ZATERDAG EN MAANDAG JAARLIJKSE OPRUIMING KORTING De kwestie Molenaar te Zandvoort Stadsnieuws ROND DE AARDAPPELEN CENTRALE met OP DE COUPONPRIJZEN VRIJDAG 7 DECEMBER 1934 De burgemeester geeft een uiteen zetting van de feiten aan den gemeenteraad Grit-leverantie en haar betaling K westie-Mdienaar Waar was het geld? Critiek op den burgemeester 'n Advies De Grit-Centrale DE PENSIOENEN DER OUD WETHOUDERS Het Haarlemsche Raads besluit goedgekeurd Het fusievraagstuk van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin KERSTINZAMELING VAN DE NEDERL. DAGBLADPERS ONVERANTWOORDELIJK Een op eiken dag De Hoogeerw. Heer H. A. Th. van Damz.gmet Z. D. H. Mgr. M. P. J: Möllmann, na de benoeming van dezen laatste tot vicaris-generaal van 't Bisdom (Nov. 1911). R.K. COMMISSIE VOOR ARBEI DERSONTWIKKELING Een zestal lezingen R. K. VOLKSBOND De crisistoestand doet zich steeds meer geiden Gevonden dieren en voorwerpen ,BETJE" VAN HENK BAKKER 1 Januari premiëre in den J answegschouwburg VERKOOPINGEN Prijsvraag „De Houtwerf" Oproeping van getuigen Wijlen Z. H. Exc. Mgr. A. J. Callier met zijn secretarissen, de thans overleden Kanunnik-Deken van 's-Gravenhage H. A. Th. van Dam (links) en J. M. van der Tuijn, thans pastoor te Heemstede. Donderdagavond vergaderde de raad der ge meente Zandvoort onder voorzitterschap van burgemeester H. van Alphen. Wij laten hier de besprekingen inzake de kwestie-Molenaar, in aansluiting op hetgeen Wij jn ons ochtendblad hierover reeds schreven, Uitvoerig volgen. In zijn op schrift gestelde mededeeling zei de Voorzitter o.a.: Ik wil niet ingaan op de uitdrukkingen van min of meer beleedigenden aard, die in de cri tiek, door een wetnouder der gemeente in een ingezonden stuk geleverd, tot uiting komen en den inhoud niet sieren, maar mij beperken tot de feiten. Het is zeer de vraag of het onderwerp van de aardappelencentrale geheel buiten den raad omgaat, zooals inzender betoogt. Al heeft de heer Molenaar de leiding der centrale niet in zijn qualiteit van wethouder aanvaard, hij is toch wethouder en zijn handelingen kunnen, zij het dan tot op een zekere hoogte, indirect het Prestige van B. en W. en dus van de gemeente schaden; trouwens het wil mij toeschijnen, dat de wethouder met de inzending van het stuk, dat op een aanklacht gelijkt, zij het dan on- gewenscht, de behandeling in den raad ge bracht heeft. Hoe is de gang van zaken geweest? Een der ambtenaren, met de controle inzake de aardappelencentrale belast (hierna contro leur te noemen), heeft zich tegenover een inspecteur van politie alhier uitgelaten, hoe het toch mogelijk geweest is, dat de burgemeester den heer Molenaar in de vergadering van B. en W. had kunnen voordragen. Hoewel de inspecteur mededeelde, dat de bur gemeester op 12 September 1933 (datum der vergadering) met vacantie buitenslands ver toefde, was de controleur niet te overtuigen Van zijn afwezigheid op dien datum. Ik verzocht daarop den controleur bij mij te komen en bij de bespreking werd zijnerzijds het onjuiste zijner verklaring erkend. Dit onderhoud had plaats op Zaterdag 24 No vember j.l. Daarbij bleek, dat de controleur, aangezien de Administratie der aardappelen uitermate slor- tiig gevoerd werd, zich cp Vrijdag 16 November j.l. telefonisch tot den heer Molenaar gewend heeft en daarbij het uur van de door hem ge- tvenschte bijeenkomst heeft bepaald op Zater dag 17 November, des namiddags 3 uur. Hoewel de samenkomst op Zaterdag 3 uur h.m. was vastgesteld, ontving de controleur in den ochtend een telefonische mededeeling van den heer Molenaar, dat het hem dien middag om 3 uur niet schikte. „Dan kom ik later, als is het om 10 uur," ver- Volgde de controleur, waarop de heer Molenaar antwoordde: :„Neen, dat schikt ook niet, want ik kom niet terug voor Maandagmorgen!" De controleur had de bedoeling om den heer Molenaar mede te deelen, dat hij van de leiding van het plaatselijk orgaan van de aardappelen regeling zou ontheven worden en de controleur Wenschte af te rekenen. Ik merk op, dat deze wensch bij den con troleur bereids aanwezig was, voordat de heer Molenaar op Maandag 19 November j.l. ons dorp verliet. De controleur deelde voorts nog mede, dat hij op Vrijdag 23 November j.l. ten huize van den heer Molenaar vertoefde, om te vragen Waar het geld was, dat door dien controleur ontvangen moest worden. Op dat oogenblik kon het geld niet verschaft Worden. Er waren wel eenige nog niet aange boden quitanties aanwezig. Opgemerkt werd ten huize van den heer Mo lenaar, dat de wethouder het geld op het Raad huis had liggen. Vermoedelijk werd bedoeld een bedrag van 310.— dat sedert een paar dagen ten Raad- huize, in verband met een voorschot inzake de levering van grit aan de gemeente Amsterdam, Was gedeponeerd. Aan de voorwaarden, waaronder de aardap- telencentrale diende te werken, vermeld in de hotulen van de vergadering van B. en W. d.d. 12 September 1933, werd wat betreft het tweede Verrvoerbewijs meermalen niet de hand ge houden. Ten slotte deelde de controleur nog mede, dat de afrekeningen zeld n klopten en het sa laris niet dikwijls werd uitgekeerd .omdat aan tie financieele afrekening het een en nader ont brak. Dit wat betreft de aardappelencentrale. De wethouder schrijft verder: „Wees gerust, Als men niets doet blijft men altijd wel buiten schot al is men niet afwezig, dat heb ik in het Voorjaar ondervonden!" Indien ik dit geschrevene op de juiste waarde hiag taxeeren dan is het als een critiek op mijn beleid bedoeld. Dat is heelemaal niet erg al zou ik.... de Avitiek liever aanvaarden en ernstiger opnemen, Indien zij geuit zou ziin door een nersonn wiens prestaties en vooral wiens handelingen van dien aard waren, dat ik hem los van het verschil van meening, dat zich begrijpelijkerwijze ook tusschen bestuurders kan voordoen, zou kun nen hoogachten! De Wethouder bedoelt de steunverleening en werKverschaffing. Gedane zaken nemen geen keer zegt het spreekwoord, maar nu de wethouder dit onder werp als critiek op mijn bel-id aanvoert wil ik ook hieromtrent mijn meaning zeggen. Toen déstijds de zoogenaamde crisismaatrege len zich toespitsten, waren de steunverleening en werkverschaffing ,het spreekt van zelf, daar van de belangrijkste. De distributie van margarine en van regee- ringsvleesch in blik of de uitvoering der steun verleening voor aardappelentelers vallen bij bovenvermelde werkzaamheden in het niet. Voor zoover mij bekend is er in het College aanvankelijk nooit sprake geweest, dat de lei ding van de steun en werkverschaffing bij een ander lid van het College zou berusten dan bij den Wethouder van Sociale Zaken. Zooals ook meermalen werd betoogd was die Wethouder bij uitstek op de hoogte van het doen en laten van hen, die voor steun of werkver schaffing in aanmerking zouden komen. Nogmaals, er is geen sprake van geweest, dat de Weihouder die werkzaamheden niet zou ver vullen, te meer waar dit ook lag in de lijn van het voorzitterschap van den Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon .Ik vraag mij af, zou in derdaad de Wethoud-r het aanvankelijk toege juicht hebben indien een ander lid van het Col lege dan hij over het wel en wee van menig Zandvoorter, althans in eerste instantie, zou te oordeelen gehad hebben? Het is zeer goed mogelijk, dat ook één der andere led n van het College van B. en W., gefaald zou hebben in de leiding dier werk zaamheden. Vermoedelijk echter zouden de bij herhaling gegeven wenken door de Rijksamb tenaren niet in den wind geslagen zijn en zou ook dietengevolge de kans op den verliespost va 16 000, die nu tengevolge van de wanor delijke administratie geleden ts, aanmerkelijk zijn verkkind, terwijl stellig een ander lid van het College niet den moreelen moed zou ge had hebben om in de vergadering van den Raad te verklaren, dat hij het een volgenden keer niet anders zou doen. Ik meen met deze uiteenzetting de meest be langrijke punten van het ingezonden stuk te hebben behandeld. Er staat als slot vermeld, dat hetzij door een brochure, hetzij in een openbare vergadering de reeds zoo beruchte „Grit Centrale" door in zender zal worden belicht. Het moge den Wethouder vreemd in de ooren klinken maar mag ik hem een advies geven? Ik geef den Wethouder in overweging om in zijn eigen belang die grit leverantie maar voor al de betaling er van niet in een door hem te beleggen vergadering te brengen, omdat het in de eerste plaats verband houdt met de beste ding van gemeentegelden en dus een onderwerp betreft waarover de Raad heeft te oordeelen. Mocht de Wethouder echter in de eerste plaats het publiek willen inlichten, laat hij dan vooral de waarheid spreken! Ondanks alles houd ik mij er van overtuigd, dat Zandvoort in al zijn geledingen dit op prijs zal stellen en slechts op die wijze dient de Wet houder het ware gemeentebelang. Na vooorlezing uit de Voorzitter den wensch dat nu de kwestie der Grit-Centrale tot klaar heid worde gebracht Wethouder MOOLENAAR zegt, dat Burge meester een partculiena aangelegenheid niet leid van den burgemeester in deze zaak juist nog niet tot klaarheid is gekomen en dat de ieder, die het met de handelwijze van Voorz. opmerkingen gehoord en brengt V. dank aan in den raad mag brengen. „Houdt U de Grit- Centrale" er buiten. Die hoort niet in den raad, althans na 1933 niet." Weth. deelt dan mede, dat over 9 dagen de dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon zitting houdt, waarna een rapport aan den raad zal worden gezonden. Daarom wil hij niet op de zaak vooruitloopen. Hij gaat met een gerust hart de komende dingen tegemoet. VOORZITTER verwondert het, dat weth. Mo lenaar nu op aanhouding aandringt in verband met zijn eigen verzoek in het College. Er is 300.— aan den heer Koning verstrekt door Maatsch. Hulpbetoon. Wethouder Mole naar heeft van Amsterdam geld ontvangen. Hij (weth.) heeft verklaard het geld aan Koning gerestitueerd te hebben. Dat geld is niet terug. Als.de weth. aan Koning heeft betaald, waarom is het dan niet bij M. H. teruggestort? Weth. Molenaar wil hierover geen inlichtin gen geven. Dan deelt voorzitter mede, dat art. 216 der gemeentewet gelegenheid voor den raad biedt inlichtingen te vragen, welke dan gegeven moeten worden. Bjj weigering (blijvende) zou Voorz. den raad dit middel aan de hand willen doen. De heer KONING vindt het beter de zaak nu te bespreken. De gemeente is toch al m op spraak. De heer v. d. MOOLEN had gedachs, dat er nu klaarheid zou komen. Het blijkt, dat de weth. zich verschuilt. Het gaat toch om het accountantsrapport, waaruit bleek, dat er een post van ƒ300 openstond. Hoez it de zaak? Wethouder MOLENAAR zwicht voor cifi. aan drang om te spreken en vertelt het ontstaan der Grit-Centrale, zijn bemoeiingen bij de levering van grit aan de gem. Amsterdam, de verspillen de zendingen, de kwestie over de kwaliteit enz. Amsterdam vindt bij de laatste zending het kwantum niet voldoende, onder de maat, terwijl na controle 20 X 1 M3 i ƒ3 of ƒ60 minder betaald zal worden. Inmiddels was de heer Ko ning gemachtigd 300 op te nemen van M. H.. Tusschen de heeren Molenaar en Koning ont stond nu verschil van meening, omdat de heer Molenaar tweemaal 8.50 had uitbetaald aan een paar scheipenvisschers. De heer Koning had namelijk (volgens weth.) nog oude vorderingen loopen bij die personen, doch afgesproken was, dat de opgerichte Grit-Centrale zich daarmee niet zou mogen bemoeien. Daarna kwam de oprichting der Hollandsche Gritcentra'.e. waar aan de heer Molenaar niet meewerkte alvo rens er tusschen Koning en Molenaar zou af- rekend zijn over de Zantvoortsche Gritcentrale. De VOORZITTER constateert, dat liet ac countantsrapport uitwees, dat op 22 en 25 Juni 1933 resp. ƒ200 en ƒ100 door M. H. zijn uit gegeven, welke uitgaven door weth. Molenaar als voorzitter van dezen dienst voor accoord zijn geteekend. Het is voorz. niet cuidelijk, waarom dat geld nog niet is terugges: ort. Op de pertinent gestelde vraag van den voorz. aan wethouder Molenaar of deze na ontvangst van het geld uit Amsterdam aan den neer Ko ning heeft betaald, antwoordt de weth ont kennend. Door de gem. Amsterdam is op 29 Maart 1934 per giro aan U gestort 451.50 Hiervan moest 300 aan den heer Koning worden overgedragen en deze op zijn beurt moest dat geld aan Maatsch. Hulpbe;. terug storten, Waarom is dat niet gebeurd? Op 24 November is tusschen de papieren ts zijnen huize ƒ240 gevonden. De weth. was toen af wezig. Op 21 Nov. wordt aan Koning verzocht die ƒ300 bij M. H. terug storten. Koning antwoordt: geen geld ontvangen. De heer VADER is van oordeel, dat het be leid van den burgemeester in deze zaak juist is. VOORZITTER tegen den weth.: „U maakt er een gewoonte van om gemeentegelden te lang onder U te houden. Spr. bewijst dit door voor lezing van den brief, waarin dit wordt aange toond. Weth. MOLENAAR zegt met den heer Ko ning- te willen afrekenen, doch kan onmiddel lijk op hem een vordering doen van j 300, en zal dat eventueel ook doen. De heer ELFPERS betreurt dat de kwestie nog niet tot klaarheid is gekomen en dat de raad nog geen uitspraak zal kunnen ootn. De heer SLEGERS vindt de manier, waarop weth. Molenaar wordt aangevallen m=c juist. Spreker wil afwachten, wat de heer Molenaar zal zeggen na de zitting van Maatsch. Hulpbe toon. Hierna vraagt de burgemeester a?n den geheelen raad of hij met de manier, waarop voorz. heeft gemeend de zaak tot klaarheid te willen brengen, accoord kan gaan en verzoekt ieder, dei het met de handelwijze van Voorz. niet eens is, dit te zeggen. Hierop worden geen opmerkingen gehoord en brengt V. dank aan den raad voor deze geste. Afgewacht wordt nu de vergadering van den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. Naar wij vernemen hebben Gedeputeerde S laten van Noord-Holland de onlangs door den Haarlemschen Gemeenteraad vastgestelde wij ziging van de verordening op de pensioneering van wethouders thans goedgekeurd, nadat zij aanvankelijk tegen goedkeuring bezwaar had den gemaakt, omdat zij de omzetting der direct ingaande pensioenen in tot den 65-jarigen leef tijd uitgestelde pensioenen een aantasting acht ten van verkregen rechten. B. en W. van Haarlem hadden, alvorens het voorstel tot wijziging aan den Raad te doen, het rechtskundig advies ingewonnen van den Leidschen hoogleeraar Prof. Meijers. Deze zag in wijziging geen enkel juridisch bezwaar. Uit de beslissing van Gedeputeerde Staten blijkt, dat ook zij het Haarlemsche raadsbesluit als wettelijk volkomen in orde hebben moeten er kennen. Het verheugt ons, dat Gedeputeerde Staten hun verzet hebben opgegeven. Dit verzet maakte op zeer velen een onaangenamen indruk, omdat niet minder dan drie leden van Gedeputeerde Staten persoonlijk financieel bij de Haarlem sche Pensioenverordening geïnteresseerd waren. Rest de vraag of het voorstel tot (geleidelijke) intrekking der vroeger toegekende pensioenen ook moreel verantwoord is. Het antwoord hierop kan onvoorwaardelijk bevestigend luiden. Men kan zelfs met succes het standpunt verdedigen, dat de verordening, die deze pensioenen toe kende, in strijd is met ons rechtsgevoel en met onze moraal. Nu de wijziging wettelijk in orde is, zal er ook wel geen oud-wethouder meer zijn, die in een civiel-rechtelijke actie zijn vermeende rechten zal wenschen te verdedigen, zoodat met deze beslissing de kwestie der pensioenen van de oud-wethouders voorloopig van de baan is. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin onder voorzitterschap van den burgemeester. De raad was voltallig. Onder de ingekomen stukken was een missive van Ged. Staten, betreffende de regeling der jaarwedden van den burgemeester, den secreta ris en den ontvanger. B. en W. stelden voor Ged. Staten te advisee- ren de door hen ingestelde regeling door te voe ren. Aldus werd besloten. Hierna werd aan de orde gesteld het voorstel van eenige raadsleden, om aan de Regeering te verzoeken de samenvoeging van de gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk te willen bevorderen. Voorgesteld werd daartoe aan de Regeering een adres toe te zenden, gelijkluidend aan dat, hetwelk door den gemeenteraad van Beverwijk is verzonden. Deze zaak is in de vorige vergadering aan gehouden, in verband met het voorstel van den voorzitter, die zelf een adres had opgesteld, waarin aangedrongen werd op een onderzoek naar de economische gevolgen van een even- tueele samenvoeging. De VOORZITTER bracht allereerst het door hem ontworpen adres in Stemming. De heer KRUITHOF vroeg of het adres van den burgemeester, na verwerping, toch verzon den kon worden. De VOORZITTER antwoordde bevestigend, doch wees er op dat dit dan niet kon geschie den namens den Raad. Het zou dan een per soonlijk adres moeten worden. Spr. bracht dan het adres in stemming. Het werd verworpen met 10 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Kruithof, Schelvis en Poort stra. Het voorstel van de raadsleden werd hierna aangenomen met de stemmen van de hierbo ven genoemde leden tegen. Vierde gemeenschappelijke verantwoordings- Üjst van Haarlem's Dagblad, Nieuwe Haarlem sche Courant, Oprechte Haarlemsche Courant, Dagblad van IJmuiden, Kennemer Courant en IJmuider Courant. J S f25, F G f2.50, H f 1.25, SRflO.JHM f 2, N C de B f 5, M A v E f 10, Mevr. A v. d. M f 2.50, Mevr. M E ten R f 2.50, H v. d. D f 2.50, p S f 2.50, Dr. W v. d. B f 3, S J v. P f 1, A F B f 1, R t. R f 5, Mevr. BWLfl, EGASfl, P J f 10, J W E f 10. H J de B f 2.50, W K f 5, H M G S f2.50, F W J f 10, Mej. A W f 10, fam. V f 1, Mevr. K f 1, H K f 2, fam. R W f 1.50, V f 2.50, Mej. v. SI f 2.50, P K f 2, Sch. f 1. col lecte St. Nicolaasavondje f3.15, fam. C Z f2.50, L M B-U f20, M O fl, J ten H f2 N N fl. Mevr. S f2.50, Dames V f2.50, C A H f 1, A S f 10, F E P f 10, Mevr. J M v G f 1, Mevr. D B f 3.50, Mej. C de B f 1, H f25, J v.d. B fl M v.d. B-V. B f2.50, Mej. AvGfl, JKfl, AU f5, J G B f2.50, M K f0.25 N N f3, L A v H f 1, fam. J J F f 2.50, L J B f 1, D f 10, J L P f 1, Dames R en A f 10, J W S f 2.50 A N J v. H f 2, J de B f 1, W G J V f 5, N N f 2.50, Wed. B L f5, J H S f2, J Th E f2.50 N N f0.25, Zr. J V f 1, Mevr. V f 1, Mevr. v. d. S f 1, N N f 0.60, Do. en Piet f 1.50, Spaarpot Bob en Frida fl, J de R f2.50, C v H f2.50, J S f 1, Fam. A G C fl, G H V f2.50, A P B f 10, N N f 1, fam. C W f 5, Mej. PHGBlfl, HKfl, BK f 1, F E f 10, NNf4, HCvDfl, CV C-O f 10, A H M-S f2.50, MLfl, MDfl, NN fl, Mej. H H B f2.50, v Z f0.25, een „behoef tige" f 1.02, B S W f3, N N f2.50, M en S f 1, Mevr. R f 1, „Hga. Z'voort" f 1, J W Sch f 2.50 N N f 1, N N f 1, Mevr. Wed. v B H A fl, vBHfl, NN f2.50, A v.d. P f2.50, A S fl, RJHf2, NNfl, MvDfl, Hfl, Wed. AJESfl, PLvBfö, ZEAVf5, PBf 2.50, Mevr. Wed. J Ph v B de J f 2.50, J A L D fam. D B f 3, J T H U-R f 1, Dames K f 2.50, D L f 1, Dr. D M H f 5, J P Sch. f 10. Gisteren hield de motorbrigade van de po litie op den Rijksstraatweg een „luxe"-auto aan, bestuurd door een 20-jarigen koopman uit Winkel. De handrem van den auto werkte in het ge heel niet en de voetrem bracht de wagen bij een snelheid van 20 K.M. pas over 20 Meter tot stilstand. Ook de stuurinrichting was ondeugdelijk. De kogelgewrichten waren met blik omwoeld om het uitschieten van de kogels te voorkomen. De auto is in beslag genomen. Proces-ver- baal is tegen den bestuurder opgemaakt. In de afgeloopen week zijn zeven rijwielen ontvreemd. COUPONS GERZON Door de R. K. Commissie voor Arbeidersont wikkeling zijn een zestal ontwikkelingsavonden georganiseerd, waarvan de eerste zal plaats hebben op 17 Januari. Dan zal de heer Ange- nent, secretaris van het Centraal Bestuur van den Ned. R. K. Volksbond, een lezing houden over: De taak van de standsorganisatie inzake het gezinsleven. Op 31 Januari spreekt pater Beaufort over: De taak der standsorganisatie ten opzichte van het staatkundig leven; de heer A. C. de Bruijn op 14 Februari zal het hebben over: Den nood van het gezin in dezen tijd en de plaatselijke gecentraliseerde arbeidersbewe ging; op 28 Februari behandelt het lid der Tweede Kamer, de heer Henri Hermans, het onderwerp: De taak der standsorganisatie in de toekomst; op 21 Maart een causerie van den heer J. Wiegman over: Kunst in iedere woning; en op 11 April besluit de heer Piet Kasteel met een toespraak over: De taak der standsorgani satie en onze geloofsverdediging. De heer J. Ph. H. Castricum heeft in dezen benarden tijd als voorzitter van den R. K. Volksbond geen benijdenswaardige positie, dat is Donderdag weer gebleken in de ledenverga dering. Zoo'n vergadering van den Volksbond te leiden eischt, vooral thans, bekwame staat' manskunst. Het is den heer Castricum echter ten volle toevertrouwd. Wij bewonderden dik wijls zijn geduld en toegevendheid om ieder in de gelegenheid te stellen, zijn meening te uiten. Den geheelen avond heeft deze vergadering ge staan in het teeken der crisis. Een der aanwe zigen sprak over de huldiging van de beman ning der „Uiver". Maar, zoo vroeg dit lid, ver dient het geen hulde, hoe de vrouwen der werk- loozen met hun schamel inkomen een week doorworstelen? Medegedeeld werd dat voor de werkloozen alsnog gelegenheid bestaat zich op te geven als lid der R. K. Kiesvereeniging tegen betaling van 25 cents. Men gelieve zich voor 1 Januari op te geven, wil men aan de stemmingen der groslijst voor de verkiezingen deelnemen. Van de „Vereenigde Hagespelers" was een uitnoodiging ontvangen voor de opvoering van net tooneelwerk „Waar de sterre bleef stille staan" in den Stadsschouwburg. Er worden geen reductieprijzen gegeven. Het stuk werd door den voorzitter zeer aanbevolen. De actie van de dagbladpers ,Met elkander voor een ander" werd warm aanbevolen en waardeerende woorden werden gesproken over dit initiatief. De cursussen van de commissie voor arbei dersontwikkeling werden bekend gemaakt met dagrooster, onderwerp en sprekers. Dit jaar een uitmuntend programma met bekwame sprekers en actueele onderwerpen, waarvoor aller be langstelling en propaganda gevraagd werd. Den ouders werd op het hart gedrukt, hur oudere kinderen naar de cursussen voor jeug dige werkloozen te sturen, opdat zij zich be kwamen. Met dankbaarheid werd gememoreerd de twee millioen gulden Kerstmistoeslag, door de Re geering beschikbaar gesteld. De voorzitter hield nu een inleiding over het onderwerp: „Christenmensch of massamensch". Wij zijn hier op aarde om God te verheerlijken en onze ziel zalig te maken. Christus is ge storven voor alle menschen, Wij moeten ons er van doordringen dat het leven en het lijden van Christus dus ook voor ons persoonlijk is ge weest. Wij moeten naar volmaaktheid streven. Ieder mensch moet er aan werken zijn ziel zalig te maken, en daarnaast kan nog veel van hem uitgaan tot heiliging van anderen. Na deze rede volgdfe nog een interessante rondvraag. Terug te bekomen bij: L. Hymensen, Rollandstraat 78, actetasch m.i. P. v. d. Voorn, L. Wijngaardstr. 129 rood, bril; Walpot, Twijnderslaan 19 rood, ceintuur; Asyl, Ridderstraat, hond, katten; C. Heemskerk Tudfmarkt 28, handschoen. Bur. v. Pol., Sme- destraat, paar handschoenen, foto. Landman, Kleverlaan 92, idem. v. Eeken, J. Gijzenstraat 175, kinderhandschoen, v. Kampen, Gasthuis singel, 48 rood, dameshandschoen. H. Olgen- hoek, Sophiastraat 51, heeren-winterjas. Ken nel „Fauna", katten. Keet, Leidsche plein 37, overhemd, v. Kaelen, Brouwersvaart 68, porte- monnaie m.i. A. J. Toenissen, Voortingstraat 6, postduif; H. v. d. Keur, Edisonstraat 30, dames- portemonnaie m.i. Wallbrink, Obisstraat 21, da- mesring. Bur. v. Pol., Smedestraat, ring, zak boekje. Tonenkamp, Kamperstraat 17 rood, shawl. J. Vreenegoor, Nijlstraat 9, tasch m.i. Staal, Meester Cornelisstraat 40 rood, vulpot lood. Het De Boer-van Rijk-Ensemble heeft in studie genomen een nieuw blijspel „Betje" van Henk Bakker, den bekenden Haarlemschen schrijver van „Filmmaniakken", „Ramon Ta- mello", „Liefdescapriolen", e.a. Dit zal, sinds de oprichting van het De Boer- van Rijk Ensemble nu twee jaren geleden, het 7de oorspronkelijk Nederlandsche tooneelwerk zijn, dat dit gezelschap op zijn repertoire brengt. De eerste tooneelvertooning van „Betje", waarin Mevr. de Boer van Rijk de titelrol ver vult, zal plaats vinden hier ter stede op 1 Ja nuari a.s. in den Janswegschouwburg. Zaterdagavond 8 December a.s. zullen over den Vlaamschen omroepzender (Brussel 321.9 M.) des avonds om 8.50 uur reeds een paar fragmenten uit „Betje" worden uitgezonden, tot besluit van de Belgische rondreis, welke het ge zelschap momenteel onderneemt. Uitslag van de verkoopingen in ,,'t Notaris huis" te Haarlem van Donderdag 6 December 1934. Notaris G. F. M. Roozen. De oocrderjj ge naamd „Schoteroog" met wagenhuis stallen en schuren, hooibergen, erf en weiland te Haarlem aan het Noorder Buiten Spaarne, met 8 percee- len weiland, gecombineerd. 56885, notaris R. S. A. v. Cranenburgh. Notaris D. M. Klijzing. Een huis en erf te Haarlem aan de Lorentzkade no. 130, 5100. W. A. Koelemeyer. Notarissen mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. Een café met woonhuis en erf te Haarlem aan de Lange Annastraat no. 33, 3055, G. G. Kol. Notaris mr. H. C. Ittmann. Een woonhuis met erf en tuin te Haarlem-Noord aan de Deli- straat no. 92, 3430 J. E. M. Poulen. Een woon- en winkelhuis met erf en tuin te Haarlem-Noord aan de Madoerastraat no 32, hoek Delistraat, 3950, J. H. Nelis. Een perceel bouwterrein te Santpoort aan den Slaperdijk, kad. gemeente Velsen, 640. A. Stevens. Notaris G. F. M. Roozen. Een huis en erf tc Haarlem aan den Heerensingel no. 37 I, 740. B. v. Tjjn q.q. Notaris J. Wildschut. Een heerenhuis met erf, schuur en tuin te Haarlem aan den Konin ginneweg no. 91, 7560 L. Brunsting. Rest opgehouden of niet geveild. De N.V. „De Houtwerf" organiseert een fi guurzaag-wedstrijd. Ieder, die aan dezen wedstrijd mee wil doen, moet het benoogde Triplex bij de „Houtu'erf" koopen. Als bewijs krijgt men dan een bon, die weer tegelijkertijd met het werkstuk ingeleverd moet worden, waartoe gelegenheid bestaat op: 2, 3 en 4 Januari 1935. Alle werkstukken moeten blank, dus onge- beitst ingeleverd worden en kunnen op 12 Ja nuari 1935 worden teruggehaald. Aan dezen wedstrijd zijn groote prijzen ver bonden, hoofdprijs: een geheel compleet rijwiel merk „Simplex". Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie. Donderdagmiddag om 5 uur is op den Rijks straatweg ter hoogte van den Vergierdeweg 'n 15-jarige wielrijdster aangereden door een luxe auto. Met dezelfde auto is het meisje naar haar woning te Haarlem-Noord overgebracht. Bij het onderzoek door den huisdokter bleek dat het meisje haar rechterdijbeen had gebroken. Zij is toen per ziekenauto naar de Mariastich- ting vervoerd. De politie verzoekt degenen, die van de aanrijding getuige waren, zich aan het politiebureau te melden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9