Moskou gepolst Jurek Sosnowski, de Poolsche spion, leeft veilig te Warschau m Het nieuws van heden De roofmoord te Haarlem TWEE VROUWEN BOETTEN MET HAAR LEVEN OSSERVATORE ROMANO 75 JAAR DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM - TELEFOON 13866 DONDERDAG 21 FEBRUARI 1935 Avondblad ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 19201 DE GROOTE FABRIEKSBRAND TE GITGEEST Nadere mededeelingen over het antwoord der Sovjets Pygmeeën van 37 cM. Merkwaardige vondst in Britsch-Indië Goljoebof's metgezel nog niet bereikt Reddingsploegen in gevaar Amerika's Katholieken en Mexico Het Weer Brief van den Paus over de inter nationale katholieke pers- tentoonstelling Benita von Berg zat als gast aan Goering's tafel, vier weken voor haar arrestatie „Jurek, Jurek, red mij Het Duitsche antwoord Toenadering tusschen China en Japan OUDE GRAVEN GEVONDEN Gil Robles en de regeering PRINS VAN WALES NAAR BOEDAPEST n Italië's voorbereiding De opperste raad dient zijn rapport in N.R.A. 2 jaar verlengd Boodschap van Roosevelt aan het Congres Luchtongelukken Twee piloten verbrand DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN 21-jarige dader veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf Joegoslavisch schip gezonken 4 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.( ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Het blusschingswerk in vollen gang MOSKOU, 20 Febr. (Reuter.) In de mededee- ling der Russische regeering in antwoord op de stappen der ambassadeurs van Frankrijk en Engeland te Moskou gedaan inzake het ac- coord van Londen, zou voorts hebben gestaan dat de U.S.S.R. het resultaat van de bemoeiin gen der Fransche en Britsche staatslieden met vreugde begroet en dat de door de twee regee ringen gepubliceerde mededeeling in de Unie vriendelijk is ontvangen. De SoWjetregeering was tot de overtuiging ge komen dat een volledige of ook slechts een ge deeltelijke ontwapening thans onmogelijk was geworden. Het oorlogsgevaar kon evenwel door het systeem der regionale pacten worden bestreden. Uit het accoord van Londen blijkt dat En geland, Frankrijk, Italië, U.S.S.R., de Kleine Entente en de Balkan Entente, samen vertegen woordigende 365 millioen inwoners van Europa, het denkbeeld, dat zoo spoedig mogelijk afdoen de maatregelen genomen moeten worden tegen iederen militairen aanval daadwerkelijk steu nen. De Sowjetregeering hoopt, dat het accoord van Londen in zijn geheel tot uitwerking zal worden gebracht. BOMBAY, 20 Febr. (Reuter.) Nabij Vadna- gar in den staat Baroda zijn fossielen gevonden van menschen, die omstreeks 40 c.M. groot moe ten zijn geweest. Men heeft de resten gevonden van een pyg mee, die 37 c.M. hoog moet zijn geweest, een dwergschaap van 45 c.M. en een wandelstok van 25 c.M. De theorieën over de bakermat van het menschelijk geslacht kunnen door deze vondst gewijzigd worden. Deskundigen zijn van oordeel, dat hier een nieuw onderzoekingsveld is geopend inzake de pygmeeënrassen. In verband met deze vondst wordt verder opgemerkt, dat Homerus geschreven heeft over dwergen van ruim 30 c.M. De pygmeeën in Centraal-Afrika zijn onge veer 1 Meter. ARCHANGEL, 20 Febr. (Reuter) Tot dus ver is het nog niet gelukt den derden inzitten de van het door Goljoebof bestuurde vliegtuig, dat op 40 K.M. van Archangel een noodlanding heeft moeten maken, te redden. De Russische vlieger Ignatof, die opgestegen is om den ach tergebleven passagier, Koesnetsef, aan boord te hemen, heeft medegedeeld, dat hij wel de plaats Waar het vliegtuig een noodlanding heeft ge maakt, bereikte, doch dat het door de zware sneeuwstormen niet mogelijk was te landen Ignatof heeft wat levensmiddelen naar beneden geworpen, doch hij kon niet vaststellen, of zij hun doel hebben bereikt. De reddingscolonne, die per ski uit Archan gel. is vertrokken en uit zestig man bestaat, is tot op heden niet teruggekeerd en heeft met geweldige sneeuwstormen t# kampen. Daarna is een tweede colonne skiloopers uitgezonden, om de vermiste patrouille en den achtergeble ven passagier te helpen. De toestand van Gol joebof en zijn metgezellen, die in het ziekenhuis liggen, is aanmerkelijk verbeterd. WASHINGTON, 21 Februari. (Reuter.) Trots de groeiende pressie uit Katholieke kringen is de houding van het Staatsdepartement sterk afwijzend tegenover een enquête aangaande de situatie in Mexico. Senator Borah is er voor. Hij vindt eenigen steun ih bepaalde regeerings- kringen. VERWACHTING: Matige tot krachti- g?en, Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, tijdelijk opklarend, later wellicht weer re gen, aanvankelijk kouder. Hoogste stand 765.3 te Genua. Laagste stand: 715.5 te Thorshafen. Zon op 7.07 onder 5.21 - Licht op 5.51 Maan op n.m. 9.09 onder v.m. 7.31 Laatste kwartier 26 Februari (Van onzen correspondent) ROME, 20 Februari (per teleroon) De Paus heeft een schrijven gericht aan den voorzitter van het Comité voor de internationale ten toonstelling der Katholieke Pers, graaf della Torre. De H. Vader, aldus 't schrijven, heeft de berich ten, Hem door den graaf medegedeeld, over de algemeene instemming in verschillende landen, zeer op prijs gesteld. Het initiatief tot deze ten toonstelling is genomen door de „Osservatore Romano", onder auspiciën van den H. Vader, ter gelegenheid van den 75en verjaardag van dat blad. Deze instemming is niet te verwonderen, wan neer men bedenkt, dat deze tentoonstelling, hetzij als wereld-overzicht van de Katholieke activiteit op het gebied van het pers-apostolaat, hetzij als getuigenis van de meest recente pers activiteit op organisatorisch en technisch ge bied, hetzij tenslotte als levende illustratie van de meest actueele letterkundige, zedelijke en sociale problemen, die verband houden met de periodieken en de dagbladpers, ongetwijfeld hoogst leerrijk zal blijken, zoowel voor de Ka tholieke journalisten en andere schrijvers, als voor de geheele massa der geloovigen en den prikkel zal vormen voor verderen vooruitgang en nieuw vruchtbaar initiatief. Wanneer men daarenboven aanschouwt, hoe- vele vruchten van verknochtheid aan de Kerk en den Paus de pers heeft voortgebracht en welk een onmetelijk gebied aan den anderen kant nog op het goede zaad Wacht, zal men gemakkelijk begrijpen, hoe al degenen, die zich voor het persvraagstuk interesseeren, daaruit kracht voor een nieuw offer en nieuwen ijver zullen putten om dit machtige en onmisbare werktuig voor de verbreiding der Waarheid en voor de goede zaak op de hoogte te brengen van de voortschrijding der moderne techniek en de steeds toenemende behoeften der huidige samenleving. Tenslotte heeft de H. Vader met groote vol doening opgemerkt, dat volgens het programma der tentoonstelling bijzondere aandacht zal worden geschonken aan de pers van de mis siën en van de Katholieke activiteit. Zijn wensch is, dat ook het overzicht van deze beide vormen van werkzaamheid, die Zijn Vaderhart zoo dierbaar zijn, algemeen nuttig en leerrijk moge zijn. 's Hemels bijstand afsmeekend schenkt de H. Vader Zijn beste Wenschen aan het comité en aan allen, die in de verschillende landen meewerken tot het welslagen van dezen schoonen en nutti gen opzet en schenkt aan allen van harte den Apostolischen Zegen. Nog hangen te Berlijn aan de muren en op de aanplakzuilen exemplaren der „Bekanntmachung" dat het „Volksgerichtshof des Deutschen Reiches twee jonge vrouwen wegens landverraad „zum Tode" veroordeelde. Nog altijd is de indruk zeer groot van de „waarschuwing" voor andere landverraders welke het tra gisch lot van Benita von Berg en van Re- nate von Natzner was. En nog steeds vraagt men zich af waaraan deze vrouwen eigen lijk den dood verdiend hebben en wat de rol was van Sosnowski, een geheimzinni- gen Poolschen spion, die weliswaar tot le venslangen dwangarbeid veroordeeld werd, doch dien men direct na zijn arrestatie over de grens zette en dus practisch vrijsprak. Vóór Benita von Berg een willoos werktuig werd in de handen van Jurek Sosnowski, had zij een zeer gelukkig huwelijksleven met den heer von Berg, een der directeuren van de Siemens Werke. Deze Von Berg vond in het begin van 1934 een motor uit welke in de we reld der techniek veel opzien baarde en den uitvinder zelfs de eer bezorgde van aan de tafel van Goering genoodigd te worden, natuurlijk met zijn vrouw. Precies vier weken later werd Benita von Berg gearresteerd en een der zwaarste beschuldigingen tegen haar was de verkoop der uitvinding van haar man aan het buitenland Dit was niet de eerste dienst welken Benita aan Jurek Sosnowski bewees. Zij werkte reeds meer dan een jaar voor hem toen de politie de hand op haar legde. Sosnowski was oud-officier. Tijdens den we reldoorlog diende hij in het Oostenrijksche le ger en in 1919 liet hij zich als Pool naturali- seeren. De werkzaamheid welke hij in den loop der laatste jaren ontwikkelde, was geweldig. Tal van documenten waarondeT er waren van zeer groot belang, wist hij aan zijn regeering uit te levéren. Met de hulp van Benita von Berg wist hij in het Reichswehr-ministerie zelfs be slag te leggen op een volledig plan de cam pagne. In Mei 1934 werd hij gearresteerd. Dit ge beurde na afoop van een groot feest hetwelk hij gegeven had en waaraan tal van autoriteiten deelnamen, o. a. Ernst die 30 Juni gefusilleerd zou worden. Nauwelijks waren de gasten heen gegaan of vier geheime agenten deden een in val in de woning van den Pool welke tegen over het Ministerie van Oorlog lag! en ar resteerden hem zondeT dat hij eenigen tegen stand bood. Den volgenden morgen werd hij over de grens gezet. Hij werd, evenals andere spionnen, niet gestraft, omdat eenige Duitsche spionnen die in Polen gearresteerd waren, even eens over de grens werden gezet zonder voor de rechtbank te verschijnen. Renate von Natzner was slechts drie-en- twintig jaren oud. Zij was typiste aan het Mi nisterie van Oorlog en bezorgde Benita von Berg de copieën van documenten welke Sos nowski noodig had. Haar verdediging voor het volksgerecht was opgedragen aar een der beste Poolsche advocaten die echter geen toegang kon krijgen tot de zitting. Zoodra Zaterdag het doodvonnis was uitge sproken, had de Poolsche Gezant een lang on derhoud met Hitier om hem er toe te bewegen gebruik te maken van zijn recht van gratie. De Führer was echter onverbiddelijk. Zoo bleef er niets anders over dan de ter dood veroordeelden voor te bereiden op haar spoedig einde. Benita von Berg verviel, nadat zij van de rechtzitting in haar cel was teruggekeerd, in een toestand van waanzinnigen angst. Van Zaterdag middag tot Maandagmorgen klonk haar gegil: „Jurek, Jurek, red me!" In den laten avond van Zondag werd nog een tweede verzoek om gratie ingediend, doch wederom zonder resultaat. Maandagmorgen was Benita von Berg meer dood dan levend. Zij bood niet den minsten tegenstand, noch toen de beul haar haar af knipte, noch toen zij geblinddoekt werd. Zij knielde wezenloos voor het blok dat was neer gezet op het binnenplein der gevangenis van Plötzensee, en zonder een woord boog zij haar hoofd voor den beul die in rok klaar stond om met de bijl welke hij in zijn wit geschoeide handen hield, het vonnis te voltrekken Oogenblikkelijk nadat het stoffelijk overschot van Benita von Berg was weg gevoerd, knielde Rênate von Natzner voor hei noodlottige blok. Het was tien-uur in den morgen toen de twaalf getuigen, de rechters en de verdediging het pro ces-verbaal onderteekenden dat „het hoogver raad vernietigd" was. PARIJS, 21 Februari (Reuter) De Britsche gezant te Parijs, Campbell, heeft minister van buitenlandsche zaken Laval gisteren op de hoogte gesteld met de houding van zijn regee ring ten aanzien van het Duitsche antwoord. De geheele Fransche pers beschouwt het be sluit van de Britsche regeering als een beves tiging van de Britsch-Fransche saamhoorigheid en een bekrachtiging van de gemeenschappelijke verklaring van 3 Februari. Ook de Russische nota wordt beschouwd als een belangrijke bijdrage in het vredeswerk, ge baseerd op de overeenkohist van Londen. NANKING, 21 Februari. (Reuter.) Men ver wacht, dat binnenkort een Chineesch-Japansche toenadering tot stancj zai komen, als gevolg van de vriendschappelijke stappen te Peking, Nan king en Tokio van den laatsten tijd, waarvan het bezoek van den Japanschen generaal-majoor Doihara aan Nanking de laatste is. Een wijziging in de atmosfeer Was merkbaar in de verklaring van Wang Tsjing Wei in ant woord op de vredes-rede van Hirota in het Ja- pansche parlement op 23 Januari. Hij vooorziet hierin een spoedig herstel van de normale betrekkingen tusschen China en Japan onder conditie van „gelijkheid en weder- keerige ondersteuning". Aan de Adriatische Zeekust heeft men bij werkzaamheden op een akker zeven oude gra ven gevonden van groote artistieke waarde, uit den tijd van den inval der Etruriërs. De gra ven bevatten geciseleerde vazen en andere sie raden. De nieuwe Italiaansche kruiser ,,Emmanuele Filïberto" zal binnen kort te water worden gelaten. Deze kruiser beteekent een belang rijke versterking voor de Italiaansche vloot Met dezen bril dacht men vroeger schele oogen weer recht te kunnen trekken MADRID, 20 Febr. (Reuter) De agrarische groep heeft met betrekking tot de kwestie van de wapensmokkelarij besloten de katholieke volkspartij te steunen bij haar beschuldiging tegen oud-premier Azana en ex-minister Casa- res Quiroga. De monarchistische groep voor „nationaal herstel" heeft een motie opgesteld, waarin zij Azana in' staat van beschuldiging stelt; deze motie is door de afgevaardigden der katholieke volkspartij, der agrariërs en der on- afhankelijken aanvaard. Gil Robles en De Velasco, de leiders der ka tholieke volkspartij en der agrariërs, hebben besloten gemeenschappelijk steun te geven aan de voortzetting van den arbeid der huidige con- centratieregeering. Blijkens een verklaring, welke Lerroux daaromtrent heden heeft afge legd, ziet de Spaansche premier hierin reden tot optimisme aangaande de politieke situatie. De rechtbank tot waarborging der constitu- tioneele rechten heeft het protest van de hand gewezen, dat door den vice-president van het Catalaansche parlement Dimingo is ingediend tegen de wet, welke 2 Januari door de Cortes h goedgekeurd en waarbij het Catalaansche statuut werd opgeschort. De auditeur-militair van Asturië heeft het doodvonnis goedgekeurd, dat onlangs over den socialistischen afgevaardigde Pena is uitgespro ken. Drie van Pena's collega's zijn voornemens de regeering om gratie te vragen. De auditeur militair te Valladolid heeft het doodvonnis goedgekeurd, dat uitgesproken is tegen de re- volutionnairen te Medina de Rioseco. WEENEN, 20 Febr. (V.D.) Alvorens uit Weenen naar Boedapest te vertrekken heeft de prins van Wales de arbeiderswoningen bezich tigd. De prins toonde veel belangstelling voor het woningvraagstuk en maakte van de gele genheid gebruik om arbeiderswoningen van een wereldreputatie van nabij ^te bezichtigen. Wan neer hij uit Boedapest terug zal zijn gekomen, zal hij de skiraces op den Semmering bijwo nen. De prins wordt Zaterdagavond alhier te rugverwacht. Maandag zal hij dan waarschijn lijk per vliegtuig naar Londen vertrekken. In Engeland is een stroomlijn-motor- trein in gebruik genomen met gummi banden. Het schokken bij een snelheid van ruim 100 Kilometer is daardoor aanzienlijk verminderd ROME, 21 Febr. (Reuter) Italië's opperste raad voor de landsverdediging heeft heden de laatste zitting gehouden van zijn twaalfde jaar- Hjksche bijeenkomst. Volgens een na afloop ge publiceerd officieel communiqué heeft de raad systematisch alle hulpbronnen van het land georganiseerd, opdat het zich in oorlogstijd kan bedruipen; vooral zijn gedetailleerde maat regelen getroffen voor de winning en bewer king van producten voor de oorlogvoering. Het fascistische regime heeft in de dertien jaren van zijn bestaan een eind gemaakt aan de af hankelijkheid van het buitenland, althans voor zoover het de voornaamste onontbeerlijke ar tikelen betreft. Italië's behoefte aan koren, mais en rijst wordt, in tegenstelling tot de vleesch- voorziening, ten volle door den eigen landbouw gedekt. Met betrekking tot de voorziening met vloei bare brandstof is de opperste verdedigingsraad er op uit in Italië's behoeften in oorlogstijd te voorzien door exploitatie der eigen bodem schatten en door synthetische productie van deze brandstof uit nationale grondstoffen. Voor zijn behoefe aan smeerolie is Italië reeds van het buitenland onafhankelijk. Voor ertswinning en ertsbewerking beschikt Italië over belang rijke mogelijkheden, welke door de industrie moeten worden ontwikkeld. Voor vaste brand stoffen is Italië in vredestijd aangewezen op het buitenland. Het heeft echter zijn hydro- electrische installaties uitgebreid en moet vol gens den oppersten raad, in oorlogstijd ook kunnen rekenen op zijn steen- en bruinkool- voorraden. Met het oog op de inaustrieele ex ploitatie der bruinkool worden belangrijke proe ven genomen. Met betrekking tot de stikstof- voorziening, die van het grootste belang is, moet er aan worden herinnerd, dat ook in het buitenland installaties zijn gebouwd volgens Italiaansche patenten en dat deze tot volle te vredenheid werken. Ten slotte is Italië ook ten aanzien van de kleeding-industrie volkomen onafhankelijk, waarbij de hennep als nationale vezelstof in de toekomst nog een belangrijke rol zal spelen WASHINGTON, 21 Febr. (V.D.) In een speciale boodschap aan het Congres heeft pre sident Roosevelt machtiging gevraagd de NB. A. met een tijdsduur van twee jaar te verlen gen, teneinde het herstel der Amerikaansche industrie te bevorderen en de regeering in de gelegenheid te stellen waar noodig in te grij pen tot het opheffen van misstanden of het bevorderen van bepaalde takken van industrie. In hoofdzaken worden de oude grondslagen der N.R.A. gehandhaafd. Zij kunnen worden sa mengevat in de volgende acht punten: 1. De N.R.A. wordt voor den duur van twee jaar verlengd. 2. De politieke regeering zal duidelijker en stabieler zijn dan tot nog toe. 3. De bevoegdheid van den president om co des op te leggen aan industrieën, die zich niet vrijwillig aan de codes onderwerpen, zal even eens worden verlengd. 4. Als grondslag zal in de wet de verklaring worden opgenomen van het recht der werk nemers tot vrije organisatie, teneinde collec tieve arbeidsovereenkomsten te kunnen afslui ten. 5. De fundamenteele beginselen van de anti trust-wetgeving zullen beter worden toegepast, in overeenstemming met de leer, dat geen mo nopolie in handen van particulieren mag be rusten. 6. Het beginsel zal worden vastgesteld, dat instellingen van openbaar nut onder regeerings- toezicht komen te staan. 7. Kleine ondernemingen zullen beschermd worden tegen onderdrukking van grootere on dernemingen. 8. Men zal de theorie opgeven, dat de me thode om de 'bepalingen der codes doorgevoerd te krijgen het gevangen zetten van de over treders zou zijn. PARIJS, 21 Febr. (Reuter) Twee militaire ballons, die gisteren te Rochefort zijn opge stegen, werden door den storm met een snel heid van 110 K.M» per uur voortgejaagd, ten slotte konden zij bij Rijssel landen. Een van de ballons stiet hierbij tegen een hoogspan ningleiding en vloog in brand; de inzittenden konden zich met de parachutes redden. De an dere ballon kon gewoon landen ,doch de beide inzittenden liepen lichte kwetsuren op bij den hevigen schok, waarmede de gondel op den grond kwam. Op het vliegveld Heston gleed vanmiddag een Percival-Gull-toestel af, en vloog toen het den grond raakte in brand. De beide inzitten den kwamen in de vlammen om. Italië's voorbereidingen voor eventneelen oorlog met Abessinië. Gil Robles en de concentratieregeering. Dood vonnissen bevestigd. Joegoslavisch schip bij Venetië gezonken. Luchtongelukken in Frankrijk. Twee piloten verbrand. Het antwoord der Sovjet over de accoorden van Londen. Brief van Z. H. den Paus over de Internationale Katholieke perstentoonstelling. De Katholieken van Amerika wenschen en quête aangaande Mexico. Het staatsdepartement weigert. Getuige in de Ossche moordzaak wegens mein eed tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Bijzondere leerstoel voor den industrieelen eigen dom aan de Technische Hoogeschool te Delft; prof. dr. J. van Loon tot hoogleeraar benoemd. Belangrijke toeneming van het handelsverkeer tusschen Nederland en Rusland in 1934. Op haar reis naar Zwitserland zijn H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana heden morgen te Bazel gearriveerd en later naar Bern doorgereisd. Dader van roofmoord te Haarlem tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld. President-directeur van de HollandAmerika Lijn over den bouw van een tweede Staten dam". O Veertien dagen geleden stond voor de recht bank te Haarlem terecht de 21-jarige leerling- verpleger A. T. O. wegens roofmoord, subsi diair moord, subsidiair doodslag, diefstal en brandstichting. Verdachte was in den avond van 7 Septem ber 1934 binnengekomen in de kapperszaak van den heer Wever aan den Anegang. Hij stal daar een geldkistje met inhoud, eenige spaarbankboekjes, en een geldsom uit de winkelkassa, stichtte op de eerste verdie ping brand en worgde de achttienjarige doch ter des huizes, met wie hij tegen den zin der ouders omgang had. Tijdens de terechtzitting ontkende verdachte het meisje vermoord te hebben om vrij het geld te kunnen stelen. Motieven voor den moord kon hij echter niet opgeven. De officier van justitie concludeerde, dat verdachte volledig toerekenbaar is en eischte levenslange gevangenisstraf. De verdediger, mr. H. O. Drilsma, vroeg een rapport van een derden psychiatrischen des kundige. Hedenmorgen deed de rechtbank uitspraak en verklaarde verdachte schuldig aan de ten laste gelegde ernstige misdrijven. De rechtbank nam echter de jeugd van verdachte in aanmerking en veroordeelde hem tot een gevan genisstraf van twintig jaar. Verdachte verliet glimlachend en handenwrij vend de rechtszaal. BELGRADO, 20 Febr. (Reuter) Op onge veer 25 K.M. afstand van Venetië is hedenmid dag tijdens een zwaren mist het Joegoslavische sa. ,,Vila" met het Italiaansche sa. „Rodi" in botsing gekomen. De aanvaring was zoo hevig, dat de „Vila" in minder dan tien minuten zonk. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zjjn van de bemanning, welke uit 32 koppen bestond, 28 leden gered. De „Vila" was een vaartuig van 3365 ton, behoorende aan de maatschappij Brodarsko Akcionarsco Drustvo „Oceania" en onderhield den dienst op de Ca- narische eilanden. Het schip werd in 1914 ge bouwd. Stand op Donderdag 1 uur n.m.; 743.1 Vorige stand: 7.54

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1