STADSNIEUWS Wij schrijven voor U op advertentiën! Haarlem, 23 Nov. VRIJDAG 23 NOVEMBER 1934 AGENDA BIETENCAMPAGNE GEËINDIGD Zonder stagnatie verloopen WINKELIERSVEREENIGIGNG „GEN. CRONJESTRAAT" Nieuwe plannen EEN DRUKKE VEEMARKT! Eén kooper en geen vee TOONEEL De Wijze Kater Christ. Oratorium Vereeniging VREEMDELINGENVERKEER In Noord-Holland boven het Noordzeekanaal ST. NICOLAASDRUKTE Regeling van den arbeid in winkels Werktijden Vrije ochtend of middag Arbeidslijst Gewetensgeld Eervol ontslag Nieuw filiaal van Leeuwins Bedden- en Meubelzaak Gevonden dieren en voorwerpen Muziekvereeniging „Voorwaarts" Lloyd-avond Aanbesteding wegaanleg Bo-Bar-Kei Wie heeft er iets gezien? Elke week opnieuw Jubileum Politiecorps Ned. Bond van Burgerwachten Collecte Gestolen auto SCHAKEN Noord-Hollandsche Schaakbond BILJARTEN Om den Haarlem Noordbeker KEGELEN Haarlemsche Kegelbond SCHERMEN Feestavond UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER HILLEGOM VIJFHUIZEN IJMUIDEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 24 November INSTELLINGEN POLITIE-STOPTEEKENS BEVERWIJK uü icx Het rooien en vervoeren der bieten heeft in Haarlemmermeer z'n beslag gekregen. De sui kerfabriek te Halfweg zal vermoedelijk einde dezer week of begin volgende week worden stop gezet. De campagne is nagenoeg zonder stagnatie verloopen. Nu het bietenvervoer per vaartuig is geëin digd en het scheepvaartverkeer in dezen polder daardoor tot een minimum is beperkt, werden de gemalen van den Polder in werkng gesteld om het water weder op laag winterpeil te bren gen. Dinsdagavond hield bovengenoemde Vereeni- ging een ledenvergadering in café-restaurant Bolwerk. In bespreking kwam de St. Nicolaas-reclame. De voorzitter deelde mede, dat het in verband met de Loterijwet niet zoo heel gemakkelijk is deze zaak te regelen. Het is het bestuur even wel. in overleg met den heer Commissaris van Politie, toch gelukt een aardig ontwerp te vin den. Er worden uitgegeven waardebons, op ie dere 50e 1 bon, deze moeten worden ingeleverd op nader te bepalen tijd en plaats, waarna ze genummerd worden. Degenen die den 100 sten, 200sten enz. inlevert, ontvangen een cadeau. De 500ste, 1000ste enz. ontvangen een waardebon, van verschillend bedrag dat besteed moet wor den bij één of meer aangesloten winkeliers, ter wijl het bestuur hoopt-, nog vele prijzen in na- tura te mogen ontvangen. Voorts is aangenomen een bestuursvoorstel om den Sint weer door de straat et laten rijden. Ook zal gedurende St. Nicolaasweek weer muziek gemaakt worden. De secretaris, de heer H. M. Bakker, zette uitvoerig uiteen, wat het bestuur gedaan heeft om aan den overlast, ondervonden door venten, esn einde te maken. Met medewerking en in overleg met B. en W. werd reeds eenig resul taat bereikt. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden vee markt arriveerde een kooper. Wijl echter de aanvoer uit „nihil" bestond, kon de man weer onverrichterzake „huistoe". stad en land deel zullen uitmaken. Binnenkort zal de samenstelling van dit comité kunnen worden medegedeeld en zullen tevens nadere bijzonderheden omtrent dit belangrijke concert worden gepubliceerd. Boosaardig sprookje in 3 bedrijven van Herman Heijermans Tooneelgroep ,f „Het Masker.' Stadsschouwburg'! ,De waarheid is, dat deze schouwburgavond met een Heijermans-herdenking niet meer te maken had, dan dat er, nu tien jaren na zijn dood, een spel van den meester werd opgevoerd. Deze sobere hulde werd nu door niets opge smukt en door niets ontsierd en als de auteur van „De wijze kater" het voor het zeggen had, hij zou zich waarschijnlijk voldaan verklaren over deze erkenning van zijn talent. Gelukkig werd die nu niet aan het tooneelgezelschap al léén overgelaten, maar namen velen door hun opkomst daaraan deel en het is wel duidelijk ge bleken dat zij zich in hun waardeering niet heb ben vergist. De avond was best. Merkwaardig, zooals ook nu nog dit „boosaar dige sprookje" vermag te boeien en te vermaken. Misschien dit laatste nog wel iets meer dan vroeger, omdat het boosaardige nu minder treft. De tijd heeft den spot van Heijermans lichter gemaakt, doorzichtiger en vroolijker. Het tegen woordige leven wordt door geheel andere vraag stukken beroerd en daarom juist waardeeren we nu méér het spel, dat ons voor oogen wordt getoovc-rd. Er zijn dan nog wel enkele wrange details, maar die kunnen ons nauwelijks meer hinderen. Hce verder Herman Heijermans uit den tijd raakt, hoe dichter hij velen schijnt te naderen Overigens is het ook niet mogelijk, zich te onttrekken aan de bekoring, welke „Het Mas ker" onder regie van Jan Musch aan de sprook jesopvoering verleent. De juiste stemming wordt door John Gobau als den goedigen Jonathan onmiddellijk getroffen en wanneer na het ge raas van de schuldeischers Ank van der Meer als het lieftallige bakkersdochtertje naar hart blootgeeft, is er de milde sfeer, die ons de ver dere geschiedenis gemakkelijk doet aanvaarden. De wijze kater. Wie zou zóó die rol kunnen spelen als Jan Musch, met zijn geraffineerd fijne maniertjes, zijn meesterlijke stembuiging, zijn verrassende lenigheid? 't Is al weer zooveel jaren geleden, dat we hem in die rol zagen, en al schijnt het bij sommigen niet het geval te zijn ook een acteur moet verder met den tijd. Maar deze creatie heeft van haar voortreffelijk heid nog niets ingeboet; alsof het voor den eersten keer was. zoo genoten we van dit knap doordachte, geestige spel. En Musch heeft ook genoegen beleefd van zijn publiek de kater heeft aan het einde van het stuk verschillende keeren zijn komische gebaren moeten herhalen voor hij door zijn bewonderaars werd vrijge laten. Maar ook allen om deze hoofdgifuur heen hebben uitstekend voldaan. Op de eerste plaats de koning van Nico de Jong, een kostelijke ko mische figuur; de nijdige sprookjesprins van Jacques de Haas; de luidruchtige bakker van Anton Ruijs; de nuffige prinses van Mary Smit- huysen; de serieus doende hofdame van Lize Servaes; de kwasterige hofmaarschalk van G. J. van Staalduynen en niet het minst de grap pig boersche lakei van Emile van Stuwe. Het waren, met de anderen mee, allen leuke typen en daarbij werd er gespeeld in fraoi decor en mooie costumeering, zoodat ook het oog vaak te genieten kreeg. De waarheid is, dat het een succes-avond werd voor Jan Musch en zijn tooneelgroep. H. B. v. d. S. De Christelijke Oratoriumvereeniging te Haarlem zal op 20 December in de Gemeente lijke Concertzaal, onder leiding van haar direc teur George Robert, de eerste uitvoering geven van een nieuw werk, een „Requiem" voor solis ten, koor en orkest, van den bekenden Hol- landschen componist G. H. G. van Bracken Fock te Heemstede. Het ligt in de bedoeling deze eerste uitvoering tot een eere-avond te makeen voor den grijzen componist, naar aanleiding van diens 75en ver jaardag, welke hij in December hoopt te vieren. Hiertoe is een uitgebreid comité in wording, waarvan tal van vooraanstaande personen uit De Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal hield haar najaars vergadering te Hoorn, onder voorzitterschap van Mr. D. Breebaart, burgemeester van Cal- lantsoog. De secretaris, Mr. J. F. Bosman te Alkmaar en de heeren J. Th. Schneiders te Hoorn en J. Voet te IJmuiden werden als bestuursleden her kozen. Langdurig werd gesproken over het voor stel van de vereeniging :t Koggeschip te Amster dam inzake meer contact tusschen de A.N.V.V. en de plaatselijke vereenigingen, provinciale bonden en federaties. De federatie Noord-Hol land kan zich gelukkig prijzen, dat haar se cretaris pas in het dagelijksch bestuur der A.N. V.V. is gekozen. In het voorjaar zal een gids voor het gebied der federatie worden uitgegeven. De voorjaars vergadering zal te IJmuiden worden gehouden. De burgemeester van Hoorn, Mr. Leemhorst, woonde het laatste gedeelte der vergadering bij en zat mede aan aan de lunch. Na de lunch werd een rondgang door Hoorn gemaakt en het West-Friesche museum be zichtigd. In de Keizerskroon bood het bestuur der Hoornsche V.V.V. een thee aan. Voor het tijdvak 25 November t/m 5 Decem ber a.s. gelden voor winkels de volgende werk en sluitingsuren: Opening en sluiting op werkdagen: tusschen v.m. 5 en n.m. 10 uur (door het Gemeentebe stuur kan een later sluitingsuur worden vast gesteld). Opening en sluiting op Zondagen (25 Novem ber en 2 December)gedurende de uren welke in gewone omstandigheden voor den Zondag gelden. Personeel van 18 jaar en ouder: Hoogstens elf uur per dag en 66 uur per week (zoodanig te regelen, dat in het tijdvak van 18 November t/m 8 December in totaal hoogstens 172 uur wordt gewerkt). Personeel van 16 en 17 jaar: Tien uur per dag en zestig uur per week, uitsluitend op werkdagen tusschen v.m. 8 en n.m. 8 uur (zoodanig te regelen, dat in 't tijd vak van 18 November t/m 8 December in totaal hoogstens 166 uren wordt gewerkt). Deze personen mogen geen arbeid verrichten op Zondag. N.B. Jeugdige personen van 14 en 15 jaar mogen geen overwerk verrichten. Deze mag voor alle personen in winkels één maal vervallen, echter voor personen van 14 en 15 jaar met behoud van het weekmaximum van 53 uur. Deze ontheffing geldt bijvoorbeeld niet voor kappers, indien bij Gemeentelijke Verordening een verplichte ochtend- of middagsluiting is vastgesteld, tenzij deze verplichting voor een of meer dagen in bovengenoemd tijdvak door het Gemeentebestuur buiten werking is gesteld. In winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suiker en chocolade wordt ver kocht, mag door mannen en vrouwen van 18 jaar en 'ouder op 3, 4 en 5 December ten hoog ste veertien uur per dag worden gewerkt. In alle winkels moet de afwijkende werk- en rusttijdindeeling op een naast de arbeidslijst op te hangen stuk papier nauwkeurig zijn aange geven. Bij niet stipt opvolgen van deze voorwaarde, gelden de toegestane uitzonderingen niet. Personen van 18 jaar en ouder mogen de op het sluitingsuur in den winkel aanwezige klan ten nog afhelpen gedurende ten hoogste een half uur na dit sluitingsuur. In afwijking met het hiervoren bepaalde hebben B. en W. van Amsterdam echter toege staan, dat de winkels gedurende Zondag 2 De cember langer geopend mogen zijn dan op de gebruikelijke uren. De Minister van Financiën maakt bekend, dat alhier ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen f 186,42. B(j koninklijk besluit is aan de heeren J. H. A. Evers, inspecteur der registratie en domei nen en A. P. Versluys, ontvanger der registratie en domeinen alhier, op hun verzoek, eervol ont slag uit 's Rijks dienst verleend. De welbekende firma G. A. Leeuwin, bedden- en meubelzaak, Anegang 46-48, zal in het per ceel Gen. Cronjéstraat 71 morgen een filiaal openen. In tegenstelling met de nu bijna 20 jaren bestaande zaak in de Anegang, waar een groot gedeelte is ingericht voor den verkoop van meubelen, zal deze winkel zich bepalen tot ledi kanten en alles wat daarbij behoort, zooals, matrassen, dekens, spreien enz. Voor zoover mogelijk zijn al deze goederen vervaardigd in de eigen ateliers aan de Anegang. De ruime winkel heeft een fleurig aanzien. Op de groöte stellingen en langs de smaakvol bekleede muren zijn op een overzichtelijke wijze de voorhande zijnde goederen geëtaleerd. Op de juiste punten heeft de heer Leeuwin een mo dern uitgevoerde verlichting laten aanbrengen. Enkele bovenkamers zijn als toonkamers in gericht, waar de nieuwste opklapbedden en fraai uitgevoerde ledikanten in „hun eigen omgeving" het best tot hun recht komen. C. v. Dam, 2, Zuidpolderstraat 36 rd„ boek; G. Beijk, Oost-Indië-straat 32, 5 cahiers; H. Harmsen, Weltevredenstraat 8, ceintuur; Ves- ter, Z. Brouwerstraat 34, das; Th. v. d. MeiJ, Kruistochtstraat 22, duif; A. A. Piek, Korteweg 11, geld; Koelemans, Leidsche plein 37 rd„ handschoen; R. Hesselman, Kloosterstraat 49, idem; J. Godschalk, Leeuwerikstraat 71, hor loge; P. J. Kuikhoven, Reitszstraat 37, hand schoen; H. Theeuwen, Spoorwegstraat 22 rd„ overjas; De Bont, Santpoorterplein 1, porte- monnaie m. i.; Wisker, KI. Houtstraat 26, rij- wielbelastingplaatje; v. d. Booren, Zonnebloem straat 19, idem; v. Dijk, Seringenstraat 17, idem; P. Nobels, Vijfhuizerstraat 6 rd„ idem; G. Daan, 2e Hoogerwoerddw.str. 21, idem; C. Bijster, Jan Steenstraat 38, zilveren sierspeld; W. Langemeier, Kerklaan 121, kinderschortje; R. Cohen, Bloemendaal, Zuider Stationsweg 6, actetasch m. i.; J. Busé, Wouwermanstraat 41 rd„ actetasch; G. Treffers, Heemstede, Banka- straat 93, idem m. i. Flink, Kanariestraat 100, actentasch m.i.; Bu reau van Politie, Smedestraat, brli, linnen mo- torpijp; v. d. Staag, Koolsteeg 6, idem; v. Marsbergen, Berchheydestraat 12 rd, étui voor verrekijker; v. Oort, Wagenweg 2, fazant; An- tonissen, K. Hofstraat 13, handbeschermer; Hosper, Gaelstraat la zw„ idem; v. Nienen, Scheldestraat 9, idem; v. d. Sluis, Spiegelstraat 10, paar handschoenen; G. Scholte, Preanger- straat 31, idem; W. Schulzehove, Olmenstraat 58, jas; Fauna, katten; v. Gastelen, Regulier straat 34, loterijbriefje; W. Duineveld, Leeu werikstraat 2, wol, sajet eitc.; R. H. Berg Raad huisplein 10, portemonnaie m. i.; Simmer, Pr. Steynstraat 12, rijwielbagagehouder; Bu reau van Politie, Smedestraat, rijwielbelasting- plaatje; Rip, Brouwersstraat 15, kinderschoen; J. v. d. Polder, Brouwersstraat 40e, sleutel; Sluik, Kanariestraat 100, tasch m. i.; v. Nim- wegen, Klarenbeekstraat 42, zakdoekje. De Haarlemsche Harmonie Muziekvereeni ging „Voorwaarts", dirigent Henry Schulpzand, houdt op Zaterdag 24 November a.s. in het ge bouw „St. Bavo" aan de smedestraat een feest avond. Medewerking verleent de tooneelvereenigïng „Vriendschap zij ons doel". Op Maandag 26 November a.s. organiseert de N.V. „Rotterdamsche Lloyd" een „Lloyd-avond" in den Schouwburg aan den Jansweg. De heer Rodi Roeters, de welbekende „universal artist", zal op dezen avond bespreken: „Het maken van vacantie-zeereizen in de laatste jaren". Tevens zal onder deze bespreking een interes sante film worden vertoond. Aanvang des avonds om acht uur. Vanwege het gemeentebestuur van Haarlem mermeer had Donderdagmiddag' ten raadhuize te Hoofddorp de aanbesteding plaats van het aanleggen van wegen en rioleering met bijbe- hoorende werken over een lengte van 125 meter op terreinen van de N.V. de Laantjes, gelegen langs de Kastanjelaan te Zwanenburg. Er werd als volgt ingeschreven: J. Oldenkamp, Koog a. d. Zaan f 5960.P. B, Huberts, Nijmegen f 5555.Bax en Steen- kist Haarlem f 5180.—; Aannemersbedrijf San ders en Werner, Rijswijk f 4999.I. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden f 4880.J. van Wijck, Hoofddorp f 4778.—; A. Westerveld, Amsterdam f 4750.G. Bartels, Zwolle f 4720.P. J. Visser, Wassenaar f 4700J. de Moei, Alkmaar f 4700.—; Bijl en Groeneveld, Amsterdam f 4690.—; J. van der Heijden, Am sterdam f 4690.J. van Herp, Amsterdam f 4680.—; B. Heersink, Zwanenburg f 4609. H. A. van Seters, Amsterdam f 4450.firma Hulsebosch, Bloemendaal f 4200.Boogaard, Zwanenburg f 3900.C. Crauwelman, Halfweg f 3856.Gebrs. van Keulen, Zwanenburg f 3843.Gebrs. de Graaf, Halfweg f 3705. B. van Groningen, Nieuw-Vennep f 3694.P. van Essen, Halfweg f 3648. De feestavond tot sluiting van de gehouden Winkelweek der Bo-Bar-Kei is zeer geslaagd. Allereerst richtte de voorzitter, de heer Jac. v. Maris, tot alle aanwezigen een hartelijk woord van welkom. Daarna ging hij over tot de uitreiking der diploma's aan de heeren winkeliers, die volgens de stemming van het publiek de beste verkoop- kast naar voren hadden gebracht en bedankte alle leden voor hun activiteit om de etalages zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Nu volgde de uitreiking van de prijzen door het publiek gewonnen, dit nam geruimen tijd in beslag daar er 66 prijzen waren, Daarna werd gezellig gedanst, afgewisseld door attracties. Ook trad het dansgezelschap de „Sylphides" op, on der leiding van mej. T. Koning. De druk bezochte feestavond was veel te vlug geëindigd en de Bo-Bar-Kei kan met zeer veel genoegen hierop terugzien. Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf is op den hoek Kleine HoutwegGasthuissingel de 75-jarige Van D. aangereden door een motor rijwiel. De oude heer kwam te vallen en is ter plaatse door een dokter behandeld. Hij is naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht, waar bleek, dat hij een lichte hersenschudding had ogeloopen en een verwonding bij den neus. De politie heeft het slachtoffer nog niet kunnen hooren. Volgens verklaring van den motorbestuurder is de aanrijding ontstaan doordat Van D„ zon der op te letten, den rijweg wilde oversteken. Het motorrijwiel is in verband met het onder zoek voorloopig in beslag genomen. Zij, die iets van deze aanrijding hebben ge zien, worden verzocht zich te melden aan het bureau van politie. In de afgeloopen week zijn in Haarlem acht rijwielen ontvreemd en nog niet teruggevonden. Heden herdenkt de heer J. van Es, Van Nes straat 23, den dag, dat hij voor 25 jaar in het Haarlemsche Politiecorps werd opgenomen. Van zijn superieuren ontving de jubilaris de ge bruikelijke jubileumgift. De heer Van Es brengt den feestdag door in den huiselijken kring, terwijl het hem aan be langstelling van zijn vele vrienden en ambt- genooten zeker niet zal ontbreken. De heer Joh. Rompa heeft op den door den Bond van Burgerwachten uitgeschreven natio- nalen wedstrijd den Nederlandvooruitbeker ge wonnen met 56 p. in 27 seconden. In de huishoudelijke vergadering van de Ver eeniging van Makelaars in Haarlem en Omstre ken gehouden in Hotel de Leeuwerik werd ten bate van het Weldadigheidsfonds „Het Sche merlampje" een collecte gehouden, welke f 32. opbracht. Een hier ter stede ontvreemde auto werd door een agent van politie te Amsterdam op den Spaarndammerdijk aldaar onbeheerd aange troffen. Woensdag j.l. had in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan te Bloemendaal een competitie wedstrijd' voor de 3e klasse B van den N. H. S. B. plaats tusschen de 3de tientallen van de Bloemendaalsche Schaakclub en de Haarlem sche Schaakclub. De uitslag was 6j4—3'/4 voor Bloemendaal III. De eerste wedstrijd tusschen 3 van de sterk ste spelers van Haarlem-Noord en Benoorden 't IJ (A.'dam) heeft een zege voor de gasthee- ren opgeleverd. De cijfers zijn: pnt. brt. h.s gem. Stolk 143 21 48 6.80 A. Denker 200 21 51 9.51 Boonacker (inv.) 150 39 15 2.84 Meeuwenoord 144 38 22 3.73 Boonacker 111 27 23 4.11 J. v. Vliet .125 27 20 4.62 Totaal: Benoorden 't IJ 404, Haarlem-Noord 469. Uitslag wedstrijden persoonlijk kampioen schap 1934. Drietallen en Vrije baan. Persoonlijk Kampioenschap H.K.B. 1934' Kam pioen: W. F. de Dood met 297, 45 ballen; le prijs: J. J. Myer met 286; 2e prijs; H. Frantzen met 284; 3e prijs: H Schindeler met 276; 4e prijs: J. Noe met 275 (45)5e prijs: H. Drupsteen met 275 (44) 11 x 9; 6e prijs: H. Lomans met 275 (44) 7 x 9; 7e prijs: J. Beeren met 271 c45) 8e prijs: M. J. v. Leuven met 2"T (43); 9e prijs: Schumacher met 266; 10e prijs: Mevrouw Lol- kus met 265; 11e prijs: J. van Ruiten met 264 (43) 8x9; 12e prijs: M. v. d. Storm met 264 (43) 7x9; 13e prijs: Kuipers mét 263; ..4e prijs: J. A. van Kessel met 262; 15e prijs: Jos v. d. Eisen met 261. Drietallen-wedstrijd: le prijs; De Volharding 1 met 403; 2e prijs: De Prins 2 met 395; 3e prijs: Richten en Rollen 3 met 388; 4e prijs: Richten en Rollen 1 met 384; 5e prijs: Daar Rolt Ie 1 met 380; 6e prijs: L. U. M. G. 1 met 375; 7e prijs: Haarlem Noord 2 met 372; 8e prijs: Ds Eendracht 1 met 369. Vrije baan. Gewone telling. Baan D. le prijs: H. C. Louw met 41; 2e prijs: J. Sargentini met 40, 37; 3e prijs: M. J. van Leuven met 40; 4e prijs: W. Brakel met. 39, 38, 2 x 37; 5e prijs: M. v. d. Storm met 39, 38; 6e prijs: Keizer met 38; 7e prijs: J. Sneider met 2 x 37; 8e prijs: C. J. Landman met 37, 34. Vrijebaan wedstrijd Hamburgertelling. E. le prijs: W. v. d. Berg met 85, 60; 2e prijs: J. Loerakker met 85; 3e prijs: W. Horsmeyer met 82; 4e prijs: W, Lolkus met 79, 77; 5e prijs: H. Lomans met 79; 6e prijs: L. Ketellapper met 76, 63; 7e prijs: Veninga met 76; 8e prijs: J. Sneyder met 75, 68. Vrije baanwedstrijd. Gewone telling. Baan G. le prijs: L. Ketellapper met 44, 43, 42; 2e prijs: H. van Duynen met 44, 40; 3e prijs: D. Bremer met 43, 0; 4e prijs: J. Klerk met 41; 5e prijs: H. Frantzen met 40, 2 x 38; 6e 'prijs: H. Spoor met 40, 36; 7e prijst" O." Rênting met - 398ë ;prijri M. van Tiggelen met 38, 37. Duo-wedstrijd. Baan F. le prijs: Veninga en L. Dóst riiet 74'; 2e prijg: Van Tiggelen en R. v. d. Berg 72; 3e prijs; M. J. v. Leuven en G. Ren ting 68; 4e prijs: D. Bremer en L. Ketellapper met 63. De leden van de Junior Schermvereeniging Haarlem organiseeren Zaterdagavond 24 No vember a.s. hun eersten propaganda-scherm- avond in de schermzaal „Brassinne", Raamsin- gel 30, alhier. De Haarlemsche Schermclub „Zaal Brassin ne" zal haar medewerking verleenen bij dezen schermavond door 't deelnemen van haar beste schermers. De schermleeraar V. J. Brassinne zal in ver schillende nummers zelf optreden en zeer inte ressante demonstraties uitvoeren met de juniors leden. Het programma luidt als volgt: le. Het groot Fransche saluut op floret, uit gevoerd door zes jongedames. 2e. Een demonstratie op sabel door den leeraar Brassinne en een zijner leerlingen. 3e. Een assaufc op degen door leden van de Haarlemsche Schermclub. 4e. Een demonstratie op floret door den leeraar Brassinne en een zijner leerlingen. 5e. Een schermparodie door de heeren M. Witsenburg en E. Anholt. 6e. Een wedstrijd op sabel tusschen de vier sterkste schermers van de Junior Schermver eeniging. Roodvonk. Alhier is in de week van 11 tot en met 17 November één geval van roodvonk geconstateerd. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: v. d. Ham, Bloemendaalsche- weg 22 Bloemendaal, een heerenrijwiel; J. Wal ter, Wilhelminaweg 10 Zandvoort, een achter schot van vrachtauto; Cornelissen, Bloemen- daalscheweg 25 Bloemendaal, een spaniel; J. Oudshoorn, Zandvoortschelaan 44 Heemstede, een autoslinger; Zandvoortschelaan 265 Zand voort, een ruwharige Foxterrier; Weijgertse, Kerkplein 7 Bloemendaal, 'n dames handschoen; v. d. Ham, Bloemendaalscheweg 22 Bloemen daal, een damesmantel en een ceintuur met speld; Göbel, Oranje Nassaulaan 93 Overveen, een sjaal; Nieuwenhuis, Linschotenstraat 64 Haarlem, een kindertaschje met inhoud; van Riessen, Bloemendaalscheweg 261 Overveen, 'n glacé handschoen en een parapluie; Hofhuis, Bloemendaalscheweg 97 Bloemendaal, een pad vindersvlaggetje; aan den politiepost te Aerden- hout, een sleuteltje, een damesarmbandhorloge, een zakmes en een damesportemonnaie; aan het bureau van politie Overveen, een kinder jekker; een passer; een kwitantletasch; een brief inhoudende een aangiftebiljet ongeval lenverzekering. Intrekking rijbewijs G. H. W. Schubert, wo nende alhier, is de bevoegdheid om motorrijtui gen te besturen gedurende zes' maanden ont zegd, ingaande 24 October 1934. Burgerlijke Stand Geboren: A. J. van BezuWarmerdam, d.; M. W. van Haaster Meskers, z. Ondetrouwd: C. Tesselaar en M. C. B. Goede; J. Kohier en E. van der Pot. Getrouwd: J. J. van Rixel en E. Engels. Overleden: P. A. Tiepen, 73 j.; D. J. Steijn, 80 j., wed. W. F. Kuit; F. A. Wijgerse, 8 maan den, overleden te Haarlem; W. F. Breitenstein, 41 j., overleden te Haarlemmermeer. Roodvonk Alhier zijn van 11 tot en met 17 November drie gevallen van roodvonk geconsta teerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Cor nelia, d. van J. van der Peetvan Neste; Mech- teld, d. van Jan Eggink—Gratama; Willempje, d. van J. Monstervan Rijswijk; Johanna, d. van C. Z. de RooijSchepers. Overleden: Willibrordus Faas, echtg. van C. F. M. Holt, 65 j. Collecte voor de bleekneusjes Woensdag 28 November zal de jaarlijksche collecte worden gehouden voor onze Heemsteedsche bleekneus jes door de afdeeling Heemstede van het Cen traal Genootschap van kinderherstellings- en vacantiekolonies. Dank zij een bijzondere gift konden in 1932 46 kinderen worden uitgezonden. In 1933 moest het bestuur dit getal tot 28 terugbrengen, n.m. 16 jongfens en 12 meisjes, waarvan 14 R. K. en 14 van andere godsdiensten. Zij werden uitgezonden naar het St. Josephs- huis te Egmond aan Zee, de huizen van het Centraal Genootschap te Egmond en Veluwe- zoom te Ellecom en het R. K. Kleuterhuis te Rijsbergen. Ook nu voor de winteruitzending staan weer verschillende namen op het lijstje. Het aardige van deze collecte is dat de school jeugd zelf een gift voor hun medescholieren zal komen vragen. Vooral de eerw. Broeders der R. K. scholen hebben hun bijzondere medewer king toegezegd, evenals andere hoofden van scholen, die hun leerlingen voor dat mooie doel hebben aangezet. Voor de beste busjes is als aanmoediging een prijsje toegezegd. Helpt dengene, die bij u komt, dien prijs te veroveren, daarmede helpt u dan tevens de bleekneusjes weer om te tooveren in stevige en gezonde menschen voor de toekomst. Roodvonk Alhier is van 11 tot en met 17 November één geval van roodvonk geconstateerd. Veiling Gisteravond had onder zeer groo- te belangstelling ten overstaan van Notaris D. Lodder in Hotel Sistermans de verkoop bij opbod plaats van winkel en woonhuizen aan de Hoofdstraat, de Leildschestraat, de Am bachtstraat en de Haven. Uitslag als volgt: Winkelhuis Hoofdsraat 106, idem 108, woon huis Hoofdstraat 110 en schuur 10 a, samen groot 10.04 A. Hoogste bod 12.200 John Voges. Twee woonhuisjes, Hoofdstraat 112 en 114, samen groot 3.96 A. Hoogste bod 1800 J. de Jong. Woonhuis, Leidschestraat 32, groot 2.13 A. Hoogste bod 2000 P. Chaudron. Vier woonhuizen 34 tot en met 40, samen groot 7.75 A. Hoogste bod 7900 M. J. v. Bee- len. Vier woonhuizen 42 tot en met 48, samen groot 7.T5 A. Hoogste bod 7000 P. Chaudron. Winkelhuis, Meerstraat 1, groot 90 c.A. Hoog ste bod 3800 H. v. d. Jagt. Winkelhuis, Meerstraat 3, groot 65 c.A. Hoogste bod 4050 J. de Jong. Winkelhuis, Meerstraat 5, groot 90 c.A. Hoog ste bod 3800 P. Klaver. Zes arbeiderswoningen, Ambachtstraat 30 tot en met 40, samen groot 12.64 A. Hoogste bod 7900 W. Harding. Woonhuis, Haven 110, groot 2.40 A. Hoogste bod 2700 W. v. Zanten. Open grónd met schuur aan de Haven, gToof 2.50 A. Hoogste bod 900, dezelfde. Alles toebehoorende aan de nalatenschap van wijlen A. Guldemond. Totale opbrengst 54050. Afslag en combinaties over één week. Terecht Een 74-jarige arbeider aan den IJweg, die lijdende .is aan verstandsverbijste ring, v/as sinds Dinsdagmorgen niet thuis ge weest. Door de radio was aanhoudig verzocht, en Woensdagavond is de man te Amsterdam over het IJ terug gevonden. Door bemiddeling van de politie werden zijn huisgenooten hier van in kennis gesteld, waarna dezen hem met een auto hebben gehaald. Begrijpelijk was er groote vreugde in de thuiskomst. De haringvisseherij Het gaat met den afzet van versche haring niet meer zoo grof. De ree- ders der haringschepen hebben dan ook beslo ten na 's middags drie uur geen haring meer in d enafslag te brengen, opdat ze alles kunnen ruimen. Hieronder vallen niet de Engelsche stoomdrifters, welker vangsten nog tot zes uur worden verkocht. In Duitsehland worden zulke groote partijen versche haring ook uit andere landen aange voerd, dat men daar alles niet meer kan plaat sen. Wanneer dit zoo blijft, zullen de reeders de volgende week veel minder schepen aan de versche haringvisseherij doen deelnemen. Haring voor Polen De motorlogger Sch. 107 heeft de haringvangsten van de motorlog- gevers Kw. 122 en Kw. 123 samen 1200 kisten a 50 K.G. overgenomen, om deze naar Polen te vervoeren. DE VISSCHERIJ-UITKOMSTEN Verleden week Dinsdag werd de stoomtrawler „Sumatra" IJm 2>53 wegens de slechte besom ming uit de vaart genomen. Nu er deze week meer slechte besommingen zijn gemaakt, zijn ook de stoomtrawlers „Margaretha" IJm 94 én „Limburgia" IJm 54 stil gelegd. De directie van den stoomtrawler „Sumatra" heeft intusschen dezen trawler weer naar zee gezonden. Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. Omroeper- Service NASSAULAAN 51 HAARLEM Kantooruren van half 9 tot half 6 's Zaterdags van half 9 tot half 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt Gebouw St. Bavo Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Alberdingk Thijm, 8 uur Be stuur Transportarbeiders, half negen R. K. Bevolkingsbueau, 8 uur. Hotel Lion d'Or Vergadering Vereeniging voor Veilig Verkeer, 8 uur. Gem. Concertgebouw Concert H.O.V. So liste Berthe Kalff, viool en Louis van Maanen, violoncel, 8 uur. Jansweg-Schouwburg Geloof en Weten schap: Di'. v. d. Sleen met „Zwerftochten langs Zuid-Amerika's Westkust, 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Gewone zittingen 47 uur Geel-Wit, 6 uur Muziekvereeniging „Voorwaarts", 8 uur Cursus R. K. Volksbond, 3 uur. Stadsschouwburg „Hans en Grietje", 2 uur Haarl. Tooneelclub: „Hokus Pokus", 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw Overijselsche Vereeniging „De Oosthoek", 8 uur. Hotel „De Leeuwerik" Overijselsche Ont- spanningsvereeniging, 8 uur. Rembrandt-Theater „Blossom time". Op het tooneel „Chick Finks Trio", 2.30, 7 en 9,15 uur. Palace „Tarzan's verdere Avonturen". Op het tooneel „The Fellows", 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; verga dering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdags van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werkda gen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bioemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. Wit-Gele Kruis (R. K, Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (telef. 16391). Spreekuren; R. K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur, Vrijdags van 1 tot 2 uur Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 cot 5 uur. 1 T r Voor verkeer, dat den agent van achteren nadert. Voorverkeer, dat den agent van voren en achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren nadert. Veilingoverzicht In vergelijking met den gang van zaken bij die van de vorige week gingen wij de laatste veilingen er niet op vooruit, daar de veiling van Maandag al direct opende met een prijsverla ging voor de meeste hoofdproducten. En ai kon het soms voorkomen, dat, ondanks het heer- schen van een lustelooze stemming,, toch nog wel eens een partijtje van een behoorlijken prijs profiteerde, over het algemeen genomen legt dit geen gewicht in de schaal. Met de Andijvie, die thans als hoofdproduct de markt beheerscht, ging het de laatste dagen minder vlot. Wan neer de goede kwaliteit minder belangstelling heeft, dan spreekt het vanzelf, dat de min dere soorten nog meer in verdrukking komen. De prijzen varieerden dan ook van 2055 cent per kist, welke hoogste prijzen natuurlijk uit zonderingen waren. De Spruitenhandel heeft geregeld een goed verloop gehad doch ook hierin kwam deze week een andere wending en vertoonden de prijzen een sterke inzinking. Dat er op sommige hooge prijzen wel eens terugslag zou volgen, was eigen lijk wel te verwachten, voornamelijk met het oog op het zachte weer, dat meermalen de prijzen van dit product sterk beïnvloed. De noteeringen stonden deze week naar soort van 713 ct. per Kg. De aanvoer van Bloemkool wordt geleidelijk minder en bestaat overwegend uit mindere kwaliteiten. Mooie kwaliteit komt weinig voor en maakte naar soort prijzen van 812 ct. per stuk, terwijl mindere soorten naar verhou ding worden betaald. Boerenkool, waarvan de aanvoer zich steeds meer uitbreidt, maakte ook geen hooge besom mingen. De noteeringen stonden geregeld zoo ongeveer van 1525 ct. per kist. Roode en gele kool stonden, vooral in afwij kende soorten, zeer laag, varieerend van 25 ct. per stuk. Bospeen bleef zoowel in aanvoer als in prijs hetzelfde peil handhaven en wisselde ook deze week naar kwaliteit van 58 ct. per bos. Ook de breekpeen kwam eveneens met dezelfde prij zen naar voren,n.l. van 40—60 ct. per kist. Prei blijft nog het meest standvastig in prijs; ofschoon soms een enkele keer de prijs even terugloopt, toch blijft vooral de goede soorfc op behoorlijk peil. De noteeringen wisselen zoo ongeveer naar soort van 410 ct. per bos. Ook knollen, waarvan geregeld enorme partijen werden aangevoerd, waren goed te verhandelen en gingen naar soort van 26 ct. per stuk. Witlof kwam wel iets meer voor de afgeloo pen week, doch het bepaalt zich toch nog tot beperkte kwanta. Ook verbeterde de kwaliteit nog niet in die mate, dat deze als goed kon worden bestempeld. De noteeringen liepen uit een van 10—18 cent per K.G. Het aanbod van tomaten wordt belangrijk minder en ook de kwaliteiten zijn sterk ver deeld. Hiervoor waren de noteeringen naar soort van 620 cent per K.G. In de fruitafdeeling begint de aanvoer van appelen en peren belangrijk te verminderen. Voor goede soorten van appelen, zooals Present en Goudreinet kwam wat meer belangstelling en varieerden de prijzen naar sorteering zoo ongeveer van 1418 ct. per K.G. Stoofperen naar soort van 1014 ct. en handperen van 1620 ct. per K.G. Druiven geven over het algemeen nog wei nig verbetering en stonden zoo pl.m. van 32 32 cent per K.G. Op den heden gehouden derde en laatste schorseneerenveiling was zoo ongeveer 43000 K.G. aangevoerd. De stemming was ook dezen keer niet zoo willig en de meeste partijen wer den opgehouden. Na afloop der veiling werden echter nog eenige partijen, ale aanvankelijk niet verkocht waren aan sommige koopers toegewezen, zoo dat tenslotte naar schatting wel zoo ongeveer de helft van het aangebodenen geplaatst zal zijn. De prijzen voor eerste soort varieerden naar kwaliteit van f 4.706.90 per 100 K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2