Men ócfoifft onö: FINANCIEN HONIG'S BOUILLONBLOKJES tha ns 6 voor lOct GEEN SPRAKE VAN! Sport en spel JDe weerstoestand RADIO-PROGRAMMA Dagfilm MARKTEN ZATERDAG 23 FEBRUARI 1935 KWALITEIT KWANTITEIT Zondag 24 Februari 1935 Maandag 25 Febr. 1935 VLIEGTUIG OVER DEN KOP Motorstoring dreef tot noodlanding HANDELSVORDERINGEN Afwikkeling met Duitsche debiteuren JUBILEUM IN DE LUCHT VAART Jhr. I. L. van den Berch van Heem- stede's zilveren feest WERKLOOSHEID IN INDIË S.S. „RITA" TE WATER GELATEN INBRAAK IN FABRIEK Reis der K XVIII Journalistiek RETRAITEN St. Ignatius te Spanbroek Manresa te Venlo Retraitehuis Loyola te Vughi BOEK EN BLAD VOORBEREIDING OLYM PISCHE SPELEN Von Tschammer und Osten naar Noorwegen DE BAROMETER STIJGT EN DAALT Het weer op Zondag 75oZ§Uj] SC Restaurant DORRIUS Over: Autobussen-concurrentie VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ De Insulaire Hypotheekbank boekte in 1934 een netto-wmst van f 46.373 tegen f 79.375 het vorig jaar. Het dividend be draagt 8 pCt. (vorig jaar 14 pCt.). De Zuid-Hollandsche Hypotheekbank keert een dividend uit van f 86 per aandeel vorig jaay f 33) waarop 10 pCt. is gestort en j 43 vorig jaar f 60op oprichtersaan- deelen. Op 1 Maart a.s. wordt de inschrijving opengesteld op f 8 millioen 3'/2 pet. obliga ties tot den koers van 97X ten laste van de Mij. voor Gemeente-Crediet. Houders van de nog niet uitgelote 4 /2 pet. obligaties, welke op 1 April aflosbaar zijn gesteld heb ben recht van voorkeur. Op 1 Maart a.s wordt de inschrijving opengesteld op f 4.331.000 3>/2 pet. obligaties ten laste van de Provincie Gelderland tot den koers van 99% pCt. Houders van de 4% pCt. obligaties 1929 en 4 pCt. obligaties 1930 hebben recht van voorkeur. -* De doorsnee-prijs op de gehouden thee- veiling te Amsterdam is vrij aanzienlijk gedaald onder den doorsnee-prijs van 1933. De situatie van den Nederlandschen thee planter ontwikklt zich in ongunstigen zin, te meer omdat na 1 April a.s. als gevolg van het verhoogde restrictie-percentage de kostprijs zal stijgen. Het „Journal de Finance" gelooft niet, dat de beslissing inzake het verleenen van voorschotten op korten termijn door de Fransche Bank een einde zal maken aan het hamsteren van kapitalen. De genomen maatregelen zijn wel van groot belang voor de banken, de geldmarkt en de industrie, maar er is veel meer noodig om de opge potte bankbiljeten weer in circulatie te brengen. Dat kan alleen geschieden na een langdurige kalmte in de binnenlandsche en buitenlandsche politiek. De Mournée Industrielle" voorziet, in ver band met de maatregelen van de Fransche Bank, een belangrijke kapitaals-afvloeiing van Londen ndar Parijs met als gevolg een daling van het Pond Sterling. De Fransche minister van Financiën overweegt met het Crédit Fonder en de Deposito-kas overeenkomsten te sluiten, waardoor de interest van leeningen aan ge meenten en provinciën verlaagd zou kun nen worden. De gemeenten hebben de ver dere uitvoering van groote werken ge deeltelijk moeten staken wegens de onmo gelijkheid van het opnemen van kapitalen met lagen interest. Symington en Wilson ramen een stijging der rubbervoorraden te Londen met 2000 ton gedurende de afgeloopen week, te Liverpool met 400 ton. Inzake Hoover's plddooi voor een terug keer van den gouden standaard in Amerika gelooft men in sommige kringen te Was hington, dat de oud-president deze aange legenheid tot inzet zal maken van den po- litieken strijd, dien de Republikeinen 't vol gend jaar zullen voeren. Onder de punten die Hoover op zijn program heeft behoort de vermindering der werkloosheid, bescher ming van den belegger en het voorkomen van inflatie. De American Steel Foundries boekte in 1934 aan bruto-ontvangsten S 1.16 millioen tegen een verlies van S 478.207 het vorig jaar. De totale netto-winst bedroeg 245.365 tegen een verlies van S 1.40 millioen in 1933. De Southern Railway boekte in 1934 aan bruto-bedrijfsontvangsten 78.18 millioen tegen s 76.14 millioen het vorig jaar en aan netto-bedrijjsontvangsten 5 20.06 millioen tegen S 22.44 millioen. Het netto-verlies be droeg 2.79 mill, tegen 734.800 in 1933. - De Amerikaansche republikeinen dienden een wetsontwerp in bepalende, dat het Con gres de goudclausule in staatsfondsen er kent en daarop het equivalent in den he- dendaagschen dollar betaalt. Hoewel ver schillende conservatieve democraten ten gunste van dit voorstel zullen stemmen, wordt het niet waarschijnlijk geacht, dat het zal worden aangenomen. De Oostenrijk Nationale Bank zal met in gang van heden haar disconto van 4l/2 pCt. tot 4 pCt. verlagen. Op 28 Juni 1934 werd het disconto van 5 pCt. tot 4V2 pCt. ver laagd. Hoewel het begrootingstekort van Japan 120 millioen Yen bedraagt tegen 40 millioen het vorig jaar, wordt in officieele kringen verzekerd, dat de stabiliteit van de Yen geen gevaar loopt. De minister heeft gewe zen op de mogelijkheid van invoerbeperkin gen door een contingenteeringssysteem. 1 - Richting-Y erkeer Dit roode bord met witte «treep beteekenti gesloten voor alle ver keer in deze richting Hedenocrtend half elf was de militaire vlie ger Postma tengevolge van een motorstoring ge noodzaakt een noodlanding te maken op een stuk land in den Bovenkerker polder nabij Am stelveen. Het landingstoestel brak, waardoor het toestel over den kop sloeg. De propeller en de neus van het toestel wer den zwaar beschadigd. De vlieger bleef ongedeerd. In de week van 18 tot en met 23 Februari 1835 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van RM 762.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskas- oe uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten lie pen van 74182 tot 74638. Onder afgerekende posten verstaat de Bank In dit verband posten, met betrekking waartoe de opdracht tot uitbetaling van het provenu de Hoofdbank e Amsterdam heeft verlaten. De overboeking, naar het Sonderkonto van tie Nederlandsche Bank bij de Deutsche Ver- ïechnungskasse, van de bedragen die oorspron kelijk op wischenkonti bij Duitsche deviezen- banken waren geplaatst in. afwachting van hun overschrijving naar het Sonderkonto, heeft ge heel haar beslag gekregen. Het totale bedrag van de op het Sonderkonto Uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekmen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M 63.7 millioen. De Sonderkonto-posten waar voor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. 19 Maart a.s. zal de heer Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, vice-voorzitter der Ko ninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, den dag kunnen herdenken, waarop hy vóór vijf en twintig jaar tot bestuurslid dezer Vereeniging werd gekozen. Op 19 Maart benoemd tot Algemeen Secretaris 'heeft de heer v. d. Berch van Heemstede ruim 16 jaar lang geheel belangeloos, ja dikwijls met opoffering van eigen belangen, den omvangrij ken arbeid van secretariaat geleid, om daarna thans reeds weder 9 jaren de taak van Vice-voorzitter te vervullen. De beteekenis van den jubilaris voor de Ne derlandsche luchtvaart is zeer groot, vooral ook door zijn werk in den „oertijd" der luchtvaart. Toen de luchtvaart groeide en met dien groei ook sterker naar voren trad de behoefte aan in ternationale coördinatie en regeling, ook op sportief gebied, toen was het de heer v. d. Berch van Heemstede die de Nederlandsche luchtvaart in de internationale federatie van luchtvaartvereenigingen representeerde en er Voor zorg droeg, dat aan de Nederlandsche denkbeelden de noodige aandacht werd ge schonken. Teneinde den heer v. d. Berch van Heemstede op eenvoudige, hartelijke wijze te huldigen voor Zijn 25-jarige activiteit, heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de heeren Generaal C. <1. Snijders, voorzitter; Ir. J. F. de Vogel; Majoor B. A. van Heyst; A. J. G. Strengholt; E. Fuld on Ir B. Stephan. Dit comité hoopt den a.s. Jubilaris een bewijs van waardeering aan te bie den in den vorm van een album, waarin de per soonlijke handteekeningen van alle deelnemers Verzameld zijn. vergzeld van een kunstvoorwerp. Het adres van den secretaris is Ir. B. Ste- Phan, Rokin 84, Amsterdam; penningmeester is de heer E. Fuld (postrekening nr. 1014 van Lippmann, Rosenthal Co., Amsterdam, Hulde blijk van den Berch van Heemstede). BATAVIA, 22 Febr. (Aneta). Het aantal per- Zonen bü arbeidsbeurzen ingeschreven daalde van 17.715 in November 1934 tot 16.741 in De cember; van dit laatste getal zijn 3859 Euro peanen. Reden werd met goed gevolg van de werf d®r N.V. Nederlandsche Scheepsbouw-Maat- Zchappy te Amsterdam te water gelaten het dubbelschroef-stoomtankschip „Rita" in aan douw voor de Koninklijke Shell Groep. Het 5°hip is bestemd voor den dienst in de Cura- dscsche wateren en zal varen onder de vlag van de Curacaosche Scheepvaart My. By maximalen diepgang bedraagt het draag vermogen 3960 tons. Het schip is gebouwd me ttwee langsschotten diet trunk en heeft 18 landingtanks. Het is uit- "'Ust met twee stoommachines va ntotaal 2500 RP, waarmede een snelheid van 11 knoopen Zal worden bereikt. De machine-installatie, die potnpleet geleverd en geïnstalleerd woidt door "Werkspoor N.V. te Amsterdam, is, zooals by ankschepen gebruikeiyk, in het achterschip op gesteld. Daar vóór is een brandstofbunker, als- daede de pompkamer gelegen. eelectrische installatie is uitgevoerd door de N.V. Groene veld v. d. Poll Co'? Electrol technische Fabriek te Amsterdam, terwijl de diverse pijpleidingen zijn gelegd door de firma v. d. Ben te IJsselmonde. De verblijven voor de bemanning bevinden ?*ch in den bak op het voorschip, terwyi op d®t achterschip een kampagne met hutten en 'erdere accommodatie voor de officieren wordt dgericht. jDe „Rita" is een zusterschip van den op 22 "Ccember j.l. te water gelaten stoomtankera "Rosa". In den afgeloopen nacht is ingebroken in de ^operatieve boterfabriek, gelegen aan den Mdenscheweg te Boekei (N.-B.). De dieven heb- !?eh zich toegang verschaft door een ruit van de fabriek stuk te slaan. Via de fabriek hebben zich naar het kantoor begeven. Wat er ont heemd is, is nog niet bekend. De politie heeft det fabrieksterrein afgezet en stelt met behulp !h. ah een speurhond een utgebreid onderzoek 21 Februari maakte de commandant van H. pL's K. XVIII tydens het verblijf te Montevi deo zyn opwachting bij den president van de re- Publiek Uruquay en in den namiddag werd aan 0°rd bezoek ontvangen van H. K. Prinses Ma- y}e Louise, een nicht van Z. M. den koning van dgeland. Het Leidsch Dagblad te Leiden zal op 1 Maart a.s. 75 jaar bestaan. Naar wij vernemen, zullen commissarissen en directie Zaterdag as. 2 Maart des namiddags tusschen 3 en5 uur ten kantore van boven genoemd dagblad recipieeren. 26 Febr.1 Maart: St. Michaël. 25 Maart: Maastricht. 811 Maart: Elslo, Geulle, Nieuw-Einde, Schandelen, Ubachsberg, Ulestraten e. a. pl. 1215 Maart: Militieplichtigen. 1518 Maart: Jonge Werkman. 23—26 Maart: Staalwerken, Maastricht. 29 Maart1 April: Heer, Lutterade. 69 April: Heeren Mijnbeambten I. 1316 April: Heeren uit den gegoeden stand. 1720 April: Gereserveerd. 2326 April: Hoogste Klassen H.B.S., Heerlen. 26—29 April: Credo Pugno III. 30 April3 Mei: Hoogste Klassen College, Sittard. 1417 Mei: Retraite voor Blinden. 1821 Mei: Heeren Mijnbeambten II. 25 Maart: Eindhoven. 69 Maart: Jonge Boeren, kring Éndhoven. 912 Maart: Jonge Boeren, kring Helmond. 1215 Maart: Dienstplichtigen. 1619 Maart: Limburgsche Middenstand. 1922 Maart: Limburgsche Dorpen. 2225 Maart: Valkenswaard. 2629 Maart: Politiebond „St. Michaël". 29 MaartlApril: Credo Pugno II. 25 April: Spoorwegpersoneel „St. Raphael". 26 Februari1 Maart: Dienstplichtigen, die in de maanden Maart, April, Mei of Juni moe ten opkomen. 2—5 Maart: Geertruidenberg en Waspik. 710 Maart: Zevenbergen, Zevenbergschen Hoek, Hooge- en Lage Zwaluwe. 1114 Maart: Haaren. 15—18 Maart: Boxtel. 22—25 Maart: Universiteits- en Hoogeschool- stüdenten. 2831 Maart: Parochie Besterd Tilburg e'.a. 47 April: R. K. Jonge Werkgeversvereni ging. OFFENSIEF Uitg. J. J. Ro men en Zonen, Roermond P. Morlion O.P.: Offensief; Pol Heyns: Sovjet Rusland en wij; Lode Gey sen: Spreekkoren. De haam van deze nieuwe brochuren-reeks, die samenvalt met het tweede lustrum van ,,de Gemeenschap", doet vreezen voor een demon stratief gaan intrappen van open deuren: is er niet reeds sedert lang een katholiek offensief ingezet, en is er niet een eigen katholieke cul tuur langzaam groeiende? Pater Morlion houdt in zqn brochure een philippica tegen de katho lieke inteHectueelen- wij meenen ten onrechte. De „bende van Gideon" heeft in Rijks-Neder land tien lange jaren de spits afgebeten van een offensief, dat uitging van een eigen, posi tief standpunt, en het is niet het minst het élan, waartegen Pater Morlion waarschuwt, dat hen heeftstaande, gehouden tot de ervaren rijpheid van nu. - Maar terwyi zij den Vijand staande hielden, om den anderen gelegenheid te geven tot verza melen, hebben dezen zich dood-gecongresseerd, terwyi de onzen in Vlaanderen hun krachten grootendeels versplinterden aan het Vlaamsche front. Het wórdt hoog tijd, dat het offensief over de geheele lijn wordt ingezet, en het was goed, dat Pater Morlion de handleiding daar toe verstrekte. Het eerste werk, zegt hij, is: grondige inzichten krijgen, kijken, hoe anderen het doen, hoe wij het zouden kunnen. En zoo verscheen deze eerste drievoudige brochure, waarvan er nog vele mogen volgen. De algemeene inzichten geeft P. Morlion zelf in zijn „Offensief". Moge er op onderge schikte punten verschil van meening bestaan zoo geven wij de voorkeur aan de keuringswijze van de Kath. Film Centrale boven het nauwe eenheids-keurslijf van de Brusselsche „Docip" Pater Morlion's betoog zouden wij graag iri allen handen zien. Pol Heyns geeft een, misschien iets té vol ledig, gedocumenteerd overzicht over wat Sov jet Rusland doet om film, literatuur en pers dienstbaar te maken aan de communistische idee, tot onze beschaming en leering. In een derde deeltje maakt L. Geysen met zijn erva ringen propaganda voor spreekkoren: een kunst uiting, die door katholieken vaak is veronacht zaamd, vaak, wat erger is, misbruikt werd voor het gezamenlijk zeggen van lange en nietszeg gende betoogen. Jammer is het, dat men in het laatste deeltje nogal eens struikelt over de vrü talrijke gallicismen. „Het drama van Mare Canto", door Harry Meester. Uitgave Postma, Wassenaar. De eene vriend zegt tot den ander: „Om je voor detective uit te geven, heb je niets anders te doen dan een revolver bij je te steken en een gezicht te zetten, of je de wijsheid in pacht hebt." Zoo begint deze roman, als een echte detective-roman, maar zonder detective, ge noeglijk en vredig en men zou denken, dat die onbezorgde jongelui daar op „Mare Canto" al hun beslommeringen vergeten waren. Maar Mico Sonfield, de held van het verhaal, die kijken zou, alsof hij de wijsheid in pacht had, vergeet ook dit; hij krijgt wel andere dingen aan het hoofd en beleeft visioenen van maan lichte Juni-avonden, van blank zeilende wol ken en ruischende linden, kortom hij wordt verliefd. Dan ineens, als een donderslag na eenig verwüderd gerommel, is er het drama tisch gebeuren, ontplooit het zich in suggestieve geheimzinnigheid, voerend door een labyrint van raadsels naar het hoogtepunt der span ning. „Mara Canto" is een roman, welken men in een adem uit wil lezen, een detective-story van merkwaardigen opzet, welke zijn weg in de ontspanningslitteratuur ongetwijfeld zal vin den. Aan de wereldberoemde ski wedstrijden op Holmenkollen in Noorwegen, welke dit jaar van 1 tot 3 Maart plaats vinden, zal door een groot aantal Duitsche skiloopers worden deelgenomen. De Rijkssportleider, von Tschammer und Os- ten, zal deze gelegenheid benutten om dit unie ke wintersportfesst bij te wonen, om ervarings materiaal te verzamelen voor de Olympische Winterspelen van 1936. Tevens zal de Rijks sportleider persoonlijk in contact treden met de leden van het I. O. C., welke geiykty'dig te Oslö vergaderen. Op zyn doorreis zal Von Tschammer und Osten te Stockholm in het ge bouw van het Duitsche gezantschap voor een aantal genoodigden, alsmede voor de Duitsche kolonie en de Zweedsche pérs een rede houden over de voorbereiding van de Olympische spelen van 1936. Dit weekeinde zullen de Duitsche afgevaar digden voor het congres van het I. O. C., Exc. dr. Eewald, dr. C. Diem, Ritter von Halt en Baron Le Fort naar de Noorsche hoofdstad vertrekken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiimiiiiiiiiiimiiiiiii Onze weerkundige medewerker schryft: Wanneer een depressie op eenigen afstand van ons voorbijtrekt zal de barometer eerst dalen en daarna stijgen. De laagste stand, die de barometer daalt en daarna weer stijgt, wordt bepaald door de luchtdrukking in het centrum der depressie en door den afstand, waarop het centrum in zijn kleinste nabyheid van ons ver wijderd is. De wyze, waarop en de snelheid, waarmede de barometer daalt en darna weer stügt, wordt bepaald door den afstand, waarop het cen trum der depressie van ons verwijderd is op het oogenblik, waarop het voorbytrekt, maar niet alleen hierdoor, want als de depressie dieper wordt zal de daling tegeiyk sterker zyn, terwijl zij natuurlijk vertraagd zal worden wanneer de depressie tegelijk opvult. In de nevenstaande figuur, die het geval van een ideale, cirkelronde depressie voorstelt, zijn twee barograafkrommen voorgesteld. De onderste heeft betrekking op het geval, dat het centrum der depressie over ons heen trekt, de bovenste op een geval van meer algemeenen aard, dat zich hier te lande het meest voor doet, als nameiyk het centrum op eenigeri af stand passeert. Men ziet dat in het laatste geval de daling veel geringer is dan in het eerste. Men kan evenwel uit de barograafkromme wel een con clusie trekken omtrent de benaderde laagste luchtdrukking in het centrum der depressie, want deze is in elk geval lager dan de kromme in haar laagste punt aangeeft maar de vorm van de inzinking geeft min of meer een maatstaf voor het verschil tusschen de werkehjke lucht drukking in het centrum en de laagst gere gistreerde. Een ander geval is het eerste. Een zoo steile daling van den barometer duidt er altijd op, dat het centrum der depressie óf recht naar ons toe komt, óf ons op korten afstand zal passee- ren. Het laatste geval deed zich Donderdag voor. In den nacht was een steile daling begonnen. Donderdagmorgen acht uur was de stand van den barometer 737.5 m.m., om drie uur in den namiddag reeds iets beneden 730 m.m. Hier mede kwamen wü reeds in de buurt van de laagste standen uit de laatste jaren. De laag ste stand die te Bilt ooit is waargenomen be draagt 723 m.m. Een zeer lage stand is die van 5 Januari 1919, te Den Haag waargenomen, 727.7 m.m. Omstreeks 4 uur bereikte de barometer Don derdag zijn laagsten stand van 729.3 m.m. On geveer een uur later trad de eerste zeer lang zame stijging in. Uit het weerbericht blijkt, dat des morgens het centrum van een secundaire depressie over Engeland lag en dat deze in Noord-Oosteiyke richting optrok. Onze weerkundige medewerker schrijft: Wij leven in den laatsten tijd in een perio- 755 xsri :>^B' heeft wederom de prijzen verlaagd blijven echter onveranderd. de van buitengewoon stormachtig weer. De stormdepressies volgen elkaar over de Noord westelijke helft van Europa gestadig en met groote snelheid op. Zij zijn daarbij de laatste dagen in het algemeen dieper en uitgestrekter geworden. Hieruit blijkt wel, dat de oorzaken voor de ontwikkeling van diepe depressies eer der in kracht zijn toe- dan afgenomen. Hier mede valt bij het vaststellen der naaste voor uitzichten rekening te houden. Wanneer wij den algemeenen weerstoestand in het Noordwesten nagaan, zien wij, dat in 't gebied bij IJsland voortdurend een krachtige, somtijds stormachtige Noordelijke tot Noord-: oostelijke wind waait, die zeer lage tempera tuur heeft, terwijl tusschen IJsland en het vasteland een tegengesteld gerichte, Zuidweste lijke warme wind waait. De temperatuur-tegenstellingen zijn dus zeer groot en dit is een voor de ontwikkeling van diepe stormdepressies zeer gunstige toestand. Het is eerder waarschijnlijk, dat deze toe stand nog geruimen tijd zal aanhouden dan dat daaraan plotseling een einde zal komen. Wel kan voor korten tijd de .reeks van depres sies onderbroken worden, maar daarop zou weer spoedig een nieuwe reeks volgen. Wij kunnen daarom voorloopig nog rekenen op een periode van stormachtig weer met wind uit het Westen of Zuidwesten, mogelijk met 'n tydeiyke draaiing naar het Noordwesten, echter spoedig gevolgd door een terugdraaiing naar Zuidwest. Het zal daarbij in het algemeen nog regenachtig biyven met een temperatuur bo ven de normale voor den tijd van het jaar en sterk afwisselende bewolking, afwisselend tus schen geheel bedekte lucht en een helderen hemel. Een nieuwe zware storm omstreeks Za terdag met eenige verbetering op Zondag is daarby niet onwaarschijniyk, hoewel niet zeker. (Nadruk verboden) Utrecht, 21 Februari 1935. Mijnheer de Redacteur, Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn het onder staande in uw geëerd blad te willen plaatsen? Bij voorbaat mijn dank. By de felle concurrentie, die de vrachtauto's den spoorwegen aandoen en die wettelijk niet zijn verboden, voegt zich in den laatsten tijd een andere concurrentie, die wel wettelijk is ver boden. n.l. die der autobusdiensten, die verplicht zijn concessie te vragen, doch op slinksche wyze die vergunning weten te ontduiken. De spoorweg, die reeds een zwaren strild te voeren heeft tegen de vrachtauto's, wordt op deze wyze ook nog leeggepompt wat het reizl- gersvervoer betreft door de clandestiene bus diensten, die ver beneden den kostprijs vervoe ren. En nu zou men meenen, dat de overheid, die, evenals het geheele land. belang heeft bij een self-supporting spoorwegbedrijf, daarvoor wel gauw een stokje zou steken. Maar neen, het on- geloofeiyke feit doet zich voor, dat rechters open lijk doen blijken van hun sympathie voor derge- iyke wettelijk verboden diensten. De gevolgen liggen voor de hand: de rechters zyn ons welwillend gezind, we kunnen voortgaan en de verboden diensten groeien als onkruid. Wat zou men zeggen als een rechter zyn sym pathie zou te kennen geven met een 'particu lier postbedrijf, nevens dat van den Staat? Ergerlijk zou men dat vinden, niet waar? Waarom wordt hier anders gehandeld? Wordt het niet tijd. dat de Minister van Justi tie een woordje meespreekt? OUD-SPOORWEGAMBTENAAR Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeperl Rubri ceering en gelijkvormige zetwyze. Biliyk han delstarief. HUIZEN, 301.5 M. NCRV 8.00—9.30 Morgenwijding KRO 9.3011.00 Hoogmis uit de kapel van het Junioraat der Paters Oblaten der Onbevlekte Maagd Maria te Houthem 11.0012.00 Beethoven's Kreutzer Sonate 'gramofoon). Carnaval v. R. Schumann (gramofoon) 12.0012.45 Lunchconcert door het Kro-orkest 12 45 1.00 Bekende melodieën (gram.) 1.00- I.20 „Sir. Thomas More" van Jos. Clayton, besproken door Theo Schlichting 1.20 2.00 Het Kro-orkest 2 002.30 Gods dienstonderricht voor ouderen door D. Bont, Pr. 2.302.40 „Onderling begrijpen en waardeeren" door pastoor W Nolet 2.40—3.10 Het Trio Pasquier 3.10—4.00 Russische muziek dramatische kunst" 4.004.30 Het Trio Pasquier 4.30 5.00 Ziekenlialfuurtje door pastoor L. Wil- lenborg NCRV 5.00 Gewijde muziek (gra mofoon) 5.30 Orgelbespeling 6 00 Kerkdienst KRO 7.457.50 Voetbaluit slagen van de R.K.F. 7.508.10 „Een greeo uit onze hedendaagsche poëzie" door dr. F. A. Vercammen 8.108.15 Vaz Dias 8.15E.35 Nederlandsche Volksliederen door het Kro-xoor 8.358.50 Gramof. 8.509.05 Tsjechische volksliederen van Josys Slavenski door het Kro-koor 9.05: 9.20 Rale da Costa (gramofoon) 9.20 9.50 Het Kro-orkest 9.5010.00 .The Song-Singers" 10.0010.20' Het Kro- orkest 0.2010.30 ..The Song-Singers" (vervolg) 10.3010.35 Vaz Dias 10.35 10.40 Gramofoon 10.4011.00 Epiloog. HILVERSUM, 1875 M. VARA 9.00 Voetbalmededeëlingen 9.05 Tuinbouw- halfuurtje \30 Orgelspel: Joh. Jong 10.00 Gramofoon 10.30 Residentie-orkest 11.15 Orzelspel: Joh. Jong 11 30—12.00 Residentie-Orkest AVRO 12.00 Klok kenspel en uurslag van het Stadhuis te Leeuwarden 12.01 Kassanova en haar ensemble 12.30 Disco-nieuws 1.00 Het Omroeporkest 2.00 Literair halfuur 2.30 Het Concertgebouworkest o. 1. v. Bruno Walter. Solist: Adolf Busch. viool -- 4 055.00 Het R.E.T.-n.annenkoor (4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias) VARA 5.20 John Penning and bfs hythm Friends 5.30 Voetbal van den dag 5.45 Sportuit slagen van Vaz Dias 5 506.00 John Penning and his Rhythm Friends AVRO 8.00 Vaz Dias 8.15 Het Omroenm-kest. Solist: Mark Hambourg, piano 9.00 De neger-bariton Aubrev Pankev 9.15 Het Politieraadsel. detectivespel Soell. Kommer Kleijn 10.00 Negro-spirituale: Aubrey Pankey 1015 Radio-journaal 10.30 Torroy Glerum en Eddy Meenk zang. Pierre Palla, piano 11.00 Vaz Dias 11.10 12.00 Kovacs Lajos. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo- foonmuziek 11.20 Populaire oude en moderne liederen 11.50 Orgelspel dooi Eduard Comette 12.20 Dansmuziek 12.35 Gevarieerd concert 12.50 Dans muziek 2.20 Dansmuziek 3.20 Ge varieerd programma met medewerking van Lady Charles Cavendish en het Fred. Hartley-Orkest 5.20 Dansmuziek door Christopher Stone 5.50 Dansmuziek door Jack Payne 6.20 Concert 7.20 Concert- en Dansmuziek 8.20 Popu laire uitzending. Daarna: Dansmuziek tot II.20 BERLIJN. 356.7 M, 6.00 Gramofoon 6.20 Concert 7.20 Het Omroepkleinorkest 8.35 „Die Witwe Grapin", operette 9.40 Gramofoon. BEROMÜNSTER, 539.6 M. 5.10 Koor en mandolinevereeniglng 6.05 Zang 6.30 Marschenconcert 7.55 Noorsche mu ziek: Het Omroeporkest 9.00 Gramofoon 9.1010.35 „Die Meistersinger von Nürn- berg", opera van Wagner. BOEDAPEST, 550.5 M. 7.05 Hong. pro- gr. m. m. v. Maria Budanovits en M. Sze- kely (zang) 8.50 Het Boedapester Con certorkest 10.25 Jazzorkest. BRUSSEL I, 483.9 M. 10.20 Gramo foon 10.50 Het Omroeporkest 11.50 Salonorkest 12.35 Salonorkest 1.15 Gramofoon 1.302.20 Svmohonie-orkest 5.20 Gramofoon 6.35 Gramofoon 7.20 Religieuze causerie 7.35 Pianorecital a 4-mains 8.20 Het Radio-Svmphonie- orkest 9.35 Het ..La Légia"-koor 10 40 Gramofoon 10.5012.20 Max Alexys' or kest. BRUSSEL II. 321.9 M. 10.20 Gramo foon 10.35 Het Salonorkest 11.35 Gramofoon 12.17 Het Omroeporkest I.20 Pianospel op twee piano's 2.002.20 Gramofoon 5.20 Gramofoon 6.20 Zang- voordracht 6 35 Salonnrkest 7.20 Z. E P. Phil van Lierde O.F.M. Toekomende Tijden 8.20 Het Omroeporkest 10.50 12.20 Max Alerys' orkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8 20 Gramofoon 1.20 Gramofoon 3.20 Wili- fried Krüger en zijn orkest 5.00 Instru mentaal cabaret 6.00 Planorecital 10.20—11.50 Dansmuziek: Hans Bund's or kest. DFOITWICH. 1500 M. 12.50 De Lu- ton Band 1.50 Pianorecital 2.20 Het Belfaster Omroenorkest 3.20 Gramofoon 3.50 Hrt Leslie Bridgewater-kwmtet 5.20 Rev. Father C. C. Martindale: The N»w Christendom. Sharin- the Gosnel Bv the Relief of Suffering 5.50 Het Kutcher strijkkwartet 7.35 Concert: L. Gnwings (tenor) en E. Telmanyi (viool) 9.20 Het BBC-Theater-orkest 10.35 Orgelconcert. HAMBURG. 331.9 M. 8.35 Het Neder- sakslsehe Svmphonie-orkest 10.50 „Caci- lien-Ode" v. soli, koor en orkest en orgel van G. F. Handel 11.50 Het Flensburger Grenzlandorkest 2.20 Concert 3 20 De Stafmuziek v. d. Veldlegers 5,20 Het Mandoline- en Gultaarorkest 7.20 „Pal jas", opera van Leoncavallo. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Louis Preii's Instrumentaal Ensemble 1.50 Gramofoon 2.45 Het Radio-svmphonie- orkest 7.35 Het Omroeporkest 9.30 Zang "0.1011.50 Dansmuziek. KEULEN, 455.9 M. 7 50—8.20 Gramo foon 11.50 Het Weragkamerorkest 12.25 Klankfilmmuziek 2.05 W. Strienz zingt liederen 3.50 Een Rijksweerkanel 4.50 „Feierabend beim Kumpel" 7.35 „Alessandro Stradella", opera v. Flotow 10.2012.20 K. J. Ramin en zijn orkest. MILAAN, 368.6 M. 5.30, 6.35 en 7.10 Gramofoon. PARIJS. 1648 M. 7 20 Gramofoon II.50 Orgelconcert 12.20 Religieuze cau serie door Abbé G. Marie: Tu feras du bi»n ton prochain et son corps 12.40 Gramofoon 1.05 Gramofoon 1.20 Het Pascal-orkest 6.20 Vocaal concert 9.05 „La Crécle", operette van Offenbach. PARIJS. 312.8 M. 9 20—2.50 Gramo foon 5.20 Gramofoon 9.20 Music-hall - progr. 10.50—12.20 Gramofoon. ROME. 420.8 M. 4.20 Symphoniecon- cert 8.05 „Si", operette v. Mascagni. TOULOUSE. 328.6 M. 6.35 Schrammel- müziek 3.50 Zaugvoórdracht 7.05 Sa lonorkest 7.30 Operamuziek 8.35 So listenconcert 8,50 Populair concert 9.20 Wagner's „Tannhauser" 10.30 Lé- bar's „Lustige Witwe'' 11.10 Weensche muziek 11.20 Operettemuziek 11.35 Argentijnsche muziek 11.50 Populair concert 12.10 Solistenconcert 12.35 12.50 Filmmuziek. WEENEN, 506.8 M. 8.15 Gramofoon 9.05 H. Mis uit de Franclscanerkerk 11.05 12.15 Symphonieorkest 12.35—1.50 Het Radio-Symphonie-orkest 3.15 Blaascon- cert 4.355.30 Dansmuziek: S. Schie- der's orkest 6.35 Zang 7.20 „Frauen, ihr macht uns das Leben schön", radio- potp. 9.20 Het Kolisch-kwartet 10.30 Gramofoon 10.5012.20 Notstandsorkest. HUIZEN 301.5 M. NCRV 8 u. Schrift lezing en Meditatie 8.15 Gramofoon 10.30 Morgendienst 11 u. Lezen v. Chr. lectuur 11.30 Gramofoon (koorplaten) 12 u. Politieberichten 12.15 Gramofoon (Wagnerprogramma) 12.30 Het Klein- Orkest der H.O.V. 2 u. Uitzending voor scholen 2.35 Gramofoon (Joh. de Heer zingt) 2.45 Wenken v. d. Keuken 3.15 Cursus Knippen en Stof versieren: Het In stituut ENSAID, Tolsteegsingel 54, Utrecht 4 u. Bijbellezing 5 u. Gramofoon 5.30 Bespeling van het NCRV-orgel 7 u. Politieber. en Persber. van het Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gramofoon of ..Een kwartiertje Radio-reportage" 7.30 Vra genuurtje 8 u. Vaz Dias 8.50 Bach- Herdenking. Cantaten-avond: De Nederl. Bach-Vereéniging 10.30 Vaz Dias 10.35 11.30 Gramofoon. HILVERSUM 1875 M. AVRO 8 uur Gramofoon 9 u. John v. Brück en zijn orkest 10 u. Morgenwijding 10.15 Gra mofoon 10.30 Verwlg John v. Brück en zijn orkest 11.30 Orgelconcert 12 30 Het Ensemble Lismonde 1.30 Gramofoon 2 u. Zangvoordracht 3 u. Gramofoon 3 30 Piano-voordracht 4.15 Gramof. 4 30 Disco-causerie 5.30 Het orkest Kaau'akow en het Hollandsch Strijkje 6 30 Gramofoon 7.30 Dr. N. G. van Huf- fel: ..Bliksemgevaar op aarde en ln de lucht" 8 u. Vaz Dias 8.05 Het Om- roep-Orkest 9 u. Jo v. AmmersKuiler: „Gla."s en ondergang v. d. Pruikentijd" 9 30 Het Omroep-O'-kest 10.10 Een D-mau- protrram op bioscooporgel 10.30 Dans muziek: Kovacs Lajos 11 u. Vaz D1as 1110 Gramofoon 11.1512 u. Kovacs Lajos. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo- foopnomiek 12.20 Gramofoonmuziek 1.20 Kersen. Daarna: Gramofoon muziek 6.50 Dansmuziek 8.0c, Gramofoonmu- zick 8.40 Gramofoonmuziek 9 05 Gala-concert in het Casino. Luxembourg, door bet Radio-orkest onder leiding van Henri Pensis. Joseph Rogstchewskv-lvrisch tenor Manfred, ouv., Schumann. Aria uit „Vorst Igor" Borodin. Aria uit „Nli't de Mai" Rimek'-Korsakow. Svmohonie. Franck 10.05 Canrice espaghol. Rimskï-Korsakow (Gramofoi-mple»t) 10.20 Vervolg Gala concert. Ure Fête chez Canulet, Berlioz. Aria uit „De Pamlvisschers" Bizet. Aria uit ..Ornbeus" Gb'ick. La Flute de Sans- souci. Graener. Tannhauser. ouv. Wagner 11.10 Dansmuziek en gramofoonplaten r.EPIJ.IN 356.7 M. 4 50 Pianorecital 5 50 Gramofoon 6.40 Gramofoon 7 30 Het Omroeporkest 9.4011.20 Concert. BEROMÜNSTER 539.6 M. 4.205.20 Concert 7.20 „Der Bettelstudent", ope rette v. Millöcker. BOED.APST 550.5 M. 5.20 Salonkwintet 7.05 „Josua", oratorium v. Handel 9.20 Salonkwintet 11.20 Zigeunerkapel. BRUSSEL I 483.9 M. 12.15 Gramofoon 12.50 Salonorkest 1.50 Gramofoon (Ca ruso zingt) 5.15 Ber. Salonorkest 6.20 Zang 6.50 Concert 7.35 Gramofoon 8.20 Gramofoon 8.50 De Maatschappij der Nieuwe Concerten te Antwerpen. BRUSSEL II 321.9 M. 12.17 Gramof. 12.50 Het Omroeporkest 1.50 Gramo foon 5.30 Pianorecital 5.50 Gramofoon 6.50 Het Salonorkest 7.35 Gramofoon 8.20 Gramofoon 8.40 „De Wandelende Jood", kameroratorium 10 u. Gramofoon. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 5.05 Het Martha Llnz Trio 6.20 Gev. progr. 11.2011.50 Dansmuziek: De „Goldene Sle pen". DROITWICH 1500 M. 11.40 Gramof. 12.05 Orgelconcert 12.35 Gramofoon 1.20 Het BBC-Midland-orkest 3.10 Gramofoon 4.20 Concert 4.50 Het Horden Colliery orkest 5.35 Het Lon- densch Zigeuner-orkest 8.20 Gevar. pro gramma 9.20 Gramofon. Toelichting 10.25 Het Radio-Koor 11.10 Viool-recitai 11.3512.20 Dansmuziek: Jack Jackson's Band. HAMBURG 331.9 M. 10.50 Het Neder- saksische Symphonie-orkest 12.20 Po pulair concert 1.35 Gramofoon 5.35 Volksmuziek 7.30 „Der goldene Pier rot". operette 10.2011.20 Orkest uit Kiel. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Concecrt uit het Bellevue-Strandhotel 2.20 Con cert uit Rest. „Wivex" 4.30 Zangvoor dracht 7.20 Het Omroeporkest 7.50 Volksliederenconq^rt 8.20 Moderne mu ziek: Het Omroeporkest 9.35 Het Om roeporkest 10.20—11.50 Dansmuziek: De Dondes Band. KEULEN 455.9 M. 11.20 Het Philh. Orkest 12 35 De stafmuziek v. d. NSDFB 1.351.50 Concert 3.20 Het Om roenorkest 5.10 Regerconcert 6.20 Het Omroepkleinorkest 7.30 Dansmuziek: Leo Evsoldt's orkest en vocaal sextet 10.0511.20 Het Weragkamerorkest. MILAAN 368.6 M. 6.05. 6.20. 7.05 en 7.25 Gramofoon 8 05 Concert 9.20 Concert: Trio: Gramofoon 11.30 Dans muziek. PARIJS 1648 M. 7.05 Gramofoon 12.20 Het Pascal-orkest 10.50 Dansmuz.: Het Goldy-orkest. PARIJS 312.8 M. 12.25 Het Omroep orkest 8.359.10 Vroolijk progr. 9.25 9.55 Concert 10.08 Gramnfoon 10.20 Kamermuziek 10.5011.20 Gramofoon. ROME 420.8 M 4.25 Zang 4.50 Cello- recital 6.05 Gramofoon 7.50 Gramo foon 9.20 Gevar. programma. TOULOUSE 328.6 M. 6.20 Orkestcon cert 6.50 Operamuziek 7 05 Cello recital 7.30 Filmmuziek 7.50 Salon orkest 8.35 Duetten 8.50 Weensche muziek 10 05 Militair concert 10.20 Zangvoo-dracht 10.85 Operettemuziek 11.10 S-lon-orkest 11.35 Schrsmr-elmnz. 11.50 Zspgvoordracht 12.10 Hawaii- guitaar-recital. WEENEN 506.8 M. 6.40 Frank Fox' orkest 8.?5 Fet Weensch Kamerorkest 9.50 Carnavalprogramma. - rf ALKMAAR, 23 Febr. Botermarkt. Boter 75— 81 cent, eieren 2.60—2.80, eendeieren 2.00. ALKMAAR, 23 Febr. Veemarkt. 5 paarden 100.00200.00, 10 melkkoeien 100.00160.00, 93 nuchtere slachtkalveren 2 007.00. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Febr. 1300 kg. Wortelen 0.60—1.20. 50000 kg. Roode kool 3.20— 6.90, idem doorschot 2.905-70, 11000 kg. Gele kool 1.001.60. idem doorschot 1.00120. 90000 kg. Deensche Witte kool 0.70—1.00. 10000 kg. Uien: Gele Uien 1.60—2.20, Grove 2.30—2.50, •Vle Drielingen 80—90 cent. 2000 kg. Bieten. 0.60—1.00. LEIDEN. 22 Febr. Aangevoerd werden: 611 runderen. 36o kalveren, 872 schapen, 11 stieren 60225 per stuk, idem 3038 ct. per kg., hs&del matig, 161 kalf- en melkkoeien 80200 per stuk, handel stug, 246 varekoelen 60140 per stuk, handel matig, 193 vette ossen en koeien 90200 per stuk. idem 3254 ct. per kg., handel stug, 22 vette kalveren 3065 per stuk, idem 42—68 ct. per kg., 338 nuchtere kalveren 35 per stuk, han del matig, 100 vette schapen 1218 per stuk, handel kalm. 322 weide schapen 810 per stuk, 450 vette lammeren 1014 per stuk, 468 mest- varkens 1628 per stuk, handel matig, 422 big gen 913 per stuk, handel goed. Aangevoerd werden 37 partijen Goudschekaas le kw. 18, idem 2e kw. 1617, 12 partijen Leidschekaas. le kw. 1719, idem 2e kw. 1516. Handel kalm. NOORD-SCHARWOUDE, 23 Febr. 9600 kg. uien: Gele Nep 1.20—1.60, Drielingen 6080 ct., Uien 1.70—2.10, Grove Uien 2 60—2.70. 1400 kg. Peen 0.90—1.00, 4100 kg. Kroten 0.60—1.30, 186500 kg. Roode kool 3.407.20, idem door schot 3.106.00. 191000 kg. D Witte kool 7080 cent, idem doorschot 70 cent. 66000 kg. Gele kool l.OO—1.60, idem doorschot 1.00—1.30. O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 11