S TA D S N I E U W S KOUDEGOLF VERWACHT FRANS PERQUIN <n> Haarlem, 9 Januari SITTERSiK WOENSDAG 9 JANUARI 1935 BELGISCHE ANTHRACIET 20(30 30/50 f 2.15 p. H.L GOEDE BELGISCHE OF HOLLANDSCHE 20/30 30/50 f 2.- p. H.L. AGENDA RETRAITE-COMMISSIE Propaganda-avond Waarom een Retraite? K.J.M.V. „SINT AUGUSTINUS" Lezing Mr. F. Vorstman DE NIEUWE REGELING VAN TAXI'S Ingang 17 Januari MUZIEK HAARL. BACHVEREENIGING Amsterdamsch Concertgebouw orkest DirigentEduard v. Beinum Soliste: Henriëtte Bosmans OPERA ITALIANA La Traviata SPEELTUINWERK Werkloozen, maakt u verdien stelijk WAT DE RECHTBANK IN 1934 DEED Faillissementen Gewetensgeld Tijdelijk leeraar M.T.S. Badhuizen „Witte Kruis" TELEFOON 10212 GROOTE HOUTSTRAAT 162 TELEFOON 10212 INBREKERS AANGEHOUDEN Op heeterdaad betrapt MEER VEILIGHEID OP STOOMTRAWLERS Matrozen moeten kunnen looden DE GLADDE WEG Autobotsing op den nieuwen Rijks weg VelsenAmsterdam H.B.S.-examen Personalia Weldadigheidsfonds „Het Schemerlampj e" HET SPORTFONDSENBAD Wordt 12 Januari niet geopend Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND Competitie Ned. Biljartbond DAMMEN Competitie Ned. Dambond Clubkampioenschappen Haarlemsche Damclub SCHAKEN Competities Noord-Holl. Schaak bond 10 Januari INSTELLINGEN KRUISWEG 60Tel.I665S VOETBAL V. U. C.—R.C.H. RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Teekens voor snelheidsvermindering Bovenstaande commissie, onderafdeelin» van den R. K. Volksbond, hield Dinsdagavond in het gebouw St. Bavo een propaganda- avond, met het doel meer bekendheid te geven aan het werk, dat de R. K. Volksbond ter behartiging der geestelijke belangen van zyn leden doet. De voorzitter, de heer B. Reünders, zei in het openingswoord, dat de taak der vak- cn standsorganisatie niet alleen is, de stoffelijke en zedelijke belangen der leden te beharti gen, maar zeker pok de godsdienstige belan gen der leden te Bevorderen. Het bestuur van den R.K. Volksbond heeft, voor deze taak een commissie samengesteld, welke gisteravond haar werk begon met een grooten propaganda-avond, waarop als spreker optrad, de Zeereerwaarde heer rector J. F. A. Bots, uit Amsterdam, met het onderwerp Het retraitewerk mag zich de laatste jaren in een toenemende populariteit verheugen. In Bergen alleen zijn in 1934 3000 retraitanten geweest. In onzen tijd zijn er twee groote stroomin gen, ni. die van de stof en die van den geest. De geest van de stof wendt zich van Ood af en maakt zich een geest van geweld eigen. Spreker haalde verschillende voorbeelden aan. De mensch, die niet geregeerd wil worden door God, is, zal men moeten erkennen, voor de massa verloren. Het is de geest, die levend maakt. De kracht van de stof is een domme kracht. Er valt kerstening te constateeren. Er zijn er die zoeken, in de stof geen bevrediging vin den en iets hoogers zoeken. Zoo droeg de eerw. spr. eenige verzen voor van mevrouw Henriëtte Roland Holst, de zoekende, die, naar w\j hopen, nog eenmaal tot het Christendom mag komen. Dan behandelde spreker het streven van den geest, die idealen heeft, die iets hoogers zoekt en verlangt. Z. H. Paus Pi us XI heeft verklaard: er is een krachtig opleven onder de jongeren. De jongeren willen hsldendaden verrichten. Spanning moet er komen. Onze zielen moe ten trillen. Ons wapen moet zijn, dat van het Kruis. In de retraite, in de stilte, ziet men niet de stof, maar beleeft men het geeste'-ijk le ven. Dan leert men zich zelf zien, en dan komt men tot de conclusie: wat heb Ik altijd nog weinig gedaan. Daar laat God zijn licht schijnen om ons te verwarmen en onze ziel te doen trillen. Rector Bots sprak verder nog een opwek kend woord over de retraite zelf en spoorde de aanwezigen aan propagandisten te zijn en uit te dragen wat hier gesproken was. Hij hoopte voor den R. K. Volksbond van Haar lem, dat hij weer een volle retraite zou kun nen geven. De voorzitter dankte rector Bots voor zijn mooie rede en hoopte, dat deze avond veel vrucht zal dragen voor de godsdienstige be langen van den R. K. Volksbond. Hierna gaf zich een aantal personen op voor de retraite. Tevens zdt een begin Worden gemaaktmet een spaarfonds, waarvoor zich eenigen be reidwillig opgaven de gelden aan huis op te halen. Nadat nog eenige vragen gesteld waren en de heer J. Ph- H. Castricum nog een op wekkend woord gesproken had, volgde slui ting. Donderdagavond zal Mr. F. Vorstman voor de leden van de K. J. M. V. „Sint Augustinus" een tweede, vervolglezing houden over het „Beginsel- en werkprogram van den R. K. Middenstand." Zooals gebruikelijk wordt deze vergadering gehouden in een van de bovenzalen van café- restaurant Gebr. Brtnkmann, Groote Markt, aanvang kwart voor negen uur. Voor belangstellende jongeren uit den mid denstand bestaat gelegenheid deze belangrijke lezing bi] te wonen. leende vergunning door Burgemeester en Wet houders in getrokken. Een bewijs van toelating wordt niet afgege ven, indien daartegen naar het oordeel van den Commissaris van Politie wegens het gedrag of den levenswandel van den betrokken bestuur der bezwaar bestaat. Van deze beslissingen van den Commissaris van Politie kan belanghebbende binnen 14 da gen na de uitreiking in beroep komen bij Bur gemeester en Wethouders. Bij raadsbesluit van 12 December 1934 is de Algemeene Politieverordening gewijzigd voor wat betreft het taxi-verkeer. In verband hiermede is door Burgemeester en Wethouders vastgesteld een „Regeling be treffende het aan het publiek tegen betaling ten gebruike aanbieden van een rijtuig." Deze regeling zal tegelijk ingaan (17 Januari 1935) met de hiervoor genoemde wijziging der A. P. V. Aangezien het gewenscht voorkomt, dat be langhebbenden tijdig de noodige maatregelen kunnen treffen, geven wij een overzicht van een en ander. Het verzoek om vergunning tot het per mo torrijtuig vervoeren van personen op den open baren weg tegen betaling, wordt gericht aan den Commissaris van Politie. De vergunning wordt door Burgemeester en Wethouders slechts verleend onder de volgende voorwaarden: a. de bestuurder van een motorrijtuig moet voorzien zijn van en te zijnen behoeve door den Commissaris van Politie afgegeven bewijs van toelating, hetwelk slechts wordt verstrekt op vertoon van een schriftelijk gedaan ver zoek van den betrokken garagehouder en nadat zijn overgelegd twee portretten van den be stuurder; b. binnen de gemeente Haarlem mag met een motorrijtuig slechts uit de garage worden gereden en mag (mogen) op den weg geen per soon (personen) daarin worden opgenomen, of mag een aanbod daartoe niet worden gedaan, indien niet door de(n) te vervoeren passagier(s) vooraf aan de garage een bestelling heeft plaats gehad; c. de garagehouder heeft zorg te dragen, dat het motorrijtuig niet zoodanig is ingericht of gekleurd, of dat aan het motorrijtuig in het algemeen niet een zoodanig uiterlijk is gegeven, of daarop niet op zoodanige andere wijze de aandacht wordt gevestigd als b.v. door het op schrift „vrij", bet aanbrengen van een pijl, een blckband of andere aanduidingen, dat dit rij tuig geheel of gedeeltelijk aan het publiek op de straat kan worden verhuurd; d. de garagehouder neemt de noodige maat regelen om herhaling van door zijn personeel in strijd met het bepaalde sub. b. verrichte handelingen te voorkomen. Bü niet-nakoming door een garagehouder van de sub. n bedoelde voorwaarden wordt de ver Er wordt dit jaar een Richard Strauss-feest gevierd, de groote orkestwerken van dezen componist komen nog eens extra op de pro gramma's voor. Extra, want elk seizoen hoort men reeds de Tondichtungen: Don Juan, Don Quichotte, TUI Uilenspiegel, enz. ook te Haar lem. Gelukkig kwam dirigent van Beinum met de Burleske van Strauss voor piano en orkest. Niet dat wU dit werk hooger aanslaan dan een der Tondichtungen. Geenszins. Doch afwisseling van spUs.... Valt in de Tondichtungen immer het fraaie orkestcoloriet, zoowel bij het individueel optre den der instrumenten als bU het ensemblespel, op, ook in de Burleske is dit, zU het in min dere mate, het geval. Hier komt echter nog het pianospel bU, klankrijk op zichzelf be schouwd, wel wat erg veel forte. Doch behalve op al die kleurschakeeringen wordt de aan dacht gevestigd op het geweldig technisch pro bleem der solopartU. Strauss stelt zeer hooge eischen, het is alsof hU alle mogelijkheden van het pianospel wil ten toon spreiden, ja, ons wil versteld doen staan van het schier-onmogelijke.' En dit alles vergoedt een weinig het gemis aan een diepe inner lUkheid. Henriëtte Bosmans speelde het werk op fa belachtige wUze, men moet haar enorme tech niek, krachtigen aanslag en uithoudingsver mogen bewonderen. Maar het is en blijft op de eerste plaats de vervulling van een technisch probleem. Het succes was buitengewoon. Acrobatiek in de kunst schUnt toch ook nog bijzonder in den smaak te vallen. Hierna werden de 3 Esquisses symphoriques, nader betiteld met „La Mer", van Claude De bussy gespeeld. Welk een contrast! Voor 8 jaren geleden schreef een enthousiast Debussy-vereerder (geen pro-Fransch of anti- Duitsch voelend mensch, doch een verbitterde vUand van eenzUdige voorlichting): „Met Wag ner zU'n we opgevoed, met Strauss zUn we des tijds dood gegooid, met Mahler zijn we be- en vergiftigd, maar 'n „La Mer" van Debussy, zon der twUfel voor velen véél mooier dan Mahler en Strauss bü elkaar, kunnen we alleen in 't buitenland te hooren krügen. Waarom mag het publiek de Debussy-meesterwerken voor orkest niet leeren apprecieeren, zoo als het Mahler heeft moeten leeren waar- deeren?" Overdreven was deze uitspraak volstrekt niet, maar de tüden zUn veranderd. Al houdt men geen Debussy-cyclussen en festünen, men kan toch kennis maken met zUn toonwerken, die, zoeals dezelfde schrijver zoo terecht opmerk te, „gespeeld en gedirigeerd moeten worden zonder elk uiterlük vertoon, in grooten eenvoud en bezonkenheid. InnerlUkheid en nóg eens in- neriUkheid!" En waaraan men zou kunnen toe voegen: en die zeker spoedig door de toehoor ders begrepen, aangevoeld en geheel in zich opgenomen zullen worden, mits dezen zich rus tig neder zetten en verdiepen in het weergege ven, het zoo subtiel en menigmaal zoo broos verklankte, doch tevens zoo ongekend ragfijn en schoon orkestraal getimbreerde onderwerp. De zee heeft Debussy altoos aangetrokken. Niet de onze, maar de meer Zuidelyke zee met haar talrijke fijne nuances. Hier lo. de zee in schemering, waarna het ochtendgloren. Pracht vol gekleurd, steeds zeer transparant, worden hier de eerste zonnestralen op het blauwe wa ter en het zachte ruischen der zee ons voor oogen getooverd. 2o. het kabbelen der golfjes, die zich een enkele maal vereenigen tot een grooteren golfslag, met een prachtig vergezicht op den oneindigen horizont. De muziek gelijkt wel een droom over het schoonste kleurenspel, dat de zee kan bieden. 3o. een strijd tusschen wind en zee. Geen orkaan, maar een vreed zaam spel. .Wel machtig en indrukwekkend, doch geen angstig, adembenemend spel. Het is of ook hier de zon de zee bestraalt. Alles blijft door zichtig; te massale klankencombinaties zyn Debussy vreemd. De uitvoering dezer Esquisses moet zeer ge prezen worden. Dirigent van Beinum verkreeg de vereischte stemming, van welke schakeering ook. Een verblüdend verschünsel is het, dat ook deze stü} in den smaak van het publiek viel. Vóór de pauze werd de eerste Symphonie van Brahms uitgevoerd. Waarom nu niet eens iets anders. In alle Amsterdamsche bladen leest men van succesvolle uitvoeringen onder van Beinum van de „Nulde" Symphonie van Bruck ner, o. a. op Zondag j.l. Of is zoo iets niet vol doende interessant en leerzaam voor Haarlem? Temeer speet het ons, daar van Beinum's opvatting ons tegenviel. Het eerste deel over dreven gemarkeerd, soms werd het bUna geagi teerd, het tweede deel in het begin te bewogen, niet rustig genoeg, en de finale met te veel climax. De slotclimax deed daardoor niets meer. Waarom al die tegenover onze ziel overdreven klankenuitbarstingen? Van Beinum kent toch onze ziel? En in al die te geweldige tutti's valt de mas sale, ondoorzichtige, meestal donkar getinte instrumentatie van Brahms nog sterker op. O K. De zeldzame keeren, waarin de Opera Italia ns gedurende haar winterseizoen de Bloemen stad met een bezoek vereert, wordt de keuze beperkt tot 'n viertal opera's, en krügt men, om de twee of drie jaar, een herhaling van wat men reeds zag. Traviata zagen we aldus "n drie tal jaren geleden. Gelukkig stond deze opvoe ring op een heel wat hooger artistiek peil en kunnen we de opera-liefhebbers, die Haarlem vrü veel telt, want de Stadsschouwburg was, hoewel niet dicht, toch aardig bezet, te rugzien op een avond vol genieting voor oor en oog. Want de vertolkers der hoofdrollen, zoo wel als de krachten die in het koor mee werkten en ten slotte het orkest-ensemble, zü allen deelden terecht in het groote succes van dezen avond. De veeleischende Violetta-partij zag in Lia Falconieri een zangeres met enorme stemmidde- len niet alleen, maar een actrice met sterk tem perament en diep dramatisch inzicht, zoodat bü haar het hoogtepunt, dat is muzikaal opzicht in dit werk van Verdi in de vierde acte ligt, ook inderdaad hier lag, en voor haar de ge legenheid was tot een hoog opgevoerde drama tiek enn een buitengewoon geacheveerde zang kunst. Ze werd hierin verdienstelijk bijgestaan door den tenor Vladimiro Badiali, die zich als Alfredo stimmlich uitstekend bü haar wist aan te passen, al was hü in het acteeren dan ook j veruit haar mindere. Leo Piccioli die de vader- rol in den persoon van George Geimont ver klankte deed dit met z'r. gewone routine. In het tweede bedrijf, dat men nog altijd hard nekkig in den zomer laat spelen, ofschoon het tekstboek de aanduiding bevat dat het zich binnenskamers en in den winter afsoeelt, was z'n stem nog eenigszins gevoileerd, maar later herstelde zich dit euvel en zong hü een bo vendien fraai geacteerde partij. Dat zün eigen- lyk de krachten waarop deze voorstelling dreef: de overige zangeressen, waarvan we nog Car men Girolami, als Flora Bervoix, en Ubaldo Toffanetti als den burggraaf van Letorières noemen, wisten zich, met het koor, dat een uitstekend sluitend ensemble vormde en een volumineuzen klank ontwikkelde, tot or dehoog- te der vertooning op te werken. Als dirigent trad de Maëstro sostituto, Alberto Erede, op. Deze leidde de zangers zoowel als het orkest met vaste hand door vele moeilüke klippen heen, en er waren slechts zeer weinige momenten, dat het geheel niet orecies klopte. De orkestinleidingen vooral van het eerste en vierde bedrüf werden juweeltjes van fijn af gewerkte stemmingskunst. Natuurlijk waren er voor de hoofdrolvertolkers verschillende open doekjes en werd ook de plaatsvervangende di rigent Alberto Erede in de huldiging, die voor al aan t slot groeide tot een ovatie, betrokken. Vermelden we tenslotte het verdienstelijk dan sende ballet, waarin Darja Collin en Noëlle de Mosa, als leidster en solo-danseres op den voor grond traden. De regie had voor een aanmer- kelük betere ensceneering gezorgd, al bleek ons hier niets van de in Italië vervaardigde mo derne décors, en moesten we het overigens op het tuindoek na -oldoende décor van onzen stadsschouwburg voor lief nemen. Nog eens, het was, over het geheel genomen een avond van groot en welverdiend succes voor de Italianen, en we kunnen het slechts betreu ren, dat ze de Bloemenstad zoo zelden met een bezoek vereeren. We zullen hen echter gaarne terugzien. J. S. De Commissie van het Speeltuinwerk der R. K. Vereeniging voor Groote Gezinnen in het Amsterdamsche Kwartier, ondervindt met haar speeltuin één nadeel, n.l., dat de Grond niet geschikt is voor een flinken gras bodem. Daardoor is hü, vooral in den zomer, zwart, met als gevolg, dat de kinderen zich altijd vuil maken, zeer tot ongenoegen van de moeders. Thans bestaat een goede kans, dat de zaak in orde komt. De gemeente Haarlem wil n.l- goeden grond gratis beschikbaar stellen, als de vereeni ging voor een deel het vervoer betaalt. De moeilükheid is nu, dat als het vervoer betaald is, de kas voor langen tijd is uitge put. De grond is dan wel op den tuin, maar er is geen geld meer om de verdere werk zaamheden te bekostigen. Het bestuur vraagt nu hulp om deze moel- lijkheden te overwinnen. Ieder, die een schop kan hanteeren, is welkom. Hoeveel werkloozen zijn er niet, die voor afleiding misschien wel een handje willen helpen. Ieder, die helpen wil. melde zich zoo spoedig mogelijk aan bü kapelaan C. van Steen. In het jaar 1934 werden aangebracht 1030 ci viele zaken. Werden uitgesproken in strafzaken 663 vonnissen. Door den Politie- en Kinderrechter werden 1370 vonnissen gewezen. 381 requesten tot echtscheiding werden den E. A. heer President der Rechtbank aangeboden. De Arrondissement-Rechtbank te Haarlem heeft op 8 Januari failliet verklaard: P. M. Jansen, handelaar in bouwmaterialen, wonende te IJmuiden-Oost, Palmenstraat 2. Curator jhr. mr. W. A. Baud, alhier. De nalatenschap van Arie Schuyt, in leven bloemist, wonende te Heemskerk, RUksstraatweg 34. Curator notaris J. H. Bremmers te Beverwijk. E. van der Steur, grossier in chocolade, wo nende te Haarlem, Jan de Braystraat 3. Cura- trice mej. mr. C. H. Deknatel, alhier. D. Verzaal, koopman in groenten, wonende te Aalsmeer, Oosteinderweg 478. Curatrice mevrouw mr. C. L. Vis-Sanders, alhier. W. de Graeff, grondwerker, wonende te Wor- merveer, Timorstraat 5. Curatrice mevrouw mr. C. L. Vis-Sanders, alhier. Rechter-Commissaris mr. M. A. van RUn van Alkemade. Wegens gebrek aan actief zün de navolgende faillissementen opgeheven: T. Kuyk, rüwielhandelaar, wonende te Hoofd dorp, Kruisweg. Curatrice mej. mr. D. M. 't Hooft te Aalsmeer. M. J. Molenaar, kaashandelaar, wonende te Ryk, Haarlemmermeer. Curator mr. P. Tideman, alhier. J. P. de Jong, melkslüter, wonende te Krom menie, Padlaan 76. Curator mr. H. C. M. Dek- huyzen te Zaandam. J. Schmidt, stucadoor, wonende te Zaandam, Albert Hahnplantsoen 30. Curator mr. H. E. Prinsen-Geerlings, alhier. De Minister van Financiën maakt bekend, dat alhier, ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen f 92.39. Tot tijdelijk leeraar aan de M.T.S. te Haar lem in de Electrotechniek is benoemd met in gang van 8 Januari 1935 de heer H. A. Rey- don, te Amsterdam. Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand December 1934 was: Badhuis Koudenhom: 1136 mannen, 496 vrouwen, 105 werkloozenbaden, totaal 1737 ba den: Badhuis Leidscheplein: 1564 mannen, 796 vrouwen, 532 schoolbaden, 136 werkloozenbaden, totaal 3028 baden; Badhuis Schotersingel. 2094 mannen, 1026 vrouwen, 822 schoolbaden, 165 werkloozenbaden, totaal 4107 baden; Badhuis Hofdükplein: 1733 mannen, 755 vrouwen, 1041 schoolbaden, 185 werkloozenbaden, totaal 3714 baden; Badhuis van Egmondstraat: 2051 man nen, 1184 vrouwen, 990 schoolbaden, 254 werk loozenbaden, totaal 4479 baden. In een van de vorige nachten heeft de poli tie op heeterdaad betrapt twee personen H. en S. geheeten, beiden 27 jaar oud en wonende alhier, bü een poging tot diefstal door middel van opensluiting en inklimming. Een van de aangehouden personen heeft be kend er met zün kameraad op uitgetrokken te zün om te gaan inbreken en geld te stelen. Hij had zich door middel van een valschen sleutel loegang verschaft tot een pakhuis in de Lange Annastraat. Daarna is hü geklommen op een plat van een huis, gelegen achter een huis aan de Breestraat. HU bemerkte echter dat de be woner van het huis naar buiten stond te küken en is daarom aan den haal gegaan. Tüdens zijn vlucht heeft hij een ruit gebroken. Ook heeft hij een breekijzer weggeworpen, wat door een surveilleerenden agent van politie is opge merkt. In de Lange Annastraat is de inbreker tenslotte gegrepen. Op hem werden nog 2 sleu tels en een broodmes gevonden. Hij is aan de politie overgeleverd en gisteren in het Huis van Bewaring ingesloten. Aan de reeders te IJmuiden is een circulaire uitgereikt van den Inspecteur voor de Scheep vaart in het vierde district te 's-Gravenhage. HerhaaldelUk blijkt, dat de visschersvaar- tuigen op de Nederlandsche kust stranden ten gevolge van het feit, dat niet voldoende ge lood wordt. De slechte gewoonte bestaat bo vendien, dat de schipper zelf het lood gooit en daarvoor, terwijl het meestal mistig is, zich van de brug begeeft. Deze gewoonte kan ver vallen indien gezorgd wordt, dat er meer personen aan boord zijn die met het lood kun nen omgaan en de schipper bij het aandoen van de kust deze personen op post zet en voortdurend het lood gaande doet houden. Teneinde tot dezen voor de veiligheid bete ren toestand te geraken", vraagt hü aller mede werking, die o.a. daarin zou kunnen bestaan, dat de reeders den schippers opdroegen, zoo eenigszins mogelük, de matrozen in het looden te oefenen. Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor tien heeft op den nieuwen RUksweg Amsterdam— Velsen nabü het pontveer over het Noordzee kanaal aan Buitenhuizen een ernstige auto botsing plaats gehad. Een luxe auto, bestuurd door den heer R. uit Heemstede, kwam de pont afrüden in de rich ting Velsen en slipte tengevolge van de glad heid van den weg, met het gevolg, dat hü tegen een anderen luxe auto opbotste. Deze reed in de richting Amsterdam en werd bestuurd door den heer B. uit WUk aan Duin. De botsing was zoo hevig, dat de auto van den heer B. nagenoeg geheel werd vernield, vernield, terwijl ook de andere auto zeer ern stig werd beschadigd. Persoonlüke ongelukken kwamen niet voor. De beide zwaar beschadigde wagens zün met kraanwagens uit Halfweg weggesleept. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen heeft de navolgende büzondere hoo- gere burgerscholen (B) aangewezen als bevoegd om in 1935 aan haar leerlingen, die het onder wijs in de hogste klasse tot het einde van den wüs in de hoogste klasse tot het einde van den dezelfde voorwaarden en op dezelfde wüze als de leerlingen der openbare hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus, na afgelegd eindexamen het getuigschrift, bedoeld in artikel 55 der mid- delbaar-onderwyswet, te verkrijgen. Te Haarlem: afd. H. B. S. van het R. K. Ly ceum en de afd. H. B. S. van het Christelijk Lyceum; te Bloemendaal: afd. H.B.S. van het Kennemer Lyceum. De navolgende afgestudeerden van de Mid delbare Technische School, te Haarlem zijn ge plaatst in de volgende betrekkingen: Afd. Bouwkunde: J. v. d. Poll, als opzichter bij de Woningbouw Vereeniging Scheveningen. Weg- en Waterbouwkunde: P. H. Schukken, als assistent by het laboratorium der Bat. Petr. Mij., Amsterdam. Werktuigbouwkunde: R. A. Arnken, als reisinge- nieur bij de Firma van Blanken, 's Gravenhage. A. India, by de Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken, IJmuiden. J. Kuyper, als assistent by de Amsterdamsche Ballast My„ standplaats Willemsdorp. J. Mulder, als teekenaar bü de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, IJmui den. J. Raap, als assistent by Nekef, Amster dam. D. H. Roosen, als assistent by de Firma Stork-Hüsch. Electrotechniek: Ch. L. Emmeriks, als teeke naar bij het P.E.N., te Bloemendaal. A. M. Moll, als assistent bü de Ned. Siemens My. Th. A. Ruys, als vertegenwoordiger bü de N. V Almara, Amsterdam. Geslaagd voor het Mercurius diploma Engel- sche Handelscorrespondentie onze stadgenoot de heer Takes. Met ingang van 16 Januari wordt de Rijks veldwachter M. W. de Weüze van Tweewegen (Wieringerwaard) overgeplaatst naar Dirks- horn, terwül de Ryksveldwachter J. Samplo- nius van Haarlem wordt geplaatst te Tweewe gen met ingang van dienzelfden datum. Het bestuur van „Het Schemerlampje" heeft op de 16e jaarvergadering de inkomsten als volgt verdeeld: Hofje Tuchthuisstraat (8 inwoners) f 40. Aan 195 der allerarmste gezinnen te Haar lem, waarvan 25 opgegeven door Maatschappe lijk Hulpbetoon f 125: 5 opgegeven door het Israël. Armbestuur f 25; 15 opgegeven door Zus ter Merison (Diaconessenhuis) f 75; 12 opgege ven door Zuster Schouten (Groote Gasthuis) f 60; 14 opgegeven door Zuster Casander (Ma- ria-Stichting) f 70; 12 opgegeven door de Vin- centius Vereeniging f 60; 112 opgegeven door den penningmeester en verschillende leden f 560; totaal f 1015, Om de grootst mogelüke zekerheid te hebben, dat de gelden inderdaad in de juiste arme ge zinnen terecht komen, zün al deze bedragen door den penningmeester persoonhjk bezorgd. De uitgeloofde gouden medaille, voor yvie de meeste bonnen verkocht, werd gewonnen door den heer J. B. Roemers Sr. (200 stuks,) die zoo doende den titel „Kampioen van het Lampje 1934" verwierf. Naar wij vernemen zal het Sportfondsenbad niet op 12 Januari a.s. worden geopend, zooals abusievelük door eenige bladen is gemeld, doch eenige dagen later. Het gebouw is wel bedrijfs klaar maar enkele kleinigheden maken het wen- schelijk met de officieele opening nog even te wachten. Men verzekerde ons echter, dat vóór het einde van de maand alles gereed zal zün. Actetasch m. i„ Hessels, T. v. Berkhoutstr. 6rd; das, Blüswyk, Bantamstraat 68; hand schoen, Klaerman, Esschilderstr. 20 rd; hand schoen, Hasert, Nachtegaalstraat 28; honden, Asyl, Ridderstraat 11; kat, Asyl, Ridderstraat 11; muts, de Laat, Spaarnwouderstraat 4rd; portemonnaie m. i„ v. Braam, Vrouwehekstr. 60; jongenspet, v. Amersfoort, Brouwersplein 11 rd; rijwielbelastingplaatje, Molenaar, de Clercqstraat 129; rüwielbelastingplaatje, Bach- man, Acaciastraat 87; slinger v. auto, Stuur man, Geerstraat 38 rd; sleutel, Wisbrun en Liff- man, Gr. Houtstraat 2527. Geboren; 5 Jan.: J. T. M. Hopman-Visser d; M. T. J. Raps-v. Leüenhorst d; 6 Jan.: A. M. A. M. Somers-Kors d; G. J. Buijs-Haas d; 7 Jan.: E. Westerburger-Sitskoorn z; C. E. Hoef- sloot-Pollmann d; P. v. Amsterdam-Smeele z. Overleden: 5 Jan.: J. Roeland-v. Boetbergen, 79 j., Jansstraat; C. B. J. Wassenaar, 45 jaar, Voorzorgstraat; 6 Jan.: W. Bakker, 75 j„ de Clercqstraat; 7 Jan.: A. C. M. Vreenegoor-Hoes 55 j., Zuidertuindorpslaan. De clubcompetitie In de klasse C, afd. I, is Maandagavond beëindigd met de match H. E. T. E. IJ—B. C. „Haarlem" te Amsterdam. De Harlemmers kwamen met een remplaqant uit voor P. Kobus, die door D. J. Metz goed ver vangen werd. Deze wist zoowaar van v. Someren te winnen, waarna Bood voor de thuisclub gelyk maakte door G. W. Metz (B. C. H.) op 95 te laten staan in 22 beurten. De Jager en Houtkooper bleken echter sterker te zyn dan Smit en Hagenaar van H. E. T. E. IJ, was voor de bovenste plaats, met 31 door B. was voor de bovenste plaats, met 3i door H. C. H. werd gewonnen. De eindstand is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. vr.teg. pnt. K. E. T. S. 8 7 O 1 24—3 14 B. C. H. 8 4 0 4 17—15 8 H. E. T. E. IJ 8 1 0 7 7—15 2 Voor de tweede en derde klasse competitie van den Nederlandschen Dambond (district Noord-Holland) speelden Dinsdagavond j.l. in „Kennemerhof" te IJmuiden de damclub „IJmuiden" II en III tegen de Haarlemsche Damclub II en III met de volgende resultaten: Damclub „Umuiden" IIHaarlemsche Dam club n 812; Damclub „IJmuiden" III— Haarlemsche Damclub III 713. Hieronder publiceeren wü den stand van den wedstrijd om het hoofdklasse-clubkampioen schap 19341935 der Haarlemsche Damclub. Deze luidt momenteel als volgt: J. B. Sluiter Jr7 5 2 0 12 J. W. van Dartelen 8 3 4 1 10 Aebe de Jong 7 4 12 9 H. G. Teunisse 7 2 5 0 9 H. Greeuw 8 2 5 1 9 Ph. G. Amelung Jr. 7 3 1 3 7 J. Poppen 7 2 3 2 7 P. J. van Dartelen 4 2 2 0 6 H. van Lunenburg Jr. 7 1 4 2 6 J. van Looü 7 1 3 3 5 Jph. Fabel 3 0 3 O 3 F. J. Byrij 4 1 1 2 3 P. G. van Engelen 4 0 2 2 2 J. P. van Eyk 4 1 0 3 2 F. W. de Pater 5 1 0 4 2 J. v. d. Giessen 1 0 1 O i Ph. F. Amelung Sr. ..4 0 1 3 1 In Café-Rest. Brinkmann speelde Maandag avond t Tweede Tiental van de Haarlemsche Schaakclub tegen het Tweede Tiental van de Heemsteedsche Schaakclub. De uitslag luidt: Haarlem IIHeemstede II Th. v. d. Bos—J. E. Baalbergen K-K S. J. AbspoelF. C. Kuyken 10 J. H. KruytJ. C. Luytingh 1—0 C. E. Abspoel—G. van Keulen K-K G. L. van der Mey—C. v. d. Haak K-K Th. D. HetemJ. Peters J. SterkmanW. Volkers K-K J. A. HoebenJ. van Weert K-K P. van WieringenW. Kuyken 01 W. J. JolinkC. Kouw 1—0 Tótaal 6—4 V ertrouwensmannen Spoorwegpersoneel, 8 uur; Grafische Bond, 8 uur; Vertrouwensmannen Metaalbewerkers, 8 uur; Bestuur Winterhulp-Actie, 8 uur. Stadsschouwburg „Nieuw Schouwtooneei" Opvoering van „De vier Jaargetüden", kwart over 8. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann, „English Association", 8 uur. Schouwburg Jansweg Vereeniging „Geloof en Wetenschap" Voordracht Prof. Dr. J. A. Barge over „Oude problemen in de moderne Biologie", kwart over 8. Raadzaal Prinsenhof Gemeenteraad half 2 en kwart over 8. Rembrandt-Theater „Jood Süss". Op het tooneel Oscar Gondi trio, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „De Tante vah Charley". Op het tooneel Tummers, 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Proza 8 uur; R. K. Be volkingsbureau 8 uur. Stadsschouwburg Nieuw SchouwtooneeL „De vier Jaargetijden,' en „De Familie Keg ge", kwart over 8. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann K. J. M. V. „St. Augustinus", kwart voor 9. Raadzaal Prinsenhof Gemeenteraad half 2 en kwart over 8. Frans Halsmuseum Tentoonstelling van Fransche impressionisten, 105 uur, Rembrandt-Theater „Jood Süss". Op het tooneel Oscar Gondi trio, 7 en 9.15 uur. Cinema „De Tante van Charley". Op het tooneel Tummers, 7 en 9.15 uur. St. Elisahfcthsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; verga dering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdags van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werkda gen van 104 uur en od Zondagen van 12 tot 2 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 4. 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: fhoemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Spreekuren: R. K. WUkverpleging, Magazün verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. Wit-Gele Kruis (R. K Kraamhulp, WUkver pleging en Magazün Parklaan 75 (telef. 16391). ZONDER VOORUITBETALING ■&j> Voor dezen wedstrüd, die a.s. Zondag In Den Haag gespeeld wordt en die voor beide partüen gaat om de directe bezetting van de laatste plaats, bestaat in Haarlem groote belangstelling. In verband hiermede zullen de Ned. Spoor wegen een extra trein naar Den Haag laten loopen met verlaagd tarief, met gelegenheid tot uitstappen aan de Laan van N. O. Indië. vlak by het VUC-terrein, vertrekkende uit Haarlem om 12.31. De kaartjes zün vanaf a.s. Donderdag bü de bekende voetbal-voorverkoop-adressen verkrygbaar. Men verzoekt ons van R. C. H.-züde te willen melden, dat in verband met den wedstrijd te gen V. U. C. op Zondag a.s. R.C. H. voor alle H. V. B.-wedstrijden, vastgesteld voor 12 uur en later, uitstel heeft gekregen, om de R. C. H.- leden in de gelegenheid te stellen bovenge noemde match te bezoeken. IJMUIDEN, 9 Jan. Rüksvischafslag. Tarbot 0.75—1.00 per kg. Griet 15.50—29.00 per 50 kg. Tong 0.901.40 per kg. Groote Schol 13.50— 16.00, Middel Schol 15.00—17.00, Zetschol 17.50— 23.00. kleine Schol 13.50—25.00. Schar 8.00— 14.00 per 50 kg. Rog 17.00—23.00 per 20 stuks. Vleet 1.072.50 per stuk. Pieterman en Poon 7.00—8.50, groote Schelvisch 40.00, middel Schelvisch 36.00, kl. midd. Schelvisch 24.00— 35.00, kleine Schelvisch 15.5021.00 per 50 kg. Kabeljauw 25.00—44.00 per 125 kg. Gullen 6.90 —15.00 per 50 kg. Leng 0.65—1.85 per stuk. Heilbot 0.75—1.10 per kg. WUting 5.80—10.50 per 50 kg. Koolvlsch 1666 cent per stuk. Ma kreel 11.00 per 50 kg. van de Woensdag aan den Rüksvischafslag aangekomen t STOOMTRAWLERS Witte Zee 145 manden 2500.Irene 95 man den 1800.Perseus 110 manden 2320.—, De Hoop 110 manden 1820Zwaluw 105 manden 2090.Amsterdam 490 manden 4650Zee leeuw 105 manden 2240.—, Jenny Elsa 70 man den 1750Julistrife 55 manden 1830.—, Fla mingo 100 manden 1900.—. LOGGER Sch. 285 950 Verkeer, dat den;Verkeer, dat den agent van voren j agent van achteren nadert, moet snel- j nadert, moet snel heid verminderen.j heid verminderen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2