Van het katholieke voetbalkamp Nederlaag van S.D.O.U.C. in Deventer Pijnenburg over het oude jaar SANTPOORT VERLIEST VAN T.Y.B.B. DRUK SEIZOEN ACHTER DEN RUG DE LEEUW KAMPIOEN 71/2 MAANDAG 7 JANUARI 1935 Doordat vele terreinen moesten worden afgekeurd, werd slechts een klein aantal wedstrijden gespeeld Spartaan wint van Onze Gezellen Jan Pijnenburg ALTIOR—S.D.O.U.C. 4—1 Deventer club in topvorm De Amsterdammer De Leeuw won onge slagen het kampioenschap 71/2, dat dit jaar voor het eerst werd verspeeld TREFFERS—VDZ 3—2 Thuisclub liep een 20 achter stand in WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IJSHOCKEY E.M.M.—V.V.Z. 4—3 Achterstand bijna ingeloopen De ijshockey-hanen te Davos, waar deze maand de wereldkampioenschappen worden verspeeld, waaraan dit jaar ook voor het eerst door ons land zal worden deelgenomen ONZE GEZELLEN- 1—2 -SPARTAAN Rotterdamsche verdediging hield stand AKERBOOM v. LENT-FREI). J. KEMPER DE KAAG SCHIEDAM Bouwen standaard motorjachten SUPER HOLLAND-«-n ROLLAND-KRUISER Prima wer L GoeJe referenties „Het ware wenschelijk, dat ik 's zomers niet meer zooveel behoefde te rijden" Zijn programma voor de a.s. maanden Nederland-België dit jaar te Brussel Binnenkort buitengewone alge- meene vergadering over het professionalisme S.J.C.D.H.L. 1—2 Delftsche verdediging op dreef VOETBAL IN BELGIË ZwaluwenRoode Duivels BILJARTEN Bijzonder fraaie prestaties van dezen speler. Alle vijf par tijen gewonnen Sweering op de tweede plaats NEDERLAND—DUITSCHLAND OEFENMEESTERS Het Nederlandsche team r PORTWERELD Over het algemeen bleek, dat door den regenval der laatste dagen de toestand der terreinen veel te wenschen overliet en er vielen dan ook heel wat afkeuringen te mel den. In Limburg werd geen enkele wedstrijd gespeeld, terwijl er in totaal van de achttien voor de eer ste klasse vastgestelde wedstrijden slecht acht konden doorgaan. Niet tegenstaande het feit, dat slechts weinig vereenigingen in het veld kwamen, trekken toch nog eenige verrassende uitslagen de aandacht. Zoo bracht Altior SDOUC een 41 nederlaag toe, terwijl in West II de staartclubs TYBB en Spartaan hun positie verbeterden door overwin ningen op Onze Gezellen en Sant poort. In Zuid I werden alle terreinen afgekeurd, terwijl in Zuid II alleen BrabantiaVenlosche Boys en Kolping RKTVV doorgingen. De hekkensluiters gingen in Eindhoven met 2—1 ten onder, waardoor hun positie nog benarder is geworden. Het is de vraag, of de Venlosche club er nog in slagen zal tijdig de laatste plaats te verlaten. Erg rooskleurig ziet de toe stand er voor haar niet uit. Kolping behaalde in Helmond een 4—0 overwinning op RKTVV, dat tegen het spel van de Kolpingszonen lang niet opgewassen bleek te zijn. Kolping 14 13 1 0 27 53—14 Brabantia 13 7 4 2 18 35—20 Dongen 14 8 2 4 18 46—29 Mulo 14 7 3 4 17 3427 RKTW 15 6 3 6 15 3841 Wilhelmina 12 5 2 5 12 27—25 SVB 12 4 2 6 10 18—36 Best Vooruit 13 2 4 7 8 20—28 Gennep 13 2 1 10 5 20—46 Venlosche Boys 14 1 2 11 4 12—37 In het Oosten zorgde Altior voor een ver rassing door SDOUC in Deventer met 4—1 te kloppen, dezelfde cijfers waarmede de Ulftsche club op eigen terrein won. Toch bleven ae Ulftenaren nog een voorsprong van twee pun ten houden op Vosta, dat haar wedstrijd tegen 's Heerenberg door terreinafkeuring zag uit gesteld. De Treffers wonnen in Groesbeek na spannenden strijd met 32 van VDZ, zoodat de Arnhemsche club er niet in geslaagd is om revanche te nemen. SDOUC 12 10 0 2 20 41—26 Vosta 12 9 0 3 18 34—23 Treffers 14 7 2 5 16 38—27 Emos 13 5 2 6 12 30—31 Quick 13 5 2 6 12 42—45 De Zweef 13 5 2 6 12 23—32 Altior 14 5 2 7 12 31—34 VDZ 13 4 2 7 10 35—35 's Heerenberg 12 0 4 8 4 13—34 In West I werd alleen in Hilversum de ont moeting EMM—VVZ gespeeld, die een 43 overwinning opleverde voor de thuisclub, die hierdoor op de rangrijst met de Zaandammers van plaats verwisselde. Volendam 10 9 1 0 19 44—23 WY 12 7 1 4 15 27—24 DEM 11 6 1 4 13 25—20 HMS 12 5 3 4 13 32—31 SDO 12 5 2 5 12 33—36 EMM 12 5 2 5 12 32—40 VVZ 12 5 1 6 11 33—47 De Meer 11 3 3 5 9 28—31 VIC 11 2 3 6 7 21—25 Wilskracht 11 I 1 9 3 15—33 In West II heeft SJC het in Noordwijk niet kunnen bolwerken tegen DHL, dat door een 21 overwinning beide punten in de wacht sleepte. Onze Gezellen stelden teleur en gin gen in Haarlem met dezelfde cijfers ten onder tegen het Rotterdamsche Spartaan, dat hierdoor duidelijk liet zien weinig voor de laatste plaats te voelen. Ook de derde wedstrijd, die in deze af deeling werd gespeeld, leverde een succes op voor de bezoekende club. TYBB beet geducht van zich af en klopte Santpoort op eigen ter rein met 32. Een resultaat, dat den geel zwarten weer nieuwen moed heeft gegeven, voor de zware wedstrijden, die hen nog wach ten. HBC 11 9 1 1 19 46—23 Santpoort 12 5 4 3 14 31—17 Graaf Willem 12 6 1 5 13 32—29 Onze Gezellen 11 5 1 5 11 23—24 DHL 10 4 2 4 10 29—25 SJC 12 4 2 6 10 27—39 Spartaan 10 4 1 5 9 23—21 Leonidas 10 3 3 4 9 21—24 GDA 11 4 1 6 9 13—23 TYBB 11 3 0 8 6 26—46 Altior is er in geslaagd, voor een talrijk pu bliek een verdiende overwinning op S.D.O.U.C. te behalen. De thuisclub heeft spoedig succes als haar linksbuiten G. te Riele een voorzet in een doelpunt omzet (10). De kansen komen dan voor S.D.O.U.C., maar de voorhoede zoek;, het doel te hoog. Kort voor rust vangt Evers den bal op,, pas seert enkele achterhoede-spelers en doelpunt op fraaie wijze (20). Na de hervatting trekken de Ulftenaren di rect ten aanval, maar keeper Ellenbroek, die een pracht-wedstrijd speelt, slaat den aanval correct af. Aan den anderen kant kopt H. Schu- rink den bal keurig langs Kortbeek (30). Wanneer S.D.O.U.C. wederom een aanval op- zet, loopt Ellenbroek uit en de linksbuiten tikt den bal over den keeper heen in het doel (3—1) Een serie schoten worden daarna op de Ulftsche veste gelost. Evers schiet precies langs den paal, maar breekt even daarna weer door en de bal ligt in het net (41). Verder wordt er niet meer gedoelpunt. De wedstrijd werd in zeer vlug tempo gespeeld. De leiding berustte in goede handen. In de eerste speelhelft gaven de Arnhemsche gasten den toon aan en namen dan ook de lei ding, dank zij hun aanvallen, welke gevaarlijker en doeltreffender waren dan die van de Tref fers, wier verdediging niet zoo safe was als die der Arnhemmers, die de score openden door hun linkshalf. De Treffers die meer dan eens uitvielen voor den gelijkmaker, stieten telkens op den in vorm zijnden keeper en kregen tot overmaat van tegenspoed nog een tweede doel punt tegen zich, toen de V. D. Z.-linksbinnen een fraaien voorzet van den rechtsbuiten benutte 20. Hoe Groesbeek zich ook inspande, voor rust kreeg het geen tegenpunt. In de tweede speelhelft kwamen de gastheeren geweldig opzetten en beheerschten nu geheel en al het spel. Spoedig had de Treffers-linksbuiten met een ver schot succes 21. Nauwelijks was weer afgetrapt of de vlugge Groesbeeksche midvoor wist met een fraaien om haal gelijk te maken. Arnhem spande zich nu pittiger aan, maar vond nu de Treffers-verdedi gers parater dan in het begin van den wed strijd. Lang bleef het 22 ten slotte gaven groo- tere snelheid en betere techniek toch den door slag en moest de V. D. Z.-keeper wijken voor een scherp schot van den Groesbeekschen midvoor. De gastheeren bleven verder de sterkeren. Direct na den aftrap onderneemt E.M.M. een goeden aanval, maar De Lange weet ten koste van een corner te redden, die wordt wegge werkt. Na vijf minuten spelen weet v. Winsum echter met een schitterend schot de score voor E.M.M. te openen (1—0), terwijl even later H. Terlien na fraai solospel het tweede doelpunt scoort (20). V.V.Z. werkt zich nu los, doch het schieten laat nogal wat te wenschen over. De voo/noede van E.M.M. is zeer snel. Een voorzet van Fokker belandt juist achter doel. Keurig samenspel tusschen Terlien en Fokker besluit de eerste met een hard schot, precies tegen de lat en v. Booyen schiet den terug- springenden bal precies tegen den keeper aan. E.M.M. heeft voorloopig het beste deel van het spel. Een corner op het V.V.Z.-doel wordt door v. Booyen scherp voorgezet en de keeper stompt den bal precies in het doel (3—0). Met dezen voorsprong gaat de rust in. Na de rust pakt V.V.Z. wat beter aan, en v. d. Ent weet dan ook spoedig een tegenpunt te scoren (31). V.V.Z. komt nu gevaarlijk op zetten en de achterhoede van E.M.M. moet dan ook alle zeilen bijzetten. Het harde werken van V.V.Z. wordt beloond wanneer Wybenga na flink doorzetten een tweede doelpunt scoort (32). Dit wordt E.M.M. te erg. Wanneer De Lange mist, snelt Fokker toe, doch zijn voorzet wordt niet benut. De bal wordt echter tot cor ner verwerkt. Deze wordt door v. Booyen keu rig voor doel geplaatst en Fokker vergroot met een keurigen kopbal den voorsprong (4—2). On geveer zeven minuten voor het einde weet Beerenpoot uit een vrijen trap een tegenpunt te scoren (43). Onze Gezellen heeft een invaller voor Vle gels, terwijl Spartaan volledig verscheen. Spar taan zet direct verschillende goede aanvallen op, waarbij vooral de linksbuiten opviel door zijn keurige voorzetten. De Gezellenverdeaiging weet echter de score blank te houden. Na een kwartier wordt het spei meer verplaatst er krijgt ook de Spartaandefensie gelegenheid haar kunnen te toonen. Reeds spoedig weet Onze Gezellen te doelpunten, doch door buiten spel van Korf gaat dit doelpunt voor Onze Gezellen verloren. Toch blijkt het uitstel van executie, want wanneer bij een schermutseling voor het Rotterdamsche doel Korf den bal te pakken krijgt, jaagt hij den bal in den uiter sten hoek. 10. Goed blijft Onze Gezellen aan vallen, doch de verdeeling van het spel laat te veel te wenschen over om de verdediging van Spartaan te moeilijk te maken. Hard wordt er van beide kanten gewerkt doch voor rust wordt er niet gedoelpunt. Na de rust valt Onze Gezellen direct goed aan en de eerste momenten doen het beste hopen. De aanvallen van Spartaan zijn even wel zeer gevaarlijk en bij een fraai opge zetten aanval, schiet Mentinck goed in. 11. Direct daarop beoordeelt de verdediging den bal verkeert. De Reus loopt zijn doel uit en op gemakkelijke wijze neemt Spartaan de lei ding. 1—2. Onze Gezellen begaat nu de groote fout de opstelling door elkander te gooien. Het spel Toevallig belden wij Pijnenburg even op om naar den toestand van zijn gewon den schouder te informeeren. „O, dat komt wel in orde; maar kom je dadelijk niet eens even buurten. Ik ben toch thuis en Frans Slaats zit ook hier." En we zijn gegaan; want het gebeurt niet dikwijls, dat men Pijnenburg thuis treft, en nu wilden we den Pijn wel eens in den huiseiijken kring zien, als huisvader. En we moeten beken nen, dat het een hemelsbreed verschil is Pij nenburg in een wedstrijd is een en al zenuw en gejaagdheid; maar thuis is hij kalm en bezadigd, hoewel men in zijn spreken toch zijn opbruischende natuur kan terugvinden. We werden opengedaan door een klein meis je en op mijn vraag of we Pijnenburg konden spreken, ging de deur van de huiskamer open. „Ha, kom binnen." Pijnenburg met zijn arm in een doek liet ons de kamer in. Binnen zaten zijn vrouw en Slaats met kaarten in hun hand, terwijl Pijn als derde man speelde. Zü speelden het spelletje even af; Slaats won, maar werd ernstig Bedreigd door Mimi, de vrouw van Pij nenburg. „O ja, dat is waar ook, nog een Zalig Nieuw jaar." „Van hetzelfde Jan, en ik hoop, dat het einde van het volgende jaar beter mag zijn, dan dit jaar; maar je bent toch tevreden over net vorige jaar?" „Och ja, voor zoover het kan wel. In het begin van het vorige jaar ging ik goed. Het was in den tijd van de Zesdaagschen; zooals U zich wel zult herinneren won ik er vier. En tusschen de Zesdaagschen in en tijdens de Zes daagschen ben ik op mijn best. Ik had toen mijn grootste forme te pakken. Ik voelde dat ik iedereen aan kon. Ik reed en won omniums, sprints, achtervolgingen, alleen achter de mo tor heb ik nooit goed kunnen winnen, en toen ze in België in de omnium het verplichte num mer achter den motor inlaschten, heb ik mij weinig meer om dat nummer bekommerd. Maar rond dien tijd was het open baanseizoen be gonnen en vormden de koppelwedstrijden den hoofdschotel. In het begin ging het nog evengoed als in den winter, maar langzamerhand kregen wij, en hierbij wil ik Slaats en Wals noemen, te veel werk. We hebben weken gehad, dat we in zeven dagen zeven wedstrijden moesten rijden Den eenen dag moesten we in Groningen rijden, den dag daarop in Brussel; vandaar moesten we Duitschland in, enz. enz. En toen ik laatst van Augustus vacantie nam, was ik zwaar over werkt en ik voelde dat ik .niet meer dè.t kon, wat ik nog van te voren kon. En zoo ben ik het winterseizoen ingegaan. Ik voelde dat ik niet meer ging. Ik vroeg aan de directeuren van de wielerbanen uitstel, om mij zelf weer fit te krijgen. Maar het werd niet toegestaan. Ik zou en ik moest rijden. En nu voelt u wel, als je iets niet kunt en je moet het toch doen. dan raak je je heele zelfvertrouwen kwijt en gaat den put in. En de andere renners, d;e het in de gaten kregen, dat ik geen macht meer had, verdubbelden hun ijver om mij eronder te krijgen. Als u mij vraagt: hoe komt het dat je tot nu toe nog zoo weinig goede resultaten geboekt hebt, dan zeg ik dat de directeuren de schuld zijn. Maar ik bofte, dat ik viel. Ik heb mij heelemaal kunnen herstellen en hoe ik twee weken geleden in Antwerpen ging, heeft u zelf kunnen zien." Ik moet toegeven, hij ging formidabel; het was de oude Pijn van de Zes- üaagschen. „Wie waren eigenlijk je zwaarste tegenstan ders het vorig jaar?" „Dat zou ik niet zoo juist kunnen vertellen, omdat de koppels te veel wisselden. Maar wel waren tijdens het winterseizoen Buijsse-Deneef zeer sterk. In het zomerseizoen ben ik geen enkel moeilijk koppel tegengekomen. Als wij werkelijk frisch waren, wonnen we; en de wed strijden die we verloren verloren we door over- vermoeidheid. Het ware wenschelijk, dat ik zomers niet zooveel meer hoefde te rijden. Maar in dit winterseizoen ben ik al verschillende ge vaarlijke koppels tegengekomen, zooals Loncke- Huijs, Hamerlinck-Debruijcker, Hamerlinck- Dekuijsser en Charlier-Deneef. Zooals ik van mijn collega's hoorde, moeten Broccardo-Guim- bietière niet veel meer beteekenen." Pijnenburg sprak verder nog over de herrie, di hij gehad had en nog heeft met jongere renners, die de weelde van 'n plotselinge groote daad niet kunnen dragen en zichzelf willen plaatsen naast de grootsten van de grooten, hoewel zij er de capaciteiten niet voor bezitten. „U moet eens opletten, hoe gauw die ten gron de gaan. Als ik wereldkampioen heb willen worden," voegde hij er heel openlijk aan toe, „is het alleen geweest voor den financieelen kant." Hij sprak verder over de verslaggevers van wielerwedstrijden, die alleen het oppervlakkige van den renner zien en niet de moeilijkheden, aie ook hij op elk gebied kan doormaken en hem daarom afbreken, tot er niets meer van overblijft en hem daardoor ontzaggelijk veel kwaad doen, zoowel wat den moreelen kant als den financieelen kant betreft. En toen we het toch over geldkwesties had den, vroegen we naar zijn contracten, „rk hoop mijn eersten koers weer te doen op 19 Januari in Antwerpen. Dan den 26en start ik in de landenomnium in Antwerpen. Verder ben ik gecontracteerd voor: 16 Februari de Zes- daagsehe van Brussel; 78 Februari den 2en Nacht van Dortmund: 10 Februari Parijs; 16 Februari Antwerpen; 23 Februari Antwerpen; 16 Maart de Zesdaagsche van Antwerpen; IC Maart Parijs en 12—19 Maart de Zesdaag sche van Parijs." En vlak daarop kwam Slaats met zijn con tracten: 56 Jan. de Nacht van Dortmund; 12 Jan. Antwerpen; 26 Jan. Antwerpen; 1—7 Febr. de Zesdaagsche van Brussel: 7—8 Febr. de 2e Nacht van Dortmund; 16 Febr. Antwer pen en 1—6 Maart de Zesdaagsche van Ant werpen. Maar hü twijfelt niet, dat, indien hij den len Nacht van Dortmund goea doorkomt, het aantal wel vermeerderd zal worden. En toen sprong het gesprek van het eene onderwerp op het andere en lang hebben we r.og zitten te praten, totdat v. Ierlant, de ma nager van Pijnenburg, hem noodig had voor een paar contracten. „Ge komt zeker nog wel eens een keer pra ten?" „Zeker." En weg was de wagen van Slaats met Pijnen burg.... een goed seizoen tegemoet 1. Zaterdagavond heeft de algemeene vergade ring van den Belgischen Voetbalbond het voor stel van het Bondsbestuur aangenomen om den wedstrijd BelgiëNederland in 1935 in plaats van in Antwerpen te Brussel te spelen, on voor waarde echter, dat het financieele resultaat van den wedstrijd niet ongunstig mocht zijn, in welk geval de wedstrijd in 1936 weer te Antwerpen zal worden gespeeld. De kwestie van het beroepsvoetbal lokte hef tige besprekingen uit. Het beroepsvoetbai bleek in de vergadering veel meer tegenstanders dan aanhangers te hebben. Tenslotte kreeg het Bondsbestuur opdracht, binnen korten tijd een rapport over deze zaak samen te stellen en uit te brengen aan een spoedig bijeen te roepen buitengewone aige- meene vergadering, die de kwestie van het pro fessionalisme grondig zou kunnen bespreken. gaat er uit en onbesuisd werk doet de kansen om gelijk te maken aanmerkelijk verminderen. Nogmaals scoort Onze Gezellen, doch juist te voren heeft een der Gezellen den bal met de hand bespeeld, zoodat terecht dit doelpunt wordt afgekeurd. Wanneer er nog negen minu ten te spelen zijn, schiet een der Haarlemmers uit een kluwen van spelers in, doch o. i. ten onrechte keurt de scheidsrechter ook dezen goal af wegens buitenspel. De Gezellen laten nu den moed zakken en het vertoonde spel geeft niet veel goeds meer te genieten. Spartaan legt zich geheel op ver dedigen toe, terwijl Onze Gezellen de fout be gaat om Spartaan geheel in te sluiten. Nog een goede kans om gelijk te maken wordt weer on besuisd over doel geschoten en hoewel Onze Gezellen de meeste keeren gescoord heeft, heeft Spartaan, wanneer de scheidsrechter einde fluit, verdiend gewonnen. Van den aftrap onderneemt de thuisclub dadelijk een gevaarlijken aanval, doch het schot van Rietmeyer wordt door keeper Alsem- geest goed gestopt. Even houdt de druk op het doel van D. H. L. aan, maar de verdediging geeft zich allerminst gewonnen, terwijl de gas ten het zelf voorloopig niet verder brengen dan een hoekschop. Toch houden zij goed vol en na 16 minuten forceeren de gasten opnieuw een corner, waaruit C. Alsemgeest fraai inkopt (01). De thuisclub is hierdoor geenszins ont moedigd. Zij dringt herhaaldelijk op, maar de voorhoede loopt nogal eens in den buitenspel- val, terwijl in laatste instantie de Delftsche keeper wel voor opluchting zorgt. Als D. H. L. zich tenslotte weer heeft weten los te werken en in den aanval komt, lost C. Alsemgeest een onverwacht hard schot, dat doel treft (02). De laatste tien minuten voor rust leveren geen doelpunten meer op. In de tweede helft speelt de thuisclub weer hetzelfde doortastende spel en zij onderneemt menigen gevaarlijken aanval, doch de verdedi ging van de gasten w'eet steeds voor opluchting te zorgen. De aanvallen van D. H. L. zijn sehaarsch en de tijd verstrijkt al meer en meer, doch 8 minuten voor het einde heeft de thuis club eindelijk succes, als Rietmeyer een goeden voorzet inkopt (12). Niet zonder moeite weet D. H. L. in den nog resteerenden tijd verdere doelpunten te voorkomen, zoodat onveranderd het einde komt. Een gelijk spel had S. J. C. zeker verdiend. De resultaten der Zondag in België gespeel de competitie-wedstrijden luiden: Belgica Edeghem—Berchem Sport 15 Beerschot A. C—White Star A. C. 41 Lyra—Daring Brussel 1—1 Union St. Gilloise—Lierscbe Sportkring 2—1 Cercle Sportif BruggeRacing Club Gent 30 Racing Club MechelenF.C. Mechelf 31 De jaarlijksche ontmoeting Zwaluwen—Roode Duivels zal 23 Januari a.s. op het V. U. C.-ter- rein te Den Haag gespeeld worden. Aanvang 8 uur 's avonds. Door zijn overwinning op Sweering is de Leeuw Zondagmiddag in de beslissende par tij, kampioen van Nederland geworden in hrt 71/2 spel. Alle vijf partijen heeft hij gewon nen en de laatste, tegen Sweering, zelfs met het fraaie gemiddelde van 16.66. Ook heeft de Leeuw de hoogste serie op zijn naam nl 103. Nu de Leeuw na twee dagen met drie ge wonnen partijen Zondag nog ongeslagen was, ging vanzelfsprekend de belangstelling Zondag middag uit naar de partij De LeeuwVan Vliet. Van Vliet zelf had geen kans meer op den titel, maar de Hagenaar was het die Swee ring geslagen had, zij het op het nippertje. De Leeuw nam direct de leiding en na 6 beurten was het reeds 12447 in het voordeel van den Amsterdammer. Na 10 beurten leidde de Leeuw met 15886. Van Vliet liep prachtig in met een serie van 65 in de 11e beurt, maar de Leeuw, die als altijd om de punten „vocht" hield vol en in 29 beurten maakte hij de par tij uit. De Leeuw 300 pnt., 29 brt., hs. 35, gem. 10.34 Van Vliet 228 pnt., 28 brt., hs. 65, gem. 8.14 In de andere partij won Gehrels niet zonder moeite van Keyzer in een weinig fraaie partij. Gehrels 300 pnt., 45 brt., hs. 43, gem. 6.66 Keyzer 232 pnt., 45 brt., hs. 29, gem. 5.15 De beslissing Natuurlijk concentreerde zich aller interes se op de slotpartij De LeeuwSweering. De stand was op dat moment De Leeuw 4 gew. part. 1200 pnt. gem. 9.60 Sweering 3 gew. part., 1191 pnt., gem. 9.02 De Leeuw begon vlot en liet in de vierde beurt en zuiver gespeelde serie van 54 notee- ren. Hij had er toen 74 bijeen tegen Sweering 12. Na een poedel van De Leeuw liet hij in zijn volgende beurt wederom fraai spel zien, nu werden het er 61. Sweering antwoordde met 14 en na enkele kleine series van de Leeuw liet hij er in de 10e beurt wederom een serie van boven de 50 op volgen. En in de 11e beurt kwamen er weer 30 bijeen. De stand was na 11 beurteil De Leeuw 256, Sweering 99. De Leeuw speelde op dat moment van ver in de 20. En het kampioenschap van Nederland, al zou hij de partij verliezen, had hij reeds in de? zak. Het was jammer, dat hij voor de restee- rende 44 nog 7 beurten noodig had, waardoor zijn fraaie gemiddelde daalde. Maar in 18 beurten was de partij uit, nadat hü in de 17e beurt op 299 was gestrand. Zün gemiddelde bedroeg 16.66. Sweering bleef op 126 staan. De cüfers waren: De Leeuw 300 pnt., 18 brt., ha. 61 gem. 16.66 Sweering 126 pnt., 18 brt., ha. 29, gem. 7.41 De andere partü had niets om het lijf. Beu- ming won. Beuming 300 pnt., 47 brt., ha. 39, gem. 6.38 Keyzer 202 pnt., 46 brt-, ha. 35, gem. 4.39 De Leeuw heeft de Nederlandsche records hoogste serie (103), hoogste gemiddelde in één partij (16.66) en hoogste algemeen moyenne op zijn naam (10.48) en is gerechtigd om uit te komen in de wereldkampioenschappen, welke dit seizoen te Marseille worden gehouden. Na afloop reikte de vice-voorzitter van den Nederlandschen Biljart Bond, de heer A. W. H. van Haaren de kampioensmedaille aan de Leeuw uit, terwijl de andere spelers nog ver schillende andere prijzen uit de handen van den voorzitter der organiseerende vereeniging „Benoorden het Y" mochten ontvangen. De eindstand van deze eerste officieele kam pioenschappen 71/2 luidt: gew. pnt. brt. hs. alg. gem De Leeuw 5 1500 143 103 10.48 Sweering 3 1317 149 90 8.83 Beuming 3 1301 183 43 7.10 Van Vliet 2 1309 169 68 9.84 Gehrels 2 1259 169 68 7.45 Keyzer 0 912 171 35 5.33 De Zaterdag gespeelde partijen waren als volgt verloopen: Van Vliet 300 pnt., 34 brt., hs. 50, gem. 832 Sweering 291 pnt., 33 brt, hs. 38, gem. 8.81 Gehrels Beuming Van Vliet Keyzer Gehrels Van Vliet Beuming De Leeuw De Leeuw Gehrels Sweering Keyzer 219 pnt., 38 brt, hs. 52, gem. 5.76 300 pnt, 38 brt, hs. 43, gem. 7.89 300 pnt., 24 brt., hs. 47, gem. 1250 184 pnt, 23 brt, hs. 28, gem. 8.00 300 pnt, 21 brt, hs. 68 gem. 14.28 259 pnt, 20 brt, hs 53 gem. 12.95 176 pnt, 33 brt, hs. 32, gem. 5.33 300 pnt, 33 brt., hs. 48, gem. 9.09 300 pnt, 35 brt, hs. 58, gem. 8.67 209 pnt, 34 brt, hs. 34, gem 6.14 300 pnt, 30 brt., hs. 42, gem. 10.00 144 pnt, 29 brt, hs. 23, gem 456 Na afloop van de tennisoefenmatch in het Krelagehuis te Haarlem heeft de Keuze-Com missie het team samengesteld, dat Neacrland zal vertegenwoordigen in den landenwecstrüd tegen Duitschland op 12 en 13 Januari as. in de Apollo-hal te Amsterdam. Voor het enkelspel zün aangewezen de heeren A. Waasdorp en M. Goedraad, terwijl in net dubbelspel zullen uitkomen de heeren J. Goed- raad en M. Goedraad. Voor Duitschland spelen Najuch en Messer- schmidt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9