De wereldhandel Handelsverdrag met België New-Vorksche Bears RUMOER IN FRANSCHE KAMER Sport en spel VERRASSEND SLOT TE ANTWERPEN m m VRIJDAG 8 MAART 1935 Mandaat van Besson ongeldig verklaard Een overwinning voor Theunis Motie der Vlaamsche Nationalisten met 90 tegen 83 stemmen verworpen Brand in Spaansche sneltreinen Sabotage van het treinpersoneel? Dynamietontploffing in Utah Acht dooden Wij kunnen de economische ont wikkeling slechts met bange zorg gadeslaan" R.K. Handelshooge school De zevende dies natcdis gevierd Rede Fentener van Vlissingen Bevredigende oplossing voor het steenkolenvraagstukregelin gen voor land- en tuinbouw I Overeenkomst geldt een jaar OP VRIJE VOETEN Chauffeur overleden CONTINGENTEERING VAN PAPIER Soepele toepassing der gestelde regelen GEEN LUCHTVAART LIJN OP DONCASTER K. L. M. wijst voorstellen van de hand SCHAKEN Botwïnnïk verliest van Rogotyrtschuk Toen het eindschot van de Zes daagsche klonk, waren er nog slechts zeven kop pels in de baan Guerra-van Nevele winnen FlohrRomanowski afgebroken Boterprijs AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 7 Maart FAILLISSEMENTEN Na kalme opening konden ver scheidene fondsen in koers verbeteren, het slot was ver deeld SPECIAAL VOOR U DAMES is rubriek WAT DE TONG STREELT (P.g. 4) WISSELKOERSEN M AMERIK. GOEDERENMARKT - STOOMVAARTLIJNEN PARIJS, 7 Maart (Reuter). De Kamer heeft zich heden bezig gehouden met een voorstel tot ongeldig verklaring van het mandaat van den afgevaardigde Besson. Besson was wegens verduistering en diefstal tot gevangenisstraf veroordeeld. De debatten leidden tot vrij heftige uiteen zettingen, aangezien afgevaardigden van rechts en links voor Besson in de bres sprongen met de motiveering, dat, wanneer men hem on waardig zou willen verklaren het volk in het parlement te verdedigen men allereerst andere parlementsleden, die nog in functie zijn en waardigheden bekleeden, ofschoon zij zich aan grootere vergrijpen hebben schuldig gemaakt, ter verantwoording moest roepen. De minister van Justitie, Pernot, keerde zich met nadruk tegen deze motieven. Ben door afg. Vallat ingediend voorstel tot rechtvaardiging werd ten slotte met 312 tegen 85 stemmen verworpen, terwijl het regeerings- voorstel inzake intrekking van het mandaat werd aangenomen met 338 tegen 28 stemmen. Afgevaardigde Besson zou gearresteerd wor den, wanneer hij uit het parlementsgebouw kwam. Hij verklaarde echter aan de agenten van politie, dat zijn zaak nog niet behandeld was, hetgeen door eenige parlementsleden, die zich in zijn gezelschap bevonden, werd beves tigd, zoodat de politiemannen niet tot zijn ar restatie gerechtigd dachten te zijn. Besson stapte daarop in een taxi en verdween in on bekende richting. Onze Brasselsche correspondent seint d.d. 7 Maart: Het debat in de Kamer over de verboden .Vlaamsche betooging van 31 Maart, werd Don derdagmiddag beëindigd met de stemming over een motie, ingediend door een Katholiek Vlaamsch Kamerlid en een Vlaamsch Nationa list, waarin werd betreurd, dat de regeering zich niet tot burgemeester Max had gewend om opheffing van het verbod der Vlaamsche betooging te verkrijgen. De motie werd even wel met 90 tegen 83 stemmen verworpen. MADRID, 7 Maart Donderdagmiddag is in byna alle sneltreinen van den Spaanschen Zui- der Spoorweg Maatschappij, die dienst doen op de lijn tusschen de hoofdstad en Sevilla, Gra nada, Alicante, Saragossa, en andere streken, bijna op hetzelfde moment brand uitgebroken. De tot dusver bekend geworden bijzonderhe den daarover spreken elkaar tegen. Volgens mededeelingen uit de eene bron zijn de post wagens der treinen door de vlammen aangetast en alle postverzendingen vernield. Volgens andere berichten zijn de bagagewa gens een prooi der vlammen geworden. Ofschoon nadere gegevens ontbreken neemt men ln verband met de eigenaardige nevenver schijnselen aan, dat het hier gaat om goed voorbereide daden van sabotage, waaraan waar schijnlijk het treinpersoneel niet geheel on schuldig zal zijn. Voor een deel bleven de trei nen midden op de lijn staan, een ander gedeel te bereikte de eerstvolgende stations, waar dan het vuur kon worden gebluscht. Het schijnt, dat geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. NEW-YORK, 7 Maart (Reuter) Te St. George in den staat Utah moest een petroleum- boorgat met behulp van dynamiet vergroot wor den. De springstoflading was echter niet goed aangebracht en ontplofte te vroeg, ten gevolge waarvan acht personen werden gedood en ver scheidene personen ernstig werden gewond. school te Waalwijk: den oud-moderator der studenten father J. Padberg: den huidigen mo derator, den Weleerw. heer drs. van Miert; de heeren H. Blomjous, lid der Eerste Kamer en A. Th. van Rijen, lid van Ged. Staten; mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck. burgemeester van Bre da en docenten der R.K. leergangen en lectoren der Handelshoogeschool. Te kwart over vier betrad de senaat, de pro fessoren H. A. Kaag; dr. M. J. H. Cobbenha- gen; dr. J. E. de Quay; dr. F. A. Weve; ir. Gi- lissen; mr. E. G. J. Gimbrère met den rector magnificus, mgr. prof. dr. Th. Goossens, het auditorium, onder het luide zingen van het „Io Vivat". Daarop hield de Rector Magnificus een rede over „Onontgonnen Brabant". Het 750-jarig bestaan van Den Bosch als stad, dat dit jaar gevierd zal worden, was voor Mgr. prof. dr. Goossans aanleiding in deze rede aandacht te vragen voor den handel en de industrie van 's-Hertogenbosch in de eer ste periode van het bestaan der stad. Speciaal vroeg spr. de aandacht voor de ver vaardiging van en den handel in wollen lakens. Na afloop dezer bijeenkomst recipieerde de senaat in het gebouw der Handelshoogeschool. De R.K. Handelshoogeschool, Hoogeschool voor Economische en Sociale Wetenschappen, yierde Donderdag haar zevenden dies natalis. Des morgens te half elf werd in de kerk van den Heuvel te Tilburg een plechtige H. Mis op gedragen door Mgr. dr. Th. J. F. Verhoeven curator, met assistentie van de beide kapelaans van den Heuvel, de Weleerw. heeren Bekkers en Verhoeven. 's Namiddags om vier uur was er in de groo- te gehoorzaal van het Conservatorium een plechtige bijeenkomst. We merkten hierbij oa. op: de curatoren: mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen; Mgr. dr. P. J. M. van Gils; Mgr. dr. Ph. Verhoeven; verder den burgemeester van Tilburg, mr. dr. F. Vonk de Both en de wethouders mr. J. van den Mortel, dr. A. H. Moller, en J. van Ouden hoven; den secretaris der gemeente, den heer W. J. van Dusseldorp; dr. P. C. de Brouwer; pastoor drs. J. Verhoeven; dr. L. C. Michels; ars. G. J. da jfttcs, directeur hoogere handels- Donderdagmiddag heeft de heer F. H. Fente ner van Vlissingen. voorzitter van de Interna tionale Kamer van Koophandel, tijdens den jaarlijkschen koffiemaaltijd van de Kamer van Koophandel van Rotterdam een rede gehou den over den huidigen toestand van den we reldhandel. Helaas ontbreken de teekenen, aldus spr. dat de economische toestand van de wereld aan het verbeteren is. Weliswaar heeft men in eenige landen een verbetering der conjunctuur- indices kunnen constateeren, maar het komt spr. voor dat deze slechts als kunstmatig en tijdelijk kan worden beschouwd. Wij kunnen de economische ontwikkeling van de wereld en van ons vaderland slechts met bange zorg gadeslaan. Wij zullen moeten blijven trachten, persoonlijk tot de oplossing van de vele economische vraag stukken, die zich thans voordoen, het noo- dige bij te dragen. Het doel, dat bereikt moet worden, is het gemiddelde van de hoeveelheid goederen, die wij ter beschikking van de wereldbevolking per hoofd kunnen stellen, te verhoogen. Om dit te bereiken, moeten wij de goederen die wij zoo overvloedig weten te produceeren en zoo goed weten te transporteeren, op de juiste wijze distribueeren. Oorlogsschulden, reparatie- lasten, onstabiele munteenheden, het streven met name van nieuw gecreëerde staten doch ook van andere landen om met kunstmatigen steun bestaande bedrijfstakken te stimuleeren of nieuwe te creëeren en ten slotte de negee ring van het feit, dat goederen en diensten slechts met goederen en diensten kunnen wor den betaald, hebben een efficiente distributie van goederen hoe langer hoe meer onmogelijk gemaakt. Dit feit noemde spr. een der voornaamste oorzaken, dat een zoo hevige crisis uitbrak en dat het, om die te overwinnen, in de eerste plaats noodig zou zijn geweest de gemaakte fout zooveel mofelijk ongedaan te maken. Om 't distributie-apparaat behoorlijk te laten functionneeren, is, volgens spr., noodig: open stelling van den kortsten weg, welke van den goedkoopsten en besten producent tot den ver bruiker leidt; een betrouwbare maatstaf, waar aan de kooper kan afmeten, wat hij ontvangt en de verkooper wat hü afstaat; de mogelijkheid om goederen en diensten met goederen en diensten te betalen; redelijk evenwicht tusschen het koopvermogen van verschillende klassen der bevolking en van verschillende landen. Zooals gemeld, heeft Donderdag te Brussel aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken en Buitenlandschen Handel de onderteekening plaats gevonden van de Nederlandsch-Belgische Handelsovereenkomst, die het resultaat is van de beurtelings te Brussel en te 's Gravenhage gevoerde onderhandelingen. Van Nederlandsche zijde werd de overeenkomst onderteekend door den heer Lamping, van Belgische zijde door den heer Suetens, voorzitters van de beide dele gaties. Gelijk bekend hebben de onderhandelingen, die met enkele onderbrekingen bijna twee maanden geduurd hebben, een moeizaam ver loop gehad. Voor het steenkolenvraagstuk is een bevredigende oplossing gevonden. De Ne derlandsche kolenuitvoer naar België is geregeld op de basis van het laatste ge- deete van het vorig jaar. Daartegenover heeft de Belgische Regeering genoegen ge nomen met een vermindering van den Bel gischen koleninvoer in Nederland. Voor den afzet van Nederlandsche' land en tuinbouwproducten is een aantal rege lingen getroffen, die eenerzijds een ver hooging, anderzijds een beter gebruik van de exportmogelijkheden veroorloven. Zoo bestaat de mogelijkheid tot den verhoog den afzet van boter, terwijl voor den uitvoer naar België van mager weidevee een regeling is getroffen. Tevens is de regeling van den uitvoer der Nederlandsche tuinbouwproducten, waarvan de invoer in België is gecontingen- teerd, eenigszins elastisch gemaakt. Daartegen over heeft de Nederlandsche Regeering toege stemd in een verlaging van de monopoliehef fing op een beperkte hoeveelheid wit lof. Tên slotte is een regeling getroffen voor den wederzijdschen afzet van industrieele producten. Daarbij is de uitvoer naar België ongeveer gehandhaafd op het peil van 1934, terwijl de invoercontingenten voor Bel gische artikelen aan de bestaande markt verhoudingen zijn aangepast. Het thans aangesloten arrangement zal gel den van 1 Februari 1935 tot 31 Januari 1936. De mogelijkheid van een tusschentijdsche op zegging is voorzien voor het geval zich onver wachte moeilijkheden in het handelsverkeer mochten voordoen. De heer B., die in verband met den Schie- damschen brand van Woensdagavond, als ver dacht van brandstichting door de politie was aangehouden, is later weer op vrije voeten ge steld. De politie vond geen aanleiding om een vervolging in te stellen. In het St. Jozefsziekenhuis te Eindhoven is overleden de chauffeur M. v. d. V. uit Valkens- waard, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag op den Aalsterweg onder Eindhoven met den auto tegen een boom is gereden, waar bij drie personen werden gewond. Op vragen van het Kamerlid Vos, in verband met de contingenteering van papier, heeft mi nister Steenberghe thans geantwoord. Artikelen, waarvan het zonder nader onder zoek vaststond, dat zij niet door de Nederland- landsche industrie worden vervaardigd, zijn van de contingenteering uitgesloten, terwijl nadien voor verschillende andere artikelen vrijstellingen werden verleend. Terstond na de afkondiging van de contingen teering is een onderzoek aangevangen bij den handel en de industrie om vast te stellen welke artikelen hier te lande niet worden vervaardigd. De minister is niet bereid, evenmin als dit voor andere contingenteeringen geldt, de invoer beperking voor alle papier-artikelen, die hier te lande niet worden vervaardigd, zonder meer op te heffen. Hij is wel bereid, gezien het voorloopig karakter van de onderhavige contingenteering, de voor uitvoering gestelde regelen zoo soepel mogelijk toe te passen. Sedert eenigen tijd zijn besprekingen gevoerd over het voorstel van Doncaster (Eng.) om deze stad ln het luchtverkeer van de K.L.M. te doen opnemen. Een onderzoek, dat de K.L.M. naar het vlieg veld van Doncaster liet Instellen, heeft uitge wezen, dat 't veld voor de landing van K.L.M.- vliegtuigen ongeschikt is. De voorstellen dien aangaande zün daarom door de K.L.M. van de hand gewezen. 11. Guerrav. Ne vele 83 punten; 12. B r as- pen n i n xvan Hout 44 punten. Dé andere vier koppels lagen toen 12 en meer ronden achter. In den vooravond hadden BroccardoGuim- bretière en voorts BraspenninxVan Hout den strijd gestaakt, terwijl de koppels Van der Horst Van Hoek en RaesMeerschaert, die een zeer grooten achterstand hadden van het tooneel verdwenen. Ook MertensMortelmans hadden den strijd opgegeven. Er deed zich dezen avond een incident voor, dat wel heel groote gevolgen had. Wals gaf op een gegeven oogenblik den Duitscher Zims een duw, die het er niet bij. liet en een valpartij veroorzaakte, waarvan beiden het slachtoffer werden. Wellicht was Wals reeds nerveus ge worden door de strafronde, die de jury hem en Pijnenburg had opgelegd in den vooravond, om dat dit Nederlandsche koppel te lang uit de baan zou zijn gebleven. De valpartij maakte er de stemming niet beter op en bovendien werden beide renners beboet met 250 francs. Eenigen tijd later staakte Wals den strijd, waarop ook Pijnenburg verdween. Het veld was hiermede sterk gedund. Tenslotte vielen ook Loncke—Buyse uit, zoodat in het laatste uur nog acht koppels overbieven. De sprints in het laatste uur werden gewon nen door van Nevele, Biliiet, van Nevele, Ha- merlinck, Bonduel, Deneef, Guerra twee maal, van Vlockhoven, Guerra, Smets, Lohmann, van Nevele, Hamerlinck, Guerra;,Hamerlinck en van Nevele. De jachten duurden intusschen voort en Biede door het uitvallen van enkele der sterkste kop pels was het beeld van den strijd totaal veran derd. Guerravan Nevele kwamen tenslotte met SmetsMartin en HuysBonduel aan den kop te staan en vooral door het feit, dat het Ita- liaansch-Belgische koppel in het laatste uur veel punten verzamelde in de sprints, wonnen van Nevele en Guerra deze Zesdaagsche, hetgeen ten slotte een groote verrassing is geworden. De eindstand werd: 1. Guerra—Van Nevele (Italië-België), 139 pnt. 2. SmetsMartin (België) 95 pnt. 3. Huys—Bonduel (België) 44 pnt. Met een ronde achterstand: 4. Schön—Lohmann (Duitschland) 176 pnt. 5. HamerlinckBiliiet (België) 85 pnt. 6. Van Vlockhoven—Van Buggenhout 68 pnt Met twee ronden achterstand: 7. VerreyckenHaezendonckx 41 pnt. Zeven minuten voor het einde hadden ook CharlierDeneef de baan voor goed verlaten. In totaal werden in de 145 uren 3502,825 K.M. afgelegd. m De tweede Antwerpsche Zesdaagsche heeft wel een buitengewoon verrassend slot gehad. Toen namelijk het eindschot klonk, waren nog slechts zeven koppels in de baan, terwijl alle overige koppels den strjjd ge staakt hadden. De strijd, die dus een zeer teleurstellend slot bracht, werd tenslotte gewonnen door het Italiaansch-Belgische koppel GuerraVan Nevele, een koppel, dat men al van te voren als kansloos had ge kwalificeerd. Op den laatsten middag van de Zesdaag sche te Antwerpen is nog een kleine wijziging in den stand gekomen. De Duitschers Schön Lohmann wisten zich bij de leidende ploegen te voegen, zoodat zij door hun puntenaantal op de tweede plaats kwamen achter Loncke Buysse. De sprints verliepen zeer rustig pn men verwachtte, dat des avonds, tijdens de laatste uren van deze Zesdaagsche, inderdaad om de uiteindelijke zege fel gestreden zou worden. De stand Donderdagmiddag 5 uur was de volgende: 1. LonckeBuysse 154 punten; 2. Schön— Lohmann 148 punten; 3. Hamerlinck—Biliiet 51 punten; 4. SmetsMartin 57 punten; 5. Bon duel—Huys 25 punten. Met 1 ronde achterstand: 6. PijnenburgWals 241 punten; 7 Charlier—Deneef 103 punten; 8. Van Vlock hovenvan Buggenhout 43 punten; 9. Verrey ckenHaezendonckx 40 punten; 10. Broccardo Guimbretière 32 punten- Met 2 ronden achterstand: MOSKOU, 7 Maart (Eigen telegram). In de vijftiende ronde van het internationaal schaak- tournooi alhier was de groote verrassing de nederlaag van Botwinnik tegen Bogotyrtschuk. Flohr heeft Botwinnik nog niet van de eerste plaats verdrongen, daar de partij tegen Roma nowski, evenwel in beteren stand voor Flohr werd afgebroken. De resultaten waren: Ragosin wint van Stahlberg. Pirc—Lissitzin afgebroken in slechteren stand voor eerstgenoemde. Kann remise met Goglidse. Lasker remise met Alatorzeff. Bogotyrtschuk wint van Botwinnik- Tschechower remise met Rjumin. Lilienthal remise met Loewenfisch. FlohrRomanowski afgebroken in beteren stand voor eerstgenoemde. Rabinowitsch wint van Miss Menchik. Spielmann remise met Capablanca. Voorts eindigde de afgebroken partij Lissitzin Stahlberg in remise. De stand is thans: Botwinnik 1014Flohr 10 Loewenfisch en Lasker 914Spielmann 9; Capablanca 814Ragosin en Rabinowitsch 8; Kann en Romanowski 714 Rjumin en Lilien thal 714Goglidse 7 Lissitzin 6 Pirc en Alatorzeff 6 Stahlberg 6; Bogotyrtschuk 514; Tschechower 5; Miss Menchik 114 punt. In de zestiende ronde zullen de volgende par tijen worden gespeeld: Stahlberg—Capablanca; Miss MenchikSpielmann; RomanowskiRabi nowitsch; Loewenfisch—Flohr; Rjumin—Lilien thal; Botwinnik—Tschechower; Alatorzeff Bogotyrtschuk; Goglidse—Lasker; Lissitzin Kann en Ragosin—Pirc. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 42 cent per kilo gram. (Medegedeeld door Simoons en Co, A. van Vliet en Zonen en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Unilever H.V.A. Anaconda U. S. Steels 134% 83 166 513/16 18 7/16 Van 4.30—5.30 Kon. Olie Anaconda U. S. Steels 134% 5% 18 7/16 Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failiet verklaard: 5 Maart: A. Fraay, fotograaf, Amsterdam, Am- stellaan 88 hs. 6 Maart: J. w. Donk w.Zzn., geldwisselaar, Am- Jr.. handelende onder de firma Anspaoh en Donk en deze firma Anspach Donk, Amsterdam, N.Z Voorburgwal 158. J. W. Donk, Jr., commission najr ln effecten, Amsterdam, Raphaelstraat 14 li. als handelende onder de firma Anspach Donk en als eenig beheerend venoot van de Comm. Venn. J. W. Donk Jr. en deze Commanditaire Vennootschap J. W. Donk Jr., Amsterdam, N.Z, Voorburgwal 158. E. van Loen, handelaar ia reclameartikelen, Amsterdam, Hemonystraat .15, NEW-YORK, 7 Maart (Part.) Hoewel het in Wallstreet heden vrij wat kalmer was dan gisteren, vormden de gebeurtenissen van giste ren toch nog steeds het onderwerp van het gesprek. In breeden kring is men het er wei over eens, dat de mededeelingen van president Roosevelt een diepere beteekenis hebben gehad en dat het hier niet gaat om een verkeerde in terpretatie van hetgeen de president beweer.) heeft. Men neigt tot het denkbeeld van een waarschuwing aan Engeland, dat de Vereenigde Staten niet werkloos zullen toezien bij een ver dere depreciatie van het Pond Sterling. Voorts acht men de mogelijkheid van een verdere waar devermindering van den dollar grooter dan sinds verleden jaar het geval is geweest en hieraan is het toe te schrijven, dat de stemming van daag in Wallstreet vrij vast was. De handel was kalmer- Gedurende het eerste beursuur werdeu 140.000 shares omgezet. Steels stegen tot boven 31, doch moesten later een gedeelte van hes avans weer prijsgeven. De overige staalwaarden lagen mede hooger. Spoorwegwaarden waren vast. Atchison Topeka's en Union Pacific ver beterden 1 dollar, doch overigens bleven de koerswinsten meerendeels tot fracties beperk'.. Koperwaarden liepen algemeen iets op, evenals automobielaandeelen. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen en equipmentshares waren vast en gaven koersverbeteringen tot 1 y, punt te zien. Public-utilities trokken lichtelijk aan. Amer. Tel. Tel. stegen weer tot boven 105, in verband met de geruchten, dat de re geering de wet inzake de public-utility-holding- maatschappijen in iets gematigder vorm zou gis ten. Warenhuisaandeelen konden een kleinigheid verbeteren, evenals chemische waarden en vlieg- tuigaandeelen. Petroleumaandeelen waren aan den vasten kant, hoewel markante verschillen uitbleven- Electriciteitsaandeelen waren gezoent, waarbij Westinghouse Electric de aandacht trok ken door een stijging van ongeveer 1 dollar tot boven 37. Bij inkrimpenden handel konden de noteerin gen gedurende de middaguren 't behaalde avans behouden en hier en daar konden de noteeringen zelfs nog wat aantrekken, doch fluctuaties van beteekenis vielen ook nu niet waar te nemen. Gebrek aan stimuleerend nieuws, zoomede de onzekerheid omtrent de monetaire problemen waren de voornaamste oorzaken van den ge- ringen kooplust van het publiek. Voor enkele specialiteiten bestond nog wei wat belangstel ling. Hierbij traden mijnen, natte waarden, aan deelen in telegraaf maatschappijen en meerdere sporen op den voorgrond, die pl.m. 1 punt verbeterden. Union Paciftc daarentegen konden zich op het verhoogde koerspeil niet handha ven en brokkelden later op den dag af. Ook de overige spoorwegshares ontmoetten laatbeurs eenig aanbod en sloten niet op 't hoogste punt. Van de staalwaarden, die eveneens hooger no teerden, verkeerden pref-aandeelen U. S. Steels in reactie en liepen een tweetal punten teru.? Het slot, dat voor een groot aantal fondsen op iets hooger niveau kwam te liggen, liet voor Amer. Tel. Tel., Eastman Kodak, United Fruit. National Distillers, U. G. Smelting en Delaw. Hudson voordeelige verschillen van 1 pet. 1 '4 pet. zien, terwijl Reading Railroad en Union Pacific resp. 1% pet. en 1 pet. verliep leden De omzetten bedroegen 540.000 schares. Slotkoersen Maart Allied Chemicai American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore 6? Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pre! Chicago Rock Ish Chrysler Motor Cities Service Consol Gas ot N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 614 Youngieening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak EL Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric General Gas 6 EL cl. A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadei Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil SOcony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolwortb Building 5 exdtv 1 ex claim. i gedaan en laten. Dit zjjn gedane slotkoersen, geen Died (slot) Roereen. 7 6 5 134: 133 133 117 llóïf 114% 12% 12% 13% 35 34% 34 106 104% 105 80 79% 79% 9% 9% 9% 9% 9% 93/g 39% 38% 387/8 ~8% ~8% _9% 25% 25 25% 10% 10 10% 53% 52% 52% 21 Va 22% 23 39 41% 41% 2% 2% 23/g 1% 1% 1% 34% 33% 33% 1 1 1 17 16% 16% 17 17 17% 40% 40% 43% 31 301/2 33Ve 27 26 25% 92% 91% 90% 118% 117% 118 4% 4% 4% 22% 223/8 22% 28% 11% 9 10% 38 '/a 23 7 15Vs 30% 95 3% 1% 2 23% 14% 19% 16% 43 13% 10% 159 28% 28% 11 11 8% 8Va 10 -10% 38 37% 22% 22% 7 6% 15% 15% 30 30% 95% 3% 1% 2 23% 14% 19% 1614 43 13% 1034 159 95% 3% 1% 2% 237/s 15 19% 16% 44% 13% 10% 160 193/g 183/4 19% 48 473/, 48% 21 203/4 203/8 4% 4% 43/4 33% 32% 32 6)4 61/s 6% 12% 123/4 14% 14% 14% 9 83/4 8% 16Va 163/g 16% 38% 38 377/g 83/g 8% 88V4 89% 91% 11% 107/g 11% 1% 1% lS/4 5% 51/8 5% 12% 12% 13 31% 30% 30% 1% 1% 1% 36% 36% 361/4 543/g 54 54% 5= ex coupon bieden Académische examéns LEIDEN. Candidaats-examen rechten de heer C. J. H, van Buuren, 7 Mrt. 6 Mrt. Brussel 23.62 Rome 8.41 Madrid 13.84 Bern 32.83 Weenen 19.10 NEW-YORK, 7 Maart 7 Mrt. 6 Mrt, 2367 Oslo 23.90 23 87% 8.43% A'dam 68 60 68.71 13.86 Londen 4.75% 4.747/g 32.93% Parijs 6.67% 6.68% 19.12 Berlijn 40.76 40.75 7 Mrt. 6 Mrt. NEW-YORK, 7 Maart 7 Mrt. 6 Mrt. Suiker Mrt 2.04-05 2.02-03 Sept. 2.20-21 2.19-20 Mei 2.09-10 2.08-10 Dec. 2.26-27 2.26-27 Juli 2.14-16 2.14-15 Jan. 2.18-20 2.18-20 CtCuba 2.98 2.98 Suiker (nieuw contract) slot Mrt. 2 03-05 2.02-03 Sept. 2-20-21 2.19-20 Mei 2.08-09 2 07-08 Dec. 2.26-27 2.25-26 Juli 2.15-16 2.13-14 Jan. 2.17-18 2.17-18 Mrt. 2.15-17 2.15-17 Rubber Standaard 0 Mrt. 12.05 11.87 Oct 12.53 12.35 Mei 12.16 11.95 Dec. 12.67 12.47 Juli 12.32 12.09 Jan. 12.74 12.55 Sept. 12.46 12.25 Katoen Lóco 12.50 12.50 Aug. 12.34 12.32 Mrt. 12.20 12.20 Sept 12.30 12.28 April 12.25 12.26 Oct 12.25-26 12.23 Mei 12.31 12.32 Nov. 12.28 12.26 Juni 12.34 12.34 Dec. 12.32 12.30 Juli 12.38 12.36-37 Jan. 12.36 12.33 Tarwe Roode Winter loco 106% Harde Winter loco 115% 114% Tin Loco 46.70 46.75 April 46.45 46.50 Koffie (Rio) (Santos) Mrt 5.27 5.42 Mrt. 8.77 8.85 Mei S.40 5.55 Mel 8.66 8.75 Juli 5.53 5.68 Juli 8.55 8.6b Sept 5 63 5.77 Sept. 8.44 8.58 Dec. 5.73 5.86 Dec. 8.44 8.59 Mrt. 8.44 8.59 CHICAGO, 7 Maart 7 Mrt. 6 Mrt. 7 Mrt. 6 Mrt. Tarwe Haver Mei 961/8-96 95-95% Mei 49 48% Juli 90%-7/f. 89%-% Juli 423/8 41% Sept 897/fc-90 887/8.89 Sept 40% 40% Ma is Rogge Mei 823/g 81% Mei 633/s 62% Juli 78)4 771/8 Juli 633/g 62% Sept 75 Va 74% Sept 64% 623/4 Reuzel Duiuth Lijnzaad Loco 13.60 13.60 Mei 13.42% 13.50 Mei I.751/3 Juli 13.55 13.57% Juli - Sept. 13.571/2 13.65 Oct. WINNIPEG, 7 Maart. 7 Mrt. 6 Mrt. 7 Mrt. 6 Mrt. Tarwe Gerst Mei 83% 833/g Mei 48% 48Vs Juli 83% 831/4 Juli 483/4 49 Rogge Lijnzaad Mej 53i/4 53% Mei 1.433/g 1.437/. Juli 541/8 541/4 Juli 1.41% Haver Me) 40% 403/4 Juli 401/2 40% BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 7 Mrt.: Hebble. e., Goole; Junior, m.s.. Faversham; Reggestroom, s., W.-Afrika; Holmelea, s., W.-Afrika; Hermes, s.. Hamburg; Vechtstroom, s„ Huil; Fiat, ms., Lon den (voor Beverwijk). Vertrokken 7 Mrt.: Kurt. m.s„ Esbjerg; Me- lampus, s„ Londen; Heluan, s., Goole; Ella Halm. s„ R'dam; Britannica, s.. Londen; Lingestroom, s., Bristol; Orion. s„ Middl. Zee via R'dam; Irene. s„ Gdynia. AMSTERDAM. Aangekomen 7 Mrt.: Hebble. Goole. stukgoed, Handelskade. Gebr. Scheuer; Ju nior, Faversham, repareeren. Werf Kromhout, Kampman; Kwiek, Skarrehage,, steenen, Kostver- lorenvaart, Salomon's Kustvaart; Holmolea, W. Afrika,. stukgoed,. Javakade, Wambersie Zn.: Reggestroom. W.-Afrika, stukgoed. Handelskade, Holland Afrika Lijn; Hermes, Hamburg, stukgoed, Sumatra,kade. Verg. Cargadoorskantoor; Vecht stroom, Huil. stukgoed, Handelskade. Holl. Stoomb. Mij. AMSTERDAM. Aangekomen 6 Maart: Kltpfon- tein. Hamburg, ledig, Surrca trakade, Holland- Afrika Lijn. 7 Maart: Astarte, Bremen, stukgoed. De Ruy- terkade. Van Es Van Ommeren; Rijnstroom- Leith, stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij: Inhambane, La Plata, graan, Houthaven, Furness; Salland, B.-Alres, stukgoed, Handelskade, Wm. H- Müller Co.: Ransdorp. Hoboken, zwavelzuur. Nleuwendammer kade, Ketjen; Gateshead, New castle, stukgoed orr steenkolen, J. P. Coenhaven. Verg. Cargadoorskantoor Grena, Port-Arthur, olie. Petoleumhaven, Volgt Geber. HALCYON LIJN MAASBURG, 6 Mrt. van Vlaardingen te Porto Ferrajo. STAD AMSTERDAM, 6 Mrt. van Bagnoll naar Melilla. STAD ZALTBOMMEL. 6 Mrt. van Savona naaf Oran. MIJ. OCEAAN MELAMPUS, 7 Mrt. van Amst. naar Londen. HOLLAND-WEST-AFR1KA LIJN REGGESTROOM. 7 Mrt. van W.-Afrika te Amst. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, uitreis, 7 Mrt. van Rio Janeiro. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. thuisreis, 7 Maart te Suez. KON. NED. STOOMB. MIJ. HERMES, 7 Mrt. van Hamburg te Amst. IRENE. 7 Mrt. van Amst. naar Gdynia. ORION. 7 Mrt. van Amst. via Rotterdam naif Middl. Zee. DIVERSE SCHEPEN EMMAPLEIN, Narblk naar Rotterdam, pass. 6 Maart Udslre. SCHIELAND, 6 Mrt. van Immingham naar Rouaan. ST. ANNALAND, 6 Mrt. van Hamburg te im mingham. ST. JANSLAND, 7 Mrt. van Antwerpen op de Tyne. TRITO, 6 Mrt. van Belfast vla Fowey naa* Amsterdam. BEYERLAND, 6 Mrt. van de Tyne n. Amst. JONGE JACOBUS, 6 Mrt, van Hamburg na®* Rotterdam. JEANNETTE, 6 Maart van Isigny te Lowestoft- DORDRECHT, 5 Maart van Dakar naar Genua- SCHOKLAND, 6 Maart van Grangemouth naar Rotterdam. BEVERWIJK. 6 Maart van Susak te Sfas. ALCOR. Santa Fé naar Antwerpen, pass. 6 Maar" Las Palm as. ÓRANJEPOLDER, 6 Maart van Rottterdam te TELA, 6 Maart van Montevideo te B.-Alres. Londen. WESTLAND, 7 Maart van Rotterdam te Leith' JEANNETTE. 6 Maart van Isigny te FellxtoW®' ANA STASIA, 6 Maart van Sandakan n. Mirri VEERHAVEN, 5 Maart van Marlel te Santiag0' REGINA, 4 Maart van Blyth te Porthleven. ZWARTE ZEE, sleepboot, was 5 Maart 12 's middags op 42 gr. 48 min. N.B. en 25 gr. 45 m'I> l W.L., met het m.s. Valverda op sleepboot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2