De Grieksche regeering is den toestand meester De Oss. Rom. over Mgr. Bares HET HOOGVERRAAD-PROCES TEGEN DR. RINTELEN Rondom het geval Von Tschirschky Het nieuws van heden OPROEP VAN TSALDARIS TOT HET VOLK P. A. M. KAT VERDACHTE VERKLAART ZICH ONSCHULDIG KERKEL. KUNST DE BAROMETER LAME RIS VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f3.58 bijvooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARtEM - TELEFOON 13866 ZONDAG 3 MAART 1935 Ochtendblad ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 19218 Muitende schepen worden zoolang gebombardeerd tot ze zich overgeven of ver nietigd zijn Wat is Venizelos? Venizelos Het Vaticaan diep ontroerd over zijn plotseling overlijden Donderdag bijgezet de St. Hedwig m Het WeeriHHiiiiiiiHiiiiiiiiiiHiiiiuiiiiiiiiiiiiniiiiiK ACCOUNTANTSKANTOOR Koning van Siam doet afstand van den troon Eden ook naar Berlijn? Nieuwe politieke moord in de Sovjet-Unie Volgens de dagvaarding heeft hij zich beschikbaar gesteld om een revolutionnaire regee ring te vormen Maandag voortzetting van het proces Von Papen's secretaris is niet spoorloos verdwenen, doch verliet eigenmachtig zijn post te Weenen Een duister geval Vrouwen in het Turksch parlement Geestdrift in de nieuwe Nationale Vergadering DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN Aarzelen Edel-Kopersmederij Monstransen - Kelken Altaren Communiebanken THEOD. JORNA Zn. VOOR VERJAARDAGEN EN JUBILEA HET AANGEWEZEN ADRES 9 HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeeiingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek ATHENE. 2 Maart (Reuter.) De Grieksche regeering heeft den staat van beleg afgekondigd en ge proclameerd, dat de muiters in het vervolg zullen worden beschouwd als terroristen en dienovereenkom stig ook zullen worden behandeld. Het arsenaal te Athene is van morgen door de regeeringstroepen heroverd. Papanastasioe, de leider der arbeidersparty, *erd gearresteerd, toen hu naar Saloniki wilde 'ertrekken. Een aantal leiders der oppositie- Party is eveneens gearresteerd. Post en telefoon berden door militairen bewaakt. De kadetten- scholen en de Evzonen hebben zich overge geven. De commandant zou de hand aan zich- 2elf hebben geslagen. Hit Athene wordt gemeld, dat de toestand in Ge hoofdstad en in het geheele land weer nor- hiaal is. Minister-president Tsaldaris heeft den vol genden oproep tot het Grieksche volk gericht: .,Een aantal waarhoofden in het marine arsenaal, in twee garde-compagnieën en in de kadettenschool zijn in opstand gekomen tegen de rechtmatige regeering van het land. De regeering heeft den staatsvijandigen op stand met liaar gewapende macht, die den stryd heeft aangebonden met trouw en toe wijding, onderdrukt en is volkomen meester van den toestand. Het Grieksche volk kan volkomen gerust zün. De regeering, die in de laatste twee jaar alles gedaan heeft om de reactie in bedwang te houden, heeft zich thans gedwongen gezien, met alle gestreng heid in te grijpen tegen de agitatoren om de orde en de rust der Grieksche burgers voor alle tijden te verzekeren. Wu zyn den dooden en gewonden, die deze strüd aan fegeeringszyde heeft geëischt, grooten dank verschuldigd, evenals aan de geheele gewa pende macht van het land." Uit Saloniki wordt gemeld, dat in Macedo- ®'e en Thacië volledige rust heerscht. Uit voor borg is echter de staat van beleg afgekondigd, benige aanhangers van Venizelos zyn gear resteerd. Bij geruchte verluidt hier, dat Venizelos te Parijs verbluf houdt. In het hotel, waar de Grieksche staatsman pleegt zijn intrek te nemen, verklaart men echter, dat Veni- *elos zich niet te Parijs bevindt, terwijl lUn aankomst ook niet aangekondigd is. Wel vertoeft de zoon van Venizelos op het oogenblik in de Fransche hoofdstad. De- se weigerde echter zich uit te laten over de recente gebeurtenissen in Griekenland. Volgens een particulier telegram aan het dagblad „de Temps" heeft een vliegtuig een torpedojager, die een ander rebellenschip op "^eptouw had genomen, buiten gevecht ge beld. De regeering heeft bevolen, dat de mui- j^hde schepen moeten gebombardeerd worden °t ze zich overgeven of vernietigd zijn. De muitende schepen zijn door vlieg tuigen gebombardeerd. Bij het eiland Mil os zijn zij voor anker gegaan. De Vebelldh hebben zich bereid verklaard °ver de teruggave der schepen te on derhandelen. Deneraal Nikolaos Piastiras, die wederom chter de schermen werkt by dezen jongsten Pstand, heeft reeds dikwyis by revoluties een P°ote rol gespeeld. Hij Is in 1884 te Karditza Z1 Thessalië geboren en werd in 1912 officier, ,rad echter eerst in 1922 op den voorgrond, toen met kolonel Gonatas en kapitein Phocas *°hing Constantyn uit het land verdreef. Hy /*erd officieel tot leider de revolutie uitgeroe- j n en liet een aantal ministers doodschieten, tj? October 1923 onderdrukte Piastiras een con- a-revolutie van eenige generaals en zette ko- v'Pg George af. Voor herstel zyner gezondheid j®rk>efde hy tot 1925 in Zwitserland. Later q^rde hy weer naar Griekenland terug, maar j hieuwe regeering Pangalos verzocht hem jj. "ene te verlaten. Piastiras had hierin wei- zin en verborg zich, dóch na lang zoeken Vprd hy gevangen genomen, uit Griekenland „.J.Pannen en door een torpedoboot naar Brin- (Italië) gebracht. hield zich eenigen tyd in Servië op, van j^armt hy Putschplannen tegen Pangalos on- j-CPam. Maart 1926 had hy een onderhoud jja1 ex-koning George in Belgrado en verdween arha spoorloos. (j P 1933 greep de revolutionnair opnieuw naar tj0 /nacht. Een dag was hy aan het bewind, werd dan gevangen genomen. Hü wist te IjJ^Pichten naar het Itaüaansche eiland Ka- W,n°s en vertoefde sedert dien in het bui- •Paöd Onze Romeinsche corr. seint ons d.d. 2 Maart: Het plotseling overlijden van den bisschop van Berlün, Mgr. Bares, heeft in het Vaticaan een diepe en smartelijke ontroering gewekt. Mgr. Bares, die de bijzondere genegenheid van den Paus bezat, vertoefde nog kort ge leden in Rome om den Paus in te lichten over de positie der Kerk in Duitschland en de on derhandelingen met de regeering. Van zyn sterfbed heett de bisschop van Ber lin de uiting van zijn laatste gedachte van trouw en onvoorwaardelijke liefde toegezonden aan den H. Vader waarop de Paus antwoordde met een byzonderen zegen, dien de troost van 's bisschops laatste oogenblikken was. De „Osservatore Romano" gewaagt van het moeilijke werk van de verdediging van het ge loof en de ontwikkeling der katholieke actie in een bijzonder moeiiyken tyd met name ook te gen de heidensche nieuw-lichters en de zoo genaamde Duitsche geloofsbeweging. Het pauselijk orgaan gewaagt verder van de rede, die Mgr. nog eenige dagen geleden bü het Pausfeest hield, waar hij o. a. getuigde: „Van den koepel der St. Pieter straalt het licht der eeuwigheid uit over de gansche wereld; en over den eersten Paus, den H. Petrus, straalt hetzelfde Goddelyk licht als over den huldi gen, het licht, dat ontspringt uit de getuige nis van Jezus Christus zelf, die zeide: „Gy zijt Petrus en op deze steenrots zal Ik Myn Kerk bouwen". De levende kracht van deze woorden uit zich in het werk aller menschen en in de geschie denis van alle tyden. Die kracht is Jezus Christus zelf, die steeds daar Is waar zyn Kerk is." De sublieme onwillekeurige zekerheid, die in deze woorden ligt beslaat zoo schrijft het Pauseiyk orgaan vorm en samenvatting van het geesteiyk testament van dezen zoo diep betreurden herder. BERLIJN, 2 Maart (D. N. B.) De plechtige by zetting van het stoffelijk overschot van wy- len bisschop Bares zal Donderdag a.s. plaats hebben in de kathedraal van St. Hedwig. De bisschop zal hier zyn laatste rustplaats vinden in de crypte, waar ook zijn voorgangers, Dr. Schreiber en wijbisschop Deitmer rusten. Rykskanselier Hitier heeft het Kapittel een telegram gezonden, waarin hy zyn deelneming met den zoo vroegtijdigen dood van Mgr. Ba res betuigt. Verwachting; Meest matige Noord-Oos- j| Êj teljjke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig j| §j of geen sneeuw, temperatuur om het vriespunt in het Noorden, in het Zuiden Iets kouder. Verdere vooruitzichten's Nachts lichte Ej vorst. OOSTERPARK 19 - AMSTERDAM - TEL. 53931 BANGKOK, 2 Maart. (Reuter.) Naar de re geering van Siam officieel mededeelt, heeft ko ning Prajadhipok definitief afstand gedaan van den troon. Prajadhipok werd in 1893 te Bangkok geboren en besteeg in 1926 den troon. Na eenige grond wetswijzigingen verklaarde hij zich in 1932, toen een revolutie dreigde, bereid een constitutio- neele monarchie in te stellen. LONDEN, 2 Maart. (Reuter.) Naar verluidt zal de beslissing of Lord Eden den minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon by zijn bezoek aan Berlijn zal vergezellen, waar- schüniyk in de kabinetszitting van Maandag worden genomen. Volgens de Press Association zal tusschen Simon's bezoek aan Berlijn en zijn reis naar Moskou slechts een tusschenruimte van enkele dagen liggen. In dezen tyd zal de Fransche re geering langs diplomatieken weg van de on derhandelingen op de hoogte worden gesteld. MOSKOU, 2 Maart. (Reuter) Officieel wordt medegedeeld, dat in den nacht van 28 Februari op 1 Maart nabij Noworosisk de communist Truchzchumow door vroegere ryke boeren is vermoord. De redenen moeten zuiver politiek zijn. Het O. M. heeft gelast, dat het onderzoek en\ het proces binnen 10 dagen moet zyn beëin digd, opdat de terechtstelling onmiddellijk kan volgen. In Februari 1935 hebben volgens officieele mededeeiingen 18 politieke moorden plaats ge had. In Frankrijk hebben zware stormen gewoedTe Rochefort werd een hangar in elkaar gedrukt WEENEN, 2 Maart. Te Weenen is vandaag voor het militaire gerecht het proces begonnen tegen den vroegeren Oostenrijkschen gezant te Rome, dr. Rintelen, verdacht van hoogverraad. De controle aan de ingangen van het ge rechtsgebouw en aan de deur van de zitting zaal was bijzonder streng. Alle belangstellen den en journalisten werden op wapens onder zocht. Tegen half tien wordt dr. Rintelen de zaal binnengeleid. Hij steunt op een stok en draagt Te Weenen hadden dezer dagen in verba nd met de terugkeer van het Saarge- bied naar Duitschland demonstraties der studenten plaats. Gearresteerde vrou welijke studenten worden per politie-auto tveggbracht Het Duitsch Gezantschap te Weenen maakt officieel bekend: „Eenige Weensche bladen be vatten opzienbarende berichten omtrent dr. Tschirschky-Bogendorff, lid der Duitsche Lega tie te Weenen. Men beweert, dat Von Tschirsch ky heeft deelgenomen aan tegen het nationaal- socialistisch bewind gerichte bijeenkomsten en dat er ernstige politieke verdenkingen tegen hem gerezen zyn. In verband hiermee wordt vastgesteld, dat geen enkele Duitsche autoriteit Von Tschirschky iets dergelyks heeft venveten. De redenen waarom hy den diplomatieken dienst verlaten heeft, liggen geheel buiten de politiek." Dit communiqué slaat op een uitlating, welke oud-Minister Mataja In een openbare rede deed en welke door de Weensche pers werd "er- spreid: als zou Von Tschirschky door de hoog ste Duitsche autoriteiten naar Beriyn geroepen zyn en toen gevlucht wezen, omdat hy liever zyn positie verloor dan het gevaar te loopen van ten tweeden male gearesteerd te worden. Wy herinneren er aan, dat Fritz Giinther von Tschirschky-Bogendorff een medewerker was van Von Papen ten tyde dat deze nog bet vice- kanselierschap bekleedde. Hy werkte mee aan de samenstelling der geruchtmakende rede, welke Von Papen te Marburg uitsprak, en werd den 30en Juni gearresteerd, tegelijk met Von Papen's anderen secretaris, Von Bose, die ook aan de rede van Marburg meegewerkt had. Von Bose w€rd neergeschoten, terwijl Von Tschirsch ky aan het bloedbad der Röhm-revoite ontsnap te. Men sloot hem op in een concentratiekamp, waaruit hy korten tyd later weer bevryd werd door de tusschenkomst van Von Papen, die hem voor zich opeischte als secretaris en lid der Le gatie. .Het grooté vertrouwen, dat Von Papen in hem stelde, maakte Von Tschirschky tot een der meest invloedrijke personen in Duitsche kringen te Weenen. Volgens de Tsjechische pers stond Von Tschirschky in verbinding met in Duitschland woonachtige personen, die verdacht worden van tegen het nationaal-socialistisch bewind gekant te zyn. Tydens een kort bezoek aan Beriyn zou hij daar tal van geheime besprekingen hebben gehad, waarvan noch het doel, noch de beteeke- nis bekend zyn. De Berlijnsché correspondent van het „Prager Tagblatt" meent te weten, dat de aandacht op Von Tschirschky gevallen is tiidens de massa-arrestaties, welke onlangs, voor al te Berlijn, plaats vonden. De geheime staats politie nam toen o.a. den secretaris van den chef van het protocol by het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, baron von Mumm, in verzekerde bewaring, en by een huiszoeking zou men toen brieven met politieken inhoud van Von Tschirschky in zyn bezit gevonden hebben. Anderen ten slotte beschuldigen Von Tschirsch ky er van zich te hebben aangesloten by een te Weenen gevestigde groep van gematigde natio nalisten, meest oude leden van de „Stahlhelm". die in verbinding stonden met Berlynsohe en Münchensche kringen en tegen Hitier en voor de Hohenzollerns yverden. Al deze veronderstellingen worden door het boven aangehaald communiqué der Duitsche Legatie te Weenen gelogenstraft. Er blijft echter nog een lezing van het geval-Von Tschirschky over en volgens „United Press" is deze te Berlijn de meest gangbare: Men zou in de Duitsche hoofdstad bericht hebben ontvan gen oyer eenige zeer onvoorzichtige uitlatingen van den jongen diplomaat. Niet de Minister van Buitenlandsche Zaken, doch de geheime staats politie noodigde daarop Von Tschirschky uit om naar Beriyn te komen en zich te verklaren. Von Papen's secretaris weigerde aan dit bevel te voldoen en trok naar Zuid-Italië. Naar de „Times" verneemt is Von Tschirschky weer naar Weenen teruggekeerd. Volgens een door hem afgelegde verklaring heeft hy ontslag genomen uit den diplomatie ken dienst. Verder wenschte hy zich over niets uit te laten. ANKARA, 2 Maart. (V. D.) Gisteren had plaats de eerste zitting der nieuw gekozen Na tionale Vergadering, waarin Kemal Ataturk tot President der Turksche Republiek werd herkozen. Voor deze zitting bestond groote be langstelling, omdat dit de eerste maal was dat de vrouwelyke afgevaardigden haar plaats zou den Innemen. Het oudste lid der vergadering nam tijdelyk het presidium waar tydens de beëediging der 386 afgevaardigden. Toen de vrouwelyke afgevaardigden aan de beurt wa ren, barstten de aanwezigen los ln daverende geestdrift, die een hoogtepunt bereikte toen de thans reeds populaire vrouwelyke boeren-af- gevaardigde uit Anatolië in haar typisch dia lect den eed aflegde. Tot voorzitter der Na tionale Vergadering werd gekozen oud-Minis ter van Financiën, Abdoel Halik Renta. De vrouwelijke afgevaardigden waren allen gekleed in donkere blouses met witte kragen en dassen. den linkerarm in een doek. De verdachte ziet er goed uit. Een kwartier later komt het Hof binnen. De president geeft dr. Rintelen toe stemming, zyn antwoorden zittend te geven. Vervolgens droeg de officier van justitie de dagvaarding voor, die door dr. Rintelen zonder eenige blyken van aandoening werd aange hoord. Aan de zeer omvangrijke dagvaarding ont- leenen wy hier enkele punten: dr. Rintelen zou in 1934 en meer in het byzonder in Juli 1934 in Rome en in Weenen de hem bekend geworden plannen van den aanslag op den Bondskanselier van 25 Juli 1934 hebben goed gekeurd, en zich hebben beschikbaar gesteld voor de vorming van een revolutionnaix-e re- geering. Dr. Rintelen zou zich hierdoor hebben schuldig gemaakt aan overtreding van pa ragraaf 59 B van het Wetboek van Straf recht. Hoogverraad wordt gestraft met 10 tot 20 jaar gevangenisstraf, doch wamieer het gerecht het karakter van het hoogver raad byzonder gevaariyk acht, kan levens-» lange gevangenisstraf worden opgelegd. Over het contact tusschen dr. Rintelen en de opstandelingen voert de officier in de eerste plaats eenige feiten aan. De eerste radiografische mededeeling van dien dag luidde: de regeering Dollfuss is af getreden. Dr. Rintelen heeft de leiding der re- geeringszaken overgenomen. Ook door de op standelingen, die in de Bondskanselarij binnen drongen, werd de naam van dr. Rintelen ge noemd. Men heeft echter in den loop van het onderzoek niet kunnen ontdekken, op wiens bevel de naam van dr. Rintelen in dit ver band is genoemd. Het O.M. geeft toe, dat er gedurende het verlof dat dr. Rintelen in Weenen heeft door gebracht, niets byzonders is gebeurd. be stond een sterk antagonisme tusschen dr. Dollfuss en Rintelen, wat tot gevolg' had, dat dr. Rintelen uit de regeering trad. De post van gezant te Rome voldeed hem in geen enke) opzicht, en hy toonde zich zonder eenige be langstelling voor zyn ambt, terwijl hij zich sterk bleef interesseeren voor Oostenrijks bin- nenlandsche politiek. Toen verdachte het ra dio-bericht hoorde, waarin zyn naam werd genoemd, heeft hy niets gedaan om dr. Dollfuss van zijn loyaliteit te overtuigen. Ook de'af scheidsbrief, dien Rintelen vóór zijn poging tot zelfmoord aan zijn echtgenoote schreef, wordt door het O. M. in het geding gebracht. In dezen brief schryft hy o.a. dat hij in den namiddag van den 25sten Juli een verzoek kreeg van een hem onbekende, om bemiddelend op te treden, daar de toestand in de Bondskanselarij zeer kritiek was. Later heeft hij echter weer ont kend, dat men bij hem om bemiddeling had aangeklopt. Wanneer hem inderdaad bemidde ling is verzocht, terwyl verder nog niemand wist dat de toestand in de kanselarij zoo slecht was, dan is het duidelyk, dat hij met deze menschen in nauwe verbinding heeft gestaan. Ook de poging tot zelfmoord wijst er op, dat hy geen zuiver geweten had. Dr. Rintelen volgt met groote be langstelling het voordragen van de dagvaarding. Zoo nu en dan ziet men hem notities maken. De president stelt hem dan de vraag, of hij zijn schuld bekent. Verdachte antwoordt: „Neen". President: „In geen enkel opzicht?" Verdachte: „Neen". Op verzoek van dr. Rintelen wordt dan eeni gen tyd gepauzeerd. Na de pauze wordt ver dachte een verhoor afgenomen. Hy verspreekt zich dikwyls en zyn antwoorden zyn dikwyis verre van vlot, doch in den loop van het ver hoor komt hy meer op dreef. Zyn voorstellin gen van de gebeurtenissen zyn levendig en praegnant. Kort samengevat geeft dr. Rinte len een overzicht van zyn levensloop, een beeld van zyn wetenschappelyken arbeid en van zyn werkzaamheid als hoogleeraar. Vervolgens schildert hy zijn eerste stappen op politiek ter rein. Dr. Rintelen verklaart met stelligheid, dat zyn benoeming in Rome met volle instemming van dr. Dollfuss heeft plaats gehad. Het ver- wyt, dat hy voor zyn werk geen belangstelling heeft getoond, werpt hy verre van zich. Voorts bestrydt hy, dat hy in byzondere relatie stond met den Duitschen gezant te Rome. Dan komt zyn omgang met een stu dent, zekeren Spitzy. ter sprake. Df. Rintelen zegt, dat hy nooit heeft geweten, dat deze man nationaal-socialist was. Hy was hem lndertyd door zyn vader, een beroemd arts te Weenen. aanbevolen. Verdachte heeft nooit eenige nei ging gevoeld, met het jongmensch politieke ge sprekken op te zetten. Uitvoerig wydt verdach te dan uit over dr. Frieberger, perschef van het OostenrUksche gezantschap te Rome en een der voornaamste getuigen charge. Tamelyk Grieksche regeering is den toestand meester. Het hoogvcrraad-proces tegen dr. Rintelen Za- tedag begonnen. Stoffelyk overschot van Mgr. Bares wordt Donderdag in de St. Hedwigkathedraal te Ber lijn bijgezet. Britsche Kabinet zal waarschynlyk Maan dag beslissen of Lord Eden Sir Simon naar Beriyn zal vergezellen. Koning van Siam doet afstand van den troon. Aardstortingen tengevolge van zwaren regen val bij Menado. Rijstaanplant bedreigd in het district Kra- wang (N. I.) Ernstig verkeersongeluk op den Rijksweg Til burgDen Bosch; wielrijder zwaar gewond. Huldiging van den aftredenden inspecteur van het middelbaar en voorbereidend hooger on- derwys, dr. G. H. Coops. Twee zware branden te Rotterdam. New Yorksche beurs: stemming onregelmatig. Aarzelen is zelden goedWant aar zelen is iets anders als zich beden ken. Goed nadenken is een vereischte en wanneer aarzelen voortspruit uit gebrek aan nadenken zoodat men eerst zich wil bezinnen, dan is aarze len alleszins te billijken niet alleen maar ook te prijzen. Doch aarzelen is al te vaak hetzelfde als dralen, treuzelen, z'n goede kansen voorbij laten gaan, dit aarzelen moeten we vluchtenWe verspillen kostbaren tijd met besluiteloosheid. Fabius de Ro meinsche veldheer die ook aarzelde den vijand openlijk slag te leveren aarzelde echter niet uit besluiteloos heid maar uit berekening. Hij kende zijn eigen zwakke krachten en de sterkte van den tegenstander. Zijn bijnaam cunctator werd zijn eere naam. Maar indien we den besten tijd voor daden voorbij laten gaan uit gebrek aan wilskracht, aan doortas tendheid, aan durf, dan ivordt de bij naam van den aarzelende voor ons een aanfluiting. HAARL. HOUTTUINEN 72 AMSTERDAM - TEL. 48539 opgewonden stelt dr. Rintelen vast. dat dr. Frieberger blijkbaar een zekere animositeit te gen hem koesterde en dat bovendien diens ver klaring op een belangrijk punt niet overeen komstig de waarheid is. Verdachte geeft toe, tegenover dr. Dollfuss den plicht van loyali teit te hebben gehad. Betreffende het nat.- söcialisme merkte hy op, dat men diende te trachten, een compromis te vinden onder vol ledige handhaving van het Oostenryksche standpunt. Uitvoerig wordt dan de verhouding tusschen verdachte en dr. Dollfuss besproken. Met klem verklaart verdachte, dat er nooit een tegenstelling heeft bestaan tusschen hem en den Bondskanselier. Drie weken vóór diens dood heeft Dollfuss hem nog gevraagd, of hy bereid was den post van gezant te Berlijn op zich te nemen. De president brengt dan een verklaring te* sprake van dr. Funder, hoofdredacteur van de „Reichspost", die verklaart, dat verd eens te gen hem zou hebben gezegd, dat hy niets tegen dr. Dollfuss zou ondernemen; zou deze echter weigeren, dan zou hij verd. in de bres springen. Verd. ontkent met klem deze uitlating. De president kondigt dan een confrontatie aan tusschen dezen getuige en verdachte. De zitting wordt tot Maandag geschorst. UURWERKHANDEL =9 3' LEtDSCHESTR/UT 18 Stand op Zondag 1 uur v.m.: 756.4 Vorige stand: 754.8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1