Verdeeling der vlootkosten JALoJb eÉkancLeX vojox een, auc EEN KERSTGAVE wL VOORDEEL BUIE BAND JAPAN album van £1.- De bloembollen- saneering Trein ontspoord NU GRATIS! DX&BBELM^N VELE MOEILIJKHEDEN GEVREESD aan de behoeftigen in Uw gemeente De noodklok luidt met zware slagen Brengt met ons licht in donk 're dagen w Uw Huishoudboekje kan er slechts van hebben fA zegt het BLUE BAND-meisje f VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 TWEEDE KAMER Hoe kan de Minister van Defensie verantwoordelijk zijn voor uitgaven, die niet op zijn begrooting voorkomen? Bijdrage aan Indië Toch verantwoordelijk? Antwoord van minister Colijn Automatisch bestuurd vliegtuig Rondvlucht van een Engelsche machine boven Europa 14 Douglas-machines voor de K.L.M. Onderhandelingen betreffende aankoop in vergevorderd stadium Het omroepnet van de Nirom Schitterende resultaten van een goede samenwerking *A fA W *A h* *A *A *A *A fA *A *A *A PA KERST-INZAMELING UITGAANDE VAN DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Heden opent de dagbladpers van ons land, en dus ook ons blad, een inschrijving ter bereiking van een grootsch doel: Zooals U uit berichten in ons blad bekend is geworden, heeft de regeering een suppletoire begrooting in voorbe reiding, waarbij, door beschikbaarstelling van een bedrag, dat de twee millioen gulden zal naderen, voorzien wordt in een extra uitkeering aan de werklooze valide arbeiders. In vele arbeidersgezinnen zal deze extra uitkeering eenige verlichting brengen van zorgen. Een groote groep behoeftigen zal echter buiten deze rege ling vallen en de dagbladpers van Nederland doet heden en volgende dagen een vriendelijk, doch dringend beroep op haar lezers, om met haar te zorgen voor een Kerstgave voor deze categorie. Deze oproep is voorbereid met volle instemming en mede werking van de regeering; de binnengekomen gelden zullen straks worden overgemaakt aan de burgemeesters, die de verdeeling der uitkeeringen verder zullen regelen. Brengt ons Uw bijdrage in geld of zendt ons deze toe en wij zullen deze noteeren als bestemd voor den burgemeester van Uw eigen gemeente, tenzij U uitdrukkelijk een andere gemeente dan die Uwer inwoning daarvoor opgeeft. GEEN GIFT IS TE KLEIN, GEEN BIJDRAGE TE GROOT Helpt mede, naar Uw krachten, om den allerbehoeftigsten een Kerstverrassing te bezorgen. Uw eigen Kerstmis zal er des te gelukkiger door zijn. Stelt ons in staat, ook Uw gift voor dit schoone doel een dezer dagen in ons blad te ver antwoorden, op de wijze als door U aan te geven. DE DIRECTIE. y* y* VI V* y* vi y* yn vi y* vi n V y* VI y* V y* VI y« vi w 'VI y* vi y* vi y* vi n y* y* vi y* vi y* VI y* VI y* VI AFKOELING EN OPKLARING Want van hoeveel belang Blue Band ook in de keuken is, hoeveel het ook bijdraagt tot het welslagen van een maaltijd, op het huishoud boekje is Blue Band slechts een bescheiden post. Blue Band combineert kwaliteit met voordeel - tallooze Nederlandsche huisvrouwen hebben de waarheid hiervan reeds ondervonden* VERSCH GEKARND per 'A pondspakje Het vertrouwen in de Regeerings- maatregelen is onder de kweekers geschokt Wenken en wenschen van den L.T.B. Het bloembollenbedrijf Patroonsbonden hebben de C.A.O. per 1 Maart opgezegd Loonsverlaging bij de N.Z.H. Bonden zullen haar noodge dwongen accepteeren GRONINGSCH—DRENTSCHE KATHOLIEKENDAG Nieuwe wijze van vergaderen VOORLICHTINGSDAG TE VENLO Ontvangst der deelnemers Bij het binnenloopen van het station Driebergen DE KNOEIERIJEN TE ROOSEN DAAL Drie reisjes gedeclareerd UIT HET MEUBELBEDRIJF „HAVIK" ZATERDAG TE AMSTERDAM R.K. Universiteit Spekprijzen Heeft U al met Uw winkelier gesproken overDobbelman's schoonheidspakket? OP Q GOEDE ZEEP STAAT Den Haag, 29 November 1934. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de Tweede Kamer was aan de orde hoofd stuk XI (dep. van Koloniën) der Rijksbegroo- ting voor 1935. Het vraagstuk van de verdeeling der vlootkos ten tusschen Indië en het moederland is door de Regeering, in afwijking van het advies der commissie-Idenburg, in dier voege opgelost, dat de kosten voor de zeegaande vloot in Indië ten volle op de Indische begrooting worden uitge trokken in de kosten voor de marine in Neder land op de begrooting van Defensie, terwijl dan ten laste van de begrooting van het Departe ment van Koloniën aan Indië een bijdrage in Zijn vlootkosten van tenminste 50 pet. zal worden verleend. Het is vooral dit onderwerp geweest, dat bij de behandeling van de begrooting van Dr. Colijn's departementen in den breede besproken werd. Het feit zelf, dat het moederland een grooter deel van de vlootkosten voor zijn rekening gaat nemen voor dit jaar bedraagt de bijdrage aan Indië twaalf millioen had de instemming van alle sprekers. Men verschilde alleen met den Minister in opvatting omtrent de wijze, waarop deze goede gedachte was uitgewerkt. Zoowel de liberaal VAN KEMPEN als de Christelijk-Historische afgevaardigde Baron VAN BOETZELAER, zoowel de anti-revolution- nair Dr. RUTGERS als de Katholieke koloniale deskundige Ir. FEBER gaven er in overeenstem ming met de commissie-Idenburg de voorkeur aan, dat alle vlootkosten ten laste van Defensie zouden worden gebracht, terwijl dan Indië ter vergoeding van een gedeelte der kosten in dat gebiedsdeel een bepaalde som aan 's Rijks kas zou afdragen. Min. COLIJN had in zijn Memorie van Ant woord de stelling neergeschreven, dat aan iedere kostenverdeeling slechts administratieve waarde moet worden toegekend, omdat tenslotte altijd in elk verdeelingssysteem de Minister van De fensie de verantwoordelijkheid blijft dragen voor de geheele Staatsmarine. Hoe kan, vroegen de heeren VAN BOET ZELAER en RUTGERS, deze Minister ver antwoordelijk zijn voor uitgaven, die niet eens op zijn begrooting voorkomen? Men vreesde allerlei nieuwe competentie moeilijkheden en op den duur zou het gekozen systeem leiden tot een niet wenschelijke split sing onzer Staatsmarine. Ir. FEBER, met wien de heer SCHAEPMAN van meening verschilde, trok uit het feit, dat krachtens Grondwet en Indische Staatsregeling de souvereiniteit bij den Rijkswetgever in het moederland berust, de conclusie, dat dan ook Nederland in beginsel behoort op te komen voor de defensieuitgaven, terwijl dan daarmede onder bepaalde omstandigheden een bijdrage van Indië gepaard kan gaan. De heer SCHAEPMAN echter nam genoegen met Dr. Colijn's oplossing, omdat de Minister van Koloniën en niet die van Defensie zeggen schap heeft over het bedrag, dat Indië voor de marine uittrekt, en dus de bijdrage van het moedrland, welke een percentage van dien post uitmaakt, beter op de begrooting van Koloniën geplaatst kan worden. En ook Mr. JOEKES, al meende ook hij dat in beginsel de vlootkosten in haar geheel op de defensiebegrooting behooren te worden uitge trokken, kon zich bij den thans gekozen vorm neerleggen vanwege het bijzondere karakter, dat de bijdrage heeft in verband met den toe stand der Indische financiën. Klokslag middernacht is minister COLIJN begonnen zijn meening over deze aangelegen heid uiteen te zetten. De verdeeling der vlootkosten, zoo zeide hij, is een zeer gecompliceerd vraagstuk, waarbij de staatsrechtelijke betrekkingen tusschen de gebiedsdeelen onderling, de verantwoordelijk heid van den minister van defensie voor de weermacht, het opperbevelhebberschap van den G.G over het leger in Indië en de bijzondere positie van den commandant der Indische zeemacht allerlei moeilijkheden doen rijzen. Dat de regeerirng afgeweken is van een door de commissie-Idenburg aanbevolen weg, wordt verklaard, doordat zij een andere visie heeft op het begrip imperiale belangen. Zij ziet dit ook anders dan b.v. ir. Feber; zij ziet tot uitgangspunt, dat elk deel van het koninkrijk zijn eigen kosten zal moeten dragen. Dr. Colijn ontkende niet, dat dit in de prak tijk wel eens tot eigenaardige competentie kwesties zal leiden, maar al dergelijke moeilijk heden zijn tenslotte te ondervangen als de minister van defensie en de minister van ko loniën maar als verstandige menschen samen werken. Overigens is de thans voorgestelde oplossing slechts een voorloopige. Over een definitieve regeling zullen uiteraard nog allerlei instanties, ook in Indië, worden gehoord. Om half twee werd de begrooting van koloniën goedgekeurd. De algemeene beschouwingen waren vrijwel uitsluitend gewijd aan de bovenomschreven kwestie en de behandeling van de artikelen bracht, ouder gewoonte, weinig belangwekkends. Donderdag landde op het vliegveld Twente het Engelsche vliegtuig „Gabso", piloot Bailey, komende uft Berlijn. Het vliegtuig was voorzien van een inrich ting voor automatische besturing. De werking van deze inrichting komt in het kor hierop neer, dat zich in het vliegtuig een tol bevindt, welke door een buiten het vlieg tuig aangebracht windmolentje in sneldraaiende beweging wordt gebracht. In het midden der roteerende schijf is een naald aangebracht, welke bij verandering van den stand van het vliegtuig een aantal hef boompjes verstelt waardoor verschillende zui- gertjes, enz., welke bij de stuurorganen van het vliegtuig werken, het vliegtuig weer in den oorspronkelijken stand terug brengen. De afmetingen van het geheele apparaat zijn 42 X 25 X 25 c.M. De heer Bailey heeft een rondvlucht gemaakt door geheel Europa, ten einde het apparaat eens goed op de proef te stellen. Na een half uur oponthoud vertrok de „Gabso" weer met bestemming Londen. Naar uit Parijs gemeld wordt, zal de K. L. M. veertien nieuwe tweemotorige Douglas- vliegtuigen bestellen, welke bestemd zijn voor den dienst op Nederlandsch-Indië. Naar aanleiding van bovenstaand bericht hebben wij ons tot de K. L. M. gewend. Deze bevestigde dat de onderhandelingen betreffende den aankoop van veertien Douglas-vliegtuigen in een vergevorderd stadium verkeeren. De de finitieve opdracht is echter nog niet verleend. Eenige maanden geleden werd gemeld, dat de hoofdzender, bestemd voor het omroepnet van de Nirom, door N.SF.-Philips afgeleverd was en naar Indië verscheept zou worden. Thans is deze zender te Tandjong Priok geïnstalleerd en zijn de eerste proefuitzendingen gegeven. Reeds bij de beproeving in Holland bleek de zender aan alle eischen te voldoen. Hoewel de zender nog niet den geheelen dag in bedrijf is, zijn reeds zeer gunstige berichten binnenge komen, die doen veronderstellen, dat de ge stelde verwachtingen verre zullen worden over troffen. *A VI Deze resultaten mogen als een groot succes van het Nederlandsche kunnen op zendergebled beschouwd worden. De opzet van het Niromnet, thans bestaande uit den tien K.W. archipel zender en een reeks plaatselijke zenders van kleiner vermogen, voornamelijk op Java, is het resultaat van een gelukkige samenwerking tus schen de Indische P.T.T., Nirom en N.SF.-Phf Jips. Er moge hier aan herinnerd worden, dat speciaal op het gebied van kortegolf-omroep- zenders de Nederlandsche zenderindustrie reeds pionierswerk heeft verricht. Belangrijke financieele opofferingen zijn noo- dig geweest om dit werk tot stand te kunnen brengen. Het Niromnet moge een voorbeeld zijn van de goede resultaten, die door een juiste samenwer king van de omroeporganisatie met het Indi sche Gouvernement eenerzijds en de Neder landsche zenderindustrie anderzijds, verkregen konden worden. Te meer verheugend is dit, omdat door dergelijke nationale successen de exportmogelijkheid vergroot wordt, hetgeen een, vooral in deze tijden, welkome verruiming van werkgelegenheid voor vele Nederlanders beteekent. De hooge drukking is in haar kern weer iets toegenomen. Zij heeft zich verder naar Scan dinavië uitgebreid, dodh is over IJsland ver drongen door de gisteren reeds vermelde Oceaandepressie. Over Noord-Scandinavië trekt de depressie verder af. In het hooge druk ge bied is het weer nog rustig met mist over West Duitschland en Oost-Frankrijk. Over het alge meen is hier de temperatuur weer verder ge daald. De Oceaandepressie voert warmere lucht over het Noorden van de Britsche Eilanden en IJsland aan en veroorzaakt over Schotland en Zuid IJsland vrij harden wind. De afbuiende weerstoestand over Scandina vië gaat hier en daar van flinken sneeuwstorm vergezeld (Abisko 14 mm.). Ook over Finland, Ldtihauen en Lethland waait het krachtig. De geleidelijke afkoeling ten onzent zal wel door blijven gaan, verder is eenige opklaring waarschijnlijk Het bestuur van den R. K. Diocesanen Land en Tuinbouwbond heeft in een adres aan den Minister van Economische Zaken de wensche- lykheid en noodzakelijkheid aangetoond om de voor dit jaar genomen saneeringsmaatregelen voor het bloembollenbedrijf, behoudens enkele wijzigingen, voor het jaar 1935 te handhaven. Allereerst wijst het bestuur er op, dat het vertrouwen in de Regeeringsmaatregelen, wat geacht mag worden de grondslag te zijn voor een richtige en vlotte naleving dezer maatrege len, onder de bloembollenkweekers geschokt is. De zeer vertraagde uitbetaling van het door de regeering opgenomen surplus aan bloembollen, oogst 1933, alsmede de te strenge keuring op het surplus aan bloembollen, oogst 1934, zijn oorzaak geworden, dat vele bloembollenkweekers geen vertrouwen hebben gesteld in den garantieprijs voor surplus 1934. Het directe gevolg hiervan Is geweest^ dat menig bloembollenkweeker, ook ten deele als gevolg van den noodtoestand in zijn bedrijf, zijn surplus aan bloembollen voor alle prijzen van de hand deed, waardoor tevens de prijs van het plaatsbare gedeelte van den totaal- aanvoer daalde. Deze prijsontduiking heeft fu nest gewerkt voor de bloembollenkweekers. Het bestuur dringt er daarom bij den Minis ter op aan het daarheen te leiden, dat de keu ring op surplus 1934 niet te streng zal geschie den. Verder zal het geschokte vertrouwen worden hersteld, wanneer de uitbetaling van het surplus 1934 zal geschieden vóór of op 1 Mei 1935. Het bestuur acht het noodzakelijk de mogelijk heid te scheppen om spoedig een voorschot op het ingeleverd surplus te verstrekken, daar veie bloembóllenkweekers in de grootste geldbehoef te verkeeren. Mocht de roehefflng, welke, naar is gepubliceerd voor de uitbetaling van dit sur plus zal dienen, niet tijdig genoeg geïnd zijn, zoo zal de uitbetaling middels een voorschot noodzakelijk zijn. Het wordt onvermijdelijk geacht het mini mumprijzen-stelsel te handhaven. Inmiddels zal moeten worden zorg gedragen, dat ontduiking van de vastgestelde prijzen wordt voorkomen. Gezien de mogelijkheid, dat er ook in 1935 een surplus aan bloembollen kan zijn, zal het noodig zijn maatregelen te treffen, waardoor dit teveel wederom de geheele markt niet zal be derven. Eveneens zal bij ministerieele beschikking reeds vóór het handelsseizoen 1935 bekend moe ten zijn, welke de vastgestelde prijzen zullen zijn voor de surplusbollen 1935 en welke eischen zullen worden gesteld aan de inlevering van dit surplus. Daarbij zal moeten worden overwogen de mogelijkheid om op een minder kostbare wijze dan in 1934 het surplus aan bollen in te kunnen leveren. Schade door valuta-daling De devaluatie van het pond, den dollar en enkele andere buitenlandsche valuta's brengt bijzondere nadeelen mede voor het bloembollen- bedrijf. Het bestuur wenscht thans de noodzaak van de handhaving van den gouden standaard niet te bestrijden. Wel meent het, dat de meest hierdoor getroffen groep van de bevolking op een meer bijzondere wijze door de Regeering dient te worden geholpen en stelt daarom voor te willen bevorderen, dat bedoelde tegemoetkoming zal ge schieden in den vorm van een betaling der sur plusbollen uit het Landbouwerscrisisfonds of anderszins, mits zonder rechtstreeksche belas ting der bloembollenkweekers. Tenslotte maakt het bestuur den Minister attent op een handelspraktijk, welke zeer funest geacht moet worden voor het bloembollenbe drijf in het bijzonder, aldus het adres. Het kom tnamelijk herhaaldelijk voor, dat bloembollenkweekers en/of -exporteurs, wier fail- lisement door enkele ingewijden verwacht wordt, door een of meer van hun kapitaalkrachtige schuldeischers worden geholpen om daardoor de activa van het toekomstig faillissement op te voeren ten behoeve van bovengenoemde kapi taalkrachtige debiteuren. Komt tijdens of na het handelsseizoen het faillissement van deze zaak af, dan zijn het gewoonlijk de bloembollen kweekers, die in dit handelsseizoen leverden, die de dupe worden. Den Minister wordt daarom verzocht het daar heen te leiden, dat bij faillissementen of gefor ceerde liquidaties de afwikkeling niet alleen aan een door de Rechtbank aangewezen curator of anderszins wordt opgedragen, maar ook de Sierteelt-Centrale daarin wordt betrokken, even als het dagelijksch bestuur der voormalige Kwee kers-Centrale dergelijke regelingen in overleg met belanghebbenden heeft getroffen. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen de aldus mis leide bloembóllenkweekers hetzij geheel, hetzij ten deele te steunen. Zooals in de laatste vijf jaar telkens het geval is geweest, hebben de patroonsbonden in het bloembollenvak het collectief arbeidscontract met de werknemersorganisaties drie maanden voordat deze overeenkomst ten einde loopt, op gezegd. Het contract loopt 1 Maart a.s. af. Aan de drie werknemersbonden is, naar wij vernemen, officieel niets medegedeeld om welke reden de C.A.O. is opgezegd. De onderhandelingen tusschen de patroons en werknemers zijn nog niet begonnen. Donderdagavond hebben de besturen van de drie erkende trampereoneelsorganisaties geza menlijk vergaderd over de loonsverlaging bij de N.Z.H. Besloten werd de 10 pet. loonsverlaging met den 5 pet. toeslag per 1 Januari noodge dwongen te accepteeren. Ook werd besloten de ontwikkeling van den financieelen toestand van de N.Z.H. af te wachten en dan eventueel op de a.s. personeelsconferentie met de directie der N.Z.H. in Maart a.s., te trachten den toeslag van 5 pet. (die thans slechts 13 weken geldt) gecontinueerd te krijgen. Ook bij het ontslag van tien personen, noodig geworden door de reorganisatie van de afd. werken en gebouwen heeft men zich noodge dwongen neergelegd. In de dezer dagen gehouden vergadering van het hoofdbestuur van den Groningsch-Drent- sche Katholiekendag werd besloten, onder na dere goedkeuring van Z. H. Exc. Mgr. den Aartsbisschop den Katholiekendag voor Gro ningen en Drente in 1935 te houden op Zondag 5 Mei in Groningen. Als hoofdonderwerp werd vastgesteld: ,De Katholieke Kerk en de sociale liefde". Besloten werd voor ditmaal als proef eens te breken met het houden van de verschillende sectie-vergaderingen en alleen een drietal ne- venvergaderingen te houden in de morgen en wel één voor de mannen, één voor de vrouwen en één voor de jeugd. De Limburgsche Voorlichtingsdag, welke door het Economisch-Technologisch Instituut Lim burg heden georganiseerd wordt, is Donderdag avond geopend met een plechtige ontvangst der deelnemers door het gemeentebestuur van Venlo. Ongeveer zestig genoodigden, voor het mee- rendeel journalisten, waren vereenigd op het oude stadhuis, waar burgemeester Mr. B. Ber ger hen toesprak om hen welkom te heeten, waarbij hij met een herinnering aan sombere dagen uit het verleden van de stad hen op wekte om niet te versagen tegenover de moei lijkheden van dezen tijd. Met muziek voorop en onder overgroote be langstelling van de Venlosche bevolking, trok het gezelschap naar de Sociëteit „Maria-Wei- de", waar Mr. E. O. J. M baron van Hövell tot Westerflier, Commissaris der Koningin in de Provincie Limburg, den Voorlichtingsdag open de met een rede, waarin hij uitvoerig het ont staan en het streven van het E.T.I.L. uiteen zette. Op den inhoud der redevoeringen, welke op dit Congres zijn gehouden, komen wy later terug. Ongeveer 250 meter voor het station Drieber gen, bij den wissel, ontspoorde hedenmorgen de sneltrein, die om 7.03 uur uit Utrecht was ver trokken, doordat een wielband van de machine brak. Met een geweldigen klap sprong de band van het wiel af, hetgeen met een vuurwerk gepaard ging, dat ver in den omtrek te zien was. De ontspoorde trein, die uit zeven rijtuiij gen en acht wagens bestond, liep met een vaart van ongeveer 50 K.M. per uur op per ron en station aan. De wagens schoven uit de rails en kwa men kris en kras door elkaar te staan. Sein- wachter van Rhenen, die de ontspoorde wa gens op zich af zag komen, vluchtte in al lerijl uit zijn seinhuis. Gelukkig voor de inzittenden en stationsbe ambten, had de machinist juist de remmen aangezet, omdat de trein by dit station moest stoppen. Locomotief en twee goederenwagens liepen nog ruim honderd meter door met groot gevaar voor omslaan. De rails werden uit den grond gewoeld en wanstaltig verbogen. De materieele schade is zeer groot. Gelukkig vallen slechts enkele lichtgewonden te betreu ren. De passagiers, meest marktlui, stapten bleek van schrik uit de rijtuigen. Chef en personeel waren direct ter plaatse. Ook dr. Beelaert van Blokland arriveerde spoe dig. De treinenloop kon gewoon doorgang vinden, daar de passeerende treinen over een ander spoor werden geleid. Donderdagmiddag werd voor de Bredasche rechtbank met de behandeling der zaak voort gegaan tegen den 43-jarigen ex-chef commies ter gemeente-secretarie J. P. M. uit Roosen daal, die zich wegens valschheid in geschrifte te verantwoorden had, omdat hij in declaraties van kosten wegens aankoop van gronden ten behoeve voor de werkverschaffing eenige reis jes naar Antwerpen en Mariënburg had ver meld en uitbetaald gekregen. Toen de zaak aan de orde kwam, was de ex- wethouder uit Roosendaal present die desge vraagd verklaarde dat met zijn goedvinden de door hem en verdachte M. gemaakte kosten werden gedeclareerd. Zooals getuige verklaarde, was ten kantore der Nederl. Heide Maatschappij afgesproken dat men zou declareeren „kosten - bemiddeling aankoop gronden" en niet „kosten M." Hij ontkende hierbij de bedoeling gehad te hebben om de handelingen van verdachte d aan controle te onttrekken. Dat er niet altijd even zuinig met geld werd omgesprongen bleek o.a. uit een reisje naar Den Haag, dat op één dag gemaakt was en waar voor in totaal ƒ42 werd gedeclareerd. Getuige R. vertelde twee of driemaal met verdachte mee geweest te zijn om werken te bezichtigen, waarna men naar Mariënburg reed, hetgeen gebeurde uit nieuwsgierigheid. De door de getuigen afgelegde verklaringen nagaande, achtte de officier van justitie de aan verdachte ten laste gelegde feiten, welke spr. zeer ernstig noemde en welke werden gepleegd door een ambtenaar in functie, bewezen. We gens valschheid in geschrifte, meermalen ge pleegd luidde de eisch 8 maanden gevangenis straf. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 13 December. Gemeld wordt, dat van werkgeverszijde de collectieve arbeidsovereenkomst in het meu- bileeringsbedryf, welke is aangegaan tot 2 Maart 1935, met inachtneming van den con- tractueelen opzegtermijn van 3 maanden is op gezegd. De „Havik" is Donderdagavond te 8.20 uur Amsterdamschen tijd van Dj ask vertrokken. Het toestel wordt Zaterdagavond te Amsterdam verwacht. Zooals bekend, stond de „Havik" met motor- pech te Djask en heeft de „Oehoe" een nieu wen motor daarheen gebracht. NIJMEGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heer G. Th. A. Not- ten te Eindhoven. De Nederlandsche Veehouderycentrale maakt bekend, dat de prijzen voor het door haar in te nemen versche spek, over het tijdvak van 3 December t.m. 15 December ongewijzigd blijven. I I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 5