STADSNIEUWS Men ócêujft oni: MAMA-STICHTING SITTERSemoKAR Haarlem, 24 Dec. MAANDAG 24 DECEMBER 1934 namiddagconcert H.O.V. AGENDA ERNSTIG VERKEERSONGEVAL Duorijdster bewusteloos opgenomen R.K. VOLKSBOND Bestuursraadsvergadering MANNELIJK JEUGDWERK SPAARNEPAROCHIE T entoonstelling WELDADIGHEIDSPOST ZEGELS Voor het kind CONCERT OP DEN TOREN DER SPAARNEKERK In den Kerstnacht Aanbesteding van openbare werken Personalia MUZIEK Soliste Corry Bijster, Zang Weensche avond van de H.O.V. TOONEEL NEDERLANDS-JEUGD- TQONEEL Woe Ie Woele! Wan Wan! of de Zwarte Hand CENTRAAL VERBAND St. Franciscus Liefdewerken H. J. M. A. Jansen t Kleinhandelaren in het visch- haringbedrijf en Kindervoed ing De heer Florijn 40 jaar apotheker IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Opbrengst collecte Ned. Natuurhist. Vereeniging GYMNASTIEK Graalturnclub „Blauw_\Vit" R.K.G.V. Winfried WIELRENNEN H.S.V. de Kampioen Vooruitbetaling KRUISWEG 60 Tel.16659 H. V. B. Uitslagen Bekerwedstrijden HAARL. R.K. DAMBOND De clubcompetitie 2e klasse De clubcompetitie le klas Haarl. R.K. Damgenootschap De W. L. competitie VOETBAL R.K. HAARL. VOETBALBOND Uitslagen 16 December UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE 25 December 26 December 27 December RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Zondagmiddag omstreeks 1 uur heeft op den Amsterdamschen Straatweg, ter hoogte van de Israëlietische begraafplaats een ernstig ver keersongeval plaatsgevonden. Het ongeluk ontstond, doordat van het motor rijwiel, bestuurd door den heer F. H. uit Am sterdam, een motorsteun losraakte en over den weg schuurde. De motor slipte en sloeg om, waarbij de echt- genoote van den heer H., die op de duo zat, zeer ernstig aan het hoofd werch gewond. De motorrijder zelf kwam met den schrik vrij. Inzittenden van een juist passeerende autobus, verleenden de eerste hulp. Op medisch advies werd de vrouw, die een ernstige hoofdwonde en vermoedelijk ook een breuk aan het onderbeen had opgeloopen, naar het Wilhelminagasthuls te Amsterdam vervoerd. De motor is voor herstel naar een garage ge bracht. Xn de laatste bestuursraadvergadering welke dit jaar gehouden zal worden op Donderdag 27 December des avonds 8 uur in het gebouw St. Bavo zullen alle besturen der onderafdee- lingen wel tegenwoordig zijn. Behandeld zal o.a. worden begrooting Volksbond in gebouw „St. Bavo". Door het mannelijk jeugdwerk van de Spaar- .ie-parochie zal een tentoonstelling gehouden worden van vakwerk en huisvlijt enz., uitsluitend door hen vervaardigd. Deze tentoonstelling zal gehouden worden in het perceel Koningsteinstraat 2 en op den Tweeden Kerstdag officieel worden geopend, waarna het tentoongestelde tot half zes te be zichtigen is; vervolgens Zaterdag 29 December van 8 tot 11 uur, Zondag van 3 tot half zes en van 8 tot 11 uur. Wij maken belangstellenden er echter op merkzaam op, dat aan deze tentoonstelling, ■waaraan geen fancy-fair of bazar verbonden is en de toegang geheel gratis, kinderen zonder geleide géén toegang hebben. Voor de tentoonstelling is een jury benoemd, bestaande o.a. uit de heeren Kroes, Mathot en Bierboom. Namens het Comité tot regeling van den ver koop van Weldadigheidspostzegels enz. wordt ons geschreven: De padvindstersorganisatie hier ter stede heeft haar zeer gewaardeerde hulp aangeboden den bij den verkoop van weldadigheidszegels enz. In de dagen tusschen Kerstmis en Nieuw jaar zullen n.l. briefkaarten en kalenders te koop aanbieden. In het belang van het mis deelde kind hopen wij, dat zij overal vriende lijk zullen worden ontvangen en dat het hun gelukken zal voor belangrijke bedragen om te zetten. Nu alle vereenigingen, die zich het lot van het ongelukkige kina' aantrekken, hun inkomsten belangrijk zien verminderen, is het meer dan anders noodig, hun op deze wijze te helpen. Evenals vorige jaren zal er door de harmonie „De Spaarnebazuin" een Kerstconcert gegeven worden (van o.a. Kerstliederen) vanuit den to ren der kerk aan het Spaame. Hedenmorgen werd door den directeur van Openbare Werken te Haarlem in het Raadhuis alhier, in het openbaar aanbesteed; Het dagelijksch onderhoud van de stedelijke eigendommen van den dag der gunning tot en met 31 December 1935, in drie perceelen: Ingekomen waren 9 biljetten. Laagste in schrijver voor perceel I was H. Visser te Haar lem voor 2794; voor perceel 2 J. H. Kemper te Haarlem voor 1835; voor perceel 3 B. Klaassen te Haarlem voor 685 en in massa H. Visser te Haarlem voor 5690. Vervolgens werd aanbesteed: Het onderhou den van stookgereedschappen, gedurende het tijdvak van den dag der gunning tot en met 31 December 1935, in twee perceelen. Ingekomen waren 9 biljetten. Laagste in schrijver voor perceel 1 A. van Eik te Haarlem voor 382; voor perceel 2 F. H. en W. A. Felix te Haarlem en in massa den zelfden in schrijver voor 1390. De gunning zal nader bekend worden ge maakt. De Minister van Waterstaat heeft voor het jaar 1935 benoemd in de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de sleepvaart; tot lid den heer; Steenborg, oud-gezagvoerder koopvaardij, te Haarlem; tot plaatsvervangende leden de heeren: D. Moerman, walkapitein bü den Sleep-, Hulp- en Bergingsdienst „Bureau Wijsmuller" te IJmui- flen; J. Schuurman, oud-gezagvoerder ter koop vaardij, te Hillegom; H. G. J. Uilkens, oud-ge- zagvoerder ter koopvaardij, te Haarlem. In de commissie voor de examens ter verkrij ging van diploma's van machinist-stoker en van machinist aan boord van stoomzeevisschers- vaartuigen is benoemd voor het jaar 1935: H. C. van der Pols, oud-assistent-ingenieur bij den technischen dienst der Stoomvaart-Maat schappij „Nederland", te Heemstede. In de Centrale Commissie voor de examens ter verkrijging van diploma's van stuurman en van schipper aan boord van zeevisschersvaar- tuigen, alsmede van diploma's van schipper aan boord van kustvisschersvaartuigen, zijn be noemd voor het jaar 1935 de heeren: G. Duyc- kinck Sander, oud-directeur der visscherijschoo! te IJmuiden, te IJmuiden en J. C. Kruyt, oud gezaghebber bij de Gouvernementsmarine in Nederlandsch-Indië, te Heemstede. Voor het jaar 1935 zijn benoemd in de com missie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als machinist aan boord van koopvaardijschepen en als ma chinist voor de sleepvaart, de heeren; A. C. Metzelaar, ingenieur van den technischen dienst bij d<* Kon. Paketvaart-Maatschappy, te Haar lem en B. Oldendorp, oud-hoofdmachinist bij de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", te Heemstede. In ons voorberichtje omtrent het optreden van mej. Corry Bijster op dit Zondagmiddag concert, sloop tengevolge van het wegvallen van enkele regels een hinderlijke fout, welke onze lezers inmiddels wel tot de ware propor ties zullen hebben weten terug te brengen. Onze stadgenoote mag zich intusschen ver heugen in steeds stijgende stem- en zangcapa citeiten, want wat we dezen middag weer van haar mochten hooren, was werkelijk buiten gewoon verdienstelijk. Haar geluid heeft aan omvang en kracht zeer gewonnen en ook haar voordracht en techniëk, zoowel als haar uit houdingsvermogen zijn gerijpt en vervolmaakt. Niet alleen bewees zij zulks in haar uitste kend liggende aria uit Weber's „Freischtitz", die zij met groot gemak en virtuoos vertolkte, maar vooral in de interpretatie van de drie liederen, welke de componist G. H. G. v. Brucken Fock voor sopraan en orkest schreef, die Immers dezer dagen juist 75 jaar werd. en wlen deze verklanking dus gold als een bescheiden hulde ter gelegenheid van zijn vijf-en-zeventigsten geboortedag. Liederen, die hooge eischen stellen van interpretatie en techniek. Het eerste ,,Auf dem See" klonk prach tig en grootsch en opende weidsche perspec tieven, dramatisch doorvoeld kwam het tweede „Abend im Herbst" tot ons, en geestig en schalksch het „Ritzelputzel". Een enkele maal domineerde in dit laatste het orkest even, maar overigens liet dirigent Adam zijn musici uitstekend begeleiden, zelf ook zorgend voor een juist geschakeerde verklanking van deze mooie partituren. De rest van het programma was gewijd aan bekende werken, waarvan men de zorgvuldige interpretatie door ons Haarlemsch orkest kent. We behoeven hierover dus niet nader uit te weiden. De soliste kreeg Kerstbloemen en een dank baar en langdurig applaus na haar beide fraaie prestaties van dezen middag, waarnaar een vrij goed bezette Concertzaal aandachtig luis terde. We maken hier tevens reeds melding van een zeer bijzonderen Weenschen avond, welke op Vrijdag a.s. door het H. O. V.-orkest zal worden gegeven, in samenwerking met de be kende sopraan-zangeres Ankie van Wicke- voort Crommelin, en welke avond tegen uiterst populaire prijzen toegankelijk zal zijn. Elders In dit nummer vinde men nadere bij zonderheden hieromtrent. J. S. Wegens het groote succes, dat de H. O. V. ge had heeft met het Weensche concert van 2 Dec. JJ., heeft het bestuur besloten 'n tweeden avond in dat genre te organiseeren en wel op Vrijdag 28 December. De sopraanzangeres Ankie van Wickevoort Crommelin verleent haar medewerking in Mo zart's Aria „Aha, io previdi". Voorts staat op het programma: Italiaansehe Ouverture en „Rosamunde" van Schubert, Hon- gaarsche dansen van Brahms, Perpetuum Mo- bilee, Walsen en Ouverture „Fledermaus" van Strauss". De populaire prijzen die voor dit buitenge wone concert zijn vastgesteld, zullen het een ieder mogelijk maken, Vrijdagavond te gaan ge nieten. We zijn Zondag de première gaan zien voor Nederland van dit tooneelstuk voor de jeugd, dat in de advertenties en op de affiches stond aangekondigd als een tooneelwerk in acht ta- fereelen van Renée Strobawa en Wolf Duriau, in het Nederlandsch bewerkt door J. W. f! Werumeus Buning. Het tooneelgezelschap, dat speelt onder lei ding van Molly Keizer—Prins, bestaat behalve uit enkele grootere krachten, voornamelijk uit jeugdige, ras-achte Amsterdamsche jongens. En ik kan u verzekeren, dat, wanneer dezen 'n beetje ingespeeld zullen zijn, en hun rolkennis de noodige vastheid zal hebben, ze hier op een uitermate geschikt terrein zich zullen be wegen met een vrijheid en een „lef", die het een genoegen zullen maken om naar dit vlotte jeugdspel te gaan zien. Immers, wat is er leuker, dan een echte Amsterdamsche jongen in z'n element: de straat en het woelige, zake lijke leven van de handelsstad bij uitnemend heid. Hier zijn ze thuis, en komt de echte Oud-Hollandsche ondernemingslust en handels geest zich paren aan den kostelijken zin voor humor, voor 'n „geintje", waarmee vooral de Amsterdamsche straatjongen behept is. En dat het optreden van zulke jeugdige acteurs z'n uitwerking niet mist op de kleine toeschou wers, bewees wel het onmiddellijk reageeren op ieder gelegde en op elk lolletje, en het in tens meeleven met de verschillende avonturen van het vermakelijke Zwarte Hand-troepje van zestien, waarvan Kareltje (J. H. v. Vuurej de bij-de-hande president is. We zullen de intrige van het aardige gegeven, waarin het troepje ondernemende bendeleden van „De Zwarte Hand" de overwinning behaa t in een propagandawedstrijd voor een sigarettenmerk, hier niet in dien breede verklappen. Want dan is er voor de kleinen, die op den Tweeden Kerstdag naar de voorstelling moeten gaan zien, de aardigheid af. wel zullen we hen er op voorbereiden, dat ze een echt jeugdstuk zul len te zien krijgen, dat er de spanning voort durend inhoudt, en waarin de noodige afwis seling werd gebracht door veelvuldige tatereel- wijziging. De décor-vondst van het Amstel- hotel, dat men als bij tooverslag nu eens van buiten, dan van binnen ziet, slaat de kleinen met verbazing, en ook het tooneel in den ouden fabriekskelder, doet het goed. De verschillende grappige momenten in de Radio-Studio vinden Ievendigen bijval, en de ensceneering van Johan Joha, die de rol van den Amerikaan- schen sigarettenkoning verdienstelijk vertolkt, mag inderdaad geslaagd heeten, al zou de achtergrond in de tafereelen voor en in het Amstelhotel nog meer in het donker gehouden kunnen worden. Noemen we van de grooteren nog Fred. Stemeberg als de belachelijke re clame-agent, Alexander Koebobalski, J. Kre- mer als het radio-prinsesje, Frans Weiman als de gewichtig doende internationale detective Snippermans, Fritz Engels als de stijfdeftige portier van het „Amstel-hotel" en als professor Sevensma, Joh. Overbeeke als de agent van Bommel, en van de kleinen nog de kleine Alida Krapp, die als Dolly, het eenige melsjes'-id van de bende de Zwarte Hand, kranig acteerde. Het succes was groot en zeer zeker wel ver diend, al was het aantal bezoekers betrekke lijk gering te noemen. We hebben dit in Haar lem bij soortgelijke voorstellingen al meer op gemerkt, de belangstelling voor dit soort too- neelvoorstellingen is niet bijster groot. We achten de entrée-prijzen dan ook wel wat hoog en we gelooven stellig dat er op 'n drukker bezoek gerekend kon worden by meer populaire prijzen. Men moge hieraan by komende voor stellingen wel z'n aandacht schenken. Want een grooter aantal toeschouwers zal ook zeer zeker een gunstigen invloed hebben op het spel der jeugdige acteurs, terwyi het zoozeer ge- wenschte contact met de zaal grooter zal zyn, waardoor de vlotte voorstelling aan vlotheid en natuuriykheid nog slechts zal kunnen winnen. Daarom mogen we voor de eerstvolgende voorstelling het Nederlandsch Jeugdtooneel ze- .ker een goed bezette zaal toewenschen. De onderneming verdient een grootere belangstel ling in alle opzichten ten volle. J. S. Te Amsterdam kwam onder voorzitterschap van Pater A. Went, het Centraal Verband van S. F. L'en in algemeene ledenvergadering by- een. By de mededeelingen stelde de voorzitter den specialen S. F. L.-leiderscuisus in uitzicht. Het aantal abonné's op de „De S. F. L.-Schakel" achtte de voorzitter voor opvoe ring vatbaar. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, kreeg de Dioces. K. J. C.-directeur, Rector H. v. Spanje, het woord, om de verhouding weer te geven tusschen K. J. C. en S. F. L. Spr. ty peerde de K. J. C. als 'n instituut, waardoor de Dioces. Kerkelijke Overheid een gespecialiseer de zielzorg voor de jongens wil uitoefenen. De verhouding tusschen C. V. en K. J. C. dient zoo te zijn, dat daardoor het S. F. L.-werk niét alleen niet geschaad, maar eerder bevorderd en versterkt wordt. Spr. achtte het daarom noo dig, over te gaan tot de doorvoering der Bis schoppelijke bepalingen (van Juli 1933), waar door een organisch verband word gelegd, met inachtneming eenerzyds van het beginsel, dat er één jongens-jeugdvereeniging de K. J. C. is, en anderzyds, dat de verschillende vor men van jeugdwerk, welke in deze ééne jongens- jeugdvereeniging (K. J. C.) worden toegepast, de noodige zelfstandigheid bezitten. Het Cen traal Verband van S. F. L.'en is een onderdeel geworden van de Diocesane K. J. C. Alle lei ders en jongens, by dit C. V. aangesloten, zyn dus lid van de K. J. C.: K. J. C.-leiders en K. J. C.-jongens. Het bestuur van het C. V. dient in de toekomst te worden opgevat als een werkcommissie van het Dioces. K. J. C.-bestuur. Na een dankwoord aan Rector van Spanje voor zijn uiteenzetting, gaf de voorzitter het woord aan Kap. Rouw, ter bespreking van het onderwerp: „S. F. L.-jongensretraite in eigen huis". Spr. sprak ten deze uit ervaring: in over leg met het parochieel schoolpersoneel heeft hij verschillende malen reeds dergelijke retraiten in eigen huis georganiseerd met buitengewoon suc- oes. Spr. ontveinsde zich de moeilijkheden niet die aan dergelijke retraite kleven: vryaf krijgen der retraitanten, financieele offers enz. Voor zoover spr. niet kon ingaan op vele byzonder- heden, verwees hij zyn aandachtig auditorium naar de artikelen, desbetreffend in „De S. F. L.- Schakel". Hierna sprak de heer van Ós over; „S. F. L.- Oudersretraite in eigen huis". Spr. wees er op, dat 't vyf jaar geleden is, dat Paus Pius XI als een Kerstboodschap Zijn retraite-ency cliek uitvaardigde, n.l. op 20 December 1929. Mid dels dit Pauselyk document bepleitte spr. de wenscheiykheid, om de ouders der S. F. L.-jon gens in retraite bijeen te brengen. Spr. con stateerde, dat het S. F. L. ten deze nog geener lei ervaring had, doch wees daarom op het voor beeld van Wehofen, dat was beschreven in de laatste aflevering der „S. F. L.-Schakel". Na dankwoorden aan beide inleiders, sloot de Voorzitter de geanimeerde en goed bezochte ver gadering. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 67 jaar overleden de heer H. J. M. A. Jansen, oud postdirecteur te Haarlem. Dezer dagen vergaderde de „Vereeniging van Kleinhandelaren in het visch- en haringbedryf Eendracht maakt Macht". Er werd een reeks van klachten geuit over den toestand In het visch- en haringbedryf te Haarlem. Aan het bestuur werd opgedragen aan B. en W. te ver zoeken: geen versche en gerookte visch meer op de groentenmarkt te laten verkoopen; vergun ning op Oudejaarsavond voor winkeliers, venters en houders van standplaatsen en de verkoop van versche en gerookte visch op de Botermarkt door niet-Haarlemmers te verbie den, daar door te veel aanvoer de pryzen zoo gedrukt worden, dat de geheele Haarlemsche vischhandel in ernstige mate wordt getroffen. Indien geen resultaat wordt bereikt zal het bestuur zich in verbinding stellen met de roo- kers en hun verzoeken, met den verkoop op te houden. Wordt hieraan niet voldaan, dan zal de afdeeling het verzoek richten tot het hoofdbe stuur van den Ned. Bond van Kleinhandel in het visch- en haringbedryf, om de rookers te boycotten, die niet tot medewerking bereid zijn. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen; Zoe- terstraat 1428 porties; Overtonstraat 1553 por ties; Byzantiumstraat 884 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L. O. 115.porties verstrekt. De heer J. W. Florijn, Groote Houtstraat no. 178, herdenkt heden het feit, dat hy 40 jaar als apotheker werkzaam is. Reeds hedenmorgen vroeg mocht de jubilaris talrijke bewezen van belangstelling en waar deering ontvangen in den vorm van bloem stukken, brieven en telegrammen. Bloemstuk ken werden o.a. toegezonden door de Ned. Apothekersvereeniging, waarvan de heer Florijn sedert de oprichting secretaris is, van de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" (do neer Floryn is oud-bestuurslid van deze ver eeniging) en het personeel. Onder de zeer vele personen, die den heer Floryn persoonlijk kwamen complimenteeren, waren de heer C. ten Boom en voorts vertegen woordigers van de A.R. Kiesvereeniging, de Apothekersvereeniging en de Gereformeerde Kerk. De collecte ten bate van de Sint Vincentius- Vereeniging der Kathedrale Kerk, heeft Zondag de mooie som van f 1280.12% opgebracht. De liefdadigheidspredikatie was gehouden door pater Hugolinus O. M. c. Ditmaal bracht de Nederl. Natuurhistorische Vereeniging afd. Haarlem en o. haar jaariyk- sche bezoek aan het Koloniaal Instituut te Am sterdam niet op Zondag, doch op Zaterdag middag. Een 11-tal leden nam aan de excursie deel. De bijzondere leden, die de excursisten ook nu weer in het museum mochten ontvangen, worden steeds zeer op prijs gesteld. Begonnen werd bij de verschillende producten van Indië, rotan, bamboe, kapok, suiker, thee, tabak, copra, rubber, terwyl ook verschillende toepassingen van het harde, doch tevens buig zame djattihout werden getoond. Overzichtelijk zyn van alle producten zoowel de wyze van win ning en bewerking, als het uiteindeiyk product aanschouwelijk voorgesteld. Speciale aandacht werd geschonken aan het „Derris"-poeder, een uit de wortels der Derris- plant vervaardigd middel tot verdelging van schadelijke insecten, wat voor kweekers van veel belang zal kunnen zyn. Helaas blijken muggen voor dit middel ongevoelig te zyn. Met een bezoek aan de mooie, door den schil der Eland vervaardigde diorama's van Indië, werd de rondwandeling besloten. Woensdag 19 December JJ. had in het gym nastieklokaal der Eerw. Broeders, Nagtzaam- straat, de plechtige wyding plaats van Blauw wits clubvlag. Hieraan was verbonden een openbare turn- les en wat toegankelyk voor belangstellenden. Na den opmarsch van de turnsters, zoowel leden als adspiranten, werd de avond geopend met den christelyken groet en een welkomst woord door de presidente mej. A. Faber, op de eerste plaats tot de vele genoodigden en vervol gens tot de aanwezigen. Hierna werden door de adsp. dames knots- oefeningen gedemonstreerd, verder wat toestel- turnen door 'damesleden en adspiranten. Vervolgens had het plechtige gebeuren plaats, nj. de wyding der nieuwe vlag, door den zeer- eerw. heer pastoor P. Roovers. Alle turnsters stonden voor de vlag opgesteld en mochten van pastoor P. Roovers een opwek kend woord ontvangen. In het sluitingswoord van de presidente 'ankte deze allen voor de belangstelling onder vonden dezen avond, mej. Coby Dingerdis voor de muzikale medewerking en in het byzonder den heer Senden voor de technische leiding, waarna men sloot met den christelyken groet. Vermelden wy nog dat de vlag is ontworpen en uitgevoerd door den heer V. Mekenkamp. Dezer dagen hield bovengenoemde vereeni ging een bestuursvergadering, waarin het be stuur als volgt werd samengesteld: G. A. Comai- ta, voorzitter; Th. Apeldoorn, vice-voorz.; L. A. Duyn, secr.; J. Koster, 3e secr. en B. Ronde, penningmeester. Verder werd besloten om een onderlingen competitiewedstrijd te houden, waarover binnen kort, nadere gegevens zullen worden bekend ge maakt. Ook aan de vaardigheidsproeven van den D.H.G.B. zal de vereeniging deelnemen. De competitie op Home-trainer werd voort gezet met den 2den rit over 1 K.M. voor A en B klasse; 500 Meter Junioren 2den rit; 2 K.M. C Klasse en 2den rit 1 K.M. C klasse. Wederom waren er zeer spannende ritten en rijden in totaal nu 73 renners in deze competitie mede, welke tezamen in totaal 438 ritten ryden. Het verdere verloop was als volgt: A en B Klasse 1 K.M. 2de rit: Molendijk 38.3; Koning en de Bray 40.0; Barten 40.1; Moerkerk 41.0; Drost 41.2; Schaper 41.3; Truitema en T. v. Egmond 41.4; Rynenveld, Been en v. Rooyen 42.1; Scheidier, Heyselaar en de Bray 42.4; Ou- dolf en Fabel 43.0; Huyboom 44.1 en Jansen 45.3. Junioren 500 Meter 2de rit: Drost 23.4; Mar tens 25.0; Peetoom 25.1; de Vos 26.0; Vyzelaar 26,3; de Laat 27.4; v. Putten 28.2; Hessels 30.3 Hoogland 32.3; Eeykhof 33.1; Molenkamp 35.2. C Klasse 2 K.M.: de Best 1.21.1; Peters 1.23.4; Zeulevoet 1.26.3; de Laat 1.27.0; Schelvis 1.27.3; L. Drost 1.29.1; v. d. Hulst 1.31.4; Wennink 1.32.4; de Bruin 1.33.3; Burger 1.34.0; Köch 1.35.0; Heyselaar 1.36.4; v. Halem 1.37.0; G Smit en Vergers 1.37.1; v. Heulen 1.37.2; Wiekamp 1.38.2; Schenk 1.39.4; Staphorst 1.41.0; de Goede 1.42.2; J. Peetoom 1.43.1; Eykhof 1.43.4; Besa- musca 1.44.2; Schweitzer 1.47.0; Jansen en A. Smit 1.47.3; v. Waard 1.49.0 en Hendriks 1.58.0. C Klasse 1 K.M. 2de rit; Schelvis 40.1; Zeule voet 43.1; de Bruin, v. Halem en Schenk 44.4; Kager 45.2; de Laat en Peters 45.4; Zandvoort en Smit 46.1; de Goede 46.4; Burger 47.4; v. d. Pols 48.0; G. Jansen 48.1; Heyselaar 48.3; Stap horst 49.2; Eykhof 50.0; v. Waard 54.1 en Hen driks 56.0. ADSP. ZATERDAG 29 DECEMBER Noord: OG aTYBB b, 2.30 uur; DESantp., 2.30 uur. Zuid: TYBB av. Nispen, 2 uur; TYBB b— TYBB C, 3 uur. Op Nieuwjaardag worden geen wedstrijden vastgesteld. Afd. 1 DWO Afd. 2 Afd. 3 Afd. 3 Afd. 3 Afd. 3 Afd. 3 RCH 8 Afd. 3 B; Kinheim 3EDO 4 00; Haarlem 4 13; EHSSpaarnestad 2—0. C: Haarlem 3aKennemer 4 54. D: ZwanenburgRipperda 4 72. E: Spaarnestad 2DIO 5 330. H: HFC 8—VOG 3 2—4. L: DIO 4—EDO 8 0—1. K: Schoten 3—EDO 9 51; DeCeO 5 2—10. L: Kinheim 5—Spaarnevogels 4 134. HFC 3ETO 25; KenauStormvogels 3 42; Zeemeeuwen 2DeCeO 21; RCH 3— Spaarndam 43 na verl.; Schoten 2Spaarne vogels 4--8; EDO 3Heemstede 73. Te Heemstede had een ontmoeting plaats tus schen „Adolf Kolpnig" 1 en „Ontspanning" 1. Zooals bekend mag worden verondersteld speel de Ontspanning 1 uit Noordwyk verleden jaar in de le klas, terwyl het thans zich door om standigheden genoodzaakt zag om in de 2de afdeeling uit te komen. Toch biyken de Noord- wykers in hun nieuwe klas te sterk te zijn, want Adolf Kolping 1 mdest het ditmaal ge ducht ontgelden. Met niet minder dan een 142 nederlaag kwamen de Adolf Kolping-spelers uit den strijd. In het gebouw van den R. K. Volksbond te Lisse kwamen de le tientallen van „Ontwikke ling" en „St. Bavo" tegen elkaar uit. St. Bavo 1 schijnt wederom grootsche plannen te hebben, want de Lissenaren werden met vry sprekende cijfers geklopt. De gedetailleerde uitslag luidde als volgt: ONTWIKKELING 1—ST. BAVO 1 Jac. v. d. PoelB. H. Stevens 20 A. v. Dyk—J. Warmerdam 0—2 N. v. d. PoelP. Veen 02 P. C. de JeuJ. Draayer 02 Ph. PhilipseJ. v. d. Zwan 0—2 J. v. d. OetelaarJ. Veen 02 W. v. VelzenJ. Stevens 11 A. MooyekindJ. Weyers 20 A. LeuvenL. v. d. Voort 11 A. TurkA. Masteling 0—2 6—14 Men verzoekt ons mededeeling te doen van het volgende. In verband met de a.s. Kerstdagen, alsook met het oog op Nieuwjaarsdag, zal er op Maandag 24 Dec. en 31 Dec. geen clubavond plaats hebben. Zowel de leden als belangstellen den worden dan niet eerder verwacht als op Maandag 6 Jan. 1935 in de bovenzaal van het café van den heer Bos aan het Soendaplein, Haarlem (Nd.). Op dien avond zal de onderlinge competitie worden hervat en enkele nieuwe le den worden voorgesteld. De stand op heden van bovengenoemde com petitie is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pt. M. Herben 9 7 2 14 G. Roet 7 6 1 13 J. v. d. Mey 6 6 12 F. Nouwens 8 6 2 12 F. Vaars 12 5 1 6 11 J. J. v. Kesteren 4 4 8 J. v. Zilt 3 3 6 C. Heesakkers 3 3 6 T. Myntjes 8 2 2 4 6 A. Timmermans 6 2 1 3 5 W. Besseling 3 2 1 4 B. Goedemans 9 2 7 4 P. v. Putten 2 1 1 3 J. v. Hoven 2 1 1 2 A. VogelenzangTYBB 05; AllianceSantp. 04; OGConcordia n.a.g. B. v. Nispen—OIVa 2—2; NAS—DEK 1—4; OG DSO 13; TYBBConcordia 31. C. Santp. HBC 2—4; BSM—Alliance 1—0; GW OIV b 1—0; TYBB d—TYBB c 1—1. D. VVF—Santp. 3—2; OIV d—OG 2—2; HBC— OIV c 1—2; Vogelenzang—TYBB f 9—1. Adsp. Noord: VVF—DEK 1—2. ADSP. UITSLAGEN ZATERDAG 15 DEC. Noord: TYBB a—OG a 5—1; TYBB—Santp. 0—5. Zuid: v. Nispen—TYBB a 0—0; Concordia— TYBB c 1—3. PROGRAMMA 30 DECEMBER A. HBC—Vogelenzang, 1 uur, G. C. Paap; Santp.Concordia, 1.30 uur, A. J. Webbe; OGAlliance, 3 uur; J. A. Ligthart. B. v. Nispen—Concordia, 1 uur, G. A. Mooyen- kind; NASOIV a, 1 uur, L. v. Belkum; DEK—OG, 12.30 uur, P. Klaver; DSO— HBC, 12.30 uur. C. GWBSM, - uur; Santp.Alliance, 12 uur; HBC—TYBB a, 2.30 uur, G. C. Paap; DEK OIV b, 2 uur, P. Klaver. D. TYBB e—OIV c, 12 uur; TYBB f—Concor dia, 1 uur; Santp.HBC, 2.30 uur; Vogelen zang—VVF, 12.30 uur; OG—OIV d, 2 uur. Verkeersongeval In den nacht van Zondag op Maandag om omstreeks half een had op den Heeren weg een aanrydng plaats tusschen twee auto's. Uit de richting Haarlem kwam een auto bestuurd door den heer P. Z., terwyl uit tegen overgestelde richting een auto naderde, bestuurd door den heer J. S., wonende te Wiltz (Luxemburg). Waarschynlyk door de verblin dende verlichting van beide auto's, kwamen deze bij het passeeren met elkaar in botsing, tengevolge waarvan een der auto's naar links omzwenkte, een lantaarnpaal omver reed en vervolgens door een hek In den voortuin van perceel Heerenweg 173 terecht kwam. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Per- soonlyke ongelukken kwamen niet voor. De straatverlichting op de Heemsteedsche Dreef Thans zbn ook de lampjes aange bracht in de nieuwe lantaarns die eenigen tyd buiten gebruik waren gesteld. De Dreef lykt wel geïllimineerd met haar nieuwe verlichting. Missiefilm Zaterdag en Zondag had hier in Heemstede de vertooning plaats van de bij zonder interessante Missfefilm „Onder de Evenaar", welke filmvertooning uitgaat van de Eerw. Paters van den H. Geest, wier missie gebied voor een groot deel in Equatoraal Afrika ligt. Zaterdagmiddag en Zondagmiddag was de zaal van het R. K. Vereenigmgsgebouw stampvol met kinderen. Zondagavond was er een voorstelling voor ouderen. Zondagavond hield de Zeereerw. Heer Pastoor J. M. v. d. Tuyn een kort openings woord, waarby hy het doel van deze missie actie uiteenzette, n.m. de bezoekers weer eens in vuur en vlam te zetten voor het geweldige missiewerk. De film zelf geeft eerst een overzicht van de missiestaties in de uitgestrekte gebieden, waar soms posten zyn van 20.000 christenen onder een pater. Vervolgens krijgen de bezoekers een schat van natuurschoon te bezichtigen. Reisjes te land en te water, rivieren met woeste stroomen Gebouw „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Schouwburg Jansweg „Pension Zonneschyn", kwart over 8. Krelagehuis Leidschevaart Algem. Ver eeniging voor Bloembollencultuur, half 2. R. K. Vereenigingsgebouw Heemstede Missie-avond, 3 en 8 uur. Rembrandt-theater „Op Hoop van Zegen". Op het tooneel „Okito", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „De Strooman". Op het tooneel Palermo's, 2.30, 7 en 9.15 uur. Waaggebouw Spaarna 'Tentoonstelling Teekencollege „Kunst zy ons doel", 10—4 uur. J. H. d eBois' Kunsthandel Speciale ten toonstelling van Pransche Prent- en Boekkunst, 9half 6. Rembrandt-Theater „Op Hoop van Zegen". Op het ttooneel „Okito", 2, 4.30, 7 en 9.1 uur. Cinema Palace „De Strooman". Op het tooneel Palermo's 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „The cat and the Fiddle", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Schouwburg Jansweg „Tante Roosje", kwart over 8. Stadsschouwburg Revue „Gaat dat zien". 8 uur. Stadsschouwburg Revue „Gaat dat zien", 2 en 8 uur. Schouwburg Jansweg „Nummer Zeventien" kwart over 8. Gemeentelijke Concertzaal Weihnachts- oratorium, half 3. Luxor-Theater „The cat and the Fiddle", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „Op Hoop van Zegen". Op het tooneel „Okito", 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „De Strooman". Op het tooneel Palermo's, 7 en 9.15 uur. Gebouw: „St. Bavo" Film Christelijke Be- stuurdersbond 8 uur; Bestuursraad Volksbond, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Uitbe taling vacantiebonnen Bouwvakarbeiders, 7 uur; R.K. Bakkers, 7 uur. Schouwburg Jansweg R.K. Rederijkerska mer „Alberdingk Thym", 8 uur. Rembrandt-Theater „Op Hoop van Zegen". Op het tooneel Okito" 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „De Strooman". Op het tooneel Palermo's, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „The cat en the Fiddle", 2.30, 7 en 9.15 uur. Restaurant „De Kroon" Jaarvergadering St. Cassianusvereeniging, half 11. Waaggebouw Spaarne Tentoonstelling Teekencollege „Kunst zy ons doel", 104 uur. door oerwouden en watervallen van groote afmetingen. Is de film zelf een prachtoroduct de wijze waarop Pater de Brouwer, dfe er zelf reeds 13 jaar gearbeid heeft, de film expliceert, «oeft een juist beeld van den arbeid daar onder den evenaar. Kerstgave R.K. werklooijen Maandagavond om 7 uur zal in het R.K- Vereenigingsgebouw een Kerstpakket aan de R.K. geörgariiheerde werklóozen, ook aan hen, die in de werkver schaffing werken; worden uitgereikt. Deze Kerstgave gaat uit van een comité, ge vormd uit leden van den R.K. Volksbond en ge financierd uit de opbrengst der gehouden col lecte, vorige Zondag aan de R.K. kerken ge houden, benevens van enkele bydragen vau. den R.K. Volksbond en onderafdeelingen, benevens giften van ingezetenen. Over: Vrije Oudejaarsavond. Het Bestuur der Middenstandscentrale voor Haarlem en Omliggende Gemeenten veïzoekt in. overleg met de Besturen van den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den „St. Franciscus van Assisië", Afdeeling Haar lem en der Afdeeling Haarlem van de Nedeïl. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Han delsbedienden aan Heeren Werkgevers, voor zoo ver mogelijk, hun personeel op Oudejaarsavond om 7 uur hunne werkzaamheden te laten beëin digen, ten einde hen in staat te stellen hunne Godsdienstoefeningen waar te nemen en verder dezen avond in den huiselijken kring door te brengen. Het Bestuur voornoemd, F. H. SMIT. C. TEN BOOM. TH. S. J. HOOIJ. Het Bestuur van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. „St. Franciscus van Assisië" C. v. d. PLIGT, Secretaris. Het Bestuur der Afdeeling Haarlem van de Nederl. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden, JOH. DE WIJS, Secretaris. IJMUIDEN, 24 Dec. Ryksvischafslag. Tar bot 1.30—1.60 per kg., griet 13—30 per 50 kg., tong 1.101.75 per kg., groote schol 1416.50, middel schol 15—18, zet schol 15—19, kleine schol 8.5017, schar 2.509.50 per 50 kg., rog 17.50 per 20 stuks, vleet 24 per stuk, pieter man en poon 4.606.20, groote schelvisch 16.50 tofc 28, middel schelvisch 1736, kleine middel schelvisch 11.50—24, kleine schelvisch 4.60—15 per 50 kg., kabeljauw 2644 per 125 kg., gullen 3.4014 per 50 kg., leng 0.551.25 per stuk, heilbot 75—85 ct. per kg., wyting 1.35—5 per 50 kg., koolvisch 0.101 per stuk, makreel 4.90 tot 11.50 per 50 kg., versche haring 3.20—5 per kist. van de Maandag, 24 Dec. aan den Ryksvisch- afsag aangekomen STOOMTRAWLERS De Hoop 110 mnd. f 1350, Zwarte Zee 70 mnd. f 1570, Poolzee 200 mnd. f 2440, Timor 480 mild, f 2500, A'dam 430 mnd. f 3150, Christine 710 mnd. f 4330.—. LOGGERS K.W. 134 f 990, idem 60 f 1000, idem 23 f 700, idem 69 f 1170, idem 41 f 950, idem 42 f 1170, idem 108 f 660. Schev. 107 f 1600, KotteT E 281 f 460. HARINGLOGGERS Vlaardingen 172 f 216, idem 208 f 105, idem 204 f 60, idem 85 f 130, idem 216 f 110, idem 167 f 480, idem 17 f 170, idem 79 f 93. idem 20 88, idem 114 f 430, idem 199 f 420, idem 190 f 110, idem 16 f 110, idem 197 f 220. idem 97 f 360, idem 40 f 200, idem 80 f 60, idem 39 f 360, idem 84 f 100. K.W. 40 f 320, idem 49 f 120, idem 58 f 300, idem 105 f 970, idem 172 f 640, idem 55 f 250, idem 4 f 478, idem 47 f 80, idem 2 f 556, idem 68 f 1520, idem 57 f 870, idem 31 f 330, idem 96 f 700, idem 16 f 670.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2