POKON SPORT EN WEDSTRIJDEN FINANCIEN Roofoverval te Oosterhout 'N TROUWE KLANT RADIO-PROGRAMMA MARKTEN Dagfilm ZATERDAG 8 DECEMBER 1V.54 Alleenwonende man door twee bandieten met een revol ver bedreigd N. I. R. O. M.-by dragen verlaagd Universitaire examens Wiskunde L.O. Monument onthuld door de Prinses Nagedachtenis van gevallen Grenadiers en Jagers IN KAPEL INGEBROKEN DOODELIJKE AANRIJDING TE GIETHOORN UITVOER VAN KOUDBLOED- PAARDEN TOEPASSING VAN DE MILTPUNCTIE BANDOENG, 7 Dec. (Aneta). Het bestuur RUBBERRESTRICTIE Britsche Kerstvluchten naar Australië Goedkoope treinen met Kerstmis Verpleging zwakzinnigen Machinisten-examen M.O. Geschiedenis M.O. Aardrijkskunde R. K. Universiteit Muziek-examen Academische examens Boerderij afgebrand Dienstweigeraar verzet zich Stuurlieden-examen Examen apothekers-assistent Postvluchten De „IJsvogel" heenreis, vloog Vrijdag van Rome naar Athene. DAMMEN EEN NATIONALE ACHTKAMP TE AMSTERDAM Deelname van Nederlands sterkste spelers BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP PEN BANDSTOOTEN Sweering wint de tweede partij Kampioenschap van Nederland tweede klas groot biljart BOKSEN Nederlandsche boksers te Gotenborg Zondag 9 Dec. 1934 Maandag 10 Dec. 1934 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Restaurant DORRIUS Volgens het Landbouw economisch ver slag over het derde kwartaal steeg de uit voer van suiker uit Indië en werd op Java een sterke stijging geconstateerd van den invoer van machines voor thee- en rubber fabrieken. De cijfers wijeen op een herstel van het bedrijfsleven, uitgezonderd voor de suikerindustrie. De gemeente Tilburg besloot tot de uit gifte van een 4 pCt. leening groot f 4.273.000 tot aflossing van de nog niet uitgelote obli gaties van de 4ys pCt. leeningen 1913, 1916, 1928 en 1930. Naar „Ag. Econ. et Financ" meent, maakt de reorganisatie van de Nederl. Handel Mij. op de financieele wereld een goeden in druk. De enorme afschrijvingen van ver- schilende posten op de balans zijn volgens het blad een nieuw bewijs van de gezonde financieele politiek, welke de leiders dezer instelling wenschen te handhaven. De Ne derl. Handel Mij. zal haar postie blijven in- nemen welke zij reeds sinds honderd jaar heeft bekleed in Nederland en koloniën. De inschrijving op de Engelsche tranche der Oostenrijksche conversie-leening 1934 1959, die gisterenochtend te negen uur geopend werd, kon reeds te twaalf uur worden gesloten. Inzake de besprekingen tusschen de ko perproducenten te Londen is men in koper kringen van meening, dat de producenten van Rhodesië en België een restrictie-plan uitwerken, dat tot één plan zal worden voorgelegd aan de te New-York te houden koper conferentie in den loop der volgende maand. Volgens geruchten te Londen zou op de koperconferentie worden voorgesteld, de productie met 20 pCt. te verminderen. De voorbereidende scheepvaartconferen tie komt te Londen op 14 Januari bijeen. Roosevelt zal met het indienen van het scheepvaart-program bij het Congres wach ten totdat de wereld-conferentie bijeen komt, teneinde de Vereen. Staten niet In een ongunstige positie te plaatsen bij de in ternationale onderhandelingen. Rusland heeft in Amerika 500.000 roebel metalen gekocht en contant betaald. Symington en Wilson ramen een stijging der Londenschr rubbervoorraad met 1800 ton over de afgeloopen week. Het Congres van de National Association of Manufactured besloot het Nira-systeem niet ongewijzigd te laten, het recht der ar beidersom individueel of collectief met de werkgevers te onderhandelen, te erkennen. Voorts een eisch te formuleeren, dat de re geering zal ophouden met de industrie onder controle te stellen en ten slotte de wenschelijkheid naar voren te brengen van een evenwichtige begrooting en den terug- keer van den gouden standaard. De Western Union boekte in de eerstë. negen maanden aan netto-inkomen, na aftrek van belastingen, afschrijvingen en onkosten 1.67 millioen tegen 4.18 mil- lioen of 1.60 tegen 4 per aandeel in het zelfde tijdperk van het vorig jaar. Minister Sches verklaarde, dat in de sta ten Oklahoma, Hexas en Kansas vergeefs pogingen worden gedaan, om inzake het petroleumvraagstuk tot overeenstemming te komen. Duitschland heeft ondanks de experi menten met „ersatz"-staff en 500.000 of 1 millioen balen katoen noodig. Volgens goed ingelichte kringen zou men te Man chester ijverig bezig zijn met de uitwerking van een overeenkomst. Men wijst er echter op, dat Duitschland geen geld heeft en Amerika het moeilijk vindt Dultsche ex porten te accepteeren. Op de algemeene vergadering der Arn- hemsche Petroleum-Mij. 17 December as. zal worden voorgesteld, de vennootschap te ontbinden. De inschrijving op de 4 pCt. leening stad Parijs groot fr. 390 millioen is gesloten en heeft een groot succes gehad. Toen Vrijdagavond de alleenwonende onge huwde vijftigjarige J. B., wonende te Oostein de, gemeente Oosterhout, zich te ongeveer half zes achter zijn woning bevond, werd hij plotse ling door twee kerels overvallen, die hem met een revolver bedreigden. De man werd geboeid en gedwongen zijn woning binnen te gaan en aanwijzingen te doen, waar het geld verborgen was. De onverlaten beletten den man het schreeu wen door hem een prop in den mond te du wen. Vervolgens maakten de mannen zich van de sleutels van den boer meester, waarna zij in de kasten een onderzoek instelden, waarbij zt) alles overhoop haalden en het aanwezige geld buitmaakten. Na eenige moeite slaagde de landbouwer erin zich van de touwen, waarmede hij gebonden was, te bevrijden. Hij had geen letsel bekomen, zoodat hij onmiddellijk buren kon waarschu wen. De bandieten zijn spoorloos verdwenen. Hoe groot de buit is, kon nog niet worden vastge steld. De politie heeft de zaak in onderzoek. bedreigde bestaan van duizenden Europeanen en honderdduizenden inlanders. Intusschen betreurden deze leden, dat een overeenkomst in zake de beperking van de pro ductie en den uitvoer van rubber als in Mei van dit jaar te Londen werd gesloten niet eenige jaren vroeger tot stand was gekomen. Wat het ter bereiking van de restrictie ge kozen stelsel betreft, gaven vele leden als hun meening te kennen, dat de vordering van een uitvoerrecht van de bevolkingsrubber een weinig aanbevelenswaardige maatregel is. BANDOENG, 7 Dec. (Aneta) Bij besluit van den directeur van het Departement van Verkeer en Waterstaat van 30 November zijn de N.I.R.O.M.-bi]dragen voor 1935 als volgt vastgesteld: Voor particuliere en liefdadigheidsinstellin gen, die thans 3 betalen, thans 2.50 per maand: voor kerken, radiohandelaren enz., waarvoor de toelage thans 4.50 bedaragt, 3.75 per maand; voor sociëteiten, hotels, res taurants enz. 7.50 per maand. de oplosbare Kunstmest voor Kamerplanten, t 0.40 p. flesch m. gratis ver. zorglngsaanwijzing, by Bloem eu Zaadwinkels. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Klassieke Letteren de heer C. van Dijk. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen rechten, vrije studie, de heer dr. J, j. a. Wijs. DEN HAAG. Geslaagd de heer A. J. C. Nuy, te Rotterdam. DEN HAAG. Geslaagd de heer K .v. d. Schaal te Kuln're. Hedenochtend heeft in het militaire kamp op Waalsdorp bij Den Haag de plechtige onthul ling plaats gehad van een monument ter nage dachtenis van de bij de gevechten te Brussel in 1830 en tijdens den tiendaagschen veldtocht in 1831 gevallen Grenadiers en Jagers, welk monu ment is aangeleiden aan de regimenten Grena diers en Jagers door de reserve- en oud-reserve officieren dezer regimenten. Behalve door een vertegenwoordiger van H. M. de Koningin en een vertegenwoordiger van den Minister van Defensie, werd deze plechtigheid bijgewoond door tal van hooge mi litairen en burgerlijke autoriteiten, terwijl het geheel werd opgeluisterd door muziek van de Kon. Militaire Kapel. Na een rede van kolonel Verbeme en nadat allen een minuut stilte in acht hadden geno men, werd het monument onthuld door Prinses Juliana. Vervolgens werden eenige kransen aan den voet van het monument neergelegd, waarbij een door den commandant van het veldleger na mens den Minister van Defensie. Tenslotte hebben de regimenten Grenadiers en Jagers, die eveneens de plechtigheid had den bijgewoond, langs het monument gedefi leerd. Vrijdagnacht, aldus de „Bossche Crt.", is in gebroken in de kapel op de Smakt (Holthees) en in de school en molen te Holthees. De die ven hebben zich in de kapel toegang verschaft door uitsnijden van een ruit in de doopkapel en vervolgens hebben zij het St. Jozefofferblok gelicht. Daarna hebben zij een paneel uit de deur der sacristie getrapt; in de sacristie is alles doorzocht. Een kist wijn met 15 flesschen werd ontvreemd. In school en molen werd tot neg toe niets vermist. Vrijdagavond werd de 48-jarige aannemer K. werd bij Giethoorn door een auto aangereden. De man werd tegen den grond gesmakt en was onmiddellijk dood. De onbekende automobilist reed door en verdween in de richting Emmen. De heer M. was gehuwd en laat drie kinderen achter. De politie heeft het stoffelijk overschot in beslag genomen. Hun, die in aanmerking wenschen te komen voor het verkrijgen van een aandeel in den ultvcer van koudbloedpaarden naar Duitsch- land, wordt medegedeeld', dat de gelegenheid vcor het indienen van de daartoe verelschte bewijsstukken op 31 December e.k. wordt ge sloten. Eventueel verlangde nadere inlichtin gen verstrekt de secretaris der commissie in zake den uitvoer van koudbloedpaarden naar Duitschland, Lange Burchtstraat 39, Nijmegen. van de F.S.I.I. hield een provinciale conferentie, welke werd bijgewoond door 341 afgevaardigden, afkomstig van 25 afdeelingen in West-Java. Op deze bijeenkomst is de toepassing van de mllt- punctie behandeld. Een resolutie is aangeno men, waarin werd vastgelegd, dat ieder lid, dat weigert de miltpunctie toe te laten, daarmede geheel op eigen verantwoordelijkheid handelt, zonder dat hierdoor de partijrechten worden aangetast. Onder geen voorwaarden hecht de partij goedkeuring aan clandestine begrafenissen. Volgens het Voorlooplg Verslag der Tweede iamer over het wetsontwerp tot bekrachtiging van een door den Gouverneur Generaal vast gestelde ordonnantie tot aanvulling van de In dische Tariefwet in verband met de rubber restrictie juichten zeer vele leden het toe, dat de regeering er in geslaagd is ten aanzien van een rubberrestric ie met andere landen tot overeenstemming te geraken. Naar de meening dezer leden vormt de stabilisatie van den rub- berprijs op een behoorlijk niveau een belangrijke bijdrage tot verbetering van den economlschen en in verband daarmede ook van den financiee- len toestand van Ned. Indië. Zij verzekert het BATAVIA, 6 Dec. (Aneta) Op Tjililitan verwacht men 8 December a.s. de aankomst van de „Arethusa", een toestel van de Imperial Air ways. Op 10 December zal van dezelfde maat schappij de „Astraea" op het vliegveld van Ba tavia arriveeren. Beide vliegtuigen zijn ingelegd voor de Kerstvlucht Singapore—Port-Darwin. Op 14 December worden de vliegtuigen op den terugweg wederom te Batavia verwacht. Verder verwacht men op 17 December de toestellen „Aurora" en „Athena", eveneens van de Imnerial Airways, die ook een Kerstvlucht naar Port-Darwin maken en die op 22 Decem ber op den terugweg Batavia zullen aandoen. Naar wij vernemen zullen de Ned. Spoorwe gen op Tweeden Kerstdag twee goedkoops trei nen laten loopen, n.l. een van Arnhem en Nij megen naar Den Haag en een van Vlissingen naar Rotterdam en Den Haag. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de lijst van aangewezen Inrichtingen, welke als geschikt voor de psychiatrische behandeling en bijzondere verpleging van armen, als bedoeld in art. 39 derde lid der Armenwet, bij de toe passing van dit artikel in aanmerking komen, toegevoegd het paviljoen „Celestine" van het gesticht voor vrouwelijke zwakzinnigen (..Bol dershof") te Druten, uitgaande van de R. K. Vereenlging tot opvoeding en verpleging vaq, zwakzinnigen en achterlijken, gevestigd te Dru ten. DEN HAAG. Geslaagd voert* het voorloopig exa- men:, Cornelisse, Vlissingen; A. Smit, Terschelling; H. A. Hulstman, Utrecht; W. G. Rtfke, Utrecht en Sj. Oosterhoff, Zeist. AMSTERDAM. Geëxamineerd 4 cand. Geslaagd mej. A. M. J. \"an Dinther te Oss en de heer M. Weyers te Roosendaal. AMSTERDAM. Geslaagd de heer H. J. Venema te Amsterdam. NIJMEGEN. Geslaagd is voor het doctoraal examen in de rechten P. J. G. baron van Voorst tot Voorst te Den Haag. DEN HAAG. (Kon. Conservatorium voor Mu ziek). Geslaagd voor diploma solozang (onder wijskunst) mej. M. A. M. Heemskerk en mej. F. de Clercq. LEIDEN. Doctoraal examen Klassieke Lette ren mejuffrouw C. Roggeveen. LEIDEN. Geslaagd voor artsexamen eerste ge- dee.te, de heer O. van Waalwijk van Doorn. Bevorderd tot arts de he er enC. P. J. Stotijn, M. Soedono en F. J. J. Lambooy. Hedennacht te één uur is de boerderij van den heer Beelen aan den Hoogen Boekelschen- weg te Losser door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Huis en Inboedel gingen geheel verloren. Vijf koeien en een kalf kwa men mede in de vlammen om. Alles was laag verzekerd. Dezer dagen weigerde de milicien V. uit Lim- men na het verstrijken van zijn verloftijd in zijn garnizoen te Amersfoort terug te keeren. Toen hij in zijn ouderlijke woning werd aangehouden, verzette hij zich hevig, sloeg den politieman een paar blauwe oogen en havende diens uniform. DEN HAAG. Geslaagd voor eersten stuurman groote stoomvaart de heeren: P. A. Zeven, C. Mabesoone en B. Pronk en voor tweeden ctuur- man groote stoomvaart de heer D. P. Bruin. UTRECHT. Geslaagd de dames; A. M. A. de Jong te Apeldoorn, M. G. P. Poele, te Utrecht en W. H. Smits, te Utrecht. Naar wij vernemen, zal omstreeks de Kerst dagen te Amsterdam een groot tournooi aan vangen, dat door zijn deelname van sterke spe lers tot een der belangrijkste behoort, dat ge durende de laatste jaren, behalve het kam pioenschap van Nederland, In ons land is ge organiseerd. De damvereeniging D. O. S., wel ke haar twintigjarig bestaan binnenkort hoopt te vieren, heeft gemeend dit het best te kun nen doen door het organiseeren van een groot- schen achtkamp, terwijl tegelijkertijd reeds deelname is verzekerd van een groot aantal spelers uit andere Amsterdamsche vereenigin- gen voor andere wedstrijden. De volgende heeren hebben de invitatie van D. O. S. geaccepteerd: R. C. Keiler (kampioen van Nederland, winnaar van de „IJmuider Zes- daagsche"), J. H. Vos (diverse malen kampioen van Nederland). F. Raman (kampioen van Ne derland 1933), W. Rustenburg (kampioen van Amsterdam, ex-kampioen van Nederland), ter wijl van D. O. S. deelnemen de herren Ph. de Schaap, J. Groentema en I. Buitenkant. De onderhandelingen met een achtsten speler zijn nog gaande, doch door de bevestiging van bo venvermeld aantal spelers is reeds zeker, dat een tournooi op komst is, dat de sterkste van een nationaal kampioenschap evenaart. De juiste data waarop zal worden gespeeld, zijn nog niet bekend. Wel bestaat het plan, het tournooi voor de helft op Woensdagen bij D. O. S. en de andere helft in een nader te bepalen lokaal op Zondagen te verspelen. Waar schijnlijk zal de eerste ronde op den Zondag na Kerstmis aanvangen. Voorts zal de bekende speler, de heer J. de Haas, welke genoegzaam bekend is, ter ge legenheid van het twintigjarig bestaan van D. o. S. binnenkort een cause: le houden voor leden en introducé's van deze vereenlging over Russische eindspelen en Blankenaar-eindspelen, waarbij de heer de Haas tevens een nabeschou wing zal houden omtrent de match om het wereldkampioenschap tusschen de heeren Kei- Ier en Rajchenbach. Op den tweeden dag van de wereldkampioen schappen bandstooten te Parijs, speelde onze landgenoot Sweering tegen den Hongaar Pap. Sweering wist een aanvankelijk verkregen voor sprong te behouden, doch toen de stand 110 100 ten voordeele van Sweering stond, lieten beide spelers voortdurend slecht spel liggen, zoodat de score slechts langzaam rees. In (S3 beurten maakte Sweering de partij uit. De resultaten luidden: Davin (Frankrijk) 105 punten in 46 beurten, h.s. 16, gem. 2,28. Albert (Frankrijk) 150 punten in 46 beurten, h.s. 19, gem. 3.26. Sweering (Nederland) 150 punten in 63 beur ten, h.s. 16, gem. 2.38, Pap (Hongarije) 125 punten in 63 beurten, h.s. 10, gem. 1.98. Albert (Frankrijk) 150 punten in 55 beurten, h.s, 20, gem, 2.72. Schwarzer (Oostenrijk) 98 punten in 55 beur- teni h.s. 10, gem. 1.78. Verbiest (België) 150 punten in 67 beurten, h.s. 18, gem. 2.23. Domingo (Spanje) 131 punten in 67 beurten, h.s. 10, gem. 1.95. Gisterenavond zijn in de Biljartzaal van Ho tel Noord-Brabant te Utrecht de wedstrijden aangevangen om het kampioenschap van Ne derland tweede klas groot biljart (cadre). Een zestal spelers nemen aan deze wedstrij den deel, n.l. de heeren P. de Leeuw, L. Gehrels en J. Beutning van de B.V. „Het IJ" te Amster dam; C. Keijzer van de B.V. „Benoorden 't IJ"; D. H. v. Eijmeren van de B.V. „De Maasstad" te Rotterdam en P. Mulders van de B.V. „Noord- Brabant" te Utrecht. De eerste partijen hadden het volgende resul taat: pnt. brt. h.s. gem. Gehrels 300 40 45 7.63 Beuming 291 40 63 7.27 Mulders 185 33 23 5.60 v. Eijmeren 300 34 58 8.82 Gehrels 300 37 35 8.10 De Leeuw 245 36 54 6.80 Keijzer 295 35 44 8.42 Mulders 300 36 36 8.33 Zooals men ziet, is er op den eersten avond niet best gespeeld. Als men weet, dat een al gemeen gemiddelde van 12.00 moet worden be reikt om te promoveeren naar de eerste klas (beneden 8.00 beteekent degradatie naar de derde klas) dan ziet het er niet naar uit, dat deze wedstrijden een eerste klasser zullen op leveren. Maar.'t is pas de eerste avond ge weest. Onze landgenoot Rienus de Boer, de half- zwaargewicht kampioen van Nederland, kwam Vrijdagavond te Gotenborg uit tegen den ex- Europeeschen kampioen zwaargewicht ama teur Gunnar Baerlund van Zweden. Baerlund was niet minder dan 17 pond zwaarder dan onze landgenoot. De Boer gaf fraai partij en de Zweed kon slechts een zege op punten be halen, in een gevecht over tien ronden van drie minuten. In de tweede hoofdpartij van den avond moest Frans Driessen in een strijd over acht ron den van drie minuten in de zesde ronde tegen Gunnar Andersson (Zweden) opgeven in ver band met een oogblessure. Verder kwamen nog Piet van Es en Beb Don- nars in den ring. Ook zij waren niet gelukkig en verloren hun partijen. Hoewel Beb Donnars prachtig bokste tegen Henry Halberg en deze totaal uitgebokst was, werd onze landgenoot verliezer op punten ver klaard. Piet van Es bokste nauwkeurig tegen Al- sterlind. Hij kreeg echter in de tweede ronde een gescheurde lip en op mecjisch advies moest hij den strijd staken. Nietwaar. U bent U trouw lezer van onze ru briek „Omroepers" U moogt er graag eens in grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren. hij plaatst Zaken-Omroepere. die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zyn en die Uwe regelmatige belangstelling Inderdaad motlveeren. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.30 Morgen- wyding door Pater lector A. Winkel NC RV 9.30 Gewyde muziek 9.50 Kerkdienst uit de Gerei. Kerk (Keizersgrachtkerk) te Amsterdam. Voorganger Ds. T. Feïwerda KRO 12.16 De KRO-Boys o.l.v. Plet Lusten- houwer 1 uur „Op de vleugels der tech niek naar den wijngaard des Heeren", door Pater H. Breukers 1.20 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer 2 uur Gramo- loonmuziek 2.10 Boeken en schryveïs. De geschiedenis van één minuut, van Her- bert Kamp door Piet Kersten 2.30 Het KRO-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud 3.15 Gramofoonmuziek 3.30 Het KRO- Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud 4.15 Ziekenlof uit Den Bosch NCRV 5 uur Gewijde gram.-muziek 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Nieuwe Kerk) te Utrecht. Voorganger ds. P. de Haas KRO 7.45 Voetbaluitslagen (RKF) 7.50 Me dische causerie door dr A. W. Audems „De maatschappelijke beteekenis van de ver zorging van Moeder en Zuigeling 8.10 Vaz Dias 8.15 De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer 8.30 „De Kerstvlucht van de Snip naar West-Indië". Interview door A. Vi'ruly met J. Hondong. Gezagvoerder van de „Snip" 8.50 De KRO-Boys 9.15 Gram.-muziek 9.45 Het KRO-Or kest o.l.v. J. Gerritsen 10.30 Vaz Dias 10.35 Gramofoonmuziek 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Plekkers. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 9 uur VARA-mar3Chlied, Hugo de Groot. Qram.- platen 9.05 Voetbalmededeelingen 9.08 Tulnbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga „Tegenspoelen met vruchtboomen" 9.35 Gramofoonmuziek. AVRO 12 uur Klok kenspel en uuïslag van den Eusebiustoren te Arnhem 12.01 Fllmpraatje door L, J. Jordaan 12.30 Barnabas von Ceczy en zijn orkest, met tusschenspel van gramo foonmuziek 1.30 Gramofoonmuziek 2 uur Boekenhalfuurtje Herm. Robbers be spreekt „Sofie Blank" van Jeanne van Schalk-Willing 2.30 Gramofoonmuziek. Opera-programma 3 uur Frederic Lam- mond, piano, speelt de „Sonate pathétlque" Beethoven 3.25 Gramofoonmuziek 3.45 Beethovenconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep 4.30 Gra mofoonmuziek 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias 5 uur Sluiting VARA 5 U. De Zonnekloppers onder leiding van Oor Steyn6 uur Voetbal van den dag 6.20 Orvltropia o.l.v. J. v. d. Horst 8 u Sluit. - AVRO 8 u. Tyds. AVRO-kl. - 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias 8.15 Barnabas von Ceczy en zyn orkest, met tusschenspel van Vrouwenstemmen 9.15 Radiojournaal 9.30 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep 10 uur Tegenlichtopnamen 10.15 Zang door Afred Plccavër, tenor. Aan den vleugel Dr. Felix Günther 10.30 Ray Binder en zijn orkest en Franous Keth's Ensemble uit het Carlton-Hotel te Amsterdam, afgewisseld door spelmomenten der 1ste groote IJs- hockey-wedstryden op de Kunstysbaan te Amsterdam, opgenomen door den AVRO- Reportagedlenst 11 uur Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias 12 uur Tyd- seln AVRO-klok en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M.: 8.05 Gramo foonmuziek 8.20 Persberichten etc. Ver volg gramofoonmuziek 11.05 Populaire gramofoonmuziek 11.20 Populaire oude en moderne liederen 11.50 Orgelspel door Gatty Sellars. Daarna: Religieuae cause rie. 12.10 Persberichten 12.20 Con cert door Sunday Referee 12.50 Dans muziek 1.20 Idem 1.50 Concert 2.20 Dansmuziek 3.20 Concert door La dy Charles Caver.dish en het Fred. Hart- ley-orkest 3 50 Concert 4.20 Filmmu ziek 5.20 Dansmuziek door Christopher Stone 5.50 Concert 7.20 Dansmuziek door Billy Cotton m. m. v. Christopher Stone 8.2o Gevarieerd Programma door Olive Parmer en Paul Oliver met zyn Pal- molivers. Vervolgens Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Ludo Langlois en zijn orkest 1.30 Gramofoonmuziek 1 uur Ludo Langlois en zyn orkest 5.20 Idem 8.20 Frasquita, operette van Lehar 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Orkestconcert o.l.v. Paul Douliez 5.20 Idem 6.20 Ge vraagde gr.pl. 6.35 orkest O.I.V. P. Doul- liez 8.20 Symphonleconcert 9.20 Idem 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Om roeporkest o.l.v. Launy Grondahl 8.45 Fragmenten uit La Flglia deli regimento, opera van Donizetti. Solisten, koor en symphonie-OTkest, o.l.v. Fritz Mahler 7.20 Militair concert 9.05 Idem 9.40 Ingemann Palmhof speelt viool 10.20 Jens Warny's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 5.50 Kamermuziek 7.20 Vroolijke muziek. Omroeporkest met koor en Herbert Groh, tenor, o.l.v. H. Stelner. HAMBURG, 332 M. 11.20 Volksmuziek 3.05 Omroepork. o.l.v. G. Maasz 4 u. Concert uit de St. Jaeobikerk 4.20 Om- roepdansorkest o.l.v. Hedwig Bold 6.15 Het Lübecker symphonei-orkest 8.05 Gevarieerd programma. KEULEN, 456 M. 9.50 Cembalo-recital door LI Stadelman 10.50 Bachcantate 11.20 Het klein orkest o.l.v. Leo Eysoldt 1.20 Ged. uit Die Fledermaus van Joh. Strauss (gr.pl.) 5.10 Kamermuziek 8.50 Achtste meesterconcert van den Duitschen omroep. Groot omroeporkest m. Elly Ney, piano, o.l.v. dr. W. Buschkötter 11.20 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 1.50 Het Orkest van Baxendale's fabrieken o.l.v. J, A. Gree- woud 4.20 Cellorecital door Gershom Parklngton 5.50 Internationale stryk- kwartet7.25 Het Leslie Brldgewater kwintet 9.20 Het stedelijk orkest van Hastings o.l.v. Jul. Harrison. Elena Daniell, sopraan 10.20 Het Serge Krish septet. PARIJS, POSTE PARISIEN, 313 M. 7.40 Vioolmuziek 8.10 Gramofoonmuz. 10.20 Concert 10.50 Popul. muziek. PARIJS, RADIO, 1648 M. 7.20 Gramo foonmuziek 8.20 Idem 11 uur Engel- sche muziek 11.50 Orgelconcert 1.20 Victor Pascal orkest 8.20 Uit het Thea tre Trianon Lyrique „Mam' zelle Nltouohe" operette van Hervé. MILAAN, 369 M. 4.35 Populair con cert 8.05 Operauitzending. ROME, 421 M. 4.20 Uitzending uit het „Augusteo" symphonleconcert o.l.v. Ber nardino Mollnarl 6.35 Gramofoonmuziek 8.05 Ooncert. WEENEN, 507 M. 5 uur Gevarieerd programma 9.20 Roberten Heinz Schloz spelen pianoduetten 10.20 Wilhelm Wa- cek's ork. 11.20 Paradl's zigeunerorkest, WARSCHAU, 1345 M. 3.40 Cello-recital door S. Adamska 6.20 Omroeporkest 7.20 Omroepsymphonleorkest 9.50 Gold berg variaties van Bach 10.25 Dangmuz. BEROMUNSTER, 540 M. 3.20 Het vrouwenkoor uit WIedikon 5.30 Mando- linemuziek 7.20 Ein weltliches Requiem, Wehrli 8.55 Harmonieconcert. HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.00 Schriftle zing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. A. C. Diederiks. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoon muziek 12.00 Politieberichten. 12.15 Gfam. muziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te Amsterdam. Klo veniersburgwal. 2.00 Uitzending voor scholen 2.35 Beantwoorden van vragen over kamer planten, door A. J. Herwig. 3.15 Cursus knippen en stofversleren. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Bybeliezing door Ds. H. Joh. Jaanus. 5.00 Gramofoonmuziek. 530 Viool recital door Willem Brederode 6.30 Vragen uurtje. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of een greep uit het Dagelijksch Gebeuren. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Bariynsch Phllharmo- nlsch Orkest o.l.v. Alois Mellchar. 8.15 Kerkelijke gedeeldheid en Verbondsgehoor- zaamheid" door Prof. Dr. K. Schilder. 9.00 De Kon. Mannenzangvereeniging „Apollo" o.l.v. Fred. J. Roeske. 9.15 Concert 1015 Vaz Dias. 10.25 Gramofoonmuziek. 12.0C Sluiting. HILVERSUM. 301. 5 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Bekende zangers en zangeressen. 12.30 Orvltropia onder lei ding van Jan van der Horst. 1.15 Een kwartiertje Jazz-Kleinkunst, gram. platen 1.30 Orvltropia o.l.v. Jan van der Horst. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Gramofoon muziek 2.30 Trio-Wins-Wieggelaar-Amen- de.. 3.30 Bram Blez. Hobo en Joh. Jong- piano. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Piano recital door Joh Algra. 4 20 Gramofoonmu ziek. 5.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 5.45 Jo Huv, saxofoon en Joh. Jong, piano 6.00 Eddv Walls en zijn orkest. 0.30 Muzi kaal babbeltje door Piet Tiggers 7.20 Giel Smit, altviool en Joh. Jong, piano 7.38 Overgang naar den versterkten zender. Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Uitzen ding uit het Concertgebouw te Amster dam. Concert door het Gemengd Arbei ders zangkoor „De Stem des Volks" afd. Amsterdam m.rn.v. het Concertgebouw-or kest. 9.35 Vaz Dias. 10.00 Vervolg uitzen ding uit het Concertgebouw te Amster dam. 10.45 Gram.-muziek. 12.00 Tydsein en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M.: 8.05 Gramo foonmuziek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuziek 12.20 Concert door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensts. 1. Ouv. „Die Welsë Dame", Boieldieu. 2. Rose- Mousse. Bosc. 3. La Mascotte, Audran. 4. Nuit de Solitude, Clemus. 5. Patrouille nègre, Keteibey. 6. Rhapsodle No. 6, Llszt. 7. Les Soldata de Lilliput, Löhr 8. Légende d'Amour, Becce. 9. Intermezzo No. 1, Kalk- mann. 10. La Glae.e, la Grêle, la Neige, Gla- sunow 1.20 Koersen 1.25 Gramofoon muziek 1.35 Persberichten. Vervolg gramofoonmuziek 2.20 Koersen 4.05 Idem 6.50 Gevarieerd concert en dans muziek 7.50 Sportberichten 8.00 Ita- llaansche avond. Eenige accordeon-soli door D. Hirschler. Harmonikaweisen, wals, Bal timore. Mir fehlt eind Freund wie Du, tango, May. Valse des fleurs, Var* putte Acker. Wenn lm Sommer dia Rosen blüli'n, Erwin 8.20 Persberichten 8.40 Gramofoonmuziek 8.55 Koersen en be richten 9.00 Populair concert door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensls. Le Fa kir^ Vaulet. Flirtation, Steek. Chanson de Mal, Dupuis. Menuet, Boccherinl 9.20 Concert aoor het Radio-orkest o. 1. v. Hen ri Pensls. Le Rol l'adlt, Delibes. Louise, intermezzo uit do 2e acte, Charpentier. L'Arleslenne, suite No. 2, Blzet 9.50 Gramofoonplaten uit Opera's-Comlque 10.05 Selectie uit de moderne Opera „La Samaritana" van Vlncenzo Gusminl, m. m. v. solisten en orkest o. 1. v. Henri Pensls. BRUSSEL, 484 M. 12.20 uur Ged. Uit La Travlata, Verdi, 5.20 dansmuziek. 6.35 con cert op gr. pl. 9.35 Max Elexys orkest. 10.30 Idem. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 2.00 Plano en accordeon. 820 omroeporkest o.l.v. Paul Gason 9.05 Richard Tauber zingt, gr. pl. 9.20 Dans muziek. .KALNDBORG 1261 M. 2.50 Omroep- merorkest o.l.v. Victor Hugo 935 OmrooQ- orkest o.l.v. Launy Grondahl. 10.20 Ri chard Johansen's dansorkest. BERLIJN. 357 M. 3.20 Gezellige oude muziek. 5.50 Annl Frind, sopraan. 8.20 ka merorkest olv Hans von Benda. 9.40 kin derrijmpjes en muziek. HAMBURG 332 M. 10.50 Schlossconcert uit Hannover. 8.30 Volksliederenreeks. 9.40 Muzikaal tusschenspel. KEULEN, 456 M. 11.20 Westduitsche ka merorkest mmv. Else Froeüch. 1.20 Orgel. 6.50 Nieuwe muziek 7.35 vroolijke muziek. 9.40 Gevarieerde volksmuziek, orkest o.l.v. Emil Reesen. 8.05 Omroepka- DKOITWICH. 1500 M. 12.05 Ged. uit Mas- senets lpera Mignon. 1.30 BBC Nothern orkest. 4.20 Sonate recital. 4.50 EBC Mid land orkest. 5.35 BBC dansorkest. 10.20 Londens symphonie orkest. 11.35 Jack Kackson en zijn orkest, PARIJS, Poste Parlsien, 313 M. 7.17 Amlita Calli. Cursi z/ngt. 7.55 Orkestcon cert. 9.30 Concert. 10.00 kamermuziek. 10.50 populaire gr. pl.. PARIJS, Radio 1648 M. 12.20 Victor Pas cal's orkest. 8.20 Lalla Roukh, vrooiyke opera van Felicien David, 10.50 Dansmu ziek. MILAAN, 369 M. 4.30 Dansmuziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 8.05 Populair con cert. 9.20 Gevarieerd progr ROME 421 M. 4.50 Concert. 8.05 Con cert. 8.05 Concert. WEENEN. 507 M. 4.50 Beate Crenelli, sopraan. 9.15 Paul Emerlch, piano. 10.50 Schrammelmuziek. 11.20 dansmuziek. WARSCHAU. 1345 M. 7.20 Populair concert. 8.20 Concert. 9.35 dansles. 9.65 Beroemde tenors, gr. pl. 10.25 dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 3.20 Kamer muziek uit Bazel. 4.20 Erna Obrist, so praan zingt. 7.10 het Marokko dansorkest. 8.30 Oude Weensche operettemuziek. N.Z Voorburgwal b h Spui, A dam PLATS DU JOUR EN a LA CARTE ALKMAAR, 8 Dec. Veemarkt. 6 paarden 150.00 —200.00, 9 melkkoeien 120.00—170.00, 21 nuch tere Slachtkalveren 6.00—16.C0, 5 vette schapen 15.00 en Overhouders 10.0013.00, 20 biggen (10 weken) 7.00—10.00, 1 klein bokje 7.00. ALKMAAR, 8 Dec. Boter- en Eierenmarkt. Boter, fabriek, le soort 70—75 cent. Eieren, groothandel 3.00—4.00, eendeieren 3.00. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Dec. Aan gevoerd werden 1700 kg. aardappelen: Bravo 2.40, Eigenheimers 2.10, Friso 1.90, 1500 kg. wortelen 0.60, 50.000 kg. roode kool 12.20, 16000 gele kool 11.60, 27000 kg. Deensche witte kool 0.701.70, 15000 kg. uien: gele uien 1.80 2.10, grove 2.20—2.50, gele drielingen 1.201.30, gele nep 1.80, 3000 kg. bieten 0.60—1.70. LEIDEN, 7 Dec. Veemarkt. 778 runderen 222 kalveren, 476 schapen. 121 stieren 75.00230 00 per stuk, 3042 cent per K.G. sch. a. d. haak. Matig. 137 kalf- en melkkoeien 90 00205 00, stroef. 520 varekoelen, enz. 65.00—120 00 stroef. 119 vette ossen en koelen 100.00230 00 per stuk 34—57 cent per K G. sch. a. d. haak. matig. 88 graskalveren 25.0050.00, 19 vette kalveren 30 00 —60.00 per stuk, 45—68 cent per K.G. sch. a d. haak. 115 nuchtere kalveren 5.00—8 00 vlug 80 vette schapen 11.00—17.00. 200 weldeschapen 9.00 —14 50, 196 vette lammeren 9.00—14.50, matig. 243 mestvarkens 1000—21.00, 445 biggen 6.00— 8.50. matig LEIDEN, 7 Deo, Kaasmarkt, 47 partijen Goud- sche kaas: le soort 2.1.0023.50, 2e soort 19 00— 20.00. 13 partyen Leidsche kaas: le s^rt 22 00, VnnpngmÜDw^' 50 KG' Huuctel kalm. NOORDSCHARWOUDE, 8 Dec. Aange voerd werden: 7000 kg. uien: gele nep 1.60 1.80, drielingen 1.20—1.30, uien 1.90—2.10, grove uien 2.502.60, 106.400 kg. roode kool 1.20 2.80, doorschot 1—1.90, 51800 kg. Deensche wit te kool 0.90—1.60, idem doorschot 0.70—1.40, 0400 kg. gele kool 1—1.50, 135 stuks bloem kool 5.307.30, 2000 stuks andijvie 1.20. NIEUWKOOP. Eierenveillng, Op de elerenvei- nng alhier werden deze week aangevoerd 1662 eieren. De prijzen bedroegen: kipeleren 8.80—6.25. eendeieren 3.70 per 100 stuks. Kaas 18—23 cent Per nond. Kippen 50 cent per stuk. OBDAM, 7 Deo. ,,!De Tuinbouw." Aangevoerd werden: 8000 kg. roode kool 1—2.40. 6000 kg. gele kool l1.40, 1100 kg. Deensche witte kooi .701.10, 9000 kg. wortelen 0.60. WOERDEN, 7 Deo. Goudreinet 821, Arm- gaard 516.50, Bellefleur 11—14. Present 12—17, Franschzuur 8—12 Wljnpeerl4.5G, IJsbouten8.50, Tomaten 2—5, Druiven 11—15, Giezeman 2—7.50, Pondspeer 37.50, Herfstsuikerpeer 313.50, St. Remle 68, Winterjan 27.50. Vultoo's 8, Spruitkool 311.50, Roode kool 2.50, Savoye kool 2, Groene kool 3.50, Boerenkool 0.50, Witlof 9— 17.50, Peen 6.50, Andijvie 523. Spinazie 8, Uien 1.503, alles per 100 K.G. Veldsla 83 ct- per bak, Rapen 20 ct. per 10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10