Groote nederlaag van Vitesse I Buitenlandsche voetbalvaria V.V.A. SCOORT ELF MAAL MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 Teylingen wint van Blauw Zwart Van den Heuvel wint te Dortmund mm Sonja Henie zal te Amsterdam starten Dameshockeydag te Amsterdam Kerndag 1934 TWEEDE KLASSE 1. V. C. B. Zwaluwen Vooruit en Fortitudo handhaven zich in West la door overwinning op Olympia en H. M. S. 2 ConstantiusZwaluwen 60 Blauw ZwartTeylingen 12 ForwardR. K. A. V. 02 V.V.A.Vitesse 110 LeidenWilhelmus 42 KN.V.B. WEEDE KLASSE 't Gooi wint van T. O. G. met 41 T. O. G.—'t Gooi 1—4 PAARDENSPORT Courses te Duindigt WIELRENNEN Pïieto wint het stayersnummer DE RONDE VAN O YEN Martens en Willems winnen Wedstrijden te Antwerpen HOCKEY DUITSCHLAND—BELGIË 4—1 v. d. Heuvel Van Holkemabeker ACADEM. WINTERSPELEN 1935 Nederlandsche deelneming overwogen Walter Bensemannf Oostenrijk is tevreden, maar niet voldaan Opnieuw stelt Zwitserland teleur Het Oostenrijksche probleem nog niet opgelost Het rommelt nog in België Enkele bijzonderheden over de Belgische competitie Sonja Henie Het internationaal ijsfeest op 24 en 25 Nov. a.s. De ZutphenArnhemNijmegen- combinatie wint den beker GYMNASTIEK R.K. Nationale Gymnastiek Federatie Hockey-uitslagen D. H. V. B.-uitslagen In West I hebben Zwaluwen Vooruit en For titudo zich aan den kop gehandhaafd. De Utrechtenaren wonnen in Hilversum in een spannenden wedstrijd van Olympia met 2—1, terwijl de Culemborgsche club in Utrecht met 4—0 zegevierde over de H.M.S.-reserves. M.8.V. won in Montfoort met groote cijfers van de reserves van die met 71 ten onder gingen. De wedstrijden V.V.IJ. 2Amersfoort en Semper AvantiL.V.V. gingen niet door. Zwal. Vooruit 9 7 1 X 15 26—11 Fortitudo 9 7 1 X 15 29—15 Olympia 8 4 2 2 10 23—17 Amersfoort 7 4 1 2 9 25—13 L.V.V. 7 4 0 3 8 20—8 M.S.V. 9 3 0 6 6 18—25 E.M.M. 2 9 2 2 5 6 15—26 Semper Avanti 5 1 X 3 3 6—11 HM.S. 2 5 X 0 4 2 418 V.V.IJ. 2 6 0 0 6 0 4—31 In West 1 b is de groote nederlaag in de hoofdstad van Vitesse tegen V.V.A. het feit van den dag. De club uit Nieuwendam scoorde er lustig op los en schoot elf gaten in het doel van de Castricummers, die hier geen enkel doelpunt tegenoverstelden. D.O.S.S. was in Ouderkerk op bezoek en klopte hier N.E.A. met 31. R.K.A.V. boekte in Hoorn een 20 over winning op Alw. Forward, terwijl Constantius Zwaluwen een 60 nederlaag toebracht. V.V.A. 8 5 X 2 IX 36—12 D.O.S.S. 8 5 X 2 11 27—16 Vitesse 7 5 0 2 10 15—21 R.K.A.V. 8 4 2 2 10 10—8 N.E.A. 7 3 1 3 7 16—14 Constantius 7 3 1 3 7 17—21 Wilskracht 2 8 2 2 4 6 13—18 Alw. Forward 6 1 1 4 3 12—21 Zwaluwen 7 0 1 6 1 5—22 In West II a heeft Blauw Zwart het in Was senaar niet tegen Teylingen kunnen bolwerken. De club uit Sassenheim bleef met 21 in de meerderheid en heeft door deze overwinning haar positie' belangrijk versterkt. A.D.O. be haalde in Heemskerk een 10 zege op de Santpoort-reserves. Leiden had zoowaar succes en boekte zijn eerste zege door Wilhelmus met 4—2 te kloppen. Geel Wit ging in Wijk aan Zee met 21 ten onder tegen V.V.E. en de Haarlemmers staan er thans leelijk voor. Zij sluiten op het oogenblik de rij met drie pun ten uit acht wedstrijden. Blauw Zwart 8 6 0 2 12 20—13 Teylingen 7 5 X X 11 27—9 V.V.E. 8 5 X 2 11 29—17 Lisse 8 3 3 2 9 19—16 A.D.O. 6 3 X 2 7 14—12 Santpoort 2 6 2 2 2 6 12—14 Leiden 8 1 2 5 4 16—34 Wilhelmus 7 X X 5 3 11—16 Geel Wit 8 X X 6 3 11—26 In West II b moest Celer in Schiedam de meerderheid van Excelsior erkennen, dat met 20 zegevierde en den Rotterdammers nun eersten nederlaag bezorgde. Donk wist in Den Haag met moeite L. en S. met 32 te kloppen. De wedstrijd Spartaan 2V.E.P. was uitge steld, terwijl ook Graaf FlorisP.F.C. niet doorging. Excelsior Celer D.O.N.K. Oliveo Spartaan 2 V.E.P. P.F.C. Graaf Floris L. en S. 8 6 0 2 12 23—12 7 4 2 1 10 17—9 7 4 1 2 9 17—13 6 4 0 2 8 14—4 7 2 2 3 6 10—12 8 2 1 5 5 16—23 6 2 0 4 4 13—18 4 X 0 3 2 8—10 5 1 0 4 2 12—19 Na de thee trachtte Vitesse het spel te ver plaatsen, maar dit gelukte niet, en na een kwartier was de stand 60. Een der Vitesse-backs werd uit het veld ge stuurd, waarna het in korten tijd 90 voor V. V. A. was. Toen het einde kwam was de stand 110. Vitesse, dat tot het einde toe, moedig vol hield leed dus een zeer zware nederlaag. In een door Constantius goed gespeelden wedstrijd is het hem gelukt beide punten te veroveren. Het begin is weifelend en beide doelverdedi- gers moeten om beurten optreden. Als er on geveer een kwartier gespeeld is, begint Con stantius druk op het Zwaluwen-doel uit te oefenen en spoedig weet het met een goeden kopbal den stand op 10 te brengen. De gast- heeren hebben nu den smaak beet. Aanval op aanval volgt en met korte tusschenpoozen weten zij dan ook den stand tot 30 op te voeren. Even voor rust wordt een elfmeterschop toe gewezen, welke in een doelpunt wordt omgezet (4—0). Na de pauze werpen de gasten zich enthou siast in den strijd, doch verder dan de backs weten zij het niet te brengen. Ook de gasthee- ren schijnen met hun voorsprong nog niet te vreden en meerdere malen wordt het doel der gasten onder schot genomen, doch voorloopig weet de Zw.-doelman z'n heiligdom voor verdere doorboring te vrijwaren. De druk der Constan- tianen blijft echter voortduren en met een goed doelpunt wordt dan de stand op 50 gebracht. De Zwaluwen bezoeken nu nog slechts spora disch de Constantius-veste en de gastheeren hebben het spel geheel in handen, hetgeen zij met een zesde doelpunt tot uitdrukking doen komen (60). Constantius heeft een verdiende overwinning behaald. Het is de Wassenaarsche club niet gelukt zich de zware Teylingen-ploeg van het lijf te hou den. Blauw-Zwart verscheen met één invaller, terwijl de Sassenheimers volledig uitkwamen. Het begin is voor de gasten, die dadelijk blijk geven, dat het hun in dezen wedstrijd ernst is en zij ondernemen dadelijk verschillende goede aanvallen. Toch krijgen zij op eenigszins ge lukkige wijze de leiding, als een der Blauw- Zwart-backs bij het wegtrappen van den bal tegen den middenvoor van Teylingen aantrapt, waardoor deze het leer een tikje gaf en den bal in den hoek rolde (01). Er is dan een kwartier gespeeld. Het spel gaat dan afwisse lend op en neer, maar de gasten zijn iets ge vaarlijker en ten slotte weten zij uit een mooien aanval met een schitterend schot den voor sprong te vergrooten (02). Met dezen voor sprong gaat Teylingen echter allerminst gerust de tweede helft tegemoet. Na de hervatting neemt Blauw-Zwart het spel vrijwel geheel in handen en moet de ver dediging der gasten alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Bij een dezer aan vallen wordt de rechtsbinnen van Blauw-Zwart ongeoorloofd tegen den grond geworpen in het beruchte gebied, waarop de scheidsrechter te recht een penalty toekent. Deze wordt natuur lijk benut (12). Blauw-Zwart tracht dan den achterstand teniet te doen en blijft steeds in den aanval, doch Teylingen trekt hoe langer hoe meer spelers in de verdediging terug en v/eet tenslotte tot het einde vol te houden. Eeni- gen tijd voor het einde werd de rechtsbuiten van Teylingen van het veld gestuurd. De wed strijd was meer spannend dan fraai. Forward verschijnt met een invaller voor R v. d. Gracht. De eerste aanvallen zijn voor de gasten, die echter door slecht schieten geen resultaat hebben. Bij Forward wil het niet erg vlotten. De aanvallen zijn te doorzichtig, zoo- dat deachterhoede der Amsterdammers weinig moeite heeft om meester van het terrein te blijven. De strijd blijft zich hoofdzakelijk be perken tot het middenveld met RKAV gevaar lijker in den aanval. Na ongeveer een half uur spelen heeft RKAV eindelijk succes als uit een mooien aanval Otto met een kopbal zijn club de leiding geeft (0—1). Forward begint dan wat beter aan te pak ken, maar de achterhoede van de gasten is in goede conditie, zoodat de rust met dezen stand ingaat. Na de rust is Forward direct in den aanval. Het overwicht duurt echter slechts kort. Als Freeze geblesseerd raakt, blijft deze op halve kracht verder spelen en neemt RKAV het spel langzamerhand geheel in handen. Doelpunten blijven echter uit door slecht schieten van de RKAV-voorhoede. Als ongeveer een half uur gespeeld is hebben de gasten eindelijk succes en wordt de voorsprong door den RKAV-rechts- buiten tot 2—0 vergroot. Forward probeert dan nog den achterstand in te halen, maar 't wil in de voorhoede niet vlotten, terwijl RKAV thans verdedigen gaat- Als scheidsrechter v. Veen het einde aankon digt, heeft RKAV een verdiende zege behaald. Al dadelijk ontspon zich een zeer snel spel, hetwelk de gasten een weinig verraste voor al toen na tien minuten spelen, het eerste doelpunt, door den midvoor van de thuisclub Werd gescoord (10). Dat de gastheeren er zin in hadden bleek wel uit hun mooi combinatie spel. Doch ook de gasten lieten zich niet on betuigd, en weerden zich uitstekend, 't mocht hun echter niet gelukken, door de V. V. A.- Verdediging heen te breken. V. V. A. trok intusschen profijt van het snelle tempo en wist door goed doorgeven den stand op 2—0 te brengen. Toen na 25 minuten spelen den stand op 3—0 we rd gebracht, was het V. V. A. dat het spel beheerschte, en de gasten konden niet voorkomen dat deze eerste helft eindigde met een 50 vorsprong voor de gastheeren. In een weinig fraaien wedstrijd is het den Leidenaars eindelijk gelukt de eerste overwin ning in dit seizoen binnen te halen. Er werd in dezen wedstrijd onnoodig hard gespeeld, zoodat de scheidsrechter geen gemakkelijke taak had, doch hij bleef door zijn kalmte de leider. Na 10 minuten slaagden de gasten erin uit een uit stekend genomen vrije schop de leiding te nemen met een kopbal van den linksbinnen (01). In het verdere gedeelte voor de rust bleef het spel beperkt tot veldspel, want bijzondere aanvallen kwamen niet voor. Alleen in de laatste minuut kreeg Wilhelmus een schitterende kans om de leiding te vergrooten, als een der voorhoede spelers alleen voor den Leidschen keeper komt te staan. Deze liep goed uit, waarop de aanval ler hem wilde passeeren, maar inmiddels liep de bal voor het doel langs uit. In de tweede helft pakte Leiden beter aan en na 7 minuten waren de partijen op gelijken voet gebracht door Wim Kraan (11). Toen was het hek van den dam en binnen weer vijf minuten had Leiden een 3—1-voorsprong. De middenvoor trok zich daarop in de halflinie terug, waarop Wilhelmus weer meer in den aanval kwam, doch de Leidsche verdediging met den keeper aan het hoofd weerstond den druk uitstekend. Wegens onnoodig haken van den linksback, kende de scheidsrechter Wil helmus terecht een strafschop toe, welke werd benut (32), zoodat de spanning er weer danig in kwam. In de laatste minuten zette de Leid sche voorhoede nog een goeden aanval op, waarbij de Lfldsche middenvoor een goede kans kreeg om te schieten, doch de in het nauw gebrachte linksback ontnam hem die door in eigen doel te schieten (42). Een oogenblik daarna floot de scheidsrechter einde. Voor de tweede klasse B van de afdeeling werd in de hoofdstad de wedstrijd TOG—'t Gooi gespeeld, die in een 41 overwinning der oud- eerste-klassers eindigde. eenerzijds en slecht schieten anderzijds, ble ven doelpunten uit en ging de rust in met 00. Na de rust nam 't Gooi uit een strafschop de leiding, 0—1. Het hek was toen van den dam. Cohen bracht den stand op 02, waarna Walkier erin slaagde uit een toegestanen straf schop de eer te redden, 21. Wentink en Cohen zorgden er evenwel voor dat het einde kwam met een 41 Gooische overwinning, die, gezien het spel ten volle ver diend was. ZVV 7 4 1 2 9 17—10 't Gooi 8 3 3 2 9 14—12 Zeeburgia 6 3 2 1 8 15— 9 EDO 6 3 2 1 8 11— 8 Velox 7 4 0 3 8 21—15 Bloemendaal 6 2 2 2 6 18—19 WFC 7 2 1 4 5 16—12 West Frisia 7 2 1 4 5 9—12 De Spartaan 7 2 1 4 5 16—21 TOG 7 2 1 4 5 9—24 Door goed verdedigend spel heeft T. O. G. zich nog gerutmen tijd tegen 't Gooi weten staande te houden. Zelfs was T. O. G. aanvankelijk ster ker, waarbij de Hilversumsche doelverdediger eenige malen fraai redde, 't Gooi herstelde zich evenwel spoedig en oefende toen een voortdu rend overwicht uit. Door goed verdedigen De Zondag op de renbaan te Duindigt gehou den courses hebben de volgende resultaten op geleverd: Negende en laatste aanmoedigingsprijs, prij- zendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Xerxes eig. R. van Wieringen, 2. Wilfrieda, eig. M. P. Lexmond. Wellingtonprijs, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Trumpfkönig, eig. Stal B, 2. Rose Morgan, eig. Stal R. Wind'sorprijs, ren op de vlakke baan over 1700 Meter: 1. Epatant, eig. Luit. G. L. Kepper, 2. Phrynette, eig. K. Hensen. Wilhelminaprijs, handicap.draverij 2e en 3e klasse over 2000 Meter: 1. Xilandra G. eig. W. P. van Look, 2. Meleese, eig. J. Haan Jzn. Vijf en twintigste Heerrijdersprijs, kampioen schap der HeePrijders, over 2800 Meter: 1. The Gleaner, eig. Stal Hilversum, 2. Ulpia H. eig. M. France, 3. Victoria eig. G. Wisker. Wembleyprijs, ren op de vlakke baan over 2400 Meter: 1. Elass, eig. M. J. v. d. Velde, 2. Florentin, eig. C. van 't Hoff. Waterlooprijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2040 Meter; 1. Welkom van Ad'uard, eig. J. de Vlieger, 2. Frank, eig. M. H. Pijlman. In de Westfalenhalle te Dortmund reed Van der Heuvel Zondag in een omniumwedstrijd mee. Van der Heuvel won al zijn sprints, ter wijl hij in het rijden tegen het horloge over 1 ronde derde werd. Met 12 punten totaal werd hij eerste voor Oszmella. In den stayerswedstrijd won Prieto, de Spaan- sche stayer en zesdaagsche renner. De resultaten waren: Stayerswedstrijd 2 x 30 K.M.: 1- Prieto (Spanje) totaal 60 K.M.; 2. Matheus 59.630 K.M.; 3. Möller 59.460 K.M.; 4. Guzes 57.750 K.M. Omnium: 1. Van der Heuvel 12 punten; 2. Oszmella 8 punten; 3. Ungethum 7 punten; 4. Frach 6 punten. 1 Onder groote belangstelling werd Zondag de ronde van Oyen voor het eerst verreden. Het parcours, dat 4 K.M. lang was, moest door de amateurs en nieuwelingen tienmaal en door de profs en onafhankelijken twintig maal worden afgelegd. De resultaten waren: Amateurs en nieuwelingen: 1. J. Martens (Tilburg), 2. J. Kremers (Tilburg), 3. Krabben- bosch (Almelo), 4. H. Willems (Uden), 5. G. van Haaren (Oss), 6. Tilburgs (Helmond), 7. Frans- sen (Helmond), 8. Litsenburg (Eindhoven), 9. Linkhorst (Rotterdam), 10. A. Vos (Oss), 11. Schoenmakers (Eindhoven), 12. H. van Berlo (Helmond), 13. Martelaar (Groede), 14. Bak ker (Apeldoorn), 15. P. de Grauw (Den Bosch). Profs en onafhankelijken: 1. Willems (Mol, België), 2. Valkenburch (Leopoldsburg, België), 3. Groen (Dinteloord), 4. Takken (Blerick), 5. Van Eist (Almelo), 6. L. Reynen (Tilburg), 7. Zaningino (Den Haag), 8. W. van Uden (Oss). De uitslagen van de Zaterdagavond in het Sportpaleis te Antwerpen gereden wielerwed strijden luiden: Sprint: finale: 1. Lemoine; 2. Legraeve; 3. Huybrechts; 4. Wals. Ploegachtervolging max. 5 K.M.: 1. Charlier DictusLegreves—Archambaud; 2. HuysLape- bieDebruyckerVan Hout op 50 meter. Afvalrace: 1. Verdijck; 2. Leemans; 3. v. d. Broek; 4. Mortelmans; 5 .Haezendonck; 6. Mer- tens; 7. Bogaert; 8. Van Schijndel. Koppelrace over 100 K.M. Na 20 K.M. moest Jan Pijnenburg opgeven, daar hij nog steeds de gevolgen ondervond van den ernstigen val, dien hij dezer dagen te Dortmund heeft ge maakt. Wals, zijn koppelgenoot, vormde daarna een nieuw koppel met den Belg Debruycker. De uitslag luidt: 1. VereyckenHaezendonck tijd 2 uur 7 min. 43 sec. Op 1 ronde: 2. RoelsVan de Rheydt; 3. Wals Debruycker; 4. BroccardoGuimbretière; 5. v. BuggenhoutVan Volkhoven. Op 2 ronden: 6. CharlierDeneef; 7. Speicher Lapebie; 8. LemoineDayen. Op 3 ronden: 9. HuysDerijck. Op 4 ronden 10 DictusLeemans. Voor ruim 3000 toeschouwers won Zondag het Duitsche Hockeyelftal te Berlijn met 41 van België na een vooral technisch betere partij. De rust was ingegaan met 10-voorsprong voor Duitschland. De resultaten van de Zondag gespeelde wed- strijden voor den van Holkema-beker luidden: Nijmegen—EMHC 4—0, GHC—HOC 1—3, HH IJC IILeiden II 70, Pinokkio IIKieviten 41, Pinokkio IAmsterdam 010, MHC III— Bloemendaal II 11, Bloemendaal IAmster dam II 3—4, PW I—HHIJC I 1—2, Tilburg— Deutsche Studs 12, BredaCadetten 01 na verlenging, TOGO—SCHC I 2—1. Naar wij vernemen heeft het Presidium van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrij ders Bond besloten, indien mogelijk, Nederland sche studenten-hardrijders deel te laten nemen aan de Vierde Academische Wereldwinterspelen, welke van 4 tot 11 Febr. a.s. te St. Moritz zul len worden gehouden. Geheel onverwachts is het bericht gekomen van het verscheiden van den Duitschen journa list Walter Bensemann. Bensemann had een fijn besneden pen, was buitengewoon terzake kundig en had als journalist een reputatie, die wij op een lijn kunnen stellen met mannen als den Brit Ivan Sharp, den Franschman Maurice Pfefferkorn e.a. Maar bovenal was de ontsla pene een man van karakter, een groot mensch, die op de bres stond voor zijn principes. Hij be reisde geheel Europa en bij elke internationa le match kon men hem aantreffen, waardoor mij alle officals, spelers en toestanden kende en zoodoende bij'uitstek bevoegd was tot oordee- len. Tot 't oogenblik echter, dat Hitler in Duitsch land oppermachtig werd. Zich laten censueeren verkoos hij niet, evenmin zich te voegen naar de dictatoriale voorschriften van het Nationaal- Socialisme. Zoo bleef hem slechts een weg over zijn vaderland den rug toe te keeren. En zoo handelde hij en vertrok naar Zwitserland, waar deze te vroeg gestorvene thans zijn laatste rust plaats heeft gevonden. Alle onprettige voorspellingen ten spijt heeft Oostenrijk ter ondersteuning van zijn oude glo rie Zwitserland dan toch verslagen. De cijfers 30 lijken zoo op het oog tamelijk bevredigend, doch voor de fijnproevers onder de 37.000 be langstellenden allesbehalve. Het spel kon bü verre na niet die hoogte bereiken, waaraan men was gewend, en waarop men het weer zoo gaarne zou zien. Slechts voor hen, die op cijfers letten en die bevredigd zijn door de gedachte, dat men nog als concurrent geldt voor het op permachtige Italië, die hebben hun zin gekregen, wat uit onderstaande cijfers mag blijken. Italië 5 4 0 1 8 punten 13— 6 Oostenrijk 5 3 117 139 Hongarije 4 2' 1 1 5 84 Tsjecho-Siowaküe 4 0 3 1 3 68 Zwitserland 6 0 15 1 619 't Gaat den Zwitsers waarlijk niet voor den wind, want twee internationale nederlagen in twee weken .tUds is niet bepaald bevorderlijk voor een optimistische sfeer. Het eenigermate gewijzigde team laboreerde opnieuw aan een te zwakke middenlinie, terwijl daarnaast doelman Sechehaye's glorie begint te tanen. Hij is zeker niet meer Zwitserlands eerste doelman, en in zijn huidigen vorm zal een nieuwe opname twij felachtig worden. Tevens bleef ook de aanval onder de verwachtingen en nietegenstaande er enkele uitmuntende gelegenheden zich voorde den, miste men de schotvaardigheid om de ne derlaag eervoller te doen zijn. Ondanks het feit, dat Oostenrijk met 3—0 won, blijft dit land in de impasse verkeeren ten aanzien van de elftal-samenstelling. Speciaal de aanval is een puzzle en van een behoorlijke linie kon zelfs niet worden gesproken. Het ge luk heeft den gastheeren bij het scoren van de drie doelpunten volkomen bijgestaan. Over het resteerende deel van de ploeg kan men tevre den zijn, echter zonder meer. Doch wat de toe komst voor Oostenrijk zoo buitengewoon donker maakt is het feit, dat in het B-elftal geen bruikbaar materiaal schuilt, want op gelijken dag verloor deze ploeg tegen Italië-B met 81! Hugo Meisll verkeert alzoo in een weinig begeerenswaardige positie. De groote beweging, die in België voor enkele weken is ingezet om tot beroepsvoetbal te gera ken en waarop wij al eerder de aandacht hebben gevestigd, schijnt nog niet ten einde. Nog voort durend wordt er beraadslaagd en moties aan genomen, doch 't kan als vrijwel vaststaand worden aangenomen, dat geen beslissing zal vallen voor beëindiging van dit seizoen. De toe stand is thans echter in een zoodanig stadium aangeland, dat aanvaarding van beroepsspel als zeker kan worden aangenomen. Mogelijk is ech ter nog, dat in de komende maanden een rust periode intreedt en men tot een meer bezonken oordeel geraakt, doch de vergoedingen, in wel ken vorm ook gegeven, blijven natuurlijk ge handhaafd. En dit zullen de betrokken spelers zich wel niet laten ontnemen. De vesting van de Union St. Gilloise blijkt onneembaar en hoewel bijna de helft van het competitie-programma is afgewerkt, is men nog ongeslagen met slechts een gelijk spel. De num mers twee en drie blijven echter moedig vol houden, waardoor het verschil drie en zeven punten bedraagt en vooral de Liersche Sport Club moet als de gevaarlijke concurrent worden beschouwd. Onderaan blijkt meer en meer dat Belgica het kind van de rekening zal worden, doch welk team haar op den droeven tocht van de Eerste Divisie naar de Eerste Klasse zal verge zellen is nog niet uit te maken. Dank zij de bemoeiingen van den president van den Koninklijken Nederlandschen Schaat senrijders Bond, den heer G. A. W. van Laer zal de Noorsche kunstrijdster, de wereldkam pioene Sonja Henie demonstraties geven op het Internationaal IJsfeest, dat Z'aterdag 24 en Zondag 25 November a.s. op de kunstijsbaan te Amsterdam zal worden gegeven. In verband met een pas genezen voetblessure zal Sonja Henie naar alle waarschijnlijkheid alleen op Zaterdag rijden. Volgens nader ontvangen telegrafische mede- deelingen zal echter de wereldkampioen in het kunstrijden, Karl Schilfer (Oostenrijk) niet te Amsterdam op die dagen kunnen rijden, terwijl Liselotte Landbeck, de uitstekende Oostenrijk sche kunstrijdster, verhinderd is wegens ziekte. Behalve Sonja Henie starten dus nu te Am sterdam de kunstrijders Grete Lainer, Felix Kasper, het paar Idi Papatz en Karl Zwack, Otto Kaiser en Hansi Kast, terwijl de mogelijk heid niet is uitgesloten dat ook Fritzie Burger en Erich Erdöss naar Amsterdam zullen komen. Op de 500 M. hardrijden starten de Neder landsche rijders van der Scheer, Heiden, Dijk stra, Langedijk, Blaisse en de Boer, terwijl naast het kunstrijden ook het sehoonrijden gedemon streerd zal worden. Tenslotte zullen ijshockey- wedstrijden worden gespeeld. Onder begunstiging van fraai herfstweer wërd Zondag te Amsterdam de jaarlijksche dames hockeydag gehouden. Nu Waalsdorp door de terreinomstandigheden niet meer in aanmerking kon komen, heeft men naar andere terreinen omgezien en de keus viel, zooals te verwachten was, op de Amsterdamsche velden naast het Stadion, waar ook de heeren de laatste jaren hun hockeydag hebben. Alle eersteklasclubs waren aanwezig, met uit zondering van Hilversum in verband met zijn jubileum. Ook de vereenigingen van de over- gansklasse waren op Laren na alle present. Uit het Oosten waren voorts drie clubs naar Amsterdam gekomen, n.l. Zutphen, dat aanzien lijk versterkt was door drie speelsters van Arn hem en drie van Nijmegen, voorts P. W. en De venter. En uit het Zuiden was Breda gekomen, doch deze vereeniging speelde in de B-afdeeling mee. De Oostelijke combinatie wist zich uit de bo venste helft in de finale te plaatsen na resp. Leiden met 1—0, BD.H.C. met vrijen slag na 'n puntloos gelijk spel en tenslotte H. O. C. met 30 te hebben gewipt. In de andere helft werd Rood Wit finaliste via H. D. M„ B. D. H. O. II, Amsterdam, waarvan twee gelijke spelen. Hieruit blijkt reeds, dat enkele verrassende uit slagen ook ditmaal niet zijn achterwege geble ven. Het feit, dat Bloemendaal niet van Zut phen kon winnen, ja zelfs geen enkel doel punt kon scoren, is reeds bijzonder verrassend, inaar dat de Oostelijke combinatie in de halve finale met niet minder dan 3—0 van HOC won, is een gebeurtenis op zich zelf. Want om tegen het drietal Molhuysen, Rollin Couquerque en Franzie maar even drie goals te producee- ren moet men toch wel iets in zijn mars heb ben. De andere halve eindstrijd tusschen Rood Wit en Amsterdam was het aankijken wel waard. Bij Rood Wit viel vooral Mej. Lam- brechtsen op, bij Amsterdam de snelle rechts buiten Emmy Faber. Rood Wit had voor de wisseling de leiding genomen, maar Amsterdam maakte daarna, na een snellen aanval uit een voorzet van mej. Faber, gelijk. Nadat de vrije doelslagen geen beslissing hadden gebracht, won Rood Wit door loting. Om ruim kwart over 3 werd de eindstrijd be gonnen. Deze duurde, als alle ontmoetingen, 2 x 20 minuten. In het eerste gedeelte der finale was Rood Wit sterk in den aanval, hoewel de Haarlem- sche voorhoede het in die periode tot slechts één doelpunt kon brengen, bijzonder fraai door Mej. van Weel gescoord. Als ploeg was Rood Wt wel beter dan de Oostelijke combinatie. In de middenlinie was Mej. Vreede op de spil- plaats goed op dreef, terwijl Mej. Lambrecht- sen als rechtshalf wat vermoeid geleek van de vorige wedstrijden, waarin zij vooral te gen Amsterdam meer dan uitstekend had gespeeld. Haar goed technisch spel, haar stop pen en afgeven van den bal, haar kijk op het spel waren opvallend goede eigenschappen. Na de wisseling was Zutphen beter op dreef. De vermoeidheid na zoovele uren hockey deed zich danig gelden, hetgeen niet bevorderlijk was voor het spelpeil. Mej. Mees wist op wer kelijk fraaie wijze uit een voorzet van rechts den gelijkmaker te scoren. Met 1—1 kwam het einde. Er moest worden verlengd, maar hoewel aan beide kanten enkele kansen werden gescha pen, kwam het niet tot een doelpunt en het bleef 1—1. Het was inmiddels bijna geheel donker ge worden. En in de duisternis moest de beslis sing van dezen hockeydag vallen. Zooals de reglementen voorschreven moest aan beide zij den door de vijf voorhoedespeelsters een vrije slag worden genomen. Zoowel de Haarlemsche keepster als Mej. James uit Nijmegen werd éénmaal gepasseerd. Wederom moesten vijf slagen door. de beide voorhoedes worden genomen. En nu stopte Mej. James beter dan Mej. de Josselin de Jong, zoodat de Zutphen-Nymegen-Arnhemcombina- Voor de Nationale Tumkampioenschappen tt Rotterdam op Zondag 25 November zullen als juryleden fungeeren de heeren: J. J. H. Cus- ters, Eindhoven; W. J. Jansen, Roosendaal; F. Olthof, Amsterdam; J. L. G. Rosier, Maastricht en A. Vos, Utrecht. Nu voor alle bonden de selectiewedstrijden hebben plaats gehad, volgen hieronder de juis te samenstellingen. Dioc. R. K. Gymnastiekbond Den Bosch: 1. J Cruts, O .B.C., Eindhoven; 2. J. Esseling, O .B.C., Eindhoven; 3. D. Kalb, O.B.C., Eindho ven; 4. A. Daamen, O.B.C., Eindhoven; 5. P. Hooyen, David, Tilburg; 6. A. Walser, O.B.C, Eindhoven. Gymn. en Athletiekbond „St. Joseph", Bre da: 1. A. Kerremans, S.S.S., Breda; 2. A. Mer- kils, S.SiS., Breda; 3. C. Luiten, S.SB., Breda; 4. H. Frishert, S.S.S., Breda; 5. H. Upperkamp, „Thor", Roosendaal; 6. A. v. d. Hout, S.S.S., Breda. Dioc. Haarlemsche Gymnastiekbond: 1. L. Kieft, Wilskracht, Amsterdam; 2. A. de Lange, Jong Leven, Amsterdam; 3. H. v. Rijn, Win- fried, Haarlem; 4. J. Smit, Wilskracht, Amster dam; 5. M. Vos, Jong Leven, Amsterdam; 6. J. Wieffering, St. Raphael, Den Haag. Reserves: A. Verheem, Winfried, Haarlem; J. Kneppers, St. Christophorus, Rotterdam. R. K. Limburgsche Gymn. en Athl. Bond: 1. W. E. Haufe, O.N.S., Heerlen; 2. H. Römkens, Wilhelmina, Terwinselen; 3. H. J. Fanchamps, V.T.V., Vaals; 4. M. A. Ch. Crienen, Olympia, Elerick; 5. Fr. Gittler, Olympia, Blerick; 6. Th. Müller, Wilhelmina, Terwinselen. Aartsdioc. Gymn. Bond, Utrecht: 1. J. M. Weatendorp; 2. J. Lammerink; 3. H. Lamme- rink; 4. G. Wissink; 5. F. Gloudrup; 6. B. Schlosher, Olympia—DOS, Enschede. Allerwege blijkt groote belangstelling te be staan voor deze interdiocesane- en persoonlijke kampioenschappen. Zaterdag 24 November om half zes spreekt de secretaris van de N.G.F. voor de radio over den Kemdag via den Hui- zerzender (1875 M.). tie als winnares uit de wedstrydenserie te voor kwam. De gedetailleerde uitslagen luidden: Afdeeling A: Eerste ronde: ZutphenLeiden 10; B. D. H.C.—Kieviten 2—0; HHYC—Hurley 0—0, Hur ley winnaar; HOCAmsterdam II 21; De venter bye; AmsterdamGooi 50; Rood- Wit—H. D. M. 1—0; P. W.BDHC II 0—1. Tweede ronde: ZutphenBDHC 00, Zut phen wint; HurleyHOC 02; DeventerAm sterdam 03; Rood witBDHC II 11, Rood Wit wint. Halve finales: ZutphenHOC 30 (20) AmsterdamRood Wit 11 (01), Rood Wit wint. Eindstrijd: ZutphenRood Wit 11 (01), Zutphen wint na verlenging en na het nemen van 2x5 vrije doelslagen. Afdeeling B: O. K.—BDHC III 0—0 BDHC III wint; HDM II—Viktoria 0—3; Rood Wit II—Stichtsche 1—4; Te Werve—Breda 0—0, Breda wint. Halve finales: ViktoriaBDHC 31; Breda Stichtsche 10. Finale: VictoriaBreda 30. •oa at* 4e klasse (West) A.'foort 3 THC '25 III 1—1 HDM 4Vlet. 5 70 HHYC 7Leiden 4 30 Togo 4Vict. 4 02 □ordr. 2Hudlto 3 70 Togo 5—AMVJ 3 2—1 Oost 3e klasse Hengelo 3 Lochem 04 PW 4—PW 3 2—1 Dev. 4Hengelo 2 21 Zuid le klasse BredaCadetten 00 2e klasse HTCC 2Venlo 2 14 EMHC 2HTCC 3 61 Breda 2MOP 2 24 Cadetten 2 Zw.-Wit 2 1—3 Zw. W. 3—Breda 3 2—4 Dames M 2e klasse (West) A.'ioortBHV 1—11 Be Fair —Gooi 3 32 3e klasse De Vierde—Leid. 2 2—0 De StaartKiev. 2 3l HBS—KW 3 1—2 BDHC 4Strawb. 31 SCHC 2—BHV 2 1—0 Be Pair 2—Gooi 5 31 THC 2Famos 0O OK 2—Hurley 2 5—0 4e klasse HBS 3—Rijswijk 1—7 Be Fair 3—THC 3 4—O 2e klasse Oost Dev 3Apeldoorn 0O Arnh. 2Zutph. 2 31 Zuid 2e klasse Thor 2—HTCC 2 1—2 Afdeeling Noord le klasse A USV 1Or.-Wit 1 32 Sparta 1KGB 1 1 GVO 1ESV 5—1 Reserve le klasse A KGB 2—WA 2 2—7 Dem 2Sparta 2 3—0 Vitesse 2—VVZ 2 1—2 Ado 2—Volend. 2 2—2 2e klasse B G.-Zw. 1—HSV 1 3—0 Vios 1—AFC 1 6—2 Zeev. 1—VVO 1 2—1 Reserve 2e klasse A VVO 2—W.- Friez. 2 8—2 Berdos 2—Alw. Forward 2 33 BOr.-Wit 2— Dem 3 34 WSV 2—GVO 2 44 Zeev. 2—USV 2 S. n. o. 3e klasse B Voorw. 2Zap 1 Hollandia 1 G.-Zw. 2 Meerv. 1 Berdos 1 1—2 4—4 2—7 Reserve 3e klasse A EVE 2—De Valken 3 10 B HSV 2—Berdos 3 31 AFC 2—Or.-W. 3 31 Stormv. 2 Zeev. 3 42 CVVZ 3—WSV 3 2—1 SVA 2—Reo 2 6—3 GVO 3—Vit. 3 2—2 USV 3— Purmer. 2 43 Reserve 4e klasse D Vitesse 4SVA 3 70 E Dem 5Purm. 3 21 Afdeeling Centrum le klasse AZPC 1—The Vict. 1 1—4 NV A 1—Roda 1 2—5 Purm. 1India 1 52 BDSS 1—Dos 1 2—1 Reserve le klasse ATybb 2Onze Gez. 2 22 RICAV 2HBC 2 21 Santp. 3De Meer 2 31 2e klasse A St. Pancr. 1 Diemen 1 41 PVCB 1—RCM 1 1—3 OIV 1— Alliance 1 12 gestaakt St. Louis 1 Dek 1 2—6 B Dos 2Leiden 2 40 SJC 2DSS 2 51 HBC 3—KRV 1 1—0 G.-W. 2—NVO 1 1—6 1—2 2—2 2—7 2—1 3—1 6—1 3—1 3—1 3—2 3—0 1- Reserve 2e klasse AWllskr. 3—Vlc 2 4—0 The Unity 2 St. Mart. 2 1—2 Dos 2Tybb 3 3—3 Zwal. 2—WA 3 33 3e klasse A SVO 1—SVA 1 SVF 1Des 1 SDE 1PVCA 1 VDO 1Oda 1 B St. Hooger 1 Foreh. 1 St. Bern. 1— Majella 1 WSB 1—RWD 1 (vrlendsch.) Meerb. 1—ASC 1 3—0 Teyl. 2—SMC 3—2 Reserve 3e klasse A India 2 Volend. 4 2—2 The Viet. 3— De Meer 3 18 Vic 3—Nea 2 0—11 St. Mart. 3 ZPC 2 BWllskr. 5— RKAV 3 0—8 India 3—Doss 3 6—3 Dlem. 2—VDO 2 0—3 Gez. Vier 2 PVCB 2 C Doss 4—WA 4 Des 2Gez. Vier 3 Roda 2—SVF 2 Or.-Zw. 2 Wilskr. 4 DTybb 4Llsse 4 01 Onze Gez. 3 Dos 4 10—2 ELisse 3Dos 3 51 Foreh. 2—SJC 3 2—2 NVC 2—Teyl. 3 14—1 4e klasse A VCH 1—DSV 1 1—2 ODV 1—Kolp. Boys 1 34 B Dek 2—WF 1 4—2 (gestaakt) G.-W. 4—OIV 2 4—3 Reserve 4e klasse A Zwal. 4Doss 5 20 B Roda 3—St. Pancr. 2 St. Louis 2- SVO 2 Const. 3—NVA 2 6—4 Oda 2Nea 3 1—6 C VDO 3—St. Mart. 5 34 ZPC 3Des 3 2—5 D RKAV 5—RCM 2 4—2 SVO 2—India 4 115 F Foreh. 3Onze Gez. 4 HBC 4—Tybb 7 K Tybb 8—HBC 5 Alliance 2 Lisse 5 G KRV 2—KRV 3 HMaj. 2—AVB 2 Nic. B. 2—VCH 2 45 Odl 3—St. Hoog. 2 06 I Leiden 3—Odi 2 0—3 (vrlendsch.) RWD 2—VVL 2 2—1 6—1 5—2 2—6 0—1 2—4 4—0 2—1 2—4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11