Van het katholieke voetbalkamp Kolping wint met groote cijfers van Brabantia VOSTA KLOPTS.D.O.U.C. MET 3-2 'N TROUWE KLANT MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 De Meer slaat V.V.IJ. Groote nederlaag van T. Y. B. B. tegen Graaf Willem Sant poort en D. H. L. spelen gelijk H. B.C. klopt Spartaan DE ZWEEF -'S HEERENBERG 5—0 Zwakke voorhoede der gasten VOSTA—S. D. O. U. C. 5—2 ALTIOR—TREFFERS 2—1 Deventer verdediging op dreef Tal van fraaie spelmomenten VOLENDAM—H. M. S. 5—3 De Zuilenaren hadden tweemaal de leiding I Richting- Verkeer VOLENDAM WINT VAN H.M.S Een gevaarlijk oogenblik voor het Zuilensche doel in den gisteren gespeelden wedstrijd Volendam—H-M.S., dien de Volendammers met 5—3 wonnen. AKERBOOM v. LENT FRED .1 KF.MPER DE KAAG SCHIEDAM Bouwen standaard motorjachten SUPER HOL LAND-en HOLLAND-KRUISER V. V. Z.—WILSKRACHT 5—1 De Amsterdammers kregen geen kans DE MEER—V. V .Y. 4—2 Schotlooze voorhoede der IJselsteiners S. D. O.—V. I. C. 1—1 Amsterdamsche verdediging had het zwaar te verantwoorden E. M. M.—D. E. M. 3—2 Hilversumsche achterhoede greep steeds met succes in SANTPOORT—D. H. L. Achterstand twee maal ingehaak H. B. C.—SPARTAAN 4—2 Fraai werk der Rotterdamsche verdediging ONZE GEZELLEN- 4—1 -G. D. A. De Loosduiners namen de leiding DE SPORTWERELD Tot de belangrijkste resultaten van den af- geloopen Zondag moeten ongetwijfeld worden gerekend de 50 zege in Helmond van Kol ping op Brabantia en de 32 nederlaag, die SDOUC in Enschede tegen Vosta leed. Het aantal ongeslagen clubs verminderde dus met twee en bestaat nu nog uit; Kerkrade, Kolping en Volendam. Kerkrade moest gisteren door een gelijk spel tegen Chevremont zijn eerste punt afstaan, zoodat alleen het Helmondsche Kolping nog geen enkel punt verloor. In Zuid 1 ging natuurlijk aller aandacht al lereerst naar de ontmoeting van R.K.O.N.S. te gen de landskampioenen, die door eerstgenoem de na heftigen, doch fairen strijd op het nip pertje gewonnen werd. Hierdoor heeft zij zich vaster op de eerste plaats genesteld. Ook kreeg zij hulp van Chevremont, doordat deze erin slaagde Kerkrade een kostbaar puntje in Kerk rade af te snoepen. Hierdoor wordt de strijd om de bovenste plaats zeer spannend en on danks den tegenslag van gisteren blijft Kerk rade sterk favoriet. Ook de Sitt. Boys, die gis teren heel regelmatig Kimbria sloeg, is een van de gevaarlijkste outsiders en heeft evenveel verliespunten, als R.K.O.N.S. Aan den onderkant van de lijst spant het er ook geducht. Daar staan drie clubs met het zelfde aantal punten uit een gelijk aantal wed strijden. Jammer, dat Caesar niet door kon gaan, anders hadden we misschien meer licht gehad. Tot slot sloeg R.K.V.V.L. in een onbe- langrijken wedstrijd Volharding dat nu door haar doelgemiddelde als hekkensluiter fun geert. R.K.O.N.S. 7 5 1 1 11 25—14 Chevremont 7 4 2 1 10 16—11 Kerkrade 5 4 1 0 9 19—8 Sitt. Boys 6 4 1 1 9 15—13 Valkenburg 8 4 0 4 8 19—17 R.K.V.V.L. 8 4 0 4 8 22—24 K.N.V. 5 1 1 3 3 10—15 Caesar 6 1 0 5 2 18—21 Kimbria 6 1 0 5 2 9—19 Volharding 6 1 0 5 2 13—25 De uitslagen in Zuid II zijn vrij normaal te noemen, als men tenminste den slechten vorm van R.K.T.V.V., ook normaal noemt. Het was gisteren weer bijna heelemaal mis en een pe nalty vlak voor het einde redde hen van een algeheelen ondergang. Best kan dit puntje best gebruiken, maar ze schoot er eigenlijk wei nig mee op, daar ook S.V.B. en de Venlosche Boys de punten broederlijk deelden met een zelfden uitslag, n.l. 11. Alleen Gennep kan er nog maar niet inkomen en blijft nog steeds verliezen. Kolping gaat nog steeds in haar overwin- ningstocht verder en we gelooven niet, dat er in deze afdeeling nog een tegenstander gevon den kan worden, die haar nog iets in den weg zou kunnen leggen, zoodat we veilig kunnen aannemen, dat het kampioenschap dit jaar in Helmond terecht komt. Kolping 8 8 0 0 16 33—9 R.K.T.V.V. 10 5 2 3 12 26—23 Mulo 9 5 1 3 11 17—12 Dongen 8 4 1 3 9 22—19 Wilhelm ina 9 4 1 4 9 23—21 Brabantia 6 3 2 1 8 15—11 S.V.B. 6 2 1 3 5 9—17 Venl. Boys 7 1 N 2 4 4 6—14 Best Vooruit 10 1 2 7 4 15—24 Gennep 7 1 0 6 2 8—24 De groote strijd in 't Oosten tusschen Vosta Volendam 8 7 V. V. IJ. 10 6 H. M. S. 9 4 S. D. O. 8 3 V. V. Z. 7 3 D. E. M. 7 3 V. I. C. 8 2 De Meer 8 2 E. M. M. 7 2 Wilskracht 8 0 15 13 11 8 7 7 7 6 5 1 37—19 24—20 27—23 21—22 18—14 13—11 19—18 20—24 15—27 8—23 In West II ontnam HBC door een 4—2 over winning den vollen buit aan Spartaan. De Rot terdammers zijn nu weer op de laatste plaats beland, daar Graaf Willem in de residentie geducht van zich afbeet en TYBB met een 61 nederlaag naar de Spaarnestad terug keerde. Santpoort verspeelde een punt door een gelijk spel tegen DHL in een wedstrijd, waarin beide partijen vier doelpunten voor hun reke ning namen. Leonidas gaf SJC in Rotterdam geen kans en met een 52 nederlaag moest SJC naar Noordwijk terugkeeren. Onze Gezel len weerden zich geducht en zorgden er voor door een 41 zege op GDA, dat de punten in de Spaarnestad bleven. H. B. C. 9 7 1 1 15 37—18 Santpoort 6 4 1 1 9 23—8 Onze Gezellen 7 4 1 2 9 16—14 Leonidas 6 3 2 1 8 17—14 D. H. L. 7 2 2 3 6 22—20 Graaf Willem 7 2 1 4 5 18—20 S. J. C. 7 2 1 4 5 19—30 G. D. A. 6 2 0 4 4 7—16 T. IJ. B. B. 7 2 0 5 4 19—32 Spartaan 6 1 1 4 3 11—17 Beide ploegen verschenen volledig, terwijl De Zweef een gewijzigde opstelling had. Verschoor bezette de mid-voor plaats, terwijl J. Hoogers als rechtsback fungeerde. Ze hebben beiden op deze nieuwe plaatsen naar behooren voldaan. Verschoor was op de middenvoorplaats steeds een gevaar voor de tegenpartij, wat hoofdzake lijk kwam door zijn beweeglijkheid en vlugheid, terwijl hij tevens toonde een goed schutter te zijn. Hij nam vier doelpunten voor zijn reke ning. De gasten maakten een zwakken indruk. Zoo op 't eerste gezicht lijkt het nog wel een goede ploeg, maar de voorhoede is totaal on gevaarlijk en niet in staat doelpunten te maken. Er wordt soms aardig gecombineerd, maar een schot ziet men nooit. Middelkamp in het doel van De Zweef heeft slechts twee schoten te ver werken gekregen. Reeds spoedig na het begin heeft De Zweef door Hegeman succes, terwijl voor rust Ver schoor er 20 van maakt. In de tweede helft was het al spoedig weer de middenvoor, die den voorsprong vergrootte tot 30, direct daarop gevolgd door nummer vier van denzelfden voet. 's Heerenberg kreeg de kans om de eer te redden uit een strafschop, doch deze kans wist men zelfs nog niet te be nutten, want het schot ging over. Even voor einde kreeg De Zweef een strafschop te nemen. Verschoor maakte geen fout en het was 50, waarmee het einde kwam. CU ODUUL lö, ZjUUwIö o- eindigd in een 3—2 zege voor de Enschedesche club, die hierdoor dus practisch weer op ge lijken voet staat met de Ulftenaren, waardoor de spanning onverminderd voortduurt. Altior zorgde in Deventer voor een keurige verras sing door de Treffers met 2—1 te kloppen en de Groesbeekers met leege handen naar huis te zenden. De Zweef maakte in Nijverdal korte nietten met de hekkensluiters, die met 5 0 het onderspit moesten delven en die thans, mede door de andere resultaten van gisteren, in een zeer geïsoleerde positie zijn gekomen. Vosta 8 7 0 1 14 24—14 Treffers 9 5 2 2 12 29 18 S. D. O. U. C. 6 5 0 1 10 2213 Quick 8 4 1 3 9 29—25 De Zweef 8 3 1 4 7 18 23 Emos 9 3 0 6 6 2528 V. D. Z. 6 2 1 3 5, 1515 Altior 8 2 1 5 5 15 23 's Heerenberg 8 0 2 6 2 1028 In West I zag Volendam zijn positie be langrijk verbeterd. Zelfs rekenden de wijd- brceken met een hunner concurrenten af, door n.l. HMS met 5—3 te kloppen, terwijl WIJ in Amsterdam een nederlaag' leed. De Meer was goed op dreef en wist de club uit IJselstein met 4—2 te kloppen. Wilskracht ging in Zaan dam met 5—1 tegen VVZ ten onder, waardoor de Amsterdammers weer vaster aan de laatste plaats werden gekluisterd. Temeer daar de overige staartclubs gisteren alle een of twee punten veroverden. SDO en VIC speelden in Bussum met 1—1 gelijk, terwijl EMM het er kranig afbracht door in Hilversum het sterke DEM uit Beverwijk door een 32 zege beide punten te ontnemen. der haalt Wiggers en Altemühle in deze periode zeer tactisch mee in de verdediging, zoodat er voor de gasten geen doorkomen aan is. Wel probeeren Nienhaus en Weijkamp het met verre schoten, doch de Vosta-doelman verricht goed werk. De laatste tien minuten weet de thuisclub zich weer wat los te werken. Al blijven de gas ten ook iets meer in den aanval toch ontstaan er ook voor hun doel nog gevaarlijke momenten. De Ulft-sche verdediging laat zich echter ook niet meer verschalken en wanneer de heer Bokstart die verdienstelijk leidde het einde aankondigt heeft de thuisclub een verdiende overwinning behaald en den gasten hun eerste nederlaag bezorgd. Wanneer de T/3ffers den bal hebben afge trapt, neemt de Deventer-voorhoede het leder onmiddellijk over en trekt ten aanval. De aan val, die niets oplevert, wordt direct daarna met meer succes herhaald als Weimer den bal voorzet, welke via een Altior-speler bij Kroeze belandt, die zijn club de leiding geeft (10). Een pracht kans wordt door de Treffers niet benut en ook een strafschop wordt door den midden-voor der gasten hard naast geschoten. Bij een schermutseling voor het Groesbeeksche doel, ziet Chr. Heringa kans den bal te be machtigen en den stand op 20 te brengen. De Treffers roeren zich dan meer en het doel van Altior ontsnapt enkele malen aan doorboring. Een vrije schop wordt door den midden-voor van Treffers schitterend geplaatst, doch keeper Ellenbroek stompt den bal via de bovenlat het veld weer in. Na rust doen zich meerdere aanvallen aan beide kanten voor, wat den beiden keepers flink werk bezorgt. Vooral de Deventer-doelman brengt nog al eens op fraaie wijze redding. Een kwartier voor het einde schiet Gerrits met een hard schot den bal in het net (21). De gasten probeeren dan nog gelijk te maken, wat hun echter niet meer gelukt. Onder zeer groote belangstelling is het Vosta gelukt S. D. O. U. C. de eerste nederlaag toe te brengen. Beide elftallen zijn compleet. Wiggers brengt het leer aan het rollen en de' eerste aanvallen zijn voor de thuisclub welke echter geen gevaar opleveren, ondanks het feit dat de verdediging der gasten zeer zenuwachtig staat te schutteren. Bij een aanval der gasten toont de Vosta-ver dediging zich direct in goeden vorm. Weijkamp en Nienhaus worden danig in de gaten gehou den en zijn zoodoende ongevaarlijk. Als na 5 minuten spelens de goedspelende rechtervleugel der thuisclub er fraai combineerend tusschen uittrekt besluit Achterbosch dezen aanval met een goeden voorzet en detoeloopende Alte mühle geeft met een zacht doch verraderlijk balletje zijn club de leiding. Hierna is de verdediging der gasten de kluts geheel kwijt en doelpunten kunnen haast niet uitblijven. Met veel geluk weet men echter stand te houden en enkele malen ontkomt het Ulfsche doel aan een doorboring. Na ongeveer 25 minu ten heeft de thuisclub opnieuw succes; als de bal met een doelworsteling bij den vrijstaanden Achterbosch belandt bedenkt deze zich geen oogenblik en met een hard schot brengt hij den stand op 20. Vosta blijft in den aanval en uit een elfmeterschop brengt Altemühle den stand op 3—0. Nog is het gejuich niet van de lucht als de doelman der gasten een groven blunder be gaat en den bal in eigen doel werkt, 4—0. S .D. O. U. C. valt dan verwoed aan, doch Harmsen en vooral Lansink hebben er goed het oog in en zuiveren met verre trappen hun terrein. Bij een gezamenlijken aanval van de Vosta-vocrhoede waarbij de bal van voet tot voet gaat geeft Alte mühle een handig „hakje" naar zijn vleugelman die de geboden kans dankbaar accepteert en voor de vijfde maal is Kortbeek gepasseerd, 5—0. De gasten geven zich dan nog eens extra en met een vliegend schot weet Weijkamp doelman Bevers te passeeren. Met een veiligen 51 voorsprong der thuisclub wordt even later de rust aangekondigd. Na de thee zijn de bordjes Verhangen en ge ven de gasten den toon aan. De Vosta midden linie waarin Heinink de midhalfplaats zeer zwak vervult, neemt een te afwachtende hou ding aan, zoodat de S. D. O. U. C.-voorhoede volop gelegenheid krijgt den aanval op te bou wen. Weijkamp die thans linksbinnen speelt is bij de gasten zeer actief en heeft na vijf minu ten succes, als Bevers over den bal valt staat de Ulftenaar klaar om deze fout af te straffen, 52. Verwoed komen de gasten opzetten en Be vers moet handelend optreden bij goede schoten van Nienhaus en Weijkamp. De Vosta aanvoer- In een zeer spannenden wedstrijd heeft Vo lendam tegen de snelle Zuilenaren de over winning uit het vuur gesleept. Onder leiding van scheidsrechter Laarmans trapt H. af. Tuyp, op de plaats van Tol, neemt den bal over en er volgt een goed opgezetten Volendam-aanval, die echter op off-side strandt. KI. Koning geeft een hard schot, dat gekeerd wordt. Een serie aanvallen van de gasten volgt. Als J. Bond niet aanvalt, weet Sier juist nog den bal voor de voeten van den toeschietenden middenvoor weg te tippen. Direct zijn de gasten terug, weer wei felt Bond met aanvallen en van grooten afstand verdwijnt de bal onhoudbaar voor Sier in het net (0—1). Nauwelijks is afgetrapt of een ge wirwar voor het Volendam-doel ontstaat, waar in Runderkamp ten slotte schoon schip maakt. De voorhoede van de Zuilenaren demonstreert 'n practig snel, open spel. De voorhoede van de thuisclub loopt nogal eens in de buitenspel- spelval. De spil plaatst herhaaldelijk verkeerd, terwijl Koning, de sterke man, een speciale be waking krijgt. Vliegensvlug golft het spel op en neer. Sier verricht eenige fraaie safes en Ko ning mist even later een mooie kans. Een voor zet van H- Smit belandt op het hoofd van Jonk doch de keeper slaat corner. Hetzelfde lot on dergaat een kogel van Koning. Een schot van Jonk keert de linksback. Ten slotte heeft Bond succes als de keeper voor z'n hard schot zwicht (11). De rechtsbuiten van HMS raakt dan ge blesseerd en wordt vervangen. Bij een voorzet van den H-linksbuiten missen Koning en Bond beiden, doch de toeschietende rechtsbuiten kan- jert naast. Volendam krijgt een penalty te ne men, die Koning zuiver in den hoek plaatst (21). Voof beide doelen ontstaan nog eenige hachelijke momenten. Sier doet echter niets voor zijn langen collega onder. Na nog 'n sterk Zuilensch overwicht is het rusten. De tweede helft begint sensationeel. Na den aftrap neemt de watervlugge voorhoede van HMS den bal mee en voordat iemand er op verdacht is ligt het leder achter Sier (22). Nog is men niet van den eersten schrik beko men of de Utrechtenaren zweven weer voor het doel, een pass van den linksbinnen naar den middenvoor, die zich handig heeft opge steld en een juweel van een goal bezorgt HMS voor de tweede maal de leiding (23). Volendam schrikt wakker en de Zuilenaren, tevreden met den voorsprong, trekken zich bijna allen voor het doel terug. Zoo kan er haast geen bal worden voorgezet of een HMS-hoofd of -been retourneert het leder. Eenige corners leveren niets op. Smit krijgt den bal eens vrij doch het leder wordt weggewerkt. Koning schiet keihard in 's keepers handen. Eindelijk heeft Fooyer succes als de keeper den bal niet vol doende stopt en een der backs in de conster natie den bal over de lijn tipt (33). Beide partijen zwoegen hard, krachtsverschil is er niet. Het is een strijd van snelheid tegen rou tine en tactiek, waarin ten s.otte de gelukkigste zal zegevieren. Pooyer heft na tien minuten de spanning op als hij keurig langs de backs heen speelt en den bal in de touwen jaagt (34). Er is nog een kwartier te spelen. Zuilen zet weer eenige gevaarlijke aanvallen op, gevaarlijk vooral doordat Bont voortdurend te veel op dringt en de snelheid mist om tijdig terug te komen. Een corner voor het doel der gasten heeft een schermutseling ten gevolge. Jonk ziet 'n gaatje en maakt aan alle onzekerheid een einde (53). Nog een corner op het Volendam- doel, een aanval van HMS en het eindsignaal klinkt. Volendam kreeg meer dan het toe kwam en had dezen middag over gebrek aan geluk geen klagen. O Dit roode bord met witte streep beteekentl gesloten voor alle ver keer in deze richting Prima werlt Goede relerenlies V. V. Z. had enkele wijzigingen in de ploeg aangebracht. Zoo zagen wij F. de Lange de mid- voorplaats bezetten, Blakenburg linksbuiten»en J. de Lange op de linksbackplaats spelen. De Zaandammers loopen direct hard van sta pel en keeper Borburg moet direct handelend optreden met felle schoten van Blakenburg en de Lange. De vleugels- worden thans flink in het werk betrokken en nadat enkele aanvallen goed zijn afgeslagen is het Blakenburg, welke een voorzet van Wijbenga onhoudbaar inschiet, 1—0. De Wilskracht halflinie weet het spel te ver plaatsen, en enkels harde schoten belanden op he^ doel van Wiegman, welke echter zijn goe den vorm weer te pakken blijkt te hebben. Het spel gaat thans zeer snel en als Blakenburg een zeer hard schot op doel lost kan de doelman den bal niet voldoende stoppen. De Lange is er bij en de stand is 2—0. Sterk komen de Am sterdammers opzetten en nadat Wiegman en kele schoten heeft gehouden most hij zwichten voor een schitterend schot van Spiekerman, 21. Wilskracht blijft in den aanval. Wij denken Spiekerman weer te zien doelpunten, doch op het nippertje weet de Lange te redden. Bij een nieuwe gevaarlijke Wilskracht aanval schiet v. d. Wardt bijna in eigen doel doch thans kopt de Lange den bal weg. De druk blijft tot de rust aanhouden doch door hard werken weet de Zaandammer achterhoede verdere tegenpunten te voorkomen. Na de rust wordt van beide zijden hard ge werkt. Spiekerman schiet boven in den hoek en Wiegman kan slechts met groote moeite den bal corner werken. Deze wordt goed genomen, doch door Huysman uitstekend weggewerkt. Dan gaat de V. V. Z.-voerhoede er weer van door. Een zeer snelle aanval van Wybenga en F. de Lange plaatst den bal in het net, 3—1. On middellijk hierop scoort hij weer, doch dit doel punt wordt wegens offside afgekeurd. Het spel wordt thans forsch en na enkele waarschuwin gen moet een der Amsterdammers het veld ver laten. Van 't Ent verlaat het veld bij V. V. Z. we gens een onwilligen voet en een invaller ver schijnt binn ende lijnen. V. V. Z. blijft sterker en uit een corner weet de linksbinnen den stand op 41 te brengen. Wilskracht geeft niet op. Een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied weet Wiegman schitterend te houden. Even voor het einde plaatst v. d. Wardt een vrijen schop mooi voor het Wilskrachtdoel, waar Blakenburg den bal ineens inzet, 51. Na heftige aanvallen van bei de zijden komt het einde. De eerste twintig minuten had het spel wei nig te beteekenen. VVY hield het spel kort, ter wijl de Meer met lange schoten naar de vleugels gevaarlijke aanvallen opzette. Na deze beginperiode begon de eigenlijke strijd pas. Overtoom kreeg den bal toegespeeld, een ren volgde. Wedewer kreeg het leder te pak ken en zond een hard schot in en buiten het bereik van keeper Moes vloog de zuiver ge plaatste bal in het net (1—0). Dit succes van de Meer was voor VVY aanleiding om beter te gaan spelen en tot de rust waren de gasten ook in de meerderheid. Hun middenvoor bleek ech ter een rem voor alles en wist verschillende kansen niet te benutten. Veel moeilijk werk kreeg Hoeboer dan ook niet. Heel VVY stond opgedrongen en Tenniglo profiteerde hiervan door uit een pass van links Moes te verrassen (2—0). Even later was de keeper der gasten weer gepasseerd door een hard schot van van Laar, doch terecht werd dit doelpunt wegens buiten spel geannuleerd. Na de hervatting bleek, dat Kloosterman door v. Ruth was vervangen. De IJselsteiners waren voor doel nu gevaarlijker en Hoeboer kon eenige malen door wegstompen nog een doelpunt voorkomen. Het open spel van de Meer had daarna weer succes. De snelle rechtsbuiten bracht den bal op tot voor het doel en gaf een tikje naar binnen, waar v. Laar inschoot (3—0). Wel wist v. d. Hooyen door snel en op het juiste oogenblik doorzetten den achterstand tot 32 te verkleinen, maar van Laar maakt aan alle onzekerheid een einde en gaf na het pas seeren van vier spelers Moes geen kans (42). De overwinning was volkomen verdiend en de Meer heeft revanche genomen voor de .destijds in IJselstein geleden 21 nederlaag. De Bussummers zijn direct in den aanval en vrij spoedig suist een kogel van de Bruin over het V. I. C.-doel. De gasten komen dan ook los, doch de S. D. O.-verdediging blijkt voor den V. I. C.-aanval een geweldig struikelblok. In snel tempo gaat het spel heen en weer en waar aan beide zijden de achterhoedes in uit stekende conditie zijn, ligt het voor de hand dat de doelpunten schaarsch zijn. De thuis club slaagt er in een oogenblik in in de meerder heid te komen, welke evenwel steeds wordt onderbroken door de snelle uitvallen der V. I. C.-voorhoede. Het is in die periode dat S. D. O. de leiding neemt, als Macco in vrije positie het leder toegespeeld krijgt en Hen- drix passeert (10). Spoedig na den aftrap zit de S. D. O.-voorhoede weer voor het doel der gasten. Vooral de Bussumsche linkervleugel onderneemt aanval op aanval, doch steeds grijpen de V. I. C.-backs met succes in. De Amsterdamsche voorhoede zorgt er intusschen voor dat ook de S. D. O.-verdediging niet werk loos blijft, doch ook aan deze éijde worden de aanvallen onderbroken of vinden zij door bui ten spel een ontijdig einde. Ook de tweede helft wordt in een snel tempo- op gespeeld. Het initiatief gaat voorloopig van V. I. C. uit en de gasten slagen er een oogen blik in, S. D. O. terug te dringen. Een aanval, door den linkervleugel van V. I. C. geleid, sticht eenige verwarring in de Bussumsche achterhoede en Voncken profiteert hiervan door den gelijkmaker te scoren (11). Nadat V. I. C. er nog eenige malen in ge slaagd is het S. D. O. doel in gevaar te bren gen, neemt S. D. O. het spel geheel in banden. Van Eijden stuwt keer op keer de S. D. O.- voorhoede ten aanval en een geweldige pressie wordt op het Amsterdamsche doel uitgeoefend. De V. I. C.-verdediging, met keeper Hendrix aan het hoofd, weert zich geducht, doch moet het aanzien dat de Bussummers een zestal corners forceeren. Uit een dezer hoekschop pen kogelt de Bruin tegen den paal. Ondanks het Bussumsch overwicht blijft de V. I. C.- voorhoede een dreigend gevaar. Ook aan deze zijde blijkt er evenwel geen doorkomen aan. Met S. D. O. in de meerderheid klinkt dan het eindsignaal en hebben de partijen de pun ten broederlijk gedeeld. Eeide elftallen hebben een invaller. Droog brengt den bal voor DEEM aan het rollen. Het brengt den bal voor DEM aan het rollen. Het iets sterker, doch weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Wanneer v. Booyen bij een EMM- aanval den bal goed vrij krijgt, gaat zijn schot ver naast. Bij een snellen aanval van DEM weet Terlien niets anders te doen dan corner te trappen. Deze wordt door Langendijk goed genomen. Gevaarlijk blijft de bal voor het EMM- doel, doch tenslotte weet v. d. Berg weg te wer ken. Ongeveer 16 minuten na het beginsignaal ontstaat het eerste doelpunt, wanneer van dichtbij Tokker voorzet en v. Winsum laag in schiet (10). Nauwelijks is weer afgetrapt of Gelderman scoort van korten afstand den ge lijkmaker (11). T. Terlien probeert het nu met een ver schot, dat juist over de lat gaat. Keurig combineerend trekt de DEM-voorhoede steeds ten aanval, maar de Hilversumsche verdediging weet steeds weg te werken. Een vrije schop op het EMM-doel wordt door v. d. Berg goed on derschept. Met ongewijzigden stand breekt de rust aan. Na de thee neemt EMM het spel grootendeels in handen, doch de aanvallen zijn te doorzich tig. Tenslotte heeft H. Terlien succes, wanneer hij een scherpen voorzet v. Fokker weet te be nutten (21). Toch blijven de aanvallen van DEM gevaarlijk en herhaaldelijk moet v. d. Berg handelend optreden. Bij 'n snellen aanval weet Kasbergen slechts- te redden door corner te trappen, v. d. Berg stompt den bal echter keurig weg. Bij den rechtervleugel van EMM lukt het dezen middag goed. Voortdurend krijgt Tokker gelegenheid voor te zetten. EMM tracht den voorsprong te consolideeren. Een door v. Booyen keurig genomen corner wordt door v. Winsum uitstekend ingekopt (31). Dit wordt DEM te erg. Aanval op aanval wordt ondernomen. Wan neer de backs van EMM blijven staan, denken de, dat de scheidsrechter voor buitenspel zal fluiten, heeft de DEM-voorhoede vrij spel en weet zij den achterstand te verkleinen (32). Ondanks verdere pogingen komt er in den stand geen wijziging meer. Nietwaar, D bent 'n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers" U moogt er graag eens m grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- iust te profiteeren. hij plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek Juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaad motiveeren. DHL verschijnt met één en Santpoort met twee invallers aan den start. DHL is direct in den aanval, maar de bal gaat achter. Een kogel van Alsemgeest grijpt Koch klemvast en hij zet zijn voorhoede aan het werk. Een plotseling schot van Ninaber scheert de last. De doelschop belandt bij Hermsen, die een scherp schot inzendt. Eén der backs verandert den bal van richting en het is 01. Binnen de twee minuten doet zich eenzelfde geval voor en Santpoort staat met 02 achter. Bij een Santpoort-aanval maakt Schouten even buiten het gebied hands. Ninaber plaats zich achter den bal en scoort ineens onhoud baar (12). Santpoort heeft nu het beste van het spel en legio zijn de aanvallen op het hei ligdom van Alsemgeest, doch meestelijk weet deze verschillende harde schoten te stoppen. Tien min. voor de rust krijgt de Jong de kans en onhoudbaar plaatst hij den bal in het Delft- sche net (22). Wanneer Alsemgeest een ge makkelijke kans gemist heeft en zijn broer ver schillende corners heeft weten af te slaan, komt het mooiste doelpunt van den wedstrijd. Alsem geest geeft een lange pass naar Stokman. Deze zet fraai voor en met een pracht kopbal geeft v. Zimmen zijn club de leiding (23). Santpoort heeft na de rust het spel volkomen in handen en als Alsemgeest niet zoo in vorm was geweest, zou het op een debacle voor DHL uitgeloopen zijn. Toch weet DHL door v. Zim men bij een doelworsteling den voorsprong te vergrooten. (24). Steeds is Santpoort in den aanval. Een through pass van Handgraaf naar de Jong benut de laatste keurig (3—4). Tien minuten later schiet Gerrits fraai in en het is wederom gelijk (44). Het wordt nu een fraaie strijd tusschen den Santpoort-aanval en Alsemgeest, maar verder wordt er niet meer gescoord. Na eenige verkenning op beide doelen plaatst G. Vinke fraai naar Ruigrok, maar deze kogelt tegen den paal. H. B. C. blijft gevaarlijker, en als na zeven minuten keeper Verrooy eens door ver uitloo- pen een kans van v. Roode heeft onderschept, krijgt Ruigrok het leder en eer de Spantaan- keeper zich weer goed heeft kunnen opstellen suist de bal via de lat in de touwen (10). Het spel heeft eenigen tijd een vrij zenuw achtig verloop, hoewel de H.B.C.-voorhoede beter is dan die der gasten. Als Ruigrok het doel van nabij onder schot krijgt, plaatst hij het leder in den benedenhoek, doch de Spar taan-keeper weet een doelpunt te voorkomen door den bal corner te werpen. Maar dit is maar uitstel, want uit den hoekschop wordt door G. Vinke onhoudbaar ingekopt (20). Er zijn dan twintig minuten gespeeld. J. Mentink probeert het in zijn eentje, doch strandt op C. Vinke. Keeper en backs van Spartaan zijn in zeer goede condidtie. Vooral de keeper is in prachtvorm en in alle standen grijpt hij schoten van Ruigrok en v. Rooden. Als het spel 40 minuten oud is, zend v. Roo den bij een snelle H.B.C.-aanval door rechts geleid, een schuiver in, die zeker naast gegaan zou zijn, maar Versteeg loopt toe en plaatst den bal in den uitersten hoek (30). De tweede helft begint met eenige goede H.B.C.-aanvallen. Een corner word® door v. Roode rakelings naast gekogeld. Dan een snelle aanval van Gieske. Deze geeft over aan v. Roo de, die onhoudbaar scoort, doch de bal blijkt eerst over de zijlijn geweest te zijn, en de goal wordt geannuleerd. Het H.B.C.-spel verslapt dan zienderoog, waardoor nu Spartaan ook meer in den aanval komt. Wel krijgt H.B.C. nog eenige goede kan sen, welke niet benut worden, tot na 35 minu ten spelen Ruigrok met een schuiver doel treft (4—0). De strijd is dan beslist, doch Spartaan vecht tot het uiterste om tenminste de eer te redden. En dat komt nog onverwachts, als Th. Mensing een ver schot inzendt, dat Driessen blijkbaar verrast (41). Een minuut later ontstaat een schermutse ling voor het H.B.C.-doel, waaruit A. Menting den achterstand verder verkleint (42). Het eerste succes komt voor GDA, wanneer Heesakkers een vrije trap tegen zich ziet uitge deeld wegens te hoog trappen. Nederpel zet den bal goed voor doel. waarna de toesnellende Steentjes den bal in de touwen jaagt (0—1). Nu komt Onze Gezellen onweerstaanbaar aanvallen en in deze periode wordt het beste spel van den geheelen middag gegeven. Bij een gezamenlijken aanval zwenkt Korf naar buiten en zet den bal laag voor en Elferink laat het leder in moeilijke positie in den uitersten hoek verdwijnen (11). Direct hierna schiet dezelfde speler in den uitersten benedenhoek en ternauwernood weet Meys den bal corner te werken, welke goed ge nomen niets oplevert. Voor rust wijzigt de stand zich verder niet. De eerste minuten van de tweede helft zijn sensationeel. Direct na den aftrap krijgt van Schie den bal toegespeeld. De backs van GDA blijven weifelend staan voor vermeend buiten spel, waardoor van Schie alleen voor Meys komt. Deze stopt den bal maar half, zoodat van Schie vlak voor de lijn den bal weer be machtigt en in het verlaten doel schiet (21). Nauwelijks is GDA van den schrik bekomen of Vlegels krijgt den bal op den vleugel in bui tenspelpositie toegespeeld. Onder heftig appél van GDA schiet hij laag in en de stand is 3—1. GDA protesteert, doch de scheidsrechter heeft niets geconstateerd en wijst naar de midden lijn. GDA is ontmoedigd en het spelpeil zakt nu sterk. Wanneer GDA de depressie te boven is, is het te laat, want Onze Gezellen laat zich den voorsprong niet meer ontnemen. Bij een hachelijk moment voor het GDA-doel weten de keeper en een back op het laatste moment nog te redden. Toch is het uitstel van executie, want wan neer de Reus eens goed voorzet, vergroot Korf met een schitterenden kopbal den voorsprong (4—1). Even komt er nog opleving in de GDA-ploeg wanneer bij een overtreding de scheidsrechter naar de witte stip wijst, doch danneer hij ziet dat de overtreding zich buiten het strafschop- gebeid heeft afgespeeld, geeft hij een vrije trap. die geen resultaat heeft. Met onveranderden stand komt het einde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9