Hobbelmotm lekker..,man! Explosie nabij de Hembrug New-Yorksche Bears De begrafenis van Adats ji Duitschland en de Volkenbond DE UITLEVERING VAN EENDUITSCHER I DINSDAG 1 JANUARI 1935 De regeling van den stoet Lerroux confereert met Velasco en Gil Robles Toestand nog even verward als Zaterdag Erkenning huidigen stand der be wapening eerste voorwaarde voor terugkeer Controle op de pers Oostenrijk Honderd bladen en tijdschriften houden op te bestaan Einde van een leeuwentemmer Bewapening in de V.S. 700 nieuwe vliegtuigen, 24 nieuwe oorlogsschepen Adolf Hitler beleedigd Werkkampen in België Mysterieuze dood van een diplomaat Een roofoverval? Overval te Boedapest NIEUWE BEKRONING VOOR DE FILM MAN OF ARAN" MINISTER BECK TE STOCK HOLM Ik wensch U het beste! Ik wensch U. Droste Pastilles - Bonbons - Cacao ALTIJD WELKOM! Dak van een gebouwtje bij de artillerie-inrichtingen afgeslagen Railsbreuk veroorzaakt treinvertraging Zondagavonddienst Amsterdam Rotterdam in de war Het nieuwe beurs gebouw Met voorbereidende werkzaam heden begonnen Dr. Colijn over 1935 Eerder verzwaring dan verlichting van druk te wachten Minister van Schaik geeft een uitvoerig resumé Paters Passionisten De tunnel onder de Maas Inbraak in een pastorie Ondanks kalmen handel konden vele fondsen in koers verbeteren; het slot was vast. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT 6V* f ex coupon Tarwe stoomvaartlijnen De stroom van telegrammen van deelne ming met het overlijden van den heer Adatsji houdt nog steeds aan. Ook het Permanente Hof van Internationale Justitie heeft talrijke betuigingen van rouwbeklag ontvangen. Met betrekking tot de begrafenisplechtig heid wordt medegedeeld; Vroeg in den ochtend Donderdag a.s. zal het stoffelijk hulsel van den heer Adatsji van zijn woning naar het Vredespaleis worden gebracht. Dit zal zonder eenige plechtigheid geschieden. Slechts mevr. Adatsji, de Japan- sche gezant, diens echtgenoote en zijn twee dochters zullen hierbij tegenwoordig zijn. Om halfelf vangt in de groote hall van het Vredespaleis een rouwdienst aan. De kist zal opgesteld worden op een katafalk, op een der terrassen van de groote eeretrap. De plechtigheid in het Vredespaleis duurt tot half twaalf. Dan zal het stoffelijk hulsel met militair eerbetoon naar de Algemeene Begraafplaats worden gebracht. Tijdens de plechtigheid in het Vredespaleis zal op het voorplein van het gebouw een eere- wacht met de Kon. Militaire Kapel opgesteld staan. De overige aan het eerbetoon deelnemende troepen, artillerie en cavalerie, zullen buiten den tuin van het paleis opgesteld worden. Ongeveer half één zal de stoet op de Alge meene Begraafplaats aankomen. Wij vernemen nog, dat verschillende buiten- landsche autoriteiten de begrafenisplechtig heid van den heer Adatsji zullen bijwonen. Verwacht wordt, dat een vertegenwoordige- van den Volkenbond aanwezig zal zijn, alsmede een gedelegeerdee van het Int. Arbeidsbureau, terwijl ook de Japansche ambassadeur te Brussel, Arita, de plechtigheid in Den Haag zal bijwonen. H. M. de Koningin zal bij de plechtige ter aardebestelling van het stoffelijk overschot van den heer M. Adatsji zich doen vertegenwoordi gen door Haar Opper-Ceremoniemeester, J. H. P. Graaf Dumonceau en door Haar adjudant kapitein-luitenant ter zee N. A. Rost van Ton ningen. Verschillende buitenlandsche autoriteiten zul len de begrafenis bijwonen. Verwacht wordt dat een vertegenwoordiger van den Volkenbond aanwezig zal zijn, alsmede een gedelegeerde van het Internationaal Ar- beids Bureau, terwijl ook de Japansche am bassadeur te Brussel, Arita de plechtigheid in den Haag zal bijwonen. MADRID, 31 Dec. (Reutdr). De politieke toestand is na het onderhoud, dat Lerroux van daag met Martinez de Velasco en Gil Robles heeft gehad nog even verward als Zaterdag jj. na de zitting van den kabinetsraad. De premier besprak met Gil Robles de door de agrariërs gestelde kwesties en de door het opperste ge rechtshof genomen beslissing, volgens welke Azana in vrijheid werd gesteld. Tot een defini tief resultaat is men niet gekomen. Er zullen nieuwe onderhandelingen gevoerd worden. BERLIJN, 31 Dec. (Reuter). Na het Saar- plebisciet zal ongetwijfeld de kwestie betreffen de Duitschlands terugkeer naar den Volkenbond weer aan de prde komen. Volgens goed inge lichte Duitsche kringen zou de eerste voor waarde voor Duitschlands terugkeer naar Ge- nève de erkenning van den huidigen stand der Duitsche bewapening zijn. Duitschland zou hierin de erkenning van zijn rechtsgelijkheid zien. WEENEN, 31 Dec. Volgens een officieele me- dedeeling zullen krachtens de nieuwe wet van 7 December, welke thans in haar geheel in werking is, alle nieuwe bladen bij de politie vergunning tot publicatie moeten aanvragen. Honderd Couranten en tijdschriften te Weenen moeten in verband hiermede ophouden te ver schijnen, aldus de „Daily Telegraph". Deze wet is een nieuw instrument in de han den der regeering, om zeker te zijn, dat bladen, die haar vijandig gezind of onaangenaam zijn, niet kunnen verschijnen. Zondagavond tegen 11 uur had verlaten. Hij zou echter weer spoedig terugkomen. Zijn por tefeuille met 250 dollar is verdwenen. Nader seint Reuter, dat de politie thans van meening is, dat Quirola een natuurlijken dood is gestorven. HELSINGFORS, 31 Dec. (V.D.). Tijdens een circusvoorstelling te Helsingfors is Zaterdag avond een Estlandsche leeuwentemmer door een leeuw aangevallen. De man moest languit op den grond gaan liggen en de leeuw zou zijn poot om den nek van den temmer slaan. Het nummer was reeds verscheidene malen uitge voerd, doch ditmaal greep de leeuw plotseling den temmer bij het hoofd en sleepte hem naar een hoek van het circus, waar hij zijn slacht offer pas losliet toen een aanwezig politieman eenige schoten loste en de temmer overeind kwam. Hij bleek ernstig gewond te zijn en werd naar een ziekenhuis overgeU.acht, waar hij gisteren aan de gevolgen is overleden. WASHINGTON 31 Dec. (Reuter). De nieuwe Amerikaansche begrooting omvat nieuwe uit gaven voor de bewapening. Men voorziet in het aanschaffen van 700 vliegtuigen voor het leger, terwijl de vloot zal worden gebracht op de sterkte, welke, bij het Verdrag van Washington toegestaan is. Hier voor zullen 24 nieuwe schepen worden gebouwd, terwijl de bemanning zal worden uitgebreid met 5500 manschappen en 1513 officieren. De marine zal dan 88.000 manschappen en 7012 oficieren tellen. WALDMOHR, 31 Dec. Miss Elsa Sittell, een jonge Amerikaansche, is in arrest gesteld onder beschuldiging Hitler te hebben beleedigd door te kennen te geven, dat deze van Joodsche afstamming zou zijn. Pogingen van consulaire ambtenaren der Vereenigde Staten om haar invrijheidstelling te bewerken, bleven vergeefsch. Thans zal worden uitgemaakt, of de Ame rikaansche in de gevangenis zal blijven of op haar eerewoord in vrijheid zal worden gesteld, hangende haar vervolging wegens laster. Het meisje is van Duitsche afkomst, doch door naturalisatie Amerikaansche. Zij was op weg naar haar ouders, die in Duitschland wo nen. NEW-YORK, 31 Dec. (Reuter.) De politie heeft een mysterieuse misdaad in onderzoek. Het slachtoffer is een buitenlandsche diplomaat. In de vestibule van een gebouw in het Westen van New-York werd het lijk gevonden van een man, die, zooals bleek, werkzaam was geweest in den diplomatieken dienst van Ecuador. Zijn naam was Ernesto Chacon Quirola. Hij was op weg naar Europa, waar hij een gezantschapspost zou overnemen. Het lijk was geheel geplunderd. In zijn zak ken werden slechts gevonden een dollarbiljet en een passagebiljet voor een Woensdag naar Duitschland vertrekkend Hapag-schip. Op het lijk konden geen sporen van geweldpleging worden geconstateerd. Niettemin houdt de po litie vast aan de veronderstelling, dat de dood van Chacon verband houdt met een roofoverval. Zijn echtgenoote verklaarde, dat hij zijn hotel Onze Brusselsche correspondent seint ons d-d. 31 December: De heer Rubbens, minister van Arbeid en Sociale Voorzorg, heeft voor de Katholieke uni versiteitsstudenten te Brussel een rede gehou den, waarin hij een uiteenzetting gaf van de plannen der regeering inzake de arbeidskampen voor Jeugdige werkloozen, die in België zullen worden opgericht. Het gaat er feitelijk om het particulier initia tief officieel aan te moedigen. De arbeidskam pen zouden in den geest van de scoutbeweging worden ingericht. Zij beoogen geen economisch, doch enkel een zedelijk doel. De moreele red ding van de jeugdige werkloozen is een ge wichtig probleem voor alle staten. Beroep zal worden gedaan op jonge intel- lectueelen van alle gezindten, om b.v. een deel van hun vacantie onder de jeugdige werkloozen door te brengen. Het onderwerp wordt nog bestudeerd, maar minister Rubbens hoopt, dat het eerlang uit gevoerd zal kunnen worden. BOEDAPEST, 31 Dec. (Reuter). Twee bandie ten hebben een bankoverval gepleegd. Zij scho ten den kassier dood, die zich trachtte te ver zetten. Hierop kwam echter een cliënt tus- schenbeide, die op zijn beurt een der bandieten doodschoot. De andere bandiet nam hierop zon der eenigen buit de vlucht. NEW YORK, 29 Dec. De Amerikaansche nationale prijs voor de beste film van het jaar. is toegekend aan de Britsche documentaire film „Man of Aran" van den Ier Robert Fla herty, welke milm ook reeds op de Biennale te Venetië als een der beste films bekroond werd. STOCKHOLM, 31 Dec. De Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken, Beck, is vanmiddag door koning Gustaaf in bijzondere audiëntie ontvangen. Morgen zal minister Beek bij zijn ambtgenoot Sandler het noenmaal gebruiken. Maandag in den namiddag tusschen half 6 en half 7 had een explosie plaats in een der gebouwen van de Artillerie-Inrichtingen aan de Hembrug. De hevige knal van deze explosie deed vele nieuwsgierigen toesnellen. Het bleek, dat het dak van het gebouwtje in de lucht was gevlogen. Verschillende van dergelijke gebouwtjes staan geheel op zich zelf met onderlinge tusschen- ruimte als het ware in een dijk gebouwd, zoo- dat slechts het dak boven den dijk uitsteekt, waardoor verklaarbaar is, dar bij deze explosie alleen het dak in de lucht is gevlogen, tenge volge van den zeer hoogen druk, welke door de explosie is te weeg gebracht. De oorzaak van deze explosie is nog niet be kend. Een onderzoek wordt ingesteld. Zondagavond is de treinenloop tusschen Am sterdam en Rotterdam vrij ernstig in de war gestuurd. Na 10 uur kwamen de treinen aan het D. P.-station te Rotterdam met een ver traging van een half uur tot veertig minuten binnen. Een breuk van 40 c.M. in de rails was oorzaak van deze vertraging. De breuk in de spoorrails is voorgekomen in het baanvak tusschen Leiden en Noordwijker- hout, dich bij Warmond. Het personeel van een trein, die omstreeks 10 uur over, dit baanvak reed, in de richting Amsterdam, voelde een schok. Hiervan werd te Warmond aan het sta tion melding gemaakt. De chef van dit station heeft toen dadelijk wegwerkers met roode lan taarns langs de baan gezonden, die de volgen de treinen deden stoppen en daarna de breuk opspoorden. Daarop werden maatregelen geno men, dat treinen in beide richtingen op dit baanvak over één lijn hun reis konden ver volgen. De late avondtreinen ondervonden hierdoor stagnatie; de treinen uit de hoofdstad naar Leiden, kwamen met een vertraging van 30 tot 40 minuten binnen. De treinen van Am sterdam naar Rotterdam ondervonden een zelfde vertraging. Het mag een geluk heeten, dat de breuk in de rails tijdig werd ontdekt, zoodat onmiddel lijk maatregelen konden worden genomen. Nog in den nacht van Zondag op Maandag is men begonnen de baan te repareeren: een nieuw stuk rails moest worden gelegd. Met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van het nieuwe Beursgebouw op den Coolsingel te Rotterdam is op Oudejaar nog een aanvang gemaakt. Reeds liepen er geruchten, dat van den bouw zou worden afgezien, te meer, daar de Kamer van Koophandel en Fabrieken aan het verlee- nen van haar bijdrage in het kapitaal de voor waarde had verbonden, dat vóór 1 Januari 1935 met de werkzaamheden een aanvang gemaakt moest zijn. De aannemings-maatschappij vh. H. en P. Voormolen is nu begonnen met de uitvoering van bestek no. 1, n.l. het maken van een schut ting en directie-keet. De eerste paal hiervoor is thans geslagen. tïfs IBIS SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Oobbelmann't Tabak en géén anderal In een interview met den parlementairen redacteur van ,Het Handelsblad" heeft minis ters Colijn zijn meening geuit over de vooruit zichten voor het jaar 1935. Z. i. valt te vreezen, dat het internationale goederenverkeer nog meer beperkt zal worden dan in den loop van 1934 het geval is ge weest. Het vermoeden ligt voor de hand, dat deze inkrimping ook grootere moeilijkheden met zich zal brengen. Verder houdt de inkrimping verband met de betalingsmoeilijkheden en deze zullen, volgens den minister, eerder grooter worden dan dat zij zuilen afnemen. De minister concludeert daaruit, dat in 1935 eerder verzwaring dan verlichting van druk ons te wachten staat. Algeheele aanpassing bij de gewijzigde wereld structuur, acht dr. Colijn voor de landen van West-Europa uitgesloten. De toestand in Twente is wel iets verbeterd, doch blijft toch nog donker, omdat de Twent- sche industrie voor 55 pet. van den export leelde en slechts een gedeelte daarvan naar Ned.-Indië ging. Wat verloren werd door de sluiting van andere markten, laat zich niet meer terugwinnen, naar het zich laat aanzien. Wat den polltieken toestand betreft, is de minister-president van oordeel, dat thans het vermijden van toespitsingen van politieke tegen stellingen nog noodzakelijker is dan bij het op treden van het huidige kabinet in Mei 1933. Over de ontwikkeling der nationale lucht vaart zeide de minister, dat hij den tijd niet ver meer ziet, dat men met groote vliegtuigen en drie piloten den afstand Amsterdam— Batavia tot ongeveer twee maal 24 uur terug brengt. Het verblijdende in Indië is, dat we niet ver der terugzakken. Vragen van het Eerste Kamerlid Mendels betreffende het overgeven aan de Duitsche po litie van een te Winterswijk aangehouden, uit het huis van bewaring in Duitschland ontsnapt persoon, zijn thans door Minister Van Schaik beantwoord. Wij ontleenen er het volgende aan: 5 Februari j.l. vervoegden zich ten politie- bureele te Winterswijk twee Duitsche politie beambten, die blijkbaar het ten zelfden dage opgemaakt proces-verbaal mededeelden, dat uit een huis van bewaring in Duitschland was ont vlucht een met name genoemd persoon, die tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld en nog moest terechtstaan voor verschillende mis drijven. Zelf heeft deze persoon, nadat hij door de Nederlandsche politie was opgespoord en aangehouden, aan den burgemeester verklaard aldus deze autoriteit dat hij wegens rij wieldiefstal en mishandeling tot gevangenis straf was veroordeeld, terwijl hij nog voor ver schillende feiten van mishandeling en als de burgemeester zich goed herinnert geweld pleging moest terechtstaan. Naar luid van het reeds vermelde proces-verbaal heeft de aange houdene verklaard, dat hij vrijwillig naar Duitschland wilde medegaan, ten olijke waar van hij meervermeld proces-verbaal, op de in specteurskamer opgemaakt, heeft geteekend. De burgemeester heeft den man daarna in zijn kamer laten komen en hem in de Duitsche taal gevraagd, of hij had begrepen wat hij had onderteekend, n.l., dat hij verklaarde geheel vrijwillig met de Duitsche gendarmes mede naar Duitschland terug te gaan. Daarna werd er aldus de burgemeester verder uitdrukkelijk op gewezen, dat hij niet gedwongen werd om mede te gaan; als hij bezwaar had om met de Duitsche politie terug te keeren, zou hij voorloopig te Winterswijk blijven tot men van hoogerhand had beslist, wat met hem zoude gebeuren. Hierop verklaar de de man nadrukkelijk, dat hij den burge meester volkomen had verstaan en dat hij geen bezwaar had mede te gaan; hetgeen dan ook vrijwillig is geschied. In het stadium, waarin de zaak zich be vond, was niet aan de orde de verleening van rechtshulp door uitlevering, doch ae aanhou ding, in het Nederlandsch belang, van een „niet toegelaten" ongewenscht vreemdeling. Niettemin is de Minister, mede gezien de op lossing, welke men zich blijkens den „last" tot het binnentreden van een woning, voor moge lijke nieuwe soortgevallen, heeft gedacht, niet geheel zeker, dat alle betrokken instanties een volkomen juist inzicht hadden in het karakter van de bemoeiing van de Nederlandsche politie met een vreemdeling, wiens uitlevering of aan houding volgens het uitleveringsverdrag niet is verzocht, en de daarbij passende maatregelen. De Minister oordeelt den last niet in over eenstemming met de wet. Zoodanig stuk is bovendien, ook al zou „uitlevering" worden vervangen door „aanhouding", niet ter zake dienende, waar het noodige verzoek tot voor- loopige aanhouding ter voorbereiding van uit levering niet is gedaan. De ondergeteekende zal aan de betrokken in stanties de noodige aanwijzingen geven. 25 jaar geprofest: 8 September: Pater Domi- nicus, geboren te Beesel (L.), Provinciaal der Passionisten. Pater Felix, geboren te Mook (L.), missio naris in Rio de Janeiro (Brazilië). Broeder Franciscus, geboren te Beuningen (G.), missionaris in Varna (Noord-Bulgarjje). De heer J. ter Laan (S.D.) heeft zich tot B. en W. te Rotterdam gericht met énkele vragen Inzake den bouw van den tunnel. Gevraagd wordt of B. en W. willen mededeelen in welk stadium de voorbereiding van den tunnelbouw, waartoe de gemeenteraad van Rotterdam op 18 Mei 1933 in beginsel het besluit nam en waarvoor de raad bij besluit van 19 December 1933 een crediet van 50.000 werd verleend, zich thans bevindt en met name of de mededeeling van den minister van Waterstaat gedaan in de Tweede Kamer, juist is, dat de gemeente Rotter dam nog slechts de v?aag hoe een tunnel moet worden aangelegd in voorbereiding heeft. Ten slotte wordt gevraagd, welke maatregelen het college sedert 15 Maart 1934 heeft getrof fen, teneinde de totstandkoming van een tweede oeververbinding in Rotterdam, zoo dringend noodig uit verkeersoogpunt en als object van werkverruiming, zoo snel mogelijk te bevorde ren. Zondagavond tusschen vijf uur en half zeven is, tijdens afwezigheid van de familie Ds J. C. Houtzagers, Geref. Predikant te Voorschoten, ingebroken in de pastorie. Toen de familie van de avondgodsdienstoefening thuis kwam, vond zij alle kamers overhoop gehaald of doorzocht; er was een ware ravage aange richt. Blijkbaar had men niet gevonden wat men zocht en toen maar de suikerpot, eieren en verdere eetwaren over tafel en grond ge gooid. Voorwerj>en van waarde, goud of zilver had men blijkbaar niet noodig, want daarvan werd niets vermist bij het eerste onderzoek der politie. Vermist werd alleen een revolver en eenig klein geld. De dader(s) had(den) zich toegang verschaft door vernieling van een ruit aan de achterzijde van het huis. NEW-YORK 31 Dec. (Part.) De laatste beursdag van het jaar werd gekenmerkt door een inkrimping van den handel. Gedurende het eerste beursuur werden 270.000 shares omgezet De stemming was evenwel goed prijshoudend. De optimistische berichten uit het bedrijsleven worden getemperd door de vrees, dat het Con gres impopulaire maatregelen zal nemen, die een beletsel zullen vormen voor een vrije ont wikkeling van handel en industrie. De koer sen waren over het algemeen dan ook weinig veranderd. Staalwaarden konden zich handha ven, zonder meer, terwijl spoorwegaandeelen in den loop van den morgen zelfs eengszins tot reactie neigden. De koersverliezen bleven even wel tot fracties beperkt. Koperwaarden ondergin gen nauwelijks verandering, ondanks de hoop voller berichten omtrent het bijeen komen der internationale koperproducenten. Motoraandee- len waren goed gedisponeerd, evenals public- utilities, doch de verschillen waren over het geheel genomen van weinig beteekenis. Che mische waarden lagen iets vaster, evenals wa- renhuisaandeelen, in verband met gunstige winstramingen. Ook levensmiddelenaandeelen trokken lichtelijk aan. Industrials waren goed prijshoudend, evenals petroleumfondsen, ta bakswaarden, electriciteitsaandeelen en alco holfondsen. In de middaguren verkreeg de vraag veelal de overhand. Deze werd gestimuleerd door verschillende gunstige berichten. De president van de effectenbeurs, de heer R. Whitney, ver klaarde in zijn jaarrede, dat de wereld defini tief op den weg naar herstel was, welke ver klaring algemeen de aandacht trok. Ook de verwachting op een verbetering van de wereld marktprijzen in verband met lagere oogsten enz., oefende een gunstigen invloed uit. Staal waarden waren goed gedisponeerd door de gepubliceerde taxaties van de bedrijvigheid in den betreffenden tak van industrie. Deze lui den van het Amer. Iron Steel Institute 39.2 pCt. en van 't weekblad Steel 39 pCt., hetgeen een verbetering van resp. 4 pCt. en \y, pCt. b-e teekent. Tevens voorspelt het blad in den eersc- volgenden tijd een scherpe stijging van de be drijvigheid, in verband met de groote activi teit, die in het begin van het nieuwe jaar door de automobielindustrie te zien zal worden ge geven. Voor beide industrieën verwacht men dan ook gedurende de maand Januari een pro ductie, die boven die van 129 zal liggen. Kunst- Zijdewaarden verkeerden in herstel als gevolg van de nieuwe prijsverhooging van 0.02 voor kunstzijde-garens door de Viscose Cy. De voor- deelige verschillen bleven voor de meeste soor ten beperkt, daar belastingverkoopen steeds opnieuw druk op de noteeringen uitoefenden. Op den voorgrond traden verscheidene in dustrials, public-utilities, staalwaarden en aandeelen in fabrieken van landbouwwerk tuigen, die hooger noteerden, doch sporen, automobiel- en natte waarden waren verdeeld. Tegen het slot viel opnieuw een lichte reactie te constateeren. Uiteindelijk behaalden Amer. Car Foundry, Case Treshing en Public Ser vice een winst van 1 pCt. a 15/8 pCt., terwijl Atchison Topeka's en Norfolk Western resp. 11/8 pCt. en 2 1/4 pCt. terug vielen. Van de Duitsche obligatlën behaalden 7 pCt. Dawes een avans van een tweetal punten. De om zetten bedroegen 1.020.000 shares. Slotkoersen December Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5>/2 Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric Gèneral Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber. United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolworth Building 5 exdiv. ex claim, i gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied (slot) koersen. 31 Dec. 29 Dec. Brussel 23.51 23.48 Rome 8.57Vs 8.57 Madrid 13.72 13.71 Bern 32.40 32.43 Weenen 18.88 18.86 NEW-YORK, 31 Dec. 31 Dec. 29 Dec. Oslo 24.86 24.84 A'dam 67.82 67.73 Londen 4.94% 4.937/g Parijs 6.61% 6.61% Berlijn 40.32 40.26" 31 Dec. 29 Dec. Suiker Jan. 1.81-83 1.85-87 Mrt. 1.87 1.85-87 Mei 1.91 1.90-91 NEW-TORK, 31 Dec. 31 Dec. 29 Dec Juli 1.93 1.93 Sept. 1.96 1.97 Dec. 2.02 2.01-02 CtCuba 3l08%0 3.08% Rubber Standaard Juli 13.12 Mrt. 13.34 Mei 13.54 Katoen Loco 12.85 Jan 12.60 Febr 12.64 Mrt. 12.69-70 April 12.74 Mei 12.79-80 Juni 12.80 12.95 13.18 13.35 12.85 12.59 12.64 Juli 13.75 Sept. 13 94 Oct. 14.09 Juli Aug. Sept 12.69-70 Oct 12.73 12.78 12.79 NOV. Dec. 12.81 12.76 12.71 12.67 12.70 12.73 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco Tin Loco 50.77% 50.721/4 Koffie (Rio) Mrt. 7.25 7.21 Mei 7.40 7.35 Juli 7.52 7.45 Sept. 7.62 7.55 31 Dec. 29 Dec. ..lOSi/s 116% 13.57 13.77 13.87 12.81 12.75 12.69 12 63-64 12.67 12.71 IO8I/4 II6I/4 31 29 28 137% 137% 133% 1141/4 1143/4 114 18% 17% 163/4 38% 38% 383/, 105 1041/s 1033/4 83% 83% 823/4 14% 14 14 11% 113/8 11% 533/4 54% 541/4 26% 26 25% 14 14% 133/4 32% 32 313/4 11% 113/4 ll8/4 57% 56 56 24 23 22% 44% 44 44% 4 33/4 31/4 2 17/g 1% 41% 417/g 413/4 17/s 13/8 3/8 20% 19% 193/4 18% 183/s 18% 41 39 383/, 28% 283/4 28% 41% 42 42 955/s 95% 96 112 112% 111% 7% 73/8 7% 221/4 21% 213/, 34% 33% ~3/g 337/b 16% 17% 171/4 121/4 121/s 121/4 163/g 16% 16% 421/4 43 421/3 23% 24% 24 9% 9% 8% 171/4 171/4 17% 30%: 29% 283/4 5.37-50 94 921/4 93 5% 5% 5% 13/4 1% 1% 23/4 2% 23/s 29% 2974 29% 17% 17% 17% 21% 20% 201/4 I6V3 16% 163/4 491/2 49 491/8 201/4 203/4 203/4 13% 13 127/8 j68 1701/4 1701/4 21 243/8 241/4 243/8 43% 43% 43% 27% 26 261/2 Si/2 51/4 5%., 39% 393/8 39% 7 63/4 63/4 14'A 14% 141/4 18 181/4 18% 15% 157/8 I53/4 18% 18V* 18% 431/4 431/g 43 93/4 9% 9% 107% 108 105% 14% 14% 151/s 2% 27/8 23/4 6V2 6 16% 163/4 163/4 39 383/4 381/a 1% 1% 1% 37% 377/8 37% 54 533/8 537/g bieden GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 31 Dec. Tarwe: Maart 5/—; Mei 5/21/8; Juli 5/3.5/8. Dec. 977/g-i/2 98-% Mei 996/8.% 99%.% Juli 931/3 931/2-% Mais Dec. 933/8 923/g Mei 897/8 89% Juli 857/3 85% Beuzel Loco 12.97% 12.72% Dec 13.05 12.70 Jan. 12.95 12.75 Mei 13.30 13.02% Juli 13.50 13.20 31 Dec. 29 Dec. Tarwe Dec. 78% 783/, Mei 833/4 836/g Juli 841/4 841/4 Rogge Dec. 59 596/g Mei 613/g 616/g Juli 62 623/g Haver Dec. 41% 423/8 Mrt. 437/g 441/8 Juli 437/g 441/8 Jan. 50.77% 50.72% (Santos) Mrt. 10.53 10.49 Mei 10.50 10.45 Juli 10 50 10.45 Sept 10.52 10.45 CHICAGO, 31 Dec. 31 Dec. 29 Dec. Haver Dec. Mei Juli Dec Mel Juli 58 53 47Vi Rogge 75 758/4 75% 56% 52% 47% 76% 76% 75% Duluth Lijnzaad Dec. Mei 1.88% 1.871/3 188% 187% WINNIPEG, 31 Dec. 31 Dec. 29 Dec. Gerst Dec. 54% Mel 57% Juli 56s/4 Ljjnzaad Dec 1.421/4 Mei 1.46% Juli 1.45% S48yf 573, 567,; 1.44 14% BINNENLAND SCHE HAVENS IJMUIDEN Vertrokken 29 Dec.: Maraboe m.s„ Penzance; Eemland.s., Antwerpen; Laurent teeus, tank Gent: Escaut, m.s.. Parijs, Gatesneu, s„ Newcastle: Costa Rica, s-, Ham0urg; TheseS, s„ Spanje via R'dam Jupiter, s„ Bremen; BfUng, s. Leith; Obe'ron, s„ Hamburg; Jan, e„ Vlken- berg; Leeuwarden, s., Londen; Hebble, s., Vecntstroom, s., Hull. _tv„_ IJMUIDEN, aangekomen 28 Dec., P/yen drecht, tank, Constanza; Kentwood, s., New- castle; Serooskerk, s., Japan laatst Rottidam, N 30dDeeS" Tabiarn' m.s.. Java; Odysseu: s„ Spanje; Argo, s„ Sunswall: Hontestroon s„ Londen; Marvel, s., idem; Ransdorp, mts., Nordenhem; Maaskerk, s., Hamburg; Rijn- .siroonibec', jagersfontein, m.s., Hamburg Per seus, s„ Kopenhagen: Merope. s., Haburg, Astarte, s„ Bremen. Vertrokken 29 Dec., Kinne, s., Otteripken, 30 Dec., Patria, s„ Gothenburg; Man Dal ex Amplegarth), s., Rotterdam: Cornelia B m.s„ Hayle. 31 Dec. Argo, s., Pireaus. Aangekomen 31 Dec., Greta Force, s., Sunsea, Nicolas Paternas, s„ Sfax; Hebburn. s (voor VelsenRhein, s„ Hamburg; Rh&land, s., Stockholm. Vertrokken 31 Dec., Kentwood, s., Ney&stle, Andre Marti, s., Stavanger. AMSTERDAM, aangekomen 29 Dec., Dven- drecht, Constanza laatst Antwerpen, benae en peroleum, Petroleumhaven, Van Es VaiOm- 30 Dec., Kentwood, Newcastle, steeiolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mi, Se- root%rk, Japan laatst Rotterdam, atagoed, Javakade, Mij Nederland; Nuddea, Londenbun.- keren J. P. Coenhaven, Ned. Steenkolenhldel- Mij.; Tabian, Java, stukgoed, Sumatrakao Mlj. Nederland: Odysseus, Epanje, stukgoed, Surijme- kade. Verg. Cargadoorskantoor; Argo, Suniwau, bunkeren, J P. Coenhaven, Ned. Steenk. inael Mij; Hontestroom. Londen, stukgoed, Handkade, Holl Stoomb. Mij: Marvel, Londen, ledig, RUan- den," Havenbedrijf De Rietlanden, Raöorp. Nordenham, zwavelzuur, Nieuwendammkade, Ketjen; Maaskerk, Hamburg, stukgoed, Halels- kade, Holland-Afrika Lijn. 31 Dec,: Rijnstroom. Leith, stukgoed,lan- delskade, Holl. Stoomb. Mij; Merope, Hauurg, stukgoede, SumatTakade. Verg. Cargadootan- toor; Jagersfontein, Hamburg, stukgoed. JavA.de, Holand-Afrika Lijn; Perseus. Kopenhagen, tuk- goed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantool As- tarte, Bremen, stukgoed en hout, De RuyWaae, Van Es en Van Ommeren; Greta Force, Swaeaa, steenkolen, Rietlanden, Ruys Co.; Nicolasate- ras, Sfax, fosfaat. Houthaven, Gans Traöort; Wllhelmina, m.s„ Dordrechtt, repareeren,Verf Kromhout, Salomon's Kustvaartbedrijf; Neian- dia, m.s., Rotterdam, ledig, Bomeokade. Imp- man; Rhein, Hamburg, stukgoed, De Ruytifade, Van Es Van Ommeren; Rheinland, Stoclolm, ledig. Rietlanden, Havenbedrijf De Rietland. IJMUIDEN. Aangekomen 28 Dec.: Escau®LS., Rotterdam; Patria, s., idem. 29 Dec.- Granheim, s„ Trangsund; N*aise, s., Caen (voor Velsen); ObeTprasident Dertick, s„ Antwerpen; Tartary, s., Vlaardingen (vooiaan- dam) Vertrokken 28 Dec.: Prowes, m.s., Faliuth; Myrmidon, s„ Java. 29 Dec.: Brunla, s„ Oslo; Berenice, Ko penhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 28 Dec.: jcaut, Rotterdam, stukgoed, Javakade, Wm. H. Mier os Co. 29 Dec.: Patria, Rotterdam, stukgoe Zee burgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Grheim, Trangsund, hout, Houthaven, J. Sydzes C?' Oberprasident Delbriick, Antwerpen, ledi Erts kade, Ned. Bevr.kantoor. MIJ. OCEAAN. MYRMIDON. 28 Deo. van Amsterdam Java. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MI. POELAU LAUT, thuisreis, pass. 28 P. Gi braltar. POELAU TELLO, uitreis. 29 Dec. VanNapels, SIMALOER, uitreis, 28 Dec. te Padanj TITUS, 29 Dec. van Syra naar Mutzur VULCANUS, 29 Dec. van Venetië naar rtest. ULYSSES, 29 Dec. van Izmir te IstaDUl. TELAMON, R'dam naar Middl. Zee, ass. 28 Dec. Gibraltar. VENUS. 29 Dec. van Gibraltar naar Arterdam. COLOMBIA, 26 Dec. van Barbados nf Porto Limon. COSTA RICA, 29 Dec. van Amst. naar imburg. THESEUS, 29 Dec. van Amst. via Itteraam naar Spanje. OBERON, 29 Dec. van Amst. naar HOburg. KOTA NOPAN, vertrekt 30 Dec. va Bremen naar Rotterdam. SIBAJAK, uitreis, pass. 29 Deo. Otfsant. BERENICE, 29 Dec. van Amsterdam 1 Kopenh. AMAZONE, uitreis, was 28 Dec. 6 uun.m. 200 i mijlen O, van St. Michaels.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2