SITTÜSi STOFZUIGERS MAANDAG 14 JANUARI 1935 De Duitsche oefen- meesters winnen West Indië-Engeland „Santpoort" viert feest VOETBAL R.K. HAARL. VOETBALBOND Uitslagen 6 Jan. Aidsp. uitslagen Zaterdag 5 Jan. Programma 20 Jan. Adsp. programma Zaterdag Mededeeling De KennemersLaakkwartier 5—2 R. V. C.Schoten 3—3 ZandvoortCeleritas 51 H. V- B.-Uitslagen WIELRENNEN R. K. WIELRENNERS VEREENIGING „Achilles" op de Home-trainers H. S. V. de Kampioen H. R. C. de Jonge Kampioen HOCKEY DE KANSEN VAN DE* HAAR- LEMSCHE CLUBS Een promotie-strijd Bloemen daal—M. H. C.? DAMMEN KELLER BEHOUDT DE LEIDING De vijfde ronde van het D. O. S.-tournooi BILJARTEN Kampioenschappen Haarlem en Omstr. feïJcöm thuis SANTPOORT JUBILEERT Bestuur en leden van de R.K.S.V. Santpoort, die Zondag haar koperen feest vierde LAWNTENNIS Nederlanders met 32 geklopt CRICKET GYMNASTIEK R. K. G. V. Winfried De volledige scores Uitvoering van Bato Feestavond Concordia KRUISWEG 60Tel.16659 Koperen jubileum van de R. K. Sport Feestavond D. H. V. B.-uitslagen Uitvoering T. V. IJ. STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG A. ConcordiaAlicance OGSantpoort B. v. Nispen—TYBB HBC—NAS Oiv aConcordia DSOOG C. AllianceTYBB C BSMOIV b GWSantpoort D. TYBB eVogelenzang TYBB f—OIV d OIV eConcordia OG—WF HBCSantpoort afg. afg. 1—2 4—0 6—0 5—1 afg. 1—1 2—5 afg. afg. 10—3 afg. 3—1 Noord. Santp.TYBB b DEK—OGB Zuid. v. NispenTYBB b, TYBB cConcordia 5—0 1—0 uitg. afg. A. TYBB—HBC, 12 uur, J. N. Mazec. OGConcordia, 2 uur, G. C. Paap. B. OIV av. Nispen, 2 uur, A. J. Webbe. NAS—OG, 1 uur, L v Belkum. HBC—DSO, 13.30 uur, P. Klaver. Concordia—TYBB (terrein Vogelenzang), 12.30 uur, G. Mooyenkind. C. Alliance—HBC, 12.30 uur, J. A. Lighart. OIV b—Santpoort, 12.30 uur, A. J. Webbe. BSM—DEK, 1 uur, B. H. Nederstigt. D. TYBB b—OIV e, 1 uur. HBC—TYBB' e, 2 uur. OG—Concordia, 3 uur. WF—OIV d, 2 uur. Adsp. (W.). WF—OG b, 3 uur. Noord. DEK a—DEK b, 2.30 uur. Zuid. Geen wedstrijden. In het vervolg is iedere vereeniging verplicht om bij terreinafkeuring dit Telef. on te geven onder no. 29310 tusschen 10 en 10.30 uur. De tegenpartij is dan verplicht tusschen 10.30 en 11 uur onder hetzelfde nummer te informeeren of afkeuring heeft plaats gehad. Wanneer een ontvangende vereeniging hier aan niet voldoet, zal f 1.boete worden op gelegd en worden ook verplicht de e.v. kosten te vergoeden. Na 10.30 uur worden geen afkeuringen meer aangenomen en worden de ontvangende ver- eenigingen verantwoordelijk gesteld. Direct zijn de wijkers iets sterker, doch de doelman der Hagenaars is op dreef. Groot en Horeman missen beiden een prachtkans. Een hoekschop op 't Kennemersdoel wordt wegge werkt. Dan volgt een groote thuisclubmeerder heid, doch het resultaat is alleen een groot aantal hoekschoppen, welke niets opleveren. Eindelijk heeft Groot uit een voorzet van Bret- houwer succes, 10, terwijl Horeman den stand spoedig op 20 brengt. De gasten ondernemen dan een paar keurige aanvallen en de rechts buiten zorgde nog voor de rust dat de stand 21 wordt. Na de rust, als het is gaan regenen, wordt de strijd er niet mooier op. Horeman benut een penalty en 't is 31. Verschillende schoten van Groot en Steeman Jr. worden gestopt. Aan de overzijde kan Effern niet anders dan ten koste van een strafschop redden, welke de gasten benutten, 3—2. De wedstrijd wordt thans nog spannend en beide verdedigingen hebben het zwaar. Als Dinkier dan aan Schipper een fraaien pass geeft, maakt deze keihard 4—2, ter- Wijl Brethouwer in de laatste seconde met een nog harder schot den eindstand op 5—2 weet te brengen. Op een zeer modderig en glad terrein had bovengenoemde wedstrijd plaats. Goed spel was dan ook onmogelijk en het mag een goede prestatie genoemd worden, dat Schoten nog een gelijk spel behaald heeft. Na eenig terrein verkennen, komt Schoten in den aanval, maar de Haagsche achterhoede weet erger te voorkomen. Wanneer een der Schoten-backs uitglijdt, komt RVC geinakkelijk aan een doelpunt, als Noordanus hard in schiet, 10. Nu komt Schoten opzetten en uit een voorzet van rechts, schiet Hetem hard en zuiver in, 11. De voorhoede van RVC is erg beweeglijk en sticht in de Schoten-defensie nog wel eens verwarring. Even voor de rust geeft Stil RVC opnieuw de leiding, 21. De tweede helft is nog maar net begonnen of Ca- luwe weet uit 'n fout te scoren (31). Schoten speelt in de modder moedig verder. Maas ver kleint den achterstand met een goed schot, 32. Schoten blijft aanvallend en na 'n goeden aanval, wordt Hetem genomen. De toegestane penalty benut Hetem keurig, 3—3. Een vinnige strijd om de leiding ontstaat, maar geen der partijen weet meer te scoren. Einde komt met verdeeling der punten. Met het voordeel van den wind trapt Zand voort af. Celeritas neemt den aanval wel over, maar direct daarop trekt Zandvoort fraai com bineerend ten aanval. Een aantal corners wor den genomen, een vrije schop even buiten het strafschopgebied, echter alles zonder het be geerde doelpunt. Wanneer Celeritas tot den aanval over gaat, blijkt dat dit niet zonder ge vaar is. De eerste poging mislukt, maar bij de tweede neemt zij door toedoen van den rechts binnen de leiding, 01. De Zandvoortsche aan vallen leveren niets anders dan een corner of een doel worsteling op. Weber schiet in het ge heel niet en Molenaar veel te zacht. Even voor rust schiet Schuiten tegen den paal en A. Weber plaatst den terugspringenden bal in het net, 11. Celeritas onderneemt direct enkele aanvallen zonder succes. Uit een corner geeft Schuiten met een kopbal Zandvoort de leiding, 21. Doordat Celeritas te ver opdringt, breekt de snelle v. d. Bos fraai met schuiten combinee rend door en Schuiten scoort, 31. Door Ce leritas wordt nu fel op den bal gezeten en krijgt Keesman c.s. veel te verwerken. Het ge volg is dat het spel meer open gespeeld wordt en wel met succes voor Zandvoort, het is nog maals Schuiten die den stand op 41 brengt. Celeritas is nog lang geen geslaeren elftal. Het spel golft van doel tot doel. Uit een corner brengt G. Keur den stand op 5I, waarmede het einde komt. Afd. IA: Bloemendaal 2EDO 5 1—2. IA: SpaarnevogelsSchoten 2 71 Afd. 1B: IVO—RCH 5 af gek. EDO 3—Ken- nemers 3 01. Afd. 2 A: Beverwijk 2—EDO 6 12—0, VI. Vo gels 2—Droste afgek. 2A: T. H. B. 2Stormvogels 4 44 V. S. V. 4Spaarne vogels 2 30 Afd. 2 B: EDO 7.Zeemeeuwen 3 21. Afd. 2C: Stormvogels 5Bl.'daal Vet. 32, SpaarndamVVB 62, Haarlem 3a—Heem stede afgek. 2 C: V. S. V. 3-D. I. O. 2 9—0 Afd. 2 D: Zandvoort 2Haarlem 5 3—3. 2D: Zeemeeuwen 4D. C. O. 21 Afd. 3 B: DWO 2Rozenprieel 2 11—0, EHS 4Droste 3 11. 3E: Kinheim 6Kennemers 10 112 Afd. 3G: Schoten 4DSK 3 8—1. Afd. 3 H: DeCeO 2HFC 8 7—1. Afd. 3J: Haarlem 8Beverwijk 3 12, EDO 8—Kennemers 9 34. Afd. 3K: Zeemeeuwen 5—Haarlem 7 24, EDO 9—DIO 3 2—2. Afd. 3L: EHS 3—Kinheim 5 0—1. Afd. 3M: Ripperda 5DWO 3 13. Op Zondag 13 Januari hield b.g. vereeniging een trainingswedstrijd op home-trainers over 2 x 700 Meter. Winnaar werd Cor Meyer in den tijd van 66 2/5 sec.; 2. B. v. d. Aart 66.3; 3. J. Engel 70; 4. W. de Veer 70.2; 5 Cor Rusman 74; 6. J. de Vries 74.2; 7. Cor de Veer 77; 8. J. Klin kenberg 78; 9 en 10. v. d. Vossen en Steenkist, beiden 81.2. Slechts de drie eerstgenoemden reden op baan- materiaal en 102 versnelling, de overigen hadden wegmateriaal en 94 gearing. De mooiste prestatie leverde wel W. de Veer, die op zijn wegmateriaal en lage gearing zoo'n schitterenden tijd maakte. Over zijn tweeden rit reed hij 34.4 sec. Heden (Maandag) avond vergadering. Ver geten de leden niet prijzen voor de tombola voor ons jaarfeest mede te nemen? Ook van de dona teurs (trices) wordt gaarne een prijsje in ont vangst genomen. Volgende week, weer of geen weer begint de competitie op Home-trainers met een wedstrijd over 500 M. De competitie op Home-trainer werd voortge zet met inhaalritten voor alle klassen terwijl Zondag 20 Januari de laatste wedstrijden voor deze competitie worden gehouden. Nu waren de uitslagen als volgt: A en B-klasse 2 K.M.: Molendijk 1.24.0; de Breij 1.28.1. A en B-klasse 3 K.M.: Oudolf 2.0.1; Schaper 2.0.3; Drost 2.14; Fruitema 2.10.1; Moerkerk 2.17.2; Barten 2.18.0; Huijboom 2.23.3. C-klasse 2 K.M.: Schelvis 1.22.1; de Laat 1.32.1; Eijkhof 1.33.1; v. d. Pols 1.400. C-klasse 3 K.M.: Burger 2.13.3; Schelvis 2.200; Staphorst 2.20.3; v. d. Hulst 2.17.1; Burger 2.25.0; Drost 2.25.1; v. d. Pols 2.25.3; v. Waard 2.39.0. Junioren 1500 meter: Martens 1.74; Drost 1.13.2; Vijzelaar 1.13.4; Beeldman 1.14.0; Vos 1.15.0; de Laat 1.17.2; v. Putten 1.18.1; Peetoom 1.21.1; Laan-1.28.2. Junioren 1000 meter: Molenkamp 1.9.0. Voor de renners welke de competitie beëin digden is de uitslag als volgt: B en B-klasse 1, 2 en 3 K.M. op beide trai ners: Drost 8.12.3; Barten 8.36.0. C-klasse 1, 2 en 3 K.M. op beide trainers: Schelvis 8.4G.2; L. Drost 9.13.2; Burger 9.15.2; Staphorst 9.55.4. Junioren 500, 1000 en 1500 op beide trainers: Drost 4.36.3; Vos 4.49.4; Martens 4.60.3; Peet oom 5.6.2; v. Putten 5.23.0 en de Laat 5.23.1. Bovengenoemde vereeniging hield den eersten rit Hometrainercompetitie over 600 meter. De competitie wordt in 4 ritten verreden. De uitslag luidt: Klasse A: 1. R. Hessel en J. Westbroek, tijd 17 1/5 sec., 5 punten. 2. Handgraaf, tijd 17 2/5 sec., 4 punten. 3. v. Duffelen, tijd 17 3/5 sec., 3 punten. 4. Mutseman, tijd 18 2/5 sec., 2 pun ten. Klasse B: 1. v. Koperen, tijd 18 2/5 sec., 5 punten. 2. M. v. Gennip en Siebeling, 19 sec., 4 punten. 3. Hamersveld, 19 1/5 sec., 3 punten., 4. Steinen, 19 2/5 sec., 2 punten. 5. Roorda en A. v. d. Beek, 19 3/5 sec., 1 punt. 6. Cornelisse, 19 4/5 sec. Junioren A: 1. Pieterse, 19 2/5 sec., 5 punten. 2. v. Zeggelen, 20 sec., 4 punten; 3. Abspoel, 20 1/5 sec., 3 punten. 4. B. Jansen, 21 sec., 2 punten. Junioren B: 1. Koelemij, 20 2/5 sec. 2. Her mans, 20 4/5 sec. 3. Bakker, 21 1/5 sec. 4. Bou- man, 22 1/5 sec. W« zien dan ook de komende competitiewed strijden met vertrouwen tegemoet. Wij hebben voorts in Haarlem nog een twee tal promotiecandidaten in de lagere afdeelingen en wel Alliance I en MHC III, elftallen, die elkaar in kracht weinig of niets ontloopen. Alliance II mag geen punt meer verliezen. Alliance I en M.H.C. III staan in afdeeling 3de klasse A, met 13 punten, de M.H.C. nog on geslagen, bovenaan. Indien beide elftallen deze plaats kunnen behouden, promoveeren zij, in verband met de uitbreiding van de 2e klasse, automatisch. Dit fraaie resultaat zou onge twijfeld een welverdiende belooning zijn voor het pittig en zeer goed spelende Alliance. No. 3 van de ranglijst en wij hopen dat dit elftal Alliance II zal zijn kan door het spelen van promotiewedstrijden, zich eveneens een plaats in de 2e klasse veroveren. Strawberries heeft nog een kans op promotie, alhoewel de strijd tegen Alkmaar en Leiden zwaar zal zijn en ook Delftsche Studenten een niet weg te cijferen candidaat voor de pro motie-klasse zal blijken te zijn. Strawberries II is ook nog niet kansloos en kan zich ten koste van Alliance II op de derde plaats in 3A trach ten te handhaven. De overige elftallen M.H.C. II en IV, zoomede H.B.S. behooren tot de middenmoot in hunne afdeelingen. Bloemendaal II en III bezetten beide de onderste plaats en Bloemendaal IV heeft alleen het in M.H.C.V. omgedoopte Mus- schen Junioren-elftal onder zich met 2 punten verschil. Interessante wedstrijden staan ons nog te wachten en wij zien met belangstelling het ver loop tegemoet. De positie waarin de eenige Haarlemsche eerste klasser Bloemendaal zich bevindt, is niet bepaald rooskleurig. Uit de gespeelde 8 wed strijden hebben de Bloemendalers slechts 1 punt kunnen bemachtigen en het nog af te werken programma is vrij zwaar. De eenige kans ligt in de ontmoetingen tegen de S.C.H.C. op 20 Januari en de wedstrijd tegen H.O.C. (dat geenszins sterker is te achten dan Bloemen daal), daarbij aannemende dat de overige pre tendenten voor de laatste plaats zich niet in veiligheid stellen. Het verschil in punten met H.O.C. bedraagt een drietal, dat moeilijk in te halen zal zijn. De Haagsche hocykeyclub H.O.C. heeft de zwakste voorhoede uit de eerste klasse, getuige het doelgemiddelde 4 voor en 21 tegen. Bloemendaal komt een stuk beter voor den dag met 1019, doch heeft vrouwe Fortuna in tegenstelling met voorafgaande" jaren, dit seizoen niet op haar hand. Dat het aloude Bloemendaal degradatie-wedstrijden zal moeten spelen is dus zeer waarschijnlijk te achten, te meer omdat Bloemendaal (de lagere elfallen II en III staan onderaan op de ranglijst) schijn baar niet de beschikking over goede reserves heeft. De candidaten voor promotie T.O.G.O. en de Musschen die een gelijk aantal punten behaald hebben, zijn in kracht niet te onderschatten. Een promotie-degradatie tusschen Bloemendaal en de M.H.C. is mogelijk en in de gegeven om standigheden voor Haarlem het meest wen- schelijk, omdat wij dan tenminste verzekerd zijn een 1ste klasser te behouden, want zooals gezegd wij hopen dat Bloemendaal alsnog den dans ontspringt, maar er op rekenen doen wij zeker niet. De kansen van de Musschen zijn geducht gestegen, want nu Daan Brand en ook Brusse weer beschikbaar zijn, heeft het team ongetwijfeld aan kracht gewonnen. Vooral eerst genoemde die onder de beste hockeyers die wij in ons land bezitten, gerekend kan worden heeft geregeld in Engeland gespeeld en bewezen nog niets van zijne kwaliteiten ingeboet te hebben. Zondag werd te Amsterdam de vijfde ronde verspeeld van het jubileumtoumooi van D.O.S. De resultaten luiden: R. C. KellerI. Buitenkant 20 W. RustenburgJ. H. Vos 11 Ph. de Schaap—F. Raman 1—1 J. Groenteman—A. K. W. Damme 1—1 Keiler speelde tegen Buitenkant na een flankspelopening fel op aanval, dreigde van alle kanten den D.O.S.'er te omsingelen, en deze accepteerde, om Keiler niet toe te laten veld 24 te bezetten, een eensgezind gedrongen positie aan den langen vleugel. En Keiler liét hem hier niet meer los. Integendeel, hij trachtte ook aan den anderen vleugel, waar Buitenkant spoedig met tempogebrek te kampen zou krijgen, een soortgelijk resultaat te bereiken, en boekte een zwaar bevochten en toch verdiende overwin ning. Met acht punten uit vijf partijen heeft Kei ler thans fraai de leiding en met slechts nog twee ontmoetingen te spelen, tegen Groente man en Raman, staan zijn kansen zeer fraai. Rustenburg kreeg in zijn partij tegen Vos de gelegenheid een bijna onaantastbare stelling te nemen. Hij liet op het beslissende oogenblik zijn kans voorbijgaan en verbrak de stelling, behield mede door een grooten ruil wat voordeel, maar winst was niet meer te bereiken en het resul taat werd een puntenverdeeling. Groenteman en Damme hadden een zeer moeilijke partij, waarvan het begin niet ver moeden deed, dat zich zooveel complicaties zouden voordoen. Toen tijdens de opening eenige ruilen waren tot stand gekomen, stuurde men aan op een klassieke partij, waartoe zich de wederzijdsche posities bij uitstek leenden. Om niet de stelling te doen vastloopen werd Groenteman geforceerd tot een twee om twee ruil aan Damme's korten vleugel naar veld 21. Damme behaalde voordeel, maar voldoende om te winnen was het niet en met een puntenver deeling boekte Groenteman zijn vijfde remise in successie. De Schaap en Raman waren voor het langst aan bod. De D.O.S.'er opende klassiek en Ra- man ging hierop in, door een ouderwetsche be antwoording in het beopeningsspel. Beiden ble ken dit spelgenre in finesses te beheerschen, zoodat de zetten werden gedaan in een snel tempo. Het middenspel had eveneens een vlot verloop en bood geen voordeel aan een van beiden. Pas in het eindspel doken de moei lijkheden op. De Schaap meende voordeel te hebben, trachtte de positie te forceeren, maar zijn pogingen daartoe faalden. Nu ontstond een lastig eindspel, waarin het den D.O.S.'er ech ter gelukte de stelling remise te houden. De beide hangpartljen Raman—Vos en De Schaap—Groenteman zijn in remise geëindigd, terwijl de heer Damme zijn partijen, die hij achter is, nog deze week zal spelen, t.w. op Dinsdagavond bij „Josef Blankenaer" tegen Rustenburg, op Donderdagavond bü G.S. te gen Raman, op Zaterdag tegen Buitenkant. De stand van het tournooi luidt nu: R. C. Keiler 5 3 2 0 8 punten W. Rustenburg 4 1 3 0 5 punten A. K. W. Damme 3 1 2 0 4 punten J. H. Vos 5 13 15 punten J. Groenteman 5 0 5 0 5 punten F. Raman 4 0 4 0 4 punten Ph. de Schaap 5 0 3 2 3 punten I. Buitenkant 5 0 2 3 2 punten Het tournooi wordt Woensdag a.s. voortgezet. De voorlaatste en zesde ronde is als volgt sa mengesteld: GroentemanKeiler, Rustenburg Raman; VosDe Schaap. De regelingscommissie heeft de aanspraken van de B. C. „Haarlem" op het le klasse Kam pioenschap ongegrond verklaard en nu aan de B. V. „D. E. S." opgedragen het tournooi om dezen titel te organiseeren, terwijl het 2e klasse kampioenschap onder auspiciën van de B. C. „Vriendenkring" wordt verspeeld. De inschrijving van het 2e klasse is openge steld tot 23 Januari a.s. en zal gehouden wor den in den week van 4 t.m. 10 Februari a.s.. Direct daarop vindt het le klasse tournooi plaats. In het 2e klasse kampioenschap worden par tijen van 150 caraboles, 35 c.M. cadre gespeeld en voor den le klasse titel partijen van 250 ca ramboles. Uitstappenhet einde van den rit Het portier gaat open voorzichtig Ianders is het uit met de vreugde. Want het roekeloos openen van het por tier kan f 150,— boete kosten I O pen a utodeu re r, voorzichtig Zondagmiddag werd te Amsterdam de landen- wedstrljd NederlandDuitschland der oefen- meesters voortgezet. Evenals Zaterdag werd Zondag een demon stratiepartij vang-ennis (tennis-fieldüng) ge speeld, welke door de cricketters Wittebol en Bremer met 75, 75 werd gewonnen. Het dubbelspel tusschen Najuch en Messer- schmidt tegen M. en J. Goedrad werd hierna gespeeld. De geheele partij hebben de Duit- schers de leiding gehad en het punt kwam dan ook aan Duitschland, hoewel de Goedraads zeer goede momenten hadden, waardoor ze hun te genstanders vaak in gevaar brachten. De Duit- schers namen de leiding met 20. Thijs Goedraad kan de juiste engte van zijn slagen nog niet vinden. Zijn broer is dadelijk beter op dreef. Zijn korte gekapte vollies zijn zeer verraderlijk en zij geven den Hollanders menig punt. Bij de Duitschers is Najuch de dragende kracht van het dubbel en ndanks zijn minder slanke figuur blijkt hij veel vlugger te zijn dan de veel aslnkefe Messerschmidt. De eersce set komt aan Duitschland met 64. De tweede set geeft en aantrekkelijke strijd te zien. Bei de dubbels zijn nu goed op dreef en wanneer de Goedraads naar het net oploopen vormen zij een gevaarlijke net-combinatie. De games volgen elkaar regelmatig aan beide zijden op. Van 11, 22, 44. Dan weet het Duitsche dubbel met een paar prachtige for- sche games den stand op 64 te brengen. De derde set biedt weer het zelfde spelbeeld. Met 64, 64, 75 winnen Najuch en Mes serschmidt het dubbelspel. In de avonduren werd begonnen met de par tij Waasdorp—Najuch. In de eerste set beproefden beide spelers eikaars krachten, beiden bleven op de baseline en riskeerden niets. Najuch gaat dan echter krachtiger spelen en hij blijft in den aanval met keiharde drives, vaak iets te riskant, waar door Waasdorp de kans krijgt om door zeer zuiver verdedigingsspel den stand gelijk te ma ken. Dan is Waasdorp weer geheel in vorm en met 62 komt de eerste set aan hem. De twee de set zien we weer hetzelfd. spel. Waasdorp kom top 53, waarna Najuch 4 maal setpoins krijgt in de negende game. Toch komt Waas dorp op 54, maar Najuch wint de volgende en de tweede set is voor hem. 64. In de derde set lijkt NNajuch vermoeid, het geen misschien geen verwondering behoeft te wekken, indien men den leeftijd van hem in aanmerking neemt in deze afmattende party. Waasdorp speelt daarentegen steeds energieke-. Zijn services zijn vaak onhoudbaar en met 61 wint Waasdorp de derde set. De korte rust heeft aan Najuch niet zijn veer kracht teruggegeven. Stelselmatig, hoewel niet overwegend sterker, wint Waasdorp punt na punt. De stand wordt 40 voor Waasdorp. Na juch vecht om de partij nog te redden, maar Waasdorp blijft zuiver in zyn returns, terwijl ook zijn service hem veel punten oplevert. Na 41 schijnt Najuch zijn oude kracht terugge vonden te hebben, terwijl het voortdurende ba- selinespel op Waasdorp een psychisch ver moeiende uitwerking heeft. Om de zesde game wordt fel gestreden. Tenslott weet Waasdorp dze belangrijke game te winnen. Maar Najuc.i geeft het nog niet op, hij laat zijn volle kracht nog eens zien, waaronder een meesterstukje van tactiek als hij Waasdorp aan het net lokt en dan keurig lobt. Waasdorp verspeelt tw e matchpoints en laat Najuch tot 5—3 opklim men, zelfs met een lovegame Dan weet hij door zijn gewone zuivere spel een einde aan de match te maken. Een mooie overwinning van Waasdorp. De cijfers waren 6—2, 4—6, 6—1, 6—3. De laatste party tusschen Messerschmidt en M. Goedraad was heel wat minder fraai dan de spannende partij, die er aan vooraf was gegaan. In de eerste set is Goedraad in net geheel niet op dreef. Hij plaatst zeer onzeker en wordt aan het net herhaaldelijk gepasseerd. Hij verliest deze met 60. In de tweede set is Goedraad iets beter op dreef. Zyn vollies worden beter en zijn drives harder. Messerschmidt is technisch zijn meer de re, hoewel ook zijn spel verre van gaaf is. Na 11 wordt het 3—1 voor Messerschmidt, ook het oploopen van Goedraad kan geen wen ding in het verloop der partij teweeg brengen en na 51 slaat Goedraad nog enkele fraaie smashes, doch met 6—1 wint de Duitscher set. De derde set vertoont hetzelfde spelbeeld. Vrij snel wordt het 60 voor Messerschmidt en daarmede won de Duitscher de match. De cijfers waren Messe rschmidt sloeg UI, Goedraad 60, 61, 60. Eindstand 3—2 voor Duitschland. De uitslagen van Zaterdag waren: A. Waasdorp sloeg Messerschmidt met 6—0. 86, 61. Najuch won van M. Goedraad met 6—0, 6—0. 61. De stand van den eersten dag was dus: Nederland—Duitschland 11. dit jaar gespeeld, gedurende welke nog geen 7 uur gespeeld is geworden en Engeland toch kans heeft gezien met 4 wickets te winnen, hebben wij niet kunnen vinden, of althans iets wat er op geleek. De volledige scores van dezen merkwaar- digen strijd laten wij volgen. West-Indië: 1ste innings: C. A. Roach c. Paine b. Parris 9; G. Carew c. Holmes b. Fames 0; G Headly run out 44; O. Jones c. Ley land b. Far- nes 3; J. E. D. Sealy c. Paine b. Fames 0; G. C. Grant c. Hendren b. Hollies 4; R S. Grant c. Hammond d. Hollies 5; L. G. Hlyton c. Ames b. Paine 15; C- M. Christian! not out 9; E. Achong c. Ames b. Paine 0; E. A. Martindale c. Leyland b. Paine 9; extra's 4; totaal 102. Fames 440, Holles 236, Paine 314, Smith 08. 3de innings: not 11; c. Paine b. Fames 0; c. PaPine b. Smith 0; l.b.w. Smith 19; b. Smith 11; b. Smith 0; l.b.w. Smith 0; extra's 10; gesloten op 51 voor 6 wickets. Fames 122, Smith 5 voor 15 (8 overs, 4 maidens) Engeland. 1ste innings: R. E. S. Wyat c. R. Grant b. Martindale 8; Leyland b. Martindale 3; Hammond c. R. Grant b. Hylton 43; Hendren c. Grant b. Martindale 3; Ames l.b.w. R. Grant 8; Smith c. Jones b. Hylton 0; Iddon not out 14; E. R. T. Holmes c. Achong b. Hylton 0; K. Fames did not bat; E. R. Hollies did not bat; Paine did not bat; extra's 2; gesloten op 81 voor 7 w. Martindale 339, Hylton 38 (7.3 overs, 3 maidens), R. Grant 118, Achong 014: 2de innings: no tout 6;c. Grant b Martin dale 2; not out 29; b. Martindale 20; did not bat; 'c. Christiani Martindale 0; did not bat; c. G. Grant b. Martindale 6; c. G. Grant b. Hyl ton 5; did not bat; c. R. Grant b. Martindale 2; extra's 5; 75 voor 6. Martindale 522, Hylton 148. De Engelsche captain Wyatt sloot de 1ste in nings van Engeland met een achterstand van 21 runs. Captain R. Grant sloot de 2de innings van West-Indië op slechts 51 voor 6 met de De- doeling Engeland op een zeer moeilijk wicket onder de 72 uit te krijgen. Wat een batsman als Hammond onder dergelijke omstandigheden waard is blijkt uit de scores voldoende. Men verzoekt ons te melden: Vrijdagavond a.s. bestuursvergadering na af loop van den oefenavond. Aangezien Winfried geen zaaluitvoering geeft in verband met de op 17 Febr. a.s. Kringuitvoe ring, zullen namens de vereeniging de donateurs van Winfried vrijen toegang verkrijgen tot bo vengenoemde uitvoering. De leden en adsp.-leden worden verzocht om hun volledige adressen en leeftijd op te geven aan het secretariaat, in verband met de op gaven aan den bond. Aller medewerking hierin verzocht. De toch al zoo rijke crickethistorie is weer, wat testcricket betref,t met een wedstrijd ver meerderd, die zeker waard is opgeteekend te worden. Een testwedstrijd, zooals de eerste tus' schen West-Indië en Engeland in de serie van Zaterdagavond gaf Bato onder leiding van den heer C. Th. Eknal een uitvoering in de gemeente lijke ConcertSal. Nadat Bato's voorzitter, de heer J. H. O. v. d. Wall, tot de talrijke aanwezigen een woord van welkom had gesproken, nam het eigenlijke pro gramma een aanvang. In de meeste tumvereenigingen wordt het beste werk geleverd door de dames-afdeeling. Bato levert één van de Hitzonderingen op dien regel, want ook Zaterdag ging de heeren-afdee- ling met de hoogste eer strijken. Meer bepaald aan de toestellen lieten de Bato-tumers staal tjes zien, die tot de beste in Kennemerland be hooren. Maar ook hun springnummers slaagden uitstekend. In al deze gevallen waren de goede prestaties niet tot in keurploegen vereenigde enkelingen beperkt, want steeds gaf het werk blijk van een algemeene geoefendheid. De töestelnummers stonden over *t geheel trouwens dezen avond 't hoogst. Rust en nauw gezetheid ook bij de adspiranten stonden daarbij op den voorgrond. Tevens was het ringenwerk van de dames van hoog gehalte. Haar klassikaal brugnummer, alsmede haar algemeen toestelnummer, moeten daarentegen veel lager gewaardeerd worden. Trouwens, vele klassikale nummers stonden niet op 't gewensch- te peil, gevolg van hetzij samenstelling of uit voering, hetzij muzikale verzorging. Vooral de staaf oefeningen van de dames en 't knotzwaaien van de meisjes bleven daardoor beneden de ver wachting. Als hoofdnummer deed dienst een rhythmi- sche dans van de dames. Afgezien van 't feit, dat wij ons een dans, uitgevoerd op klassieke muziek, geheel anders denken, dient erkend, dat de soepelheid in beweging te zeer ontbrak, om gewag te kunnen maken van een vloeiende uit voering, die toch voor rhythmiek eerste ver- eischte is. De toestelcommissie deed 't hare, om de uit voering zoo vlot mogelijk te doen verloopen. Een groot aantal danslustigen onder leiding van den heer H. B. Dryer bleef nog uren na de uitvoering bijeen. Concordia gaf Zaterdagavond in „Dreefzucht" voor leden en donateurs een „boerenbal", dat aangeboden was door de regelingscommissie voor de viering van het gouden jubileum. Met dans, voordracht, ringsteken en een too- neélstukje werd het feest gepasseerd, dat be schouwd mag worden als een voorloopige inlei ding tot de viering van het 50-jarig bestaan. Dank zij de regelings-commissie had de avond veel succes. ZONDER VOORUITBETALING Zondag heeft de R.K. S. V. .Santpoort" haar koperen jubileum op waardige wijze in intiemen kring herdacht. De kerkelijke herdenking, die des morgens in de parochiekerk van St. Engelmundus te Drie huis plaats vond, was wel de mooist denkbare demonstraties voor de R. K. Soprt en een spre kend bewijs voor de positieve bestaansreden daarvan, zooals ook de geestelijk adviseur Pater Arts, in zijn treffende toespraak opmerkte. De algemeene H. Communie, waaraan alle leden zonder één uitzondering deelnamen, mag dan ook wel het mooist geslaagde deel van het Santpoort-feest worden genoemd. In het clubgebouw ,,'t Huis te Velsen" waar na afloop der H. Mis een ontbijt werd aange boden, heerschte reeds aanstonds de beste stemming, die ditmaal door eenige speeches, nu eens niet werd gestoord, maar aangewak kerd! De geestelijk adviseur en de voorzitter, de heer B. Q. Schouten, wisten de hun toever trouwde kudde aan te sporen door waardeering uit te spreken voor het werk der ,,oude garde", die door taai volharden, de vereeniging tot het huidige peil heeft kunnen brengen. 0 Velsens wethouder, de heer J. P. Nijssen, oud-voorzitter en eerelid der vereeniging, ver klaarde hierop ronduit, dat hij onder alle ver- eenigingen, waarmee ht1 in het openbaar leven te maken had, aan „Santpoort" een eereplaats inruimde: van zijn 8-jarig voorzitterschap draagt hy de aangenaamste en dankbaarste herinneringen met zich mede. Spreker hoopte van harte, dat de geest van „Santpoort" nog lang moge blijven, zooals hij dien steeds heeft gekend. Natuurlijk brachten de verschillende sprekers ook de tribune ter sprake en als wij ons niet vergissen zullen de plannen binnenkort óók wel „ter tafel" komen, waarmee dan de first- class terrein accommodatie van Santpoort vol tooid zal worden. Des middags hadden de jubileum-wedstrijden op het Santpoort-terrein plaats. Het tweede elftal bracht In een vóórwedstrijd (voor de competitie 2e klas I.V.C.B.) de kam pioenskansen van Lisse I bijna om zeep door een eclatante 52 overwinning. Hierna werd met eenige plechtigheid de nieu we clubvaan, aangeboden door de dames der spelers, hoog in den mast geheschen. De eerewedstrijd SantpoortLeonidas (even eens voor de competitie) leverde na fraaien strijd een 10 zege op, van de koperen Jubila- resse tegen de zilveren. Over de vreugde die 's avonds in „Zomerlust" zéér lang geheerscht heeft, kunnen we kort zijn: de feestavond was in de sfeer van het geheel, vroolijk en uiterst gezellig. Ook nu waren de sprekers maar weinig in getal. Pater Arts klapte een en ander uit de school der feestcommissie, terwijl voorzitter Schouten dank en hulde bracht aan zijn medebestuursleden en de spelers. De heer Wittebrood, die zijn kope- rem jubileum als penningmeester herdacht, toonde zijn afkeer van specimen en dankte ge- roerd, voor de vele hulde hem gebracht, door een fraaie solo te zingen tijdens den loop van aen avond. Het ensemble Rensink uit Amsterdam hield met voordracht, xylophoon, dansmuziek en nog veel meer, den gang er in! Moge bij Santpoort de gang nog lang erin blijven! Afdeeling Noord le klasse A ESV 1—GVO 1 2—2 Afdeeling Centrum le klasse B DSS 1—St. Mart. 1 5—0 v. Nispen 1WL 1 46 Reserve le klasse A Lisse 2—HBC 2 2e klasse B NVC 1—SMC 1 G.-W. 2—DSS 2 3e klasse B Sna 1—RWD 1 (vriendsch.) Reserve 3e klasse D Dos 4Lisse 4 Vogelenzang 2Santpoort 4 4e klasse B DSO 1—Tybb 5 DSS 2—G. Wit 4 Reserve 4e klasse K OIV 3Concordia 4 Dem 5—Tybb 8 Lisse 5—Santpoort 5 8—0 1—0 2—5 72~ 2—3 1—5 DSO n.o. 1—0 7—3 1—IJ 7—1, Op Donderdag 7 Februari geeft de T. V. IJmuiden een uitvoering in „Thalia", IJMUIDEN, 14 Jan. Rijksvischafslag. Tarbot 64—85 cent per kg. Griet 11.00—30.00 per 50 kg. Tong 0.751-00 per kg. Groote Schol 11.50—1 13.00, middel Schol 12.0015.00, Zetschol 15.00— 20.00, kleine Schol 8.50—19.00, Bot 650, Schar 5-50—15.00 per 50 kg. Rog 850—22.00 per 20 st. Vleet 0.60—255 per stuk Pieterman en Poon 10.0013.00, groote Schelvisch 21.0030.00, mid del Schelvisch 21.00—28.00. kl. midd- Schelvisch 125024.00, kleine Schelvisch 85016.00 per 50 kg. Kabeljauw 25.00—54.00 per 125 kg. Gullen 4.7015.00 per 50 kg. Leng 0.40—1.50 per stuk. Heilbot 0.72—1.00 per kg. Wijting 1.65—800 per 50 kg. Koolvisch 14—90 cent per stuk. van de Maandag aan den Rijksvischaflsag aan- gekomen STOOMTRAWLERS Isabel 65 manden 1650Olympia 70 manden 1350R. O. 53 Dirkje 320 manden 2690. Bergen 390 manden 390.Sperwer 80 manden 1700.IJselmond 280 manden 2350Vios II 90 manden 1940.Eendracht 110 manden 1740.Kondor 110 manden 1600Walrus 90 manden 1620.Gloria 630 manden 3820.—» Sumatra 155 manden 2000.—. LOGGERS Sch. 266 510.K.W.: 108 720.—. 24 670 69 740.—, 147 840104 680.—, 65 620102 650.—, 38 810.—, 48 830—, 134 620 5 790.—, 42 800.—, 124 810.—, 154 510—, 170 66C.—162 710161 910— Sch. 201 507—, VI. 195 1500

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 11