New-Yorksche Beurs LANDBOUW-CRISISFONDS II ZATERDAG 9 MAART 1935 TWEEDE KAMER ,Jn ieder geval moeten de produc tiekosten door den steun gedekt worden" Geen wijziging van de Ambtenarenwet Schooljeugd naar België Een antwoord op het bezoek van de Belgische gasten ver léden jaar Truc, die niet opging Vijfhonderd gulden om bekeuring ongedaan te maken HET CONFLICT IN DE W1ELERWERELD BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE Tijdelijk P. T. T.-kantoor Nationale Bedevaart Bisschoppelijke delegatie naar Lourdes Landsmiddelen in Indië WOONHUIS AFGEBRAND Gezin nog juist bijtijds gered F. 36 VLIEGT HEDEN WEER PROEF De reis der Dornier-vliegtuigen De „Kwartel" naar Bandoeng terug Postvluchten Heffing op boter DE PEPER-AANSLAG De Rotterdamsche verdachte bekent BRAND TE HELMOND SCHAKEN Botwinnik nog altijd vooraan Lasker thans tweede met Flohr Na onregelmatige opening werd de stemming ver deeld; by inkrimpenden handel was het slot traag 12 H ms J6% 38 83/g 893/4 107/a WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 8 Maart MARKTNIEUWS STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN Den Haag, 8 Maart 1935- Gelijk reeds gemeld, heeft de Tweede Kamer inderdaad het amendement aange nomen, hetwelk de Katholieke afgevaardigde Snring verleden week op een ontwerpje tot wijziging der Ambtenarenwet indiende, om overeenkomstig de indertijd door minister de Wilde zelf te kennen gegeven bedoeling duidelijk in die wet vast te leggen, dat de Kroon slechts dan in salarisregelingen van provincies en gemeenten ingrijpt, in dien zich daarin excessen voordoen. 48 voorstanders stonden tegenover 42 tegen standers. De laatste groep bestond uit 6 Katho lieken, de anti-revolutionnairen, de Christelijk- Historischen, de liberalen, de Staatkundig gereformeerden, de Hervormd-gereformeerde ds. Lingbeek en mr. Westerman van Nationaal Herstel. MINISTER DE WILDE heeft na dit votum schorsing van de beraadsla gingen gevraagd en verkregen. En het gevolg zal nu wel zijn, dat het (overigens niet erg belangrijke) ont werp wordt ingetrokken. De minister kan nu bezwaarlijk eraan ont komen, dat de indruk wordt gewekt, dat hij zich losgemaakt heeft van een toelichting, welke indertijd bij de Kamer den doorslag gaf, toen zij zich neerlegde bij deze centralisatie van macht bij de Kroon. De begrooting van het Landbouw Crisis fonds dreigde weer alle records op het gebied van spraaklust te overtreffen. Gisteren waren reeds drie afgevaardigden aan het wbord, van daag roerden er dertien de meest diverse on derwerpen in de bontste dooreenmengeling aan, en, naar wij hoorden, moeten er nog wel tien op komst zijn de volgende week. Wij kunnen over wat allemaal over den land bouw en den landbouwsteun is opgehaald, be knoptheid betrachten, omdat Minister Steen- berghe's antwoord een betere gelegenheid ge ven zal om in een meer geordend overzicht op de verschillende vraagstukken terug te komen. Van Katholieke zijde ts gesproken door Ba ron VAN VOORST TOT VOORST en den heer VAN POLL. De eerste stelde vast, dat de landbouw steun geen duurte in het leven in Nederland veroorzaakt en wees dan ook iedere beknib beling op dien steun af. Hij wenscht dat er in de agrarische poli tiek meer lijn kome en bepleit in dit verband het garandeeren van een grondprijs gedurende drie jaar, omdat de boeren er dan vanzelf toe over gaan graslanden te scheuren met als gevolg de gewenschte beperking van de zuivelproductie. „Men moet", aldus de heer Van Voorst tot Voorst" het agrarische bedrijfsleven zooveel mogelijk zijn vrijheid laten behouden en voor al niet zijn heil zoeken in de ingewikkelde cri sisregelingen." Zoo ziet de Katholieke afgevaardigde 't ook veel liever dan het thans gevolgde systeem van binnenlandsche heffing, invoerrechten en mono polieheffingen aan de grens. In ieder geval moet de steun dusdanig zijn, dat daardoor de productiekosten wor den gedekt. In die productiekosten zitten ook de vaste lasten. Wel kunnen maatregelen worden getrof fen, dat pacht- en hypotheekrente op een matig peil komen. De heer VAN POLL betoogde in een econo misch betoog van breedere strekking, dat de landbouwsteun eigenlijk niet past in de alge- meene economische politiek der regeering, welke gericht is op aanpassing aan een lager peil. Hij blijft van oordeel, dat die politiek moet bewezen worden en dat zoowel de landbouw als de industrie moeten worden gericht op een an der doel. Dat de distributie der producten klacht van den anti-revolutionnair VAN DEN HEUVEL te veel kost is misschien waar, maar de indus trie kan niet zooais in andere landen, de men- schen, die in de distributie hun bestaan vinden, opnemen. En schakelde men hen uit, zij zouden toch in ieder geval uit het volksinkomen moeten wor den onderhouden. De verlaging der vaste lasten, een regeling van het executie-wezen, een pachtwet, blijven nog altijd desiderata van de Kamer. Over dit onderwerp is o.a. gesproken door de christelijk-historische afgevaardigden BAKKER en LOVINK. den sociaal-democraat HIEMSTRA, de vrijzinnig-democraten EB ELS en SCHILT- HUIS. De Staatkundig-Gereformeerde Ds. KERSTEN herhaalde voor de zooveelste maal zijn klaag lied over de vrijheidsbeperking, welke voor de boeren het gevolg is van de regeeringsmaat- regelen. De liberaal Dr. BIEREMA weerlegde, dat deze maatregelen de oorzaak zouden zijn van hat terugloopen van de bedrijvigheid in de Neder- landsche havens. Deze is veeleer te wijten aan de handelspolitiek van het buitenland, welke ons land nu eenmaal dwongen tot maatregelen van tegenweer. Merkwaardig is, dat ook deze liberale afge vaardigde de voorkeur geeft aan compenseeren- de invoerrechten en monopolie-heffingen aan de grens. Wy komen de volgende week op al deze vraagstukken nog in den breede terug. de Nederlandsche Wielren Unie naar voren waren gebracht, zouden worden besproken. Van de zijde der Commissie was echter in verband met deze conferentie de voorwaarde gesteld, dat de rancunemaatregel tegen een der initiatiefneemsters der Utrechtsche vergadering, de wielerclub „De Germaan", genomen deze vereeniging is niet toegelaten als lid van de Nederlandsche Wielren Unie zou worden in getrokken en wel vóór de te houden conferentie. Naar der Commissie thans gebleken is, wei gert het N. W. U.-bestuur dezen maatregel in te trekken. Naar wij vernemen zal de Commissie thans zoo spoedig mogelijk büeenkomen om den da tum te bepalen, waarop de officieele oprich tingsvergadering van den Nederlandschen Bond van Wielerclubs zal plaats vinden en waar sta tuten en reglementen aan de orde zullen worden gesteld. In overleg met de Belgische Regeering be sloot de Nederlandsche Regeering te bevorde ren, dat het succesvolle bezoek van de Belgi sche schooljeugd, verleden jaar aan ons land gebracht, in dit jaar op overeenkomstige wyze door een bezoek van de leerlingen van het Ne- derlandsch voorbereidend hooger en middel baar onderwüs aan België worde beantwoord. De reis is thans vastgesteld op Woensdag 29 Mei tot Zaterdag 1 Juni a.s. Voor het geval dat het aantal leerlingen, dat zich voor deze reis opgeeft, het aantal beschikbare plaatsen (400) aanmerkelijk zal overschreden, zal de reis om streeks Pinksteren worden herhaald. Behalve een officieele ontvangst door het ge meentebestuur te Antwerpen en de bezichtiging van deze havenstad, vermeldt het programma van de reis, dat hiernevens is gevoegd, o. m. de bezichtiging van Brussel en omstreken en van de wereldtentoonstelling aldaar alsmede een tocht per z.g. radiotrein naar de Ardennen (o. m. een bezoek aan de grot van Han). De deelname aan de reis is opengesteld voor de leerlingen van de gymnasia, lycea, hoogere burgerscholen en handelsdagscholen met uit zondering van die der le en 2e klasse. Voor de vierde kamer der Amsterdamsche rechtbank stond Vrijdag de 36-jaxige vertegen woordiger M. F. B. terecht, verdacht van po ging tot oplichting. De man had in September van het vorige jaar getracht van de echtgenoote van de Am- sterdamschen imprsssario M. v. G. een bedrag van ƒ500 los te krijgen. Hü gebruikte daarvoor een niet alledaagsche truc. Op 2 September kwam het echtpaar v. G. per auto uit Den Haag, op den Haarlemmerweg had het een kleine aanrijding, doch mevrouw v. G„ die chauffeerde meende dat er niets was gebeurd en reed door. In Amsterdam aange komen bemerkte zy, dat de auto licht bescha digd was. Minder goed was het met den ande ren wagen, bestuurd door den vertegenwoordi ger B., afgeloopen. De schade bedroeg hier on geveer honderd gulden. De man kwam toevallig een paar dagen later in de garage, waar de be schadigde auto van mevr. v. G. stond en kwam op deze wyze het adres te weten. Hy ging naar de politie te Haarlem en deed aangifte van de aanrijding, die door mevrouw v. G. was veroor zaakt. Hierbij liet de man het echter niet; hy bezocht de dame in kwestie, vertelde dat er aangifte was gedaan, doch de agent was gene gen voor vyfhonderd gulden het proces-verbaal in de prullenmand te gooien. Hy verd. zou zich belasten met het in orde maken van deze zaak en of mevrouw nu maar het bedrag neer wilde tellen. Verdachte gaf de feiten toe. „Ik heb dom gedaan, maar ik was 'bang dat ik de schade niet vergoed zou krijgen, dat heb ik nog eens gehad. Toen ik by mevr. v. G. kwam was ze niet erg scheutig met het geven van inlichtin gen over de schadevergoeding." „Hoe is het afgeloopen met de bekeuring", informeert de president dan. Mevr. v. G. deelt mede, dat zy is veroordeeld tot veertig gulden boete. President: Dus de aanrijding was niet de schuld van verdachte. De Officier van Justitie mr. De Blécourt, acht de poging tot oplichting bewezen. Boven dien heeft hy den goeden naam van de politie in discrediet gebracht. Spr. requireerde een gevangenisstraf van ne gen maanden. De verdediger mr. W. F. H. Reus, bepleitte clementie, mede met het oog op verd.'s blanco strafregister. Verd. heeft onjuist gehandeld, aldus de verdediger, doch hy vreesde de scha devergoeding niet te krijgen. De rechtbank zal 28 Maart vonnis wyzen. Op Zaterdag 9 Maart zou tusschen het N W. U.-bestuur en de Commissie voor de oprich ting van een Nederlandschen Bond van Wieler clubs een conferentie worden gehouden, waar de eischen, welke onlangs op de vergadering van wielerclubs te Utrecht inzake reorganisatie van Gedurende de internationale bloemententoon stelling te Heemstede zal van 15 Maart tot en met 19 Mei a.s. aldaar een tydelyk bypost-, telegraaf- en telefoonkantoor worden gevestigd dat op werkdagen geopend zal zyn van 10.30 17.30 en op Zon- en feestdagen van 12 tot 15.30. By schrijven van 3 Maart IJ., namens het Doorl. Episcopaat gericht aan Rector H. Looy- mans te Breda, hebben de Hoogw. Excellenties de Aartsbisschop en de Bisschoppen van Neder land, de afgevaardigden der Vereeniging tot Samenstelling van Nederlandsche Bedevaarten (Nationale bedevaart genaamd, verzocht het Nederlandsch Episcopaat officieel te willen ver tegenwoordigen te Lourdes, by het plechtig triduum van H.H. Missen welke in de wonder dadige grot der Onbevlekte Ontvangenis van 25 tot en met 28 April as. onafgebroken dag en nacht zullen worden opgedragen krachtens bij zondere volmachten van Z. H. Pius XI. De bisschoppelyke delegatie zal bestaan uit de Zeereerw. heeren Rector H. Looymans te Breda, Deken P. J. Huibers te Hoorn en de heeren mr. A. Baron van Wijnbergen te Utrecht en J. P. H. Stieger te Breda. BATAVIA, 8 Maart (Aneta) In het voor- loopig overzicht over de Landsmiddelen wordt vermeld, dat de opbrengst over December 1934 34.200.000 bedroeg, tegenover 33.900.000 over December 1933. De totale ontvangsten over 1934 bedragen hierdoor 385.200.000 tegenover in 1933 386.700.000. Vrijdagmorgen is de woning, bewoond dooi den heer L. Steenbakkers, op 't Kerkdorp Ge monde te Boxtel, tot den grond toe afgebrand De heer S., die om zes uur de kachel aange maakt had, ontdekte even later een brandlucht. Hij ging op onderzoek uit en zag tot zyn schrik, dat de vlammen reeds het difk uitsloegen. Aan blusschen viel niet te denken, want juist nadat hy zijn vrouw en kinderen gered had, die in hun nachtgewaad de straat op moesten vluchten, lag de woning tegen den grond. Niets kon gered worden. Huisraad en 't kleinvee kwam in de vlammen om. Na de aangebrachte veranderingen zal de F 36 heden vanaf Schiphol weer voor een proefvlucht de lucht ingaan. De groep Dornier-vliegtuigen, onder bevel van den luitenant ter zee der 1ste klasse W. H. Tetenburg, is Donderdag van Tarakian ver trokken en naar Puerto Princesa gevlogen en Vrijdag vandaar naar Manilla. BANDOENG, 8 Maart (Aneta). De „Kwartel" die te Palembang is gerepareerd, landde om 12 uur te Bandoeng onder leiding van gezagvoerder Geysendorffer. De „Havik" (uitreis) vloog van Amsterdam en landde te Rome. De „Usvogel" (uitreis) is te Bandoeng aange komen. De „Oehoe" op de thuisreis is te Rangoon geland. De heffing op boter en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week vastgesteld op 1.— per kilogram. De man, die te Rotterdam was gearresteerd als verdacht van opdracht te hebben gegeven om een Haagschen directeur peper in de oogen te gooien, heeft bekend. Ook zyn beide hand langers hebben een gedeeltelyke bekentenis afgelegd. Intusschen is nog een vierde arrestatie ge daan. Te Helmond is Vrüdagmorgen, vermoedelijk door een benzinebrander, brand uitgebroken in het magazyn van den koopman S. Het maga- zün brandde totaal uit; de daaronder gelegen winkel kreeg waterschade. De schade, die in de duizenden guldens beloopt, wordt door verzeke ring gedekt. MOSKOU, 8 Maart (Eigen telegram). In de zestiende ronde van het schaaktournooi te Mos kou heeft Botwinnik zyn positie verbeterd, door van Tschechower te winnen. Daar Flohr met Loewenfisch remise maakte, staat de Rus weer een vol punt voor. Indien Flohr de party tegen Romanowski, die in beteren stand voor den eerste werd afgebroken, wint, kan hy Botwin nik nog inhalen. Ook Lasker begint thans in te loopen en deelt met Flohr door zijn overwinning op Gog- lidse, voorloopig de tweede plaats. Stahlberg remise met Capablanca. Miss Menchik verliest van Spielmann. Romanowski wint van Rabinowltsch. Loewenfisch remise met Flohr. RjuminLilienthal afgebroken in slechteren stand voor den eerste. Botwinnik wint van Tschechower. Alatorzeff—Bogotyrtschuk afgebroken in gelijkwaardigen stand. Goglidse verliest van Lasker. LissitzinKann afgebroken in beteren stand voor den eerste. Ragosin wint van Pirc. De stand is dus thans: Botwinnik UK*. Flohr 10K*, Lasker 10%Spielmann en Loewenfisch 10, Capablanca en Ragosin 9, Romanowski 8K*. Rabinowitsch 8, Kann 7K**, Rjumin 7K*. Li lienthal 1%, Goglidse 7, Stahlberg 6K. Lissit zin 6***, Alatorzeff 6**, Pirc 6», Bogotyrtschuk 5Tschechower 5, Miss Menchik IK punt. In de zeventiende ronde zullen de volgende partyen worden gespeeld: PircStahlberg; KannRagosin; LaskerLissitzin; Bogotyrt- chuk—Goglidse; Tchechower—Alatorzeff; Li lienthal—Botwinnik; Flohr—Rjumin; Rabino witsch—Loewenfisch SpielmannRomanowski Capablanca—Miss Menchik. NEW YORK, 8 Maart (Part.) Het Pond Ster ling verkeerde heden verder in herstel, terwijl de buitenlandsche wisselkoersen over het alge meen zwakker waren. By opening had de markt een lusteloos voorkomen. De handel was stil, terwyl de koersverschillen van weinig beieeke- nis waren. Staalwaarden openden eenigszins onregelmatig, doch konden in het verder ver loop lichtelijk aantrekken. Spoorwegaandeelen waren over het algemeen goed pryshoudend, ondanks de harde woorden, die de spoorweg coördinator aan het adres der spoorwegdirecties heeft gezegd op een vergadering der New York- sche Kamer van Koophandel. Koperfondsen boekten fractioneele koerswinsten; motorwaar den daarentegen wairen ongeaaimeerd en neig den tot reactie, tengevolge van een lichte ver mindering der bedryvigheid in verschillende automobielfabrieken. Petroleumfondsen waren nauweiyks pryshoudend, terwyl voor warenhuis- aandeelen fractioneel hooger koersen tot stand kwamen. Public-utilities waren vast, onder lei ding van Amer. Tel. Tel., dïe ruim 1 dollar monteerden. Men put hoop uit de berichten der laatste dagen, dat de regeering een minder af- wyzende houding inneemt tegen de public-uti- lity-ondernemingen. Equipment-shares werden iets hooger genoteerd, evenals aandeelen in fa brieken van landbouwwerktuigen. Tabakswaar den waren pryshoudeyd, Alcoholwaarden kon den zich iets verheffen. Industrials waren goed van toon. American Can Hepen 1 punt op, ter wyl ook chemische waarden op fiooger peil kwa men. In het verder verloop kromp de handel tot minimale proporties in, waarby zoo goed als geen afdeeling of specialiteit op den voorgrond trad. Hierby bewogen de fluctuaties zich bin nen zeer enge grenzen. Eenige eiectricitelts- waarden, zooals Amer. Tel. Tel. en Electric Bonds, zoomede diverse industrials, w.o. East man Kodak en Amer. Car Foundry, ontmoet ten meer vraag, doch oliewaarden en 'aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen hadden nogal van aanbod te lüden. Kunstzijde en natte waarden noteerden fractioneel lager. Public-uti lities waren verdeeld. Met uitzondering van Eastman Kodak en Mclntyre, die resp. 2K pet. en 11/8 pet. monteerden en Standard OO, die 11/8 pet. in reactie verkeerden, gaf hetslot slechts fractioneele voor- of nadselige verschil len te zien. Omzetten 440.000 shares. SJotkoersen Maart Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Rei. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper AsS. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshina Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee prof Chicago Rock lei. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas ot N.Y. Continental Oil 7 Dawesleenlng 6Vi Youngieening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak EL Bond Sb. Co. General Electric General Gas Electric General Gas EL cl. A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester Internationa) Nickel International Tel. TeL Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jeraey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash tcew. A. Westinghouse Electric. Woolwortb Building 8 133% 117 13Vs 35 106% 80 9% 9% 391/a 9 261/s 10% 52% 38% 2s 1% 34 1 17% 16% 26% 917/8 121 4% 227/g 28% 11% 87/g 10% 38 23 7 15% 303%: 95% 31/8 1% 2 237% 15 >9% 16 43% 13% 10% 159 19 48% 21% 41/3 32% 6% 117/s 14% 8% 16% 37% 8% 88 11% 17/g 5% 12% 31 1% 36% 54% 6 134: 133 117 1163^ 12% 12% 35 34% 106 10 4 V, 80 29% 9% 91/a 9% 9% 39% 387/8 8Vs "8% 257/g 25 10% 10 53% 52% 21% 22i/i 39%§ 41% 2% 21/* 1% 1% 34%) 33% 1 1 17 16% 17 17 40% 40% 31 301/2 27 26 92% 913% 118% 1171/2 4% 41/* 22% 22% 28% 283/8 11% 11 9 8% 10% 10 38% 38 23 223/* 7 7 151/8 15% 30% 30 95 95% 3% 31/a 1% 1% 2 2 23% 233/* 14% 14% 19V* 19% 16% 16% 43 43 1334 13% 10% 10% 159 159 19% 183/* 48 473/* 21 20% 4% 4% 33% 6% 12% 14% 9 16' 38% 8% 88Vé 11% 1% 5% 12% 31% 1% 36% 543/s 32% 1% 5Vs 12% 30% 1% 36% 54 exdiv. f ex coupon ex claim. bieden 1 gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied (slot) koersen. 8 Mrt. 7 Brussel 23.59 Rome 8.4 U/3 Madrid 13.83 Bern 32.82 Weenen 19.09 NEW-YORK, 8 Maart Mrt. 8 Mrt. 7 Mrt. 23.62 Oslo 24 02% 23.90 18.41 A'dam 68 52 68 60 33.84 Londen 4.78% 4.751/4 12.83 Parijs 6.67 6.671/4 9.10 Berlijn 40.73 40.76 8 Mrt, Suiker Mrt 2.06-07 Mei 2.U-12 Juli 2.16-17 7 Mrt. NEW-YORK, 8 Maart 8 Mrt. 7 Mrt. 2.04-05 8ept. 2.21-22 2 20-21 2.09-10 Dec. 2.27-28 2.26-27 2.14-16 Jan. 2.19-20 2.18-20 CtCuba 3.00 2.98 Suiker (nieuw contract) slot Mrt 2.05-07 2 03-05 Sept. 2.21-22 2.20-21 Mei 2 10-11 2.08-09 Dec. 2.27-28 2.26-27 JuU 2.16-17 2.15-16 Jan. 2.18-20 2.17-18 Mrt. 2.16-18 2.15-17 Rubber Standaard Mrt 12.09 12.05 Oct. 12.54 12.53 Mei 12.19 12.16 Dec. 12.70 12.67 Juli 12.30 12.32 Jan. 12.78 12.74 Sept. 12.46 12.46 Katoen Loco 12.45 12.50 Aug. 12.29 12.34 Mrt. 12.18 12.20 Sept. 12.23 12.30 April 12.23 12.25 Oct. 12.18 12.25-26 Mei 12.28-29 12.31 NOV. 12.21 12.28 Juni 12.31 12.34 Dec. 12.24 12.32 Juli 12.35 12.38 Jan. 12.28 1236 Tarwe Roode Winter loco 107% 1078/* Harde Winter loco 115% 115% Tin Loco 47.45 46.70 April 47.20 46.45 Koffie (Rio) Mrt. 5.29 (Santos) Mei Juli Sept Dec. 5.42 5.55 5.65 5.75 5.27 5.40 5.53 5 63 5.73 Mrt. 8.77 Mei 8.67 Juli 8.55 Sept 8.45 Dec. 8.45 Mrt. 8.45 8.77 8 66 8.55 8.44 8.44 8.44 8 Mrt. 7 Mrt. CHICAGO, 8 Maart 8 Mrt. 7 Mrt. Tarwe Haver Mei 96%-% 961/8-96 Mel 49 49 Juli 907/8-8/4 903/4-7/,. Juli 42% 423/g Sept 90%-% 897/8-90 Sept 40% 40V* Mais i Rogge Mei 82 823/8 Mel 633/s 633/g Juli 78 78% Juli 633/s 633/g Sept 75% 75% Sept 64% 64% Reuzel Duluth Lijnzaad Loco 13.60 13.60 Mel 13.45 13.42% Mei 1.76% 1.75% juli 13.55 13.55 Juli Sept. 13.55 13.57% Oct. 8 Mrt. 7 Mrt. WINNIPEG, 8 Maart 8 Mrt. 7 Mrt. Tarwe Gerst ^co^co rH 1 OO 00 83% 83% Mei 48% Juli 49 OO OO 00 Rogge Lijnzaad Mei 53% Juli 541/2 53% 541/8 Mei 1.433/g Juli 1.41% 1.433/g 1.41% Haver Mei 407/g Juli 40% 40% 401/2 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 8 Maart. Tarwe. Maart 4.8K, Mei 4.11%, Juli 5.1 Oct. 5.3 Va- (Medegedeeld door Simoons en Co, A. van Vliet en Zonen en L. Slyper) Van 3.30—4.30 uur Unilever Anaconda 84 515/16 Van 4.30—5 uur H.V.A. Betth. Steel 166% 16—% AMSTERDAM, 8 Maart. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 6 Maart. Rozen: Brlarcllff 7.0010.00, Golden Ophelia 6.00 Reserve 22 C 9.00 Hadley 7.0010.00. Helen 7.0011.00. per 100 'stuks. Seringen: Stepman 10.0014.00, Spath 8.00—12.00, Charles Dix 6.00—8.00, Legraye 8.00 13.00, per 100 stuks. Diversen: Calla's 14.0018.00, Prunis 5.009.00, Am. Anjers 6.0010.00, Sneeuw ballen 5.009.00, Hyacinthen 2.004.00, per 100 stuks. Barbarls 0.20-0.35, Fresia 0.150.30, per bos. Mimosa 2.503.30, per mand. Fransche Mar grieten 0.140.16, Trosnarclssen 0.050.08, per bos. Narcissen (geel) 0.500.80. idem wit 0.50 1.00, per 100 stuks. Snljgroen: Springerie 0.15 0 35" Flumoza 0.100.35. Anemonen I 0.200.28, per bos. Amarylles 6.00—7.00, per 100 kelken. La thyrus 0.300.50 per bos. Tulpen: Schlegels 1.00 i.30, Albino 3.003.50, Elizabeth 2.002.80, La Ralne 1.001.40, Copland 1.602.20, Bartigon 1.602.10. William Pitt 1.602.20, van de Hoef 1.602.00, Tubergen 1.502.00. Prosperity 1.00— 1.50 Oostenrijk 1.201.70, Murlllo 1.201.7-J, Theeroos 1.50—2.20. ibis 1.00—1.40, Vuurbaak 1.70 —2.00, Gele Prins 1.50—2.00, Gróne d'Or 1.80— 2.50, Calipsl 1.001.40, Victorie 1.602.00. Moore 1.30—1.50, Cardlnaal 1.60—2.00, Sanders 1.70 2.00, Electra 1.601.80. Peach Blossum 1.502.00. Crimson Queen 1.001.30, alles per 100 stuks. Potplanten: Coleus 0.150.20, Cineraria's 0.20 0.35 Hortensia's I 0.701.10, idem II 0.20—0.50. Cactus 0.20—0.30. Clivia's 0.60—0.80. Springerie 0.15—0.20. Primula's 0.100.18, Azalea's I 1.00— 2.20, idem II 0.500.70, Cooospalmen 0.200.50, Funkia's 0.120.18, Kentia's 0.70—1.20. Cyclamen 0.200.35, Diverse Varens 0.150.20, Nephrolepis 0.20—0.30 per stuk. Kleine potten: Diverse Va rens 57 cent, Adianthen 7—9 cent. Cyclamen 820 cent, Plumoza 46 cent, per stuk. GrosntenSla 6.008.50 per 100 stuks, Spinazie 1 0.25—0.35, Idem II 0.10—0.16. per kg.. Hollandsch lof I 12.0014.00. idem II 8.00—11.00. per 100 kg., Boerenkool 0.250.50 per kist, Broceivet 0.35 0.45 per bak, Kervel 6.00—10.00. Peterselie 6.00— 10.00, Selderij 5.00—9.00, Prei 7.0011.00, Raap stelen 3.005.00, idem kleine bos 1.20—1.80, per 100 bos. Radijs 4.006.5Ó per 100 bos, Roode kool 8.50—14.00, Gele kool 2.504.50, per 100 stuks, Bloemendaalsche gele 3.00—7.00. per 100 stuks. Spruiten I 10.0016.00. Idem II 4.006.00, per 100 kg., Uien 0.450.60. Peen 0.200.30, per 25 kg.. Schorseneeren 2.504.00, per 100 kg. Fruit: 7 Maart 1931. Appelen: Goudreinetten I 28.0033.00, Present van Engeland 28.0036.00, Bram Seedling I 22.00—24.00, Wlnterjannen 9.00 13.00, Glezer Wildeman 13.00—15.00, per 100 kg. AMSTERDAM, 8 Maart. Tabak. De eerste twee Inschrijvingen voor Sumatra zijn. vastgesteld op 5 en 12 April. LEEUWARDEN. 8 Maart. Kaas (noteering V.V. Z.M.) Goudsche 20 plus 6.507.00. idem 40 pi. 6.50—7.00, idem volvet 11.0012.00, Edammer 20 plus 11.0011.50. idem 40 plus 11.0011.50. Broodkaas 40 plus 15.0015.50. Stemming flauw. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN. Vertrokken 8 Mrt.: Grena, s., Ant werpen; Kyphlssia, s„ Hamburg; Jona. m.s., Hayle; Cottica, s„ W.-Indlë Venezuela, s„ Idem; Langs- see, s. Brussel; Seapóol, s„ Swansea; Brunla, 8., Oslo: Dixcove, s„ Hamburg; Hebe, s., Middl. Zee via Rotterdam; Rhea, m.s., Idem; Agamemnon, s., Kopenhagen; Megara, m.s„ Curacao; Marne, m.s., Parijs. AMSTERDAM. Aangekomen 8 Mrt.: Lelie, m.s., Leeuwarden, ledig. Rietlanden, Kampman; Bera, Velsen. ledig, Fosfaatfabriek, Vinke Co. IJMUIDEN. Aangek. 7 Maart: Porsanger, s„ Calais (voor Velsen); Sheafwater, s„ Newcastle (voor Velsen); Kyphlssia, s., W.-Indlë; Honte- stroom, s„ Londen; Marne, m.s., Rotterdam; Stella, s., Rotterdam. 8 Maart: Wea. m.s., Londen; Beljerland. s., Newcastle; Else Hugo Stinnes 15, s., Oslo; Drente, m.s., Londen (voor Beverwijk). Vertrokken 7 Maart: Aslog, s„ Stockholm via Rotterdam; Texelstroom, s„ Liverpool» AMSTERDAM. Aangek. 7 Maart: Kyphissla, W.- Indië, stukgoed, Javakade, Wambersie Zn.; Hontestroom, Londen, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij. 8 Maart. Marne, Rotterdam, stukgoed, Java kade. w». H. Müller Co.; Wea, Londen, ce ment, Rietlanden, Salomon's Kustvaartbedrtjf; Be\jerland, Newcastle, steenkolen en cokes, Riet landen. Scheepv. Steenk. Mij; Else Hugo Stin nes 15, Oslo, ledig, Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden; Stella, Middl. Zee laatst Rotterdam, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. ACHILLES, 7 Maar van Messina n. Palermo. ALKMAAR, 7 Maart n.m. 6 uur van Hamburg naar Antwerpen- AMAZONE, uitreis, pass. 8 Maart v.m. 4 uur St. Michaels. ATLAS. 4 Maart van Curacao naar N. Colombia en Haïti. BARALT, 2' Maart van Curacao naar de Wind- war-ellanden. COSTA RICA, 7 Maart n.m. 7 uur van Amst. te Hamburg. FAUNA, 8 Maart van Kopenhagen te Aarhuus. MIDAS. 1 Maart van Curacao n. Haiti. ORESTES. 7 Maart van Bourgas n. Istanboul- ORION. 8 Maart van Amsterdam te R'dam. ORPHEUS, 7 Maart van Alicante te Barcelona. PERSEUS, 7 Maart van Gljon te Oporto. TIBERIUS, 8 Maart v.m. 2 uur 30 van Amst. te Hamburg. VULCANUS, 7 Maart van Cadix naar Ceuta. STELLA. 8 Maart van Middl. Zee laatst R'dam te Amsterdam. VENEZUELA. 8 Maart van Amsterdam naar W.- Indlë. COTTICA, 8 Maart van Amsterdam naar W.- Indlë. BENNEKOM, thuisreis, 6 Maart van Callao. CRYNSSEN, ultres, 6 Maart van Cristobal. BAARN, thuisreis, pass. 7 Maart Lizard. PLUTO, 8 Mrt. van Uddevalla naar Amst. AGAMEMNON, 8 Mrt. van Amst. n. Kopenhagen. RKEA. 8 Mrt. van Amst. via Rotterdam naar Middl. Zee. HEBE. 8 Mrt. van Amst. via Rotterdam: naar Middl. Zee. KONINKL. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND. thuisreis, 7 Maart van Bahia- MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, 8 Maart van Port-Sald. SALAWATI, thuisreis, pass. 7 Maart Ferim'. POELAU ROEBIAH, thuisreis. 7 Maart van Beawan. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BOSCHFONTEIN, uitreis, 7 Maart van Tene- riffe. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GROOTEKERK. thuisreis, 7 Maart te Duinkerk. HOLLAND—O.-AZIË LIJN. GAASTERKERK, thuisreis, 7 Maart van P.-Said. SEROOSKERK, uitreis, 8 Mrt. te Shanghae. AAGTEKERK, 8 Mrt. van Hamburg te R'dam. MIJ. OCEAAN POLYDORUS, Amst. naar Java, pass. 7 Maar® Gibraltar. MYRMIDON, Java n. Amst., 5 Mrt. v. Colombo. ROTT. LLOYD MODJOKERTO, 7 Mrt. van R'dam n. Hamburg- DEMPO, thuisreis. 8 Mrt. van Singapore. KEDOE, uitreis, pass, 8 Mrt. v.m. 6 u. Dover. KOTA BAROE, thuisreis, 8 Mrt .v.m. 7 uur te Genua. HALCYON LIJN STAD ARNHEM. Vlaardingen naar Servola, pass. 8 Maart Gibraltar. HOLLAND-AMERIKA LIJN STATENDAM, toeristenvaart, arr 8 Mrt. te Bey routh. V EEND AM, R'dam naar New-York, pass. 7 Mrt- Lizard. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJINEGARA, 7 Mrt. van Amoy te Manilla. KON. PAKETV. MIJ. SWARTENHONDT, 7 Mrt. van Batavia te Beira. BONTEKOE, 7 Mrt. van Port Louis naar RO' driguez. JAVA-NEW-YORK LIJN PALEMBANG, Java naar New-York, pass. 7 Maart Perim. TANIMBAR, Java naar New-York, pass. 6 Mrt. Gibraltar. DIVERSE SCHEPEN LARENBERG, 7 Mrt. van Savona n. Leghorn- HAULERWIJK, 7 Mrt. van Err.'den n. Lissabon- HENNIE, is by Letterkeny aan den grond ge varen. BEVERWIJK. 7 Mrt. van Sfax n. R'dam. BATAVIER V, 8 Mrt. van R'dam te Gravesend- VEERHAVEN, 6 Mrt. van Santiago de Cuba naar Queenstown. MIJDRECHT. 7 Mrt. van Batoum te Terneuze»* VLIESTROOM, 7 Maart van Amst.. te Huil. AGNITA, Rouaan naar St. Kitts v.o., was 6 Mrt- 4 uur n.m. 70 mijlen Z. van Nitoh. MERULA, R'dam naar Gibraltar v.o., was I Mrt. 1 u. 50 n.m. 100 mijlen Z.O. van Lands End- SCHIELAND, naar Rouaan, pass. 7 Mrt. Dun- geness. REGINA. pass. 7 Mrt. Lizard. ST. PHILIFSLAND. 7 Mrt. van Shields naar Ko penhagen. AGATHA. 6 Mrt. van Singapore naar Soesoe. ALDEGONDA, 5 Mrt. van Tamsui te Mlri. ALETTA. 5 Mrt. van Balik Pappan te Hongkong- ANGELINA. 6 Mrt. van Singapore n. Bangkok- APOLLONIA. 7 Mrt. van Port Said te Constanza» gaat naar Alexandrtë en wederom Constanza. AUGUSTINA, 5 Mrt. va Singapore te Soesoe. HERMES, 8 Mrt. van Haifa te Constanza; gaat naar Napels, Spezia, Vado en wederom Constanza. IRIS, 6 Mrt. van Balik Pappan naar Manilla. J. B. AUG. KESSLER. 4 Mrt. van Tarakan naaf Mlri. Shanghae en daarna dokken te Hongkong- JOSEFINA, 6 Mrt. van Singapore naar Port Swettenham. JUNO. 5 Mrt. van Balik Pappan te Tarakaö! gaat naar Hongkong. MACUBA, 6 Mrt. va Las Palmas te Aruba; gaat naar B.-Aires en Curacao. MAJA, 7 Mrt. van Pauillac naar Rouaan eb St. Kitts v.o. MANVANTARA. 10 Mrt. van R'dam te Curaca» verwacht; gaat daarna naar Engeland. MITRA, 10 Mrt. van Tamplco te R'dam ver wacht: gaat daarna naar St. Kitts v.o. PAULA. 6 Mrt. van Soesoe te Singapore. PETRONELLA. 5 Mrt. van Soerabaya te Ball* Pappan. PHOBOS, 14 Mrt. te Singapore gereed dokken; gaat daarna naar Soesoe, Singapore- Soesoe en-of Singapore, Pauillac en verm. Rouaan- SEMIRAMIS, 4 Mrt. van Dairen naar GensaB- Saltozaki. Balik Pappan en Hongkong. SUNETTA, 4 Mrt. van Curacao naar Nederland. Zweden en wederom Curacao. DUIVENDRECHT. 7 Mrt. van Tuapso naar Os'0, KERKPLEIN, Bahia Blanca naar Antwerpen' R'dam. pass. 8 Mrt St. Vincent. JONGE ELISABETH, 7 Mrt. van R'darr.' te Oran. JONGE JOHANNA, Carthagena naar Londen- pass. 8 Maart Ouessant. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Failliet verklaard: 6 Maart: W. Bruinsma, Rotterdam, Jan vad Avennestraat 47a. H. Demmers. Rotterdam. Schoonderloostr. 1*' M. A. Wittmann, schipper, Rotterdam, Park straat 6. Joseph van Bueren, koopman in manufaC turen. v. d. Meydestraat 50b, Rotterdam. W. Geleijnse, evangelist, Rotterdam. Schiet' baanlaan 47 a. N.V. Vermeer's Bouwbedrijf, destijds Berg' Iustlaan. Hlllegersberg. N.V. Lion's Mosterdfabriek en Delicatessen' handel, Schie 3842. Schiedam. H. Kiela, timmerman, Huismanstraat Schiedam. F. A. Slaghekke, schilder, Hengevelde, Ambt' Delden. J. Holtslag, groentenhandelaar, Hengelo (O-)' Tuindorpstraat 122. G. H. Schouwink, accountant, Enschede. 7 Maart: N. V. Van Reektim's Metaalhande" Apeldoorn. H. Koelen, aannemer. Roermond. Th. M. A. Peeters, koperslager, Blitterswljk-^ Meerlo. J. Kinzius, Kerkrade, Begoniastraat 20. Chr. Wlnterlnk, Heerlen. Grasbroekerweg Wijlen J. J. H. A. Gitsels, gewoond hebbend" te Heerlen, Kruisstraat 13. W. H. Wolters, brandstoffenhandelaar. Roef mond. f A. J. H. Christiaans, koopman, Maastricht- Hooge Brugstraat 21. J. Roelevlnk, winkelier in kruidenierswaren- Oldeboorn. S. Boersma. koopman. Idzegahuizen. Jan H. Bruinsma. boerenbedrijf, Minnertsg8' B. F. Schuurman, SurhuislRrveen T. v. d. Meulen. Oosterbeek, Paul Krugef straat 5. Th. Pijpenbroek, Spankeren. P. Beenen. meubelhandelaar, 's Heerenber»J G Looper, koopman, Arnhem, Wagenlne straat 60. Vernietigd op grond van verzet het faillissement van O. A. Leushuls, Nijmegen. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fan lissementen van: J. Bruggeman, koopman, Aime'rJ Brugstraat 7; A. ter Weele, Enschede, Lipperkerk straat; Th. Fllerman. Hengelo (O.): Daniël Wi' lem Suvaal, Rotterdam; G. H. Graeuwert, Alm® gem. Gorssel; M. L. Meijer, Borne; H. Mirok kantoorbediende. Nymegen; Ed. D. Kalff, dec° ratieschilder, Arnhem; A. M. ten Velde, caféhod der, Arnhem; T. C. G. van Kalkeren, schilde Zoelen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2