S TA DSNIEUWS U EISCHT DE BESTE SIGARET rm VOOR UW GEZONDHEID? M DE ENGELSCHE w, Inf DIEFSTAL?! Philip's Villabouw jj Haarlem, 16 Maart Rook dan RADIO MOORSn.v. ZATERDAG 16 MAART 1935 ÏPAARNE T-lBAIMKfgl Laatste nieuws van AGENDA Sint Vincentiusbibliotheken PASTOOR J. F. v. d. MEER Afscheid van zijn parochie Driehuis FLORA-BLOEMENFEEST De catalogus Expositie in Teyler-Museum Rechts gaat voor! Comité van Katholieke Actie Weekagenda der St. Jos. Gez. afd. Haarlem I Jansstraat 59 Zondag-competities Rundveeteeltregeling Een dozijn Het Hoofd van den Plantsoen dienst te Bloemendaal SCHAKEN De „St. Bavo" W. L.-competitie Lentebode Ned. R.K. Metaalbewerkers- bond St. Eloy DAMMEN De nederlaagwedstrijden van T.E.P. De wedstrijd T. E. P. 1Ons Genoegen 1 VOETBAL H.D. V. S. BLOEMENDAAL DRIEHUIS ZAANDAM a 17 Maart IÜ 18 Maart Apotheekdiensten INSTELLINGEN DOOR J. S. FLETCHER Vrijdagmorgen 29 Maart zal de zeereerw. heer pastoor J. P. v. d. Meer de parochie verlaten, die hij twintig jaar lang als herder gediend heeft. Een comité is opgericht om 'n officieelen af scheidsavond te beleggen. Zondag 24 Maart houdt de pastoor onder de door hem op te dragen Hoogmis een afscheids- predikatie. Na het plechtige Lof met Lijdensmeditatie, dat om half drie begint, is er in de pastorie af scheidsreceptie tot vijf uur. Dienzelfden avond om half acht heeft een in tieme afscheidsavond plaats in de groote zaal van het Missiehuis, door de eerw. Paters hiertoe beschikbaar gesteld. Aan dezen avond wordt o.m. medegewerkt door de tooneelc'.ub van de Missiehuis-studenten, de gymclub van de Graal, de K.J.C. „Jong Velsen" en het kinderkoor van mevr. AriszSchrama. In verband met de orde en de beschikbare plaatsruimte zullen hiervoor kaarten worden be schikbaar gesteld. De N.V. Drukkerij v.h. De Erven Loosjes te Haarlem heeft met veel zorg en prachtig resul taat den officieelen catalogus samengesteld van de tentoonstelling. Een keurig omslag in vier kleurendruk trekt onmiddellijk de aandacht. Het 224 pagina's omvangrijke boekwerk heeft voor den bezitter blijvende waarde door tal van dege lijke, in populairen vorm geschreven artikelen over de cultuur van bloemen in eigen tuin en huis. Het boek is fraai geïllustreerd en bevat een voorwoord van Z. Exc. M. P. L. Steenberghe, minister van Economische Zaken, van Jhr. J. P. W. van Doom, burgemeester van Heemstede en van het uitvoerend comité. Verder alles wat den bezoeker een rustig genieten van de ten toonstelling kan waarborgen. In Teylers Museum aan het Spaarne te Haar lem, wordt, ter gelegenheid van de „Flora 1935", te Heemstede een expositie gehouden van bloe- men-schilderingen door oude en moderne Hol- landsche en enkele Vlaamsche meesters. De tentoonstelling, waar ook teekeningen en grafisch werk te zien zijn, mag zeer mooi en in teressant genoemd worden. Een keur-collectie werd hier bijeengebracht uit het Teyler-, Rijks- en Stedelijk Museum te Amsterdam en particulier bezit. Op deze delicate, heerlijke expositie, die om de weelden van het onderwerp en de prachten der weergave uitermate boeiend en geukgevend is, komen we uitvoeriger terug. H. Vrijdagmidag om ongeveer 12 uur had op het kruispunt van de Crayenesterlaan en Pr. Mau- ritslaan een aanrijding plaats tusschen e auto, bébtuurd door een Heemsteedsche chauffeur en een taxi, bestuurd door een Haarlemschen chauf- féUr. De taxi-chauffeur verleende den Heem- stedenaar, die van rechts kwam, geen voorrang. Diens auto werd omver geworpen en zwaar be schadigd. De inzittende bekwam geen letsel. De wagen is kort na de aanrijding weggesleept. Tegen den taxi-chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. MAANDAG bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. DINSDAG 19 Maart, 8 uur: Repetitie St. Cae- cilia in Gebouw „St. Bavo". WOENSDAG 20 Maart, 2 uur: Excursie van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken naar de Stoomververij Haverschmidt en Klaye. 8 uur: Ontwikkelingscursus Crescendo-club v. d. R. K. Vrouwenbond in het St. Elisabeths- gebouw. DONDERDAG 21 Maart, 8 uur: Begincursus R. K. Esperanto-vereeniging „Abbé Richardson", bij Brinkmann. 8 uur: Lezing voor de leden van den R. K. Vrouwenbond in het St. Elisabethsgebouw. 8.30 uur: Bureauvergadering van de R. K. Re- Classeeringsvereeniging in 't Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. Teneinde eikaars bezoek niet té hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. vereenigingen verzocht bij het uitschrijven van een vergade ring vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mejuffr. W. van der Singel, Kle verlaan 194, Tel. 23608, en bij vaststelling hier van onmiddellijk mededeeling te doen. Tot lid der district-commissie werd gekozen de heer S. J. P. Korthoven. Hierna werd de beschrijvingsbrief behandeld. Het voorstel van de afdeeling Haarlem voor de Bondsvergadering om over te gaan tot pen- sionneering werd, na opnieuw in bespreking te zijn gebracht, door de afdeeling ingetrokken. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering werden aangewezen S. Korthoven en H. Baljon. ZONDAG 12.3013.15 spreekuur bij Praeses, Paul Krugerstraat 43 8.30 Pingpongwedstrljd MAANDAG 8.00 T.E.P. damclub 8.00 Tooneelrepetitie DINSDAG 9.00 Aspirantencursus 9.00 Schola Cantorum. 8.00 biljartexamen WOENSDAG Maria-Congregatie in de verschil lende Parochies DONDERDAG 8.30 Ontwikkellngsdub 8 00 Harmonie-repetitie ZATERDAG 8.30 Pingpongwedstrljd. Haarlem IHaarlem III biljart en dammen Haarlem VHaarlem II biljarten Haarlem IVZandvoort bilj.,dam., ping-pong Vrijdag 8.15 vergadering van afgevaardigden der verschillende commissariaten van het lokaal verband met K.J.W. in huize Domi te Overveen. Met de verzending der foewijzingskaarten kalveren 1935 aan de veehouders in Noord- holland is een aanvang gemaakt. De aandacht der veehouders wordt er wel op gevestigd, dat zij eventueele bezwaarschrif ten, op straffe van niet-ontvankelijkheid, bin nen 14 dagen nadat de toewijzing te hunner kennis is gebracht ter post moeten bezorgen en voor of op den dag van die bezorging op de postrekening van de Landbouw-Crisis-Or- ganisatie voor Noordholland (postrekening no. 245700) een bedrag van f5.moeten stor ten. Het Reglement Bezwaarschriften Veehouderij is aan het kantoor der Landbouw-Crisis-Or- ganisatie op aanvrage kosteloos verkrijgbaar. In de afgeloopen week werden alhier twaalf rijwielen ontvreemd en nog niet teruggevonden. De Commissie voor G. O. voor Ambtenaren §n Beambten te Bloemendaal schrijft aan den raad: Overleg is gepleegd over uw voornemen om aan het nieuw te benoemen hoofd van den Plantsoendienst een salaris toe te kennen van f3000.— tot f3400.—. Overeenstemming werd verkregen omtrent het volgende: De nieuw te benoemen functionaris zal deel moeten uitmaken van den Dienst van Publieke Werken en derhalve ondergeschikt zijn aan den directeur van dien dienst. Indien den functionaris de titel wordt gegeven van hoofd opzichter kan de commissie zich er mede ver eenigingen, dat de functie wordt opgenomen in klasse XIV van de salarisverordening f 3000f 3500 met 2 éénjaarlijksche verhoogin gen van f 150 en 2 éénjaarlijksche verhoogin gen van f 100) en dus in salaris gelijkgesteld met den teekenaar-landmeter en den teeke naar van den dienst van Publieke Werken. Indien de functionaris een zelfstandig hoofd van een tak van dienst zou worden, achten de vertegenwoordigers der Ambtenaren- en Beambtenorganisaties de bezoldiging te gering. M De stand op heden van deze competitie is als Hedenmorgen is men van gemeentewege be gonnen met het plaatsen van drinkwaterfon teintjes op de verschillende straten en pleinen in onze gemeente. Vrijdagavond hield de afdeeling Haarlem van bovengenoemden bond een ledenvergadering onder leiding van den heer N. de Bie. Het over leden lid der afdeeling, de heer Dijkmans, werd herdacht. Een gezamenlijk gebed werd gestort en besloten een schrijven van rouwbeklag te zenden aan de familie. N.V, Wen Vrijdagavond had de eerste ontmoeting voor bovengenoemde wedstrijden plaats en wel tus schen TEP 1 en Ontwikkeling 1. Het gelukte Ontwikkeling 1 niet den jubileerenden TEP-ers een nederlaag te bezorgen, hetgeen onderstaan de gedetailleerde uitslag getuigt. TEP 1—ONTWIKKELING 1 P. HollenbergJac, v. d. Poel 02 H. de Reus—A. v. Dijk 20 A. BronstringP. C. de Jeu 11 M .KleinPh. Philipse 20 B. v. d. Kroft—G. v. d. Oetelaar 20 J. v. d. KroftA. Mooyekind 02 C. Koek—A. Turk 0—2 Jac. v. d. KroftA. Wassenaar 02 G. Valk—L. v. Ejjk 1—1 P. de Rood—„Schijf" 2—0 volgt: v. Osch 20 16 1 3 16 '4 B. v. Kessel 16 13 3 13 Bottelier 17 10 2 5 11 G. Eising 11 9 2 9 Bourgonje 11 4 2 5 5 L. v. Kessel 8 4 1 3 4'/. Putsch 4 4 4 G. J. v. Kesteren 11 3 2 6 4 A. Opzeeland 5 3 2 3 Vrees 8 3 5 3 Brasser 14 2 1 11 2«/. Geels 4 2 2 2 10—10 Dit is de laatste ontmoeting voor de le klas clubcompetitie. Stellig verwachten wij echter dat deze kamp een spannend karakter zal dra gen, daar de verliezer hiervan zich met de hekkensluitersplaats tevreden zal moeten stel len. Wij wachten maar met pure belangstelling den uitslag van dezen strijd af. Beun dè Bruin Pettinga Breitner Vermaas Scheffers v. d. Vaart Bos v. Oort v. d. Tuyn Borar.i Rechterhelft v.h. bord: witJ linkerhelft: J roode rand, m. rood door- gestreept e zwarto P) J Aan de linker- 5 zijde d. straat de reehter- is parkeeren straathelft is verboden. i dus vrij. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: S. Kuurstra, Tuindorplaan 4, Haarlem, een wollen kinderhandschoen; C. Hak, Graaf Willemstraat 40 Haarlem, een rijwielbe- lastingmerk; Bakker, Bloemendaalscheweg 130 Bloemendaal, een huissleutel; G. Iking, Veldlaan 51 Aerdenhout, een bruine shawl; W. Koper, Heemskerkstraat 1 Zandvoort, een koralen ket ting met slot; Duin en Kruidbergerweg 27 Drie huis, een Engelsche jachthond; Korstjens, Prins Hendriklaan 120 Overveen, een rozenkrans; Planting, Brederodelaan 5 Bloemendaal, een jon- gensbril, een koperen gewicht en een stelt; Bus- Morgenochtend onder de foto-pagina aan de WüSTELAAN te SANTPOORT. Het mooie weer lokt vele kijkers, die weldra koopers worden. Bel even op 23666, wanneer IJ komt. man, Vogelenzangscheweg 284 Vogelenzang, een zwaan; B. Korstjens, Pr. Hendriklaan 120 Over veen, een padvindersmes; Kastanjelaan 13 Bloe mendaal, een poes; aan den politiepost Aerden hout, een kinderhandschoentje; 2 witte kinder wantjes; aan het bureau van politie Overveen, een heerenhandschoen; een ceintuur; een voet bal; een handschoen; een actentasch; een klein sleuteltje; een handschoen met kap; een blauwe overjas; een motorhandschoen; Pover, Leidsche- vaart 52 Vogelenzang, een rijwielbelastingmerk. Jaarvergadering L-T-B. De afdeeling Drie- huis-Velsen van den L-T.B. heeft haar jaar, vergadering gehouden in „Rozestein". Uit het goed verzorgde jaarverslag, door den secretaris C. Post uitgebracht, bleek, dat de af deeling op een actief vereenigingsjaar kan terugzien. Financieel was de toestand minder rooskleu rig; de kas sloot af met een nadeelig saldo van f 12,51. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat zoowel de voorzitter Fr. Heeremans, als de le den G. Maas, Jac. Oudendijk en C. Post met algemeene stemmen werden herkozen. Na den Stillen Omgang Ten dienste van de terugkeerende deelnemers aan den Stillen Om gang zal Zondagmorgen een extra-trein rijden van Amsterdam naar Uitgeest, welke om 6.59 uit de hoofdstad vertrekt. Met dezen trein zijn alle plaatsbewijzen geldig. Verbetering verkeerstoestand. Naar aan leiding van een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan Ged. Staten van Noord-Hol land om hun medewerking te willen verleenen voor een beteren verkeerstoestand bijhet sta tion Zaandam, heeft dit College medegedeeld, dat in overleg met het gemeentebestuur en de directie van de Nederlandsche Spoorwegen een oplossing is gevonden. Bij deze oplossing is het voordeel verkregen, dat de keibestrating voor de goederenloods een grootere breedte verkrijgt, zoodat de voertuigen, cue bij die loods lossen en laden, ook op die strook kunnen manoeuvreeren. Aldus wordt het mogelijk langs die keibestrating een verhoogden trottoirband (als begrenzing van het aan te leggen rijwielpad) te ontwerpen, waardoor het den bestuurders van de voertuigen onmogelijk zal worden gemaakt op andere punten dan aan het begin- en eindpunt van de goederenloods den provincialen weg op- of af te rijden. B. en W. hebben zich reeds eerder bereid ver klaard op laatstgenoemden weg het éénrich- tingverkeer in te voeren, zoodat alle voertuigen aan het noordelijk uiteinde van de goederen loods den keiweg zullen moeten oprijden en slechts bij het zuidelijk uiteinde daarvan weder op den provincialen weg zullen kunnen komen. l!= De weg maakte plotseling een scherpe bocht en nu zagen ze plotseling iets, dat hen verrast terug deed deinzen. Beneden hen stond een fort, voorzien van torens. Een vreemde vlag woei van den hoog- sten toren, terwijl in de haven een aantal schepen voor anker in de baai lagen. Intusschen had het nieuws van Don Ritzo's ne derlaag en de inneming van het fort Martelli het garnizoen te Allenso bereikt. En terwijl kapitein Gay en Hal over de rots gluurden, zagen ze het garni zoen er op uit trekken, om het fort weer te bezetten. Met een rustigen glimlach sloeg kapitein Gay de Spanjaarden gade, tot ze uit het gezicht verdwe nen waren. Toen wees hij met z'n vinger een van de grootere schepen aan en zei: „Daar de Span jaarden de „Zeewolf" verbrand hebben, is het dunkt me niet meer dan billijk, dat ik dat schip er voor terug neem." Gebouw St. Bavo: Geel-Wit 6 uur; gewone zit ting 47 uur; Cursus R. K. Volksbond half 4. Kunstzaal Reeker: Bloemschilderijen van Haarlemsche schilders 2.307 uur. Teyler-Museum: Schilderijen naar bloemen 104 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling geschie denis Bloembollencultuur 3 uur opening. „Flora" Bloemententoonstelling Heemstede: 9 uur 's morgens tot 12 uur 's nachts'. Stadsschouwburg „Vorstelijke Emigranten", 8 uur. Frans Hals-Theater „De familie van mijn vrouw", 2>, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cultuurfilm om 11.30 uur v.m. Rembrandt-Theater „Le grand jeu". Op het tooneel Janson Ballet, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cultuurfilm om 11.30 uur v.m. Cinema Palace Circus-Clown. Op het toonel Margit en Fred, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Don Juan van Broadway", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker Bloemschilderijen van Haarlemsche schilders, 24 uur. Teyler-Museum Bloemschilderijen van Haar lemsche schilders gesloten. Frans Hals Museum Tentoonsteling geschie denis Bloembollencultuur, 103 uur. Flora Bloemententoonstelling Heemstede, 9 uur 's morgens tot 12 uur 's nachts. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) tril Gebouw „St. Bavo" Proza, 8 uur; R. K. Be volkingsregister, 8 uur. Flora Bloemententoonstelling iederen dag van 9 uur 's morgens tot 12 uur 's nachts. Kunstzaal Reeker Bloemschilderijen van Haarlemsche schilders, 2.307 uur. Teyler-Museum Bloemschilderijen van Haar lemsche schilders, 104 uur. Frans Hals Museum Tentoonsteling geschie denis Bloembollencultuur 104 uur. Stadhuis 11 uur v.m., Openbare zitting cand,!i Prov. Staten. Brinkmann Alg. verg. Groote Houtstraatver., 8.30 uur. In de week van 16 tot en met 22 Maart wor den de avond- en Zondagsdiensten waargeno men door: P. Th. van Rijn, Kleine Houtweg 15; Apo theek Loomeijer, Zijlweg 34; Schoterbosch-Apo theek, Rijksstraatweg 19 en W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; verga dering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdags van 3 tot 4 uur. Leesgeld 3 cent per boek in de week. De bibliotheken zijn gevestigd en geopend: N. 'GROENMARKT 22, Woensdagsmiddags van 34 uur voor de kinderen. Woensdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur voor ouderen. KLARENBEEKSTRAAT 60, Woensdagsmid dags van 1.302.30 uur voor de kinderen. Woensdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur voor ouderen. HAGESTRAAT 49, Woensdagsmiddags van 23.30 uur voor de kinderen. Woensdags- en Vrijdagsavonds van 7.308.30 uur voor ouderen. GEN. DE LA REYSTRAAT 17, Woensdags middags van 3.305 uur voor de kinderen. Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 8.30— 9.30 uur voor ouderen. JONGENSSCHOOL, EEMSTRAAT, Woens dagsmiddags van IVt—ZY> uur voor de kinderen. Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 8—9 uur voor ouderen. 16 Hij was van haar gaan houden en dat was genoeg voor hem, om haar onkwetsbaar te vin den in zijn oogen. Nee, nee! Ze was maar een marionet. Zij was onschuldig aan dit spel. Zij werd misbruikt, zij was altijd misbruikt gewor den, door de menschen, die op den achtergrond bleven. Maar.... Een koude rilling gleed plotseling langs Jlmmie's rug. Hij sprong op en liep door de kamer, zijn handen, tot vuisten gebald, diep in de broekzakken gestoken. Verdgromde hij. Als zij was aange houden geworden met deze dingen bij zich! Dit denkbeeld trof hem zóó, dat hij zich weer In een fauteuil liet vallen en hoorbaar kreunde. Dan, tot de werkelijkheid komend en begrijpend, dat kreunen en grommen niets kon uitrichten, stond hij weer oi>, dronk een glas water, nam een biskwie en daarop knabbelend dacht hij na. Natuurlijk nu zag hij alles duidelijk voor zich. Die hoedenwinkel in de South Molton Street was het ontvangkantoor: Madame Charles was wat? In leder geval nam zij de gestolen goederen In ontvangst; mogelijk was zij de drijfveer, de leidende geest van deze verbazing wekkende diefstallen. Deze geschenken, deze Michaelmas kaas, vogels en druiven en wat al niet meer, waren even zoo veel malen dekking geweest voor de zending van geroofde voor werpen naar Parijs wie zou er aan denken, om onder een stuk malsch vleesch, cf cnöer een dozijn fijne Engelsche perziken waardevolle stukken te zoeken? En Monsieur Charles, de gastronoom, was natuurlijk de ontvanger, de vertrouwde agent. Oh, het was een moei spel, een gedurfd spel en voor zoover het te over zien was, werd het op een prachtige en toch makkelijke manier gespeeld. Maar ik durf zweren, dac zij er niets van af weet! mompelde Jimmie. Zij werd gebruikt als speelpop! Wat een geluk, dat die kruier die vergissing met de mand maakte! Prachtig! prachtig! wacht maar tot morgen!! Hij sloot de gestolen voorwerpen zorgvuldig in zijn grootsten koffer en ging naar befl. Hi) droomde dien nacht, dat hij een ridder was en de wereld ronddoolde op zoek naar Eva Waisden om haar te kunnen beschermen tegen de ge varen, die haar van alle kanten bedreigden. HOOFDSTUK X MONSIEUR CHARLES Trickett ontwaakte den volgenden morgen en voelde onmiddellijk zooveel moeilijke als be nauwde problemen op zich afstormen, als hij nog nooit in zijn leven had kunnen vermoeden, dat er bestonden. Hij ging rechtop in zijn bed zitten en telde ze op zijn vingers na; elk pro bleem, nauwkeuriger bekeken, scheen uit te groeien tot een monster van soms overweldi gende afmetingen. Op de allereerste plaats zou hij alles ronduit tegen Eva Waisden zeggen? Ten tweede, zou hij de kaas weer in de mand pakken, naar de Rue de la Paix brengen, haar daar over handigen en verder niets zeggen over de voor werpen van waarde, die hij gevonden had? Ten derde, zou hij onmiddellijk naar Packe en Scraye seinen en met hen overleg plegen? Of en dit was de vierde overweging zou hij de kaas wegwerken en tegen Eva zeggen, dat hij nergens van wist en dan het geval laten gaan, zooals het liep? Dit waren, de hoofdpunten, die Jimmie wilde overwegen. Veronderstel, dat hij alles tegen Eva zou zeggen? Zij waren op wat vertrouwelij ker voet met elkaar gekomen sinds het diner en hij had gelegenheid gehad, een deeltje van haar karakter te leeren kennen. Haar levens loop had zij hem ook al verteld; zij was de dochter van een armen dominee; zij moest voor zichzelf zorgen en daarbij gedeeltelijk voor een broertje, dat nog school ging. Trickett begreep, dat er onaangenaamheden uit zouden voort komen, als hij haar de waarheid vertelde. Als zU te weten zou komen, dat zij als speelpop gebruikt werd door een georganiseerde bende of door niet aan scrupules lijdende dieven, zou zij zeker haar betrekking bij het Londensche filiaal van Valerie en Cie opzeggen; een be trekking, die zooals zij hem verteld had, veel geld opleverde. Daarbij kwam nog, dat, als zij die betrekking verliet, zij de aandacht op zich zou vestigen van Madame Charles, vooral als het bleek, dat de waardevolle voorwerpen ver dwenen, waren. Neen, dat was een kwestie, die terdege overwogen moest worden, alvorens tot handelen over te gaan. Het tweede punt stond hem ook nog niet helder voor den geest. Veronderstel, dat hi) den mandkoffer met kaas, doch zonder de gestolen voorwerpen, naar Eva zou brengen? Zij zou die natuurlijk aan Monsieur Charles overhandigen, niet wetende, dat de mand niet alles inhield, wat er door Madame Charles in gedaan was. Maar Monsieur Charles was natuur lijk op de hoogte gesteld; volgens de redenec- ring van Jimmie zou Monsieur Charles wel tele grafisch, telefonisch of misschien wel gewoon per brief meegedeeld zijn, wat de assistente van zijn schoonzuster voor hem zou medebrengen. Wat, zoo vroeg Jimmie zich af, zou er ge beuren, als Monsieur Charles had bemerkt dat de slultmand inderdaad niets anders be vatte dan de kaas alleen? Natuurlijk zou hij aan alle kanten gaan vragen en informeeren; hij zou allerlei dingen willen weten bijv. was de mand steeds in Eva's bezit geweest had zij gezien, dat de kruieroh, er zou geen eind komen aan de vragen, die Monsieur Char les zou kunnen stellen. Als ontvanger van goe deren van zoo hooge waarde, zou hij zeker eenige, waarschijnlijk zeer ernstige pogingen in het' werk stellen, om de verloren zaak terug te krijgen. Ten laatste zou Jimmie dan maar uit bed komen en eens belefoneeren met Packe of met Scraye. Op de keper beschouwd, waren daar echter bezwaren tegen. Ten eerste vond hij het niet noodig, dat een van beiden wist, wat hij eigenlijk in Parijs was gaan doen; en ten tweede, hij had de kwestie nu eenmaal zoo aangepakt en hij zou het liefst zelf den laat- sten slag willen geven. Hij was er zich van be wust, dat zijn eigen handigheid hem tot een goed eind zou voeren; en een voorname factor was nog, dat het avontuur min of meer opwin dend was; het vermaakte en interesseerde hem in hooge mate. Het geluk had hem niet ver laten en zou hem misschien nog wel verder willen bijstaan. Het slot was, dat Jimmie uit zijn bed stapte met de woorden: „Laat maar loopen! Laat maar gebeuren, wat gebeuren moet!" Het gevolg van Jlmmie's besluit was, dat hij de kaas en de mand in een kleerkast zette, die afsloot en den sleutel in een van zijn zakken stak. Daarna nam hij een bad, maakte zeer zorguldig zijn toilet, brak ten slotte de ge woonte van het vasteland, door een specifiek en typeerend Engelsch ontbijt te gebruiken. Hij rookte een paar sigaretten en sloeg vanaf het hotel-bordes het ontwakende Parijsche leven gade. Nadat hij, een beetje nerveus door de onbekende avonturen, die hem wachtten, zich eenige uren In 't hotel en op straat verveeld had, ging hij op stap naar de Rue de la Paix. Het was precies half elf, toen Jimmie het voornaam uitziend Maison Valerie et Cle binnentrad. Eerst had hij het huis goed be keken; uiterlijk had het wel wat weg van dat in de South Molton Street; dat wil zeggen, het geleek meer op een woonhuis, dan op een winkel. Doch er was ook weer de koperen plaat en voor een der ramen stonden op hooge standaards drie hoeden elegant en chic, die als het ware aangaven den uiterst beschaafden en zeer kunstzinnigen smaak, die binnen heerschte. Jimmie kwam ln de ontvangkamer, die in- veel opzichten een gelijkenis had met die waarin hij twee dagen geleden eenigen tijd had vertoefd. En Jimmie wandelde met beide voeten midden in een sène, die zich daar af speelde. Daar.... daar stond Eva Waisden, met betraande oogen, haar handen speelden zenuwachtig met een zakdoekje; achter haar, een assistente, onmiskenbaar een Francaise en heel aardig, die met verschrikte oogen naar een derden persoon staarde. Deze derde, die de hoofd rol speelde, was een kleine, gespierde en nogal brutaal kijkende man, die met veel gebaren zijn woorden onderstreepte. Jimmie bekeek den man kalm. HU zag er niet direct uit als een op-en-top heer; zou Jimmie die Parijs heel gced kende, hem op straat ontmoet hebben, dan zou hij hem aangezien hebben voor een van die onuitroeibare parasieten, die zich gids noemen en die op de hoeken van de straten, vooral bij de Opera, rondslenteren, om plots op hun prooi, den onschuldigen toerist aan te val len. Zijn schoenen verkeerden niet ln een staat van blakenden welstand; het voornaamste kle dingstuk was een overjas, die hem tot over de knieën reikte; zijn pas geschoren kin had een blauwe tint; zijn hoed, dien hij ondanks de aanwezigheid der dames op zijn hoofd hield, had iets weg van een melodrama. Niettegen staande dit eenigszlns geruïneerd uiterlijk droeg de man een paar deftige, kanarie-gele handschoenen, die een met goud beslagen wan delstok omknelden, en prijkte er in het knoops gat van zijn jas een groote bloem. Ondanks de mogelijkheid, dat een cliënt zou kunnen binnen komen, ging hij voort op een zeer onwaardigen toon. .(Wordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2