Zoekt gij betrouwbaar Personeel? 1 Plaats dan'n „Omroeper 1 voor 80. OOO gezinnen STADSNIEUWS Laatste Nieuws De strijd in Mace donië De Indië-route Sport en spel DONDERDAG 7 MAART 1935 KINDERBEWAARPLAATS HAARLEM-NOORD Officieel geopend BOUWVAKSTAKING TE SANTPOORT Onderhandelingen met Rijks bemiddelaar ENGLISH ASSOCIATION Met mr. Owen door Oud-Londen Veertig-jarig tooneeljubileum Gevonden dieren en voorwerpen VOOR DEN KANTONRECHTER Opkooperof niet Een gevaar voor het verkeer Het Nederlandsch Kunstverbond HAARL. VOETBALBOND Schoolvoetbalwedstrijden Voor de Stille Armen Burgerlijke Stand VELSEN ZANDVOORT De strenge vorst bemoeilijkt de operaties Het verbod der Vlaam- sche betooging Interpellatie in de Kamer De verdwenen kisten goud BEZUINIGING BIJ DE NED. SPOORWEGEN Wijziging in verband met de onlusten in Griekenland NA DE RELLETJES TE LAREN Verdachten tot twee weken ge vangenisstraf veroordeeld FRAUDE TE TEGELEN Penningmeester van een R. K. or ganisatie gearresteerd SPELENDE KINDEREN OP DEN WEG Doodelijk verkeersongeval te Vleuten BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 45/2 Davin wereldkampioen De Zesdaagsche te Antwerpen LonckeBuysse aan den kop ZWEMMEN Nationale wedstrijden te Haarlem Geen bijzonderheden op de inter* nationale nummers NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ff Gistermiddag is onder zeer groote belang stelling (het kleine zaaltje was méér dan overvol) de Hinde?bewaarplaats Haarlem- Noord aan de Ambachtstraat geopend. De presidente van de Vereeniging tot Stich- tng van Kinderbewaarplaatsen, mevr. C. S. de Veer-Blok Wijbrandi, opende met een woord van vreugde en dankbaarheid, voor de aanwe zigheid van zoovele genoodigden als de wet houders W. J. B. v. Liemt, W. Roodenburg en A. B. Boes. verschillende raadsleden, doctoren, directeuren van gemeentediensten en afge vaardigden van zuster- en andere vereenigin- gen. Van vreugde en dankbaarheid ook om de uiteindelijke opening van dit gebouwtje nadat zoovele moeilijkheden betreffende de keuze van het terrein en de financiën overwonnen moesten worden. Spr. dankte voor de ruime, ondervonden hulp daarbij, in het bijzonder de architecten ir. Zwiers en den heer v. Rijswijk, die gezorgd hebben dat het gebouwtje niet veel kostte (applaus), voorts aan de secretaresse, mevr. E. W. Venemav. Doorn en den opzich ter. De wethouder W. Roodenburg hield hierna de officieele openingsrede, waarin hij uitvoe rig wees op het nut van de kinderbewaarplaats en zeide dat het lang niet zoo gemakkelijk was om hier een inrichting te krijgen, zooals deze er thans staat. Men had zeker niet gedacht dat hier zoo'n mooi gebouw kon komen. Spr. had zich verbaasd over de goedkoopte van het gebouwtje, maar ja, toen men daarbij had aan gegeven wat er allemaal zo cadeau gegeven was, was zijn verbazing overgegaan. De vele giften, aldus spr., zijn een bewijs dat de be waarplaats kan rekenen op de sympathie van de Haarlemsche inwoners en spr. vertrouwde erop dat deze sympathie zich ook zal laten gelden nu het gebouwtje geëxploiteerd moet worden, een zeker even moeilijk werk als de stichting. Het Haarlemsche gemeentebestuur heeft het voorbeeld gegeven door subsidieverleening. Dit was weinig, maar uit een goed hart. Spr. be sluit met een opwekking om het werk van de vereeniging te blijven steunen. Vervolgens spraken nog mevr. Overhoff na mens de Centrale Vereeniging van Kinderbe waarplaatsen te Amsterdam, mevr. Mouthaan namens eenige vrienden, mej. Berdenis van Berlekom namens de liberale vrouwengroep, mevr. v. Dokkum, mevr. Cohen Tervaart-Koch, namens de afd. Hfcarlem van de Ned. Vereeni ging voor Huisvrouwen en mej. De Vries na mens de Montessorischool. Zij boden allerlei nuttige en soms tevens ook bloemrijke ge schenken aan. Nadat mevr. De Veer-Blok Wijbrandi een kort dankwoord had gesproken bezichtigden de aanwezigen de nieuwe inrichting. Deze is wel eenvoudig doch niettemin ook hoogst hygiënisch en zeer gezellig voor de kleu ters ingericht. Er zijn in de benedenverdieping o.a. twee groote speelzalen, een slaapzaal, voorts een keuken, hal. ontsmettings- en waschlokalen voor de babykleertjes en ruime kasten. Op de bovenverdieping is nog een groote speelzaal, een keuken en een ruim terras. Ook beschikt men over een groote speelplaats, die op de zonzijde ligt evenals de speel- en slapzalen. Wat dit zeggen wil bleek gisteren middag, toen de zon met een zeer vriendelijk en warm gezicht het feest „opvroolijkte!" De poëtische en nuttige inrichting, staat on der leiding van mevr. M. C. v. 't Hoog—Rie- mers als directrice en kan honderd kleuters herbergen. sleutel en gaspenning; V. d. Put, Heerensingel 95; hondenpenning: De Nijs, Schoterweg 62 zw.; portemonnaieFr. Halsbioscoop, Fr. Hals- plein; rozenkrans: Uiterwijk, Parklaan 66rd.; vulpen: Strafgevangenis; zak (gonje) en wit mandje: Jansen, Weltevredenstraat 20; mand je (wit); Jansen, Weltevredenstraat 20. Woensdagmiddag heeft ten raadhuize te Haar lem een samenkomst plaats gehad van den Rijksbemiddelaar Mr. S. de Vries met de bouw ondernemers Pruys en Duiker te Santpoort, op wier bouwwerk staking was uitgebroken, en met vertegenwoordigers der arbeiders-organisaties. Uit de besprekingen kwam vast te staan, dat de oorzaak van de staking in hoofdzaak lag in het niet verstrekken door deze bouwonderne mers van den vaeantiebon, die in de Collectieve Arbeids-Overeenkomst voor de bouwvakken is voorgeschreven. In het onderhoud, dat de Rijksbemiddelaar daarna had met de verschillende werknemers organisaties, wezen deze erop, dat de C.A.O. gebiedend voorschrijft, dat de werknemersorga nisaties zooveel mogelijk ervoor hebben te wa ken, dat niet beneden de condities van de C.A.O. wordt gewerkt. De rijksbemiddelaar, zich op het standpunt stellende, dat collectieve contracten, die na veel overleg tusschen partijen tot stand zijn geko men, en op zichzelf geen onbillijke bepalingen bevatten, ook door niet georganiseerde werk gevers en werknemers moeten worden nageko men, heeft den bovengenoemden bouwvakonder nemers geadviseerd, ook den vaeantiebon te ver strekken. Deze werkgevers hebben echter verklaard, dat zij tot geen prijs bereid waren zich op dit punt naar de C.A.O. te gedragen. De heer C. W. Duiker motiveerde deze wei gering vooral op eenige persoonlijke grieven. Eenige jaren geleden hadden n.l. arbeidersorga nisaties tegen hem geprocedeerd omdat hij ook toen de bons niet verstrekte, maar wel de waar de ervan uitbetaalde. Deze onprettige ervaring hij had toen 10 maal voor den Kantonrechter moeten verschijnen om tenslotte toch in het gelijk te worden gesteld had hem tot het voornemen gebracht nooit meer tot het geven van den bon over te gaan. Ook voelden de heer Duiker en zijn com pagnon zich verongelijkt, omdat men juist hen over dezen bon lastig viel, ofschoon zij toch altijd het gecontracteerde loon hadden uitgekeerd in tegenstelling met vele andere, zélfs georgani seerde werkgevers. Van de stagnatie in de werkzaamheden ver klaarde hij niet veel hinder te hebben, daar hij niet aan een bepaalden termijn gebonden was. De 30 arbeiders, die ondanks de staking on der politiebewaking het werk voortzetten, kunnen de eerste 30 huizen voltooien. De ove rige 50 kunnen nog wel eenige maanden wach ten tot de bestrating gereed zal zijn. De heer Duiker zeide geen instantie te ken nen, die hem in deze kwestie bevelen kon. In de boven-voorzaal van Café-Restaurant Gebr. Brinkmann hield mr. Will Owen voor de Haarlemsche leden der English Association gis teravond een voordracht over Oud-Londen. Mr. Owen, die door den voorzitter was ingeleid als een bekend illustrator, illustreerde zijn voor dracht met lantaarnplaatjes naar eigen tee- keningen. ..A Humorous Lecture" had het programma vermeld. De voordracht was inderdaad dikwijls zeer geestig, maar kwam daardoor tevens te laboreeren aan een zekere tweeslachtigheid, die nochtans bij een kennelijke vlakheid toch zeer wel te waardeeren valt. Een enkele maal waren de geplaatste geestigheden minder smaakvol. Zelfs in Engeland is de cultuur niet uit den grond gestampt en speciaal Engeland heeft aan de talrijke priorijen en kloosters, die in de mid deleeuwen tusschen haar muren lagen, meer te danken dan het enkele pittoreske overblijfsel der St. Barthelomew-Church. Juist het pittoreske was het, dat steeds weer mr. Owen's aandacht trok. Zonder veel verband kwamen de schilderachtige poortjes en gevel tjes van het oude Londen op het projectiedoek, steeds toegelicht door een historische anecdote of hoe is het anders mogelijk door een desbetreffenden tekst uit een Dickens-roman. De befaamde London-stone, London Gate, Holboru, Lincoln Inn, St. George Inn uit de Pickwick Papers en de Old Curiosity Shop, die waarschijnlijk niets met Dickens heeft uit te staan, maar niettemin door alle Amerikanen ijverig bezocht wordt. Tot slot lantaarnplaatjes naar Engelsche mop pen, alle eigen werk, en een demonstratie in snelteekenen. Wat er van zij, de tlrijke aan wezigen hebben zich uitstekend vermaakt. CAR— Naar wij vernemen, zal de bekende acteur Jan van Dommelen deze maand zijn veertig jarig tooneel- en filmjubileum herdenken. Handschoenen en ceintuurs; Politiebureau, Smedestraat 9; autotang: Brouwer, Kolkstraat 7zw.; actetasch: Politiebureau, Smedestraat 9; auto-schot (houten): Kazerne, Koudenhorn; boeken (Duitsche)Diesbergen, 2e Vooruitgang straat 11; bril: Balk, Glasblazerstraat 27; hond: Aarts, Corn. Schoonstraat 7; honden; Kennel Haerlem, Amsterdamschevaart 320; honden: Kennel Ridderstraat 11; mutsje (kinder): Col- laart, Oranjestraat 76; portemonnaie met Lips- In een zaak, die reeds eerder voor den kan tonrechter is behandeld, stond Woensdag een Haarlemsche opkooper terecht die niet in het bezit was geweest van een register. In een vorige zitting had de man beweerd geen opkooper te zijn. Een getuige die Woens dag verhoord werd, zei echter, dat zij bij den „opkooper" oude en nieuwe kleeren en meubels gekocht had. Uit 'n vorig getuigenverhoor stond vast dat de man reeds eerder bij anderen oude en nieuwe voorwerpen had gekocht. De ambtenaar van het O. M. betreurde het, dat verdachte zelf niet aanwezig was, hij had dan zelf kunnen hooren hoe de zaken stonden. Spr. zei, dat het nu vaststond, dat verdachte op kooper was en eischte een geldboete van f 200 subs. 100 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdachte bij verstek tot f 100 subs, dertig dagen. Een 37-jarige chauffeur was in verzet gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter, daar hij meende een te hooge straf gehad te hebben. De zaak werd opnieuw behandeld. De man had op 24 Juni 1934 over den Arn- sterdamsche Straatweg gereden, met een auto bus. Hij was echter op een dergelijke manier onder den invloed van alcohol geweest, dat de wagen van links naar rechts had geslingerd. Een agent van politie, die op den bewusten dag was gewaarschuwd, had proces-verbaal opga- maakt. Verdachte zei, slechts 4 glazen bier op gehad te hebben. Hij had oorspronkelijk een vrijen avond, maar was des avonds opgebeld door de firma van Z. uit Rotterdam, dat hij onmiddel lijk naar Rotterdam moest komen. De man ging, maar had echter reeds enkele glazen bier op, met het bekende gevolg. De verbalisant ver klaarde, dat hij verdachte met den bus had zien aankomen, slingerend tusschen een file auto's. Verdachte was niet ingesloten geworden. De ambtenaar van het O. M. zeide, hier weer te doen te hebben met de mentaliteit van een persoon, die niet beseft, dat indien men alcohol heeft gebruikt, men niet achter het stuur mag gaan zitten. Spr. eischte 7 dagen hechtenis en 3 maanden ontzegging van bevoegdheid enz. De verdediger, Mr. van Zutphen, erkende dat hetgeen in de dagvaarding stond, bewezen was, maar dat bijkomende omstandigheden zeer veel invloed op de straf konden hebben. Allereerst, dat verdachte bekend had, onmiddellijk na de aanhouding, dat hij vier glazen bier op had. Vervolgens, dat hij feitelijk 'n vrijen avond had gehad, maar dat hij plotseling was opgeroepen. Tenslotte, dat verdachte niet ernstig onder den invloed van drank had verkeerd. Spr vroeg, de intrekking van het rijbewijs niet door te laten gaan, daar zijn cliënt een betrekking had als chauffeur. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 7 dagen hechtenis, zonder intrekking van het rijbewijs. Men bericht ons: Dinsdag heeft de trekking plaats gevonden van de loten, welke verkocht zijn gedurende de tentoonstelling van werken van Fransche Im pressionisten in het Frans Halsmuseum in Fe bruari door de afd. Haarlem van b.g. Vet- bond. Men is thans begonnen met den wederopbouw van het eenige jaren geleden afge brande stadhuis te Leiden. Overzich t van het terrein der werkzaamheden Er waren twee prijzen beschikbaar: lste prijs een olieverfschilderij „Landschap bij Weesp", van A. Miolée. 2e prijs een Litho van Jan Visser „Staubbach Lauterbrunnen". De eerste prijs is gevallen op lot no. 207, toebehoorend aan mevrouw Valck Lucassen „Molenblik". Vorden, terwijl lot no. 163 van mevrouw Thomass, Spaar en Hout, Kleine Houtweg 139, de tweede prijs toekomt. Nu de Paaschvacantie weder nadert breekt ook de tijd weder aan voor de schoolvoetbal wedstrijden, welke ieder jaar grooter belang stelling wekken. De Commissie voor Schoolvoetbalwedstrijden heeft haar taak weder aangevangen en dé voor bereidende maatregelen getroffen. Dezer dagen zullen de inschrijvingsformulie ren aan de Hoofden van Inrichtingen van On derwijs worden verzonden. Reeds thans kunnen wij mededeelen, dat gespeeld zal worden in vijf afdeelingen. Secretaris der commissie is de heer W. P. J- Ente, die ook dit jaar wederom de leiding dezer wedstrijden op zich heeft willen nemen. Deze is gaarne bereid nadere inlichtingen te ver strekken. Naar wij vernemen wordt door de verschil lende scholen al weder druk op Woensdag- en Zaterdagmiddagen geoefend, om in dit tournooi een zoo goed mogelijk figuur te slaan. Door de Commissie zijn pogingen aangewend om voor iedere afdeeling een wisselbeker be schikbaar te kunnen stellen. Ontvangen voor de Stille Armen een mooie, royale gift, onder letter Z, groot 25. Geboren, 4 Maart: d. van G. M. Koster Goris; 5 Maart: z. van F. A. C. Nolte—Jac- quemijns; z. van L. A. C. Kamerv. Turnhout; d. van A. SchildmeijerMaasman; 6 Maart: a. van M. C. Runhaarv. Straaten. Ondertrouwd, 6 Maart: J. B. Steenman en J. Kraan; J. Haveman en A. M. v. Dongen; P. H. Kok en E. M. J. v. Abbeve; G. J. Komduur en M. Reinders; G. Hoogeveen en M. Duinker ken; H. J. ter Wee en A. v. Prattenburg; R. C. Moeijs en A. Severijnse; M. J. Boeree en K. Schreiber; W. Kuperus en K. Rapp. Getrouwd, 6 Maart: J. Jaspersen en L. W. Stahlschmidt; H. Kroder en W. A. F. Martens; M. J. Zwarts en A. H. E. Treffner; B. v. d. Wal en W. E. Zijerveld; M. F. v. d. Berg en M. H. Mensink; H. A. Bohlen en E. M. A. Remberg; S. Folkersma en J. Neuriesser; A. Visbeen en M. W. v. Grootveld; C. Groenéndaal en M. B. Osendarp; A. Vos en A. Hartsuiker. Overleden:, 5 Maart:. J. C. v. Dammev. Westerhoven, 78 j., Roosveldstraat; M. Korsten v. d. Schans, 77 j., Spionkopstraat; E. Rade maker, 67 j., Spaarne. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. A. van Loon en P. Meijer J. Workum en C. de Best J. Tijman en W. Goedhart H. Beu neman en A. J. van Loon C. A. B. Metze- laar en G. A. v. d. Aar C. G. J. Kleijn en E. S. Rus. Getrouwd: G. Spanjaard en H. E. Giesberts J. v. d. Kolk en A. Zwanenburg' A. C. Noest en A. M. v. d. Veldt E. H. Groot en J. H. Blok C. v. d. Plas en L. Pomorin D. F. Brouwer en B. J. Ebbeling. Geboren: C. W. L. de Bier-Duin, z. A. P. v. d. Does-van Deudekom, z. H. A. A. Paap- de Rooij, z. A. v. d. Pijl-Meijer, z. GEMEENTERAAD In de dezer dagen gehouden raadsvergade ring werd behandeld het voorstel betreffende het beperken van het venten, De heer Di'uijf zegt dat bij een beperking de consumenten er de dupe van zijn. In plaatsen, waar het ven ten aan banden is gelegd, klaagt men ook. De heer Bolwidt brengt in het midden, dat de Zandvoortsche venters in Haarlem en om streken 40 50 mille verdienen per jaar. De gemeente Haarlem heeft de Zandvoortsche ven ters humaan behandeld. De heer Van Rijnberk zegt, dat ventbeperking leidt tot onrechtvaar digheid. Hierbij sluiten zich de heeren Elffers en van dér Moolen aan. De heer Siegers voert aan, dat Zandvoort in den zomer overstroomd wordt door venters in bloemen en fruit. Zijn meening is, dat bonafide-venters geen bezwaren zullen hebben tegen het voorgestelde tarief van 1.per maand. Na stemming blijkt het voorstel van het College verworpen met 85 stemmen, zoodat hierdoor geen ventbeperking zal komen. Nadat in besloten zitting behandeld was het voorstel tot het verleenen van een crediet voor den bouw van een kleedlokaal en tribunes op de sportvelden door jeugdige werkloozen, waarbij de beslissing omtrent de teekening van den wethouder van P. W„ den heer C. Siegers eveneens ter sprake kwam, werd besloten het advies van den technisch-aesthe- tisoh adviseur der gemeente voor kennisgeving aan te nemen met 93 stemmen, zoodat het crediet wordt verleend en het plan Siegers zal worden uitgevoerd. Tegen stemden de heeren Koning, Elffers en Bolwidt. ATHENE, 6 Maart. (V.D.) De minister van Oorlog heeft van het front minister president Tsaldaris medegedeeld, da,t de vorst de operaties bemoeilijkt en het zicht door den mist onmogelijk wordt gemaakt. De regeeringstroepen hebben de insurgenten aan de andere zijde van de Strymon in be dwang gehouden. Wanneer de weersomstandigheden beter zullen zijn, zullen de operaties worden hervat. Ondanks het slechte weer hebben 20 ge vechtsvliegtuigen onder leiding' van den mi nister van Oorlog tal van waarnemingen ge daan. De regeeringsgetrouwe vloot heeft Dins dagmiddag' de zee-engte van Euboea overge stoken. De bevolking' heeft de schepen bij het passeeren hartstochtleijk toegejuicht. Minister-president Tsaldaris heeft tegenover persvertegenwoordigers veklaingen afgelegd, welke o.m. inhouden: De door de regeering en de nationale strijd krachten voor de zuivering van het land van misdadigers aangevangen strijd treedt heden in zijn laatste en beslissende fase. De koel bloedigheid, waarmede het Grieksche volk zich van het eerste oogenblik af tegen de misdadige elementen heeft gekeerd en het enthousiasme van de bevolking' voor de wet gevende regeering waarborgen de noodige kracht om den strijd tot een gelukkig einde te voeren. Ik kan u de stellige verzekering geven, dat de overwinning' van de wettige regeering vol ledig is gewaarborgd. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 6 Maart: Woensdagnamiddag werd in de Kamer een interpellatie gehouden naar aanleiding van het verbod van een Vlaamsche betooging door bur gemeester Max. Alle Vlaamsche woordvoerders hebben mede de regeering aansprakelijk gesteld voor het ge beurde. De regeering bleef op het standpunt, dat zij, in verband het de gemeentelijke autonomie, niet tusschen beide mag komen. Intusschen zou het kabinet Donderdagmid dag, wanneer een motie betreffende het verbod wordt ingediend, wel eens in ernstige moeilijk heden kunnen geraken. De premier Theunis zal Donderdagmorgen aanwezig zijn op een ver gadering van de Kath. Vlaamsche Ka mor- groep. LONDEN, 6 Maart. (Reuter.) Omtrent de in den afgeloopen nacht van het vliegveld Croy don verdwenen kisten met baren goud wordt nog het volgende gemeld: De goudzending was gisterenavond in drie kisten op Croydon aangekomen en zou heden morgen door de gewone verkeersvliegtuigen naar Parijs en Brussel worden doorgezonden. Toen de ambtenaren van de luchtvaartmaat schappij hedenmorgen de stalen deuren van de zwaar beveiligde ruimte openden, moesten zij constateeren dat de deuren geopend waren en dat het goud spoorloos was verdwenen. De on middellijk in kennis gestelde crimineele politie zoekt thans koortsachtig naar den waarde- vollen goudvoorraad. Daar het transport met het oog op het zware gewicht van het goud moeilijkheden moet hebben geboden, gelooft men dat de dieven* gebruik gemaakt hebben van een vrachtauto. De waarde van het goud bedraagt ongeveer 150.000 gulden. Naar „De Telegraaf" verneemt, hebben de Ned. Spoorwegen uit bezuinigingsoogpunt bij dienstorder bepaald, dat thans alle hoofdamb tenaren, die den 63-jarigen leeftijd hebben be reikt, den dienst met pensioen moeten ver laten. In verband met het door de Grieksche re geering' uitgevaardigde verbod tot landen op het vliegveld van Athene, heeft de K.L.M. een wijziging aangebracht in de Indië-route. Deze zal thans gaan van Rome naar Benghasi in Tripolis en dan verder weer over het gewone traject Mersa Matroe-Cairo, enz. Te Catania op Sicilië bestaat gelegenheid voor het maken van een tusschenlanding. De „Havik", welke heden naar Indië vertrekt zal dezen nieuwen weg volgerp Toen het landingsverbod te Athene werd af gekondigd, had de „Pelikaan", die op de thuis reis is, dit vliegveld reeds verlaten. De Vierde Kamer der Rechtbank te Amster dam, heeft uitspraak in de strafzaak gedaan tegen de vijf inwoners van Laren, die 1 Mei j.l. verzet hebben gepleegd tegen de politie en den agent Freijters hebben bedreigd. De rechtbank veroordeelde vier verdachten, n.l. den 26-jarigen los werkman C. v. d. P., den 29-jarigen kellner A. P. W., den monteur H. B. en den 32-jarigen kamphuisexploitant en ge meenteraadslid P. v. P. ieder tot twee weken gevangenisstraf. De vrouw van het gemeen teraadslid hoorde zich veroordeelen tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee we ken. Dit laatste vonnis is conform den eisch ge wezen, tegen de vier andere verdachten had het O. M. wegens wederspannigheid in veree niging zes weken gevangenisstraf geëischt. Woensdagmiddag is te Tegelen gearresteerd de dertig-jarige F. G., die verdacht wordt van het plegen van fraude in zijn functie van pen ningmeester der plaatselijke afdeeling' van den Ned. R. K. Transportarbeidersbond. Door het plaatsen van valsche handteekenin- gen van leden der organisatie heeft hij weten te bereiken, dat hij wekelijks van den bond een bedrag toegezonden kreeg, zoogenaamd voor „werklooze leden", die zich echter niet als werkloos hadden opgegeven. Deze bedragen eigende hij zich dan toe. Het bedrag, dat de man door deze valschheid in geschrifte hij plaatste in totaal duizenden valsche handteeke- ningen heeft verduisterd, is ongeveer acht honderd gulden groot. Verdachte zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. Woensdagmiddag was het achtjarige pleeg kind van den heer B. op den Utrechtschenweg te Vleuten aan het spelen en wilde den weg oversteken. Onverwachts werd de kleine twin tig meter meegesleurd en in een sloot gewor pen door den auto van dr. v. W. Het ongeluk kige kind kreeg een ernstige hersenschudding en overleed kort daarna. De burgemeester met de politie was weldra ter plaatse en nam den auto in beslag. Later werd deze weder vrij ge geven, toen geconstateerd was, dat de remmen in orde waren. De justitie heeft een uitvoerig onderzoek ingesteld. Woensdagavond is te Montpellier de bar- ragapartij gespeeld tusschen Davin en Albert, die noodig geworden was, doordat beide spe lers Dinsdagavond na afloop van het tournooi beiden zeven gewonnen partijen hadden en hier niet geldt, het hoogste aantal algemeen moyenne of hoogst aantal caramboles doch het aantal gewonnen partijen. De barrage-partij viel in het voordeel van Davin, zoodat deze thans wereldkampioen is. De cijfers van de partij waren: Davin Albert 400 .340 22 22 18,18 15,40 67 74 De eindstand van het tournooi de bar rage-partij niet meegerekend is als volgt: gew. p. car. a. moyenne h.s. 1. Davin (Frankrijk) 7 3091 23.77 148 2. Albert (Frankrijk) 7 3031 18.59 221 3. Moons (België) 6 2811 18.61 168 4. Cote (Frankrijk) 5 2705 15.28 106 5. Sweering' (Nederland) 5 2785 „14.73 116 6. De Leeuw (Nederl.) 2% 2367 15.17 128 7, Domingo (Spanje) 2 1972 10.89 74 8. Reicher (Oostenrijk) 1% 2344 11.89 117 9. Frefe (België) 0 1614 0.49 94 De Woensdagochtend en de Woensdagmiddag gingen kalm voorbij. Er gebeurde totaal niets bijzonders en zelfs de klassementsprints brach ten geen leven. Het was een saaie vertooning. De sprints van drie uur waren voor: Pijnenburg, Verreycken, Pijnenburg', Loncke en Buysse Tij dens deze sprints had een kleine valpartij plaats, waarbij Pijnenburg, Verreycken en Loncke be trokken waren. De opgeloopen verwondingen wa ren echter van lichten aard en de renners kon den allen weer spoedig in de baan komen. Dé sprints van zes uur werden gewonnen door: Loh- mann, Meerschaert, Pijnenburg en Lohmann. Nadat deze sprints verreden waren, kwam er leven in de brouwerij. Er werd flink gejaagd en de stand onderging dan ook herhaaldelijk wij ziging. De jachten duurden tot ongeveer negen uur. Er had nog een kleine valpartij plaats, waarvan Bonduel het slachtoffer was. Na ver zorgd te zijn. kwam hij echter weer in de baan. Het was inmiddels tijd geworden voor de sprints van negen uur en thans konden deze weer ver reden worden. Zij hadden een kalm en normaal verloop. Zij werden gewonnen door: Buysse, Loncke, Loncke, Bonduel en Buysse. Er trad nu een rust in, die den geheelen verderen avond aanhield. Zelfs een premie van 1000, uitgeloofd voor het koppel, dat een ronde inliep, kon er den gang niet inbrengen en hiervoor werd to taal geen moeite gedaan, zoodat het staartkoppel MertensMortelmans, dat zestien ronden achter lag, de premie kalm in de wacht kon sleepen. Na 120 uur rijden waren totaal afgelegd 2879,2*50 KM. Om half twaalf was de stand als volgt: 1. Loncke—Buysse 149 pnt. Op een ronde: 2. Pijnenburg'Wals 224 pnt. 3. CharlierDeneef 91 pnt. Op twee ronden: 4. SchoenLohmann 130 pnt. 5. HamerlinckBilliet 54 pnt. 6. VerreyckenHaezendonckx 35 pnt. 7. Van VlockhovenVan Buggenhout 30 pnt. 8. HuyseBlonduel 23 pnt. Op drie ronden: 9. GuerraVan Nevele 71 pnt. 10. BraspenninxVan Hout 36 pnt. 11. BroccardoGuimbretière 23 pnt. Op vier ronden: 12. SmetsMartin 38 pnt. Op negen ronden: 13. RaesMeerschaert 64 pnt. 14. Zims—Kuester 27 pnt. Op elf ronden: 15. v. d. HorstVan Hoek 49 pnt. Op vijftien ronden: 16. MertensMortelmans 14 pnt. In het nieuwe Sportfondsenbad te Haarlem werden Woensdagavond voor het eerst natio- nale zwemwedstrijden gehouden. De 100 meter vrije slag heeren werd in twee series gezwommen. In de tweede serie ging de strijd tusschen Kreffer en van Aelst. Kreffer I hield slecht richting, terwijl hij 'n halven meter voor de finish stopte, waarschijnlijk in de mee ning verkeerende, dat hij er al was. De jury plaatste den Amsterdammer nog als eerste I zij het met denzelfden tijd als van Aelst, 1 min. 4 2/5 sec. Op de 100 meter schoolslag dames had Jopie Stroomberg een heel wat beteren eindspurt dan Jenny Kastein, die enkele meters op de IJ- zwemster achterbleef. De recordhouder in hetzelfde nummer voor heeren, de D.J.K.-er Van Kalken, kon het tegen Kruithof en Jongbloed niet bolwerken. De R.Z.C.-er won in 1 min. 10 4/5 sec. Het record van Van Kalken staat op 1 min. 17 sec. Dat Rie Mastenbroek zonder noemens- waardigen tegenstand de 100 meter vrije I slag zou winnen, was vanzelfsprekend. Zij maakte op deze 33 1/3 meter baan een tijd van 1 min. 6 3/5 sec., terwijl Tine Wagner tweede werd in 1 min. 13 1/5 sec. Bijzondere tijden zijn er op de diverse indi- vidueele nummers dezen avond dus niet ge- I rnaakt. In het estafettenummer 4 maal 100 meter I vrije slag heeren nam De Jonge Kampioen met Senff direct de leiding, welke zij niet meer af stond, ondanks goede pogingen van Siphema en Moor der H.P.C. Scheffer en Kreffer wis ten hun voorsprong te behouden op de laatste I banen. ZIAN zag nog kans de tweede plaats I te bezetten voor Heemstede. Op dezen avond werd voorts nog een water- poiowedstrijd U.Z.C. en H.P.C. gespeeld, terwijl j voorts het schoonspringen dames en heeren j veel bijval oogstte. De resultaten waren: 100 meter vrije slag' heeren: 1 A. Kreffer, D.J.K., 1 min. 4 2/5 sec.; 2 C. G. van Aelst, H.Z* en P.C., 1 min. 4 2/5 sec.; 3 A. Siphema, H.P.C-, I 1 min. 5 4/5 sec. 100 meter schoolslag dames: 1 J. M. Stroom- 1 berg, IJ, 1 min. 29 sec.; 2 J. Kastein, H.D.Z., f min. 32 sec.; 3 M. Kerkmeester, O.D.Z., 1 min* j 32 2/5 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1 P. Kruithof, R.Z.C., 1 min. 19 4/5 sec.; 2 K. P. Jongbloed, J ZIAN, 1 min. 20 sec.; 3 A. van Kalken, D.J.K-, 1 min. 20 3/5 sec. 100 meter vrije slag dames: 1 Rie Masten- I broek, O.D.Z., 1 min. 6 3/5 sec.; 2 Tine Wagner, I IJ, 1 min. 13 1/5 sec.; 3 S. Sieberg, H.Z. en P.C., I 1 min. 16 3/5 sec. 4 maal 100 meter vrije slag estafette heeren'- 1 De Jonge Kampioen, Amsterdam, met de j zwemmers Senff, de Jong, Scheffer en Kreffer* Tijd 4 min. 21 1/5 sec.; 2 ZIAN 4 min. 27 2/5 sec.; 3 H.P.C, 4 min. 30 sec.; 4 U.Z.C. 4 min* 32 sec. Schoonspringen dames: 1 mej. Zeeman, A- I D.Z., 37,73 pnt.; 2 mej. Tholen, H.D.Z., 36,99 pnt.; 3 mej. Neve, H.P.C., 36,86 pnt. Schoonspringen heeren: 1 De Goede, A.Z-* 53.97 pnt.; 2 v. d. Voort, Haarlem, 53,82 pnt.! I 3 S. Emmering, A.Z., 52,85 pnt. De verdere resultaten waren: Waterpolo. Heemsteedsche Polo Club-' Utrechtsche Zwemclub 82. De doelpunten waren van Kooyman (3) Daat- selaar (31) Sipkema (41) rust. Kooyman (5—1) De Man (5—2) Mooi (6—2) en Sipkema (8—2). 5 x 331/3 M- vrije slag estafette dames. 1* 1. H.Z. en P.C. 1 min. 46 2/5 sec. 2. A. D. Z. 1 min. 46 3/5 sec. 3. Het Y 1 min. 50 2/5 sec. 10 X 33 f/3 M- vrUe slag estafette jongens t/m 17 jaar. 1. Het Y in 3 min. 24 3/5 sec. 2. H. Z. en P. C. 3 min. 27 2/5 sec. 3. Haarlem 3 min. 27 4/5 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4