STADSNIEUWS - Algemeenen Ó04^SCiC(/C4^ Ned. Handel Mij. Haarlem, 7 Dec. agenda SCHEURKALENDER? - Ja? 63 Orden en Congregaties MlSSiekClIender meewerkten, kost maar llllMli— DIT STEMPEL IS UW WAARBORG OLYMPISCHE SPELEN SS^SST) p N.V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Giro 5970 VRIJDAG 7 DECEMBER 1934 rembrandt-theater De intern, troepen macht De wapenindustrie Int. ijshockey-tournooi Bestel dan nog heden den Betere lectuur voor Uw kinderen f 1.35 per deel, franco per post f 1.45 BRAND IN HAARLEM-NOORD Bergplaats en kantoor afgebrand BEZOEKER VROEG OM REISGELD. Toen hij het niet kreeg, stal hij het SINT NICOLAASFEEST R. K. Volksbond, Kring Haarlem Noord VEILIGHEID BIJ DONKER Op den Rijksweg Haarlem Velsen KASGELDLEENING HEEMSTEDE St. Nicolaas bij de kinderen van den R. K. Volksbond Maskerade VAN ONZE RECHTBANK CENTRALE R.K. KIES- VEREENIGINGEN Rede A. C. de Bruyn HAARLEM NOORDBEKER B. C. „Haarlem" winnaar Haarl. Kegelbond 43 landen hebben ingeschreven I Concert Haarlemsche Politie Mackensen 85 jaar UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL Afstempeling van aandeelen HEEMSTEDE Kinderpostzegels ZAANDAM S December RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Wilt U voor 1935 een echt degelijk en lijn bewerkten De ALGEMEENE MISSIE- KALENDER, waaraan m jp m 1 ÜVM r<ITT T\CM I Bestel gelegenheid bij een der vele missiehuizen EbLIN Vjr U JLjL/tlNI of bij een der pastorieën bediend door Paters aSd™ jtbllkkWia. Fijne Doperwten, p. Literblik 45 ct. Punt-Asperges, per blik 65 ct. Slier-Asperges, per blik 70 ct. Champignons (choice extra), per blikje 29 et. Truffels (Morceaux, Pelées, Pelures) per blikje 79 en 45 ct. Paté de foie gras (Alb, Henry), per flacon 1.—", 1-50, 1.60, 3.25 Choice Zalm, per 2 blikjes.. 25ct. Pilchards (in tomaten sauce) per blikje 17V2 ct. Appetit-sild, per blikje 25-21--14 ct. Shrimps(Sea Garden) p. blikje 35 ct. Heilbot, per blikje -34 ct. Tomaten Ketchup (Heinz) 79 en 62 ct. Perziken, per groot blik 43 ct. Abrikozen, per groot blik 43 ct. Kersen (Betuwe) p. groot blik 50 ct. Peren (Betuwe), p. groot blik 40 ct. Fruit Salad (Signet) p. gr. blik 69 ct. Neem een winkelboekje. Dagelijks hooren en bezorgen 12 deelen f 14.- Omtrent den brand op 't terrein van de voor malige Schotensche gasfabriek, welke in 't Och tendblad reedé kort werd vermeld, vernemen Wij nog het volgende: Om ongeveer 10 minuten over half 1 heden nacht ontdekte de heer J. Visser, terreinknecht en employé van den NachtveiligheidscUenst, dat er brand woedde in een houten kantoortje en bergplaats, gelegen op het terrein van de voor malige Schotensche gasfabriek aan den Spaarn- damschen weg en toebehoorende aan den brand- stoffenhandelaar A. de J., wonende te Bloe- mendaal. Het gebouwtje brandde geheel af. In het kantoortje bevonden zich twee tafel tjes, enkele stoeien, een kacheltje en plm. 400 ledige papieren brandstofzakken, welke inven taris geheel verloren ging. Het kacheltje had gebrand en daardoor is vermoedelijk de brand ontstaan. Gebouwtje .en inventaris waren niet verzekerd. De brandweer heeft het vuur met één straal op de waterleiding gebluscht. Daar de afstand tusschen de plaats, waar de brand woedde en de plaats, waar de motorspuit stond, nogal groot was, moest de brandweer eerst eenige slangen aan elkaar koppelen, om 't vuur te kunnen bereiken. De brandweer was toen den brand spoedig meester. Tusschen de bedrijven werden de kinderen getracteerd. Na de film verscheen St. Nicolaas met zijn zwarten knecht bij de kinderen. Toen steeg de vreugde ten top. Na afloop kwamen de kinderen niet uitge praat over dezen heerlijken middag en over St. Nicolaas. Het bestuur van den R.K. Volksbond heeft met dit goed geslaagd St. Nicolaasfeest weer eer ingelegd. Gisterenmorgen om 10 uur kreeg een bewoon ster van een perceel aan de Gasthuislaan be zoek van een 26-jarigen landbouwer, wonende te Utrecht, die haar om reisgeld vroeg. Zij gaf dit niet en liet den man even alleen in het huis. Toen de man later vertrokken was, zonder geld te hebben ontvangen, miste de gastvrouw<e een rijksdaalder uit een potje. Zij is daarop den man, die nog door iemand vergezeld bleek te zijn, gevolgd en heeft op den Gasthuissingel de hulp van een agent ingeroepen, die de beide mannen naar het politiebureau heeft overge bracht. De landbouwer heeft 1 1 het verhoor den diefstal bekend. Hij verklaarde den rijks daalder in den Raamsingel te hebben geworpen, toen hij zag dat zijn gastvrouw een agent aan- spraü. De man, die den dief vergezelde, bleek van den diefstal niets af te weten. Tegen den randbouwer, die in verzekerde be waring is gesteld, is proces-verbaal opgemaakt Gisteren heeft de R.K. Volksbond, Kring Haarlem Noord, in het gymnastieklokaal aan de Eemstraat voor de kinderen der leden een aardig Sint Nicolaasfeest georganiseerd. Mede werking verleenden de heeren Keesman, accor deon en F. Smit met zijn poppenkast. Het Bestuur bleek een goede keuze gedaan te hebben, want het gelach der kinderen was niet van de lucht. Na een tijdje kwam ook Sint Nicolaas zelf de zaal binnen. Met enkele ver halen, die de heilige man ten beste gaf, en een herhaald optreden van de acteurs der poppen kast, werd de feestelijke bijeenkomst verder gevuld. Het spreekt vanzelf, dat ook de trac- taties niet ontbraken. Het was een aardig feest. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. om het aanbrengen van bermplanken te willen bevorderen langs den Rijksweg Haarlem—Velsen heeft de wegbeheer- der medegedeeld, dat hem bij een ingesteld on derzoek is gebleken, dat bij donker de geleiding langs dezen wég op eenige punten verbetering behoeft en dat door hem opdracht is gegeven om in de gebogen gedeelten en in de rechte ge deelten, waar geen doorgaande boomenrij aan wezig is, bermplankjes aan te brengen. 3. en W. van Heemstede stellen voor: Ten laste der gemeente tegen den parikoers en tegen een rente, welke niet meer zal mogen bedragen dan ltü percent boven het promessen- disconto der Nederlandsche Bank, in den loop van het jaar 1935 promessen of andere schuld brieven uit te geven ten bate van den dienst 1935 ter voorziening in de behoefte aan kas geld en wel tot een zoodanig bedrag dat op geen enkel tijdstip van het jaar het bedrag van een milioen gulden zal worden over schreden, zullen de gelden worden opgenomen, zooveel mogelijk naar gelang deze benoodigd zullen zijn en opgenomen gelden vóór 1 Juli 1936 geheel moeten zijn afgelost. Rente en aflossing zullen worden gevonden uit de gewone inkomsten der gemeente, de af lossing zoo noodig uit de buitengewone in komsten. Zilveren kloosterjubileum Morgen 8 Dec., feest van Maria Onbevlekt Ontvangen, herdenkt de Eerw. Moeder Overste Engelbertha (in de wereld Mej. lïermina An- toinetta Lentelink), thans Pelikaanstraat Lei den, den dag harer 25-jarige professie in de congregatie der zusters van Liefde en Barm hartigheid te Tilburg. Donderdagmiddag van vijf tot zeven uur was er feest in de groote zaal van gebouw St. Bavo. St. Nicolaas was daar op bezoek bij de kinderen van de leden van den R.K. Volksbond. De Hei lige Man heeft hen op kinderlijke wijze toege sproken, gewezen op den plicht van gehoor zaamheid jegens vader en moeder en overheden en deelde daarna aan alle kinderen zijn over vloedige gaven rond. Bij het begin van het feest werden St. Nico- laasliederen gezongen, begeleid met muziek. Daarna volgden eenige kinderfilms van den heer F. van der Wal, welke bij de kinderen zeer den lachlust opwekten. Niemand geloofde Willy Forst, toen deze jaren geleden door Berlijn liep en beweerde, dat hU een film kon maken. „Je bent nog te jong voor dergelijk werk," werd hem overal toegevoegd. Alsof dat er iets af of toe deed. In ieder geval, men gaf hem geen kans, tot men eindelijk en ten langen leste zwichtte voor zijn aandrang en hij de film „Leise flehen meine Lieder" schiep en daar mede ook met een slag bewees, dat zijn bewe ring waarheid bevatte. En niet alleen dat zijn werk overtrof zelfs de stoutste verwachtingen en het gevolg daarvan is geweest, dat hij thans in Weenen een andere film heeft vervaardigd, die zoo mogelijk een nog grooter succes schijnt te worden dan zijn eerstelinge. Want Maskerade is ongetwijfeld een zeer ge slaagd filmwerk, dat ver uitsteekt boven de doorsnee films, die aan de markt komen. Zoowel voor de dialoog, Sie pittig en fijngees- tig is, als voor de wijze, waarop de geheele film in elkaar is gezet, kan men niets dan lof hebben. De beelden vloeien met een zekerheid en rust in elkaar over, welke bewondering af dwingen, terwijl in de rake, duidelijke handeling niet veel overbodige momenten zijn aan te wij zen. Het gegeven zelf is een vooroorlogsche Ween- sche historie uit de Society-wereld, een historie van passie, haat en jaloezie, zonder dat evenwel van deze drie hartstochten op grove, stootende wijze misbruik wordt gemaakt bij de verfilming. Het is op een werkelijk knappe wijze binnen een bepaald kader gehouden en nergens heeft hij zich laten verleiden te speculeeren op een ongezonden minderwaardigen sensatielust van 't publiek. Hierop vestigen wij bijzonder de aan dacht, omdat het lichtelijk precaire gegeven daartoe alle aanleiding bood. Willy Forst blijkt zooiets echter niet noodig te hebben om een film te maken, die weet te boeien. De intrige zelf is zoomaar niet in eenige woorden verteld en doet betrekkelijk ook weinig terzake, wan neer men over een goede film spreekt. Het meest pakkende scenario kan door een slechten regisseur een prul worden, terwijl een onbenul lig gegeven door een kundigen vakman tot een interessant en boeiend filmwerk kan worden ge maakt. Het heeft dus betrekkelijk weinig zin van een film den inhoud weer te geven, daar het voornamelijk aankomt op de wijze, waarop de verfilming is geschied. Dat is hier, zooals gezegd, voortreffelijk ge daan en het is opmerkelijk te zien, hoe zelfs kleine oogenschijnlijk onbelangrijke détails met een pijnlijke nauwgezetheid zijn verzorgd en opgenomen, zoodat men geen oogenblik aan de sfeer, die gewekt is, wordt ontrukt Bij zoo'n waardeering is geen plaats voor aanmerkingen, ook al zouden die te maken zijn. Want wat kan het een genietend publiek practisch schelen, dat de hyper-moderne rokcostuums der heeren niet uit denzèlfden ti^d zijn als de toiletten der da mes? Of dat de omslag van het gewraakte boekje niet in iedere scène hetzelfde is? Het komt in hoofdzaak op de reactie aan, die de handeling bij het publiek teweeg brengt en als die sterk is, dan let men niet op dergelijke kleinigheden, al ware het natuurlijk beter ge weest, indien zij niet waren voorgekomen Tot de voornaamste medespelers behoort on getwijfeld Paula Wessely, een zeer begaafd ac trice, wier talent andermaal in deze film is ge bleken. Naast haar staat Olga Tschechowa, een ster van niet minder groote bekwaamheid. Hil- de von Stolz is misschien iets te zoet, doch ove rigens geëxalteerd genoeg om niet uit haar rol te vallen. Verder is er een pracht creatie van Hans Moser als de tuinbaas Zacharias en een zeer indrukwekkende chirurg van Peter Peter sen. De mannelijke hoofdrol was in handen van Adolf Wohlbrück en zijn gereserveerde houding had soms iets kunstmatigs, al leek hij wel het geschikte type voor „ladykiller". Walter Janssen was de goedige hofdirigent en ook deze typeering was subliem. Dit waren de rollen der meest op den voorgrond tredenden, maar ook de kleine bij-rolletjes waren in goede handen, een duidelijk bewijs dat hier heel serieus is ge werkt en Willy Forst kijk heeft op het kiezen van zijn materiaal. „Zijn film is als zijn spel," merkte iemand op, en dit is een opmerking welke heel juist de kwaliteit van deze film weergeeft. Soepel én toch correct, geestig en toch voornaam. Aan volwassenen kunnen we haar dan ook ten zeer ste aanbevelen. Zij is een bezoek ten volle waard. V-t. te Leiden een politie-concert, onder leiding van directeur B. D. Peters. Aan dit concert nemen de politie-muziekver- eenigingen uit Haarlem, Delft, Utrecht, Hilver sum en Leiden deel. De Haarlemsche Rechtbank heeft Donderdag 6 December 1934 de volgende uitspraken ge daan: Th. F., hvr. P. F., wonende te Hillegom. Over- tr. art. 251bis W. v. Str. Zes maanden gev.str. o. v. P. J. K., chauffeur, wonende te Amsterdam. Vrijgésproken. D. W., timmerman, wonende te Oostzaan. Verduistering. Zes maanden gev.str. voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorw. W. U„ koopman, wonende te Waverveen en M. O., koopman, wonende te Waverveen. Dief stal. Sub 1 vrijgesproken, sub 2 vier maanden gev.str. o. v. A. G. N., vertegenwoordiger, wonende te Wijk aan Zee en Duin, thans ged. Verduistering. Vier maanden gev.str. m. aftr. prev. hecht. o. v. P. R„ chauffeur, wonende te Rotterdam. Ver oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, f 40.boete subs. 16 dagen hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van zes maanden o. v. P. H„ brandstoffenhandelaar, wonende te Haarlemmermeer. Appèl overtr. Leerplichtwet. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd met aanvulling der gronden. A. O., melkveehouder, wonende te Haarlem mermeer. f 40.— boete subs. 24 dagen hecht. o.v. H. M. v. T., accountant, wonende te Gouda. Appèl overtreding Motor- en Rijwielwet. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. R. A. de W., chauffeur, wonende te Amster dam. Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. f 15. boete subs. 9 dagen hecht. o. v. C. M. R. F., zonder beroep, wonende te Am sterdam. Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. G. W. H,, chauffeur, wonende te Oegstgeest. Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. Op 13 Dec. a.s. zal de heer A. C. de Bruyn, voorziter van het R. K. Werkliedenverbond en lid van het Dagelijksch Bestuur der R. K- Staatspartij, een rede komen houden voor de leden der R- K- Kiesvereeniging in de groote zaal van St. Bavo, 's avonds kwart over acht. Ongetwijfeld zullen alle leden der kiesvereeni- ging deze zeer belangrijke vergadering bij wonen. In de laatste match om dezen fraaien wissel beker werd het ongeslagen team van Haarlem- Noord met 39 caramboles geklopt, zoodat de club van Metz den beker voor een jaar in haar bezit krijgt. De uitslagen zijn: pnt. brt. h.s. gem. G. W. Metz 200 22 52 9.09 A. Denker 131 21 21 6.23 D. J. Metz (v.w.) 150 33 27 4.54 H. Meeuwenoord 138 32 24 4.31 W. Houtkooper 83 28 12 2.92 Jac. v. Vliet 125 28 11 4.46 De eindstand is nu: 1. B.C. Haarlem 39 winstp. Ie prijs; 2. Haar lem Noord 2e prijs; 3. Benoorden het IJ 65 ver- liesp.; 4. K.E.T.S. 80 verliesp. De Haarl. Kegelbond organiseert in het ge bouw van den H. K. B. aan de Tempelierstraat op Zaterdag 15 en Z'ondag 16 December a.s., resp. van 3 tot 7 en van 3 tot 6.30 uur wild-, verrassings-, consumptie- en vrije baanwedstrij- den. De prijsuitreiking zal plaats vindtn op Donderdagavond 20 December d.a.v. Het Britsch Olympisch Comité heeft beslo ten de uitnoodiging van Duitschland, deel te nemen aan de olympische Spelen 1936, te aanvaarden. In totaal hebben thans 43 landen inge schreven. Nog geen antwoord is ontvangen van Egypte, Bolivia, Brazilië, Guatemala, Cuba, Nicaragua, Paraguay, San Salvador, Uruguay en Vene zuela. GENèVE, 6 Dec. Omtrent de vorming van een internationaal troependetachement voor het Saargebied verluidt van Engelsche zijde, dat deze afdeelingen waarschijnlijk tezamen 2000 3000 man zullen tellen. In Engelsche kringen wordt verklaard, dat het Engelsche contingent ongeveer 5 dagen na het besluit van den Volkenbondsraad in het Saargebied zal aankomen. De Haarlemsche Politie-Muziekvereeniging geeft op 14 December a.s. in de Stadsgehoorzaal WASHINGTON, 6 December. Senator Clark heeft vandaag in de zitting der enquêtecom missie naar de gebruiken in de wapenindustrie verklaard, dat de Vereenigde Staten slechts den wereldoorlog zijn ingegaan om de winsten der wapenfabrikanten te garandeeren. Voorts werd bij het verhoor beweerd, dat Dupont in 1929 munitie naar Nederland zou hebben verkocht ter verdere verscheping naar China. Verder werd medegedeeld, dat de Remington Arms Co in 1933 en 1934 20 millióen munitie patronen hebben verkocht aan Bolivia en 100.000 aan Paraguay, terwijl de Winchester Arms 2'A millióen patronen heeft geleverd aan Bolivia. FALKENWALDE, 6 Dec. (D. N. B.) Van daag vierde generaal-veldmaarschalk Macken sen zijn 85sten verjaardag. Rijkskanselier Hitier heeft hem heden, begeleid dooi den Rijksweer-minister Von Blomberg, generaal Von Fritsch en minister Von Neurath persoon lijk op zijn landgoed te Falkenwalde in Pom- meren gelukgewenscht. Generaal Von Fritsch schonk den ouden veldmaarschalk namens het leger een rijpaard. Naar wij vernemen gaat het tweedaagsche internationale ijshockey-tournooi, vastgesteld op Zaterdag en Zondag a.s., definitief door. De teams van Oxford en van de Wiener Eis- lauf Verein zullen in den loop van Zaterdag morgen te Amsterdam arriveeren. i 1 o in i i Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: Koepeilaan 8 Bloemendaal, een hondje; Naturel, Kleverlaan 259 Haarlem, een glacé dameshandschoen; Station Bloemendaal, een damesrijwiel; J. P. Nobels, Vüfhuizer- straat 6 rood Haarlem, een foto-album; Kennel Haerlem, Regentesselaan, te Haarlem, een ter- De Nederlandsche Handel Maat schappij met een kapitaal van tach tig millióen gulden, zal naar wjj ver nemen, 75 pCt. op de nominale vvaarde der aandeelen afstempelen, waarna het kapitaal 20 millióen zal bedragen. Vervolgens zal door uitgifte van 15 millióen gulden nieuwe aandee len, het kapitaal weder tot 35 mil lióen gulden worden verhoogd. In verband met dit bericht, dat on der beurstijd begon door te lekken, kwam er zulk een groot aanbod in deze aandeelen opzetten, dat het fonds het niet tot een noteering kon brengen. De vorige noteering van circa 35 procent zou kunnen correspondeeren met een koers van 140 pet. van de afgestempelde stukken, hetgeen in breede kringen met het oog op de antecedenten der Maatschappij klaarblijkelijk te hoog werd geacht. «er; Vemoit, Bloemendaalscheweg 53 Bloemem- daal, een boodschappentasch met inhoud; Ber- noski, Kinheimweg 81 Bloemendaal, een sa- niel; Windhorst, Bloemendaalscheweg 57 Bloe mendaal, een rijwielbelastlngmerk; wed. Hove- hier, Zijl weg 276 rood Haarlem, een zwarte sok; aan den politiepost te Aerdenhout, een rijwiel- belastingmerk; een harkje; aan het bureau van Politie Overveen, een motorsleutel; een schroe- yendraaier; een paar dameshandschoenen; een insignespeld; een dop van autowiel; een rozen krans; een beursje. Ook te Heemstede heeft zich een Comité ge vormd, dat zich, onder voorzitterschap van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn, belast met den verkoop van weldadigheids-postzegels en briefkaarten voor Het Kind. Daartoe zal van af 10 Dec. a.s. een kiosk in het Postkantoor worden ingericht, waar ieder dus gelegenheid zal hebben naar vermogen bij te dragen aan deze actie, waarvan de opbrengst, zooals bekend, ten goede komt aan misdeelde, behoeftige of verwaarloosde kinderen van alle gezindten. Pluimvee en Konijnen Tentoonstelling Za terdag en Zondag houdt de Pluimvee- en Ko- nijnenvereeniging weer haar jaarlijksche natio nale tentoonstelling. Toen wij er Donderdagavond even een kijkje namen, was alles reeds bijna gereed voor de keuring. Van de 554 nummers nemen de hoen ders wel het grootste aantal voor hun rekening, nl. met 259 nummers. Een groote collectie Kuifhoenders in een groote variatie, een inzending van dr. Timmers, uit Harderwijk, is iets heel aparts. Krielen en vrijwel alle rassen en kleuren zullen zeker de aandacht trekken. Naast de hoenders nemen de konijnen een goede plaats in. Vlaamsche reuzen, waaronder met een gewicht van meer dan 16 pond. Verder noemen wij als iets heel moois de Zilvervossen, Martelkonijnen, prachtige Papii- lons en een groote collectie witte Weeners. Onder de sierduiven mogen speciaal genoemd worden de Hollandsche kroppers en de Oud- Hollandsche tuimelaars. De collectie postduiven is niet groot, maar van prima kwaliteit. De groote zaal van het R.K. Verenigings gebouw is nog te klein voor deze expositie, zoo dat een aparte zaal moest ingericht worden voor een deel der duiven. Het ruime tooneel wordt geheel in beslas ge nomen door de Volière-vereeniging en Vogel vrienden „Onderling Genoegen" uit Haailem. O.G. die buiten de pluimveevereeniging om bier een aparte tentoonstelling houdt van in- en uitheemsche vogels, alle dieren van de leden zelf Het hoofddoel dezer tentoonstelling is, den bezoekers te toonen hoe de vogels wel en niet behandeld moeten worden. Behalve de diertjes zelf, die zeker de aan dacht zullen trekken, wordt hier een bijzondere reclame gemaakt voor de zorg van de vogels :n de vrije natuur en vooral in den winter, o.a met voederhuisjes en drinkbakjes. Wij twijfelen niet of deze tentoonstelling zal het bezoek tot de toch al zoo bijzonder interes sante tentoonstelling bevorderen. Gemeenteverslag. Verschenen is het ver- Oslag van den toestand der gemeente Zaandam over het jaar 1933. Aan dit zeer lijvige verslag, waarin ook de verslagen der gemeentebedrijven en diensten zijn opgenomen, ontleenen wij het volgende: De totale schuld der gemeente bedroeg op het einde van het jaar f 5.957.614.64, dat is dus bijna 6 millióen gulden. Daarboven was het to tale bedrag der nog niet afgeloste annuiteits- leeningen f 1.880.754.98. Door bemiddeling van de woningbeurs werden te koop aangegeven geen woningen en te huur 23 woningen, waarvan 13 door een woning- bouwvereeniging. Het verslag merkt hierbij op, dat uit deze opgave blijkt dat de woningbeurs slecht gewerkt heeft en dat zij dus blijkbaar niet in een be hoefte voorziet. In 1933 werden geplaatst 656 electrische en 545 gaslichtpunten voor de straatverlichting. Het totaal aantal branduren was voor de elec trische verlichting 734884 (des avonds) en 1.828.374 (des nachts) en voor de gasverlichting 435681 (des avonds) en 989559 (des nacht). Verbruikt werden 168.588 K.W.U. electriciteit en 225.262 M3. gas. Het aantal in omloop zijnde boekjes der Ge meentelijke spaarband vermeerderde met 87. In totaal werd ingelegd f420.062.21, terugbetaald f 456.852.27. Bijgeschreven werd aan rente f 19.288.23, waar van f373.25 werd uitbetaald. De rente bedroeg Het tegoed bedroeg op 31 Dec. 1933 f 646.705.46. Van 60 werkloozenkassen waren aan het einde des jaars leden in deze gemeente woonachtig. Het aantal verzekerden bedroeg 4359. Door de werkloozenkassen werd in 1933 aan te Zaandam woonachtige leden f 178.219.21 uit gekeerd. Gebouw „St. Bavo" Comm. Steun Werk- loozen, half negen; Metaalbewerkers, 8 uur; Bestuur Transportarbeiders, 8 uur; r. k. Be volkingsbureau, 8 uur; Alberdingk Thijm, 8 uur; Vertrouwensmannen Spoorwegpersoneel, 8 uur. Hotel Royal, Stationsplein R. K. Handels reizigers en Handelsagenten, half 9. Frans Halsmuseum Tentoonstelling We eeuwsohe Hollandsche kunst, 105 uur. J. H. de Bois' Kunsthandel Kruiskeg 68 Tentoonstelling 9 tot half zes. Kunstzaal fteeker Wagenweg 102 Ten toonstelling vereeniging „De Spaak" en van wérken van A. Pieck, 107 uur. Fa. Boskamp Overveen Tentoonstelling, 106 uur. Huize Aart van Dobbenburgh Duindoorn- laan 45, Bentveld Tentoonstelling Chris La- nooy, 1012 en half 35 uur. Gebouw „St. Bavo" Gewone zittingen 4 7 uur Geel-Wit, 6 uur Bestuursvergade ring Provinciale Kiesvereeniging, half drie. Schouwburg Jansweg „Inbreker gevraagd", 8 uur. Stadsschouwburg „Niet zoo somber", 8 uur. Vereenigingsgebouw „Domi", Overveen R.K. Jonge Werkgevers met R.K. Volksbond, 8 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling 17e eeuwsche Hollandsche kunst, 105 uur. J. H. de Bois' Kunsthandel Kruisweg 68 Tentoonstelling 9 tot half zes. Kunstzaal Rceker Wagenweg 102 Ten toonstelling vereeniging „De Spaak" en van werken van A. Pieck, 107 uur. Fa. Boskamp Overveen Tentoonstelling 10—6 uur. p Huize Aart van Dobbenburg Duindoorn- laan 45, Bentveld Tentoonstelling Chris La- nooy, 1012 en half 35 uur. Luxor-theater „Dood Water", 2.30 en 7.00 (doorloopende voorstellingen). IJMUIDEN, 7 Dec. Rijksvischafslag. Tarbot 70 80 cent, Tong 0.851.00 per K.G. Schar 2.80 8.50, per 50 K.G. Rog 9.0010.50 per 20 stuks. Vleet 1.203.00 per stuk. Pieterman en Poon 4.40 4.70, groote Schelvijph 26.00, middel Sclielvlsch 22.50, kl. midd. Schelvisch 17.0021.50, kleine Schelvisch 4.0014.00 per 50 K.G. Kabeljauw 28.00—66.00 per 125 K.G. Gullen 4.0011.00 per 50 K.G. Leng 7388 cent per stuk. Heilbot 85 cent per K.G. Wijting 2.80—3.00 per 50 K.G. Kool- visch 333 cent per stuk. Makreel 1.85—5.00 per 50 K.G. Versche Haring 3.204.50 per kist. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen. STOOMTRAWLERS Adelante 550 manden 2270. KOTTER E. 281 720.—. HARINGLOGGERS K.W.: 70 90.—, 160 210.—, 151 70.—. 110 50.—, 45 290.—. VI.: 70 320.—. 203 220.—. 207 690.—, 216 520.—, 204 420.—, 208 450.—, 167 1000.—, 172 490.—. 85 160.—, 16 1000.—, OOM FERNANDO J 12—16 SPARRENHEUVEL M 10—14 DE RAKKER J 10—14 BOUTJE J 10—14 HEINTJE DE PECHVOGEL fJ 10—14 HENK UIT HET HOLLENDE PAARDJ 10—14 MET Z'N NEGENEN M 10—14 TINEKE M 10—14 JOOP J 10—14 EEN HOLLANDSCHE JONGEN J 10—16 DE HELD VAN LETHRAJ 1.2—16 BLOND MARIEKE M 10—16 BOUTJE'S VACANTIE J 12—16 DE GEHEIMEN VAN DE SLATUINTJESJ 12—17 DE SCHAT VAN ZAMBESIA J 10—16 MARGITKA BALDRIAN M 10—14 SPRINA'S EERSTE JAAR M 10—16 EEN ONSTUIMIGE NACHT J 12—16 JONGENS VAN DE FARMJ 12—16 DE LAATSTEN DER SPOORZOEKERSJ 12—16 ZES JONGENS IN EEN KAMP J 11—15 HET GEHEIM VAN CRONENSTEYN J en M 11—15 HEINTJE HOEK J 11—15 WIPNEUSJE M 10—15 DE WERELDREIS VAN JANUS BONKJ 12—16 PRINSESJE M 10—14 MARIEKE'S MEIMAAND M 10—14 DE JONGEN UIT AMERIKAJen M 12—16 HET ROOVERSHOL J en M 12—16 VROOLIJK FRANSJEM 10—14 JAN PICCOLO J en M 10—14 J Jongensboek. M Meisjesboek. De cijfers geven den leeftijd aan. Sterk en sierlijk gebonden Rijk geïllustreerd Met stempel keurraad voor Roomsche Jeugdlectuur. Per jaar verschijnen pl.m. 10 boeken. Men kan zich abonneeren voor toezending van de 12 eerstverschijnende deelen a 14.te betalen in 4 termijnen van 3.50 OOK IN DEN BOEKHANDEL VERKRIJGBAAR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2