NA HET RINTELEN-PROCES China komt Japan tegemoet Het nieuws van heden Na den opstand in Griekenland DE QUINTESSENS VAN HET GEDING DE OOSTERSPOORWEG Militaire dienst tijd in Frankrijk HET CONFLICT ITALIË- ABESSINIË Eden 1 Aprilte Warschau DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM - TELEFOON 13866 15 MAART 1935 Avondblad ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 19238 Eigenlijk belastend waren slechts twee getuigenissen en de po ging tot zelfmoord Rintelen's vroegere staat van dienst Steeds nieuwe troepen naar Oost-Afrika iPÜ Vrede versterkt in het verre Oosten SPIT Het Weer Demilitarisatie en nonagressie Heden beginnen de Kamer debatten Engeland zeer teleurgesteld, dat de onderhandelingen op een dood punt zijn gekomen Wat doet de Volken bond? In Moskou zal hij voornamelijk met Litwinof confereeren POLITIEKE VERGADERINGEN IN FRANKRIJK Rad. soc. spreker krijgt een klap op z'n oog DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Regeering schat de kosten der revolutie op 500 millioen drachmen Geen royalistische actie PRINSES INGRID VERLOOFD MET PRINS FREDERIK NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Van onzen Oostenrijkschen correspondent) Het hoogverraadsproces van den Oostenrykschen Staat tegen den ge wezen minister dr. Rintelen was wel een der meest interessante pro cessen, die de laatste jaren in Europa gevoerd werden. Vandaar de groote belangstelling, vandaar dat een lange reeks vertegenwoordigers van de internationale pers aanwezig was. Onmiddellijk na den nationaal-socialistlschen Putsch van 25 Juli 1934, waarbij bondskanselier dr. Dollfuss als offer viel, werd door den Oos tenrijkschen Bondsstaat een militair gerechts hof ingesteld, om de schuldigen aan den Putsch te dagvaarden en te vonnissen. Direkte „daad werkelijke" medewerking aan den Putsch werd bestraft met doodstraf binnen vier uur te vol trekken; indirekte medewerking met tien tot twintig jaren. Er zou geen erkenning zijn van verzachtende omstandigheden en geen appèl. Voor dit militaire gerechtshof stond dr. Rin telen sinds 2 Maart. Dr. Rintelen is zeker een der meest interessante figuren van oud en nieuw Oostenrijk. Hij is steeds een bewuste, gepronon ceerde aanhanger der sinds 1934 ontbonden Christelijk-sociale party, de partij van Oosten- ryks katholieken, geweest. Hij vocht jarenlang aan den kant van dr. Seipel, smeedde met dr. Seipel het burgerlijke blok, was een der meest gehate mannen bij de sociaal-demokraten en vooral by de Communisten, vooral wegens zyn optreden tegen hen, wegens zijn konsekwent autoritaire richting en zijn nooit terugschrik- kenden moed, ondanks dat men hem naar bet leven stond. In zyn privé en openbaar leven toonde hy zich steeds als overtuigd katholiek Zooals zijn bisschop, de Prins-Bisschop Pawli- kowski van Seckau nog tüdens het proces ver klaarde. Zijn invloed en aanhang is steeds groot geweest in heel Oostenrijk, maar vooral in het land, waarmee hij samengegroeid was, Stiermarken. Van Graz uit, de hoofdstad van Stiermarken, waar hij professor was aan de universiteit, ging zyn invloed over heel het land. Hü verliet zyn geliefd Stiermarken niet graag, noch om minister in het kabinet-Dollfuss, noch om Oostenryksch gezant te Rome te wor den. Hu voelde zich eigeniyk alleen thuis in Stiermarken en wel als gouverneur dier pro vincie. Het was geen geheim, dat Rintelen's politieke opvattingen niet identiek waren met die van dr. Dollfuss. Zonder zelf nationaal- socialist te zyn (ik geloof niet, dat Rintelen ooit nationaal-socialist geweest is, en dat ge looft ook de nationaal-socialistische politieke leiding niet, zooals deze my zelf verklaarde), of geweest te zyn, streefde hij beslist naar de oplossing der nationaal-socialistische kwestie in Oostenrijk, naar een, zeggen we, coalitie met de Oostenryksche nationaal-socialistische mas sa (die zeker groot was en is, ofschoon mis schien ook overschat) en dat was tegen het koncept van den officieelen koers, dat gold als ongeoorloofde oppositie, in zekeren zin zelfs als verraad. Of hü nu en zoo ja in hoeverre hü zich ingelaten heeft met het nationaal-socialis tische Putsch-streven en de nationaal- socialistische Putsch-plannen, daarover ging het eigenlijk in dit proces, dat was de quintessens van het proces. Men houde in het oog, dat het in den grond genomen niet ging over deze of die mentaliteit, maar over oproer met wapenen in de hand. Het ging over hoogverraad, al of niet. Of hy streefde naar de macht op het Ball- hausplein Is niet met beslistheid uit te maken (hy-zelf zegt van neen, ook zyn vrienden, an deren die hem ook kennen Zeggen van ja), zeker is, dat hy zich sterk genoeg voelde mèt de nationaal-socialisten in de regeering, het heft in handen te houden, zonder gedwongen te worden de rol van een Hugenberg te spelen. De nationaal-socialisten dachten er anders over. De nationaal-socialisten waren van meening, dat zy, eenmaal door hem in het zadel gehe ven, hem wel het lot van Hugenberg zouden kunnen doen deelen. Daarom zyn de nationaal-socialistische sym pathiebetuigingen voor Rintelen en het streven naar een Regeering-Rintelen met nationaal- socialistische middelen psychologisch wel be- grijpelyk, zelfs dan nog, wanneer Rintelen zich niet met nationaal-socialistische Putsch-plan nen ingelaten zou hebben. Als men de toestan den kent, zooals ze waren vóór den Putsch, schijnt deze opvatting niet van objectiviteit ontbloot. Dat dr. Rintelen, ware de Putsch ge slaagd, het aanbod van de nationaal-socialis ten aangenomen zou hebben, schynt ons, gezien karakter en opvattingen van dezen staatsman, niet onwaarschyniyk. Doch dat zyn bespiegelingen. Ook, of in dat geval het dan nog hoogverraad geheeten zou hebben. Ook de Pfrimer-Putsch der Heimwehr was een opstand en een der hoofdaanvoerders van dien opstand was de tegenwoordige vice- kanselier vorst Starhemberg. Ook die slaagde niet, maar werd gelukkig zonder moord of doodslag onderdrukt. Was dit ook by den Juli Putsch het geval geweest, we stonden er anders voor. Doch dit Is nu eenmaal niet het geval, stroomen bloed vloeiden, duizenden gezinnen werden geruïneerd, het land had een onbereken bare economische schade en zelfs bondskanse lier Dollfuss moest zyn kostbaar leven laten. Dr. Rintelen beweerde van het begin tot het einde, dat hü met dergelyke dingen niets uit te staan gehad heeft, dat alles opgebouwd is op een reusachtige mystificatie, een onverant woordelijk misbruiken van zün naam. Anderen beweren anders. Belastend, Juridisch belastend inzake hoog verraad, was o.i. van alles wat naar voren ge bracht werd al de dagen van het lange proces, niets dan een klein gedeelte van het getuigenis van Rintelen's kamerdienaar te Rome, Ripoldi, en dat van den industrieel Reitlinger, dat dr Rintelen èn in Rome èn op 25 Juli, met dr. Weydenhammer, zeker een der hoofdorganen van de Münchensche nationaal-socialistische terreur-centrale-Habicht, èn van den doorge. voerden Putsch, verkeerd heeft. Dan, de zelfmoordgeschiedenis. De nationaal- socialistische lezing: Dr. Rintelen zou niet zelf geschoten hebben, doch door een officier in den rug geschoten zyn, is gebleken een leu gen geweest te zyn. Dr. Rintelen zelf be streed niet, in uiterste opgewondenheid eenige regels ten afscheid geschreven en zichzelf in de borst geschoten te hebben. Wel loochende hy een bewust zelfmoord-attentaat. Zelfmoord was tegen zyn katholieke overtuiging. Wat hy gedaan had, deed hy in een uiterst overspannen toestand, veroorzaakt door de „valsche" beschul diging, door het misbruiken van zyn naam en de tegen hem opgezette intrige. Deze verklaring was een psychische verkla ring en tegenover de eene psychische verkla ring stond de andere. Belastend was het getuigenis Ripoldi—Reit linger, belastend was het schot in de borst. Het vonnis, levenslang, is inmiddels afge komen. ROME 14 Maart (Reuter). Volgens officieuze kringen worden de onderhandelingen met Abes- sinië, ofschoon men slechts zeer langzaam vor dert, voortgezet. De jongste Abessinische nota verlangde geen arbitrage, doch verzoening. Na de troepenverschepingen der laatste da gen uit Toscana is thans volgens dagbiadbe- richten de geheele Florentynsche divisie til Na pels en omgeving gereed voor vertrek gemaakt Reeds zyn de eerste troepen scheep gegaan Uit Mogadiscio wordt gemeld, dat de beide groote stoomschepen „Vulcania" en „Bianca- mano", die resp. op 5 en 7 Maart daar aange komen waren, Vrijdag naar Italië zullen terug reizen. ee.ee. i Bij een noodlanding in de nabijheid van Afferden (L.) kwam. een vliegtuig in de Maas terecht. De beide inzittenden konden door een juist passeerende sleepboot worden gered MOSKOU, 15 Maart. (Reuter) De Russische Volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken Litwinof heeft in een onderhoud met Japan- sche persvertegenwoordigers den invloed uit eengezet van het deze week geparapheerde ac- coord inzake den verkoop van den Oost-Chinee- schen spoorweg op de betrekkingen tussehen de Sovjet-Unie en Japan, aldus meldt het agent schap TASS. Litwinof zeide den verkoop van den spoorweg te beschouwen als een der middelen om den vrede in het Verre Oosten te versterken en hy roemde de houding, welke van Japansch-Mand- sjoerysche zyde in deze kwestie was aangeno men. Het gelukkige einde van de besprekingen, al dus Litwinof, toont aan, dat wanneer de goede wil en de waarlyk vreedzame geest aanwezig zyn, de moeilykste kwesties tussehen nabuur- staten tot wederzydsche genoegdoening kunnen worden opgelost. Hy zeide verder, dat het woord demilitarisatie niet geheel van toepassing was op den bestaan- den toestand in het Verre Oosten. Echter zeide hy te hopen, dat de Sovjet-Unie en Japan geen oorlog zullen voeren. Het zou normaal zyn, in dien, naar mate de spanning in het Verre Oos ten verdwynt, de kwestie besproken werd om wederkeerlg aan beide zyden de troepenmach ten 4,erug te trekken. Daartoe is in de eerste plaats noodig de ver sterking van het wederzydsch vertrouwen en de uitschakeling van de vrees voor een aanval. Uit dit oogpunt beschouwd, zal de formeele onfjer- teekening van het accoord inzake den verkoop van den Oost-Chineeschen spoorweg, welke zal geschieden op 23 Maart, begroet worden door alle vrienden van den vrede. s De Abessynische Oorlogsraad in Addis Abeba besloot een nieuwe nota aan Italië te richten Het is niet voor niets, dat de Chinee- sche Volkenbondsgedelegeerde in de vergadering van de commissie ter beslechting van het Gran Chaco-geschil er dezer dagen met klem op heeft aangedrongen, dat de Volkenbond krachtige sanctie-maatregelen zou nemen tegen het on willige Paraguay, dat de aanbevelingen van Ge- nève niet wenschte te aanvaarden. China heeft aan den lyve gevoeld, wat er gebeurt, indien de Volkenbond slechts de tanden laat zien, maai niet toebyt. Japan is ondanks het vonnis van Genève, indertyd vastgelegd in een zyn Mand- sjoerije-politiek afkeurende resolutie, zyns weegs gegaan, den militairen imperialen weg, die ten slotte Japan buiten den Volkenbond leidde. De Nankingregeering voelt zich door den Vol kenbond en door de meeste mogendheden aan haar lot overgelaten en zwicht thans voor den druk van Japan, dat zichzelf tot toezienden voogd over China heeft benoemd, zy heeft het voeren van anti-Japansche actie bü de wet ver boden en daardoor, volgens Japan, het grootste obstacel voor een samenwerking van China en Japan weggenomen. Hoe Japan zich de samen werking met China voorstelt, wordt duidelyk uit den Japanschen wensch, dat China alle niet-Aziatische militaire instructeurs en econo mische adviseurs naar huis zal zenden om hen door Japansche dito's te vervangen. China moet in een soortgelijke positie als het zgn. onafhankelyke Mandsjoekwo geraken om de zegeningen van de „pax Japonica" ten volle deelachtig te worden. De in het Verre Oosten belanghebbende mogendheden zien deze ontwik keling, welke het „Gele gevaar" angstwekkend doet groeien, met bezorgdheid aan en zinnen op een gemeenschappelijke economische en finan- cieele hulpverleening om het exclusivistische Aziatisme te keeren en medezeggingschap te houden over het op de been te helpen China. Of het daartoe zal komen, dient te worden af gewacht. Japan eischt het alleenrecht op om China te helpen, en China moet noodgedwon gen elke toegestoken hand vastgrijpen, zelfs de harde hand van Japan, welke in een yzeren handschoen steekt. Met Sovjet-Rusland is thans eindelyk na twee jaar van moeizaam en hache- lyk onderhandelen de verkoop van den Chineeschen Oosterspoorweg of Noord- Mandsjoerijschen spoorweg geregeld en gepara feerd. Rusland heeft van deze gelegenheid ge bruik gemaakt om Japan een non-agressie-pact voor te stellen, doch Japan voelt daar niet vee) voor. Het zou liever zien, dat Rusland de mili taire versterking van het Oost-Siberisch ge bied opgaf en toestemde in een gédemiiitari- VERWACHTING: Zwakke tot mati- gen, later wellicht toenemende Zuid- 5= Oostelijke tot Zuid-Westelijken wind, toe- h= nemende bewolking, aanvankelyk nog Ei EE weinig of geen regen, zachter 's nachts. H Hoogste stand: 772.8 te Warschau. Laagste stand: 752.3 te Ingö. Zon op 6.18, onder 6.02. Licht op 6.32. EE E= Maan op n.m. 1.07, onder v.m. 4.30. Volle Maan 20 Maart 5.51 v.m. illlllllllllllllllllllllllllllllllilllllllillllllilllillllllilllilllllllllllllllilllli PARIJS, 15 Maart (Reuter) De de batten in de Kamer over de verlenging van den militairen diensttijd beginnen vanmiddag om half vijf. In de och tendzitting van de Kamer zal de recht- sche afgevaardigde Henriot zijn inter pellatie indienen over de incidenten bij de ontvangst van den Oostenrijkschen Bondskanselier, Dr. Schuschnigg en van den minister van Buitenlandsche Zaken, Dr. Waldenegg. Naar men verzekert, zal minister Laval deze interpellatie bijwonen. De minister van Staat, Herriot, zal als vertegenwoordiger van den mi nister van Binnenlandsche Zaken, Regnier, die in Algiers vertoeft, de interpellatie beantwoor den. Wellicht dat ook de premier Flandin aan wezig zal zyn. Het blad „Le Jour" zegt, dat de regeering een geschrift bezit uit kringen van Oostenryksche terroristen, dat duidelijk bewijst, dat een aan slag op den Bondskanselier was beraamd. Wat de groote debatten betreft, die in den namiddag beginnen, rekent men erop, dat deze wellicht een deel van den nacht in beslag zullen nemen. Men acht het niet uitgesloten, dat mi nister Laval in de debatten zal ingrijpen. De Socialisten en Communisten hebben hun aanhangers oreeroepen tot massa-betoogingen tegen verlenging van den diensttyd. De eerste betooging zal vanavond gehouden worden. Gezien de verhitte gemoederen, acht men het niet uitgesloten, dat erg strydzuchtige elemen ten zich een weg zullen trachten te banen naar het Kamergebouw. Teneinde incidenten te voorkomen, zal het Kamergebouw door een vrij sterke politiemacht worden bewaakt. seerde zóne tussehen Rusland en Mandsjoekwo opdat Japan daardoor vrüer en met minder ri sico zyn expansiepolitiek zou kunnen voort zetten. De verkoop van den Oosterspoorweg brengt slechts momenteele en incidenteele ontspanning tussehen Rusland en Japan, de doelstellingen blyven aan beide zijden principieel dezelfde. De Nankingregeering heeft tegen den verkoop gepro testeerd, omdat zy zich op het standpunt stelt dat niét de Mandsjoekwo-regeering maar zy zelve medegerechtigde is en dat Rusland zon der haar medewerking zyn rechten op den spoorweg niét kan en mag vervreemden aan een derde, wiens bestaan door China niet eens of ficieel is erkend. Nu Rusland den spoorweg door bemiddeling van Japan aan Mandsjoekwo heeft verkocht, doet zich de vraag voor of Rusland daardoor niet indirect Mandsjoekwo heeft er kend. Zooals men weet, staat de indertyd ge nomen Volkenbondresolutie een dergeiyke er kenning van een door wapengeweld ontstanen toestand niet toe. Deze resolutie werd echter aanvaard, toen Rusland nog geen lid van den Volkenbond was, en bü zyn intrede in Genève heeft de Sovjet-gedelegeerde uitdrukkeiyk ge stipuleerd, dat Rusland zich niet wenschte te aten binden door vóór zyn toetreden genomen Volkenbondsbeslissingen. De Volkscommissa ris van buitenlandsche zaken Litwinov juicht thans naar aanleiding van den beklonken ver koop over de welwillende houding van Japan en Mandsjoekwo, maar de symptomen van een aansluiting van Binnen-Mongolië ^y Mandsjoe kwo zouden zyn enthousiasme wel eens snel in het tegendeel kunnen doen verkeeren De toe stand in het Verre Oosten blüft précair en in gewikkeld, omdat Japan stelselmatig volhardt in het nastreven van zyn zeer simplistisch egocentrisch hegemonie-ideaal LONDEN, 15 Maart. (Reuter) Het bericht uit Addis-Abeba, dat de onderhandelingen tussehen Italië en Abessinië op een dood punt zijn gekomen, wordt in Londen diep betreurd, aldus meldt de diplomatieke cor respondent van de „Daily Telegraph". Naar verluidt heeft Engeland beide regeeringen aangemaand, de verzoeningspogingen te hervatten. Abessinië schünt echter besloten te zijn, zich voorloopig te verlaten op den Volken bona. Ech ter schünen noch Engeland noch Frankrijk beide andere mogendheden, die belang hebben bij dit dee) van Afrika van meening te zyn, dat de Volkenbond nog eens in staat zal zijn voor Abessinië een zoo gunstige positie te scheppen als zes weken geleden te Genève het geval was. Wanneer de kwestie door den Volkenbonds raad onderzocht wordt, zal automatisch gecon stateerd worden, dat het Abessinische escorte, dat was toegevoegd aan de Engelsch-Abessini- sche grenscommissie, zeer uitdagend heeft ge handeld. De commissie heeft door een uiterst gevaar- ïyk gebied van ruim 160 K.M. zonder eenig escorte moeten reizen. Pas toen nog slechts 50 K.M. vielen af te leggen, verschenen plotseling 650 Abessinische soldaten, om voor de bescher ming der commissie te zorgen. By de aankomst voor Oeal-Oeal hebben de Abessiniërs zich verschanst in een loopgraaf op een afstand van 30 meter van de Italiaansche posten, en in deze positie zijn zy ruim een week na het vertrek van de commissie gebleven. In Londen is men van meening, dat de Abes siniërs geen succes zullen hebben met hun po gingen om een scheidsrechterlyke uitspraak te verkrijgen. WARSCHAU, 15 Maart. (Reuter.) Eden heeft aan de Poolsche regeering meegedeeld, dat hy in Warschau zal aankomen op Maandagavond 1 April en aldaar den 2en en 3en April zal blyven. De „Times" merkt op, dat Eden in Moskou hoofdzakeiyk zal onderhandelen met den Volkscommissaris voor Buitenlandsche Zaken Litwinof, die Engelsch spreekt. Beide staatslieden zullen een groote reeks Europeesche kwesties behandelen, welke ver meld zyn in de verklaring van 3 Februari. In Engelsche politieke kringen is men van meening, dat de besprekingen tot zulke resul taten kunnen leiden, dat een later bezoek van sir John Simon overbodig wordt. PARIJS, 15 Maart. (Reuter.) De radicaal- socialistische afgevaardigde Elbel sprak gister avond in een kiesvergadering te Etaples naby Boulogne-Sur-Mer. Plotseling sprong uit het publiek een man te voorschün. die den spreker een slag in het gelaat toediende. Elbel's brillenglazen werden stuk geslagen en hy werd door de glassplinters aan het linker oog gewond. De ongelukkige spreker moest ter stond naar een ziekenhuis worden vervoerd. De aanvaller kon pas na hevigen tegenstand over meesterd worden en in de gevangenis worden opgesloten. Litwinof over den verkoop van den Oost-Chl- neeschen spoorweg. Engeland teleurgesteld dat de onderhandelin gen tussehen Italië en Abessinië op niets zyn uitgeloopen. Eden arriveert 1 April te Warschau. De bloemententoonstelling „Flora" te Heemstede door Minister Steenberghe geopend. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp houdende regeling voor uit- verkoopen. Doodelijk verkeersongeluk op den Haarlemmer weg bij Halfweg. ATHENE, 15 Maart. (Reuter) Tegen den lei der der opstandelingen, Venizelos, zoomede te gen alle personen, die tot den opstand hebben aangespoord, zyn arrestatiebevelen uitgevaar digd. In het tuighuis van Salamis is een onderzoek ingesteld, dat, naar men hoopt, de byzonder- heden in zake de uitbarsting van den opstand aan het licht zal brengen. De bemanningen der schepen moeten aan boord blüven. De militaire autoriteiten bereiden de behan deling voor van de zaken, welke de krygsraden te berechten zullen krijgen. Het Atheensche Telegraaf-Agentschap ver klaart nogmaals, dat sedert Woensdag jj. de rust in Griekenland volledig is hersteld, dit in tegenstelling tot een gisteren verspreid bericht, volgens hetwelk naby Drama een hevige strijd zou worden gevoerd. De minister van Financiën schat de onkosten van den opstand op 500 millioen drachmen. Doordat echter het vermogen van de rebellen, ten bedrage van ruim een milliard drachmen in beslag genomen is, hoopt men hiermede alle wonden, welke de opstand heeft geslagen, te kunnen genezen. De berichten volgens welke in Griekenland een royalistische actie is begonnen, worden van officieuze zyde onjuist genoemd. Onjuist is ook. dat de volksmenigte, die Dinsdag j.i. uiting gaf aan haar vreugde voor het huis van den minis ter-president, portretten van den koning of ko- ninklyke emblemen met zich voerde. Slechts werden borden meegevoerd, waarop strenge bestraffing geëischt werd van de schul digen aan den opstand, vooral van Venizelos. In politieke kringen is men van oordeel, dat Tsaldaris en Kondylis, ofschoon overtuigd van de noodzaak om de rust in het land te consoli- deeren, niet hun toevlucht zullen nemeu tot uitersten. De ministers van de Volksparty zullen heden onder voorzitterschap van Tsaldaris den toe stand bespreken. Vermoedeiyk zullen zü hun portefeuille Ier beschikking stellen, teneinde het omvormen van de regeering te vergemakkeiyken. Het uitschrijven van de verkiezingen voor de nationale vergadering zal vermoedeiyk eerst over zes maanden plaats hebben, aangezien de regeering eerst de zuivering wil doorvoeren en de economische kwesties wil regelen. STOCKHOLM, 15 Maart. (Reuter) Officieel wordt de verloving medegedeeld van prinses In- grid van Zweden, de eenige dochter van prins Gustaaf-Adolf, met den kroonprins van Dene marken. De datum van het huwelük is nog niet vastgesteld. Prinses Ingrid is in 1910, kroonprins Frederik in 1899 geboren. lr»5 l umi tri i Stand op Vry dag 1 uur n.m.: 761.1 Vorige stand: 762.4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1