Van het katholieke kamp f Buitenlandsche voetbalvaria ■J KERKRADE VERSTERKT HAAR POSITIE MAANDAG 11 FEBRUARI 1935 Alleen in Zuid I kon gisteren een drietal wedstrijden worden gespeeld Vorst was spelbreker KERKRADE—R.K.O.N.S. 2—1 De gasten namen de leiding K. N. V.—CHEVREMONT 0—0 Opnieuw de punten gedeeld R. K. V. V. L.—VALKENBURG 3—1 Een kwartier voor het einde door de bezoekers gestaakt K.N.V.B. Wageningen en Vitesse deelen de punten BEDRIJVIGHEID IN ST. MORITZ Slechts een wedstrijd in de eerste klasse WAGENINGEN—VITESSE 4—4 Arnhemmers loopen 30 achter stand in OEFENWEDSTRIJD OOSTELIJK ELFTAL Op 16 Febr. a.s. te Arnhem tegen D. F. C. uit Praag Kon. Ned. Athletiek Unie Jaarvergadering te Amsterdam Nu de Duitschers komen Het elftal van onze gasten Een belangrijke inter nationale dag Een moeilijk jaar voor Tsjechisch voetbal Engelschen veranderen hun programma Een scheidsrechter die niet sterk was, doch slim Grootsch opgezette estafette Wedstrijd rond en door Amster dam van athleten, wielren ners, zwemmers, roeiers en ruiters LAWNTENNIS Leembruggen wint van Hughan Het tournooi in de Apollo-hal te Amsterdam Sonja Jienie wereld kampioene Cecilia Colledge op de tweede plaats NEDERLAND—DUITSCHLAND Een extra-trein uit West- Duitschland UNION ST. GILLOISE GEKLOPT De Belgische eere af deeling Intern, kampioenschappen van Nederland IJSHOCKEY VAN DER VLUGT OVERLEDEN Ned. ijshockey-internationaal RUGBY EngelandIerland 143 PUIT DE SPORTWERELD Door de vorst van de laatste dagen was de toestand der terreinen van dien aard, dat gis teren slechts enkele wedstrijden konden worden gespeeld. In de eerste klasse gingen alleen in Zuid I drie wedstrijden door. Kerkrade versterkte haar positie door een nieuwe zege op RKONS, dat zich echter hardnekkig verweerde en met „the odd goal" het onderspit moest delven. Ook nu leverde de plaatselijke ontmoeting' in Kerkrade tusschen KNV en Chèvremont een puntenver- deeling op. Geen der partijen slaagde erin het net te vinden. RKVVL gaf in Maastricht uitstekend partij en stond met 31 voor op de Valken, toen de zen een kwartier voor het einde den strijd staakten, daar men het niet eens was met een beslissing van den scheidsrechter, die een der bezoekers wegens wangedrag naar de kleed kamer verwees. Kerkrade 15 10 3 2 23 43—21 Chèvremont 15 7 4 4 18 31—24 Sitt. Boys 12 7 1 4 15 35—30 Valkenburg 13 7 1 5 15 31—24 R.K.O-N.S. 13 7 1 5 15 32—31 K. N. V. 12 3 5 4 11 20—22 RK.V.V.L. 11 5 0 6 10 32—39 Kmbria 13 5 0 8 10 27—36 Caesar 12 3 1 8 7 32—36 Volharding 12 1 2 9 4 16—36 Kerkrade is er weer in geslaagd verdiend van O.N.S. te winnen. Voor rust moest Kerkrade het initiatief laten aan O.N.S., dat door haar forsch spel Kerkrade belette haar gewone spel te ontplooien, waardoor O.N.S. het meest in den aanval was. De Kerkrade-backs kregen druk werk, maar wisten elk gevaar te voor komen. Ook Ries in doel kreeg zijn deel in het Werk, maar zorgde ervoor, zijn doel voor- loopig althans voor doorboring te behoeden. Als Schings onvoldoende wegwerkt, weet Everts hiervan te profiteeren, Ries het nakijken te geven en alzoo O.N.S. de leiding te bezorgen, l. Hoe Kerkrade ook aanpakt, zij slaagt er niet in door de stoere O.N.S.-verdediging heen te komen. De rust gaat in met een 10 voor sprong voor de bezoekers. Na de rust is het met de O.N.S.-meerderheid gedaan. Het werk voor de rust schijnt van de gasten al te veel te hebben gevergd. Hun spel is blinder, zoodat Kerkrade nu volop gelegenheid krijgt haar gewone spel te ontplooien. Kerk rade komt dan ook in de meerderheid. De Schaesbergers moeten dan alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Bij een scrimmage voor het O.N.S.-doel bemachtigt Lambie den bal en hij brengt de partijen op gelijken voet. Door öit succes aangemoedigd blijft Kerkrade steeds in den aanval en wanneer Vondenhof laag en hard, inschiet is dit schot den O.N.S.-doelman te machtig, zoodat Kerkrade met 21 leidt. Hoe beide partijen verder nog werken vooi zen doelpunt, zij slagen daarin niet, zoodat het einde met een verdiende 2I overwinning voor de thuisclub komt. In een in de beste verstandhouding gespeel den wedstrijd zijn de beide punten gedeeld. Beide partijen wogen flink tegen elkaar op en gaven elkaar niet veel toe. Na het aanvangsignaal leidt de thuisclub de Eerste aanval'en, maar de achterhoede der gas ten weet het gevaar te keeren. De voorhoede der bezoekers zit intusschen ook niet stil, maar haar aanvallen stranden op de hechte K.N.V.- Verdediging en in laatste instantie is er Schmets bog die van geen wijken weet. K.N.V. krijgt een biooie gelegenheid om de leiding te nemen, tvanneer haar een penalty wordt toegekend, biaar deze wordt door Gielkens niet benut. De bhst kamt met blanken stand. Na de rust komt Chevremont overdonderend opzetten en bezorgt de K.N.V.-verdediging be- bauwde oogenblikken, maar Schmets in het doel is weer schitterend op dreef en keert ver schillende schoten. Na een kwartier weet K.N.V. ach uit den Chevremont-greep los te werken en de thuisclub begint weer. aanvallend op te treden. Verschillende aanvallen worden onder bomen, maar ook de achterhoede der gasten 18 in goeden vorm en brengt telkens redding. Bet laatste kwartier wordt K.N.V. beslist ster her, maar tot doelpunten weet zij het echter biet te brengen, evenmin als Chevremont, zoo dat het einde komt zonder dat gescoord is. In den gisteren te Maastricht gespee) den wed strijd, waarin Valkenburg haar kampioenskan en te verdedigen had is ons het spel der be zoekers nipfc byster meegevallen. Over het al gemeen werd er een slecht verzorgd short pas- shig spel gespeeld, waarby de WL-verdediging steeds ruime kansen tot ingrepen verkreeg. Bovendien bleek de rechtervleugel der bezoe kers absoluut onvoldoende. Doch dit alles werd gisteren op het VVL- -terrein dat overigens vrij goed bespeelbaar bleek, op zeer onaangename wyze aangevuld met onsportief spel met als slot het staken van den wedstryd door Valkenburg, nadat de scheidsrechter een overigens zeer verdiende straf oplegde, door het van het veld zenden van den speler Rcngs. Dat dit staken van den wed stryd na rijp beraad plaats had en n.b. door den Valkenburgschei) voorzitter werd gesanction- neerd lijkt ons wel het bedenkelijkst van het geval. In de eerste speelhelft droeg het spel een prettig karakter. Er werd in een vlot tempo gespeeld, waarbij de bovenomschreven spelwyze van de bezoekers, n.l. het zeer korte en peute rige spel, tegen de VVL-verdediging weinig ver mocht. Toch scoorde Valkenburg het eerste doelpunt van den wedstrijd, nadat v. Leur een fout gemaakt had en het leder rustig in het doel van WL rolde, 01. Daarna werd de thuisclub iets gevaarlijker, doch tot half time behield Valkenburg het beste van het spel. Hoewel de bezoekers in de tweede speelhelft vry goed van stapel liepen, nam de thuisclub het yl'fensief vry spoedig over en werd het Val- kendoel ernstig belaagd door het snelle goed opgezette aanvalsspel van VVL. Een penalty wegens hands gaf Herben de mooie gelegenheid om de partijen op gelijken voet te brengen, terwijl even flater Loyens uit 'n keurigen voorzet van Herben met 'n fraaien kopbal 21 voor de thuisclub maakte. Het spel werd daarna door enkele spelers der bezoekers ontsierd door ruw spel waartegen de scheids rechter echter energiek optrad. Wegens ongeoor loofd aanvallen van een VVL-speler in het Val- kenburgsche doelgebied, door een der spelers van de gasten kende de arbiter een penalty toe, waaruit Herben den stand op 31 bracht. Even later herhaalde zich een geval van op zettelijk natrappen waarby de scheidsrechter weder penalty gaf èn de speler Rings naar de kleedkamer verwees. Na eenig gediscussieer, waarbij de Vallienburgsche voorzitter betrokken werk besloot Valkenburg den wedstryd toen te staken, zoodat de toegekende penalty niet ge nomen en de wedstryd aldus 15 minuten voor het einde met een 3—1 stand ten voordeele van WL werd afgebroken. De houding van Valkenburg maakte wel een zeer ongunstige indruk op het talrijke publiek, te meer daar het spel van Rings absoluut on toelaatbaar was en het optreden van scheids rechter Hendriks zeer juist. Ook in tactisch op zicht! We wenschen dit met nadruk vast te stellen, omdat we na den wedstryd enkele meenings- uitingen beluisterden, die het unfaire spel van enkele Valkenburgsche spelers en het daaruit ontstane incident op rekening van den scheids rechter wilden stellen. De gesteldheid van de terreinen was oorzaak, dat in de eerste klasse van den K.N-V.B. slechts één wedstryd werd gespeeld, n.l. in het petitie beëindigden met een 44 gelijk spel. Go Ahead 16 14 0 2 28 49—13 Heracles 16 10 4 2 24 46—19 Z. A. C. 17 7 3 7 17 38—40 P. E. C. 18 8 1 9 17 32—30 Ensched. Boys 16 7 2 7 16 44—50 Wageningen 18 6 3 9 15 33—42 Enschede 17 6 2 9 14 31—39 A. G. O. V. V. 17 6 2 9 14 36—50 Tubantia 17 7 0 10 14 32—47 Vitesse 18 4 3 11 11 39—50 De gasten verschynen met vijf invallers en de gastheeren met een, terwyi Rademaker ver vangen is door van Poeteren. Het veld is zeer hard en byna onbespeelbaar. De aftrap is voor Vitesse, maar Wageningen neemt het spel terstond over, zoodat Spanjaard steeds handelend moet optreden. Na 10 min. heeft de thuisclub succes, als een vcorzet van v. d. Heyden door Spanjaard in eigen doel wordt gewerkt (10). De gastheeren blijven overwegend sterker, doch de voorhoede loopt te veel in de buitenspel-val. Dan krijgt Hey een opgelegde kans, doch zyn schot gaai naast. Vi tesse wordt geheel ingesloten, behoudens enkele uitvallen. Als v. d. Heijden het leder te pakken krpgt, gaat hij er alleen van door, zyn schot wordt door een der backs opgevangen, v. d. Heijden bemachtigt wederom den bal en doel punt onhoudbaar (2—0). Met dezen stand komt rust. Na de rust is de bal goed en wel afgetrapt of Spanjaard moet voor de 3e maal visschen (30). Ditmaal was het v. d. Meijden, die suc ces had uit een goedgeplaatste corner van v. d. Heijden. Vitesse komt er nu beter in en binnen 8 minuten heeft zij den stand op 3—2 ge bracht. Beide doelpunten waren van Refers. Nu gaat het spel van doel tot doel, om beurten zyn de partijen in den aanval. Na een kwartier heeft Jochems succes met een ver schot (4—2). Ondanks het gehavende elftal geven de gasten goed party en succes blijft dan ook niet uit. Reyers en Jansen nemen beiden een doelpunt voor hun rekening (44). In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat de punten ge deeld zyn, wat ook de spel verhouding goed weergeeft. Het Oostelijk elftal, dat 3 Maart a.s. te Dus- seldorf tegen West-Duitschland zal uitkomen, speelt op Zaterdag 16 Febr. a.s., op het Vitesse- terrein te Arnhem, een oefenwedstrijd tegen D.F.C. uit Praag. Er heerscht thans groote bedrijvigheid in St. Moritz, het centrum van de wintersport beoefening in Zwitserland. Zooals men weet zou in dit plaatsje dezer dagen de academische wereldwinterspelen gehouden Te Amsterdam werd Zondagmiddag de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Kon. Ned. Athletiek Unie. In zijn openingswoord wees de voorzitter van de K.N.A.U., de heer A. J. G. Strengholt er in de eerste plaats op, dat het afgeloopen jaar het eerste was na de reorganisatie van de KNAU. en zoodoende, in verband met de vele moei- ïykheden, die uit den weg te ruimen waren, zeer moeiiyk is geweest. Terugkomende op degenen die veel in het belang van de athletiekbeweging gedaan hebben Ook dit jaar heeft Sonja Heny weer het wereldkampioenschap kunstrijden veroverd en de athletieksport steeds een warm hart toe gedragen hebben, noemde spr. wülen Z. K. H. Prins Hendrik en staande werd Z. K. H. een oogenblik herdacht. De heer Strengholt deelde voorts nog mede, dat het geschil met het KNGV dool: de prettige wijze van samenwerking tusschen de beide be sturen thans in een dergelijk stadium is ge komen, dat 't spoedig geheel geliquideerd zal zyn. Aan den heer Burger, voorzitter van de NTC werd voor de vele verdiensten aan de athletiek sport bewezen, de Thompsonbeker overhandigd. Daarna kwam aan de orde de kwestie van medische sportkeuring. Door dr. Van Mervenee uit Leeuwarden werd hiervoor een warm pleidooi gehouden, dat groote instemming by de aanwezigen verwierf. Er werd over het voorstel van het bestuur veel gediscusseerd, doch tenslotte werd het met een kleine wyziging aangenomen. Hierby wordt echter in hoofdlijnen in den geest van den heer Van Mervenee en talryke afgevaardigden ge handeld. Een voorstel van het Uniebestuur om die eereleden van de voormalige Provinciale Athle tiek Bonden, die daartoe door de Districtsbe- sturen zün opgegeven, te benoemen tot lid van verdienste van de KNAU, werd met algemeene stemmen aangenomen. Hetzelfde geschiedde met een voorstel van het Uniebestuur en Dis trict Zuid-Holland om den heer Bassant tot lid van verdienste te benoemen. Het voorstel van het Uniebestuur tot instel ling, voorloopig alleen voor 1935, van een com petitie voor C-klassers en het daarvoor vast gestelde reglement werd aangenomen. Door het district Zuid-Holland werd aan de vergadering voorgelegd een motie van orde, om de interpellatie van het District Amsterdam over de kwestie J. Zeegers Jr. en J. v. d. Groef, te verwyzen naar de Commissie van Beroep van de KNAU. Het werd aangenomen met 35 stem men voor, één stem tegen en drie blanco. By de bestuursverkiezing werden de heeren A. J. G. Strengholt en B. Veen bij enkele can- didaatstelling als voorzitter en bestuurslid her kozen. In de vacature voor den aan de beurt van aftreden zijnde heer L.D.H. Broekman, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. H. Leeuwerik te Dóesburg. Door het bedanken van den heer J. H. E. v. d. Putte in verband met gewijzigden werkkring, als secretaris van de Nationaal Technische Commissie, werd gekozen de heer Moerman uit Amsterdam. 'tls onbetwist een van de hoogtepunten van het voetbalseizoen voor ons, Hollanders, om de wapens met Duitschland te kruisen. De strüd tegen de Belgen mag uit een oogpunt van tra ditie meer in het middelpunt van de publieke belangstelling staan, de match tegen het Duit- sche elftal is ten opzichte van een krachtmeting dubbel zoo belangwekkend op het oogenblik. Het Amsterdamsche Sportpark is dan ook ge heel uitverkocht, echter zal het openings-cere- monieel dit keer achterwege biyven, en zullen geen volksliederen worden gespeeld. Duitsch land is er tnee op de hoogte gebracht, dat ten gevolge van de politieke toestanden in ons land bedenkingen zyn gemaakt en zelfs werd gepro testeerd tegen dezen kamp, doch wy twyfelen niet of a.s. Zondag zal in het Amsterdamsche Stadion de echte sportieve sfeer hoogtü vieren en zal men naast de waardeering voor het Hol- landsche spel even zooveel waardeering voor de uitnemende Duitsche prestaties hebben. Wordt ons elftal onderschat? Integendeel, kunnen we onmiddellijk op deze vraag laten volgen, want men weet precies, welke zorg er momenteel aan het Hollandsche voetbal wordt besteed. Op enkele uitzonderingen na heeft men het Duitsche elftal, dat tegen Zwitserland met 40 won, als basis gehouden voor Amsterdam. Onze voorhoede voorspellen wij een buitenge woon onpleizierigen middag tegen de defensief spelende gasten, terwijl onze achterhoede bui tengewoon paraat moet zyn voor onverwacht- sche aanvalsstooten, waarbij de beide vleugels Kobierski er Lehner individueel even gevaar lijk zyn als de Saarlandsche middenvoor, Conen, die in zyn kwaliteit als gevaarlyk schut ter een danige reputatie heeft. Nederland zy op zijn hoede Naast de reeds besproken ontmoeting vindt cp denzelfden dag nog een stryd van de eerste orde te Rome plaats, n.l. de stryd Italië versus Frankrijk. Vooral heeft deze kamp in interesse gewonnen, doordat de Franschen tegen Spanje ondanks de 2—0-nederlaag inderdaad een goed klassespel vertoonden. Men behoeft niet te twyfelêh, of de Italianen zullen in Rome win nen, doch de weg hiertoe ligt vol voetangels en klemmen, en zeker is Frankryk geen wil loos slachtoffer. En begrypelijk zullen de Ita lianen al het mogelyke in het werk stellen om hun reputatie van wereldkampioen onbe vlekt te houden en hun positie te versterken. In ieder geval kenmerkt deze 17de Februari zich door twee buitengewoon belangrijke mat ches over vier fronten. Het Tsjechische voetbal krijgt buitengewoon zware maanden, want in den komenden tyd wachten internationale wedstrijden tegen Zwit serland, Oostenryk, Duitschland, Hongarye, Denemarken en Zweden. Men wordt waariyk nieuwsgierig, of de Tsjechen deze krachtproef kunnen doorstaan, en tevens, of het spelpeil zich daar te lande momenteel handhaaft, of door de andere landen wordt overvleugeld. 't Is waariyk een sensatie te noemen, dat Engeland plots zyn internationaal programma heeft gewyzigd. Zooals men weet is het de laatste jaren usantie geworden, dat de Britten na beëindiging van hun seizoen een trip onder nemen op het vaste land, waarbij voor het jaar 1935 een bezoek op het programma stond aan vhet hooge Noorden. Plotseling is nu ons land deze eer waardig gekeurd, vóór Duitsch land, dat reeds lang naar deze onderscheiding solliciteerde, evenals Frankrijk, België en de noordelijke landen. In dezen kamp, waarvoor al een buitengewone belangstelling» aan den dag zal worden gelegd, kunnen wij slechts als oogmerk hebben, de nederlaag zoo eervol mo- gelyk te doen zyn. Voetbal-rebellen vindt men overal ter we reld, en zoodra een match niet naar wensch verloopt, is natuurlyk de arbiter het voorwerp, waarop de ontevredenheid wordt gelucht. Zoo ook in Luik, waar een zekere heer Staelens niet naar de wenschen van het Luiksche pu bliek floot. Na vreeselyke bedreigingen stond na afloop van de ontmoeting het woedende publiek genoemden heer op te wachten. Goede raad was duur, tot de arbiter plots op de ge dachte kwam om met een diender van toilet te veranderen. Zoo gezegd zoo gedaan, en even later wandelde mynheer Staelens als een net agentje tusschen zyn belagers, en ontsprong zoo den dans! AKERBOOM v. LENT-FREU. J. KEMPER DE KAAG SCHIEDAM Bouwen standaard motorjachten SUPER HOLLAND-en HOLLAND-KRUISER Prima werL GoeJe relerenlies Op aanstichting van het initiatief Comité Amsterdam is in een gecombineerde vergadering van vertegenwoordigers van de voornaamste sportbonden en vereenigingen te Amsterdam besloten, in den aanstaanden zomer, waar- schynlijk in de maand Augustus, een omnium- estafettewedstryd te organiseeren, waaraan deelgenomen kan worden door ploegen bestaan de uit hardloopers, wielrenners, zwemmers, wherry-roeier, kanoroeiers en ruiters, die voor een parcours van elf trajecten in het Olympisch Stadion starten en daar ook weer terug keeren. In het Stadion worden dan tevens wedstrijden en demonstraties in verschillende takken van sport gehouden. De netto-opbrengst van dezen sportdag zal bestemd worden voor liefdadige doeleinden. De omvangrijke organisatie van dezen esta- fettewedstryd is in handen gesteld van een organisatie-comité, waarvan het secretariaat ge vestigd is Plantage Middenlaan 1 te Amsterdam. De belangsteling in de Apollo-tennishal te Amsterdam was Zaterdagmiddag maar matig, hoewel er by de halve eindstrijden heeren enkelspel veel te waardeeren viel. In het by- zonder was dat het geval in de ontmoeting LeembruggenDe Brauw. De Brauw, een jeugdige speler, had Vrijdag reeds verrast door zijn overwinning op den „ge plaatsten" speler van der Heide en Zaïerdag verraste hy nog meer door zijn uitstekend spel tegen Leembruggen, -die door de harde drives en het scherpe pladfeen Zaterdagavond werden te Weenen de figuren naar keuze gereden voor het wereldkampioen schap kunstryden dames. Sonja Henie bleek in het klassement van Vrijdag en Zaterdag eerste te zyn en werd wederom titelhoudster. Op de tweede plaats eindigde de jeugdige Cecilia Col lege (Engeland); 3. Vivian Hulthen (Zweden); 4. Hedy Stenuf (Oostenrijk); 5. Gweneth But Ier (Engeland); 6. Hertha Dexler (Oostenrijk); 7. Nanda Egedius (Noorwegen). In verband met den voetbalwedstrijd Neder' land—Duitschland op Zondag 17 Februari te Amsterdam, laat men uit West -Duitschland een extra trein met Duitsche supporters loopen. Men vertrekt niet Zaterdag, maair Zondag morgen vroeg en wel van Hagen om 6 uur en van Dusseldorf om ruim 7 uur. De trein komt om 10.54 uur te Amsterdam aan. Het vertrek is Zondagavond bepaald om 19.02 uur uit Amsterdam, aankomst Dusseldorf 23.38 uur, Bannen 0.19 uur en Hagen 0.46 uur. Bepaald is, dat de Duitsche supporters niet meer dan 10 Mark aan geld mogen meenemen. De toegangskaarten voor den wedstrijd worden verstrekt met het reiskaartje tezamen. Men verwacht, dat er een druk gebruik van dezen specialen trein zal worden gemaakt. r r van zyn tegenstander geheel uit zyn spel werd gehaald. De eerste set werd vry gemakkelijk door De Brauw met 62 gewonnen. In den tweeden set kwam by de Brauw de reactie. Leembruggen kwam er steeds beter in, terwyl de returns van de Brauw lang niet meer die vaart en de goede lengte hadden van den eersten set. Met 6—3 voor Leembruggen stond het one set all, terwyl Leembruggen den der den set won. De partij Hughan—Heynen bood een heel ander aspect. Dit was kracht tegen snelheid, waarby de kracht van Heynen het tegen het zuivere plaatsen, het snel ingrijpen, het be- weeglyke spel van Hughan moest afleggen. Met 64, 75 won de laatste. De resultaten luidden: Heerenenkelspel: Halve eindstrijden: Leem bruggen sloeg De Brauw 26, 63, 75. Hughan sloeg Heynen 64, 75. Heerendubbelspel: Halve eindstrijden: Leem bruggen en Hughan sloegen Heynen en Ir. Schoorel met 63, 64. Van der Heide en Van Olst sL van Swol en R06^6 Q T 0 Gemengd Dubbelspel: Halve eindstrijd: Mevr. Meyer en Van Swol sloegen mej. Jurrema en Van Olst 6—3, 64. In het heerenenkelspel was Hughan Zondag in den eindstrijd tegen Leembruggen niet op dreef en hy kon het hooge tempo der party niet volhouden. Want nadat Hughan in den eersten set met 5—3 de leiding had genomen en op 0—40 kwam op de sendee van Leem bruggen miste hij niet alleen alle drie setpoins, maar ging ook de game verloren en later met 75 den set. In den tweeden stoet liep Hughan weer uit tot 41, Leembruggen haalde op tot 43, maar toen won Hughan de servicegame van zijn te genstander Op 53 kreeg hy op 4030 weer een setpoint, welke door keurig lobben van Leembruggen teniet werd gedaan Maar na enkele malen deuce won Hughan met een keu rige smash tien tweeden set. In den derden set zag men in de tweede game weer vlot spel, doch daarna was het by Hughan weer mis, zijn forehand liet hem in den steek en tegen de vastheid van Leembruggen moest hij het onderspit delven. De derde set werd met 6—1 door Leembruggen gewonnen. Ofschoon er best of five gespeeld werd, trok Hughan zich hier terug om zich te sparen voor het dubbel spel. Leembruggen was dus kampioen geworden. In het damesenkelspel stonden mej. Belzer en mevr. van Alfen in de finale tegenover el kaar. Met 62, 63 won de Haagsche speelster op regelmatige wijze. By het heerendubbelspel werd vooral in den eersten set vry aardig gespeeld, maar van der Heide en van Olst bleken reedsdadeiyk beter op elkaar ingespeeld te zyn dan Hughan en Leembruggen Na spannende games kwam de eerste set aan Hughan en Leembruggen met 10—8. Met 63 en 62 wonnen van der Heide en van Olst den tweeden en derden set. Er werd best of five gespeeld, maar ook in den vierden set konden Hughan en Leembruggen zich niet herstellen. Zy kwamen met 3-5 achter te staan en toen wisten van de Heide en van Olst het klaar te spelen kort achter elkaar niet minder dan 4 matchpoints te missen. Het werd 45, doch in de tiende game kregen van Olst en van der Heide wederom twee matchpoints, waarvan de tweede gebruikt werd. In 4 sets waren Hughan en Leembruggen geslagen. Het gemengd dubbelspel werd vry gemakke lijk door van der Heide en mevT. Straub ge wonnen van mevr. Meyer en van SwoL Van der Heide deed ook hier het meeste. De gedetailleerde uitslagen waren: Eindwedstrijd. Heerenenkelspel: Leembruggen sloeg Hughan 75, 36, 61 ret. Damesenkelspel: Mej. Belzer sloeg mevr. van Alfen 6—2, 6—3. Heerendubbelspel: Van der Heide en van Olst sloegen Leembruggen en Hughan 810, 63, 6—2, 6—4. Gemengd dubbelspel: Mevr. Straub en van der Heide sloegen mevr. Meyer en van Swol 6—4, 6—3. B.-Toumooi (eindstrijden). Heerenenkelspel: Van Heek sloeg Vermeulen 6—3. 6—1. Damesenkelspel: mevr. Hamburger sloeg mej. Ruel Engelman 61, 62. Heerendubbelspel: De Valk en Oosterman sloegen Addicks en Kroon 63, 108. Gemengd dubbelspel: mej. Ruel Engelman en van Heek sloegen mevr. Goldstein en van der Vliet 6—4, 6—1. De resultaten van de Zondag voor de Bel gische Eereafdeeiing gespeelde wedstryden luidden: Racing Club Gent—White Star A.C. 20 Daring Club BrusselUnion St. Gilloise 20 Liersche SportkringCercle Sportif Brugge 20 Belgica EdeghemTSV Lyra 34 BeerschotBerchem Sport 21 Antwerp F. C.F. C. Mechelen 31 Racing Club MechelenStandaard Luik 22 De Union St. Gilloise, die gisteren met 2—0 verloor van de Daring Club, is thans voor het eerst na 59 wedstrijden geklopt. Naar wij vernemen zullen de internationale tenniskampioenschappen voor Nederland dit jaar worden gehouden te Noordwija aan Zee en wel van 8 tot 14 Juli a.s. Na een ziekte van korten duur is te Den Haag op twintigjarigen leeftyd overleden de Neder- landsche yshockey-intemationaal, Frits va"1 der Vlugt, die indertyd een der oprichters w. van de H.H.IJ.C. De rugbywedstrijd EngelandIerland, Zater dagmiddag te Twickenham gespeeld, is door En geland met 14—3 gewonnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9