FINANCIEN RADIO-PROGRAMMA DENKT NIET... i Dagfilm DINSDAG 20 NOVEMBER 1934 Doodelijk ongeval te Hoofddorp Woensdag 21 Nov. 1934 Noodlanding van een reclame-vliegtuig 76-jarige man overreden PENSIOENSBIJDRAGEN VOOR ZEE- EN LANDMACHT Aangekondigde maatregel van bestuur thans verschenen NEDERLAND—DUIT SCH LAND Nieuw adres aan de regeering in zake de betalingsregeling REIZIGERSVERKEER BIJ DE SPOORWEGEN Gewone plaatskaarten en abonnementen ,DE GROOTE KANS" STAT EN KIESKRING GOUDA Weldadigheidsvoorstelling in Den Haag HOE LANGER HOE MOOIER VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DENKATHOLIEKEN RADIOGIDS Filmvoorstelling in een.... kapperszaak Bestuurder ongedeerddoch de monteur licht gewond OPSCHORTING EXECUTIE Op vragen van den heer Weitkamp betreffen de voorloopige opschorting van de executie van bepaalde klein-landbouwers of semi-landerbei- ders, die met steun der Landarbeiderswet een ontginningsboerderijtje verkregen en thans in moeilijke financieele omstandigheden verkeeren, heeft minister Oud geantwoord, dat het Rijk de voorschotten tegen een matig percentage be schikbaar stelt, doch dat het verdere risico, aan de uitvoering der wet verbonden, op de gemeentebesturen rust, die daarvan niet kunnen worden ontheven, zonder de goede werking der wet in gevaar te brengen. Bij de uitvoering der wet zullen de gemeenten intusschen niet alleen haar financieele belangen in het oog hebben te houden, doch zal het gewenscht zijn, dat zij aan haar beslissingen ook sociale overwegingen ten grondslag leggen. Op dien grond zullen zij in bepaalde gevallen landarbeiders, die van goeden wille zijn, tegemoet kunnen komen door tijdelijk met een lager bedrag dan de ver schuldigde annuïteit genoegen te nemen, dan wel uitstel van betaling toe te staan. Gemeen ten, aan welke dit laatste, ten gevolge van haar financieele positie, te zwaar valt, zullen zich tot de Regeering kunnen wenden met verzoek haar door uitstel van betaling tegemoet te komen. De Regeering kan echter de taak der gemeen tebesturen niet overnemen. Uit de ter beschikking staande gegevens valt niet af te leiden, dat de moeilijkheden op dit punt sedert het vorige jaar zijn toegenomen. 50 ci. tmohyLL Levering van runderen Studio Yvonne Georgi dat bij verstopping ieder middel goed genoeg is I Gebruikt het snel en zacht werkende ISTIZ1N. 'n Bayer-product 1 467e STAATSLOTERIJ ALG. BOND VAN TOURINGCAR- ONDERNEMERS Anton Roemer Ter gelegenheid van het 25-jarig tooneelju- bileum van Anton Roemer, heeft de directie van het Rotterdamsch Hofstad Tooneel, van welk gezelschap de heer Roemer lid is, besloten den jubilaris in begin December een eer-avond aan te bieden in den Koninklijken Schouwburg. UI VER-SCHIPHOL" De gemeente Hilversum gaat op 15 De cember a.s. over tot algeheele aflossing der 414 pCt. obligatieleening 1916, groot 73000. De gemeente Utrecht is voornemens in Januari 1935 een 4 pCt. onderhandsche géldleening van f 10 millioen aan te gaan, met een looptijd van 10 jaar. Op de buitengewone vergadering van de Koninklijke Paketvaart Mijwerden de voorstellen, omtrent het bestuur en inkoop van aandeelen, goedgekeurd. Het contingent voor Nederlandsche Kolo niale tabak aan Duitschland zal voor de tweede helft van November onveranderd blijven. De betaling van de van 16 tot 30 November gedane aankoopen moet op 30 November geschieden. Op de gisteren gehouden vergadering van de Oost-Borneo Mij. werden de voorstellen tot afschrijving van 25 pCt. op het prefe rente en gewone kapitaal aangenomen. De rubbervoorraden te Londen zijn h de afgeloopen week met 1381 ton tot 67109 ton toegenomen. De FranschDuitsche handelsbesprekin gen hebben een gunstig verloop gehad. Er werd een werkprogram opgesteld en van nu af zullen dagelijks in het Fransche ministe rie van financiën verdere onderhandelingen worden gevoerd. De coupons van de 6 pCt leening 1924. van 1 Juli 1933, 2 Januari 1934 en 1 Juli 1934 zijn thans betaalbaar gesteld met M. 4.20 per dollar, overeenkomstig het gewezen vonnis. Voor reeds ingeloste coupons en aflosbare obligaties worden de te weinig uitgekeerde bedragen terugbetaald. Heden begint het rechtsgeding inzake de 5 pCt. dollar-leening der stad Antwerpen. Het stadsbestuur wil den dollar uitbetalen tegen den koers van den dag, terwijl obli gatiehouders de tegenwaarde van den goud-dollar wenschen te ontvangen. Dr. Schacht hield te Stuttgart een rede, waarin hij o.m. voor de zooveelste maal het wapen van devaluatie van de hand wees. Noch hij, noch de Führer, noch andere leden van het kabinet zijn hiervoor te vin den. De Italiaansche ministerraad heeft de uitgifte goedgekeurd van 2 milliard Lire schatkistbiljetten met een looptijd van 9 jaar. De nieuwe Mexicaansche president ver klaarde, dat Mexico aan zijn internationale verplichtingen zal voldoen. Hij beval den Senaat aan, het accoord te ratificeeren om trent een eerste storting van 7 millioen peso's voor de schade, welke aan Ameri- kaansche eigendommen door de revolutie werd toegebracht. Te Washington verluidt weder, dat een deel van het stabilisatiefonds zou gebruikt zijn, om de dollar-frank-pariteit te stabili- seeren. De officieele instanties van het Feder. Reserve System wijzen er op, dat de stabiliteit der Europeesche valuta's van groot belang is voor den Amerikaanschen handel. De weder opduikende geruchten van een Pond-Dollar-stabilisatie worden te Londen tegengesproken. Er wordt beweerd, dat de Engelsche autoriteiten op het oogenblik stabiliseering allerminst zouden begroeten. De benzine-oorlog is te Philadelphia op nieuw ontbrand. De oorzaak ligt in het feit, dat de prijs-onderbieding en door de onaf hankelijke mijen aanhouden. Er is een nieuwe benzine-overeenkomst opgericht, geldig voor 23 Amerikaansche staten, welke voorziet in de beëindiging van alle contracten op langen termijn en be paalt, dat alle verkoopen moeten geschie den tegen vastgestelde prijzen. De questie der opzegbaarheid zal worden uitgemaakt door een comité van deskundigen, welks uitspraak bindend zal zijn. Jones, de voorzitter van de Re feci, heeft een beroep gedaan op de zakenwereld, om haar vrees te laten varen en samen te wer ken met de regeering voor een blijvend herstel. 15000 arbeiders in de Amerikaansche zijnde-industrie besloten 21 November a.s. te staken. Reeds staken sedert 3 weken 20.000 arbeiders in de zijde-weverijen en in de kunstzijde-fabrieken, zoodat morgen de ge- heele zijde-industrie zal worden stilgelegd. De National Association of Manufacturers heeft aan 50 vooraanstaande industrieélen een oproep gericht voor een bijeenkomst op 5 en 6 December a.s., teneinde te komen tot formuleering van constructieve aanbeve lingen tot het economisch herstel van het land In October hebben 26 Amerikaansche banken met een totaal bedrag aan bevroren credieten van 31.49 millioen, haar lo ketten weder geopend, waardoor het aantal banken, dat als gevolg van Roosevelt's vol macht nog geen toezegging had, haar za ken te hervatten, tot slechts 15 is gedaald. De Kennecott-Copper kondigde een on veranderd kwartaal-dividend aan van 0.15. De Amerikaansche staal-productie wordt voor deze week op 27.6 pCt. der capaciteit geraamd, tegen 27 pCt. de vorige week, 23 9 pCt. een maand geleden en 26.9 pCt. een jaar geleden. De Louis-Nashville boekte in de eerste negen maanden een netto-winst van 166 per aandeel tegen 1.38 in dezelfde periode van het vorig jaar REIZEN IN DUITSCHLAND Maandagmorgen is op den Hoofdweg te Hoofddorp een doodelijk ongeval gebeurd. In verband met te verrichten werkzaamheden aan den weg was een met water gevulde tankwa gen neergezet ter hoogte van het gebouw van den Ned. Protestantenbond. Een met aarde gevulde vrachtauto van de firma G. uit Leiden kwam uit de richting van- de geniesluis aanrijden. Doordat de chauffeur door de een of andere omstandigheid blijkbaar niet ver genoeg uitweek, kwam deze vracht auto in botsing met den tankwagen. Op het zelfde moment passeerde de 76-jarige tuinman Cornells Roodzand, wonende in de Kruislaan te Hoofddorp, met zijn rijwiel. Hij werd door den vrachtauto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Bewusteloos bleef de oude man lig gen- De onmiddellijk ontboden geneesheer consta teerde zware inwendige kneuzingen. Kort na zijn overbrenging naar de woning bezweek de ongelukkige aan de gevolgen van deze ernstige aanrijding. De tankwagen en de vrachtauto werden licht beschadigd. Afgekondigd is de algemeene maatregel van bestuur tot wijziging en aanvulling van de Pen sioenwetten voor de zee- en landmacht, waarbij art. 15a van de Pensioenwet voor de zeemacht aldus is gewijzigd, dat van de militairen, die zouden behooren tot de bij algemeenen maat regel van bestuur zijn betrokken categorieën een jaarlijksche bijdrage voor hun pensioen ge vorderd zou worden van 4 <4 pet. van de inkom sten en baten, wrarop zij op 1 Januari van het jaar, waarover de bijdrage verschuldigd is, aan spraak hebben of zouden hebben, bij plaatsing in Nederland aan wal. In den bovenbedoelden algemeenen maat regel van bestuur zijn de betrokken caetgorieën met name genoemd. Wij stippen er het volgende uit aan: De pensioens-bijdrage van 4 Y- pet. wordt ge vorderd van de vrijwillig dienende militairen van de zee- en landmacht, met uitzondering van hen: a. die bij plaatsing in Nederland aan wal, een soldij per dag genieten van 85 cent of minder; b. die, als zijnde in opleiding voor eenige militaire functie, zakgeld genieten; c. die behooren tot de Koninklijke marine- reserve of tot het reserve-personeel van de landmacht; d. die behooren tot den vrijwilligen land storm; e. die vrijwillig de verplichtingen van een gewoon dienstplichtige op zich hebben ge nomen. 10 der Militaire Weduwenwet werd aldus .gewijzigd, dat van de, eveneens bij algemeenen -maatregel van bestuur aan te wijzen catego rieën, 5 lA pCt. pensioens-bijdrage geheven zou worden van de inkomsten en baten, waarop zij op I Januari van het jaar, waarover de bij drage verschuldigd is, aanspraak hebben. Ook deze bestuursmaatregel is thans afgekon digd' en bepaalt, dat de pensioensbijdrage van 5'A pCt., bedoeld in art. 10 der Militaire We duwenwet, van 1 Januari 1934, verhaald wordt op de vrijwillig dienende militairen van de zee- en landmacht, met uitzondering van de hierboven onder a tot en met e genoemden. Daaraan is nog toegevoegd een categorie, op wie, krachtens het bepaalde bij art. 68 der Militaire Weduwenwet 1922 de statuten der voormalige Weduwen- en Weezenkas voor de officieren van de landmacht of het Reglement voor het voormalig Weduwen- en Weezenfonds der militaire officieren bij de zeemacht van kracht zijn gebleven. Bij benoeming of indiensttreding in den loop van een kalenderjaar worden de bijdragen en het verhaal van bijdrage, hierboven bedoeld, met inachtneming van het gestelde in de be treffende artikelen, berekend naar de inkom sten en baten bij benoeming of indiensttreding. Indien een militair tijdelijk geen inkomsten als zoodanig geniet, wordt de inhouding van de pensioensbijdrage over het desbetreffend tijd vak opgeschort, tenzij de belanghebbende er de voorkeur aan geeft, om door vrijwillige stor tingen het verschuldigde te voldoen. Verlaat een militair, wiens inkomsten als zoo danig tijdelijk stilstaan, of hebben stilgestaan, den dienst, dan worden de bijdragen en het verhaal van bijdrage, voor zoover deze over het tijdvak van stilstand nog verschuldigd zijn, dadelijk opvorderbaar. Het verschuldigde bedrag kan worden verhoogd met eventueel te maken kosten van invordering. Wenscht een militair als vorenbedoeld, zich bij zijn ontslag voor zijn eventueel na te laten betrekkingen het behoud van uitzicht op gezinspensioen te ver zekeren, dan wordt ter invordering even tueel van een nog achterstallig bedrag terzake van bijdrage of verhaal van bijdrage de des wege verschuldigde premie tijdelijk zoodanig verhoogd, dat het achterstallige bedrag binnen ten hoogste vijf jaren zal zijn aangezuiverd. Dit besluit is 18 dezer in werking getreden. Jecovito! levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. De Nederlandsche Industrie- en I-Iandelsraad voor Land- en Tuinbouw heeft een ad: es ge zonden aan de Tweede Kamer, waarin verzocht wordt bij de behandeling van de betalingsre gelingen en betalingsmoeilijkheden tusschen Nederland en Duitschland: 1. er toe mede te werken, dat een kleine on partijdige en onafhankelijke commissie be noemd wordt, die de feiten, zooals dia zich heb ben voorgedaan vanaf het in werking treden op 10 Januari 1933 van de eerste overeenkomst tot heden, onderzoekt en de resultaten van haar onderzoek ten spoedigste publiceert met inbe grip van een overzicht van het verloou der bij zondere rekening van de Nederlandsche Bank bij de Duitsche Reichsbank; 2. ten sterkste aandrang op den Minister van Economische Zaken uit te oefenen, opdat deze op zich neemt, om in overleg met de betrok kenen tot een voor hen aanvaardbare regeling te komen voor de op 24 September bevroren, voor dien datum vervallen, vorderingen uit goederenleveranties aan Duitschland: 3. even sterken aandrang op den Minister van Economische Zaken uit te oefenen, dat gezorgd worde voor een spoedige inwerkingtreding en een goede functionneering van de controle-rege ling op verdere xporten naar Duitschland. Van 1926 tot en met 1933 steeg de omvang van het totale verkeer van 3101 op 3156 millioen reizigerskm, aldus lezen we in „Spoor- en Tram wegen". Deze stijging ontstond door eene stij ging van tien pCt. van de reizigers met gewone plaatskaarten, gepaard gaande met een daling van den omvang van het verkeer van abonné's. met acht pCt. Van 1926 tot en met 1931 bleef het verkeer van algemeene abonnementen (groepskaarten en 8-daagsche inbegrepen) nagenoeg ongewij zigd. Van 1932 op 1933 steeg dit verkeer van 720 op 766 millioen reizigerskm., nadat in 1931/2 een scherpe daling was ingetreden van 799 op 720 millioen reizigerskn; ongetwijfeld is de stijging in 1933 toe te schrijven aan de nieuwe tarieven voor abonné's, ingevoerd op 1 Januari 1933. De trajectkaarten (maandkaarten) stegen van 260 millioen km. in 1926 op 295 millioen km. in 1933. De weekkaarten (t/m 1928 maandkaarten voor arbeiders) stegen sterk van 1928 op 1929 (n.l. van 243 op 288 millioen reizigerskm. juist door de invoering van den weektermijn. Door de economische inzinking daalde dit verkeer in vier jaren van 288 op 162 millioen reizigerskm. Van 1926 tot en met 1933 daalde de omvang in het totale verkeer van abonné's van 43 op 39 pCt. van het totale reizigersverkeer. De R. K. Statenkieskring Gouda heeft Zater dag te Gouda een algemeene vergadering ge houden. In zijn openingswoord wijdde de vice- voorzitter, de heer A. C. Deerenberg uit Schoonhoven, eenige treffende woorden aan de nagedachtenis van de oud-voorzitter, dr. A. C. A. Hoffman. Eveneens werd het overleden be stuurslid, de heer Veelenturf, herdacht. De voorzitter herinnerde aan het zilveren jubi leum, dat jhr. Van Fisenne heeft gevierd als lid der Prov. Staten. Al die jaren was hij af gevaardigde van den Statenkieskring Gouda. Spr. bracht hem welgemeenden dank voor zijn arbeid. In de bestuursvacatures in den Statenkies kring Gouda is voorzien door de automatische opvolging door de heeren A. Brand te Boskoop en H. G. Veltman te Alphen aan den Rijn. Op voorstel van het bestuur besloten de af gevaardigden het aantal candidaten voor de a.s. verkiezing van de Provinciale Staten in den kring Gouda op negen te bepalen. Tot 15 Ja nuari zal gelegenheid tot het opgeven van can didaten bestaan. In een op 26 Januari te be leggen bijeenkomst van den Statenkieskring wordt dan de adviescommissie gekozen. De stemming voor de definitieve candidatenlijst zal in de kiesvereenigingen geschieden op 24 Fe bruari. In de vacature van voorzitter, ontstaan door het overlijden van dr. Hoffman, werd de heer J. P. van Breukelen te Woerden gekozen, de heer W. G. de Vroom zag zich in de vacature Deerenberg bij stemming als secretaris aan gewezen. In navolging van andere organisaties heeft het Comité- „Katholiek 's Gravenhage" j.l. Maandag in den Koninklijken Schouwburg een avond gegeven, waarvan de baten ten goede kwamen aan de R. K. Werkloozenzorg en die voor de R. K. Stille Armen. Het waren „De Ver- eenigde Haagsche Spelers" onder directie van Pierre Balledux, die hun succesvolle opvoerin gen van „De Groote Kans" op dezen avond her haalden voor een zeer talrijk publiek, waar onder zich o. a. Minister dr. L. N. Deckers be vond. De Vereenigde Haagsche Spelers, die eenigen tijd geleden het tooneelstuk „Oogst" op dezelfde plaats opvoerden, waren steeds van den aan vang af in „De Groote Kans", eèn stuk van Alfred Möller en Hans Lorenz, veel beter in hun element. Het spel met zijn veel moderner milieu en speciaal door het onderwerp erin: de uitvinding van een brandstofloozen motor, be zat een sterke actualiteit, die het den spelers gemakkelijk maakte zich hun rol te realiseeren. Vooral Erna Balledux gaf een expressieve ver tolking van de dochter Slothouwer, naast het suggestieve spel van Pierre Balledux, die te vens de regie voerde, als hoofdpersoon, de jonge uitvinder Menzel. Na de eerste acten, die verreweg de zwakste bleken, door het gemis aan handeling en de noodige contrastwerking, bezat het stuk een stijgende bewogenheid, die voor de pauze een goed hoogtepunt bereikte. Wanneer wij in artistiek opzicht vrij wat hoo- gere eischen gesteld wilden zien aan de opvoe ring, dan blijkbaar binnen het vermogen van het gezelschap in zijn geheel genomen lagen, dan wil dit nog niet zeggen, dat voor deze spe lers geen grooter successen zijn weggelegd, dan zij ditmaal oogstten. Het gebrek aan goede katholieke stukken kan echter niet geheel als motief gelden voor het spelen van een betrek kelijk weinig krachtig stuk als het onderhavige, in een stad als Den Haag. Het sterk geboeide publiek betuigde zich aan het einde van de voorstelling zeer tevreden voor het gebodene en uitte dit overtuigend in een hartelijk applaus. HILVERSUM, 301.5 M.: V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 De Zon nekloppers o. 1. v. Cor Steijn. 12.45 De Flierefluiters o. 1. v. Eddy Walis, m m. v. Alb. de Booy, zang. 1.15 De Zonneklop pers o. 1. V. Cor Steijn. 1.30 De Fliere fluiters o 1. v. Eddv Walis. 1.45 De Zon nekloppers o. 1. v. Cor Steijn. 2.00 Ver zorging van den zender. 2.15 VARA- Knipcursus voor beginners, door Mevr. A. van Blankenvan Kuijk. 3.00 Voor de kindern m. m. v. VARA-tooneel o. 1. v. W. van Capellen. 5.15 XX-Ensemble o. 1. v. Cor Steijn. 5.45 Strijkorkest o. 1. v. Eddy Walis. 6.00 Sportuitzending. 6.20 Schalmei o. 1. v. Pieter Renes. 8.00 Herhaling S.O.a.-berichten. 8.03 Eva Busch zingt en Jo Huy speelt saxofoon. A. d. vleugel: Jan Wals. 8.30 Hulde aan de Uiver. Programma n. a. v. van de terug komst in Nederland van Parmentier, Moll, Prins en v. Bruggen. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Orgelspel door Joh Jong. 10.30 Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M-: N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoon muziek. 10.30 Morgendienst door Ds. D. Ringnalda Jr. 11.00 Harmoniumbespe ling door M. F. Jurjaanz. Zang: Mej. D. Mijnhout, sopraan. 12.00 Politieberich ten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Amsterdamsen Kamer-Muziek-KwarteW 2.00 Reportage aankomst van de „Uiver" (Wijzigingen voorbehouden). 2 00 Gra mofoonmuziek. 3.00 Bespeling van het Studio-orgel door S. P. Visser. 3.45 Ver zorging van den zender. 4.00 We bou wen „De Uiver". Spreker: H. J. Steinvoort. 5.00 Kinderuurtje door Mej. N. Verhaar. Zang: Mej. L. v. d. Valk; piano: K. Brou wer. 6.00 Landbouwhalfuurtje. Spreker: P. Tillema. 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoon muziek of een greep uit het dageiyksch gebeuren. 7.30 Technische lezingen door A. Hulsbergen. 8.00 „Ons Offeruur". Het N.C.R.V.-Klein-Orkest o 1. v. P. v. d, Hurk. Solist: Laurens Bogtman, bas. 10.00 Vaz Dias en gramofoonmuziek. 11.00 Gramofoonplaten en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M.: 8.05 Gramofoon muziek. 8.20 Persberichten. Vervolg §ramofoonmuziek. 12.20 Lunchconcert oor het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pen- sis. Letzeburg de Letzeburger, marsch, Al- brecht. Les Patineurs, wals Waldteufel. Le Bal masqué, fantasie, Verdi. Chinoiserie, Branga. Ballet des Parfums, Popy. Sous le Soleil riant, Eisele. 1.20 Koersen. 1.25 Het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensis. Les Fleurs, Waldteufel. 2. Sphinx, Popy. 3. Pomme d'amour, Scotto. 1.40 Gramo foonmuziek. 1.5o Koersen. Vervolg gra mofoonmuziek. 2.20 Koersen. 4.05 Idem. 6.50 Concert, dansmuziek. 7.50 Sportberichten. 7.55 Zwitsersche uit zending. Ballade van C. F. Meijer. 8.00 Accordeon-muziek door Pierre Sosson. Un- ter dem Grillenbanner, marsch, Lindeman. Souvenir de Moison, valse musette. Vacher en Peyronnin. A. media Luz, Tango, Dona- to. Souvenir de le Varenne, wals, Marceau. Osaka, Japansehe polka. 8.20 Persbe richten. 8.40 Het Radio-orkest o. 1. V. Henri Pensis. Walsdroom, Oscar Strauss. Comte Obligado, Moretti. 8.55 Persbe richten en koersen. 9.0o Zwitsersch con cert o. 1. v. Henri Pensis. Serenade pour petit Orchestre, Scheock. Suite sur des Airs populaires des Alpes, Moser. Pavane, Martin. Napoléon, Honneger-Salabert. 8.40 Vanuit de Kathedraal te Luxemburg. Orgelspel door Albert Leblanc. 6e Sympho- nie, Widor. Allegro, Andante, Finale. 10.10 Gevarieerd concert o 1. v. Henri Pen sis. Libera, marsch, Lincke. La belle Na- rente verte, wals, Komzak. Les Dragons de Villars, Maillart. Ma Poupée chérie, Se- verac. Chanson des Noisettes, Mouton. Le Paravent japopais, Ketelbey. 10.45 Dans muziek van gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M.: 12.20 Ludo Langlois en zijn orkest. 1.30 Deensche folkloris tische muziek. 5.35 Kamermuziek. 10.30 Max Alexys' orkest. BRUSSEL, 323 M.: 12.2o Ged. uit Rigo- letto, Verdi. 5.20 Het Lionel's club-or kest. 8.20 Concert. 8.55 Concert m. m. v. alle orkesten van het NIR, o. 1. v. De sire de Fauw. 10.05 Idem. 11.00 Gra mofoonplaten. KALUNDBORG, 1261 M.: 11.20 Arnold Nielsen's ensemble. 7.20 Omroeporkest. 9.35 Joh. Bentzon, fluit. 10.20 Aage Juhl Thomsen's dansorkest. BERLIJN,357 M.: 5.20 Orgel, cello en bariton. 6.40 Volksliederen. 8.20 Or gelmuziek. 9.40 Kleine Omroeorkest o. I. v. Willy Steiner. HAMBURG, 333 M.: 11.20 Orkestconcert. 23D 2.20 Concert. 5.20 Heinrich Schcuetz concert. 8.35 Omroeporkest. 9.50 Het Nedersaksische symphonieorkest o. 1. v. Otto Etael v. Sosen. KEULEN, 456 M.: 11.20 Leipziger sym phonieorkest. 2.40 Erika Schuette, cem balo. 6.45 Kamermuziek. 8.20 Zesde symphonle van Bruckner. 10.20 Kamer muziek. DROITWICH, 1500 M-: 3.15 Pianorecital door Ernest Lush. 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth. 6.35 Balalai ka-orkest. 7.50 Cecil Dixon, piano. 10.20 Solistenconcert. 11.2o JoeLoss en zijn Ki Cat orkest. PARIJS (Poste Parisien) 131 M.: 7.50 Zigeunermuziek. 8.05 Oude Fransche liederen. 8.35 Concert. 10.00 Dans muziek. 10.50 Populair gramofoonmu ziek. PARIJS (Radio) 1648 M.: 12.35 Populair concert o. L v. Lucien Goldy. 8.2o The- rese van Massenet. 10.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M.: 4.30 Kamermuziek. 8.05 Gramofoonmuziek. ROME, 421 M.: 8.05 Italiaansche muziek. 9.35 Dansmuziek. WEENEN, 507 M.: 4.40 Concert. 6.35 Liederenrecital. 7.25 Symphonieorkest o. 1. v. Oswald Kab»sta m. m. v. Wilhelm Backhaus, piano. 10.10 Het Adolf Pau- scher Jazzorkest. Hans Nagel, zang. II.5o Het Vilaggio-sextet. WARSCSHAU, 1345 M.: 6.20 Omroepor kest o. 1. v. J. Ozimunski. -8.20 Chopin- recital door M. Muenz. 9.20 Concert. 9.35 Front dansorkest. BEROMUNSTER, 540 M.: 3.20 Omroep orkest. 3.40 Liederen van Hugo Wolf. 4.10 Omroeporkest. 4.55 Muziek uit Mil- loecker's Bettelstudent. Zaterdag heeft de politie in een kapperszaak te Heerlen een filmtoestel in beslag genomen, waarmede een filmvoorstelling voor kinderen gegeven werd, aldus lezen we in het „Limb. Dgbl.' Aanwezig waren een 26-tal kinderen van den driejarigen leeftijd af. Natuurlijk waren er geen voorzorgsmaatregelen genomen. De „voorstel ling" was voor het publiek toegankelijk Het is overigens onbegrijpelijk hoe de ouders, na het gebeurde in Hilversum, hun kinderen nog naar dergelijke „voorstellingen" kunnen sturen. De politie doet alle moeite om de vei- ligheids-eischen, welke aan openbare zalen zijn opgelegd, zoo volkomen mogelijk verwerkelijkt te krijgen, en de ouders staan toe, dat hun kinderen filmvertooningen, waarbij geen en kele controle bestaat, bijwonen. Wil de politie in haar taak slagen dan dient het publiek mede te werken, of moeten ook hier eerst ongelukken gebeuren? In de bovenvermelde kapperszaak zaten de kinderen op drie planken bij elkaar gehokt. Hedenmorgen te ongeveer half elf heeft een vliegtuig, gemerkt PH—AJI een noodlanding moeten maken op een stuk bouwland achter de R.K. Jongensschool te Grootebroek. Het vliegtuig dat een reclametocht boven Noord-Holland maakte, kwam bij de landing in een sloot terecht, waardoor de propeller van het toestel brak. Hoewel de piloot er zonder letsel af kwam, bleek zijn passagier het minder goed te maken. Hij werd binnen gedragen in de wo ning van den heer G. Polman, waar onmiddel lijke geneeskunlige hulp aanwezig was. Het schijnt dat de man inwendige kneuzingen en een bloeduitstorting heeft opgeloopen. Nader vernemen we hierover het volgende: Het vliegtuig, uitgerust met een Gipsy Moth motor, is eigendom van de Orienta-sigarenfa- briek te Den Haag. Toen het toestel boven Grootebroek vloog, bemerkte de piloot, dat er een defect was aan de benzineleiding, waarvan hij de oorzaak niet kon opgeven. Onmiddellijk werd de ontsteking uitgeschakeld, om brandgevaar te voorkomen en uitgezien naar een geschikt landingsterrein, daar een noodlanding noodzakelijk was. Een geschikt landingsterrein was moeilijk te vinden, daar het land door talrijke slootjes wordt doorkruist. De piloot besloot toen een landing te maken en de machine tegen een walkant te laten vastloopen, om het gevaar voor over den kop slaan te voorkomen. Het toe stel landde toen op het land van den heer K. de Wit en boorde zich met den neus in den walkant, waarbij de propeller werd vernield. De bestuurder was, toen het toestel op den grond terecht kwam, onmiddellijk uit het vlieg tuig gesprongen, zoodat hij er zonder letsel af kwam. De monteur echter kreeg een niet ern stige wonde aan het been. Onmiddellijk schoot personeel van de firma J. Stam, bloemkoolzouterij, toe en legde den monteur in een praam, waarin hij naar de woning van den heer G. Polman werd vervoerd, waar de geneesheeren Steenhuizen en Bos de eerste hulp verleenden. In den loop van den morgen is hij naar het Binnengasthuis te Am sterdam vervoerd. Het vliegtuig zal ter plaatse worden gedemon teerd. De schade wordt door verzekering gedekt. ZUIVERT UW MOND REINIGT UW TANDEM MET CHEM. PHARM. INDUSTRIE De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat in de week van 2 tot 8 December a.s. op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soor ten aan te bieden: Maandag 3 December: Coevorden 810 v.m. bjj exportslachterij; Drachten 810 v.m. vee markt; Gorinchem 8—10 v.m. by de Korver; N ij kerk 810 v.m. veemarkt; Rijssen 810 v.m. veemarkt; Steenwijk 810 v.m. veemarkt; Tiel 8—10 v.m. abattoir. Dinsdag 4 November: Deventer 810 y.m. veemarkt; Doetinchem 810 v.m. veemarkt; Goes 911 v.m. aan stalling M. Huige; Purme- rend 810 veemarkt; Rotterdam 810 veemarkt; Sneek 810 v.m. veemarkt; Weert 911 v.m. Hyronimussingel; Wijchen 911 v.m. by station. Woensdag 5 December; Apeldoorn 810 v.m. veemarkt; Assen 810 v.m. by Abattoir; Gro ningen 810 v.m. veemarkt; 's-Hertogenbosch 810 v.m. veemarkt; Horst-Sevenum 911 v.m. by Station; Lochem 810 v.m. veemarkt; Mid delburg 911 v.m. by Station; Wolvega 810 v.m. veemarkt. Donderdag 6 December: ,Etten en Leur 911 v.m. veemarkt; Gouda 810 v.m. veemarkt; Hoogeveen 810 v.m. veemarkt; Leeuwarden 810 v.m. veemarkt; Schagen 810 v.m. vee markt; Zutphen 8—10 v.m. veemarkt; Zwolle 810 v.m. veemarkt. Vrydag 7 December: Almelo 810 v.m. vee markt; Eindhoven 911 v.m. by Abattoir; Em- men 810 v.m. naast eierenmarkt; Gulpen 911 v.m. veemarkt; Leiden 810 v.m. veemarkt; Utrecht 810 v.m. veemarkt; Winschoten 810 v.m. veemarkt. Zaterdag 8 December; Hoorn 911 v.m. bij abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisatie, moeten vóór Za terdag 24 November zijn ingezonden bij de Ge- westeiyke Landbouw-Crisis-Organisaties, waar onder de betrokken veehouders ressorteeren. Voor de overneming van alle aangeboden die ren op alle bovengenoemde plaatsen kan niet worden ingestaan, aangezien van vorige weken leveringen moesten worden verschoven tenge volge van het groote aanbod. De Studio Yvonne Georgi geeft, naar wy reeds berichtten, op Zaterdag 24 November a.s. zijn eersten openbaren avond te Amsterdam (Bachzaal van het Conservatorium). Leerlingen en leerares bedoelen met deze uitvoering te too- nen, dat de groep, sinds zy by de Wagner-ver- eeniging in „Acis et Galathée" en „Tannhau- ser" optrad, haar arbeid heeft voortgezet, zufks in de hoop een basis te vormen voor een vast dans- en ballet-ensemble te Amsterdam. De leerlingen, die Zaterdag a.s. op zullen treden, zijn: Ankie HengeveldHeukers, Rinj Hopman, Marie Lambeek, Rita Nauta, Mascha Pereboom, Co Sieger, Jan Büchli en Alexander Roskin. ISTIZIN tubes van 30 en 60 tabletten bij apothekers en drogisten Thans ook in verpakkingen van 10 tabletten. (Niet officieel) lste klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 20 November 1934 Hooge Prüzen 20.00014463 2.000— 7207 1.500.— 1752 l.OOO.— 14014 22892 400.— 9913 22318 200.— 21420 21995 1001741 2101 3956 9426 11684 14819 22248 Pryzen van 20. 15 45 59 60 108 118 160 195 262 384 390 391 405 428 432 f9S 588 663 708 717 855 865 887 925 954 1002 1052 1126 1210 1231 1249 1258 1282 1291 1342 1366 1377 1406 1420 1470 1473 1514 1543 1562 1617 1627 1637 1658 1667 1722 1766 1813 1883 1900 1916 1970 2024 2067 2108 2155 2164 2177 2206 2222 2235 2271 2310 2320 2335 2337 2353 2403 2448 2484 2488 2511 2607 2626 2630 2636 2640 2645 2670 2675 2728 2748 2752 2754 2785 2855 2991 3025 3043 3044 3089 3101 3105 3108 3112 3119 3127 3215 3231 3284 3295 3301 3325 3357 3369 3401 3436 3495 3517 3535 3536 3552 3570 3606 3612 3641 3790 3796 3800 3804 3809 3831 3849 3853 3861 4006 4036 4047 4064 4083 4093 4154 4298 4364 4685 4700 4707 4726 4779 4820 4850 4919 4964 5009 5023 5057 5072 5078 5083 5100 5173 5174 5208 5221 5243 5283 5310 5314 5374 5385 5386 5419 5430 5549 5603 5630 5654 5660 5664 5672 5678 5681 5703 5749 5800 5836 5841 5852 5907 5947 5955 5958 5986 6031 6045 6058 6073 6120 6142 6185 6200 6218 6241 6417 6484 6485 6501 6520 6521 6553 6582 6613 6614 6631 6643 6869 6688 6768 6778 6784 6793 6848 6888 6987 6990 7011 7046 7048 7071 7093 7148 7172 7214 7252 7260 7287 7315 7348 7436 7467 7597 7598 7647 7651 7690 7714 7749 7756 7771 7809 7895 7912 7940 7943 7954 7956 7981 8023 8073 8185 8296 8300 8329 8362 8365 8374 8410 8449 8500 8504 8543 8561 8602 8606 8636 8641 8661 8708 8738 8739 8785 8795 8812 8896 8898 8944 8949 8955 8973 8976 9114 9142 9163 9171 9203 9242 9280 9284 9347 9361 9366 9407 9505 9588 9611 9632 9636 9669 9769 9788 9839 9907 9914 9932 9958 10055 10095 10249 10301 10313 10316 10321 10328 10340 10346 10356 10386 10429 10433 10451 10507 10515 10527 10570 10581 10593 10597 10628 10637 10638 10673 10711 10725 10726 10727 10758 10760 10764 10793 10803 10817 10850 10954 11019 11058 11115 11254 11343 11347 11354 11364 11365 11387 11410 11434 11437 11449 11456 11487 11503 11576 11584 11594 11628 11676 11686 11689 11725 11730 11778 11788 11842 11876 11895 11905 11918 11973 11989 12016 12017 12068 12130 12154 12184 12192 12237 12243 12245 12259 1227 V 12309 12317 12327 12378 12400 12433 12441 12518 12570 12589 12590 12654 12670 12708 12719 12775 12793 12818 12915 12974 12987 13006 13013 13027 13032 13034 13039 13102 13125 13135 13183 13192 13215 13231 13233 13293 13311 13400 13413 13483 13580 13591 13612 13676 13721 13775 13810 13832 13852 13897 13938 13954 14005 14015 14024 14025 14049 14066 14071 14079 14081 14116 14119 14137 14151 14275 14286 14290 14378 14429 14455 14527 14581 14588 14605 14610 14614 14737 14762 14806 14809 14811 14815 14893 14926 14958 14970 15064 15071 15119 15161 15180 15187 15226 15273 15275 15279 15319 15331 15369 15431 15589 15635 15671 15738 15815 15826 15902 15976 16052 16069 16203 16269 16333 16357 16386 16437 16555 16563 16567 16627 16630 16638 16719 16756 16803 16806 16897 16921 16979 17021 17051 17104 17123 17172 17205 17296 17394 17403 17404 17418 17419 17456 17459 17515 17559 17562 17570 17592 17697 17725 17810 17822 17868 17869 17904 17941 17986 17990 18053 18121 18133 18141 18165 18177 18219 18227 18251 18265 18312 18359 18361 18440 18474 18476 18508 18538 18551 18565 18613 18614 18628 18631 18638 18655 18681 18701 18763 18835 18847 18901 18917 18943 19004 19078 19120 19124 19139 19196 19240 19276 19288 19310 19317 19318 19320 19419 19437 19470 19481 19482 19511 19549 19597 19608 19622 19639 19642 19672 19691 19755 19763 19774 19777 19791 19807 19849 19853 19878 19904 19967 19983 20045 20050 20057 20067 20112 20134 20153 20186 20217 20226 20249 20302 20320 20419 20440 20445 20460 20467 20527 20543 20550 20557 20558 20594 20599 20601 20655 20708 20725 20765 20822 20832 20850 20873 20948 21105 21186 21216 21267 21298 21346 21364 21371 21381 21387 21395 21497 21596 21602 21612 21652 21762 21796 21809 21827 21879 21916 22009 22034 22078 22102 22117 22163 22181 22184 22220 22226 22243 22446 22474 22503 22526 22599 22605 22628 22636 22695 22739 22751 22769 22772 22774 22809 22819 22826 22960 23096 23112 23145 23313 23332 23399 23413 23431 23453 23480 23507 23559 23584 23589 23651 23661 23719 23738 23754 23829 23876 23972 Verbet, le klasse, le lyst: 6645 m. z. 8645; 6646 m. z. 8646; 10629 m. z. 10622. Maandag werd te Den Haag een vergadering gehouden van de voornaamste touringcar-onder- nemers op het gebied van z.g. wilde diensten. Op deze vergadering is een voorstel gedaan tot oprichting van een Bond van bovengenoemden naam. Met algemeene stemmen is een voorioo- pig bestuur samengesteld en wel uit de heeren Dominicus v. Bussen, voorzitter, IJ. Rienstra, secretaris en v. Zetten, penningmeester. Het voorloopig adres van het secretariaat is; Sta tionsweg 133 a, tel. 117961, Den Haag. RIJKSTELEGRAAF ZENDT GELUKTELEGBAMMEN AAN De Duitsche Rüksspoorwegen hebben besloten aan buitenlanders en in het buitenland geves tigde Duitschers 60 procent korting te verleenea op sneltreinprijzen a. met Kerstmis, met Carnaval en voor Win tersport van 21 December 1934 tot 17 Maart 1935; b. met Paschen van 13 April 1935—29 April 1935; c. gedurende den zomer 1935 tot 31 October 1935, mits men in Duitschland verbiyf houdt. De geldigheid der kaarten bedraagt, uitgezon derd voor de Paaschdagen, twee maanden, voor Amerikanen drie maanden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6