STADSNIEUWS ij schrijven voor U op advertentiën! Haarlem, 19 Nov. MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 AGENDA GOEDE VANGST TE BENNEBROEK Rijwieldief en gros gearresteerd ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK Jaarlijksch triduum BLOEMBOLLENKWEEKERS- GROEP L. T. B. De saneeringsmaatregelen LAATSTE TREIN AMSTERDAM —HAARLEM Mag 60 minuten op trein uit Zuiden wachten IJSBESTRIJDING RONDOM HAARLEM Bemoeiingen Kamer van Koophandel VERKEERSONGEVALLEN R.K. HARMONIE ST. CAECILIA Viering derde lustrum Opbrengst collecten Een winterbode Jubileum Henri Pielage Personalia „De Oosthoek" MUZIEK Haarlemsche Amateur Foto graf en-vereeniging HET TOONEELCONCOURS TE HEEMSTEDE Slotavond en uitreiking der pryzen NAMIDDAG-CONCERT H. O, V. Solist: Jan van der Velde, viool N. Z. H. T. M. EN UIVERDAG Extra diensten Gecombineerd concert Wie heeft er iets gezien? Stadsschouwburg ONZE ACTIEVE POLITIE Een kapotte handrem en nog iets Middenstand en Bazars UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL Kippenmoordenaar VELSEN Tafeltennis NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 20 November INSTELLINGEN GYMNASTIEK R.K.G.V. „Winfried" BILJARTEN Bekerwedstrijden Haarl. Noord Jubileumwedstrijden Excelsior RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN De gemeenteveldwachter W. Kranenburg te Bennebroek heeft de hand weten te leggen op een persoon, die in den laatsten tijd de om geving onveilig maakte. Deze was er n.l. op uit om zich meester te maken van alle rijwiel- plaatjes en rijwielen die onder zijn bereik vie len. Hoewel de verdachte aanvankelijk hard nekkig bleef ontkennen, wist men hem toch to een bekentenis te orengen en kwam o. m. aan het licht dat hij gedurende de laatste drie a vier weken ongeveer 69 70 rijwielplaatjes en ongeveer tien rijwielen van eigenaar had doen verwisselen. De man werkte in verschillende plaatsen, o. a. te Hillegom, Bennebroek, Bloe- mendaal, Zandvoort en Haarlem. Het is te hopen dat met deze arrestatie een einde is ge komen aan de zoo veelvuldig voorsomende dief stallen van rijwielen en rijwielplaatjes. De rijwielplaatjes-dief, een 21-jarige lood gieter uit Haarlem, die in Bennebroek werd aangehouden, blijkt bij nader onderzoek ook in andere plaatsen geopereerd te hebben. Ook in Haarlem heeft hij een ware razzia gehouden. Zoo zijn er vele gevallen opgehelderd van fiet sen, die eerst ontvreemd waren en later op an dere plaatsen werden teruggevonden, maar steeds zonder belastingplaatje. Bij elkaar heeft de ondernemende loodgieter een 60-tal fietsen bewerkt. Ook een heler is aangehouden, een 41-jarige Haarlemmer, die enkele plaatjes in Amsterdam van de hand gedaad heeft. De opkooper, een slijter uit Amsterdam, heeft gepoogd, zich door afdoende middelen uit de handen der politie te houden. De politie heeft dezen man, die in een der Amsterdamsche ziekenhuizen verpleegd wordt, nog niet kunnen hooren. De andere dramatis personae zullen aan de Justitie worden voorgeleid. In de afgeloopen week had het jaarlijksch triduum plaats voor de jongens van het Haar- lemsch St. Franciscus Liefdewerk. Het triduum werd geleid door pater Fridolinus Huyssen uit het Franciscanerklooster te Nieuwe Niedorp. lederen avond hield de leider drie conferenties om zes uur in de Franciscuskapel voor de jongste jongens; om zeven uur in Haarlem- Noord voor de jongens der Noordsche statie, en om half negen weer in de Franciscuskapel voor de oudere en oudste jongens. In ongekend gespannen aandacht werden de conferenties gevolgd. Des morgens om half acht vereenigden zich de jongens in de Franciscuskapel, waar de lei der van het triduum de H. Mis opdroeg. Zaterdagmiddag en -avond bood de triduum- leider gelegenheid om te biechten, èn in Haar lem-Centrum, èn in Haarlem-Noord. Zondagochtend werd het triduum gesloten met een Algemeene H. Communie. Na de H. Mis werd de Pauselijke zegen gegeven. Met groote voldoening mag het S.FX,. terug zien op dit welgeslaagd triduum. Zaterdagmiddag hield de bloembollenkwee- kersgroep van den L. T. B. een algemeene ver gadering te Lisse. De opkomst was groot. Ten aanzien van de saneeringsmaatregelen nam de vergadering het volgende standpunt in. Men heeft zich in 1934 niet aan de gestelde minimumprijzen gehouden, door dat de uitbe taling van het surplus 1933 veel te wenschen overliet en de maatregel ten aanzien van de minimumprijzen ontduiking mogelijk maakte. De te strenge keuring van het surplus 1934 zal het vertrouwen in de maatregelen der Re geering niet verbeteren. Daarom werd al da delijk op een soepeler keuring aangedrongen. Voor 1935 zal het stelsel der minimumprijzen gehandhaafd moeten worden, gezien den kost prijs. dien dit stelsel wil doen betalen, doch de kweekers zullen zich hieraan houden, mits het vertrouwen in de Regeeringsmaatregelen terug keert. Naar de meening der vergadering kan dit door surplus 1934 niet te streng te doen keuren en vlot uit te betalen. Verder door reeds voor het handelsseizoen 1935 een reëelen ga rantieprijs van surplus 1935 vast te stellen. Ten slotte sprak de vergadering er zich voor uit, dat de Regeering, die den gouden standaard wenscht te handhaven iets wat voor het bloembollenbedrijf zeer bezwaarlijk is het surplus uit het Landbouwcrisisfonds zal be talen. De heer v. Dalsum begon allereerst met een antwoord te geven op de eeuwige twistvraag scherp of onscherp. Aan de hand van talrijke prachtige diapositieven liet hij zijn gehoor zien, waar het soft-focus effect gewenscht en toelaat baar is en waar niet. Hij behandelde daarna de kleur, waarin men zijn onderwerp moet houden, en ging vervolgens diep in op het gebruik van het filter. Voor de pauze sloot hij zijn onderwerp af door een de monstratie te geven over de voordeelen van het werken met een telelens. Na de pauze liet de heer v. Dalsum zien wat hij als fotograaf van het leven der dier bereikt heeft, in talrijke lantaarnplaatjes. Een dankbaar applaus beloonde den spreker zijn voordracht, waarvan alle aanwezigen intens hebben genoten. De heer Schaap vertolkte den dank van alle aanwezigen voor het vele leer zame. Eenige nieuwe leden sloten zich bij de HAFV aan. De heer Van den Burg, lid van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken, verzocht in de vergadering van 18 September, dat het bureau er bij de Nederlandsche Spoor wegen op zou aandringen, dat de laatste trein van Amsterdam naar Haarlem zou wachten oo den laatsten trein uit het Zuiden. Van de Ned. Spoorwegen is thans bericht in gekomen, dat de laatste trein naar Haarlem zestig minuten moet wachten op eventueel in vertraging zjjnden trein uit het Zuiden. Voor de reizigers van verre is dit ongetwijfeld een uit komst, voor de Haarlemmers, die niet verder dan de hoofdstad gingen, een dreigende roof yan nachtrust De Beurtvaartvereeniging „Haarlem" tot be hartiging van de belangen der binnenlandsche beurtvaart, gevestigd Spaarne 10 te Haarlem, heeft een verzoek gericht tot de Kamer van Koophandel om medewerking in haar actie om te geraken tot een georganiseerde ijsbestrijding voor de binnenwateren gelegen in het district der Kamer. Tot dusverre verleende de Kamer een bedrag van f 100.voor dit doel, terwijl ook van andere zijden steun werd verleend. De beurtvaartver eeniging acht het niet juist, dat zij, als eerste belanghebbende, de regeling hiervan alleen in handen heeft. Zij verzocht de Kamer dan ook het initiatief te willen nemen tot de oprich ting van een Vereeniging voor Ijsbestrijding, zooals deze in het district der K. v. K. te Gouda bestaat. Het bureau der Kamer is van oordeel, dat de oprichting van een dergelijke vereeniging niet noodig is en dat toch het beoogde doel bereikt kan worden .Daartoe zou het zich voorstellen zich te willen wenden tot de belanghebbenden, die geacht kunnen worden te willen medewerken tot de vorming van een Fonds, hetwelk gebruikt moet worden om onmiddellijk een vrijen vaar weg te verzekeren. Het Bureau zou de uitwerking' daarvan willen opdragen aan de Commissie voor Verkeer en Vervoer. Wielrijder tegen auto Zaterdagmiddag te omstreeks 5.40 uur had op de Heemsteedsche Dreef te Heemstede een aan rijding plaats tusschen een vierwielig motor rijtuig, komende uit de richting Bennebroek en gaande in de richting Haarlem, bestuurd door J. H. v. K., uit Bloemendaal, en een wielrijder, genaamd A. T., wonende te Hoofddorp. Het ge val heeft vermoedelijk plaats gehad, doordat de bestuurder van het rijwiel de Heemsteed sche Dreef richting Cruquiusweg wilde overste ken, waardoor hij tegen het linker portier van het motorrijtuig terecht kwam en tegen den grond werd geslingerd. De wielrijder bekwam door deze aanrijding verschillende kneuzingen en is, nadat Dr. Roo- zen de eerste hulp had verleend, per auto naar zijn woning te Haarlemmermeer overgebracht. Woensdag 21 November zal in gebouw „St. Bavo" het derde lustrum gevierd worden van de R.K. Harmonie „St. Caecilia", directeur de heer S. A. Noom. Het programma is keurig en met zorg samen gesteld. Naast de concours-nummers, welke ten gehoore zullen worden gebracht, is er ook ge zorgd voor een populair gedeelte. Voor en na de pauze treedt op Aug. de Laat, De trekking van de loterij ten bate der har monie is uitgesteld tot 1 Maart. Er zijn nog loten verkrijgbaar bij het bestuur. Kaarten voor de uitvoering zijn te verkrijgen bij den heer P. Joosten, Vinkestraat 2, Haarlem-Noord. Voor bijrollen: le pr. mej. C. Beelen; 2e pr. de heer H. v. Roode, beiden van Gerardus Ma- jella, Heemstede. Voor beste kapwerk: de heer Joh Gerritse uit Amsterdam, die het kapwerk had geleverd voor „Materialisme". De eereprijs, groote zilv. medaille, geschonken door het gemeentebestuur van Heemstede, werd gewonnen door St. Genesius te Overveen voor het hoogste aantal punten. Na de bekendmaking, die zoo nu en dan door gejuich der winnaars onderbroken werd, sprak de voorzitter van D.E.S., de heer Schelvis, woor den van dank tot de jury voor haar moeilijke taak, de speelsters en spelers voor hun zeer goed spel en het publiek, dat in zoo groote getale was opgekomen. De avond werd besloten met een gezellig sa menzijn, waarbij de Heemsteedsche Jazzband weer voor uitstekende dansmuziek zorgde. D.E.S. kan met voldoening terugzien op dit alleszins goedgeslaagde concours. De collecte na de liefdadigheidspredikaties, die' de Weleerw. heer H. de Greeve, ten bate van de St. Elisabeth-Vereeniging in de parochie van St. Johannes den Dooper hield, heeft opgebracht 381,—. De opbrengst van de collecte, welke gisteren in de parochie van den H. Joseph ten bate van het binnenlandsch missiewerk na de predikaties door Pater Hendrichs S. J. werd gehouden, be draagt 400. De collecte, gehouden na de predikaties door den Weleerw. heer Kapelaan Th. Strous, in de Kathedraal, ten behoeve van de hulpbehoevende gezinnen in de parochie, heeft opgebracht 635,05. Hedenmorgen is men van gemeentewege be gonnen met het afbreken en opbergen der drinkwaterfonteintjes, staande op de verschil lende straten en pleinen van onze stad. Het bestuur van het R. K. Mannenkoor „St. Caecilia" heeft het voornemen den heer Henri Pielage ultimo Januari een jubileum-avond aan te bieden. Onze stadgenoot, de heer J. de Jongh, is benoemd tot machinist 3de klasse, aan boord van een der schepen der Holl. Amerika-lijn. De Overijselsche Vereeniging „De Oosthoek" houdt Zaterdag 24 November een feestavond in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertge bouw, ter herdenking van het zevenjarig be staan. Optreden van het Shylock-Revuegezelschap, van Gelderschen Jan, etc. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door „The Musical Lunatics" onder leiding van den heer Van Bommel, waarbij nog een Marumbo- solo van den heer Gerritsen. Onder groote belangstelling sprak Vrijdag avond de Heer A. F. W. van Dalsum, de nieuwe voorzitter van de Ned. Am. Fotogr. Ver. te Am sterdam, voor de leden der Haarlemsche Am. Fotogr. Verg. over „Fotografisch Allerlei". De heer Schaap, voorzitter der HAV wenschte den heer v. Dalsum geluk met zijn benoeming tot voorzitter der groote Amsterdamsche zuster vereniging en sprak den wensch uit dat veel door den heer v. Dalsum zal worden gedaan voor den bloei der amateur-fotografie in Ne derland. Zondagavond is het tooneelconcours van „Door Eendracht Sterk" beëindigd met het op treden van de tooneelvereeniging St. Bonifa- tius uit Krommenie, die opvoerde: ,,'t Verleden spreekt", van Jos. Smits. Ook nu weer was de zaal geheel uitverkocht, zoodat op dit punt het concours alleszins ge slaagd mag heeten. Het werkelijk boeiende stuk werd in de grootste spanning gevolgd. Na afloop werden de prijzen bekend gemaakt door de jury, die bestond uit prof. M. Haring en de heeren J. Wiegman, H. B. v. d. Sande. Voor deze bekendmaking voerde nog het woord de voorzitter der commissie, prof. Haring, die „D.E.S." feliciteerde met het slagen van dit concours. Jammer vond spr. het dat er geen 4 eerste prijzen waren. Gaarne had de jury dan aan elk der deelnemende vereenigingen een len prijs gegeven, want verdient was dit wel. D.E.S., die zelf buiten mededinging den ope ningsavond gegeven had, stelde spr. op een lijn met de overigen. Als zij later eens haar geluk zal gaan beproeven, zal zij met de krachten, waarover D.E.S. momenteel beschikt, zeker niet ongelauwerd huiswaarts keeren. De uitslag is als volgt: le prijs, zilveren lauwerkrans van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent, aan St. Genesius, Overveen, met „Materialisme". 2e prijs, zilveren lauwerkrans: St. Gerardus Majella", te Heemstede met „Op de Hellas". 3e prijs, zilveren lauwerkrans „St. Bonifatius" te Krommenie, met ,,'t Verleden spreekt". 4e prijs, zilveren lauwertak, „Nut en Genoe gen", Lisse, met „De gerechtigheid Gods". Regie-prijs, verg. zilv. plaquette, E. Huyboom. van St. Genesius, te Overveen. Beste uitspraak, zilv. medaille, C. Elfering, van Nut en Genoegen, Lisse, als Pastoor Bra- kel. Beste typeering heer, zilv. medaille, A. Ko ning, Krommenie. Beste typeering dames, mevr. KroonBerk hout, Krommenie. Beste speler: P. Groen, van St. Genesius, Overveen. Beste speelster, mej. C. Bruël, van St. Gene sius, Overveen. Voor keuze van 't stuk St. Gerardus Majella, Heemstede, voor „Op de Hellas". Op dit vrij aardig bezochte Zohdagmiddag- concert bestond het programma uit twee groote werken, die we ook kortelings op een der leden concerten te genieten kregen, en uit niet min der dan twee vioolconcerten. Over het openings- en slotnummer kunnen we dus kort zijn. De Symphonie van Haydn, ge noemd. „Mit dem Hornsignal" had, naar onze meening, i*j deze tweede auditie niet aan kwa liteit gewonnen. De uiterst moeilijke hoorn partijen werden in de uitvoering nog altijd niet onberispelijk benaderd en we zouden zeggen dat bij de eerste auditie er meer relief werd ge bracht in de onderlinge verhouding der instru mentengroepen, waardoor eenige détails beter tot hun recht kwamen. Ook viel er nu en dan eenige aarzeling in het volgen van het rhythme waar te nemen. De Ouverture „Cyrano de Ber gerac", het levendige klankstuk van den Ber lioz onzer Nederlandsche componisten werd daarentegen met een echte panache tot klinken gebracht en vormde een goed slot van dezen overigens goed geslaagden middag, waarvoor de aanwezigen dirigent Schuurman en zijn orkest hartelijk dankbaar waren. Als solist met niet minder dan twee viool concerten trad Jan van der Velde voor ons een onbekende op. Het vioolconcert in g *1. terts van Vivaldi (1660—1743) een der werken, waarvan men in Dresden de handschriften be waart, is uiterst origineel van vorm en uitdruk king, rijk aan technische moeilijkheden. Men voelt hier een voortdurend zoeken om niet den ouden vorm en de oude middelen te breken. Jan van der Velde gaf er een alleszins accep tabele vertolking van. Vooral het adagio was fraai van voordracht. Jammer was dat zijn sterk bewogen spel vooral in de snellere deelen eenige wrijving gaf in het begeleidende strijkersensem ble. Ook Mendelssohns Vioolsconcert in e. kl. t. had hiervan te lijden. Nochtans waren dit slechts vlekjes die men spoedig vergat om de fraai verzorgde voordracht, den fijnen toon en de ge zonde muzikaliteit, waarmee dit veel gekozen werk van Mendelssohn werd verklankt. Het ne- vestigde ons nog eens opnieuw in de meening, waarin we blijkbaar niet alleen verkeeren, dat de muziek van dezen grooten romanticus nog bij lange niet heeft afgedaan. Want, mits men de voordracht niet al te suikerzoet maakt, valt er in dit werk nog zeer veel te genieten, ook voor onzen tijd. Dat bewees het geestdriftige applaus waarmee de kunstenaar aan het einde zijner fraaie prestaties werd beloond en waar mee we van deze plaats nog van harte gaarne instemmen. J. S. Mendelssohn. Dit werkje is niet zoo geschikt voor gemengd- als voor mannenkoor (men pro- beere het eens iets lager, wellicht verkrijgt men dan meer donker getinten klank). Daaren tegen deed „Dag van toorn" van Hespe het weer beter. Vooral de tekstuitbeelding dient te worden geprezen. Hebben we een vorige maal geklaagd over te weinig nuanceering bij „Haarlems Zanggenot", (er werd in hoofdzaak van mf tot ff en nogal eens minder nobel gezongen), thans kunnen we melden dat d'it koor ook zacht en bovendien welluidend zong. Wel domineerde de eerste baspartij eenige malen onnood'ig, doch overigens mag de zang kloek, voldoende beschaafd en homogeen wor den genoemd. Dit niet het minst in Zweeds' „Ons Hollandsch" en in het slot van Grieg's „Landerkennung". Wat de solo hiervan aan gaat, wij hooren die liever door een enikele stem, al klonk ze in klein koor niet onverdien stelijk. Vermeldenswaard is bovendien de teere piano zang in Diepenbrock's „Veni Creator" en de smaakvolle begeleiding door L. W. Keereweer van koor en soliste. Mejuffrouw Annie Hermes, altzangeres, schonk haar aandachtig auditorium eenige oogeniblikken van hoog kunstgenot met een drietal Schubert- en een drietal Hollandsche liederen. Deze jonge, veelbelovende zangeres beschikt over een mooi, donker getimbreerd en omvangrijk geluid. Het volume is zoowel in hooge als in lage ligging meer dan voldoende voor onze groote concertzaal. Daarenboven zingt ze technisch knap, o.a. een zeer goede articulatie en muzikaal. 't Diepst trof ons en de geheele zaal, want het was ademloos stil, het prachtige stem mingvolle lied ,,'t Avondt" van Mortelmans. Ook droeg zij heel fijn en feest-ig „Een liedje" van Zweers voor. Van de Sohubertliederen maakte vooral „Der Kreuzzug" diepen indruk. Dit genre voelt ze blijkbaar uitermate goed aan. Zoowel voor solist als voor de dirigent met hun koren veel sucoes. De zaal was goed bezet en het concert had een vlot verloop. Ten slotte nog een kleine opmerking: het latijn in het tekstboekje dient beter te worden gecorrigeerd en „Veni Creator" is een gedicht van 7 verzen, elk van vier regels. Zooals het nu was afgedrukt, maakte het een vreemden in druk. O. K. Op den TJiverdag zijn bij de conducteurs van de N.Z.H.T.M. retours verkrijgbaar ad 50 cent, geldig op het traject (Soendaplein of Blauwe Brug) HaarlemAmsterdam en ad 75 ct. voor een rit heen en terug Hillegom of Zandvoort— Amsterdam. Voorts zijn aan de haltestations te Haarlem en Amsterdam speciale retours ad 60 cent verkrijgbaar, waarmede men tevens gebruik kan maken van de Amsterdamsche stadstram en de boot naar Schiphol. Talrijke extra-diensten zullen worden inge legd. De kwestie van de tariefsverlaging op 1 Januari heeft nog de aandacht der directie. De finitieve mededeelingen kon men ons nog niet verstrekken. „Polyhymnia" van Hespe en „Haarlems Zang genot" van Keereweer hadden zich ditmaal ver- eenigd. Niet om gezamenlijk te zingen, doch om elkaar het geven van een concert gemakkelijk te maken. Dat gecombineerde optreden biedt behalve financiëele ook nog andere voordeelen: een meer gevarieerd koorzangprogramma en voor elk koor een kleiner aantal nummers, waardoor alles beter afgewerkt kon worden. „Polyhymnia" voldeed het best met „De Stal" van Kees v. d. Linden. Dit soms een weinig instrumentaal geschreven, doch todh goed te zingen werk werd met beziele voordracht ver tolkt. Het koor zingt dit nummer blijkbaar met voorliefde, het klonk zeer muzikaal en boeide daardoor het publiek. Ook de koorklank mag hierin worden gepre zen. Deze was in den pianozang zeer transpa rant en de forto's voldoende afgerond en wel luidend. Slechts een enkele maal domineerde hier de tenorpartij (op, zich zelf beschouwd niet bijster mcoi van klank) een weinig. Iets minder gelukig was Polyhymnia met „Prés du Gleuve étranger" van Gounod, omdat de dymanische schakeeringen niet zoo fijn wa ren aangebracht en met „Beati mortui" van Zaterdagavond omstreeks half 10 heeft een onbekende met een straatklinker (Nederlandsch fabrikaat!) een groote spiegelruit der firma Kreymborg aan de Groote Markt ingegooid. Iedereen, die iets van deze wandaad heeft waargenomen, wordt verzocht zich te melden bij den commissaris van politie. DIE FLEDERMAUS, operette in drie acten van C. Haffner en Richard Ge- née, muziek van Johann Strauss door het Leidsche Studenten Tooneel in sa menwerking met Fritz Hirsch. Ten bate van het Crisis-Comité werd gister avond in den Stadsschouwburg een gala-avond gegeven, welke, als hij financieel even goed ge slaagd is, ais de voorstelling zelve, waarschijn lijk alle reden tot tevredenheid kan geven. Men had bijzonder veel werk gemaakt, om de uit voering van deze operette, welke een der meest succesvolle van Johann Strauss is, zoo goed mogelijk te doen zijn. Zelden ziet men haar met een dergelijke grootsche bezetting, zooals dat gisteravond het geval was, en toch is dat vooral in de eerste twee acten, in zekeren zin noodig, omdat dan de eigenlijke handeling, niet zoo heel erg sterk naar voren springt. Het feest bij Prins Orlofski bijvoorbeeld kreeg nu door de massa gasten een heel ander aspect en had een veel grooter effect, dan anders, wanneer men op de voorhanden zijnde krach ten van een ensemble is aangewezen. Hetzelfde was dat het geval met het ver sterkte Leidsche Studentenmuziekgezelschap „Sempre Crescendo", dat onder leiding van Mr. A. D. van Buuren op alleszins lofwaardige wijze die heerlijke ronde Straussmuziek vertolkte. De avond opende met een welkomstwoord van den praeses van het Leidsche Studenten corps en een spontaan Io Vivat. Daarna werd de operette opgevoerd, waarbij de prominente spelers van het Fritz Hirscnensemble, de lei dende rollen vervulden. Zoo zagen we achtereenvolgens Paul Harden als den rentenier Von Elsenstein, Marie Elsnsr als Rosalinde, Fritz Hirsch als den gevangenis directeur Frank, Claire Clairy als het kamer katje Adèle, Walter Triebei als Mr. Blind en Lily Majus als Prins Orlofsky. Allen waren goed op dreef en speelden met dezelfde flair en het éian zooals we dat van deze artisten gewend zijn. In de tweede acte werd door Darja Collin en haar ensemble de wals: „Rosen aus dem Süden" van Johann Strauss gedanst en ook zij bleken zoowel figuurlijk als letterlijk haar beste been tje voor te zetten, waardoor dit optreden een extra genoegen werd en een waardige afwisse ling was. Niet minder voortreffelijk en buiten gewoon goed van uitvoering was het Honga- renstrijkje onder leiding van A. H. Emmerling dat, evenals het ballet, bij het Orlofskyfeest optrad. De prestatie van dit troepje ging ver boven het dilettantische uit, en het kreeg dan ook een verdiend open doekje. Aan het slot van den avond werd door den secretaris van het crisiscomité Jhr. Dr. J. C. Mollerus eenige hartelijke dankwoorden ge sproken tot het Gemeentebestuur en den burge meester van Haarlem, tot Fritz Hirsch en de zijnen, die tevens met een fraaien krans werden gehuldigd, tot den heer Dresselhuis als ver tegenwoordiger van het Studentencorps en Mevr. Land—de Vries, als voorzitster van het Haarlemsche damescomité. Ook de beide laatst genoemden ontvingen als een herinnering voor hun werk een stoffelijk blijk van aandenken. Tijdens de pauze werden door de damesleden van het comité verfrisschingen geserveerd, waarvan de opbrengst eveneens geheel ten bate van het crisis-comité kwam. Het was reeds bij half een toen deze zeer geslaagde avond eindigde, en we hopen, zooals we reeds zeide, dat het resultaat voor de kas van het comité overeenkomstig de zorgen en moeiten mogen zijn, welke aan dezen avond waren be steed en die merkbaar waren door het succes over de geheele Unie V-t. Op Zaterdagmorgen, even voor het middag uur, werd door de Haarlemsche motorbrigade in de Jansstraat een auto gecontroleerd. Dat feit op zichzelf is niets bijzonders, even min als het helaas veel voorkomende feit, dat de politie moest vaststellen, dat de hand rem onvoldoende functioneerde. Wat volgde, was echter iets dat in onze goede stad betrekkelijk weinig zal voorkomen. De aandacht van de politie werd getrokken door enkele zware koffers die echter in de auto la gen. Op een desbetreffende vraag antwoordde de bestuurder van den auto, een koopman uit den Haag, dat hij boeken vervoerde om die in Veisen te verkoopen. By onderzoek bleek echter, dat er in de kof fers 3500 pakjes cigarettenpapier zaten, waar voor de chauffeur geen geleidebiljet kon too- nen. De smokkelaar en zijn passagier, een 25- jarige man uit Den Haag, zijn naar het politie bureau overgebracht. De politie nam de auto in beslag; de belastingautoriteiten ontfermden zich over den inhoud van de koffers. Het bestuur van de Middenstandscentrale voor Haarlem en Omstreken geeft den leden in overweging in dezen tijd van het jaar niet te voldoen aan verzoeken om bijdragen voor in de maanden November en December te houden ba zars voor gestichten en andere philantropische doeleinden. In de toelichting staat: De laatste maanden van het jaar zijn wat verkoop-mogelijkheden betreft voor vele ne ringdoenden de meest gunstige en zoodra dan die gunstigste verkoopmogelijkheid wordt ver minderd door concurrentie van bazars, is het toch al te veeleischend, dat de. neringdoenden daar zelf toe medewerken, vooral omdat de ver koop in dezen toch.zoo buitengewoon moeilijken tijd niet geschaad mag worden. Een ruige fox-terrier drong op geheimzinnige wijze een kippenhok van een groote buiten plaats binnen, hield onder het vredige pluimvee danig huis, maar werd op heeterdaad betrapt door den tuinman. De eigenaar zal de schade vergoeden, hondje heeft straf gekregen, de kip pen gaan in den pot. De schoolvoeding. Het aantal kinderen, dat voor schoolvoeding is opgegeven is zóó groot, dat het Comité niet in staat is allen geduren de den geheelen winter te helpen. Het Comité heeft zich daarom genoodzaakt, gezien, een schifting toe te passen, opdat zooveel mogelijk die kinderen schoolvoeding krijgen, voor wie dat het meest noodig is. De financieele om standigheden van de gezinnen en de gezond heidstoestand der kinderen zijn daarbij de richt lijnen geweest. De Gem. Geneeskundige en Ge zondheidsdienst heeft alle kinderen, die door het Comité waren opgegeven, onderzocht. Van de ruim 600 opgegeven kinderen zijn er ruim 200 uitgevallen. Aan 401 kinderen zal met in gang van 19 November voorloopig gedurende vier dagen per week een warm maal worden verstrekt. Bij de samenstelling der maaltijden is rekening gehouden met het advies van dén directeur van den Gem. Geheesk. en Gezond heidsdienst. De kinderen genieten de maal tijden op hun school onder toezicht van het on derwijzend personeel. Het Comité hoopt door financieele bijdragen van de geheele bevolking in staat te zijn, de voeding tot einde Maart te kunnen volhouden en naar de behoefte te kun nen uitbreiden zoowel wat het aantal voedings- dagen als wat het aantal deelnemende kinderen betreft. Het Comité brengt dank aan allen die er toe hebben medegewerkt, dat Maandag 19 November met de schoolmaaltijden een be gin kan worden gemaakt. Het ziet vol vertrou wen de toekomst tegemoet, steunend en ver trouwend op den daadwerkelijken en finan- cieelen steun van de inwoners dezer gemeente. De laatste opgave van het Comité School voeding was 2 November 1934 1623.56; mevr. K. ƒ1; mevr. B. ƒ2; G. S. —1.50; R. G. S. ƒ1; J. v. D. ƒ1; C. L. ƒ2.50; D. A. L. ƒ1; W. C. S. 1; P. D. ƒ2.50; Not. D. ƒ2.50; Leer lingen school H. ƒ2; Mevr. A. v. d. F. ƒ10; An- toon K. 0.20; Dr. L. S. L. M. ƒ10; G. D. S. ƒ5.; Ned. Prot. Bond afd. IJm. ƒ5; Mevr. H. 0.50; Bonnen verkoop: door de dames H. ƒ6.30; Mevr. D. ƒ10.90; Mevr. S. ƒ2.55; Mevr. M. 9.85; Mevr. V. ƒ10.95; Mevr. K. 25; Mevr. J. L. ƒ5.70; P. A. G. ƒ9.55; mej. S. ƒ18.65; de B. 12.45; H. 20.90; Dames L. en V. 5; V. 5; D. ƒ6.35; Mej. W. ƒ10; W. D. 2.70; Mevr. C. ƒ8.60; Mevr. K. ƒ1.30; De W. ƒ5.60. Totale in komsten op Zaterdag 17 November 1894.61. Bovendien is ontvangen de eerste toezegging, Binnenlandsche Expl. Mij. zijnde 100, echter reeds verantwoord. De heer J. M. H. heeft 4 per maand toegezegd tot en met Maart. Het comité zegt voor bovenstaande giften hartelijk dank. Men kan gireeren op No. 132768 van Mej. E. Vijlbrief. Dinsdag 13 November werd te Amsterdam de volgende competitiewedstrijd 2e klasse B dames gespeeld n.l. Jolly FriendsHTTC. Uitslag 4—6. Donderdag 15 November werd alhier ver speeld de competitiewedstrijd heeren 3e klasse C. HTTC—Blauw Wit. Uitslag 8—2. Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. Omroeper-Service NASSAULAAN 51 HAARLEM Kantooruren van halt 9 tot halt 6 's Zaterdags van halt 9 tot halt 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt Sociëteit „St. Bavo" Dekkleedenveiling, 10 uur; Film R. K. Blindenbond, 8 uur; Bestuur „Herwonnen Levenskracht", 8 uur; Christelijke Oratoriumvereeniging, 8 uur; Gecombineerde besturen Bouwvakarbeiders, 3 uur; R. K. Be volkingsbureau, 8 uur. Bioscopen: als boven. Gebouw ,S<t. Bavo" St. Caecilia. 8 uur; Rechtskundig Bureau, 8 uur; Federatie Groen ten- en Fruithandelaren, 8 uur; Jaarfeest R. K. Volksbond, 8 uur; Cursus R. K. Volksbond, 8 uur; Bestuur Melkhandelaren „St. Joseph", half negen; Bestuur „Arbeid Adelt", half negen. St. Jozefgezellengebouw, Jansstraat 59 Franciscaansche Ontwikkelingsavond, half 9. Restaurant „De Kroon" English Associa tion in Holland, 8 uur. Hotel Lion d'Or Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, kwart over 8. Gebouw Kamer van Koophandel en Fabrieken Vergadering Kamer v. Koophandel en Fa brieken, half 8. Jeugdgebouw „Domi", Overveen Propagan- da-avond Ned. R. K. Blindenbond „St. Odilia", kwart over 8. Stadsschouwburg „Kunst aan het Volk", Hindoesche Dansavond, kwart over 8. Frans Halsmuseum Tentoonstelling 17e- eeuwsche Hollandsche Kunst, 10—5 uur. Palace „Fedora". Op het tooneel Sereno's musical-act, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Voorjaarsparade". Op het too neel „Trio Saycetto", 7 en 9.15 uur. St. Elisabfthsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; verga dering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdags van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werkda gen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, ,2—4. 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bioemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. Langzamerhand nadert de groote wedstrijd van het Turnjaar 1934. Een laatste woord van opwekking' aan allen, die iets voelen voor onze R. K. Gymnastiek, komt met ons mede naar Rotterdam. Kosten noch moeiten zijn gespaard om dezen wedstrijd zoo schitterend mogelijk te doen slagen. Aan de leden wordt bekend gemaakt, dat aa. Vrijdag geen gymnastiek is, dit is een week verzet. Deze week nemen de bovengenoemde wedstrij den wederom een aanvang. Om den Haarlem-Noordbeker wordt wederom gekampt met teams van drie sterke spelers, waarvoor hebben ingeschreven: Benoorden t Y en K.E.T.S. uit Amsterdam en de B.C. „Haar lem". Waarschijnlijk zal D.E.S. ook van de partij zijn. Donderdag 22 dezer vindt de eerste ontmoeting' plaats. De Noordbeker zal weer betwist worden door ploegen van negen spelers, waarvoor zich heb ben opgegeven: Vriendenkring en D.E.S. (Haar lem), Rembrandt en Boorden 't Y (A'dam) en Excelsior Velsen-Noord)Op 19 en 25 Nov. vindt het eerste treffen plaats. Nu de laatste partijen van de match WIK (Zaandam)Excelsior gespeeld zijn, kunnen wc den volgenden stand opmaken: WIKExcelsior ReimeringC. Maks ïoo62 Geitenbeek—C. Smit 60— 39 W. RosK. Verhoef 4450 Brinkemper—J. v. d. Aar 80— 75 MaasVerhoef 5575 De Boer—P. Nol 125122 Gouweleeuw—C. Smit 91100 J. PrinsBarnhoorn 150107 Totaal 715630 De Zaandammers slaagden er dus in de ju- bilaresse te kloppen met 85 car. en maken dus een goede kans op den eersten prijs. IJMUIDEN, 19 Nov. Rijksvischafslag. Tarbot 45—54 cent per K.G. Griet 10.00—23.00 per 50 K.G. Tong 54—75 cent per K.G. Middel Schol 21.00, Zetschol 12.50—18.00, kleine Schol 4,40 15.50. Schar 6.008.10, Tongschar 23.0033.00 per 50 K.G. Vleet 1.501.80 per stuk. Pieterman en Poon 2.80—4.90, groote Schelvisch 17.50 21.00, middel Schelvisch 12.00—18.50, kl. midd. Schelvisch 8.80—16.00, kleine Schelvisch 3.80— 9.00 per 50 K.G. Kabeljauw 23.0043.00 per 125 K.G. Gullen 3.00—16.00 per 50 K.G. Leng 50— 75 cent per stuk. Heilbot 52—64 cent per K.G. Wijting 1.40—4.20 per 50 K.G. Koolvisch 9—66 cent per stuk. Makreel 5.506.80 per 50 K.G. Versche Haring 1.80—2.80 per kist. van de heden, aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS R. O. 15 Antje 200 manden 1200.R. O. 53 Dirkje 650 manden 2600.Isabel 104 manden. 1500Ika 75 manden 1150.—, IJsselmond 300 manden 1700.Untung 105 manden 1320. Ancor 77 manden 1290.Petten 595 manden 3600.—, Alcmaria 107 manden 1370Rotinus 215 manden 1270.—, Eveline 625 manden 3290. Zeeleeuw 100 manden 1400Dolfijn 178 man den 1500Emma 150 manden 1350.Jenny Elsa 80 manden 1140.—, Raaf 100 manden 1340.—, Ommering 700 manden 3340 KOTTER F. N. 113 690 LOGGERS IJm. 204 770.—, K.W. 178 360.—, K.W. 89 350K.W. 60 500.—, K.W. 62 350.—, K.W. 175 380.—, K.W 52 370—, K.W. 108 330.—, K.W, 16a 430.—, K.W. 28 340.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2