STADSNIEUWS Een afêdeM nadeed Haarlem, 18 Dec. n f* agenda DINSDAG 18 DECEMBER 1934 GEEN ONTSLAG HUWENDE AMBTENARES Proü. Staten van N.-Holland wen- schen niet te voldoen aan ver zoek der Regeering De huwende ambtenares Werkverschaffing VERTREK SAARDETACHE- MENT Afscheidswoord van den Minister van Defensie De Dames-boekenclub n a Wederoprichting der H.H.V. DE BRAND IN DE KONINGS STRAAT Bewoner nog steeds in arrest KAAS VOOR WERKLOOZEN Gemeentebestuur zorgt voor distributie CONCERT H. O. V. HEEMSTEEDSCHE KUNST KRING Het Meyer-Wisse-trio Lezing door Paul de Waart Moderne stuurinrichting R. K. Transportarbeiders BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK HEEMSTEDE Kerstinzameling Dagbladpers voor Heemsteedsche ingezetenen VOETBAL 2e KLASSE I. V. C. B. Santpoort 2Wilhelmus I BILJARTEN Om den Noordbeker HENGELSPORT Kaswedstrijd „Haarlemsche Hengelaarsbond" 19 December INSTELLINGEN Maak hei U gemak kelijk, vul den onder- staanden bon in, en zend hem ons nog heden toe Een afscheid van het jaar 1934 dat zich wegens zijn vele schokkende gebeurtenissen 'n trieste plaats in de Wereldge schiedenis zal verwerven. Vol beteekenis zal ditmaal onze traditioneele Nieuwjaars- wensch zijn, gebaseerd op het algemeen verlangen naar rus tiger tijden en terugkeer van welvaart. Benut de verspreiding van Uw dagblad om Uw relaties met één annonce in onze speciale rubriek „Nieuwjaarsgroeten" Uw wenschen voor het nieuwe jaar aan te bieden. Deze steeds meer veld win nende methode biedt U het voordeel voor een gering be drag Uw wensch onder dui zenden oogen te brengen en.... niemand te vergeten! „NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT" Provinciale Staten van Noord-Holland kwa men Dinsdagmorgen in openbare tweede ge wone zitting bijeen onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, Jhr mr dr A Röell. Wegens familie-omstandigheden was de heer M. Slingenberg verhinderd de vergadering bij te wonen. Aan het Amsterdamsch Conservato rium werd een extra-subsidie verleend van 200 voor het aanschaffen van een grama- foon-platen-installatie. Voorgesteld werd de subsidie ten behoeve van de Academie voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam voor 1935 en 1936 te stellen op 1000. Aldus besloten. Besloten werd aan het provinciaal personeel over 1935 geen vacantietoeslag uit te keeren. Voorgesteld werd het Ambtenaren-reglement 1£20 op wensch van de regeering dusdanig te wijzigen, dat ontslag zal worden gegeven aan de huwende ambtenares en zij die in concubi naat gaat leven. Mevrouw' RIBBIUSPELETIER (S.D.) meen de, dat in deze kwestie geen landsbelang op het spel staat, maar dat het gaat om een kwestie van levensbeschouwing. De regeering maakt misbruik van haar macht en spr. zou willen, dat de Prov. Staten niet zouden bukken. Spr. herinnerde er aan, dat de meerderheid uit de commissie, die deze zaak behandelde, afwijzend tegenover de voordracht stond. Mevrouw BOISSEVAIN (V.B.) verdedigde daarna het bekende standpunt van haar frac tie. Ook de heer KETELAAR (V.D.) verklaarde, dat zijn fractie haar zienswijze niet heeft ge wijzigd. De heer DROOG (R.K.) meende, dat er geen bezwaar is het verzoek van de regeering in te willigen. In de Provinciale Ziekenhuizen is de aanwezigheid van de gehuwde ambtenares on- gewenscht, de directeuren zouden het toejui chen als deze voordracht werd aangenomen. De heer SNEEVLIET (R.S.P.) wees op de positie van Provinciale Staten, zij mogen niet buigen, nu zij eenmaal een besluit hebben ge nomen. Zij moeten karakter toonen. De heer DE JONG SCHOUWENBURG (C.H.) zeide, dat de commissaris der provincie uitein delijk ambtshalve de verordening vaststelt. Laat nen den maatregel als een crisis-maatregel be schouwen, de Staten kunnen ten allen tijde op hun besluit terugkomen. Als men de w'aar- digheid der Staten hoog wil houden, moet men een opleggen der verordening voorkomen. De heer DE VRIES (R.K.) veroordeelde ar beid van de gehuwde vrouw principieel. De vrouw hoort in het huishouden, bij haar kin deren. In dezen tijd is ook het dubbele inkomen ongewenscht. Hoewel spr. voor de dreigementen der regee- ring over het algemeen geen bewondering heeft, zal hij in dit geval voor de voordracht stem men. De heer GERHARD (SB.) lid van Ged. Sta ten, antwoordde, dat uit practische overwegin gen het voorstel geboren is. Wat het college na het verwerpen der voordracht zal doen, kon spr. niet voorspellen. Dat moet maar afgewacht worden. De voordracht werd daarna verworpen met 34 tegen 24 stemmen. Het lid der Prov. Staten, de heer C. Thomas sen, heeft verzocht een opgave te verstrekken van de in 1933 en 1934 beschikbaar gestelde subsidies uit de bekende 200.000, voor subsidies aan gemeenten ten behoeve der werkverschaf fing. Ged. Staten merken thans op, dat de provin ciale bijdragen in de kosten van werkverschaf fing eerst kunnen worden verleend en betaal baar gesteld, wanneer de Rijksbijdragen zijn vastgesteld, hetgeen in den regel eerst geschiedt in het jaar volgende op dat, waarin de uitgaven, waarin de subsidies worden verleend, zijn ge daan. Dit brengt met zich, dat de provinciale bij dragen in de kosten van werkverschaffing over 1932 en 1933 respectievelijk eerst in 1933 en 1934 zijn verleend en betaalbaar gesteld. Ten laste van den dienst 1932 is in hoofd zaak in het jaar 1933 in totaal uitgegeven 160.733.79. Ten laste van rden dienst 1933 is in 't jaar 1934 in totaal uitgegeven een bedrag van 151.582.67, terwijl krachtens gedane toezegging vóór 31 December a.s. daarop althans nog zal worden betaald een bedrag van 9269.46. Eenige uitgaven kunnen nog volgen. Voor de Paardenfokkerij in Noord-Holland werd voor de jaren 1935, 1936 en 1937 4500, subsidie verleend. Aangevuld werd de verordening tot het we ren van inbreuken op natuurschoon, teneinde ongewerschte reclame te voorkomen. Aangenomen werd het vorstel om aan de ge meente Castricum een strook grond af te staan voor den aanleg van een rijwielpad. Bij het voorstel tot vaststelling van de le suppletcirebegrooting van het Prov. Ziekenhuis te Bakkum, gaf de heer POLAK (S.D.) er zijn verwondering over te kennen, dat vlak na de behandeling der begrooting nu al een supple- toire komt. Gedeputeerde GERHARD (S.D.) antwoord de daarop, dat het hier een object betrof, waarvoor een langdurige studie noodzakelijk was. Deze studie was niet eerder dan voor deze vergadering geëindigd. Goedgekeurd werd een aantal wijzigingen in polder- en waterschaps-reglementen. trio's mogen verwachten van dit trio; wellicht dat ze er dan ook beter waren ingekomen, want het iaatste programma-nummer, het trio op. 32 in d-moll van den Rus Arensky (1861—1906), een Chopin-epigoon, voldeed in alle opzichten veel beter. Het samenspel sloot nauwkeuriger, er was meer sfeer, vooral in het elegische Ada gio, en, naar we meenden op te merken, een dieper doordringen in de intenties van den com ponist. We vonden deze vertolking nog de beste: ze stak althans zeer gunstig ar tegen die van het blijzinnige Haydn trio in D, dat nard en nuchter klonk, en waarin weinig sentiment sprak. En dat waren dan de eenige trio's, welke men te hooren kreeg. Het programma werd ver der aangevuld door een viool-sonate van Han del, gespeeld door Kees Wisse, en de cello-so nate in e-moll (op. 38) van Brahms door Jac ques Meyer. De violist mist evenwel alle breedte voor 'n karakteristieke Hfindel-vertolking, en gevoegd bij den niet al te fraaien vioolklank was dit, met eenige rommelige passages tenge volge van beurtelings jagen in viool- en piano- party, oorzaak van een minder gunstigen totaal indruk. De heer Meyer voldeed ons als cellist nog wel het beste. Het Allegretto van de e-moll sonate van Brahms werd althans in den geest het beste benaderd, ook door de begeleidster, die evenwel, gehoord de akoustiek der zaal, zich "n beide hoekdeelen had behooren te matigen. Overigens begeleidde mevr. Meyer—Oerlemans over het algemeen slagvaardig en technisch knap, al kan, zooals we boven reeds zeiden, eenige meerdere verdieping hier de finishing touch brengen, waarop dezen avond 't wachten was. Verdienstelijk begeleid door Adriaan Mingelen, zong mevr. D. MeyerOerlemans nog een drie tal liederen van Wolf, Rachmaninoff en Wolf- Ferrari. Ook hierin drong het sentiment zich al heel weinig naar voren en bleef de inter pretatie aan de oppervlakte. In „Ueber Nacht" van Wolf detoneerde de zangeres een paar maal hinderlijk: en hoe komt zij in Rachmaninoff's „La femme du soldat" in het voorlaatste vers er toe die besliste drukfout te zingen, Au foyer d'autrin, in plaats van „Au foyer d'autrui"? We hopen niet, dat dit duidt op een lacune, die het onvermogen tot sterkere tekstuitbeelding zou verklaren. Men moge intusschen uit bovenstaande niet concludeeren, dat het Meyer-Wisse trio geen ernstig musiceerend en ernstig willend ensemble is. Daarvoor getuigt te zeer hun serieuze pro grammakeuze en ook de totaal-indruk, die, zonder bepaald overweldigend te zijn, toch zeer gunstig was. Maar de hooge maatstaf, die we hier aanlegden moge deze musici aansporen, zich vooral door verdieping in hun mooie kunst, meer en meer waardig te maken. En dan zullen we hen gaarne nog eens hooren, mogelijk ook in gunstiger omstandigheden. J. S. Maak er 'n feest van Drink met Kerstmis en Ouwe jaar 72 &las van „HOOIJ" I Winkels KI. Houtstraat 57 Rijksstraatweg 8 Amsterdamstr. 64 Voorzorgstraat hoek Brouwersplein •"foAf-G (_on*> lyCo Woensdagmorgen om 9 uur zal het detache ment van de Schooleompagnie van den Motor- dienst, aangewezen voor het Saargebied, opge steld staan op het voorterrein van de Ripperda- kazerne tenéinde te worden geïnspecteerd door den Minister van Defensie. Om 9.30 vertrek naar Rotterdam. Alle belangstellende dames worden Vrijdag as. om half vier verwacht ten huize van Mevrouw J. SterckProot, Mr. Enschedéweg 15, Aerden- hout, tot het treffen van de definitieve regelin gen voor de verspreiding der boeken. DB BB BB Het Bisschoppelijk Museum aan de Jansstraat te Haarlem, waar de nieuwe vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, Mgr. Th. W. Pichot,zich&ver eenige weken zal vestigen. Zaterdagavond 22 December zal door de oud-leerlingen der H.B.S. A een vergadering belegd worden in de bovenzaal van Brinkmann aan de Groote Markt, om te komen tot de we deroprichting van de vroegere Haarlemsche Handelsschool Vereeniging. De gearresteerde bewoner van den uitgebran- den sigarenwinkel in de Koningsstraat, wordt nog steeds op het politiebureau in bewaring ge houden. De heer P. blijft ontkennen zich aan brandstichting te hebben schuldig gemaakt. De Crisis-Zuivel-Centrale heeft, naar gemeld is, den gemeentebesturen bericht, dat zij de be schikking heeft over een groote partij oude kaas. De distributie zal door de gemeentebesturen (ook van Haarlem) rechtstreeks geschieden, dus met uitschakeling van wederverkoopers. In ver band met de beperkte hoeveelheid kaas, welke bovendien over vele gemeenten verdeeld moet worden, zal waarschijnlijk slechts één uitdeeiing aan werkloozen gehouden kunnen worden. Hedenavond wordt door de Haarlemsche Or kestvereniging onder leiding van Marinus Adam een concert gegeven, waaraan als solist medewerkt Fred. Leidner, solo-altist van het orkest. Speciaal moet de aandacht gevraagd worden voor het werk, dat voor de pauze uitgevoerd zal worden, n.l. de symphonie „Harold in Italië" van II. Berlioz; de altsolo zal gespeeld worden door den solist van dezen avond. Deze compositie werd oorspronkelijk voor Paganini geschreven, die in het bezit was van een prachtige Stradivarius Altviool, doch de belangstelling van Paganini verbleekte, toen hij in plaats van een brillant virtuozenstuk de zwaarmoedige altsolo ontwaarde. Na de pauze is het programma gewijd aan Tschaikowsky en Wagner. De muziekvrienden worden opmerkzaam ge maakt op het feit, dat voor de resteerende con certen zeer voordeelige abonnementen ver krijgbaar zijn en dat aan elk ingeschreven 10e lid gratis een ledenkaart wordt uitgereikt. In het gebouw van den Nederlandscnen Pro testantenbond te Heemstede concerteerden gis teravond mevr. D. MeyerOerlemans (piano), Jacques Meyer (cello) en Kees Wisse (viool), die zich tot taak hadden gesteld de leden van den Heemsteedschen Kunstkring een avond van ernstige muziekbeoefening te doen beleven. Of ze daarin intusschen volkomen geslaagd zijn, wagen we te betwijfelen. De prestaties over het geheel genomen toch gingen niet uit boven het normale peil, dat men van een ensemble als dit zou mogen verwachten. Voor een deel moge men dit gerust wijten aan de minder gunstige akoustiek van het zaaltje, waarop men zich moet weten in te stellen, maar voor het andere deel demonstreerde zich hier een tekort aan innig heid en verdiepte artisticiteit. Het bleef over het algemeen een musiceeren aan de oppervlakte, en slechts weinige momen ten waren van een zoodanige geconcentreerd heid en een diepgang, dat ze werkelijk vermoch ten te boeien. Bovendiên hadden we wat meer Vrijdag a.s. 21 December, des avonds om half negen, zal onder auspiciën van de R. K. Vereeniging van Handelsreizigers en Handels agenten „St. Christoffel" afd. Haarlem de heer Paul de Waard, de bekende spreker van den K. R. o„ een lezing houden over het onder werp: „De Pers en Radio in handen van ons. Katholieken". Deze lezing zal worden gehouden in de ach terzaal van hotel „Royal", Stationsplein, en is voor iedereen toegankelijk. Het bestuur van de afd. twijfelt niet of velen zullen den bekenden spreker over dit interes sante onderwerp willen beluisteren. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt te gen een koopman uit 's-Gravenhage, die op den Wagenweg met een personenauto reed, waar van de stuurinrichting een speling van niet minder dan 200 graden vertoonde Het onveilig vehikel is voor de zekerheid naar een garage gebracht. Ter aanvulling van ons verslag der llefdadlg- heidsactie van de afd. Haarlem v. d. R. K. Tran sportarbeidersbond „St. Bónifacius" in ons avondblad van gisteren, verzoekt men ons mede te deelen dat het olieverfschilderstuk, een hoofd prijs in de loterij, is geschilderd en geschonken door den heer J. Afreddo, Spaarne 31. Het schil derstuk stelt een winterlandschap voor en is van hooge waarde. Geboren: J. SchildwachtKetel, z.; A. M. VoogelNottelman, z.; A. C. de Graaffv. Tes- sel, z.; J. v. Gendv. d. Moren, z.; M. H. Wijk- huisen—v. Wijk, d.; R. M. de Redelijkheid— Röser, z.; D. W. A. v. BeersPovel, z., D. M. H. Heeremansv. Rooden, z. Overleden: G. de Vries, 68 j., Ripperdapark; E. Rlooy, 26 - jv HazepaterslaanJ. N. Kruithof Poortvliet, 60 j„ Rijksstraatweg; M. T. Swaalf Leersnijder, 59 j.; N. Gracht; S. E. Jansen— Stolk, 71 j., Kinderhuisvest. De English Classical Players Op Donderdag 20 December treedt in den Stadsschouwburg het Engelsche gezelschap „The English Classical Players" op, met het bekende stuk van Shakespeare „The Merchant of Ve nice." Genoemd gezelschap is 2 jaar geleden ook op een tournee door Holland gekomen, en heeft toen o.a. Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Arn hem enz. aangedaan. Na hun tournee van dit jaar door Europa, waarin zij Zwitserland (Genè- ve en Lausanne), Duitschland enz. aandeden, zullen zij het eerst in Arnhem optreden. Hun streven is om ook in de landen van Euro pa's vasteland meer interesse voor de werken van Shakespeare te trachten op te wekken. Dit laat ste vooral bij de jeugd. In de laatse 5 jaren heb ben zij hiervoor in Engeland veel gedaan, zij hebben scholen en colleges bezocht. Om deze reden hebben wij aan de scholieren van Haarlem en omstreken een reductie aangeboden op de prijzen der plaatsen, die zeer belangrijk is, n.l. behoeven zij slechts den laagsten rang te betalen, om van de duurste gebruik te kunnen maken. Wij hopen dat deze proefneming succes zal heb ben. Tuinbouw- en Plantkunde. Op Dinsdag avond 18 Dec. zal in hotel „Lion d'Or" te Haar lem de „Dahliafilm" der N.V. „Enchantres" v.h. Oarlée vertoond worden voor de afd- Haarlem en O. van Tuinbouw- en Plantkunde. De leden der afd. Bloemendaal hebben, op vertoon van diploma 1934, gratis toegang tot deze vertoo ning. Op Woensdag 19 Dec. zal in café Rusthoek te Bloemendaal een ledenvergadering gehouden worden, waarin de begrooting 1935 moet wor den vastgesteld, een kascommissie moet worden benoemd en de verkiezing van een bestuurslid liefhebber zal plaats hebben. Verder eenige huis houdelijke zaken. Verkoop grond. B. en W. stellen voor aan B. H. H. Dechesne voor den prijs van f 17.500- te verkoopen een stuk grond ter grootte van on geveer 1600 M2„ gelegen aan de westzijde van de Willem de Zwijgerlaan. Voorstel tot het verleenen van een toelage aan een volontair ter secretarie. Vaststelling der bedrijfsbegi'ootingen en be- grootïng 1933 met bijbehoorende stukken. Burgerlijke Stand. Geboren; A. M. Sche persThorborg d. Ondertrouwd; A. Taffel en E. R. Micheels; D. H. Philippo en N. Bonkenburg; H. van 't Hof en W. Schoorl; G. Hamans en M. G. vpn der Horst; H. Chr. Hart en S. Langendonk. Overleden: Chr. A. Scheers, 83 j„ wed. M van Breda. Gemeenteraad Een vergadering van den raad dezer gemeente wordt Vrijdag 21 December des namiddags 8 uur ten raadhuize gehouden. De agenda vermeldt o.a.: Salaris burgemeester, secretaris en ontvanger. Vaststelling van een naam voor weg 14. Tweede wijziging der verordening op de tapperijen. Behandelfng van het verzoek om verlaging van personeele belasting voor caféhouders. Wijziging van het ambtenarenreglement. Kienavond bij H.B.C- Stampvol waren Maandagavond de beide groote cafézalen van het R. K. Vereenigingsgebouw, waar H.B.C. voor haar seniorenleden en donateurs 'n kien avond had georganiseerd. In zijn openingswoord zeidë de voorzitter, de heer J. v. d. Horst, dat deze avond georgani seerd was om den donateurs ook iets anders aan te bieden, dan wat zij te zien krijgen om het groene veld, waar zij, zooal niet geheel voldaan, dan toch tevreden zullen zijn met wat de voet ballers tot nog toe gepresteerd hebben. Deze avond Is echter, behalve voor de dona teurs, ook voor de leden georganiseerd. Spr. sprak den wensch uit, dat deze avond er toe moge bijdragen, dat de onderlinge band tusschen de spelers, die alleszins stevig genoemd mag worden, nog meer versterkt möge worden en dat het een aansporing moge zijn tot een blij vende trouw aan ons geliefd HB.C.! Dan kwamen de bekende plankjes op tafel en vol spanning luisterden allen naar den af- roeper, tot de laatste prijs van elke serie ver overd is. Onder het uitdeelen van nieuwe plankjes hield een uitstekende Jazzband er de stemming in, die ten top steeg, als de Jazz het „Strijd lied van H.B.C." aanhief. Het was al laat eer al de prijzen een eige naar of eigenares hadden gekregen, waarna nog even de gelegenheid overschoot voor een gezel lig dansje. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: C. Pronk, Kerklaan 50. handschoen; G Veldt, Jeroen Boschlaan 12, kinderportemonnaie met inhoud; Bureau van politie te Heemstede, muts en sleutel; de Jong, Hugo de Grootlaan 9, hondje; J. B. Jonkman, Camplaan 9, ring met twee sleutels; Bureau van politie Raad huisstraat kinderhandschoen en mutsje; Heij- mans, Linschoterstraat 72 rood, Haarlem, por- temonnaie met inhoud; C. v. Schie, Molen- werfslaan 16, zwart hondje; P. Kuveren, Su- matrastraat 13, étui met potlood; Bureau van politie, Raadhuisstraat, nappa handschoen: a. de Vries, Eikenlaan 21, muts; Leuven, Tepen- laan 27, bril; Bureau van politie, Raadhuis straat, pet; Prins, J. v. d. Bergstraat 8, rijwiei- belastingmerk; J. Wildschut, Glipperweg 69, zak aardappelen. De Nederlandsche Dagbladpers heeft de sym pathieke gedachte gehad een inzameling te houden en de opbrengst daarvan te bestemmen voor een kerstgave meer in het bijzonder voor hen, wier kommervolle omstandigheden onbe kend bleven aan bestaande tot helpen bevoegde instellingen. De op die wijze voor de ingezetenen van Heemstede bijeengebrachte gelden zullen over eenkomstig gemelde bedoeling worden verdeeld door den Burgemeester van Heemstede. Teneinde vóór de Kerstdagen deze verdeeling te kunnen tot stand brengen verzoekt de Bur gemeester van Heemstede ten spoedigste in kennis te worden gesteld met de namen en adressen van personen als bovenbedoeld. Onderteekende opgaven van naam, beroep en adres, te richten aan den Burgemeester van Heemstede (persoonlijk) Raadhuis, worden in- gewocht tot en met 20 December 1934. Niemand behoeft zich te laten weerhouden zichzelf of een ander op te geven, omdat de behandeling strikt vertrouwelijk zal zijn. Toch zijn ze door goed open spel direct in den aanval doch Stigter c.s. blijken goede verdedigers te zijn en weten door goed op den bal te zitten, Kuil en v. Egmond eenige mooie kansen af te snoepen. De snelle Wilhelmus-voorhoede zit ook niet stil doch het schieten is onbesuisd en hard, zoodat van hun kant geen gevaar to duchten is. De Santpoort-voorhoede blijft door technisch goed spel steeds meer in den aanval, doch ze loopen nogal eens in den buitenspelval van Stig ter. Een keiharde voorzet van Korthouder wordt hun noodlottig, de back krijgt den bal tegen zijn lichaam en vliegt in het doel, 10. Kort hierop is 't rusten. Na rust krijgen we ongeveer 't zelfde spelbeeld e zien, n.l. twee hard werkende ploegen, doch de aanvallen zijn te primietief van opzet, zoodat de beide achterhoedes welke van goede kwaliteit zijn, steeds op tijd kunnen ingrijpen. Slechts enkele goede schoten kunnen we noteeren, welke echter van te groote afstand werden in geschoten om succes te hebben. De Santpoorreserve's stellen zich met twee invallers op tegen 't geheel volledig Wilhelmus, waardoor ze 't zwaar te verantwoorden hadden. De laatste strijd om dezen beker heeft Maan dagavond in café v. d. Bos aan het Soenda- plein een aanvang genomen tusschen Excelsior uit Velzen Noord en Haarlem Noord. De eerste twee partijen waren voor Wijkeroog, doch onze stadgenooten wonnen eveneens twee matches en bleven zoodoende voorloopig 20 car. voor. De cijfers zijn: ExcelsiorHaarlem Noord Gortenbach—C. v. Vliet 125—114 LamersTimmermans 10085 NolP. de Groot 75100 Barnhoorn—v. d. Bos 77—100 Totaal 377—399 Woensdagavond wordt het tournooi beëin digd. Zondag hield de Haarlemsche Hengelaars- bond een extra kaswedstrijd, bij de inschrijving van het 200ste lid. Dat aantal is inmiddels al met 15 overschreden. De vereeniging heeft Weer een belangrijk stuk water bygepacht. De opkomst was, naar gelang het jaargetijde, best, doch de vangst was matig. De prijzen werden gewonnen als volgt: le pr. met 'de grootste v. d. Aar, 2e pr. met de meeste Smitjongbloed, 3e pr. Peper, 4e Gebouw „St. Bavo" St. Caecilia, 8 uur „Vriendschap zij ons doel", 8 uur Comité „Herwonnen Levenskracht", 8 uur Federatie Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur; Bestuur R.K. Volksbond, 8 uur Rechtskundig Bu reau, half negen. St. Josephs-Gezellengebouw, Jansstraat Lezing Prof. steger voor Leekenapostolaat, half 9- Gem. Concertgebouw H.O.V.-concert, kwart over acht uur. Restaurant „De Kroon" Groote Markt Kerstfeestviering r.k. Vrouwenbond, 8 uur Kon. Ned. Mij. voor Tuihbouw- en Plant kunde, 8 uur. Stadsschouwburg Ned. Operette-Tooneel „Pax", 8 uur. Gouvernementsgebouw Dreef Provinciale Staten van Noordholland, half li. Waaggebouw Spaarne Tentoonstelling Teekencollege „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Luxor-theater „Dood water", 7 en 9.15. Rembrandt „De zwarte walvisch" Op het tooneel: Varady's, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Dames vacanties uit stapjes Groote Gezinnen. Stadsschouwburg „Rembrandt v. d. Recht bank, kwart over 8. R-K. Kerk Spaarne Conferentie voor niet- katholieken, half 9. Raadzaal Prinsenhof Gemeenteraad, half 2 en kwart over 8. Stadhuis Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, half 9. Sociëteit „Vereeniging" Kennemer Foto kring, 8 uur. Luxor-theater „Dood Water", 2.30, 7 en Op het tooneel 2 Varady's, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereenigifig Jansstraat 49 Spreekuur; 's Maandags van 2 tot 3 uur; verga dering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdags van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werkda gen van 10—4 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bioemhofscvaat 1. Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, i4, 8—9 uur Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat I. Haar lem. Tel. 11671. Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. Wit-Gele Kruis (R. K Kraamhulp. Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (telef 16391). Spreekuren: R. K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur, Vrijdags van 1 tot 2 uur pr. Leuven, 5e pr. Boogaerd, 6e pr. v. Keulen Jr., 7e pr. Bezooijen, 8e pr. v. Nordén, 9e pr. Maar- ten, 10e pr. Springveld, 11e pr. Schaap, 12e pr. v. Dijk, 13e pr. v. Keulen Sr., 14e pr. v. Keulen, 15e pr. Lourenburg, 16e pr. Corsten, 17e pr. Concent, 18e Rr. Hendriks, 19e pr. Heibrink, 20e pr. Wildschut. 21e pr. v. Luik, 22e pr. Wens- veen, 23e pr. Swart. Aan de Adverientie-Afdeeling van de Nassaulaan 51 Haarlem Wil in Uw rubriek „Nieuwjaarsgroeten" van Maandag 31 December de navolgende advertentie plaatsen: (Prijs f 0.12 per regel, met een minimum van 5 regels) Het bedragje kan in postzegels worden bijgesloten NIET ALS DRUKWERK VERZENDEN! De inzend-termijn sluit reeds op Vrijdag 28 December!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2