STUKKEN BETER IN KWALITEIT! STADSNIEUWS Gebit f35.- Haarlem, 27 Dec. VOOR OUDEJAARSAVOND PIET EMMER PIET EMMER IJ STOFZUIGERS SUTOEIISte MARIA-STICHTING Stervende Binnenzee DONDERDAG 27 DECEMBER 1934 De Haarlemsche Burgerwacht 16 Rijksstraatweg 16 AGENDA KOOPT VOORDEELIG BIJ HAARDEN SITTERS v. d. KAR Paul Krugerstraat 25 Rollandstraat 28 Advertentiën DE RESIDENTIEBODE Aansluiting of steun een mannenplicht ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK Kerstviering HAARLEMS GEMENGD KOOR DE NIEUWE OPENB. SCHOOL TE OVERVEEN Hedenmorgen aanbesteed Weihnachts-Oratorium van Bach NIEUWJAARSRECEPTIE Noord-Holland N.O.G. Haarlem Het Tandheelkundig Instituut Plaatje met 1 kunsttand f 3.- leders tand meerf 1.75 Porcelein- of ziivervulling f 3.- Goudvulling vanaff9.- Goudkroon vanaff 15.- Mondonderzoek kosteloos VAN ONZE RECHTBANK Nobel drietal Stolp gestolen - WORDT LID VAN UW KIES- VEREENIGING! 31 December uiterste termijn TARWEWET ONTDOKEN Zware straf WILDE AUTOBUSDIENST Strafbaar, zegt de rechtbank De H.O.V. Opbrengst collecte STADSSCHOUWBURG Mooi aanbod der directie SCHOUWBURG JANSWEG De vier Jaargetijden UIT DEN OMTREK Club-kampioenschap Noord-Holl. op home-trainers UITSLAANDE BRAND TE BEVERWIJK Bovenwoning uitgebrand INBRAKEN OP DEN KERSTDAG Te Velsen-Noord Ook te Beverwijk 28 December BOERDERIJ IN BRAND Paniek onder de bewoners ZAANDAM Geen water KRUISWEG 60Tel.1665S RIJKSVISCHAFSLAG IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Tentoonstelling van het mannelijk Jeugdwerk der Spaarne-parochie door Fred Thomas Vlot geschreven en! rijkgeillustreerdvorml dit boek een blijvende herinnering aan d< oude Zuiderzee Verkrijgbaar by Drukkerij „T Kasteel van Aemstel", N. Z. Voorburgwal 6973, Amsterdam ft 0.90 afgehaald of ft 1.— franco per postGiro 32884. CHIEF WHIP In het Wetboek van iederen Katholiek staat als een der eerste plichten geschreven: trouw aan het wettig Gezag! En wat men den Katholieken als Staatsbur gers ook ooit heeft mogen verwijten, nimmer bleek een klacht over zijn gemis aan vader landsliefde op billijkheid gegrond. In alle lan den en in alle tijden waren zij een stut en steun voor het land, waar zij het levenslicht aan schouwden en waar hun verwanten leefden, be hoorden zij tot de beste burgers van het land. Glorierijk is in dit opzicht ook de geschiedenis van de Nederlandsche Katholieken. In tijden van gevaar heeft immer het Vaderland op hen kunnen bouwen. De eeuwen zijn daarvan het schiterend bewijs. Daarom mag worden verwacht, dat een be roep op hen ook in de groote, maar roerige tij den, welke wij meemaken niet vergeefsch zal wezen. In groot aantal dienen de jonge katho lieken zich aan te sluiten bij de Burgerwacht. Zij zullen zich in dit opzicht door hun voor vaderen niet laten overtreffen. Ook zij hadden het niet gemakkelijk, toen zij hun trouw aan het vaderland gestand deden; ook toen zullen er wel eens onder hen geweest zijn, die het met den gang van zaken in die dagen niet geheel eens waren. Maar hun plicht hebben zU gedaan. Tegen alle verschil van meening in! In een circulaire van de Propaganda-commis- sie lezen wij o.m. het volgende: De zeer ernstige tijdsomstandigheden, waar onder wij leven en welke zoo diep ingrijpen in het leven van groote groepen onzer bevolking dwingen ons tot beraad over de gevolgen hier van voor de maatschappelijke orde. Telkens op nieuw leert ons de geschiedenis hoe valsche lei ders musbruik weten te maken van een bijna wanhopige stemming en het volk weten op te zweepen tot daden van opstand en revolutie, welke geen ander gevolg hebben dan reeds zwaar beproefde menschen tot een nog ellendiger toe stand te brengen. Wij hebben hiertegen te waken! Wij hebben er voor te zorgen dat de slacht offers van deze crisis geholpen worden, wij heb ban er ook voor te zorgen, dat zij beschermd worden tegen revolutionnaire besmetting. Er is nog een andere reden,, welke ons dwingt tot nadenken over de gevolgen van een poging tot opstand. Oproer in Spanje, revolutie in Mexico en zoovele andere landen leeren ons één zaak met ontstellende duidelijkheid: de eerste slachtoffers zijn de priesters, de eerste toonee- len van den opstand zijn de brandende kerken en kloosters. Het behoeft geen betoog, dat, met dergelijke voorbeelden voor oogen, het onze plicht is de maatregelen te treffen om ons en de onzen te beschermen tegen dergelijke ver schrikkingen. Hiertoe bezit onze stad Haarlem een insti tuut waaraan ook wij, Katholieken, op de eerste plaats onze aandacht en medewerking hebben te schenken. Wij bedoelen de Burgerwacht, een instituut bij de meesten wel bij name bekend doch waar aan nog te weinig Katholieken hun medewer king geven, terwijl er toch zeer ernstige redenen hiertoe nopen. Te weinig Katholieken zijn er nog, die de zoo noodzakelijke hulp aan deze in stelling schenken, terwijl zij er toch diep van doordrongen zijn. dat er bij elke poging tot op stand onze kerken, onze gestichten en scholen, kortom alles wat Roomsche offervaardigheid hier in den loop der jaren heeft gebouwd en opgericht, dient te worden beschermd. Klinkende kopeken, kleeding en sigaren wa ren de weerklank van de klagende Kerstkatte- bel van het S. F. L! Het S. F. L. was hierdoor in staat gesteld, zijn gevaarloopend traditioneel Kerstfeest met jon gens en ouders te vieren op Franciskaansclie wijze. Op den vooravond van Kerstmis had de ge wone „Stimungsabend" plaats, ter voorberei ding van het Hoogfeest. Op eersten Kerstdag volgden, in de Francis- cuskapel aan de Zoetestraat, de jongens - der zalen A, B en C de H. H. Missen van 8 en 8 uur. Onder de eerste H. Mis naderden de meesten ter H. Tafel. Kerstgezangen verhoogden (zoo mogelijk) de stemming. De kerstkribbe stond in het middelpuntder feestviering! De derde gezongen H. Mis werd bijgewoond door de jongens van Rivotorto en 140 ouders. Na het H. Evangelie hield pastoor Roorda O. F. M. een pakkend gloedvolle kerstpredlcatie. Zeer velen naderden ter H. Tafel. Trouwe, goede vrienden hadden het S. F.L. in staat gesteld, èn jongens èn ouders een fees telijk kerstontbijt aan te bieden. Éappe dames handen hadden hiertoe haar prijzenswaardige medewerking gegeven. Het gelijktijdig massa- ontbijt droeg een prettig Breugeliaansch karak ter. Een jongenskoortje, onder leiding van een der dames, zorgde inmiddels voor het muzikaal gedeelte. Met een mollig gedeesemd kerstbrood trokken alle ouders voldaan huiswaarts! In Haarlem-Noord droeg pater Smits drie H. H. Missen op voor de Noordsche jongens. Het Kerstfeest der ouders moest hier echter ach terwege blijven, vanwege het sinds lang nijpen de plaatsgebrek. Het feest der jongens was hier gelijk als in de Zoetestraat. Op tweeden Kerstdag heerschte in beide Franciscushuizen de drukte van een „gewonen" Zondag: des morgens H.H. Missen. Des avonds ontvingen alle jongens een extra Kerstattractie bij hun ontspanning. Onnoodig te zeggen, dat de hééle S.F.L.-fa- milie allerdankbaarst is jegens haar gulle Kerst weldoeners. der vftn volume (de contrabassen gaven menig maal een te sterk fond, dreunend tot achter in de zaai, aan het geheel. Dit viel ook bijzonder op bij het tusschenspel der tenoraria: „Ich will") op bij het tusschenspel der tenor. Daartegenover staat, dat Booda streefde naar meer nuance-verschillen en (vrij genomen) dy namische schakeeringen, die veel afwisseling brachten in den koorzang. Zoo klonk het „Got- tes Sohn" in het koor: „Fallt mit Danken" licht gekleurd en fijn doorzichtig werden er op smaakvolle wijze vele crescendo's en decres cendo's aangebracht. Booda hoede zich echter voor overdrijving. Enkele decrescendo's en ritardando's werden te plotseling genomen; het crescendo naar de laatste, onbetoonde lettergreep van „Wohlge- fallen" (no. 21) deed wel verrassend, doch niet artistiek aan en het middendeel van I: „dienet dem Höchsten" klonk wel zachter, doch tevens ietwat schuchter. Overigens mag gezegd worden, dat het koor zijn party steeds meer en meer beheerscht en doorvoelt. Een groote verandering was aangebracht in de vervulling der soli. Theodora Versteegh zong wederom met dezelfde groote technische be- heersching en muzikaliteit de altsoli, doch de tenor- en bassoli werden nu vervuld door de heeren Georg Walter en Thomas Denys. Recitatieven te hooren zingen door Georg Walter is 'n ongekend kunstgenot. Niet alleen liü ze met mooi timbre en buigzame stem zingt, doch hij draagt ze ook op innige, diep-treffen- de wijze voor. Hy beeldt het gebeuren fraai uit, zonder het karakter van het recitatief te scha den, zonder in een overgevoeligheid of pathos te vervallen. En ook zyn coloratuur in de Aria's wekt bewondering door gaaf- en klankrijkheid. Thomas Denys gaf mede blijk van muzikali teit en stijlbegrip. Zijn optreden deed in alles voornaam aan. Vermelding verdient de zang van de sopraan Corry By ster; deze was stralend en rein. Jammer, dat zy zoo weinig had te zingen. Het orkest was goed, vooral het stryk en de hobo's. De fluit stemde in de Aria „Frohe Hir- ten" niet met het clavecymbel, door de styging der temperatuur? En moet bij de Altaria: ..Schliesse, mein Herze" met de vioolsolo niet dit instrument in plaats van het orgel spelen? De belangstelling voor deze uitvoering was buitengewoon, de zaal geheel bezet en 't succes verre van gering. O. K. Hedenmorgen is door het gemeentebestuur van Bloemendaal aanbesteed het bouwen van een openbare lagere school aan de Willem de Zwijgerlaan te Overveen. Ingekomen waren nïet minder dan 39 biljet ten. De inschryving was als volgt: Limburg te Amsterdam 75381. Donselaar te Bloemendaal 54780.—. P. ter Reehorst te Aalsmeer 49700. J. Kes te Bloemendaal 49314. Nieuwenhuis en Bas te Amsterdam 49000. J. Tromp te Overveen 48960. A. P. Hufte te Amsterdam 48550.—. J. W. van Santen te Zaandam 48950. Kuipers te Hook woud 47920. E. Dellaard te Haarlem 47753. N. Cobeleens te Haarlem 47230.—. N.V. Nollen te Den Haag 46869.—. J. Schroder te Almelo 46800. Boereé en J. v. d. Bregge te Nfeuwveen 46665.—. J. Bakker 46432.—. J. F. de Geus tL. Haarlem 46457.—. Faus te Nieuwe Niedorp 46388. De Boer en Dekker te Wormrveer f 46250. Fokkens te Arnhem 'f 45750.—. N.V. Aanneming My. v. d. Velde en De Jong 45678:.—. Gebrs. Schiphorst te Haarlem 45482.—. N.V. Broersma te Haarlem J 45450.—. R:einierse te Bloemendaal 44927. Renkema te Aerdenhout 44868. J. Egras te Amstrdam 44637. Koning en Hollema te Zaandam f 44444. Krijtenberg te Harlfngen 44440.—. T. Hollander te Amersfoort 43960. v. Varik te Santpoort 43915. v. Varink te Harlingen 43900. Venhoven en Evers te Heemstdee 43864. Verbaan te Velsen 43800.—. P. J. Hetem te Haarlem '3600. Groen te Amersfoort 43690. J. Verval te Amsterdam 42934. G. Kreuning te Heemstede 42800. Joustra te Haarlem 41844. G. J. Broertjes te Heemstede en Bloemendaal 39930. Doedens en Schilder te 't Zand 38983. Wederom op den tweeden Kerstdag de tradi- tloneele uitvoering van een aantal Bach-can- tates, beter bekend onder den naam van Weihnachts-Oratorium, met als leider: Jan Booda. Over het algemeen genomen week Booda's op vatting weinig af van die der vorige jaren, wy zouden byna dezelfde opmerkingen kunnen maken als het vorige jaar, ja op sommige pun ten het nog een weinig scherper op moeten uit drukken. Want nam Booda b.v. vroeger het Koraal „Wie soli ich" o.i. reeds te langzaam, heden geleek dit gezang een waar Adagio, het „und Frieden" in het koor „Ehre sei Gott" langzamer als het voorafgaande, thans was de inzet van dit nummer reeds tamelijk afgemeten, o.i. geens zins een „Vivace", klonk het Tutti in de forte dikwijls zeer massaal, heden werd het door de grootere orkestbezetting (het Residentieorkest in plaats van de H. O. V.) nog voller en zwaar- De Commissaris der Koningin en mevrouw Röell zullen op Zaterdag 5 en op Zaterdag 19 Januari 1935 tusschen half vier en half zes receptie houden. Mevrouw Röell zal voorts, te beginnen met 9 Januari e.k., eiken Woensdagmiddag ontvan gen. Voor 1935 zal het Bestuur der afdeeling Haar lem van het Nederlandsch Onderwyzers-Ge- nootschap bestaan uit de heeren H. van Leeu- HAARLEM Noord - TEL. 16726 berekent thans nog voor een geheel met garantie P y n 1 o o s trekken inbegrepen. 22 karaats goud Pijnloos trekken van tand of kies 1.50 Spreekuur ALLE werkdagen van 9—12 en van 1—4 uur. Zaterdags van 9—12 uur. Avondspreekuur: Dinsdag, Woensdag en Donderdag 79 uur. BESLIST pynlooze behandeling door Nederlandsch Tandarts wen, Voorzitter, Middenweg 10; E. Marema, Vice-Voorzitter, Velserstraat 99; w. P. J. Ente, secretaris, van Nesstraat 39; W. P. Nieman, Penningmeester, Perseusstraat 37; A. G. de Brie, 2e secretaris, Soendastraat 5. Drie Amsterdammers stonden 14 dagen gele den voor de Haarlemsche Rechtbank terecht, verdacht van verschillende diefstallen te Haar lem gepleegd in den nacht van 20 op 21 Octo ber. Verdachten C. en Z. werden hedenmorgen veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf (eisch 5 maanden). S. werd veroordeeld tot 10 maanden gevange nisstraf (eisch 1 jaar), alles met aftrek van pre ventief. Men weet dat dit drietal genoemd is in ver band met den moord in den IJpolder en dat S. de dader zou zyn. Ze zitten nu voorloopig achter slot en gren del. Een bewoner uit Velsen stal op 1 October een sloep, behoorende by het stoomschip „Zaan- stroom". De officier van justitie eischte 9 maanden ge vangenisstraf, waarvan de rechtbank heden morgen 3 maanden m. a. v. p. maakte. In verband met de verkiezingen voor Pro vinciale Staten en Gemeenteraden, die in 1935 te wachten zyn, is een aansporing op haar Plaats tot diegenen van onze lezeressen en le zers, welke nog niet by de Kath. Staatsparty als lid zijn ingeschreven en zich toch niet gaarne het medezeggenschap zien ontgaan bij de aan- wyzingen voor en de samenstelling van de ka tholieke candidaten-lijstij. Het reglement immers der Staatsparty stelt als ermijn van aangifte voor het lidmaatschap den 31en December van elk jaar. Wie zich dus vóór Oudejaarsavond niet heeft opgegeven, kan voor 1935 geen rechten doen gelden of invloed uitoefenen in de katholieke politieke organisatie. Het is derhalve kort dag. Nu weer belang- ryke verkiezingen voor de deur staan, stelle men niet uit, ten einde teleurstelling te voor komen! Voor Haarlem dient men zich op te geven by de Propagandisten of by den heer J. J. Brinkmann, Anegang 19, Haarlem. Veertien dagen geleden stond voor de Haar lemsche Rechtbank terecht een 60-jarige mole naar uit Haarlemmermeer, die de tarwtewet had overtreden. Verdachte had b.v. 1800 K.G. tarwe vermalen in voorraad gehad en afgeleverd, zon der dit in door het Rijkskantoor daartoe be stemde registers in te schrijven. De man was van het vonnis van den kanton rechter 1000 boete) in beroep gekomen en de officier van justitie eischte bevestiging. De rechtbank veroordeelde den molenaar he denmorgen tot tweemaal 150 boete en 14 da gen gevangenisstraf voorwaardelyk met een proeftyd van 2 jaar. Voor de Haarlemsche Rechtbank kwam 14 dagen geleden een autobusondernemer uit Leeuwarden in hooger beroep van een vonnis van den kantonrechter 15.boete) omdat hy een autobusdienst had geëxploiteerd tus schen Leeuwarden en Amsterdam, zonder hier voor vergunning te hebben. De officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis, maar de rechtbank verhoogde de boete hedenmorgen tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, met wij ziging van gronden. Wij vestigen de aandacht op den Weenschen Avond, die Vryda gop veelvuldig verzoek door de Haarlemsche Orkestvereeniging gegeven wordt met medewerking van Ankie van Wicke- voort Crommelin. Uitgevoerd worden werken van Brahms, Mozart, Schubert en Strauss. Plaatsbespreking aan het Gem. Concertgebouw. Op het Hoogfeest van Kerstmis werd in de Kleverparkkerk een byzondere collecte gehou den ten bate van alle huisgezinnen en noodly- denden, die door het Armbestuur en St. Vin- centius-Vereeniging gesteund worden en voor de Stille Armen in de parochie. De opbrengst is ruim 400. bijna voltallige Kerkbestuur der parochie. De districtsinstantïes waren aanwezig jn praeses A. v. d. Hoeven en namens Rector v. Zon, den heer H. v. Os. Zeer druk maakten de Spaarne- parochianen gebruik van de gelegenheid om de tentoonstelling te bezichtigen. De zeer geani meerde stemming werd door de voortdurende muziek niet weinig verhoogd. Hier fs een bezoek in de komende dagen voor 100 procent op zyn plaats. De tentoonstellng fs nog geopend Zater dagavond van 811 uur en Zondag op den mid dag van 35.30 en 's avonds wederom van 811. Iedereen is hartelyk welkom. Op 2 Januari a.s. geeft de tooneelgroep „Het Masker" een voorstelling in den Stadsschouw burg van „Dokter tegen wil en dank", vooraf gegaan door „Belacheiyke hoofsche juffers". Vrijdag 4 Januari geeft Anton Verheyen een voordrachtavond. Voor beide voorstellingen heëft de directie van den schouwburg den Middelbaren Scholen alhier een reductie voor haar scholieren aan geboden. Voor de eerst genoemde voorstelling wordt de laagste prijs der plaatsen berekend, waarvoor voor zoover mogeiyk de duurste ran gen beschikbaar gesteld worden. Voor den voordrachtavond kunnen tevens de leden der vakvereenigingen „Kunst aan het Volk", „Ge loof en Wetenschap", „Volksuniversiteit" tegen een korting van 50 pet. (op vertoon van hun lidmaatschapkaart) de voorstelling bywonen. Zondag 30 December a.s. zal het Nieuw Schomvtooneel onder leiding van Ko van Dyk en Frits Bouwmeester een voorstelling gever» van het groote successtuk „De Vier Jaargety- den." Deze voorstelling is geheel gelyk aan de opvoeringen welke hiervan te Amsterdam zijn gegeven. De geheele Nederl. Pers is vol lof over stuk en opvoering. Te Zaandam werden wielerwedstrijden ge houden om het clubkampioenschap van Noord- Holland tip 'fhoma-trainers, over 1 en 3: KM;, waaraan door tien vereentgingen werd deelge nomen. De wedstrijden waren georganiseerd door de Zaanl. Wielerclub D. T. S. De uitslagen luiden als volgt: I. De Bataaf, Halfweg (Kampioen van Noord- Holland) in 12.55.4. II. Gazelle, Amsterdam in 13.5.3. III. Olympia, Amsterdam in 13.25. IV. D. T. S„ Zaandam in 13.27.1. De snelste tyd over 1 K.M. werd gemaakt door P. Braas (Kennemerland) in 29.2. Over 3 KM. maakte H. Ooms (Bataaf) met 1.32.2 den korts ten tyd. zyde van het perceel aangetast. Een ware stortvloed van water werd in korten tijd op den vuurgloed geworpen. Het resultaat bleef niet uit. Na een goed uur was men het vuur vol maakt meester. De schade was echter aanzienlijk. De boven verdieping en de zolder waren zoo goed als uit gebrand. De situatie was zoo, dat verschillende deelen, zooals b.v. een gevaariyk hellende schoorsteen, met het oog op de veiligheid om vergehaald of geslecht moesten worden. De belendende perceelen bekwamen weinig schade. Er was veel publiek or de been, doch de po litie zorgde voor een behoorlijke afzetting. Toen de brand uitbrak waren de bewoners afwezig. De oorzaak is niet bekend. In den avond van den eersten Kerstdag, om streeks 8 uur, werd te Beverwijk brand ont dekt in het perceel aan de Peperstraat, waarin de wagenmakery van den heer Jansen is ge vestigd. Het vuur woedde in de boven de werkplaats gelegen woning. Onmiddellyk werd de brand weer gealarmeerd, die spoedig met de motor spuit ter plaatse verscheen. Intusschen had den de vlammen zich reeds een weg door het dak gebaand, zoodat de haard zich ernstig liet aanzien. De brandweer nam echter energieke maatre gelen. Er werden vier slangen uitgelegd, waar van drie op de motorspuit werden aangeslo ten, terwyi de vierde door een brandkraan werd gevoed. Met deze vier stralen werd het vuur zoowel aan de voor- als aan de achter- In den vroegen morgen van den eersten Kerst dag, terwyl de bewoners naar de kerk waren, hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de woningen van G. en O., respectievelyk wonende Groote Houtweg 294 en 290 te Velsen-Noord. In beide woningen is alles overhoop gehaald, zelfs de bedden waren over den grond geworpen. By G. is een bedrag van f 20 aan geld, benevens een aantal gouden en zilveren voorwerpen gestolen. De buit by o. was ongeveer even groot, n.l. 'n spaarbunsje van het P.E.N. met een inhoud van p}m f 12.50 en drie ryksdaalders. De politie van Velsen heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. In den Kerstnacht hebben inbrekers ook te Beverwyk op verschillende plaatsen getracht hun slag te slaan. Gelukkig zonder veel succes. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de villa, bewoond door mevr. wed. L. aan de Von dellaan, waar men zich door het uitbreken van een achterruit toegang had verschaft. De be woners vonden des morgens kasten en laden geopend en de telefoonleiding doorgesneden. De buit was intusschen niet groot. Slechts een klein bedrag aan geld wordt vermist. Vervolgens hebben inbrekers een bezoek ge bracht aan een in de nabyheid gelegen woning van den heer H., waar men door het bovenluik van het keukenraam binnendrong. Ook hier werd slechts een klein bedrag aan geld ontvreemd. Tenslotte hebben de inbrekers een bezoek ge bracht aan de woning van den heer S., even eens aan de Vondellaan. Doch daar werd niets ontvreemd. Bij dr. Boon Jr. werd geconstateerd, dat een pogifïg gedaan was om in té bleken. De Bevërwyksche politie heeft terstond eén uitgebreid onderzoek ingesteld. Gebouw „St. Bavo" Film Christelyke Be- stuurdersbond 8 uur; Bestuursraad Volksbond, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 ur; Uitbe taling vacantiebonnen Bouwvakarbeiders, 7 uur; R.K. Bakkers, 7 uur.- Schouwburg Jansweg R.K. Rederijkerska mer „Alberdingk Thijm', 8 uur. Rembrandt-Theater „Op hoop van Zegen", Op het tooneel „Okito", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „De Strooman". Op het tooneel Palermo's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „The cat en the Fiddle", 2.30, 7 en 9.15 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann K.J.M.V. „St. Augustinus", kwart voor 9. Waaggebouw Spaarne Tentoonstelling Teekencollege „Kunst zy ons doel", 104 uur. Gebouw „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau 8 uur; Bestuur Metaalbewerkers 8 uur; Groep Openbare Werken 8 uur; Bestuur Trampersoneel 8 uur; Uitbetaling Loodgieters 7 uur; Propagan- da-avond Burgerwacht 8 uur. Schouwburg Jansweg Vereeniging „Geloof en Wetenschap", kwart over 8. Gemeentelijke Concertzaal Weensch Con cert van de H.O.V., kwart over 8. Stadsschouwburg Revue „Gaat dat zien", 8 uur. Hotel „De Leeuwerik" Ijsbond Hollands Noorderkwartier, half 9. Waaggebouw Spaarne Tentoonstelling Teekencolege „Kunst zy ons doel", 104 uur. In den avond van Eersten Kerstdag omstreeks half elf werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in den Veenpolder te Assendelft. Het betrof de boerdery van den veehouder J. Mooy, waar de kapitale hooiberg, van mo derne constructie in vlammen stond. Een ge weldige vonkenregen daalde honderden meters verder neer. Aanvankelyk stond de brand weer voor een overmacht, door den ontzet- tenden rook, welke het fel brandende hooi ontwikkelde. Men slaagde er in om de woning te be houden. Het gezin van den veehouder was reeds ter ruste en men mag van geluk spreken, dat een voorbyganger ln den eenzamen polder allen kon wekken. Daar ook de woning door rook en vonken was ingesloten, ontstond er een paniek en slechts met moeite wist men te voorkomen, dat een zoontje uit de bovenverdieping sprong. Kringhuis N.S.B. In verband met klach ten van een huurder heeft de eigenaar van de bovenwoning aan de Wilhelminastraat, waarin het Kringhuis van de N.S.B. sedert eenigen tyd gevestigd is, zich genoodzaakt gezien de huur per 1 Februari 1935 op te zeggen. Tot drie uur bleef de brandweer present. Toen was het gevaar geweken. Een der moterspuiten bleef achter, oerwy' den Tweeden Kerstdag druk gewerkt werd om t nog smeulende hooi uit elkaar te halen. Dui zenden kilo's zyn vernietigd. By dezen brand kreeg men plotseling geen water meer. De zuigslar.g met kolf was in een poldersloot gelegen, welk water rijk aan visch is. Het bleek, dat de korf vol kleine visch- jes was gezogen en de doorgang daardoor was versperd. Over den dyk heeft men toen een slang uitgelegd, om water uit de „Delft" te ge bruiken, wat nog een groote drukte veroor zaakte. ZONDER VOORUITBETALING 'ao MM/O IJMUIDEN. 27 Dec. Rijksvischafslag. Tarbot 0.70—1.00 per kg. Griet 10.00—25.00 per 50 kg. Tong 0.851.40 per kg. Groote Schol 12.5017.00, middel Schol 15.0017.00, Zetschol 16.00—18.50, kleine Schol 7.40—15.00, Schar 2.10—12.00 per 50 kg. Rog 10.0016.00 per 20 stuks. Vleet 2.30 per stuk. Pieterman en Poon 3.30-5.30. groote Schel- vlsch 16.50—25.00, middel Schelvisch 15.00—24.00, kl. midd. Schelvisch 19.00—21.00, kleine Schel visch 2.5013.00 per 50 kg. Kabeljauw 15.00 35.00 per 125 kg. Gullen 2.4010.00 per 50 kg. Leng 0.901.80 per stuk. Heilbot 0.501.00 per kg. wyting 1.404.00 per 50 kg. Koolvisch 544 cent per stuk. Makreel 4.708.00 per 50 kg. Versche Haring 2.804.00 per kist. Men schrijft ons: Op 2den Kerstdagmiddag is de tentoonstelling van het manneiyk jeugdwerk der Spaarne- parochie plechtig geopend. Dit geschfedde door den beschermheer, den Hoogeerwaarden Heer H. Sondaal, Deken van Haarlem. Vroolyk en bly klonk de muziek van „The Jolly Jokers", toen de Deken de zaal betrad en nadat de viee- praeses, kapelaan Strous den hoogen gast had welkom geheeten, nam de beschermheer het woord. In het Kerstfeest vond spreker het punt van ui'tgang voor de heerlyke gedachte, dat de goddeiyke Meester in ZUn jonge lever, het voor beeld heeft gegeven van bidden en werken. Zijn Hoogeerwaarde spoorde de jongens aan om dit goddelyk voorbeeld te volgen. Het gebed zal het geloofsleven voeden en onderhouden in den zwaarsten strijd en in het moeilijkste uur; het gebed zal katholieken vormen, die als St. Stephanus pal zullen staan als het uur van het „belyden voor Christus" gekomen is. Maar naast het bidden staat het werken, het edele, heerlyke werk der handen, dat juist op deze tentoon stelling van vak- en huisvlytwerk het hoogte punt vormt. Daarom dat spr. zoo verheugd was hier 't openingswoord te mogen spreken. Krach tiger aansporing tot den edelen handenarbeid dan het voorbeeld van den Christus als Jonge ling Is er wel niet en zoo ging de Deken ver der, Christus verblijdde door zyn edele gaven Zyn lieve Moeder Maria en aldus, was dewensch van spr., mogen ook al deze jonge mannen en jongens door hun bidden en werken de eere- kroon en de vreugde weten van de Onze Lieve Vrouweparochie In Haarlem. De tentoonstel ling was hiermede geopend, welke vervolgens met levendige belangstelling door de aanwezigen werd bezichtigd. Hieronder merkten we op Pastoor de Vlieger, kapelaan v. Dyk en het ƒ0.75 p. w. zonder vooruitbetaling Kruisweg 60 - Haarlem - TeL 16659 Meel, per pond 0.07% Patent bloem, per pond 0.09 Zelfryzend bakmeel, Goeman, 2 pk. v. 0.25 Monogram p. pak 0.18 Scholten per pak.. 0.18 Sla-olie, per flesch 0.39 per literflesch 0.49 Boterolie per flesch 0.39 per literflesch 0.49 Raapolie, per liter 0.45 Krenten, per pond 0.18 Rozynen, per pond 0.12 en 0.15 Sucade en Snippers, per ons 0.10 Rozynen (Blanke) per pond 0.20 0.25 Orangesnippers, per ons 0.25 Poedersuiker en Versche Gist verkrijgbaar WIJNEN Samos, per flesch 0.55 Galipoli, per flesch 0.55 Zoete Spaansche wyn, per flesch0.55 Roode Port, per flesch 0.75 Witte Port, per flesch 0.75 Tarragona, per flesch 0.55 Bisschopwyn van Zwaardemaker, p. fl. 0.85 Bowl, mousseerende vruchtenwyn, p. fl. 0.65 Vruchtenbowl, per flesch 0.75 Advocaat, per flesch 0.75, 0.97 en1.25 NOTEN Walnoten, gestempeld, per pond0.30 Hazelnoten, per pond 0.25 Kraakamandelen, per pond 0.25 Pecaannoten, Indische walnoot, p. pond 0.35 Elite haver, per ons 0.12 HORS D'OEUVRE „VARÏÊ" Roode Zalm, Delmonte, per groot blik 0.35 Sardines, per blik 0.10, 0.12 0.15 Mayonnaise, per pot 0.25, 0.35 0.50 Kreeft, Krab, Karpers, Garnalen, Ansjovis, Haring, Mosselen enz. bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, als ook voor Scheveningen, het Westland, enz., plaatst men het best ln Riviervischmarkt 2 's-GRAVENHAGE s

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2