Dobbelmcmn lekker... man! Belijdeniskerk in den aanval afsluiter Baby verbrand Candidaatstelling Prov. Staten DE STRIJD VOOR HET EERSTE GEBOD STAKING UITGESTELD afsluiter heeft succes! Moeder trachtte het één-jarig kind nog te redden, doch geraakte zelf ook in brand Ruwe Huid PUROL Ruwe Handen MAANDAG 11 MAART 1935 Attentie DE STATENVERKIEZINGEN Geen politieke bijeenkomsten in de Goede Week BOUWVAKARBEIDERS IN STAKING Kwestie over loonsverlaging te Rotterdam SIGARENINDUSTRIE ^perking van de mechanisatie DE WERKLOOSHEID IN FEBRUARI In 1934 een geringe opleving dr. L. Miiller DEN BOSCH 750 JAAR STAD Binnenkort verschijnt een gedenkboek Tapijtindustrie O. L. Vrouw van Renkum Nationale Rijwielbedevaart Positieve protestanten en katho lieken samen op de bres tegen 't nieuw-heidendom van Rosenberg Geheime Staatspolitie grijpt in Uitspraak van den rijksbemidde laar verwacht inzake het con flict bij Jansen en Tilanus. J. B.v. HEUST ZONEN KONINGIN EN PRINSES Dinsdagochtend in de Residentie terug TWEE GRANATEN GE VONDEN Gevaarlijke gevonden voorwerpen in de W i er in germ eer HET AANPASSINGSONTWERP „Maas en Waler" Dank van Spansier Telegram aan den minister van Buitenlandsche Zaken DE REM AVI TE DEN HELDER Tentoonstelling van Reddings wezen, Marine en Visscherij MR. V. G. G. M. DUBOIS t 1 Hedenmorgen is te Utrecht de één-jarige baby van de familie K., wonende aan de Twynstraat door brand om het leven gekomen. In de woonkamer achter den banketbakkers winkel stond het wiegje opgesteld. Hoe het on geluk precies gebeurde, staat nog niet vast, doch plotseling ontstond er begin van brand door een petroleumtoestel, dat ook in deze kamer stond. De moeder bood haastig hulp. Zij nam haar kind uit het wiegje en wikkelde het in een de ken, welke echter ook vlam vatte. Ook de klee ding van de vrouw geraakte in brand. De vrouw begon te gillen, waarop een oude man, die op de bovenverdieping woonachtig is, terstond toesnelde en met een deken het vuur trachtte te blusschen. Het kind is toen op den grond gevallen en bijna onmiddellijk aan de bekomen brandwon den overleden. Burgers, die het huis binnengingen, hebben het brandje met emmers water gebluscht. De inmiddels gearriveerde brandweer behoefde geen dienst meer te doen. Het lijkje van het kind werd naar het politie bureau Tolsteeg aan het Ledig Erf overgebracht. De verwondingen van de moeder waren niet van emstigen aard. Dit droevig ongeval verwekte in de wijk Twijnstraat en omgeving groote verslagenheid. I Doos 30 cent Ruwe Lippen Bij Apoth. en Drogist vaardigd voor bibliotheken, zoomede voor an dere belangstellenden. De inteekening wordt binnenkort opengesteld bij den boekhandel. Vermelden wij nog, dat de uitgave geschiedt met medewerking van het Provinciaal Genoot schap en het Stadsbestuur door Teuling's Uit gevers Maatschappij te 's-Hertogenbosch. Morgen zal de candidaatstelling voor de Provinciale Staten-verkiezingen plaats hebben. 't Is een prozaïsch geval; hier ontbreekt hog alle politieke lyriek, hier blaakt nog geen verkiezingsvuur. Maar belangrijkisde dag van mor gen, voor zoover thans de eerste verkie zingsdaad gesteld moet worden, zonder wel ke de partijen zichzelf van verdere deelne ftüng aan de verkiezingen zouden uitscha kelen. Het is daarom zaak, dat er onzerzijds geen enkel verzuim, geen enkele vergissing be gaan wordt. Voor zoover nog noodig, mogen wij er de besturen van de Statenkieskringen daarom aan herinneren, dat de candidatenlijsten öiorgen (Dinsdag) tusschen 9 en 4 uur ingele gd moeten worden bij den burgemeester van iedere gemeente, waar een Statenkies- kring zijn zetel heeft; bij iedere candidaten- 'Üst moeten overgelegd worden de verkla ringen van alle op die lijst voorkomende candidaten, dat zij genoegen hebben geno- hien met hun candidaatstelling. Tevens moeten op de candidatenlijst als gemachtigde en plaatsvervangend gemach tigde voor de verbinding der lijsten degenen aangewezen worden, die daartoe door de desbetreffende instantie opgegeven zijn. Verbinding van lijsten geschiedt door in levering van het daartoe bestemde formu lier bij het Centraal Stembureau, zoodra in de pers medegedeeld is, welke geldige lijsten ^geleverd zijn; de termijn, binnen welken de verbinding van lijsten kan geschieden, bedraagt vier dagen. Men wachte met het indienen der candi datenlijsten niet tot het laatste nippertje! Het bestuur der R. K. Staatspartij brengt hierdoor het volgende ter kennis van de Plaatselijke en gewestelijke bestuursinstanties der Partij: Het tijdstip van de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten valt ditmaal zoo, dat in vele, z°o niet de meeste gewesten de laatste dagen ^an de verkiezingscampagne samenvallen met de eerste dagen van de „Goede Week". Het Partijbestuur acht het daarom dienstig de plaatselijke en gewestelijke besturen er tijdig aan te herinneren, dat het passend is het ka rakter van deze „stille week" zelfs onder deze omstandigheden tot zijn recht te laten komen het Katholieke volk de gelegenheid se laten daze dagen van herdenking in den daartoe ge- rigenden geest door te brengen. Betoogingen en openbare vergaderingen geor ganiseerd en belegd met het oog op den stem busstrijd, lijken met dien geest niet in overeen- atemming. Daarom geeft het Partijbestuur in ernstige Overweging gedurende de Goede Week geen openbare vergaderingen en samenkomsten te hfleggen en reeds voorbereide vergaderingen van dien aard eenige dagen te vervroegen. Vanmorgen is te Rotterdam onder ruim hon derd arbeiders jn de bouwvakken een staking "htgebroken, welke reeds Zaterdagmiddag werd erwacht. Het betreft hier een actie tegen 'n ahtal kleine werkgevers en tegen een groote irtna, die het uurloon, dat tot dusverre 67 ct. edroeg, tot 62 ct. wenschten te verlagen. De ans bestaat, dat de staking zich zal uitbrei den. v Be moeilijkheden zijn ontstaan, doordat ze- patroons, aangesloten bij den neutralen °hd van patroonsvereenigingen, hebben ge weigerd, althans voorloopig, de collectieve ar- aidsovereepkomst te vernieuwen. Dit uitstel laat in verband met de fusie met den aan- einersbond, die inmiddels, naar wij vernemen, stand is gekomen. In October j.l. is den werknemersorganisaties ®eds medegedeeld, dat in verband met de fu- j^P'annen een collectieve overeenkomst voor- opig zou moeten worden uitgesteld, aange- en zoolang de koninklijke goedkeuring voor nieuwe vereeniging zou ontbreken, voor ®ide partijen bij eventueel conflict de rechts- eicligheid zal ontbreken. Daar deze koninklijke Zafdlceurin^ nog wel enkele maanden op zich Spv, Iaten wachten, zal worden getracht 'n tus senweg te vinden. Hedenavond zal daartoe door bedoelde pa- ty?s worden vergaderd. Be stakers vergaderden hedenmiddag om s.,er de plannen voor de naaste toekomst te be- 'Uiten. de^6Zer dagen had te Den Haag 'n groote verga- terine plaats ter bespreking van maatregelen Sen de mechanisatie van de sigarenindustrie. Aanwezig waren talrijke groot-fabrikanten, j.^'el uit het Noorden als uit het Zuiden des ^«-tegenwoordigd waren organisaties van j. 'kgevers, werknemers, de groothandel in ^'e tabak, winkeliers en grossiers. den breede werd betoogd, dat maatregelen een den machinalen arbeid absoluut gebo- zijn om het bedrijf voor den ondergang hn P°eden en om de vooral in deze tijden zoo ^dige werkgelegenheid te behouden, ftl rt uitvoerige besprekingen, waarbij er voor- til de nadruk op werd gelegd, dat zoo spoe- beh mogelÜk dient te worden ingegrepen, heb- n geleid tot de oprichting van een comité, arin de belanghebbende organisaties verte- 6 hwoordigd zijn. besloten werd een met redenen omkleed re- West aan de regeering te zenden en daarin op »?.°Pd van tal van argumenten de noodzake nd van maatregelen aan te toonen. Mr. Dubois werd in 1921 benoemd tot secre taris der Boerenleenbank te Eindhoven en in 1926 tot directeur van deze instelling. De over ledene was voorzitter van het college voor me disch tuchtrecht voor den Kring Eindhoven, secretaris van de Boerenhypotheekbank en se cretaris van de Boerenborgmij., benevens kerk meester van de parochie Villapark. tenbrief van den kansel voorgelezen, waarin heftig wordt geprotesteerd tegen de anti-chris telijke methoden van Rijksbisschop Miiller, die in strijd zijn met het eerste gebod: „Gij zult geen vreemde goden voor Uw oogen hebben." Een god van bloed en ras, van nationaliteit, eer en vrijheid is niet de God der Christenen. Aan het einde der voorlezing hernieuwden de geloo- vigen hun doopbelofte in Christus. Vooral het waangeloof van het ras, dat zuivere afgoderij is, werd afgezworen. Van verschillende zijden ontvingen wij be richt, dat de proclamatie der Belijdeniskerk door de geheime staatspolitie in beslag is genomen en dat talrijke predikanten werden gearresteerd. Het is een verheugenswaardig feit, dat meer dan ooit en duidelijker dan ooit, de positieve protestanten zich vereenigen met de katholie ken, om gezamenlijk, hoewel op verschillend front vechtend, de aanvallen van het nieuw- heidendom, het demonische onzer dagen, af te slaan en met alle kracht op te komen voor Koning Christus. In royaal kwartoformaat gaat er over eenige maanden een gedenkboek verschijnen der stad 's-Hertogenbosch, dat naar verwacht mag worden zal opvallen om zijn degelijken in houd. Het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Webenschappen in Noord-Brabant heeft de redactioneele leiding gevoerd. Wij laten hieronder de namen volgen der medewerkers met de titels hunner bijdragen: Dr. mr. L. J. C. van Gorkom. De eerste vijftig jaren. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt. 's-Hertogenbosch in den Loop der Eeuwen. Mgr. prof. dr. Th. Goossens- 's-Hertogen bosch, Bisschopsstad. Dr. W. Meindersma. De hervormde Ge meente. H. J. P. van Alfen. 's-Hertogenbosch en de Prins van Oranje. H. Ebeling. Wat het oudste Zegel der stad 's-Hertogenbosch ons leerde omtrent haar Ont staan en Naam. Jan Mosmans. Iconographie van het Choor en de Straalkapellen der Sint Jan te 's-Her togenbosch. Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester der stad 's-Hertogenbosch- De Ommanteling van 's-Hertogenbosch, de Watervrijmaking en wat alzoo verder geschiedde. De omvang van het geheel is ruim 200 blad zijden, waaraan toegevoegd een 8-tal bladzijden illustraties, benevens een afdruk van een oude kaart berustend in het museum van het Pro vinciaal Genootschap te 's-Hertogenbosch. Aan de leden van het Genootschap wordt het boek bij verschijning toegezonden. Een beperkt aantal exemplaren wordt ver- De directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 599.000 leden van de gesubsidieerde vereenigingen in de week van 18 t.m. 25 Februari 1935 heeft bedra gen 32.6 pet., dat is 2.6 pet. minder dan in de vorige verslagweek. In de overeenkomstige ver- slagweek van het vorige jaar was de werkloos heid 26.9 pet. Bij vergelijking van den omvang der werk loosheid in de jaren 1933 en 1934, blijkt, dat het gemiddelde werkloosheidspercentage, afge leid uit de persberichten over die jaren, in 1933 bedroeg 28,1, terwijl het in 1934 was 27,3. Daarbij moet evenwel worden opgemerkt, dat de werk loosheidscijfers in den aanvang van het jaar 1934 meer hoop op verbetering gaven, dan die op het einde van het jaar. Een aanwijzing voor een zeer geringe gemid delde opleving der bedrijvigheid in het jaar 1934 zou men ook kunnen zien in de van de Rijksverzekeringsbank ontvangen gegevens be treffende de bruto-opbrengst van den zegelver koop in verband met de uitvoering van de In validiteitswet. Deze bedroeg in 1933 gemiddeld 4.38 gld. en in 1934 gemiddeld 4.47 gld. per hoofd der bevolking van Nederland. Bij 1061 organen der openbare arbeidsbemid deling stonden op 23 Februari 1935 in totaal 436.795 werkzoekenden (op 24 Februari 1934 383.591) werkzoekenden ingeschreven, onder wie 415.325 mannen. Hiervan waren werkloos 418.147 personen, onder wie 401.983 mannen. Op 9 Fe bruari 1935 bedroeg het totaal aantal inge schrevenen bij een ongeveer gelijk aantal orga nen 446.944, onder wie 428181 werkloozen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is sedert 9 Februari 1935 verminderd met 10.149, het aan tal werkloozen met 10.034. Bij het gemeentebestuur van Putte, nabü de Belgische grens, is een aanvrage binnengeko men tot de stichting van een tapijtfabriek. De aanvrage gaat uit van Antwerpsche zijde. Op Zaterdag en Zondag, 15 en 16 Juni van dit jaar, zal door het Comité Nationale Rijwiel bedevaart, waarvan het secretariaat gevestigd ls te Hilversum, Koninginneweg 78, een Natio nale Rijwielbedevaart naar Arnhem worden ge houden, waaraan zullen deelnemen de Amster- damsche Rijwielclub „Sub Tutela Matris" met haar zusterafdeeling te Hilversum, terwijl men door een grootsch opgezette actie en propa ganda over het geheele land in nauw contact tracht te komen met de besctaande rijwielbede vaartclubs. Aan deze rijwielbedevaart zullen ook kunnen deelnemen particulieren (niet lid van een club zijnde) en tegen deelname van Jeugd verenigingen voor de jeugd boven 17 jaar wordt geen bezwaar gemaakt. Het concept-programma vermeldt op Zater dagavond na het plechtig Openingslof met wel komstwoord de „Lichtprocessie", waarvoor het processiepark en bosch rondom de Genadekerk van O. L. Vrouw van Renkum zich zoo bij uit stek leenen. Zondagmorgen zal tusschen 7 en 8 uur gelegenheid zijn om te communiceeren, waarna ontbijt. Om 9 uur zal een plechtige Hoogmis worden opgedragen met predikatie, waarna een luisterrijke Mariaprocessie zal wor den gehouden met korte preek en gebeden, in tenties enz. Na deze Mariaprocessie zal om 12 uur een vergadering worden uitgeschreven door het Co mité Nationale Bedevaart om tot oprichting te komen van een Federatie of ander verband. Als sprekers voor deze vergadering zullen wor den aangezocht rector W. H. Simons uit Am sterdam over Sub-actie (rywielbedevaart- Mariadevotie) en pastoor Wolters over Lande lijke samenwerking in de rijwielbedevaartactie. Op Zondag 24 Februari werd te Amster dam, ten huize van praeses W. H. Simons, een vergadering gehouden, waar op voorstel van praeses Simons een werkcomité werd benoemd, waarin zitting zullen nemen de heeren: W. Keune, Amsterdam, voorzitter; A. S. van den Berg, Hilversum, secretaris; Jos. Geurtsen, Am sterdam, Penningmeester; praeses W. H. Si mons, geestelijk, leider; en de volgende leden: pastoor Wolters, Renkum; J. K. Simis, Amster dam; G. H. Koenders, Hilversum; J. W. Kok, Hilversum en Jos. Keune, Amsterdam. De heeren Simis en Jos. Keune belasten zich met de verzameling van adressen voor goedkoop logie# te Renkum, waaraan pastoor Wolters zijn medewerking heeft toegezegd. De eerste stap is gezet, moge het Landelijk Verband dezen zomer verwezenlijkt worden. IBIS SHAG LICHTE PUPTABAK Rookt Dobbelmann's Tabak on géén andaraI Verleden week Zondag Septuagesima zijn van de kansels der Katholieke kerken in Duitschland de Vastenbrieven der bis schoppen voorgelezen. Zij vormden één front, één gezamenlijken aanval op den „Theoloog" van het Derde Rijk, den anti-Christen Alfred Rosenberg. Dit was een hernieuwde frontale aanval, vol kracht en sterkte. Rosenberg was reeds tevoren wetenschappelijk vernietigd. Wij len Mgr. Bares, bisschop van, Berlijn, had, in overleg met de overige bisschapen, eenigen be voegden Katholieken wetenschappelijken auto riteiten opgedragen, Rosenberg's „Mythos des XX. Jahrhunderts" te weerleggen. Deze weer legging werd een totale vernietiging. Het heele maakwerk van Rosenberg bleek niets anders te zijn dan een compilatie van „wetenschappeiijk materiaal" van de zooveelste hand. Aan het ver schijnen van de Katholieke apologie werden alle mogelijke hinderpalen in den weg gesteld. De onverschrokken Mgr. Bares liet haar toen druk ken als bijlage van zijn „Kirchenblatt" en aan de Katholieken toezenden. De bisschop van Danzig sloot zich in zijn Vastenbrief geheel by het Duitsche episcopaat aan, zooals wij reeds uitvoerig vermeldden, en wees den „Mythos" aan als het „beest uit de Openbaring", als het de monische in onze dagen. Deze brief kreeg nog méér relief, doordat de bisschop, pas van een reis naar Rome teruggekeerd, kon mededeelen, dat hy precies de meening van den H. Vader weergaf. Van Katholieke zyde werd dus alles gedaan, om het Christendom, dat in Duitschland in het gróótste gevaar zweeft, te redden. Zéér positief hebben met name de bisschop van Danzig en Kard. Schulte van Keulen er op gewezen, dat alle pogingen by de Ryksregeering, om veran dering te krügen in den anti-christehjken koers op alle gebieden gefaald hebben en volslagen vergeefsch zyn geweest. De opperleidihg kan wel telkens verklaren, dat de nieuwe staat opge bouwd zal worden op de basis van het positieve Christendom. Maar niemand ontwaart daar iets van, integendeel, overal waart rond het destruc tieve element van het nieuw-heidendom en de staat geeft er zyn zegen aan. Onze protestantsche medechristenen in Duitschland, die den grondslag van het positieve Christendom hebben behouden, hebben denzelfden stryd te strüden als de Ka tholieken. In talryke artikelen is in ons blad de evolutie van den stryd tusschen de Belydenis- Kerk en de kerk der Duitsche Christenen van den Ryksbisschop Miiller uiteengezet. De positieve protestanten, onder aanvoering voornameiyk van pastor Niemöller uit Berlyn en landsbisschop Marahrens uit Hannover, ver zetten zich ook met kracht tegen de vernietiging van het christendom. In zekeren zin hebben zy het nog moeilyker dan de katholieken, omdat de protestanten hopeloos verdeeld zijn en zy aldoor op hun weg ontmoeten den ryksbisschop Miiller, den persoonlyken vriend van Hitier. Maanden en maanden kan men byna dagelyks lezen, dat Miiller in ongenade zal vallen, dat Hitier hem zal afzetten. Maar er gebeurt niets en door handhaving van dien man en door be scherming van Rosenberg, wordt systematisch het christendom meer en meer afbreuk ge daan. Het valt niet langer te ontkennen, dat dit met opzet gebeurt. Evenals de katholieken, zagen ook de positieve protestanten al hun po gingen bij den leider om verbetering te krijgen, vergeefs verloopen Thans, by het begin van den Vastentijd heb ben de positieve protestanten, evenals de ka tholieken, verzamelen geblazen. Zondag 1.1. is de strijd met de uiterste kracht hervat. Tien duizenden predikanten hebben een soort yas- Indien de onderhandelingen met den rijks bemiddelaar Dinsdag geen bevredigend resul taat opleveren, zal deze staking toch Woensdag ingaan. Doet de ryksbemiddelaar echter een voorstel, dat door beide partyen in overweging kan worden genomen, dan moet hierover vóór Zaterdag worden beslist. Naam. Adres Toonzalen: Bezuidenhoutscheweg 41 Fabrieken Cruquiuskade, Den Haag Na de opheffing van de wilde staking onder de zeventig spoelsters bij de firma Jansen en Tilanus te Vriezenveen, werd deze firma door de gezamenlyke hoofdbesturen der textielar beidersorganisaties tot een bespreking uitge- noodigd. De directie heeft de uitnoodiging ech ter afgewezen en daarbij geëischt, dat de spoel sters vóór Zaterdagmiddag twaalf uur moes ten berichten of de 33 pet. loonsverlaging al of niet geaccepteerd werd. Werd de loonsverlaging niet geaccepteerd, dan zou de fabriek hedenmorgen eveneens voor de vierhonderd andere arbeiders worden ge sloten. Burgemeester Albarda heeft zich daarop te legrafisch in verbinding gesteld met den rijks bemiddelaar, prof. Josephus Jitta, die de par tijen heeft uitgenoodigd tot een bespreking op Dinsdagmiddag. Hij verzocht tevens de ul timata een week op te schorten. In een ledenvergadering van de arbeiders werd besloten het verzoek van den ryksbemid delaar te aanvaarden, daarby de verwachting uitsprekende, dat de firma de loonsverlaging nog een week zal opschorten. Hierdoor is de dreigende staking van zeven tig spoelsters en de uitsluiting van vierhonderd arbeiders dus feitelyk uitgesteld. Het nieuwe product van de Veha-Radiatorenfa- brieken, de VEHA-AFSLUITER voor radiatoren voor centrale verwarming is zeer welwillend ontvangen, zowel door de technici als door het publiek. Het sierlijke model is nog zeer verfraaid door het aan brengen van een elegante kap. De Veha-afsluiter heeft een geheel vrije doorlaat en er is dus een minimum weerstand. Betere circulatie van warmte, klein van afmeting, sierlijk en modern. Eenvoudig, doelmatig, solide. Vraagt Uw instal lateur naar de Nederlandt co b r i kamt Vult in en zendt aan: J. B. VAN HEUST ZONEN, DEN HAAG Verzoeke mij volledige gegevens te willen verstrekken omtrent de Veha- afsluiter en Veha-radiatoren. Indien geen overeenstemming wordt bereikt, dan zullen staking en uitsluiting op Maandag 18 Maart ingaan. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zullelï morgenochtend om 10.41 aan het Hol- landsche «Spoorstation in Den Haag van haar verblyf in Zwitserland terugkeeren. Terwijl eenige arbeiders in de Wieringermeer bezig waren slooten te graven, vonden zy, naar „Het Volk" meedeelt, by die werkzaamheden twee granaten. Twee deskundigen uit Den Hei der hebben de gevaarlyke dingen onschadelyk gemaakt. Het aanpassingsontwerp is, naar wy verne men, de vorige week den ministerraad gepas seerd. Het meer dan vyftig jaren bestaande week blad „Maas en Waltr" te Druten verschynend, zal wegens de tydsomstandigheden voorloopig niet meer het licht zien. De advocaat van Spansier, mr. M. v. d. Goes van Naters, heeft aan den Minister van Bui tenlandsche Zaken een danktelegram gezonden van den volgenden inhoud: „Spansier betuigt Uwe Excellentie en den Gezant te Berlyn dank voor voortdurende be scherming en steun." Zooals wy reeds mededeelden wordt van 3 tot en met 10 Juni a.s. te Den Helder een tentoon stelling gehouden op het gebied van Reddings wezen, Marine en Visschery. Een eere-comité is thans gevormd onder presidium van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Röell; de Minister van Defensie mr. dr. L. N. Deckers aanvaardde het beschermheerschap. De datum van in wy ding van het Reddings monument is Dinsdag 4 Juni a.s.; het is echter nog niet zeker of de onthulling door H.M. de Koningin dan wel door H.K.H. Prinses Juliana zal geschieden. De gemeente Den Helder heeft besloten in het garantiefonds deel te nemen voor eenzelfde bedrag als door de burgerij voor dit doel by- eengebracht zal worden. Het comité heeft reeds toezegging verkregen van verschillende belangryke inzendingen; het zyn die van het Reddingswezen, Kustverlichting en Loodswezen, Onderzeedienst, Marine, Roode Kruis en Visschery. Vast staat, dat op den dag van de Monument-onthulling een revue in het Heldersche Kanaal gehouden zal worden van vaartuigen in gebruik by het Nederlandsche Reddingswezen. De Nederlandsche Vereeniging Het Roode Kruis komt met een inzending van moderne ziekenvervoermiddelen. In den ouderdom van 44 jaar is Zondagavond te Utrecht na korte ongesteldheid overleden mr. V. G. G. M. Dubois, directeur van de Cen trale Coöperatieve Boerenleenbank te Eindho ven. Mr. Dubois was geboortig uit Venlo en te Eindhoven een zeer geziene persoonlykheid. Het nieuwste portret van Z. H. Exc. Mgr. Diepen, die 12 Maart 75 jaar wordt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 5