Een nieuwe industrie te Utrecht New-Yorksche Beurs BONNA-BUIZEN FRANKRIJKS KOLONIALE POLITIEK Sport en spel VRIJDAG 8 FEBRUARI 1935 Een primeur voor ons land J apan sch - Chineesch accoord Rapport van den res. generaal De arrestaties te Parijs Onderzoek herhaald Opiumsmokkelaar krijgt een jaar Geen wijzigingen in Ned.-elftal i De fabriek in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten geopend De autoriteiten Begroetingswoord directeur Bijzonderheden over het systeem Inzake de politiek Tsjahar Verbetering van den socialen toe' stand der bevolking van Tunis dringend noodig Naar de voeding van werkloozen en armlastigen in Den Haag Leider van internationale bende veroordeeld SYNTHETISCHE DIAMANT Juweliers vreezen haar niet DE SPELLING-1934 België zal binnenkort zijn stand punt bepalen STUDENTEN VERVOERD Geen strafbaar feit gepleegd IMPORT VAN VEEKOEKEN Protest-telegram aan den minister CHAUFFEURS OP DE R.A.I. GEHULDIGD 25 of 10 jaar in dienst van één patroon VOETBAL OPLICHTERSDUO VEROOR DEELD Voor jaren onschadelijk WIJZIGING PENSIOENWET Dezelfde samenstelling als tegen Zwitserland ENGELSCHE PROF-TEAM NAAR ONS LAND Wedstrijd tegen Ned. elftal in Mei a.s. LEVERING VAN RUNDEREN Aardappelmeel naar Engeland Werkverruiming in den Groning- schen landbouw AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 7 Februari FAILLISSEMENTEN Na onregelmatige opening werd de stemming iets beter, de markt sloot vast ion li Vb MARKTNIEUWS SPECIAAL VOOR U DAMES i» d* rubriek DE TONG STREELT (P*9. 4) WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN In Utrecht waren Donderdag vele autoriteiten bijeen gekomen ter bijwoning van de doop plechtigheid van een nieuwe industrie, die aan den Groeneweg in een der voormalige fabrieken van de machine-industrie „Jaffa" gevestigd is door de „Société des Tuyaux Bonna". Bovendien geldt het hier de fabricatie van een nieuw Nederlandsch product, hoewel het niet vreemd is in ons land, want eenige onderne mingen hebben het systeem buisleidingen, dat een eigen vinding is van Bonna, reeds toegepast. Dit gaf de Société juist aanleiding in Neder land een eigen fabriek te stichten, zooals de heer L. Boudier, de directeur van de Société des Tuvaux Bonna in zijn begroetingsrede mede deelde. Van de vele gasten, die uitgenoodigd waren om bij de opening van de fabriek te Utrecht aanwezig te zijn en in den morgen in Hotel „Terminus", waar het verzamelpunt was, te zamen kwamen, noemen we: dr. K. J. Frede- riks, secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken; den heer Freidanck ösinger, directeur van het Technisch bureau voor Koloniën, tevens vertegenwoordigend den minister van Sociale Zaken; den Franschen consul, den heer Judas; den heer De Blaisson, secrtaris der Fransche legatie te Den Haag; mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, burgemeester van Utrecht met de wethouders A. H. Smulders en H. A. Bekker; het Tweede Kamerlid dr. ir. Th. v. d. Waerden; jhr. L. A. H. Op ten Noort, vice- voorzitter van den Raad van Beheer der Kon. Ned. Jaarbeurs; prof. ir. O. Dresden, directeur van de „Jaffa"-fabrieken; prof. ir. J. A. Bakker, Leiden; den heer J. van Oldenborgh, directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf in Noord-Holland; den heer L. Holsboer, directeur van Gemeentewerken te Utrecht; den heer A. A. Frijlink, voorzitter van de afdeeling Groot bedrijf van de Kamer van Koophandel te Utrecht en den secretaris, mr. Jac. Milius. Op de fabrieksterreinen aangekomen, waarheen het gezelschap per autobus en auto vertrok, werd allereerst het woord gevoerd door den directeur, den heer L. Boudier, die in de Fran sche taal de vele gasten verwelkomde en erop wees, hoe deze fabriek de jongst geborene is, van wie hij echter hoopte, dat zij de oudere fabrieken in Frankrijk, België, Italië, Canada, de Vereenigde Staten, Denemarken en Marokko in haar groei zou evenaren, zoo niet overtreffen. De eerste buizen, die hier gefabriceerd wor den, aldus de heer Boudier, zullen echter niet de eerste zijn, die in Nederland geplaatst wor den, want in 1928 heeft de fabriek in België reeds een levering aan Rotterdam gedaan, in 1930 een aan Amsterdam en vervolgens zijn buizen geleverd aan de Drinkwaterleiding- maatschappij in Noord-Holland. Het zijn vooral de heeren ir. Wirtz en ir. Van Oldenborgh geweest, die den stoot hebben gegeven tot stichting van een industrie van de Tuyaux Bonna in Nederland. Vervolgens sprak de heer M. L. M. Songet, leider van de afdeeling Buitenland van de Société des Tuyaux Bonna, die de opening van deze fabriek de verwezenlijking noemde van een reeds lang door hem gekoesterd verlangen. Nadat de uitvinding van den heer Bonna in Frankrijk en andere landen sinds 1893 met succes werd toegepast, werden zijn fabrieken in Frankrijk en België door de huidige maat schappij, de Société des Tuyaux Bonna, in 1925 overgenomen. Korten tijd daarna heeft spr. persoonlijk het genoegen gehad, en wel in 1926, als vertegenwoordiger voor ons land voor de Bonna-buizen te worden aangesteld. In 1927 werd deze vertegenwoordiging tot de Scandinavische landen uitgebreid en reeds in het daarop volgende jaar mocht spr. voor de Bonna-fabrieken een studiereis naar de Ver eenigde Staten en Canada ondernemen, waar van het resultaat geleid heeft tot den bouw van een aantal fabrieken aldaar. Spr. dankt de vele autoriteiten en officieeie instanties, die. door hun opdrachten aan de Société toe te vertrouwen, een belangrijk aan deel hebben gehad in de vestiging van deze fabriek. Dat een Nederlander aan het hoofd van de afdeeling Buitenland van de Société des Tuyaux Bonna staat, mag voldoende bewijs en waar borg worden geacht, dat de Nederïandsche be langen steeds zoo goed mogelijk zullen worden gediend. Wanneer wjj daarbij, zoo besluit spr., ook in de toekomst op den steun en de medewerking zullen mogen rekenen van de Nederïandsche Regeering en de gemeentelijke autoriteiten, dan lijdt het geen twijfel of deze nieuwe Nederïand sche nationale Industrie zal volkomen aan de gestelde verwachtingen beantwoorden. De heer Boudier deelde eenige technische bij zonderheden mee over het systeem Bonna buizen, waarna de aanwezigen de fabricatie van het begin tot het einde hebben kunnen volgen. Het systeem van den heer Bonna is er voor al op gericht volkomen dichte buizen te ma ken, waarop chemische of natuurkundige in vloeden geen vat kunnen hebben. PEKING, 7 Febr. (Reuter) Tusschen den chef van de Japansche militaire missie en den opperbevelhebber van de Chineesche troepen in Tsjahar heeft te Kalgan een gedachtenwis- seling plaats gevonden over den politieken toe stand in de provincie Tsjahar. Volgens mede- dèelingen van den Japanschen militairen at taché te Peking, kolonel Takahasji, is het ge lukt een overeenstemming tot stand te bren gen, die opgevat wordt als aanvullende over eenkomst, betreffende de resultaten van de Japansch-Chineesche conferentie van 2 Fe bruari jJ. in Tatan. Volgens deze overeenkomst wordt de opmarseh der Japansche troepen en het terugtrekken der Chineesche troepen tot nader order gestaakt. Om incidenten en botsin gen te voorkomen wordt een bijzondere com missie, bestaande uit Japansche en Chineesche vertegenwoordigers, ingesteld. In 1893 is Aimé Bonna begonnen met ge- Iaschte stalen buizen te maken met een binnen- en buitenbekleeding van gewapend beton met tweevoudige verbinding. Hierdoor is een ab solute blijvende dichtheid verkregen. De levensduur van deze buizen kan onbe grensd genoemd worden, terwijl de wijze van leggen zeer eenvoudig is. Aan de lunch, die na de openingsplechtigheid in Hotel des Pays Bas plaats had, hebben ver schillende sprekers gewezen op de groote be- teekenis van de vestiging dezer nieuwe in dustrie in ons land en de heer Frijlink, verte genwoordiger van de Kamer van Koophandel, sprak zelfs van een licht-gevend oogenblik. Het woord werd hier nog gevoerd door Dr. Frederiks, secretaris-generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken, en door den heer van Oldenborgh, die de Directie van de Société met de opening dezer fabriek compli menteerde en haar prees om haar energie. Er werd een dronk uitgebracht op H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en op den President van Frankrijk. PARIJS, 7 Febr. De Fransche koloniale conferentie, is, nadat zij gedurende eenige we ken gewerkt heeft in de stilte der verschillende commissies, weer voor het openbaar getreden en wel met een plenaire zitting, waarin de groote brandende kwestie der Fransche koloniale po litiek behandeld wordt door toonaangevende persoonlijkheden. Heden heeft de resident-generaal van Tunis. Peyrouton, een uitvoerig' rapport uitgebracht over de toestanden in het protectoraatsland Tunis, waaruit blijkt, dat de omstandigheden van de inboorlingen-bevolking in alle opzichten een verbetering behoeven. De resident-gene raal heeft er op gewezen, dat de voor de kolo niale politiek van Frankrijk verantwoordelijke kringen door een verbetering van den socialen toestand in Tunis in overeenstemming zouden handelen met de hoogere beschaving en de rechtvaardigheid. Daarmede zou men tegelij kertijd aan alle onruststichters ieder voorwend sel ontnemen voor een propaganda, die daarom een ongunstige uitwerking heeft, omdat in ze kere kringen van het moederland een groote onverschilligheid heerscht en voor een deel ook profijttrekkers aan het werk zijn, die geen be lang hebben bij een wijziging van de bestaan de toestanden. Het eerstvolgende rapport zal worden uitge bracht door den resident-generaal van Marok ko, waarna de gouverneur-generaal van Algiers aan het woord zal komen. PARIJS, 7 Febr. (Reuter) Van de in den loop van Woensdag gearresteerde 1261 personen zullen 23 zich wegens het onbevoegd dragen van wapens moeten verantwoorden. 33 Buiten landers, die niet in het bezit waren van de vereischte papieren, zullen worden uitgewezen. Het onderzoek naar de levensomstandigheden van gezinnen van werkloozen in Den Haag, dat in den winter van 1932 is ingesteld, wordt, vol gens het „Volk", herhaald. Met de uitvoering zou reeds een aanvang zijn gemaakt. Het nieuwe onderzoek zal zoowel georgani seerde als ongeorganiseerde werkloozen en ook armlastigen omvatten. In de gezinnen, welker inkomsten te gering blijken om voedsel met een voldoend aantal calorieën te koopen, zal men een medisch onderzoek instellen, teneinde te kunnen beoordeelen, of verschijnselen van on dervoeding te constateeren zijn. De rechtbank te Rotterdam heeft vonnis ge wezen in de zaak van den 32-jarigen Griek- schen zeeman A. A. P., den hoofdleider van een Europeesche opiumsmokkelbende, die terecht stond wegens het vervoeren en in voorraad hebben van groote partijen opium in Rotterdam en Amsterdam. De rechtbank heeft P. overeenkomstig den eisch veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, de maximum-straf, die op dit delict staat, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen opium, en van de in beslag genomen 1400 gul den. Naar aanleiding van uit Londen afkomstige berichten over een uitvinding van synthetische diamant, welke niet te onderscheiden zou zijn van echte diamant, doch wel belangrijk goed- kooper, hebben wij den heer S. A Dresden, voorzitter van de Alg. Juweliersvereeniging te Amsterdam, gevraagd, welken indruk dit bericht in juwelierskringen heeft gemaakt. De heer Dresden antwoordde ons, dat zoowel hij zelf als ook andere insiders, uiterst sceptisch daartegenover staan. Het is zoo zeide onze zegsman niet de eerste maal, dat een derge lijk bericht wordt gelanceerd. Jaren geleden is ook het een en ander te doen geweest over dia mant, welke langs synthetischen weg zou zijn verkregen. Het uiteindelijk resultaat van deze proefnemingen is geweest, dat de kunstmatige diamantjes niet grooter waren dan een spelde- knop en veel meer kostten dan een wel twintig maal zoo groote echte diamant. In juweliers kringen ziet men in de nieuwe experimenten, vooropgesteld, dat deze serieus zijn, dan ook niet meer dan een uit wetenschappelijk oogpunt misschien wel aardige aangelegenheid, doch men kent er in geen geval eenige commercieele beteekenis aan toe. Ook is het niet onmogelijk, dat een speculatieve ondergrond aan liet opdui ken van deze berichten niet vreemd is. Tot zoover de heer Dresden. Wü kunnen verder nog mededeelen. dat even eens bij de firma Asscher de berichten over goedkoope synthetische diamant geen onge rustheid hebben verwekt, en dat men in deze deskundige kringen de zaak evenmin ernstig neemt. Het „Hdbl. van Antwerpen" bericht, dat hoogstwaarschijnlijk op 11 Febr. a.s. de Belgi sche spellingcommissie zal vergaderen op het ministerie van onderwijs te Brussel. Een afge vaardigde van den Vlaamschen boekhandel is verzocht om er de belangen van uit gevers en boekhandelaars uiteen te zetten. Zoo als men weet is een spoedige oplossing van de spellingkwestie gewenscht, onder meer in ver band met het drukken van schoolboeken. Twee Vlaamsche hoogleeraren, prof. Ver- deyen en Dr. J. van Mierlo, zullen verslag uit brengen over hun bevindingen in Noord- Nederland, waar zij deelgenomen hebben aan de besprekingen met minister Marchant en zijn deskundigen. Na een algemeen onderzoek van den stand der spellingkwestie in Noord en Zuid zal dan de Belgische commissie haar eigen standpunt moeten bepalen. Een afwachtende houding zal wel niet langer mogelijk blijken. 24 Januari j. 1. heeft voor den Haagschen Kantonrechter terecht gestaan de Leidsche stu dent P. H. S., wien was ten laste gelegd, dat hij als beheervoerend bestuurder van de „Aca demische Reisvereeniging" een autobusdienst in werking heeft gehouden van Den Haag naar Lei den, op die dagen, waarop aan de Rijksuniver siteit te Leiden colleges werden gegeven, zonder dat hiertoe een vergunning was verleend. Thans is schriftelijk uitspraak gedaan. In dit vonnis heeft mr. Van Haeften overwo gen, dat uit het bepaalde in art. 1 en 15 van de Wet op de Openbare Vervoermiddelen valt af te leiden, dat onder „autobusdienst" moet worden verstaan een dienst met motorrijtuigen, bestemd om geregeld langs een bepaalden weg de personen, die zich daartoe aanmelden, te vervoeren, onverschillig of het vervoer al dan niet van eenige voorwaarde of het in acht ne men van eenigen vorm is afhankelijk gesteld. Deze motorrijtuigen echter waren in casu be stemd, uitsluitend tot het vervoeren van studen ten, die colleges aan de Rijksuniversiteit volg den, dus tot het vervoeren van een bepaald aangeduiden kring van personen, niet van „personen, die zich daartoe aanmelden". De kantonrechter achtte het feit, zooals het ten laste was gelegd weliswaar bewezen; hij heeft evenwel dit feit als zoodanig niet straf baar geacht en den verdachte ontslagen van rechtsvervolging. Namens de Commissie van Veekoekenim porteurs uit de V.K.V., heeft de voorzitter, de heer D. v. d. Dorpel aan den Minister van Economische Zaken een telegram gezonden, waarin geprotesteerd wordt tegen de mededee- ling van den Minister, dat importeurs van veekoeken door contingenteering millioenen hebben verdiend, welke mededeeling niet in overeenstemming is met de feiten en een ver keerden indruk maakt speciaal op de afnemers en veeboeren. Zij geven in óverweging door den Rijksaccountantsdienst de gemaakte winsten te doen vaststellen. Op de R.A.I. had Donderdagmiddag een kleine plechtigheid plaats. In het Restaurant zijn door de K N. A. C. de chauffeurs, die tien of vijf- en-twintig jaar in dienst van één en denzelfden patroon zijn, op de gebruikelijke wijze gehuldigd Het waren er ditmaal 41, n.l. drie met vijf-en- twintig en 38 met tien dienstjaren. Zij werden toegesproken door den voorzitter van de K. N. A. C., Mr. J. Linthorst Homan, die hen geluk- wenschte en de insignes en diploma's overhan digde. Nadat een der zilveren jubilarssen met een kort woord bedankt had vond een gemeen schappelijke maaltijd plaats. De Amsterdamsche rechtbank heeft v. d. H., beter bekend onder zijn schuilnaam Mattheus Otto en mevrouw R., wegens valschheid in ge schrifte resp. tot gevangenisstraffen van vier en drie jaar veroordeeld. Het O.M. had twee jaar tegen beide ver dachten gerequireerd. Zij hebben zich schuldig gemaakt aan gecompliceerde oplichterspractij- ken door middel van gefingeerde schuldbeken tenissen. In hare vergadering van Dinsdag 5 Februari, vereenigde de Centrale Commissie zich met het wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet etc. betreffende de verscherping der bestaande cumulatiebepalingen. Slechts merkte zij daarbij op dat door deze wijzigingen meer in het bij zonder getroffen worden de ambtenaren, met vervroegd ouderdomspensioen en met invalidi teitspensioen ontslagen, alvorens de aan hun ambt verbonden maximum-wedde te hebben bereikt. De commissie vereenigde zich eveneens met een ontwerp-besluit tot wijziging van het Reis besluit 1916. Voorts behandelde de Commissie nog enkele voorstellen tot wijziging en aanvulling van het Bezoldigingsbesluit, Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 17 Februari a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Duitschland zal uit komen, is als volgt samengesteld: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en Van Run (P.S.V.). Midden: B. Paauwe (Feyenoord), Ande- riessen (Ajax) en van Heel (Feyenoord). aanvoerder. Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bakhuys (Z.A.C.), Smit (Haarlem) en van Gelder (V.U.C.). Als reserves zijn aangewezen: Mul (H.B.S.), Caldenhove (D.W.S.), Pellikaan (LONGA), Schubert (Ajax), Drok (R.F.C.), Vrauwdeunt (Feyenoord) en Mijnders (D.F.C.). Het F.A.-comité, dat te Londen na den lan- denwedstrijd Engeland—Ierland bijeenkwam, heeft, naar de „Telegraaf" verneemt, in deze vergadering principieel besloten in te gaan op het verzoek van Nederïandsche zijde gedaan om een ontmoeting tusschen het Engelsche prof.- elftal en het Nederïandsche elftal tot stand te brengen. Deze wedstrijd zal thans, waarschijn lijk in Mei, te Amsterdam gespeeld worden. Verder besloot het F.A.-comité de voorge nomen Scandinavische tournée van de F.A.- ploeg niet te laten doorgaan. De Nederïandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat alle vóór 1 Januari 1935 ter leve ring opgegeven runderen thans door haar zijn overgenomen. Indien er dus nog veehouders zijn, die hun runderen vóór genoemden datum ter levering hebben opgegeven, doch tot dusver noch een oproep tot levering, noch bericht ont vingen, dat de door hen opgegeven runderen niet voor levering In aanmerking kwamen, moet aangenomen worden, dat de opgave-kaarten van genoemde veehouders de goede bestem ming niet bereikt hebben. Deze veehouders worden uitgenoodigd ten spoedigste een nieu we opgave-kaart aan de Landbouw-Crisis-Or- ganisatie van hun gewest in te zenden, ver gezeld van een schrijven, waarin vermeld staat, dat het hier een nieuwe opgave van bereids vroeger opgegeven runderen betreft. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat niet-afgewisselde runderen niet meer voor le vering in aanmerking komen. Na ontvangst van de nieuwe kaarten zal de Nederïandsche, Veehouderijcentrale de runde ren der desbetreffende veehouders ten spoedig ste overnemen. In de afgeloopen weekperiode zijn 500.000 balen van 100 kg. superior aardappelmeel naar Engeland verkocht, aldus bericht het „N. v. h. N." De prijs is geheim, zooals trouwens de ver koop onder geheimhouding aan betrokkenen werd medegedeeld. De afname moet plaats vinden in den loop van dit jaar en het meel moet bestemd zijn voor glucosebereiding en mag niet weer in den handel worden gebracht. In de provincie Groningen is een commissie gevormd, die de mogelijkheid zal onderzoeken van het verruimen van werkgelegenheid in den landbouw met een toeslag van de regeering op de loonen. (Medegedeeld door Simóons en Co., A v. Vliet en Zonen en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Unilever Beth. Steel 88 </a 17% Van 4.305 uur Kon. Olie Unilever A'dam Rubber 143 88'4 96yt Opgegeven door v. d. Graaf Co.. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 17 Jan.: C. den Hartich, handelaar in aard appelen, groenten en fourage-artikelen. Heer Hugowaard, thans verblijvende te Alkmaar. 4 Febr.: H. A. J. Lutgerink, sigarenwinkelier, Assendorperstraat 52, Zwolle. 6 Febr.: J. Weldem, aannemer en metselaar, M. A. de Ruyterstraat 28 te Utrecht. J. F. Verwey, timmerman en aannemer, Langeüijk B. 66 te Buurmalsen. G. A. Rikkerman, sigarenwinkelier, A. Mat theus) aan 11, Utrecht. J. Eling, Springweg 67 te Utrecht. J. Charvat, koopman, zaak doende onder de benaming Exportkweekerij „Austria" te Leersum. 5 Febr.: Gerzon de Leeuw, Diezestraat 5 II te Amsterdam. 6 Febr.: N.V. Bouwmaatschappij ALBO III. Prinsengracht 380, Amsterdam. H. Smink Jr., makelaar, Gem. Nieuwer- Amstel, Amsteheen, Margr. van Clevelaan 16. Agentuur- err Commissiehandel Gebrs. Sjou werman N.V., Bloemgracht 189 te Amsterdam. J. W. A. B. Strijbos. koopman, Huizen N.-H. W. N. A. Peters. Prinsengracht 594 te A'dam. D. L. de Visser, koopman, Rozenstraat 106, Hilversum. E. Kets de Vries, Cillierstraat 26, A'dam. Eduard Ott, Amstelkade 10 te Amsterdam. J. Liet, Overtoom 153, Amsterdam. Vernietigd op grond van verzet de faillisse menten van J. Veltmeijer te Hilversum: P. Schip per te Rotterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van w. B. Smulders te Tilburg: H Speek te Enschede; J. M. G. G. B. Hesselbach zus Strassen te Geldrop; W Onrust, schilder en koopman, Buinerveen, Borger; W. F. van Alder- wegen te Den Haag; G. H. Oschatz te Den Haag; H. J. D. Brandes te Wassenaaar; L. Smits te Den Haag; W. Vrolijk te Scheveningen; J. van der Sloot te Voorburg; Ch. de Meijer, koopman te Sluis; M. Dekker, winkelier in heerenmode-arti kelen te IJmuiden; M. C. Goudappel, kaashande laar 4© Vleuten, NEW YORK, 7 Febr. (Part.) Na een eenigs- zins onregelmatige opening, trad later op dan dag een licht hersjel in, waarbij een kleine uit breiding van den handel was te registreeren, hoewel de omzet gedurende het eerste uur 130.000 shares nog steeds uiterst gering is te noemen. Men acht het thans vrijwel zeker, dat de regeering door de uitspraak van het Hooggerechtshof in het goudclausule-proces in het ongelijk zal worden gesteld. Steels openden een fractie onder 35, doch haalden later het geleden verlies nagenoeg ge heel in. Ook de overige staalwaarden verkeer den na iets zwakker inzet weer in herstel. Re public Steels waren echter flauwer op het aan hangig maken van een proces tegen de voor gestelde fusie. Spoorwegaandeelen stelden zich meerendeels een kleinigheid boven de slot- koersen van gisteren; Union Pacific zelfs 1 punt. Koperwaarden waren goed prijshoudend, automobielaandeelen eenigszins onregelmatig, zonder belangrijke koersverschillen. Petroleum- aandeelen bleven op peil, evenals warenhuis- aandeelen, chemische fondsen, tabaks-aandee- len en alcohol waarden. American Can lagen gedrukt, doch meerendeels konden industrials zich handhaven. Public-utilities waren onregel matig met zeer geringe fluctuaties. Vliegtuig- waarden waren nauwelijks prijshoudend. Do koersverbetering, die in de ochtenduren slechts hier en daar in fractioneele winsten tot uitdrukking kwam, nam in de middaguren grooter afmetingen aan. Hierbij traden mijnen, sporen, chemische-, warenhuis-, kunstzijde-, natte- en vele aandeelen in telegraafmaat- schappijen op den voorgrond. Van de laatstge noemde afdeeling waren het Amer. Tel. Tel., die nog gestimuleerd werden door de mede deeling, dat het aantal telefoonaansluitingen bij het Bellsystem met 30.100 is toegenomen. Ook de staalwaarden, automobielfondsen en aandeelen in luchtvaartmaatschappijen waren goed gedisponeerd, doch gaven slechts fractio neele voordeelige verschillen te zien. Public- utilities bleven onregelmatig, doch aandeelen in blikfabrieken ontmoetten overwegend aan bod. Het slot was vast met winsten van 1 pet. '2% pet. voor Amer. Tel. Tel., Allied Che mical, Woolworth, Sears Roebuck, Shenley Distillers, Case Treshing, Amer. Celanese, Amer. Smelting, U. S. Smelting, Melntyre, Pennsyl vania Railroad, Reading Railroad en Union Pacific. De omzetten bedroegen 520.000 shares. Slotkoersen Februari 7 1351/2 112% 161/2 34*1/2 1041/8 80V4 111/9 10% 42% 29 12% 54 24% 411/s 31/4 2% 37% U/4 191/g 171/3 44% 347/8 33 132% 112% 16% 33 103 82% 11% 101/a 5 s IS 42 10% 28% 12% 52% 24% 41 3% 1% 36% 1% 187/g 171/a 443/4 341/2 32% 134 112% 163/4 33% IO41/4 82 12% lOi/g 423/4 107/8 291/8 123/4 53% 24% 417/g 3% 2 37 1% 19 17% 453/4 35% 33% Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ret. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Eleetr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee prel Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5 V, Youngleenlng Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. Genera) Electric General Gas Electric Genera) Gas El. cl. A General Motors Great Northern Hudson Motór Illinois Central International Harvester International Nickel Internationa) Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novade) Pennsylvania Proctor Gamble Pub). Sêrv. N. L. Radio Corp, of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil ot N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolwortb Building sz exdlv. ex claim. bieden 1 gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied (slot) koersen. 93 92% 93 1H% Uil/4 111% 5 5% 6 227/g 221/3 231/8 30% 30 30% 13V4 123/4 13 9 8% 87/« 127/g 121/s 12% 40 391/2 40 23 22% 22% 8% 8% 8S/4 163/4 161/s 16% 31% 318/4 31% 5.10-18 93 93% 93 43/4 4% 4% 1% 17/8 2 2% 23/4 2% 25% 25% 253/4 153/4 15Vo 15% 211/4 21% 21% 15% 15% 157/s 47% 47 473/4 16% 16 16% 11% 117/8 12 168% 168 170 21 21 20 20i/a 46 45% 45% 24% 24% 25 51/8 S 5 34% 32% 333/4 68/4 6% 67/g 13% 13 vs 14Vs 14% 14 143/g 113/8 11% 171/4 171/4 171/4 39% 39% 393/4 8% 83/g 83/g 98 9 cjVs 98% 13 12% 13% 2% 2% 21/4 53/4 13% 131/8 13% 357/g 351/4 3o 1/2 1% 1% 1% 371/8 363/g 37 54% 531/3 54 f ex coupon AMSTERDAM, 7 Febr. N.V. Nederïandsche Vel ling van Land- en Tuinbouwproducten „Amster dam", Centrale Markt, Jan van Galenstraat, Am sterdam West. Bloemenveiling, 6 Febr.: Rozen: Briarcliff 7—10, Columbia 6—9 per 100 stuks. Seringen: Spath 10—15, Legraye 7—12, Char les Dix 69, Stepman 915 per 100 stuks. Diversen: Sneeuwballen 69, Prunis 58, Cal- la's Am. Anjers 810 per 100 stuks. Narcissen (geel) 11.50, Idem wit 11.40, Hya cinthen in kleur 24 per 100 bos; Fresia 0.15 0.24, Barbaris 0.150.25 per bos. Snijgroen 0.15 0.35 per bos; Lelletjes 2.503 per 100 stuks. Mi mosa 2.803.50 per mand. Groenten. 7 Febr.: Spruiten le soort 814, ld. 2e soort 35, Hollandsch lof le soort 11—14, ld. 2e soort 68 per 100 K.G. Prei 611, Selderij 36, Peterselie 47. Kervel 46 per 100 bos. Breekpeen le soort 79, idem 2e soort 24 per 100 K.G. Uien 0.300.60, peen 0.200.30 per 25 K.G. Andijvie le soort 4—6, per 100 stuks An dijvie 0.601 per 4 K.G. Boerenkool 0.300.60 per kist. Broelvet 0.300.50 per bak; Spinazie 0.300.45 per K.G. Radijs 68 per 100 bos. Gele kooi le soort 3—5, roode koof le soort 5—10. groene kool le soort 2.504.50 per 100 stuks. Fruit, 7 Febr.: Appels: Goudrelnetten le soort 2028. Winterjannen le soort 812, Present van Engeland 1421, idem 2e soort 2025 Bredero's 1014, Bram Seedling 1421, Zoete appals 17 22, Gieser Wildeman 1014 per 100 K.G. Mrt. 6.23 6.26 Mrt. 9.65 9.63 Mei 6.38 6.41 Mei 9.58 9.51-55 Juli 6.50 6.55 Juli 9.58 9.55-58 Sept 6 60 6.65 Sept. 9.58 9.56 Dec. 6.70 6.75 Dec. 9.61 9.62 7 Brussel Rome Madrid Bern Weenen Febr. 6 23.23 8.46 13.61 32.23 18.76 Febr. 23.23 Oslo 8.443/4 A'dam 13.60 Londen 32.22 Parijs 18.75 Berlijn NEW-YORK, 7 Febr. 7 Febr. 6 Febr. 24.55 24.55 6731 67.26 4.88 '4.88% 6.567/g 6.563/s 39.98 39.95 7 Febr. Suiker Mrt 1.93 Mei 1.97-98 Juli 2.01-02 NEW-YORK, 7 Febr. 6 Febr. 7 Febr. 6 Febr. 1.89-90 Sept. 1.94-95 Dec. 1.99-200 Jan. CtCuba Suiker (nieuw contract) slot Mrt. 190 Mei 1.96 Juli 2.00-01 2.07 2.13 2.11-13 2.85 2.04-05 2.10-11 2-09-11 2.85 1.88-90 Sept. 2 06 2.03 1 94 Dec. .2.12-13 2.09-10 1.98-99 Jan. 2.09-10 2.08-09 Rubber Standaard Mrt. 12.75 Mei 12.88 Juli 13.03 Sept. 13.16 Katoen Loco 12.85 Febr. 12.27 Mrt. 1232-33 April 12.36 Mei 12.40 Juni 12.40 Juli 12.40 Tarwe Roode Winter loco 106% 1051/s Harde Winter loco 115% 114% Tin Loco 51.20 51.12% Mrt. 50.70 50.70 12.68 Oct. 13.24 13.23 12.85 Dec. 13.42 13.41 12.97 Jan. 13.51 13.50 13.15 12.50 Aug. 12.36 12.31 12.26 Sept. 12.32 12.29 12.31 Oct. 12.28 12.28 12.32 Nov. 12.33 12.31 12.34 Dec. 12.39 12.34 12.34 Jan. 12.39 12.35 12.33-34 Koffie (Rlo) (Santos) 7 Febr. 6 Febr. Tarwe Mei 95%-% 943/8-% Juli 883/g.% 873/4-7/g Sept. 8b7/g 868/4.% Mais Mei 83% 823/g Juli 79% 78% Sept. 76 751/2 Reuzel Loco 12.95 12.85 Mei 13.07% 12.92% Juli 13.20 13.10 Sept. 13.271/2 13.15 Oct. - CHICAGO, 7 Febr. 7 Febr. 6 Febr. Haver Mei 49i/s Juli 42% Sept. 40% Rogge Mei 63Vs Juli 63% Sept. 63-% 48% 41% 40 62%-% 621/2 623/4 Duluth Lijnzaad Mei 1.85% Juii - 1.85% 7 Febr. Tarwe Mei 82% Juli 8IS/4 Rogge Mei 51 s/4 Juli 52% Haver Mei 40% Juli 40 y8 6 Febr. 82Vb 81% WINNIPEG, 7 Febr. 7 Febr. 6 Febr. Gerst Mei Juli 51 51% 48% 47%Tn' Lijnzaad Mei 1.448/4 Juli - 47% 46% 1.44 40% 40 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 7 Febr. Tarwe. Maart 4.7 1/,, Mei 4.10 Juli 5.0 3/. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 7 Febr.: Grey County, s., La Plata; Beyerland, s., Newcastle; Hebble, s-, Goole Brunla, s„ Antwerpen laatst Hoek van Holland; Navigator, s., Sunderland. Vertrokken 7 Febr.: Elzlena, m.s., Londen; Cytoneus. s„ Londen; Dieter Hugo Stinnes 12, s., R'dam; Lingestroom. s„ Bristol; Boskoop, s„ Ham burg; Venus, s., Middl. Zee via R'dam Ajax, s„ Gdynia via Hamburg; Irene, s., Middl. Zee via Rotterdam. AMSTERDAM. Aangekomen 7 Febr.: Grey County, La Pata, graan, Silokade, Verg. Carga doorskantoor; Zwaantiena, m.s., Kampen, ledig, Engelsche boeien, Salomon's Kustvaartbedrijf; Beyerland. Newcastle steenkolen en cokes, Riet landen. Scheepv. Steenk. Mij.; Ask, Stockholm laatst Velsen, stukgoed. Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Hebble. Goole. stukgoed en steenkolen. Handelskade, Gebr. Scheuer; Brunla, Antwerpen, stukgoed. Handelskade. Verg. Carga doorskant.: Navigator. Sunderland, steenkolen. Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHERAT, 7 Febr. van B.-Aires te Rotterdam. ALCYONE. 7 Febr. van Hamburg te Rotterdam. HALCYON LIJN STAD ZALTBOMMEL, 5 Febr. van Susa te Tayport. ROZENBURG, 6 Febr. van Huelva n. Rouaan. STAD DORDRECHT, 6 Febr. van Meilla naar Rotterdam-Vlaardingen STAD ZAANDAM, 6 Febr. van Bayonno naar Bilbao. ROTI'. LLOYD INDRAPOERA, uitreis, 7 Febr. te Southampton. MIJ. NEDERLAND POELAU ROEBIAH, uitreis, 6 Febr. te Padang. KON. NED. STOOMB. MIJ. BACCHUS, Middl. Zee naar Rotterdam, pass. 7 Febr. nm. 12 uur 15 Lydd. JUNO. 7 Febr. van Rethymno naar Candla. AGAMEMNON, Middl. Zee naar. Rotterdam, pass. 7 Febr. Gibraltar. ORANJE NASSAU. 7 Febr. n.m. 2 uur van Madeira naar Paramaribo. BOSKOOP. 7 Febr. van Amst. naar Hamburg. AJAX, 7 Febr. v. Amst. vla Hamburg n. Gdynia. VENUS. 7 Febr. van Amsterdam vla Rotterdam naar Middl. Zee. IRENE, 7 Februari van Amsterdam vla Rotter dam naar Middl.l Zee. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, uitreis, 7 Febr. v.m. 2 UUr van Las Palmas. DIVERSE SCHEPEN ALHENA, 7 Febr. van B.-Aires te Antwerpen. NAALDWIJK. Antwerpen naar Lissabon, pass. 7 Febr. Vlisslngen. ST. PHILIPSLAND, 6 Febr. van Danzig n. Rot terdam. SCHIELAND, 6 Febr. van R'dam te Kopenhagen. ST. ANNALAND, 7 Febr. van de Tyne naar Zandvoorde. HOOGLAND. 7 Febr. van de Tyne te Hamburg. KATENDRECHT. Antwerpen naar Londen, pass. 7 Febr. Vlissingen. HAGNO, 6 Febr. van Newport News te B.-Aires Roads. TRITO, 6 Febr. van Belfast naar Amst. LINGE. Port Gentll naar Rochefort, pass. 4 Feb-. Finisterre. TELA. Antwerpen naar La Plata, pass. 6 Febr. Finisterre. LEKHAVEN. 6 Febr. van Jacksonville n. Tampa„ GALGEWATER. Rosarlo naar Amst., pass. 1 Febr. Dover. HANS CARL, 5 Febr. van Sasnitz naar Amst. ALTONA. Java naar Amst.. 5 Febr. te Barcelona. ST. JANSLAND. 7 Febr. van Hamburg te Lelth- JONGE JACOBUS. R'dam naar Toulon, pass. e Febr. Gibraltar. DIPPING V. m.s.. Hamburg naar Brake, 7 Febr. te Brunsbuttelkool, met schade door aanvaring. HENNIE. Antwerpen naar Gent, 7 Febr. te Ter- neuzen aan den grond gevaren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2