De rijkssteim aan de gemeente *!i schrijven voor U op advertentiën AU PRINTEMPS „REQUIEM" Voo Lo li' B. EN W. NEMEN HUN ADVIES TERUG TOONEEL, FILM EN MUZIEK U V* 95 BENGER's JAEGER ONDERKLEEDING Dagbladreclame: Onmisbaar WOENSDAG 28 NOVEMBER 1934 Gasapparaten en gas bedrijf NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEM O»** y 6-90 2®° 1» 550 50 GEMEENTERAAD VAN VELSEN Motieven tot deze voorloopige opschorting nog niet bekend gemaakt Salarissen burgemeester, secretaris en ontvanger Rijkssteun in de gemeente huishouding 1° 10 Verkoop van gasapparaten Het Tiberiusplem De Kennemerlaan De gastdrieven R.K. BOND VAN HARMONIE- EN FANFARECORPSEN IN NOORD-HOLLAND De jaarvergadering te Alkmaar Naar een landelijke R.K. Federatie? Het concours in 1935 De overtreding van Heems kerk en Westwoud RUNDVEETEELTREGELÏNG Kal vertoe wij zing-1935 Boonentelers BENNEBROEK DRIEHUIS HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE VELSEN VIJFHUIZEN ZAANDAM BILJARTEN Hoofdklasse competitie Ned. Dam- bond afdeeling Noord RIJKS VISCHAFSLAG STAAT. VAN BESOMMINGEN 35 ^90 sc»o V*- Ï&S&etv ZIJLSTRAAT 94 (bij Je Gr. Markt) Het adres voor Haarlem en Omstreken voor (Prof. Dr. Jaeger) Steeds in diverse kwaliteiten in voorraad! Gisteravond vergaderde de gemeenteraad on der voorzitterschap van den burgemeester. Opnieuw wordt vastgesteld de mindering op de hefting van rechten van diensten, door den gemeentelijken ontsmettingsdienst en den ge meentelijken geneeskundigen- en gezondheids» dienst bewezen. Aan de speeltuinvereenigingen „Kinder vreugd" en „In veilige haven" wordt kwijtschel ding verleend van de betaling van huurpen ningen voor het loopende jaar. Goedgekeurd wordt een yoorstel tot aankoop van de woning Stephensonstraat 6 en tot over name van een gedeelte van de Westlaan te Santpoort. Na goedkeuring van enkele voorstellen tot verkoop van grond, komt aan de orde de vast stelling van het advies aan Ged. Staten in zake de jaarwedden van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger. De heer VISSER zegt, dat hij in normale tijden wel met het voorstel mee zou hebben kunnen gaan. Voortdurend wordt verkondigd aat het zoo'n slechte tijd is. Daarom kan spr. zich niet met het voorstel vereenigen, omdat hierin ten opzichte van de hoogste salarissen een ander standpunt wordt ingenomen dan ten aanzien van de andere salarissen. De heer GROENEVELD meent, dat men Ged. Staten nu maar eens de beteekenis van deze gemeente moet laten weten. De heer VAN WOENSEL stelt voor om de salarissen maximaal te bepalen op 2500 per jaar. De heer MAAS vindt het vrij kortzichtig om zich tegen dit voorstel te verzetten. Het is on juist, dat Velsen op dezelfde lijn staat als b.v. een plaats als Bussum, dat 17000 inwoners min der heeft en in een kom gebouwd, die je in een uurtje kunt rond fietsen. In Velsen, met haar grooten omvang en haar veelzijdigheid van be langen wordt van B. en W. wel eens meer gevraagd. Dit voorstel is een eerste stap in de richting tot verheffing van onze gemeente naar een hoogeren rang, waarop zij ook recht heeft en waarbij de bevolking ook belang heeft. Spr. zal met genoegen zijn stem aan het voorstel geven. Na uitvoerige replieken wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 18 tegen 9 stemmen. Tegen stemden de heeren Visser, v. d. Flier, v. Rummelen, Zalm, Luykman, v. Woensel, Raven, v. d. Veer en Stork. Aan de orde is hierna het advies van B. en W. omtrent de steunverleening in de kosten der gemeentehuishouding. Zooals bekend stellen B. en W. voor de Rijks bijdrage alleen te accepteeren, wanneer het standpunt van het gemeentebestuur ten opzich te van bepaalde punten, door den Minister wordt aanvaard. De VOORZITTER deelt mede, dat dit punt Voorloopig wordt teruggenomen. De heer VERMEULEN zegt dat hij reeds een voorstel tot aanhouding gereed had. Dat is dus overbodig geworden. Maar hü had nog een tweede voorstel, n.l. om bij de algemeene be schouwingen over de begrooting van deze zaak niet te bespreken, doch de beraadslaging aan te houden, totdat deze zaak in haar geheel aan de orde komt. Hij doet dit voorstel mede na- mens de heeren Maas, Enzerink en Homburg. De bedoeling is niet om de zaak te „smoren" maar om de behandeling tijdelijk uit te stel- len. De heer VISSER kan zich met dit artikel in zooverre vereenigen, dat hij zich het recht voorbehoudt, om bij de algemeene beschouwin gen te spreken over het beleid van hét college, pok ten opzichte van deze zaak. De heer VERMEULEN betreurt dit. Hij heeft Zijn voorstel gedaan in het gemeentebelang. Mocht de heer Visser bij zijn voornemen blij ven, dan zal spr. gedwongen zijn, een voorstel te 'doen om van het houden van algemeene beschouwingen af te zien. (Stem uit de S.D.AP.-fractie: Dat is het top- punt!) Spr. zou zulks echter ten zeerste bejammeren. Het is geenszins de bedoeling om een deel van den raad uit te schakelen. De heer v. d. FLIER zou gaarne willen hoo- ren welke de motieven zijn. Hij krijgt den on- Bangenamen indruk, dat B. en W. met een deel van den raad overleg- hebben gepleegd. Wethouder DUNNEBIER merkt op, dat het hier eenvoudig uitstel van behandeling betreft. Wanneer het college een standje moet heboen, dan kan het bij die gelegenheid ook gebeuren. De heer MAAS: Dat ontloop je toch niet! De VOORZITTER zegt, dat er nadat dit punt op de agenda was geplaatst iets naar voren is gekomen, waarop het College niet heeft kunnen rekenen. Daarom is het punt van de agenda afgevoerd. Laat de raad het voorstel- Vermeulen aannemen. Spr. overziet de geheele kwestie en hij kan zeggen, dat uitstel de zaak Sn geen geval zal schaden; het kan de zaak Wèl ten goede komen. De heer v. d. VEER zegt, dat het dreigende optreden van den heer Vermeulen het hem on mogelijk maakt, om met het voorstel mee te gaan, hetgeen den heer MAAS de opmerking ontlokt, dat hier een Hollander heeft gespro ken. Die laat zich niet dreigen. Een dreigement is ook steeds een zwak argument. De heer VERMEULEN ontkent in eerste in stantie te hebben gedreigd. Pas toen de heer Visser dreigde toch bij de begrooting over deze zaak te zullen spreken, heeft spr. als Hollan der (die zich immers niet laat dreigen!) om zoo te zeggen een reflex-beweging gemaakt. De VOORZITTER garandeert, dat, wanneer het punt aan de orde komt, de raad de volle gelegenheid zal krijgen om erover te spreken. De raad zal de juistheid van dit uitstel later toch inzien. De heer VISSER blijft echter van den heer Vermeulen een nadere verklaring eischen om de motieven van zijn voorstel, desnoods in be sloten vergadering. Na nog eenige discussie gaat de raad op ver zoek van den heer VERMEULEN eenigen tijd in besloten vergadering. Wanneer de deuren weer geopend zijn, ver klaart de heer VISSER, dat aan zijn verzoek voldaan is en dat hij daarom met het voorstel- Vermeulen zal meegaan. Het voorstel wordt dan aangenomen. Alleen de heer Van Woensel stemde tegen. Aan de orde is hierna het advies van B. en» W. omtrent het adres van de gas- en water- fitters inzake den verkoop van gasapparaten door het gasbedrijf. De heer HOMBURG zegt, dat het bedrijf deze artikelen niet behoeft te verkoopen. Er zijn genoeg winkels, waar ze te verkrijgen zijn. Het bedrijf moet er niet mee doorgaan. Wel dient er verband tusschen het bedrijf en de verkoopers te zijn. Spr. wil een voorstel doen, om den verkoop der apparaten te doen beëin digen, ofschoon het bedrijf het gebruik daarvan moeten blijven propageeren. De heeren ENZERINK en TEN BROEKE steunen den heer Homburg, ofschoon de heer ten Broeke niet zoover wil gaan, dat de ver koop door het bedrijf geheel wordt verboden. De heer SLUITERS betoogt in den breede, dat het beter is, dat het gasbedrijf met den verkoop doorgaat. Wat den huurkoop betreft, 't gasbedrijf kan veel gemakkelijker het geld binnenkrijgen dan de particuliere handelaren, omdat het kan dreiigen met afsluiting van het gas. Wethouder DUNNEBIER merkt op, in prin cipe vóór het voorstel-Homburg te zijn. Doch de ervaring heeft geleerd, dat de toestand, zoo als die nu is, gehandhaafd moet worden. Het is niet de bedoeling om den handelaren cliën ten af te snoepen. Voor bevordering van het gasverbruik is het noodig, dat de toestand blijft zooals die nu is. Spr. ontraadt het voorstel-Homburg. De heer HOMBURG houdt een warm plei dooi voor zijn voorstel. Het wil den verkoop niet een, twee, drie verbieden, maar vraagt maatregelen, welke er toe zullen leiden dat de verkoop beëindigd wordt, o. a. door overleg tus schen bedrijf en handelaren. De heer MAAS vreest dat er inderdaad spra ke is van oneerlijke concurrentie en zal daar om het voorstel-Homburg steunen. Na langdurige discussie wordt tenslotte het voorstel van B. en W. aangenomen slotte het voorstel van B. en W. aangenomen met 20 tegen 6 stemmen. B. en W. stellen voor het voorstel van den heer v. d. Flier e. a„ om het terrein achter het station Velsen te bestemmen voor plantsoen, niet aan te nemen. Het is de bedoeling om het terrein als plant soen in te richten, doch B. en W. willen de mogelijkheid open laten voor latere bebouwing. Het voorstel wordt aangenomen. Aan de orde is hierna de mededeeling van B. en W. betreffende het negatieve resultaat van de poging, om een minnelijke schikking te krijgen inzake de afsluiting van de voortuinen aan de Kennemerlaan. B. en W'. hebben gemeend dat de zaak ver der doorgang moest vinden en daarom is door hen d.d. 5 Juni 1934 een nieuwe aanschrijving verzonden. De heer HEIJKOOP zegt, dat het er bij de winkeliers niet zoozeer gaat om het afstaan van den grond, dan wel om de manier, waar op zij door de gemeente zijn behandeld. Wethouder DUNNEBIER antwoordt, dat B. en W. niets anders doen dan de politieveror dening uitvoeren. B. en W. hebben alles ge daan om de zaak op vredelievende wijze op te lossen. De VOORZITTER onderschrijft dit. Het leek er een oogenblik op dat de zaak voor elkaar was, maar zij is afgestuit op enkele onwilligen, die niet mee wilden werken. Het standpunt van B. en W. wordt hierna goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrij ven namens de vereeniging „Santpoorts Bloei" te Santpoort, houdende verzoek den gasprijs met ongeveer 15 pet. te verlagen. Den 30sten October j.l. deelden B. en W. mede, naar aan leiding van een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, dat in overweging is de vraag of, en in hoeverre, verlaging van de gastarieven, welke hier niet hoog zijn, mogelijk is. Dit punt komt dus binnenkort in behan deling. a Bij de rondvraag vestigde de heer MAAS nog de aandacht op het verkeer met zware vrachtauto's door de Corverslaan. Hierna volgt sluiting. In Hotel „Het Gulden Vlies" te Alkmaar hield Zondag genoemde bond z'n 9e jaarvergadering. De opkomst was buitengewoon groot. Wegens ziekte van den secretaris werd diens jaarverslag uitgesteld. De heer A. Stuyt (Wog- meer), penningmeester, gaf daarop het finan cieel overzicht over 1934. De ontvangsten waren 435.99. De uitgaven 445.60. Nadeelig saldo ƒ9.61. Het saldo vorig jaar was ƒ495.86, zoodat de eindrekening een voordeelig saldo aangeeft van ƒ486.25. Ingekomen was van den R.K. Bond Harmo nie- en Fanfarecorpsen in Zuid-Holland een schrijven betreffende de pogingen, die gedaan zijn om te geraken tot een Landelijke Organi satie van R.K. Provinciale Bonden. De voorzitter deelde mede dat het Bondsbe- stuur in principe tot samenwerking bereid was, zoodat het Bondsbestuur deel zal nemen aan de bespreking, welke te Utrecht over deze belang rijke aangelegenheid zal worden gehouden. Waren in den loop van 1934 reeds enkele nieuwe vereenigingen tot den Bond toegetreden, thans werd wederom een nieuw lid n.l. „Laus Deo" te Aalsmeer ter aanneming voorgesteld, waartegen geen bezwaar bestond. Als de bespreking van dit punt aan de orde wordt gesteld, heeft geen enkele vereeniging het concours van 1935 aangevraagd. De afgevaar digde van „St. Caecilia" uit Heemskerk redt de situatie door mede te deelen, dat zijn Vereeni ging wil overwegen in hoeverre men in Heems kerk het concours kan accepteeren. Zooals altijd bracht de benoeming van jury leden weer vele tongen los. De afgevaardigden van Bovenkarspel en Obdam bespraken de wen- schelijkheid om katholieke juryleden te benoe men. Verder werd gewezen op ,den hoogen uit gaafpost voor deze heeren, De voorzitter bepleitte dat het practisch niet steeds mogelijk is om uitsluitend katholieke juryleden te benoemen. Wat de kostenverlaging betreft zijn deze dit jaar reeds 25 pet. omlaag gebracht. Overgaande tot stemming werden de candidaten voor de jury concours 1935 vastge steld als volgt: Maas, Elsenaar, Gerharz, v. d. Rovaart, v. d. Glas, v. d. Bijl. De voorzitter deelde mede, dat een collectief contract, met B. U. M. A. mogelijk is, waardoor 10 pet. reductie op de tarieven kan verkregen worden. Deze bestaat hierin, dat deze beide vereeni gingen in 1934 niet aan het Bondsconcours heb ben deelgenomen, doch wel aan een Nationaal Concours, wat in strijd is met het Reglement. De voorzitter informeerde naar de reden hier van. De afgevaardigde van Heemskerk deelde mede dat zijn vereeniging verhinderd was. De afgevaardigde van Dr. Nuyens Westwoud, Hoog- carpsel, deelde mede, dat het geen zin had „oude koeien uit de sloot te halen". De voorzitter was van meening dat men om een geringe reden het Bondsconcours niet mag verzuimen. Het bestuur stelde daarop voor in 't vervolg geen vrijen toegang meer te verleenen aan de dames van aangesloten leden op 't Bondscon cours. Vele afgevaardigden, o. m. uit Nieuwen- dam, Aalsmeer, Blokker, drongen op behoud aan. Ten slotte werd het bestuursvoorstel aan genomen om de kaarten tegen reductie be schikbaar te stellen. „Genot en Kunst" te Langendijk deed het voorstel in de hooge afdeelingen de verplichte nummers zóó te kiezen, dat deze ook door een kleine bezetting uitgevoerd kunnen worden. Het bestuur kan in dezen geen advies geven, daar dit het werk van de jury is. „St: Caecilia" Haarlem deed het voorstel ieder jaar een so listenconcours te houden. Bij de langdurige besprekingen hieromtrent bleken de plannen nog heel vaag te zijn. De afgevaardigde van Bovenkarspel, waar in 1934 het concours gehouden is, brengt dan het financieel eindresultaat naar voren en wijst op het nadeelig saldo van circa ƒ450.warvoor de bond 100 garantie heeft gesteld. Ilpendam besprak het critisch verslag, waarin de beoordeeling niet altijd even streelend was. Haarlem (Noord) ziet gaarne, dat alle vereeni gingen in een bepaalde afdeeling zooveel moge lijk achter elkaar op het concours zullen optre den. Westwoud sprak zijn voldoening uit jegens het hoofdbestuur voor de bijlegging van het geschil. Met een welgemeend dankwoord sloot de voorzitter de geanimeerde, doch zeer langdurige vergadering. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord- Holland deelt mede ten aanzien van de voor loopige kal ver-toewijzing-1935, dat de defini tieve toewijzing uiteraard nimmer lager zal kun nen zijn dan de voorloopige toewijzing, met dien verstande, dat deze definitieve toewijzing ten aanzien van de veehouders, wien voor 1934 twee of meer vaarskalveren en ongeregistreerde stierkalveren werden toegewezen, grootendeels hooger zal zijn dan de voorloopige toewijzing, terwijl ten aanzien van de veehouders, wien voor 1934 geen of één kalf werd toegewezen, ter wijl is vastgesteld, dat hun bij deze voorloopige toewijzing direct één kalf kan worden toegewe zen, het definitief toe te wijzen aantal kalveren in het algemeen gelijk zal zijn aan het aantal dat voorloopig werd toegewezen. Hierbij dient echter in aanmerking genomen te worden dat voor geheel' Nederland de defi nitieve toewijzing 1935 ten opzichte van de toe wijzing 1934' een groote beperking zal houden. Tevens dient wel in acht genomen te worden dat het verleenen van deze voorloopige toewij zing uit den aard der zaak niet inhoudt, dat kalveren, die het betreffende gewicht, te weten 60 kg. voor stierkalveren en 100 kg. voor vaars kalveren, hebben bereikt, in afwachting van de definitieve toewijzing zonder identiteitsbewijs aangehouden zouden mogen worden. Telers, die- in 1934 veldboonen (duiveboonen; schapeboonen; wierboonen; paardeboonen; tuin-, groote, Waalsche of Roomsche boonen) rijp geoogst hebben en nog geen steun hiervoor ontvangen hebben en waarvan de oogst nog niet is gecontroleerd, worden verzocht hun naam op te geven aan de Provinciale Land bouw-Crisis-Organisatie, Kerkplein, Alkmaar, voor 1 December a.s. De mogelijkheid bestaat dan n.l., dat zij als nog voor den steun op veldboonen in aanmer king komen. Serenade aan Bestuursleden der Woningver- eeniging „Bennebroek" Maandagavond bracht de muziekvereeniging „Kunst na Ar beid" een serenade aan de beide oudste be stuursleden der woningvereeniging „Benne broek", die gedurende het 25 jarig bestaan der vereeniging steeds deze functie hadden vervuld, de heeren P. Bakker en H. van der Eist. Ten huize van deze beide heeren werd het woord gevoerd door den voorzitter der muziekvereeni ging. den heer D. de Wit. die o.m. in zijn toe spraak deed uitkomen dat het geen gewoonte van het korps was omzich bij elk jubileum te laten hooren, doch dat voor deze bijzondere ge legenheid een uitzondering was gemaakt. Deze welgemeende toespraak werd door de bpide hee ren met enkele vriendelijke woorden beantwoord waarna het fanfare korps naar de beide wo ningcomplexen trok, om nog eenige vroolijke wijsjes ten beste te geven. Namens de huurders waren des morgensbij de heeren Bakker en van der Eist keurige bloemenmanden bezorgd, waarvoor de heeren bij elk der bewoners afzon derlijk hun dank betuigden. Het behoeft nau welijks gezegd te worden, dat talrijke belang stellenden deze vriendelijke huldiging bijwoon den. Lof verzet Men verzoekt ons mede te dee len, dat het lof van hedenavond en de volgen de dagen van deze week niet begint om 7 uur maar om half acht. Wijziging loonregeling werklieden B. en W. stellen voor met ingang van 1 Januari de loonen der geschoolde werkheden, die van een vaste aanstelling zijn voorzien, vast te stellen als volgt: a. met minder dan 2 dienstjaren f 27.50 per week; b. met 2 en meer, doch minder dan 4 dienstjaren f 28.50 per week; c. met 4 en meer, doch minder dan 6 dienstjaren f 29.50 per week; d. met 6 en meer, doch minder dan 8 dienstjaren f 30.50 per week; e. met 8 en meer dienstjaren f 31.50 per week. Keurloonen B. en W. stellen voor, in ver band met de wijziging van enkele tarieven voor het gebruik van het slachthuis en 'oor de keuring van vee en vleesch door den gemeente raad van Haarlem, de verordening tot heffing van keurloon in deze gemeente in overeenstem- i ming te brengen met bovengenoemde wijziging. Alsmede de volgende wijziging vast te stellen: „Een ieder, die vleesch hetwelk is onder worpen aan onderzoek, in de gemeente invoert, is verplicht, dat vleesch langs den kortsten weg en zonder oponthoud te vervoeren naar het gemeentehuis om aldaar ter secretarie of bij gesloten zijn van de secretarie ten huize van den gemeenteveldwachter schriftelijk aangifte te doen van dien invoer met vermeldfng van de soort en het gewicht van het vleesch en aantal colli. Daarna moet het vleesch, in afwachting van de keuring, langs den kortsten weg en zonder oponthoud worden vervoerd naar de plaats, alwaar de keuring zal geschieden. Van de gedane aangifte wordt den belanghebbende een bewijs afgegeven." Gemeenteraad Er wordt een openbare ver gadering van den raad der gemeente gehouden op Vrijdag 30 November, des voormiddags 10 uur. De agenda vermeldt o.a.: Ingekomen stukken. Verordening heffing keurloonen vee en vleesch. Verordening vleeschkeuri'ng. Kinderbijslag trek kende werkloozen. Advies wijziging salarissen burgemeester, secretaris en ontvanger. Wijziging salarissen gemeentepersoneel. Vaststelling uit breidingsplan. Vaststelling straatnaam. Kinderbijslag aan trekkenden uit een werkloo- zenkas B. en W. stellen voor tijdens het win terseizoen 19341935 van 2 December 1934 tot 31 Maart 1935 aan aangeslotenen bij een werk- loozenkas gedurende den tijd, dat zij daaruit trekken, een bijslag op de uitkeering te verlee nen van f 0.50 per week voor elk kind beneden den leeftijd van 15 Jaar, met dien verstande, dat de kasuitkeering en de kinderbijslag tezamen niet mogen overtreffen het bedrag, dat de werk- looze krachtens de steunregeling zou hebben ontvangen, indien hij volgens die regeling voor uitkeering- in aanmerking zou zijn gekomen, dat geen hooger bijslag wordt verleend dan f 4 per week per aangeslotene en dat bijslagen van minder dan 25 cent per week buiten beschou wing blijven en de bijslag zoo mogelijk betaal baar te stellen bij den penningmeester van de betreffende werkloozenkassen. Jaarwedderegelïng Burgemeester, Secretaris en Ontvanger In het ontwerp van een nieuwe regeling der jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers der gemeenten in deze provincie, is Heemstede naar het bevol kingscijfer bij de ontwerp-regeling geplaatst in de 9de klasse (1500020000 inwoners). Gedu rende ëen reeks van jaren is de gemeente inge deeld geweest in een hoogere klasse. Ged. Sta ten noemden daarvoor vroeger als motieven o.m. stedelijk karakter der gemeënte, hooge le vensstandaard en vreemdelingenbezoek. Door B. en W. is toen tevens gewezen op de snelle uit breiding van de gemeente, alsmede op de aan wezigheid van de gemeentebedrijven waardoor vanzelf de gemeentelijke bemoeiingen van grooteren omvang zijn, terwijl voorts het bij zonder karakter van de gemeente een punt van beteekenis werd geacht. Op grond van deze motieven werd de gemeente in een hoogere klasseingedeeld, tot het moment dat de ge meente door haar inwonertal automatisch tot diezelfde klasse ging behooren. Genoemde motieven zijn nog steeds en zeker niet in mindere mate van kracht. B. en W. zijn daarom van oordeel dat voor deze gemeente een afzonderlijke regeling zal behooren te wor den getroffen. De voorgestelde verlaging van het maximum salaris bedraagt voor den Burgemeester 6,81% en voor den Secretaris 7.72"/o. Het komt B. en W. voor dat er geen termen aanwezig zijn de korting van laatstgenoemde hooger te doen zijn dan voor den Burgemeester. Tenslotte achten B. en W. het bezwaarlijk de inwerkingtreding der regeling van terugwerken de kracht te doen zijn. Aanleg wegen Het komt B. en W. gewensent voor teneinde de" terreineti der gemeente in ex ploitatie te brengen, in aansluiting aap de door trekking van de Johan Wagenaarlaan, over te gaan tot aanleg van gedeelten van de Johan Wa genaarlaan, Beethovenlaan, Wagnerkade en Fa- lestrinalaan, alsmede tot het graven van een ge deelte vaart. Door de uitvoering van gemelde werken wordt niet alleen de exploitatie der terreinen moge lijk gemaakt, doch tevens gelegenheid gescha pen voor het tewerkstellen in den a.s. winter van een aantal werkloozen. De kosten dezer werken woi'den geraamd op f 36.400.in gewone uitvoering en op f 45.300. bij uitvoering door tewerkgestelden. In laatstge noemd bedrag is dan begrepen een som van f 14.900.voor arbeidsloon. In aansluiting aan bovenbedoelde wegen op de terreinen der gemeente wenscht de heer W. van Oosten over te gaan tot aanleg van gedeelten van de Palestrinalaan en de Beethovenlaan. De heer Van Oosten heeft verzocht te willen bevorderen dat voor zijn rekening de uitvoering van die werken geschiedt door de gemeente. De aanlegkosten van deze weggedeelten, welke om niet aan de gemeente worden overgedragen, worden begroot op f 8200.waaronder dan is begrepen f 936.— voor eerste onderhoud. Bij uit voering door tewerkgestelden zal dit werk een uitgaaf vorderen van rond f 9800,waaronder dan voor arbeidsloon is opgenomen f 2950. Burgerl. stand Geboren: J. Goossen— Scheffer, d.— F. de Waardde Haas, z. R. Hoekstrade Boer, d. C. A. Bogaardt Kloos, d. C. CastricumBeentjes, d. A. M. Starreveld—Smit, z. A. Kamphuis—van 't Hof, d. A. KorsmanStrooker, d. A. PeereboomLangereis, d. W. Janssen Rouw, d. E. BoumanGorthuis, d. M. M. Kollenberg—Kroon, d. D. Klut—Zwartveld, z. D. v. Urkv. d. Plas, z. P. Valks—Van de Laar, z. A. E. Veldhoven—Rutte, d. A. HaanBoelsen, d. Overleden: Neeltje van der Hak, 1 d„ d. van C. v. d. Hak. Antje van Doornik, 79 jaar, wed van J. Kramer. Antje Smit, 73 jaar, I Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. Omroeper-Service NASSAULAAN 51 HAARLEM Kantooruren van half 9 tot halt 6 's Zaterdags van half 9 tot halt 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt echtgen. van J. Mens. Jannetje P. van Rooyen, 18 jaar, ongeh. Johannes A. Mors, 75 jaar, echtgenoote van H. Hollenberg. Schoolvoeding Het comité „Schoolvoeding" deelt den financieelen toestand mede op 25 November. Laatste opgave 19 Nov. 1849.61. J. H. M. ƒ4—, Sub-comité Rijksvischhal ƒ36, kwitantie betaald 2, kwitatie betaald 1, kwi tantie betaald ƒ2.50, kwitantie betaald 5.20, mevr. N. N. 0.25, bonnenverkoop mej. T. 1.20, mej. J. Z. 1.75, mej. de B. ƒ6.10, mej S. ƒ5.25, mej. C. ƒ5.45, mej. de G. 3.75, mej. B. ƒ2.55, mej. M. ƒ3.90, mej. W. ƒ10, mej. V. f 2.85, da mes de P. en V. ƒ4.60, mevr. S. ƒ5.80, mevr. H. ƒ12.65, dames H. ƒ3.60, mevr. D. ƒ2.95, mevr. M. 3.7p, mevr. K. 30.—, mevr. D. 6.30, mevr. H. ƒ9.30, mevr. M. ƒ9.50, mevr. V. V. ƒ11.80, van den heer L. ƒ2.50. Totale inkom sten op 25 Nov. 2045.11. Het werk is begonnen; nu volbrengen en dus volharden. Het Witte Kruis Maandagavond werd een vergadering gehouden van „het Witte Kruis" kring Vijfhuizen. De heer A. Breure, penningmeester, gaf een verslag over het jaar 1933. Het ledenaantal was 486. Om verschillende redenen uitgetreden 64. Blijft totaal 422 leden. Aan contributie was ontvangen 1114.20, aan andere inkomsten was een bedrag van 254.82 geboekt, totaal 1369.02. De totale uitgaven be droegen 379.23, zoodat het eindsaldo 1933 is 989.79. In 1934 waren er 407 leden. Ontvangen aan contributie 1050,75. De zuivere opbrengst verkoop Emmabloempje bedroeg 121.44. De uit gaven over 1934 175.75, dus een batig saldo van 996.44. Volledigheidshalve zij vermeld dat ver schillende posten als salaris Wijkzuster enz. over het afdeelingsbestuur loopen. Bij de bestuursverkiezing' werden de aftre denden: mej. wed. J. Metz en de heer O. v. d. Weü herkozen, terwijl in de plaats van mej. D. de Geus—Groenveld, die wegens vertrek had bedankt, mej. M. v. d. Heide—v. Egmond ge kozen werd. Als lid van het afdeelingsbestuur werd de heer O. v. d. Weü herkozen. Bij de mededeelingen kwamen de plannen ter tafel van het nieuwe wijkgebouw. De voorzitter verklaarde dat uit het afdeelingsbestuur een commissie gevormd was van drie leden, die een rapport zullen uitbrengen. Daarna zal het af deelingsbestuur een besluit nemen. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting. Personalia Met ingang van 1 Januari is benoemd als onderwijzer aan de R. K. school alhier de heer Th. J. Termeer te Haarlem. Burgerlijke Stand Van 20 t./m. 26 Novem ber. Geboren: Maarten, z. van J. de Ruiter en W. C. Holendorp; Bob, z. van O. A. de Groot en G. Happe; Elisabeth Margaretha Maria, d. van A. ten'Hoope en C. M. M. van Roemburg; Gerrit Frederik, z. van H. Bakker en M. F. L. Clardij; Henricus Josephus Maria, z. van W. P. v. d. Ven en M. H. M. Lansdaal; Frederik Wil helm, z. van W. M. J. Drion en N. van Calsem; Arie, z. van A. van der Leden en A. Huisman; Trijntje, d. van J. Bakker en A. de Vries, Prin senstraat 59; Bertus Johannes, z. van P. J. de Groen en E. A. Bakker; Aafje Catharina Maria, d. van C. J. Stolk en C. A. Vet; Jacob, z. van J. C. Korver en C. M. Vermeulen; Lambertus, z. van J. Koene en A. J. Vis; Neeltje, d. van C. Bokhorst en J. Bijkerk; Maria Grigitta Joanna, d. van J. van der Ven en B. M. Boon. Ondertrouwd: H. Gruijs en N. Kruijt; J. J. Anspach en M. Huijsman; W. de Groot en H. Oosthuizen. Gehuwd; J. Zutphen en O. M. Zoller; C. van 't Hof en E. Harwijne; H. Groeneveld en T. de Vries. Overleden: Alida Evenblij, oud 77 jr., weduwe van J. van Santé; Laurentius Muller, oud 65 jr., geh. met D. M. B. Cocu (overl. te A'dam)Vic tor Adolf Petterson, oud 54 jr., (won. te Go thenburg in Zweden); Pieter Ekel, oud 81 jr., weduwnaar van G. Kok; Jan Ales, oud 60 jr., geh. met F. Timmerman; Leent je Rot, oud 77 jr,. geh. met P. Schenk; Pieter Breeuwer, oud 75 jr., weduwnaar van D. Drayer; Clasina Theodora Maria Platell, oud 22 jr., ongehuwd. In hotel „Royal" te Haarlem speelden Maan dagavond i j.l. voor bovengenoemde competitie de Haarlemsche Damclub I tegen de Damclub „IJmuiden" I. De gedétailleerden uitslag laten wij hieronder volgen Bord Haarlemsche Damclub Nr. Damclub I IJmuiden" I Haarlem IJmuiden- 1. H. G. Teunisse—B. Dukel 2—0 2. J. B. Sluiter Jr.A. Ligthart 20 3. P. J. van DartelenP. Leijts 20 4. J. W. van DartelenC. Suijk 11 5. A. de JongH. Diederiks 20 6. J. P. van EijkF. Basstra 02 7. H. GreeuwH. Schaap 11 8. Joh. FabelJ. Smit 11 9. J. van LooijA. Kraai 20 10. P. G. van EngelenH. C. Souverein 02 Totaal 13—7 IJMUIDEN, 28 Nov. Rijksvischafslag. Tarbot 4862 cent per K.G. Griet 10.0022.00 per 50 K.G. Tong 4275 cent per K.G. Groote Schol 22.0024.00, middel Schol 21.00, Zetschol 3.30 16.00, Schar 1.80—8.00 per 50 K.G. Rog 2.80— 13.00 per 20 stuks. Vleet 0.802.30 per stuk. Pieterman en Poon 5.508.00, groote Schelvisch 14.0022.00, middel Schelvisch 12.5028.00, kl. middel Schelvisch 7.40—18.00, kleine Schelvisch 3.50—12.00 per 50 K.G. Kabeljauw 21.00—40.00 per 125 K.G. Gullen 1.65—10.00 per 50 K.G. Leng 0.24—1.00 per stuk. Heilbot 5570 cent per K.G. Wijting 1.25—4.10 per 50 K.G Kool- visch 1330 cent per stuk. Makreel 4.808.50 per 50 K.G. Versche Haring 1.752.75 per kist. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Oostzee 100 manden 1640.Poolzee 170 man den 1440.—Zwarte Zee 60 manden 800Ga- sina Catharina 150 manden 1330.-»,, Utrecht 880 manden 3130.Gloria 1000 manden 4450. I. S. Groen 500 manden 2350Sylva 120 man den 750.Walrus 70 manden 900.Kondor 70 manden 820Emma 75 manden 840.—. LOGGERS IJm. 204 400.K.W.: 44 650.—, 35 460.—. KOTTER E 157 1000 LOGGERS MET VERSCHE HARING Vlaardingen204 390.—, 203 320.—, 167 630.—, 172 560.—, 85 360.—, 107 270.—. K.W.: 28 280.—, 144 1090.—. Sch.: 77 230—, 341 110.—, 275 110 rinaioENT Donderdag 20 Dec. a.s. EEREAVOND VON BRüCKEN FOCK Uitvoering van zijn nieuwe compositie Voorverkoop kaarten a 2.pl. r. verkrijgbaar aan de Concertbur. Alphenaar, Kruisweg; Vernout, Warmoesstr. en Sig.mag. „Frans Hals", Wagenweg, h. Koninginneweg. fVPOOM A**®* v ledet - 40

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 7