1 Sfcfct^ Avontuurlijke noodlandingen 1 Zoekt gij betrouwbaar j I Personeel? j Glazen steenen. Nieuwjaarsreceptie te Berlijn. Zweedsche soldaten in het Saargebied T liiiwff •■MfcMki. ikMkU i Idhfeihi I ftfcUt ^Wkti ainininiiranniiniiniiiininiiiniiiniiiiininiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiHHin!iiiiiinHiiniiiii!iiimiTiiiiniiiiiiHi,i^ liiinnnimiiiiniiiiiniiniiiiiiiiiiiniiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiiB iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iii1^ EEN VLIEGTUIG IN EEN STRAAT De historische landing van de Duit- schers Köhl en Hühnfeld en den Ier Fitzmaurice Op zoek naar Nobile HUISSLACHTING EN CRISISHEFFING CLEARINGVERDRAG MET DUITSCHLAND Achterstallige vorderingen IJSSPORT NEDERLAND—BELGIË Belgisch team samengesteld WERELDKAMPIOENSCHAP PEN TWEEPERSOONSBOB Nederlandsche deelname? ZWEMMEN LEONORE KIGHT VESTIGT WERELDRECORD Op de 500 meter vrije slag eiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiHininiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiHimnmii!»^ DONDERDAG 3 JANUARI 1935 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiuiiiiiiiiiiiiiiiiuuuumiimtuumumiuimimimB De Good Year in Indië UIT DE STAATSCOURANT Postvluchten AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO CRICKET ZUID-AFRIKANEN NAAR ONS LAND Uitnoodiging aanvaard TURNEN DE OLYMPISCHE TURN OEFENINGEN Veranderingen aangebracht A s*** Kort geleden werd in Weenen een ongewone en wel zeldzaam gevaarlijke noodlanding ver richt. Midden in de huizenzee der millioenen- stad en wel in de Laxenburgerstrasse trachtte de bekende vlieger Siegfried Muller, die nftg een waarnemer aan boord had, te landen, aange zien hij in den dichten mist, welke boven Weenen lag, verdwaald was geraakt. Bij het dalen kwam het vliegtuig in aanraking met een hoogspan ningsleiding; het stond op hetzelfde oogenblik in vlammen. De beide inzittenden waren letter lijk een seconde tevoren er in geslaagd om uit de reeds op geringe hoogte vliegende machine te springen, waarbij de één een been brak en de ander een lichte hersenschudding kreeg. Het was echter nog mooi, dat zij er het leven afbrach ten en niet zoo ernstig gewond werden, of zij waren spoedig weer hersteld. Juist in de jongste geschiedenis der lucht vaart staan overigens eenige beroemde nood landingen vermeld, welke hun beteekenis niet zelden ontleenen aan het belang van de vlucht, waarbij zij werden uitgevoerd. Zoo heeft de noodlanding van de Duitsche oceaanvliegers Köhl en Hünefeld en den Ierschen kolonel Fitzmaurice historische beteekenis gekregen. Na dat zij erin waren geslaagd, over den Atlan- iischen Oceaan te vliegen in Oost-Westelijke richting, landden zij op een uiterst klein vuur- -oreneilandje voor de kust van Newfoundland, langezien zij geen benzine meer hadden. Het weer was zoo slecht, als men zich maar denken ton en deze noodlanding mag dan ook met recht een topprestatie van Köhl worden ge- aoemd. Hij landde zoo goed op het kleine rots eilandje, dat er met het vliegtuig niets ge beurde. De eenige reden, waarom het niet meer ton opstijgen, was het gebrek aan aanloop voor ien start. Een schitterende noodlanding verrichtten ook de Amerikaansche piloten Wilkins en Eielson in 1928 midden in het eeuwige ijs van het Noord poolgebied. Zij waren uit Barrow in Alaska ge start om zoo mogelijk onbekend land rondom het Wrangel-eiland te vinden. Op den terug tocht raakten zij in een vreeselijken sneeuw storm en zij rekenden uit, dat zij geen benzine genoeg hadden om bij den sterken tegenwind de kust te bereiken. Zij maakten daarom ge bruik van het laatste daglicht en landden met hun laatste benzine tenslotte goed en wel op het ijs. Een der vleugels brak echter tegen een ijspunt, die zij niet hadden gezien. De vliegers brachten eerst rustig den nacht door in de sabine, waar zij tegen den wind beschut waren, en bereidden zich gedurende de twee volgende dagen voor op den grooten marsch naar de kust, die zij ook behouden bereikten na een tocht van tien dagen. Een serie van de meest verbazingwekkende noodlandingen, die uniek is in de ge schiedenis van de luchtvaart, werd verricht door de twee Russische piloten aan boord van de „Krassin" en de „Malygin". De piloot Baboesj- kin van de „Malygin" zwierf van 29 Juni tot 4 Juli 1928 rond in de ijswoestijn en volvoerde daarbij niet minder dan 9 landingen onder de allermoeilijkste omstandigheden. Eindelijk kon hij niet meer opstijgen, doch op het laatste oogenblik zag hij zijn lang gezochten ijsbreker, die niet eens zoo ver weg zijn weg door het pakijs zocht. Hij was gered. Bij het zoeken naar de verongelukte Nobile- groep verrichtte de Russische piloot Tsjoenowski van de „Krassin" een merkwaardige noodlan ding. Nadat hij reeds de Malmgren-groep had gered, raakte hij half Juli in een der gevaar lijke, plotseling opduikende ijsnevels. Hij kon zich niet meer oriënteeren en toen zijn benzine op was, moest hij een noodlanding doen. Daar door werd zijn vliegtuig ernstig beschadigd en hij moest op dezelfde plaats blijven, zij het ook in de beschutting van zijn cabine en in gezel schap van zijn radiotoestel, totdat hü weer aan boord van zijn schip kon worden genomen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Kersten betreffende den afzet van kalveren en het ne men van maatregelen, krachtens welke geen crisisheffingen voor huisslachtingen worden geëischt en deze niet langer worden beperkt, heeft minister Steenberghe geantwoord, dat tot nu toe bij den afzet van kalveren geen moei lijkheden ondervonden werden. Er is geen en kele reden te verwachten, dat zulks wel zal plaats hebben Het ontmoet ernstig bezwaar, alle huisslach tingen van heffing vrij te stellen. De ten aanzien van de huisslachtingen ge troffen regeling maakt het mogelijk, vrijstel ling van heffing te verleenen in verband met het inkomen van dengene, die de huisslachting verricht. De Nederlandsche Bank deelt het volgende mede: Het is gebleken, dat in kringen van Neder landsche belanghebbenden nog steeds eenig misverstand bestaat omtrent de bij gelegenheid van het sluiten van het Nederlandsch-Duitsche clearingverdrag van 5 December 1934 geopende mogelijkheid tot het omzetten in guldensvor deringen van achterstallige handelsvorderingen op Duitsche debiteuren en de daarmede samen hangende voorschotverleening voor de Neder landsche Bank. Met het oog hierop wordt hier- Het Belgisch ijshockeyteam, dat Zaterdag avond a.s. op de kunstijsbaan te Amsterdam tegen Nederland uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Brohée. Achter: Van den Driessche en Duvivier Eerste voorlinie: Kreitz, Peltzer en Van Rey- schoot. Tweede voorlinie: Lippens, de Beukelaer en Pootman. Reserve doelman: Baudine. Reserve speler: Parbanson. Het Belgische team is samengesteld uit de sterkste spelers van Brussel en Antwerpen. Behalve de demonstraties kunstrijden van Hansi Kast en Otto Kaiser zal nog een wed strijd worden gehouden in het hardrijden over 600 meter tusschen de dames Donker (Ilpen- dam) en Langeveld (Laren N. H.) Deze wedstrijd, alsmede die voor kinderen beneden de 16 jaar, wordt verreden onder auspiciën van de Sportfondsen-ijsclub Am sterdam. i Op 2 en 3 Febr. worden te Igls bij Innsbruck de wereldkampioenschappen voor tweepersoons bobs gebouden, waarvoor momenteel hebben in geschreven Roemenië, Frankrijk, Polen, Zwit serland, Oostenrijk, Luxemburg en Nederland. De inschrijving van Nederland komt eenigszins onverwacht, maar het is duidelijk, dat ons land wil trachten ook in dezen tak van sport meer op den voorgrond te treden. De Oostenrijksche kampioenschappen worden gehouden op 26 en 27 Januari a.s. Het is zeker, dat de volgende ploegen Oostenrijk bij de we reldkampioenschappen zullen vertegenwoordigen: VolkmarKaltenberger (Graz) en Stürer Rottensteiner (Innsbruck). Op het nationale zwemfeest te Miami is Leonore Kight er in geslaagd, het wereldrecord 500 meter vrije slag, dat sedert vier jaar op naam van Helen Madison staat met 7 min. 12 sec., te verbeteren en op 7 min. 8.2 sec te brengen. Verder werden twee Amerikaansche records verbeterd. Catherine Rawls zwom de 300 yard wisselslag in 4 min. 18.1 sec., terwijl Eleonore Holm de 50 yard rugslag in 33.2 sec. aflegde. Bij de heerennummers bracht Ralph Flana gan niet minder dan tien Amerikaansche records op zijn naam. FOTOREPORTAGE 1 Zweedseh-Engelsche verbroedering in het Saargebied onder nog eens een exposé gegeven van de hoofdpunten der desbetreffende regeling (1). Bedoelde omzetting en voorschotverlee ning vinden niet plaats, wanneer daarom niet door de belanghebbenden uitdrukkelijk wordt gevraagd. De aanvragen behooren zoo spoedig mogelijk en in elk geval vóór 5 Februari 1935 te worden ingediend bij de Nederlandsche Bank. afdeeling Buitenland, te Amsterdam. (2). Voor de omzetting in guldensvorderingen en de daarmee samenhangende voorschotver leening kunnen in aanmerking komen; a. vorderingen, die geboekt staan op het Son- derkonto van de Nederlandsche Bank bij de Deutsche Verrechnungskasse; 'o. vorderingen, die geboekt staan op Zwi- schenkonti bij Duitsche deviezenbanken; en c. vorderingen, die gestort of overgeschreven zijn op het „Treuhanderkonto Niederlande" bij de Deutsche Verrechnungskasse te Berlijn. Vorderingen, die via de clearing moeten yvor- dën vereffend, komen voor de omzetting in guldensvorderingen en de daarmede samenhan gende voorschotverleening dus niet in aanmer king. BATAVIA, 2 Jan. (ANETA). De onderhan delingen tusschen de gemeente Buitenzorg en het Good-Year-concern over den aankoop van bouwgrond, hebben tot een goed resultaat ge leid. De bouw van de nieuwe woningen voor den Europeeschen staf is opgedragen aan de Asso ciatie Selle en De Bruyn en Reyerse en De Vries. Bij K. B. is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Zutphen, ter standplaats de gemeente Eibergen, F. Gunnink, candidaat- notaris, te Zwolle. Bij K. B. is aan mr. L. H. M. van Kruyne, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1935, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het kantongerecht te 's Gravenhage. Bij K. B. is aan dr. A. van Eldik, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1935, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van in specteur bij de Verzekeringskamer te Amster dam, onder dankbetuiging van de door hem be wezen diensten, en zijn benoemd, met ingang van 1 Januari 1935, bij voormelde Kamer: 1 tot inspecteur J. C. Muller, thans refe rendaris bij voormelde Kamer: 2 tot referendaris dr. W. G. J. ten Pas, thans hoofdcommies bij voormelde Kamer; 3 tot commies A. K. H. Balvers, thans ad junct-commies bij voormelde Kamer. Bij K. B. is aan W. H. Th. Hermens, agent rechercheur der gemeentepolitie te Apeldoorn, de zilveren eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend. Bij K. B. is, met ingang van 1 Januari 1935, bij het Departement van Defensie benoemd tot hoofdcommies J. J. IJdo. De „Ijsvogel" op de thuisreis is te Parijs geland. De „Pelikaan", op de uitreis is in Bangkok aangekomen. De „Havik" op de thuisreis is in Singapore geland. De K.N-A.C. meldt, dat voor den deze maand te houden Sterrit naar Monte Carlo officieel niet minder, dan 20 Nederlandsche automobi listen hebben ingeschreven. Dit aantal is groo- ter dan ooit te voren en bewijst hoeveel belang stelling er in Nederlandsche automobielkrin gen voor dit gebeuren bestaat. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat de Zuid- Afrikaansche Cricketbond de uitnoodiging van den Nederlandschen Bond om in September in Den Haag een wedstrijd te spelen tegen het Nederlandsche elftal, voorloopig heeft aange nomen. Zooals men weet zal een gezelschap Zuid- Afrikaansche cricketers dit seizoen een toer door Engeland maken. Waarschijnlijk zullen zij dan op 14 en 15 September te Den Haag spe len. Op 16 September keeren zij dan naar Lon den terug, waar zij op 20 September scheep gaan naar Zuid-Afrika. De eerste vergadering van den Amsterdamschen Kamer van Koophandel in het nieuwe jaar. Een overzicht tijdens de rede van den voorzitter, den heer Gottfried H. Crone Bij de constructie van een nieuw fabrieks gebouw te Wildervank wordt de nieuwste bouwstof .glazen steenen" gebruikt, waar door het daglicht vrij langs alle zijden kan binnentreden De heer J. van Nienes, secretaris-ontvanger der gemeente Uitgeest herdacht Woensdag den dag, dat hij voor 50 jaar in dienst dezer gemeente trad. Burgemeester Roosmalen feliciteert den jubilaris (links). Met bloemenmevr. van Nienes De nieuwjaarsreceptie te Berlijn. Adolf Hitler in gesprek met den Italiaanschee gezant Cerruti De nieuwe Maaike van den Haagschen Dierentuin is up het oogenblik bezig om tafelmanieren te leeren, onder groote belangstelling van de residentie-bewoners De Technische Commissie van den Internatio nalen Turnbond is dezer dagen te Bazel bijeen gekomen in welke bijeenkomst besprekingen zijn i gevoerd o\pr wijzigingen in de verplichte O'.ym- pische oefeningen. De president van den Inter nationalen Turnbond, de Zwitser Huguenin had verklaard, dat de eischen, welke men aan de oefeningen stelde, te hoog waren. De oefenin- waren samengesteld door deni Duitscher Mar- j tin Schneder. I De Zwitsersche weireldkampioen Mack, als mede zijn landgenooten Wagner en Hunkener demonstreerden de verschillende oefeningen. Ook de Duitsche turner Beckert deed de oefe ningen voor. Met toestemming van de aanwezi ge vertegenwoordigers der bonden, Boiti van Italië, Dr. Klingier van Tsjechoslovakye, en Schneider van Duitschland werden verscheidene oefeningen gewijzigd. Op voorstel van Zwitser- 'and zullen de vrije oefeningen, de brugoefening en de paard-oefeningen geturnd worden met h"t door Schneider aangegeven slot. De ringoefening werd gewijzigd en deze is thans samengesteld volgens de voorstellen van de Italiaansche en Zwitsersche vertegenwoordigers. De rekoefening zal in oorspronkelijken vorm moeten worden ult- gevoerd. De nieuwe bepalingen zullen binnenkort wor den gepubliceerd zoodat men in alle landen kan voorbereiden voor de a.s. Olympische Spelen 1936. Voor het Amerikaansche Natuurwetenschappelijk Huseum wordt een nieuw pla netarium gebouwd De reusachtige koepel in wording.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4