HET DUET DES VREDES D GRIEP Dominicaansche Derde Orde Nieuwe spoorbrug te Zwolle Auto in een tuin gereden STARHEMBERG VOOR DE HABSBURGERS AUTO VAN DEN DIJK HET ONGELUK IN DE WIERINGERMEER TWEEDE STUDIEDAG TE UTRECHT Geef den Koning wat des Konings is Geef den man een SCHEPEN IN BOTSING MAANDAG 21 JANUARI 1935 Con- en dissonanten Onlusten op de Dodeka- nesos-eilanden MIST! HOESTWEER! Mopperaar uit Han nover veroordeeld Burgemeester De Vlugt Meer mannen Dronken automobilist Kerkelijk Leven Mgr. Jos. Sweens Verzet tegen Italiaansch gezag ■mm-. Tot opsluiting in een sanatorium Starhemberg Tegen 35 en 55 et: Hedenmorgen zonder officieele plechtigheid in gebruik genomen Vier inzittenden toerden getoond Morgenochtend worden de slacht offers te Purmerend herdacht Geluk geeft rijkdom. Waag een kans. Door eigen voorbeeld medehelpen aan een katholieke zeden verbetering Actie tegen de zedelijke volksverwildering „Het méér-mannen-vraagstuk in de D.O." Voor de haven van Terneuzen Tractor met aanhangwagen zig-zagde over den weg DOOR TRAM OVERREDEN Voetganger gegrepen en ernstig gewond Postvluchten- Zilveren Bisschopsfeest te Den Bosch herdacht MGR. JOS. SAVELBERG Schrijven van Mgr. Lemmens in verband met het proces der Zaligverklaring BENOEMINGEN In het bisdom Haarlem Het is bijna ontroerend het duet des vre- des, dat volijverig door Hitler en Laval wordt gezongen, en sinds den uitslag van het Saarplebisciet nog aanmerkelijk in geluid sterkte is toegenomen. Duitschland wil vrede, Frankrijk wil vrede. Wie waagt het dan nog over oorlog te spreken? Doch de beurtzang der beide staatslieden wordt zonderling begeleid met het ge-ritsel van wapentuig en ofschoon beide partijen in denzelfden toonaard zingen, valjen er toch disharmonieerende klanken te beluisteren. Duitschland wil vrede, maar met eere en rechtsgelijkheid, Frankrijk wil vrede, maar met veiligheid. De Duitsche eer en rechts gelijkheid passen niet volkomen in het kader van Frankrijks veiligheidsidee. Eerst dient de Fran- sche vredesorganisatie door een uitbreiding van het accoord van Rome betreffende de non-inter ventie ten opzichte van Oostenrijk en door ver wezenlijking van het Oostpact vast en hecht te worden gegrondvest, alvorens Frankrijk zich veilig genoeg voelt om aandacht te wijden aan Duitschlands eer en rechtsgelijkheid. Hitier wenscht echter eerst practische rechtsgelijkheid in den vorm van legaliseering der in strijd met het Verdrag van Versailles aangevangen her bewapening van Duitschland, alvorens hij de multilaterale pactencombinaties van Frankrijk in gunstigere overweging wil nemen. Bovendien voelt hij veel meer voor bilaterale verdragen met elk van zijn buren afzonderlijk dan voor een vrijwel geheel het vaste land van Europa omvangend netwerk van pacten met voor Duitschland moeilijk te overziene consequen ties. Duitschland voelt er niets voor eventueel betrokken te wordeït in een conflict, waarbij geen Duitsche belangen direct gemoeid zijn. Zich evenals Frankrijk baseerend op den bij herha ling en met nadruk uitgesproken vredeswil blijft Duitschland afkeerig van een Oostpact, dat volgens Frankrijk het middel bij uitstek is om den vrede te waarborgen. Neen, het vredes- duet van Hitler en Laval klinkt niet zoo zuiver, als Europa het wel zou wenschen. Laval heeft op Berlijn een nieuwe nota afgestuurd om het tot toetreding tot het Fransche project te over reden. Mocht Berlijn zich niet laten winnen, dan zullen Frankrijk en Sovjet-Rusland zonder Duitschland hun plannetje voor zoover moge lijk trachten te verwezenlijken. Veel verder dan een politiek militair verdrag van wederkeeri- gen bijstand tusschen Frankrijk en Rusland zal het dan wel niet komen, maar voor Duitsch land zou dat al meer dan ver genoeg zijn. Het parket blijft moeilijk voor Berlijn. an is er nog het accoord van Rome, dat alle hoop op een herstel der vriendschap tusschen Duitschland en Italië zonder of tegen Frankrijk den bodem heeft ingeslagen. Engeland is met dit accoord bijzonder ingeno men, al heeft het zich zelf er ook angstvallig buiten gehouden. Dit accoord, dat Italië ge noegdoening geeft inzake zijn koloniale aan spraken op Frankrijk, maakt misschien in de toekomst een vlootovereenkomst tusschen beide Middellandsche Zee-mogendheden mogelijk en Engeland heeft daar groot belang bij, omdat het ook een en ander in de Middellandsche Zee heeft te brokken. Belangrijker nog dan de koloniale overeen stemming is in dit accoord het plan om een non-interventie-verdrag met onderlinge grens- waarborging te sluiten met en rondom Oosten rijk. De Kleine Entente wil daaraan meedoen, niettegenstaande Joego-Slavië in verband met de Italiaansche patronage en de moeilijkheden met Hongarije er niet erg voor geporteerd was. Het conflict tusschen Joego-Slavië en Hongarije naar aanleiding van den koningsmoord te Mar seille en de daarop gevolgde beschuldigingen is in Genève door de groote mogendheden gesup primeerd. Zelfs schijnen Joego-Slavië en de Kleine Entente te Genève alleen maar de kans te zullen krijgen papieren bezwaren tegen het Hongaarsche rapport betreffende de bestraffing van enkele nalatige Hongaarsche autoriteiten, hetwelk zij allerminst bevredigend achten, in te brengen, welke papieren bezwaren dan ad acta zullen worden gelegd. Thans doen zich echter nieuwe moeilijkheden voor. Turkije wil zich ook aansluiten bij een non-interventie-pact bij Oos tenrijk en daar wil Italië niets van weten. Eden, die als bemiddelaar optreedt, heeft den Turk- schen minister van buitenlandsche zaken te verstaan gegeven, dat toetreding van Turkije niet gewenscht is, omdat het te ver van Oosten rijk af ligt en dan ook aan Perzië en iederen staat, die met deze zaak weinig of niets uit staande heeft, toelating zou moeten worden verleend, hetgeen het pact nutteloos en gevaar lijk zou uitbreiden en de risico's bedenkelijk zou vermeerderen. Tot overmaat van ramp heeft prins Starhem berg, de Oostenrijksche vicekanselier en groote vereerder van Mussolini en diens systeem, in een groote rede voor de leiders van de „Heim- wehr" zich uitgesproken voor een terugkeer der Habsburgers op den Oostenrijkschen troon. Wel heeft hij gewaarschuwd tegen overhaasting, maar dit neemt niet weg, dat de Kleine Enten te ervan zal schrikken. Immers de Kleine En tente vreest van een restauratie der Habsbur gers in Oostenrijk een gevaarlijke opleving der Oostenrijksche revisie-verlangens. Zij heeft dan ook getracht een clausule aan het non-inter ventie-pact toe te voegen, waarin een herstel van het Habsburgsehe huis in Oostenrijk zou worden verboden. Zulk een bepaling wil Oos tenrijk echter niet aanvaarden, omdat het een dergelijke clausule als een onduldbare en met zijn souvereiniteit in strijd zijnde inmenging in zijn binnenlandsche politieke vrijheid be schouwt. Men ziet het non-interventie-accoord betreffende Oostenrijk, dat nauw verband houdt met en aansluiten moet bij een Oostpact, is nog lang niet in kannen en kruiken. En het politieke vredesconcert, waarin Hitler en Laval als solis ten het vredesduet zingen, geeft voorloopig nog meer dis- dan consonanten te hooren, terw* 1 de instrumenten der orkestbegeleiding op den achtergrond nog lang niet zuiver met elkaar stemmen. ATHENE, 21 Januari. (Reuter). Naar van Grieksche zijde wordt gemeld, zouden op het tot de twaalf-eilandengroep (Dodekanesos) oe- hoorende eiland Kalymnos botsingen tusschen de Italiaansche politie en de Grieksche bevol king van het eiland hebben plaats gehad. Talrijke personen werden gearresteerd. Er zouden reeds Italiaansche oorlogsschepen en watervliegtuigen naar het eiland Kalymnos onderweg zijn. Zaterdag brandden te Enschede de ga rage der Ja. J. W. Bos en Zn. en de werkplaats voor houtbewerking van den heer Summer geheel aj Om hoest te voor komen en te ver helpen niets beter dan ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN GOED LEIPZIG, 20 Jan. Het hooggerechtshof j heeft gisteren een koopman uit Hannover ver oordeeld tot onbepaalde opsluiting in een sana torium op grond van het feit, dat iiij de auto riteiten onophoudelijk overstelpte met klachten. Het hof was van meening, dat zoo'n „gewoonte mopperaar" een gevaar vormde voor de open bare veiligheid. de watten, die warmte opwekt De weldadige invloed van Thermogène verdrijft spoedig: rillerigheid, hoofd pijn, benauwdheid, stijfheid. Doozen 6 - Bij alle'apothekers en drogisten.J Hedenmorgen te 7.23 uur is de eerste trein over de nieuwe spoorbrug over den IJsel by Zwolle gereden. Het feit ging in «11e stilte voorbij. Een feeste- Ujk of officieel karakter droeg dit niet. Door een ploeg van 20 man werd evenwel hedenmorgen reeds hard gewerkt om alles gereed te krygen. Een stuk spoor is omgelegd. Gedurende de eerst volgende tien dagen zal slechts met een snel heid van 30 kilometer worden gereden. Daarna wordt de snelheid verhoogd tot 75 K.M. Wanneer met October de nieuwe winter- dienst-regeling in werking treedt, zal ook de tweede spoorbrug gereed zijn. Van dat tydstip zal dan over beide bruggen met een snelheid van 100 K.M. of meer gereden worden. Te Haaften is Zondagmorgen een groote ge sloten Buick, waarmede zeven studenten uit Utrecht zich naar een schaakwedstryd in Rot terdam begaven, door te ver uitwijken buiten het dorp van den hoogen dijk gereden. De auto werd vernield. Een der inzittenden bekwam een dywond en wonden aan de handen. Hij is naar de Bilt vervoerd. Twee andere inzittenden be kwamen verwondingen aan het hoofd, terwyi een vierde eenige ontvellingen kreeg. Naar wy vernemen, zullen de vier veekoop lieden, die bij de ernstige botsing tusschen twee auto's Vrydagmiddag in den Wieringermeer- polder om het leven zijn gekomen, morgenoch tend op de Purmerender markt worden her dacht door den Bond van Veekooplieden. De overledenen behoorden tot de groote kooplieden van de Purmerender markt. Aan de vee-stands, welke zy ter markt hadden, zal ten teeken van rouw een passende rouwversiering worden aangebracht. Naar wij vernemen, is de burgemeester van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt, voor het ondernemen van een studiereis, Donderdag j.l. naar Sovjet-Rusland vertrokken- Hij is thans te Moskou aangekomen. Dr. de Vlugt, als president-commissaris van de Nederlandsche Scheepsbouw My., zal, ver gezeld door den heer P. Goedkoop, zoon van den directeur der N.S.M-, een onderzoek instellen naar de mogelykheid, om door het verkrijgen van groote orders voor de Amsterdamsche wer ven, een belangrijke werkverruiming voor de havens aldaar te verkrijgen. Dit onderzoek staat in verband met de on derhandelingen met de U.S.S.R., waarmede de bouw van een paar groote dokken en vracht schepen gemoeid is. Koop een Fransch Premielot Credit National 1920. Hoofdprijs een Millloen Francs. Trekking 1 Febr. a.s. Alle prijzen zijn volledig door den Franschen Staat gewaarborgd en worden ten volle uitbetaald (dus geen 1/20 deel) onder aftrek van 2 belasting. Zend postwissel van 3.of stort 3 gld. op giro nummer 124242 van „ILOKA" Heuvelstraat 24, Tilburg en Uw nummer wordt U franco toegezonden. Wacht niet tot morgen, misschien koopt ge Juist vandaag Uw geluksnummer. Eiken kooper wordt franco een trekklngslijst toegezonden. Te Utrecht werd Zondagmiddag in „Hotel Kasteel van Antwerpen" de tweede studiedag gehouden, uitgaande van de centrale leiding der Dominicaansche Derde Orde welke door tal van vertegenwoordigers (sters) werd bezocht. De promotor-provincialis der Dom. Derde Orde sprak een kort begroetingswoord tot de directeuren, bestuurs- en raadsleden van on derscheidene afdeelingen in den lande, om ver volgens een overzicht te geven van de activiteit der verschillende afdeelingen. Spr. constateer de met verheugenis het opbloeiende leven in de Doyiinicaansche Derde Orde, waartoe o.m. heeft meegewerkt de Nationale Tertiarissendag in Augustus te Nijmegen gehouden. Hierna kreeg pater D. Verstegen O. P. ge legenheid tot het houden van een inleiding over het onderwerp Spr. gaf allereerst een overzicht van een te 's Bosch gehouden samenspreking van tal van organisaties welke ten doel had middelen te beramen om de zedelijke volksverwildering tegen te gaan. Een der resultaten was reeds een in gestelde actie door het landelyk comité tegen de onzedelyke stationslectuur, hetwelk in de dagbladen reeds kenbaar werd. Spr. vatte de te ontplooien actie als volgt samen. 2a die plaatsen waar reeds een actieve actie tegen de volksverwildering door welke ver- eeniging dan ook gaande is, stelt de plaatselijke afdeeling der Dom. D. O. zich in verbinding met die actie-voerende vereenlging. Daar waar echter nog niet van een dergelyke actie sprake is, kan de plaatselyke afdeeling der Dom. Derde Orde het initiatief voor ge noemde actie nemen, zulks in samenwerking met plaatselyke afdeelingen van die vereeni- gingen welke in Den Bosch vertegenwoordigd waren, teneinde een permanente actiegroep te vormen. Is zulk een permanente actie-groep niet gewenscht, dan kan de plaatselyke afdee ling andere vereenigingen opwekken tot actie bijv. by gemeentebesturen, politie enz. De taak der Dominicaansche Derde Orde by uitstek is de vorming van en omvorming tot een katholieke mentaliteit onder de eigen ge- loofsgenooten op 't gebied der zedelijkheid, het welk bijv. kon geschieden door het houden van conferenties over de moderne zedelykheids- vraagstukken. Ook het vormen in de afdeelingen van deba tingclubs is een middel daartoe. Het kleine aantal der Dom. Tertiarissen, aldus besloot spr., zal niet in één slag de publieke mentaliteit veranderen. Wy wenschen geen protestoptochten of lange couranten-artikelen doch een begin te maken in kleine kringen, waarvan ten slotte invloed zal uitgaan naar buiten. Bescheiden willen we beginnen, het bo vennatuurlijk beginsel vooropstellend kunnen we door bidden en offeren en vooral door het eigen voorbeeld mede helpen tot een katho lieke zedenverbetering. Na een uitvoerige gedachtenwisseling ver klaarden de aanwezigen zich accoord met het referaat van pater Verstegen. Na de pauze behandelde de promotor pro- vincialis der Derde Orde pater C. Piels O. P- uit Nijmegen het onderwerp: Hoezeer wy ons verheugen over de aanslui ting by de D. O. van vele vrouwen en meisjes, de aansluiting van de mannen laat nog steeds te wenschen over, zulks in tegenstelling met de Vlaamsche Derde Ordelingen. Spr. wil de vraag behandelen hoe krygen wy méér mannen in de Derde Orde, waarby spr. de ingekomen ant woorden op deze vraag van de verschillende afdeelingen tevens wilde bespreken. De afdeeling Den Haag wilde aan dit vraag stuk gekoppeld zien de uitgave van een hand leiding voor opleiding tot novice, teneinde een heid in opleiding te verkrygen. De afd. Leeuwarden wilde uit de burger- jongelingenvereeniging nieuwe leden recru- teeren. De afd. Nijmegen acht concreet apostolaats- werk het middel om het lidmaatschap voor de Derde Orde wat aantrekkelijk te maken, voor al voor de mannen. Deze afdeeling houdt zich bezig met verspreiding van lectuur, d.w.z. amu sementslectuur, brochures tegen het neo-mal- thusianisme en apologetische lectuur. De mannen 'zelf moeten de mannen mede brengen en de geschikte krachten aansporen eens de Derde Orde-vergaderingen te bezoeken was de meening van de afdeeling Rotterdam. Meer naar buiten optreden en meerdere ac tiviteit acht de afdeeling Schiedam het ge schikte middel alsmede ook het houden van le zingen, een openbaar biduur, Eucharistische Zondag, ziekenbezoek enz. De afdeeling Venlo ziet meer heil in: in elke afdeeling worde door den Z.E. Heer Directeur een zeker aantal jongelieden die geen D. O.- verband hebben een debatingclub gevormd teneinde hieruit zoo mogelijk goed onderlegde Derde Ordelingen te verkrijgen. De centrale leiding kan het voorstel dier af deeling ondersteunen. De afdeeling Huissen beveelt aan afzonderlijke afdeelingen voor mannen en voor vrouwen en wilde meer bekendheid aan de Derde Orde geven. Zich meer te richten tot de intellectueele krin gen acht de afdeeling Utrecht van meer be lang door dat elk lid individueel leden werft. Daarom zou dat aanwerven moeten worden overgelaten aan het bestuur en aan den direc teur, hetwelk ook meer in den geest der Derde Orde is. Zijn de meer ontwikkelden voor de Derde Orde-idee gewonnen, dan komen de meer een- voudigen van harte van zelf. Ook werd de aandacht gevestigd op de actie onder de studenten in de Universiteitssteden, welke dan van uit de centrale leiding zou moe ten uitgaan. De practische conclusies samenvattend zeide pater Piels dat elke afdeeling rekening houdend met de plaatselyke omstandigheden elk van de ingediende voorstellen kan toepassen, waarby het huisbezoek een voorname factor is. Tenslotte deelde pater promotor mede dat op 19 Februari a.s. in Amsterdam een nieuw St. Dominicus Oratorium zal worden uitgevoerd met medewerking van het K. R. O.-orkest. Voor de haven te Terneuzen heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een botsing plaats gehad tusschen een Engelsch en een Poolsch stoomschip. Daar ter plaatse is het Engelsche stoomschip „Nugget" dat op weg was naar Antwerpen, in aanvaring gekomen met het uit Antwerpen ko mende Poolsche sa. „Kattowice" waardoor beide schepen ernstig beschadigd werden, terwijl de „Kattowice" tevens water maakte. Het Poolsche stoomschip, dat midscheeps en aan de voorsteven schade had bekomen, is naar Vlissingen opgestoomd en volgens een later be richt aldaar op de reede ten anker gekomen, waar een onderzoek naar de schade zal worden ingesteld. De „Nugget", waarvan de boeg is ingedrukt, is naar Antwerpen doorgevaren. Zaterdagmiddag werd de politie te Wasse naar gewaarschuwd, dat zich op den Leidschen straatweg een dronken autobestuurder bevond. Onmiddellijk is de motorpolitie er op uitgetrok ken en weldra zeg zij inderdaad een tractor met een elf meter langen aanhangwagen zig-zag over den weg rijden. Een achtervolging vond plaats, waarbij de benevelde chauffeur door bleef rijden en in snelle vaart ging het voort langs Voorschoten, Oegstgeest, Rijnsburg en Katwijk. Met een snelheid van 80 KM. reed de wagen door de moeilijke bochten in deze plaats en op een gegeven moment kantelde de aanhanghagen, terwijl de tractor, welke los schoot, doorreed. Bij de brug in Katwijk echter moest de bestuurder stoppen. Hy wilde zich echter niet overgeven. Met de revolver in de hand sommeerde de Wassenaarsche politie den man uit de cabine te komen, aan welk verzoek hy niet voldeed. De agenten hebben daarop de deur van de ca bine geforceerd en onder hevig verzet den dronken chauffeur overgebracht naar het po litiebureau te Katwyk, waar bleek, dat men te doen had met zekeren B. uit Noordwyk. Proces-verbaal is opgemaakt en de man is ter ontnuchtering ingesloten. Te Veldhoven is de 35-jarige slagersknecht P. B. door een goederentram uit de richting Eindhoven gegrepen. Ernstig gewond en in zorgwekkenden toestand is hy opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. De man, die bijziende is, had de rails wil len oversteken, doch den afstand, die hem van de naderende tram scheidde, niet juist geschat. Zaterdagavond had op den Heerenweg by de Kerklaan te Heemstede een vry ernstig auto ongeval plaats. Uit de richting Bennebroek na derde, naar beweerd wordt met groote snelheid een zes persoons Studebaker, bestuurd door den chauffeur, Chr. A. J. H. uit Amsterdam, waar in gezeten, was een vijftal personen uit Den Haag met bestemming Amsterdam. Te zelfder tijd kwam een auto uit de Kerklaan die den Heerenweg wilde oprijden in de richting Bennebroek. Deze moest echter even inhouden om een van Haarlem komenden auto voorrang te verleenen. Waarschijnlijk merkte de chauffeur van den uit de richting Bennebroek komenden auto den anderen te laat op, of meende hy, door snel naar rechts uit te wijken, nog wel achter dezen auto om te kunnen passeeren. Vast staat, dat de chauffeur zijn wagen eerst rakelings langs den vluchtheuvel, gelegen op de Kerklaan stuur de en toen scherp naar rechts uithaalde. Toen reed hy tegen het hek, dat het Kerk- terrein omgeeft, bij de inry, met aan beide zy- den twee zware pijn. twee meter hooge en plun. 70 c.M. dikke gemetselde pilaren. Naast den in gang bevond zich de heer S., ambtenaar aan de gasfabriek te Heemstede met zijn echtgenoote en dochter. Rakelings langs hen vloog de auto met een geweldigen klap tegen den steenen paal. Het zware gevaarte werd van zijn fundeering afge rukt en 2.25 M. ver verplaatst en bleef zoo, hangende aan het hekwerk nog overeind staan. Door den schok vloog het eenige honderden K.G. zware bovenstuk van den steenen paal af en kwam deels terecht op den motorkap van den auto» De heer S„ die waarschijnlijk niet door den auto werd geraakt, werd doordat het rechter voorwiel van den auto het voorwiel van de fiets, die S. by zich had, had gegrepen, door den schok meegesleurd. Hy kwam terecht tusschen het deels vernielde hekwerk en den steenen paal, terwijl zyn rywiel met het achterwiel omhoog, tusschen hek en paal geklemd stond. Een professor, die ter plaatse juist passeerde, benevens Dr. Leyenaar en Dr. Tombrock, en twee Roode Kruisleden uit Umuiden die juist ter plaatse waren, verleenden den heer S. de eerste hulp en constateerden een vermoedelijke rech terbeenbreuk op twee plaatsen en eenige ver wondingen. Op advies der doctoren werd het slachtoffer per ziekenauto naar de Mariastichting te Haar lem vervoerd. Ook Mevr. S. kreeg een duw en liep eenige onbelangrijke verwondingen op. Het mag zeker wel een wonder genoemd wor den, dat noch de chauffeur, noch de inzittenden ook maar eenige verwonding opliepen. Na van den schrik bekomen te zyn, konden de inzitten den hun reis naar Amsterdam voortzetten. De auto, die zeer ernstig beschadigd was, werd voorloopig door de politie in beslag genomen. Het rywiel werd geheel vernield. Tegen den autobestuurder is proces-verbaal opgemaakt. De „Ijsvogel" op uitreis is te Cairo aange komen. De „Pelikaan" is op thuisreis te Karachi ge arriveerd. Zondag was het vyf en twintig jaar gelden, dat in de parochiekerk van St. Jacob te Den Bosch Z. H. Exc. Mgr. Jos. Sweens, vicaris van Zuid-Nyanza tot bisschop werd gewijd. Ter herdenking van deze gebeurtenis droeg de pastoor van St. Jacob, Mgr. C. C. Prinsen, proton, apost., in de parochiekerk een pontifi cale H. Mis op met volgende assistentie: pres- byter-assistens president A. Sweens van het Groot-Seminarie te Haaren, diaken père Kers ten, sub-diaken père van Baer, voorts père De Louer, Congregatiegenooten van Mgr. Sweens, professoren Teulings en Prinsen. De plechtigheid werd op het priesterkoor by- gewoond door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch en Mgr. F. Hen- drikx, vicaris-generaal van het bisdom. Het zangkoor onder leiding van kapelaan Knegtel zong de Mis van Griesbacher. Pastoor Prinsen hield een korte feestpredi- catie. In alle kerken van het bisdom Roermond is Zondag onder de H.H. Missen een schrijven voorgelezen van Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, waarby den geloovigen wordt verzocht alle geschriften en brieven, die betrekking hebben op of afkomstig zyn van wijlen Mgr. Jos Savelberg, den stich ter van de Congregatie der Kleine Zusters van den H Joseph te Heerlen, voor 1 Februari ter beschikking te stellen, in verband met diens aanhangig gemaakt proces van Zaligverkla ring. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te: Noord-Zype ('t Zand)den Weleerw. heer C. A. van Steen; Haarlem (H. Joannes de D.): den Weleerw. heer G. W. van Diest; Grootebroek: den weleerw. heer C. J. A. Campfens; Sloten: den Weleerw. heer C. Vlaar; Leimuiden: den Weleerw. heer A. C. W. Berk hout, die kapelaan was te Noord-Zype.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 5