De toestanden in Oostenrijk en de mentaliteit der nazi's Het conflict met Abessinië Schuschnigg weer naar huis Cultureel contact „Moffrika" moet verdwijnen Het nieuws van heden Uit Vaticaanstad BLOEDIGE BOTSINGEN ONWAARSCHIJNLIJK Femmes PIERRE LA VAL BRENGT RAPPORT UIT DE BAROMETER I HEERKENS THIJSSEN C° I VERZEKERINGEN VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 27 FEBRUARI 1935 BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM - TELEFOON 13866 Ochtendblad ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 19210 Habicht is nog niet geheel gekort wiekt, leeft nog en zint op buit Ophelderend gesprek met Dr. Riehl Het transport der troepen naar Oost-Afrika verloopt in volkomen orde Te Potsdam tracht een autoreparateur aldus de aandacht van automobilisten op zijn werkplaats te trekken, Geen lichtingen van vóór 1911 opgeroepen Het 6 Febr.-incident van Notre Dame Flandin's beleediger thans voor waardelijk veroordeeld De koningsmoord van Marseille De Oostenrijksche Bondskanselier zet in een interview zijn politiek uiteen Eigen veiligheid vóór alles Corruptie in Rusland Thans weer arrestaties in Armenië Een opmerkelijke passus in het communiqué Schuschnigg- Laval des Over de resultaten van het Oosten rijksche bezoek aan Parijs De onderhandelingen met Engeland Het moerasland ten noorden van Osnabrück zal in cultuur worden gebracht Het Nederlandsche voor beeld trekt De affaire van de Bank Unie Geen gerechtsvervolging tegen de directie der Bank De „Lindenwirtin" over leden Het eigene WAT DE TONG STREELT (p»9 4) Het W eeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiij VOORZICHTIGHEID MOEDER DER PORCELEINKAST! NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 55 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Van onzen Weenschen correspondent) In verband met de berichten uit Oostenrijk, die melden, dat de nazi's hun illegale actie wenschen stop te zetten, is volgende corres pondentie, geschreven vóór bedoelde berichten, van bijzonder belang. In mijn laatsten brief schreef ik: „Ik hecht geen groote waarde aan uitingen van quasi diep-ingewijde persoonlijkheden omtrent voor bereiding van een bloedig drama, waarbij ver geleken 25 Juli 1934, als een operette te be schouwen zou zijn, maar wel is waar, dat de zoogenaamde nationale kringen sterk georga niseerd en op alle eventualiteiten voorbereid zijn." AI geloof ik niet, dat men zich voorbereidt, een bloedige bruiloft te vieren, zóó echter kan het niet blijven. Oostenrijk zucht naar vrede en kanselier Schuschnigg is zeker de man, met wien men vrede zou kunnen sluiten. Maar dan moet het met de Habicht-methode eerst radikaal en op eerlijke overtuiging uit zijn. De Habicht-me thode was een ongeluk voor Duitschland, een ongeluk voor de nationaal-socialistische bewe ging in Oostenrijk zelf. Wie dat vandaag nog niet ziet, is blind of wil niet zien. Hier in Oostenrijk is altijd een betrekkelijk groote nationaal-socialistische groep tegen het Pruisisisme van Habicht geweest. Afgezien van vele anderen, bedoel ik hier de groepeering om den oudsten medewerker van Hitler in Oosten rijk, den Weenschen advokaat dr. Walter Riehl. Dr. W. Riehl was het, die reeds voor meer dan vijftien jaren Hitler's sprèekbeurten in Oosten rijk, in Salzburg, Innsbruck, Weenen, St. Pölten voorbereidde en schouder aan schouder met hem aan den opbouw van de jonge nationaal- socialistische beweging werkte. „Ik voer toen nog," zei hij me onlangs „in het Los-van-Rome-vaarwater, doch Hitler was daar niet voor te vinden. Hij liet zelfs de eer ste nationaal-socialistische vanen door een ka tholiek priester inwijden." Deze dr. W. Riehl nu werd tijdens de bepaald dictatoriale heerschappij van Habicht in Oos- tenrijksche dingen, ondanks de oudste persoon lijke vriendschappelijke betrekkingen tusschen hem en Hitier en diens naaste omgeving, door Habicht uit de partij gestooten. Op interventie van Riehl's vriend, graaf Lam berg, kreeg deze van Habicht te hooren: „Zoolang ik de „Pührer" ben van de Oosten- rijksche nationaal-socialisten heb alleen ik te bevelen, is alleen mijn methode toe te passen, wordt geen vrede gesloten met Oostenrijk en noch U, noch den anderen heeren staat een weg open naar Berlijn. Wie niet gehoorzaamt, gaat naar het concentratiekamp." Naar aanleiding van Lamberg's opmerking, dat Hitler-zelf op 2 Mei 1932 in tegenwoordig heid van hem, van Rohm, dr. Pfrimer en ka pitein Harrant verklaarde, te erkennen, dat wat het Braunhemd in Duitschland, het Schwarz- hemd in Italië dit de „Windjacke" der Heim- wehr in Oostenrijk was, snauwde hij den graaf af en decreteerde: „Ik alleen heb de volmacht van Hitier, ik alleen weet hoe het in Oostenrijk staat. Hitier werd door U en anderen slecht geïnformeerd. En wanneer U er niet van af ziet, voor vrede in Oostenrijk te werken en met dr. Riehl, die hetzelfde wil en dien ik van de partij heb uitgesloten, nog in verkeer blijft, dan komt U op de eerste plaats in aanmerking voor een jaar lang concentratiekamp, en voor dat lot, heer graaf, kan U, noch von Papen, noch Göring beschutten." Inderdaad had toen Habicht het volle, onbe perkte vertrouwen van Hitier, hield Hitier zich, ondanks de waarschuwingen uit zijn naaste omgeving (Epp, Esser, Hess, Göring, Neurath, v. Papen, e.a.) aan Habicht's schilderingen van Oostenrijks toestand en liet hem begaan, duldde zelfs dat dingen geschiedden tegen zijn wil. De onzalige reis naar Weenen van den Beierschen Minister van Justitie, dr. Frank, in 1933 naar Weenen, ging dóór ondanks dat Weenen duide lijk verklaard had, dat zijn bezoek niet ge- wenscht was en, wat nog meer frappeert, on danks dat het Berlijnsche Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken en Hitler-zelf er tegen wa ren, zij ging door wijl Habicht, de almachtige vertegenwoordiger voor Oostenrijk, dr. Frank en zijn reis dekte! Men zag de treurige gevolgen komen, men verhinderde deze niet en de nog pas ontstane broedertwist was niet meer bij te leggen. Wat moest er eerst alles gebeuren eer deze ongeluks vogel gekortwiekt werd! En nog leeft hij en zint op buit. Men kan nog zoo welwillend staan tegenover de nationale beweging, zoolang geen radikale scheidingslijn getrokken wordt tus schen Habicht en zijn methode eenerzijds en de loyale elementen anderzijds, is aan een oplos sing der Duitsch-Oostenrijksche kwestie niet te denken. ROME, 26 Febr. (Reuter) Over het troe pentransport naar Italiaansch Oost-Afrika en de in verband hiermee getroffen voor bereidingen werd Dinsdagavond de volgen de officieele mededeeling verstrekt: De inscheping van de effectieven en het ma teriaal der divisies Peloritana naar Oost-Afri ka teneinde de verdediging van onze beide ka- lpniën tijdig te versterken, verloopt in volko men orde. In de eerstkomende dagen zal de divisie Gavannia in Napels worden samenge trokken. Oproeping van lichtingen vóór die van 1911 is buitengesloten, behalve voor de of ficieren en specialisten, die noodzakelijk zullen blijken. Buiten beschouwing is hierbij gelaten het ge val van Europeesche complicaties, die in deze periode, na de jongste te Rome en Londen ge sloten overeenkomsten en met het oog op de verdere ontwikkeling, welke hieruit kan voort vloeien en zich in de richtlijnen der Italiaan- sche politiek beweegt, uitgesloten schijnen. Verder moet men niet vergeten, dat Italië op grond van de nieuwe Fascistische besluiten, waardoor de dienstplicht van 18 tot 25 jaar werd uitgebreid, 37 lichtingen met een totaal effectief van 7 tot 8 millioen man kan mobili- seeren. De lichting 1914 zal op normalen tijd, n.l. 1 April onder de wapenen worden geroepen. Da gelijks melden zich intusschen duizenden vrij willigers aan, waarmee zooveel als noodig re kening wordt gehouden. Twee nieuwe divisies onder den naam Gavannia II en Peloritana II zijn gevormd. Al het voor verscheping bestem de materiaal wordt tegelijkertijd door nieuw materiaal weer aangevuld. BRUSSEL, 26 Febr. (V.D.) De Italiaansche regeering heeft geprotesteerd tegen de aanwe zigheid van leden der Belgische militaire missie in Abessinjë in de voorgestelde commissie tot vaststelling van de grenzen tusschen Abessinië en Italiaansch-Somaliland. De Belgische gezant te Addis Abeba heeft derhalve van de regeering te Brussel opdracht gekregen den Belgischen officieren in Abes- sinië mede te deelen dat zij geen deel van deze commissie kunnen uitmaken. PARIJS, 26 Febr. Het lid van de Académie Franqaise De la Rochefordière was wegens be- leediging van minister-president Flandin op 6 Februari j.l. voor de Notre Dame veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Het Hof van Be roep heeft deze straf thans veranderd in een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maan den met het oog op de karakter-eigenschap pen van den veroordeelde en zijn staat van dienst tijdens den wereldoorlog. MARSEILLE, 26 Febr. (Reuter.) Op verzoek van Paul-Boncour, den advocaat der koningin weduwe van Joego-Slavië, is de directeur der Joego-Slavische recherche Simonowitsj ge hoord, die een historische uiteenzetting gaf van de Kroatische beweging. De verdachten in het proces van den moord op koning Alexan der en minister Barthou zullen op verzoek van hun verdedigers met Simonowitsj eeconfron- teerd worden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiimiiiiHimiiiiiiiiiniiiiiii: 1 MAKELAARS IN ASSURANTIËN I TE AMSTERDAM SLUITEN OP ELK GEBIED DAMRAK 60 TEL. 45014 en 45016 TÏiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiitimii? LONDEN, 26 Febr. (Reuter). De Oos tenrijksche Bondskanselier Schuschnigg en de minister van Buitenlandsche Za ken Von Berger-Waldenegg zijn heden middag te half vijf uit Londen vertrok* ken. In een interview met de pers drukte Schusch nigg zijn dankbaarheid uit voor de ontvangst in Londen. De Oostenrijksche politiek, zeide hij, heeft ten doel den vrede zoowel in binnen- als buitenland te handhaven. Ondanks de moei lijkheden zullen wij Oostenrijk reconstrueeren, zonder echter op een dictatuur aan te sturen. De economische afhankelijkheid van Oostenrijk met de overige wereld staat ontwijfelbaar vast, Oostenrijk is echter in staat economisch te le ven. Zij, die meenen, dat het bestaan van Oos tenrijk als onafhankelijke staat nóodzakelijk is om den vrede in het hart van Europa te hand haven, moeten ook willen inzien, dat onze po litiek in de eerste plaats beoogt en zal blijven beoogen onze eigen veiligheid. In een interview met Reuter heeft minister Berger-Waldenegg de noodzakelijkheid onder streept van een definitieve regeling van het Hongaarsch-Joegoslavische geschil als inleiding voor het sluiten van het voorgestelde Donau- pact. Wat betreft het vraagstuk der restaura tie verklaarde de minister dat Gömbös en Mus solini zich daartegen verzetten. Daar de betrekkingen van Oostenrijk met de twee landen zeer vriendschappelijk zijn is het niet mogelijk tegelijkertijd naar de restauratie der Habsburgers te streven. MOSKOU, 26 Febr. (Reuter). De staats-con- trolecommisie heeft in de hoofdstad vandeAr- meensche republiek Eriwan groote verduiste ringen ontdekt bij een machinebouw-trust. Tot dusver zijn 15 arrestaties verricht. Een vóorloopig onderzoek heeft uitgemaakt, dat voor een bedrag van ruim een millioen roe bel is verduisterd. Op instigatie Van het O. M. wordt een accountantsonderzoek ingesteld bij twee staatsbanken die de trust financieren, daar het vermoeden bestaat, dat ook bankbeambten zich aan verduisteringen hebben schuldig ge maakt. De banken hadden de trust credieten ge opend ten bedrage van drie millioen roebel, zonder voldoende onderpand. Het onderzoek wordt met spoed ten uitvoer gebracht. Ver- scheidenen beambten wacht de doodstraf. Op den herdenkingsdag van den dood van Andreas Hofer werden op den berg Isel in Tirol plechtige bijeenkomsten gehouden Er is in het communiqué, dat te Parijs is openbaar gemaakt over het resultaat der be sprekingen, een gedeelte, dat wat speelsch lijkt, na de verklaring ten opzichte van de zwaar wichtige politieke onderwerpen, welke thans Europa bezig houden. Wij schrijft de „N.R.C." zullen de laatsten zijn om deze dingen van minder belang te achten. Hun vermelding in dit verband is echter opmerkelijk, en niet al leen psychologisch, maar ook wel degelijk po litiek belangwekkend. Menigeen in het tegen woordige Duitschland zal met bijzonder bittere gevoelens daarvan kennis hebben genomen. Binnenkort, zoo zegt het communiqué, zullen onderhandelingen beginnen ter bevordering van het contact en de uitwisseling tusschen de twee landen op het gebied van wetenschap, kunst en literatuur. Moeten wij hierin het streven zien van de tegenwoordige Oostenrijksche regeering om de Oostenrijksche beschaving minder afhankelijk te maken van het intellectueel contract met Duitschland, dat op het oogenblik een haard is van geestelijke dingen, waarmede het niet- nationaal-socialistische Oostenrijk zich volstrekt niet kan vereenigen? Ware Duitschland niet zoo groot, en Oos- Proefstemming voor het verkrijgen van vrouwenkiesrecht in Frankrijk PARIJS. 26 Febr. (Reuter). On der voorzitterschap van den presi dent der Republiek, Lebrun, is he den een ministerraad gehouden. Vol gens het officieele communiqué heeft de minister van Buitenlandsche Za ken Laval rapport uitgebracht over de loopende onderhandelingen en over de resultaten van het bezoek aan Parijs van de Oostenrijksche mi nisters. De besprekingen met Schuschnigg en Von Berger-Waldenegg hadden grootendeels betrek king op het plan inzake een Donau-pact. Laval zeide, dat hij uit het contact met de Oostenrijksche ministers een bevredigenden in druk heeft gekregen. Weliswaar is geen tekst opgesteld, aangezien het Donaupact slechts in samenwerking met de overige belanghebbende landen kan worden geredigeerd, maar de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken en de beide Oostenrijksche ministers zijn het eens kunnen worden over een formule, waar in hun gelijke opvatting wordt neergelegd en geconstateerd wordt, dat deze de huidige on derhandelingen in aanzienlijken omvang voor uit kan helpen. De Fransche ambassadeur te Rome is giste ren door een uitvoerig telegram van den Quay d'Orsay ingelicht, opdat hij de Italiaansche re geering zal kunnen inlichten over de in Parijs verrichte werkzaamheden. Naar in goed ingelichte kringen verluidt, heeft Laval in den ministerraad eveneens rap port uitgebracht over de a.s. Engelsch-Britsche besprekingen. Men wijst er op, dat Engeland weliswaar toe gestemd heeft in een tweegesprek met Duitsch land, maar dat voordien de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken de gelegenheid van zijn bezoek in Parijs zal benutten voor een ontmoeting met den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken. De beide ministers zullen elkaar ontmoeten bij een déjeuner in de Britsche ambassade. Hun ontmoeting zal meer het karakter dragen van een vriendschappelijke gedachtenwisseling dan van een werkelijke bespreking. Men meent in Parijs te kunnen zeggen, dat de Fransche en de Engelsche regeering het er over eens zijn het principe van de gelijktijdig heid der Londensche voorstellen van 3 Februari beslist in stand te houden. Deze principieele overeenstemming laat echter den Britschen on derhandelaars bij hun onderhandelingen met Duitschland volledige bewegingsvrijheid, aan gezien de Parijsche regeering slechts bijkom stig belang hecht aan de procedurekwesties, en overigens de Londensche regeering voorstelt het standpunt van 3 Februari te handhaven. Gelijktijdigheid beteekent, dat alle onderhan delingen over de Londensche voorstellen ge ëindigd moeten zijn. Een speciale rangorde voor de onderhandelingen is echter niet bepaald. Met het oog op de houding van de Duitsche regeering is te verwachten, dat bij de Berlijn sche onderhandelingen Sir John Simon waar schijnlijk het ontworpen luchtpact in de eer ste plaats te berde zal brengen. In Parijs houdt men echter ook vast aan het Oostpact en het multilaterale van den wederzijdschen bijstand. Daarom zal de Fransche regeering zich voor al met de verwezenlijking van dit pact bezig houden, dat haar meer direct aangaat dan het Britsche kabinet, aangezien Engeland in ieder geval daaraan niet zal deelnemen. tenrijk, daarbij vergeleken, niet zoo klein, dan ware een opzettelijke, cultureele toenadering tot Frankrijk niet noodzakelijk. Nu komt het er voor Oostenrijk op aan, zich aan de overgroote, natuurlijke aantrekkingskracht van het over machtige naburige lichaam opzettelijk te ont trekken, door ook andere invloeden door toe nadering actief te maken. Indien iets den wil van Schuschnigg en de zijnen tot zelfstandig heid bewijst, dan is het juist deze „bijkomstig heid", waarin men in Duitschland allicht „ver raad" aan het „Duitsche wezen" zal zien. Het terrein tusschen de Nederlandsche grens en Ems, een onoverzienbaar moerasland, onont gonnen gebied ten Noorden van Osnabrück, zal door den Arbeidsdienst in cultuur worden ge bracht. Het is het dunst bewoonde plekje in Duitschland en vormt een schril contrast met het nabije Nederlandsche gebied. Naar aanleiding van een bezichtiging schrijft de „Berl. Börsenzeitung": „Daar ligt Holland! Daar liggen breed de ak kers. Een boer strooit kalk over zyn land. We zien mooie boerenhuizen, niet één, maar dozij nen. 's Zomers golft daar het koren. Er bloeien bloemen. Er wordt tuinbouw uitgeoefend. Ook daar, over de grens, lag eens een onherberg zaam hoogveen. Aan de Duitsche zijde der grens, mijlen ver, van horizont tot horizont, ziet men slechts den zwarten grond van het moeras, die als het ware vijandschap tegen den mensch uitstraalt. Geen akker! Geen stuk je groen veld! Geen tuintje zelfs! Slechts zwart duivelsmoeras, waarboven de wolken jagen. Geen enkele boerderij! Geen mensch, die het land bewerkt. Waarom kon Holland zijn bodem in cultuur brengen? Waarom deed Duitschland dat niet?.. Maar thans moet hier een andere we reld geschapen worden. Er moet een eind aan komen, dat de Hollander gelooft, dat over zijn grens het barbarendom begint. „Moffrika", zoo noemen de Hollanders dit Duitsche hoogveen. Een hatelijk woord! Een meedoogenloos woord! Maar een kwalificatie, •die helaas juist is, maar die spoedig niet meer juist mag en niet meer juist zal zijn." Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 26 Februari: Naar wij vernemen heeft het justitioneel on derzoek in de zaak van de Bank Unie te Ant werpen, die bestuurd werd door den zoon van oud-minister van Cauwelaert, die de regeering verliet naar aanleiding van deze gerechtelijke tusschenkomst en de tegen hem en zijn familie gevoerde campagne, geleid tot het besluit dat er geen aanleiding bestaat om een rechtsvervol ging tegen beheer en directie der Bank Unie in te stellen. Voorts vernemen wij dat vermoedelijk niet de kathoheke senator Mullie, maar hoogstwaar schijnlijk het jonge kamerlid de katholiek, de Schrijver uit Gent, de secretaris van de Vlaam- sche katholieke kamergroep, den heer van Cau welaert zal opvolgen als minister van Landbouw en Openbare Werken. GODESBERG, 26 Febr. De ook buiten Duitschland bekende „Lindenwirtin am Rhein". Aennchen Schumacher, is hedenmorgen op 75- jarigen leeftijd overleden. De overledene dankt haar populariteit voor een deel aan het in 1878 aan haar gewijde lied van Rudolf Baumbach op de „Lindenwirtin". Op 18-jarigen leeftijd nam zij reeds de uitspanning van haar gestorven cuders „Godesburg" over. Weldra werd het een der drukst bezochte plaatsen, zoowel verzamel punt van studenten als van vreemdelingen, die de „Lindenwirtin" uit het veelbezongen lied wil den leeren kennen. Haar populariteit bleek nog eenige weken geleden bü haar 75sten verjaar dag, terwijl deze tevens blijkt uit het feit dat zij eerelid was van 7 studentencorpsen en zij de eereteekenen had verworven van 36 studenten corporaties. Laval brengt rapport uit over de resultaten van het Oostenrijksche bezoek aan Parijs. Sir Simon zal vermoedelijk eind volgende week naar Berlijn gaan. Schuschnigg en Berger Waldenegg uit Locden vertrokken. Pleiziervaartuig in de Caraïbische zee gekenterd; zes dood en, 22 vermisten. Taalkwestie vormt een struikelblok bij de Ne- dcrlandschJapansche scheepvaartonderhande lingen. Rede van mr. C. J. Geseling in de Tweede Ka mer over het wetsontwerp inzake de onderne mersovereenkomsten. Drietal Huizer jongemannen aangehouden, die de daders van een serie inbraken en diefstallen zijn. Uitvoer van pootaardappelen naar Duitschland tot 1 April stopgezet. Protestvergadering te 's Hertogenbosch tegen de voorgenomen tolheffing. De Eerste Kamer over de Waterstaatsbegroo- ting. New-Yorksche Beurs: Opening beter, dan een ommekeer, slot lager. „Wij leven in een land, waar ieder een zijn eigen hoofd op de schouders draagt." Het is men voélt het reeds een uitspraak van dr. Schaepman. En ook de zin ervan is niet moeilijk te tasten. De Nederlander loopt niet graag in de rij, en nog minder aan een leiband. Hij heeft zijn eigen mee ning, hij volgt zijn eigen inzicht, hij gaat zijn eigen weg. En evenals het volk in zijn geheel streden wij geen tachtig lange jaren? hecht ook de afzonderlijke persoon zich zeer bij zonder aan zijne zelfstandigheid. Het is een der meest sprekende ka raktertrekken van onze NatieEn het strekt haar tot eer. Het ras der ja broers is niet het hare. Maar er be staat een Fransch spreekwoord, dat waarschuwt tegen „les défauts de sen qualités". Er kan ook van hei goede te veel zijn. En daarom moet het eigeneniet buiten de maat, of over de schreef gaan, zoodat het eigen oor deel, de eigen meening, het eigen hóófd tot eigenwaan en eigengerech tigheid voert, en een ander spreek woord een eigen spreekwoord dit maal toepasselijk wordt: zooveel hoofden, zooveel zinnen. Dat is te veel SPECIAAL VOOR U DAMES u d. rubriek H Verwachting: Matige, later toenemende S Westelijke tot Zuidelijken wind, gedeel- telijk bewolkt, later toenemende bewol- H king, aanvankelijk weinig of geen regen, later waarschijnlijk regenbuien. Overdag EE zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten; Buiig met krach tigen wind. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii Onze Romeinsche correspondent seint ons: Pater J. Stein S.J. directeur der Vaticaansche sterrenwacht is Dinsdag door Z.H. den Paus in particuliere audiëntie ontvangen. De Ritten Congregatie heeft Dinsdag een aan vang gemaakt met het zaligverklaringsproces van de dienaresse Gods Maria Mazzarello, eer ste overste van de door Don Bosco gestichte congregatie van Maria Auxiliatrix. TOKIO, 26 Febr. Naar verluidt heeft de re geering der Vereenigde Staten aan ae desbe treffende instanties te Tokio doen weten, dat zij het bü de a.s. gelüktüdige manoeuvres van de Amerikaansche en de Japansche marine in den Stillen Oceaan wenschelük acht, dat de vloten van beide staten op een afstand van minstens 1800 mül van elkaar blijven. Stand op Woensdag 1 uur vm.: 745 Vorige stand; 737

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1