S TA DSNIEUWS DeFam. i v.m.Vqouw/ 17456 Laatste Nieuws J/et te/. n§ vatn Ja/ Haarlem, 11 Maart De opstand in Griekenland xbaojil rirv MAANDAG 11 MAART 1935 R. KL KIESVEREENIGING Een nieuwe afdeeling VERKEERSONGEVALLEN Rechts gaat voor! HAARLEMSCHE MIDDEN STANDSCENTRALE Offensief tegen warenhuizen MUZIEK LAATSTE ZONDAGMIDDAG- CONCERT H. O. V. Solist: Johan Spies, fluit Viering Prinsesse-dag Plaatsing Juliana-boom K. J. C. Stille 'Omgang Roode Kruis transport colonne voor Haarlem en omstreken Meemngsverschil onder "1 u Kindervoeding Aanbestedingen WEER EEN WILDE AUTOBUS- DIENST Gaf de politie het adres voor plaatsbewijzen? GEORGANISEERD OVERLEG Veel gunstige adviezen GEMEENTEZAKEN Vergoedingen L. O. Verkoop van grond Kleingoed Jubileum W. F. Beeremans Bezoek aan Haas' Azyn- fabrieken UIT DEN OMTREK HET BOUWCONFLICT TE SANTPOORT Naar het einde? HEEMSTEDE DRIEHUIS SANTPOORT WIJK AAN ZEE EN DUIN ZAANDAM AGENDA 12 Maart Serres door de regeeringstroepen ingenomen Zijn laatste Stille Omgang... Dr. A. MASSINK t DE „INTERBANK" N.V. Aangehouden directeur weer vrijgelaten STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG T Het mag als een bemoedigend symptoom be schouwd worden voor het katholieke staatkun dige leven te Haarlem, dat uit het geannexeer de Overveen spontaan het verlangen naar voren kwam om een zelfstandige afdeeling der R.K. kiesvereeniging „Credo Pugno" te Haarlem te vormen. Aan dit verlangen werd door het Centraal Be stuur voldaan en zoo zal op Woensdag 13 dezer, 's avonds half negen in het Parochiehuis „Demi" te Overveen een vergadering worden gehouden, waarop de reeds ingeschreven leden alsook zij, die zich staande de vergadering als lid opgeven, onder leiding van het Centraal Be stuur, de nieuwe afdeeling Overveen (IA) hopen te constitueeren en waarop zij een bestuur zul len kiezen, bestaande uit 9 leden, van wie er 2 door den R.K. Volksbond, 1 door de R.K. Mid denstandsorganisatie en 1 door de Ver. „Geloof en Wetenschap" zullen moeten worden aan gewezen. Op deze vergadering zal, na een inleiding door den voorzitter van het Centraal Bestuur, dr. Th. Koot, een voordracht gehouden worden door het lid der Tweede Kamer Ch. v. d. Bilt, over: „Sprekende feiten en cijfers", na beëin diging waarvan gelegenheid gegeven wordt tot het stellen van vragen hierover. Het behoeft geen betoog, dat het bestuur een drukke opkomst verwacht. Meer dan ooit ls het noodig, dat de katholieken hun gelederen slui ten en niet alleen godsdienstig, maar ook staat kundig hun eenheid handhaven en versterken. De verscheurdheid van dezen tijd dringt daar toe. Onverschilligheid is een weelde, welke zij zich niet kunnen veroorloven op straffe van het met zooveel strijd en opoffering verkregene weer te verliezen. Dit geldt te meer, nu cr twee verkiezingen voor de deur staan. Wij wenschen de afdeeling Overveen dér R.K. Kiesvereeniging „Credo Pugno" een voorspoe dige geboorte en een krachtige ontwikkeling toe. Zaterdagnamiddag omstreeks half drie, had op den Heerenweg te Heemstede een aanrij ding plaats tusschen een tweewielig motorrij tuig bestuurd door R. T. R. uit Oudorp, rijden de richting BennebroekHaarlem en een wielrijdsters genaamd J. S. R. uit Haarlem. De wielrijdster kwam uit de Laan van Rozen burg. wilde den Heerenweg oversteken om in de richting Haarlem verder te rijden en ver leende daarbij aan het van rechts komende verkeer geen voorrang. Beide personen vielen op den grond. De mo torrijder brak zijn neusbeen, terwijl de wiel rijdster een hoofdwonde kreeg. De motorrijder is per auto naar het Diaco- nessenhuis overgebracht en de wielrijdster is per auto naar haar woning vervoerd. De verwondingen bleken niet van emstigen aard te zijn. Het rijwiel werd ernstig bescha digd. Het bestuur van de Middenstandscentrale voor Haarlem en omstreken belegt een vergade ring op Woensdag 13 Maart in café Brinkmaan om half negen. Tot deze vergadering worden niet alleen uit- genoodigd de besturen der aangesloten mid- denstandsvereenigingen en hun vakafdeelingen, maar ook de middenstandsvereenigingen niet bij de Centrale aangesloten. In de vergadering zullen plannen ontworpen worden over een grootsche actie tegen de groot- kapitalistische distributiebedrijven, welke zich, aldus de convocaties, het felst openbaren in het grootwarenhuis. Ook zal de strijd worden aan gebonden tegen Dakverzekering-maatschap- pijen. Het secretariaat der Middenstandscentrale is thans gevestigd: C. ten Boom, Barteljorisstraat 19. Met een pittig en in vlot tempo gespeelde Ouverture van Mozart's „Figaro" werd dit laat ste Zondagnamiddagconcert, dat ons nog een noviteit bracht, geopend. Die noviteit bestond uit een door den solo- fluitist der H. O. V., den heer Johan Spies, ge componeerd fluitconcert, In den C gr. terts toon aard. Men kon van deze fluit-muzlek verwachten, dat ze goed voor het Instrument geschreven zou zijn niet alleen, maar ook dat de instrumentatie door een geroutineerd orkestspeler als de heer Spies is, zou beantwoorden aan normale eischen. En inderdaad was dit dan ook het geval. We hoorden aangenaam geschreven, goed klinkende muziek, met hier en daar een vluchtig voorbijgaand modem tintje, dat dan wel even uit den algemeenen toon viel, maar toch niet bepaald hinderde. Wat echter aan het werk vooral ontbrak was de inspiratie, die voor een grootsch opgezet Fluit-concert een tekort aan adem verried door de weinig of niet doorge voerde thematische behandeling, door het zon der voldoende voorbereiding overspringen op totaal vreemde toonsoorten. Daardoor kreeg het werk een Rhapsodisch en fragmentarisch karak ter, en werd het een geheel, dat men het beste vergelijken kan met een lappendeken, waarin heel fleurige en kleurige stukken verwerkt zijn, maar die toch ln zijn geheel niet bevredigt. Contrapuntisch stond het werk over 't alge meen niet sterk: het geheel was gehouden in vrijwel homophonen stijl, wat, gezien de lengte van het werk, spoedig vermoeit. Indien de opzet en de vorm wat minder grootsch waren geweest, zou de heer Spies ongetwijfeld beter geslaagd zijn. Toch waren er eenige aardige gedeelten ln dit eigenlijk niet geheél voldragen werk. We noteerden een goed met het solo-instru ment contrasteerende inleiding, waarvan het thema logisch terugkeerde: en van deze tegen stelling tusschen hobo en fluit is voortdurend goed gebruik gemaakt. Ook de wijze waarop de fluit telkens haar so listische rol zag ingeleid verried den vakman. Het best geslaagd achtten we de Romance en de Menuet met aansluitende Finale. Natuurlijk was de voordracht der fluitsoli door den solo-fluitist Spies zelf keurig verzorgd als altijd en behaalde hij bij de aanwezigen groot succes. De collega's begeleidden met zorg en smaak. Dirigent Schuurman leidde na de pauze uit het hoofd de vertolking van de Eerste Peer Gynt-Suite van Grieg en de Prélude van Liszt, welke belde composities op brillante wijze de Zondagmiddag-concerten besloten. Een oude dame uit het publiek geveelde zich gedrongen leider en orkest te komen bedanken voor het geschonken genot bp de winter-Zon- dagen. Haar woorden werden met luid ap plaus bevestigd. Even schoot ons nog vluchtig de gedachte docr 't brein: wacht, een dank bare toehoorster komt door een milde toezegging het voortbestaan der winterconcerten verzeke ren.... Es hat nicht sollen sein. En we moeten dus maar afwachten, overtuigd van de goede bedoe lingen van allen die dankbaar deze reeks Zon dagmiddagconcerten bijwoonden. Wantwaar is de croesus, die zich zulk een breede geste in dezen tijd zou kunnen veroor loven? J. S. De plannen van het Centrum-Comité, voor de feestelijkheden, welke zullen gegeven worden op 30 April as., ter gelegenheid van den ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana zijn als volgt: 's Morgens te 7 uur muzikale reveille, te ge ven door twee muziekcorpsen. 10 uur aantreden voor het vervoer van den Julianaboom van den Dreef, met drie muziek corpsen, door pl.m. 300 schoolkinderen. Aankomst op het Kennemerplein 10.35 uur. 11 uur begint de uitzending per radio der plaatsing Juliana-boom. Verschillende autoritei ten zullen het woord voeren. O.a. de burge meester van Haarlem, mr. Westra, gemeente secretaris, mr. dr. F. A. Bijvoet, voorzitter van het Centrum-Comité. Van 1112.30 uur concert Gr. Markt, 's Middags van 2.304.00 uur wie lerwedstrijden op den Zijlweg, te geven door N.R.U. Rijwielwedstrijd door boodschappen jongens, tevens een rijwiel-acrobaat. Van 46 uur concert Gr. Markt. Van 910.30 muzl- kale lichtstoet, aantreden Pririsenbolwerlc, van 8.3011.00 uur concert Gr. Markt. Het officieele programma zal spoedig ver krijgbaar zijn. Zooals bekend hebben de K. J. C.'ers van het district Haarlem jX Zondag te Amsterdam den Stlllén Omgang gemaakt. Hoewel op het laat ste moment moest worden bepaald dat de voet tocht naar Amsterdam wegens de zeer ongun stige weersomstandigheden veranderd werd in een treinreis, bleken toch vrijwel alle deelne mers des nachts drie uur in de kerk van St. Jan present te zijn. Voor vele jongens, die zich op een stevige voetreis hadden geprepareerd, was het natuur lijk een teleurstelling. De geheele bedevaart verliep uitstekend. De jongens werden verge zeld door den Districtsdirecteur Rector v. Zon, de Par. Directeuren kapelaan Verheyen en kapelaan Lüken, en een groot aantal lei ders. Vrijdagavond was de Róode Kruis Transport Colonne voor Haarlem en Omstreken in hotel „Lion d'Or", onder groote belangstelling van de leden, in jaarvergadering bijeen onder voor zittereschap van den heer C. Nel Aan drie leden werd bij monde van dr. Land namens het hoofdbestuur uitgereikt de medaille voor 10-jarigen trouwen dienst en aan vier le den de gesp voor 20-jarlgen trouwen dienst, ttrwijl de heer J. van Daale, die den Roode Kruisdlenst wegens het bereiken van den "hier voor vastgestelden leeftijd gaat verlaten, de medaille van verdienste in ontvangst mocht nemen. Het diploma met insigne en verband- doosje werd uitgereikt aan vijf dames en tien heeren, die bij het laatstgehouden examen als helpster, resp. helper slaagden. De bestuursle den, F. Joh. Rolfs en A. G. Spaargaren, werden herkozen. Ook de dames, mevr. A. Zwanenburg ter Gast en A. van RhynBuurman, als ge delegeerden van de damesafdeeling wer den herkozen. Uit het jaarverslag' blijkt onder andere dat de leden van de Roods Kruis Transport Colonne vele malen hulp heb ben verleend bij ongevallen; niet minder dan 915 rapporten van hulpverleening ln 1934 kwa men binnen. Het geheele jaar door werd ge oefend, des winters binnenshuis ln 't leslokaal, des zomers buiten. Een groote slotoefening met vele denkbeeldige gewonden in en om Spaarn- dam, zoowel te water als te land, sloot het zomerseizoen af. Het aantal leden bedroeg 159, waarvan 96 dames en heeren in het bezit zijn van het diploma als helper resp. helpster. De samenwerking met de zustervereeniglngen ls als steeds goed te noemen. Bij de rondvraag bleek, dat de leden zich bovenmate interesseeren voor den gang van za ken, hetgeen de vereeniging niet anders dan ten goede kan komen. Lijkbezorgers Door de Associatie voor Lijkbezorging alhier werd eenige dagen geleden bij B. en W. een verzoek ingediend, om bij de ingebruikneming van de nieuwe begraafplaats aan den Vergier- deweg, met een reeds jaren bestaande gewoonte te breken en bij teraardebestellingen een rij dende baar ln dienst te stellen. Thans heeft de begrafenisvereeniging „Onderlinge Haarlem", aan het college geadviseerd geen rijdende baar in dienst te doen stellen doch den toestand te handhaven zooals deze reeds van oudsher ge bruikelijk is. Het ls h.l. veel plechtiger, wan neer 't stoffelijk overschot, op de begraafplaats, naar de laatste rustplaats wordt gedragen dan gereden. De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoe- testraat 1200 porties; Overtonstraat 1299 por ties; Byzantiumstraat 728 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor buitengewoon 1. o. 115 porties verstrekt. B. en W. van Haarlem hebben aanbesteed: Het bouwen van een secondair pompstation met onderbouw van waterdicht gewapend be ton met bijkomende werken. Ingekomen waren 19 biljetten. De laagste inschrijver was G. van Kruining te Heem stede voor f 4300.—. Vervolgens heeft de directeur van Openbare Werken te Haarlem aanbesteed: Het norma- liseeren van de Delft, over een lengte van on geveer 410 M. met bijkomende werken. Ingekomen waren 7 biljetten, waarvan de laagste inschrijver was J. Beenen te Haarlem voor f 6850.met 180 manweken. Andere inschrijvers waren: W. H. Klas, te Santpoort, voor f 10047 met 260 manweken; G. Hulsebosch, te Bloemendaal, voor f 12290 met 300 manweken; F. A. Schoorl te Haarlem voor f 13552, met 404 manweken; H. Baks. te Haar lem, voor f 14900 met 250 manweken en Ren- sen Bijker te Haarlem voor f 18500 met 400 manweken. De gunning wordt nader bekend gemaakt. Maandagmorgen werd voor den Haarlem- schen Kantonrechter een zaak behandeld tegen den autobusondernemer V. uit Leeuwarden. De ze onderhield een dienst van Amsterdam naar Leeuwarden, maar had daarvoor geen vergun ning. Op 27, 28 en 29 September waren de auto bussen in ed gemeente Velsen aangehouden. De rijksveldwachters hadden proces-verbaal opgemaakt tegen den ondernemer. Ter rechts zitting werden de rijksveldwachters en enkele passagiers gehoord. De aannemer had beweerd dat hij geen gere- gelden dienst had. Na het verhoor van de beide veldwachters, werden de passagiers gehoord. Eerst een predi kant uit Monnikendam. Deze was in Amsterdam bij het Centraal Station Ingestapt. Hij had een kaartje gekocht bij een persoon, die naast den chauffeur had gestaan en f 2 betaald voor de vervoerkosten. De ambtenaar van het O.M. vroeg iederen passagier, hoe zij aan het adres van de onder neming gekomen waren. De predikant had het adres van een reisbureau uit Hilversum. Een dienstbode uit Leeuwarden was in Am sterdam op dezefde manier aan haar kaartje gekomen als de predikant. Zij had het adres van kennissen. Een Haarlemsche juffrouw had eveneens f2 betaald, maar had van te voren het bewijs gehaald bij een zaak in de Lange Molenstraat. Op de vraag van den ambtenaar, hoe zij aan het adres was gekomen, gaf zij het, ontstellende antwoord: „Van de Politie". Een volgende passagier, een 25-jarige Haar lemsche, had haar kaartje een dag tevoren in Leeuwarden bij de garage van V. gekocht. Zij had het adres gelezen op een affiche bij een sigarenhandelaar in de Groote Houtstraat. Het O.M. noemde den busdienst geregeld. De Hooge Raad had voor „geregeld" de vol gende definitie gegeven: „Volgens een van te voren opgezet plan". Spr. achtte dit hier zeer zeker het geval. Verdachte had zelfs een dienst regeling laten drukken. De politie had voort durend last met dezen ondernemer. Spr. eisch- te een geldboete van f 30 subs. 15 dagen, 7 dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De Kantonrechter veroordeelde verdach te bij verstek conform den eisch. Onder leiding van haar voorzitter, Mr. J. Ger- ritsz, vergaderde de Centrale Commissie voor ge organiseerd overleg. Gunstig advies werd uit gebracht ten opzichte van: a. een ontworpen lijst, vermeldende een aantal als bijbetrekingen te beschouwen functies; b. een ontwerp-raadsbeslult inzake de be voegdheid van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van enkele functionarissen; c. ontwerp-besluiten tot intrekking' en wijzi ging van onderscheidene besluiten, welke mid dellijk of onmiddellijk verband houden met het Ambtenarenreglement 1934. Voorts werd gunstig geadviseerd ten aanzien van een ontwerpbesluit betreffende indienstne ming van personeel op burgerrechtelijke arbeids overeenkomst. Na beëindiging dezer vergadering werden be sprekingen voortgezet met de Commissie van overleg voor de werkliedenzaken. Deze Commis sie besloot gunstig te adviseeren ten opzichte van een ontwerp-reglement van dienstvoorwaar- den voor jeugdige werklieden. Omtrent een voorstel tot wijziging der bepaling Inzake toe kenning van een vergoeding aan ambtenaren op week- of uurloon, voor het verrichten van werk zaamheden, waaraan een bezoldiging is verbon den, welke hun salaris overtreft, werd geen over eenstemming bereikt. Vervolgens werden bij de rondvraag onder scheidene vragen van organisatie-vertegenwoor digers beantwoord betreffende uUvoering van het Ambtenarenreglement 1934, rechtspolitie werklieden Ingedeeld bij de personeelsreserve en het plegen ter zake van arbeids- en dienstvoor- waarden van personeel, verbonden aan het St. Elisabeth's of groote gasthuis. Graalagenda Rijksstraatweg 13 Deze week geen dadenclubs. De inwijdings-en inkleedingscursus gaat op den gewonen tijd door. Maandag kwart over acht begint de tooneel- club voor de Jongeren. De leerbewerklngsclub is verzet op Donderdag 7 uur. Donderdag 8 uur begint de tooneelclub voor de oudere leden. Vrijdag, na de oefeningen van den H. Kruis weg, begint de liturgische club, die in 't vervolg iederen Vrijdag gegeven zal worden. Ook niet- Graalleden, die veel voor Liturgie voelen, kun nen zich hierbij aansluiten. Geeft U zich dan s.v.p. even aan het clubhuis op. ül vo pet. toe te kennen op de vergoedingen in de kos ten van Instandhouding en in de kosten voor vakonderwijzers, bedoeld in art. 101, le en 9e lid der Lager-onderwijswet 1920, tot de bedragen, zooals ln den hierna opgenomen staat achter elk der scholen vermeld. Ambachtstraat 1 4000 en 440Amsterdam straat 61 ƒ4150 en ƒ440; Antoniestraat 28 ƒ4410 en ƒ440; Bakenessergracht 81 ƒ4350 en ƒ440; Bern. Zweersstraat 1 ƒ3120 en ƒ440; Cru- quiusstraat 2 ƒ3310 en ƒ360; Dreef 20 ƒ3220, ƒ2480, ƒ440 en ƒ2800; Dutrystraat 1 ƒ5190 en ƒ440; Eemstraat 4 ƒ5340 en ƒ440; Eemstraat 15 ƒ5420 en ƒ440; Florapark 14 ƒ1690 en ƒ440; Ged. Oude Gracht 120 ƒ2640, 4770, ƒ440 en ƒ4200; Gen. de la Reystr. 6 ƒ4170, ƒ3490, ƒ440 en ƒ3600; Gen. de la Reystr. 8 ƒ4130 en ƒ440; Groot Heiligland 10 3280; Heerensin gel 75 ƒ3320 en ƒ440; Hertzogstraat 1 ƒ4730 en ƒ440; Jacobijnestraat 28/32 ƒ4690 en ƒ440; Jansstraat 83 ƒ2950 en ƒ440; Klarenbeekstraat 62 ƒ4910 en ƒ440; Kleine Houtweg 24 ƒ4190, ƒ2530, ƒ440 en ƒ1800; Koningstraat 20/22 ƒ5210, ƒ5280, ƒ440 en ƒ3300; Leidschestraat 59 5470 en ƒ440; Linschotenstraat 23 ƒ3850 en ƒ440; Louise de Colignylaan 3 ƒ1430 en ƒ440; Nagtzaamstraat 54 ƒ4010 en ƒ440; Nassauplein 2 1670 en 1970; Nieuwe Gracht 16 2960 en 440; Overtonstraat 42 2080 en 440; Ripperaastraat 13a ƒ2930 en ƒ440; Rozenha- genstraat 15 ƒ3820 en ƒ440; Slachthuisstraat 55 2670 en ƒ440; Timorstraat 17 ƒ3840 en ƒ440; Tlmorstraat 38 ƒ4670 en ƒ440; Tugelastraat 5 ƒ3340 en ƒ440; Velserstraat 55 ƒ4370, ƒ2030, ƒ440 en 1900; Westergracht 55 ƒ4810 en ƒ440; Zomervaart 170 ƒ3290 en ƒ440; Zijlsingel 2 4570 en 440. B. en W. stellen voor aan de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „Hogerveka", alhier, tegen den prijs van 12 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de zuidzijde van het Junoplantsoen, groot pl.m. 1954 M2., kadastraal bekend ge meente Schoten Sectie B No. 11735 ged. en 11541 ged., zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen een winkelwoning met bovenwoning, veertien woonhuizen en een garage, de boven woning en de woonhuizen elk bestemd ter be woning door niet meer dan één gezin. B. en W. stellen voor aan A. P. Spook en A. J. Kuiper, alhier, tegen den prijs van ƒ9400 in koop af te staan grond, gelegen aan de zuid zijde van de Zaanenlaan, groot pl.m. 900 M2., kadastraal bekend gemeente Schoten Sectie B No. 11541 ged., zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen vier woonhuizen, elk be stemd ter bewoning door niet meer dan één ge zin. B. en W. stellen voor aan G. Kamminga, al hier, tegen den prijs van 16 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de noordzijde van de Pegasusstraat, groot pl.m. 419 M2., ka dastraal bekend gemeente Schoten Sectie B No. 11735 ged., zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen een garage met drie boven woningen, de bovenwoningen elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. B. en W. stellen voor aan W. H. P. van Truijen, alhier, tegen den prijs van 570 ln koop af te staan grond, gelegen nabij de Kle verlaan, groot pl.m. 144 M2„ kadastraal bekend gemeente Haarlem Sectie G No, 2710 ged., zulks met de bestemming om dien grond te gebruiken als tuin. B. en W. stellen voor aan de N.V. „Vlietsorg", alhier, tegen den prijs van resp. 10.50 en 14 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de Tesselschadestraat en aan den Rijksstraat weg, groot rq^p, pl.m. 4055 M2. en pl.m. 4200 M2„ zulks met dé bestemming om op den met het cijfer I aangeduiden grond 32 woonhuizen en op dein met het cijfer II aangeduiden grond 27 woonhuizen te bouwen, elk bestemd ter bewo ning door niet meer dan één gezin. B. en W. stellen voor aan F. Hop, alhier, te gen den prijs van 6000 in koop af te staan grond, gelegen aan de zuidzijde van de Neptu- nusstraat, groot pl.m. 681 M2., zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen een woning, een winkelwoning en een bergplaats met bovenwoning, de woning, de winkelwoning en de bovenwoning elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. B. en W. stellen voor de balansen per 31 De cember 1933 en de verlies- en winstrekeningen over 1933, betreffende de 77 en 29 arbeiders woningen, voor den bouw waarvan aan de alhier gevestigde Coöperatieve Woningvereeniging voor Gemeentepersoneel G.A. van „Sint Bavo" en „Eigen Haard" door de gemeente financieele steun werd verleend, goed te keuren. De heer W. F. Beeremans, die heden zijn veertig-jarig jubileum herdenkt als journalist, mocht reeds hedenmorgen tal van blijken van medeleven en waardeering ondervinden in den vorm van telegrammen en schriftelijke blijken van belangstelling. Daaronder was een vrien delijk schrijven van Z. Exc. Jhr. de Geer en autoriteiten der gemeente Haarlem, Vanmiddag zou de huldiging plaats hebben ln het gebouw „De Nijverheid" aan de Jansstraat. Haas' Azifnfabrieken N.V. alhier ontvingen bezoek van de leerlingen der Prot. Chr. Huls- houd- en Nijverheidsschool in de Tetterode straat. ""i, "aumnfiijamujij® I'/- i Zaterdagmorgen had ten raadhuize te Velsen een conferentie plaats tusschen den wethouder van sociale zaken, den heer Bosman, met een der firmanten van de bouwonderneming Pruys en Duiker te Santpoort en deputaties van vier hoofdbesturen der vakorganisaties. De firman ten bleken thans bereid te zijn, de yacantie- bonnen te betalen. Maar hiermede was het conflict nog niet uit de wereld. De stakers eischten n.l. het ontslag van alle werkwilligen, d.w.z. van hen, die aan 't werk gebleven waren en van de nieuw-aangenomen arbeiders. Voorts dat alle stakers weder te werk zouden worden gesteld Hierin wilden te firmanten niet treden zjj wilden wel de stakers geleidelijk te werk stellen, totéer voor allen werk was. Op aandrang van den wethouder zegden beide partijen toe de zaken nog eens nader te zullen overwegen en hem bericht van nun beslissing te zullen zenden. De hoofdbesturen der ver schillende bonden hebben daarop met de stakers vergaderd. Vergadering „Stille Omgang" Vrijdagavond had de jaarlijksche vergadering plaats van de afdeeling Heemstede van het genootschap van den Stillen Omgang. De voorzitter, de heer H. M. A. Krieger, open de met den Christelijken Groet, en richtte een bijzonder welkomstwoord tot den Zeereerwaar- den heer Pastoor Van Mierlo. Spr. deelde mede, dat de bedevaart dit jaar plaats heeft in den nacht van 16 op 17 Maart, dat er om half 11 des avonds een kort Lof gecelebreerd zal worden met een korte toe spraak van Pastoor Van Mierlo, waarna de wandeltocht zal aanvangen. Voor hen, die per tram gaan, ls als verza melpunt bepaald de IJzeren Brug des nachts 2 uur. De tram zal om kwart vóór drie van de Tempelierstraat vertrekken- Hierna lazen de secretaris en de penningmees ter het jaarverslag voor. Vervolgens hield de geestelijke adviseur, de Weleerwaarde heer kap. R. G. Oud, een causerie met lichtbeelden over „Het wonder der H. Stede". De rolprent, die Zijn Eerwaarde hiervoor ge bruikte, ls van de „Projectie-Onderwijs Cen trale", en geeft een zeer uitvoerig beeld van de geschiedenis van het ontstaan van het wonder, en de geschiedenis in al de eeuwen. Zijn Eerwaarde besloot zijn interessante uit eenzetting met den wensch, dat dit geslacht een bijzondere devotie tot het mirakel van Amsterdam zoude overbrengen op volgende ge slachten en de deelnemers vurig zouden bid den, opdat het herstel van den vrede, en de terugkeer van de welvaart, beide Intenties van dit jaar, werkelijWheid zouden worden. Nadat nog enkele vragen waren gesteld en Pastoor Van Mierlo nog een opwekkend woord, had gesproken, sloot de voorzitter de vergade ring met den Chr. Groet. Land- en Tuinbouwbond Woensdag 13 Maart houdt de afdeeling Driehuis-Velsen van den L. T- B. haar jaarvergadering in „Roze- stein". Er zal o.a. bestuursverkiezing gehóuden Worden en de heer R. L. Poelman uit Beverwijk zal een causerie houden over de „Vaste Lasten". De Burg. EnscUcdélaan In verband met den slechten toestand, waarin de Burg. Enschedé- laan verkeert en de drukke passage aldaar, vooral op Zondagen door de vele kerkgangers, heeft het bestuur van „Santpoort's Bloei" zich tot B. en W- van Velsen gericht met een ver zoek om verbetering. In een antwoordschrijven hebben B. en W. medegedeeld, dat ook zij de noodzakelijkheid van deze wegverbetering inzien en dat bij het einde van deze begrooting getracht zal worden uit event, overschotten hiervoor gelden dispo nibel te stellen. Algem. Chr. Ambtenarenbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Wielinga hield de Algem. Chr. Ambtenarenbond, afd. Bloe- mendaal-Santpoort zijn I5e jaarvergadering ln het jeugdgebouw te Bloemendaal. Na het welkomstwoord van den voorzitter tot de aan wezigen gaf hü een overzicht van den groei en bloei van de afd. Bloemendaal-Santpoort, die hoewel in het eerst niet veel levensvatbaar heid vertoonend, toch een krachtige afdeeling is geworden. Na de verslagen van secr-penn. en T.B.C.- fonds kregen de afgevaardigden van den Haar- lemschen Ambtenarenbond en de verschillende zustervereeniglngen het woord, die de afdee ling feliciteerden met haar 15-jarig bestaan, waarna de heer van Driel, Bondsvoorzitter, nog een krachtig opwekkingswoord sprak. Verder werd de vergadering in feestelijke stemming doorgebracht. CANDIDAATSTELLING EN STEMMING DUBBELE RAAD. De candidaatstelling en de verkiezing van de leden van de in het eerste lid van artikel 158 der gemeentewet bedoelde commissie, uit de in gezetenen dezer gemeente is door B. en W. vast gesteld op respectievelijk 2 April en 30 April as. Zich zelf bij de politie aangemeld. Zater dagavond heeft de politie proces-verbaal opge maakt tegen een 29-jarige juffrouw uit Heerlen aangehouden, die daar in betrekking is geweest en verdacht wordt ten nadeele van haar pa troon zich schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van geld en goederen. De aanhouding geschiedde op verzoek van de politie te Heerlen. Hiervan scheen zij op de hoogte te zijn geweest, waarom zij besloot zich zelf aan te melden. In een taxi heeft de dame zich toen naar het politiebureau laten brengen. R.K. Kiesvereeniging De R.K. Kiesveree niging „Recht en Plicht" heeft voor de verkie zing van den gemeenteraad de drie aftredende katholieke leden, de heeren J. F. Kamphuijs, P. F. Ranshuijzen en J. J. de Vries opnieuw candidaat gesteld. Zaansche Vakcursus De Commissie voor Vakonderwijs in het Bakkersbedrijf, uitgaan de van de R. K. en Chr. Patroons en R. K en Chr. Gezellenbonden, heeft in den afgeloopen winter een cursus gehouden in brood- en luxe bakkerij, welke werd gegeven ln de bakkerij van dhr. G- B. v. d. Berg, Savornin Lohmansr te Zaandam en stond onder de bekwame lei ding van den heer Bruggemans uit Haarlem. Op 20 en 21 Maart as. zal deze cursus beslo ten worden met een tentoonstelling in het Wa pen van Amsterdam te Zaandam. De Commis sie heeft gemeend hieraan een Vakwedstrijd te moeten verbinden waaraan kan worden deel genomen door Bakkerspatoons, Bakkerszonen en Gezellen. Voer dezen wedstrijd zijn verschillende me- daille's beschikbaar gesteld. Gebouw „Sb Bavo" R.K. Bevolkingsbureau 8 uur. Jeugdhuis BIoementtaal Lezing over Bloe mendaal aan Zee, 8 uur. Toonkunstschool Nieuwe Gracht Uit voering leeraren (essen), 8 uur. R.K. Sehoolvereeniging Cruquiustraat 5, Ledenvergadering 8 uur. Vincentius-gebouw Jaarvergadering Haar lemsche St. Vincentius-Vereeniging. Gebouw „St. Bavo": Bestuur Arbeid Adelt, 8 uur Bestuur Bouwvakarbeiders, 8 uur St. Caecilia, 8 uur Trampersoneel, 8 uur Federatie Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur Rechtskundig bureau, 8.30 uur Bestuur Transportarbeiders. ATHENE, 11 Maart (Reuter). De cavalerie der regeeringstroepen heeft Maandag te 8.40 uur de stad Serres ingenomen. Van particuliere zijde wordt vernomen dat de regeeringstroepen Demir Hissar hebben bezet. De opstandelingen trekken zich terug en heb ben Drama verlaten. De muitende generaal Kamelos en de officie ren van zijn staf zijn op weg naar DedeagatsJ, waar zij zich in willen schepen voor Kreta. Het gerucht gaat, dat vice-admiraal Colia- leis, de commandant van de „Averoff", aan boord van het kustvaartuig „Kerkyra" te Alexandrië is aangekomen, gekleed als gewoon matroos. Het schip is van Kreta gekomen en wordt door militairen en Egyptische politie bewaakt. Na afloop vaA den Stijlen Omgang, ^prjt^gmor- gen omstreeks vier uur, is een 51-jarige deelne- mer uit Makkum (Friesland), de heer Wybrand Visser in de Kalverstraat te Amsterdam ter hoogte van de St. Luciënsteeg plotseling onwel geworden en in elkaar gezakt. Men waarschuwde een priester die zich bij de passeerende groep bevond, die den man de ab solutie gaf. In de pastorie van „de Papegaai" kreeg de priester beschikking over H. Olie, welke hij den ongelukkige toediende. Inmiddels was de G. G. D. gewaarschuwd. Bij de komst van den ziekenauto bleek de heer Visser reeds over leden. Zijn stoffelijk overschot werd naar het Binnen Gasthuis overgebracht. Op allen, die er bij tegenwoordig waren maakte het gebeuren diepen indruk. Hedenmorgen is vanwege het Gezelschap van den Stillen Omgang in de kerk „de Papegaai" op welker parochiegebied de heer Visser over leed, een H. Mis gelezen voor zijn zielerust. Het bestuur van het Gezelschap woonde de H. Mis bij. Hedenmorgen overleed in den ouderdom van 45 jaar, na een vrij langdurig en smartelijk lijden, ln het ziekenhuis St. Joan de Deo te Utrecht, dr. A. Massink, scheikundige, bacterio loog en directeur van 't rijkslaboratorium voor Hedenochtend is Van V.. die Vrijdagochtend bij den politie-inval in het kantoor van de Interbank aan de Parkstraatte Den Haag, werd aangehouden, weder op vrije voeten ge steld. De politie oordeelde geen termen aanwezig om den man langer in arrest te houden of voor den officier van justitie te lelden. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aangekomen stoomtrawlers: Witte Zee 200 m. f 2530; Zwarte Zee 90 m. f 1230; Penelope 80 m. f 1170; Zwaluw 75 m. f 1270; Eendracht 525 m. f 4300; Derika 5 250 m. f 2290; Ewald 275 m. f 2880; Amsterdam 270 m. f 2790; Raaf 90 m. f 1420; Emma 70 m. f 1500; Reiger 90 m. f 1360; Maria 110 m. f 1130; Eli Chenevierre 110 m. f 1490. LOGGERS Sch. 247 f 530; Sch. 361 f 500; Sch. 342 f 590; Sch. 196 f 400; Sch. 402 f 530; Sch. 120 f 640; K.W. 34 f 500; K.W. 163 f 400; K.W. 38 f 800; K.W. 57 f 500; K.W. 175 f 310; K.W. 87 f 430; K.W. 167 f 560; K.W. 52 f 280; K.W. 135 f 590; K.W. 44 f 640; K.W. 36 f 690; K.W. 95 f 60; K.W. 70 f 570; K.W. 78 f 360; K.W. 91 f 150; K.W. 108 f 340; K.W. 40 f 750; K.W. 39 f 740; K.W. 35 f 490; K.W. 407 f 570. IJMUIDEN, 11 Maart. Rijksvischafslag. Tarbot 7585 ct. per kg., tong 5190 ct. per kg., groote schol 8.5011 per 50 kg., middel schol 10—15 per 50 kg., zet schol 18—22 per 50 kg., kleine schol 5.7019 per 50 kg., bot 3.90 tot 6 per 50 kg., schar 59.50 per 50 kg., tong schar 2232 per 50 kg., rog 12—21 per 20 St., vleet 1.463.50 per stuk, pieterman en poon 8.5011.50 per 50 kg., middel schelvisch 32 36 per 50 kg., kleine middel schelvisch 25—30 per 50 kg., kleine schelvisch 1527 per 50 kg-, kabeljauw 1940.50 per 125 kg., gullen 813 per 50 kg., heilbot 0.641.90 per kg., wijting 2.809 per 50 kg., koolvisch 2860 ct. per stuk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2