Van het katholieke voetbalkamp S.D.O.UiC. Oostelijk kampioen Buitenlandsche voetbalvaria KERKRADE WINT VAN VALKENBURG MAANDAG 4 FEBRUARI 1935 's-Heerenberg definitief op de laatste plaats Wereldkampioenschap pen in 1938 in ons land Volendam verspeelt een punt door een gelijk spel tegen V.V.IJ H.B.C. moet een punt afstaan aan Onze Gezellen Thuisclub liep een 20 achterstand in y. d. z. 'S HEERENBERG-SDOUC 2—3 ALTIOR—VOSTA 2—2 Deventenaren namen tweemaal de leiding DE ZWEEF—QUICK 5—2 De thuisclub was sterker; een verdiende revanche V.V.IJ.—VOLENDAM 2—2 Goed spel van de IJsselsteiners AKERBOOM LENT-EREU J. KEMI'ER DE KAAG SCHIEDAM Bouwen standaard motorjachten SUPER ROELAND en HOLLAND-KRUISER HET OLYMPISCH STADION TE BERLIJN Het werk aan het nieuwe Stadion te Berlijn, dat in verband met de Olympische Spelen wordt gebouwd, vordert goed. Het grondwerk is gereed en men is reeds be gonnen met den bouw van de hoofdmuren S.J.C.—T.Y.B.B. 1—1 Beide tegenstanders aan elkaar gewaagd Een spannend oogenblik voor het doel van Onze Gezellen in den gisteren gespeelden wedstrijd tegen H.B.C., die in een 2—2 gelijk spel eindigde Duitschland beantwoordt aan de verwachtingen Zwitserland in de put De Duitschers naar Amsterdam Als de reserves winnen De Union in België nog steeds troef! De treurige toestanden in het Oostenrijksche voetbal D.E.M.—E.M.M. 0—1 Eerste nederlaag op eigen terrein WILSKRACHT—DE MEER 4—2 De biauw-witten op dreef G.D.A.—LEONIDAS 0—1 Goed verdedigend werk der gasten X WIELRENNEN Het U.C.I.-congres te Parijs SPARTAAN—D.H.L. 7—4 Zeer verzwakte Delftsche ploeg ONZE GEZELLEN—HBC 2—2 Thuisciub haalt 20 achter stand in PUIT DE SPORTWERELD OHM? In het Oosten zijn gisteren beide beslissingen gevallen, daar S. D. O. U. C. met 32 van 's Heerenberg won, waardoor deze club definitief op de laatste plaats staat. Ook het kampioenschap van S. D. O. U. C. is thans een feit, daar Vosta in Deventer tegen Altior een punt ver speelde, waardoor de eventueel nog over te spelen wedstrijd van de Ulft- sche club tegen de Zweef in de si tuatie geen verandering meer kan brengen. De toestand der terreinen was gisteren gelukkig van dien aard, dat vrijwel alle wedstrijden konden doorgaan. Slechts enkele afkeurin gen vielen er te melden. In Zuid I is Kerkrade weer een stap dichter bij het kampioenschap gekomen, daar zij den moeilijken wedstrijd tegen Valkenburg tot een goed einde wist te brengen. De Valken werden met 2—1 geklopt. De Sittardsche Boys kregen op eigen grond een gevoelige nederlaag te in- casseeren van Chevremont, dat bijzonder op dreef was. De Geitenbergers wonnen in Sittard met 72. Het was gisteren trouwens een goede dag voor de clubs uit Kerkrade, want ook KNV boekte succes en klopte Kimbria met 20. Volharding—RKVVL en Caesar—RKONS gin gen wegens terreinafkeuring niet door. Kerkrade 14 9 3 Chevremont 14 7 3 Sitt. Boys 12 7 1 R. K. O. N. S. 12 7 1 Valkenburg 13 7 1 K. N. V. 11 3 4 R. K. V. V. L. 11 5 0 Kimbria 13 5 0 Caesar 12 3 1 Volharding 12 1 2 2 21 41—20 4 17 31—24 4 15 35—30 4 15 31—29 5 15 31—24 4 10 20—22 6 10 32—39 8 10 27—36 8 7 32—36 9 4 16—36 In een matig gespeelden wedstrijd heeft SDOUC met 32 van 's Heerenberg gewonnen. Reeds kort na het begin namen de gasten de leiding door Westerhof, die het leder on houdbaar in den hoek schoot. Bijna vergrootte SDOUC den voorsprong, maar Seggelinck kon nog op het nippertje redden. Weldra had Nien- haus echter succes, toen hij op handige wijze de backs wist te verschalken en daarna den stand op 0—2 bracht. De thuisclub gaf den moed niet op en bleef goed aanpakken. Kort voor de rust smaakte Freriks het genoegen den achterstand te verkleinen (21). In de tweede helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. De gastheeren waren zelfs eenigen tijd in de meerderheid en slaagden er in door een penalty, die door Hulst geno men werd, gelijk te maken. SDOUC zag het ge vaar in en ging de zaken nu flink aanpakken. •Uit een voorzet van Westerhof scoorde Nien- haus tenslotte het winnende doelpunt (32). In Zuid II zagen de beide candidaten voor de laatste plaats, die gisteren in het veld kwa men geen kans hun positie te verbeteren. Best Vooruit verloor n.l. van Dongen met 53, ter wijl Gennep in Weert met 4—1 tegen Wilhel- mina ten onder ging. De laatste wedstrijd van de drie staartclubs zal dus de beslissing moeten brengen. Best Vooruit moet nog uit spelen tegen Wilhelmina, Venlosche Boys uit tegen Mulo en Gennep thuis tegen Brabantia. Er is dus nog alles mogelijk, al zitten er voor geen van de drie clubs veel winstkansen in deze Wedstrijden. Op papier staat Gennep er het slechtste voor, maar toch is het niet uitge sloten dat twee of zelfs alle drie de concur renten gelijk eindigen. De spanning blijft er hier dus wel tot het laatste oogenblik in. De twee overige wedstrijden, die gisteren in deze afdeeling gespeeld werden, waren van geen belang meer. Brabantia won in Helmond met 6—3 van Mulo, terwijl RKTVV in Tilburg revanche nam voor de 41 nederlaag in Blerick en SVB met 42 klopte. 16 14 I 1 29 56—17 16 10 4 2 24 47—25 17 10 2 5 22 56—35 17 8 4 5 20 41—36 15 7 3 5 17 40—32 Kolping Brabantia Dongen Mulo Wilhelmina R. K T. V. V. 16 7 3 6 17 42—43 S. V. B. 16 5 2 9 12 25—47 Best Vooruit 17 2 4 11 8 2439 Venlosche Boys 17 3 2 12 8 2045 Gennep 17 3 1 13 7 2657 Zooals wij hierboven reeds meldden, vielen in het Oosten de beide beslissingen, 's Heeren berg moest thuis met 32 het onderspit del- ren tegen SDOUC en kan nu de laatste plaats biet meer verlaten. SDOUC is thans definitief bl het bezit van den titel, daar Vosta in De renter tegen Altior met 22 gelijk speelde, Zoodat de mogelijk nog over te spelen wedstrijd De Zweef—SDOUC, die met 3—2 door de Ulft- sche club werd gewonnen aan de situatie niets meer kan wijzigen. De Zweef was goed op dreef en won in Nijverdal met 52 van Quick. SDOUC Vosta Treffers Altior Ernos De Zweef Juick s Heerenberg 15 13 14 9 14 16 14 15 14 14 14 0 1 2 3 2 2 2 2 4 2 4 5 7 15 6 14 7 7 8 10 26 51—31 19 37—29 16 38—27 36—36 34—33 14 30—37 12 44—50 10 37—39 4 13—37 In West 5 moest Volendam voor de tweede biaal in dit seizoen een punt afstaan, daar de Wijdbroeken geen kans zagen het in IJsel- stein tegen WIJ verder te brengen dan een 2 gelijk spel. DEM kreeg haar eerste neder laag op eigen terrein te boeken en verloor in Beverwijk met den eenigen goal van den wed- sfo'ijd van het Hilversumsche EMM. De Amsterdamsche derby WilskrachtDe Meer leverde een succes op voor de jongens Van kapelaan Kuilman, die hun buren een 42 bederlaag toebrachten, waardoor de spanning °hder aan de ranglijst weer is toegenomen. Hms—VIC kon wegens terrein-afkeuring ftiet worden gespeeld. Volendam 12 10 2 0 22 49—25 V. V. IJ. 15 7 3 5 17 34—35 D. E. M. 13 9 2 5 14 27—23 S. D. O. 13 6 2 5 14 40—39 E. M. M. 13 6 2 5 14 33—40 H. M. S. 13 5 3 5 13 32—34 V. V. Z. 13 5 2 6 12 35—29 De Meer 13 3 4 6 10 31—36 V. I. C. 12 2 4 6 8 22—26 Wilskracht 13 2 2 9 6 21—37 In West II moest HBC tegen Onze Gezellen met een 22 gelijk spel genoegen nemen, zoo dat ook in deze afdeeling de leiders een punt moesten afstaan. Ook de andere wedstrijd, waarbij een Haarlemsche club betrokken was, leverde een puntenverdeeling op. SJC en TYBB scoorden n Noordwijk elk eenmaal, zoodat de geel-zwarten een kostbaar punt in de wacht sleepten. DHL verloor in Rotterdam met 74 van Spartaan, dat haar positie belangrijk ver beterde, terwijl ook Leonidas zich iets omhoog werkte door een 1—0 zege op GDA. H. B. C. 14 11 2 1 24 55—26 Santpoort 15 7 4 4 18 39—19 Graaf Willem 12 7 1 4 15 31—26 S. J. C. 14 5 3 6 13 32—44 Onze Gezellen 14 5 2 7 12 29—37 Spartaan 11 5 1 5 11 30—25 Leonidas 12 4 3 5 11 22—25 G. D. A. 14 5 1 8 11 18—30 D. H. L. 11 3 2 6 8 32—35 T. Y. B. B. 13 3 1 9 7 28—51 Altior trekt na den aftrap direct ten aanval. Een corner hieruit voortkomende wordt weg gewerkt, doch in midden veld worot het leder door te Riele opgevangen en via Evers ver dwijnt de bal in het doel (1—0). Vosta neemt dan het spel in handen en het gelukt hem om na 20 min. van een misverstand van Altior's verdediging gebruik te maken en den bal in te schieten (11). Uit een straf schop neemt Altior door G. te Riele wederom de leiding (21). Even voor rust zoekt keeper Ellenbroek bij een vrijen schop den bal te laag, en de rust komt met gelijken stand (22). Na de thee worden aan weerskanten geregeld felle aanvallen ondernomen; tal van corners zijn hier ook het gevolg van, doch succes blijft uit en met onveranderden stand geeft de scheidsrechter het eindsignaal. Quick telt twee en De Zweef een invaller. De Nijverdallers nemen na den aftrap het spel in handen en brengen dadelijk een bezoek aan An- koné dien zij echter op zijn post vinden. Toch komen de Zwevers terug en door 't goede werk van Jannink en Verschoor weet de eerste na drie minuten zijn club de leiding te bezorgen, 10. Onmiddellijk keeren de roodbroeken terug en menig gevaarlijk moment ontstaat er voor de Quick-veste. Als er 10 minuten gespeeld is breekt Verschoor plotseling door, doch als hij zal schieten wordt hij gevloerd, hetgeen den gasten 'n penalty kost, die echter slecht door Alferink wordt genomen, zoodat Ankoné kan redden. De doorbraken der thuisclub blijven echter steeds een gevaar voor de gasten. Snel verplaatst zich het spel Een schot van Verschoor kan de Oldenzaalsche doelman nog juist corner tippen en deze goed door Nijenhuis genomen wordt even fraai door J. Middelkamp ingekopt, 22. Enkele minuten later moet Ankoné weer vis- schen voor een razend schot van Verschoor, 30. Een schot van Hulsink stompt Middelkamp vlak voor de rust weg, maar via de deklat ver dwijnt de bal in het doel, 31. Onmiddellijk na de thee denken we dat Ver schoor de score weer zal openen maar zijn schot wordt door Nijkamp corner gewerkt, welke niets oplevert. Dan schiet Vogelzang aan den anderen kant rakelings over, terwijl de rechtsbuiten even later in buitenspelpositie den stand op 32 brengt. Dadelijk is Quick weer in den aanval, Riekhoff schiet Hoogers den bal tegen de hand, waarvoor de leider een penalty toekent, die Koopman neemt, maar Middelkamp weet het harde schot klemvast te vangen. Dan komt de thuisclub weer aan het woord. Snel rent Jannink langs de lijn, een voorzet, een schermutseling voor het doel en J. Middelkamp doelpunt, 42. Nijenhuis weet nog een keer het net te vinden, zoodat het einde komt met een 52 overwinning voor De Zweef. De laatste thuiswedstrijd voor V. V. U. is in een gelijk spel geëindigd. Ongetwijfeld is dit voor de IJsselsteiners, die met een invaller voor Avezaath uitkwamen, een fraai resultaat. De Volendammers hadden een invaller voor Runnekamp. Zij werden vooral gehandicapt door het nog al zware veld, waar door voor doel soms goede kansen werden ge mist. De thuisclub, die tegen wind moest be ginnen zette terstond een heftig offensief in en was aanvankelijk goed in de meerderheid, waaraan na een kwartier uitdruking werd ge geven door J. Voorn, die uit een hoekschop het leder fraai wist in te koppen. 10. Na dit doel punt was de strijd meer verdeeld. Volendam scoorde, doch wegens buitenspel werd dit punt ongeldig verklaard. In een periode van eenig overwicht der gasten kwam de rust met 10. De tweede helft gaf opnieuw een overwicht voor V. V. IJ. te zien. Een vrije trap voor Volendam ging juist naast, en toen Pooyer een maal alléén voor den doelman stond, speelde het veld hem parten. Even later deed hij 't V- v:v Prima werL GoeJe referenlie* beter en bracht de partijen op gelijken voet. De doelman van V. V. IJ. werd dan gevloerd en het leder ingeschoten, doch ondanks heftig protest werd dit punt geannuleerd. De Volen dammers namen toen eenigen tijd het initiatief over en werden over alle linies sterker. Jonk bracht met een hard schot den stand op 12. De vreugde was van korten duur want na een hoekschop scoord^ Voorn onberispelijk 22. De strijd om het winnende punt bracht geen resultaat, zoodat aan 't einde de punten waren gedeeld. De strijd gaat aanvankelijk gelijk op en slechts bij geluk ontkomt het S. J. C.-doel bij een schermutseling voor het doel aan door boring. De thuisclub neemt dan het offensief over, doch kan het niet verder brengen dan enkele corners. Nadat ruim twintig minuten is gespeeld weet N. Rietmeyer met een prachtig onhoudbaar schot aan S. J. C. de leiding te geven (10). De gasten pakken daarna eenigs- zins fanatieker aan en na enkele corners weet een hunner in buitenspelpositie te scoren, het geen den scheidsrechter echter niet ontging. In het voortdurend overwicht van T. Y. B. B. ont kwam het S. J. C.-doel nogmaals op gelukkige wijze aan doorboring. S. J. C. komt voor de rust nogmaals geruimen tijd in de meerder heid, maar met onveranderden stand kwam de rust. In de tweede helft regent het zwaar, doch het veld blijft goed. De thuisclub oefent dade lijk weer eenig overwicht uit, doch het schijnt of de aanvallers het niet meer tot doelpunten kunnen brengen. Langzaam werken de gasten zich weer los en na tien minuten gelukt het Honschoten de partijen weer op gelijken voet te brengen (11). Afwisselend worden tal van aanvallen ondernomen, waarbij vooral de Haar lemsche keeper zich danig weert en hoe er ook gewerkt wordt, tot doelpunten komt het niet meer, zoodat de strijd met gelijk spel eindigt. Overeenkomstig de verwachtingen heeft Duitschland in Stuttgart van Zwitserland ge wonnen, waarbij bovendien de cijfers niets aan duidelijkheid te wenschen overlieten. In tech nisch opzicht zijn de gastheeren steeds vooraan geweest, ondanks het feit, dat men te elfder ure nog enkele wijzigingen in de ploeg moest aan brengen, doch zelfs dit bleek geen beletsel. Aan vankelijk was het vertrouwen in de ploeg we liswaar niet zoo groot, omdat men in een oefenmatch hopeloos faalde. Doch de rehabili tatie is er des te mooier om, tot uitbundige vreugde van de 60.000 bezoekers van de Adolf Hitler-baan. Behoeft 't verbazing te wekken, dat men in Helvetia buitengewoon teleurgesteld is over het resultaat tegen Duitschland. Zeker, men vleide zich niet met de hoop op een qyerwinning, doch stellig had men verwacht, dat het resultaat eervoller zou zijn, temeer daar de voorbereiding niets te wenschen had overgelaten. De cijfers zijn te sprekend, en wat in het bijzonder erg terneerdrukt is het feit, dat deze nieuwe aan- valsformatie geen enkel tegenpunt kon scoren. De nieuwe, donker-getinte middenvoor, Frige- rio, werd aanvankelijk streng bewaakt, wat la ter niet zoo broodnoodig bleek te zijn. De bin- nenspelers stelden deerlijk teleur, alleen de bei de vleugels vormden het lichtpunt in deze voetbalduisternis. Wat nu? vraagt de Ziiricher Sport, niet versagen! zegt de schrijver. In derdaad maar om het zelfvertrouwen niet te verliezen bij zoovele internationale decepties, daar is slechts een zeer krachtige en physiek- sterke constitutie toe in staat. Over een dag of veertien komt het Duitsche elftal haar opwachting in het Amsterdamsche Stadion maken, wat menigeen de vraag doet opwerpen zijn onze landgenooten kansloos tegen de oostelijke buren. Vraagt men ons oordeel, dan zijn wij niet zeer optimistisch gestemd over een succesje. Niet tegenstaande het feit, dat Duitschland geen basis heeft voor haar ploeg en steeds met ge wijzigde formatie start, welke zienswijze men in ons land niet gelukkig noemt, is het voor deel daarvan, dat men een groot keurkorps krijgt van uitstekende krachten. Bovendien wordt aan de lichamelijke voorbereiding ver bazend veel zorg besteed, waartoe tal van uit verkorenen regelmatig in trainingskampen bij een zijn, zoodat een kloek elftal zal worden af gevaardigd. De beide aanvallen zullen elkander weinig in kracht ontloopen, doch onze achter hoede is daarentegen beslist zwakker. Tevens moet men er op bedacht zijn, dat in Duitsch land de z.g. W.-formatie sterk favoriet is, op welk wapen de Hollandsche ploegen nog niet erg zijn ingesteld. Een draw zou ons al zeer bevredigen. Tegelijk met den grooten strijd in Stuttgart streden de B-ploegen van Zwitserland en Duitschland tegen elkander in Luzern. En zoo waar wisten de Zwitsersche reserves dezen kamp met 10 te winnen. Vooral stijgt deze zege in waarde, daar de Duitsche ploeg inder daad zeer krachtig moet worden genoemd, ter wijl de gastheeren niet teruggrepen naar spe lers, die slechts internationaal in naam zijn, doch een ploeg formeerden van jongelui, die door de Technische Commissie waren gesigna leerd. Zou de kim voor Zwitserland dan niet zoo donker zijn, als men in het algemeen ver moedt? Unaniem kan men des Zondags in het Bel- genland de vraag hooren stellen is de Union nog ongeslagen. En nu al 21 Zondagen hebben de Union-supporters hun trots in jubelkreten geuit, dat hun favorieten onverslaanbaar zijn. 't Is dan ook werkelijk fameus, zoo krachtig dit elftal in elkander sluit en de stormen trot seert, die vanzelfsprekend vanwege haar lei dende positie tegen haar doel beuken. Zoo was de ranglijst-positie aan den kop: Union St. Gilloise 21 18 3 0 39 p. 72—24 Liersche S.K. 20 15 1 4 31 p. 58—30 Daring Brussel 21 11 4 6 26 p. 5340 Met nog 5 wedstrijden voor den boeg is het Brusselsche kampioenschap dus vrijwel verze kerd, slechts bestaat de vraag blijft de 0 ge handhaafd? Dacht men aanvankelijk, dat de malaise- periode slechts een periode van luttele maanden zou zijn en men rustig had.te wachten op be tere tijden, deze vergissing begint Oostenrijk langzamerhand noodlottig te worden. De druk op de vereenigingen wordt voortdurend hooger. De publieke belangstelling daalt bij den Zon dag, de vermakelijkheidsbelasting blijft onge wijzigd, zoodat er gaten in de verschillende kassen komen, die moeilijk meer hersteld kun nen worden. Want de geldschieters, die aan vankelijk bijsprongen, stappen niet zoo grif meer van hun duiten af. Men poogt thans door vermindering van de entree-prijzen het publiek te bewegen in drommen op te trekken, doch wanneer ook deze laatste maatregel faalt, ziet 't er waarlijk heel duister voor het beroepsspel daar te lande uit. Reeds op het oogenblik mom pelt men over faillissementen, die bijna onaf wendbaar zijn. D. E. M. heeft een drietal invallers en hoe wel blijkt dat haar voorhoede danig verzwakt is, worden aanvankelijk verschillende goede aanvallen opgezet. De gasten verdedigen echter taai en als Langendijk eenmaal doelpunt, blijkt Stam buitenspel te staan, zoodat deze goal ge annuleerd wordt. Het spel gaat vliegensvlug op en neder en heeft tal van aantrekkelijke mo menten. De gasten komen nu herhaaldelijk voor den D. E. M.-doelman, maar Schram en Slok zijn in prima vorm en weren alles. Eenmaal heeft invaller Slotemaker niet over geluk te klagen, als de bal van de lat weer terug in het veld springt. De voorhoede der thuisclub krijgt verschillende goede kansen, maar deze worden niet benut door te klein spel. Het blijft on- dertusschen maar steeds doorregenen en het is op het D. E. M.-veld verre van aantrekke lijk. Na de rust is de thuisclub het eerst gevaar lijk. De gasten loopen steeds weer vast op het geweldige D. E. M.-backstel en daar de half- linie der thuisclub steeds maar opdringt, krijgt de achterhoede van E. M. M. het zeer zwaar. De voorhoede der thuisclub speelt evenwel er barmelijk slecht. De vreemdste situaties ont staan soms doordat men elkander niet begrijpt en de steeds goed opruimende E. M. M.-ver- dediging weet hier wel raad mee. Met een beetje doorzicht had de thuisclub verschillende doelpunten kunnen maken. De Hilversummers breken dikwijls gevaarlijk door, maar de ver opgedrongen verdediging der thuisclub weten hen steeds in bedwang te houden. Ais er weer een onverwachte uitval komt, doelpunt de rechtsbuiten der gasten (01). De thuisclub werkt nu hard om gelijk te maken en krijgt hier kansen genoeg voor, maar nu blijkt voor al de machteloosheid van de voorhoede. Kort voor het einde krijgt Stam nog een goede kans. Hij schiet tegen den doelman aan en slaat dan met de hand den bal in het net. Een pracht- voorzet van Steeman wordt eveneens gemist en het is een opluchting als de scheidsrechter het einde aankondigt. In een voor de rust aantrekkeiijken en snel len wedstrijd heeft Wilskracht revanche ge nomen op haar buren en daardoor haar kans om de degradatie te ontloopen aanmerkelijk vergroot. Het begin kenmerkt zich door een zeer snel len strijd met wederzijdsche mooie aanvallen. Reeds na 8 minuten heeft de thuisclub suc ces als Kaay een voorzet van rechts inschiet 10. Dit doelpunt inspireert de blauw-witten om nog beter te gaan spelen. Goed combi neerend trekken zij steeds ten aanval en de verdediging der gasten moet alle zeilen bij zetten. Toch ziet W. Spieke-man kans met een schitterend schot den voorsprong te vergroo- ten 20. Wilskracht speelt nu uitstekend. Wilskracht speelt nu uitstekend. Als Hoeboer een bal maar half stopt profiteert Kaag hier van door hem voor de derae maal te passee- ren. De gasten trekken nu onstuimig ten aan val, doch de Wilskrachtverdediging met Sta- lenberg aan het hoofd, keert het gevaar steeds. Vrij plotseling scoort de Meer tegen als Ten- niglo een hard diagonaal schot inzendt (31). Het spel golft snel op en neer met wisse lende kansen. Uit een voorzet van rechts 'ver richt Kaag de hattrick (41), terwijl de Meer na een doelworsteling den achterstand ver kleind (42). Na de rust zakt het spelpci. aanmerkelijk door den regen, waardoor het veld erg glad wordt. Nadat eenige corners op het doel der gasten zijn afgeslagen, gc-at Wilskracht met succes een verdedigende tactiek toepassen, waardoor de Meer het spel in handen neemt ~n de spanning toeneemt. Ste.-ds zweeft de bal voor het Wilskrachtdoel, doch de Meer krijgt geen kans. De sporadische Wilskracht- aanvallen zijn niet ongevaarlijk, dcch de ver dediging der gasten krijgt voldoende gelegen heid in te grijpen met een zwa en druk op het Wilskrachtdoel en onder groote spanning komt h°* einde. Ondanks het feit dat de thuisclub vrijwel voortdurend sterker was, is het G. D. A. niet gelukt de puntjes te bemachtigen. Er gelukte nu letterlijk niets bij de „Raven", terwijl de verdediging van de Rotterdammers in prachtvorm was. Het was een aantrekkelijke en vlot gespeelde wedstrijd, waarbij G. D. A. direct tot den aan val overging. Een goede voorzet van links liet het binnentrio onbenut, doordat Nederpelt naast kopte. Een vinnig schot van Nolten wist van der Ham op verdienstelijke wijze onschade lijk te maken. Hierna waren de Rotterdammers in den aan val en probeerden met verre schoten den Haagschen doelman te verschalken. G. D. A. wist hierna den bal geruimen tijd op de Rot- terdamsche helft te houden, doch telkens was er een vijandelijk been, dat het schot keerde. De belangrijkste besluiten van het Zaterdag te Parijs gehouden U.CJ.-congres zijn: De wereldkampioenschappen 1935 worden van 1018 Aug. as. in België gehouden. De data zijn als volgt vastgesteld: Zaterdag 10 Aug. Brussel sprintwedstrijden. Congres U.C.I. Zon dag 11 Aug.: finale sprints, profs en amateurs. Maandag 12 Aug.: voorwedstrijden stayers. Woensdag 14 Aug.: Finale stayers 100 K.M. Zondag 18 Aug.: .Wegwedstrijden voor profs en amateurs te Floreffes bij Namen. De wereldkampioenschappen in 1936 zullen in Zwitserland worden gehouden. In 1937 te Kopen hagen en in 1938 in Nederland. Bij de sprintwedstrijden zal voortaan geloot worden, welke renner den kop zal moeten nemen. Louis Breton werd als president herkozen met groote meerderheid van stemmen. Het door Duitschland uitgewerkte programma voor de Olympische Spelen 1936 werd goedge keurd. Met eenige schitterende uitvallen der Blauw- Witten, meestal door den midhalf geleid, kwam de rust. Na de rust was G. D. A. weer het eerst in den aanval. Een hard schot van Nolten werd door v. d. Ham in samenwerking met de deklat onschadelijk gemaakt. Door buitenspel ging hiema een pracht kans voor de Hagenaars ver loren, terwijl even Ifcter de lat den Rotterdam- schen doelman bij zijn werk krachtig bijstond. G. D. A. bleef het meest in den aanval en op een moment wist Nolten succes te boeken. Scheidsrechter v. Veen annuleerde dit doel punt wegens buitenspel. Nogmaals kreeg G.D.A. een goede kans, toen Peters door de verdedi ging was heen gedrongen, doch hij schoot naast. Plotseling kregen we een snellen uitval der Rotterdammers, waarbij de achterhoede der gastheeren weifelde en een harde schuiver van v. d. Sande bracht den stand op 01. G. D. A. zette er alles op om gelijk te maken, doch de tijd verstreek zonder dat nog gedoel punt werd en Leonidas kreeg meer dan haar toekwam. D. H. L. heeft met een vijftal invallers uit komend een gevoelig échec geleden tegen de gerestaureerde Spartaansche ploeg. D.H.L. scoort direct een off side-goal. Spar taan is met haar snelle aanvallen zeer gevaar lijk en door toedoen van Kahnen en van Gorp (2) hebben de zwartjes spoedig met 30 de leiding. Zonder moeite verkleint de Goey den achterstand, maar dan lapt Tom Mentinck heel D. H. L. aan z'n laars en scoort onhoudbaar een pracht doelpunt (41). Nog voor de thee passeert Hoogendijk een vrijen schop naar Hermsen, die hard luschiet (4—2). De tweede helft geeft direct levendige si tuaties voor beide doelen; een pracht kopbal van Tok Alsemgeest had beter lot verdiend. De verdedigingen houden stand, totdat Herm sen een pass van Hoogendijk benut (43). Dan is het ijs gebroken. Schoone stelt van Gorp in staat te scoren (53). Van Zinnen scoort nog eenmaal tegen, maar dan houdt Spartaan het heft in handen. Van Gorp scoort nog twee maal en zoodoende winnen de Overmaasschen verdiend met 74. De eerste aanvallen zijn voor H.B.C. en reeds in de eerste oogenblikken weet Ruigrok voor H.B.C. te doelpunten, doch dit punt wordt zeer terecht wegens buitenspel geannuleerd. Onze Gezellen komt nu ook meer opzetten en de halflinie weet op goede wijze zoowel steun aan de voorhoede als aan de achterhoede te verlee- nen. De Reus in het Gezellendoel weet ver schillende malen zeer fraai te redden en het talrijk opgekomen publiek weet dit telkens weer te waardeeren. Wanneer bij een goeden aanval een der Gezel- lenspelers hands maakt, geeft de scheidsrechter penalty, doch het zachte schot van Ruigrok weet De Reus corner te werken, welke goed genomen geen succes oplevert. De rechtervleugel van H.B.C. doet goed werk, hoewel wij van Martin meer verwacht hadden. Er is reeds ruim een half uur gespeeld, wan neer Van Roode met een fraai schot H.B.C. de leiding weet te geven. 10. Reeds denken we dat H.B.C. den voorsprong zal vergrooten aoch De Reus laa zich resoluut op den ba! vallen, weermede een zeker doelpunt wordt voorkomen. De thee heeft beide ploegen goed gedaan en ook de tweede helft geeft aantrekkelijk spel te zien. Weer is het H.B.C. dat succes heeft wanneer bij een algemeenen H.B.C.-aanval Ruigrok onbereikbaar voor De Reus den bal in het net jaagt. 02. Onze Gezellen laat zich nu even insluiten, de achterstand deprimeerde eenigszins, doch spoedig waren zij deze depressie te boven en Driessen krijgt nu drukker werk. Eindelijk heb ben de Gezellen de goede formatie te pakken en het is Bouma die voor Onze Gezellen het verdiende tegenpunt scoort. 12. Onstuimig vallen de Gezellen aan en in de resteerende twintig minuten kan nog alles ge beuren. Nog tien minuten zijn te spelen wan neer Vlegels den bal op den rechtervleugel krijgt toegespeeld. Vinken mist, waardoor Vlegels nog juist dezen back kan passeeren. Alleen voor Driessen schiet bij zuiver in den linkerbeneden hoek. (2—2). H3.C. appelleert voor buitenspel, doch de scheidsrechter wijst naar het midden. Den resteerenden tijd verdedigt Onze Gezellen taai en er is voor H.B.C. geen doorkomen meer aan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9