S TA D S N I E U W S pif wm •Siff, 7 Ss Haarlem, 7 Maart Laatste Nieuws De moord op Son ja Beugeltas Alexandrië treft maatregelen Wij schrijven voor U op advertentien! DONDERDAG 7 MAART 1935 DE EMMABLOEM-COLLECTE Woensdag 3 April ST. RAPHAEL Haarlem I (Spoor) WONINGBOU WVER. ST. BAVO HAARLEM-OOST De bewoning vertraagd NATIONALE RECLASSEE- RINGSDAG Comité voor Haarlem STADSSCHOUWBURG Baliét Tilly Sylon Benoeming lid van den Gemeenteraad VAN ONZE RECHTBANK Ernstig aiito-ongeluk op den Haarlemmerweg Meineed Poging tot diefstal Verduistering Heling Boter aan de galg Aanrijding op den Heerenweg Program-wijziging concert H.O.V. Plotselinge dood Modeshow Gerzon Gevonden dieren en voorwerpen i /f Zuster J. B. R zegt (1)< Intrekking rijbewijs Roodvonk Aanrijding Nieuwe Haarlemsche Courant Bekende architecten ontwerpen de land huizen van Philips aan de Wüstelaan te Santpoort. U moet bovenstaande villa eens prachtig in de bosschen zien staan. Waarom zoudt U niet profiteeren van den goedkoopen bouwtijd? De villa's kosten van 7600.— tot 9000.—. Inl. Wüstelaan 37, Santpoort, Telef. 23666 PHILIPS BOUWT ALLEEN ONDER ARCHITECTUUR DIENSTPLICHT Inspectie Zilveren professiefeest UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK SANTPOORT VELSEN ZAANDAM AGENDA 8 Maart Massakamp (Gedeeltelijk gecorrigeerd) 1Verdachte staat terecht voor de vijfde kamer der Rechtbank te Amsterdam Met gesloten deuren Relaas rechercheur Polling Levenslang geëischt Voor het geval de muitende Grieksche oorlogsschepen er een toevlucht zullen zoeken Turkije houdt Grieksche schepen aan Uit Macedonië Zweefvlucht RotterdamNoordwijk Fraaie prestatie van Van Nijenholt met „De Adelaar" OVEREENKOMST MET BELGIë Hedenmorgen te Brussel onderteekend B. en W. van Haarlem en Bloemendaal heb ben aan het Comité voor de Emmabloemcel- lecte toestemming verleend tot het houden van den jaarlijkschen Emmabloemdag op Woens dag 3 April. Het Comité hoopt en vertrouwt, dat vele dames dien dag een paar uur willen wijden aan het belang van hun lijdende medemenschen. Dames en jongedames, die den veertienjari- gen leeftijd hebben bereikt, kunnen zich nu reeds als bloemenverkoopsters opgeven aan het Consultatiebureau, Ged. Oude Gracht 41. Gisteravond hield St. Raphaël haar jaarver gadering in gebouw St. Bavo. De voorzitter, de heer Veltman, memoreerde in zijn openings woord. o.m. de viering van het 30-jarig bestaan der afdeeling, waarbij bij vooral het kinderfeest een succes noemde. Hij hoopte dat ieder jaar een kinderfeest gehouden zou kunnen worden. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De bestuursverkiezing verliep zonder stem ming. De heeren Spierings, Rood, v. Doorn en Paap werden bij enkele candidaatstelling her kozen. Als vertegenwoordigers der leden naar den Raad van afgevaardigden en de vergadering van het Mgr. Mutsaersoord werd benoemd de heer S. P. de Bruin. der gemeente Haarlem maakt bekend, dat van heden af ter secretarie der gemeente, bureau Burgerlijken Stand, Bevolking en Verkiezingen, Ged. Oude Gracht No. 18, voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoemd- verklaring van den heer H. Lindeman, als lid van den gemeenteraad, noodzakelijk geworden door het overlijden van den heer J. Joosten welke vacature is blijven voortbestaan door het niet aannemen der benoeming door den heer E. J. Stam. Het bestuur van bovengenoemde bouwvereeni- ging bericht, dat het opleveren der woningen acht dagen later is gesteld. In verband hiermede wordt dus het afgeven van den sleutel voor het blok met even nummers gesteld op 19 Maart van 10 tot 11 uur en gaat de huur in op 25 Maart, dus eer ste huur betalen op 30 Maart. Voor het blok met oneven nummers als boven op 26 -Maart; de huur gaat in op 1 April, dus eerste huur betalen op 6 April. Onder leiding van den heer J. Henri Ledeboer, Directeur van het Centraal Bureau der Ver- eeniging van Reclasseeringsinstellingen te Am sterdam, werd op Dinsdag j.l. in Hotel „Lion d'Or" te Haarlem een vergadering gehouden in verband met een op 18 Mei a.s. te houden na- tionalen Reclasseeringsdag. Vertegenwoordigd waren voor de Reclassee ringsinstellingen te Haarlem de heeren: Nederl. Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen: Mr. J. H. Schultz van Haegen; R. K. Reclasseeringsvereeniging: J. G. A. Klein; Leger des Heils: G. Leih; Prot. Chr. Reel, vereeniging: K. Brants; N. C. G. C. V.: W. P. J. Overmeer; I. O. G. T.: W. C. Hennisen en Mevr. Thea J. M. Eelman; Centraal Bureau; W. J. A. Matla; verder: Mej. A. Serphos en P. J. Mulder. Tot het dagelijksch bestuur van het comité van uitvoering werden gekozen de heeren: Mr. J. H. Schulz van Haegen, voorzitter; K. Brants, vice-voorzitterH. H. Hagedorn, le se cretaris, Bloemendaalscheweg 223, Overveen; G. van Santé, 2e secretaris; J. G. A. Klein, pen ningmeester; G. Leih en S. Rijkes, commissaris sen. De eerstvolgende vergadering van het comité tot uitvoering van de collecte op den nationalen Reclasseeringsdag op 18 Mei a.s. zal worden ge houden op Vrijdag 22 Maart e.k. in Hotel „Lion d'Or", Kruisweg 36 te Haarlem, te 3 uur n.m. Van het Tilly Sylon-ballet, dat men jaar lijks in onzen Stadsschouwburg kan zien, had den de werkloozen dit jaar de première, daar voor hen Maandag en Dinsdag een speciale voorstelling was gegeven. Dat dsze uitvoeringen succes hadden behoeft geen betoog en we twij felen dan ook niet, of die sympathieke geste is zeer op prijs gesteld. Zooals gebruikelijk, had men ook thans weer de medewerking van de Haarlemsche Orkest vereniging onder leiding van den dirigent Marinus Adam, waardoor de muzikale verzor ging extra goed tot haar recht kwam. Wat het ballet betreft, dit is, zooals steeds, een mengeling van goede en middelmatige krachten, een onvermijdelijk iets wanneer uit sluitend leerlingen haar beste beentje voorzet ten. De goed bezette schouwburg kijkt om die reden op een dergelijken avond evenmin zoo cri- iisch als men anders ongetwijfeld doen zou, en daarom zou Tilly Sylon andermaal een wel geslaagde uitvoering bij haar serie boeken. Uit den aard der zaak zal men geen voor stelling a la Jooss of Schoop verwachten, die hoofdzakelijk met kunstenaars van den eer sten rang optreden. Er is natuurlijk een groot verschil tusschen het hoogst bereikbare bij een volslagen afgestudeerde balletgroep, en het hoogst bereikbare bij leerlingen eener ballet school. Vanzelfsprekend hebben allebei hun verdiensten, doch een vergelijking is ten eenenmale onmogelijk. Dat is duidelijk. Het uitgevoerde programma gisteravond be vatte een zevental nummers, waarvan er enkele weer in afzonderlijke dansep waren onderver deeld. Voor de pauze kreeg men o. a. „Dansen in ouden stijl" rondo, Sarabande, Bourrée, Polonaise, Menuet en Badinerie (H-moll suite van J. S. Bach) een aardig, vroolijk kinder spelletje (verstoppertje spelen) op charmante muziek van W. A. Mozart en „schilderijen tentoonstelling" (M. Moussorgsky)Bij dit laatste vielen in het bijzonder op het sub a „Tentoonstellingsbezoekers", waarin op geestige wijze sommige schilderijenbewonderaars wor den beridiculiseerd, het sub f „Kuiken in eier- dop", een uitstekend geslaagd en goed be grepen voorstelling van een nog jong execu- tantje en het sub i „Katacomba", waarin de sfeer van den onderaardschen grafkelder zeer pakkend werd getroffen. Het gedeelte na de pauze was meer gewij '1 aan ballet in den waren zin van het woord en zoo zagen we achtereenvolgens een sierlijke, ge dragen „Cortège et air de danse" (Cl. Debussy), een ietsje te gewild geestige „caprice" (Max Reger), een betrekkelijk onevenwichtige „L'an- prenti Sorcier" (Paul Dukas), waarin even wel verschillende aardige groepeeringen voor kwamen en last not least „Geschichten aus dem Wiener Wald", (Johann Straus), welke met Cortège wel de best geslaagde nummers van het tweede gedeelte waren. In verschillende dansen had Tilly Sylon zelf een werkzaam aandeel, wat aan de uitvoe ring ten goede kwam. Behoudens het hartelijk applaus aan het eind van den avond, werd ook nog op een meer tastbare wijze gehuldigd met bloemen en ge schenken. In het succes deelde ook voor een niet ge ring deel de H. O. V. en haar dirigent. V—t De voorzitter van het Centraal Stembureau Veertien dagen geleden stond voor de Haar lemsche Rechtbank terecht de 20-jarige L., die 16 Januari 1934 op den Haarlemmerweg nabij de kistenfabriek „De Phoenix" een ern stig ongeluk veroorzaakte. Het OM. eischte 14 dagen gevangenisstraf. Hedenmorgen werd verd. veroordeeld tot f 15.boete subs. 20 d. hechtenis. Vervolgens stond terecht een 27-jarige ma chinist, welke zich schuldig gemaakt had aan meineed. De Officier van Justitie eischte 1 jaar gevangenisstraf. Hij werd hedenmorgen ver oordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Een 35-jarige Haarlemmer liep op den avond van 15 November den tuin in van het Deut sche Helm in het Frederikspark en doorzocht de taschjes, welke op eenige meisjesfietsen be vestigd waren. Veertien dagen geleden eischte de Officier van Justitie 3 maanden gevangenis straf. Hedenmorgen werd de verd. veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Ook stond terecht een vroegere loopknecht van het „Brokkenhuis". Deze had gedurende de jaren 19321933 en 1934 verscheidene goede ren, welke hij voor het Brokkenhuis bij de ge vers moest ophalen, voor zichzelf behouden. Het O.M. eischte 4 maanden gevangenisstraf. Uitspraak conform. De man, aan wien de verdachte uit de vorige zaak de door hem ten nadeele van het Brok kenhuis verduisterde kleedingstukken, dames- taschje, rijwiel, stoel enz. had verkocht, stond hierna terecht, verdacht van heling. De Officier van Justitie eischte drie maan den gevangenisstraf. Hedenmorgen werd verd. conform den eisch veroordeeld. Kort geleden stond voor de Haarlemsche Rechtbank een man terecht wegens diefstal. De Rechtbank had hem veroordeeld tot een voor waardelijke straf. Donderdag stond hij wederom wegens diefstal terecht. Op 7 Januari had de man uit de openbare leeszaal een jas gestolén en op 21 Januari een rijwiel. De eigenaar van de jas werd als eenige ge tuige gehoord, daar de rijwielbezitter door ziek te afwezig was. De Officier van Justitie zeide, dat het boter aan de galg w'as geweest, dat men hem voor waardelijk had veroordeeld. Verdachte had nog meer gestolen, in Amsterdam en Haarlem. Spr. eischte 1 jaar met aftrek van preventief. De verdediger, Mr. Slotemaker zeide, dat ver dachte leiding noodig had en vroeg óf plaatsing in een krankzinnigengesticht óf in een open luchtgevangenis. Uitspraak 21 Maart. Ook stond terecht een 22-jarige Amsterdam mer, die op 6 October j.l. op den Heerenweg te Heemstede met een auto zoo roekeloos had gereden, dat hij een wielrijdster aanreed, waar bij deze een beenbreuk en een hersenschudding opliep. Het slachtoffer verklaarde, dat zij zich nog slechts weinig van het gebeurde kon herinneren. De getuige-deskundige dokter W. zeide, dat de beenbreuk zwaar gecompliceerd was geweest en dat het slachtoffer 13 weken in het zieken huis had vertoefd. Verdachte zeide, dat hij ongeveer 40 a 50 K.M. had gereden. Hij zeide dat hij groot licht op had gehad, maar had gedempt toen hij- last kreeg van het verblindend licht van een tegen ligger. De President wijst verdachte er op, dat hij langzamer had moeten gaan rijden. Hierop verschijnt een getuige a décharge, een juffrouw, die bij verdachte in den auto had ge zeten. Deze had geen wielrijdster cpgemerkt; ook niet even voor het ongeluk gebeurd was. De Officier van Justitie, mr. Andringa wees erop, dat het slachtoffer op het fietspad hao gereden. Verdachte had dus ook op dit fietspad gereden. Hij had ook bi) de verblinding stil moeten gaan staan. Spr. eischte een geldboete van 50.subs. 30 dagen. De verdediger, Mr. H. Mulderije, zeide in zijn pleidooi dat de wielrijdster meer rechts had moeten houden, terw'ijl verdachte geenszins op het asphalt van den Heerenweg behoefde te rijden. Spr. achtte het waarschijnlijk dat het meisje zelf ook verblind is geworden en zoodoende naar links uitgeweken kan zijn. De getuige k décharge heeft pl. opgeroepen om te verklaren, dat de aandacht van den be stuurder niet is afgeleid Pleiter was van meening dat het ongeluk een samenloop van omstandigheden was, noodlottig voor ver dachte. Een vrijspraak zou moeten volgen. Uitspraak 21 Maart. Het bestuur der H.O.V. heeft de mededee- ling ontvangen, dat prof. Vittorio Brero we gens ernstige ziekte verhinderd is Vrijdagavond a.s. op te treden. Een spontane aanbieding van Ria Schmitzhohr om Brero te vervangen mocht voor de verkiezing van de leden van den Raad niet afgewezen worden en zullen onze stad- genooten morgenavond deze begaafde violiste kunnen bewonderen bij het vioolconcert van Beethoven. Het geheel gewijzigde programma vermeldt verder de Coriolan-ouverture; de le Arlésienne Sufte van Bizet en als slot „Les Préludes" van Pr. Liszt. Woensdagmiddag om 12 uur is de 45-jarige candidaat-notaris B. uit Driehuis op het Ken- nemerplein plotseling overleden. Hij voelde zich waarschijnlijk reeds onwel worden, want even tevoren was hij van zijn fiets gestapt en had deze tegen een boom geplaatst. Hierna zakte hij in elkaar. Een dokter, die spoedig aanwezig was, gaf hem nog enkele Injecties. Daarna werd het lichaam per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht, waar men slechts den dood kon constateeren. De overledene, die reeds lang aan een hart kwaal leed, is waarschijnlijk gestorven ten ge volge van een beroerte. De firma Gebrs. Gerzon te Haarlem deelt ons mede, dat zij voornemens is in haar ma gazijnen aan de Groote Houtstraat 54 'n groo- te modeshow te organiseeren. Deze show zal ongeveer einde Maart plaats vinden. Handschoenen en ceintuurs: Politiebureau Smedestraat 9; actentasch; Franse, Vooruit gangstraat 7 en Lefèbre, Timorstraat 22; een bankbiljet van f 10.Bosland, Timorstraat 170; gewicht (koperen): Leunk, J. van Zuren- straat 15; hond: Hoogkamer, Vooruitgangstr. 124; hondenpenning (met halsbandje)Pronk, Atjehstraat 50; manchetknoop (gouden): Prins, Witstraat 45; knipmes; Lefèbre, Timorstraat 22; portemonnaie, inh. regu: Vlug: Kastanje straat 15; portemonnaie, inh. sleutel: Koop man, KI. Houtstraat 74; parapluie: Veko, Zijl straat 98; pakje sajet: Schuit, Ripperdapark 23; rijwielbelastingplaatje: Biersteker, le Hoo- gerwoerddwarsstraat 8 en Mein, Merwedestraat 27; regenpijpen: Wilsham, Amsterdamsehe- vaart 190; ring met twee sleutels: Klerk, Schre- veliusstraat 38; rozenkrans: Derks, Harmen- jansstraat 39; Steenkist, Brouwerskade 25r. en Hoekstra, Zuidpolderstraat 18. wiN- f „Gedurende mijn jarenlange praktijk als verpleegster heb ik gemerkt, dat er heel wat menschen zijn, die lijden aan de noodlottige gevolgen van coffeïne-gebruik. Vrijwel dagelijks hoor ik de dokters waarschuwen. Het is dan ook op advies van een dokter, dat ik reeds sedert jaren uitsluitend Koffie Hag gebruik." Koffie Hag is een keurmelange van de beste koffiesoorten, veredeld volgens de door nieuwe octrooien beschermde werkmethode. De toepassing van dit verbeterde Hag- procédé laat de aromatische oliën tot volle ontwikkeling komen. Dat is het geheim van het heerlijke aroma en den fijnen,pittigen smaak van Koffie Hag. Bovenstaande uitspraak is authentiek; Je afbeelding van de persoon dunt echter, alleen ter illustratie en heeft geen nauw keurige gelijkenis. Aan W. A. Groeneveld, wonende alhier, is de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen ge durende een jaar ontzegd, ingaande 18 Februari 1935. Alhier zijn van 24 Februari tot en met 2 Maart 9 gevallen van roodvonk geconstateerd, waar onder 2 gevallen in één gezin. Woensdagvoormiddag omstreeks 10.45 uur, had op den Heerenweg bij de Kerklaan een aanrij ding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig en een wielrijder. Het motorrijtuig reed met geringe snelheid komende uit de richting Haar lem en werd bestuurd door W. H. uit Hillegom. De wielrijder, genaamd J. v. d. V. uit Haar lem, reed rechts van den weg in dezelfde rich ting. Bij de Kerklaan gaf hij een teeken, dat hij naar links den weg wilde oversteken om de Kerklaan in te rijden; toen hij echter midden op den weg was begon hij te twijfelen en keerde terug, met het gevolg dat de bestuurder van vorenbedoeld motorrijtuig, dat achter hem reed, een aanrijding niet meer kon voorkomen. Door de botsing viel de wielrijder op den grond, terwijl zijn rijwiel gedeeltelijk werd vernield. De wielrijder werd aan ziin linkervoet ge wond en kon na in café Lommeroord te zijn ver bonden, naar ziin woning worden vervoerd. Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. OMROEPER-SERVICE NASSAULAAN 51 - HAARLEM Kantooruren van half 9 tot half 6 's Zaterdags van half 9 tot half 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1920 en 1926 Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. De Eerw. Moeder Isora van de Eerw. Zusters van het Wit- Gele Kruis te Bever wijk, hoopt op 19 Maart haar zilveren professiefeest te her denken. Personalia Te Leiden is geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter L mej. C. Schoorl, alhier. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Donderdag 14 Maart zal de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „Bennebroek en Omstre ken", een algemeene ledenvergadering houden in de groote zaal van café ,Oud Berg en Dal" alhier. Behalve de gewone punten bevat de agenda de voorstellen van het bestuur, o.a. tijdelijk laten vervallen van entreegelden, vrijstelling van contributie voor de laatste 4 weken van het vereenigingsjaar 19351936 en het vrij vervoer van patiënten naar de ziekeninrichtin- gen. Herijk maten en gewichten. Op Donder dag 14 Maart a.s. wordt in de zaal van den R.K. Volksbond gelegenheid gegeven tot den herijk van maten en gewichten, des v.m. van 10 tot 12 uur en n.m. van 2 tot 4 uur. Baggerwerk. Met het uitbaggeren van de Bennebroekervaart is men bijna gereed. Da diepte van de vaart is zoo geworden, dat ook zwaargeladen vaartuigen van de doorvaart ge bruik kunnen maken, zeer ten gerieve ook voor bloembollentransport van en naar de teel- akkers. Stille Omgang Het verloop van den Sant- poortschen Stillen Omgang is als volgt vastge steld: Te 9.15 is het kort Lof in de parochiekerk, na afloop waarvan de pelgrims, die te voet gaan, zullen vertrekken. Voor de anderen vertrekt de trein van Sant poort-Station om 1.24 uur niet om 12.43 zoc- als abusievelijk gemeld is. Maandabonnementen en bewijzen vap vrij vervoer zijn in dezen trein alleen geldig met een machtiging van de Spoorwegen. Evenals de ge wone plaatsbewijzen zijn deze verkrijgbaar bij de volgende adressen: Hagelingerweg 59, Noor derdorpstraat 4 en Wüstelaan 38. t. e. m. Zater dag 16 Maart. Na afloop van de bedevaart om 3.30 uur H. Mts in den „Krijtberg". Hierbij heeft men alleen toegang op vertoon van een bewijs, dat eveneens aan bovenge noemde adressen verkrijgbaar is. De terugreis van Amsterdam is om 5.55 uur (Centr. St.). Aankomst te Santpoort om 6.14 uur. Personeel Prov. Ziekenhuis. Naar men ons mededeelde, heeft thans ook het ongehuwde ex terne personeel van het Prov. Ziekenhuis aan zegging gehad, binnen bepaalden tijd in het Ziekenhuis zelf te komen inwonen. Daar dit te Santpoort in kringen van p sion- houders en leveranciers nogal ontstemming ver wekt heeft, wordt op initiatief van de vereeni ging „Santpoots Bloei" op Dinsdag 12 Maart a.s. in „Spaarnberg" een vergadering voor be langhebbenden belegd, waar eventueele maatre gelen zullen worden voorgesteld en besproken. Benoeming by de politie Ingaande 1 April a.s. zijn tot leerling-agent van politie alhier benoemd de heeren J. J. Klepper en P. Ver- waerd te IJmuiden en J. van Doorn te Velsen. Tot agent tweede klasse is bevorderd de leer ling-agent M. Slagter te Santpoort. Burg. Stand Getrouwd: J. Vellekoop en W. van der Wel; J. Bienk en A. J. Broertjes; P de Graaff en C. van Hooff. Geboren: E. M. van den BergHeijmans zoon; G. BoekhoutDor, zoon; M. Tromp Akkerman, zoon; J. A. HaakDavidson, doch ter; A. M. Lodewijks—Heeremans, dochter; B. E. RijndersGodtschalk, dochter; j. M. Hand- graafVermeer, zoon; G. J. M. W. Appel- Wolfers, zoon; Th. D. BeumerVan Kroonen- burgh, dochter; M. de BruinPoldervaart, dochter; A. van der SteltSmits, zoon; A. M. SchovemakerZonneveld, dochter; E. van A1- phenBravenboer, dochter; L. Schipper Butter, dochter; P. van SighemMlnderhoud. zoon; M. L. van der SteegKok, dochter; J. de GraafBrakenhoff, zoon. Overleden: P. Jongens, 43 jaar, echtgenoot van A. Molier; E. Mus, 61 jaar, ongeh.; J. de Groot, 62 jaar, echtgenoot van T. de Groot; E. J. C. de Goede, 55 jaar, echtgenoote van R. v. <i. Wiele; A. Roebers, 62 jaar, weduwe van T. de Vries. Genootschap ter eere van het H. Sacrament Het Genootschap ter eere van het H. Sacrament hield Woensdagavond onder voorzitterschap van den heer A. v. d. Huysen zijn 25e jaarver gadering. Na goedkeuring van de jaarverslagen van pen ningmeester en secretaris volgde bestuursverkie zing, waarbij de aftredende leden A. v. d. Huy sen en L. v. d. Gaag resp. voorzitter en pen ningmeester werden herkozen. Als bijzonderheid deelen wij hierbij nog mede, dat de heer A. v. d. Huysen van de oprichting van het Genoot schap af voorzitter is. Betreffende den Stillen Omgang werd mede gedeeld, dat deze voor Zaandam gehouden wordt in den nacht van 16 op 17 Maart. Evenals vorig jaar zal de H .Mis te Amster dam om 5 uur des morgens in de St. Dominicus- kerk gelezen worden, terwijl om 7 uur in de parochiekerk tot dezelfde intentie een H. Mis opgedragen zal worden voor hen, die den tocht niet hebben kunnen meemaken. Te half één des nachts zal in de parochiekerk een korte oefe ning gehouden worden, waarna om één uur het vertrek plaats vindt. Werkloozen kunnen een gratis toegangsbewijs voor de Dominicuskerk be komen, waarbij de terugreis vergoed zal worden aan die werklooze leden, die dit bedrag niet kunnen dragen. In verband met de viering van het 25-jarig bestaan van het Genootschap kon de vergade ring zich achter de bestuursvoorstellen plaatsen, die inhouden, dat op Zondag 2 Juni des och- tens om 7 uur een H. Mis voor de overleden le den gelezen zal worden. Te half elf vindt een plechtige Hoogmis met feestpredicatie plaats, welke door den K.R.O. uitgezonden zal worden. Een plechtig Lof besluit dien dag de Kerke lijke viering van het jubileum, terwijl hierna in het R.K. Vereenigingsgebouw een feestavond ge geven zal worden voor de leden en hunne dames. Tijdens de besprekingen over het vieren van het feest maakte de voorzitter nog melding van het feit, dat de Stille Omgang uit Zaandam eigenlijk dateert vanaf 1898, doch op initiatief van de Propagandaclub volgde in 1910 de op richting van het Genootschap. Na een opwekkend woord van pastoor v. d Marck voor den aanstaanden Stillen Omgang, volgde sluiting. JÊÊM GROOT >N KLEIN X fO.ÖO. VOID, VOOR t MA AKI O NEDERL FABRIKAAT ©□©OKlfSi MET IDE All VER5TERKWö5M!DDEl! Gebouw „SE Bavo" R.K, Volksbond, 8 uur; Stille Omgang, 8 uur Bestuur Melkhandel „St. Joseph", half negen Rechtskundig advies van 7 tot 8 uurOntwikkelingscursus Jeugdige Werkloozen, 8 uur R. K., Bevol kingsbureau, 8 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann K. J. M. V. „St. Augustinus", half 9. Kunsthandel J H. de Bois, Kruisweg, Ten toonstelling, 105 uur. Hotel Rcyal Ledenvergadering R.K. Technici 8 uur. Gebouw St. Bavo Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Comité Katholieke Actie, half negen; Bestuur Trampersoneel, 8 uur Be stuur Metaalbewerkers, 8 uur R. K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Jeugdwerkgebouw, Teylerplein Rede heeren Chr. v. d. Bilt en H. Kuiper. „R.K. Staatspartij en, Crisispolitiek", kwart over 8. Voor de rechtbank is thans in behan deling de zaak tegen den verdachte P., die op 28 Augustus van het vorige jaar Amsterdam opschrikte door een af schuwelijk misdrijf. In een bananenpakhuis aan het Waterlooplein vond de recherche het lijkje van het meisje Sonja Beugeltas, Het kind werd sedert den vorigen dag vermist. Men trof het lijkje aan, verborgen in een groote bananenkist. Het kind was het slachtof fer geworden van een individu, dat het den vorigen dag in de loods had gelokt en daarna vermoord. Denzelfden dag heeft de politie gearresteerd den 21-jarigen pakhuisknecht E. P. Aanvankelijk ontkende de man hardnekkig. Korten tijd later legde hij een bekentenis af, waar hij echter in het Huis van Bewaring weer op terug kwam. Thans stond de pakhuisknecht terecht voor de vijfde kamer der arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Precies om tien uur begint de zitting. De acht tien getuigen zijn tegenwoordig, als tusschen twee rijksveldwachters de verdachte wordt bin nengebracht. Hij is een tenger gebouwd man, klein van postuur. Zijn gezicht is bleek en hij kijkt onrustig de zaal rond. Dan leest de Officier van Justitie de dag vaarding voor, nadat de president zijn naam, woonplaats en leeftijd heeft gevraagd. Aarzelend en toonloos antwoordt hij. Aan verdachte is ten laste gelegd feitelijke aanranding van de eerbaarheid, gevolgd door doodslag om zich zelf straffeloosheid te verze keren, subsidiair is hem feitelijke aanranding der eerbaarheid en doodslag ten laste gelegd. De behandeling dezer zaak heeft plaats met gesloten deuren. Door de psychiaters dr. Bakker en dr. Over- beek is een uitvoerig psychiatrisch rapport uit gebracht, waarin wordt geconcludeerd tot ver minderde toerekeningsvatbaarheid. Een groot gedeelte van de ochtendzitting werd in beslag genomen door de behandeling van de deskundigen rapporten. Verdachte geeft voor het belangrijkste gedeelte het hem ten laste gelegde toe. Eerst tegen twaalf uur wordt als eerste getuige gehoord rechercheur J. Polling, van het bureau Kinderpolitie, die destijds met de opsporing van Sonja Beugeltas belast was en het lijkje ontdekte op de vliering van het ba nanenpakhuis, waar hij ook den verdachte ar resteerde. Getuige beschreef uitvoerig, hoe hij bij zijn onderzoek in het pakhuis vrijwel steeds op den voet was gevolgd door verdachte P. On middellijk nadat hij het lijkje op een verborgen plaats Ontdekte, heeft hij zich op P. geworpen en hem gearresteerd. Toen ontkende verdachte echter. Daarna wordt inspecteur Posthuma gehoord, chef van de mobiele brigade van het hoofd bureau, die het verder onderzoek mede ver richtte. Het O. M., waargenomen door mr. Bosch, eischte levenslange ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Esken, ving daarna zijn pleidooi aan. De Officier overwoog, dat verdachte een zeer gevaarlijk mensch is, die, zoo hij eventueel in vrijheid zou komen, een blijvend gevaar voor de maatschappij zou opleveren. Als verdediger trad op mr. Th. Eskens, Uitspraak 21 Maart. De Haarlemsche Damclub zal Zondag 10 Maart a.s. te Den Helder een massakamp spe len tegen een combinatie, samengesteld uit de sterkste spelers der damclubs te Alkmaar, Zuid- Scharwoude, Texel, Burgervlotbrug en Den Helder. Deze massakamp wordt gehouden ter gelegen heid van het vijf-en-twintigjarig bestan der Heldersche Damclub in de groote zaal van „Ca sino", aanvang 1 uur n.m. ALEXANDRIË, 7 Maart. (Reuter.) Alhier wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de oorlogsschepen der Grieksche muiters hun toevlucht zouden nemen in de haven van Alexandrië. De Egyptische regeering heeft voor dit geval bevolen, dat de bemanning der sche pen moet worden ontwapend. In Alexandrië zijn op de strategische punten der stad posten geplaatst ter voorkoming van mogelijke manifestaties der Venizelisten, die de meerderheid van de Grieksche kolonie in Alexandrië zouden uitmaken. Zij leven nl. in wrijving met de Grieken te Alexandrië, die voorstanders zijn van de regeering Tsaldaris. Tal van Grieken hebben reeds om toestem ming verzocht zich aan boord van de muitende oorlogsschepen te moge nbegeven. MALTA, 7 Maart. (Reuter.) Het Britsche oorlogsschip „Royal Sovereign" heeft opdracht gekregen naar de baai van Phalerum te stoo- men. Het schip zal daar vanmiddag aankomen. ISTANBOUL, 7 Maart. De Turksche autori teiten hebben vijf Grieksche koopvaardijschepen, die op doorvaart door de Bosporus waren, aan gehouden, aangezien men verdenking koesterde dat zij geladen waren met levensmiddelen en kolen voor de Grieksche opstandelingen. Een der aangehouden schepen is eigendom van de familie Venizelos. Uit Istanboul vertrekkende schepen weigeren passagiers voor Griekenland mee te nemen. ATHENE, 7 Maart. (Reuter.) Naar gemeld wordt ligt de sneeuw in Macedonië 20 c.M. hoog, het oprukken van de regeeringstroepen wordt hierdoor belemmerd. Volgens overloopers van de rebellen, heeft de muitende generaal Kamenos getracht de re servisten in Macedonië onder de wapenen te roepen. Dit hem evenwel niet gelukt. De regeering deelt mede, dat de rebelleerende officieren de kas van het arsenaal hebben medegenomen. Ook hebben zij zich meester ge maakt van de gelden in de banken van Kreta. De zweefvlieger W. N. van Neyenhoff heeft Woensdag met zijn toestel de „Adelaar"een zweeftocht gemaakt van Noordwijk over Den Haag naar de fabriek van Van Nelle te Rot terdam. Met het vliegtuig van de Nat. Luchtvaart- school werd de zweefvlieger van Schiphol ge sleept tot boven Noordwijk, waar het toestel o» 2000 meter hoogte werd losgelaten. Naar ons ter oore komt, is de Nederlandsch- Belgische handelsovereenkomst hedenochtend te Brussel door den heer Lamping, directed1, der handelsaccoorden en door den vertegen woordiger der Belgische regeering, ondertee kend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2