STADSNIEUWS Laatste Nieuws Haarlem, 25 Febr. DtftttlVS RADIO SITTERS EwSKAR IpfjS MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 1 AGENDA De nazi-partij in Oostenrijk In Bo ven-Oosten rijk ont binden de organisaties zichzelf Poging tot doodslag op zijn vader Schuschnigg's bezoek te Londen WEG FORDHAVEN—VELSEN Behoorlijke verbinding met Amsterdam ontbreekt TEGEN AUTO OPGELOOPEN Daarna in het ziekenhuis - f*' BARTELJORISSTRAAT- VEREENIGING Vrije straat voor voetgangers DE BOUWVAKSTAKING TE SANTPOORT Nog geen overleg DE BLOEMENTENTOON STELLING Tijdelijke brug over Van Meerlen- vaart EM.-PASTOOR HOGEMAN Van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien DE WIELERBAAN TE HEEMSTEDE Zal 's avonds verlicht worden ERNSTIG ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG Slachtoffer voor den Kanton rechter „Kunst zij ons Doel" De mogelijkheden van het modern vervoer KIEZERSLIJST 1935—1936 Totaal 73301 personen DE EERSTVOLGENDE RAADS VERGADERING Bestuursraadsvergadering R. K. Volksbond Groote propaganda-avond mam MUZIEK Wie heeft er iets gezien? R. K. Commissie voor Arbeiders ontwikkeling Brandje R. K. Handelsreizigersvereeniginc: „St. Christoffel" Laat maar tippelen Oudersavonden Stadsbibliotheek en Leeszaal Prinsenhof LEDENCONCERT H. O. V. Soliste: Jo Vincent Opera concert ZONDAGAVONDCONCERT H. O. V. Solist: Harry Wiggelaar, viool INSTRUMENTAAL EN VOCAAL CONCERT Harmonie „Crescendo" Nieuw piano-onderricht H. V. B. Nagekomen uitslagen BILJARTEN Om de zilveren Fruitmand c. UIT DEN OMTREK DRIEHUIS VELSEN ZAANDAM 26 Februari voORUtTBETAUNG lO KRUISWEG 60 Tei.16659 Vijf jaar geëischt De Kamers van Koophandel van Amsterdam en Haarlem en omstreken hebben aan B. en W. van Amsterdam het volgende schrijven ge richt: Het tot standbrengen van een nieuwen ver bindingsweg tusschen Amsterdam en Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal, is door onze Kamers destijds met instemming begroet. Dc samenhang van het gebied langs het Noordzeekanaal maakt een dergelijke verbin ding, door welke in de eerste nlaats de af stand wordt verkort en voorts de bebouwde kom van Haarlem met de daaraan voor doorgaand verkeer verbonden bezwaren wordt vermeden, noodzakelijk. Zoowel voor Amsterdam als voor het gebied aan het andere einde van het Noordzeekanaal achten wy een aan moderne verkeerseischen, voor personen- en voor goe derenvervoer voldoenden weg, van uitnemend belang. De voldoening over het gereed komen en in gebruik nemen van een gedeelte van den weg van Velsen naar Amsterdam, en wel tot aan de Fcrdhaven, wordt echter in ernstitge mate getemperd door het ontbreken van een be hoorlijke verbinding van laatstgenoemd punt met het bebouwde gedeelte van Amsterdam. De wegen, waarlangs deze afstand thans moet worden afgelegd om bedeelden nieuwen weg te bereiken, onderscheidenlijk van daaruit naar Amsterdam te komen zijn van dien aard, dat voorshands door velen aan het gebruik van den weg AmsterdamHaarlem de voorkeur wordt en moet worden gegeven. Het nut, dat de nieuwe weg vanaf de Fordhaven naar Vel sen op dit oogenblik afwerpt is dan ook uiterst gering. Naar wij meenen te weten, zijn plannen voor den aanleg van een wegverbinding van het tegenwoordige einde van bedoe'den weg oij de Fordhaven naar Sloterdijk reeds vastgesteld terwijl omtrent uitvoering en financiering daarvan tusschen Rijk en gemeente bereids een regeling zou zijn getroffen, al zal dit tracé in zooverre niet een definitief karakter dra gen, dat, blijkens het Algemeen Uitbreidings plan der gemeente Amsterdam, de gepro'ec- teerde haven- en industriecomplexen tot latere wijziging zullen kunnen nopen. De Kamers verzoeken met aandrang de uit voering van dit verbindingsgedeelte met spoed ter hand te nemen, op dat Amsterdam en het gebied langs he Noordzeekanaal zoo spoedig mogelijk ten vol!e de voordeelen van den nieuwen weg AmsterdamVelsen zullen kunnen genieten. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur viel een malsche reeenbul uit de lucht. De 46-jarige heer I. I. uit Hillegom reed op dat moment op den Wagenweg en stak zonder op of om te zien den weg over, omdat hij zoo spoedig mogelijk aan den overkant wilde schuilen. Er kwam een luxe auto aan, die den onvoorzichtieen man greep en tegen den grond smeet. De Hillegom- mer ligt thans met een lichte hersenschudding in het Diaconessenhuis. Bovengenoemde vereeniging hield Jezcr dagen haar jaarl. algem. vergadering bij Brinkmann, Gr. Markt. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezige dames en heeren hartelijk welkom en verheugde zich over de vrij groote opkomsi. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in 1834 verschillende mutaties waren voorgekomen, het aanzien der Straat werd eenter verhoogd door de vele verbeteringen, die ondernemende winkeliers aan hun bestaande en nieuwe pen den lieten aanbrengen. Door een commissie uit 2 leden werd de rekening van den penningmees ter gecontroleerd en in orde bevonden. Twee bestuursleden traden periodiek af en werden met algemeene stemmen herkozen. De voorzitter betreurde, dat Coor de nieuwe regeling voor het rijverkeer de Barteljorisstraat van Zuid thans moeilijker te bereiken is, doch onderstreepte de motiveering om lie! Centrum der stad zooveel mogelijk te ontlasten van het steeds gooter wordend rijverkeer. Met de moge lijkheid om beperkende bepalingen te maken voor voetgangers in de Straat «ton het bestuur zich niet vereenigen en had intusschen bij be voegde instanties zijn meening te kennen ge geven. In verband met de a.s. Bloemententoon stelling lokte een bestuursvoorstel aangename discussies uit. Dit zal verder uitgewerkt en t.z.t. nader bekend gemaakt worden. De staking, die Maandag jJ. ingegaan is onder ruim 60 man van het personeel van den aannemer te Santpoort, is geheel de week uiterst rustig verloopen. In de omgeving van de Voorplaats wordt re gelmatig gepost door de stakers. Het werk staat onder politie-bewaking. Wanneer na werktijd de vijf arbeiders, die aan het werk gebleven zijn, per auto naar huis gebracht worden onder politie-geleide ont staat altijd een groote oploop. Geen enkele maal is het hierbij gelukkig tot incidenten ge komen. Er heeft nog geen overleg tusschen patroon en stakers plaats gehad; wel troffen we een maal belde partijen in zeer gemoedelijke con versatie bijeen in het vergaderlokaal van de stakers. B. en W. van Heemstede schrijven aan den raad: Een gedeelte van de Internationale Bloemen tentoonstelling Flora 1935" zal ook bij avond voor bezoek zijn opengesteld. De toegang tot dit gedeelte is gelegen aan de Vrijheidsdreef. Alle bezoekers, die per tram of rijwiel komen, moeten zich dus langs het Raadhuisplein en de, tot de Raadhuisbrug zeer smalle, Van Merlen- laan naar de plaats van bestemming begeven. Dezelfde weg moet echter ook gevolgd worden door de uit de richting Heemsteedsche Dreef komende auto's om het parkeerterrein in het Grotstuk te bereiken. Gevreesd wordt, zoowel door het Uitvoerend Comité van de Internationale Bloemententoon stelling als door het Hoofd der Politie dat hier door. ernstige stagnatie in het verkeer zal ont staan. Genoemd Uitvoerend Comité heeft daarom verzocht medewerking te willen verleenen voor het tot stand brengen van een tijdelijke hrug over de Van Merlenvaart, waardoor het moge lijk wordt het voetgangersverkeer te leiden langs de Lentelaan en de Groenendaalkade, en het autoverkeer langs het Raadhuisplein en de Van Merlenlaan. Wij kunnen ons hiermede geheel vereenigen en daarom geven wij u in overweging in de kosten van het maken van die brug begroot op rond 700 50 pCt. bij te dragen. De kos ten van het in orde maken van het voetpad tusschen de Van Merlenlaan en de Groenen daalkade, dat toch eerlang zou moeten geschie den, worden geraamd op 150. De eerw. heer G. L. J. Hogeman, emeritus pastoor der parochie van den H. Gerardus Ma- jella aan het Ambonplein te Amsterdam, die sedert zijn emeritaat te Haarlem woont, is vanmorgen van de H. H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Zijn toestand is zorgelijk. De N. V. Sportconcern, gevestigd te Aalsmeer, heeft B. en W. van Heemstede verzocht; ten einde het bezoek aan de wielerbaan te bevor deren, te willen overgaan tot het aanbrengen van een electrische verlichting van de baan. Voor een goede verlichting is noodig dat 18 lichtpunten, bestaand uit Philips N. R. armatu ren, opgehangen aan ijzeren masten, Worden geplaatst. De kosten van dezen aanleg, waar van alle materialen eigendom van de gemeente blijven, worden geraamd op 850. De N. V. Sportconcern is bereid, zoolang het contract tot huur van den grond, waarop de wielerbaan is gebouwd, geldt, per jaar extra te betalen een bedrag van 125. De kosten van stroomverbruik komen uiteraard voor rekening van de N. V. Sportconcern. Voorgesteld wordt dit crediet te verleenen. 2 November 1934 is op den Haarlemmerweg een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een tractor met aanhangwagen Van de pa pierfabriek van Gelder en Zn. reed op dien da tum tusschen Halfweg en Haarlem in de rich ting Haarlem, toen ter hoogte van de kisten fabriek Phoenix van de andere zijde een vracht auto naderde. Achter dezen tweeden wagen reed een luxe auto een twoseater bestuurd door den heer T. W. uit Amsterdam. Deze twoseater wilde aldus de lezing van het geval, den voor hem rijdenden vrachtwagen passeeren. Maar de bestuurder zag van de tegenover gestelde rich ting de auto van Van Gelder en Zn. naderen en trachtte achter den door hem rijden den vrachtwagen te blijven. Daar de twoseater met een snelheid van 8090 K.M. reed gelukte dit niet en de wagen slipte, kwam met den rechter zijkant tegen den vrachtwagen aan, vloog midden over den weg en botste tegen den auto van Van Gelder. De schok was zoo hevig, dat de heer W. uit den wagen werd geslingerd en bewusteloos bleef liggen. Het slachtoffer is daarna per ziekenauto naar de Maria-Stichting vervoerd. Hedenmorgen stond de heer W. voor den Kantonrechter terecht. Verdachte kon zich niets van het ongeluk herinneren. Als eerste getuige werd gehoord een make laar uit Aerdenhout. Deze schatte de snelheid van den twoseater op 80—90 K.M. Hij zei dat W. na hem gepas seerd te hebben steeds op de rechter weghelft was blijven rijden. Verd. zou den afstand tusschen zich en de voor hem rijdende vrachtwagen te klein geschat hebben. Om een aanrijding te voorkomen had verdachte geremd, maar zijn auto was daarna geslipt en met den rechter zijkant tegen den vrachtwagen opgebotst. Mevr. W., de echtge- noote van den Makelaar, verklaarde echter dat verdachte wel naar links zou zijn gereden. De ambtenaar van het O.M. meende dat het ongeluk te wijten was de te groote snelheid. Spr. vond dat het zeer noodig was verdachte eenigen tijd het autorijden, liefst zoo lang mo gelijk, te ontzeggen. Spr. eischte f 25 subs 10 dagen en ontzegging enz. voor den tijd van één jaar.. De verdediger Mr. Ten Bokkel zeide dat ver dachte juist zeer voorzichtig had gehandeld: hij had de wagen niet gepasseerd en de veilig ste weg gekozen door achter den vrachtwagen te blijven. PI. protesteerde er tegen, dat ver dachte, ondanks het verbod van de doktoren, in het ziekenhuis toch verhoord was en pleitte vrijspraak. De Kantonrechter deelde de meening van den verdediger niet en achtte verdachte schul- di g aan het ten laste gelegde: de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen.. Hij veroor deelde verdachte tot een geldboete van f 50 subs. 20 dagen met 6 paanden ontzegging. De groote tentoonstelling van het Haarlem- sche teekencollege „Kunst zij ons Doel", welke gehouden werd in de expositiezaal van het Frans Halsmuseum en Zondag gesloten werd, is bezocht door ruim 250 betalende bezoekers. Het is een verblijdend teeken, dat er in Haarlem voor een tentoonstelling als deze, welke boven dien betrekkelijk korten tijd geëxposeerd ls ge weest, nog zooveel belangstelling bestaat. Zondagmorgen heeft de Haarlemsche motor brigade proces-verbaal opgemaakt tegen een monteur uit Haarlemmermeer, die in de Jans straat reed met een autobus, die vele ouder domsgebreken vertoonde. Hand- en voetrem functionneerden zeer slecht, terwijl de stuur inrichting een speling had van 75 graden- An dere onderdeelen waren ofwel onbruikbaar, of wel in verregaanden staat van ontbinding. Er waren 18 passagiers, terwijl er slechts 15 perso nen vervoerd mochten worden. De passagiers zijn uitgestapt en de bus is voor herstel naar een garage gebracht. Tegen den ondernemer uit Haarlemmermeer, die de bus had laten rijden, is eveneens proces-verbaal opgemaakt. De op 22 Februari 1935 vastgestelde kiezers lijst omvat 73301 personen. Daarvan zijn kiezer: Mannen Vrouwen Totaal voor den Gemeenteraad 32466 36990 69456 voor de Provinciale Staten 33533 38338 71871 voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 34150 39114 73264 De verdeeling der kiezers voor den Gemeente raad naar de kieskringen is als volgt: Mannen Vrouwen Totaal Kieskring I (Stemdistricten No. 1—26) 9735 12433 22168 Kieskring II (Stemdistricten No. 27—57) 12738 13855 26593 Kieskring III (Stemdistricten No. 58—81) 9993 10702 20695 De eerstvolgende vergadering van Haarlems gemeenteraad zal niet plaats hebben op 27 Fe bruari, maar op 13 Maart a.s. Woensdag 27 Maart des avonds te 8 uur is er in het gebouw „St. Bavo" een bestuursver gadering voor alle besturen der onderafdelin gen van den Volksbond. De R.K. Propagandaclub in Haarlem-Oost, heeft voor dit seizoen een interessant pro gramma van actie ontworpen. De eerste pro paganda-avond is belegd op Dinsdag 26 Febr., des avonds 8 uur in het jeugdgebouw Teyler- plein, waar als spreker zal optreden de zeer- eerw. heer Henri de Greeve S.J. met het on derwerp: „Katholiek Offensief". In de hal van het voormalig postkantoor te Haarlem houdt de E.H.B.O. „Snelver- band" een tentoonstelling ter gelegenheid van haar vijf en twintig jarig bestaan. Een kijkje op de interessante en leerzame expostie Op Woensdag 20 Februari is des morgens om half 12 een 27-jarige wielrijder op de hoek van de Prins Hendriklaaii en de Frederik Hendrik- Ikan aangereden door een grijzen auto. De wiel rijder werd met een hersenschudding naar het Sint Elisabethgasthuis vervoerd. Ieder die iets van deze aanrijding gezien heeft, wordt verzocht zich te melden aan het bureau van politie. Het bezoek aan de avonden, door boven staande commissie georganiseerd, wordt tel kens beter en de belangstelling voor de te be spreken onderwerpen groeit gestadig. Zoo zal op Donderdag 28 Februari des avonds te 8 uur in het gebouw St. Bavó als spreker optreden de heer Herm. G. M. Hermans, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, mét het onder werp: „De taak der Standsorganisatie in de toekomst". De toegang is geheel gratis voor alle leden van den Volksbond met hun dames. Zaterdagmiddag om 5 uur brak brand uit in perceel Gasthuisvest 49. De brandweer was spoedig ter plaatse en buschte de opduikende vlammen met een emmer water. Een stoel, een tafelkleedje en eenlge kleinigheden lieten het leven. Vrijdag, 1 Maart, des avonds om acht uur, houdt de afd. ,,St. Paulus", Haarlem, van de R. K. Handelsreizigersvereeniging „St. Chris toffel", een vastenavondfeest voor de leden en hun dames. Het feest wordt gegeven in Hotel Royal, alhier. In het Jeugdgebouw in de Koning Steynstr. zal Maandag 25, Dinsdag 26 Februari en Zon dag 3 Maart de nieuwe revue worden opge voerd: „Laat maar Tippelen", voor de dona teurs van het Jeugdwerk in de Spaarne- parochie. Telken jare worden door de eerw. Broeders van de parochie van de Amsterdamstraat Oudersavonden georganiseerd. Deze zullen dit jaar gehouden worden op heden (Maandag), Dinsdag en Woensdag in 't gymnastieklokaal aan de Nagtzaamstr., waar Broeder Alphonsus uit Rotterdam spreekt over: „De teerste schat van uw kind." Den ouders wordt ten zeerste aanbevolen deze lezing te bezoeken, waar tevens nog ter afwisseling zang en declamatie door de kinderen zal worden uitgevoerd. Nieuwe Aanwinsten: Nedexl. en i. h. Nederl. vert. romans. Ammers—KuilerHeeren, knechten, vrouwen. Buck: De zonen van Wang Lung. Cooien; Dorp aan de rivier. Helman: Orkaan bij nacht- Kelk: Baccarat. Körmendi. Erfgenamen. Kyber: Veronica's drievoudig licht. Rachmanowa: Liefde, tscheka en dood. Mijn huwelijk in rooden storm. Mijn tweede vaderland. Wijsbegeerte, Zede- en Zielkunde: Sassen: Geschiedenis van de Wijsbegeerte der 19de eeuw (R.K.). Vleeschauwer: Stroomingen in de hedendaag- sche wijsbegeerte (R.K.). Künkel: Inleiding tot de dialectische karak terkunde. Opvoeding en Onderwijs: BoekeKindergemeenschap. Bouman en van Zelm: Aansluiting lager en middelbaar onderwijs. Schelven: Psychologie van het kind. Sobry: Newman en zijn idea of a University 'R.K.). Krijgswetenschappen Engeibrecht en Hanighen: Koopliedt- des doods. Neumann: Sir Basil Zaharoff. Foppema: Gas! Zijn wij weerloos? Het concert, dat eenige weken geleden wegens ziekte van mevrouw Jo Vincent uitgesteld moest worden, zal nu Dinsdag 26 Februari plaats vin den. Speciale aandacht vraagt de eerste uitvoering der Vierde Symphonie van Gustav Mahler waarin Jo Vincent de sopraanpartij zingt. Voorts vermeldt het programma fragmenten uit Beethoven's Opera „Fidelio", n.l. de ouver ture en de groote aria: „Abscheuliger, wo eilst du Kin? (te zingen door Jo Vincent) en de eerste uitvoering in Haarlem van een sympho nie van den 18en eeuwschen componist Henri Joseph Rigel. Donderdag 28 Februari, des avonds om acht uur, geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging, onder auspiciën van het Centraal Comité voor Werkloozen, een opera-concert in de Gemeen telijke Concertzaal. Medewerking wordt verleend door Hélène Ludolph, sopraan: Annie Hermes, alt; Willem Schansman, tenor en Otto Coupe rus, bariton. Het geheel staat onder leiding van Marinus Adam. Waar het H.O.V.-programma voor deze Zon dagavonduitvoering in hoofdzaak nog korte lings werken op de afgeloopen ledenconcerten uitgevoerd, vermeldde, gold onze gang naar de Gemeentelijke Concertzaal gisteravond eigen lijk voornamelijk het optreden van den eersten Concertmeester van het Vara-orkest, den violist Harry Wiggelaar. Jammer, doch rëeds de keuze van het werk, een compositie van Wieniawsky, den Russischen vioolvirtuoos uit het einde der vorige eeuw, vonden wij minder gelukkig. Im mers het bijna uitsluitend op virtuositeit inge stelde opus stelt eischen, waaraan slechts violis ten met een stevige toonproductie en een zeer groote dosis virtuositeit kunnen voldoen. Om bij voorbeeld in reeksen flageolet-tonen toch uit te blijven klinken boven het orkest, eischt een be- heersching van het instrument, die de solist van dezen avond, hoe verdienstelijk zijn pogingen in die richting overgens ook waren, niet bezit. Zijn toon was veeleer zwak en al zeer weinig kleurrijk en het passagewerk liet vaak aan duidelijkheid te wenschen over. Met een hem gunstiger liggend werk zou eijn succes vermoedelijk grooter zijn geweest. Nu was het voor ons slechts een succes d'estime. De Faust-fantasie is overigens een weinig gelukkig werk, om zijn nogal frag mentarische behandeling van de verschillende motieven uit de opera „Faust". We kwamen trouwens vanavond niet verder dan de markt scène en maakten zoo voor ons reeds de op merking, dat de engeltjes uit het laatste be drijf in het werk niet voorkwamen. Gelukkig tenslotte, wijl het werk anders door zijn taai heid en weinig gelukkige bewerking heelemaal ongenietbaar zou zijn gebleken. In La Procession nocturne van Rabaud, dat vorige week met zooveel raffinement gespeeld werd, was het orkest hedenavond niet bijster gelukkig. Vooral in de houtpartijen intoneerde men dikwijls te laag en, mogelijk doordat Frits Schuurman daaraan een groot deel van zijn aandacht had te wijden, kreeg hij ook niet de spanning en werd ook niet de climax bereikt der laatste zoo uitstekend geslaagde uitvoering. Het concert, dat geopend werd met de prach tige Ouverture van Lalo, „Le Rol d'Ys" in de wandeling noemt men het werk reeds 'n tikje oneerbiedig: „De IJskoning" sloot met de verklanking van de Symphonie in d. kl. van Cesar Franck, waarover we kortelings nog onze ■indrukken schreven. J. S. Voor zijn kunstlievende leden en donateurs gaf „Crescendo", de harmonie, die onder leiding staat van den heer H. W. Hofmeester, een uit stekend geslaagde winteruitvoering in den Schouwburg aan den Jansweg. In een zestal goedgekozen muziekwerken gaf dit goede ensemble weer blijk van zijn kunnen op instrumentaal gebied. Wel valt het niet ge makkelijk om in een beknopte ruimte te musi- ceeren als het tooneel van den Jansschouw burg is, want het corps heeft een vrij uitge breide bezetting en dan zit men elkander spoedig in den weg, terwijl de acoustiek der zaal ook nog 'n woordje meespreekt. Maar de heer Hofméester wist zich met zijn muzikanten goed aan te passen aan de omstandigheden en zoo kregen we achtereenvolgens met mindere of meerdere perfectie de zes programma-num mers te hooren. In de ouverture „Liège im mortelle" van Rousseau merkten we de goede houtpartij op, terwijl ook het groot koper zeer beschaafd blies. In het veel moeilijker „Czar das" uit de opera „Der Gelst der Woiwoden" van Grossmann waren nog al eens rhythmi- sche en metrische ongelijkheden te bespeuren, en klonk het passagewerk nogal eens rommelig en onzuiver van intonatie, terwijl de rhythmische figuraties der begeleidende partijen niet steeds even accuraat naar voren kwamen. Maar over het algemeen werd hier, zooals ook in „Un jour d'ètè en Norvège" van Wilmers, 'n aardig ensemble-spel bereikt. Men vindt in dit laat ste werk goed nagebootste natuurstemmingen. De fluit was in de solistische partijtjes aan den lagen kant. Bij de na de pauze gespeelde Stradella- ouverture van Flotow intoneerden de bassen wat laag en dit moeilijke werk kreeg nog niet de breede, imposante verklanking, welke het inhoudt: technisch stelt het werk dan ook hoo- ge eischen, waaraan door alle groepen nog niet geheel kon worden voldaan, ofschoon er 'n zeer verdienstelijke poging in deze richting werd gedaan. De aardige wals van Waldteufel lukte beter. Met de pittige „Bleu Devils"-marsch Van Williams werd het concert bésloten, dat den heer Hofmeester en den zijnen veel succes opleverde. Onder de bedrijven door maakten we wederom het optreden mee van het zoo gun stig bekend staande humoristische dubbelman- nenkwartet Octavo. We. schreven reeds meer dan eens over dit uitstekend ensemble, dat nier alleen komisch doch ook zangkunstig op hoog peil staat. Het is vaak moeilijk om in dit genre het evenwicht te bewaren. Maar deze zangers weten den zang uitstekend af te wegen tegen over het tooneeleffect en verzorgen alle details met evenveel toewijding. Ze hebben met hun zevental vroolijke nummers, waarvan de bewer king vaak geestige vondsten aanwijst, zeer veel bijgedragen tot het vermaak van rio aanwezi gen en tot het welslagen van dezen aardigen avond, die met een dansje besloten werd. J. S. De naam van n.ej. Nouneberg, die n%>rgen- avond in het jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal een voordracht in het Duitsch met muzikale en filmische illustratie zal hou den, ls door een drukfout in ons artikeltje ver minkt tot Nonnenberg. Precies luidt de naam echter: Louta Noune berg. 2B RozenprieelZeemeeuwen 3 Hillinen 2—WH 2 C Kennemers 4Spaarndam 2D DC ODSK 2—0 0—1 3—4 afgek. Voor het interessante tournooi om bovenge noemd kleinood- werden Zondag in café „De Wijnberg" a/d Barteljorisstraat wederom 4 par tijen gespeeld. De match Lammes—Geestman was minder spannend, aangezien de eerste zijn vorm niet kon vinden. Geestman won onbedreigd, Kobus verdedigde zyn kans uitmuntend door met een moyenne van 35 Damman op 196 te laten staan. De verrassing van den dag was de schitte rende zege van Lammes op Kappel in slechts 20 beurten won de Zaandammer. Warnink was tegen Keyzer geweldig op dreef en maakte de hoogste serie van het tournooi n.l. 146. De uitslagen zijn: pnt. brt. h. s. gem. G. Lammes 201 24 65 8.38 P. Geestman 350 24 72 14.58 W. Damman 196 10 32 19.60 P. Kobus 350 10 105 35.— G. Lammes 350 20 43 17.50 V. Kappel 303 19 45 15.95 P. Warnink 350 15 146 23.55 Keyzer 309 14 49 14.93 Het programma voor Dinsdag luidt: 8 uur: P. Geestman—W. Damman. 10 uur: V. KappelP. Kobus. Stille Omgang Donderdag a.s. houdt de afd. Driehuis van de „Stille Omgang" een le denvergadering in het „Huis te Velsen". Om. komt hier in behandeling een bespre king van eventueele contributie-verlaging. Ernstige aanrijding Zaterdagavond heeft op den nieuwen Rijksweg naar Amsterdam een ernstige aanrijding plaats gehad. Van Amster dam kwam een luxe auto, thuisbenoorende te Beverwijk, waarin een dame uit Alkmaar zat, Van de richting Velsen kwam met groote vaart een andere auto, waarvan later bleek, dat deze links van den weg reed. De auto uit 3everwijk werd in de flank pangereden. De botsing was hevig. De bestuurder van den wagen uit Velsen bekwam door het breken van de voorruit snijwonden en ging naar een dokter te Velsen, die hem verbond. De dame uit Alkmaar klaagde over hevige pijnen In een der beenen. Vermoedelijk had zD een inwendige verbloeding of inwendige kneu zingen bekomen. Zij werd door de E. H. B. O. van het Roode Kruis te IJmuiden verbonden en kon daarna de reis vervolgen. De beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten met een kraanwagen weggebraent wor den. Stemming groslijst Bij de Zondag hier ter stede gehouden stemming voor de groslijst voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten werden 345 geldige stem men uitgebracht, waarvan 75 op de geadviseer de lijst, 64 op het aftredend lid J. Valkering Tz„ 57 op E. P. Clynck, 85 op J.'F. Kamphuys en 3 op D. J. Woldendorp, zoodat tezamen op het politiek advies zijn uitgebracht 284 stemmen. Verder verkregen: E. Beerepoot 4, T. A. v. d. Laan 3 en J. J. de Vries (aftr.) 54, Gebouw „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbu reau, 8 uur. Gem. Concertgebouw Concert van Haar lemsche Motet- en Madrigaalvereeniging ten bate van de H O. V. en het Amsterd. Concert gebouw, kwart over 8. Stadsschouwburg Trudi Schoopballet- avond, kwart over 8. Jeugdgebouw Koningstetjnstraat Revue „Laat maar tippelen", 8 uur. Toonzalen fa. Boskamp en Zn-, Overveen Tentoonstelling, 106 uur. Kunstzaal „Reeker" Tentoonstelling Gra fische Kunst, 104 uur. Rembrandt-Theater: „Onder moeders vleu gels" Op het tooneel: „The vocal Kings' 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater: „Cleopatra", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: Vlva Villa", 7 en 9.15 uur. Palace: „De eeuwige Droom" Op het too neel Akimoto's, Japansche Melange Act, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" St. Caecilia, 8 uur Propaganda-avond R-K. BJindenbond „St. Odtlia", 8 uur Afdracht Grafische Bond. 8 uur R.K. Overheidspersoneel, 8 uur Melk handel „St. Joseph", 8 uur Federatie Groen ten- en Fruithandelaren, 8 uur Rechtskundig Bureau, half negen. Schouwburg Jansweg Bonte avond „Albër- dingk Thijm", kwart over 8. Gebouw Kamer van Koophandel Nassau- plein Kamer van Koophandel en Fabrieken, half 8. Gem. Concertgebouw Concert H. O- V.» kwart over 8. Jeugdwerkgebouw Teylerplein Rede wel- eerw. heer De Greeve over „Katholiek Offen sief", kwart over 8. Jeugdhuis Donkere Laan, Bloemendaal Lezing mej. Louta Nouneberg, 8 uur. Jeugdgebouw Koningsteijnstraat Revue „Laat maar tippelen", 8 uur. Toonzalen fa. Boskamp en Zn., Overveen Tentoonstelling 106 uur. Kunstzaal „Reeker" Tentoonstelling Gra fische Kunst", 104 uur. Rembrandt-Theater: „Onder moeders vleu gels" Op het tooneel: „The vocal Kings", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater: „Cleopatra", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Viva Villa", 7 en 9.15 uur. Palace: „De eeuwige Droom" Op het too neel Akimoto's, Japansche Melange Art. 7 en 9.15 uur. Inbraak In de school aan de Haven is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken. Alle spaarbusjes waren opgebroken, terwijl natuurlijk de inhoud verdwenen Was. Overtreding winkelsluiting Sedert eenige 0s weken wordt van de zijde dér politie een ver scherpt toezicht uitgeoefend op de naleving der verordening op de winkelsluiting. Zondag werden een banketbakker in de West zijde en een winkelier in de Doniastraat betrapt en geverbaliseerd. WEENEN, 25 Febr. (Reuter.) De nat.-soc. organisaties in Boven-Oostenrijk, met in begrip van de S.A.-formaties en de Hitler- jeugd, hebben besloten om haar politieke activiteit stop te zetten en zichzelf te ont binden. Inderdaad hebben de leiders van de nat.-soc. organisaties in de meeste gemeenten van Bo ven-Oostenrijk zich bij de politie aangemeld, te Linz is zelfs een hoeveelheid wapenen, munitie en radio-materiaal ingeleverd. Deze capitulatie der nat.-soc. organisaties in Boven-Oostenrijk, dat het centrum was van het nat.-soc. verzet met Linz als voornaamste citadel, schijnt te wijzen op de ineenstorting van de Hitlerpolitiek in geheel Oostenrijk. Voor de rechtbank te Maastricht stond heden terecht M. F. te Kerkrade wegens poging f4 doodslag op zijn vader op 16 December van het vorig jaar. Het O. M. eischte vijf jaar gevangenisstraf- LONDEN, 25 Febr. (Reuter) De Oosten* rijksche bondskanselier Schuschnigg en ffll" nister Berger Waldenegg hebben hedenochtend een onderhoud gehad met Sir John. Simon en van Sittart; vervolgens heeft Mac Donald hen in Downingstreet 10 ontvangen, waar zij aaI^ het geheele Engelsche kabinet werden voorge* steld. Macdonald heeft den Oostenrijkschen ministers een lunch aangeboden. Schuschnigg en von Berger-Waldenegg orlt* vingen vanmorgen bezoek van Montague Nor* man, gouverneur van de Bank of England.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2