bedenkt het telkens weer.. ookuit zijwegen komt verkeer. MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 I. V. C. B. 2e KLAS V. V. E.—Geel-Wit 2—1 D. S. S. 1—D. O. S. 1 2—1 K. N. V. B. K. N. V. B.-BEKER R. C. H.—H. F. C. 3—2 A. D. O.Bloemendaal 53 E. D. O.Hilversum 31 HaarlemS.V.V. 102 ZeemeeuwenZ. R. C. 21 RipperdaA. P, G. S. 62 FEESTAVOND BIJ T. O. P. H. V. B. Uitslagen De KennemersO. D. S. 20 StormvogelsR. F. C. 21 BeverwijkXerxes 23 HOCKEY R. K. Hockey-competitie V. HOLKEMA-BEKER M. H. C.—S. O. S. 2—1 BloemendaalAmsterdam 2 34 WIELRENNER R. K. Wielrennersvereeniging „Achilles" H. R. C. de Jonge Kampioen VISSCHEN Concours „Vrijstaande" BRIDGE Bridge-drive SCHERMEN Schoolcompetitie-wedstrijden UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK BENNEBROEK-VOGELENZANG HAARLEMMERMEER HALFWEG IJMUIDEN-OOST SANTPOORT VELSEN Als er afgetrapt is, blijkt dadelijk, dat Geel wit den wedstrijd niet cadeau zal geven en zit vurig op den bal. Bij een G.W.-aanval geeft de scheidsrechter een penalty, die de VVE-doel- man echter weet te stoppen. Het duurt echter niet lang of Geel-Wit doelpunt 01. Na rust krijgt de midvoor al dadelijk de kans om gelijk te maken, als hij alleen voor den G. W.-doel man komt, doch hij schiet naast. WE is nu doorloopend in den aanval en door goed verde digen van Gigengack en Heemskerk blijven doelpunten uit. De wedstrijd wordt nu vinniger. G.W. heeft in deze periode even het spel in handen, doch verder dan de backs brengen ze het echter niet. Dan komt WE weer gevaarlijk opzetten, doch het duurt nog lang voordat de gelijkmaker komt 11. WE is nu niet meer te houden en bij een aanval wordt de bal door twee spelers tegelijk in het doel geplaatst 2—1. Ook WE krijgt nog een penalty toegewezen, welke tegen de lat wordt geschoten. Als de scheidsrechter die goed leidde, einde fluit heeft WE een zwaar bevochte zege behaald. Na ongeveer een kwartier een snelle aanval van DOS. De bal zweeft voor het doel van DSS. Op een gegeven moment krijgt v. Ruiten den bal vrij en onhoudbaar voor Goossens geeft hij DOS de leiding. De DSS'ers worden hierdoor wakker ge schud. Het publiek begint zich te roeren en luide aangemoedigd trekken de rood-groenen ten aanval. Eerst brengt de paal redding, doch na een algemeenen aanval geeft F. Jacques een keurige voorzet, die door J. Sens wordt opge vangen en ineens wordt ingeschoten 11. Weer komt DSS terug, uit een corner scoort Hannes ten tweede male, doch de bal was reeds achter geweest. Ongeveer tien minuten voor rust een voorzet van Sens, welke door Harmes in den bovenhoek wordt geschoten. Rust 21 voor DSS. Na de rust bereikt de spanning haar hoogte punt. DOS tracht het verloren terrein te her winnen, doch de DSS-verdediging weet den druk te doorstaan. Een mooien aanval van DSS besluit Bosdijk Biet een schot tegen de paal. De laatste tien minuten pakt DOS nog eens aan, alles gaat naar voren, maar DSS, zij het niet geheel zonder geluk, houdt stand. Door een verdiende overwinning heeft RCH zich voor de vierde ronde van den beker ge- classeerd. H.F.C. gaat uitstekend van start en reeds aanstonds heeft de RCH-verdediging al haar aandacht noodig voor de uiterst gevaarlijke doorbraken van Koper es. De HFC-aanval houdt regelmatig het spel goed open door tel kens den bal naar de vleugels te spelen, waar bij echter Webster door Berg zoo goed wordt gedekt, dat van dezen kant weinig gevaar dreigt Kos blijkt inmiddels ook in uitstekenden vorm te zijn en prachtig vangt hij enkele hooge voorzetten voor zijn doel op om direct het leer te retourneeren naar de RCH-voorhoede, die zij het langzaam toch ook aan het woord be gint te komen. Slot doet aanvankelijk wat on wennig, daarentegen zit Horst telkens goed achter den bal en reeds na tien minuten speelt hij zich mooi vrij en met een prachtig diago naal schot passeert hij v. d. Togt, op dat mo ment in tegenstelling met de spelverhouding. Vanaf dat moment blijft de Racing dan iets in de meerderheid, doch de voorhoede laat en kele kansen om de score te verhoogen onbenut totdat na een half uur ongeveer Koper o.i. aanvankelijk in buitenspelpositie, na twee maal schieten, de partijen op gelijken voet brengt 11 Den resteerenden tijd voor de rust heeft HFC dan weer de overhand, doch bij het verstrijken van de eerste helft is het nog 11. De tweede helft is RCH vrij regelmatig in de meerderheid geweest. De HFC-aanvallen strandden steeds op het uitstekende spel van Prevost c.s., die via de middenlinie den RCH- aanval aan het werk hield. Een uitstekend staaltje solospel van Horst besloot deze met een uitstekend schot dat RCH weer de lei ding bezorgde en toen betrekkelijk kort daarna Slot na handig werk van Horst ten derde male v. d. Togt het nakijken gaf, stonden de RCH- papieren er goed bij. Inmiddels bleek HFC min of meer uitgespeeld te raken, althans er ging heel wat minder van het elftal uit dan in de eerste helft en hoewel desondanks nog wel enkele kansen ontstonden, werd een halve mi nuut voor het einde een tweede tegenpunt ge maakt uit een voorzet van Webster. 32. er een paar harde schoten keurig uit, doch een vliegend schot van Effem is hem te mach tig (2—0). Nog is RFC niet verslagen. Integendeel de actieve Rotterdamsche middenlinie weet het spel te verplaatsen. Zeer kort na het Storm vogels-doelpunt weet Japon op keurige wijze den achterstand te verkleinen (21). Direct na de hervatting krijgt van Walsum de kans van den dag. Hij schiet van enkele me ters afstand hard in, maar Hollenberg is pre sent. Door enthousiast spel blijven de Rotterdam mers den toon aangeven, 't Mag voor de Vogels een geluk heeten, dat Wey en Haak Sr. er goed het oog in hebben. Pas na een kwartier spelen zien we den eersten goeden Stormvogels-aan val. Dan zet Van der Kuyl netjes voor 't doel, waar Effern tegen de lat kopt. Het spel is nu meer verdeeld. Op een gege ven oogenblik wordt Drok flink onder vuur genomen, maar hij houdt „braef stant". Dit is weer voor geruimen tijd het voornaamste wa penfeit van de IJmuider voorhoede, die vrij geregeld op Japon en Vermeulen stuit. Tegen het einde komt RFC nog even geducht opzetten, doch het is en blijft 21. Het begin was voor de Bloemendalers niet erg bemoedigend. Na tien minuten spelen had ADO reeds een 20 voorsprong, voornamelijk door goed spel van Tap en Berg. Het spel der witten is daarna een stuk beter geworden en Van Gelder had spoedig succes met een fraai schot (21). Kort daarna bracht De Bock de balans weer in evenwicht, nadat hij het leder goed van links kreeg toegespeeld (3—2). Het spel bleef verder verdeeld, maar in de aanval len der witten zat ongetwijfeld meer snelheid. Een zwak moment in de Bloemendaal-defensie werd handig door Berg uitgebuit (32). Kort voor half time schoot W. Tap een voorzet van rechts ineens netjes in het Bloemendaal-doel. Rust 42 voor ADO. De tweede helft was niet zoo interessant. ADO was nu meer in den aanval. De uitvallen der witten bleven echter gevaarlijk. Met een onhoudbaar schot bracht Tap den stand op 52. Hoewel de gasten een verloren wedstrijd speel den, hielden zij goed vol. Ten slotte scoorde J. Kohier voor Bloemendaal nog een goed doel punt (53). Vooreerst neemt Hilversum het spel in han den. dank zij het uitstekende werk van spil Huizinga, die steeds met lange passen zijn voor hoede aan het werk zet. Schieten is bij de Hil- versum-voorhoede niet best, zoodat voorloopig doelpunten uitblijven. Dan gaat ook de E.D.O.- voorhoede het eens probeeren, maar verder dan een schot tegen den paal van v. Geemen brengt zij het niet. Als Bceree voor een klein ongeval even buiten het veld most, scoort v. Polen voor Hilversum, 01. Spoedig is Boeree weer present en dan trekt E.D.O. ten aanval. Met een goed schot scoort Perukel Jr. den gelijkmaker 11. Een keurig staaltje spel van Goemaat. Perukel Jr. geelt den laatste de gelegenheid den stand op 21 te brengen. Na de hervatting speelt de E. D. O.-middenlinie aanmerkelijk beter. Kop pen die in de eerste helft de meerderheid moest erkennen van Huizinga, speelt nu een geweldige partij midhalf en overtreft den Hilversummer nu in alle opzichten, v. Polen is met zijn scho ten zeer gevaarlijk, maar ze zijn niet altijd even zuiver gericht. Dan begint de druk op het Hil- versum-doel, het is door uitstekend werk van J. Steffens en v. Geemen dat Goemaat de stand op 31 brengt. Van nu af wordt het Hilversum-doel als het ware bekogeld, maar ^teeds is er een Hilversummer die den weg tot scoren belet. De opnieuw in de stedelijke kleuren, rood wit, spelende Haarlemmers hebben op hun Schiedamsche tegenstanders, die in het veld lang niet kwaad voetbalden en in hun afdee- ling een der hoogste plaatsen bezetten, een groote overwinning behaald. Reeds binnen en kele minuten had Polanen, die een goeden wed strijd speelde en weer van het begin tot het einde heeft gezwoegd, door 2 fraaie doelpunten Haarlem een 20 voorsprong gegeven. S. V. V. bleek niet ontmoedigd en ontwikkelde een open aanvalsspel waarbij vooral een goede balcon- tröle opviel. Het afwerken der aanvallen was echter minder goed en bovendien was Voogd in goeden vorm. Uit een goeden pass van Polanen scoort De Winter no. 3 en nadat een goed doel punt vari Bloemtak wegens buitenspel van De Winter is afgekeurd schiet Polanen geweldig hard no. 4 in het S. V. V.-doel 4—0. Tot twee maal toe krijgen de bezoekers dan een straf schop toegewezen en Paules en Bokhorst ver kleinen hieruit den achterstand tot 4—2. Met dezen stand komt de rust. S. V. V. begint vol moed aan de tweede helft, weet zelfs Voogd te passeeren maar De la Mar, een der beste spelers bij Haarlem, weet nog op de doellijn den bal weg te werken. Bij een in het veld verdeeld spel blijkt Haarlem vooral in productiviteit een klasse beter. Een goed door Bloemtak genomen hoekschop kopt De Winter keurig in, 5—2. Voogd stopt dan enkele goede schoten en dan is Haarlem weer aan het woord. Een S. V. V.- back is dan zoo onfortuinlijk een voorzet van Kammeyer in eigen doel te schieten <62). Bloemtak profiteert handig van een verkeerd terugspelen door een S.V.V.-verdediger (7 2) en 2 doelpunten van Hurkmans (9—2) doen den helaas nog niet vergeten tien-tien kreet her leven. Aanvoerder Kammeyer is het ten slotte die dezen wensch vervult door kort voor het einde den bal langs den doelveraediger te plaat- Z. R. C. trapt af en de strijd om van de onderste plaats te komen neemt een aanvang. Voorloopig wegen de partijen vrijwel tegen el kander op en er zit zeer weinig teekening in het spel. Eindelijk komt Zeemeeuwen iets in de meerderheid en ontstaat eenig gevaar voor het Z. R. C.-doel, een goed schot ketst tegen de lat en de aanval strandt verder op buiten spel. Dan weet Z. R. C. een corner te forcee- ren welke niets oplevert. Zeemeeuwen neemt de leiding uit een voorzet van A. Paap, enkele voorspelers missen, maar tenslotte is het A. Molenaar die de kans benut, 01. Z. R. C. verknoeit nog enkele goede kansen voor den ge lijkmaker, waarna het rusten is. In de tweede helft komt Z. R. C. meer op zetten, maar er wordt hopeloos geknoeid. Het spel wordt daarna forscheh. Verscheidene cor ners worden op het Zeemeeuwendoel genomen echter zonder resultaat. De uitvallen van Zee meeuwen zijn gevaarlijker en uit een voorzet van links is het wederom A. Molenaar die voor open doel voor het inschieten heeft, 20. Z. R. C. schiet vlak daarop voor open doel over, en bij een volgenden aanval heeft de Zeemeeu wenkeeper met een dansenden bal in den doel- mond, welken hij corner weet te werken. Door een handsgeval krijgt Z. R. C. een penalty te nemen en het is 21. de andere zijde den bal overvliegen en vliegens vlug gaat het spel heen en weer. De midden linie stuwt de voorhoede goed op en als de Wij kers goed doorbreken, zorgt Kuijver Sr. voor 21. Na een corner voor Xerxes gaan we thee drinken. Na de rust hebben beide partijen niets in snelheid ingeboet en vliegensvlug gaat het van doel tot doel met de Wijkers iets meer in den aanval. Na eenige corners aan beide zijden krijgt Lagendaal een schietkans en de stand is gelijk, 22. De Wijkers willen winnen, want gelijk spel is ook verloren en Xerxes moet alle zeilen bijzetten om den gevaarlijken aanvallen 't hoofd te bieden. Eenige corners voor Beverwijk leveren niets op, doch ook aan de andere zijde boeken de bezoekers geen succes. Doch die kun nen met gelijk spel even rustiger spelen. Was- serval krijgt volop gelegenheid zijn talenten te toonen en met veel bravour «redt hij eenige malen. Het einde nadert en nu geeft de heer Brceksmit aan Xerxes een penalty welke doel treft, 23. Nog eenige pittige aanvallen der Wijkers en dan is het inrukken en is Beverwijk met eere den Bekerdood gestorven. Direct na den aftrap zeiten de Amsterdam- sche politiemannen er een flink tempo in, doch de Ripperda-achterhoede is direct in goeden vorm. De voorhoede neemt den aanval over en den bal, die bijna uitging, wist de linksbinnen nog voor te zetten waarna Riethof scoort. Di rect hierna wordt weer een voorzet van den linksbuiten APGS noodlottig, want Riethof scoort schitterend no. 2. De Roode maakt er 30 van. Nog voor half-time maakt Riethof no. 4, waarna de linksbuiten van APGS tegen- scoort. In de tweede helft pakte APGS weer flink aan, doch Ripperda was met het maken van haar goals gelukkiger. Nadat Riethof en de Kruiff er 6—1 van hadden gemaakt wisten de politiemannen uit een strafschop nogmaals tegen te scoren 63. De voetbalclub ,,T(ot) O(ns) P(leizier) hield aterdagavond haar jaarlijkschen feestavond in Hotel „Hof van Heemstede." De belangstelling voor dezen avond jvas bij zonder groot, o.a. waren aanwezig vertegen woordigers van verschillende clubs. Afd. IA: Kinheim 2Haarlem 3 32; RCH 4Stormvogels 3 54 Afd. 1B: Kennemers 3EDO 3 13; EDO 4 Spaarnestad 40 Afd. 2A: KenauEDO 6 01 Afd. 2B: ETORozenprieel 31; EDO 7 Ripperda 2 23 Afd. 2«C: SpaarndamHaarlem 3a 12 Afd. 2D: Zandvoort 2DeCeO 7—1; VI. Vo gelsHaarlem 5 25 Afd. 3A: Spaarnestad 3-VSV 5 46 Afd. 3B: SwastikaHillegom 4 21; Ripperda 3DWO 2 60; Droste 3Rozenprieel 2 13 Afd. 3C: Stormvogels 6Kennemers 8 61; IVO 2'RCH 9 2—0 Afd. 3E: RCH 7—EDO 10 12—1 Afd. 3H: RCH 10—HFC 8 3—6; ETO 2— Bloemendaal 4 1—3 Afd. 3J: Haarlem 8Kenau 3 26; Kenne mers 9Beverwijk 3 04 Afd. 3K: Schoten 3—DeCeO 5 13—0; Hille gom 3EDO 9 22 Afd. 3L: Damiaten 2Schoten 5 13 BEKERWEDSTRIJDEN IVO—VSV 3 70; RCH 3—Beverwijk 2 4—2 In een zeer goeden wedstrijd hebben de Ken nemers de adspirant-kampioenen der 2de klas bedwongen. De thuisclub mist Dinker, terwijl de Dordtenaren hun linksbuiten missen. Het be gin is sensationeel, want als de ODS'ers afge trapt hebben, nemen de Wijkers het leer direct over. Horeman geeft een afgemeten pass aan Schipper, die fraai voorzet, waarna Groot met een goed geplaatste schuiver doelpunt 1—0. De ODS'ers zitten er dan een poosje goed op, doch de Kennemers-achterhoede is safe. De Ken nemers bestoken ook geregeld het doel der gasten en enkele fraaie kansen worden door te ver doorgevoerd samenspel gemist. Aaft de overzijde kunnen Zwang c.s. ook geen succes boeken. Rust 10. Na de rust eenzelfde span nende strijd. ODS speelt thans een mooie partij en eens mist v. d. Boor een prachtkans. Na 15 minuten komen de Wijkers echcer weer aan het woord. Een zeer goede aanval, die echter slecht werd afgewerkt plaatst Billaard echter in eigen doel 20. Beide doelen ont snappen aan een groot gevaar als de Man voor ODS tegen den paal schiet en Schipper aan de overzijde hetzelfde doet. Zwang, de gevaar lijke midvoor der gasten wordt geducht door Linner c.s. bewaakt en krijgt hoegenaamd geen kans. Zonder veel spanning fluit de goed lei dende heer Peper tenslotte het einde en door een fraaie 20 zege plaatsen de Kennemers zich in de 4de ronde. De Rotterdammers hebben hun huid duur ver kocht en 't zou zelfs niets vreemd geweest zijn, als ze het tot een gelijk spel hadden gebracht. Stormvogels neemt aanvankelijk de zaak vrij kalm op, met als gevolg, dat in 't veld de strijd gelijk opgaat. Toch krijgt Stormvogels de beste kansen. Een schot van Schipper weet Drok fraai te stoppen. Na eenig heen en weer getrap komt de bal bij Beenhakker, die na 10 minuten Drok passeert, (10). Drok wordt niet met rust gelaten. Hij stompt Direkt een pittige aanval, doch het schot gaat naast. De Wijkers probeeren dan ook eens aan te vallen en het lukt, maar Teeling schiet hoog over en Xerxes komt terug, maar nu doet v. d. Sande Teeling na. De Wijkers zetten ge zamenlijk een keurigen aanval op, de bal gaat van links naar rechts en op waarlijk schitte rende wijze naderen zij Wasserval, en Kuijer Sr. besluit den aanval met een goed gericht schot dat doel treft, 10. De 1ste klasser begrijpt nu volkomen dat de tegenstander niet onderschat mag worden en een vinnig schot van De Jong werkt de Wijker-keeper corner. Xerxes krijgt een corner te nemen, gevolgd door een dito en zoo ontstaat er een druk op het Wijkerdoel. waaruit Lagendaal met een goed schot de par tijen op gelijken voet brengt, 11. Als Lagen daal heeft naast geschoten, doet Markx aan Te Leiden werden de volgende wedstrijden voor de R. K. Hockeycompetitie gespeeld: StickAeolus 50. Stick II—Aeolus II O—0. De Musschen verschenen volledig met Schmeink op de linksbinnenplaats en Oei rechtsbinnen. De Hagenaars, ongeslagen leiders in hunne afdeeling, hebben een goeden indruk achter gelaten. Het bleek een enthousiast wer kende ploeg te zijn, waarin zeer goede krachten schuilen. Het begin was verrassend. Bij een snellen S.O.S.-aanval sloeg Salomons den bal uit zijn doel. De strafbully werd niet benut. Reus scoorde het eerst uit een strafcorner, waarna S.O.S. spoedig gelijk maakte. Stand met rust 1—1. In de tweede helft waren de Musschen over- wegens sterker. Enkele prachtaanvallen ein digden met schoten tegen de lat. Het is Plies- ter die in de tweede helft wederom uit een corner het tweede doelpunt weet te maken. Met ongewijzigden stand kwam het einde van dezen fairen en prettigen wedstrijd. Scheffer als mid half speelde dezen middag een buitengewoon fraaie partij hockey. Bloemendaal heeft het ook tegen de leiders in de pormotie-afdeeling Amsterdam 2 niet kunnen bolwerken. Wel heeft Amsterdam eerst na ver lenging een buitenspel-doelpunt kunnen sco ren, doch het spel van de thuisclub beviel ons ook dezen Zondag niet en de Bloemendalers mogen uit dezen strijd een leering trekken die hun waarschuwt dat in de bezetting van de laatste plaats een groot gevaar schuilt het le klasseschap te verliezen. De partijen waren vrijwel aan elkaar gewaagd, Bloemendaal nam uit een strafcorner door Gunning de leiding en voor rust wist Amsterdam nog den gelijkmaker te scoren. In de tweede helft heeft Bloemendaal twee maal een voorsprong verkregen die niet ge handhaafd kon worden. Steeds weer maakte Amsterdam gelijk, nadat eerst Toulon v. d. Koog en daarna A. de Roos het net gevonden hadden. De Amsterdam-aanvallen waren beter opge zet, het spei werd opener gehouden en was daardoor*voor doel gevaarlijker dan dat van de thuisclub. Met den stand 33 was de speelstrijd ver streken. In de verlenging werd fel om de leiding gestreden. De rechtsbuiten kreeg in buitenspel positie den bal en scoorde voor Amsterdam het vierde doelpunt. Met onveranderden stand ver streek het kwartier verlenging. ^ZCSS''1 &ORJ2£6fl Ook deze wedstrijd werd wederom gehouden volgens 't Howell-systeem. De belangstelling was niet zoo groot als we gewend zijn. Dit vindt zijn oorzaak in 't feit, dat er gelijktijdig op andere nabij gelegen plaat sen eveneens een drive plaats vond. Nu was er één rij van 7 tafels, zoodat er 26 spellen moesten gespeeld worden. Bord 6 was een aardig spel, waarbij Oost en West de volgende kaartverdee- ling hadden. Oost: Schoppen Harten A H x x x Ruiten 8 x x x Klaveren A V x x West: Schoppen H V 10 Harten B x x Ruiten A H V 10 West H 9 10. Op dit spel werd drie maal klein slam ruiten geboden en vier maal werd slechts een manche bod bereikt. Slechts éénmaal werd groot slam gemaakt, ondanks de veelvuldige uitkomst met schoppenaas. Tenslotte vermelden wij nog den uitslag van deaen wedstrijd: 1. Mevr. Verster met den heer Cohen 90 j4 match points. 2. Mevr. en de heer Kooperberg 89 match points 3. Heeren Schalken en Bosse 89 match points. 4. Mevr. en de heer Veniet 85 match points. Wie bij gelijk aantal match points 't hoogst geplaats wordt, ligt aan 't aantal spellen, waar bij men als no. 1 is geëindigd. Op Zondag 18 Nov. hield bovengen, ver. haar vierden rit der Herfstcompetitie over 40 K.M. Daar dit de laatste rit der Herfstcompetitie was, bleven er veel kanslooze renners weg, zoo dat er slechts een 30-tal aan den start ver schenen. De uitslag werd: Klass A: 1. Hein Bakker, 2. C. Meyer, 3. P. v Kessel, 4. J. Rusman, 5. B. v d Aart. Klasse B: 1. de Lange, 2. Raa, 3. v d Lans, 4. C. Rusman, 5. Duivenbode. Junioren: 1. H. v Maris, 2. Jongejans. Vooral dient het rijden van Jongejans en v. Maris gememoreerd, daar deze junioren voor div. B.-klassers binnenkwamen. De totale uitslag der Herfst-competitie is thans: Klasse A: 1. Hein Bakker, 16 p.; 2. C. Meyer, 11 p.; 3. Sweers en v. d. Aart elk 6 p. Klasse B: 1. Raa, 11 p.; 2. de Lange, 9 p.; 3. v d Lans, 8 p. Junioren: 1. H. v Maris, 20 p.; 2. S. de Vries, 8 p.; 3. Jongejans, 7 p. Hedenavond om 9 uur onze eerste jaarver gadering. Aller opkomst gewenscht. Bovengenoemde vereeniging hield den eersten rit van de competitie op dé Hometrainer over 600 meter met puntentelling. 1 R. Hessels en A. Jacques zelfde tijd 18 2/5 sec. 5 punten; 2 J. Westbroek tijd 18 4/5 sec. 4 punten; 3 Gödde tijd 20 sec. 3 punten; 4 v. Duffelen tijd 20 1/5 sec. 2 punten; 5 Kaestner, Kamps en v. Koperen tijd 20 4/5 sec. elk 1 punt; 6 Hamersveld tijd 2«i sec.; 7 A. van der Beek tijd 214/5 sec.; 8 Wegman tijd 22 sec; 9 Meulman tijd 22 4/5 sec. Junioren 600 meter: 1 G. v. d. Nieuwenhof 23 4/5 sec. 5 punten; 2. Joubij 25 3/5 sec. 4 punten; 3. J. v. d. Nieu wenhof, Pieterse, Crombeen zelfde tijd 26 3/5 sec. elk 3 punten. Door de Vrijstaande Hengelsportvereenigin- gen van Haarlem en omstreken, was op Zon dag 18 November een groot concours op baars georganiseerd, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. Gevischt werd in de Leidsche Vaart tusschen Hillegom en Lisse. Ingeschreven was door 12 vereenigingen. Toen de voorzitter IJ. Doves om 7 uur het sein gar voor den aan vang, bleken alle ingeschreven deelnemers aan den waterkant present te zijn. Gevangen werd pl.m. 300 stuks. De uitslag was als volgt: le prijs Morgenstond (H. N.)2e pr. Sport na Strijd; 3e pr. Dageraad( H.stede)4e pr. Vischlust; 5e pr. Onder Ons; 6e pr. Haarl. Hen gelaars Bond; 7e pr. D. L. H.; 8e pr. „De Vrije Hengel" 9e pr*. de Forel; 10e pr. Morgenstond (H.stede)11e pr. Morgenrood12e pr. D.O.V. Held van den dag J. v. d. Smissen; extra- prijs voor de laatste visch Boekelaar. De prijzen welke bestonden uit een kerncol lectie bekers, kransen en medailles, werden 's avonds in café v. d. Heuvel te Heemstede door den waarnemend voorzitter F. Janse Kok met een toepasselijk woord uitgereikt. Zaterdagavond hield de Nederlandsche Bridge Bond afdeeling Haarlem, haar maandelijksche drive onder leiding van den heer J. Krouwels. Zaterdag 17 Nov. j.l., om 4 uur n.m. werd in het gebouw „Stads Doelen", te Haarlem, een van de competitie-wedstrijden op sabel gehou den tusschen het Gymnasium en de H.B.S., on der leiding van 'den heer V. J. Brassinne, scherm- leeraar, aldaar. Voor het Gymnasium kwamen uit M. Kam- minga, J. v. d. Boogaard en H. Luikinga, tegen M. Witsenburg, J. Warnaars en A. Ott de Vries van de H.B.S. M. Kamminga wist zijn drie partijen te win nen met 34 van Witsenburg, Warnaars en Ott de Vries. J. v. d. Bogaard won van War naars met 34 en verloor van Witsenburg met 43 en van Ott de Vries met 40. Luikinga, de linksche schermer, won van Warnaars en Ott de Vries resp. met 04 en 34, terwijl hij het onderspit moest delven van Witsenburg met 4—2. Voor de H.B.S. won M. witsenburg twee van de drie partijen en wel van v. d. Boogaard met 34 en van Luikinga met 24. J. Warnaars, die blijkbaar geen goeden dag had, verloor zijn drie partijen, wat werkelijk niet hoefde. A. Ott de Vries heeft dezen wedstrijd goed getrokken. Hi) won van v. d. Bogaard met 04 en verloor op het nippertje met 43 tegen Kamminga en Lui kinga. De einduitslag luidt als volgt: Het Gymna sium wint met zes gewonnen partijen, 27 ont vangen en 29 gegeven treffers van de H.B.S. met drie gewonnen partijen, 29 'ontvangen en 27 gegeven treffers. 's Avonds werd een competitie-wedstrijd op sabel geschermd, in de gymnastiekzaal van het Kennemer-Lyceum en het Haarl. Inst. voor Lich. Opvoeding. Het Kennemer Lyceum kwam uit met: H. de Jonge Mulock Houwer, B. Maks en A. de Jonge Mulock Houwer, tegen C. de Bock, J. Duijff en C. Mink. H. Mulock Houwer, de crack van het Ken- nemer Lyceum, won zijn drie partijen met 2—4, 3—4 en 2—4, resp. van De Bock, Duijff en Mink. B. Maks, die voor het eerst in de ploeg schermde als reserve, won met 34 van Duijff en verloor van De Bock met 4—1 en van Mink met 43. A. Mulock Houwer, die ook goed geschermd heeft dezen wedstrijd, won twee van de drie partijen met 24 van De Bock en Mink en ver loor van Duijff met 43. Voor het Haarl. Inst. voor Lich. Opvoeding womien De Bock, Duijff en Mink elk één partij van de drie. Bij dezen wedstrijd won dus het Kennemer Lyceum met zes gewonnen partijen, 25 ontvan gen en 31 gegeven treffers van het Haarl. Inst. voor Lich. Opvoeding met drie gewonnen par tijen, 31 ontvangen en 25 gegeven treffers. Begroeiing van Landhuizen Onze dorps genoot, de bloemist W. Beunder, zal op Dins dag 20 Nov. des avonds 8 uur voor de leden van „Tuinbouw- en Plantkunde" een causerie met lichtbeelden houden over de „Begroeiing van landhuizen". Voor deze gemeente is dit een zeer actueel onderwerp en we verwachten, dat 't den spreker niet zal ontbreken aan een belangstellend gehoor. Mr. J. D. van der Plaats zal op deze bijeen komst verslag uitbrengen van de Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bijF. Plevier, Middentuindorplaan 14, Haarlem, een kinderhandschoen; J. W. van Duin. Oranjestraat 134, Haarlem, een dop van benzinetank; A. van Roode, Bloemendaalsche- weg 206 Overveen, een broche; Nijland, Graaf Florislaan3, Vogelenzang, een aalfuik; H. Ku ling, Noordertuindorplaan 23 Haarlem, een bruin leder étui met schrijfbehoeften; L. Rey, Prins Hendriklaan 142 Overveen, een kindertoschje; Kalf, Engelstraat 3 Haarlem, een ttaschje in houdende een portemonnaie met geld; Kennel, Haarlem, een airedale terrier; J. Kars, Noord laan 22 Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; Langendonk, Kleverlaan 33 Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; mej. Van Dorp, Parallel weg 1 Bloemendaal, een wollen handschoen; B. Korstjes, Prins Hendriklaan 120 Overveen, een alpinemuts; Fonteijne, Boschlaan 25 Bloe mendaal, een blazer; v. d. Bronk, Joh. Verhulst- weg 20 Bloemendaal, een bankbiljet; Baarn, Berkenstraat 7 Haarlem, een zilveren vulpotlood aan den politiepost te Aerdenhout, een zakdoek en een ceintuur; aan het bureau van politie te Overveen, een laadbakklepsluiting van auto; een kinderhandschoentje; een kinderportemon- naie met inhoud; een ceituur; een handbescher mer; een boksbeugel; een zilveren kettinkje, waaraan medaille. Personalia. Te Leiden is geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgseleerdheid de heer Chr. A. van Ophuijsen, alhier. Simultaanseance Door den heer J. W. v. Dartelen uit Heemstede zal Woensdagavond 28 November eene simultaanséance worden gege ven voor de Damclub „Bennebroek". Collecte. Evenals andere jaren wordt ook ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende inrichting, Plantage Middenlaan 64, te Amsterdam. De Ver eeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschap pelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen voelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de bilnden voor hun arbeid een bescheiden weekooln uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hun nen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een internaat voor alleenstaande vrouwe lijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbe doelde loonen is veel geld noodig, waartoe een beroep op allen wordt gedaan. De Vereeniging hoopt dat de inwoners van Bennebroek en Vo gelenzang met milde hand zullen geven, ten einde dit schoone werk in stand te kunnen hou den. De collecte heeft Maandag en Dinsdag a.s. plaats. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Hen- dricus, z. v. J. J. van Hoof en W. Bouwer; Henri, z. v. J. Wessels en C. van Veen; Johan nes z. v. D. J. van Kampen en J. Gedaan; Maria Wilhelmina, d. v. J. A. Schouten en J. M. E. Keilerhuis; Maria Hendrikje, d. v. J. B. de Laat en G. de Vries. Ondertrouwd: Gijsbertus Huizer 55 j. en Mat je de Weerd 47 j.; Willem van de Geer 27 j. en Leent je van Zanten 25 j.; Wouter Timmer 21 j. en Marijtje Wijker 21 j. Getrouwd: Adrianus Spruit 55 j. en Dirkje Noot 56 j.; Fredrik Carel Bergisch 27 j. en Wilhelmina Antoinette de Graaf 24 j. Overleden: Cornells van der Luit, 57 j. geh. m. E. Eveleens; Wilhelm Fransch Breitenstein 41 j. geh. met K. Bean. Verkeersregeling In verband met het ver wachte groote bezoek op het luchtvaartterrein Schiphol op Woensdag 21 November zullen over de ringvaart nabij het dorp Sloten een ponton brug alsmede twee pontonbruggen ten zuiden van het oude fort Schiphol worden gelegd. Een en ander leidt er toe, dat het scheep vaartverkeer op Woensdag vrijwel gedurende den geheelen dag zal zijn gestremd. Schuiten, welke nog een vracht hebben te bezorgen bij de suikerfabriek Holland te Half weg, zullen dus langs Bennebroek en Heem stede moeten varen, terwijl het gewone scheep vaartverkeer voor de groote vaart van Oude wetering en Leiden naar Amsterdam via Aals meer en Nieuwemeer niet zal kunnen geschie den. Ook het gewone verkeer van auto's, autobus sen en wielrijders zal op dien dag via Sloten niet kunnen geschieden, zoodat alle autoverkeer vanuit de richting Sassenheim over Haarlem en Halfweg naar Amsterdam zal worden ge leid. Burgerlijke Stand. (Gem. Haarlemmerliede en Spaarnwoude). Geboren: zoon van P. B. van ScherpenzeelSmit; docther van J. van der PeetVan Neste; dochter van J. Eggink Gratema. Ondertrouwd: M. J. Buijs en J. M. C. van der Meij. Getrouwd: J. W. P. Bonne, 28 jaar en G. Loogman, 25 jaar. Commissie van Arbitrage. Tot leden van de Commissie van Arbitrage voor Halfweg en Zwa nenburg van de Eerste Nederlandsche Maat schappij voor Ziekenhuisverpleging M. V. Z gevestigd te Gouda, zijn benoemd de heeren J. P. Baumann, arts alhier, H. Ph. Schaling te Zwanenburg, M. Sepers, arts te Zwansnburg, S. Stolp, Hoofd der Julianaschool te Zwanen burg en M. J. van Zuijlen, Gemeente-Ontvan ger alhier. Mutaties Burgerlijk Armbestuur. De heer C. Verhoog alhier, lid van het Burgerlijk Arm bestuur der gemeente Haarlemmermeer voor 't gedeelte Zwanenburg, heeft als zoodanig be dankt. In verband hiermede zal deze wijk thans tij delijk worden waargenomen door den heer H. van de Ban, wonende IJweg 87 te Zwanenburg, die voor uitbetalingen zitting zal houden te zijnen huize op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Voor het Crisis-Comité De Muizenstad vervaardigd door den heer P. Peduzzi, zal ter bezichtiging gesteld worden in het Patronaats gebouw aan den Zeeweg alhier op 29 en 30 No vember en 1 December. De opbrengst is ten bate van het Crisis-Comité. Warch gestolen Bij de wed. M., wonende in de Plantanenstraat alhier, is een groote partij wasc'ngoed dat zij 's nachts buiten had laten hangen, weggenomen. Belasting-adviezen Door de Vereeniging „Santpoort's Bloei" is sedert eenigen tijd een belasting-adviesbureau ingericht, waar haar le den en ook buitenstaanders tegen kleine vergoeding hun licht kunnen opsteken bij fiscale duisterheden. Het bureau is geopend eiken Maandagavond van 7 tot 8 uur. Het is gevestigd naast café „Zomerlust" aan de Hoofdstraat, ten huize van den heer J. Th. Böhm. De 'bebouwing van „Schulpen" Zooals be kend, wordt het terrein van de N.V. „Schulpen" in exploitatie gebracht. Drie kwart gedeelte van den grond is reeds verkocht. Deze week is met den aanleg der straten begonnen. Vanaf den Wijkerstraatweg, naast het bloe- menbagazijn van den heer de Groot, komt een 24 Meter breede straat, 18 M. rijweg en 3. M. trottoir aan eiken kant. Deze straat loopt door naar de spoorlijn en eindigt daarbij in een plantsoen, dat een oppervlakte zal hebben van 2000 M2. Verder loopt een 12 Meter breede straat langs de spoorlijn en achter de Melk- laan naar de eerstgenoemde straat terug, dus zoo ongeveer, rondom het terrein. Volgens het project zullen op het terrein 171 woningen verrijzen, geprojecteerd in blokken. Langs de spoorlijn zal half-open bebouwing worden toegepast, n.l. blokken van 3 er. 4 wo ningen aaneengebouwd, met vóór-, zij- en ach tertuinen. De straten zullen boombeplanttagen krijgen, terwijl op verschillende punten plant- coentjes zijn ontworpen. Ook aan winkelpanden is gedacht. De uitvoering van het plan zal de werkver ruiming in onze gemeente zeer zeker ten goede komen. De oude boerderij „Schulpen", een overblijf sel nog van het buitengoed „Schulpen", zal zeer binnenkort worden gesloopt. Dan zal van het eens zoo luisterrijke „Schulpen", niets meer overgebleven zij'n dan een herinnering. Burgerlijke Stand Geboren: M. M. Verstee- ge-Hoffer z.; F. J. van der Heide-v. d. Steen d.; H. P. W. van Rij-Mol z.; H. van Gelder van der Pas z.; M. J. P. Leijenaar-Hellmann d.; M. J. Braam-Maas z.; N. v. d. Hak-Keur d.; C. M. Res-Duineveld d.; J. C. M. van Kaam- Koks z. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. J. A. Kaub Houtagenturen en de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Bonne Attente", alhier. Verkoop van gasapparaten door het gasbe drijf in de raadsvergadering' van 7 Augustus 1.1. werd een adres, waarin verzocht wordt het daarheen te leiden, dat aan de bemoeiingen van het gasbedrijf inzake den verkoop van gasappa raten ten spoedigste een einde wordt gemaakt, door den raad in handen van B. en W. gesteld om advies. Het is inderdaad juist, aldus schrij ven B. en W. aan den raad, dat door het gas bedrijf verschillende gastoestellen aan particu lieren worden verkocht resp. bij hen worden geïnstalleerd, terwijl in den laatsten tijd ook uitbreiding is gegeven aan het verstrekken van gastoestellen in huurkoop. Alleen ten aanzien van gascomforen is een overeenkomst gesloten met een firma, die voor dit artikel, alle risico aan huurkoop verbonden, voor haar rekening neemt. De opmerking van adressante, dat twtee col porteurs in dienst zijn genomen is niet juist. In verband met den achteruitgang van de gas- afname is door den raad een crediet verleend van 5000 voor het voeren van propaganda ter bevordering van het gasverbruik. Hieronder is ook begrepen, de gemeente systematisch te doen bewerken door twee aan het gasbedrijf werkzaam zijïide fitters, die huis aan huis in- formeeren of de gastoestellen, die men in ge bruik heeft, goed functionneeren. De toestellen worden, indien men dit verlangt, gratis nage zien en kleine gebreken, die door den gebruiker gewoonlijk niet worden opgemerkt en aanlei ding kunnen geven tot mindere tevredenheid, hersteld. Tevens wordt het publiek ingelicht omtrent gastoestellen in huurkoop enz. De voor dit werk aangewezen fitters zijn bekwame ge diplomeerde fitters en dus niet, zooals het ver band meent, ondeskundige colporteurs. De opmerking, dat huurverkoop-apparaten worden verstrekt tegen prijzen, waarbij geen rekening is gehouden met bijlevering van mate rialen, installatiekosten, enz., is in haar geheel genomen niet juist. Alleen in huurkoop ver strekte gasfornuizen worden gratis geplaatst. Dit is trouwens reeds jaren het geval. Bij de prijsbepaling van de doorstroomapparaten wordt wel degelijk rekening gehouden met in stallatiekosten, zoodat niet gesproken kan wor den van oneerlijke concurrentie. De tot dusver door de fitters gehouden con trol e heeft uitgewezen, dat zij zeer noodzake lijk is. De gemeente dient de huurkoopregeling voors hands zelf in de hand te houden, niet alleen, omdat, zooals ook door de loodgieters op een onlangs met hen gehouden conferentie werd erkend, bij wanbetaling krachtiger kan worden opgetreden, doch ook en vooral om te bevorde ren, dat door vakkundige voorlichting en be drijfsuitoefening het belang van het publiek wordt gediend en het gas niet in discrediet wordt gebracht, wat van zeer groot belang is. Tot dusver ontvangt een loodgieter als hij een klant aanbrengt voor een gastoestel in huurkoop 10 pCt. van den verkoopsprijs, waar van 5 pCt. bij de eerste termijnbetaling en de andere 5 pCt. bij de laatste termijnbetaling wordt uitgekeerd. Tot dusver is nog slechts eenmaal een toestel op deze wijze door een loodgieter aangebracht. Om zelfs den schijn van oneerlijke concur rentie te weren, zijn B. en W. bereid te bepa len, dat het gasbedrijf voor elk verkocht en geplaatst toestel, aan den loodgieter, die door den kooper daartoe eventueel wordt opgege ven, een provisie uitkeert van 10 pCt., echter met dien verstande, dat de loodgieter een door het gasbedrijf erkend fitter moet zijn. B. en W. stellen voor hun te machtigen adressant overeenkomstig het bovenstaande in te lichten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12