m Onze eerste in Nederland vervaardigde Autobanden de NEDERLANDSCHE fê&siki-FABRIEKEN te BEST! Levenslang geëischt tegen kappersbediende Laatste Nieuws ftlARiA-STICHTING Haarlem, 7 Febr. Rijksbegrooting JONGEMAN ONBEWOGEN verlieten Dinsdag 5 Februari 1935 BEZOEKT ONZE STAND No. 39 OP DE R.A.I. DONDERDAG 7 FEBRUARI 1935 AUTOBANDEN N.V. HANDELMIJ J. SCHOONEVELDT Voor Haarlemsche rechtbank stond heden moordenaar van jong meisje terecht wegens roofmoord Ook brand gesticht Deskundigen verklaren „Ik was bang voor hem Verdachte ondervraagd Waarom werd het meisje vermoord? Requisitoir Pleidooi Kindermatinée in „St. Bavo" JAARVERGADERING VAN DEN DIOC. TUINDERSBOND De moeilijkheden in het tuinbouwbedrijf Voorstellen der af deelingen Dr. W. P Zegt (1' IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK LANGERE OPENSTELLING VAN WINKELS Gedurende de internationale bloemententoonstelling te Heemstede VAN ONZE RECHTBANK Steunmisère Diefstal van rijwielplaatjes Huurkoopver duisteringen Ontrouwe loopjongen Voor de school in het Woon wagenkamp De Graal-fancy-fair T reinvertraging Polygoon snapt een fietsendiefstal Aanbesteding Gevonden dieren en voorwerpen Personalia BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN HAAR LEM EN OMSTREKEN 2e klasse klein biljart pnt. brt. h.s. gem. TENNIS H.L.T.C. „HEEMSTEDE' Welgeslaagde propaganda-tennis- filmavond AGENDA 8 Februari Algemeene beschouwingen in de Eerste Kamer voortgezet RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Hedenmorgen stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht de 21-jarige leerlingver pleger A. T. O., wegens roofmoord subs, moord, subs, doodslag, diefstal en brand stichting. Verdachte was in den avond van 7 September 1934 binnengekomen in de kap perszaak van den heer T. L. Wever aan de Anegang te Haarlem. Hij stal daar 'n geld kistje met inhoud, enkele spaarbankboekjes een een geldsom uit de winkelkassa, stichtte op de eerste verdieping brand en worgde de 18-jarige dochter des huizes, met wie hij omgang had tegen den zin harer ouders. Verdachte gaf zich twee dagen na de daad te Zwolle aan en legde in Haarlem voor de politie, na een langdurig verhoor, een vol ledige bekentenis af. De belangstelling voor deze zaak was zeer groot en zeer velen konden geen plaats meer krijgen op de publieke tribune. De rechtbank werd gepresideerd door Jhr. mr. Strick van Linschoten, rechters waren Mr. Raedt en M. Top. Het O. M. werd waargeno men door Mr. A. R. Andringa, terwijl Mr. H. O. Drilsma de verdediging op zich genomen had. Als deskundige werd gehoord Dr. M. Mauritz, die het eerst medische hulp aan het meisje er- leende. De ongevallen-dienst had getuige ge haald met de mededeeling, dat er een sehijn- doode door rookverstikking in het huis van den kapper lag. Sporen van een misdrijf waren dien avond niet te vinden, wel waren er symptomen, die wezen op een bijzonder geval. Rechercheur van Rijswijk gaf een uiteenzet ting van de wijze waarop hij het lijk vond. Dr. J. P. L. Hulst verklaarde als deskundige, dat hij vele worgingssporen in den nek, aan den hals en aan het strottenhoofd heeft gevonden. Verdediger: Kan het meisje bewusteloos ge raakt zijn door een poging tot worging en daarna gestikt zijn door den rook? Getuige: Dat lykt me onmogelijk, gezien den Indruk van de worgings-handelingen. Dr. S. P. Tammenons Bakker stelde een on derzoek in naar de verstandelijke vermogens van verdachte. Getuige heeft niets gevonden dat wijst op een geestelijke afwijking, waardoor dus voor verdachte de gewone strafmaat zal kunnen gelden. De 14-jarige Annie Wever vertelde, dat zü op den bewusten avond wakker werd door la waai in het huis. Het bleek, dat er brand was en het meisje is bij buren ondergebracht. Meer wist zij niet te vertellen. Getuige Keesom, inspecteur van politie, ont dekte den brand, waarschuwde de brandweer en is met eenige burgers het huis binnen gegaan. Hij vond het vermoorde meisje, liggende op een divan en liet haar naar den heer Rolfs bren gen. Ook de andere kinderen werden in veilig heid gebracht. Getuige constateerde nog geen brandstichting, als de brand eenige minuten later ontdekt was, zou het pand ongetwijfeld in lichter laaie gestaan hebben. Toen de heer Wever thuis kwam ontdekte hij dat er geld ge stolen was. Bij nader onderzoek bleek, dat het vuur in een kast onïstaan was. De vader van het slachtoffer vertelde, dat hy dien avond om 7 uur met zyn vrouw naar Santpoort was ge gaan, Emmy zou op de kinderen passen. Ge tuige kende verdachte sinds zomer 1933. Hu maakte kennis met zün dochter en logeerde daardoor eens in de Anegang. Toen verdachte vertrokken was constateerde hy, dat er 40 ver dwenen waren. Hü verbood daarom zyn dochter langer met O. om te gaan en wist niet dat zy elkander van tijd tot tijd nog ontmoetten. Verdediger: Welken indruk hadt u van ver dachte vóórdat bleek, dat hij een dief was? Getuige: Aanvankelijk was de indruk gunstig, verdachte kon zich sympathiek voordoen. Een rüwielhersteller te Zeist had een vorde ring op verdachte voor de levering van een rij wiel. Verdachte schreef, dat hy de verschuldigde 45 met September zou betalen. In den laten avond van 6 September kwam hij inderdaad om de schuld te voldoen. O. maakte een heel abnormalen Indruk, hij was ontzettend zenuwachtig en getuige was bang voor hem. Hy waarschuwde dan ook in den nacht de politie en nam het nummer van den auto, waar mede verdachte was gekomen, voor alle zeker heid op. Dan ondervroeg de president verdachte. President: Heb je tijdens een verblijf bij Weber geld gestolen? Verdachte: Ja. Ik had schuld en ik zag kans om zoodoende vry te komen. President: De toegang tot het huis werd u na dit gebeurde ontzegd, niet? Verdachte: Inderdaad. Maar ik ontmoette het meisje nog verschillende malen, ze hield veel van me. De president schetste dan het verleden van verdachte, dat niet smetteloos was. Hij verduis terde in meer betrekkingen geld en maakte vele schulden. Hy verliet het ouderiyk huis. zwierf een tijd rond en sliep in de open lucht Toen kwam het idee in hem op. can naar Weber te gaan en daar geld te stelen om nieuwe schul den te betalen. Den bewusten avond zat het meisje voor het raam en maakte de voordeur voor verdachte open. Na een kort gesprek in den winkel gingen de twee naar boven. Toen het meisje op een divan ging zitten, pakte ver dachte haar plotseling beet en drukte zün han den om haar hals om haar dood te maken. Hij pakte daarna een doek en maakte die om haar hals vast. Aan den stand der oog-pupillen zag hij, dat het meisje vermoord was. Verdachte aanhoorde dit relaas van den president uiterlijk onbewogen. Hij helde half voorover over de beklaagdenbank, staarde den president recht in de oogen en antwoord de op alle vragen schor en zacht: „Ja". Hij erkende het geld gestolen te hebben en aan zfn sehuldeischers betaald te hebben. President: Vermoordde je het meisje, om dat je vrij het geld wilde stelen? Verdachte: Neen mijnheer! Neen mijn heer! President: Dan zou het alleen een daad van een krankzinnige kunnen zijn. En de psychia ters hebben uitgemaakt, dat u volkomen nor maal bent. Verdachte: Psychiaters kunnen zich vergissen Het onderzoek is niet goed geweest. Ik heb me niet voldoende kunnen uiten. Ik heb maar toe gegeven wat de dokters vroegen en zeiden, om van het gezeur af te zijn. President: Dus om de doktoren een pleziertje te doen? Verdachte: Ja. Ik wilde er af zijn. Ik ben geen schurk, mynheer! President: Het lykt er anders heel veel op' Verdachte: Ik ben het niet, mijnheer. Er zit heel veel goeds in me, als ze me maar goed lei den. De psychiater, Dr. Tammenons Bakker, ver klaarde daarna, dat verdachte alles deed om hem en zyn collega op een dwaalspoor te bren gen. Op een goeden dag vertelde verdachte on der tranen hoe het geheel zich had toegedra gen. Dat was op volkomen plausibele wijze. President: De smoesjes, die je eerst tegen over de doktoren verzon, putte je zeker uit je ervaring als hulp-krankzinnigen verpleger, verdachte? Verdachte: Ik heb nooit aan psychiatrie ge daan. De officier van justitie, Mr. A. R. Andringa, sprak allereerst een woord van deelneming tot de familie van het slachtoffer en bracht hulde aan de Haarlemsche politie, die onmiddellijk handelend optrad en zeer veel heeft bijgedragen tot het onthullen van het drama. Het net werd zoo nauw om verdachte toegehaald, dat hij het beter achtte zichzelf bij de politie aan te melden. Hij simuleerde krankzinnig te zyn en deed dit op waarlijk haast onontdekbare wyze De prak tijk daarvoor had hij opgedaan als verpleger in Utrecht en Den Dolder. Aan de politie verklaar de hij een meisje vermoord te hebben en dat hij door een innerlijken drang gedwongen werd om meer vrouwen te vermoorden. Een prachtig gezegde voor een krankzinnige en voor ver dachte een uitkomst alser geen bekwame psychiaters waren geweest. Verdachte vermoord de het meisje om zich het geldkistje te kunnen toeëigenen, de brandstichting zou daarna veel onopgehelderd laten. De officier meende dan ook roofmoord bewezen. Men heeft verdachte te veel met handschoe nen aangepakt, toen hij reeds eerder diefstallen pleegde. Hij forceerde zelfs een brandkast en kwam daardoor In de gevangenis. Steeds weer bezorgde men verdachte baantjes en steeds weer gedroeg hij zich zoodanig, dat ontslag moest volgen. De officier concludeerde, dat verdachte volledig toerekenbaar is en dat er alleen van gevoelsstoomissen sprake is. De straf maat zal dus ten volle toegepast worden. Het wordt hoog tyd, dat de maatschappij voor goed beveiligd wordt tegen mannen als verdachte. Hij eischte daarom dan ook levenslange gevangenisstraf. Verdachte hoorde dezen eisch onbewogen aan. De verdediger, mr. M. O. Drilsma, zette in zijn pleidooi uiteen, dat men op juridische gronden in dit geval niet van een roofmoord mag spreken. Voor het eerste tenlaste gelegde zou dus vrijspraak moeten volgen. Ook de beschuldiging van moord met voorbedachte rade is, niet houbaar. Spr, pleitte hiervoor ontslag van rechtsvervolging, maar erkende, dat verdachte wegens doodslag, brandstich ting en diefstal veroordeeld kan worden Pleiter meende echter, dat verdachte een psychopaat is. Hy schetste hem als een man van ongeschoold intellect, gepaard gaand met ethische defecten. Volgens spr. staat nog niet geheel vast of verdachte volledig toereken baar is. PI. zou daarom gaarne zien, dat alsnog een derde psychiator benoemd wordt. In zijn repliek achtte de Officier van Jus titie dit laatste overbodig. Waar moet her. heen, zoo zeide hy, als reeds twee, in het ge- heele land be'dsnde d:skundigen, den ver dachte toerekenbaar verklaren en de verdedi ger om een der deskundige gdatvragen? Uitspraak 21 Rebruari. kinderen vertelde aan wie zij dezen middag te danken hadden. Belangelooze medewerking werd verleend door jeugdgroep van den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthoudersbond", onder regie van hun voorzitter, den heer J. de Kleyn, met de tooneel- stukjes: „Het geheim van de Lentekoningin" en „Jan Klaasen als fotograaf". Mevr. van Eek- Koning zorgde voor een prachtige costumeerlng en het kapwerk, terwyl eenige werkloozen voor het muzikale gedeelte zorgden. Het bestuur van den R. K. Volksbond droeg zijn aandeel door het afstaan van de groote zaal. De heer Luyken dankte allen namens het Centraal Comité, doch de mooiste dank was zeker het geweldig applaus, dat telkens door de zaal daverde. Men schryft ons: Dinsdag 5 en Woensdag 6 Februari zorgde het Centraal Comité voor Werkloozen voor een kindermatinée in het gebouw „St. Bavo". Beide malen werden zij geopend door den heer Luyken, voorzitter van het H.B.B., die den Hedenmorgen om 10 uur werd in het ge bouw Sint Bavo, aan de Smedestraat, Haar lem, de algemeene jaarvergadering geopend van den diocesanen Tuindensvakliond van den L. T. B. De eerste punten van de agenda werden vlug afgewerkt. Het jaarverslag van den secretaris rele veerde de verschillende acties, die in het afge- loopen jaar door den L. T. B. werden onder nomen. De kleine successen die werden bereikt, blyken echter niet in staat den algemeenen neergang tegen te houden. Er zullen me 'r doeltreffende maatregelen genomen moeten worden, gebaseerd niet alleen op de behoefte van den tuinbouw, maar ook rekening hou dend met de nooden van de tuinders. De aftredende bestuursleden, de heeren Th. F. van Rijn en H. G. Mathot, werden bij enkele candidaatstelllng gekozen verklaard. Hierna ging de voorzitter, de heer Jac. Groen Azn. over tot het houden van een inleiding over de toestand in de tuinbouw- bedryven. Van de afdeelingen Tuitjenhorn en Pynac- ker waren voorstellen ingekomen betreffende vaste lasten en handelspolitiek. In het prae-advies stelde het bestuur vast, dat het steeds al het mogelijke gedaan heeit om de vaste lasten te verlagen. Ook in de toekomst zal het steeds in deze richting blij ven werken. Ten aanzien van de handels politiek zal de organisatie, gezien de gecom pliceerdheid van dit vraagstuk, weinig kun nen bereiken. Het is niet mogelyk, dat de regeering garant gesteld wordt voor de vor deringen, die de exporteurs op het buiten land hebben. „Aderverkalking, hart- en zenuw ziekten. aandoeningen van de nieren en de urinewegen worden in hooge mate ongunstig beïnvloed door de coffeïne. Daarom is het echtei niet noodig. U hel dagelijksch genoi van een paar koppen lekkere koffie te ontzeggen, als U maar Koffie Hag gebruikt" Koffie Hag is een keurmelange van de beste koffiesöorten, veredeld volgens de door nieuwe octrooien beschermde werkmethode. De toepassing van dit verbeterde Hag- procédé Iaat de aromatische oliën tor volle ontwikkeling komen. Dat is het geheim van het heerlijke aroma en den fijnen,pittigensmaak van Koffie Hag. P) Bovenstaandt uitspraak ts authentiek, de afbeelding van de» persoon dient echter alleen ter illustratie en beeft geen nauw- keurige gtljjktnig Een actie ten bate van Duitschland en ten nadeele van Engeland, is gezien de vry gun stige passieve handelsbalans, die wy met Engeland hebben, zeker ongewenscht. De voorzitter legde er den nadruk op, dat de tuinders niet alleen om hun eigen be langen moeten denken, maar om het belang van het geheele economische verkeer. Vervolgens werden in verband met de in gekomen voorstellen tot wyziging der steun regeling, verschillende inleidingen gehouden over den toestand van het tuinbouwbedrijf in de tuinbouwstreken van Noord- en Zuid-Hol land. De heer H. A. van Tol bepleitte voor het Westland een verhocging van den stsun, die moet worden uitgebreid tot alle produc ten, en een gemakkelijke wijze van uitvoer voor kleinere exporteurs. De teeltvergunning moet strikt persooon- lijk worden gehouden. Sputker oefyde sterke critiek uit op het beleid van de Z. Hollandsche Veilingorga- nisatie. De heer W. de Groot, te Beverwyk, sprak over den nood van den tuinbouw in midden Noord-Holland. Mag het verlies in 1932 iets minder schijnen, in werkelijkheid was ze grooter dan in de voorafgaande jaren, daar een achterstand is ingetreden, die zich steeds sterker dcet gevoelen. Spr. besprak de moei lijkheden, waarvoor de regeering zich ge plaatst ziet bij de steunregeeling voor de ge troffen tuindersgezinnen. Zoude regeering via de gemeentelijke instellingen geen noodrege- ling kunnen treffen voor elk geval afzon derlijk? Het is geen ideale oplossing, maar het is er toch een. Voor het einde der morgenzitting deed de voorzitter nog mededeeling van de voorge nomen steunregeling voor de tuinbouwpro- ductenducten, zooals die in de ochtendbladen reeds werd gepubliceerd. Deze steen is waar- schijnlyk als einduitkeering voor 1934 te be schouwen. Het bestuur zal alsnog trachten dezen steun verhoogd te krygen en wel op basis van 1933 en 1934. Naar wij vernemen, heeft het dagelykscb bestuur van de Middenstandscentrale, ten be hoeve van de banketbakkers en sigarenwinke liers, aan B. en W. verzocht te willen bevor deren, dat de Kroon ontheffing verleend van de bepalingen der winkelsluitingswet inzake het geopend mogen houden van winkels en wel ge durende het tijdvak, waarop in Heemstede de Internationale Bloemententoonstelling „Flora" wordt gehouden. Zooals men weet streeft :nen er in Haarlem naar, dat de vele duizenden bezoe kers van de tentoonstelling ook aan Haarlem een bezoek zullen brengen. Een langere open stelling van de winkels dan de wet thans toe laat kan dit sterk bevorderen, zoo oordeelde de Middenstandscentrale terecht. Een 45-jarige bankwerker stond 14 dagen ge leden terecht wegens valschheid in geschrifte op een aanvraagbiljet voor het verkrijgen van steunuitkeeringen. De officier van justitie merkte op, dat ver dachte zoo'n groot inkomen had, dat hy eigen- lyk niet voor steun in aanmerking kwam en eischte weshalve 7 maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verdachte heden morgen. tot 3 maanden gevangenisstraf. Een 22-jarige loodgieter te Haarlem stal een rijwiel en 4 rywielplaatjes, hy stal er meer, maar stond alleen voor dit aantal terecht. De officier van justitie eischte 4 maanden ge vangenisstraf onvoorwaardelyk en 4 maanden voorwaardelyk met een proeftyd van 3 jaar. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftyd van 3 jaar en onder toezichtstel- ling. De officier van justitie eischte 14 dagen ge leden een jaar gevangenisstraf tegen een 40- jarigen koopman te Haarlem, die twee naai machines, een ameublement en een wasch- machine in 1933 en 1934 in huurkoop ontvangen had en verduisterde. De rechtbank veroordeelde verdachte heden morgen tot 9 maanden gevangenisstraf. De loopjongen van een coöperatieve vereeni- ging ontvreemdde ten nadeele van zijn patrones een bedrag' van 53, geïnd bij de klanten. De officier van justitie eischte 6 maanden gevangenisstraf, waarvan de rechtbank 4 maan den met aftrek van voorarrest maakte. Opbrengst der collecte, gehouden op de jaar vergadering van het Kruisverbond, afdeeling Haarlem, f 2.50. Men schryft ons: Op deze plaats willen we 'n woord van dank richten tot alle winkeliers, dei ons voor den a.s. bazar zulke prachtige, practische of leuke prijzen deden toekomen. We hebben er nu 'n heele collectie, maar, eer lijk gezegd, we kunnen er altyd meer gebrui ken. Als u iets beloofd hebt aan de leden, die by u geweest zijn, maar nog niet hebt mee gegeven, kijkt u uw magazijn nog 'ns grondig na? Eén telefoontje 16700 Graalhuis Spaarne en de pry zen worden direct afgehaald! Alles is welkom, en bij voorbaat eveneens onze harte lijke dank! Graal fancy-fair: in St. Jozefs Gezellenge- bouw. Geopend a.s. Zaterdag 511 uur, Zon dag 12—11 uur. Zaterdagmiddag komt Jan Klaassen met z'n poppenkast voor de heele Haarlemsche school jeugd! De trein uit Den Haag, die om ongeveer twaalf uur in Haarlem moest aankomen, had hedenmorgen ongeveer een kwartier vertra ging, omdat by de Munsterslaan gestopt moest worden. Aldaar was iemand door den trein overreden. Het betreft hier vermoedelijk weer een geval van zelfmoord. Elke week vermeldt ons blad het aantal van de fietsendiefstallen in de voorafgaande week. Ook uit de verslagen van de rechtszaken biykt maar al te dikwijls hoe diep het kwaad van de fietsendiefstallen is ingevreten. Maar van de andere zijde worden ook veel ingenieuze pogin gen aangewend om te voorkomen dat een fiets van eigenaar verwisselt, zonder dat 'de recht hebbende dit goed vindt. Zoo troffen wy heden morgen by Kraantje Lek den heer van Dijk aan, die een uitvinding op dit gebied gedaan heeft. Eigenlyk een uitvinding tegen diefstal van fietsen. De uitvinder toonde ons een vernuftige eombiantie van een slot, lamp en een belasting plaatje-houder Het geheel gemonteerd om het stuur. Polygoon stond met e enauto en enkele deskundigen op de plaats des onheils, te wach ten tot een dief kwam opdagen om de splinter nieuwe fiets te stelen. Na herhaalde pogingen om een goed geheel in elkaar te draaien kon de verfilming beginnen. Op het critieke moment ging juist alles verkeerd, zoodat men overnieuw moesh beginnen. De dief, die zijn rol op voor- treffeiyke wyze vertolkte, was dan ook een succesnummer. Na enkele close-ups van de uit vinding en de dief-in-de-holle-boom keerde men voldaan huiswaarts. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Be stuur van Noord-Holland te Haarlem aanbe steed: Het maken van een vaste brug in gewapend beton met een doorvaartwydte van 5 Meter over de Achtergracht in de gemeente Noorc- Scharwoude, met bijkomende werken. Laagste inschrijver: K. Holm en Zn., te Alk maar, voor f 8472. Armband, Kiors, Javastraat 10; broches, v. Bakken, L. Hofstraat 3rd.; bal, Peper, T. v. Berkhoutstraat 7.J; bril, Blokken, Ravsling- steeg 8 rd.; boek, Sweyen, Gierstraat 68; kin derhandschoen, Boogerd, L. Begijnstraat 30, dameshoed, Hart, Junoplantsoen 18; hond kennel Thorwood; halsketting, v. d. Mey, Lin- schotenstraat 52 r; portemonnaie met inhoud, Buur, A. L. Dyserinckstraat 74; portemon naie met inhoud, Bood, C. Huygenplein II; heerenportemonnaie met inhoud, Genevaren Tugelastraat 10; portemonnaie met inhoud, Ooverbeek, Bataviastraat 51; rywielbelasHng- plaatje, Van Eerde, Brouwersstraat 23; Een hoorn, Fadangstraat 25; tasch, Van Westsr, Raamsteeg 18 r.; vulpen. Van Bakkum, L. Hofstraat 3r.; zak met inhoud, Bosch, Smede straat 37. Als no. 1 op de voordracht van B. en W. van Utrecht voor de benoeming van een tijdelijk leeraar in werktuigbouwkundig teekenen en scheepsbouw aan de gemeentelijke machinis- tenschool en den daaraan verbonden construc teurscursus, staat de naam van Ir. A. J. De- meis, alhier. Onder groote belangstelling vonden Woens dagavond in „Centraal Bar" aan den Kruis weg wederom 3 partijen plaats voor bovenge noemd kampioenschap. Er werden eenige fraaie moyenne's gemaakt. De uitslagen zijn: S. Oorthuis P. Langendyk J. Ronde H. Meeuwenoord P. Langendijk C. v. d. Berg Het programma voor hedenavond luidt: TA uur: J. D. Ronde—P. Langendijk. 9 uur: Th. v. Noort—S. Oorthuis. 10uur: C. v. d. HoekH. Meeuwenoord. 150 26 27 5.77 76 25 28 3.04 55 24 9 2.29 150 24 28 6.25 122 34 29 3.58 150 35 15 4.28 Dat het yverig bestuur van bovengenoemde Lawn-tennisclub zijne leden niet volkomen in winterslaap laat, bewees het, door de organi satie van een Propaganda-tennis-filniavond, welke gisterenavond in hotel „den Hout" ge houden werd. Dit initiatief kan niet genoeg op prijs gesteld worden. Was de belangstelling groot, eenigszins te betreuren viel het, dat niet meer jongere spe lers (sters) gevolg hadden gegeven aan de ge legenheid om op zulk een nuttigen en leerza- men avond aanwezig te zyn. De heer H. Tetterode sprak een geestig ope ningswoord, waarbij hij allen het welkom toe riep, speciaal den sprekers van dezen avond resp. den heeren G. Constandse en C. A. v. Vreedenburg en den heer dr. Th. de Crauw. bestuurslid van het district Haarlem. Op duidelijke wijze zette de heer G. Con standse in hoofdtrekken uiteen hoe het tennis spel wel en hoe het niet beoefend moet wor den. De volledige techniek en tactiek te be handelen zou spreker te ver voeren. Daarom beperkte hij zich in hoofdzaak tot beantwoor ding van een drietal vragen respectievelyk: Kan iedereen tennissen? Is iedereen geschikt om tennis te spelen? Kan iedereen leeren ten nissen? Aan de hand van duidelyke plaatjes liet hij ten slotte voorbeelden van de techniek zien. Het geheel was een leerzame causerie. De heer C. A. v. Vreedenburg, secretaris van de Centrale Propaganda-commissie van den Nederlandschen Lawn-Tennis Bond, hield ver volgens op eveneens duidelyke en herhaaldelijk geestige wijze eene redevoering over het ten nisspel in het algemeen, waarby hy speciaal memoreerde hoe verbetering te verkrygen was in het spel. Als voornaamste middelen meldde hij het volgen van wedstrijden, het lezen van boeken en tijdschriften over lawn-tennls. en het spelen althans oefenen onder deskundige leiding. Vervolgens liet hij eenige tennis-films draaien waarbij speciaal gedemonstreerd werden de fore-hand drive, de back-hand en de service, waarbij spreker voortdurend nadere uitleg gingen gaf. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, werd ten slotte nog gebruik gemaakt. Het krachtig applaus, welk volgde op de woor den van dank, die de heer G. Onstein na af loop tot beide sprekers richtte was voldoende bewijs, hoe het genotene door de aanwezigen op prijs werd gesteld. Hulde verder aan het Bestuur van „Heemstede" voor het organi- seeren van een dergelyken avond. AAN GROOT em KLEIN I.O.ÓO. VQtO. VOOB 1 MA AMD NEDERL. FABRIKAAT HET IDEALE VER5TERKIKÜ5MIDDEL! Gebouw ,,St. Bavo" L. T. B. tuinders, half elf Ledenvergadering R. K. Volksbond, 3 uur R. K. Rechtskundig bureau, 78 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Café-Restaurant Brïnkmann K. J. M. V. „St. Augustinus", half 9. Clubhuis, Raadhuisstraat 11 R. K. Kies- vereeniging Haarlem-Noord, kwart over 8. Clubgebouw Oosterspeeltuin Zomervaart Tentoonstelling van goede en gcedkoope voe ding 25 en 79 uur. Waaggebouw Spaarna Tentoonstelling werken van Cor Visser, 105 uur. Gem. Concertgebouw N.V. Nationale Re vue „Dat zou je wel willen", 8 uur. Stadsschouwburg Vioolavond Vasa ETi- heda, 8 uur. Luxor-Theater „Helden der golven", 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater Het meisje met de blauwe hoed Op het tconeel Bert Wright en Partner, Engelsche jong'eurs, 7 en 9.15 u. Palace „De Zesdaagsche Op het too- neel Lion en Lindley. acrob. dansen, 7.00 en 9.15 uur. J. H. Bois' Kunsthandel, Kruisweg 68 Ten toonstelling 95 uur. v Gebouw ,,St. Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Comité Winterhuipactie, 3 uur Bestuur Bond van Groote Gezinnen, 8 uur Vakafd. Spoorwegpersoneel, 8 uur Bestuur metaalbewerkers, 8 uur R. K. Bevolksbureau, 8 uur. Waaggebouw Spaarne Tentoonstelling werken van Cor Visser, 105 uur. J. H. Bois' Kunsthandel, Kruisweg 68 Ten toonstelling 95 uur. Rembrandt-Theater: „De vluchteling uit Chicago" Op het tooneel 2 Buxtons, acrob. parodie, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Het masker vah Fu Manchu" 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater „La Bataille", 2.30, 7 en 9.15 uur. In de hedenmorgen voortgezette vergadering der Eerste Kamer zijn voortgezet de algemeene beschouwingen over de ryksbegrooting voor 1935. De heer VAN EMBDEN (V.D.) oefent ern stige critiek uit wegens de vermeerdering der militaire uitgaven. Spr. brengt de regeering hulde voor haar aandeel in het Volkenbondswerk ter oplossing van de Saarkwestie. Hij verlangt een commis sie ad hoe om het vraagstuk onzer neutraliteit te onderzoeken. Het door de regeering toege zegd onderzoek' betreffende particuliere wa- penfabricage acht spr. onvoldoende. Hoewel instemmend met het regeeringsbe- leid in het algemeen zal sprekers fractie te gen de defensiebegrooting moeten stemmen. De heer FOCK (V.B.) critiseert de houding van de Vryz. Democraten ten opzichte van de defensie-begrooting. Spr. had van minister Marchant meer tact verwacht in de spelling kwestie. Spr. wil maatregelen tegen revolutionnaire elementen ook buiten grondwetsherziening om. Ingrijpende bezuinigingen had spr. van de regeering eerder verwacht. IJMUIDEN, 7 Febr. Ryksvischafslag. Tarbot 0.851.00 per kg. Griet 17.0030.00 per 50 kg. Tong 0.751.30 per 50 kg. Groote Schol 10.00— 13.00, middel Schol 12.00—17.00, Zetschol 17.50— 20.00, kleine Schol 9.50—17.00, Bot 5.00—7.50, Schar 7.5014.00 per 50 kg. Rog 12.0016.00 per 20 stuks. Vleet 2.00—3.33 per stuk. Pieterman en Poon 12.0012.50, groote Schelvisch 30.00, middel Schelvisch 26.0028.00, kl. midd. Schel visch 19.0025.00, kleine Schelvisch 12.0020.00, per 50 kg. Kabeljauw per 125 kg. 24.0060.00. Gullen 7.00—16 00 per 50 kg. Leng 0.631.20 per stuk. Heilbot 0.80—1.00 per kg. Wijting 3.60 6.30 per 50 kg. Koolvisch 770 cent per stuk. Makreel 10 5014.00 per 50 kg. Versche Haring 3.90—6.00 per kist. van de Donderdag aan den Ryksvischafslai aangekomen STOOMTRAWLERS R. O. 5 Antje 500 manden 1260Sperwer f0 manden 1300.Alkmaar 480 manden 3000.— Vios IV 100 manden 2100Julie Streiff 45 manden 1400Condor 75 manden 1700.Am sterdam 645 manden 3070.Ewald 480 manden 2500 LOGGERS Sch. 266 160—, K.W.: 24 470.—, 23 520.—, 149 340.—, 29 67055 690.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2