De roofoverval te Velden België geen lui lekkerland New-Yorksche Beurs OUDE MENS CHEN ZIJN BEDREIGD AMSTERDAM—BOVEN' RIJN 16 mijnwerkers in levensgevaar DONDERDAG 3 JANUARI 1935 Slechts een vaag signa lement Poolsche wrijving met Frankrijk Pauselijk Nederlandsch College Belangrijke verklaring van Francqui Zilversmokkel aan de Afghaansche grens Het jaar zette slecht in Weer een inbraak In Fransch kasteel In justitieen politiekringen is men slecht te spreken over het onderzoek 5200 gestolen Sieraden lieten ze onaangeroerd Een verwijt Slecht onderzoek Geruchten De hoofdstad moet haar plaats in het Rijnvaartverkeer behouden Nieuwe uitwijzingen De H. Vader heeft de studenten in audiëntie ontvangen De regeering wil echter wel voor iederen Belg de mogelijkheid scheppen om te werken Mijn staat bijna onder water Oude huizen in Birmingham en Manchester ingestort Dieven spoorloos verdwenen SCHAKEN EUWE WINT WEER Thans van Millner Barry VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank RENTESTAND FAILLISSEMENTEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 2 Januari Bij een optimistische stemming konden vele fondsen verbete ren; de handel echter was weinig uitgebreid. - W'8 WISSELKOERSEN 31 Dec. 23.51 8.57V» 13.72 32.40 18.88 AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN^ Er is een nerveuze spanning gekomen in het onderzoek aangaande den ongelooflijk brutalen roofoverval te Velden, waarbij, zooals reeds eer der bericht werd, vier oude menschen, allen bo ven de 70 jaar, werden overvallen en van een bedrag van 5200,werden beroofd. Om een zoo volledig mogelijk beeld van het geval te geven, zullen we nog in het kort de feiten van den overval memoreeren. In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks twee uur zoo vertelde ons de jongste van de vier overvallen bewoners der hoeve van de kinderen van Lipzig hoorde hij gestommel in huis. De eerste gedachte was aan katten, die wel vaker op de zoldering lawaai maakten. Toen het gestommel zich duidelijker herhaalde, riep deze jongste, Thij van Lipzig: „Is er iemand?" Op deze vraag van hem in het duister is zijn zuster wakker geworden. Deze gaf echter geen antwoord en voordat Thij van Lipzig uit bed kon opstaan om te gaan kijken in de aangren zende kamer, waar zijn zusters sliepen, spron gen twee mannen op hem toe, die een zaklan taarn op hem richtten. Zoowel hem als zijn broer, die intusschen ook wakker geworden was, werden door de beide vreemde mannen, op dreigenden toon bevolen, stil te zijn en in bed te blijven liggen. Toen hij zich wilde oprichten om het licht aan te draaien, werd hem dit onmogelijk gemaakt, doordat een der mannen hem op zijn handen sloeg. Later bleek, dat de bandieten het electrisch licht op beide slaapkamers onklaar hadden gemaakt, door de lampenperen weg te nemen. Op de slaapkamer der twee vrouwelijke even eens ongehuwde bewoners van het huis, Marie en Drika, speelde zich eenzelfde tafereel af! Ook hier drongen twee personen de kamer bin nen en dwongen de beide vrouwen in bed te blij ven liggen. Toen Marie de personen voor haar bed zag staan, begon ze hard te gillen. Ze kreeg een klap op haar gezicht en toen ze daarop nog niet stil was, volgden nog meer klappen. Marie van Lipzig had het meest van de indringers te verduren. Haar gezicht was geheel gezwollen en van bloed doorloopen. r Nadat de indringers uit de kast, welke op de kamer der beide vrouwen stond, een bedrag van circa ƒ5200.hadden weggenomen, waar onder vier staatsobligaties ter waarde van 1000 gulden, vertrokken ze door de voordeur bene den uit de woning. Bij hun vertrek riep een der bandieten den bewoners nog toe, dat, wanneer ze iets aan de politie durfden te vertellen, het huis binnen veertien dagen de lucht zou invliegen. Eenige oogenblikken na den overval waagde Thij van Lipzig zich uit het huis en spoedde zich naar den gemeente-veldwachter, die met een onderzoek begon. Het bleek, dat de indringers in het beneden huis ook een grondig onderzoek ingesteld had den. Tegen den buitenmuur van het huis stond een ladder. De bandieten hebben deze lad der uit de schuur gehaald en gebruikt om door het dakraam het huis binnen te dringen. Bovendien is gebleken, dat de bandieten over een vrachtauto beschikten, waarvan sporen tot dichtbij het erf van de hoeve aan te wijzen waren. Een der bandieten verweet den bewoners, dat zij niet lang geleden een oude vrouw aan de deur, die zeven kinderen te onderhouden had, geen aalmoes gegeven hadden. Tegen dit ver wijt van gierigheid beweerden de bewoners, dat zij nimmer iemand zonder aalmoes van de deur wegjoegen. Zij zeiden niets van een vrouw met zeven kinderen te weten. De gemeenteveldwachter van Velden belastte zich met het onderzoek in deze zaak, bijge staan door den burgemeester van Velden, die als hulp-officier van justitie optrad. In poli tie- en justitiekringen is men alles behalve te spreken over deze zeer ongelukkige wijze van onderzoek. De veldwachter heeft, naar men ons me dedeelt, vele dingen nagelaten, waardoor het onderzoek voor de helft verknoeid is; zoo vergat hij de wagensporen van den auto op te nemen; nam geen vingerafdrukken van de kast, die de bandieten vele malen betast hebben en nog andere voor de justitie zeer belangrijke dingen. Daarnaast treft, zoo zeide men ons, in zeer sterke mate den burgemeester van Velden schuld, die op last van de justitie het onderzoek heeft moeten overdragen aan de mare chaussee te Venlo. In plaats dat de burgemeester den opper wachtmeester der marechaussee te Arcen, den meest nabfjen politiepost, waarschuwde, die wel geen zeggenschap heeft in het Veldensche gebied, belastte de burgemeester in zijn hoe danigheid van hulp-officier van justitie een veldwachter met een zaak, waarin zelfs de meest ervaren politierechercheurs het hard te verantwoorden hebben. De gemeenteveldwach ter heeft geen staat van dienst achter den rug, dat hem alleen zoo"n belangrijke zaak kan toevertrouwd worden. Door de justitie, met name door den presi dent der rechtbank te Roermond, mr. Coene- gracht, is de brigade Venlo der marechaussee met het onderzoek belast. Wegens ontstente nis van den brigade-commandant heeft thans wachtmeester Mulder de leiding. Deze staat voor de moeilijke taak, een zaak verder af te wikkelen, die voor meer dan de helft door onkunde verknoeid is. Over dit nieuw ingesteld onderzoek is wei nig nieuws te berichten. Er zijn reeds talrijke sporen onderzocht. Natuurlijk doen vele fabel tjes de ronde over dezen overval, die het werk is van een stel volleerde bandieten, die met zorgvuldig overleg en met kennis van zaken gehandeld hebben. Dinsdagmorgen werd te Venlo blveerd, dat reeds arrestaties gedaan waren, o.a. zou een vroegere knecht van de hoeve in den overval betrokken zijn. Dit is uit de lucht gegrepen. Van het ontslag van een knecht is niets bekend. Van de bandieten is slechts een vaag signa lement bekend. De taal, die zij spraken, doet vermoedens aan de hand, dat zij niet uit Vel den afkomstig waren. Men neemt veeleer aan, dat zij thuis hooren tot het slag, dat vrij geregeld in het grensge bied, zoowel aan deze als aan gene zijde van de grens opereert, dat kippen steelt en rooft op het veld, dat met kunde van zaken van het smokkelen een beroep maakt en dat thans, doordat het smokkelbestaan vrijwel lamgelegd is, een nieuw operatieterrein meent gevonden te hebben in het plegen van overvallen. En in dit milieu is een onderzoek zeer moei lijk. In haar Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer op het voorloopig verslag over eenige onteigeningsontwerpen, verband houdende met den aanleg van een scheepvaartverbinding van Amsterdam met den Boven-Rijn zegt de regee ring ojil: De vraag of het wel verantwoord is, in de tegenwoordige omstandigheden werken, die aanvankelijk werden begroot op 65 millioen, doch die bij de prijzen van thans een aanmer kelijk geringer bedrag zullen vorderen, met kracht voort te zetten, had de regeenng reeds ernstig overwogen. Zij is overtuigd, dat, aangezien in het buitenland alles in het werk wordt gesteld om de Rijnvaart van de Nederlandsche ha vens af te leiden, niet mag worden getalmd met maatregelen om de hoofdstad des lands, bepaaldelijk op het gebied van stukgoede- renverkeer, haar plaats in het RiJnvaan- verkeer te doen behouden. Daarbij komt dan nog, dat de werken in be langrijke mate zullen medewerken tot werk verruiming. WARSCHAU, 2 Jan. (VX>.) De officiesle „Gazeta Polska" meldt, dat in de Fransch- Poolsche betrekkingen nieuwe spanning is op getreden. Polen weigert ln principe eenige der door Frankrijk voorgestelde overeenkomsten te onderteekenen. aangezien zij verschillende pun ten bevatten, waaromtrent met Polen nooit over leg is gepleegd en geen Poolsch advies is ingewonnen. WARSCHAU, 2 Jan. (Reuter.) De Poolsche bladen berichten omtrent verdere uitwijzingen van Poolsche arbeiders uit Frankrijk. De laatste dagen zijn uit Rijssel 133 Poolsche arbeiders met hun familie vertrokken, en de week daarvoor 252 Poolsche arbeiders. Men verwacht voor de komende week nieuwe transporten. Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 2 Januari: Hedenmiddag heeft de Paus den recor van het Pauselijk Nederlandsch College te Rome, Mgr. B. Eras, in particuliere audiëntie ontvan gen. Na afloop van deze audiënte stelde Mgr. Eras de studenten van het College aan den H. Vader voor, Die allen tot de handkus toeliet. De Paus wendde zich daarop tot de Neder landsche studenten met een korte toespraak, waarin Hij zijn rijksten zegen uitsprak over hun persoon en hun studie en hun een vrucht baren arbeid in het vaderland toewenschte. Een bijzonder woord richtte de H. Vader tot den welaarw. heer F. v. d. Meer, die onlangs „summa cum laude" het doctoraat in de chris telijke archeologie verwierf, waarvoor de Paus een lof- en gelukwensch uitsprak. Aan het slot van Zijn toespraak schonk de H. Vader door de hand van Mgr. Eras aan de studenten eeen herinnemg aan deze audiëntie, terwijl Hij ie aan den weleerw. heer v. d. Meer, als bijzondere onderscheidng, Zelf ter hand stelde. munten in beslag is genomen. Deze belang rijke smokkelhandel wordt toegeschreven aan de onlangs plaats gehad hebbende stijging van den zilverprijs. De toevloed is echter zoo groot geweest, dat de zilverprijs te Bombay gezakt is tot een shilling per 100 tolas (37 ounces). Men neemt aan, dat het smokkelen het meest geschiedt door Afghaansche nomaden, die be kend staan als geldschieters. Bij het naderen van den winter drijven zij hun karavanen die soms wel 4000 kameelen tellen, over de grens. Eenmaal ln Britsch-Indië. verspreiden zij zich over het geheele land. Zij leenen overal geld uit, en hun zilver vindt zijn weg naar de bazaars. Van daaruit wordt het, naar gebleken is, naar Bombay verzonden waar het op het vereischte gehalte wordt ge bracht, en vervolgens verkocht aan de Munt ■of op de edelmetaalmarkt De Indische en Afghaansche autoriteiten overwegen thans het nemen van maatregelen voor het verscherpen der douaneformaliteiten tusschen beide landen, om aldus den smokkel handel te belemmeren. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 2 Jan.: De minister-president Theunis heeft op Oudejaarsavond getracht in een korte radio rede, welke weinig nieuws bracht, den Belgen moed in te spreken. Zijn rede heeft hier echter een verkeerde uitwerking gehad, omdat zij niets positiefs be vatte. Naast een min of meer oppervlakkige samenvatting van de verschenen volmachts- besluiten bracht deze radiorede slechts vage aanduidingen over de voorwaarden tot een eco nomisch herstel. In ruimen kring heeft het teleurstelling ge wekt, dat de premier niets zeide over een ver lichting van lasten, waarop men hier met ongeduld wacht. Anderzijds heeft het bestuur van den nationalen bond van den R. K. mid denstand zoo juist een vrij hevige critiek uit gebracht op de huidige huurwet, het hypothe cair regiem, de contróle op den vleeschhandel en de credietverleening aan den midden stand. Kernachtiger klonken intusschen de verkla ringen, welke Woensdag zijn afgelegd door minister Francqui, waarvan ieder weet, dat hij, alhoewel minister zonder portefeuille, de effectieve leider is van de financieele en eco nomische politiek van de huidige Belgische re geering. Er is geen sprake, zeide de heer Francqui. dat wij België in één slag, als met een toover- staf, in een luilekkerland zouden kunnen ver anderen. Mits strenge discipline in acht wordt genomen, kan men echter voor iederen Belg minstens de mogelijkheid scheppen om te ar beiden. Naar dat beperkte doel streeft de re geering, die zich inspant om levensduurte te doen afnemen, evenals de lasten, welke alle te zwaar drukken op handel en nijverheid. In dien de regeering er in slaagt haar program te verwezenlijking kan men hopen, dat er ver betering zal komen in den toestand, te meer, daar de internationale politiek, welke een grooten invloed uitoefent op de economische verhoudingen, betere vooruitzichten biedt bij den aanvang van het nieuwe jaar. Minister Francqui vindt het dwaas, vertrou wen te stellen in bankpapier en niet in staats fondsen, want beide zijn nauw aan elkaar ver bonden. De spaarders moeten opnieuw ver trouwen hebben, de regeering zal hen met al haar macht beschutten. Een der belangrijkste voorwaarden voor het economisch herstel van België en trouwens ook voor een eventueelen terugkeer van wel vaart in West-Europa, acht de heer Francqui het weer in ciculatie brengen van kapitaal. BOMBAY, 2 Jan. (Reuter) Via de Afghaan sche grens wordt dagelijks gemiddeld voor een bedrag van 1000 aan zilver Britsch-Indië bin nengesmokkeld, aldus is gebleken, nadat in Ahmedabad een groote partij gesmokkelde KATTOWITZ, 2 Jan. Voor een week had de mijnoverheid bevel gegeven tot stopzetting van de Baskamijn bij Sosnowitz, aangezien groote hoeveelheden water de mijn binnendron gen, hetgeen gevaar opleverde. Inmiddels is inderdaad de mijn onder water geloopen. 16 van de 110 mijnwerkers echter weigerden, toen zij hoorden, dat het bedrijf stilgelegd zou wor den, de mijn te verlaten, teneinde hiermede een voortzetten van het bedrijf af te dwingen. Alle pogingen van de overheid de ongelukkigen te bewegen de mijn te verlaten, zijn tot dus verre vergeefsch geweest. Sinds zeven dagen zijn de mannen nu reeds in de mijn, voort durend op de vlucht voor de binnendringende watermassa's, die met groote snelheid de mijn gangen overstroomen. Sinds Maandag is de toestand der mannen vrijwel hopeloos. Zij zijn gevlucht naar de hoogst gelegen mijngangen, waar zij, zonder voedsel in volslagen duisternis, in het ijskoude water staan. De aanwezige lucht is bijna ge heel verbruikt en overigens vol mijngas. De opwinding onder de bevolking is zeer groot. Het terrein van de mijn is door de politie af gezet, daar men onlusten vreest. LONDEN, 2 Jan. In een oude buurt van Bir mingham, die voor afbraak bestemd is, hoorde een voruw vroeg in den ochtend een romme lend geluid, alsof het in de verte onweerde. Zij begreep echter den oorsprong van het geluid en waarschuwde de ruim 10 personen, die in het huis woonden en voor een deel in bed lagen. Door een raam op de eerste verdieping konden zij op een plat komen en nauwelijks hadden zij het huis verlaten of met donderend geraas kwam het dak naar beneden en stortte een vloer in. Te Manchester stortte plotseling vroeg inden ochtend het dak van twee belendende percee- len, waarin te zamen 11 personen woonden, in. Dank zij de stevige constructie van de bouw- muren en van de balkenlaag der bovenverdie ping viel het puin niet door het geheele huis, doch werden de verschrikte bewoners slechts gewekt door het gruis en de kalk die op hun bed vielen. Niemand liep eenig letsel op. PARIJS, 2 Jan. (Reuter). Thans is wederom een inbraak gepleegd in een Fransch kasteel, namelijk in het kasteel van Surville, te Monte- reau, eigendom van Gravin de Quelen. Het aan tal kasteelen, dat de laatste maanden door in brekers bezocht is> wordt hiermede op veertig gebracht. De dieven wisten een gouden trouwring buit te maken, een miniatuur van Marie Antoinette, een oud-zilveeren doos en verscheidene erfstuk ken. De dieven wisten te ontsnappen, zonder een spoor na te laten. De waakhonden van het kasteel hebben tijdens de inbraak niet eens geblaft. De resultaten van de vijfde ronde van het Internationaal Schaaktournooi te Hastings lui den: Euwe wint van Millner Barry; Botwinnik remise met Lilienthal; Capablanca wint van Michell; Thomas wint van miss Menchik; Flohr wint van Norman. De afgebroken partij Flohr-Thomas, gisteren gespeeld, is heden in remise geëindigd. De resultaten der Nederlanders ln de andere af deelingen waren: Prins-Sergeant remise; Tims Collins wint van De Jong; Scheffer verliest van Leiston; Morrison wint van Wise. Activa: Binnenl. Wissels, Prom., enz. in disc.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. i. disc. Idem Eig. Portef. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors. in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Specie Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art 16 d. Bankwet '19 K.B. v. 28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz Muntmat., Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap. Res. en Pensioenf... Gebouwen en Meub. Ier Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva: Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-Indië t) W.v. i.h. buitenl. Besch. Metaalsaldo. (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3 Schatkistp., rechtst. b. d. Bank ond.gebr. Wissel-disconto Promessen-disconto Beleen, van Effecten Beleen van Goed. Voorschotten ln Rekening-Courant 2 H pet. sedert 19 Sept. 1933 3 pet. sedert 19 Sept 1933 3 pet. sedert 19 Sept 1933 3 pet. sedert 19 Sept. 1933 3 pet. sedert 19 Sept. 1933 Opgegeven door Van der G*raaf Co.'s N.V. Bureaux voor den Handel. (Afd, Handelsinformaties). Failliet verklaard: 31 Dee.: L. van Brink, sigarenwinkelier, Amster dam, Nieuwe Hoogstraat 39. 2 Jan N.V, Agentuur- en Commissiehandel Vh. W. Ruiter en Zonen, Amsterdam, Kloveniersburg wal 4953. N.V. Textielindustrie „Herans", Amsterdam, Nieuwe Zijds Voorburgwal 102, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: B van Westen, Ooster-Blokker, gem. Blokker. J. Wagenaar, BVoek op Langendijk; C. Brieffifes, Horn; A. Zomer, Zwolle; J. G. Vos, Goes. In het op 10 December 1934 uitgesproken fail lissement van N.V. Stóomwasscherij „De Schin- waarden tot curator benoemd: Mr. F. J. Strater, waardden tot curator benoemd: Mr. F. J. Ctrater, Damrak 14, Amsterdam. Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zonen en L. Slijper Van 3.304.30 uur Kon. Olie 132131% A'dam Rubber 1913/16 Beth. Steel 19 13/16 Van 4.305.00 uur Beth. Steel 19%; 31 Dec. '34 24 Dec. 1934 19.085.340 556.067 3.346.144 22.957.754 553.052 3.137.170 22.987.553 26.647.977 866.250 866.250 866.250 866.250 103.632.287* 6.495.132 41.305.179 98.368.590* 4.442.174 38.453.652 151.432.598 146.987.021* 141.264.417 136.607.292* 4.445.577 4.657.124 151.432.598* 141.264.417f 102.182.795 739.853.459 102.182.355 739.853.459 842.036.254 17.941.195 842.035.814 17.670.322 859.977.450f 859.607.136f 37.014.632 37.014.632 4.970.000 5.902.547 4.970.000 4.738.240 16.996.491 16.996.491 1.100.147.523 1.092.204.145 20.000.000 3.807.914 5.000.000 9.28G.676 912.167.710 475.302 20.000.000 3.807.914 5.000.000 9.286.676 882.446.915 270.769 30.140.857 115.946.946 3.322.115 11.914.727 156.193.484 3.283.656 1.100.147.523 73.789.100 49.775.319 1.092.204.145 73.739.100 49.775.319 436.444.505 439.335.160 NEW-YORK, 2 Jan. (Part.) Bij het intreden van het nieuwe jaar heerscht in Wallstreet een optimistische stemming, dank zij de gunstige ontwikkeling in de staal-, automobiel- en tex tielindustrie. Eerstgenoemde gaf in de laatste week van 1934 een bedrijvigheid te zien, die, vergeleken bij die van begin September, meer dan verdubbeld is. De 'T^.uitzichten blijven gunstig, al verheelt men zich niet, dat de ver betering voor een belangrijk deel te danken is aan de steunuitgaven der regeering. Voorts valt het op, dat de kapitaalgoederen-industrieën nog uiterst slecht van opdrachten zijn voorzien en zoolang dit niet het geval is, zal het herstel zich niet kunnen uitbreiden. Het spreekt even wel vanzelf, dat het aanhouden van de gunstige ontwikkeling in bovengenoemde industrieën zich op den duur zal moeten uitstrekken tot andere takken van bedrijf. De koersstijging in Wallstreet wordt belemmerd door de onzeker heid betreffende de maatregelen, die het Con gres zal nemen. Hieraan was het toe te schrij ven, dat de handel zeer stil was en de omzet slechts 190.000 shares beliep, terwijl de markt een onregelmatig verloop had, al was de grond stemming van de markt goed prijshoudend. Van de staalwaarden openden Steels een fractie luier, doch in den loop van den morgen trok de noteering tot boven het vorig slotniveau aan. Bethlehem Steels waren evenwel gedrukt. Spoorwegwaarden waren verdeeld. Union Pacific vielen op door een koersstijging van ruim een punt, doch hier en daar viel eenige neiging tot reactie waar te nemen. Koperwaarden lagen meerendeels een fractie hooger, als gevolg van de gunstige verwachtingen van de a.s. koper conferentie. Voor public-utilities kon het her stel doorzetten, al bleven de koerswinsten tot fracties beperkt. Voorts waren chemische waarden vast gestemd, speciaal Allied Chemi cal, die ruim 1 dollar verbeterden. Warenhuis- aandeelen lagen prijshoudend, evenals indus trials, van welke American Can krachtig in herstel waren. Aandeelen in fabrieken van land bouwwerktuigen waren goed van toon; petro- leumfondsen neigden tot reactie. Motorwaarden ondergingen slechts weinig verandering. Elec- triciteitswaarden liepen een kleinigheid terug. In het verder verloop werd over het algemeen een neiging tot reactie merkbaar, doch de ver liezen hadden slechts weinig te beteekenen. In de middaguren vertoonde de beurs een onregelmatig verloop, terwijl verschillende af- deelingen een neiging vertoonden tot afbrok kelen in verband met winstnemingen. Staal-, mijn- en spoorwegwaarden liepen langzaam te rug, terwijl public-utilities en natte waarden verdeeld in de markt lagen. Eenige specialitei ten trokken de aandacht van het publiek. Hierbij traden op den voorgrond de chemische waarden, die vooral laatbeurs druk verhandeld werden. Ook American Can, Amer. Tobacco en Case Treshing waren goed gedisponeerd en konden een flinke winst incasseeren. Op het verlaagde niveau konden kort voor het slot di verse waarden een gedeelte van het heden ge leden verlies inhalen en per saldo noteerden Public Service en Mclntyre resp. 13/8 en 1 pet, lager, terwijl American Can, Int. Harves ter, Allied Chemical, Du Pont de Nemours, Eastman Kodak, Amer. Tobacco en Case Treshing een voordeelig verschil van 1 pet. 3 pet. aantoonden. Van de buitenlandsche obligatiën liepen 7 pet. Dawes 1 pet. terug. De omzetten bedroegen 880.000 shares. De Amer. Waterworks declareerden een on veranderd kwartaalsdividend van 0.25. Slotkoersen Jan.-Dec. Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American T obacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrvsler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 51/2 Younglecning Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric General Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber. United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolworth Building exdiv. ex claim, i gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied (slot) koersen. 2 s 31 29 1391/a 137% 137% 117i/4 1141/4 1143/4 18% 18% 17% 383/4 387/g 387/g 105% 105 104% 8434 833/4 83% 141/a 143/8 14 11% 11% 113/8 3/8 533/4 533/4 547/8 26 26% 26 137/8 14 14% 321/4 32% 32 11% 11% 113/4 60 57% 56 24 24 23 441/4 44% 44 4 4 33/4 2 2 17/g 417/s 41% 417/8 1% 17/8 13/8 2OV4 20% 19% 19 18% 18% 40 41 39 28% 28% 283/4 41% 41% 42 97 95% 95% 113% 112 112% 7% 7% 73/s 22% 22% 21% 34% 34% 33% 16% 167/s 173/g 12% 121/4 12i/8 16 163/g 16% 43% 42% 43 233/4 237/g 24% 9% 9% 9% 173/g 171/4 171/4 291/4: 30%: 29% 5.47-57 95 94 92% 5% 5% 5% 2 1% 1% 2% 23/4 2% 30% 29% 29% 17% 17% 17% 21% 21% 20% 16% 16% 16% 49% 49% 49 20% 20% 208/4 13% 13% 13 1673/4 168 170% 22% 241/4 243/g 24% 437/g 43% 43% 26% 27% 26 51/4 5% 5% 403/g 39% 393/g 67/s 7 63/4 14% 143/4 14% 18 18 I8I/4 153/4 15% 157/g 18% 18% 18% 431/4 431/4 43% 9% 93/4 9% 107% 1077/g 108 14% 14% 27/8 2% 2% 6% 61 2 6% 16% 16% 168/4 38% 39 383/4 1% 1% 1% 37% 37% 377/g 54 54 53% 2 Jan. Brussel 23-53 Rome 8.59% Madrid 13.74 Bern 32:5S Weenen 18.90 NEW-YORK, 2 Jan. 2 Jan. 31 Dec. Oslo A'dam Londen Parijs Berlijn 24.82Yj 24.86 67.92 67.82 4.94 4.94% 6.631/4 6.617/g 40.35 40.32 t ex coupon bieden 2 Jan. 31 Dec, Suiker Jan. 1.86 Mrt. 1.86-88 Mel 1.91-92 Juli 1.93-94 Rubber Standaard Jan. 13.17 Mrt. 13.39 Mei 13.59 1,81-83 1.87 1.91 13.12 13.34 13.54 NEW-YORK, 2 Jan. 2 Jan. 31 Dec. Sept 1.97-98 1.93 Oct. 1.96 Dec. 2.02-03 2.02 CtCuba 2.65 3.08i/a0 Jull 13.80 Sept 14.00 Oct. 14.10 Dec. 14.30 Katoen Loco 12.85 Jan 12.55 Febr 12.62 Mrt. 12.70-71 Apri) 12.73 Mei 12.77 Juni 12.80 12.85 12.60 12.64 12.69-70 12.74 12.79-80 12.80 Juli Aug. Sept Oct. NOV. Dec. 12.84 12.78 12.72 12 67 12.69 12.72 Tarwe Roode Winter loco 107% Harde Winter loco 115% Tin Loco 50.75 50.771/3 Jan. 50.75 Koffie (Rio) Mrt 7.27 13.75 13.94 14.09 12.81 12.76 12.71 12.67 12.70 12.73 108Vs 1161/8 50.771/i Mei Juli Sept. Dec. 7.41 7.54 7.64 7.74 7.25 7.40 7.52 7.62 2 Jan Tarwe Mei 98V8-1/2 JUÜ 923/8-1/2 Sept. 907/8-% Mais Mel 88s/4 Jul) 847/s Sept. 811/s Reuzel Loco 12.75 Jan. 12.70 Mea 13.07V2 Juii 13.271/2 Sept. 13.471/2 2 Jan, Tarwe Mei 827/g Juli 833/s Oct. - Rogge Mei 607/g Juii 611/2 Oct. - Haver Mei 431/g Jü.1 433/8 Oct. 31 Dec. (Santos) Mrt. 10.60-62 10.53 Mei 10.59-60 10.50 Juii 10.59 10 50 Sept. 10.59 10.52 Dec. 10.59 CHICAGO, 2 Jan. 2 Jan. 31 Dec. Haver 977/g-l; U Mei 53 58 99%-% Jhii 471/4 53 93% Sept. 418/4 478/4 Rogge 933/g Mei 741/2 75 897/g Juli 743/g 758/4 857/g Sept. 75% 12.971/2 13.05 12.95 13.30 13.50 31 Dec Duluth Lijnzaad I.86S/4 Mel Juli I.88V2 1.871/2 781/2 833/4 84% 59 613/8 62 413/g 437/g 437/g WINNIPEG, 2 2 Jan. 31 Gerst Mei 563/g Juli 561/s Oct. - Lijnzaad Mei 1.46 duu 1.46 Oct. - Jan. Dec. 547/g 571/8 563/4 1.42V4 1.463/8 1.451/2 GRAANNOTEERJNG LIVERPOOL, 2 Jan. Tarwe: Maart 5/01/8, Mei 5/2 1/4, Juli 5/3 5/8. binnenlandsche havens IJ MUIDEN. Aangekomen 31 Dec.: Ek, s., Osl O, Stfjaan:"sf^t W.-Indlë; Pluto, s, Gothen burg; Euterpe, s„ Bordeaux; Vecht, Van Rensseiatr, s., West-Indie; Laimdota, Riga laatst Rotterdam; Snar, s. siax. 2 Jan., Alcinoes, s., Java; Poelau Laut, Java' Bataa, s., La Goulette (voor Veisen). Vertrokken 31 Dec., Trtary, s., huil. 1 Jan., Marvel, s„ Oslo; Nantaise, s-- potter dam; Se'rooskerk, s., Hamburg; Maaskerk, West-Afrika; Jagersfontein, Zuid-Ai"*-® via Rotterdam; St. Louis, s„ Hamburg. Aangekomen 12 jan., Fort Binger, s., W Afrika; Theano, s„ Fowey. Vertrokken 2 Jan., Poeau Roebiah, m.s., Java, via Antwerpen; Elind, s„ Rotterdam; Bartava, s. Boston; Heemskerk, s„ Hamburg; Vliestroom. S-, Huil; Rheln, s„ Hamburg; Calypso, s„ idem. AMSTERDAM, 31 Dec., Ek, Oslo, stukgoed. Handelskade, Verg. Cargadoorskantoor 1 Jan., Stella, Middl. Zee, stukgoed, Surina mekade. Verg. Cargadoorsknatoor; Pluto, Go thenburg, stukgoed, Surinamekade; idem; St- It juia, West-Indië, stukgoed., Javakade, wam bersie en Zoon; Eute'rpe, Bordeaux, stukgoed. Surinamekade, N. Rijnv. Mij.; Vecht, Gdynia, steenkolen, J. P. Coehhaven, Ned. Steenk. Han del Mij.; Van Rensselaer, West-Indië, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Laimdota, hout. Houthaven, Gebr. vn Uden; Snar, Siax, fosfaat. Fosfaatfabriek, Gans Transport 2 Jan.: Alclnous, Java, stukgoed, Borneokade, Metier Co.'s Scheepv. Mij; Poelau Laut, Java. stukgoed, Sumatrakade, Mij. Nederand; Fort Bin ger, W.-Afflka, stukgoed, Handeskade, d'Arnaud Co.; Theano, Fowey, stukgoed en kei. Riet landen, Holl. Stoomb. Mij. MIJ. OCEAAN. ALCINOUS, 2 Jan. Van Java te Amsterdam. MYRMIDON, Amsterdam naar Java, 30 Dec. to Swansea. POLYDORUS, Java naar Amsterdam, 1 Jan. van Colombo. PEIS ANDER, Java naar Amsterdam, 31 Dec. van Marseille. KONINKL. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, uitreis, 31 Dec.c van Rio Janeiro. ZEELANDIA, uitreis, 1 Jan. n.m. van Santos. JAVACHINA—JAPPAN LIJN. TJISALAK, 30 Dec van Shanghai te Hongkong. TJISADANE, 31 Dee. van Batavia te Shanghai. KONINKL. PAKETV. MIJ. RANTAUPANDPJANG, 30 Dec. van Durban naar Singapore. TASMAN, 30 Dec. van Kohsichang te Durban. KONINKL. NEDERL: STOOMB. MIJ. IRENE, 31 Dec. van Danzig naar Kopenhagen. ORION, 1 Jan. van Napeis te Catania. POSEIDON, 1 Jan. van Tarragona n. Valencia. SIMON BOLIVAR, thuisreis, pass. 1 Jan. 7 uur v.m. Flores. TITUS, 2 Jan. tan Syra naar Mutzuna. TRITON, 31 Dec. van Valencia naar Rotterdam. ULYSSES, 1 Jan. van Bourgas te Varna. VESTA, 31 Dec. van Lissabon naar Amsterdam. VULCANUS, 31 Dec.c van Triëst n. Flume. STELLA, 1 Jan. van Middl. Zee te Amsterdam. PLUTO, 1 Jan. van Gothenburg te Amsterdam. EUTERPE, 1 Jan. van Bordeaux te Amsterdam. VAN RENSSELAER, 1 Jan. van W.-Indie te Amsterdam. ALKMAAR, thuisreis, 31 Dec. te Tocopllla. POSEIDON, 2 Jan. van Tarragona te Valencia. DEUCALION, 2 Jan. van Oran te Brcelona. AURORA, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 2 Jan. Ouessant. CALYPSO, 2 Jan. van Amsterdam naar Hamburg FLORA, 31 Dec. van W.-IndlNe te New-York. VULCANUS, 1 Jan. van Triëst te Flume. IRENE, 2 Jan. van Danzig te Kopenhagen. TRITON, Midd. Zee naar Rotterdam, pass. 2 Jan. Gibratar. MIJ NEDERLAND. POELAU LAUT, 2 Jan. van Java te Amsterdam. POELAU TELLO, uitreis, 2 Jan. van Suez. POELAU ROEBIAH, 2 Jan. van Amsterdam naar Java. TAJANDOEN, 2 Jan. van Batavia n. Amsterdam. POELAU BRAS, thuisreis, pass. 1 Jan. Perim. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. KOTA INTEN, 31 Dec. van Pacific Kust to Kaapstad. MANOERAN, 31 Dec. van Calcutta te Belawan. TOSARI, 29 Dec. van Batavia n. Pacific Kust.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2