Gezelligheid E ÖÜMM voor meisje van EENVOUDIGE JURKEN e ONS HUIS IN KERSTTOOI Een practisch tafeltje ie Het eerste woord, dat ons voor den geest komt, wanneer we onze gedach ten laten gaan over de reeks Decern ber-feestdagen, over de wintermaanden met hun lange avonden, die aan huis bin den en den koesterenden haard tot een ge zocht middelpunt maken. Gezelligheid! Geen huisvrouw, die zich ook maar een knip voor den neus waard zou achten, Wanneer zij 't den haren niet „gezellig" zou Weten te maken. Er is geen vaardigheid of kunde waar zij zulk een eer in stelt en die haar zoo onontbeerlijk voorkomt als juist dat vermogen om atmosfeer te scheppen, stemming te brengen, op onberedeneerde en geheel instinctieve wijze te zorgen dat ieder zich in haar huis en haar nabijheid echt behaaglijk voelt. Wat is gezelligheid eigenlijk? Waar zit het 'm in, hoe kan men ze aanbrengen, waardoor wordt ze bedorven? 't Is moeilijk te zeggen. Men kan gezelligheid bijna tast baar ondergaan, en toch valt ze niet te grij pen en onder woorden te brengen. Men kan niet uitmaken waar ze vandaan komt, zoo als men den lichtschijn kan terugbrengen tot de lamp en de uitstralende warmte tot de kachel- Ze is in het eene huis zeer voel baar, terwijl ze in het andere even voelbaar ontbreekt. De eene huisvrouw kan met de kostbaar ste hulpmiddelen: een interieur van groote waarde, schitterende meubels en stoffeerin gen, een permanente overvloed van bloe men, geen werkelijk rustgevend effect be reiken. geen warme sfeer scheppen. De an dere kan met een minimum van kosten, met 'n doodeenvoudige inrichting, met 'n Paar zelfgemaakte handwerken of siervoor werpen, met 'n handvol bloemetjes van 'n kar, een tehuis maken. Ligt gezelligheid geheel en al in de per soonlijkheid van de vrouw des huizes, in Wat er van haar zelf uitgaat? Goeddeels Wel maar ook in die duizend kleinighe den, die haar zorg, smaak en aandacht ver raden en tenslotte dus tóch ten nauwste met haar karakter samenhangen. Wanneer we met geweld het vluchtige, Ijle begrip: gezelligheid, willen vangen en Vastleggen, dan kunnen we misschien 't best zeggen: de gezelligheid van 'n huis is de mate van toewijding en liefde die 't ver raadt, de graad van verzorgdheid-tot-in- dé tails.... Er kunnen in een kamer tientallen nie tigheden zijn, die 'n tekort aan attentie of schoonheidsgevoel verraden, en met hun al le de gulden gezelligheid op de vlucht ja gen. 'n Vaas bloemen, waar zeer klaarblij kelijk in geen halve week iets aan gedaan is, waar de dorre exemplaren niet eens uit Verwijderd zijn 'n plant waar de leelijke blaren niet van zijn weggeknipt, terwijl de schotel van den bloempot vuil en modderig is. Een vloerkleed waarvan een punt op krult, gordijnen, die met één nonchalante ruk zijn open- of dichtgeschoven en niet met wat zorg in de plooien geschikt. Een schilderij dat scheef hangt, een tafelkleed Waarvan een stukje zoom is losgetornd. Stomme, onbenullige kleinigheden en toch is de gezelligheid in zoo'n kamer zoek- Een niet in alle bijzonderheden verzorgd vertrek doet even onbehaaglijk aan als een huisdier met een verwaarloosde vacht. Doch verraadt heel het interieur intelligente aan dacht, gevoel voor lijn, drapeering, even wicht, dan is er bijna altijd als bij toover- slag stemming. De slordig verzorgde kamer is als 'n norsch, onverschillig gezicht, de gesoigneer de als een minzame hoffelijke glimlach- Een andere onvoorwaardelijke eisch van de ware gezelligheid is.... dat men nimmer mag zien hoé ze tot stand komt. De huist- vrouw, die in 't bijzijn van anderen eeuwig ruimt, verschikt, gladstrijkt, begiet, of „bij- stoft", bereikt al precies even weinig als het sloddervosje dat zich met al die fijne punt jes „niet kan ophouden". Want voor echte behaaglijkheid is vóór alles noodig: kalm te geen gedribbel, geen bereddering, geen huisbakken opgaan in futiliteiten. De huist- vrouw moet de kleinigheden van gewicht achten maar uitsluitend als ze met haar spulletjes alleen is! Huisgenooten en gasten moeten den indruk hebben dat géén van die kleinigheden de huisvrouw ontgaat, maar niet, dat die haar géést vullen, dat ze in haar leven op de allereerste plaats komen! En hier hebben we nog een ander ge heim van de echte gezelligheid ontsluierd: de rust, die er van de huisvrouw uitgaat. Wanneer zij geen oogenblik met de handen in den schoot kan zitten zonder te zorgen", wanneer alles aan haar trilt en fladdert, brengt zij de atmosfeer in beroering als een voortdurend sterke tocht. Maar beweegt ze zich bedaard en geluidloos, zonder jachtig heid, zonder noodeloos heen en weer dra ven, dan komt men zelf tot rust in haar nabijheid- Let eens op de uiteenloopende manieren van theeschenken en koekjes-presenteeren, die huisvouwen er op na kunnen houden! De een plonst de koppen zóó zakelijk en voortvarend vol of ze in een soldaten-can- tine stond. Ze houdt van „afwerken". De ander weet de heele kamer in onrust te brengen en elk gesprek onmogelijk te ma ken terwijl ze informeert naar de wenschen der gasten inzake suiker-en-melk, of druk doend „nóg 'n bonbonnetje" opdringt. Maar een derde weet door haar stille, intelligente zorg en zacht-koesterende belangstelling de kamer te vullen met muziek inplaats van met geraas. En in diè kamer is het „gezel- S. A. T. 3 IN HUIS EN HOF Genomen maten: bovenw. 84 c.M., lengte 110 c.M., mouwl. 55 c.M. Be- noodig: 2.50 M. stof van 130 c.M. breed, 6 konopen, een gesp. Onderstaande jurk maakt ge van een aardige, wollen stof, terwijl ge deze garneert met houten knoopen. Ge teekent het patroon op de aangegeven maten, waarna ge het op de Vaste lijnen uitknipt. Hierna legt ge het patroon op de stof: de voorpanden naast, elkaar, terwijl naast den rug de beide mou wen onder elkaar weg kunnen vallen. Het kraagje en de ceintuur blijven aan den Voorkant in de plooi over. Alles knipt ge uit met een naad, terwijl ge onderaan nog 5 c.M. extra voor 'n zoom bijrekent. Wan neer 'alles geknipt is, begint ge aan de voorkanten de plooi om te rijgen aan den rechterkant, terwijl ge links 't bovenstuk omrijgt tot in de taille en in de taille 8 c.M. dwars inknipt als op de teekening is aangegeven. Hier slaat de plooi den ande ren kant op, waarna ge dan den naad in de plooi kunt stikken. Deze is dan pl.m. 15 c.M. diep. De tegenbeleggen worden om- genaaid en alleen in den schouder even Vastgestikt. Hiema kunt ge schouder- en zijnaden, mouw- en elleboogsnaden tot op 1 cM. vanaf den onderkant dichtstikken. Vervolgens maakt ge onderaan de jurk een 5 c.M. breeden zoom in, waarvoor ge de Plooi dan even los moet maken. Van de revers wordt 5 c.M. tegen elkaar ingenaaid Waarna ge hier een knipje geeft. Het kraag je wordt langs één lange en de twee smalle kantjes gestikt, waarna ge het opzet, pre cies tot aan het knipje, aan één kant van de revers. De naad wordt platgelegd, waar- ha ge den anderen kant van de revers en den kraag tegen elkaar inslaat en dan op- zoomt, De mouw wordt langs den onder kant afgewerkt met een. biesje, dat ge op den goeden kant aanstikt en dan op den Verkeerden kant overzoomt. Bij het inzet ten der mouwen neemt ge den mouwnaad 3 c.M. meer naar voren dan den zijnaad. De ceintuur knipt ge 80 c.M- lang en 11 c.M. breed, waarna ge deze dubbel stikt, puntig toe laat loopen en omhaalt. De knoopen en de gesp worden, nadat de jurk gestre ken is, op de daarvoor bestemde plaatsen aangezet. DINY en tuintje bij ons huis! Heerlijk, niet waar! Men onderhoudt het goed. men zorgt op tijd voor het zaaien en planten van bloemen, vruchten en groen ten. Men doet alle werk met genoegen. De zelf-gekweekte bloemen zijn een lust voor onze oogen, de eigen verbouwde groenten smaken heerlijker dan die van den groen- tenboer. Ziedaar het genot van een min of meer grooten tuin. Hoe meer kennis men van tuinieren heeft, hoe meer voordeel men zal trachten te be halen en hoe mooier uiterlijk men aan liet geheel zal probeeren te gven. Om dit tuin werk te kunnen verrichten, moet men over goede gereedschappen beschikken en vooral deze goed onderhouden. Komt het niet vaak voor, dat in den voorwinter gereedschappen worden gebruikt, die in het voorjaar nog op dezelfde plaats worden teruggevonden, als men aanstalten begint te maken om 'n stukje grpnd voor de „eerste" groenten te bewerken? Zulk een verwaarloozing van de „wapenen" van den tuinman is mis. Neen, als men hart heeft voor zijn tuintje, dan moeten bij het eindigen der werkzaamheden alle gebruikte voorwerpen in de bergplaats worden gebracht, flink gereinigd en met een in olie gedrenkten lap worden ingewre ven, waarna alles netjes naast elkaar aan den wand van een bergplaats wordt opge hangen, zoodat elk stuk gereedschap direct ter beschikking is, door welke manier van handelen men zich ook steeds kan over tuigen of eventueel na gebruik een stuk ge reedschap in den tuin is achtergebleven. Dus in het vervolg bergen we niet alleen ons gereedschap netjes op, maar reinigen het tevens. Indien men niet aldus te werk gaat, gaan de ijzeren voorwerpen spoedig roesten en met verroest gereedschap is het slecht werken. Vooral schop of spade, schoffel of hark en de ronde grasschop moeten mooi blank zijn, wil men er goed mee kunnen spitten. Na gebruik van deze gereedschap pen schrapt men ze met een stuk steen flink af, waarna men ze met water afspoelt om de laatste grond- en mestdeeltjes te verwijderen. Als 't kan laat men ze in de zon of bij een warme kachel opdrogen, om roesten te voorkomen. Wie op een dergelijke zorgvuldige manier de tuingereedschappen heeft onderhouden behoeft niet bezorgd te zijn dat een en an der in het voorjaar niet in orde is. BOTANICUS De mode stelt ons dit seizoen eigenlijk wel een beetje teleur. Er is nu eens niets, waarover we ons behoeven te verwonderen. De mouwen, die verleden jaar allerlei uit wassen vertoonden, zijn weer op het rechte pad teruggekomen, de rokken zijn nog even lang en plat, de taille is eenvoudig, met een enkele kleine versiering. Toch trekt het tel kens weer onze aandacht, dat wij zooveel japonnen zien met halve mouwen en wie niet kouwelijk is, kan van dit modesnufje profiteeren en heeft meteen gelegenheid haar mooie armbanden ten toon te stellen, maar de meeste dames zullen het met ons eens zijn, dat een lange gladde mouw de hand voordeeliger doet uitkomen, Fig. 963 heeft zulke driekwart mouwen met een geplooide witte manchet- Uit de vierkante halsuitsnijding komen een ge plooide jabot en een payar lussen van de stof van de japon. Het ceintuurtje is van achteren gestrikt. Het patroon is te ver krijgen in de maten 42, 44, 46 en 48. Fig- 1067 meisjesjurk van wollen stof met klein wit kraagje en hieronder twee patten, die met knoopen op het lijfje bevestigd zijn. Het rokje heeft van voren een ingezet ge plooid stuk. Het patroon is alleen verkrijg baar in bovenwijdte 80. Fig- 1069- Aardig jurkje voor meisjes van 10 tot 12 jaar. Ook dit rokje heeft een in gezet plooistuk. De driekwart mouwtjes hebben een leuk wit manchetje. Een groote asymetrische kraag ,die op den rug gesple ten is, verlevendigt het geheel. POLA. de looper met takken en twee kaarsjes ver sierd in de reeds gegeven kleuren en werk wijze. De omtrek, alweer 't picotje. Dan heb ik nog diverse kleine en grootere kleedjes, in ronden, ovalen en rechthoekigen vorm- Deze dienen voor bloemtafeltjes als onder- zettertje, enfin, overal waar een kleedje te pas komt. Alle zijn ze versierd met hulst, dennetakjes, of een groote goudglanzende kerstster. Als nu 't kerstlampje zijn roo- den schijn door onze kamer giet, onder den hulstversierden warmer de thee wacht, de haard roode tongetjes laat lichten, een lucht van dennegroen en kerstheerlijkheden al les doorgeurt, wel, kunt u zich dan voor stellen, hoe gezellig en vredig het bij ons is? Voelt U de echte Kerstsfeer? En zou U die ook niet bij U in huis willen halen? Dan vlug alles wat onze teekening vertoont gaan vervaardigen, het kost heusch niet veel tijd. U zult eens zien hoeveel gezelliger Uw feestdagen worden, en hoe allen zullen zeggen: „Hé, wat is hier 'n echte kerst stemming. Maar dan ook eerlijk zeggen: dat Eta een beetje er toe bijgedra gen heeft! Zult U? En na den Kersttijd worden onze kleedjes en kussens frisch ge- wasschen en weggeborgen tot 't volgende jaar. Jaren en jaren zullen zij een bijzon dere charme aan uw huiselijk feest geven, en ik weet zeker, dat U na de aankleeding van uw nestje telkens weer zult zeggen: toch blij dat die Eta mij op dat idee gebracht heeft. En nu wensch ik U veel suc ces en een zalig Kerstfeest- ETA TANGELDER. Het spreekt vanzelf dat ons huis met de Kerstdagen niet zijn daagsche kleeding mag dragen, neen ook onze kamers moeten duidelijk toonen: het is KerstmisU weet zelf wat een lieve ge dachten, een gevoel van: wat heb ik 't goed, een vaas met hulst en mistletoe, of de geur van een takje dennegroen kan op wekken, het stemt ons vredig, gelukkig. Die nietige dingen scheppen als 't ware 'n andere sfeer in ons huis, waarin wij ons behaaglijk voelen. En die moeten wij hebben: Kerst sfeer! Ze is er, of ze is er niet en dat ligt enkel en alleen aan ons vrouwen. Het geeft me elk jaar weer zoo'n gevoel van geluk als mijn jongens (groote bengels al) den laatsten dag voor het Kerstfeest na de koffie uitgaan om niet terug te ko men „alvorens het er is". En als ze dan, samen met vader, onze kleine vestibule binnentreden voelen ze 't al; ze is er weer die heerlijke sfeer die hun alle bekom mernissen doet vergeten en die hun de feest dagen zal maken tot een diepe, diepe vreugde. En aan hun stralende oogen nn hun innigen kus weet ik, zonder woorden, hoe innig dankbaar ze mij zijn voor het knusse nestje dat ik voor hen bereidde. En in hun dankbaarheid ligt het grootste deel van mijn Kerstvreugde. Wat ik alzoo deed om die sfeer te scheppen? Wel ik leg de mijn woning de Kerstkleeding aan, spe ciaal hiervoor gemaakt- In ons gezellig hoekje ligt over dat lage ronde tafeltje dat ronde kleedje van sneeuwwit linnen, langs den omtrek afgezet met een dieprood pico tje. Op geregelde afstanden borduurde ik brandende kaarsjes, gedragen door enkele takjes dennegroen. De kaarsjes zijn in warme kleuren gehouden, rood, geel en blauw- Alles is met D.M.C. mouliné ge werkt. De stralende lichtglans moet na tuurlijk goudgeel zijn. Voor de dennentak jes gebruikte ik twee kleuren groen, licht en donker. Ons kleine schemerlampje heeft zijn feestkapje op van lichtrose zijde eveneens met een brandend kaarsje ver sierd, hetwelk hier wit is met gelen schijn. In de diepe fauteuils liggen nu niet mijn kelimkussens, maar twee van wit linnen, geborduurd met 'n grooten dennetak, waar op brandende lichtjes, kerststerren, en an dere tooi. Natuurlijk is dit alles eveneens in kleuren uitgevoerd. Onze theetafel is ook erg mooi. Hier is dat witlinnen kleedje, met frischgroene hulstbladeren versierd, waar- tusschen de roode bessen als bloedduppels op het sneeuwwit van het linnen gloeien. De groene bladeren knipte ik van groene tricoline, en festonneerde ze op het kleedje. Met twee kleuren zijde bracht ik licht en schaduwplekken aan, wat bijzonder mooi is. De stengels worden met den steel- steek geborduurd en de bessen eveneens met den platsteek. Men neemt hiervoor D- M.c.-zijde, of Mouliné-garen- De omtrek is ook weer met een rood picotje afgezet. Na tuurlijk ziet de theemuts er ook zoo uit. Zij vertoont een grooten hulsttak met veel bessen, en een enkel afgevailen blad. De kleuren zijn hetzelfde als bij het kleedje. Een rood koordje langs den omtrek, en een met rood omwoeld handvat- Op het buf fet ligt de smalle looper, die aan elk uit einde een diepe schaal met allerlei heerlijk heden vertoont. Deze schaal is eveneens uit tricoline opgefestonneerd, en de appels, noten, chocolade, en andere lekkernijen zijn in natuurlijke kleuren geborduurd. De schaal staat op dennetakjes. Ook verder is Wanneer we gezellig bij het vuur wil len zitten in een lagen gemakkelij- ken stoel, en wanneer we toch wat willen, schrijven, lezen, handwerken of naaien, dan zal dit opvouwbare tafeltje dat op een klein plekje geborgen kan worden, een oplossing zijn en veel comfort bieden. De opvouwbare tafel n.l. rust met het blad op uw schoot, en moet dus zoo ge maakt worden, dat zij gemakkelijk tus- schen de armbreedte of leuning van stoel of crapaud gaat, m-a.w. zij mag niet te breed zijn- U heeft een plaatje triplex noodig onge veer 42 x 60 c.M., 2 vuren latten van 60 c.M. lengte 2 x 3, 2 verbindingsplankjes 1 c.M. dik en 5 c.M. breed- De verbindingslatjes zijn 43 c-M. lang, zoodat wanneer deze tusschen de latten ge schroefd zijn, welke de pooten vormen, het geraamte ongeveer 34 c.M. aan beide kan ten buiten het blad steekt, om het geheel scharnierend en opvouwbaar te maken. 5 c.M- uitstekend aan den kop komt het blad tusschen de latten, met scharnieren beves tigd. De scharnieren welke gebruikt worden ziet u op de teekening. Is het blad van 8 m.M. triplex gemaakt dan heeft het geen versterking noodig, doch wanneer dunner, dan kan men over de lengte een paar latjes slaan aan den onder kant van het blad. Het tafelblad rust gemakkelijk op den schoot en is niet zwaar of hinderlijk. Om te voorkomen dat de pooten uitglijden kun nen er koperen kettinkjes aan gemaakt worden, welke aan ronde koperen kop- schroefjes op zij van de tafel, vastgemaakt kunnen worden. De werktasch maken we van stevige sits of linnen, een rechthoekigen lap vouwt men dubbel tot op 7 c-M. van boven, een omslag voor den zoom wordt gemaakt van 2 c.M., waarin gaatjes komen welke met den knoopsgatensteek afgewerkt worden. Deze gaatjes moeten gelijk afgemeten worden, zoodat ze precies aan de koperen kopschroefjes passen. De zijkanten worden dichtgenaaid en een zoom komt langs de opening. Door dezen zoom kan een dun elastiekje gehaald worden, dat het lubberen van den zak voorkomt, natuurlijk moet het elastiek niet te veel uitgerekt worden, anders hangt de zak niet mooi. De tasch kan men dus afnemen, wanneer de tafel weggezet wordt. Wilt u dat er tevens nog een leesplankje op bevestigd kan worden, dan maakt u voor het leesplankje zelf 2 plankjes van 40 x 20 c.M-, welke met een piano-scharnier aan elkaar komen, en aan één kant voorzien van een uitzetijzer, dat scharnierend buiten de plankjes valt wanneer neergeklapt. Op het onderste plankje wordt een smal latje ge slagen om het boek tegen te houden. In de hoeken van het onderste plankje komen 4 korte dunne koperen spijkertjes, welke een eindje er door komen, en welke passen in 4 kleine gaatjes in uw tafelblad, welke we precies op den goeden afstand inboren. U „Van alle op deze. bladzijde voorkomende genummerde mo dellen, die aan het mode-album „Winterweelde" ontleend zijn, Kunnen bij het Patronenkantoor „Panora", Nassauplein 1, Haarlem, patronen be steld worden tegen den prijs van 50 ets. voor complets. 35 ets. voor mantels en japonnen, en 20 ets. voor rokken, kleine avondjastts en kin- derkleeding. Voor toezending per post, ook bjj bestelling aan de agen ten, 1 0 ets. extra. Het fraai uitgevoerde album zelf, 1 60 modellen bevat tend, is aan hetzelfde adres tegen den prijs van 50 ets. verkrijgbaar." VOOR DE KEUKEN Cake bakken Een onzer lezeressen vraagt hoe het komt, dat haar cake nooit luchtig wordt. Die vraag is natuurlijk niet goed te beantwoorden zonder verdere gege vens- De toevoeging van eiwit kan echter, zooals de inzendster veronderstelt, niet de reden wezen. Een heel goed recept, dat men tot uit gangspunt kan nemen bij allerlei soorten cake is het onderstaande waarbij men van de verschillende ingrediënten dezelfde hoe veelheden neemt, 1 ei rekent men daarbij op 34 ons. Men neemt dan: 3 eieren, 1)4 ons sui ker, 134 ons boter en 134 ons bloem met 1 theelepel bakpoeder of 134 ons zelfrijzend bakmeel. Voor 'n smaakje gebruikt men de af ge raspte schil van 'n citroen of het merg van 'n stokje vanille. Om 'n goed resultaat te verkrijgen bij 't bakken van cake moet men het deeg on geveer 34 uur lang gelijkmatig roeren. Eerst roert men de boter tot room, dan roert men er, een voor een, de heele eieren doorheen, afgewisseld met suiker, en als men boter, eieren en suiker flink geroerd heeft, voegt men er langzamerhand en terwijl men steeds blijft roeren, de gezeefde bloem met bakpoeder of het gezeefde zelfrijzende meel bij. Tot slot roert men het smaakje er door heen. Men doet dit beslag in een met boter ingesmeerden vorm en plaatst die in den oven- Het beste resultaat verkrijgt men, wanneer de oven in het begin niet al te heet is ongeveer 150 gr. C. De cakevorm moet zoo groot zijn, dat het deeg voldoen de ruimte heeft om te rijzen, wat op de beste en gelijkmatigste manier gebeurt wanneer men een deksel op den vorm plaatst. Na ongeveer 'n half uur, wanneer het gebak geheel is uitgerezen, kan men de temperatuur van den oven iets verhoogen. Een cake van de hierboven opgegeven hoeveelheid bakt men gaar in ongeveer 1 uur tijds. Is de cake grooter, of gebruikt men een vulling van krenten, rozijnen, su- cade enz., dan wordt de baktijd iets langer. Met 'n breinaald kan men probeeren of de cake goed gaar is. De naald mag niet kleverig aanvoelen wanneer men haar weter uit het gebak haalt. Cakes kan men na het bakken dadelijk uit den vorm nemen. Er bestaat geen ge vaar voor neerslaan. Als ze uitgedampt en bekoeld zijn, kan men ze met poedersuiker bestrooien of met glazuur garneeren. Glazuur maakt men op verschillende maf- nieren- Voor waterglazuur gebruikt men bij 1 ons poedersuiker ongeveer 1 eetlepel water of vruchtensap, waarbij men dan nog het een of andere smaakje voegt: enkele druppels marasquin of kirsch of rum. Voor chocola deglazuur roert men cacaopoeder door de poedersuiker. Voor mocca-glazuur neemt men koffie-extract in plaats van water. De poedersuiker wordt zorgvuldig gezeefd en dan met de vloeistof en het smaakje, met 'n platten houten lepel of spatel ge roerd tot het glanzend is geworden. Met 'n vochtig mes strijkt men het gelijkmatig uit over cake of taart en laat het dan drogen. Melkglazuur wordt op dezelfde manier gemaakt, maar met melk in plaats van met water. Eiwitglazuur- Hiervoor gebruikt men bij 2 ons poedersuiker, 1 klein eiwit. Men roert dit, vlak vo<?r het gebruik, met de gezeefde poedersuiker en het een of andere smaakje tot een gladde glanzende massa, die men met 'n vochtig mes uitstrijkt. Wil men taart of cake nog verder garneeren, met vrucht jes of dergelijke, dan doet men dit onmid dellijk, vóór het glazuur kan opdrogen. A. K.—P. kunt t beste even uitmeten waar u het boekensteuntje op het blad wilt hebben, de beste stand om goed te lezen, alvorens de gaatjes te boren. Verder kunt u nog aller lei mogelijkheden bedenken, voor het neer zetten van theekopjes, gaten voor uitneem- bare aschbakjes enz., terwijl u het geheel nog kan voltooien door een van die kleine leeslampjes welke we aan het leesplankje kunnen knijpen. Wat de kleur betreft, die zult u naar ei gen smaak moeten kiezen. ANEMOON. Bijna elke versleten jurk of mantel leent zich nog tot het maken van een bolero of vestje, dat onder een regenmantel 'n pret tige dracht is. Het knippen hiervan is heel eenvoudig. Men knipt dit van een jurk na. Een som bere kleur wordt met kleurige wol omge- haakt. B.v. een bruin of beige vestje met licht paars en zwart, een grijs vest met groen en oranje, enz. Men behoeft dus alleen de zijnaadjes dicht te naaien. Van voren kan men het vestje sluiten door een rijgkoordje met kwasten. DIE VROUW JEW HAAR HUISHOUDING lig". .-—.jA-fu—j ^yVWWWWWWW'VWVWW*W*W*W^WWW*WWVWy*bWWWWWWV»*WWWVW^rtrtrt^-'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 15