijd in gesteld door de P.T.T. en Philips, is, naar we vernemen, gebleken, dat de plaatsen, waar thans onze omroep-zenders gesteld zijn, niet de meest gunstige is. Naar we vernemen, heeft de zenderbouw commissie, die deze aangelegenheid eveneens in onderzoek heeft genomen, geadviseerd tot de stichting van een gecombineerd complex van lange en korte zenders op een nader te bepalen plaats. Waar dat zal zijn, is nog niet bekend. Eveneens is nog onbekend, hoe hoog de capaci teit van deze zenders zal worden opgevoerd. Er gaan reeds geruchten, dat de nieuwe rijks zenders elk een sterkte zullen hebben van 150 K.W. Vast staat evenwel, dat voor ons land een der gelijke capaciteit onnoodig is. Blijkbaar zijn deze berichten te verklaren uit de gegronde vrees, dat ook het Roemeensche station Brasov, dat evenals Huizen uitzendt op 1875 M., zijn energie zal opvoeren tot 150 K.W. Inderdaad een groote bedreiging voor ons land. De bouw van twee nieuwe zenders aange nomen, dat daartoe zal worden besloten zal echter nog wel eenigen tijd in beslag nemen. Wat moet er intüsschen gebeuren? Het ligt in de bedoeling eerst den zender in Kootwijk belangrijk te verbeteren, ook wat be treft zijn capaciteit, waarna Huizen uit der. aether zal verdwijnen. Wij hopen dezer dagen nog nadere mededee- lingen over deze aangelegenheid te kunnen pu- bliceeren. Toen Donderdagmiddag een arbeider van de Ontginning' te Bergen (L.) bezig was met het proefnemen met een nieuwe revolver, ging plot seling het vuurwapen af. De kogel drong den werkman in de hand. De arbeider werd naar het ziekenhuis te Gennep vervoerd. Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zoon en L. Slijper Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Anaconda Bethlehem Steels U. S. Steels 133 Vz134 74%—75 611/16 17 5/16 21%— Van 4.3—5 uur Kon. Olie Unilever H.V.A. 134 75 138 Opgegeven door v. d. Graaf Co„ N.V. (Afd. Handelsinformaties). Surséance van betaling: Verzocht door Th. Heynens, graanhandelaar, Gennep, Zandstraat 403. Bewindvoerder mr. J. Ph. van Lelyveld, Dinther. Verhoor Woensdag 21 No vember e.k. des v.m. 10 uur in het Paleis van Justitie te Den Bosch. Verzocht door S. C. Borst, veehouder en melk handelaar Hoogmade gem. Woubrugge. Bewind voerder mr. L. Sprey. Leiden. Verhoor: Donderdag 13 December e.k. des v.m. 11.30 uur in het Paleis van Justitie te Den Haag. Verleend aan W. J. Kijlstra, Doorn, voor den tijd van anderhalf jaar ingaande 17 October 1934. Bewindvoerder mr. J. W. Plieringa, Utrecht. Failliet verklaard: 14 Nov.: D. H. van Tongeren, Vianen. Th. van Nieuwenhuizen, handeldrijvende on der den naam" „De concurrent". Amersfoort, Lan- gestraat 81. A. T. Jansen, handelsreiziger, Zuilen, Lin- naeusstraat 60. bis. Jacobue Senders, caféhouder, Eindhoven, Kruisstraat I54a. A. Bulslnk, winkelier. Holten, Oranjestraat A. 150. Jac. Cohen, koopman in fruit, Almelo, Ro- hofstraat 110. A. Webbink, expediteur, Wierden, Meyerink- hoek. G. H. Hofmeyer, chauffeur te Enschede, Eschstraat 90, aansprakelijke vennoot van de thans ontbonden vennootschap van Koophandel onder de firma le Enschedesche Taxi-onderne ming gevestigd en kantoorhoudende te Enschede. J. v. d. Weerd, aansprakelijke vennoot van de thans ontbonden vennootschap van Koophan del, gevestigd en kantoorhoudende te Enschede, onder de firma le Enschedesche Taxionderneming, Gronauscheweg 13. Hendrik v. d. Berg. mandenmaker, Diepen- heim. W. van Proeyen, handelsreiziger, Dordrecht, Noordendijk 13. Evert Mackor, koopman. Zwolle, Huygen- straat 3. Hendrik van der Kruisweg, bakker en win kelier, Oldebroek. DELFT. Geslaagd voor het candidaats- examen van mijningenieur: A. N, Dorsman, geboren te Amsterdam, BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 15 Nov.: Gateshead, s., Newcastle; Frank, m.s., Lowestoft (voor Zaan dam); Hontestroom, s., Londen; Start, s., Her- nosand (voor Zaandam); Polyphemus, s., Java: Schokland, s.. Newcastle. AMSTERDAM. Aangekomen 15 Nov.: Aurora, Mdidl. Zee, stukgoed, Levantkade, Verg. Carga doorskantoor: Gateshead, Newcastle, stukgoed en steenkolen. J. P. Coenhaven, idem; Ask. Gefle laatst Zaandam, stukgoed en hout, Zeeburger kade, idem; Hercules. Middl. Zee, stukgoed, Su- rinamekade, idem; Venus, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, idem: Hontestroom, Londen, stuk goed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Polyphe mus, Java, stukgoed, Borneokade, Meyer Co.'s Scheepv. Mij.; Schokland, Newcastle, setenkolen, Rietlanden, Scheepv. Steenk. Mij.; Teuna, Lon den, cement, Buiksloot, Kampman. IJMUIDEN Aangekomen 14 Nov.: Astarte, 6., Bremen. 15 Nov.: Rijnstroom, 2.. Leith. Vertrokken 14 Nov.: Oudewater, s„ R'dam; Trito, s.. Belfast via Rotterdam: Gitt, s„ Otterbacken: Monica, m.s., Falmouth; Dalafven, s., Rotterdam. 15 Nov.: Audacity, s„ Falmouth; Rhein, s., Hamburg. AMSTERDAM. Aangekomen 14 Nov.: Astarte, Bremen, stukgoed en hout, De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren. 15 Nov.: Rijnstroom. Leith, stukgoed en steenkolen, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij. MIJ. OCEAAN POLYPHEMUS, 15 Nov. van Java te Amst. POLYPHEMUS, Java naar Amsterdam, pass. 14 Nov. Bevezier. EURYBATES, 13 Nov. van Padang naar Am sterdam. MIJ. NEDERLAND TAJANDOEN, uitreis. 15 Nov. te Genua. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 15 Nov. van Amsterdam te Batavia. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN HEEMSKERK, thuisreis. 14 Nov. van East Lon don. MELISKERK. 15 Nov. v.m. 6 uur Van O.-Afrika te Hoek van Holland geankerd, wegens mist. NIJKERK, thuisreis, 13 Nov. te Kilindini. KON. NED. STOOMB. MIJ. PERSEUS, 15 Nov. van Gijon te Oporto. GANYMEDES, 15 Nov. van Izmir n. Istanboul. BERENICE, 14 Nov. van Danzgi te Kopenhagen. PLUTO. 15 Nov. van Gothenburg n. Aarhuus. VESTA, 15 Nov. van Amst. n. Middl. Zee via Rotterdam. ROTTERD. LLOYD. BLITAR, thuisreis, 15 Nov. v.m. van Colombo. KOTA GEDE, uitreis, 15 Nov. te Belawan. KOTA NOPAN, thuisreis, 15 Nov. van Belawan. KOTA TJANDI, 14 Nov. n.m 11 uur van Ham burg naar Bremen. SIANTAR, uitreis, pass. 14 Nov. n.m. 2 uur Kaap de Goede Hoop. JAVA—NEW-YORK LIJN. PALEMBANG, Java naar New-York, pass, 15 Nov. v.m. 8 uur Gibraltar. KONINKL. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. AMOR, 13 Nov. van W.-Indië te New-York. BODEGRAVEN, thuisreis, 14 Nov. te Liverpool. DEUCALION, 14 Nov. van Bari n. Catania. GANYMEDES, 14 Nov. van Salonica te Izmir. HERMES, 14 Nov. van Cavalla n. Salonica. OBERON, 14 Nov. van Alexandrië naar Jaffa. POSEIDON, 14 Nov. van Carthagena n. Alicante. TRAJANUS, 14 Nov. van Alicante n. Malaga. TRITON, 14 Nov. 's nachts 12 uur van Hamburg naar Amsterdam. VENUS, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 14 Nov. n.m. 8 uur 55 Lydd. VULCANUS, 14 Nov. van Livorno n. Napels. HALCYON LIJN. ROZENBURG, Antwerpen naar Algiers, pass. 14 Nov. VUsslngen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. REGGESTROOM, 13 Nov. van Kotonou naar Accra. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. TAWALI, Pacific Kust naar Calcutta, pass. 14 Nov. Straat Magelhaen. DIVERSE SCHEPEN BATAVIER VII, 13 Nov. van Aberdeen naar Middlesbro. WAALHAVEN, 11 Nov. van Tabou te Libreville. BEYERLAND, 14 Nov. van Amst. op de Tyne. MAASHAVEN, R'dam naar Port Gentil, pass. 14 November Las Palmas. SOHXELAND, 14 Nov. van Zandvoorde te Blytb. THEANO, 15 Nov. van Preston naar Fowey. IJSELHAVEN, Bahia naar Havre, pass. 15 NoV. Ouessant. TAIPUN, sleepboot. 9 Nov. van Istanboul naar Amst. LINGE, 10 Nov. van Libreville te Rochefort. VECHTSTROOM, 14 Nov. van Huil n. Amsterd. WINNSUM, 14 Nov. van B.-Aires n. Santa Fé. MONTAN, 13 Nov. van Leningrad n. Amsterdam NEW TORONTO, 21 Nov. van W.-Afrika te Am sterdam verwacht. I SCHEEPSBOUW. De bij P. Smit JT. te Rotterdam nieuw gebouw de motortreiler „Gustave Denis" is afgeleverd aan de Cie des Pécheries Manche-Atlantique te Diepp».

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2