Olympia klopt Fortitudo Z.V.V. verovert de leiding o.v.v.o. GROOTE ZEGE T.O.G. KLOPTZEEBURGIA MAANDAG 21 JANUARI 1935 Leiden verliest van Geel-Wit Keiler wint het D.O.S.- tournooi Nederland verliest van Zweden p i. yp Ketter Alcmaria verliest van TWEEDE KLASSE I. V. C. B. R.K.A.V. wint van N.E.A. met 5—2. D.O.S.S. klopt Zwaluwen met 42. Overwinnin gen van Teylingen en Lisse OlympiaFortitudo 31 Semper AvantiH.M.S. 2 41 E.M.M. 2—L.V.V. 1—7 R.K.A.V.—N.E.A. 5—2 DOSSZwaluwen 42 Blauw-ZwsrtWilhelmus 22 LeidenGeel-Wit 24 AUTOMOBILISME Rallye Monte Carlo Positie van Nederlandsche deelnemers Auto verbrand SCHAATSEN .Vier Amerikaansche rijders voor de Olympische Spelen DAMMEN IJSHOCKEY Canada reeds groepswinnaar Damme op de tweede plaats Cricket-varia 7. iimm TWEEDE KLASSE K. N. V. B. Groote overwinningen van B.F.C. en Hercules. Hilversum wint van Kinheim D.O.S.Hercules 17 O.V.V.O.Alcmaria Victrix 32 KinheimHilversum 12 E.D.O.—'Velox 3—1 West-FrisiaBloemendaal 32 ZeeburgiaT.O.G. 13 WORSTELEN West-Nederlandsche kampioen schappen In West Ia heeft Olympia in Hilversum den moeilijken strijd tegen Fortitudo tot een goed einde gebracht en door een 31 overwinning, waardoor de Culemborgers thans wel geheel uitgeschakeld zijn, haar fraaie positie behouden. Het is in deze afdeeling overigens moeilijk een goed overzicht van den toestand te krijgen, Want L. V. V. b.v., dat vier wedstrijden minder gespeeld heeft, heeft evenveel verliespunten als Olympia. Semper Avanti won in Utrecht met 41 van de H. M. S.-reserves, terwijl de E. M. M.-reser- ves in Hilversum met 71 verpletterd werden door L. V. V. Amersfoort had nog heel wat moeite met V. V. IJ. 2, dat echter tenslotte met 32 het onderspit moest delven, terwijl Zwaluwen-VooruitM.S.V. wegens terreinaf keuring niet kon worden gespeeld. In verband met het feit, dat de wedstrijd AmersfoortL. V. V., die indertijd met 21 door de Larensche club werd gewonnen, op nieuw zal worden gespeeld, ziet de stand er hier thans als volgt uit: Olympia 15 11 2 2 24 53—28 Amersfoort 13 8 2 3 18 49—23 Zwaluwen Vooruit 12 8 1 3 17 31—18 Fortitudo 13 8 1 4 17 36—30 L V. V. 11 8 0 3 16 38—12 Semper Avanti 11 4 1 6 9 32—24 M. S. V. 13 4 1 8 9 28—33 E. M. M. 2 14 2 3 9 7 18—56 V. V. IJ. 2 12 1 2 9 4 15—43 H. M. S. 2 10 1 1 8 3 9—37 In West Ib moest Vitesse in Hoorn tegen Al ways Forward met een 1—1 gelijk spel genoe gen nemen, waardoor de Hoornsche club weer op een kostbaar punt beslag wist te leggen en zich nu langzamerhand reeds aardig in veiligheid heeft gebracht. D. O. S. S. behaalde aan den Uitweg een 42 Zege op de Zwaluwen en R. K. A. V. boekte thuis een 52 overwinning op N. E. A., zoo dat deze twee Amsterdamsche clubs, beide met hetzelfde puntenaantal de leiders, blijven Volgen, maar dezen moeilijk meer kunnen be dreigen. V. V. A. heeft een veiligen voorsprong en zal Wel zorgen, dat deze in de nog resteerende Wedstrijden niet verloren gaat. V. V. A. D. O. S. S. R. K. A. V. Vitesse N. E. A. Always Forward Wilskracht 2 Constantius Zwaluwen 13 10 12 7 12 13 13 12 11 11 11 21 56—18 16 33—21 16 21—14 15 28—30 11 30—33 9 22—28 8 17—28 7 21—37 5 12—31 In West Ila onderging de positie der leiden de clubs geen verandering, daar zoowel Teylin gen als Lisse beide punten konden veroveren de club uit Sassenheim klopte in Santpoort de reserves van de roodbroeken met 43, terwijl Lisse in eigen huis met 21 over het Heems- kerksche A. D. O. zegevierde. In Wassenaar Werden de punten gedeeld door Blauw Zwart en Wilhelmus, die met 22 gelijk speelden, terwijl Geel Wit de laatste plaats kon verlaten door Teylingen Lisse Blauw Zwart V. V. E. A. D. O. Santpoort 2 Geel Wit Wilhelmus Leiden In West lib was de oogst zeer gering en in deze afdeeling werd alleen in de residentie de Wedstrijd Graaf FlorisD.O.N.K. gespeeld, die een puntloos gelijk spel opleverde. OliveoL. en S. ging wegens terreinafkeuring biet door, terwijl bü Spartaan 2P. F. C. de club uit Poeldijk verstek liet gaan. In afwach ting van hetgeen het bondsbestuur hieromtrent Zal beslissen, hebben wij met dit feit in onder- staanden stand geen rekening gehouden. op Leiden. 15 10 2 3 22 54—20 15 9 3 3 21 41—37 13 8 1 4 17 31—19 12 7 1 4 15 38—2'8 13 6 3 4 15 32—24 12 4 3 5 11 24—33 14 3 1 10 7 19—49 13 2 2 9 6 20—32 13 1 4 8 6 24—51 Excelsior 12 10 0 2 20 40-17 Celer 12 6 3 3 15 26—20 D. 0. N. K. 12 5 3 4 13 28—25 Spartaan 2 12 5 2 5 12 22—24 Oüveo 8 5 0 3 10 19—19 Graaf Floris 10 3 2 5 8 15—16 E. F. C. 10 3 1 6 7 18—23 V. E. P. 11 2 1 8 5 20—36 L. en S. 7 2 0 5 4 14—22 Het zag er in het begin niet naar uit, dat de Olympianen een overwinning zouden behalen. Portituido bleek van plan haar huid auur te ver- koopen; het zat zwaar, dat de Hilversumsche roodzwarten den Culemborgers de leiding vol komen uit handen hadden genomen. Het is een wedstrijd geworden, die een flink aantal spannende momenten opgeleverd heeft. Portitudo begon enthousiast en Olympia werd overspeeld. De meerderheid bracht Fortitudo een goed doelpunt (0—1). De eerste helft verstreek met een wisseling van kansen; er waren spannende momenten, maar gedoelpunt werd er niet. In de tweede helft leek het aanvankelijk op hieuw, alsof Fortitudo de baas zou blijven. Het spelbeeld veranderde echter, toen de Hilver summers zich loswerkten en Ros een keurig Voorzet van Daatselaar fraai benutte (11). Niet lang daarna veroverde Olympia de leiding; Daatselaar, de linksbuiten, kwam alleen voor den Culemborgschen doelman, hij gaf den bal tactisch over aan Ros, die voor het inschieten had (2—1). De aanvallen der thuisclub bleven gevaarlij ker; bü een algemeen offensief kreeg Raden Iskaq een niet te versmaden kans (13). Het spel golft dan nog wat heen en weer,- maar tot geldige doelpunten komt het niet meer. Er was zeer veel publek bij dezen wedstrüd. Het treffen tusschen de plaatsgenooten Sem per Avanti en H. M. S. 2 had vooral :n de eerste helft een spannend verloop. Terpstra gaf met een goed schot aan de thuisclub de leiding, maar toen na 20 minuten H. M. S. een hoek schop kreeg te nemen, belandde de bal ineens in doel en was de stand gelijk Even later was het Smoorenburg, die aan de thuisclub de leiding hergaf, waardoor de rust met 21 inging. Spoedig na het tweede begin bracht Bouw huis het leder snel op, zette op het juiste moment voor, waarvan Hattink met een kop bal profiteerde. H. M. S. 2 probeerde krachtig den achterstand in te loopen, doch de verdediging van S. A. bleek in goeden vorm. Uit een elfmeterschop kwam door Hattink het vierde punt, waardoor de overwinning bezegeld was. Dat E. M. M. 2 met zulke sprekende cijfers een nederlaag heeft geleden, behoeft geen ver bazing te wekken. Het spel der Hilversummers was lauw en men had enkele oude krachten van stal gehaald, die wellicht in maanden geen voetbal hadden gezien. L. V. V. daarentegen kwam met een behoorlijk elftal tusschen de lijnen en de Larenaars vormden de eenige ploeg, die voetbalde. Direct reeds na den aftrap blükt L. V. V. overwegend sterker; E. M. M. wordt overspeeld en de bal blijft de Hilversumsche veste bedrei gen. Daar de verdediging der rood-witten niet bijzonder safe is, kan L. V. V. doelpunten fa- friceeren en reeds spoedig is de stand 03, o.m. door v. d. Hulst en Brouwer. Een enkele E. M. M.-aanval strandde intus- schen op de hechte Larensche verdediging met keeper v. d. Brink aan het hoofd. L. V. V. heeft den smaak te pakken en als het rustsig- naal klinkt, is de stand 06. dank zü goede schoten van P. Tarwe ij den en Campman (2). De Hilversummers hadden inmiddels een penalty vermoord. Na de rust was er niet veel moois meer; L. V. V. deed ook kalmer aan, al deponeerde v. d. Hulst nummer zeven achter den doelman der thuisclub. Dan is het echter gebeurd, temeer daar Pel geblesseerd het veld verlaten moet. Lam weet zoowaar een tegenpunt te scoren, waarna in den 1—7 stand geen wüziging meer komt. De eerste aanvallen schijnen voor N.E.A. en na circa 15 minuten spelen weten de Ouderker kers de leiding te nemen. Hierna komt R.K.A.V. er beter in. Een serie goede aanvallen wordt opgezet en een tweetal dezer aanvallen besluit de R.K.A.V.-middenvoor met even zoovele schoten, die doeltreffen, ter- wül de rechtsbinnen nog voor rust na een fraai staaltje voetbal den stand tot 31 opvoert. Na de thee heeft N.E.A. niet heel veel meer in te brengen en sporadisch brengen de gasten nog een bezoek aan de R.K.A.V.-veste. Toch duurt het nog vrü lang voordat de Amsterdam sche rechtsbinnen den stand op 4—1 brengt. R.K.A.V. blijkt het welletjes te vinden. Dank baar weet de N.E.A.-middenvoor daar profijt uit te trekken en den achterstand tot 4r—2 te verkleinen. Tot slot scoort de R.K.A.V.-linksbuiten het vüfde doelpunt, waarmede hij aan alle onzeker heid een einde maakt. Rest nog te vermelden, dat de R.K.A.V.-voor- hoede in een nieuwe formatie verscheen, welke zeer goed voldeed. Het duurde gerulmen tijd voordat D.O.S.S. door Tiel de leiding kon nemen, daar vooral P. de Bakker bü de gasten toen uitstekend op dreef was. De 10-achterstand inspireerde het Zwa luwen-team tot enthousiaster aanpakken, maar enkele corners, die werden afgedwongen, brach ten niet het gewenschte succes. D.O.S.S. demon streerde echter een uitgesproken veldmeerder- heid, welke in een goed doelpunt van v. Keme- nade tot uitdrukking werd gebracht. Een snelle aanval der Zwaluwen werd daarna door F*rie keurig benut door met een onhoudbaar schot den achterstand tot 21 te reduceeren. De vreugde was echter kort, want een goed door v. Meelen genomen hoekschop door H. Brouwer onberispelijk ingekopt bracht den stand op 31 voor D.O.S.S. Na de thee hield het D.O.S.S.-overwicht nog maar kort aan en slaagden de gasten er lang- zaaTn in meer in den aanval te komen, zonder succes evenwel. Bij een der tegenaanvallen van D.O.S.S. kreeg van Kemenade het leer toege speeld en van 15 Meter afstand zond deze spe ler een zeer hard, laag schot in, dat de Zwa luwen-keeper v olkomen verraste (41). De Zwaluwen gaven den moed nadien ook niet op, maar daar D.O.S.S. thans' een verdedigend spel ging aannemen, konden de Zwaluwen in den resteerenden tijd slechts één keer het net vin den toen Barlag den bal via den paal in het D.O.S.S.-net deed verdwijnen (4—2). In 'n onaangenamen wedstrüd hebben beide partijen de punten gedeeld. De aangewezen scheidsrechter was niet opgekomen, zoodat de wedstrüd werd geleid door den secretaris van Blauw Zwart. Als reeds zoovele malen bleek, pakte deze leiding verkeerd uit, niet in het voordeel der eigen partü, doch doordat voor beide partijen onjuiste beslissingen werden ge nomen, waarbü tegen ruw spel veel te lank moedig werd opgetreden, terwül de spelers aan beide kanten bovendien veel te veel hun mond inplaats van de beenen gebruikten. De doelpunten kwamen alle voor de rust. Het eerste was een buitenspeldoelpunt van Wil helmus, toen de ingeschoten bal van den bin nenkant der paal in het veld terugsprong. De scheidsrechter gaf goal (01). Wegens een ver meende overtreding van een Wilhelmusspeler kreeg Blauw Zwart een strafschop toegewe zen. welke werd benut (11). Uit een corner wist Blauw Zwart met een fraaien kopbal van den rechtsbinnen de leiding te nemen, maar nog voor de rust slaagde Wilhelmus erin weer een buitenspelgoal te fabriceeren, waardoor de eerste helft met een 22 stand werd beëin digd. Na de rust was het spel het aanzien nauwe- hjks meer waard. Toen de rechtsbinnen van Blauw Zwart eens op het doel der gasten af stormde, werd hij door den linksback unfair genomen. Ieder verwachtte een strafschop, doch de scheidsrechter verwees beide spelers naar de kleedkamer. Gedoelpunt werd er niet meer, zoodat het einde kwam met 2—2. Leiden stelde zich met twee nieuwelingen op tegen een volledig Geel Wit. Het eerste kwartier van den wedstrüd leverde weinig bijzonders op. Dan volgde 'n gevaarlüke aanval van Geel Wit, waaruit een schermutseling voor het Leiden- doel ontstond. Enkele malen trapten de verde digers den ingeschoten bal weg, doch als een der aanvallers den bal fraai inkopt, slaat de Leidsche midhalf den bal voor de doellijn weg. De scheidsrechter gaf toch goal (0—1). Bij een Leiden-aanval geeft de scheidsrechter bü 'n aangeschoten hands van een der Geel Wit-backs een penalty; de scheidsrechter laat den straf schop overnemen, wül de doelverdediger zich op de doellün zou hebben bewogen. De tweede straf schop wordt naastgeschoten. Na de thee pakt Geel-Wit dadelijk stevig aan en op gelukkige wijze komt zü aan het tweede doelpunt, als uit een corner door den rechts half van Leiden in eigen doel wordt geplaatst (02). Deze tweede tegenslag prikkelt Leiden tot meer activiteit en tenslotte geluk het den achterstand te verkleinen (12). Geel Wit ant woordt daarop dadelijk met een fanatieken aanval, waaruit de bal na 'n korte schermut seling voor het Leiden-doel door den linksbinnen in den rechter benedenhoek wordt geschoten (1—3). Leiden geeft zich nog niet gewonnen en enkele corners zün het gevolg. Deze zijn steeds ge- vaarlük en uit een daarvan kopt de Leidsche midvoor fraai in (23). Weer trekt Geel Wit ten aanval en de rechtsbuiten lost van ver een hoog schot, dat den keeper verrast en de bal verdwünt over zün hoofd in het doel (24). Met dezen stand komt ten slotte het einde. Het Fordteam Bakker Scut en Mutsaers is Zondagmorgen om 8.55 uur Koningsbergen ge passeerd .Men was Zaterdagmorgen vroeg van Tallinn in bet Noorden van Finland gestart en had, toen men Koningsbergen passeerde in to taal reeds 1022 K.M. achter den rug. Ondanks het feit, dat de wegen slecht waren en zü met zwaren mist te kampen hadden, heeft het team met een gemiddelde snelheid van ruim 45 K.M. gereden. Later op de* dag werd Warschau ge passeerd. Na een zwaren nacht en moeilüke wegen zün de Nederlandsche équipes, J. A. van Beeck Calkoen met Ford, W. H. Vroom met Ford, Baron Taets van Amerongen met Ford en ka pitein Flsette met Ford op tüd aan de controle te Napels verschenen. Ook te Rome zün deze rüders op tüd aangekomen. Zij hadden toen 1062 K.M. afgelegd. Onze landgenooten J. v. d. Heijden en Gè Uyt den Bogaerdt met Studebaker, die eveneens te Palermo zijn gestart, zijn op tijd Rome gepas seerd. Al deze Rallyerijders zetten hun tocht via Padua en Laibach naar Weenen voort. Uit Umea wordt gemeld, dat de auto van de Fransche deelneemster Gonnot, op weg van Umea naar Monte Carlo niet ver van de start plaats, op een tegenkomer is gereden. De bot sing was zeer hevig, daar met groote snelheid gereden werd. Tengevolge van de botsing werd de Fransche wagen totaal vernield en ging in vlammen op. De inzittenden wisten zich nog tüdig in veiligheid te stellen. Naar uit Minneapolis wordt gemeld, zün thans reeds vier Amerikaansche schaatsenrijders aan gewezen, die de Vereenigde Staten zullen ver tegenwoordigen bü de Olympische Spelen, welke in Februari 1936 te Garmisch Fartenkirchen zullen worden gehouden. Na verschillende se- lectiewedstrüden zün hiervoor aangewezen Ed dy Schroeder, Delbert Lamb, Allan Potts en Bob Peterson. Zondag werd nog een wedstrijd over 10.000 meter verreden, welke door Schroeder gewon nen werd in 19 min. 12.6 sec. Tweede was Pe terson. Schroeder heeft ook de 1500 en de 5000 meterwedstrüden gewonnen. Zondag werden te Davos de wedstrijden in het tournooi voor het wereldkampioenschap en het Europeesch kampioenschap üshockey voort gezet. Nederland speelde thans tegen Zweden en evenals Zaterdag tegen Hongarüe, moest het Oranje-team met 60 het onderspit delven. Canada is reeds winnaar van groep D ge worden. Na de zege over Engeland won Ca nada thans de ontmoeting tegen Letland. De cüfers lieten hier aan duidelükheid niets te wensehen over, 140. De doelpunten werden regelmatig over de drie speeltijden verdeeld. Engeland zal Maandag wel van Letlpnd win nen, zoodat uit groep D Canada, die vertegen woordigd wordt door de Winnipeg Monarchs, en Engeland naar de tusschenronden zullen overgaan. Een verrassing was de tweede nederlaag, die de Europeesche kampioenen, Duitschland, te slikken kregen. Verloor men Zaterdag van Ita lië, ditmaal moest Duitschland de meerderheid erkennen van Polen. In deze groep heeft Italië wel de meeste kans. Zondag speelden de Italianen tegen Frankrük gelük. In groep B werd behalve de wedstrijd Neder landZweden nog de ontmoeting Zwitserland Hongarije gespeeld. Deze wedstrüd had een uitermate spannend verloop, waarbü bleek, dat de Hongaren veel sterker spel ontwikkelden, dan men gedacht had. In groep C won Tsjecho-Slowaküe haar tweede ontmoeting, thans van Roemenië met 4—2, terwül Oostenrijk met flinke cüfers van België won. In het eerste kwartier van den wedstrijd Zweden—Nederland wisten de Oranje-hemden zich goed te handhaven. Tegen het slot van den eersten speel tüd wist Oestberg voor Zweden te scoren. In den tweeden speeltüd speelder. onze landgenooten veel minder. Hun spel was be paald zwakker dan gisteren tegen de Hongaren. Vier maal werd het doel van Gerritsen gevon den, n.l. door Abelstedt, door Berkvist en twee maal door Johansson. In het laatste kwartier waren de Nederlanders over hun inzinking heen en konden meermalen tot goed opgezette aan vallen komen. Slechts eenmaal wist Abelstedt Gerritsen nog te passeeren, zoodat de eindstand 60 voor Zweden werd. Het vierde doelpunt ontstond op eigenaardige wüze. De puck werd hoog ingeslagen, keeper Gerritsen stopte, maar de schüf had zooveel effect, dat deze in doel draaide. De Nederlandsche ploeg was met het zelfde team opgekomen, dat Zaterdag tegen Hongarüe spéelde. De gedetailleerde uitslagen van Zondag luid den: ZwedenNederland 60 (10, 40, 10). Tsjecho-slowaküeRoemenië 4—2 (21, 01, 2—0). Oostenrijk—België 6—1 (0—0, 2—1, 4—0). CanadaLetland 14—0 (30, 70, 40). ZwitserlandHongarüe 11 (00, 00, 11). Italië—Frankrük 11 (00, 00, 11). PolenDuitschland 31 (10, 21, 00). De finale van den achtkamp, door de dam- vereeniging D.O.S. te Amsterdam georganiseerd ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan, is Zondag in café „De Kroon" gehouden en leverde de navolgende resultaten op: R. C. Keiler—F. Raman 1—1 A. K. W.DammeJ. H. Vos 1—1 J. GroentemanW. Rustenburg 11 I. Buitenkantr-Ph. de Schaap 2—0 Zaterdag was reeds de inhaalpartij Damme Buitenkant gespeeld, welke in remise eindigde. Hierdoor ging Damme de laatste ronde in met twee punten achterstand op Keiler; de andere deelnemers maakten geen kansen meer op de eerste plaats. Zoowel de partijen Keller—Raman als Damme —Vos e,indigden gisteren in een puntenverdee- ling, zoodat het onderling verschil tusscben nummer een en twee bleef gehandhaafd. Het is Keiler overigens door Raman niet ge- makkel'i; gemaakt. Wel was het spel zeer regel matig en had dit een klassieke basis, doch juist dit genre levert soms de grootste moeilükheden op, en deze ontstonden in genoemde ontmoeting in grooten mate. Beide spelers bleken geheel te gen elkaar opgewassen te zün, hoewel het ons voorkwam, alsof de nationale kampioen eenigs- zins in de meerderheid was. Een puntenverdee- iing was echter een verdiend resultaat. Door deze remise was het Keiler dus gelukt, winnaar van den achtkamp te worden. En hü heeft hiermede duidelük bewezen dat zün re sultaat van de match om het wereldkampioen schap tegen Rajchenbach is behaald in een periode van niet geheel in vorm zijn. Zeker, Rajchenbach was in de match buitengewoon, en heeft toen den titel verdiend behaald, maar thans is toch duidelük bewezen (de krachten, die aan den achtkamp deelnamen, vormen Ne- derland's sterkste vertegenwoordiging), dat Kei ler beter kan. Keller's score in dit zware tournooi is ont zagwekkend; 11 punten uit 7 partüen is bet re sultaat van zijn machtig en imponeerend spel, dat in staat bleek ook de allersterksten te over winnen. Damme gaf tegen Vos blük, dat zijn inzicht in het mogelük gelük eindigen met Keiler niet van dien aard was om het op een va-banque partü te laten aankomen. Hij speelde tegen Vos een krachtige centrumpartü, waarin de G. S., er het na zün lange-vleugelontwikkeling pro beerde met een hokstelling, waarvan hü meer heil kon verwachten dan in zün partü vorige week tegen Rustenburg. Later volgde vereen voudiging, welke spoedig tot remise leidde, waar door Damme definitief de tweede plaats besette. Groenteman en Rustenburg hadden een moei- lÜ'ke partij, die zuiver Hollandsch verliep, en waarin de tempiberekening een belangrijke rol speelde. Het eindspel bracht den D.O.S.'er eenigszins voordeel, daar hü met een stuk voor In de returnmatch Trinidad—M. C. C. won Wyatt voor de vüfde achtereenvolgende maal den toss. De Engelschen scoorden 226, waarvan Ames 67. Trinidad 6—0. In Australië en wel te Sidney werd in den om het Sheffield—Shield gespeelden wedstrüd Queensland—Victoria door Queensland 114 en 111 voor 5 gescoord. FleetwoodSmith bowlde schitterend. Victoria antwoordde met 290, waar van Darling 147. Te Melbourne speelt het Engelsche dames team de derde en laatste test-match tegen Australië. Engeland 162 (miss Maglagan 50) en 8 voor 0. Australië 150. Miss Peggy Antonia, de Australische girl Grimmitt bowlde 6 voor 47. 77,77 7v -i W mmrnsJk nog eenige winstkansen maakte. De Amsterdam sche kampioen wist evenwel op correcte wijze het afspel tot remise te leiden. Tenslotte de partü Buitenkant—De Schaap. Laatstgenoemde probeerde het na gelükopgaand openingsspel met een variant, waarin hij zün tegenstander dwong of een schijf te verliezen, óf zoo te slaan, dat hij een stuk op het rijan- delijk centrum kreeg. Buitenkant koos natuurlijk het laatste, accepteerde alle risico, daaraan ver bonden, en het spel werd toen waariük va- banque. De posities liepen geheel op elkaar; De Schaap viel de schijf op 23 niet aan, noch ruilde deze, doch trachtte door een omsingelen de tactiek Buitenkant's stelling te ondermünen. Er volgde een ontknooping, die beiden in negen om negen gelük spel bracht, doch 'n belalnlgrüke fout van den zwartspeler gaf Buitenkant ge legenheid de stelling te forceeren, waarvan hü een dankbaar en goed gebruik maakte, zoodat De Schaap na een lang en spannend afspel tot opgeven werd gedwongen. De eindstand luidt: R. C. Keiler 7 4 3 0 11 A. K. W. Damme 7 2 5 0 9 J. H. Vos 7 1 5 1 7 F. Raman 6 0 6 0 6* W. Rustenburg ..6141 6* J. Groenteman 7 0 6 1 6 I. Buitenkant 7 1 3 3 5 Ph. de Schgap 7 0 4 3 4 De heeren Raman en Rustenburg hebben nog een hangpartij, welke a.s. Dinsdag uitgespeeld wordt. De meeningen over het resultaat daar van loopen uiteen. Bij winst zou Raman defini tief de derde plaats bezetten, bü remise eindi gen Vos, Raman en Rustenburg gelük. De prüs- uitreiking zal plaats vinden in het clublokaal van D.O.S.op Woensdag 5 Februari a.s., op welken datum D.O.S. precies twintig jaar be staat. In de tweede klasse A van afdeeling I was Hilversum, dat thans bij Kinheim op bezoek was, op haar hoede, met het gevolg, dat de Gooische club met 21 won en haar achterstand op het leidende Blauw-Wit tot drie punten terugbracht. O.V.V.O. bezette de derde plaats door in de hoofdstad met 32 van Alcmaria Victrix te winnen. In de lagere regionen werden geduchte klappen uitgedeeld. BF.C. bracht O.S.V. in Oostzar.n 'n 82 nederlaag toe, terwül Hercules in de Utrechtsch derby tegen D.O.S. met niet mindere dan 71 zegevierde. Blauw-Wit 14 9 2 3 20 35—23 Hilversum 14 8 1 5 17 36—31 O.V.V.O. 14 7 2 5 16 28—21 Alcm. Victrix 14 6 2 6 14 34—27 Kinheim 15 5 4 6 14 39—38 A.F.C. 14 6 1 7 13 38—34 O.S.V. 14 5 3 6 13 32—47 B.F.C. 14 6 0 8 12 35—35 D.O.S. 13 4 3 6 11 29—36 Hercules 14 4 2 8 10 31—45 In de tweede klasse B heeft Z.V.V., dat in Zaandam met 41 van WF.C. won, weer alleen de leiding met twee punten voorsprong, daar Zeeburgia in Amsterdam in de plaatselijke ont moeting tegen T.O.G. met 31 door de blauw- wRten werd geklopt. E.D.O. was in Haarlem Velox met 31 de baas en blijft hierdoor met Zeeburgia en 't Gooi met twee punten achter stand de leiders volgen. West-Frisia bracht zich in Enkhuizen een eind in veiligheid door een 32 zege op Bloemendaal. Z.V.V. 13 8 2 3 18 24—15 Zeeburgia 13 7 2 4 16 27—18 't Gooi 13 6 4 3 16 28—20 E.D.O. 13 6 4 3 16 25—18 Bloemendaal 12 6 2 4 14 33—30 Velox 14 6 1 7 13 34—36 Wesf-Frisia 12 4 2 6 10 20—23 T.O.G. 12 4 1 7 9 17—37 W.F.C. 13 4 1 8 9 27—27 Spartaan 13 2 3 8 7 24—35 In de tweede klasse A van afdeeling II maak te H.V.V. thans eens geen fout. In Delft werd D.C.L. met 20 geklopt en hoewel C.V.V. niet achterbleef en een moeilijk bevochten 21-zege boekte op Alphen, heeft de groote Haagsche, dank zij haar betere doeltijfers, op het oogen- blik de leiding. U.V.V. bracht het tegen Emma niet verder dan een 33 gelijk spel, terwijl Quick met 4—3 zegevierde over het Vlaarding- sche Fortuna, dat hopeloos onderaan bengelt. H.V.V. 13 8 1 4 17 48—24 C.V.V. 13 7 3 3 17 34—27 Unitas 13 8 0 5 16 40—38 D.CU. 13 6 2 5 14 27—28 U.V.V. 12 6 1 5 13 29—27 B.E.C. 12 5 2 5 12 23—28 Emma 13 4 3 6 11 28—34 Alphen 12 4 2 6 10 22—23 Quick 12 4 2 6 10 22—28 Fortuna 11 2 0 9 4 28—44 In de tweede klasse B won V.D.L. met 41 van R.F.C., waardoor zij op het oogenblik de leiding heeft. O.D.S., dat twee wedstrijden min der gespeeld heeft, blijft echter in deze afdee ling de beste kansen houden. Gouda behield haar aanspraken door een 6—3 overwinning op de Hollandiaan, terwijl Neptunus zich omhoog werkte door een zwaar bevochten 3—2 zege op Steeds Hooger. V.D.L. 14 8 3 3 19 48—34 O.D.S. 12 8 2 2 18 37—19 Gouda 13 8 2 3 18 35—22 Neptunus 13 7 2 4 16 43—27 S.V.V. 13 7 1 5 15 36—23 R.F.C. 13 4 4 5 12 31—32 De Hollandiaan 13 2 5 6 9 29—37 Hoek van Holland 13 2 5 6 9 18—39 Olympia 13 2 4 7 8 26—51 Steeds Hooger 13 2 2 9 6 26—45 In plaatselüke ontmoetingen speelt Hercules steeds een zeer goede partü- Er wordt dan een flink doorzettingsvermogen ten toon gespreid, wat vaak tot succes leidt. Ditmaal troffen ze het bovendien bijzonder, daar D.O.S. met niet minder dan rijf invallers verscheen. Daardoor rammelde het elftal geweldig en daar men di verse spelers nog op verkeerde plaatsen had ge zet, bracht het elftal er niet veel van terecht. Vlug na den aanvang nam Hercules de lei ding met een fraaien kopbal van Reeder. Na dit doelpunt kwam D.O.S. even in de meerder heid, maar de schoten faalden en toen Hercu les het initiatief weer had overgenomen, werd de score regelmatig opgevoerd. Uit een scrim mage voor doel scoorde Reeder het tweede punt, en na een goed opgezetten aanval was het Van Loo. die nummer drie langs v. Velzen schoot. Dezelfde speler werd door D. Buitenweg in staat gesteld, er 04 van te maken, en even voor de rust bracht Reeder den stand op 05. Na de pauze kwam D.O.S. even goed in den aanval, schiep zich eenige goede kansen en scoorde door Dumortier een tegenpunt. De Herculanen namen daarna het spel weer ge heel in handen en door Van Loo en De Zeeuw werd de eindstand op 17 gebracht. Nadat de strijd geruimen tüd gelijk opgegaan was en beide partijen verschillende kansen niet hadden weten te benutten, nam Alcmaria door Plas de leiding, 01. De gasten bleven nu ge- ruimen tüd in den aanval, maar hun voorhoede wist van de verschillende goede kansen, die zü kreeg, geen gebruik te maken. Toén er büna een half uur gespeeld was loste Jonas een hard schot, dat de Alkmaarsche keeper niet geheel kon verwerken, waarna Mol den bal in het net werkte, 11. Na goed werk van Burgers gaf Jonas de thuisclub nog voor de rust de leiding, 2—1. In de tweede helft werd aanvankelijk in een vlugger tempo gespeeld, maar weldra bleek, dat verschillende spelers dit niet konden volgen. Uit een strafschop kon Alcmaria gelijk maken en het scheen dat de strijd onbeslist zou eindigen. Vlak vobr het einde slaagde Mol er echter in na een doelworsteling den Alkmaarschen keeper opnieuw te passeeren, zoodat het einde kwam met een 32 zege voor O. V. V. O. Een flink aantal toeschouwers is aanwezig als scheidsrechter y. d. Burg laat aanvangen. De ex-eerste klassers zitten er direct flink op en ondernemen al direct eenige vinnige aan vallen op de Kinheim-veste. De Kinheim ach terhoede staat nog wat raar te schutteren, waarvan Hilversum al spoedig profiteert door zün rechtsbinnen, welke een voorzet van den linksbuiten vrü kan inschieten (01). Alvorens Kinheim zich voldoende hersteld heeft is het de linksbinnen, die van dichtbij inschiet (02). Het ziet er naar uit, dat de Velsenaren "n groo te nederlaag zullen lijden, doch er komt lang zamerhand eenig herstel, waarbij blükt dat de Hilversum-backs moeilijk zijn te passeeren. Aan beide kanten worden enkele kansen on benut gelaten alvorens de thee werd gedronken. Na de rust tapt Kinheim uit een ander vaat je. Er volgt nu eenigen tijd een gelijk opgaan de strüd. Ellen kopt een vliegenden voorzet van rechts ineens in, doch juist in de armen van keeper Bouman. Nadat Druijven eenmaal uit- loopende heeft gered, komt Kinheim steeds meer in den aanval. Na twaalf minuten een goede voorzet van rechts, welken de Rooü be nut (1—2). De Velsenaren zijn nu sterk aan vallen* en ieder oogenblik verwachten we den gelijkmaker. Eens ligt de keeper op den grond en de bal op de doellijn, doch nog wordt hü weggewerkt. Hoe meer de tijd verstrijkt, hoe grooter de spanning wordt. De doorbraken van Hilversum zijn wel gevaarlük, doch Duijven laat zich niet meer passeeren. Hoe Kinheim *ok werkt, de verdiende gehjk- maker wil maar niet komen, zelfs niet toen de keeper was uitgeloopen en Groeneveld nog over het verlaten doel schoot. Het begin was voor Velox, dat er zulk een ge weldig tempo in zette, dat de EDO-achterhoede totaal de kluts kwijt. Binnen enkele min. nam Velox de leiding, toen Hettinga ongehin derd kon voorzetten en De Ridder fraai inkopte <01). De rechtervleugel van Velox bleef een voortdurend gevaar en EDO had de grootste moeite om stand te houden. De roodzwarte voorhoede was weinig gevaarlük en de gelijk maker kwam op gelukkige wüze. Na een kopbal van Perukel Jr. liet Keizer het leder vallen en de toesnellende Spek bracht de partüen op ge lijken voet (11). Toen Perukel Jr. een voorzet van Spek benutte en EDO de leiding had gege ven, kwam EDO heftig in den aanval. Het scheen dat Velox uitgespeeld was. Keizer kreeg thans gevaarlijke ballen te verwerken, toen Ve lox dezen druk op haar doel kon weerstaan, wist zij geleidelük weer het spel te verplaatsen en met een 2—1 voorsprong voor EDO werd aan de tweede helft begonnen. Het begin was vrij gevaarloos en de verdedi gingen konden het gemakkehjk af, doch toen kwam Velox er weer beter in. De gasten stuitten echter thans op een hechte EDO-verdediging, waar v. Roon uitstekend en zeker zijn werk verrichtte. De EDO-aanvallen, soms gevaarlük van opzet, eindigden vrü wel steeds ontüdig. Tenslotte wist Spek een voorzet van rechts goed in te koppen (31) en hierdoor had EDO een vrij veiligen voorsprong. Toch bleef Velox tot kort voor het einde de overwinning bedrei gen, maar zonder succes. Bloemendaal was in het begin geregeld in den aanval, maar toch duurde het een kwartier voor de gasten de leiding konden nemen, toen v. d. Zei een bal niet klemvast had en "t leder door den rechtsbinnen van Bloemendaal in het doel werd geloopen (01). De gasten behielden voorloopig het beste van het spel. Na een half uur spelen wist West- Frisia zich aan den druk van Bloemendaal te onttrekken. Met goed open spel werden verrassende aan vallen ondernomen. Het leder werd direct goed naar voren gespeeld waar Peereboom na goed doorzetten den bal onhoudbaar inschoot (11). Drie minuten later gaf de rechtsbinnen met een onhoudbaar schot de thuisclub de leiding (2—1). Bloemendaal is de kluts kwijt en West Frisia blüft enthousiast aanvallen. Uit een doelworsteling brengt Stelling den stand op 31, waarmede de rust aanbreekt. Na de rust vervalt West-Frisia weer in haar oude fout van te kort spel en Bloemendaal is nu weer volkomen meester van het terrein. Na 10 minuten weten de gasten den achterstand te verkleinen (32). West Frisia moet alle zeilen bijzetten om niet geheel door Bloemendaal overspeeld te worden. Dat de Bloemendaal-voorhoede in deze periode niet meer succes heeft is meer te wü- ten aan het stugge verdedigen der thuisclub en slecht schieten. Enkele aanvallen van West- Frisia brengen het Bloemendaal-doel nog in gevaar maar de doelverdediger is hier in goede vorm. Het einde, dat met onveranderden stand komt brengt de Enkhuizer club een zwaar bevochte zege. De blauwwitten pakten terstond stevig aan en waren de eerste twintig minuten sterker. Door goed open spel waren de aanvallen van T. O. G. zeer gevaarlük en na vüftien minuten spelen slaagde Weldenbach er in zün club de leiding te geven (01). Zeeburgia was hierna meer in den aanval, doch door slecht schieten eenerzijds en goed verdedigen anderzüds slaagden de Whites er niet in om gelük te maken. Rust 01. T. O. G. pakte de zaken ook na de rust re soluut aan en toen er 10 minuten gespeeld wa ren, had Koltes den stand op 0—2 gebracht. Zeeburgia wijzigde haar elftal doch niets lukte dezen middag. Oostwal wist over den uitgeloopen Zeeburgia-keeper voor de derde maal te doelpunten, waardoor de overwinning voor T. O. G. een voldongen feit was (03). Dirkzwager zorgde ten slotte voor een tegen punt (1—3), en nadat Zeeburgia nog een straf schop gemist had, kwam het einde met een 31 zege voor T. O. G. Onder groote belangstelling weiden Zondag te Amsterdam de worstelwedstrijden otn het Kampioenschap van West Nederland voortge zet. De resultaten van heden waren: 2e afdeeling lichtmiddengewicht, kampioen F. Eillebrecht, D.O.K. Amsterdam. 2. Th. Slenters Sandow Zaandam. 3. W. van Zanten, D.O.K. Beverwük. 2e afdeeling Middenzwaargewicht, kampioen K. Mellema K. K. V. Haarlem, 2. L. Michelson K. D. O. Amsterdam. 3. F. Groot, D.OJK. Be verwijk. lste afdeeling lichtmiddengewicht, kampioen W. B. Massop, Hercules Amsterdam. 2. H. Hooft De Halter Utrecht. 3. R. de Groot Schilles Wor- merveer. De wedstrijden worden Zaterdag 26 Januari as. voortgezet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 11