POKON CAI0UMU FINANCIEN Tegen tolheffing HONIG'S BOUILLONBLOKJES ns 6 voor lOct De weerstoestand MARKTEN RADIO-PROGRAMMA Dagfilm ZATERDAG 2 FEBRUARI 1935 „De bruggen vrij!" Zondag 3 Februari 1935 Maandag 4 Febr. 1935 Groote vergadering te Nijmegen, waarop van alle zijden protest rees Protest van alle zijden Gedachtenwisseling Na de redevoeringen werd een gedachten- wisseling gehouden en werd oa. geprotesteerd door den Bond van Garagehouders, welke liever benzinebelastingverhooging heeft dan een brug- toltarief. De V.V.V. Ubbergen-Beek pleitte voor beter beleid der regeering ook inzake bruggen bouw. Meerdere debaters gingen allen tegen het wetsontwerp en pleitten voor de vrije brug. Mr. Reeringh sprak het slotwoord en conclu deerde uit de verschillende redevoeringen, dat allen deelen het standpunt van het Dep. Nij megen van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Het departement is tegen de tolheffing op de Tivierbruggen. Namens de geheele vergadering werd een motie aangenomen, waarin het wetsontwerp ten strengste werd afge keurd als niet te zijn in algemeen verkeersbelang te zwaar belastend een groot deel der bevolking. De meest noodzakelijke rivierover gangen werden hier bijzonder belast, ten voordeele van andere brugwerken, welke minder noodzakelijk zijn. In het bijzonder werd gewezen op het onrecht dat Nijmegen werd aangedaan en op het gevaar, dat Nijmegen geïsoleerd wordt. Het wetsontwerp werd onaanvaard baar verklaard. MODERNE SPAANSCHE KUNST Een tentoonstelling te Amsterdam? VERMINDERDE KOOPKRACHT EN SIGARENVERBRUIK Gemiddelde prijs onder de vijf cent Academische examens HET WIL NIET VRIEZEN SLUITING ZONDAG 10 FEBR. 5« ONVOLDOENDE VERLICHT Motor botst tegen een bakkers wagen Geen goedkoope reisfrancs in Zwitserland DE KLEINE BOEREN WAARSCHUWING VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS WINTER handen en voelen afdoend middel /lipS^TABLETTEN NATUURLIJK KAIKPRODUCT Inzake Flandin's bezoek aan Londen zegt de „Times", zal zonder Amerika niet tot stabiliseering van de munt kan worden overgegaan, voorts dat de Fransche regee ring grooten prijs schijnt te stellen op een gedachtenwisseling daarover en zij zal trachten, de eventueele verhouding tus- schen de verschillende valuta's vast te stel len. De „Daily Telegraph" zegt, dat Flan- din bij de financieele besprekingen met Chamberlain niet verder zal gaan, dan een algemeene gedachtenwisseling over de toe komstige internationale politiek. De beurs te Parijs is de overtuiging toe gedaan, dat de regeering de aangekondigde verlaging van den rentevoet met alle ten dienste staande middelen zal trachten door te zetten. De uitvoer van Duitsche Kunstzijde-ga rens bedroeg in 1934 5.35 millioen K.G. met een waarde van M. 20.3 millioende invoer beliep 9.08 mill. K.G. ter waarde van M. 37,3 mill. Het invoer-overschot bedraagt dus M. 17 millioen. De Duitsche Kali-uitvoer is in 1934 tot 7.04 millioen centenaars gestegen tegen 5.14 millioen het vorig jaar. De uitvoer naar Nederland, het verreweg belangrijkste af zetgebied, bedroeg 2.08 mill. cent. tegen 1.39 mill- in 1933 en 0.88 mill, in 1932. De Berliner Handelsgesellschaft boekte in 1934 een netto-winst van M. 2.95 mill, tegen M. 2.53 mill, in 1933 en keert een dividend uit van 6 pet. tegen 5 pet. het vorig jaar. De Russische graanuitvoer is in de eerste 10 maanden van 1934 aanzienlijk achteruit gegaan; de waarde bedroeg 18.3 mill, roe bel tegen 32.7 mill. r. in dezelfde periode van het vorig jaar. Ook de petroleumuitvoer is sterk gedaald en bedroeg 48 mill, roebel tegen 64.9 mill. r. het vorig jaar. Volgens het overzicht van de Guaranty Trust Company of New-York heeft de on zekerheid omtrent de uitspraak van het Opperste Gerechtshof inzake de goudclau sule haar invloed doen gelden op de New- Yorksche geld- en effectenmarkt. De inter ventie van het stabilisatiefonds der schat kist heeft echter in het begin der week een scherpe stijging van den dollar belet. De „New-York Times" verwacht, dat de mislukking der Russisch-Amerikaansche onderhandelingen met betrekking tot de schulden een belangrijke stimulans zal vor men voor de in het Congres steeds toene mende agitatie, ten gunste van een herroe ping der erkenning van de Sovjet-Unie. Naar verluidt zijn reeds voorbereidingen ge troffen voor de opheffing van de in- en uitvoerbaiik, waaruit men afleidt, dat het niet waarschijnlijk is, dat de besprekingen binnenkort zullen worden hervat. Green, de voorzitter van de Federation of Labor verklaarde, dat de georganiseerde arbeiders niet betrokken zijn bij de besprekingen over de verlenging van de automobielcode en dat de arbeiders tegen deae verlenging protesteeren, haar niet er kennen of accepteeren. Hij sprak zijn ver bazing uit over het feit, dat de General- Motors, die in 1934 een netto-winst behaal de van 94.73 millioen tegen 83.21 mill, in 1933, vertegenwoordigers naar Frankrijk kon zenden, om een ultimatum te stellen inzake de verlenging van de code. De Refico wordt met twee jaar verlengd en heeft gelijktijdig volmachten ontvangen tot het aankoopen van 350 millioen spoor wegobligaties. De Amerikaansche wagon-verladingen bedroegen in de op 26 Januari j l. geëindig de week 555.768 wagons of 7187 wagons minder dan de vorige week. De Standard Oil of Indiana verlaagt he den de prijzen voor alle soorten benzine af pompstation of tankwagen met 0.3 dollar cent. Terwijl men algemeen had aangeno men, dat de oude prijzen op normaal ni veau lagen, verklaart de Standard Oil, dat in de prijsverlaging de nieuwe verhoudin gen op de benzinemarkt zal weerspiegelen. De Amerikaansche minister van buiten- landsche zaken Huil spreekt de geruchten tegen, volgens welke hij bij den Senaat een voorstel tot het bijeenroepen van een nieu we economische wereldconferentie zou heb ben aanbevolen. Het zou thans geheel geen zin hebben, een conferentie te beleggen en Huil gelooft dat de wereldhandel kan wor den gestimuleerd door gedachtenwisseling langs diplomatieken weg. Ook Roosevelt weet van een conferentie niets af. Symington en Wilson ramen een ver meerdering der rubbervoorraden gedurende dezg week te Londen met 2300 ton en te Liverpool met 1000 ton. De dollar was gisteren te New-York iets hooger en noteerde, omgerekend in guldens 1.4852 tegen 1.4848 eergisteren. BRANDJE IN EEN FABRIEK Door broeiing in afval van rubber INBRAAK IN KLOOSTER In den nacht van Maandag op Dinsdag werd ingebroken in een klooster te Schinveld. De dief ontvreemdde lijfgoederen en schoenen. Hij werd Vrijdag aangehoude te Baesweiler bij Aken. In zijn woning wérd het grootste deel der gestolen goederen gevonden. De dader. W. S„ is naar de gevangenis in Geilenkirchen overgebracht. T Op initiatief van het Departement Nijmegen van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel werd Vrijdagavond te Nijmegen een algemeene actie-bijeenkomst gehouden tegen de mogelijke tolheffing. De voorzitter van het Nijmeegsche Departe ment verwelkomde de vele vertegenwoordigers uit het handels- en industrieele leven der pro vincie Gelderland, de vertegenwoordigers van de KNAC, den ANWB, burgemeester van Ubbergen, Beek, Grave, leden der Provinciale Staten en verschillende leden van den gemeenteraad; ir. Schover van de Waalbrugwerken, overste Wis- sems, commandant der Koloniale Reserve, leden der Kamers van Koophandel enz. Spr. wees er op, dat de tolheffing in strijd is met de moderne verkeersontwikkeling en met den vrijheidszin van het Nederlandsche volk, dat tegen tollen is. Spr. pleit sterk voor tolvrije bruggen en wees vooral op de onjuiste houding der regeering tegenover Nijmegen en Arnhem, die hun veer- rechten prijs gaven en bijdroegen in de kosten van den bruggenbouw en nu met een tolbrug ledreigd worden. Meerdere sprekers voerden het woord. De heer Th. H. Bemsen uit Arnhem, hoofdbestuurs lid van de Maatschappij van Nijverheid en Han del te Arnhem pleitte voor een vrije brug. De heer Jan Schippers van „Nijmegen Voor uit" pleitte voor vrije bruggen in het belang van het vreemdelingenverkeer. De heer H. W. O. De Bruyn, directeur vana den ANWB (Den Haag) was tegen tolbruggen als in strijd met het vrije verkeer. De heer Th. van Woerkom, industrieel uit de Betuwe, hield eerst een pleidooi tegen de hooge Nijmeegsche veerrechten en deed daarna een krachtig beroep op alle aanwezigen om mee te strijden met de Betuwe voor tolvrije bruggen. Want vooral de Betuwe wordt zwaar getroffen door de toltarieven. De heer A. J. ten Hope, algemeen voorzitter der B.B.N. te 's Hage, hield als de heer H. W. O. De Bruyn een pleidooi voor een andere finan ciering van de bruglasten dan toltariefheffing, welke ook een voordeel beteekent voor de BEM, dat de autohouders kunnen betalen. De heer C. A. P. Soeren sprak zelfs van een B(urger) E(xploitatie) M(aatschappij). Naast de reeds genoemde heeren sprak de heer J. van Brummen, voorzitter van de Fede ratieve Middenstandsactie te Nijmegen zich ook sterk tegen het ontwerp uit. en steunt gaarne de Betuwsche actie voor de tolvije brug. De beer C. A. P. Ivens, voorzitter der com missie Waalbrug 1936, keurde het tolbrugplan van den Minister sterk af en pleitte voor andere beheersvormen der bruggen als die van dr. Polak in de Statistische Berichten. De tolheffing legt het verkeer vast en werd daarom geheel^ uit den tijd geacht. Vooral wees spr. op het ohrecht, dat Nijmegen wordt aangedaan, dat zijn kostbaar veertarief voor een appel en een ei afstond, zelfs bijdroeg voor den brugopgang te Lent, en nu een tolbrug krijgt. Spr. drukte den toehoorders op het hart, in geen geval in te gaan op het compromis om Nijmegen te laten deelen in de opbrengst der toltarieven. Nijmegen en ook Arnhem moeten pleiten voor een tolvrije brug. In den loop van de maand Januari is te Madrid opgericht een „Patronato de Propa ganda Espanola", waarvan de leiding berust bij enkele zeer vooraanstaande figuren uit artis tieke en politieke kringen van de Spaansche hoofdstad: den dramaturg Jacinto Benavente, de politici Alejandro Lerroux en den Conde de Romanones, terwijl zich bij dit drietal hebben aangesloten de heeren Emilie ThuUler en Pande Baura. Dit „Patronato" stelt zich voor, ten toonstellingen van moderne Spaansche kunst in de hoofdsteden van West-Europa te organi- seeren, ten einde op de meest doeltreffende wijze belangstelling te wekken voor de cultu- reele waarden van het tegenwoordige Spanje. De exposities zullen stellig drie, waarschijnlijk vier af deelingen omvatten; één voor de schil derkunst, één voor de bouwkunst en één voor de decoratieve kunst, terwijl ook getracht zal worden een folkloristische verzameling bijeen te brengen. Het bestuur van het „Genootschap Spanje- Spaansch-Amerika" heeft onmiddellijk na de oprichting van het „Patronato de Propaganda Espanola" contact gezocht met de organisa toren, waarbij prof. Rafael Altamira, rechter aan het Permanent Hof van Internationale Justitie te 'sGravenhage en hoogleeraar aan de Universidad Central te Madrid, zijn zeer gewaardeerde bemiddeling heeft verleend, met het verzoek deze tentoonstelling, die in de eer ste plaats voor Parijs, Londen en Berlijn be stemd is. ook naar Amsterdam te laten komen. de oplosbare Kunstmest voor kamerplanten, t 0.40 p. flescb m. gratis ver zorgingsaanwijzing, by Bloem en Zaadwinkels. Door het genootschap is er zeer op aange drongen dat deze tentoonstelling nog dit jaar te Amsterdam wordt gehouden, opdat zij eraan kan medewerken, om de herdenking van Lope de Vega, die hier tegen het najaar wordt voor bereid, grooter luister bij te zetten. Voor moderne Spaansche schilderkunst, sculptuur en decoratieve kunst zal het hier stellig niet aan belangstelling ontbreken. Wat de interesse hier te lande voor een Spaansche folkloristische tentoonstelling be treft: na informatie bij den heer P. J. Meer- tens, secretaris van de Volkskunde-Commissie der Koninklijke Academie van Wetenschappen, biykt dat een dergelijke, goed voorbereide expo sitie stellig op een druk bezoek zal kunnen re kenen, niet alleen uit de stad, maar vooral ook uit de provincies. Uit de uitvoerige statistieken, samengesteld door de „Tabakskoerier" over het Nederland sche sigarenverbruik in 1934 blijkt, dat de ge- midelde winkelprijs der sigaren het vorige jaar de vijf cent nog niet haalde. Iedere fabrikant zoo lezen wij, wiens productie-moyenne hier boven ligt, mag zich dus nog gelukkig prijzen. Wie zich mocht beklagen over zijn gering de biet in sigaren boven het dubbeltje, vondt ook weer troost n de statistiek; van de 100 sigaren, die er geroo worden, was er maar anderhalve van duurder dan 10 cent. Wat dé 10-centers zelf betreft, haar debiet is sinds 1932 van 12,5 pet, der consumptie gehalveerd tot6,6 percent! Slechts 95 millioen sigaren van een dubbeltje werden in 1934 geroot tegen 170 millioen in 1932. De 8-cents sigaar ging het in 1934 ook niet naar den vleeze. Haar verbruik liep terug tot 9,1 percent van het verbruik. Zij moet tegen woordig gerekend worden tot de dure sigaren te behoren. De 6-cents hield in 1934 stand. Deze klasse maakte thans 22,2 percent uit van de totale consumntie en vormt daarvan de groote middelmoot. Want 41,4 pet. der consumptie, welke gevormd wordt door de groepen sigaren 1 tot en met 3 cent, bestaat in hoofdzaak uit cigarillos. Deze dwergfamilie onder de rooker- tjes maakt aanstalten de hegemonie in het siga- renrijk te heroveren. In het kort komt de verbruiksstatistiek hier op neer, dat van de 100 sigaren, welke verkocht worden, er nauwelijks 17 bij zijn, welke meer dan 6 cent in den winkel kosten, een feit. dat op de verminderde koopkracht van het publiek het volle licht doet schijnen. De totale waarden van het sigarenverbruik daalde van 89 millioen gulden in 1932 tot 74 millioen in 1933 en 71 millioen in 1934. Zoo deze cijfers al geen reden tot verheugenis geven, zoo mag tot voldoening stemmen het feit, dat het aantal der afgeleverde sigaren m 1934 ca. 21 millioen grooter was dan in 1933 en 73 millioen grooter dan in 1932. Met voldoening zal de industrie ook kennis nemen van de cijfers nopens den invoer en uitvoer van sigaren. De invoer had evenals in 1933 niet veel om het lijf. Slechts oen kleine 600 milles werden geïmporteerd tegen een waarde van pl.m. 41 duizend gulden, wat ca. 82 milles en a.c 13 duizend gulden minder was dan in 1933. Wat onzen export van sigaren aangaat schijnt de schrikbarende achteruitgang der laatste tien jaren tot staan te zijn gekomen. Met een aantal van ongeveer 14 millioen stuks is de export in 1934 ongeveer gelijk aan die in 1933. De waardecijfers ontloopen elkaar niet veel, zij draaien om de 850 duizend gulden. LEIDEN Artsexamen eerste gedeelte, de heeren C. A. Graafland, J. L. J. Hermans en The Bing Tjiaauw. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiii Onze weerkundige medewerker schrijft: De hoop van sommigen, dat de winter ons nog ijs zou brengen, en de vrees van velen, dat er weer vorst zou komen, zijn tengevolge van de meteorologische gebeurtenissen in het Noord westen van Europa net verwezenlijkt geworden. Opnieuw is de aan het begin der week begon nen vorst verstoord geworden, en, naar het zich laat aanzien, weer voor zoo langen tijd, dat de kans op ijs voor dezen winter langzamerhand tct nul begint te dalen. Even scheen het alsof van uit het Noordoosten een golf van koude lucht over West-Europa zou worden uitgestort, te meer daar een voorafgaan de sneeuwval in Midden-Europa zeer gunstige omstandigheden in het leven had geroepen voor het intreden van sterke vorst. Het was er trouwens nog wel vroeg genoeg voor in den winter. Maar dezen winter wil het nu eenmaal niet vlotten met het vriezen, in den laatsten tijd ook niet meer in Oost-Europa, van waar in strenge winters de vorst naar het wes ten doordringt. Daardoor was in den laatsten tijd de kans ook niet groot meer, dat er nog een tijdperk van strenge vorst zou komen, en aan deze geringe kans schijnt nu de genadeslag te zijn toegebracht door de ontwikkeling van een sterke atmosferische activiteit in Noord- en Noordwest-Europa, welke hierop neerkomt, dat weer een krachtige Westelijke luchtstrooming is doorgekomen, de net alleen den toevoer van koude lucht uit het Oosten onmogelijk heeft ge maakt, maar tegelijk warmere Oceaanlucht aan voert. In den regel duurt zoo'n periode van z.g. Wes tenwind-weer vrij lang. Voordat deze periode voorbij zal zijn is de winter zoo ver gevorderd, dat er van sterke en langdurige vorst wel geen sprake meer kan zijn. De tijd nadert nu ook, dat de invallen van Noordenwinden, een nawin- ter- en voorjaarsverschijnsel, beginnen. Wij heb ben deze reeds een paar malen gehad. In den regel nemen zij in dezen tijd en later gestadig toe in beteekenis. Zij zijn dit jaar vroeg begon nen, en zij hebben in Noord-Amerika, zooals wij weten uit de vele berichten, dezen winter in dat groote wereldeel een buitengewone hevig heid bereikt, een omstandigheid, die niet zonder beteekenis is voor het weer in West-Europa, niet omdat deze koude invasies rechtstreeks uit Ame rika tot ons zouden kunnen komen, maar om dat zij aantoonen, dat in dezen winter enorme massa's zeer koude lucht uit het Noordpoolge bied naar het Zuiden afstroomen. Het zou dus niet onwaarschijnlijk zijn, dat die afstrooming zich thans wat meer naar ons werelddeel zou richten en inderdaad wijzen de verschijnselen van den laatsten tijd wel eenigszins hierop. Met de vorstkansen is het dus voorloopig ge daan. (Nadruk verboden). GEOPEND VAN 10 V.M.-S N.M. IN VAN 8 N.M.-10 H.M. Vrijdagavond is de handelsreiziger F. van den Biezen, uit 's Hertogenbosch, ondei de gemeente Velp in volle vaart met zijn motorrijwiel op een met een paard bespannen bakkerswagen gere den, die terzijde van den weg stond. De motor werd zwaar gehavend. De berijder liep zware hoofdwonden en inwendige kneuzingen op. Dit is in een kort tijdsverloop de achtste maal dat een met paard bespannen wagen op den rijksweg Grave's Hertogenbosch een ongeluk veroorzaakt door onvoldoende verlichting. Nader vernemen wij, dat de motorrijder aan de bekomen verwondingen is overleden. Het schijnt, dat hier en daar het bericht de ronde heeft gedaan dat Zwitserland ten dien ste van vacantiegangers bijzondere reisfrancs ter dispositie zou stellen tegen een aanmerkelijk (ageren prijs dan de gewone francs. Op de wijze zooals dat in Duitschland met de marken ge schiedt. Wij vernemen van officieele Zwitsersche zijde dat van iets dergelijks geen sprake is en ook niet zal zijn. Er is nog nimmer eenige bespre king geweest in die richting, zoodat de Zwit sersche autoriteiten zich met eenige verwon dering hebben afgevraagd hoe een dergelijk be richt, dat van eiken grond ontbloot is, in de wereld komt. Men is waarschijnlijk in de war geraakt doordat de Zwitsersche Bondsspoorwegen ver schillende gunstige bepalingen in het leven hebben geroepen ten dienste van vacantierei- zigers, bepalingen die een percentsgewijs veel goedkooper reizen in Zwitserland mogelijk maken. In de Meierij trekt de bekende in Maas en Waal ontstane actie der kleine boeren gaan deweg meer belangstelling. Te Uden werd in de Korenbeurs een tweede vergadering gehouden met den heer Bouwman als spreker. De belangstelling was van dien aard, dat talrijke menschen niet in de zaal konden plaatsvindén en buiten moesten blij ven. De heer Bouwman deelde o.a. mede dat dezer dagen naar den Ministerraad is geschre ven. Voorts zeide hij, dat in meerdere opzich ten de hulp van Pater Henricus wordt onder vonden. Het ledental te Uden klom met 20. Een der aanwezigen bracht in het midden, dat wat hier voor de kleine boeren wordt ge zegd, ook deze week door een katholiek lid der Eerste Kamer op de groote boerenvergadering is betoogd. Tenslotte zei de heer Bouwman nog, dat de actie tot het uiterste zal worden volgehouden. In een vergadering van den N. C. B. te Ge- mert constateerde een spreker, d'at de actie bovenbedoeld moet worden te niet gedaan door een krachtsontplooiing in den eigen boeren bond. Dat de actie intusschen kon ontstaan, bewijst, dat er toch iets hapert. De geestelijke adviseur zeide, dat het plicht was de eigen organisatie te steunen en haar trouw te blijven. Zijn er grieven en desiderata, men brenge ze voor den eigen bond, opdat ge poogd kan worden de oplossing te verkrijgen. Er zijn geen redenen om buiten de eigen boe- renorganisatie op te treden. Op verzoek van Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht waarschuwen wij er voor, dat een pater, zich noemend pater Gabriël, Apostolisch Missionaris, van Z. H. Exc. geen verlof heeft om aalmoezen in te zamelen en dat aangaande zijn celebret eerst inlichtingen moeten worden in gewonnen bij het Aartsbisdom. ALKMAAR, 2 Febr. 6 Paarden 80.00 175.00, 5 Melkkoeien 120.00—160.00, 31 Nuchtere Kalveren slacht, per stuk 2.508.00, 15 Vette Schapen 10.0018.00, 1 Bok. ALKMAAR, 1 Febr. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 343 H.L., als: 33 voertarwe 4.50; 78 gerst 5.505.75 en chev. gerst 6.006.10; 40 haver 7.00 7.50; 53 boonen. bruine boonen 10.00—13.00, citroenboonen 14.0014.50, duivenboonen 9.00 10.00, witte boonen 17.0019.00; 1 rood en geel mosterdzaad; 21 karwyzaad 17.50; 8 blauwmaan- zaad 14.00; 106 erwten: groene kleine 6.0010.00, groene groote 10.0012.00, grauwe 14.0024.00, vale 13.0017.00. Per 100 kg. Handel stug. ALKMAAR, 2 Febr. Boter- en Eierenmarkt Boter, fabriek 0.750.80, Eieren, groothandel 2.25—&75, Eendeieren 2.25. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Febr. Aange voerd: 450 Kg. aardappelen: blauwe eigenhei mers f 2.40—290; 1350 Kg. peen f 1.20; 30.000 Kg. roode kool f 24.60, doorschot f 1.702.80, 72.000 Kg. gele kool f 11.30, doorschot f 1—1.10; 45.000 Kg. Deensche witte kool f 0.701.10. 25.000 Kg. uien: gele uien f 1.902.40, grove f 2.60—2.80, gele drielingen f 1—1.20; gele nep f 1.80; 1000 Kg. bieten f 0.90—1.10. LEIDEN, 1 Febr. Kaasmarkt. 53 partijen Goud- sche kaas: le soort 18.0020.00, 2e soort 16.00 17.00; 19 partyen Leidsche kaas: le soort 17.50 18.50, 2e soort 16.00—17.00. Per 50 kg. Handel kalm. LEIDEN, 1 Febr. Veemarkt. Aanvoer: 594 runde ren, 264 kalveren, 599 schapen. 9 Stieren 60.00 225.00 per stuk, 3446 cent per kg. sch. a. d haak, matig. 137 kalf- en melkkoeien 85.00 200.00, stroef. 283 varekoeien 65.00145.00, stug. 153 vette ossen 'il koeien 90.00225.00 per stuk, 3058 cent per kg. sch. a. d. haak, stug. 12 gras kalveren of Pinken. 19 ette kalveren 35.0062.00 per stuk, 4670 cent oer kg. sch. a. d. haak. 245 nuchtere kalveren 3,006.00, kalm. 100 vette schapen 12.00—18.00. 300 weideschapen 8.0011.00 en 199 vette lammeren 10.0014.00, flauw. 287 mestvarkens 14.0030.00, tamelijk. 494 biggen 7.00—11.00, goed LEEUWARDEN, 1 Febr. Kaas (noteering V.V.Z. M). Goudsche 20 plus 7.007.50. idem 40 plus 7.007.50, idem volvet 12.00—12.50 Edammer 20 plus 12.00—12.50. idem 40 plus 12.00—12.50, Broodkaas 40 plus 16.0016.50. Stemming stroef. MAKKUM, 1 Febr. Visch. 16 tal kamerharing 2.70—3.00 per tal. 250 pond Z.N. Bot 10.00—10.50 per 100 pond. NOORD-SCHARWOUDE, 2 Febr. 33500 kg. uien: Gele Nep 1.60, Drielingen 0.901.30, Uien 2.10—2.50, Grove Uien 2.70—2.80. 5100 kg. Peen 6080 cent, idem kleine 60 cent 1400 kg. Kroten 1.00—1.40, 171800 kg. Roode kool 2.30—5.30, idem doorschot 1.604.90./T33200 kg. D. V/ltte kool 0.70—1.00, idem docmschot 0.701.00, 58800 kg. Gele kool 1.001.50, idem doorschot 1.00—1.10. PURMEREND, 1 Febr. „Afslagvereen. Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Bonte 83 cent, Blauwe 0.701.01, Borgers 62 cent per 25 kg. Witlof 2086 cent per 8 kg. Roode kool 2.007.80. Savoye kool 0.604.40 per 100 st. Spruitkool 0,351.95 per 15 kg. Boerenkool 1556 cent per 10 kg. Andijvie 3667 cent per 100 krop. Bieten 15'35 cent per zak. Wortelen 20—30 cent per zak. Uien 3670 cent. idem drielingen 16 20 cent per 25 kg. Prei 3.007.40 per 100 bos. Appels: Zoete Bellefleur 12.0018.00, Courtpendu 13.00—17.00, Present van Engeland 15.0028.09, Relnette, goud 20.0026.00, Reinette, oranje 14.00, Reine d' Or 13.0019,00 per 100 kg. PerenCom- tesse de Paris 5.008.00, Gleser Wildeman 11.50, Winterlouwtje 6.00, Winterjan 4.0013.00 per 100 kg. WARMENHUIZEN, 1 Febr. Uien 2.10—2.40, id. groote 2.60, drielingen 0.80, Roode kool 2.104.40. idem doorschot 1.603.20, Gele kool 1.001.10, Witte kool 7090 cent per 100 kg. HUIZEN 3015 M. K.R.O. 8.30—9.30 Morgenwijding door Pater E. Peters O.E. S.A. 12.151.00 Lunchconcert door het K.R.O.-orkest. 1.00—1.20 „Dré III" van A. A. L. Graumans, besproken door Piet ViVsser. 1.20—2.10 Het K.R.O -orkest (Vervolg). 2.102.30 „Spannende Reis avonturen" door J. B. de la Faille. 2.30 2.50 Kamermuziek. 2.503.20 Gra- mofoon. 3.204.00 Kamermuziekrecital (vervolg). 4.CC5.00 Zlekenlof uit Bloemendaal. 7.457.5o Voetbaluitsla gen van de R.K.F. 7.508.10 Katholieke Radio Volksuniversiteit. 8.108.15 Vaz Dias. 8.159.00 SoUstenconeert door het K.R.O.-orkest. Soliste: Elise de Haas, Colo ratuursopraan. 9.009.15 Voordracht met Klavierbegeleiding door Annie de Hoog Nooy. 9.159.30 Het K.R.O-orkest (Ver volg). 9.309.45 Klavierrecital door Ma- rinus Flipse. 9.4510.15 K.R.O.-Kamer orkest. 10.1510.30 Klavierrecital (ver volg). N.C.R.V. 9.30 (gramofoon. 9.50 Kerkdienst. 500 gramofoon 5.20 Kerk dienst. HILVERSSUM 1875 M. V.A.R.A. 9.00 Voetbalmededeelingen. 9.05 Tuinbouw- halfuurtje. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. A.V.R.O. 12.00 Beiaard en uurslag van den toren der groote kerk te Brielle. 12.01 Filmpraatje. 12.30 Kovacs Lajos en zyn orkest. 1.30 Nieuws van de disco- markt. 2.0o Boekenhalfuur. 2.30 Het Concertgebouworkest. Solist: Vasa Prihoda, viool. 4.00 gramofoon. Het 's-Graven- haagsch Politie-Mannenkoor 4.455.00 Sportuitslagen van Vaz Dias en marschmu- ziek. V.A.R.A. 5.00 Men vraagt en wy draaien5.40 De zesdaagsche te Brus sel. Reportage uit het Sportpaleis. 6.00 Voetbal van de dag. 6.2C V.AJR.A.-orkest. 7.00 Aansluiting met Warschau (Polen). 7.20 Harry Wiggelaar, viool en Johan Jong, piano. 7.308.00 Orgelspel: Cor Steyn. A.V.R.O. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Het Omroeporkest. 8.40 Fransche chansons op bioscooporgel: Pierre Palla. 9.00 Radio journaal. 9.15 „Hoffmann's vertellingen", opera v. Jacques Offenbach. 10.15 Tegen- llchtopnamen. 11.00 Vaz Dias. 11.10 12.00 Lajos Klss en zyn ensemble. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramofoon muziek. 11.20 Liederen-recital. 11.50 Orgelspel en Religleuse causere. 12.20 Dansmuziek door diverse orkesten. 5.20 Dansmuziek door Jack Payne. 7.20 Dans muziek. 8 20 Gevarieerd Programma. 9.35 Gevarieerd Programma. 9.35 Dans muziek. 10.20 Concert. 10.50 Dansmu ziek. 11.20 Concert. BERLIJN 356.7 M. 5.20 „Das Madchen Moorhof", spel van Günter, muzziek van Friedel. 6.25 Gramofoon. 7.20 „Dok tor und Apotheker", operette v. Dittersdorf. BEROMUNSTER 539.6 M. 6.35 Populair concert. 8.20 Operetteconcert. BOEDAPEST 550.5 M- 6.10 n.m. Margit Margittay en J. Cselémyi: liederen m. m. v. Bela Racz' orkest. 7.55 Het Opera-orkest. 9.20 Biaasorkest. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 483.9 M. 10 20 H. Mis in By- zantijnsch-Russlsche ritus in het Klooster van Kain-by-Doornik. 11.50 Salonorkest. 12.15 Weensch Orkest. 1.20—2.20 Gra mofoon. 3 20 Symphonieconcert. 5.50 Dansmuziek. 6.2o Gramofoon. 6.50 Kamermuziek. 7.35 Religieuse causerie. 8.20 Charpentier-concert 9.20 Repor tage v. d. Zesdaagsche. 9 40 Vervolg con cert. 10.20 Reportage v. d. Zesdaagsche. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL II 321.9 M10.2o Gramofoon 10.50 Piano-recital. 12.17 Het Omroep orkest. 1.30 Orgelconcert 2.002.20 Gra mofoon. 5.20 Mendelssohn-concert. 6.35 Belgische muziek. 7.35 Pater Philo- teus v. Lierde: „De tyd in 't algemeen." 8.20 „Das kleine Mahagoni'v. Kurt Weill: Solisten en het Omroeporkest. 9.20 Het Omroeporkest. -10.30 Reportage v. d. Zes daagsche. 10.5012.20 Dansmuziek. DEUTSUHLANDSENDER 1571 M. 9.20 Gramofoon. 11.20 Trompetkorps van de Rljksweer. 12.30 Het Omroeporkest. 2.15 Gramofoon. 2.5o Oude Noordduitsche Boerendansen en -liederen. 3.20 Concert ter gelegenheid v. d. „Grüne Woche". 5.20 „Deutsche Wanderschaft". cantate v. E. Keienburg. 6.50 „Aufforderung zum Tanz". DROITWICH 1500 M. 12.50 Het Bel- faster Omroeporkest. 1.50 Viool-recital. 3.20 Gramofoon. 3.50 Het Bernard Crook Kwintet. 5.50 Het Griller-kwartet. 7.35 Concert: G. Busch (bariton) en M. Kilpinen (plano). 8.35 „The Way to Gad", Rev. Father C. C. Marindale- Jesus Christ. How He Lived. 9.20 Albert Sand- HAMBURG 331.9 M. 8.35—9.20 Orkest ler's Park Lane Hotelorkest. 10.20 Regi nald King's orkest. uit Kiel. 10.50 Bachcantate no. 83. 11.20 Concert door de Rijksweer en de S.A 5.50 Zebisch en zijn orkest. 7.20 „Bun ter Abend im Ziegelhof", 9.5511.20 Dansmuziek. KEULEN 455.9 M. 9.20 H. Haas (piano) speelt de 16e sonate, in Bes gr. t. (K.V. 570), van Mozart. 9.50 Dortmundsche Mannenzangvereen. 11.20. Het Omroep- kleinorkest. 5.35 Zang. 9.4012.20 Leo Eysoldt's orkest. MILAAN 368.6 M. 4.35 Concert. 5.35, 6.35 en 7.10 Gramofoon. 7.50 Gramo foon. PARIJS 1648 M. 7.20 Gramofoon. 11.30 Orgelconcert. 12.20 Toespraak door Pater M. Bith: Le routier divin, la charité, Axe de ia réligion chrétienne. 12.40 Gewyde muziek. 1.05 Gramofoon. 1.20 Het Pascal-orkest. 5.20 Het Parij- sche Symphonie-orkest. 8.20 Music-hall- progr. 10.50 Dansmuziek. PARIJS, 312.8 M.: 9.50—2.50 Gramofoon. 4.50 Gramofoon. 7.20 Gramofoon. 8.35 Saxofoonkwartet. 10.20 Het Om roeporkest. 10.5012.20 Gramofoon. ROME, 420-8 M.: 4.20 Symphonieconcert. 8.05 „Wiener Frauen", operette v. Lehar. TOULOUSE, 328.6 M.: 6.23 Philh. Orkest. 6.50 Vocaal concert. 7.05 Militaire mu ziek. 7.50 Schrammeimuziek. 8.35 Duettenconcert. 8.50 Populair concert. 9.20 „Le Prince Igor", opera van Borodin. 9.50 Hawaiian-guitaar-voordracht. 10.30 Operettefragm. 12.3512.50 Operette- ccajcert. WEENEN, 506-8 M.: 8.15 v.m. Gramo foon. 9.0010.20 H. Mis uit de Fran- eiskanerkerk' te Weenen 11.0512.15 Het Vrouwensymphonieorkest. 12.35 4.15 Blaasconcert. 3.15 Het Kolbe- kwartet. 4.205.45 Gramofoon. 6.55 Het Koor v. d. Oostenryksche Spoor wegbeambten. 8.00 „Reiche Madchen", operette v. Joh. Strauss. 10.50 Het Ci- therkwartet Rupp-Krause. 11.20—12.20 Zigeunermuziek. HUIZEN, 301.5 M. NCRV 8 U. Schrift lezing en meditatie 8.15 Gramofoon 10.30 Morgendienst 11 uur Lezen van Chr. Lectuur 11.30 Gramofoon 12 uur Politieberichten 12.15 gramofoon 12.30 Orgelconcert 2 uur Uitzending voor Scholen 2.35 Beantwoorden van vragen over kamerplanten 3.15 Cursus Knippen en StofversierenHet Instituut ENSAID, Tolsteegsingel 54, te Urecht. 5 uur Gramofoon 5-30 Zang-recital 6.30 Vragenuurtje 7 uur Politieber. en Persber. Van het Ned. Chr. Persbureau 7.15 Vragenuurtje (2e deel) 8 uur Vaz Dias 8.05 Het versterkt NCRV-Klein- orkest 9 uur. De heer G. Westra Mzn. te Hoogeveen: „Keulen, 't oude Colonia Agrippina" 9.30 Cornells Dopperprogr., ter gelegenheid van diens 65ste verjaring op 7 Febuari 1935 10.30—11.30 Gramo foon. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.01 Gramofoon 10.35 Gramofoon 11.30 Orgelspel: Cor Steyn 12 uur De Noten krakers 12.45 Eddy Walis en zijn orkest 1.30 Gramofoon 2 uur De Fliereflui ters 2.30 De Zonnekloppers 3 uur Or- vitropia 4 uur Gramofoon 5 uur Schalmei 5.15 Daaf Wins speelt piano 5.30 Strijkorke 6 u. XX-ensemble 6.30 Muzikaal babbeltje door Piet Tiggers 7.30 Volksliederen 8 uur Herhaling van S.O.S.-berichten 8.03 Vaz Dias 8.15 „Semele". Oratorium van G. F. Handel 9.40 Gramofoon 10 uur „Semel". Ora torium van G. F. Handel (vervolg) 10.40 12 uur Gramofoon. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramof.- muziek 12.20 Gevarieerd concert door het Radio-Orkest o.l.v. Henr! Pensis. On- dine, Lortzing, Wals Ziehrer; Bouffonnerie, Clemus; Pique Dame, Tschaikofski; Ste phanie-Gavotte, Czlbulka; Un Conté D'une Nuit d'Eté, Krome; T'Chaka, suit. King; Ktis-Serènade, Micheli; Sweepstake-Marsch Pensis 1.20 Gramofoonmuziek 6.50 Concert- en Dansmuziek 8 uur Itallaan- sche uitzending. Accordeonmuziek door Jean Meder 8.40 Gramofoonmuziek 9 uur Italiaansche muziek door het Radlo- Orkest ol.v. Henri Pensis. Alia Casentiness, Limenta; Angelus, Micheli; La Pendule har- monieuse, Mangiagalli; La Valse du Baisir, Arditi 9.25 Piano-recital door Colette Didier. Finale uit de Sonate Op. 27, Beet hoven; Wals. Chopin; Wals, Chopin; Ronde brilliant, Weber; Jardins sous la Pluie, De bussy; Tweede Impromptu, Fauré; Allegro appassionato, St. Saëns 9.55 Oude Ita- laansche muziek o.l.v. Henrl Passis, Sym- phonie, Luigi Boccherini-Sondheimer; Con cert! di Chiesa, Pergolesi. 10.30 Geva rieerd concert door het Radio-Orkest o.l v. Henri Pensis; Gri Grl, Llncke; Serer^de l'ltalienne, Caludi; Le hant de la Source, Amadeï; Morgenblatter, wals, Strauss; Standchen, Richard Strauss; Hochzeitstag auf Troldhaugen, Edvard Grieg 11 uur Dansmuziek van gram.-platen. BERLIJN, 356.7 M. 4.50 Pianorecital 5.50 Gramofoon 6,40 Concert: E. Nauwerck (glasharp) 7.30 „Das Kaba- rett auf dem Teller" 8.40 Gramofoon 9.4010.50 Het Bastian-kwartet. BEROMUNSTER, 539.6 M. 6.20 Gra- mofoonplaten 7.10 Het Tonhalle-orkest. BOEDAPEST, 550.5 M. 7 uur Het Philh. orkest. 9.10 Tziganekapel 10.35 Salonorkest. BRUSSEL, 483.9 M. 12.15 Gramofoon 12.50 Salonorkest 1.50 Gramofoon 5.15 Salonorkest 6.20 Zang 6.35 Z. E. H. Kanunnik Crooy: De geest van de kin deren op schooi" 6.50 Pianorecital 7.20 Vioolrecital 8.20 Het Omroeporkest 10.20 Ber. Reportage v. d. Zesdaagsche 10.5011.20 Gramofoon. BRUSSEL, II. 321.9 M. 12.17 Gramo foon 12.50 Het Omroeporkest 1.50 Gramofoon 5.20 Gramofoon 6.50 Het Salon-orkest 7.35 Gramofoon 8.20 Concert 9.20 Het Symphonie-orkest 10.20 Gramofoon. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 1.05 Gramofoon 3.20 Oscar Joost's orkest 6.20 Het Omroepkleinorkest. DROIT WICH, 1500 M. 11.40 Gramo foon 12.05 Orgelconcert 12.30 Gra mofoon 1.20 Het B.B.C.-Mldland-orkest 4.20 Concert: J. Whitehead (cello) en N. Hucker (piano) 4.50 Orkest 5.35 Het B.B.C.-Dansorkest 8.20 Populair non-stop-concert 9.40 Pianorecital 10.25 Het Londensch symphonie-orkest 11.3512.20 Dansmuziek. HAMBURG, 331.9 M. 10.50 Het Sym- phonieorkest 1.35 Gramofoon 6.20 Mandoline-ensemble 10.1511.20 Het Omroeporkest. KEULEN, 455.9 M. 11.20 Het Werag- kamerorkest 5.05 Het Müneh. Fiedel- Trio 7.30 Het Omroepkleinorkest. MILAAN, 308.6 M. 4.25 Dansmuziek 5.15, 6.20, 6.50 en 7.20 Gramofoon 8.05 Conoert. PARIJS, 1648 M. 7.05 Gramofoon 12.20 Het Pascal-orkest 8.20 „Le rol d'Yvetot", opera van Ib*rt 10.50 Dans muziek. PARIJS, 312.8 M. 12.25 Gramofoon I.392.20 Het Omroeporkest 8.359.10 Vocaal concert 10.50 Gramofoon. ROME, 420.8 M. 4.25 Zang 4.50 Het Kolisch-kwartet 6.05 Gramofoon. TOULOUSE, 328.6 M. 6.20 Philh. Or kest 7.05 Cellorecital 7.30 Operette fragmenten 7.50 Militaire muziek 8.35 Zangvoordracht 8.50 Schrammeimuziek 9.20 „La vie parislenne". operette V. Of fenbach 10.20 Weensch orkestconcert II.10 Gramofoon. 11.50 Operettefrag menten 12.10 Salonorkest. 12.35 12.50 Symphoiiieorkest. WEENEN, 506.8 M. 7.20 Het Philh. Orkest 9.10 Volksliederenconcert 10.10 Zigeunermuziek 11.5012:20 Gramof. Bij Apothekers en Drogisten BUISJE 20 TABIETTEN 10.50 - POOS k 100 TABLETTEN 1.1» Neen preparaat van de .N.V. AMSTERDAMSCHE CHININEFABRIÉS Hedenmorgen te 6 uur brak in de N. V. Nederlandsche Caoutchouc- en Gutaperchafa- briek v.h. Bakker en Zn. te Riderkerk een bin nenbrand uit in een droogkamer, vermoedelijk door broeiing in afval van rubber. Door het krachtig optreden van de eigen brandweer en die der gemeente Ridderkerk is het gelukt, den brand spoedig te blusschen. De waterschade is aanzienlijk. De droogka mer is uitgebrand. J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10