I DIAMANT 40 Spoorwegloonen De moord te Naarden PU ROL FINANCIEN RADIO-PROGRAMMA Gesprongen handen MARKTEN WOENSDAG 28 NOVEMBER 1934 Schadelijk optreden van den B.A.N.S. Aardschokken in Indië Daling van temperatuur Donderdag 29 Nov. 1934 Dagfilm De minister trekt zijn aanvanke lijke toezegging van twee jaar rust in de loonregeling in OUDERDOMSVERZEKER1NG Verhooging van tarieven ZIEKTETOESTAND VERBETERD Van oud-president Permanente Hof van Int. Justitie GRENADIERS EN JAGERS Onthulling van een monument SMIRNOFF l2Vi JAAR BIJ DE K.L.M. Bevolking vluchtte uit de huizen PATER J. DE BONT C.S.S.R. Plotseling ongesteld geworden PLOTSELING OVERGESTOKEN Man door auto gegrepen BURGEMEESTER BELEEDIGD Zaak tegen Larensch raadslid uitgesteld AUTOVERKEER MET BELGIË Verzwaarde bepalingen voor niet tijdig afgeteekende documenten HALTE VERPLAATST Uitloting Staatsleeningen De minister van Financiën maakt bekend, NAT. LUCHTVAARTSCHOOL Uitbreiding van de luchtvloot VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIO GIDS WIJ De jubileerende K.L.M.-piloot I. W. Smirnoff SMOKKELAAR GEFOPT Gedwongen om honderd mark te verteren AMBTENARENSALARISSEN IN INDIë BRAND TE DEN HAAG BAK- EN BRAADVE T Cl. PER POND DE CENTRALE H.L.S. EN DE WERKNEMERS FEDERATIE VOOR HET GOEDERENVERKEER Binnenvaart-almanak 1935 Gemeente-archief Den Haag Verdachte veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf Ykezjcucfit gje*z&es£ Tuberculinatie van vee Nieuwe motorstrandreddingsboot R.K. Universiteit Academische examens R. K. Handelshoogeschool De NederlandschDeensche onderhande lingen icelke de vorige week te 's Graven- hage begonnen waren, zijn voor eenige da gen afgebroken. De Deensche delegatie is n.l. naar Brussel vertrokken, eveneens voor handelsbesprekingen. Men verwacht, dat de onderhandelingen deze week nog op het departement van Economische Zaken zul len worden hervat. De DuitschZwitsersche handelsbespre kingen te Berlijn hebben ten aanzien van enkele bijzondere moeilijke punten tot over eenstemming geleid. Tot deze punten be hoorde o.a. de quaestie, hoe het evenwicht in den goederenhandel, die zich sterk ten gunste van Zwitserland had ontwikkeld, hersteld kan worden. Bij de hervatting der onderhandelingen verwacht men, dat de verdere moeilijkheden thans sneller zullen worden opgelost. De FranschDuitsche handelsbesprekin gen hebben tot gevolg gehad, dat nog we derzijds overeen is gekomen, de groote lij nen van de clearing-organisatie, zooals de- se sedert Juli werkte, te behouden. Verder is men het er over eens, dat de nasleep van het groot verschil tusschen de aanzienlijke exporten naar Duitschland en de kleinere invoeren uit Duitschland geliquideerd moet worden. Tengevolge van de vaste houding van den dollar tegenover den gulden was in de af geloopen week, blijkens den weekstaat van de Nederlandsche Bank, afgifte van goud aan Amerika noodzakelijk tot een bedrag van f 15 millioen. De Federale Reserve Bank deelt in haar dagelijksch rapport mede, dat, behalve uit andere landen, uit Nederland een bedrag aan goud iverd ingevoerd van S 3.824.000. Op 26 November werd nog 674.000 uit ons land ingevoerd. De Kon. Stearine-kaarsenfabr. „Gouda" wenscht van haar recht gebruik te maken, het restant van de 5 pCt. hypothecaire lee ning 1 Februari a.s. a pari aflosbaar te stelen. De gelden voor de betaling der coupons per 1 Juni 1933 inclusief de coupons van de uitgelote obligaties) 5 pCt. Chineesche spoorwegleeningzijn ontvangen en bijge volg kunnen deze coupons ter betaling in ons land worden aangeboden. Na langer dan een half jaar ontstond in September 1934 voor het eerst een uitvoer- overschot van de Duitschen handel op Polen. De Union Minièr du Haut Katanga heeft haar koper-export in de maand No vember belangrijk verhoogd. Er werd tot nu toe 9253 ton koper verscheept, waardoor de raming met 4000 ton werd overschreden. In verband met den achteruitgang van de Russische katoen-industrie, zijn deskundi gen naar Duitschland, Engeland en Ameri ka vertrokken, om de nieuwste machines voor de katoen-industrie te bestellen, een studie te maken in het buitenland en voorts, om buitenlandsche ondernemingen bereid te vinden, als adviseurs der Russische in dustrie op te treden: De Russische regeering heeft onlangs 1.7 millioen goud verzonden aan de Chase National Bank. In de eerst-volgende weken zullen verdere goudzendingen geschieden. Een deel van dit goud moet bestemd zijn voor de betaling van de oude Russische schulden, een ander deel voor de betaling van Russische orders in Amerika. In de Amerikaansche nota aan Duitsch land gericht tegen discriminatie van Ame rikaansche schuldeischers en houders van Duitsche obligatiën wordt Duitschlands standpunt, dat schulden slechts door de op brengst van den uitvoer naar crediteuren- landen kunen worden voldaan, gevaarlijk en onaannemelijk verklaard. Dit standpunt wijzigt de verhouding tusschen schuld eischers en schuldenaren, volgens welk een debiteur zijn schuld eigenmachtig kan annuleeren. ■Men is op de beurs te Parijs tot de con clusie gekomen, dat al te omvanrijke koers fluctuaties van den eenen dag op den an deren de clientèle afschrikken, waarom een. nieuwe taktiek wordt gevolgd om deze fluc tuaties tegen te gaan. Men acht de groote fluctuaties der laatste dagen uit den booze, omdat de geheele beweging slechts door veronderstellingen in het leven werd ge roepen. Volgens voorloopige ramingen zal de we- reld-petroleum-productie in 1934 even groot, misschien nog grooter zijn, dan in het re cordjaar 1929. Indien men de voortbren ging van benzine, benzol en andere vloei bare brandstoffen bij de productie van ru- we olie voegt, komt men zeker tot de groot ste productie in de geschiedenis der petro- leum-industrie. Amerika produceert 62 pCt. van de totale productie, terwijl Mexi co vermoedelijk m.eer zal produceeren dan ooit te voren. De Amerikaansche sporen zijn begonnen met orders op materiaal enz. te plaatsen in verband met de verwachting, dat het spoor wegverkeer zal toenemen. De kapitaalsuitgaven voor het jaar 1935 door de Atchison Topeka werden goedge keurd. Deze uitgaven zullen 21.43 millioen bedragen voor nieuwe plannen en werk zaamheden. Dit bewijst dat de spoorwegen een beteren tijd verwachten. De president van de Illenois Central ver klaarde, dat in de gebieden, die door deze Mij. worden bediend, het zakenleven veel verbeterd is. Hij verwacht een grooter per sonen-vervoer in den winter. De American Can keert een extra-divi dend uit van 1.en bovendien het gewo ne kwartaal-dividend van 1. Volgens berichten uit Chicago zullen de omzetten van de Montgomery Ward in No vember waarschijnlijk de grootste zijn van alle vorige maanden sinds 1929. Volgens opgave van het American Pe troleum Institute bedroeg de ruw-olie pro ductie in de Vereen. Staten in de afgeloo pen week 2.368.000 vaten tegen 2.411.000 va ten in de vorige week. De Continental Oil Co. zal den benzine prijs aan hare pompen weer op het peil brengen van vóór den strijd op de benzine- markt. Zij heeft reeds op verschillende plaatsen de prijzen met niet minder dan S 0.05Vi verhoogd. Houders van petro- leumfondsen werden hierdoor aangenaam getroffen en zien hierin een streven naar het einde van den bijzine-strijd. De onaf hankelijke Mijen maakten bekend, dat zij zich bij deze prijsver hooging en zullen aan sluiten. Zooals bekend is omtrent de door den Mi nister van Waterstaat aan het spoorwegper soneel opgelegde loonsverlaging van 5 pCt. tus- schen de directie en den Personeelraad der N. S. de eveneens door den minister geëischte algeheele overeenstemming niet kunnen worden verkregen, doordat de kleinste twee bonden: de B.A.N.S. en de C.B, wteigerden, daarover in overleg te treden. Tegenover zijn eisch van algeheele overeen stemming had de minister toegezegd de loonen van het spoorwegpersoneel voor 1935 en 1936 onaangetast te laten. Terwille van deze zeer belangrijke concessie en ook om gelegenheid te hebben op de samenstelling van de te wijzigen loonregeling invloed te kunnen uitoefenen en rekening te kunnen houden met gerechtvaar digde wenschen, waren de Ned. Ver. St. Ra- phaël en P. C. B., die samen het overgroote deel van het personeel der N. S. georganiseerd hebben, tot overleg met de directie bereid. Dinsdag 27 November heeft de directie een loonregeling aan den minister voorge legd, welke overeenkomstig den eisch van den minister een herziening van 3.200.000 zal opleveren. Dienzelfden dag hebben de heeren Moltma- ker en Timmermans een bespreking gehad met den Minister van Waterstaat om te bepleiten: ten eerste dat Z. E. zijn toezegging omtrent rust in de loonregeling voor 19oó en 1936 ge stand zou blijven doen, ten tweede genoegen te nemen met overeen stemming tusschen directie en Ned. Ver. St. Raphaël en P. C. B. Den minister is gewezen op de geweldige ontstemming, welke zich reeds onder het per soneel openbaart en die tot het toppunt zou stijgen, indien Z. E. zijn standpunt zou laten bepalen door de houding van een kleine min derheid van het personeel. Nieuwe herziening dreigt De minister beschouwde de zaak, nu aan zijn eisch van algemeene overeen stemming niet voldaan was, voor hem if en was niet bereid, zijn concessie te handhaven. Evenmin kon nog over leg met de directie plaats hebben, wijl de nieuwe regeling 1 Januari 1935 moet mgaan. Het voor het personeel buitengewoon schade lijk gebleken optreden van den B-A.N.S. en den C.B., heeft dus tot gevolg, dat, naar de minis ter liet verstaan de loonen binnen dien tijd opnieuw zullen worden herzien, aangezien door de regeering verder moet worden gestreefd naar een nog lager liggend levenspeil. De Ned. Ver. St. Raphaël en P. C. B: zullen verder pogingen blijven aanwenden om den aanvankelijk in uitzicht gestelden termijn van twee jaren alsnog te bereiken. Naar wij vernemen, is binnenkort een Kon. besluit te verwachten, waarbij de tarieven, pre mies en afkoopsom voor de vrijwillige ouder- domsverzekering worden verhoogd. In verband met de ziekte van den heer Adatsji, oud-president en rechter in het Per manente Hof van Internationale Justitie, ver nemen wij, dat de heer Adatsji ziek is geworden tijdens zijn zomer-verblijf in Spa. Hij stelde zich onder medische behandeling en werd naar de Boerhaavekliniek te Amster dam, de bekende kliniek van prof. de Snapper, overgebracht. Men verzekerde ons, dat de toestand van den heer Adasji geleidelijk, doch langzaam verbe tert. Het tijdstip, waarop hij de kliniek zou kunnen verlaten, was echter nog niet bekend. De reserve- en oud-reserve-officieren der Re gimenten Grenadiers en Jagers zijn voorne mens aan deze regimenten een monument aan te bieden, ter nagedachtenis van de bij de ge vechten te Brussel in 1830 en tijdens den Tien- öaagschen Veldtocht in 1831 gesneuvelde Gre nadiers en Jagers. Deze aanbieding zou aanvankelijk geschieden ter gelegenheid van het 105-jarig jubileum der regimenten op 7 Juli j.l. doch werd uitgesteld in verband met de ziekte, gevolgd door het overlijden van Z. K. H. den Prins der Neder landen. De onthulling en de aanbieding van het mo nument, welke zullen geschieden in het kamp Waalsdorp, zijn thans bepaald op Zaterdag 8 December 1934 te elf uur. Heden is het 12jaar geleden, dat de heer I. W. Smirnoff als vliegtuigbestuurder in dienst der K.L.M. trad. dat het bedrag der krachtens de Leeningwet 1929 uitgegeven schuldbekentenissen der 4 pet. Staatsleening 1929, welke op 1 April 1935 af losbaar zullen zijn, door hem is vastgesteld op ƒ800.000 en dat de uitloting dezer schuldbe kentenissen in het openbaar zal plaats hebben op Donderdag 6 Dec., des v.m. te 9.30 uur in het gebouw van het Dep. van Financiën, Kneu terdijk 22, Den Haag. De minister van Financiën maakt bekend, dat het bedrag der krachtens de Leeningwet 1829 uitgegeven schuldbekentenissen der 4 ppt. Staatsleening 1929, welke op 1 April 1935 af losbaar zullen zijn, door hem is vastgesteld op 880.000 en dat de uitloting dezer schuldbe kentenissen in het openbaar zal plaats hebben op Donderdag 6 Dec., des v.m. te 9 uur in het gebouw van het Dep. van Financiën, Kneuter dijk 22, Den Haag. TERNATE, 28 Nov. (Aneta) Gistermiddag te 2 uur 45 werd een hevige aardschok gecon stateerd; de bevolking vluchtte uit de huizen. MENADO, 23.Nov. (Aneta) Gistermiddag omstreeks 2 uur 15 werd een zeer hevige aard schok gevoeld, welke twee minuten aanhield. De stroom van vochtige lucht uit het Westen schijnt ten einde te loopen. De laatste Noor delijke depressie werd in Scandinavië zeer diep, en w'ordt door een flinke drukstijging op IJs land gevolgd. In Noord-Scanainavië viel plot seling weer strenge vorst in. Ook het gebied van lichte vorst ten Zuiden van het hooge druk- gebied in Frankrijk, breidde zich in de richting van Duitschland uit. Een diepe depressie bij de Azoren schijnt zich Noordwaarts te bewegen, maar breidt zich ook in de richting van Spanje uit. Alles bijeengenomen is daling van tempe ratuur te wachten. In Noorwegen stormt het uit Noordwest, er vielen zware regens in Zwe den, in Noord-Noorwegen valt weer sneeuw. De mist en windstilte houden in Frankrijk en Zuid- Duitschland aan, in Noord-Duitschland is meer wind, maar is de lucht ook betrokken, op de Britsche Eilanden is eenige opklaring en af koeling. Pater J. de Bont C.S.S.R. uit Rotterdam, die in de St. Martinuskerk te Utrecht het 40-uren- gebed leidde, is plotseling ongesteld geworden en hedenmorgen per auto van den G. G. en G. D.-dienst naar het St. Antoniusziekenhuis overgebracht. Dinsdagmiddag omstreeks halï 2 heeft op den Amsterdamschen straatweg nabij de IJsbaan te Halfweg, een ernstige aanrijding plaats ge had. De heer S., wonende aan den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam, liep aldaar met zijn rijwiel aan de hand op den Rijksstraatweg. Plotseling stak hij deze, zonder op of om te zien over, om zich naar het rijwielpad te begeven, waarbij hij gegrepen werd door een juist passeerenden luxe-auto. Met zware inwendige kneuzingen werd de man opgenomen en per auto overgebracht naar het O. L. Vrouwegasthuis te Amsterdam. De zaak tegen het Larensche gemeenteraads lid Van P., die vandaag terecht zou staan we gens beleediging van den Burgemeester van La ren, gaat niet door en is uitgesteld tot een nog nader vast te stellen datum. De K. N. A. C. meldt bericht te hebben ont vangen, dat de Belgische autoriteiten de bepa lingen van niet tijdig afgeteekende grensdocu- menten eenigszins hebben verzwaard. Met ingang van 1 December zullen triptieken of carnets/die door de Belgische douane zijn gereclameerd als niet tijdig te zijn aangezuiverd, uiterlijk binnen een maand na deze reclame moeten zijn inge zonden. Indien bovengenoemde termijn, wordt over schreden zal het invoerrecht in zijn geheel moe ten worden betaald. Tevens zal voor elk ducument, dat wordt gere clameerd, een boete van 20 Belga's worden ge- eischt onafhankelijk van eventueele verder ver schuldigde taxes of dergelijke. De halte van de tram HaarlemAmsterdam v.v. bij den spoorwegovergang van het lokaal treintje HaarlemHoofddorp, wordt met in gang van Zaterdag 1 December a.s. verplaatst naar de Bakhuyzen v. d. Brinkstraat. Alle trams, behalve de sneldiensten zullen er stoppen. Een goede verbetering" De minister van Financiën maakt bekend, dat het bedrag der krachtens de Derde Lee ningwet 1932 uitgegeven schuldbekentenissen der 4 pet. Staatsleening 1933. Ie leening, welke op 1 Februari 1935 aflosbaar zullen zijn, door hem is vastgesteld op 3.250.000 en dat de uitloting dezer schuldbekentenissen in het openbaar zal plaats hebben op Donderdag 6 December, des v.m. te 10 uur, in het gebouw van het Departement van Financiën, Kneuter dijk 22. Den Haag. De Nationale Luchtvaartschool die belast is met de eerste opleiding der verkeerspiloten, die zijn ingeschreven bij de Zeevaartschool te Am sterdam, heeft haar vloot moeten uitbreiden. Het aantal leerlingen voor de verkeersopleiding bij de Zeevaartschool is n.l. dusdanig toegeno men, dat het aantal beschikbare toestellen niet meer toereikend was. De N.L.S. heeft bij Koolhoven wederom een F.K. 41 Coupé besteld, welke machine moet dienen om de meer gevorderde leerlingen het blindvliegen en het overlandvliegen te leeren. Het toestel is bijna voor aflevering gereed en zal binnen enkele dagen de fabriek verlaten om te worden ingevlogen. 'Het is uitgerust met een Gipsy Major motor van 130 F.K. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Morgen- concert. NCRV 10.00 Leger des Heilskwar- tlertje. 10.15 Morgendienst door Ds. Th. Scharten Jr. 10.45 Gram. Muziek. KRO 11.00 Gramofoon Muziek. 11.30 Godsdienstig half uurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud NCRV. 2.00 Cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ablij. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Gram.muziek. 3.45 Verzorging van den zender 4.00 Bijbellezing door Ds. D. A. v. d. Bosch. Zang: J. H. Smit Duyzentkunst, bariton. Orgel: H Smit Duy- zentkunst. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze Jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Het Amsterdamsch Salon Orkest o.l.v. D. H. Ph. Kiekens. 6.45 CNV-kwartiertje. Spreker H. Amelink. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. Muziek of een greep uit het dagelijksch gebeuren 7.30 Weekover zicht door Corn.. A. Crayé. 8.00 Zangavond uitgaande van de Ring Noord-Holland boven het IJ van den Bond van Chr. Zangvereeni- gingen in Nederland in gebouw ..Harmonie" te Alkmaar. Chr. Zangver. op Geref. Grond slag „Asaf" te Alkmaar, dir. Corn. Dorland. ).30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoon Muziek. 11.30 sluiting. HILVERSUM, 301.5 M. AVRO 8.00 Tijd sein AVRO-Klok. 8.01 Gram. muziek. 10.00 Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 So listenconcert en voordracht. Bram van Zan ten, cello, Gerrlt Kijk in de Vegte, tenor. A. d. vleugel: Egbert Veen, Rle Beyer, voor dracht. 12.00 Tijdsein AVRO-Klok. 12.01 Lunchconcert door John van Brück en zijn irkest. 12.45 Orgelconcert door Pierre Palla. 1.15 voortzetting Lunchconcert met tus- schenspel van Gram. muziek. 2.30 Gram. nuziek. 3.00 Naaicursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees, de 6e les. 3.45 Rustpoos foor het verzorgen van den zender. 4.00 Mevr. Antoninette van Dijk spreekt voor deken en ouden van dagen. 4.30 Gram. mu- ;iek. 4.45 voor grootere kinderen. Studio opvoering van „De Scheepsjongens van Bon tekoe" 5.30 Dinermuziek door Tuschinski's Select Salon Orkest o.l.v. Max. Tak. 6.30 Sportpraatje door Han Hollander. 7.00 Pia norecital door Sciatoslav Soulima Stra- winsky. 7.30 Engelsche les voor gevorder den door Fred Rry. 8.00 Tijdsein AVRO- Klok. 8.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Studio-opvoering „Peer Gynt" door Henric Ibsen. Spelleiding Kommer Kleijn. Muziek van Edvard Grieg door 't Omroep orkest o.l.v. Albert van Raalte. Soliste: Di Moorlag, sopraan. 10.15 Ooggetuigeverslag van het huwelijk van Prins George en prinses Marina in de Westminster Abbey te Londen (eigen gram. opnamen). 10.45 Gra mofoon muziek. 11.00 Nieuwsberichten v. h. Persbureau Vaz Dias. 11.10 Aansluiting van het Cariton-Hotel, A'dam. Melle Weersma and hls Red' White and Blue Aces. 12.00 Tijdsein. AVRO-Klok en slui ting. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo- foonmuziek. 8.20 Persberichten. Vervolg gram. muziek. 12.20 Middagconcert door 't Radio-orkest o.l.v. Henri Pensis. 1. La Fille d'Artois, Balfe. 2. Adoration.. Filippuccl. 3. Serenade, Gounod. 4. Wals. Strauss. 5. Rhapsodie. Dohnanyi. 6. Trois Miniatures orientates, Fischer. 7. Salut d'amour, Elgar. 1.20 Koersen. 1.25 Operette-muziek door 't Radio-orkest o.l.v. Henri Pensis. 1. Dédè Ehristiné. 2. Ta Bouche, Maurice Yvaln. 1.40 Gram. platenconcert. 1.50 Koersen. Daarna: vervolg gram. muziek. 2.20 Koer sen. 4.05 koersen. 6.50 Concert en dans- nuziek. 7.50 Sportberichten. 7.55 Duitsche ivond. Voorlezing van gedichten door No talis. 8.00 Zang-recital door Elisabeth Corty. 1. An die Musik, Schubert. 2. Der Linaenbaum idem. 3. Die Krahe, idem. 4. Feldeinsamkeit, Brahms. 5. Heimliche Auf- forderung, Richard Strauss. 8.20 Persber. 8.40 Concert door het Radio-orkest o.l.v. Henri Pensis. 1. Ouv. „Ondine" Lortzing. 2. Wein, Weib und Gesang, wals, Strauss. 3. Intermezzo, Fiévet. 4. Berceuse de Joce- lyn, Godard. 5. La Glacé, la Grêle et la Neige, Glazunov. 6. Proloog uit „Paljas" Leoncavallo. 7. Vision érotique, Wenninger. 9.30 Am Meer, Schubert door Alexander Kipnis (Gram. plaat). 9.35 Piano-recital d. Felicia Blumenthal. 1. Toccata, Bach-Tau- slg. 2. Sonate Op. 53 No. 21. Waldsteinso- nate, Beethoven. 10.05 Lorelei, Silcher, door Richard Tauber (Gram. plaat). 10.10 Duitsche muziek door het Radio-orkest o.l.v. Henri Pensis. 1. Auff. zum Tanz, We ber. 2. Suite „Ein Mitsommernachstraum" Mendelssohn. 10.35 Moderne Duitsche mu ziek. Concert voor orkest, Degen. 11.00 Dansmuziek van gram. platen. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Orkestcon cert o.l.v. Karei Walpot. 5.20 Symphonie- Orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Or kestconcert o.l.v. Karei Walpot. 9.35 Om roeporkest o.l.v. Franz André. BRUSSEL, 322 51. 1.30 Concertfanta sie o.l.v. Paul Gason. 6.50 Voor de Vrouw. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Paul Gason 9.20 Populair concert o.l.v. Karei Walpot. 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG, 256 M. 11.05 Reportage van de bruiloft van den Hertog van Kent en Prinses Marina. 7.30 Omroeporkest o.l.v. Fritz Busch. BERLIJN, 357 M. 4.35 Gramofoon muziek. 7.30 Gevarieerd programma. HAMBURG. 332 M. 10.50 Kleinomroep orkest o.l.v. Eugen Wilcken. 12.20 Gramo foonmuziek. 7.30 Omroeporkest o.l.v. Er- win Bolt m.m.v. solisten. 11.20 Koor en orkest o.l.v. José Eibenschutz. KEULEN 456 M. 11.20 Klein Omroep orkest o.l.v. Otto Julius Kuhn. 1.20 Con cert. 6.20 Gevarieerd programma. 7.35 Con cert door het Omroeptrio. 8.05 Operette van J. Müller. DROÏTWICH 1500 M. 11.05 Radio reportage van het huwelijk van Z.K.H. den Hertog van Kent en H.- K. H. Prinses Ma rina van Griekenland. 12.20 Orkesten o.l. van Norman Austin. 3.20 Commodore grand orkest o.l.v. Harry Davidson. 5.50 Orgelrecital door T. W. North. 5.35 Con cert 7.40 Gramofoonmuziek. 9.20 Raie da Costa, gr. pl. 10.35 Kwintet. 11.35 BBC- dansorkest. PARIJS, Poste Parisien, 313 M. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.40 Blijspel. MILAAN, 369 M. 4.30 Populair con cert. 8.05 Don Pasquale, opera van Doni zetti. ROME, 421 M. 4.20 Vocaal en instru mentaal concert. 5.15 Gramofoonmuziek. 8.05 La Gioconda, opera van Ponchielli. VVEENEN, 507 51. 6.55 Weensche mu ziek. 9.20 De Wiener Symphoniker o.l.v. Rudolf Nilius. 10.20 Lucille Wallace speelt cembalo. 11.40 De Humoreskimos zingen. WARSCHAU, 1345 51. 11.50 Het Phil- harmonisch orkest van Warschau o.l.v. M. Mierzejwski. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Con cert. 10.20 dansmuziek. BER05IÜNSTER, 540 M. 5.20 Gramofoon muziek. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.20 het Baseier Stadttheater. Een Duitscher uit Beek bij Nijmegen wilde gauw wat guldens verdienen door een honderd Sperrmarken-cheque te Kleef te verzilveren en dan over de grens te smokkelen met tien cent winst per mark. Op den terugweg naar Ne derland, werd hij halverwege aangehouden door Duitsche kommiezen. De man zei heelemaal niet te willen smokke len maar alles te willen opmaken op Duitsch gebied. Goed, hernam de douane. Zij brachten hem naar een grenscafé waarin hij honderd mark moest verteren BATAVIA, 27 Nov. (Aneta.) Het „Bat. Nieuwsblad' deelt het volgende mede: Naar aanleiding van het tlegrafisch verzoek van den voorzitter van het Indo-Europeesch Verbond, den heer De Hoog, aan minister Colijn om nadere toelichting op 's Ministers opmerking bij de behandeling van de Indische begrooting, dat verdere aanpassing van de financieele po sitie der landsdienaren aan de. tot de helft ge reduceerde draagkracht van 's lands begrooting niet zou kunnen uitblijven, waaruit hier te lan de de aankondiging gelezen is van een nieuwe ambtenaars-salarisverlaging, ontving de leider van het I.E.V. een telegram in antwoord, ge- teekend door den secretaris-generaal Six in naam van den Minister van Koloniën. Dit telegram luidt als volgt: „Bedoelde pas sage houdt niet eenige beslissing in omtrent de richting, waarin aanpassing wordt gezocht." Omstreeks drie uur in den afgeloopen nacht heeft een brand gewoed in een pakhuis aan de Hoefkade 488 te Den Haag, toebehoorende aan den in de buurt wonenden drogist H. B. Toen de brand werd ontdekt, had deze reeds een fel aan zien verkregen de motorspuiten van de Van- der-Vennestraat en den Rijswijkscheweg hadden den strijd aan te vatten tegen een inmiddels door het dak heengeslagen vlammenzee. De zol der, waarop veel emballage was geborgen, brand de uit en daarmee was de strijd spoedig beslist. De mede uitgerukte ladderwagen behoefde geen dienst te doen. De oorzaak van den brand is tot nu toe on bekend. Ter benoeming als lid van het Algemeen Bestuur der Centrale H.L.S. zijn door de werknemers-bonden in Nederland voorgedragen de volgende personen: P. Kleijs, voorzitter van den Nederl. R.K. Fabrieksarbeidersbond; C. Roestenberg, hoofdbestuurslid van den Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond; M. J. Snoeren, bestuurslid Vakgroep-lederindustrie van den Nederl. R.K. Bond van Werkmeesters; K. de Jonge, voorzitter van de Nederl. Vereeniging van Fabrieksarbeiders; C. v. d. Lende, secretaris van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigin- gen; M. J. Kunst, hoofdbestuurslid van den Nederl. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders. In de eerstvolgende algemeene bestuursver gadering zal over deze benoeming een beslis sing worden genomen. Enkele dagen geleden berichtten wij de op richting van de Nederlandsche federatie voor het goederenverkeer (N.E.F.E.G.O.). Behalve de elf genoemde organisaties behooren tot de op richters nog: Nederlandsche vereeniging voor den handel in gedroogde zuidvruchten, spece rijen en aanverwante artikelen, Amsterdam; De Vereenigde arakverkoopers, Amsterdam; Ver eeniging van Nederlandsche Wolimporteurs, Amsterdam; Vereeniging van Nederlandsche Groothandelaren in schrot, Amsterdam; Ver eeniging van Handelaren, Groningen. Het dagelijksch bestuur is samengesteld uit de heeren: J. N. Burger, Amsterdam, voorzitter; J. Wilschut, Rotterdam, onder-voorzitter; J. W. Nienhuijs, Amsterdam, penningmeester; J. W. van Rees, Rotterdam; L. de Winter, Amster dam; mr. L. J. Hymans van den Bergh, Boom pjes 46, Rotterdam, secretaris. Verschenen is de Binnenvaart-Almanak 1935, het bekende Jaarboekje van het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart te Amsterdam. (Bin nenkant 22). De Binnenvaart-Almanak, die uitgegeven wordt ter bevordering van het vakonderwijs en het lageronderwijs aan schippers en schippers kinderen, is dit jaar, zooals uit het voorwoord van den heer G. de Jong, den directeur van het Onderwijsfonds blijkt, weer uitgebreid. Be halve de gewone rubrieken bevat het 144 pa gina's tekst beslaande boek alle gegevens om trent hoogwatergetijden, sleepvaajttarieven, stormseinen, de evenredige vrachtverdeeling, enz. en bovendien twee uitvoerige artikelen over het Juliana-kanaal en Twente-kanalen met complete gegevens voor de scheepvaart met bijbehoorende kaarten. In het Gemeente-archief te 's-Gravenhage zal vanaf Vrijdag a.s. weder een prententen toonstelling worden gehouden. Deze expositie is ditmaal gewijd aan: Buiten hof, Voorhout, Vijverberg en omgeving in vroe- geren tijd en heden. De ingang voor bezoekers van de tentoon stelling bevindt zich aafi de zijde van den Rijs- wijkschen weg. De Rechtbank te Amsterdam heeft vonnis gewezen in de strafzaak tegen den 22-jarigen kappersbediende A. C. V. uit Bussum, die op Zondag 18 Maart j.l. het 17-jarige meisje Everarda de Bruin, waarmee hij verloofd was geweest, heeft doodgeschoten. De rechtbank veroordeelde verdachte wegens moord tot een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek van het voorarrest. Het O. M. had tien jaar gerequireerd. De rechtbank achtte moord bewezen, omdat verd. de revolver vooraf had gekocht, er mee had geoefend en het wapen beproefd en het steeds bij zich droeg. Uit de getuigenverklarin gen en verd.'s eigen verklaringen staat vast, dat hij na een korte woordenwisseling de doode- ljjke schoten loste. Daarna heeft hij het wapen op zichzelf ge richt en zichzelf ernstig gewond. De jongen hoorde het vonnis uiterlijk kalm aan. Doos 30 en 6Öct. Bij Apoth. en Drogisten. Door de Nederlandsche Veehouderijcentrale wordt het navolgende medegedeeld: In verband met het feit, dat de tuberculina tie, welke ten behoeve van de rundertubercu- losebestrijding wordt toegepast, in het alge meen in 't late najaar op staal plaats heef, is de wenschelijkheid naar voren gebracht rundvee houders, die aangesloten zijn bij een door de Nederlandsche Veehouderijoentrale erkende rundertuberculosebestrijdtngsorganisatie, in de gelegenheid te stellen naar aanleiding van de resultaten dezer tuberculinatie alsnog een ze kere selectie onder hun kalveren uit te oefenen. Om deze reden is bepaald, dat aan rundvee houders, die aangesloten zijn bij een door de Nederlandsche Veehouderij-centrale erkende rundertuberculosebestrijdingsorganisatie en die voor 1934 een toewijzing van minstens één kalf hebben gehad, toegestaan wordt tot en met 31 December 1934 één stierkalf of éép vaarskalf met een gewicht, liggende tusschen de betref fende grenzen, zonder identiteitsbewijs in voorraad te heben. De Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij heeft den bouw van een teakhou ten motorstrandreddingboot van het type „Eier- land" opgedragen aan de-firma gebr. Taat te Katwijk aan Zee. Deze boot zal „Joan Hodshon" gedoopt worden, naar 'een der vijf oprichters van de N.Z.H.R.M. NIJMEGEN, 27 November Geslaagd voor het doctoraal examen in de letteren en wijsbe geerte de heer T. J. Platenburg te Utrecht. NIJMEGEN. Gepromoveerd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift, getiteld: „Martin Greif Dramatiker" de heer A. J. A. van Geelen te Bergen op Zoom. LEIDEN. Doctoraal examen geneeskunde de heer J. M. Rademakers. LEIDEN. Doctoraal examen wis- en natuur kunde, hoofdvak Pharmacie. de dames B. M. Hommes en J. Doedens en de heer H. v. d. Kolk. Candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter F mejuffrouw C. M. L. de Boer. TILBURG. Geslaagd voor het propaedeutisch examen in de handelswetenschappen aan de R.K. Handelshoogeschool voor sociale en economische wetenschappen de heeren H. N. Jonker uit 's-Her- togenbosch, J. F. C. M. de Mever uit Terneuzen, K. W. H. A. Roncken uit Venlo en H. M. Wiege- rinck uit Lichtenvoorde. AMSTERDAM, 28 Nov. Veemarkt. 242 vette kalveren: le kwal. 5256 cent, 2de kwal. 4250 cent, 3e kwal. 3640 cent per K.G. levend gew. 30 nuchtere kalveren 3.006.50 per stuk. 392 varkens:' vleeschvarkens, wegende van 90—110 kg. 37—39 cent, zware varkens 36—37 cent, vette varkens 3536 cent per kg. slachfgew. 3 wagons uit Denemarken. Overzicht. Vette kalveren aanvoer minder dan vorige week Woensdag, handel, vooral in het begin der markt, zeer vlug, prijzen hooger; eenige zeer beste 5 ct. boven noteering. Nuch tere kalveren korte aanvoer, handel vlug, prijzen constant. Varkens redelijke aanvoer, handel sleepend, prijzen als Maandag. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Nov. 300 kg. Aardappelen: Eigenheimers 1.90, 4200 kg. Wortelen 6070 cent, 34000 kg. Roode kool 1.00 —2.20. 29000 kg. Gele kool 1.00—1.30. 21000 kg. Deensche Witte kool 0.70—1.30. 11000 K.G. Uien: Gele Uien 1.70—1.90, Grove 2.00—2.30, Gele Drielingen 1.20—1.40, Gele Nep 1.60—1.70. 1800 stuks Bloemkool: I 4.605.80, II 1.50, 2800 kg. Bieten 0.601.60. 125 kg. Rammenas 2.90. NOORD-SCHARWOUDE, 28 Nov. 1650 K.G. aardappelen: Friso 2.40, Bevelanders 2.40, BI. Eigenheimers 2.60. 8200 K.G. Uien: Gele Nep 2.00, Drielingen 1.201.40, Uien 1.401.80, Grove Uien 2.30—2.50, 1450 K.G. Peen 0.90. 19800 K.G. Roode kool 1.30—2.60, idem doorschot 1.001.30. 16500 K.G. D. Witte kool 0.701.40, idem doorschot 0,70 1.20, 5500 K.G. Gele kool 1.00—1.30. id. door schot 1.00, 5700 stuks Andijvie 60—90 «ent. WOERDEN, 28 Nov. Kaasmarkt Aan voer 249 partijen, le soort met R.M. 22.00— 2.00, 2e soort met R.M. 19.0021.00. Handel traag. WOERDEN, 27 Nov. Veilingsver. Woerden en Omstreken. Goudrelnet 617.5 cent, Pres. van Engeland 314.5 cent. Huisman 712.5 cent, Ermgaard 8 cent, Fransch zuur 911.5 cent. Pa radas 1213 cent, Jodenpeer 212 cent, St. Reml 2.5—8 cent, Beurré Ciairgeau 410.5 cent, Wln- terjan 410.5 cent, Zoete Reinet 715 cent, Handappel 15 cent, Stoofperen 5.5 cent, Herfst- suikerperen 8.5 cent, IJsbouten 5.5 cent, Matris peren 34 cent, Louwtjes 6 cent, Tomaten 23 cent, Spinazie 10 cent, Uien 23.5 cent, Groene kool 1—3.5 cent, Roode kool 34.5 cent, Sprult- kool 911 cent, Savoye kool 2.5 cent, Witte kool 2.5—46 cent, Knolselderie 12.5 cent, Kroten 2.5 cent. Andijvie 520 cent, Peen 6 cent, Peterselie 4 cent, Selderie 46 cent. Dunsel 5 cent, Kool raap 2 cent. 3V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6