New-Yorksche Beurs Na het Juridisch Congres holland-o.azie lijn DINSDAG 20 NOVEMBER 1934 Noodlottige gevolgen van een vergissing Schuschnigg te Rome Staking te New-York De verwoestingen in Asturië Brand in petroleum- fabriek Reorganisatie A.K.U. Oesters, mosselen en garnalen Dr. A. Hintzen overleden Een reeks conclusies aangenomen. Pauselijke rechtsacademie te Rome? Keizer van Japan door een verkeerde straat gereden Een tweede onderhoud met M ussolini Ontslag van arbeiders? Nieuwe maatregelen als begin van steun aan visscherijbedrijven Aansluiten PAARD OP HOL GESLAGEN Landbouwer onder den wagen geraakt MES BIJ VOETBAL-UITRUS TING Vechtlust als sportiviteit? Directeur-geneesheer van Calvarie berg te Maastricht HET FAILLISSEMENT VAN „ATALANTA" PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND Academie Lichamelijke Opvoeding Paardenfokkerij Subsidie Conservatorium De huwende ambtenares Leening AANVRAGE AUTOBUSDIENST SANTPOORT-FCRBFABRtEKEN Jaarvergadering K.N.Z.B. Na vaste opening schom melde de stemming eenigs- zins, slot verdeeld H h 4°% AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 19 November WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Postvluchten WIELRENNEN INSPECTIE WIELERBANEN IN ONS LAND Vanwege de Nederlandsche Wielrenunie ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL Reeds verscheidene koppels geëngageerd DE WOLFF'S TOESTAND Geringe verbetering TAFELTENNIS Engelsche spelers in Nederland STOOMVAARTLIJNEN ANIMO VOOR HET LEGER Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 19 November: Het juridisch congres te Rome, dat 17 dezer met een plechtige zitting in tegenwoordigheid van Z. H. den Paus werd gesloten, heeft eenige conclusies aangenomen, die er op gericht zijn de studie van de bronnen en de wederzij dsche inwerking van het canonieke en Romeinsche recht te bevorderen, alsmede de vriendschap pelijke verstandhouding tusschen canonisten en civiele juristen en tusschen kerkelijke en staats universiteiten te cultiveeren. Tot deze doeleinden zijn internationale con gressen gehouden en is in het bizonder ook het gebruik van de Latijnsche taal bevorderd, dat zoo nuttig gebleken is voor deze interna tionale relaties. Het congres sprak verder de volgende wen- schen uit: 1. dat de moderne wetenschap zich moge richten naar de ethische en godsdienstige be ginselen van den codex Justinianus en van de decretaliën: regeerders en staten mogen beden ken, dat zij niet straffeloos de voorschriften van het goddelijke en natuurlijke recht mogen verwaarloozen, wanneer zij den binnenlandschen vrede duurzaam willen vestigen en den inter nationalen vrede waarlijk willen behoeden. 2. dat, zoo het den Paus behaagt, naar het voorbeeld der Nuovi Licei te Rome een Pause lijke rechtsacademie zal gesticht worden, waar van uitgelezen Katholieke en ook niet-katho- lieke rechtsgeleerden lid zullen zijn. 3. dat in de katholieke universiteiten de we tenschappelijke regeling der canonieke en ci viele rechtsstudie worde ingericht naar de voorschriften van de constitutie Deus Scienta- rum Dominus en dat de scheiding tusschen de studie van het canonieke recht en de moraal theologie nauwkeurig worde vastgesteld. TOKIO, 19 Nov. (Reuter.) Tijdens een inspec tiereis werd de auto van keizer Hirohito door een vergissing van een politieman in een ver keerde straat gereden. De politieman trachtte harakiri te plegen en verwondde zich ernstig met zijn sabel. De gouverneur van de provincie, waar dit ge beurde en twee politie-chefs zijn in verband met dit feit veroordeeld tot geldboeten van 10 pCt. van hun jaarsalaris. Verder wordt gemeld, dat tijdens de manoeu vres een soldaat harakiri heeft gepleegd omdat hy zjjn bajonet had verloren, dat zooals alle wapens in het Japansche leger als persoonlijk eigendom van den keizer wordt beschouwd. ROME 19 Nov. De Oostenrijksche bondskan selier Schuschnigg heeft, na in den loop van den morgen tezamen met den minister van buiten- landsche zaken Berger-Waldenegg de opgra vingen in Rome te hebben bezichtigd, een be zoek gebracht aan den generaal der Jezuieten Pater Ledochofsky. Des middags begaf Schuschnigg zich voor een tweede onderhoud naar Mussolini. Het onder houd duurde ruim een uur. Hierbij werd de politiek van groote overeen stemming tusschen Italië en Oostenrijk be krachtigd. Er werden voorwaarden besproken om een politiek en economisch verstevigd Oos tenrijk, ondersteund door de vriendschap van Italië en Hongarije, zoo spoedig mogelijk in staat te stellen in vollen omvang weer zijn eigen historische taak te kunnen vervullen, n.l. het in evenwicht brengen van de in het Do- naugebied elkander ontmoetende staten. Overeenkomsten zullen worden gesloten be treffende het in het leven roepen van weder- zijdsche cultuurinstellingen te Rome. NEW YORK. 19 Nov. (Reuter). Heden zijn 45.000 concierges, liftjongens en nachtwakers in staking gegaan. MADRID, 19 Nov. (Reuter). Tijdens de revo lutie in Asturië werden te Gijon 400 huizen ver nield ter waarde van 70.000 peseta, te Oviedo 58 huizen ter waarde van 10 millioen peseta en te Aviles 7 huizen ter waarde van 500.000 peseta's. Te Carthagena is de gemeenteraad afgezet, omdat hij mede-verantwoordelijk is voor de jongste onlusten. BARA 19 Nov. (V. D.) Bij een brand in een fabriek van de Engelsch-Perzische petroleum- maatschappij in Abadan, die gisteren is uitge broken, zijn drie niet-Europeesche arbeiders om het leven gekomen. Twee Europeanen en 15 niet-Europeanen bekwamen verwondingen. De AK.tT. voert thans onderhandelingen met de werknemersorganisaties in verband met een schrijven van de directie, waaruit blijkt, dat de productie met twintig procent zal moeten wor< den beperkt. De werknemersorganisaties hebben hun stand punt nog niet bepaald omtrent de wijze, waarop reorganisatie van het bedrijf het best kan ge schieden. Het is zeer goed mogelijk, dat tot ontslag van arbeiders aal moeten worden overgegaan. VERSTROOIDHEID. Een lied zonder woorden, geteekend door Storm-Petersen. (Lustige Kölner Zeitung). In den loop van deze week kan de inwer kingtreding tegemoet worden gezien van de maatregelen, strekkende tot steun aan de oester- en mosselbedrijven, de garnalenvisscherü en aan den handel in oesters, mosselen en garnalen. I Afgekondigd zullen worden de volgende Koninklijke besluiten: het Consumptie-Gamalenbesluit 1934 I; het Crisis-Oesterbesluit 1934 I; het Crisis-Mosselenbesluit 1934 I; terwijl de door den Minister van Econo mische Zaken op grond van deze Besluiten te nemen beschikkingen eveneens dezer da gen in de Nederlandsche Staatscourant zul len verschijnen. De maatregelen, welke nog slechts een begin vormen van een reeks van maatregelen tot steun aan de visscherijbedrijven, bestaan eens deels in het organiseeren der belanghebbenden bij de Nederlandsche Visscherij centrale, ander deels in het vaststellen van minimumprijzen in acht te nemen bij den verkoop der producten naar het buitenland en/of bij den afzet in het binnenland. Wat consumptiegamalen betreft, zullen in hoofdzaak de volgende bepalingen gelden: 1. de aanvoer van consumptiegamalen, het doen pellen 'van consumptiegarnalen, zoomede het in den handel brengen en exporteeren daar van is slechts toegestaan aan hen, die als ge- organiseerden zijn aangesloten bij de Neder landsche Visscherijcentrale; 2. garnalenvisschers zullen de door hen ge vangen garnalen niet mogen afleveren dan te gen door den Minister vast te stellen minimum prijzen; 3. garnalenpellerijen en garnalenexporteurs zullen de garnalen slechts in den handel mo gen brengen, respectievelijk exporteeren, indien zij in het bezit zijn van een vergunning; aan de afgifte van deze vergunning zijn voorwaar den verbonden, o. a. het naleven van de door den Minister ten aanzien van afname en ver koop gestelde minimumprijzen, zoomede bij ex port het betalen van een geringe heffing. Voor mosselen en oesters zijn bepalingen van de volgende strekking vastgesteld. Het uitzaaien en kweeken van mosselen, het visschen op mosselen en mosselzaad, het ver handelen van mosselen en mosselzaad, zoomede het exporteeren van mosselen is slechts toe gestaan aan georganiseerden bij de Nederland sche Visscherijcentrale, die in het bezit zijn van een daartoe door of vanwege den Minis ter af te geven vergunning. Voor afgifte van de exportvergunning is als voorwaarde gesteld het in acht nemen van een door den Minister te bepalen minimumprijs, zoomede betaling van een geringe heffing. Ook ten aanzien van het kweeken, verhan delen en uitvoeren van oesters zijn bepalingen van gelijke strekking vastgesteld. t Uit het bovenstaande volgt dat ieder, die een der hierbovengenoemde bedrijven uitoefent, slechts dit bedrijf zal kunnen blijven uitoefe nen, indien hij zich zoo spoedig mogelijk als georganiseerde aansluit bij de Nederlandsche Visscherijcentrale te 's-Gravenhage en zoo noo- dïg een aanvrage tot het verkrijgen van de be- noodigde vergunningen indient. Voor de aan sluiting zullen geen andere voorwaarden wor den gesteld dan dat men het daartoe door ge noemde Centrale beschikbaar gestelde formu lier van aansluiting onderteekent en aan de Centrale inzendt. De formulieren voor aansluiting en voor het verkrijgen van vergunningen zijn verkrijgbaar bij de Nederlandsche Visscherijcentrale, Bezui- derihout 109, 's-Gravenhage, zoomede bü de secretarie van eén aantal gemeenten. Te Kerkdriel had de landbouwer van A. een jong paard voor den wagen gespannen. Plotseling werd het dier schichtig en sloeg op hol. De knecht van den landbouwer, van J., slaagde erin, door van den wagen te springen, zich in veiligheid te brengen. Van A. echter trachtte het paard te kalmeeren, struikelde daarbij en viel van den wagen, die den man over het lichaam reed, met gevolg, dat zijn linker elleboog versplinterd werd en hij verwon dingen aan hoofd en knie bekwam. De man is vervoerd naar het ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch. Men schrijft uit Zwolle aan de „N. Rott. C.": Zondag is hier een ware voetbalveldslag gele verd. Een wedstrijd tusschen P. E. C. 5 en Hoorneveensche Boys een jonge vereeniging, pas in den Noord Centralen Voetbalbond eindigde plotseling in een formeele vechtpartij, waarbij een der gasten, de rechtsachter H. W. P., een mes uit zijn voetbalbroek te voorschijn haalde. Een van zijn medespelers kon hem nog tijdig in bedwang houden. Middelerwijl was echter over verschillende fronten de strijd los gebroken, waarbij duchtige klappen werden uit gedeeld. P. E. C. verwittigde onverwijld van een en ander de marechaussee die het strijdvuur wel dra bluschte en alle 22 spelers naar de mare chausseekazerne liet brengen. De messentrek ker had echter kans gezien het hazenpad te kiezen. Een der Hoorneveensche spelers werd achter slot en grendel gehouden. Hoorneveen is een buurtschap van Heerde. De club die wordt bestuurd door de familie P. heeft een slechten naam. Reeds tweemaal eer der dit jaar had een wedstrijd van deze ver eeniging een ontijdig einde, o. a. tegen Heer- de, waarbij de Hoorneveensche Boys voorne mens waren om met den scheidsrechter af te rekenen. Door tijdig ingrijpen van een gemeen teraadslid aldaar zijn er toen geen verdere in cidenten voorgekomen. Op 51-jarigen leeftijd is te Maastricht over leden, de directeur-generaal van het zieken huis „Calvarieberg", dr. A. J. H. Hintzen. De overledene werd geboren in 1863 te Hil versum, studeerde aan de Universiteit te Am sterdam, was assistent aan het Wilhelmina- Gasthuis te Amsterdam en werd later be noemd tot directeur-geneesheer van het St. Jozef Ziekenhuis te Heerlen. In 1919 werd hij in dezelfde functie te Maastricht benoemd aan het ziekenhuis „Calvarieberg". Naar wij vernemen, zal de Raad van Arbeid, waarvoor optreedt mr. Steneker, in cassatie gaan van het onlangs gewezen arrest van het gereohtshof, waarbij de faillissementsverklaring van de N. V. Atalanta, de drukkerij van de Tribupe, werd vernietigd. Reeds Vrijdag zal de Hooge Raad deze cassatiezaak behandelen. Ged. Staten stellen voor om de Nederlandsche Vereeniging tot inrichting van een wetenschap pelijk centrum voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam, ten behoeve van hare Academie voor Lichamelijke Opvoeding, over elk der jaren 1935 en 1936 een bijdrage uit de provinciale kas te verleenen van ten hoogste 1000, mits het Rijk behalve een bijdrage uit de opbrengst van gelukstelegrammen, ten minste ƒ4250 en de gemeente ten minste 1000 per jaar toe zeggen of beschikbaar stellen. Aan de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noordholland, voor elk der jaren 1935, 1936 en 1937 een bijdrage van ten hoogste ƒ4500 uit de provinciale kas te ver leenen ten behoeve van hare werkzaamheden in het belang der verbetering van het paarden ras en de paardenfokkerij in dit gewest. Ged. Staten der provincie Noordholland stel len voor te besluiten: aan de Stichting „Am- sterdamsch Conservatorium" te Amsterdam, ten behoeve van hare instelling, voor het jaar 1934 een extra-subsidie te verleenen voor het aan schaffen van een installatie voor het op gra- mofoonplaten vastleggen van vocale en instru mentale prestaties, ten bedrage van 20 pet. der kosten, tot een maximum van 200, onder voorwaarde, dat het resteerende bedrag uit bij dragen van R(jk en gemeente worde verkregen. In de op 16 October gehouden vergadering werd door den voorzitter mededeeling gedaan van een Koninklijk besluit van 28 Augustus 1934, houdende aanmaning aan de Provinciale Staten om vóór 1 December 1934 het „Ambte narenreglement 1920" aan te vullen met een tweetal bepalingen, betreffende het ontslag der huwende ambtenares en der ambtenares, die in concubinaat gaat leven. Tevens werd bij die gelegenheid ter kennis van de vergadering gebracht, dat bij Ged. Sta ten het voornemen bestond nog in de loopende zitting een voorstel dienaangaande in te dienen. Aan dat voornemen geven Ged. thans ge volg. In overeenstemming met het standpunt, door hen ingenomen bij het samenstellen der voor dracht van 30 Mei 1934, handhaven zij hun meening, dat de door de Regeering noodig ge achte voorschriften ongewijzigd in het Ambte narenreglement behooren te worden opgenomen. Zij stellen daarom voor, terug te komen op de in de vergadering van 24 Juli 1934 bij meerder heid van stemmen genomen besluit, strekkende tot verwerping van de door Ged. ontworpen bepalingen nopens het verleenen van ontslag aan de huwende ambtenares en aan de ambte nares, die in concubaat gaat leven. Ged. Staten der provincie Noordholland stel len voor te besluiten, hen te machtigen ten bate van de provincie aan te gaan een geld- leening van zoodanig nominaal bedrag als noo dig zal blijken om een som te verkrijgen ter voldoening van: ƒ3000 wegens'kosten van aankoop en inrich ting van een huis ten behoeve van den dienst van den Provincialen Waterstaat en van een strook grond, gelegen achter den tuin van dat huis; en te bepalen, dat deze leening zal worden aangegaan tegen een reëele rente van ten hoogste 4'/> pet. 'sjaars, dat de aflossing in gelijke of afloopende termijnen zal geschieden in ten hoogste 25 jaren en dat met de aflos sing zal worden begonnen in het jaar, volgende op dat, waarin de leening werd gesloten. Voor een commissie uit Gedeputeerde Staten van Noord-Holland werd Maandag een aan vrage behandeld van de N. V. Alkmaar-Packet te Alkmaar, om vergunning tot het inwerking brengen van een autobusdienst van Santpoort over Spaarndam en Buitenhuizen naar de Fordfabrieken en terug. De N. V. Stormvogels vroeg een vervoerver- bod van Spaarnam naar Santpoort. De directeur van de Alkmaar Packet zeide, dat zijn N. V. de combinatie boot en bus voor het publiek wil hebben. De reizigers kunnen dan van de boot naar bosch en duin in Santpoort gebracht worden. Daarenboven wordt een bezoek aan de Ford fabrieken gemakkelijker gemaakt, terwijl ten slotte niet vergeten moet worden, dat velen, die aan de Hembrug werken in Santpoort wonen. De beslissing volgt later. De jaarltjksche algemeene vergadering van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond zal worden gehouden op 24 Maart a.s. te Am sterdam. NEW YORK, 19 Nov. (Part.). De beursstem- ming was heden vast en hier en daar kon een niet onbelangrijk herstel intreden, waarbij de handel een uitbreiding onderging. Gedurende het eerste beursuur werden 360.000 shares om gezet. De aankondiging van een onveranderd kwartaaldividend van 0.65 door de Dupont de Nemours, alsmede van een onveranderd extra dividend van $0.15 oefende een gunstigen in vloed uit. Tenslotte was ook de vastere hou ding van de tarwemarkt een stimuleerende factor. Staalwaarden trokken algemeen aan en gaven koersverbeteringen tot 1 pet. te zien. Public-utilities gaven nog geen blijk van her stel en kwamen meerendeels lager. New-York Consol. Gas daalden opnieuw 1 pet., doch kon den zich later eenigszins herstellen. Spoorweg waarden ontmoetten vraag en liepen dienten gevolge tot l'/2 pet. op, doch de hoogste koersen bleven niet ten volle gehandhaafd. Koperwaar den waren hier en daar iets luier. De berich ten, dat de koperproducenten de productie op nieuw met 33 1/3 pet. zouden willen inkrimpen indien de niet-Amerikaansche producenten een restrictie van 25 pet. toepassen, worden be schouwd als een nieuw bewijs, dat de Ameri- kaansche koperindustrie verder aan importan tie inboet. Motorwaarden lagen vaster in de markt; petroleumfondsen daarentegen werden ongunstig beïnvloed. Warenhuisaandeelen, in dustrials, chemische fondsen, luchtvaartaan- deelen, equipmentshares en alcoholaandeelen boekten over de geheele linie koerswinsten van een fractie tot twee punten. Vervolgens konden de noteeringen over de geheele linie weer aantrekken onder invloed van de bekend geworden berichten, die een bemoe digenden indruk maakten. Van de public-utili ties, die een verdeeld voorkomen hadden, wa ren aandeelen Amer. Tel. Tel. goed gevraagd en pl.m. twee punten hooger. Chemische-, ta baks- en staalwaarden stelden zich hooger, ter wijl automobiel waarden gedrukt in de markt lagen. Tegen het slot werd de stemming on regelmatig, doch voor spoorwegwaarden ver kreeg het aanbod de overhand en Atchison To- peka's zagen zich in korte spanne tijds 1 pet. van hun koers ontgaan, zoodat van de op deze afdeeling behaalde winst niets overbleef. Uit eindelijk boekten Amer. Tel. Tel., Int. Har vester, Allied Chemical en Union Pacific een voordeelig verschil van lVs a 1pet., terwijl Public Service 1% pet. terug vielen. De omzet ten bedroegen 980.000 shares. Slotkoersen November Allied Chemical American Can Co. American Car. ©Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5>/3 Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. Genera) Electric General Gas Electric Genera) Gas EL cl. A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI, A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil I Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber. United States Steel Corp. Wabash gew. A Westinghouse Electric. Woolworth Building exdiv. ex claim. 1 gedaan en laten. 19 17 16 135% 133: 134% 1037/8 104% 1041/4 16% 68/n 16 16 «78 36% 31% 36% 1027/e 104Vs 104% 843/4 83 83% 123A 12% 127/g 10% 106/a 10% S37/8 537/g 543/8 23 25% 253/4 14% 15 147/s 29 28% 28% 11% 11% 11% 52 51% 513/4 24% 241/4 24% 43% 43% 43V4 4% 4% 4% 2 2 2 35% 36 353/4 1% 1% 1% 22 22% 22% IS8/* 18% 18% 36 3634 26% 26% 26% 393/4 40 40% 961/2 96% 96% 109s/4 109% 109 7% 8Vs 8% 19% 19% 193/g 30% 306/a 303/4 15 15 15% 10 9% 97/8 16% I6V2 l63/8 381/2 373/8 37% 23 237/8 23% 5% 83/4 9 16% 16% 163/4 30 V* 29% 29% 5.12-20 92% 917/8 9ï7/b 6 6% 6% 2 21/8 33/g 21/s 3% 33/s 29% 29% 29% 16% 16% 16% 22 213/4 221/s 17 16% 163/g 42% 40% 21 2lVs 21Va 10* 11 11 171 171 171 201/8 22% 22% 223/4 437/g 437/g 43% 26'/a 28% 29% 5% 5% 56/8 41H 41 41 63/4 6% 6SA 14% 143/8 143/4 173/4 17% 173/4 163/8 163/g 163/4 153/4 183/4 19 426/8 427/8 43% 9 9Va 93/g 1053/4 104 104 12% 12% 11% 27/8 3 3% 5-6/2 16% 163/s 16% 336/8 35 343/4 1V2 IV2 2 34 34 34 52% 52% 53 t ex coupon ss bieden Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zoon en L. Slijper Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie 134%—135 Unilever 77 5/8 Philips 217)4 Young m. verkl.25 Anaconda 6 9/10 Beth. Steel 17 Shell 43/16 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie 134% Unilever 77% A'dam Rubber 85 Young m. verkl.34 7/8 Beth. Steel 17% U. S. Steel 21% 19 Nov. 17 Nov. NEW-YORK, 19 Nov. 19 Nov. 17 Nov. Brussel 23.32 23.29 Oslo 25.04 25.10 Rome 8.53 8.55 A'dam 67.62 67.56 Madrid 13.67 13.66 Londen 4.98% 4.99 Bern 32.46 32.47 Parijs 6.59% 6.59 Weenen 18.88 18.85 Berlijn 40 22 40.19 19 Nov. 17 Nov. NEW-YORK, 19 Nov. 19 Nov. 17 Nov. Suiker Dec. 1.86 1.88 Mel 1.87 89 1.87-88 Jan. 1.76-77 1.70-78 Juli 1.93 1.91 Mrt. 1.79-80 1.78 Sept. Oct. 1.82-84 1.82-83 Ct.Cuba 2.00 2.92 Rubber Standaard Dec. 12.77 12.91 Juli 13.46 13.61 Juli 12.80 13.01 Sept. 13.66 13.81 Mrt. 13.01 13.2) Oct. 13.76 13.91 Mei 13.28 13.41 Katoen Loco 12.55 12.55 Mei 12.36 12.36 Nov. 12.25 12.25 Juni 12-35 12.35 Dec. 12.27-28 12.28-29 Juli 12.33 12.33-34 Jan. 12.32 12.32-33 Aug. 12.23 12.24 Febr. 12.35 12.35 Sept. 12.13 12.15 Mrt. 12.38 12.38 Oct. 12.04-05 12.05-06 April 12.37 12.37 Tarwe Roode Winter loco 109% Harde Winter loco 1165/8 1168/4 Tin LOCO 51.12% 51.20 Nov. 51.12% 51.25 Koffie (Rio) (Santos) Dec. 6.97 6.93 Dec. 10.43 10.40 Mrt. 7.23 7.18 Mrt. 10.34-35 10.30-31 Mei 7.38 7.32 Mel 10.34-35 10.29 Juli 7.49 7.44 Juli 10.35 10.28 Sept. 7.50 7.50 Sept. 10.34-35 10.30 CHICAGO, 19 Nov. 19 Nov. 17 Nov. Tarwe Dec. 101-lOlVs 101%-% Mel Juli 99V4-Vs 937/8-94 Mais Dec. 85% Mel 85°/'8 Juli 84 99Vs_6/a 93sA*V8 19 Nov. 17 Nov, Haver Dec. 53% Mei Juli 50% 46% 53 50% 466/g 84% 84% 83V* Reuzel Loco 10.52% Dec. 10.47% Jan. 10.60 Mei 10.97Vs Juli 11.05 Rogge Dec. 73% 72% Mei 76% 75% Juli 775/a 76% Duluth Lijnzaad 10.471/2 10.42% 10.521/s 10.921/2 Dec. Mei 1.82 1.84% 1.82 1.84 19 Nov. 17 Nov, Tarwe Dec. 78% 78% Mel 83 827/g Juli 8+ 833/4 Rogge Dec. 57% 57% Mei 61% 60% Juli 61% 607/g Haver Dec. 42Vi 427/8 Mel 44Vs 44 Juli 44 433/4 WINNIPEG, 19 Nov. 19 Nov. 17 Nov. Gerst Dec. 33% 521/4 Mel 56% 54% Juli 361/4 551/8 Lijnzaad Dec. 1.3 0% 1.37 Mei I.4IV2 1.421/4 GRAANNOTEER1NG LIVERPOOL, 19 Nov. Tarwe: Dec. 4/8 5/8; Maart 5/11/4; Mei 5/31/4. De „Ijsvogel" is op de uitreis te Cairo ge land. Alle wielerbanen in Nederland zullen zoo mo gelijk nog in den loop van deze maand door een inspectie-commissie van de Ned. Wielren- Unie, bestaande uit de heeren: B. Swaab de Beer, J. D. Viruly en J. van Eek, in samenwer king met de respectievelijke provinciale consuls, geïnspecteerd worden. De commissie heeft reeds een aanvang ge maakt met het inspecteeren van 22 wielerbanen in West- en Midden-Noord-Brabant en zal ge leidelijk dit werk voortzetten, en zoo spoedig mogelijk beëindigen. De gebreken aan de verschillende banen zul len aan de betreffende directies worden mede gedeeld en dienen alsdan vóór den aanvang van het open-baan seizoen 1935 geheel overeenkom stig de reglementen van de N.W.U. in orde te worden gebracht, alvorens zij voor aansluiting in 1935 in aanmerking kunnen komen. Voor de Brusselsche zesdaagsche zijn de vol gende koppels reeds definitief geëngageerd: PijnenburgSlaats, WalsSchön, Jan van Kempen—Braspenning, Gebroeders Vroomen, Ehmer—Hürtgen, Aerts—Buysse, Haamerlynck Billiet, Charlier—Deneef, Depauw—Van Nevele, Loncke—Huys, Smets—Martin, Van Vlockhoven—Van Bruggenhout. Onderhande lingen zijn gaande met MagneLeducq en Eroccardo—Guimbretiere. De toestand van De Wolff, den bekenden Amsterdamschen renner, die na de zesdaagsche longontsteking kreeg en vervolgens pleuritis, is nog vrij ernstig. Een lichte verbetering is in getreden sinds Maandag, maar voorzichtigheid blijft nog steeds geboden. De Wolff zal dezen winter zaker niet meer kunnen rijden. De beide Engelsche internationals Hyde en Bergl zijn op de terugreis, na een tournée door Duitschland te Amsterdam aangekomen. Maan dagavond hebben zij enkele partijen gespeeld te Hilversum als gasten van den Gooischen Ta- feltennisbond, terwijl zij Dinsdagavond te Am sterdam uitkomen tegen de sterkste Amster- damsche spelers. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 19 NoNv., Ilmenau, e., Leningrad; Montan, m.s.. idem. Vertrokken 1 9Nov., Luigi Accame, s., Lviorno; The Countess, s., Rotterdam; Bïltanlca, s„ Ant werpen; Luimneach, s„ Hamburg. AMSTERDAM, aangekomen 19 Nov., Ilmenau. Leningrad, hout. Houthaven, Baltica; Montan, Leningrad, hout, Houthaven, Ned. Bevr. kan toor. IJMUIDEN. Aangekomen 18 Nov.: Berenice, s., Kopenhagen: Beyerland, s„ Newcastle; Britannlca, s., Londen: The Countess, s„ Swansea; Newton Abbot, s., Gdynia; Sendeja, s„ Bilbao (voor Vel- sen); VliestToom, s., Hull; Silenga, s., Leningrad; Leeuwarden, s., Londen; Ek, s„ Osl;o Ullstad, s-. Porsgrund; Pluto, s., Aarhuug; Lingestroom, Bristol. 19 Nov.: Odysseus. s„ Hamburg; Bowling, s., Leith: Luigl Accame, s.. Gdynia; Hawarden Castle, m.s., m.s., Londen; Rhein, s.. Hamburg: Rhea, m.s., Spanje. Vertrokken 17 Nov.: Acclivity, s„ Hull; Brisk, s„ Oslo. 18 Nov.: Hercules, s.„ Hamburg. 19 Nov.: Ullstad, s„ Alexandrië. Aangekomen 19 Nov.: Theano, s., Fowey. AMSTERDAM. Aangekomen 18 Nov.: Berenice, Kopenhagen, stukgoed en hout, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Bey eiland. Newcastle, steen kolen, Rietlanden, Scheepv. Steenk. Mij.; Bri- tannica, Londen, vleesch, Handelskade, Ruys Co.; The Countess, Swansea, steenkolen, J. F. CCoenhaven, Anker Kolen Mij.; Newton Abbot, Gdynia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.: Vliestroom, Huil, stukgoed, Handels kade, Holl. Stoomb. Mij.; Selenga, Leningrad, hout, Houthaven, Gebr. Scheueï; Leeuwarden. Londen, stukgoed, Handelskade, General Steam Transport Cy; Ek, Oslo, stukgoed, Handelskade, Ver*. Car gadoorskantoor; Ullstad, Poïsgrund, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Mij. 19 Nov.: Pluto, Aarhuus, stukgoed, Suriname- kade, Verg. Cargadoorskantoor; Lingestroom, Bristol, stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Odysseus, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. C'argadoorskantoor; Bowling, Leith, stukgoed en steenkolen. Zeeburgerkade, idem; Luigi Accame, Gdynia, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Rhein, Hamburg, stukgoed, De Ruy- terkade. Van Es van Ommeren; Hawarden Castle, London, ledig. Westerdok, Abeca; Rhea. Spanje, stukgoed, Surinamekade, Verg. Carga doorskantoor; Theano, Fowey, stukgoed en klei. Rietlanden, Holl. Stoomb. Mij. KON. NED. STOOMB. MIJ. AGAMEMNON, R'dam naar Middl. Zee, pass. 18 Nov. Dungeness. AJAX, 19 Nov. van Amst. te Aarhuus. AMOR. 16 Nov. van Nqw-York naar Port au Prince. BARNEVELD, 16 Nov. van Allca n. Mollendo. BODEGRAVEN, 17 Nov. van Liverpool n. Amst. COTTICA, 17 Nov. van Curacao naar Puerto Cabello. CRYNSSEN, 18 Nov. n.m. 9 uur van Amst. te Hamburg. DEUCALION, 18 Nov. van Messina te Palermo. EUTERP7, 17 Nov. van La Pallice naar Amst. GANYMEDES, 18 Nov. van Istanboul naar Constanza. HERCULES, 19 Nov. v.m. 4 uur 30 van Amst. te Hamburg. JUNO, 17 Nov. van Fiume naar Susak. MARS. 18 Nov. van R'dam te Barcelona. NEREUS, R'dam naar Middl. Zee. pass. 18 Nov. Dungeness. OBERON, 18 Nov. van Jaffa naar Haifa. ORANJE NASSAU, uitreis, pass. 18 Nov. Oues- sant. ORESTES, 18 Nov. van Algiers naar Malta. ORPHEUS, Stettin naar Amst., pass. 18 Nov. 's nachts 12 uur Brunsbuttel. PERSEUS, 18 Nov. van Oporto naar Vigo, POSEIDON, 17 Nov. van Alicante Barcelona. SIMON BOLIVAR, uitreis, pass. 18 Nov. Oues- sant. STUYVESANT, thuisreis, 18 Nov. van Funchal. THESEUS, Amst. naar Kopenhagen, pass. 18 Nov. Holtenau. TITUS, uitreis, was 18 Nov. 210 mijlen N. Van Terceira. TRAJANUS, 17 Nov. van Cadix naar Amst. ULYSSES, 18 Nov. van Middl. Zee te Antwer pen. VESTA, R'dom naar Middl. Ze.e pass. 18 Nov. Dungeness. BERENICE, 18 Nov. van Kopenhagen te Amst. PLUTO, 19 Nov. van Aarhuus te Amst. ODYSSEUS, 19 Nov. van T»"mburg te Amst. RHEA, 19 Nov. van Spanje te Amst. BOSKOOP, uitreis, 17 Nov. te Callao. ORESTES, 19 Nov. te Algiers teruggekeerd, met schroefschade. KON. HOLL. LLOYD ZEELANDIA, thuisreis, 17 Nov. n.m. 7 uuT Van Pernambuco. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALHENA, uitreis, pas.s 18 Nov. Dungeness. ALCYONE, uitreis, pass. 18 Nov. Dungeness. ALGORAB, thuisreis, 18 Nov. van Las Palmas. ALCHIBA, thuisreis, 17 Nov. van Santos. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, thuisreis, 19 Nov. n.m. 11 uur te Havre verwacht. MAASKERK, 16 Nov. van Port Bouet naar Ta- koradi. ROTT. LLOYD BALOERAN, uitreis. 19 Nov. v.m. 7 uur te Belawan. DEMPO, 19 Nov. van Batavia te Rotterdam. SIBAJAK, thuisreis. 18 Nov. n.m. 2 uur van Sabang. KOTA BAROE, thuisreis, pass. 1 9Nov. v.m. 4 uur Ouessant. KOTA NOPAN, thuisreis, pass. 18 Nov. n.m. 10 uur Point de Galle. KOTA UINANG, thuisreis, 19 Nov. v.m. 1 uur te Suez. KOTA TJANDI, 18 Nov. van Bremen te R'dam. JAVA-NEW-YORK LIJN PALEMBANG, Java naar New-York, pass. 18 Nov. n.m. 4 uur de Azoren. HOLLAND-AMERIKA LIJN DELFTDIJK, 16 Nov. van R'dam te Vancouver. BINNENDIJK, 17 Nov. vat Philadelphia te Baltimore. LEERDAM, 17 Nov. van New-York n. R'dam. DRECHTDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam. 18 Nov. te Londen. MIJ. NEDERLAND TANIMBAR, 18 Nov. van Amst. te Hamburg. SIMALOER. uitreis, 18 Nov. te Londen. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN RANDFONTEIN, 19 Nov. van Mozambique n. Beira. MELISKERK, 18 Nov. van R'dam te Hamburg. KLIPFONTEN, 18 Nov. van Amst. te Hamburg. HELDER, 20 Nov. van O.-Afrika te R'dam verw. HEEMSKERK, 17 Nov. van Kaapstad n. Duin- licrl^cn SPRINGFONTEIN, thuisreis, 17 Nov. te Dur ban; vertrekt 21 Nov. naar Lorenzo Marques. ARENDSKERK, uitreis, 17 Nov. van Suez. MIJ. OCEAAN MYRMIDON, Java naar Amsterdam, pass. 18 Nov. Gibraltar. SILVER—JAVA—PACIFIC -LIJN TARAKAN, 17 Nov. van Macassar- naar Pacific Kust. DIVERSE SCHEPEN EMMAFLEIN. 18 Nov. van Rotterdam te Narvik. JONGE JACOBUS. Rotterdam naar Algiers, passeerde 18 Nov. Ouessant. JONGE JOHANNA, Methil naar Barcelona, passeerde 19 Nov. FInisterre. KEIEHAVEN, 15 Nov. van Tabou naar Rouaan. LEKHAVEN, 17 Nov. van Mibile te Pensacola. ST. ANNALAND, 18 Nov. van Rotterdam op de ^TRITO, 18 Nov. van Rotterdam te Dublin. VEERHAVEN. Fernandone naar Bremen, was 18 Nov. 500 mijlen W. van Scilly. ZONNEWIJK, 17 NNov. van B.-Aires naar New-York. ORESTES AMSTERDAM, 19 November Het s.s. „Ores tes", vanu de Kon. Ned. Stoomboot Mi)., is heden te Algiers teruggekeerd, met schroef schade. BANDOENG, 19 Nov. (Aneta.) Naar aanlei ding van de circulaire van het Legerbestuur, waarin vermeld werd dat bij het Ned.-Indische leger 32 plaatsen beschikbaar ztfn voor Euro- peesche vrijwilligers die aan hun dienstplicht hebben voldaan en beneden de 25 jaar zijn, heb ben zich 120 gegadigden aangemeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2