Priester- en Klooster-jubilea in het jaar 1935 I* r Bijzondere herdenkingsdata MAANDAG 31 DECEMBER 1934 Aartsbisdom Utrecht Bisdom Den Bosch Bijzondere jubilea MP® Prelaat H. M. A. Stöcker Mgr. C. C. Prinsen Bisdom Breda Bisdom Haarlem Bisdom Roermond Kruisheeren Paters Dominicanen Carmelieten MissionarissenH.Famïlie Paters O.M. Capucijnen Prof. dr. F. A. Weve O.P Paters der H.H. Harten Paters Jezuïeten Norbertijnen Paters Redemptoristen Missiën van Scheut Montfortanen Mgr. B. Hilhorst Pr. H. Hart van Jezus Lazaristen Missionarissen H. Hart O.M. Conventueelen Gez. Goddelijk Woord Paters van den H. Geest Minderbroeders Pater mr. dr. D. Beaufort O.F.M, 60 jaar priester: 15 Augustus: ZeerEerwaar de Heer W. P. Velthuijsen, Em. Pastoor-Deken van Sneek, wonende te Apeldoorn. 50 jaar priester: 16 Augustus: ZeerEerwaarde Heeren: A. C. Dames, Pastoor te Rossum (O.) en G. Vergouw, Pastoor te Slagharen. 40 jaar priester: 16 Augustus: ZeerEerwaarde Heoren: R. van den Hengel, Pastoor-Deken te Hilversum (H. Vitus)G. B. ten Hove, Pas toor te Dronrijp; W. L. S. Knuif, Pastoor te Denekamp; F. Langedijk, Pastoor Haarle; B. M. H. Meuwissen, Pastoor te Lettel; B. A. Nieuwenhuis, Pastoor te Arnhem (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.); L. J. A. de Roever, Pastoor te Gendt. 25 jaar priester: 6 Maart: ZeerEerwaarde Heer J. Galama, Pastoor te 's Heerenberg. 15 Augustus: ZeerEerwaarde Heeren: J. J. M. Adan, Pastoor te Steenwijk; A. L. Akkerman, Pastoor te Hilversum (H. Clemens)H. L. Aves kamp, Pastoor te Hilversum (H. Hart); H. E. Elberssen, Pastoor te 't Goy; B. Th. Gerrit sen; Pastoor te Utrecht (H. Antonius); J. H. A. ter Heerdt, Pastoor te Vierakker; B. A. W. Kae- ter. Pastoor te Sloten (Fr.); J. W. L. G. van de Loo, Pastoor te Heteren; J. F. V. Reith, Pastoor te Rekken; A. J. Schaars; Pastoor te Indoornik; J. H. Scholten, Pastoor te Olde- broek; J. H. Scholte op Reimer, Pastoor-Deken te Zutphen; Ch. H. Schweigmann, Pastoor te Wijnbergen; dr. H. B. Vroom, professor aan het Seminarie te Culenborg; B. J. Wirts, Pas toor te St. Isidorushoeve (Haaksbergen) en P. J. Wirtz, Pastoor te Harlingen. 12 jaar priester: 15 Februari: WelEerwaarde Heeren: J. G. A. van Benthem, kapelaan te Enschede (H. Jacobus); J. L. A. Heinink, ka pelaan te Hilversum (H. Hart); A. H. C. Jan maat, kapelaan te Laren (N. H.); J. H. L. de Jong, kapelaan te Hengelo (O) (H. Lamber- tus)Dr. P. H. M. de Jong, professor aan het Seminarie Rijsenburg te Driebergen; R. G. Lommerse, kapelaan te Utrecht (H. Nicolaas); P. H. J. Paumen, kapelaan te Groningen (H. Jozef); J. W. Th. Poodt, kapelaan te Rijssen; Dr. A. C. Ramselaar, kapelaan te Utrecht (H. Catharina); F. A. Smit, kapelaan te Zeddam: W. A. Smulders, kapelaan te Deventer (H. Le- buïnus); B. Veitman, kapelaan te Amersfoort (H. Franc. Xav.) en I. A. van der Weide, ka pelaan te Deventer (H. Joa Vianney). 60 jaar priester: 22 Mei: Mgr. C. CL Prinsen, pastoor te 's-Hertogenbosch (St. Jacob). 50 jaar priester: 30 Mei: J. C. Kamp, pas toor te Zytaart, Mgr. C. A. A. van Son, Emeri tus Deken en Pastoor St. Augustinus te Nij megen, verblijvende in de St. Anna-Stichting te Nijmegen; J. van Tiel, pastoor te Leuth. 6 Sept. F. v. d. Looveren, pastoor te Vortum en Brullen. 40 jaar priester: 8 Juni: J. J. M. Giessen, rector Mariaoord te Vught; F. A. van den Heu vel, pastoor te Maren; A. A. Jacobs, pastoor te St. Hubert; L. J. J. M. Poell, pastoor te Ge- mert; C. A. M. van Thiel, rector te Hintham. 25 jaar priester: 21 Mei: H. A. Aldenhuysen, pastoor te Nuenen; W. H. J. Bodenstaff, pas toor te Puyfltjk; G. F. L. van Erp, pastoor te Wanroy; A. E. J. van Erven, pastoor te Om- mel; J. B. B. J. Goossens, deken en pastoor te Grave; G. M. Hamers, pastoor te Eindhoven f <H. Gerardus Majella); O. W. van der Hey- den, pastoor te Nijmegen (H. Stephanus); W. van Hoof, pastoor te Biest-Houtakker; A. P. P. Hootsmans, pastoor te Duizel; J. L. M. Man- dos, pastoor te Afferden; A. A. Verbeme, pas toor te Eindhoven (H. Paulus); A. J. Verha gen, pastoor te Waalwijk (H. Antonius); L. M. M. Verhoeckx, pastoor te Het Hout; M. J. van der Wee, trad in de Sociëteit der Witte Paters, verblijvende in de Procure te Boxtel; P. A. F. Zylmans, pastoor te Beneden-Leeuwen; Th. S. C. A. Matthysen, pastoor te Steensel; J. M. J. van Bergen, pastoor te Alem. 1254 priester: 26 November: Drs. C. J. van Aalst, professor aan het seminarie te St. Michiels-Gestel; G. P. J. Bannenberg, Aalmoe zenier van den Arbeid te 's-Hertogenbosch; Drs. C. J. M. J. van Beek, professor aan het se minarie te St. Michiels-Gestel; M. J. van Box tel, kapelaan te 's-Hertogenbosch, H. Leonar- dus; A. F. L. van den Brekel, econoom van het seminarie te St. Michiels-Gestel; W. H. Bre- kelmans, kapelaan te Tilburg (Hasselt); A. B. L. van de Bult, kapelaan te Waalwijk (H. Ah- tonius); J. R. H. van Eyndhoven, pastoor te Mariahout (Lieshout); W. J. M. Gerrits, kape laan te Berchem; Th. H. J. van den Heuvel, kapelaan te Eersel; L. C. van Ierland, rector St. Jozef ziekenhuis te Eindhoven; A. M. van der Meyden, trad in de congregatie der Missio narissen van het H. Hart te Tilburg; W. M. A. van Mierop, kapelaan te Tilburg (Besterd); G. H. L. M. van Riel, Rector Sancta Maria te Hees-Njjmegen; J. C. Simons, kapelaan te Hil- varenbeek; H. L. van der Steen, kapelaan te Nijmegen (St. Anna); Drs. H. W. J. Surig, leeraar R.K. Meisjeslyceum Oude Dijk 1 te Tilburg; F. J. A. A. Verryt, Rector Moederhuis der Eerw. Fraters te Tilburg; H. G. J. Weh- meyer, kapelaan te Eindhoven (Fellenoord) A. M. Zegers, kapelaan te Nijmegen (Groes- beeksche Weg). 40 jaar pastoor: Mgr. C. G. Prinsen, pastoor te 's-Hertogenbosch, St. Jacob (12 Maart)P. A. A. J. van Heyst, pastoor te Altforst (28 Novem ber). 25 jaar pastoor: P. A. Brekelmans, pastoor te Heumen (15 April); F. Vereyken, pastoor te Nifterik (15 Juli); C. de Kort, pastoor te Rijcke- voort (30 Sept.); Deken J. F. Manders, pastoor te Tilburg (2 Dec.). 25 jaar Kanunnik: Mgr. C. C. Prinsen, (21 Juli). Voor Z. D. H. Mgr. C. C. Prinsen, Prot. Apost. a.i.p., pastoor van St. Jacob te 's-Hertogenbosch is 1935 een waar jubeljaar. Mgr. herdenkt al lereerst 12 Maart zijn 40 j. pastoraat, den 22en Mei viert Mgr. zijn 60-jarig priesterschap en op 21 Juli zal het 25 jaar geleden zijn dat hij tot Kanunnik werd benoemd. 40 jaar Priester: 8 Juni P. Bastiaansen, pastoor te St. Willibrord; Mgr. J. M. van Oers, Vicaris-Generaal van het bisdom; A. H. Rops, Kanunnik en pastoor van de St. Jozefkerk te Breda; J. v. Gorp, rector van het R. K. Gast huis te Oudenbosch. 25 jaar Priester: 21 Mei H. Bielars, pastoor te Wernhout; Alph. Dierick, pastoor te Putte; P. J. Doens, pastoor te Bavel; Fr. Frencken, directeur E. K. werk Breda; Jos. Moors, pastoor te Philippine; G. A. Vos, pastoor te Ede; C. v. Genk, pastoor te Oosteind; J. de Jong, pastoor te Hoeven; A. Konings, pastoor te Leur; Alph. van Loon, pastoor te Oosterhout (H. Antonius). 12jaar Priester: 26 November G. Bonge- naer, kapelaan te Hontenisse; C. van Aren- donk, kapelaan te Roosendaal (H. Joseph); C. van Leijsen, kapelaan te Breda (O. L. Vrouw Hemelvaart); dr. C. van Oosterhout, professor aan het Groot-Seminarie te Hoeven; W. v. d. Riet, kapelaan te Groot-Zundert; J. Siebelink, kapelaan te Roosendaal (H. Joseph)E. Tho- maes, kapelaan te Hulst. Vijftig jaren priester: 16 Augustus: W. C. C. Albers, Pastoor te Schoonhoven; J. Brügemann, Pastoor te Middelburg; H. Moes, Emeritus- Pastoor van Zwaagdijk, verblijvend Huize St. Augustinus, Alkmaar; F. J. A. M. Wierdels, Pastoor te Naaldwijk. 19 December: J. s. van Buchem, Pastoor te Rijswijk (Z.-H.). Veertig jaren Priester; 30 Maart: Mgr. C. A. W. de Gruyter, emeritus verblijvend te 'sHage, Paulinastraat 22; J. G. van Heeswijk, Kanun nik, Deken en Pastoor te R'dam (St. Lauren- tius); Ch. de Meulder, Pastoor te Heer-Hugo- waard (H. Dion.). 15 Augustus: H. Pieterse, emeritus-Pastoor van Schoten (H. Bavo), verblijvend te Buiten- veldert (Carmelitessen-Klooster)J. H. M. Stie- ger, rector St. Martinusgesticht te Naaldwijk. Vijf en twintig jaren Priester: 15 Augustus: H. J. M. M. Alink, Pastoor te A'dam (O. L. Vr. v. A. B.); J. P. A. J. v. d. Bergh, Pastoor te Zierikzee; G. H. J. Goes, Pastoor te de Rijp; G. Keijzer, Pastoor te Oude Tonge; L. C. v. d. Nouweland, Pastoor te Zuidermeer; J. N. Omt- zigt, Pastoor te AarlanderveenW. J. Pompe, Pastoor te Rotterdam (H. Teresia); J. J. van Santé, Pastoor te Onderdijk; J. Schoenmaker, Pastoor te Velsen-Noord; J. v. d. Sman, Pas toor te Rhoon; J. H. Visser, Pastoor te Wate ringen; Th. Westgeest, Rector, Gesticht de Goede Herder, Leiderdorp; S. A. J. Willemsen, Pastoor te Ovezande. 17 December: C. B. M. Wiemers, Pastoor te Wassenaar (H. Jos.). Twaalf en een half jaar Priester: 26 Nov.; G. P. Bakker, Kapelaan te Voorhout; A. Boekei, Kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. v. A. B.); P. N. Borsboom, Kapelaan te Amsterdam H. Ger. Maj.); P. C. Bottelier, Leeraar Seminarie Hageveld, Heemstede; L. J. Bresser, Kapelaan te R'dam (H. Lamb.)H. J. v. Deursen, Leeraar Seminarie Hageveld, Heemstede; J. A. S. Groen, Kapelaan te 'sHage (H. Willibr.); M. M. H. Haring, Leeraar Seminarie Hageveld, Heem stede; A. H. Harst, Kapelaan te Voorburg (H. Mart.); P. J. Hoogervorst, Kapelaan te R'dam (H. Nic.); J. P. v. Houten, Kapelaan te Haar lem (O. L. Vr. Kon. v. d. Allerh. Roz.); A. J. Raaffels, Kapelaan te A'dam (O. L. Vr. v. A. B.); A. A. v. Rijn, Kapelaan te Loosduinen; M. G. v. Rijn, Kapelaan te Heemskerk; P. A. A. Verhoekx, Kapelaan te A'dam (H. Bon.) F. P. M. v. d. Vliet, Kapelaan te A'dam (O. L. Vr. v. d. Allerh. Roz.). 50 Jaar Priester; 21 Maart: J. H. J. Franck, rustend pastoor-deken van Kerkrade te Kerk- rade; J. J. Gitmans, rustend pastoor van Bae- xem, te Tegelen; A. J. J. H. Grispen, pastoor van Tegelen; N. H. Heijmans, rustend pastoor van Ottersum, te Heel; N. Pijls, rustend pastoor van Wijnandsrade, te Schinnen. 40 Jaar Priester: 30 Maart: H. W. Bosch, pastoor Cadier en Keer; M. J. Brouwers, rus tend pastoor van Schulder te Houthem; p. H. H. Grispen, pastoor Nieuwstadt; J. H. Scheij- ven, pastoor Ell; J. H. H. Stassen, pastoor Oud- Valkenburg; P. J. Thielen, pastoor-deken Ven- ray; A. J. H. van de Venne, pastoor Venlo (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.); G. J. van Rijt, bisschop pelijk Inspecteur Nijverheidsonderwijs te Maas tricht. 25 Jaar Priester: 12 Maart: H. H. Brentjens, pastoor Kessel; M. H. Cuijpers, pastoor Hom; J. J. Goldschmitz, pastoor Maasbracht; H. H. B. Hobus, rector Eijsden (Ursulinen)J. J. F. Ingendael, pastoor Maastricht (H. Lambertus) J. M. J. R. Klinkenbergh, leeraar Bisschoppe lijk College, Roermond; J. W. Raeven, pastoor Ittervoort; F. J. H. Roebroek, rector Overbun- de; P. G. van Doren, pastoor Broekhuizen; M. L. H. Widdershoven, pastoor Ubachsberg. 25 Jaar Aalmoezenier: 24 September: 25 jaar Aalmoezenier van Sociale Werken Mgr. dr. H. Poels, Heerlen. 50 jaar priester: 15 Augustus H. J. Yzermans. klooster der Kruisheeren te Diest (België). 40 jaar priester: 14 Juni H. H. Yzermans, Pastoor-Missionaris, Vemdale, Minnesota, U. S. A. 25 jaar priester: 25 Mei A. Richter, parochie, Den Hoorn, Delft; L. Meijer, Professor aan t College v. 't H. Kruis, TJden. 12% jaar priester: 23 Juni J. de Pater, kloos ter der Kruisheeren, St. Agatha; M. Nillesen, Kruisheer-Missionaris, Kebon-Djamboe, Java, N. O. I.; Hoogeerw. heer J. v. d. Braak, Defi- nitor en Prior der Kruisheeren, Uden. 25 jaar geprofest: 30 Sept. L. v. Hout, pro fessor der moraaltheologie, Kruisheerenkloos ter, Diest, België. 40 jaar geprofest: 11 Nov. Broeder H. v. d. Aa, Crosier Fathers Imm. Conception Monaste ry, Post Office Box 176, Hastings, Nebraska, U. S. A. 25 jaar geprofest: 4 April Broeder L. v. d. Poel, klooster der Kruisheeren, Beukendaal 4, Rotterdam. 14 Sept.: J. Tertoogen, Pastoor missionaris, Butler, Minnesota, U.S.A.; M. Kij- zers, Kruisheer-miss. te Monga. Bas Uelé, Con go Beige; Dr. H. v. Lieshout, Kruisheeren klooster, Diest, België. 11 Nov.: Broeder L Versteeghen, Missionaris, Bili, Bas Uelé, Con go Beige. 40 jaar priester: 15 Augustus Jacobus Nielen, Gundisalvus Verheij, Rosarius Koek. 25 jaar priester: 15 Augustus Raymundus van Bergen, Antonius Weve, Benedictus M. Kors, Paulus van der Biezen. 12% jaar priester: 1 October Rosarius Boer- Booms, Ignatius de Boer, Dominicus Oorsprong, Franciscus Waanders, Joannes Colbé, Ceslaus Bartel, Jordanus Hillen, Dalmatius Linnebank, Reginaldus Dellaert, Marcolinus Helling, Jo seph Cools, Innocentius de Haas, Stephanus Hillen, Servatius Lemeer. 40 jaar geprofest: 23 September Constantius Knippenburg, Aloysius van Oorschot, Antonius Deenen, Joseph Bergman, Laurentlus van den Eisen, Bernardus Kuhlmann. 25 jaar geprofest. 23 September Timotheus Biesta, Irenaeus de Bruijn, Policarpus Bink horst, Hubertus Zoetmulder, Remigius Bruine- man, Valentinus Janssens. 50 Jaar Priester: 30 Mei: Gabriel Wessels, ex-assist. Gen. te Rome. 40 Jaar Priester: 8 Juni: Modestus Truyen, procurato provin. te Oss. 10 Juli: Ambrosius Vroling, Prior en Definitor Itu (Brazilië); Alexander Reinders, Prov. te Maguaan Mogy das Cures (Brazilië). 25 Jaar Priester; 8 Juni: Elias Wouters, te Probolingo (Ned.-indië). 12% Jaar Priester: 6 Februari: Hdephonsus Schutjens, Suprior en Procurator Itu (Brazilië) Benignus Dissel, missionaris aldaar en Michael jonkers, missionaris Paracatu, aldaar 26 November: Serapion Tibos, Kapelaan Box meer. 1 December: Ferdinandus Duyndom, Prior te Zenderen; Pacificus v. d. Ven, Sacrista aldaar. 14 Maart: Paulinus Peters, te Santos (Bra zilië) 40 Jaar geprofest; 8 October: Pater Fidelis Metternich, Definitor en Rector Lyceum Olden- zaal; Pater Honorius Sengers te Boxmeer. 1 Januari: Broeder Bruno Niezen, te Rio de Janeiro in Brazilië en 8 October Lebuinus Klunder, aldaar. 25 Jaar geprofest; 6 October: Pater Joannes a Cruce Kerkhoff, Prior te Merkelbeek. 22 September: Broeder Engelbertus Koele- veld. 12% Jaar geprofest: 18 Maart: Pater Albertus Groeneveld te Nijmegen; Augustinus Nolten, te Nijmegen; Willibrordus Ardts, sub-Pastoor te Malang, Ned.-Indië. 25 jaar Kloosterling: 4 October Pater Henri- cus Wortelboer. TJ?' Z. H. EXC. MGR. W. JOS. F. M. SWEENS, Em. Apost. Vicaris van Nyanza, thans in Rubya, herdenkt 20 Januari dat hij 25 jaar geleden tot Bisschop werd gewijd. Z. H. EXC. MGR. A. VAN VELZEN S. J. Em. Apost. Vicaris van Batavia, woonachtig in het St. Ignatiuscollege te Amsterdam, herdenkt 7 September zijn 40-jarig priesterschap en 26 September zijn gouden feest als Jezuiet. z. H. EXC. MGR. H. LEVEN S. V. D. Apost. Vic. der Kleine Soenda-eilanden viert 29 September zijn zilveren priesterfeest. Z. H. EXC. MGR. VITUS BOUMA, Apost. Prefect van Banka-Billiton en Riouw Archipel viert 11 September zijn 12%-jarig priesterschap. Z. H. EXC. MGR. B. G. HILHORST, Apost. Vicaris van Bagamoyo te Morogoro, herdenkt 27 Februari zijn 12%-jarig pries terfeest. De Hoogwaardige Heer H. M. A. Stöcker O. Praem. Prelaat der Abdij van Berne te Heeswijk herdenkt 1 5 Augustus zijn zilveren priesterfeest. Z. D. H. MGR. C. C. PRINSEN, Prot. Apost. a. i. p. pastoor der St. Jacob te 's Hertogenbosch herdenkt 12 Maart zijn 40-jarig pastoraat, 22 Mei zijn 60-jarig priesterschap en 21 Juli het feit dat hy 25 jaar geleden tot kanunnik werd benoemd. MGR. C. A. A. VAN SON Em. Deken van Nijmegen gedenkt 30 Mei zijn gouden priesterschap. MGR. J. M. VAN OERS, Vicaris-Generaal van het Bisdom Breda en Kanunnik A. H. ROPS te Breda zijn 8 Juni veertig jaar priester. Hun zilveren priesterfeest zullen voorts vieren o.a.: Prof. Dr. JAC. VAN GINNEKEN S. J. te Nijmegen op 28 September, Prof. Dr. B. KORS O. P. te Nijmegen en Prof. Dr. A. WEVE O. P. te Tilburg op 15 Augustus. MGR. DR. H. POELS te Heerlen is 24 September 25 jaar aal moezenier van den Arbeid. 40 Jaar Priester: 8 Juni: Z.Eerw. Pater Hila- rius uit Schoonhoven. 21 December: Z.Eerw. Pater Clemens uit Groningen. 25 Jaar Priester: 17 December: Z.Eerw. Pater Wilfridus uit Tilburg; Z.Eerw. Pater Lamber tus uit Alphen (N.-Br.)Z.Eerw. Pater Ruper- tus uit Gemert. 25 Jaar Kloosterling: 3 October: P. Engel bertus, Definitor en Gardiaan te Handel; P. Hubertus, directeur der St. en Lector der Moraal theol. te Udenhout; P. Laurentius, te Rilland Bath. 9 April: Br. Cyriacus, te Langeweg. 7 September: Br. Bertrandus, te Benoea Mar- tinoes (Ned.-Bomeo). 29 September: Br. Wijnandus, te Breda. 12 December: Br. Silvanus, te Tilburg. 25 jaar Priester: 31 Juli Hoogeerw. Pater dr. Norbertus Poelman, Provinciaal Ginneken; Pa ter Bartholomeus Bax, missionaris Hawaii- eilanden. 12% jaar Priester: 11 September Z. H. Exc. Mgr. Vitus Bouma, Apostolisch Prefect van Banka Billiton en Riouw archipel; pater Ber- nardinus Post, missionaris Brazilië; pater Christophorus Meulendijks, professor aan het Scholasticaat Valkenburg; pater Michaël, Bis schop, leeraar aan het college te Concepcion Chili Z. A. 40 jaar geprofest: 15 April pater Aloysius Borghouts, missionaris Honoloeloe, Hawaii- eilanden. 25 jaar geprofest: 14 September pater Ubal- dus Lehman, missionaris op de Cook eilanden; pater Gregorius Rottier, missionaris te Olema (St. Francisco) N. A.; pater Alphons Bouw meester, missionaris op de Hawaii-eilanden; pater Eusebius Rinkes, algemeen secretaris van het werk v. d. Intronisatie van he H. Hart in de huisgezinnen, Braine le Comte, België; pa ter Richardus Vincent, Novicenmeester te Gin neken; pater Basilius, Bisschop, Overste, Val kenburg; pater Koenraad van vessel, Overste van het College te Araguary (Minas), Brazilië. 40 Jaar Priester: 7 September: Z. H. Exc Mgr. Antonius van Velsen, em. Ap. Vic. v. Ba tavia, Ignatiuscollege, Hobbemakade 51, Am sterdam; Pater W. Cramer, Spiritualis te Maas tricht; Pater Cl. Dekker, Minister te Maas tricht. 25 Jaar Priester: 28 September: Pater B. Bij voet, retraiteleider te Spaubeek L.; Pater C. Derks, leeraar Canisiuscollege Nijmegen; Pater J. v. Ginneken, Professor a. d. Univ. Nijmegen; Pater P. Muller, missionaris te Oengaran Java; Pater L. Steins Bisschop, Professor der philo sophic. Berchmanianum Nijmegen. 12% Jaar Priester: 10 Februari: Pater S. Beekman, missionaris te Semarang, Java; Pa ter A. Bergefurt, kapelaan H. Theresia, den Haag; Pater E. Hüffer, professor der philoso- phie, Berchmanianum Nijmegen; Pater J. Kur- ris, missionaris op Java (met verlof)Pater M. Kusters, missionaris te Soekaboemi, Java; Pa ter A. v. Mieghem, retraiteleider te Vught; Pater J. Rubbens, kapelaan H. Petr. Can. te Nijmegen; Pater S. Tromp, Professor der theo logie aan de Paus. Greg. Universiteit te Rome; Pater A. van Zeelst, pastoor H. Aloys. te Utrecht. 4 April: Pater W. Creutz Lechleitner, thans leeraar Huize Katwijk, den Haag. 26 November: Pater F. Willemse, leeraar Ing. College, Amsterdam. 50 Jaar Religieus: 26 September: Z. H. Exc. Mgr. A. van Velsen, em. Apost. Vic. van Bata via, geb. te Haarlem, rustend Ign. College te Amsterdam; Pater Jac. Hoevenaars, missiona ris te Salatiga, Java; Pater J. Spruijt, kapelaan H. P. Can. te Nijmegen; Broeder Lud. Dunckel, portier Can. College te Nijmegen. 25 jaar priester: 15 Augustus: hoogw. heer H. M. A. Stöcker, Prelaat der Abdij van Berne; drs. Th. van de Kamp, Rector van het Gym nasium der Abdij 40 jaar geprofest: 15 October: H. Scheepers, Pastoor, Heeswijk. 25 jaar geprofest: 8 October: dr. M. Onder- steijn, Prior der Abdij van Berne; L. Winters, Provisor der Abdij van Windberg (Beieren); B. Wemeri, kapelaan, Vlijmen. 25 jaar gekleed met het wit habijt: 8 Oct.: H. Breugelmans, kapelaan, Vlijmen; G. van Rooyen, missionaris, Jubbulpore (Britsch-Indië) 50 jaar priester: 9 Oct.: Rd. Josef Schoth te Roosendaal. 25 jaar priester: 8 Oct.: Henr. Binnendijk te Juiz de Fora (Br.); Will. Croonen te Wittem; Adr. Kruter te Belle-Horizonte (Br.)Petr. Kruter te Roosendaal; Ger. Michielsen te Am sterdam; Franc, van Nimwegen te Nijmegen; Herm. van der Sande te Rotterdam. 60 jaar kloosterling: 25 Mei: Franc, ter Haar, Cons. Gen. te Rome. 50 jaar kloosterling: 29 Sept.: Jac. Boomaars te Curvello (Br.); Petr. Doens te Roosendaal; Corn. Verheyen te Paramaribo (Sur.); Lamb. Voncken te Amsterdam. 25 jaar kloosterling: 29 Sept.: Adr. Kuipers te Paramaribo (Sur.); Leon. Loos te 'sBosch); Luc. Veeger te Campos (Br.); Otto de Groot te Zenderen; Jan van Liempd te Zenderen. 25 jaar kloosterling: 19 Maart: Jan de Kort te Loronie (Sur.). 50 jaar Priester: 30 Mei: Pater G. Lemmens. 25 jaar Priester: 17 Juli: Pater L. Joosten en 18 September Pater P. van Esser. 40-jarige kloostergeloften: 8 September: Pa ter Fr. Stappers. 25-jarige kloostergeloften: 19 Juni: Broeder Pius Geene en 19 Juli Broeder Constant Holt- huyzen. 25 jaar Priester: 10 Juli: de paters J. Quaed- vlieg. Overste, Roskilde, Denemarken; J. Riga, Provisor, Schimmert; H. Op-Hejj, missionaris, Contich, België; J. Buskens, missionaris, Hoens- broek; E. Bremen, Overste, Scholastikaat, Oir- schot; P. Eken, missionaris, Egmond-aan-Zee. 25 jaar geprofest: 2 Aug.: de paters N. Tim mermans, missionaris, Haïti; H. Preenen, mis sionaris, Columbia; J. Geurts, missionaris, Haïti; H. Riga, missionaris, H. Land-Stichting, Nijme gen. 27 Aug.: de Paters M. Parren, professor, Rot- selaer, België; J. Limpens, professor, Gr. Se minarie, Villa-Real, Portugal; J. Dreesens, mis sionaris, Hafnarfjrdur, Usland. i 25 Priester: 21 Mei: Wilh. Henr. Meyerink, Missionaris te Malmö (Zweden). 17 Juli: Joan. Serv. v. Hommerich, Econoom te Heer; Thom. Franc. Geraedts, Missionaris te Agua Preta (Brazilië) 12% jaar priester: 31 Maart: Herm. Jos. v. d. Acker, Administrator te Heer; Franc. Hier. Elshof, Missionaris te Leopoldina (Brazilië); Fred. Andreas Brussel, kapelaan te Amsterdam; Bern. Franc. Sal. Hampsink, Novicemeester te Heer; Arn. Mart. de Leest, Missionaris te Ava- kubi (Belg. Congo)Car. C. Borr. Knell, leeraar te Helmond. 40 jaar kloosterling: 29 Sept.: H. E. Pater Math. Gerl. Kusters, Consultor Gener. te Rome; Z. E. Pater Theod. Long. van Heugten, Mis sionaris te Djursholm (Zweden); Z. E. Pater Joannes Petrus Graaff, Missionaris te Varzea (Brazilië) 25 jaar kloosterling: 23 Sept.: Z. E. Pater George Ger. Maj. Kuipers, Missionaris te Göte- borg (Zweden). 2 Oct.: Z. E. Pater Sebast. Al. v. d. Lans, Assistent te Maastricht. 25 Dec.: Z. E. Pater Car. Just, van Stekelen burg, Leeraar te Bergen op Zoom; Z. E. Pater Petrus Bern. Overschie, Missionaris te örebro (Zweden). 2 Mei: Eerw. Broeder Augustinus Stallhem, Missionaris te Basoko (Belg. Congo). 7 Oct.: Eerw. Broeder Willibrordus v. d. Knaap, te Liesbosch-Pr.'hage. 15 Oct.: Eerw. Broeder Stanislaus Klooster man te Delft. 40 jaar Priester. 2 Juni: Th. Okhuyzen, Rec tor, Berg en Dal; Joh. Nieuwenhuis, Missiehuis, Berg en Dal; Jos. Wemmers, Missiehuis, Til burg. 25 jaar Priester. 14 Aug.: Jac. Jacobs, Leider van „Credo Pugno" in het Bisdom Roermond, Rectoraat, Overhoven-Sittard; Joh. Zegers, missionaris in Ned.-Nieuw-Gulnea; Nic. de Ruijter, missionaris in Brazilië; Joh. van Ha gen, missionaris in Surigao, Philippijnen; Ant. van Odijk, Overste der Missie van Surigao, Phi lippijnen; Joh. van Rooijen, missionaris in Bra zilië; Mar. Pover, missionaris in Brazilië; Lud. Kauling, missionaris in Brazilië. 12% jaar Priester. 15 Febr.: Joh. van Elck, Missiehuis, Arnhem; Nic. Verhoeven, Overste in de Missie van Ned.-Nieuw-Guinea; C. Tim- mermann, Missiehuis, Driehuis-Velsen; Joh. Vollenberg, Rectoraat, Tivoli-Eindhoven; Joh. Trienekens, missionaris in Surigao, Philippij nen; Adr. van Baar, Missiehuis, Driehuis-Vel sen; Jac. Duray, missionaris op Celebes. 40 jaar geprofest. 10 Febr.: Joh. van Berkel, missionaris in Surigao, Philippijnen. 30 Sept.: Joh. Galiart, missionaris in Brazilië; H. Geurtjens, Misisehuis, Tilburg; B. Willem sen, missionaris in Surigao, Philippijnen. 3 Dec.: H. Corsten, Missiehuis, Driehuis-Vel sen. 14 April: Br. H. van Thienen, Missiehuis, Berg en Dal. 25 jaar geprofest. 4 Oct.: Joh. de Lepper, Overste Missiehuis Arnhem. 8 Sept.: E. Br. G. Tesselaar, missionaris in Su rigao, Philippijnen. 25 jaar Priester: 17 Juli: Christiaan Jansen, missionaris, Tientsin (China); Alexander Smits, missionaris, Nanchang (China). 25 jaren kloosterling: 18 Sept.: Antoon Op- hey, prof. Groot-Seminarie Chala (Peking) Theo van Oyen, Studiehuis St. Vine, a Paulo, Nijmegen; Martin van Wagenberg, missionaris, Peking; Nicolaas Zwarthoed, Studiehuis, St. Vine, a Paulo, Nijmegen. 19 Sept.: Cornells de Boer, Rector, Nieuw- Einde (L.)Henri de Leeuw, Missiehuis St. Jos., Helden-PanningenGerard Litjens, Vlootaal- moezenier, Soerabaja. 40 Jaar Priester; 8 Juni: E. P. Eduardus Dunckel, verblijvende te Halle, in het klooster. 22 December: E. P. Theodorus Matthyi, ver blijvende in het klooster te Leuven. 25 Jaar Priester: 8 Juli: E. P. Salvator Jans sen, verblijvende te Nyköbing, Denemarken. 40 Jaar Kloosterling: 4 October: E. P. Da- mianus Kortman, verblijvende in het Klooster te Leuven; E. P. Victor Bruynen, verblijvende in Constantinopel. 25 Jaar Kloosterling; 4 October: E. P. Bene dictus Peters, verblijvende te Amsterdam, St. Stephanusparochie; E. Broeder Joannes Beu gels, verblijvende in het klooster te Leuven. 25 jaar Priester. 6 Februari: Petrus Bordes, Helvoirt, Missiehuis, Oud-Provinciaal S.VJJ. 29 September: Mgr. Henricus Leven, Apost. Vic. der Kleine Soenda-eilanden; Johan Unkel, Rector te Teteringen, en Johan Bouma, Regio naal van Flores. 12% jaar Priester: 27 Febr. Zijne Hoogw. Ex cellentie Mgr. B. G. Hilhorst (geb. A'dam), Apostolisch Vicaris en Bagamoyo te Moragoro Br. O. Afr.; Pater J. Driessen, geb. te Vlierden. leeraar te Baarle-Nassau-Grens; Pater B. G de Lange geb. te Schoonhoven, leeraar te Ge mert; Pater J. A. de Rooy geb. te Alkmaar, pre curator te Weert. 25-jarig klooster jubileum: 31 Mei Broeder Servatius Coenderman geb. te Amsterdam, mis sionaris te Malela, Belg. Congo. 50 jaar priester: 21 Maart: Julianus Joos ten, rustend, Woerden; Timotheus Sctooltes, pastoor, Zaltbommel. (40 jaar priester wordt niet gevierd). 25 jaar priester: 6 Mrt.: Balduinus de Goede, directeur H.B.S., Leiden; Gustavus Ammerlaan, Rector St. Serv.- en St. Annagesticht, Venray; Martinianus Briels, leeraar Heerlen; Rembertus Graman, pastoor, Sinchwang (China); Titus Plekker, leeraar, Venray. 12% jaar priester wordt niet gevierd. 60 jaar kloosterling: 30 October: P. Albertus Pluymaekers, rustend pastoor van Coevorden, Vorden. 50 j. kloosterL: 3 Oct.: A. R. P. Vitalis Keenen, rustend, Hoogcruts; P. Eduardus de Graaf, pas toor, Gouda; P. Maxentius Eickholt, kapelaan, Bolsward. 23 Aug.: Br. Bruno van Tegelen, Venlo. 25 jaar kloosterling: 7 September: P. I>ago- bertus Hulshof, Mag. Nov., Hoogcruts; P. Gode- fridus Dolle, kapelaan, Den Haag; P. Dr. Sil vester Coenen, lect. philos., Venray; P. Mr. Dr. Didymus Beaufort, Dir. Ont. Bur., Utrecht; P. Winandus Sluys, assistent, Nieuwe Niedorp; P. Flavius Vissers, leeraar, Venray; P Gabriel Kuipers, pastoor, Yanwang (China); P. Jucun- dus Bouwman, leeraar, Heerlen; P. Gorgonius Verbeek, leeraar, Katwijk; P. Gilbertus Lohuis, Mag. Cantus, Maastricht; P. Ubaldus Verde- gaal, pastoor, Sao Bento (Braz.); P. Servatius Smits, kapelaan, Leiden; P. Emmanuel Pom pen, gardiaan, Sittard; P. Maurus van Genk, assistent, Bleijerheide. 3 Mei: Br. Constantinus Reuvers, Vorden; Br. Marianus Houkes, Sittard; Br. Valerius Her mans, Woerden. 25 Aug.: Br. Tarcisius v. d. Oord, Weert; Br. Jesualdus de Leeuw, Gouda.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11