emfliiYLL FINANCIEN ftem/dUvanfiou ONZEN OMROEPER tandpa/ta De Dieselmisère PUROL Sport en spel RADIO-PROGRAMMA De weerstoestand MARKTEN Dagfilm DONDERDAG 10 JANUARI 1935 Brief van Albury's burgervader Vrijdag 11 Januari 1935 Ruwe schrale hüia Hij zal Bodegraven bezoeken Het antwoord kwam Nog meer O van30 ct. WAGNER VEREENIGING Pelléas en Mélisande hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling. U wenscht "n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voorl Dagelijks bereikt hl) 75.000 ge zinnen. Hij zal O dus zeker van dienst kunnen Het is nog niet zeker, of in Mei de Dieseltreinen weer zullen rijden R.K. KERMIS-VAKGENOOTEN Academische examens Leiden. Candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde letter L, mej. M. B. Bok. Postvluchten De „Kwartel" op de uitreis is te Bangkok en de „Rijstvogel" op de thuisreis te Singapore gearriveerd. Eervolle onderscheiding De „Piet Hein" en de „Evertsen" SABANG, 9 Jan. (Aneta) De „Piet Hein" en de Evertsen" zijn naar Soerabaja vertrokken. Nelly Wagenaar en Herman van der Vegt DE KATH. ILLUSTRATIE 69e Jaargang No. 15 Sportvaria VOOR nadere bijzonderheden verwijzen NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ WIELRENNEN PIET VAN KEMPEN NAAR EUROPA Een koppel met Buschenhagen DAMMEN Problemistenwedstrijd Nice en Monaco ATHLETIEK K.N.A.U.-propaganda-commissie IJSSPORT NEDERLANDSCHE SPELERS NAAR DA VOS Woensdagochtend vertrokken Woensdagmorgen zijn een achttal Nederland- sche ijshockey-spelers met den trein naar Bazel en springende lippen TENNIS ALLISON OP DE EERSTE PLAATS De Amerikaansche ranglijst GAAT SUZANNE LENGLEN WEER SPELEN? A.s. zomer in de Vereenigde Staten BOKSEN ZAL CARNERA WEER IN DEN RING VERSCHIJNEN? Een wedstrijd tegen Larry Gains in Maart a.s. te Londen LICHTE VORST HOUDT AAN De Deutsche Philipsgesellschaft heeft de- eer dagen te Aken een nieuw fabricatiebe- drijf opgericht voor radiotoestellen, waar door 120 arbeiders werk zullen krijgen. In den loop van dit jaar zal het bedrijf ivor- den uitgebreid, zoodat in totaal 250 arbei ders te werk zullen worden gesteld. De Snia Viscose te Milaan, de grootste Italiaansche kunstzijde-producent, zal over het boekjaar een verhoogde uitkeering doen in den vorm van gratis aandeelen, naar verluidt op elke 5 aandeelen éér. gra tis. Waarschijnlijk tevens een verhooging van het dividend tot 15 of 16 Lire tegen 14 Lire het vorig jaar of van 7/2 tot 8 pCt, Blijkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad bij de Duitsche Rijksbank van M 79.101-000 tot M 79.122.000 toegeno men. De Braziliaansche minister van Finan ciën vertrekt heden, in verband met den financieel ..i toe.'and van het laad, naar Washington. De mogelijkheid bestaat, dat hij vervolgens naar Londen en andere Europeesche hoofdsteden zal gaan. Uit Mexico City wordt gemeld, dat de regeering in dit jaar zal overgaan tot del ging der binnenlandsche schulden. De schuldendienst op de buitenlandsche lee ningen zal intusschen niet worden hervat. Agence Econ. et Fin. verneemt officieus dat Mexicaansche deskundigen spoedig naar de Vereen. Staten zullen vertrekken, ten einde besprekingen te voeren inzake de buitenlandsche schulden. In September a.s. zou een wetsontwerp worden ingediend, waarin een regeling van den buitenland- schen schuldendienst, analoog aan het vroegere plan, wordt voorgesteld. Het Amerïkaansch Hooggerechtshof is het proces begonnen, om uit te maken of het besluit van het Congres van Juni 1923, waarbij de goud-clausule in de schuldbrie ven (obligaties, pandbrieven, contracten, enz.) werd opgeheven, inderdaad in strijd is met de grondwet- De procureur-generaal Cummings verklaarde, dat het Congres be voegd is, betaling in goud te verbieden, toen een bezitter van een obligatie der Baltimore and Ohio Rw., die de goudclausule bevat, betaling eischte van 38.10 tegen den hul digen koers op een coupon van 22 gouddol lar. Wallstreet is van meening dat het Hoog gerechtshof de goudclausule niet als zijnde in strijd met de grondwet zal willen verkla ren, omdat de erkenning een onmiddellijke verhooging van meer dan 60 pCt. zou be- teekenen van alle bedragen, te betalen voor aflossing en rente op obligaties, die in goud betaalbaar zijn. Cummings verklaarde, dat het oogenblik zal komen, dut Amerika met de andere vol ken der wereld zal confereeren over de monetaire vraagstukken, waaronder de sta bilisatie der valuta's van verschillende lan den. Men kan aan den horizon een zwakke poging ivaarnemen, om tot een internatio naal accoord inzake dit probleem té gera ken. Roosevelt ontkende op een persconferen tie, iets te weten van een voorbereidende internationale-stabilisatieconferentie en verklaarde, dat in dit verband geen begin is gemaakt. Na de uitspraak van het Amerik. Hoog gerechtshof inzake de petroleum-code, heeft senator Costigan de noodzakelijkheid bepleit van wijziging der juridische for mule, opdat de regeering kan voortgaan met het nemen van drastische maatregelen. In Wallstreet verluidt, dat tien raffina derijen in Oost-Texas de productie van on wettige olie weder begonnen zijn. De Texas Railroad Commission, die de petroleum-productie controleert, zal de pro ductie van onwettige olie bemoeilijken, waardoor het vervoer zooveel mogelijk ver hinderd wordt. De Missouri Pacific en de Pacific and St. Louis South West Railw ontvingen opdracht, geen petroleum te ver voeren zonder speciale goedkeuring. Gemeld wordt, dat reeds 75 wagonladin gen petroleum-producten zonder toestem ming van den staat uit Oost-Texas getrans porteerd zijn. Iedere wagon bevat ongeveer 750.000 gallons, voornamelijk benzine. De legitieme petrol, producenten in Oost- Texas zouden aan de regeering hebben ver klaard, niet te kunnen concurreeren met de producenten van onwettige olie, die thans weder met de productie zijn begon nen. Volgens het Bureau of Mines bedroegen productie, verbruik en uitvoer van benzine in November respect. 35.399.000, 34.839.000 en 2.207.000 vaten. Volgens schatting van „Iron Age" be droeg de Amerikaansche staal-productie in het midden dezer week 44/2 pCt. der capa citeit hetgeen 3y2 pCt. meer is dan een week geleden. De automobiel-industrie is de grootste afneemster, maar ook betrekken de producenten van landbouw-machines en de conserven-industrie meer staal. Ook van de zijde der spoorwegen ontwikkelt zich grootere vraag. „Iron Age" schat de automobielproductie in 1935 op 3.3 millioen wagens tegen 2.8 millioen het vorig jaar. Ford heeft reeds 50.000 wagens nieuw model vervaardigd en de productie is voor Januari en Februari op 110.000 wagens vastgesteld. Alleen te Detroit zijn 70.767 personen werkzaam. De Continental Can keert een onveran derd kwartaal-dividend uit van 0.60. De Woolworth Co. keert een onveranderd kwartaal-dividend uit van 0.60. De Nationale Bank van België heeft het dividend voor het tweede half jaar 1934 vastgesteld op onveranderd fr. 49.47 bruto of fr. 37.50 netto. De financieele Volkenbondscommissie, met voldoening kennis nemende van het succes van de conversie der Oostenrijksche conversieleeningwaardoor een jaarlijksche besparing van 60 millioen Schilling op de begrootingspost voor den leeningdienst zal worden verkregen verklaarde dat de gun stige werking daarvan eerst met Juni een aanvang neemt, waarom zij de verlenging van enkele Oostenrijksche leeningen op korten termijn overweegt, alsmede de uit gifte van een binnenlandsche Oostenrijk sche leening. WÊfëm Toen de „Uiver" van de LondenMelbourne- race veilig en wel geland was op de renbaan van Al bury, dank zij de hulp der bevolking, zon den de jongens van de 7e en 8e klasse van meester Bogaart een dankbrief aan den burge meester, schrijft men uit Bodegraven aan de ..Leidsche Crt." Van knikkercenten 't was juist in die gewichtige jongensperiode werd het briefporto bij elkaar gebracht en Koos bracht het dankschrijven voor de spontane hulp aan onze dappere piloten Parmentier en de zijnen, ter post. Met een: zou ie er wel komen het is zoo ver dat andere werelddeel Austra lië zouden we nog antwoord krijgen werd de gewichtige brief aan de post toevertrouwd. We schreven toen 26 October 1934! Maanden verliepen en geen antwoord kwam. Zelfs waren de eerste dagen van het nieuwe 1935 reeds voorbij en nog was er niets. Tot de postbode op 5 Januari 1.1. een groote gele enveloppe met vreemde postzegels er op in 's meesters bus deponeerde. En daar was het antwoord uit Australië op den brief van de schooljongens. En wat voor een antwoord! Drie heele kant jes vol, eigenhandig door den burgemeester ge schreven, dat was wat voor 't jongenhart. Dat was om er trotsch op te zijn. Wat werd die brief uit dat vreemde werelddeel bekeken, be tast, bewonderd. En natuurlijk moest ie vertaald worden, elke regel, alles wat er in stond. Dat begon al boven aan: Mayor's Room, Municipality of Albury. De datum! En toen werd er gelezen hoe gaarne de Al- bury-bewoners onze piloten geholpen hadden, doch ook hoe erkentelijk men daar geweest was voor de vele bewijzen van meeleven en dank baarheid uit Holland. Niet het minst voor de benoeming van burgemeester A. Waught tot officier in de orde van Oranje Nassau. En de Mayor vervolgde in zijn brief, dat hij bij zijn bezoek aan de St. Josephschool in Albury op 24 November een mooi lied gehoord had van een lief Hollandsch meisje, waarin de tocht van de „Uiver" en de hulp der bevolking werd her dacht. Het geheele programma van dien feest avond in de St. Patrick's Hall in Albury had burgemeester er voor de aardigheid maar bij gedaan. Ten slotte deelde hij nog mede, dat, als hij Holland zou bezoeken, de school van meester B. en zijn jongens ook bezocht zou worden. De groote, gele enveloppe bleek dus nog meer te bevatten dan het lang verwachte ant woord. Het programma van de school, aan den anderen kant van de aardbol, ging van hand tot hand. En ja, zoowaar, daar kwam het por tret van den burgemeester met zijn handtee- kening ook nog uit de map. En de bekende ren baan, een foto van de baan met een kruisje er op, waar de „Uiver" geland was in dien stik- donkeren stormnacht. t Was te veel om dat alles zoo spoedig rrioge- "Êjk nu te kunnen realiseeren voor de jeugdige "gemoederen. Want nog was de enveloppe niet leeg! Een foto van het oorlogsgedenkteeken, dat volgens burgemeesters kantteekening 's nachts verlicht wordt door 3500 lampjes en daardoor 65 mijl ver te zien was. Voor onze „Uiver"- piloten was het een lichtbaken geweest op den weg naar Albury. Uit den brief kwam ook nog een uitgebreid feestprogramma van het 100-jarig bestaan der stad, de foto's van een kinderfeest op de ren baan, waarbij 1500 kinderen aanwezig waren en nog al eenige andere bezienswaardigheden uit de stad zelf. Moet ik u nog verder vertellen met welk een respect Albury's burgervader dien dag door de schooljongens herdacht werd? Met welk een ontzag ze bespraken den man, die Hollandsche vliegeniers zoo spontaan heeft voortgeholpen. Die tusschen zijn drukke werkzaamheden tijd en lust had het eenvoudige dankbriefje van eenige schooljongens op een dergelijke wijze te willen beantwoorden? Ik weet zeker, dat er in dien nacht gedroomd is van Hollandsche vlie geniers in een kleine Australische stad met een renbaan, van een lieven verren kindervriend.... den burgemeester van Albury. Want ook een kindervriend is hij vast en zeker. in hoofd en neus door inademing der geneeskrachtige dampen van ^IN DOOZEN Wat Mijnhardt maakt Is goed". Zooals reeds eerder is bekend gemaakt, zal de Wagnervereeniging op 14 en 16 Februari as. in den Stadsschouwburg te Amsterdam twee buitengewone voorstellingen geven van Debussy's „Pelléas et Mélisande" onder lei ding van Pierre Monteux. Bij deze gelegenheid zal het werk van den Franschen meester voor de eerste maal gege ven worden in den door den componist zelf bepaalden vorm zooals die vervat is in de manuscript-partituur, die de weduwe van De bussy aan Pierre Monteux geschonken heeft met uitdrukkelijke machtiging, de Amsterdam- sche opvoeringen volgens deze partituur in te richten. De hoofdrollen worden vertolkt door Janine Micheau (Mélisande) en Mady Arty (Geneviè- ve) alsmede André Gaadin (Pelléas), Felix Vieuille (Arkel) en Fred Bordon (Golaud). De décors en costuums zijn vervaardigd door André Boll en de orkestrale partij wordt ver vuld door het orkest van het Concertgebouw. De heer Monteux zal begin Februari hier ter stede arriveeren ten einde de orkest- en solis tenrepetities in Amsterdam persoonlijk te lei den, Het onderzoek naar de storingen, welke bij de Dieseltreinen zijn opgetreden, is naar wij vernemen nog steeds in vollen gang. Men heeft echter goede hoop, dat een definitief resultaat spoedig zal worden be reikt. Er bestaat nog geen zekerheid of bij de invoering der nieuwe dienstregeling in Mei, de Dieseltractie weer zal kunnen worden in- gelascht. Zeer waarschijnlijk zullen binnen kort nadere mededeelingen hierover worden verstrekt. Woensdag werd te Nijmegen een algemeens vergadering gehouden van den bond van R. K. Kermis-vakgenooten onder voorzitterschap van den beer A. Bos uit Doetinchem, die in zijn ope ningswoord kon mededeelen, dat dank zij mede de activiteit van den zeereerw. Bondsadviseur een Limburgsche afdeeling is aangesloten. Uit het jaarverslag klonk de klacht, dat de overheid niet altijd met den Bond medewerkt bij de organisatie van zomerkermissen of zo merfeesten. Te Roermond Is een nieuwe afdeeling opge richt met 16 leden. Met het oog op den minder gunstigen toestand van de bedrijven werd ba- sloten de contributies der leden met gemiddeld 25 tot 30 pCt. te verlagen De geestelijk adviseur, pastoor A. J. Mul ders uit Langeveen, hield een warm betoog over de noodzakelijkheid van krachtige prin- cipieele organisatie voor Kermisvakgenooten. De bondsvoorzitter, de heer A. Bos, werd herkozen. In plaats van den heer Th. v. Welsum Jr. uit Deventer die wegens drukke werkzaamhe den bedankt had, werd de heer Peters uit Roermond als secretaris gekozen. De Zweedsche Academie van Wetenschap pen heeft tot buitenlandsch lid benoemd prof. Heitzsprung, hoogleeraar in de sterrenkunde, te Leiden. De Haagsche pianiste Nelly Wagenaar zal met den violist Herman van der Vegt een sona ten-avond geven in Den Haag, onder auspiciën der concertdirectie Johan Koning, op Donderdag a.s. in Diligentia. O. a. zullen zij voor het eerst de tweede sonate voor viool en piano van Alex Voormolen ten gehoore brengen, welk werk eer biedig is opgedragen aan H. K. H. Juliana, Prinses der Nederlanden, die het voornemen te kennen gegeven heeft dit concert bij te wonen. Alweer verschijnt de K. I. in een nieuw kleed. Men schijnt in Haarlem geen rust te kennen vóór alle moderne technische middelen zijn aan gewend, om het uiterlijk van 't oude familie blad tot volkomenheid op te voeren. In den zwarten koperdiepdruk komen de foto's bijzon der mooi uit en met het driekleurensysteem Is op het titelblad een fraai resultaat bereikt. Intusschen is dat duidelijk van hoeveel beteekenis ook voor een illustratie de hoofd zaak niet. Dat dit voorop staat, blijkt uit den rijken inhoud van het blad. Nemen we voor den voet op: een goed, al heet het „Een leelijk verhaal van een boer en den dood", door Paul van Hoensbrcek; „Driekoningen" door Rie Sin- ninghe Steenbergen; een nieuwe roman, die onmiddellijk pakt: „Een schip brandt" door Axel Rudolph; een geïllustreerd artikel over sierduiven; een idem over de drinkwatervoor ziening op Curasao, over den winterschen tuin, over de wereldreis van de K XVIII, over fa milieleven in China, over den bril, over mode en kinderverzorging, over sport, eten, bridgen, schaken, pillis telie men kan uit de nieuwe K. I. heel wat kennis opdoen. Voor de afwis seling zijn er dan nog fleurige vertellingen pret tig opgediende humor en niet te vergeten, een keur van platen met allerlei onderwerpen. Waarlijk, een weekblad om er zijn laatsten cent aan te besteden! Naar de Fransche bladen melden zal de be kende ex-tennisspeelster Suzanne Lenglen weer het racket ter hand nemen. Zij zal deel uit maken van de bekende prof.-ploeg van Tilden en zal met Henri Cochet dezen zomer in New- York spelen. Er zullen weinig wedstrijden dit jaar op de Berlijnsche Winterbaan worden georganiseerd. De reeds vastgestelde data zijn: 11, 18 en 25 Januari, 2 en 3 Februari. De bekende Italiaansche renner Olmo, die onlangs Richard in achtervolging sloeg zal op 19 Januari in Antwerpen rijden tegei. Pijnen burg. eveneens een achtervolging. Dat wordt een zwaar karwei voor onzen Pijn. De baan bij Breslau zal nog een jaar blijven HUIZEN, 301.5 M. KRO 8.00—9.15 Morgenconcert (Gramof.) 10.0010.30 Marek Weber en zijn orkest (Gramof.) 10.30—11.00 Muziekuitzending voor fabrie ken (gramof.) 11.0011.30 „Kwartet in C gr. terts op. 20 No. 2" van Jos. Haydn 11.3012.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12.0112.15 Politie berichten 12.1512.30 „Klankfilm-schla gers" (gramof.) 12.301.20 Het Kro- orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 1.201.40 „Uit en over ons land" (gramof.) 1.40 2.30 Het Kro-orkest (vervolg) 2.303.00 Zang- en Klavierrecital door Sophie Brauti- gam—Ides, sopraan en Agnes Maria Luns, Klavier 3.003.45 Het Kro-orkest O. 1. v. Johan Gerritsen 3.454.00 Gramo- foonmuziek 4.154.45 Zang- en Kla vierrecital (vervolg) 4.455.00 Land- en Tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts 5.30 6.00 Gevarieerd programma door de Kro- Boys 6.006.20 Gramofoonmuziek 6.207.00 Gevarieerd programma door de Kro-Boys (vervolg) 7.007.15 Politiebe richten 7.157.35 Land- en Volken kunde. „Ceylon, de parel van Indië" door pater H. Breukers 7.358.00 De Kon. Zangvereeniglng „Roermonds Mannenkoor" o. 1. v C. A. M. de Rooy 8.008.05 Vaz Dias 8.058.15 Russische Potpourri van Sorokin. uitgevoerd door dc Oeral-Kozak- ken o. 1. v. A. Scholuch (gramof.) 8.15 9.00 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 9.009.15 „De postzegel verovert de wereld" door L. Abor 9.1510.00 Solis tenconcert door het Kro-Symphonie-orkest (U.S.O.) o. 1. v. Henri van Goudoever m. m. v. Renée Chemet, viool 10.0010.15 Gra mofoonmuziek 10.1510.45 Het Kro- Symphonie-orkest (U.S.O.) 10.4510.50 Vaz Dias 10.5012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramofoon 10.35 Orgelspel 11.20 Onze serie groote meesters der toonkunst (gram.) (Debussy-programma) 11.45 12.00 Gramofoon AVRO 12.00 Gramo foon 12.30 Het Omroeporkest 2.30 4.00 Voordracht: Dora Walland en zang- voordracht: Henk Angenent; a. d. vleugel: Egbert Veen. Afgewisseld met gramofoon muziek VARA 4.05 Vara-knipcursus (voor gevorderden) 4.50 Gramofoon (Le- har-programma) 5.45 De Zonnekloppers 6.15 Orvltropia 7.00 Men vraagt cn wij draaien 7.50 Gramofoon (De Nobel- progr.) 7.578.00 Herhaling van SOS- ber. 11.00 Tijdsein. Jazz-muziek (gra mofoon) 11.3012.00 Populaire gramo- foonplaten. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo foonmuziek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuziek 12.20 Middagconcert door het Radio-Orkest o. 1. v. Heiiri Pen- sis. Die Zauberflöte, ouv., Mozart. Amlna, Llncke. Danse rouge, Frémeaux. Rococo ga votte. Translateur. Humoresque, De Taeye. Ballade des Amoureux, Micheli 12.50 Het Radio-Orkest o. 1 v. Henri Pensis. Marche lorraine, Garine. Brune ou blonde, Waldteufel. Suite pour mes petits Amis, Gabriel Pierné. Parade des Saltimbanques, Paul Pierné. Marche russe. Louis Ganne 1.20 Koersen 1.25 Gramofoonmuziek 1.55 Operette-selecties 2.20 Koersen 4.05 idem 6.50 Concert en dansmuziek 7.50 Sportberichten 8.00 Hollandsche uitzending. Radio-Cabaret van gram.platen 8.20 Persberichten 8.40 Gevarieerd concert door het Radio-Orkest o 1. v. Henri Pensis. Serenade, Moszkowski. Danse des Vagues, Catalan). Patrouille: nègre, Ketel - bey 8.55 Causerie 9.00 Gevarieerd concert door het Radio-Orkest o. 1. v. Henri Pensis. De Calif van Bagdad, Boiel- dieu. Ballet uit „Coppélia", Delibes. Rhap- sodie, Dohnanyi. Angelus, Debussy. Suite lyrique. Grieg. Chant hlndou, Rimski-Kor- sakow. Caprice- italien, Tschaikofski 10.05 Pianorecital door Nathalie Radisse. Twee Sonates, Scarlatti. Twee Koralen, Bach-Busoni. Noctirne, Op. 27, No. 1, Cho pin. Jeux d' Eau, Maurice Ravel. Gitane- rias, Manuel Infante 10.45 Dansmuziek door het Radio-Jazz-orkest o. 1. v. Ferry Jusa. BERLIJN, 356.7 M. 3.20 n.m. Het Om- roepkleinorkest 5.50 Zang: Mia Neusit- zerThönissen (sopraan), a. d. vleugel W, v. Vultée 6.20 und tut es immer wieder 1", progr. v. K. G. Grabe, muziek v. H. Kauler. M. m. v. solisten en H. Kauler en E. Hanschmann (piano's) 9.40 Het Wendling -kwartet. BOEDAPEST, 550.5 M. 6.55 De stafmu- ziek v. h. 1ste R. 7. Honved 10.00 Het Opera-orkest m. m. v, A. Jambor (piano). BRUSSEL, 483.9 M. 12.50 Het Salon orkest 2.00 Gramofoon 5.15 Het Ra- diosymphonie-orkest 7.35 Piano-inter mezzo 8.20 Uitzending v. Oud-Strijder3, m. m. v. een Militair Orkest, een vocaal kwintet, div. solisten en sprekers 10.45 Gevar. concert: De „Club Symphonique". BRUSSEL, 321.9 M. 12.50 Het Omroep orkest 5.15 Div. ber. Het Salonorkest 6.20 Gramofoon 6.35 Het Salonorkest 8.20 Zangrecital: Ré Koster 9.40 Het Radiosymphonie-orkest 10.2011.20 Ber. John Rutten's orkest in den Torenkelder te Antwerpen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 11.20 Het N.S.-Franken-orkest 12.35 n.m. Con cert uit Kassei 5.20 Vocaal concert door de BdM 6.20 Dansmuziek. DROITW1CH, 1500 M. 11.20 Orgelspel 1150 Het Trocadero-Cinema-orkest 12.50 n.m. Het BBC-dansorkest 1.35 Ka mermuziek 2.20 Het Schotsche Studio orkest 3.05 Gramofoon 3.50 Laddie Clarke's Imperial Hydro Hotel-orkest 4.35 Emilio Colombo's orkest 5.35,, Troi- se's Mandoline-orkest 7.50 Fred Hartley's Novelty Kwintet 8.55 Het BBC-orkest 10.40 Het Hong. Zigeuner-orkest 11.35 12.20 Dansmuziek. HAMBURG, 331.9 M. 10.50 Fredo Nie mann's Blaasorkest 5.20 Dansmuziek 6.20 „Das Maedlein wollt' ein' Freier na- ben", muzikaal progr. 10.2011.20 Het Flensburger Grenzland-orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 6.20—11.20 Diversen 11.20 Uurslag en klokkenspel. Tot 1.20 n.m. Concert uit het Bellevue- Strandhotei 2.20 Concert uit Rest. ,,Wi- vex" 4.20 Alette Garde zingt uit Grieg's Liederencyclus „Haugtussa" 7.25 Uit het Kon. Theater: „Die Zauberflöte", opera v. Mozart 9.35 Vioolrecital: Ch. Esbensen 9.55 Balalaika-muziek 10.2511.50 Dansmuziek. KEULEN, 455.9 M. 10.00 Concert: E. Schroeder-Hallersleben (sopraan), H. Haasz (begel.), H. Mengelbier en W. Beissel (pia no) 11.20—1.35 n.m. Orkest uit Kassei. MILAAN, 368.6 M. 4.30 n.m. Concert 5.15 Berichten, gramofoon 8.20 Sym- phonieconoert. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M. 7.05 v.m. Gymnastiek, gramofoon, ber., gymnastiek, gramofoon 12.50 Het Goldy- orkest 10.50 Dansmuziek. PARIJS (POSTE PAHISIEN), 312.8 M. 12.252.20 n.m. Gramofoon. Ber. 6.49 8.20 Gramofoon. Berichten 8.35 Operet te-uitzending 10.50 Gramofoon. ROME, 420.8 M. 3.20 n.m. Cellorecital: G. Piatigorsky 5.20 Berichten. Gramo foon 8.05 „Primarosa", operette v. Pietri. TOULOUSE, 328.6 M. 8.05 Salonorkest 8.35 Duetten. Solistenconcert 9.20 Laloconcert 9.50 Accordeonmuziek 10.20 Operette-fragmenten 11.35 Tango's 11.50 Weensche muziek 12.10 Zang voordracht 12.20 Berichten. Gevar. pro gramma 12.3512.50 Operaconcert. WARSCHAU, 1339 M. 4.35 n.m. Piano recital 5.35 Gramofoon 6.20 Zang: W. Werminska 6.50 Gramofoon 7.35 Con cert: Het Philh. Orkest en solist. 10 00 Concert 10.20 Berichten. Dansmuziek. VVEENEN. 506.8 M. 6.45 Uitz. Uit de Staatsopera 10.20 Het Omroeporkest 11.0511.20 Het Gustav Macho-kwartet. ZURICH (BERÖMUNSTER), 539.6 M. 6.50 n.m. CitherduettenHeinrich en Mizzl Wolf 7.05 „Radio Willisau sendet". ge var. progr 8.05 Populair concert door het Omroeporkest 8.20 Berichten. Mo- zartconcert 8.50 Pianorecital a quatre- mains 9.20 MozartconcertHet Omroep orkest. bestaan. In den zomer zullen er de Duitsche wielerkampioenschappen worden georganiseerd. Nieuwe wielerbanen zijn in aanbouw. Namelijk in Maagdenburg en Dessau. De houten baan van Breslau zal in het volgende jaar worden afgebroken en opgebouwd in Bielefeld. In Bonn aan den Rijn wordt sedert lang de wielerbaan niet meer gebruikt. Men is thans bezig de baan in orde te maken en in den zomer zal men be ginnen met amateurswedstrijden. Ten slotte zal de nieuwe eigenaar van de Krefelder wieler baan in den zomer belangrijke wielerwedstrij den gaan organiseeren. Naar wij vernemen zal P. van Kempen naar Europa terugkeeren om in het volgende seizoen met Buschenhagen een ploeg te vormen. Met hem zullen de Canadeesche rijder Jules Au/T- en de Amerikaan Albert Crossley meekomen om hun geluk ook eens in Europa te beproeven. Er begint den laatsten tijd wel 'n trek te komen van Amerikaansche zesdaagsche grootheden naar Europa! Als de Europeesche renners nu maar niet te sterk voor hen zullen blijken, an ders zal er voor hen het pleizier gauw af zijn. De einduitslag van het door de damclubs te Nice en Monaco in „L'Eclaireur du Soir" uit geschreven intern, problemistentournooi luidt als volgt: 1. J. H. J. Winter te Oude Pekela 54 punten; 2. Isidore Weiss te Parijs 53 punten; 3. K. K. Kurk te Urk 52 punten; 4. R. Castel (Frankrijk) 49 punten; 5. M. Vasseur (Frank rijk) 48 punten; 6. O. Baeke (België) 47 pun ten; 7. L. Paradis Sr. (Canada) 46 punten en 8. K. Bordon (België) 45 punten. Voorts eindigde D. Kleen en H. F. Antonisse (Santpoort) met gelijk aantal punten op de 17de en 18de plaats en J. J. Warmerdam te Heemstede op de 53ste plaats. Naar wij vernemen, helft de heer Th. Kolf schoten, burgemeester van Edam, wegens druk ke werkzaamheden bedankt als lid der propa- ganda-commissie van de K.NA.U., terwijl hij ook zal aftreden als voorzitter van de Neder- landsche Unie voor Wandelsport. DOOS 30-60,TUBE 45-80ct. BIJ AP0TH: EN DRO.G.ISTEN uit de residentie naar Arosa vertrokken, waar zij in training zullen gaan voor de wereldkam pioenschappen ijshockey, die van 1827 Jan. a.s. te Davos worden gehouden. Met den leider jhr. P. J. Bogaert vertrokken de volgende spelers: De Kadt, Maas, Van der Vlugt, v. d. Stok, Van Marie, Verheyen, Van Wijk, De Jong en v. d. Mandele. De gebrs. Gerritsen zouden zich aan de grens bij het gezelschap aansluiten. Reyers en Dupon waren zooals men weet reeds in Zwitserland. De Amerikaansche Lawn-Tennis bond heeft de volgende ranglijst van zijn amateurs opge maakt: Heeren: 1. W. Allison; 2. Sidney Wood; 3. Shields; 4. Frankie Parker; 5. Stoeffen; 6. Lott; 7. Berkley Bell; 8. Sutter; 9. Donald Budge; 10. Grant. Hierbij heeft men er blijkbaar geen rekening mee gehouden, dat Stoeffen en Lott inmiddels naar de rijen der professionals zijn overge gaan. Voor de dames ziet de ranglijst er als volgt uit: 1. Helen Jacobs; 2. Bayan: 3. Caroline Bab- kock; 4. Andrus; 5. Levy; 6. Sharp; 7. Pan ter; 8. Harris; 9. Sachs; 10. Wolf. Volgens 'n bericht uit New-York, heeft de be kende oud-tenniskampioene, Suzanne Lenglen, medegedeeld, dat zij a.s. zomer in de Vereenig de Staten weer op de tennisbanen zal verschij nen. Zij zou met Henri Cochet een tournée door Amerika gaan maken. „Sporting Life" brengt het bericht, dat Pri mo Carnera binnenkort zal boksen tegen den Canadees Larry Gains, oud Britsch-kampioen in alle categorieën. De wedstrijd zou tegen half Maart in Albert-hall te Londen worden ge houden. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIII De ontwikkeling van de hooge drukking in Frankrijk heeft den barometer op dezelfde hoogte gebracht als in Duitschland, zoodat de wind naar het Zuiden liep. De depressie op IJsland is sinds gistermid dag sterk afgenomen, maar en vrij diepe secun daire, die over Schotland en Noorwegen trekt, doet toch aan de hooge drukking in Scandina vië afbreuk. Niettemin handhaafde zich het gebied met meer dan 25 graden vorst in Mid den-Zweden en ook in Oost-Duitschland en Polen wordt meer dan 20 graden vorst ge meld. In Zuid-Frankrijk is de vorst toegenomen, op de Britsche eilanden verdween de vorst en steeg de temperatuur. In Schotland en aan de Noorsche kust waait het stormachtig uit Zuid west. Ofschoon de koude uit Duitschland thans niet meer in onze richting kan stroomen, is voor het oogenblik behalve in het Zuid-Wes ten van ons land, aanhouden van lichte vorst waarschijnlijk. PARIJS, 10 Jan. (Reuter) Het schijnt, dat ook in Frankrijk de winter thans komt, de temperatuur is beneden vriespunt gedaald- Van verschillende plaatsen, voornamelijk uit de gebergten, wordt sneeuwval gemeld. Bij Lorient en Bordeaux is de scheepvaart door dichten mist stilgelegd. Nabij Bayonne heeft de zee uitgestrekte ge bieden overstroomd, waardoor aanzienlijke schade is veroorzaakt. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Jan. Aangevoerd werden 4000 kg. wortelen 1—1.40, 38000 kg. roo- de kool 2.50—5.20, 54000 kg. gele kool 14.50, idem doorschot 1—2.70, 13000 kg. groene kool 1.22.40, 25000 kg. Deensche witte kool 0.70 1.70, 17000 kg. uien: gele uien 3.10—3.60, grove 3.103.70, gele drielingen 2.102.40. gele nep 1.90—2.10. BARNEVELD, 10 Jan. Eierenveiling. Aan voer 750.000 stuks. Prijs 34.10 Handel vlug ger. GOUDA, 10 Jan. Veemarkt. Aangevoerd in to taal 990 stuks, waarvan 80 slachtvarkensvette 15.517 cent per pond, levend met 2 pCt. kor ting; Londensche 12—13 cent oer pond. levend met 2 pCt. korting. 194 crisisrunderen, prijzen als vorige week. 516 magere varkens 14.0022.00, 307 biggen 7.009.00, Geldersche biggen 9.0011.00, 5 runderen 125.00175.00, 69 nuchtere kalveren 4.008.00, 7 schapen :.0.00—12.00 6 bokken en geiten 2.005.00 per stuk. Handel redelijk. Algemeene markt. 239 partijen kaas. Ie kwal. met R.M. 19.0020.00, 2e kwal. met R.M. 16.00 18.00, zware 20.00. Handel matig.' 455 «ouden boter: Goeboter 7580 cent, Wei- boter 7075 cent per pond. Handel vlug. Aanvoer 56500 eieren: kleine kipeieren 2.50 2.75, kipeieren 3.00, eendelerer 2.50 per 100 st. Handel matig. GOUDA, 10 Jan. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling g.a. (C.Z.H.E.) Aanvoer 100.000 kipeieren: 56-58 kg. 2.802.90, 58-60 kg. 3.003.10. 60-02 kg 3.103.20, 62-66 kg. 3.203.60, bruine 65-66 kg. 2.903.80, kleine eieren 2.502.60 per 100 2000 eendeieren 1.602.40 per 100 stuks. HOORN, 10 Jan. Kaasmarkt. Aanvoer 17 stapels, 5701 kg. Fabr. kl. 16, boeren kl. 17. Han del goed. NOORD-SCHARWOUDE, 10 Jan. 14800 kg: Uien: Gele Nep 2.202.30, Drielingen 1.902.20, Uien 3.20—3.60 Grove Uien 3.60—3.80, 3000 kg. Peen 1.00—1.30, kleine Peen 0 60—0.70, 200 kg. Kroten 0.80—1.10, 149600 kg. Roode kool 2.40— 5.70, doorschot 1.50—4.80, 41000 kg. Deensche W. kool 1.302.00, doorschot 0.802.00, 26400 kg. Gele kool 1.40—2.90, doorschot 1.00—2.20. OBDAM, 9 Jan. „De Tuinbouw" 14000 kg. Roode kool 1.40—4.ro, 9000 kg. Gele kool 1.00— 1.80, 1500 kg. D. Witte kool 0.70—1.20, 11000 kg. Uien 3,20—3.40, 350 kg. Wortelen 0.80—1.00. PURMEREND, 9 Jan. „Afslagvereen. Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Blau we 8096 cent per 25 kg. Witlof 1074 cent per 8 kg. Bloemkool 21.00, Roode kool 1.305.40, Savoye kool 1.606.50 per 100 stuks. Spruitkcol 0.352.10 per 15 kg. Boerenkool 3258 cent per kist van 10 kg. Andijvie 1856 cent per kist. Bieten 40 cent per zak. Wortelen 2836 cent per zak. Uien 6287 cent, idem Drielingen 20 cent per 25 kg. Prei 10.0017.40 per 100 bos. Appels: Zoete Bellefleur 14.0023.00, Bramley Seedling 15.00, Present van Engeland 7.0023.00, Reinette, goud 12.0025.00, Reinetten, oranje 6.0016.00, Reine d'Or 3.0016.00 per 100 kg. Peren: Com- tesse de Paris 4.0014.00, Gieser Wildeman 10.03, Winterjan 2.0010.00 per 100 kg. SCHAGEN, 10 Jan. Eierenveiling. Aan gevoerd werden: 42000 kipeieren. 52-54 kg. 2.50 tot 2.60, 56-58 kg. 2.70—2.90, 58-60 kg. 2.90—3, 60-62 kg. 3—3.20, 62-65 kg. 3.20—3.60, kleine witte eieren 2202.60, 500 eendeieren 2.—r. SCHAGEN, 10 Jan. Veemarkt 10 Paarden 150.00300.00, 8 Magere Geldekoeien 80.00 130, 36 vette koeien 150230, 2 vaarzen 60 110, 3 graskalveren 3545, 34 nuchtere kalveren 7—16, 108 vette schapen 1217. 154 overhou- ders 812, 5 bokken en geiten 2.—, 34 vette varkens 3132 ct., 123 biggen 713.50, 7 ko nijnen 0.501.50, 6 kippen 3070 ct., lianen 3080 ct. per stuk. WARMENHÜIZEN, 9 Jan. Groote Uien 3.20, Drielingen 1.70, Stek 1.20, Gele kool 1.50—3.90, id. doorschot 1.303.20, Witte kool 0.901.10, Spruit- kool 9.20. Per 100 kg. ENKHUIZEN, 9 Jan. Coöp. Bloemenveiling „Bloemenlust" Copland 1014 cent, idem II 78 cent, Ibis 1214 cent, idem II 710 cent, Moore 1014 cent, La Reine 1214 cent, idem II Q CGHt» ENKHuizEN, 8 Jen. Visch. 5 vaartuigen met 850 pond Z.N. Bot 12.513.5 cent per pond. WESTLAND, 9 Jan. Veilingen v. d. bond West- land. Export. Druiven 1335 cent per kg. Schor- seneeren 2.106.30 per 100 kg. Spruiten 0.75 1.30 per kist. Bloemkool 5.008.00 per 100. Binnenland. Druiven 35'40 cent, Witlof 48 cent, Stoofperen 712 cent, Tafelappelen 10 16 cent. Tafelperen 1421 cent. per kg. Schor- seneeren 2.10—6.70 per 100 kg. Bloemkool 2 00 7.5Q, Roode kool 1.003.40, Savoye kool 1.00— 3.00, Groene kool 1.002.00, Eieren 3.204.00 p. 100. Kelen 0.70—1.00, Prei 1.00—5.40, Selderie 0 50 —1.50 per 100 bos. Andijvie 15—46 cent, Boeren kool 1626 cent. Uien 20—70 cent per kist. BEVERWIJK, 9 Jan. Vereenigde Veilingen en Vrije Veiling „Kennemerland" Boerenkool 20 30 cent, Andijvie 4580 cent per kist. Peterselie 23 cent, Selderie 34 cent, Prei 616 cent oer bos. Uien 2.53 cent, Witlof 410 cent, Wortelen 1.52 cent per kg. Roode kool 35 cent, Gele kool 3—6 cent per stuk. Spruiten 713 cent per kg. Groene kool 35 cent, Knollen 26 ct. per stuk. BEVERWIJK, 9 Jan. Bloemenveiling ,,'t Cen trum" - Uitgezonderd enkele kwantums extra bloemen brengen de trektulpen over 't algemeen een zacht, om nog maar niet te spreken van een te zacht prijsje op en wanneer straks nog het sterk verhoogde Engelsche invoerrecht op broei- tulpen wordt toegepast, wat op 't oogenblik nog in de lucht hangt doch eerdaags wel werke lijkheid zal worden, dan is het voor den broeicr een en al misère. Misschien beleven we het dan nog, dat soms voor het binnenland nog hoogere prijzen betaald worden als voor den export, daar de koopman wel degelijk rekening dient te houden met de daarbij komende kosten op het verhoogde invoer recht. Woensdag werd betaald voor: Will. Copland 18 41 cent. Will. Pitt 4595 cent, Allard Pierson 1438 cent, Telescopium 35—55 cent, Victoire d' Oliveirra 3045 cent, Albino 7585 cent, Fred. Moore 1220 cent, Prins v. Oostenrijk 1525 ct., Gele Prins 1628 cent, King of the Yellow 918 cent. Scarlet due 7—14 cent, Due Wit Max 1020 cent. Due de Berlin 918 cent, Calypso 1423 centj Herman Schlegel 1822 cent, Flamingo 15 23 cent, Ibis 13—21 cent, Rose la Reine 1421 cent, Ariadne 1320 cent, La Reine 1422 cent, Proserpine 1221 cent, Cour. d'Or 18—28 cent, El Toreador 1323 cent, Ahna Roozen 1625 ct., Fred. Moore met bol en per pak 2535 cent, King of the Yellow 24—34 cent, El Toreador 26—36 ct„ Cour. d' Or 32—40 cent, div. Hyacinten per 100 st. 3065 cent. Crocussen per bosje 1028 cent, Narcissen 1525 cent. De aanvoer van Copland heeft nu wel ongeveer haar hoogtepunt bereikt. HAARLEM, 9 Jan. Groentenmarkt. Lof 812 cent, Knakpeen 68 cent, Veldsla 820 cent per kg. Boerenkool 1230 cent, Groene kool 2550 cent, Gele kool 3060 cent. Andijvie 2760 cent, Spinazie 5070 cent per kist. Bloemkool 715 cent, Roode kool 38 cent, Knolselderie 35 ct. per stuk. Spruiten 1.251.75 per zak. Prei 412 cent, Selderie 210 cent, Peterselie 310 cent per bos.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6