S TA D S N I E U W S FBAHS HALS 1 DOET UW VOORDEEL! fyrttUPS WAMO MARIA-STICHTING SITTERSImdKAR <f Haarlem, 31 Jan. THEATER Kleine H OUTSTRAAT 00MBINATIE Koopt in de Kleine Houtstraat tusschen Anegang en Oudegr. K.H.C.-bons en 10 gulden bons hebben 20 cent waarde! DROGISTERIJ BOONACKER No. 4 GEBR. BRAAKMAN No. 49 A CRAMA No. 7 CRAMA No. 9 T. A. DONNé No. 62 KOSTERMANS No. 58 J. ROOS No. 39 J. STAMMES No. 35 i i DONDERDAG 31 JANUARI 1935 CENTRAAL COMITÉ VOOR WERKLOOZEN Twee kindervoorstellingen VAN ONZE RECHTBANK Brandkast geplunderd Bedreiging door een agent Aanrijding te Hillegom Kippen en een rijwiel BURGEMEESTER RAMBONNET Plechtig uitgeleide uit Velsen „Het vaderland getrouw" INBRAAK IN TWEE SCHOOL GEBOUWEN De buit was gering DE HEER v. NEDERHASSELT Met pensioen gegaan H. O. V.-CONCERT Vrijdag 1 Februari R. K. Mannenzangvereeniging „St. Cecilia" vooruitbetaling zO UIT DEN OMTREK R. K. Centrale Kiesvereeniging in de gemeente Velsen IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK KRUISWEG 60 Tel.16659 BLOEMENDAAL HALFWEG HEEMSTEDE SPAARNWOUDE VELSEN VOGELENZANG ZWANENBURG BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP. PEN 71/2 TE MARSEILLE Sweering wint twee partijen, van Vliet verliest CRICKET W EST-IN DIË—ENGELAND Scores tweede innings tweede testmatch B. C. H.Haarlem-Noord RIJKSVISCHAFSLAG AGENDA 1 Februari INSTELLINGEN STAAT VAN BESOMMINGEN TEL. 17456 IN ONDERSTAANDE STERK CONCURREERENDE ZAKEN DER ZIJ VERSTREKKEN BIJ ELKEN AANKOOP BOVENDIEN voor Geneesmiddelen, Toilet- en Schoonmaakartikelen voor Manufacturen, Tapijten, Gordijnen voor Wol, Garen en Band, Kousen en Sokken voor Smyrna Handknoopwerk -- voor Levensmiddelen voor Overhemden, Hoeden en Petten voor Porcelein, Emaille en Schoonmaakartikelen voor Groenten en Fruit K.H.C. bons geven besparing op al Uwe inkoopen en blijven altijd geldig Het Centraal Comité voor werkloozen heeft voor Dinsdag 5 Februari te 4.30 uur en Woens dag 6 Februari te 2 uur, twee kindervoorstellin gen georganiseerd, in de groote zaal van het ge bouw St. Bavo Smedestraat 23. De zaal is door het bestuur van de R. K. V. B voor deze voorstellingen belangloos ter be schikking gesteld. Welwillende medewerking zal worden verleend door de Jeugdgroep van de A. N. G. O. B. welke op zal voeren ,,'t Geheim van de Lentekoningin", verbeeldingspel in een bedrijf door Bep Otte en „Jan Klaassen als Fotograaf" vroolijk spel voor groot en klein door Joh. Schaake. Een aantal werkloozen zal de voorstellingen met vroolijke muziek opluisteren. De costuunis zijn belangloos ter beschikking gesteld, terwijl het kapwerk eveneens belangloos wordt verricht door mevr. Mary van Ek—Koning. Het Comité schrijft ons verder: Gaarne zouden wij den kinderen nog een ver snapering aanbieden op deze middagen. Daarom verklaren wij ons gaarne bereid om een bij drage, hetzij financieel of in natura, in ontvangst te nemen. Zij die een bijdrage in natura willen schenken, kunnen dit berichten aan den secre taris van het Comité H. H. Luijken Nieuwe Kruisstraat 11 rood, Telefoon 11277, terwijl een financieele bijdrage kan worden gestort op gironummer 203522 penningmeester N. de Bie, Gen. de la Reijstraat 18. Wij verklaren ons te vens gaarne bereid eventueele gaven af te halen. In den nacht van 25 op 26 Augustus werd in gebroken In het kantoor van een stoom-wasch- en strijkinrichting te Purmerend. De brandkast werd geforceerd, na eerst overgebracht te zijn naar een andere zaal, waar de inbrekers von den, dat ze gemakkelijker konden werken. Eenige honderden guldens aan bankbiljetten en geld werden ontvreemd, evenals sieraden. Als verdacht van deze inbraak stonden voor de Haarlemsche rechtbank vier personen terecht, afkomstig uit Schermerhom en Wormer en thans gedetineerd. De eerste, de 25-jarige land arbeider T., legde, evenals terechtstaande ver dachte S., een volledige bekentenis af. De Offi cier van Justitie eischte tegen leder 1% jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De gebr. K., die hierna na elkaar terecht stonden, ontkenden hardnekkig bij den inbraak betrok ken te zijn. De Officier eischte tegen hen. resp. 2 en 114 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdedigers pleitten vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging op juridische gronden. Na raadkamer w^ees de rechtbank de inmid- dellijke invrijheidstelling van verdachte T. af, doch stond die van de gebr. K. toe. Hedenmor gen bepaalde de rechtbank, dat een psychiatisch onderzoek over T. Ingesteld moet worden. S. werd tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De gebr. K. werden vrijgesproken. Voor de Haarlemsche rechtbank stond terecht een 46-jarigen politie-agent uit Koog a. d. Zaan, verdacht van bedreiging. Verdachte zou, volgens de dagvaarding, op 14 Juli 1934 te Koog aan den Zaan den 36-ja- rigen fabrieksarbeider P., wonende te Koog a. d. Zaan, opzettelijk met doodslag, althans met zware mishandeling, hebben bedreigd door op zettelijk met een sabel, althans met een sabel, die half uit de daarbij behoorende schede was getrokken, dreigende bewegingen te maken en onder het uiten van woorden als „Ik sla je kop in", die sabel omhoog teheffen en op het lichaam van P. te richten. Dit geschiedde tij dens een communistisch relletje by een stem pellokaal te Koog a. d. Zaan. De Officier van Justitie vroeg ontslag van rechtsvervolging of vryspraak. Hedenmorgen werd de zaak naar den rechtercommissaris te ruggewezen. Een trambestuurder uit Haarlem had appèl aangeteekend tegen het vonnis van den kan tonrechter, Waarbij hij veroordeeld was tot 15 boete subs. 10 dagen hechtenis, omdat hij op 22 Augustus 1934 in de Leidschestxaat te Hil legom een door hem bestuurde tramtrein van de N. Z. H. niet bijtyds tot stilstand had ge bracht toen een autobus, waarvan het benzine reservoir gevuld moest worden en de motor was afgeslagen, gedeeltelijk op de rails stond. De Officier van Justitie eischte 75 boete of 30 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. H. B. J. Waslanden, rechtskundig adviseur van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, pleitte vrijspraak. Hedenmorgen bepaalde de rechtbank dat een nader getuigenverhoor op 24 Februari zal plaats hebben. Voor de Haarlemsche rechtbank stonden hedenmorgen terecht een 28-jarige landarbei der en een 31-jarige arbeider, beiden uit Hoofd dorp en thans gedetineerd. Zij werden verdacht van diefstal van 21 kippen In den nacht van 23 op 24 December in den Haarlemmermeer. Een gedeelte van de gestolen kippen hadden zy in een zak achter een dijk moeten achter laten. Voorts hadden verdachten een rywlel gesto len, dat stond in den tuin van de pastorie te Amstelveen en toebehoorde aan den Zeereerw. heer pastoor. Het rijwiel werd spoedig in beslag genomen en kon reeds den dag na de vermissing aan den eigenaar worden teruggegeven. Het stuur en de lamp waren echter door de dieven veranderd. De verdachten legden een volledige beken tenis af. De een was bij den ander in den kost en had zijn kostgeld niet betaald, terwijl ook de steun van den ander was ingehouden. De een beweerde dat de ander den diefstal van de kip pen toen geopperd heeft, doch de ander zeide zich dit niet meer te kunnen herinneren. Beiden zyn reeds eenige malen veroordeeld. Nadat vier getuigen, onder wie pastoor v. Outersterp, waren gehoord, eischte de officier van Justitie tegen ieder 10 maanden gevange nisstraf. De verdedigers, Mr. B. W. Stomps en Mr. W. Briët pleitten clementie. Uitspraak 14 Februari. militairen, weduwen en weezen een uitkeering zal worden verstrekt, om in hun onderhoud te voorzien. Bij het overlijden van oud-militairen zullen zij door genoemde vereeniging met mili taire eer begraven worden. Hedenmiddag is het stoffeiyk overschot van wyien mr. F. L. J. E. Rambonnet, burgemeester van Velsen, naar Elburg overgebracht, waar morgen de ter aarde bestelling zal plaats vin den. De gemeente Velsen heeft haar overleden burgemeester op plechtige wüze uitgeleide ge daan. Om half twee vertrok de stoet van het St. Anthonius-ziekenhuis te IJmuiden-Oost. De stoet werd voorafgegaan door de politie auto, waarna de lijkauto volgde met twee auto's beladen met talrijke prachtige kransen. Dan kwam een rouwauto, waarin mevr. Rambonnet en haar twee zoontjes gezeten waren, vervol gens een auto met de wethouders en den ge meente-secretaris. De route, welke gevolgd werd, ging langs Zeeweg, Stationsweg, IJmuiden en Velsen, Dwarsweg, waarna het raadhuis bereikt werd. Hier stonden talrijke deputaties van vereeni- gingen opgesteld, waarvan sommige met om- floersd vaandel. O. a. waren daar aanwezig vertegenwoordigers van kerkgenootschappen, Oranje-Vereenigingen, muziekvereenigingen en jeugdorganisaties en voorts vele vooraanstaande iiguren uit handel en industrie. Nog stonden hier de leden van den gemeente raad, het personeel der secretarie, directeuren van instellingen en bedrijven, alsmede leden van het onderwyzend personeel der openbare lagere scholen. Voor het raadhuis hield de stoet een oogen- blik stil onder het plechtig gebeier der kloKxen van het oude kerkje van Velsen. Daarna zetten de auto's zich weer In beweging om langs Kerkplein, Driehuizerkerkweg, Meervlietstraa*,, Rijksweg en Hoofdstraat de gemeente te ver laten. De rouw-auto's begeleidden den stoet tot aan de grens der gemeente. Aan de Vereeniging van Oudstrijders der Zee- en Landmacht uit Nederlandsch-Indië „Het va derland getrouw is door B. en W. van Haarlem, vergunning verleend tot het houden van een col lecte in de gemeente Haarlem. De collecte zal gehouden worden van Maandag tot en met Vrij dag 8 Februari. Ook is besloten, dat aan oud- Vannacht is er ingebroken in twee Haarlemsche schoolgebouwen. In de Rijkskweek school aan de Leidschevaart hebben onbevoeg den zich toegang verschaft door een kelderluik en zijn doorgedrongen tot de kamer van den directeur. Daar heeft men het bureau openge broken. Er wordt echter niets vermist. Eenzelfde geheimzinnig bezoek heeft men ge- bacht aan de Middelbare meisjes-school aan de Tempeliersstraat. Daar heeft men op de kamer van de directrice een paar laden van het schryfbureau opengebroken. De geheele vloer lag bezaaid met papieren. Nog niet kon worden vastgesteld, wat ontvreemd is. Waar schijnlijk ongeveer 40 gulden en enkele post zegels. In de kamer naast die van de directrice, waar de administratie der school gevestigd is, heeft men eveneens een kast geforceerd. Hier wordt echter niets vermist. De dieven zyn waarschijnlijk aan den Koninginneweg het hek van de cour overgeklommen en hebben nog aan de achterzyde van het gebouw met een valschen sleutel een deur geopend. In beide gevallen stelt de politie een onder zoek in. Vandaag heeft de heer E. W. A. van Neder- hasselt, hoofd van den Plantsoendienst te Bloe- mendaal, wegens het bereiken van den 65-ja- rigen leeftijd den dienst verlaten. Een officieel afscheid had niet plaats. Ten raadhuize heeft de heer van Nederhas- selt afscheid genomen van B. en W., waarby de burgemeester jhr. mr. C. A. den Tex, een waardeerende toespraak hield. Ook heeft hij gisteren en vandaag persoonlijk met een handdruk van de ambtenaren ten stadhuize, van den Plantsoenendienst en van andere gemeentediensten afscheid genomen. Te zijnen huize mocht de heer Nederhasselt ook vele schriftelijke bewezen van belangstel ling en waardeering ontvangen. De heer van Nederhasselt blijft het toezicht houden op den Plantsoenendienst tot zyn opvol ger zal zyn benoemd. In afwijking van de mededeeling in het pros pectus zal het geannonceerde concert van Zondagmiddag 3 op Vrijdagavond 1 Februari plaats vinden. Het programma van dit bijzonder concert vermeldt o.a. twee eerste uitvoeringen nJ. de Böhmische Symphonie van den 18e eeuwschen componist Anton Filz en een concert voor viola d'amore van Carl Stamitz, opnieuw be werkt en georkestreerd door Cor Kint, den solist van dezen avond. Voor dit concert gelden dezelfde voorwaar den als op een Zondagconcert. De trekking van de loterij van de R. K. Man nenzangvereeniging „St. Cecilia", die was vast gesteld op Donderdag 31 Januari is verplaatst tot 5 Februari in het gebouw St. Bavo, Smede straat des avonds om acht uur. Woensdagavond heeft bovengenoemde Vereeni ging vergaderd in het „Huis te Velsen" te Drie huis. Tot een zéér groot aantal aanwezigen richtte de Voorzitter de heer J. Heeremans, het welkomstwoord. In het bijzonder tot de R.K. Raadsfractie en den heer J. P. Nijssen, die een causerie zou houden. De verstandhouding tusschen het bestuur en de R. K. Raadsfractie is langen tijd ge spannen geweest, aldus de voorzitter, doch de ze is nu gelukkig in juiste proportie's terug gebracht. Voordat tot de algemeene beschouwingen betreffende het rapport der Commissie van On derzoek naar de Grondpolitiek in de gemeente gehouden, werd overgegaan, werd het voorstel Strijbos, om genoemde Commissie op te hef fen in behandeling genomen. De Voorzitter stelde voor bedoelde Commis sie, welke op eenige personen na uit het Cen traal Bestuur bestaat, geheel naar het Centraal Bestuur over te hevelen. Aldus werd met alge meene stemmen besloten, nadat de heer C. P. Post verzocht had een deskundige aan de meer genoemde Commissie toe te voegen. Dan was het woord aan den heer J. P. Nijssen. Allereerst gaf hy een overzicht van het organisatorisch verbond der kiesinstanties, om vervolgens uiteen te zetten welke onder werpen in den Partijraad worden behandeld. Hieruit bleek dat het voor de kiezers van groot belang is, dat een afgevaardigde uit hun mid den als lid van den Partijraad is benoemd. Na een dankwoord van den Voorzitter werd gelegenheid tot het stellen van vragen ge geven. De spreker antwoordde tot genoegen. Aangezien de Commissie van onderzoek naar de Grondpolitiek niet meer in den oorspron- kelijken vorm bestaat, werd van verdere be schouwing afgezien. Wel deed de Voorzitter mededeeling dat deze Commissie met succes heeft gewerkt en haalde eenige resultaten aan. Hierna werden algemeene zaken besproken betreffende het gasbedrijf, gezinspolitiek en onevenredige huurlasten. De heer Maas gaf hierover uitgebreide en duidelijke inlichtingen. De heer Demmers kon zich niet vereenigen met de voordracht van candidaten, deze zijn niet eenstemmig in dezelfde gemeente, hetgeen zeker afbreuk doet aan de vertrouwensfeer. De voorzitter heeft helaas hetzelfde moeten constateeren. Bij het stellen van candidaten in den Staten-Kieskring Velsen is dit nog dui delijker gebleken. Spreker hoopte dat er offers gebracht zullen worden door hen die in het belang der Katholieke zaak offers hebben te brengen; anders weet hij niet hoe de voor stemming a.s. Zondag zal afloopen. Nadat de voorzitter den overleden burgemees ter had herdacht sloot hy de vergadering op de gebruikelijke wijze. Burgerlijke Stand. Geboren M. P. L. Elde- rihPeltenburg. zoon; A. J. Vermeervan Apel doorn zoon. Ondertrouwd: J. G. Koebrugge en Tj. G. Kruizinga. Getrouwd: geen. Overledan: E. van der Hoeve, 85 jaar, wed. A. van Holst; J. J. Baale, 79 jaar, wed. A. van den Berg. Geen spreekuur De burgemeester, Jhr. A. den Tex, is Vrijdag verhinderd zijn gewoon spreekuur te houden. R. K. Ouderavond De ouders en belang stellenden worden er aan herinnerd, dat de jaarlijksche ouderavond a.s. Vrijdagavond ge houden zal worden in de R. K. school te Half weg. Burgerlijke Stand. Geboren: H. Gomperts— Schill dochter; M. A. W. Drontmann—Voss d.; M. V. VerdonkschotBremmers zoon; F. M. A. M. David—Heidenhain zoon; H. Piet—van Gaik- horst dochter; A. A. ScheepeT—Baas dochter; M. E. van GaaienTopman dochter; J. Bouw meester—Tol dochter. 1 Ondertrouwd: M. J. van Rooy en G. A. Deen. Getrouwd. A. W. van Waard en M. A. Leuven. Overleden: H. Ch. F. Ummels 77 jaren geh.; J. M. P. Mertens 63 jaren, Gehuwd. Concert voor werkloozen Het Heemsteed- sche Gemengd-, Mannen- en Kinderkoor „Houdt Onderling Vriendschap", geeft op Don derdag 31 Januari in het R. K. Verenigings gebouw, alhier, een vocaal- en instrumentaal- concert, ten bate van het Algemeen Comité tot Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen te Heemstede. Verkeersongeval. Woensdagnamiddag had op den Heerenweg te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel, bestuurd door J. L. T. uit Amsterdam en een personenauto, bestuurd door L. K. uit Rotterdam. Het ongeval had plaats doordat het motor rijwiel vanaf de v. Merlenlaan den Heerenweg in de richting Bennebroek wilde oprijden, terwijl de auto met groote snelheid uit de richting van Beunebroek kwam. De bestuurder van den auto heeft den van rechts komenden motor rijder te laat opgemerkt en reed daardoor tegen het voorwiel van den motor aan, met het ge volg, dat het motorrijwiel werd beschadigd, ter wijl de motorrijder die op den grond werd ge worpen, een schaafwonde aan het rechterbeen bekwam. Ontwikkeling en ontspanning voor werk loozen. Dinsdagmiddag 5 Februari zal de lieer N. Vos, voor de werkloozen aan de hand van lichtbeelden, een rondgang maken door oud en nieuw Heemstede. Voor velen, die Heemstede wel kennen in den toestand van thans, maar zich geen voorstel ling kunnen vormen hoe Heemstede er uitzag vóór zyn ontwikkeling, dus toen het nog een echte plattelandsgemeente was, zal deze attrac tie wel in den smaak vallen. Vergadering Tuinlieden. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuinliedenvereeniging „Aardenhout-O." een goedbezochte vergadering. In zijn openingsrede sprak de voorzitter de "ensch uit, dat 1935 een voorspoedig jaar zal zyn voor de léden. Naar aanleiding van de vraag om eene sub sidie voor een te houden huisbroeitentoonstel- ling van St. Deus Dedit, werd het bestuur op gedragen naar bevinding te handelen. Tevens deelde de voorzitter mede, dat er plannen bestaan oy de Nederlandsche Lathy- rusvereeniging om dit jaar haar tentoonstelling te houden in samenwerking met de afdeeling in Heemstede. Het bestuur was van oordeel, dat dit een aar dige attractie zou zijn van de viering van het 25-jarig bestaan der vereeniging. De vergadering kon zich met dit idee ver eenigen, en het bestuur kreeg de opdracht verdere besprekingen met de Ned. Lathyrus- vereeniging te voeren. Ook dit jaar zullen weer verschillende prijs vragen georganiseerd worden, zoo o.a. van La- thyris, Zinnia's, Dahlia's en Chrysanten. Vervolgens gaf de heer H. v. Iperen een serie plaatjes op het doek van tuinaanleg, waterpar tijen, muurbegroeiing, planten, rosariums, kas sen met bloemen en planten, villa's en parken uit de omgeving en aardige herinneringen aan gehouden excursies. Na een geanimeerde en leerzame rondvraag volgde sluiting. Personalia. In de plaats van het overleden lid, den heer C. Wierda, is als lid der commissie tot ontwikkeling en ontspanning van werkloo zen toegetreden de heer J. Eldering. Uitvoering Zondagavond a.s. te acht uur zal door de tooneelvereeniging „St. Jacobus" alhier, een uitvoering gegeven wforden in het Vereenigingsgebouw te Spaarnwoude. Dien avond zal opgevoerd worden het blijspel in drie bedrijven „Hallo met Mars". Gezien het succes dat hiermee elders is behaald, belooft het een mooie avond te worden. Zooais gewoonlijk, is ook weer op dezen avond een groote verloting met fraaie prijzen, en de Haarlemsche jassband onder leiding van den hr. Elsnerus, zal voor d" muzikale afwisseling zor gen. Het overlijden van den burgemeester. De Velser Vrijwillige Burgerwacht heeft gisteravond een herdenkingsby eenkomst gehoude.i in het gebouw. De voorzitter, de heer A. ten Broeke, heeft een gedachtenisrede uitgesproken naar aanleiding van het overiyden van den burge meester, Mr. Rambonnet. De commandant, de heer B. F. Kipp, heeft zich bij deze woorden aangesloten en een en ander gememoreerd uit het leven van den burgemeester in verband met de Burgerwacht. De commandant verzocht den leden daarna op te staan en eenigen tyd stilte te betrachten als een hulde aan de nagedachtenis van den bur gemeester. De Burgerwacht zal met een deputatie van 14 man onder leiding van een detachements commandant aanwezig zyn en het stoffelijk overschot grafwaarts dragen. De commandant zal enkele woorden spreken. Ook by het Raad huis zal een deputatie van 20 man, officieren en manschappen, aanwezig zyn. Men verzuïme niet! De plaatselijke politie verzoekt ons te willen mededeelen, dat men verzocht wordt, van eventueele diefstallen, hoe klein ook, ten spoedigste aangifte te doen. Het is gebleken, dat dit in zaken van schijnbaar geen belang dikwijls is verzuimd. Voor alge meene veiligheid kunnen dergelijke aangiften echter van groot belang zijn. De autobus ZwanenburgAmsterdam Naar wij vernemen, zullen de bekende geel-zwarte bussen, welke de Vereeniging „Eigen huis ei* tuin" van de autobus-onderneming „De Storm- egels", tot het onderhouden van een busdienst op Amsterdam in huur had, Donderdag voor 't laatst loopen. Had men aanvankelijk de bedoeling tot aan koop van bussen over te gaan, hiervan heeft men af moeten zien. Met ingang van 1 Februari a.s. heeft de auto bus-onderneming N. A. C. O., gevestigd te Am sterdam en Purmerend, zich contractueel ver plicht tot het onderhouden van den busdienst ZwanenburgAmsterdam. Met nadruk wordt er op gewezen, dat niemand zonder plaatsbewijs in de bussen wtordt toegelaten. De leden kunnen deze aan het bekende adres in ontvangst ne men. Woensdag zyn te Marseille de wereldkam pioenschappen 71/2 aangevangen, waaraan deelnemen SweeringenVan Vliet (bei den Nederland), De Mulder, De Doncker en van Belle (allen België), Cóte, De Gasparin en Da vin (allen Frankrijk) en Domingo (Spanje). Sweering en van Vliet speelden in de eerste ronde tegen elkaar. Van Vliet was er op het zeer snelle materiaal totaal uit. Sweering nam direct de leiding en vergrootte met series van 45, 52 en 47 zyn voorsprong, zoodat de Amster dammer tenslotte gemakkelijk won. De Hage naar bleef op 150 staan. Van Vliet speelde zyn tweede party tegen de Doncker. Hij was nu beter op dreef, doch toen hy de 200 gepasseerd was, kwam De Doncker er beter in, passeerde van Vliet met enkele groote series en won tenslotte met ruim 30 punten verschil. Sweering won ook zyn tweede party. Na een gelijk opgaand begin liep Sweering met series van 51, 39, 37 zeer ver uit en met een slotserie van 25 in de 38ste beurt won de Amsterdammer met meer dan 100 punten verschil op den Span jaard. De resultaten van den eersten dag luidden: pnt. brt. h.s. gem. De Gasparin 201 44 26 4.54 Da vin 300 44 48 6.81 De Mulder 222 46 34 4.82 De Doncker 300 46 64 6.52 Cóte 300 40 42 7.50 Domingo 142 40 29 3.55 Van Vliet 150 34 19 4.41 Sweering 300 34 52 8.82 Van Vliet 267 39 46 6.84 De Doncker 300 39 56 7.69 De Mulder 243 26 42 9.34 Da vin 300 26 63 11.53 Domingo 198 38 32 5.21 Sweering 300 38 51 7.98 C. M. Christiani, c. Holmes, b. Smith 8 C. Jones, c. Wyatt, b. Paine 19 G. Headly, l.b.w. b. Smith 93 J. E. D. Sealy, c. Hammond ,b. Leyland 35 G. C. Grant, c. Hammond, b. Paine 23 O. da Costa not out 19 L. N. Constantine, c. Ames, b. Paine 31 R. S. Grant not out 38 extra's 14 280 voor 6 (gesloten) Bowling; Smith 2—73; Wycht 0—26. Paine 3109; Hammond 017; Leyland 141 Engeland R. E. S. Wyatt, c. Headly, b. Constantine 2 D. C. M. Townsend, c. da Costa, b. Achong 36 Hammond b. Constantine 9 Ames c. Achong, b. Hylton 6 Leyland l.b.w. b. Constantine 18 Hendren run out 11 Iddon c. Christiani, b. Hylton 0 E. R. T. Holmes not out 0 Smith b. R. Grant run out 3 Farrimond c. Headley, b. Hylton 2 Paine, b. R. Grant 14 extra's 6 107 Bowling. Constantine 311; Hylton 325; Sealy 0 16; Achong 124; R. Grant 118; Jones 02; Martindale 05; da Costa 00. West-Indië le innings 302; Engeland 258. De doorslag voor de overwinning der West- Indiërs gaf de run out-door van Hendren, die geheel onnodig ging runnen terwyl Ames aan het bowling wicket geen voet verzette. Wyalt had de staartwickets Farrimond Paine en Smith eerst ingestuurd. Noè 5 minuten waren er te spelen, toen Holmes als laatste man Leyland kwam steunen, die meer dan 2 uren stand ge houden had. Twee minuten voor tijd gaf Constantine Leyland een iets zachtere bal. Bowler en keeper appelleerden toen Leyland de bal met zijn pads stopte. De vinger van den umpire ging omhoog en Engeland was welverdiend geslagen. De 3de testmatch wordt te Demarrara gespeeld. De stand is 11. Onder groote belangstelling werden Woens dagavond wederom 4 partyen gespeeld voor bovengenoemden clubwedstrijd. De B. C. Haar lem bleef ook nu met gering verschil in de meerderheid en voerde haar voorsprong op tot 53 caramboles. De uitslagen zyn: Haarlem-Noord B.C.H. G. BroertjesP. Grautstuck 6775 H. SnoeksDeys 5175 H. MeeuwenoordJ. de Jager 150138 J. v. d. BosP. Grautstuck 99100 Totaal 367388 Vorige stand 13051337 Voorloopige eindstand 16721725 Vrijdagavond vinden de beslissende matches plaats in café v. d. Bos aan het Soendaplein. IJMUIDEN, 31 Jan. Ryksvischafslag Tarbot per kg. 0.90 tot 0.65, griet per 50 kg. 28.tot 17.tong per kg. 1.tot 0.80, groote schol per 50 kg. 14.50 tot 11.50, middel schol per 50 kg. 16.tot 13.50, zetschol per 50 kg. 17.50 tot 15.kleine schol per 50 kg. 17.50 tot 10. bot per 50 kg. 7.tot 4.90, schar per 50 kg. 11. tot 7.50, rog per 20 stuks 18.tot 20.50, vleet per stuk 2.tot 0.40, pieterman en poon per 50 kg. 10.50 tot 8.groote schelvisch per 50 kg. 27.tot 25.middel schelvisch per 50 kg. 28.tot 17., kleine middel schelvisch per 50 kg. 26.tot 12.50, kleine schelvisch per 50 kg. 14.50 tot 5.60, kabeljauw per 125 kg. 56.— tot 21.—, gullen per 50 kg. 16.— 5—, leng per stuk 2.— tot 0.60, heilbot per kg. 0.80 tot 0.85, wijting per 50 kg. 4.50 tot 1.50, koolvisch per stuk 0.50 tot 0.13, makreel per 50 kg. 9.tot 4.30, versche haring per kist 4.90 tot 4.30. AAN GROOT en KLEIN PO.ÓO. VOLD. VOOR 1 MA AMD NEDERL. FABRIKAAT ©^©©tO/Si HET IDEALE VERSTERKINGSMIDDEL1 Gebouw „St. Bavo" Commissie voor Ar- beidsontwikkeling, 8 uur Muziekvereenigmg „Arli en Religione", 8 uur R. K. Bevolkings bureau, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Concert voor werkloozen, 8 uur. Stadsschouwburg Nederlandsch Ballet, kwart over 8. Café-restaurant Brinkmann IC J. M. V. „St. Augustinus, half 9. Rembrandt-theater „Het meisje met de blauwe hoed" Op het tooneel „Ranora- revuette" 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Rhapsody in Steel" 7 en 9.15 uur. Waaggebouw, Spaame Tentoonstelling, werken van Cor Visser. 105 uur. J. H. de Bois' Kunsthandel, Kruisweg 88 Tentoonstelling, 95 uur. Kunstzaal „Reekers", Wagenweg Tentoon stelling, 107 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling, 104 uur. Heemstede Raadhuis Gemeenteraad, 8 uur. Gebouw St. „Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 8 uur College Armen-collectanten „St. Joseph", half 9 Bestuur Bouwvakbond, 7 uur Bestuur Meubelmakers 8 uur R. K. Be- volkings Bureau, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Concert H.O.V., kwart over 8. Hotel „Royal" Stationsplein Ned. R. K. Vereen, van Handelsreizigers en Handelsagen ten „St.. Christoffel", half 9. Schouwburg Jansweg Ned.-Indisch Tooneel „De vier Müllers", kwart over 8. Cinema Palace „De Zesdaagsche". Luxor-theater „Helden der Golven", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater „Bolero", 2.30 7 en 9.15 uur. Waaggebouw Spaarne Tentoonstelling werken Cor Visser, 105 uur. J. H. de Bois' Kunsthandel, Kruisweg 68 Tentoonstelling, 95 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling, 104 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; verga dering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdags van 3 tot 4 uur. van de Donderdag aan den Ryksvischafslag aangekomen stoomtrawlers; Klaasje 480 man den 2649.—, Schoorl 350 manden f 2640.Ui- ver 190 manden 2320 Bloem 285 manden f 1700.Zwarte Zee 70 manden f 1238.Al ma 425 manden 2320.—, Raaf 105 manden '1 1990.—. Loggers: Sch. 250 847.—, KW 173 852.—, KW 124 551.—, KW 41 838.—, KW 69 560.—. r V DE BONS VAN DE VERSCHILLENDE WINKELIERS KUNNEN BIJ ELKAAR GETELD EN AAN ELK DER ONDERSTAANDE ADRESSEN INGEWISSELD WORDEN DUS VOORTAAN:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2