i Deken van Dam t Uit de wapen industrie Het nieuws van heden De politiemacht voor de Saar De doodvonnissen in Rusland Sneltrein rijdt op vrachtauto DE BAROMETER VEKEEIMIGDt KA I HOU EKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DONDERDAG 6 DECEMBlk 1934 Avondblad DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ de SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Oud-Secretaris H. A. Th. van Dam Kanunnik-deken H A. Th. van Dam f Onverwacht kwam het einde Beminnelijke figuur Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ De uitvaart Stuurlieden-examen Wapenfirma's wedijveren om een monopolie in Duitschland en Oostenrijk Krupp maakt winst Luxemburg weigert Communist niet in het Parlement il I Uitsluitend samengesteld uit Engelschen, Italianen en Nederlanders? Bloedige wraak der roode tyran- nie wegens den moord op Kirow Stalin en Co" in beslag genomen DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Vier dooden Uitzonderingstoestand in Spanje verlengd Brand tijdens film- vertooning Ruim 50 personen gewond Goldrush in Amerika ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 19083 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT m. Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Voor Haarlems Diocees en in het bijzonder voor de katholieke gemeente der Residen tie moge het heengaan van kanunnik Van Dam een groot verlies zün, niet minder is het dit voor de N.V. Drukkerij de Spaarnestad, daarvan de overledene van de oprichting af heel heeft genomen in het bestuur. Op den 5den Juli 1906 kwamen in het gebouw Sl- Bavo, aan de Smedestraat te Haarlem, 20 katholieken bijeen onder leiding van kanunnik bosman om aan een reeds lang in Haarlem Tevend misnoegen over de plaatselijke katholieke Pers uiting te geven en plannen te beramen om tot verbetering daarvan te komen. Op 20 Augustus d.a.v. werd tot oprichting ®ener vennootschap besloten en o.m. de wel eerwaarde heer H. A. Th. v. Dam, toenmalig secretaris van het Bisdom, tot commissaris benoemd. Deze functie bleef de overledene tot 1923 ver- Vullen toen hij na den dood van den toenmali- Sen president-commissaris, kanunnik Bosman, 111 diens plaats tot voorzitter van den Raad van Oommissarissen werd gekozen. Deken van Dam heeft dus het leven van de N-V. Drukkerij de Spaarnestad van het begin af in al zijn moeilijkheden en sterken groei Kleegemaakt. In de eerste jaren deed hij dit als enthousiast propagandist voor de katholieke Pers m Haarlem; in de latere jaren als voor zichtig en energiek leider van een belangrijke UitgeversmaatschappijWelke hierbij zijn lei draad was heeft hij zelf aangegeven in een Voorwoord, dat hij schreef in het Gedenkboek, Uitgegeven bij het 25 jarig bestaan der ven nootschap in 1931 en waarin o.a. na een uiting Van vreugde over den succesrijken groei der feestvierende maatschappij, de volgende merk waardige zinnen voorkomen: „Maar wie nu iheenen mocht dat wij ons verheugen en feest vieren voornamelijk om dit zakensucces, vergist ®ich toch. Degenen die 25 jaar geleden de sPaarnestad stichtten hebben niet bedoeld een geldelijke onderneming op touw te zetten; en dok nu hebben bestuurders en aandeelhouders Uiet als eerste en laatste doel in het oog, het •haken van groote winsten; maar steeds was en Is het eigenlijke doel onzer vennootschap: het Verspreiden van goede lectuur, aan Haarlem en omstreken een goed katholiek dagblad te geven; 8°ede tijdschriften en ongevaarlijke ontspan ningslectuur onder het volk te brengen, dat hebben wij gewild." °P de sobere en eenvoudige wijze waarop de overledene zich steeds uitte, heeft hij toen Vastgelegd, wat hem steeds in het bestuur van de Spaarnestad voor oogen heeft gestaan. Deken van Dam was geen man van veel Woorden, maar iemand die precies wist wat hij Wilde en dit klaar en op vasten toon uitte. Hij het zich door niets van zijn standpunt afbren- gon dan alleen door overtuigende argumenten. Zijn adviezen waren van groote waarde en de lustige maar zekere leiding in de vergaderin gen zoowel van het bestuur als van de aan deelhouders, heeft veel tot een gunstige ont wikkeling van de Spaarnestad bijgedragen. Wanneer het de vennootschap in haar snel len opbloei niet aan moeilijkheden, afgunst en tegenwerking heeft ontbroken, dan was het de overleden president-commissaris die altijd Voorging met moedig het hoofd omhoog te houden, voor geen moeilijkheid te wijken en zeker niet voor ongemotiveerde critiek op zij to gaan. Zjjn wachtwoord was steeds; voor onszelf vfe- ten wij dat wij een goed doel nastreven; na- iiver van anderen zal ons niet van de wijs brengen! Het bestuur van de N.V. Drukkerij de Spaar- hestad voelt in het heengaan van haren pre sident-commissaris een groot verlies. Dankbaar gedenkt het 't vele wat de overledene voor den opbouw der vennootschap heeft gedaan en het vertrouwt dat de duizenden die mede door zijn drachtige leiding gedurende vele jaren in staat zijn geweest om goede lectuur te bezitten, hem ih hun gebeden zullen gedenken. Het is juist negen dagen geleden, dat eenige vrienden van den deken beloofden een novene te zullen houden ter eere van Jan Philip Root haan S.J., teneinde door zijn machtige voor spraak beterschap te kunnen verkrijgen. Het heeft niet zoo mogen zijn. O.L. Heer heeft den heken tot zich geroepen naar betere gewesten! Oud-secretaris van Dam, het is nu 23 jaar geleden, dat mgr. A. J. Callier z.g. mij riep naar het bisdom om onder beproefde leiding van ••mijnheer" van Dam, dien ik toen als mijn Collega mocht begroeten, het werk te gaan ver achten, dat des secretaris was. Als jonge pries ter zag ik natuurlijk geweldig op tegen „mijn heer" van Dam. Maar zijn buitengewone vrien delijkheid deed mij al heel spoedig den grooten afstand tusschen ons beiden vergeten en als twee vrienden hebben wij geleefd in de jaren 19111915. Toen „mijnheer" van Dam pastoor Werd in Nootdorp, dien morgen in April, zal ik himmer vergeten; „Mijnheer" van Dam pastoor hl Nootdorp! Hij sprong een gat in de lucht. Secretaris van Dam was de groote vriend Van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" In de jaren, dat de Courant ondèr den heer v. d. Griendt begon te groeien heb ik met groote belangstelling gevolgd het wel en wee van de Courant. En als dan des avonds tegen 11 uur „mijnheer" van Dam thuis kwam vond bh steeds mgr. Callier nog in de huiskamer. Waar dan tot zeer laat in den avond het ver handelde werd herhaald. Mgr. Callier bleef dien tengevolge goed op de hpogte en juist ingevolge deze talrijke bespre- dingen groeide ook de daadwerkelijke belang- Stelling van Mgr. Callier voor de Courant. Deken van Dam heeft de Spaarnestad thans Naar wy vernemen is de Hoogeerw. heer H. A. Th. van Dam, Kanunnik van het Kathedraal Kapittel in het bisdom Haarlem, Deken van Den Haag, sinds 1930 rector van St. Antoniushove te Voorbug en pro visor in spiritualibus der beide semi naria, hedenmorgen om elf uur, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, nog vrij onverwacht overleden. Maandagochtend had Deken van Dam, zooals bekend, een zware operatie ondergaan. Henricus Arnoldus Theodorus van Dam werd geboren te Amsterdam op 21 Augustus 1874. Hij studeerde aan het Seminarie Hageveld en het Groot-Seminarie te Warmond. In 1897 werd hij benoemd tot kapelaan te Oegstgeest. Het daaropvolgend jaar werd kapelaan Van Dam aangesteld tot secretaris vn het Bisdom Haarlem, en in 1915 werd hij benoemd tot pas toor te Nootdorp. Als opvolgers van wijlen Mgr. P C. Wijtenburg, kwam Deken van Dam in October 1920 naar 's 's-Gravenhage. In de jaren dat Deken van Dam als pastoor der St. Jaco- buskerk aan de Parkstraat te Den Haag werk zaam is geweest, heeft hij zeer veel tot stand gebracht in deze parochie. Redenen van zijn reeds minder goede gezond heid zullen er wel niet vreemd aan geweest zijn, dat hij 26 September 1930 het pastoraat aan' de St. Jacobusparochie in Den Haag mocht verwisselen voor het rectoraat aan St. Antonius hove te Voorburg, alwaar hij kort geleden nog onder groote belangstelling zijn zestigsten ver jaardag vierde. Inmiddels bleef hij met volle activiteit het dekenaat besturen en zag als zoodanig zijn ver diensten reeds beloond, door zijn benoeming in het jaar 1923 tot officier in de orde van Oranje- Nassau en wel bijzonder op St. Jacobusdag 1928, toen hij door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem werd benoemd tot Ka nunnik in het Haarlemsche Kapittel. medegemaakt in haar bloei, en inderdaad moge nog wel eens in het volle licht geplaatst, dat de invloed van secretaris van Dam voor de Spaarnestad van zeer groote strekking is ge weest. Deken van Dam was aan het bisdom in de jaren, dat het Katholieke vereenigingsleven zich begon te ontplooien, dientengevolge had hij onder de voornaamste mannen van het Katho liek vereenigingsleven zeer vele vrienden, die zich nog wel zullen herinneren de charmante wijze, waarop hij met menschen van allerlei stand kon omgaan. En hoeveel vrienden had „mijnheer" van Dam niet in de stad Haarlem! Mogen zij allen zich in herinnering brengen zün allervriendelijkste verschijning, maar ver geten zij niet een klein gebed te storten tot rust van zijn ziel. Hij ruste thans in vrede! Heemstede, 6 December 1934. Pastoor J. M. v.d. TUYN. Éi VERWACHTING: Zwakke tot mati- gen later wellicht weer toenemende Zuid- s p Westelijke tot Zuid-Oostelijken wind, ne- velig tot betrokken of zwaar bewolkt g H waarschijnlijk nog tijdelijk regen, weinig S verandering in temperatuur. Hoogste stand: 769.3 te Helsingfors. Laagste stand: 745-2 te Valentia. Zon op 7.55, ondqr 3.47. Maan op v.m. 8.03, onder nam. 3 uur. Licht op 4.17. Nieuwe maan 5.45 nam. Hoeveel waardevollen arbeid heeft Deken van Dam ook nog als rector van St. Antoniushove verricht in de laatste jaren; als zijn voornaam ste werk mag toch zijn arbeid in de Haagsche pastorie aan de Willemstraat aangemerkt wor den. Vandaar uit bestuurde hij zijn dekenaat, maar liet daarbij de parochieeie belangen niet achleraankomen. Tot onderhoud en opbloei van het geestelijk leven werden tijdens zijn bestuur de volks-retraiten gehouden, werd ingevoerd de predicatie over het H. Sacrament op Donder dag van Quatertempertyden en bleef de Vrien denkring van het H. Sacrament, toen deze in Den Haag werd opgeheven, voor de parochie van den Deken behouden. Speciaal van belang was de oprichting door hem van de Derde Orde van St. Pranciscus, die in Den Haag spoedig tot grooten bloei geraakte. Op het gebied van opvoeding en onderwijs kwam door bemoeiing van deken van Dam de lagere school voor meis jes aan de Frederikstraat tot stand, benevens het Francisca-Romana patronaat voor ver waarloosde vrouwelüke jeugdigen, terwijl ook het patronaatsgebouw in de Willemstraat nieuw gebouwd werd. Ook waar het de ziekenverple ging betrof toonde de deken zijn warm hart, zoo nam hij o.a. het initiatief tot oprichting van de bekende St. Jacobus-stichting te Was senaar, een psychiatrisch-neurologische kliniek, waarvan hij tot het laatst van zijn leven voor zitter was. Zijn parochie toonde hem op schoone wijze haar waardeering bij gelegenheid van zijn 25^ "tien tot 40 R.M. extra-ontvangen, de kantoor bedienden 10 a 25 pet. van hun maandsalaris- jarig priesterjubileum op 15 Augustus 1922. Zij stelde den deken in staat de pastorie-zaal waardig te meubileeren, de kostbare schilderijen in goeden staat te brengen en de geschilderde portretten van zijn voorganger in deze zaal bij een te brengen. Toen de kerk aan de Parkstraat in 1928 vijf tig jaar bestond, bleek nogmaals de groote waardeering, die de parochie voor haren her der had. Tijdens zijn bestuur heeft deken van Dam nog getracht verandering te verkrijgen in de bepaling van overheidswege, dat de klok van zijn St. Jacobuskerk niet mag luiden, wegens de nabijheid van de in Hervormd bezit zijnde Kloosterkerk aan het Lange Voorhout. Hij had daartoe in Januari 1924 ten stadhuize een mon deling onderhoud met burgemeester Patijn, doch het gelukte niet een gunstige beslissing uit te lokken, aangezien den deken werd mede gedeeld dat „verdere stappen tot geen resultaat zouden leiden Zoo toonde deze actieve priester, na een be langrijken arbeid als bisschoppelijk secretaris, een warm hart te hebben voor het parochieeie leven, maar ook voor de rechten naar bulten. Zonder twijfel zal zijn nagedachtenis in zijn voormalige parochie, zoo goed als in gansch Den Haag en in veler harten daarbuiten in ge zegende herinnering blijven. De thans ontslapene was ook president-Com missaris van de N.V. Drukkerij „De Spaarne stad" te Haavlem. Een beminnelijke figuur is in dezen zeer ver eerden priester heengegaan! Naar wij vernemen, zal de uitvaart a.s. Maan dagmorgen plaats hebben. Te half tien worden de Lauden gezongen, waarna te tien uur de pontificale H. Requiem-Mis in de St. jacobus kerk aan de Parkstraat te 's-Gravenhage wordt opgedragen. Het stoffelijk overschot zal op de R. K. Be graafplaats aan de Kerkhoflaan aldaar wor den bijgezet. DEN HAAG. Geslaagd voor 3den stuurman gr. stoomvaart: H. J. Heethuis. WASHINGTON, 6 Dec. (Reuter) Tijdens de gisteren gehouden zitting van de Amerikaari- sche Senaatscommissie, die een onderzcek in stelt naar de bewapeningsindustrie, werd groot opzien gewekt door het voorlezen van een brief, dien de vice-president Simons van de bekende wapenfirma Dupont in 1925 heeft geschreven. In dezen brief zegt Simons, dat een ambte naar van het Amerikaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken, Dulles geheeten. hem verklaard heeft, dat Duitschland, met mede weten en goedvinden van de vroegere geallieer den, in strijd met de bepalingen van het ver drag van Versailles, kruit en munitie heeft uit gevoerd. Volgens de mededeeling van Dulles, hebben de geallieerden toestemming voor deze expor ten verleend, daar Duitschland op deze wijze gelden in zijn bezit zou kunnen krijgen sn hier door beter aan zijn herstelverplichtingen zou kunnen voldoen. Gedurende het verdere verloop van de zit ting verklaarde Senator Vandenberg, dat de commissie van onderzoek in het bezit is van omvangrijk materiaal, waaruit blijkt, dat Duitschland en Oostenrijk bezig zijn zich op nieuw te bewapenen. Er is zelfs tusschen verschillende wapenfir ma's een wedloop ontstaan om het monopolie van de wapenlevering aan deze landen. Deze firma's hopen door het verkrijgen van een der gelijk monopolie ongehoorde winsten te maken. Vervolgens beschuldigde Vandenberg ook de Britsche maatschappij Nobels Explosives Ltd. ér van, dat zij de oogen voor Duitschlar.ds her bewapening sluit. In de correspondentie, welke deze onderneming met Dupont heeft gewisseld, wordt gezegd, dat zü pressie had kunnen uitoefenen op de Britsche regeering, om aan dë schending van het verdrag van Versailles, waaraan de Duitsche fabrikanten zich in 1926 schuldig maakten, een einde te maken. Zij liet dit evenwel na, zulks in verband met de rela ties, welke zij met Duitschland onderhield. Senator Vandenberg verklaarde ten slotte het te betreuren, dat niets gedaan is, om aan de herbewapening der centrale mogendheden een einde te maken. ESSEN, 6 Dec. (V. D.) Het zakelijke resul taat der Krupp-fabrieken geeft voor het eerst sinds lang een bescheiden winst. Op wensch der familie Krupp zal geen dividend worden uit gekeerd. De winst zal veeleer worden aange wend voor de innerlijke consolidatie der firma. Het personeel zal nochtans deelen in het betere arbeidsresultaat. De arbeiders zullen van sen. Het bedrag der uitkeering is verder afhan kelijk van het aantal dienstjaren. Commandant de Gerlache, een der eerste onderzoekers van de Zuidpool, is te Brussel overleden BRUSSEL, 6 Dec. (V. D.) Het Luxemburg- sche parlement heeft met 34 tegen 19 stemmen besloten, dat de verkiezing van een communist tot afgevaardigde in strijd met de grondwet is, aangezien een communist, wiens doe) om verwerping der bestaande orde is, niet de eed op de grondwet kan afleggen. Derhalve kan hü geen functie bezetten, die den eed op de grond wet eischt. De socialisten, die voor de bezetting der door dit besluit vrijgekomen zetel in aanmerking kwamen, hebben geweigerd de plaats van den communist in te nemen. Aan het zoeken naar de verdwenen vlieger Vim nemen 23 oorlogsschepen en 34 vlieg tuigen deel. Het zal nog twee dagen worden voortgezet. GENÈVE, 6 Dec. Reuter gelooft dat de Ne- derlandsche regeering er in toegestemd heeft, om deel te nemen aan het vormen van een internationale politiemacht in het Saar- gebied. Mogelijkerwijs zal dit voorbeeld gevolgd wor den door een der Scandinavische landen. Over het algemeen gelooft men echter, dat de samen stelling van de politiemacht beperkt zal blijven tot Engeland, Italië en Nederland. Duitschland zou tegen een aldus samenge stelde politiemacht geen bezwaar hebben. In een later bericht uit Berlijn wordt echter onder de landen, welker onderdanen Duitsch land niet in aanmerking acht te komen voor deelneming aan de Saarpolitie, daar bedoelde landen partij hebben gekozen tusschen Frank rijk en Duitschland, ook Nederland genoemd. (Welke reden Berlijn heeft voor deze opvatting is ons niet duidelijk. Red.) Gevolg gevende aan het verzoek van den Volkenbond heeft onze regeering thans een op gave ingezonden van de Nederlanders, die in aanmerking zouden kunnen komen voor de be noeming van voorzitter van een stembureau bij de volksstemming in het Saargebied op 13 Januari a.s. Overeenkomstig de aanvrage is een aantal van 350 candidaten opgegeven, benevens een reserve-aantal. De gelegenheid tot'aanmelding voor deze functie is thans gesloten. Degenen, die zullen worden benoemd, zullen in de "twee de helft van December rechtstreeks bericht ontvangen van de betrokken autoriteiten in het Saargebied. MOSKOU, 6 Dec. (Reuter.) Door het Opper ste Gerechtshof der Sovjet-Unie, dat te Mos kou en voor een ander deel te Leningrad bijeen was geroepen, zijn 66 gearresteerden, die naar aanleiding van den moord op Kirow van hoog verraad en terroristische activiteit beschuldigd waren, ter dood veroordeeld. Alle doodvonnissen zijn, zooals wij reeds meldden, onverwijld vol trokken. In de motiveering van het vonnis wordt slechts vermeld dat de terechtgestelden voor een deel uit Letland, Finland en Polen gekomen waren om in de Sovjet-Unie daden van terreur tegen het Sovjetbewind ten uitvoer te brengen. Tot de te Moskou geëxecuteerden behoort een vrouw, die een belangrijke rol zou hebben ge speeld bij de samenzwering. Het communistische Tass-agentschap meldt verder: Het is reeds de vijfde dag dat het geheele land ten prooi is aan rouw, droefenis en toorn. Voor ae baar van Kirow weenen allen, arbeiders, ar beidsters, Kolchoz-boeren en boerinnen, intel- lectueele werkërs, geleerden. Groepen van ge leerden hebben een brief gericht tot het cen trale comité van de party, waarin o. a. te lezen staat: De moord is een uiting van den strijd van overgebleven kapitalistische elementen, die verslagen zyn, maar nog niet vernietigd. Woensdag heeft te Moskou de crematie van Kirow plaats gehad. De urn zal in den muur van het Kremlin worden ingemetseld. Twee steden, Wjatka en Tomsk, hebben telegrafisch tot de regeering het verzoek gericht haar naam te mogen veranderen in Kirowak. BERLIJN, (K.W.P.). Het bekende boek van Graaf CoudenhoveKalergi „Stalin en Co.", een der meest verspreide anti-bolsjewistische ge schriften, is thans door den Commissaris van Politie te Leipzig in beslag genomen. De voor radige exemplaren van dit boek, dat in een op lage van 100.000 exemplaren werd verspreid, zyn naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Een Witboek van George Branting over den Rijksdagbrand en de gebeurtenissen van 30 Juni. Massa-uitwijzing van Hongaren uit Joego slavië. Diensttijd-verlenging in Tsjecho-Slowakije. In cident in het parlement. Nieuw defensie-program ■in Roemenië. De Amerikaansche enquête inzake de wapen industrie. Verdere onthullingen. De „mechanische propeller", een nieuwe vin ding op technisch gebied. Kanunnik H. A. Th. van Dam, deken van Den Haag, nog vrij onverwacht overleden. Beurs. Goed prijshoudend. STUTTGART, 6 Dec. (Reuter) Doordat de spoorboomen niet waren neergelaten, is de sneltrein ParijsWeenen Donderdagochtend om 8.35 uur by Enz (Wurttemberg) op een vrachtauto geloopen. Locomotief en eerste per sonenwagen vielen om. De machinist en de sto ker, alsmede de twee inzittenden van den ge heel vernielden auto, werden gedood. De reizigers werden met autobussen naar Stuttgart vervoerd. MADRID, 6 Dec.. (Reuter) Minister-presi dent Lerroux verklaarde gisteren dat de uit zonderingstoestand, welke in Spanje reeds twee maanden bestaat, nog met een maand is ver lengd. Te Barcelona zijn 75 gedetineerden gearres teerd na den opstand in October, vrijgelaten; verdere vrijlatingen worden verwacht. Men vreest thans voor ongeregeldheden in verband met het weer instellen van de werk week van 48 uur in de metaalindustrie. PARIJS, 6 Dec. Gisteravond is tydens een filmvoorstelling door een rondtrekkende bios coop de film in brand gevlogen, waardoor onder de toeschouwers, die byeen waren in een ge huurde groote schuur in een voorstad van Per- pignan, een paniek uitbrak. Ongeveer 50 personen, grootendeels vrouwen en kinderen .liepen brandwonden op, waarvan de meesten zeer ernstige. Nadat hun in 'n café in de nabyheid de eerste hulp was verleend, zijn de gewonden naar het ziekenhuis te Perpig- nan overgebracht. LONDEN, 6 Dec. (Reuter). Naar uit New-York wordt gemeld, vindt op het oogenblik een ware volksverhuizing plaats van menschen die door goudkoorts bezeten zijn, naar de, in dé Cali- fornische woesteny gelegen stad Kojave. Alle hotels zyn stampvol en rond de stad staat een groot aantal tenten van hoopvolle goudgravers. De aanleiding tot deze algemeene „goldrush" is het feit, dat een in September j.l. door een vroegeren student ontdekte goudader veel ryker is gebleken dan aanvankeiyk werd vermoed. De myndeskundige van de maatschappy, die de hervatting van het bedryf financiert, heeft verklaard, dat het hier een grooten en buienge- woon ryken goudader betreft, die wellicht voor Californië en geheel Amerika van groot belang zal blijken te zün. lr^ V V\\\\\\Vi\l!!IIT"l)fJfr TT/vrrTT-H^V Stand op Donderdag 2 uur n.m.: 757.8 Vorige stand: 757.6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1