Van het katholieke voetbalkamp Nederlaag van Kolping tegen Brabantia h EEN GOEDE DAG VOOR KERKRADE NIEUW WERELDRECORD X MAANDAG 21 JANUARI 1935 GJD.A. klopt D.H.L: Overwinningen van S.D.O.U.C., Volendam en H.B.C. Drie gelijke spelen in West I DE ZWEEF—S.D.O.U.C. 2—3 Een 21 voorsprong was ni3t voldoende Sandtner, die bij de wintersportkam pioenschappen te Garmisch-Parten- kirchen Duitsch kampioen schaatsen rijden werd VOLENDAM 0—3 Een wedstrijd zonder enthousiasme D.E.M.V.V.IJ. 2—2 Doelman Moes in grootschen vorm WILSKRACHT—V.V.Z. 2—2 De thuisclub nam tweemaal de leiding WINTERSPORT IN DUITSCHLAND V.I.C.—DE MEER 1—1 Legio gemiste kansen aan weerszijden G.D.A.D.H.L. 5—2 Thuisclub in goeden vorm Fraaie prestatie van mej. Masten broek Iffe Rie Mastenbroek T.Y.B.B. 4—1 Beslissing in 't laatste kwartier AKERBOOM LENT-ERED J. KEMPER DE KAAG SCHIEDAM Bouwen standaard motorjachten SUPER HOLLAND- e» HOLLAND-KRUISER Prima werk Goede referentie». ONZE GEZELLEN—S.J.C. 4—3 Zwaarbevochten, maar verdiende Noordwijksche zege GRAAF WILLEM-SANTPOORT 1—0 Onaangenaam slot Voetbal in België UIT DE SPORTWERELD Voor het eerst in het nieuwe jaar kon gisteren het door den I. V. C. B. vastgestelde programma vrijwel ge heel worden afgewerkt. Volgens onze verwachtingen heeft R. K. O. N. S. het tegen de Sit- tardsche Boys niet kunnen bolwer ken, zoodat Kerkrade in Zuid I thans alleen de leiding heeft met twee punten voorsprong. Men dient evenwel niet uit het oog te verliezen, dat de Sittardsche club, die een wed strijd minder gespeeld heeft, even veel verliespunten heeft als de lei ders, zoodat zij deze ernstig blijft bedreigen. In Zuid II leed Kolping, dat Zon dag j.l. kampioen werd in Eindho ven tegen Brabantia haar eerste ne derlaag in dit seizoen, zoodat Vo lendam thans de eenige ongeslagen eerste klasser is. Hoewel men het er algemeen over eens was, dat R. K. O. N. S. het in Sittard hard te ver antwoorden zou krijgen, zal toch wel niemand hebben vermoed, dat de Schaesbergers van zulk een koude kermis zouden thuiskomen. Met 81 werd de O. N. S. verpletterd door de Boys, die het thans den leiders, die twee pun ten voorsprong hebben, maar ook een wed strijd meer gespeeld, nog lastig genoeg zullen maken. Kerkrade won dus in Beek met 40 van Caesar en nam door de nederlaag van haar concurrent uit Schaesberg alleen de lei ding. Volharding was goed op dreef en wisten Chevremont in eigen huis een punt te ont nemen. In de Maastrichtsche derby werd er lustig op los gescoord. Kimbria nam zeven van dertien doelpunten voor haar rekening, zoodat zij in ieder geval toch revanche genomen heeft op R. K. V. V. L. De score 76 pleit anders niet voor de sterkte der Maastrichtsche ach terhoedes, maar het publiek heeft hier zijn doel- puntenhonger wel kunnen stillen. Kerkrade 12 7 3 2 17 36—19 Sitt. Boys 11 7 1 3 15 33—23 Chevremont 12 6 3 3 15 2420 p. K. O. N. S. 12 7 1 4 15 31—29 Valkenburg 11 6 1 4 13 28—22 R K. V. V. L. 11 5 0 6 10 32—39 Kimbria 12 5 0 7 10 27—34 K. N. V. 10 2 4 4 8 18—22 Caesar 12 3 1 8 7 32—36 Volharding 11 1 2 8 4 16—33 Het groote feit in Zuid II is natuurlijk, dat Kolping het in Eindhoven niet heeft kunnen bolwerken tegen Brabantia, dat de kampioenen met 30 een lesje gaf en de eer voor zich kan opeischen de onweerstaanbare Helmondenaren voor het eerst in dit seizoen te hebben geklopt. Mulo stuitte in Helmond op krachtigen tegen stand van Gennep, dat echter ten slotte met 21 het onderspit moest delven. Een zeer eer volle nederlaag, maar hier zijn de hekkenslui ters weinig mee gebaat. Overigens onderging de situatie onder aan de ranglijst geen verande ring, daar de Venlosche Boys evenmin succes konden boeken. Wilhelmina, dat in Venlo op bezoek kwam, veroverde de punten in een doel- puntenrijken strijd, waarin de Weertenaren zeven maal den Venloschen keeper passeerden, terwijl de thuisclub slechts viermaal het net der gasten wist te vinden. Best Vooruit ging in Blerick met the odd goad ten onder tegen S. V. B„ dat nu zeker niets meer te duchten heeft. De Bestenaren daarentegen staan nog lang niet veilig, al zal de strijd om de laatste plaats in deze afdeeling toch wel in hoofdzaak tusschen de Venlosche Boys en Gennep moeten worden uitgevochten. Kolping Brabantia Dongen Mulo Wilhelmina R. K. T. V. V, S. V. B. Best Vooruit Venloscre Boys 16 Gennep O zege Qp ue Zweef. De Ulftenaren hebben nu nog een punt noodig om definitief kampioen te zijn. Emos heeft in Enschedé met 42 gewonnen van V. D. Z. en dus revanche genomen voor de in Arnhem geleden nederlaag. S. D. O. U. C. 14 12 0 2 24 48—29 Vost a 13 9 0 4 18 3527 Treffers 14 7 2 5 16 38—27 Emos 14 6 2 6 14 34—33 Altlor 15 6 2 7 14 34-34 Quick 13 5 2 6 12 42-45 De Zweef 14 5 2 7 l2 25—35 y. D. Z. 14 4 2 8 10 37—39 s Heerenberg 13 0 4 9 4 13—37 In West I hebben niet minder dan drie van de vier wedstrijden een gelijk spel als resul taat opgeleverd. Alleen Volendam smnaktfi w 16 14 1 1 29 56—17 14 8 4 2 20 38—20 15 9 2 4 20 49—30 16 8 4 4 20 38—30 14 6 3 5 15 36—31 15 6 3 6 15 38—41 14 5 2 7 12 2140 15 2 4 9 8 21—33 16 2 2 12 6 19—45 15 2 1 12 5 22—51 behaalde S. D. O. U. C. in zoet der overwinning en klopte H. M. S. in Zuilen met 30. De langdurige rustperiode heeft dus weinig afbreuk gedaan aan den con stanten vorm van de wijdbroeken. D. E. M. heeft haar ongeslagen record op eigen terrein weten te handhaven, maar kon het tegen V. V. Y. toch niet verder brengen dan een 22 gelijk spel, waarmede overigens ook V. V. Y. aantoonde nog weinig aan kracht te heb ben ingeboet. Wilskracht heeft zich verdienste lijk geweerd tegen V. V. Z., dat in de hoofd stad met een puntenverdeeling genoegen moest nemen. Als Wilskracht echter niet spoedig het pad der overwinning vindt, vreezen wij het ergste voor de Amsterdamsche blauw-witten, want daar V. I. C. .en de Meer gelijk speelden en beiden hun puntenaantal met een punt kon den vergrooten, is Wilskracht gisteren niets van haar achterstand ingeloopen. De Amster damsche eerste klassers spelen anders dit jaar wel een weinig beteekenende rol. Volendam 11 10 1 0 21 47—23 V. V. Y. 13 7 2 4 16 29—26 D. E. M. 12 6 2 4 14 27—22 H. M. S. 13 5 3 5 13 32—34 S. D. O. 12 5 2 5 12 33—36 E. M. M. 12 5 2 5 12 32—40 V. V. Z. 13 5 2 6 12 35—29 De Meer 12 3 4 5 10 29—32 V. I. C. 12 2 4 6 8 22—26 Wilskracht 12 1 2 9 4 17—35 In West II ging H. B. C. op onverstoorbare wijze voort met het verzamelen van punten en het kampioenschap van de Heemsteedsche club is nog slechts een kwestie van tijd. Gisteren werd T. Y. B. B. het slachtoffer van de wit- hemden en de geel-zwarten kregen geen kans om hun gevaarlijke positie wat te verbeteren. Graaf Willem komt er steeds beter in. Santpoort werd in de residentie door de grafelijken ge klopt met den eenigen goal van den wedstrijd, waardoor de Haagsche club haar kans ver grootte om als goede tweede te eindigen. Onze Gezellen stelden teleur en lieten zich op eigen terrein met 43 kloppen door S. J. C., dat door deze verdienstelijke prestatie haar tegenstan der van gisteren van de vierde plaats verdrong. D. H. L. maakt wel een zeer slecht seizoen door en in tegenstelling met vorige jaren gaat er dit seizoen weinig kracht uit van de Deut sche club, die gisteren in Loosduinen met 5—2 van G. D. A. verloor. De Rotterdamsche derby tusschen Leonidas en Spartaan kon wegens ter reinafkeuring niet doorgaan, wat jammer is, daar beide clubs reeds eenige wedstrijden ach ter zijn. H. B. C. 13 11 1 1 23 53—24 Santpoort 14 6 4 4 16 32—18 Graaf Willem 12 7 1 4 15 3126 S. J. C. 13 5 2 6 12 31—43 Onze Gezellen 12 5 1 6 11 26—28 G. D. A. 13 5 1 7 11 18—38 Spartaan 10 4 1 5 9 23—21 Leonidas 11 3 3 5 9 21—25 D. H. L. 10 3 2 5 8 28—28 T. Y. B. B. 12 3 0 9 6 27—50 Reeds dadelijk krijgen de gastheeren een hoekschop te nemen, doch deze brengt geen resultaat. Dan werken de gastheeren zich los en ondernemen eenige aanvallen, die niet van gevaar ontbloot zijn. Wanneer er tien minuten zijn gespeeld, weet Weijkamp, Jannink en Hoo- gers te passeeren en met een kalm rollertje ver dwijnt het leder langs Middelkamp (0—1). On middellijk daarna moet Middelkamp weer handelend optreden voor een onverwacht schot van Westerhof, waaruit een corner ontstaat, die echter niets oplevert. Dan verkeert de veste van Ulft in gevaar, maar Kortbeek is op zijn past, doch hij werkt den bal niet voldoende weg, zoodat Nijenhuis hem te pakken krijgt en scherp voor doel plaatst, waar Verschoor hard inschiet (11). De thuisclub blijft echter meester van het terrein en Robben en Wilbrink moeten er alles opzetten om het gevaar te keeren. De druk op het doel van Ulft wordt steeds grooter en Kortbeek kan dan soms ook met moeite red den. Toch moet hij na eenigen tijd zwichten, als Jannink voorzet en Alferink buiten zijn be reik het leder in de touwen jaagt (2>1) Er is dan 20 minuten gespeeld en steeds kee- ren de roodbroeken terug. Ook de gasten zit ten niet stil een schot van Nienhaus gaat reke- lings. Snel gaat het spel op en neer, Kortbeek kan nog juist redden door uit te loopen. Aan den anderen kant kan Alferink nog op het nip pertje redden ten koste van een corner, waar door het doel der thuisclub nog even in gevaar komt. Maar Middelkamp redt op schitterende wijze. Enkele minuten voor de rust, ontstaat er een hachelijk moment voor het Ulftsche doel, doch het schot van Verschoor gaat rakelings over. Rust komt hierna met ongewijigden stand. Dadelijk na de hervatting zijn de Ulftenaren in den aanval, Weijkamp rent langs de lijn en zet scherp voor, waar Hulst in zuiver buiten spel-positie doelpunt (32). Een schot van Nijenhuis kan Kortbeek nog juist corner wer ken. Dan komt Ulft weer in den aanval door een fout in de verdediging der thuisclub kan Weijkamp gemakkelijk voorzetten waar Wes terhof klaar staat om het vonnis te voltrekken 2—3. Er is dan nog een kwartier te spelen, waarin de thuisclub geregeld in den aanval is, maar de gasten verdedigen met man en macht en houden verder stand. H. M. S. verscheen met een invaller voor doel man Verhrugge, die door Gallaird, die evenwel zijn doel uitstekend heeft verdedigd en aan de drie doelpunten geen schuld had, werd ver vangen. Verder had men in de voorhoede Ber gers als rechtsbinnen opgesteld en hoewel hij nog steeds een goed technicus is, bleek hij toch niet geheel voor zijn taak opgewassen. Boven dien werd in de eerste helft de spil Vogelsang zoodanig geblesseerd, dat hij van verder mede spelen moest afzien. Hij werd vervangen door Busink, zoodat de Zuilenaren met een gehan dicapt elftal den strijd tegen de kampioenen moesten aanbinden. Ze troffen het evenwel niet al te slecht, want de Volendammers speelden het grootste deel van den strijd ver beneden hun kunnen. Er lag een zekere matheid over heel den strijd, het enthousiasme ontbrak goed deels en als geheel beantwoordde deze ontmoe ting niet aan de vrij hoog gestelde verwachtin gen. De eerste aanvallen werden opgebouwd door H. M. S., waarbij de Hosson spoedig een for midabel schot loste, dat evenwel aan de ver keerde zijde van den paal terecht kwam. De Volendamsche aanval wist zich menige goede kans te scheppen, en na ongeveer een kwartier wist F. Poyer, zij het op fortuinlijke wijze, een van deze te benutten (01). Verder werd er in de eerste helft niet gescoord. Even voor de rust moest J. Vogelsang het veld verlaten en werd vervangen door Busink. De tweede helft was nauwelijks aangevangen, toen Volendam opnieuw scoorde, maar wegens buitenspel werd het doelpunt niet toegekend. H. M. S. kwam toen eenige malen zeer gevaar lijk opzetten, forceerde eenige hoekschoppen, maar succes bleef uit. Bij Volendam ging het fortuinlijker, en na twintig minuten bracht Smit den stand op 0—2. Weer volgde hierna een periode van goed opdringen van de thuisclub, maar opnieuw zon der het gewenschte gevolg. Toen Jonk daarna uit een voorzet van rechts er met een kopbal 03 van maakte, was de strijd in het voordeel der Volendammers be slist. De gasten zijn volledig, terwijl D. E. M. een drietal invallers heeft. De thuisclub trekt zich voorloopig van haar onvolledigheid niets aan en belegert een kwartier lang het doel der gasten. Al spoedig blijkt dat IJselstein over een prima doelman beschikt. Geen schot, hoe on verwachts ook, vindt genade, en de manier, waarop hij een kogel van Steenman verwerkt, is af. Het duurt een kwartier voordat de in valler-doelman van D. E. M. een bal krijgt te verwerken. Als het D. E. M.-offensief wat ge luwd is, gaat het spel meer gelijk op en om beurten zijn beide doelen in gevaar. D. Schram is niet zoo goed op dreef, maar aangezien J. Slok uitstekend speelt, krijgen de IJselsteiners geen kans. Na een half uur heeft Steenman succes, als een als voorzet bedoeld schot van den paal in het doel springt (10). Nog geen minuut hierna maakt Voort gelijk, als bij een misverstand in de D. E. M.-verdediging de bal voor zijn voeten komt (11). Voor rust probeert D. E. M. nog de leiding te nemen, maar daar het spel in de voorhoede te on samenhangend is, blijven doelpunten uit. Na de thee zet D. E. M. er alles op om den wedstrijd te winnen. Eenige goede aanvallen worden ondernomen, maar geen resultaat. Bij een goeden aanval der gasten, plaatst de mid- voor tusschen de beide backs door en Van Hoo- gen is iets eerder bij den bal dan de D. E. M.- doelman en het is 12. De gasten schijnen nu veel zekerder te spelen en het ziet er donker voor de thuisclub uit. De D. E. M.-verdediging is echter prima en daar Schram nu ook prima verdedigt, en Slok niet voor hem onderdoet, krijgt V. V. IJ. geen kans. In het V. V. IJ-- doel redt Moes steeds in de meest lastige situa ties en als hij eenmaal gepasseerd is, redt de paal, waarbij de bal over de doellijn loopt en van den anderen paal weer in het veld terug springt. Als er nog drie minuten te spelen zijn, valt V. V. IJ. snel aan. Het schot van v. d. Hoogen belandt in het zijnet. Nog twee minuten. Van man tot man wordt de bal door de D. E. M.- voorhoede opgebracht en na een schermutse ling weet Geldermans gelijk te maken <2»2) Enkele oogenblikken later breekt het einde aan. Reeds na drie min. heeft de thuisclub succes als Kaag een voorzet van links benut (10). Nu volgt eenig overwicht van V.V.Z. waarbij Wilskracht alle zeilen moet bijzetten en na 15 minuten maakt V.V.Z. gelijk door een gewel dig schot van haar rechtsbuiten (11). Er ont spint zich een interessante strijd om de lei- Een ijshockeybaan op het Rieszermeer nabij de Zugspitze in de Beiersche Alpen, een der geliefkoosde plekken van de Duitsche wintersportbeoefenaars ding, waarbij beide doelen eenige malen aan een doorboring ontsnappen. Uit een doelwor- steling geeft Kaag met een kopbal voor de gast heeren opnieuw de leiding (11). Fel wordt er gestreden, doch de ploegen geven elkaar geen duimbreed grond toe. In de tweede helft waren de gasten aanvan kelijk iets sterker, maar ook Wilskracht blijft actief en de verdedigingen houden voorloopig stand. Langzamerhand neemt V.V.Z. het spel geheel in handen en als Keizer zich door een blessure een tiental minuten moet verwijderen ontstaat een ware belegering van de Wils- kracht-veste. De verdediging retourneert alles en vooral J. Stalenberg speelt prachtig als back. Als Keizer terugkomt hebben de gasthee ren direct het beste van het spel, maar hun voorhoede treuzelt te veel. Ook het Zaansche doel ontkomt nu eenmaal wonderbaarlijk aan een doorboring. Vijf minuten voor het einde maakt V.V.Z. gelijk uit een strafschop wegens hands. Dit geeft den bezoekers nieuwen moed en zetten alles op alles, doch Stuvel is geweldig op dreef en geeft de Zaandammers geen schijn van kans. Onder geweldige spanning breekt het einde aan. In een op zeer laag peil staanden wedstrijd ls geen der partijen er in geslaagd de overwinning te behalen, wat gezien het vertoonde spel dan ook noch de een noch de ander toekwam. Het aantal kansen dat gemist werd was legio, en V.I.C. bezondigde zich, doordat het iets sterker was dan de rood-zwarten, hieraan nog het meest. Reeds in de eerste miunten krijgt Tenniglo een prachtkans maar schiet in de handen van Hendrix, die wegwerkt. Bij een tegenaanval der thuisclub, waardoor Sporre en Vredeveldt niet meer zullen uitkomen, wordt eveneens een ge makkelijke kans om zeep gebracht. V.I.C. is sterker maar de aanval werkt niet productief, zoodat de achterhoede van de Meer, met Hoe- boer aan het hoofd, steeds kan ingrijpen. In den aanval der gasten werd het ontbreken van Kloosterman nog steeds danig gevoeld en ook Weduwer was niet van de partij. Een uitstekend schot van Van Veen bij een goeden aanval der gasten dat Hendrix vallende orach tig stopte, dient vermelding. Eerst na 25 minuten werd een goede voorzet van v. Westrop door Schermer langs Hoeboer geplaatst (01). Tien minuten later maakte van Leuven aan den anderen kant met een schot via den paal gelijk. Rust 11. De tweede helft begon met een grandioos mis sen van Tenniglo op slechts drie meter af stand. Maar ook de V.I.C.-voorhoede gaf blijk na de rust niet veel meer te presteel en en ver schillende opgelegde kansen werden verknoeid. Veel bijzonders geschiedde er niet en iedereen was verheugd, toen de correct en aangenaam leidende scheidsrechter Laarmans het einde aankondigde. D. H. L. had een drietal invallers en miste o. m. Storkman, Van Zinnen en A. Alsemgeest. G. d. A. was compleet. Direct ontwikkelde zich een snel en aan trekkelijk spel waarbij de thuisclub door harder werken het meest in den aanval was. Toen er zeven minuten gespeeld waren, plaat ste Peeters weer keurig voor den goal, waar Steentjes succes had (10). Enkele aanvallen der gasten, die nu iets in de meerderheid waren, brachten geen succes door onvoldoende schieten. Ook Meys wist eenige malen D. H. L. de illusie om te scoren te ontnemen. Nadat Nederpelt op een moment dat Alsemgeest was uitgeloopen, den bal uit het verlaten doel had getrapt, glipte Alsemgeeest op keurige wijze door de G. D. A.-verdediging en stelde Jansen in de gelegenheid gelijk te maken (11), met welken stand de rust kwam. In de tweede helft moest Alsemgeest direct weer optreden bij een harden schuiver van Steentjes, welken hij al vallende, op keurige wijze stopte. Hierna was D. H. L. weer in den aan val en na keurig solospel van Alsemgeest, die de geheele G. D. A.-verdediging in de luren legde, zag Saraber kans er I2 van te ma ken. G. D. A. liet zich niet ontmoedigen en toen de geelzwarten een hoekschop kregen toege wezen, waarbij de D. H. L.-verdediging den bal niet weg kreeg, wist Steentjes den stand op 2—2 te brengen. Binnen een minuut had G. Nederpelt uit een voorzet van links den Hage naars de leiding beorgd, 33. Del maakte Hermsen een doelpunt, doch dit werd terecht wegens buitenspel geannuleerd. Steentjes zette keurig voor en Nolten gaf Al semgeest voor de vierde maal het nakijken, 42. D. H. L. speelde hierna een verloren wed strijd en kort voor het einde trapte Peeters den bal langs Alsemgeest, die niet eens moeite deed er naar te grijpen. G. D. A, won ver diend met 5—2 iiiiiiiiiiiiiiiiii imiiiimiimu 5 Bij de Zondagavond in het 5 Sportfondsenbad te Amsterdam ge- 5 houden wedstrijden van het Y ver- beterde Riek Mastenbroek van de O. D. Z. (Rotterdam) het wereld- record 200 Meter rugslag voor da- mes door dezen afstand te zwem- men in 2 min. 49 3/5 sec. Het oude wereldrecord stond op i naam van Phyllis Harding (Enge- I land) met een tijd van 2 min. 50 2/5 sec. Voorts verbeterde Metman (Y) het Nederlandsch record 400 Meter rugslag met een tijd van 5 min. 44 3/5 sec. Het oude record stond op I naam van de Haas (Zian) met een tijd van 5 min. 59 sec. In dezelfde I race verbeterde hij ook het 200 Me- I ter-rugslag-record door een tijd van 2 min. 45 3/5 sec. te maken. Het oude record stond op naam van Scheffer (DJK) met een tijd van 2 f min. 46 2/5 sec. Tenslotte werd nog het Neder- landsch record 4 X 1 00 Meter vrije slag verbeterd. De Jonge Kampioen E slaagde met de zwemmers J. P. Senff, Winckel, Scheffer en Kreffer er in het record van de Haagsche Zwem- en Poloclub met 1 sec. te verbeteren. Het nieuwe record is 4 min. 20 3/5 sec. HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiT; Gedurende het grootste deel van den wed strijd hebben de toeschouwers in de grootste spanning verkeerd en pas in het laatste kwartier viel de beslissing ten voordeele van H. B. C. Als om even 2 uur scheidsrechter v. Haasteren het aanvangssignaal geeft, brengt v. Honschoten den bal aan het rollen. Het begin is een wat ze nuwachtige verkenning tot na zeven minuten Tuin met een schuin schot via den paal ketst en aan T. Y. B. B. de leiding bezorgt, 01. Het spel is hierna snel en goed verdeeld en na een vlijen trap schiet Ruigrok onhoudbaar in, 1—1. H. B. C. krijgt meer kansen voor doel, maar door te zacht of onzuiver schieten, gaan deze verloren. Wat T. Y. B. B. aan techniek te kort komt, vergoeden de Geel-Zwarten ruimschoots door enthousiasme. Drayer maakt hands'binnen de lijnen, doch Put schiet den strafschop hoog over. Rust 11. In de tweede helft gaat v. Roode middenvoor spelen en Versteeg rechtsbinnen, wat een zicht bare verbetering is. Voorloopig wordt het T. Y. B. B.-doel na onder schot genomen, doch zonder succes. Lang zaam aan werken de Boys zich los en Driessen krijgt eenige harde schoten van Put en Kamer te verwerken. Al 25 minuten is er fel om de leiding gestre den, als Tolido hoog voorzet en Versteege het leder lang Opperkamp schiet, 21. Direct volgt hierop een vinnige aanval van Kamer, doch Driessen is niet te passeeren. H. B. C. krijgt er dan sin in. Weer zet Toledo laag voor, doch v. Roode is een seconde te laat, maar het is slechts uitstel van executie, want als Ruigrok een goeden pass naar v. Roode geeft, passeert deze Verkaat en v. Es, en de kogel is te hard voor Opperkamp, 31. Nog geeft T. Y. B. B. zich niet gewonnen, Ka mer heeft zich in de achterhoede teruggetrokken, wat den aanval verzwakt. Als Ruigrok echter te zacht inschiet werkt Opperkamp niet voldoende weg en van Roode zorgt dan voor het vierde doelpunt, 41. Er is dan nog een kwartier te spelen, Ruigrok wordt vervangen door Abrams. T. Y. B. B. is nog onfortuinlijk als Honschoten na een comer tegen de bovenlat kogelt en de terugspringende bal overgaat, waarna het einde komt van dezen spannenden wedstrijd, die in de beste verstandhouding werd gespeeld. S. J. C. telt eenige invallers, terwijl Onze Ge zellen Bosma in de gelederen mist. Nadat beide doelen eenige malen in gevaar zijn geweest zet Elgerink den bal goed voor, waama van Schie met een onberispelijk laag schot Onze Gezellen de leiding geeft, 10. De S. J. C.-voorhoede goed gesteund door Hoogervost gaat zich meer en meer. roeren en vooral Ruigrok blijkt in de voorhoede een door loopend gevaar te zijn. Het duurt toch nog ruim een half uur voordat S. J. C. scoort, wanneer van de Berg bij een hoogen voorzet van links den bal fraai langs de Reus kopt, 11. Hoewel voor de doelen verschillende gevaar lijke situaties worden geschapen weten geen der beide voorhoedes daarvan te profiteeren, zoodat rust ingaat met een gelijken stand. Na de thee zetten de Gezellen een goede serie aanvallen op en reeds spoedig hebben zij succes wanneer van de Berg den bal verkeerd beoor deelt en de bal juist over de doellijn rolt, 21. Kranig houdt S. J. C. evenwel vol en meer en meer nemen de gasten het spel in handen. For tuinlijk komt S. J. C. aan den gelijkmaker, wan neer de bal van richting verandert zoodat de Reus den bal onmogelijk meer kan stoppen, 22. Dan komt de traditioneele inzinking der Haarlemmers en het is van der Berg, die handig van een weifeling der backs profiteiert om zijn ploeg de leiding te geven. De Reus weet in die periode een grooteren achterstand te verhoeden door tweemaal achter elkander een zeker schij nend doelpunt te voorkomen. Toch kan hij niet verhinderen, dat Ruigrok zijn harde werken be loond ziet door een onhoudbaar doelpunt, 24. S. J. C. blijft nu het Gezellendoel bestoken, doch de Reus is in topvorm en verschillende ma len weet hij fraai te redden. Te laat gaat de thuisclub zich herstellen. Eenige goede aanvallen volgen en Vlegels heeft geen geluk wanneer hij tegen den S. J. C. doel man schiet. Vlak voor het einde weet dan van Schie goed door te breken, waarbij hü van de Berg geen kans geeft, 34. Er rest evenwel te weinig tijd om den gelijkmaker te scoren zoodat bij het laatste fluitsignaal de Haarlemmers ver diend verloren hebben. De gasten waren het eerst in den aanval en reeds direct dreigde gevaar toen Bouwens handig werd gepasseerd. Philippus wist echter op keu rige wijze het harde schot te keeren. Ook de Santpoort-doelman bleek volkomen voor zijn taak berekend en harde schoten van J. Wolf en Slee werden door hem op afdoende wijze behandeld. Steeds bleef het spel in snel tempo op en neer golven en een voorspelling wie de leiding zou nemen was onmogelijk. Aan beide zijden werden enkele corners genomen die ech ter geen succes brachten. Langzamerhand kwam Santpoort gevaarlijk opzetten, doch tot scoren kwam het niet. In de tweede helft openden de Hagenaars het eerst het offensief, waarbij J. Wolf den bal en kele malen keurig vrij maakte doch voor open doel faalde zijn schot. Aan de andere zijde gaf Nijssen een prachtigen kopbal welken Philippus op het nippertje al vallende kon stoppen. Een handsbal in het beruchte gebied bezorgde Graaf Willem een strafschop, welken Wolf wist te be nutten, 10. Direct hierna zag Visser kans bij een scrimmage gelijk te maken. Wegens buiten spel werd dit doelpunt geannuleerd. Santpoort bleef het meest in den aanval en toen op een moment de Jong door twee Grafèlijken werd „genomen" kregen de gasten een strafschop. De kans om gelijk te maken liet Ninaber on be nut door naast te schieten. Nogmaals maakte Nijssen een doelpunt, juist toen voor buitenspel was gefloten. Deze speler was het met de be slissing niet eens en wist zich niet te beheer- schen, zoodat hij uit het veld werd gezonden. Kort voor het einde werd Slok eveneens naar de kleedtent gezonden. Met een serie Haagsche aanvallen kwam het einde. De resultaten der Zondag voor de Belgische eereafdeeling gespeelde wedstrijden luidden: BeerschotRacing Club Gent 41. Berchem SportWhite Staer A. C. 42. Daring BrusselLiersche Sportkring 12. Racing club MechelenBelgica Edeghem 41. Standaard LuikCerele Sportif Brugge 1I. T. S. V. Lyra—F. C. Mechelen 1—0. Union St. GilloiseAntwerp F. C. 4L

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9